Zanussi LINDO300 Handleiding

Zanussi Wasdroger LINDO300

Bekijk gratis de handleiding van Zanussi LINDO300 (16 pagina’s), behorend tot de categorie Wasdroger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 1297 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 1 reviews. Heb je een vraag over Zanussi LINDO300 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/16
GETTING
STARTED?
EASY.
User Manual
ZDC8203W
NL Gebruiksaanwijzing
Droogautomaat

Beoordeel deze handleiding

5.0/5 (1 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Zanussi
Categorie: Wasdroger
Model: LINDO300
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Soort bediening: Knoppen
Kleur van het product: Wit
Deurscharnieren: Links
Ingebouwd display: Ja
Warmtebron: Electrisch
Gewicht: 39760 g
Breedte: 600 mm
Diepte: 600 mm
Hoogte: 850 mm
Netbelasting: 2800 W
Type lader: Voorbelading
Droogsysteem: Condensatie
Trommelinhoud: 118 l
Uitgestelde start timer: Ja
Startvertraging: 20 uur
Resterende tijd indicatie: Ja
Kinderslot: Ja
Droogklasse: A
Duur cyclus: 134 min
Geluidsniveau: 64 dB
Anti-kreuk functie: Ja
Vochtsensor: Ja
Energie-efficiëntieklasse: B
Energie consumptie: 4.79 kWu
Jaarlijks energieverbruik: 560 kWu
Draairichting deur verwisselbaar: Ja
Maximale centrifugesnelheid: 1400 RPM
Verstelbare voeten: Ja
Diepte wanneer de deur open is: 1090 mm
Voetenverstelling: 15 mm
Waarschuwingssignaal: Ja
Stroomverbruik (in standby): 0.5 W
Stroomverbruik (indien uit): 0.5 W
Minimum centrifugesnelheid: 800 RPM
Huidige waardering: 13 A
Anti-kreuk cyclus: 90 min
Aanpasbaar droogniveau: Ja
Aantal droogniveaus: 4
Nominale capaciteit: 8 kg
AC-ingangsspanning: 230-240 V
AC-ingangsfrequentie: 50 Hz
Type beeldscherm: LED
Indicator filterreiniging: Ja
Indicator watertank vol: Ja
Droogprogramma's: Wool,Mix,Timed,Freshen-up,Pillow,Cotton,Synthetics
Trommel type: Raathoning

Foutcodes Zanussi LINDO300

Foutcodes uit de officiële handleiding, met betekenis en oplossing.

Code Betekenis Oplossing
E51 Algemene fout gedetecteerd door het apparaat 1. Schakel het apparaat uit en weer aan. 2. Start een nieuw programma. 3. Als het probleem opnieuw optreedt, neem contact op met de serviceafdeling.

Handleiding Zanussi LINDO300 – volledige tekst

VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voor installatie engebruik van het apparaat. De fabrikant is niet verantwoordelijkvoor letsel en schade veroorzaakt door een foutieve installatie.Bewaar de instructies van het apparaat voor toekomstig gebruik.ALGEMENE VEILIGHEID •De specificatie van het apparaat mag niet worden veranderd. •Als de droogautomaat bovenop een wasautomaat wordtgeplaatst, moet u hiervoor het tussenstuk gebruiken. Destapelkit, beschikbaar bij uw erkende verdeler, mag uitsluitendgebruikt worden met het apparaat dat vermeld is in deinstructies, die bij het accessoire geleverd worden. Lees dezeaandachtig alvorens het accessoire te monteren (Raadpleeg demontagebrochure). •Het apparaat kan losstaand of onder het aanrecht in de keukenmet correcte ruimte worden gemonteerd (Raadpleeg demontagebrochure).

