Zanker KDI10001XK Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Zanker KDI10001XK (48 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Zanker KDI10001XK of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zanker |
| Categorie: | Vaatwasser |
| Model: | KDI10001XK |
Handleiding Zanker KDI10001XK – volledige tekst
InhoudVeiligheidsvoorschriften _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 2Bedieningspaneel _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 4Programma’s _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 4Voor het eerste gebruik _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 5Dagelijks gebruik _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 7Aanwijzingen en tips _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 8Onderhoud en reiniging _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 9Probleemoplossing _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 10Technische informatie _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 12Milieubescherming _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 12Wijzigingen voorbehouden. VeiligheidsvoorschriftenLees zorgvuldig de meegeleverde instructies voor in-stallatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant isniet verantwoordelijk voor letsel en schade veroor-zaakt door een foutieve installatie. Bewaar de instruc-ties van het apparaat voor toekomstig gebruik.
Veiligheid van kinderen en kwetsbare mensenWaarschuwing. Gevaar voor verstikking, letselof permanente invaliditeit. • Mensen, met inbegrip van kinderen, met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermo-gens of gebrek aan ervaring en kennis, mogen ditapparaat niet bedienen. Zij moeten onder toezichtstaan of instructies krijgen over het gebruik van ditapparaat van iemand die verantwoordelijk is voorhun veiligheid. • Laat kinderen niet met het apparaat spelen. • Houd alle verpakkingsmaterialen uit de buurt vankinderen. • Houd alle reinigingsmiddelen uit de buurt van kin-deren. • Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als de deur open is. Installatie • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigd apparaat. • Installeer of gebruik het apparaat niet op een plekwaar de temperatuur onder de 0 °C komt.
• Volg de installatie-instructies op die zijn meegele-verd met het apparaat. Aansluiting aan het elektriciteitsnetWaarschuwing. Gevaar voor brand enelektrische schokken. • Dit apparaat moet worden aangesloten op een ge-aard stopcontact.
• Controleer of de elektrische informatie op het type-plaatje overeenkomt met de stroomvoorziening. Zoniet, neem dan contact op met een elektromonteur. • Gebruik altijd een correct geïnstalleerd, schokbe-stendig stopcontact. • Gebruik geen meerwegstekkers en verlengsnoeren. • Zorg dat u de hoofdstekker en kabel niet bescha-digt. Neem contact op met de service-afdeling ofeen elektromonteur om een beschadigde hoofdka-bel te vervangen. • Steek de stekker pas in het stopcontact als de in-stallatie is voltooid. Zorg ervoor dat het netsnoer nainstallatie bereikbaar is. • Trek niet aan het aansluitnoer om het apparaat loste koppelen. Trek altijd aan de stekker. Aansluiting aan de waterleiding • Zorg dat u de waterslangen niet beschadigt. • Laat het water stromen tot het schoon is voordat uhet apparaat aansluit op nieuwe leidingen of leidin-gen die lang niet zijn gebruikt.
• Zorg dat er geen lekkages zijn als u het apparaatde eerste keer gebruikt. • De watertoevoerslang heeft een veiligheidsventielen een dubbel omhulsel met een hoofdkabel aande binnenkant. 2.
Waarschuwing. Gevaarlijke spanning. •Als de watertoevoerslang beschadigd is, haaldan onmiddellijk de stekker uit het stopcontact. Neem contact op met de service-afdeling om dewatertoevoerslang te vervangen. Gebruik van het apparaat • Dit apparaat is bedoeld voor huishoudelijk gebruikof gelijksoortige toepassingen zoals: – Personeelskeukens in winkels, kantoren of ande-re werkomgevingen – Boerderijen – Door gasten in hotels, motels en andere woo-nomgevingen – Bed-and-breakfast-accommodatie. Waarschuwing. Gevaar op letsel, brandwondenof elektrische schokken. • De specificatie van het apparaat mag niet wordenveranderd. • Doe messen en bestek met scherpe punten in hetbestekmandje met de punten omlaag in horizontalepositie. • Laat de deur van het apparaat niet open staan zon-der toezicht om te voorkomen dat er iemand overstruikelt. • Ga niet op de open deur zitten of staan.