•Installeer het apparaat niet achter een vergrendelbare deur, eenschuifdeur of een deur met een scharnier aan detegenovergestelde zijde, waardoor de deur van het apparaatniet volledig geopend kan worden. •De ventilatie-openingen in de onderkant (indien van toepassing)mogen niet worden afgedekt door tapijt. •Steek de stekker pas in het stopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat het netsnoer na installatie bereikbaaris. •Zorg voor een goede ventilatie in de ruimte waar het apparaatgeïnstalleerd is, om te voorkomen dat gassen uit apparaten dieop andere brandstoffen werken, zoals open haarden, in deruimte terugstromen. •De lucht mag niet worden afgevoerd via een kanaal dat wordtgebruikt voor uitlaatgassen van apparaten die gas of anderebrandstoffen verbranden. (indien van toepassing)2

•Als de voedingskabel beschadigd is, moet de fabrikant, eenerkende serviceverlener of een gekwalificeerd persoon dezevervangen teneinde gevaarlijke situaties te voorkomen. •Respecteer het maximale laadvermogen van 8 kg (raadpleeghoofdstuk “Programmaschema”). •Gebruik het apparaat niet als er industriële chemischereinigingsmiddelen zijn gebruikt. •Veeg eventuele pluisjes die zich rondom het apparaat hebbenopgehoopt, weg. •Gebruik het apparaat niet zonder een filter. Reinig het pluisfiltervoor of na elk gebruik. •Droog geen ongewassen artikelen in de wasdroger. •Artikelen die zijn bevuild met stoffen als spijsolie, aceton,benzine, petroleum, kerosine, vlekkenverwijderaars , terpentine,boenwas en boenwasverwijderaars dienen alvorens in dedroogtrommel te worden gedroogd, te worden gewassen inheet water met een extra hoeveelheid wasmiddel.

•Artikelen van schuimrubber (latexschuim), douchemutsjes,waterdichte kleding, artikelen met een rubberen binnenkant enkleding of kussens met een vulling van schuimrubber dienenniet in de droogtrommel te worden gedroogd. •Wasverzachters of soortgelijke producten dienen te wordengebruikt zoals aangegeven in de wasverzachterinstructies. •Verwijder alle objecten, zoals aanstekers en lucifers, uit broek-,rok- of jaszakken. •Stop een wasdroger nooit voor het einde van een droogcyclus,tenzij alle voorwerpen snel uit de trommel verwijderd enuitgehangen worden, zodat de hitte snel verdwijnt. •Het laatste deel van een droogtrommelcyclus vindt plaatszonder warmte (koelcyclus) om ervoor te zorgen dat deartikelen uiteindelijk een temperatuur hebben waarbij isgewaarborgd dat de artikelen niet worden beschadigd.

VEILIGHEID VAN KINDEREN EN KWETSBAREMENSENWAARSCHUWING. Gevaar voor verstikking, letsel of permanente invaliditeit. •Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8 jaar enouder en door mensen met beperkte lichamelijke, zintuiglijke ofverstandelijke vermogens of een gebrek aan ervaring en kennis,indien zij onder toezicht staan of instructies hebben gekregenover het veilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen. •Laat kinderen niet met het apparaat spelen. •Houd kinderen jonger dan 3 jaar uit de buurt of onderpermanent toezicht. •Houd alle verpakkingsmaterialen uit de buurt van kinderen. •Houd alle reinigingsmiddelen uit de buurt van kinderen. •Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van het apparaat alsde deur open is. •Als het apparaat is uitgerust met een kinderbeveiliging, radenwij aan dit te activeren.

•Reiniging en onderhoud mag niet worden uitgevoerd doorkinderen zonder toezicht. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENMONTAGE • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigd apparaat. • Volg de installatie-instructies op die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Wees voorzichtig met het verplaatsen van hetapparaat, het is zwaar. Draag altijdveiligheidshandschoenen. • Installeer of gebruik het apparaat niet op eenplek waar de temperatuur onder 5 °C of boven35°C komt. • Zorg ervoor dat de vloer van de plaats waar uhet apparaat installeert, vlak, stabiel,hittebestendig en schoon is. • Zorg dat er lucht tussen het apparaat en devloer kan circuleren. • Het apparaat mag alleen verticaal wordenverplaatst. • De achterkant van het apparaat moet tegen demuur worden geplaatst. • Als het apparaat op zijn permanente plaatswordt geplaatst, moet u nagaan of het waterpasstaat.

Is dit niet het geval, stel dan destelpootjes af totdat dit wel het geval is. AANSLUITING OP HET ELEKTRICITEITSNETWAARSCHUWING. Gevaar voorbrand en elektrische schokken.

• Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren. • Trek niet aan het netsnoer om het apparaat loste koppelen. Trek altijd aan de stekker. • Raak de stroomkabel of stekker niet aan metnatte handen. • Alleen voor het VK en Ierland. Het apparaatheeft een 13 amp. stekker. Als het noodzakelijkis om de zekering in de stekker te verwisselen,gebruik dan een 13 amp. ASTA (BS1362)zekering. • Dit apparaat voldoet aan de EU-richtlijnen.GEBRUIKWAARSCHUWING! Gevaar voorletsel, elektrische schokken, brand,brandwonden en schade aan hetapparaat. • Gebruik dit apparaat uitsluitend in eenhuishoudelijke omgeving. • Droog geen beschadigde kleding met vulling ofvoering. • Droog uitsluitend textiel dat in dedroogautomaat mag worden gedroogd. Volg deinstructies op het wasvoorschrift in de kleding.

• Als u het wasgoed heeft gewassen met eenvlekverwijderaar, voer dan een extra spoelcyclusuit voordat u de droger start. • Het gecondenseerde/gedistilleerde water magniet worden gebruikt voor het bereiden van etenen drinken. Het kan gezondheidsproblemenveroorzaken bij mensen en dieren. • Ga niet op de open deur zitten of staan. • Droog geen druipnatte kledingstukken in dedroogautomaat.ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING! Gevaar voorletsel of schade aan het apparaat. • Gebruik geen waterstralen of stoom om hetapparaat te reinigen. • Maak het apparaat schoon met een vochtige,zachte doek. Gebruik alleen neutraleschoonmaakmiddelen. Gebruik geenschuurmiddelen, schuursponsjes,oplosmiddelen of metalen voorwerpen.VERWIJDERINGWAARSCHUWING! Gevaar voorletsel of verstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snij het netsnoer van het apparaat af en gooi ditweg.

EENVOUDIGE STARTBESCHRIJVING VAN HET PRODUCT 1 23458961071Waterreservoir2Bedieningspaneel3Deur van het apparaat4Primaire filter5Bodemdeksel met luchtopeningenWAARSCHUWING! Plaats geenvoorwerpen op de bodemdeksel6Knoppen om de bodemdeksel te openen7Verstelbare pootjes8Condensordeur9Sloten voor condensordeur10 TypeplaatjeDe vuldeur kan door de gebruiker aande andere kant worden geplaatst. Hetkan helpen om eenvoudig wasgoed teplaatsen en te verwijderen of als ereen limiet is voor de installatie van hetapparaat (zie aparte folder).BEDIENINGSPANEEL 1 2 3 4 659781Aan-/Uittoets 2Programma-tiptoets 3Droogteselectie tiptoets 4Optieselectie tiptoets 6

5Tijd tiptoets 6Start/Pauze tiptoets 7Startuitstel tiptoets 8Weergave9IndicatielampjesRaak de tiptoetsen met uw vinger aanin het gebied met het symbool of denaam van de optie. Draag geenhandschoenen bij het aanraken vanhet bedieningspaneel. Zorg dat hetbedieningspaneel altijd schoon endroog is.Indicatielampjes Indicatielampjes OmschrijvingDroogtijdKinderbeveiligingCondensatorWaterreservoirFilter Programmaduur - Duur droogtijd - Duur van startuitstelPROGRAMMATABEL Programma’s Type belading Lading (max.)1) /TextielmarkeringKatoen Droogtegraad: Extra Droog, Sterkdroog, Kastdroog2)3) , Strijkdroog 3) 8kg/ Synthetica Droogtegraad: Extra Droog, Kastdroog3) , Strijk-droog 3,5kg/ Mix Katoen en synthetische stoffen. Programma lage tempera-tuur. Programma met warme lucht voor fijne was. 3 kg/ StrijkvrijStoffen die maar heel even hoeven te worden gestreken.