• Vaatwasmiddel is gevaarlijk. Volg de veiligheidsin-structies op de verpakking van het vaatwasmiddelop. • Speel niet met het water van het apparaat en drinkhet niet op. • Verwijder de borden pas uit het apparaat als hetprogramma is voltooid. Er kan vaatwasmiddel op deborden zitten. • Het apparaat kan hete stoom laten ontsnappen alsu de deur opent terwijl er een programma wordt uit-gevoerd. • Plaats geen ontvlambare producten of items dievochtig zijn door ontvlambare producten in, bij of ophet apparaat. • Gebruik geen waterstralen of stoom om het appa-raat te reinigen. VerwijderingWaarschuwing. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer van het apparaat af en gooi ditweg. • Verwijder de deurgreep om te voorkomen dat kin-deren en huisdieren opgesloten raken in het appa-raat.
Programma1)Mate van vervui-lingType ladingProgrammafasenBereidings-duur(min)Energie(kWh)Water(l) 3)Normaal bevuildServiesgoed en be-stekVoorspoelenAfwassen 50 °CSpoelgangenDrogen 195 111.02 4) Alles Voorspoelen 14 0.1 41) De druk en temperatuur van het water, de variaties in stroomtoevoer, de opties en de hoeveelheid vaat kan deverbruikswaarden veranderen.2) Met dit programma kunt u een pas bevuilde lading afwassen. Het biedt goede afwasresultaten in een kort tijdsbestek.3) Dit programma biedt het meest efficiënte water- en energieverbruik voor normaal bevuild serviesgoed en bestek. (Dit is hetstandaard programma voor testinstituten.)4) Gebruik dit programma om het serviesgoed snel te spoelen.
Hierdoor kunnen voedselresten niet aan het serviesgoedvastkoeken en ontstaan er geen vieze geurtjes in het apparaat.U hoeft voor dit programma geen afwasmiddel te gebruiken.Aanwijzingen voor testinstitutenStuur voor alle benodigde informatie over testprestaties een e-mail naar:[email protected] het productnummer (PNC) op dat u op het typeplaatje vindt.Voor het eerste gebruik 1. Controleer of het ingestelde niveau van de water-ontharder juist is voor de waterhardheid in uw om-geving. Als dat niet het geval is, stelt u de water-ontharder in. Neem contact op met uw plaatselijkewaterinstantie voor informatie over de hardheidvan het water in uw omgeving. 2. Vul het zoutreservoir. 3. Vul het glansmiddeldoseerbakje. 4. Draai de waterkraan open. 5. Er kunnen afwasmiddelen in het apparaat achter-gebleven zijn. Start een programma om dit te ver-wijderen.
Waterhardheid WaterontharderafstellingDuitsegraden(°dH)Fransegraden(°fH) mmol/l Clarke-gradenNiveau 19 - 22 33 - 39 3.3 - 3.9 23 - 27 5 1) 15 - 18 26 - 32 2.6 - 3.2 18 - 22 4 11 - 14 19 - 25 1.9 - 2.5 13 - 17 3 4 - 10 7 - 18 0.7 - 1.8 5 - 12 2 < 4 < 7 < 0.7 < 5 12)1) Fabrieksinstelling2) Gebruik geen zout op dit niveau.Het instellen van het niveau van de waterontharder 1. Draai de knop totdat de programmamarkering isuitgelijnd met . Zorg dat het apparaat in deinstelmodus staat. 2. Houd de startknop ingedrukt tot de startaandui-ding, het indicatielampe aan/uit en gaanknipperen.•Het knipperen van duidt op het huidig in-gestelde niveau, bijv. 5 knipperingen + pauze +5 knipperingen = niveau 5. 3. Druk herhaaldelijk op de startknop om de instel-ling te wijzigen. Telkens als u op de startknopdrukt, gaat het niveaunummer omhoog. 4.
Draai om de instelling te bevestigen en het appa-raat uit te schakelen aan de knop totdat de pro-grammamarkering overeenkomt met de aan-/uit-stand.Het zoutreservoir vullenLet op! Water en zout kunnen uit hetzoutreservoir stromen als u het bijvult. Gevaarvoor roest. Start om dit te voorkomen een programmanadat u het zoutreservoir heeft bijgevuld.1 23 4Doe 1 liter water in het zoutreservoir (alleen de eerstekeer).6
Het glansmiddeldoseerbakje vullen1212 1234A3214Vul het glansmiddeldoseerbakje bij wanneer deglansmiddelindicatie (A) doorzichtig is.U kunt het schuifje voor de vrij te geven hoeveelheidinstellen tussen stand 1 (laagste hoeveelheid) enstand 4 (hoogste hoeveelheid).Dagelijks gebruik 1. Draai de waterkraan open. 2. Draai de programmaschakelaar tot de program-mamarkering op één lijn staat met het programmadat u wilt instellen. Zorg dat het apparaat in de in-stelmodus staat. Zie 'Een programma instellen enstarten'. U dient het juiste programma in te stellenvoor het type lading en de mate van vervuiling. • Vul het zoutreservoir als het zoutindicatielamp-je brandt. 3. Ruim de korven in. 4. Voeg vaatwasmiddel toe. 5.