Programma’s Type belading Lading (max. )1) /TextielmarkeringWol 4)Wollen stoffen. Behoedzaam drogen van wasbare wol. Hetwasgoed onmiddellijk na het voltooien van het programmauit het apparaat halen. 1kg Droog sportschoenen alleen met het droogrek (zie apartegebruikshandleiding meegeleverd met het droogrek). 1 paar sports-choenenDekbed Voor het drogen van één of tweepersoonsbeddengoed (metveren, dons of synthetische vullingen). 3 kg/ Opfrissen Textiel dat lang op de plank heeft gelegen, opfrissen. 1kgTijd Bij dit programma kunt u de optie Tijd (Tijd) gebruiken ende duur van het programma instellen. 8kg/ 1) Het maximale gewicht verwijst naar droge kledingstukken. 2) Het programma Katoen Kastdroog is het 'standaardkatoenprogramma' en het is geschikt voor hetdrogen van normaal nat katoen en het is het meest energiezuinige programma voor het drogen van nat ka-toenen wasgoed.

3) Uitsluitend voor testinstituten: Standaardprogramma's voor tests worden gespecificeerd in het EN61121-document. 4) WoolmarkDe woldroogcyclus van deze machine is goedgekeurd door voor het drogen van wollenproducten die in de machine gewassen kunnen worden, onder voorwaarde dat de kledingstukken wordengewassen en gedroogd volgens de instructies op de wasvoorschriften in de kleding en die van de fabrikantvan deze wasautomaat. In het VK, Ierland, Hong Kong en India is het -symbool is eenM1221 Woolmarkcertificeringshandelsmerk. OPTIESDROOGTEGRAAD Deze functie helpt het wasgoed beter te drogen. Erzijn 4 mogelijke selecties: • Extra Droog • Sterkdroog (alleen voor katoen)• Kastdroog • StrijkdroogANTI-KREUK 90'Verlengt de standaard anti-kreukfase (30 minuten)tot 60 minuten aan het einde van de droogcyclus. Deze functie voorkomt dat het wasgoed kreukt.

Hetwasgoed kan tijdens de anti-kreukfase uit demachine gehaald worden. ANTI-KREUK 60'Verlengt de standaard anti-kreukfase (30 minuten)met 30 minuten aan het einde van de droogcyclus. Deze functie voorkomt dat het wasgoed kreukt.

Hetwasgoed kan tijdens de anti-kreukfase uit demachine gehaald worden. FIJNE WASMet deze optie kunt u een droogprogramma meteen lage temperatuur instellen voor fijne was. Gebruik deze optie voor stoffen met het symbool op het etiket (bijv. acryl, viscose). TIJD Deze optie is alleen van toepassing op het Tijdprogramma. U kunt de duur van het programma8.

instellen tussen 10 minuten en 2 uur. De instellingvan de duur heeft betrekking op de hoeveelheidwasgoed in het apparaat.Wij adviseren de duur bij kleinerehoeveelheden wasgoed of bij slechtséén kledingstuk kort te houden.OPTIETABELProgramma’sAnti-kreuk 90'Anti-kreuk 60'FijneWas Katoen ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ Synthetica ■ ■ ■ ■ ■ ■ Mix ■ ■ ■ Strijkvrij ■ ■ Wol ■ ■ ■ 1) Dekbed ■ ■ Opfrissen ■ ■ Tijd ■ ■ ■1) Alleen met het droogrek (standaardaccessoire of optioneel, afhankelijk van het model).INSTELLINGEN A B C D GE F A) Aan-/Uittoets B) Programma-tiptoets C) Droogteselectie tiptoets D) Optieselectie tiptoets E) Tijd tiptoets F) Start/Pauze tiptoets G) Startuitstel tiptoets KINDERSLOTFUNCTIEDeze optie voorkomt dat kinderen met het apparaatspelen terwijl een programma in werking is.

Deprogrammaknop en de tiptoetsen zijn vergrendeld.Alleen de aan/uit-toets is ontgrendeld.De kinderslotoptie inschakelen: 1. Druk op de aan-/uittoets om het apparaat teactiveren. 2. Wacht ongeveer 8 seconden. 3. C DDe tiptoetsen ( ) en ( ) tegelijkertijd ingedrukthouden. Het indicatielampje kinderslot gaatbranden:Het indicatielampje kinderslot gaat branden:U kunt het kinderslot tijdens eenprogramma uitschakelen. Houddezelfde tiptoetsen ingedrukt totdathet lampje voor het kinderslot uit gaat.9

• Het indicatielampje brandt, maar knippertniet. • De indicatielampjes Filter en Waterhouder gaan aan. • Start/Pauze-indicatielampje gaat uit. 1. Druk op de aan/uit-toets om het apparaat tedeactiveren. 2. Open de deur van het apparaat. 3. Haal het wasgoed uit de trommel. 4. Sluit de deur van het apparaat.Na afloop van een programma dient ualtijd het filter schoon te maken en hetwaterreservoir te legen.STAND-BYFUNCTIEOm het energieverbruik te verlagen, schakelt dezefunctie het apparaat automatisch uit: • Als na 5 minuten geen programma start. • 5 minuten na afloop van het wasprogramma.AANWIJZINGEN EN TIPSWASGOED VOORBEREIDEN • Sluit de ritsen. • Sluit de drukknoopjes van dekbedovertrekken. • Laat bandjes of linten niet loshangen(bijvoorbeeld de koorden van een schort). Maakze aan elkaar vast voordat u het programmastart. • Maak alle zakken leeg.

• Als een kledingstuk een interne voering vankatoen heeft, draait u het geheelbinnenstebuiten. Zorg dat de katoenlaag altijdaan de buitenkant zit. • Wij adviseren u het correcte programma tekiezen voor het soort stof dat in het apparaat isgeplaatst. • Combineer geen stoffen met sterke kleuren enstoffen met lichte kleuren. Sterke kleurenkunnen doorlopen. • Gebruik een toepasselijk programma voorkatoenen jersey en gebreide kleding om tevoorkomen dat de kledingstukken krimpen. • Zorg dat het gewicht van het wasgoed niethoger is dan het maximale gewicht dat in deprogrammatabel staat. • Droog alleen wasgoed dat in de droogautomaatkan worden gedroogd. Zie de wasvoorschriftenop de kledingstukken. Wasvoorschrift BeschrijvingWasgoed dat in de droogautomaat kan worden gedroogd.Wasgoed dat in de droogautomaat kan worden gedroogd.

Stel het programmamet de standaard temperatuur in.Wasgoed dat in de droogautomaat kan worden gedroogd. Stel het programmamet een lage temperatuur in.Wasgoed dat niet in de droogautomaat kan worden gedroogd.11

ONDERHOUD EN REINIGINGHET FILTER SCHOONMAKEN112 234 5 6217WATERRESERVOIR LEGEN 1234U kunt het water uit het waterreservoirgebruiken als alternatief voorgedistilleerd water (bijv. voor eenstoomstrijkijzer). Verwijder voordat uhet water gebruikt, eerst eventuelevuilrestjes met een filter.REINIGING VAN DE CONDENSATOR11122112 3 412

5 6221 7 8DE TROMMEL REINIGENWAARSCHUWING! Ontkoppel hetapparaat voordat u het reinigt.Gebruik een standaard zeepsop om de binnenzijdevan de trommel te reinigen. Droog het gereinigdeoppervlak met een zachte doek.LET OP! Gebruik geenschuurmiddelen of staalwol om detrommel schoon te maken.HET BEDIENINGSPANEEL EN DE BEHUIZINGREINIGENGebruik een standaard zeepsop om hetbedieningspaneel en de behuizing te reinigen.Gebruik een vochtige doek om te reinigen. Drooghet gereinigde oppervlak met een zachte doek.LET OP! Gebruik geenschoonmaakmiddelen voor meubels ofschoonmaakmiddelen die corrosiekunnen veroorzaken.DE LUCHTCIRCULATIESLEUVEN REINIGENGebruik een stofzuiger om de pluisjes uit deluchtcirculatiesleuven te verwijderen.PROBLEEMOPLOSSING Probleem Mogelijke oplossing U kunt het apparaat niet activeren. Zorg dat de stekker in het stopcontact zit.