Het programma starten.Vaatwasmiddel gebruiken12122030AB320304Doe de vaatwastablet in het doseerbakje (A) Als hetprogramma over een voorspoelfase beschikt, plaatsdan een kleine dosis afwasmiddel in doseerbakje (B). 7
Gebruik van gecombineerde afwastablettenAls u tabletten gebruikt die zout en glansmiddel bevat-ten, is het niet nodig om de doseerbakjes voor zout englansmiddel te vullen. De glansmiddelindicatie gaat al-tijd aan als het glansmiddel op is. 1. Stel de waterontharder op het laagste niveau in. 2. Stel de dosering van het glansmiddel in op delaagste stand. Voer deze stappen uit als u stopt met het gebruikvan gecombineerde afwastabletten en voordat ubegint met het gebruik van afzonderlijkafwasmiddel, glansmiddel en regenereerzout: 1. Stel de waterontharder in op het hoogste niveau. 2. Zorg ervoor dat het zoutreservoir en het glansmid-deldoseerbakje gevuld zijn. 3. Start het kortste programma met een spoelfase,zonder afwasmiddel en zonder vaat. 4. Stel de waterontharder af op de waterhardheid inuw omgeving. 5. Stel de hoeveelheid glansmiddel in.
Een programma instellen en startenInstelmodusHet apparaat moet in de instelmodus staan omeen programma te starten. Draai de programmaschakelaar totdat de programma-aanwijzer overeenkomt met het programma op het be-dieningspaneel. Het indicatielampje aan/uit gaat bran-den en het startindicatielampje gaat knipperen, het ap-paraat staat in de instelmodus. Druk op de startknop ingedrukt als het bedieningspa-neel andere omstandigheden weergeeft, tot het appa-raat in de instelmodus staat. Een programma starten 1. Draai de waterkraan open. 2. Sluit de deur van het apparaat. 3. Draai de programmaschakelaar tot de program-mamarkering op één lijn staat met het symboolvan het programma dat u wilt instellen. • Het controlelampje aan/uit gaat branden. • Het indicatielampje start begint te knipperen. 4. Druk op de startknop om het programma te star-ten.
• Het indicatielampje aan/uit en het indicatie-lampje start gaan aan. • Het wasfase-indicatielampje gaat branden. De deur openen als het apparaat in werking isAls u de deur opent, stopt het apparaat. Als u de deurweer sluit, gaat het apparaat verder vanaf het puntvan onderbreking.
Het programma annuleren 1. Houd de startknop ingedrukt tot het indicatielamp-je start gaat knipperen. Controleer of er afwasmiddel in het afwasmiddel-doseerbakje aanwezig is voordat u een nieuwprogramma start. Aan het einde van het programma. Als het programma is voltooid, gaat branden. Alsu het apparaat niet binnen 5 minuten uitschakelt, gaanalle indicatielampjes uit. Dit helpt het energieverbruikte verminderen. 1. Draai om het apparaat uit te schakelen de pro-grammaschakelaar totdat de programmamarke-ring overeenkomt met de aan-/uit-stand. 2. Draai de waterkraan dicht. Let op • Laat de borden afkoelen voordat u deze uit het ap-paraat neemt. Hete borden zijn gevoelig voor be-schadigingen. • Ruim eerst het onderrek en dan het bovenrek uit. • Er kan water liggen aan de zijkanten en op de deurvan het apparaat. Roestvrij staal koelt sneller afdan borden.
Aanwijzingen en tipsDe waterontharderHard water bevat een grote hoeveelheid mineralen dieschade aan het apparaat en slechte schoonmaakre-sultaten kan veroorzaken. De waterontharder neutrali-seert deze mineralen. 8.
Het regenereerzout houdt de waterontharder schoonen in goede staat. Het is belangrijk om het correcte ni-veau voor de waterontharder in te stellen. Dit zorgt er-voor dat de waterontharder de juiste hoeveelheid re-genereerzout en water gebruikt. Met behulp van zout, glansmiddel en afwasmiddel • Gebruik alleen zout, glansmiddel en afwasmiddelvoor afwasautomaten. Andere producten kunnenhet apparaat beschadigen. • Het glansmiddel helpt om tijdens de laatste spoelfa-se het servies te drogen zonder strepen en vlekken. • Gecombineerde afwastabletten bevatten vaatwas-middel, glansmiddel en andere middelen. Zorg er-voor dat deze tabletten geschikt zijn voor de water-hardheid in uw omgeving. Zie de instructies op deverpakking van de producten. • Vaatwastabletten worden bij korte programma's niethelemaal opgelost.
Wij bevelen u aan de tablettenalleen bij lange programma's te gebruiken, om res-tjes afwasmiddel op uw serviesgoed te voorkomen. Gebruik niet meer dan de juiste hoeveelheidvaatwasmiddel. Zie de instructies van de vaat-wasmiddelfabrikant. De korven inruimenZie de meegeleverde folder voor voorbeeldenvan het inruimen van de korven. • Gebruik het apparaat alleen om voorwerpen af tewassen die vaatwasbestendig zijn. • Doe geen voorwerpen in het apparaat die gemaaktzijn van hout, hoorn, aluminium, tin en koper. • Plaats geen voorwerpen in het apparaat die waterkunnen absorberen (sponzen, keukenhanddoeken). • Verwijder alle voedselresten van de voorwerpen. • Voor het gemakkelijk verwijderen van aangebrandevoedselresten weekt u de pannen eerst in watervoordat u ze in het apparaat plaatst. • Plaats holle voorwerpen (bijv. kopjes, glazen enpannen) met de opening naar beneden.
Zorg er-voor dat de voorwerpen niet verschuiven. • Zorg er voor dat de sproeiarmen vrij kunnen rond-draaien voordat u een programma start. Voor het starten van een programmaControleer of: • De filters schoon zijn en correct zijn geplaatst. • De sproeiarmen niet zijn verstopt. • De positie van de items in de mandjes correct is. • Het programma van toepassing is op het type la-ding en de mate van bevuiling. • De juiste hoeveelheid afwasmiddel is gebruikt. • Er regenereerzout en glansmiddel is toegevoegd(tenzij u gecombineerde afwastabletten gebruikt). • De dop van het zoutreservoir goed dicht zit. Onderhoud en reinigingWaarschuwing. Schakel het apparaat uit entrek de stekker uit het stopcontact voordat uonderhoudshandelingen verricht. Vuile filters en verstopte sproeiarmen verminde-ren de wasresultaten. Controleer regelmatig de filters en reinig deze zo no-dig. De filters reinigen1CBA2 9.
3 45D678Draai om de filters (B) en (C) te verwijderen de hendelnaar links. Haal filter (B) en (C) uit elkaar. Reinig defilters met water.Verwijder filter (A). Reinig het filter met water.Zorg er voordat u het filter (A) terugplaatst voor dat ergeen etensresten of vuil in en rond de rand van de op-vangbak zit.Zorg ervoor dat het filter (A) juist wordt geplaatst on-der de 2 geleiders (D).Zet filters (B) en (C) in elkaar. Plaats ze op hun plek infilter (A).
Draai de hendel rechtsom draaien tot hetvastzit.Een onjuiste plaatsing van de filters kan leidentot slechte wasresultaten en het apparaat be-schadigen.De sproeiarmen reinigenProbeer niet de sproeiarmen te verwijderen.Als etensresten de openingen in de sproeiarmen heb-ben verstopt, verwijder deze dan met een smal enpuntig voorwerp.Buitenkant reinigenMaak het apparaat schoon met een vochtige, zachtedoek.Gebruik alleen neutrale schoonmaakmiddelen.
Ge-bruik geen schuurmiddelen, schuursponsjes of oplos-middelen.De binnenkant van de machine reinigenAls u regelmatig korte programma's gebruikt dan kun-nen er vetresten en kalkaanslag achterblijven in hetapparaat.Om dit te voorkomen raden we aan minstens 2 keerper maand progamma's met een lange duur te gebrui-ken.ProbleemoplossingHet apparaat start of stopt niet tijdens de werking.Raadpleeg voordat u contact opneemt met de service-afdeling, de informatie die volgt voor oplossing van hetprobleem.Bij sommige problemen knipperen bepaalde lamp-jes continu en/of met tussenpozen en wordt er te-gelijkertijd een alarmcode weergegeven. Foutcode Probleem • Het startindicatielampje blijft knipperen. • Het eindlampje knippert 1 keer onderbroken.Het apparaat wordt niet met water gevuld. • Het startindicatielampje blijft knipperen.
Foutcode Probleem • Het startindicatielampje blijft knipperen. • Het eindlampje knippert 3 keer onderbroken. Het beschermingssysteem tegen lekkage is aan. Waarschuwing. Schakel het apparaat uitvoordat u controles uitvoert. Draai deprogrammaschakelaar totdat de programma-aanwijzerovereenkomt met het aan-/uit-indicatielampje. Probleem Mogelijke oplossing U kunt het apparaat niet activeren. Zorg dat de stekker in het stopcontact is gestoken. Zorg dat er geen zekering in de zekeringenkast is doorge-brand. Het programma start niet. Zorg dat de deur van het apparaat is gesloten. Druk op de starttoets. Het apparaat wordt niet met water gevuld. Controleer of de waterkraan is geopend Zorg dat de waterdruk niet te laag is. Neem hiervoor zo nodigcontact op met uw lokale waterleidingbedrijf. Controleer of de waterkraan niet verstopt is. Controleer of het filter in de toevoerslang niet verstopt is.
Controleer of er geen knikken of bochten in de watertoevoers-lang aanwezig zijn. Het apparaat pompt geen water weg. Controleer of de gootsteenafvoer niet verstopt is. Controleer of er geen knikken of bochten in de waterafvoers-lang aanwezig zijn. Het beschermingssysteem tegen lekkage isaan. Draai de waterkraan dicht en neem contact op met de service-afdeling. Schakel het apparaat na de controles in. Het program-ma gaat verder vanaf het punt waar het werd onder-broken. Als het probleem opnieuw optreedt, neemt u contactop met onze service-afdeling. Neem ook contact op met de service-afdeling als erandere alarmcodes worden weergegeven. De was- en droogresultaten zijn niet naartevredenheidWitte strepen of een blauwe waas op glazen enserviesgoed • De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is te hoog. Zet de dosering van het glansmiddel op een lagerestand. • Er is te veel vaatwasmiddel gebruikt.
• De kwaliteit van het vaatwasmiddel kan de oorzaakzijn. Het serviesgoed is nat • Het programma heeft geen droogfase of een te la-ge droogtemperatuur. • Het glansmiddeldoseerbakje is leeg. • De kwaliteit van het glansmiddel kan de oorzaakzijn. Zie ‘AANWIJZINGEN EN TIPS’ voor andere mo-gelijke oorzaken. 11.
Technische informatie Afmeting Breedte / hoogte / diepte (mm) 596 / 818 - 898 / 575Aansluiting op het elektriciteits-netZie het typeplaatje. Voltage 220-240 V Tijd 50 Hz Waterdruk Min. / max. (bar / MPa) (0.5 / 0.05 ) / (8 / 0.8 )Watertoevoer 1)Koud water of warm water2)max. 60 °C Vermogen Couverts 12 Energieverbruik Modus aan 0.50 W Modus uit 0.50 W1) Sluit de slang aan op een kraan met 3/4”-schroefdraad.2) Als het hete water door alternatieve, milieuvriendelijkere energiebronnen geproduceerd wordt (bijv. zonnepanelen enwindenergie), gebruik dan een heetwatervoorziening om het energieverbruik te verminderen.TypeplaatjeMod. ... ... ...Prod. No. ... ... ... Ser. No. ...Milieubescherming Recycle de materialen met het symbool .
Gooi deverpakking in een geschikte verzamelcontainer om hette recyclen.Help om het milieu en de volksgezondheid tebeschermen en recycle het afval van elektrische enelektronische apparaten. Gooi apparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijkafval. Breng het product naar het milieustation bij u inde buurt of neem contact op met de gemeente. • Gooi het verpakkingsmateriaal op juiste wijze weg.Recycle de materialen met het symbool .12
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zanker KDI10001XK stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Vaatwasser Zanker
Handleiding Vaatwasser
Nieuwste handleidingen voor Vaatwasser