Controleer de zekering in de zekeringenkast (hui-sinstallatie). Het programma start niet. Druk op Start/Pauze. Zorg dat de deur van het apparaat is gesloten. De deur van het apparaat gaat niet dicht. Zorg dat het filters op de juiste wijze is geïnstal-leerd. Zorg dat het wasgoed niet tussen de deur vanhet apparaat en de rubber pakking terecht komt. Het apparaat stopt tijdens de werking. Controleer of het waterreservoir leeg is. Druk opStart/Pauze om het programma weer te starten.Op het display verschijnt een lange programma-duur. 1)Verzeker u ervan dat het gewicht van het was-goed geschikt is voor de duur van het program-ma. Zorg dat het filter schoon is.13

Probleem Mogelijke oplossing Het wasgoed is te nat. Centrifugeer het was-goed nogmaals in de wasautomaat. Zorg ervoor dat de kamertemperatuur niet tehoog is.Op het display verschijnt een korte programma-duur.Stel het programma Tijd of Extra Droog in. Op het display verschijnt . Als u een nieuw programma wilt instellen, moet uErreerst het apparaat uit- en inschakelen. Zorg dat de opties geschikt zijn voor het pro-gramma. Op het display verschijnt (bijv. ). Het apparaat uit en weer aanzetten. Start eenE51nieuw programma. Als het probleem opnieuwoptreedt, neemt u contact op met onze service-afdeling.1) Na ongeveer 5 uur stopt het programma automatisch.Als de droogresultaten niet naartevredenheid zijn. • Het ingestelde programma was onjuist. • Het filter is verstopt. • De condensor is verstopt. • Er zat te veel wasgoed in het apparaat. • De trommel is vuil.

Links—aan modus stroomverbruik 0,55 W uit modus stroomverbruik 0,55 W Type gebruik Huishoudelijk Toegestane omgevingstemperatuur + 5°C tot + 35°CHet beschermdeksel biedt bescherming tegenvaste stoffen en vochtigheid, behalve op plaatsenwaar de laagspanningsapparatuur geen be-scherming tegen vocht biedtIPX41) Overeenkomstig EN 61121. 8 kg katoen gecentrifugeerd op 1000 tpm.2) Energieverbruik per jaar in kWh, gebaseerd op 160 droogcycli van het standaardkatoenprogramma bijvolledige en gedeeltelijke lading, en het verbruik van de lage-stroommodi. Daadwerkelijke energieverbruikper cyclus hangt af van hoe het apparaat wordt verbruikt (REGELGEVING (EU) nr. 392/2012).VERBRUIKSGEGEVENS Programma Centrifugeren op / restvocht Droogtijd Energiever-bruikKatoen 8 kg Kastdroog 1400 tpm / 50% 118 min. 4,20 kWh 1000 tpm / 60% 134 min. 4,79 kWh Strijkdroog 1400 tpm / 50% 105 min.

3,45 kWh 1000 tpm / 60% 115 min. 3,93 kWhSynthetica 3,5 kg Kastdroog 1200 tpm / 40% 47 min. 1,45 kWh 800 tpm / 50% 54 min. 1,65 kWhMILIEUBESCHERMING Recycle de materialen met het symbool . Gooide verpakking in een geschikte verzamelcontainerom het te recyclen. Help om het milieu en devolksgezondheid te beschermen en recycle hetafval van elektrische en elektronische apparaten.Gooi apparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval. Breng hetproduct naar het milieustation bij u in de buurt ofneem contact op met de gemeente.15*

Er zou een restmogelijkheid mieten zijn door een combi aan knoppen in te drukken, weet iemand hoe te resetten?

  Bert - 27 April 2025

Ik weet niet hoe je het kinderslot kan de-activeren.

  Ineke Bomhof - 22 September 2024

Wasmachine reageert niet. filter is gecheckt. en de slangen. ook het stroom eraf gehaald en weer aangesloten. geen reactie.

  S.L. Dorhout - 2 Februari 2023

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Zanussi LINDO300 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden