Xiron 1414 TV Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Xiron 1414 TV (24 pagina’s), behorend tot de categorie Televisie. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 31 mensen. Heb je een vraag over Xiron 1414 TV of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Xiron |
| Categorie: | Televisie |
| Model: | 1414 TV |
Handleiding Xiron 1414 TV – volledige tekst
- 4 -TVVoorbereidingLaat voor de ventilatie een ruimte van tenminste 10 cm vrij rondom het toestel. Omonveilige situaties te voorkomen, dient ugeen voorwerpen op het toestel te plaatsen. Gebruik dit apparaat in een tropisch en/ofgematigd klimaat. KENMERKEN Kleurentelevisie met afstandsbediening. Er kunnen 100 zenders van VHF- of UHF-banden of kabelzenders voor-geprogrammeerd worden. Het kan kabelzenders afstellen. Dankzij het menugestuurde systeem is detelevisie gemakkelijk in te stellen. Het heeft een Euroconnectoraansluiting voorexterne toestellen (zoals een computer, vi-deorecorder, videospelletjes, stereo-instal-latie, enz. ) Front AV In of Back AV In / Out (optioneel). Volledige Teletekst (Fastext) (optie) Hoofdtelefoonaansluiting mogelijk (optie) Directe toegang tot zenders (optie) A. P. S. (Automatisch Programmeersysteem)(optie) Alle zenders kunnen benoemd worden.
Wisselen tussen de twee laatst bekekenzenders. Automatisch instellen naar voor of naar ach-ter. Sleep timer. Geluid wordt automatisch uitgezet wanneerer geen signaal is. Wanneer er geen geldig signaal wordtgedetecteerd, schakelt de televisie na 5 minuten automatisch naar standby. WSS (Wide Screen Signaling) (optie) NTSC Playback. (optie) DVD/VIDEO CD/CD/CD-R/CD-RW/MP3/JPEG afspelen. Veiligheidsmaatregelen1. VoedingHet toestel mag alleen worden aangeslotenop een stopcontact van 230V AC, 50 Hz. Controleer of u de juiste voltage-instellingheeft geselecteerd. 2. StroomkabelDe stroomkabel moet zo gelegd worden dater niet over gelopen kan worden en dat hijniet afgeklemd kan worden doorvoorwerpen die er op of tegen geplaatst zijn. Let met name op de plaats waar de kabelop de stekker is aangesloten, hetstopcontact en het punt waar de kabel uit hettelevisietoestel komt. 3.
Vocht en waterDe apparatuur niet in een vochtige omge-ving gebruiken (vermijd gebruik in de badka-mer, in de gootsteen in de keuken en in debuurt van de wasmachine).
De apparatuurniet aan regen of water blootstellen aange-zien dit gevaarlijk kan zijn en geen met vloei-stof gevulde voorwerpen bovenop de appa-ratuur plaatsen. Beschermen tegen waters-patten en druipende voorwerpen. 4. SchoonmakenNeem de stekker uit het stopcontact voordatu het toestel schoonmaakt. Gebruik geenvloeibare reinigingsmiddelen en geenspuitbussen. Gebruik een zachte, drogedoek. 5. VentilatieDe gleuven en openingen op het toestel zijnbedoeld voor ventilatie en moeten voor eenbetrouwbare werking zorgen. Omoververhitting te voorkomen, mogen dezeopeningen in geen geval versperd of bedektzijn. 6. OnweerNeem de stekker uit het stopcontact bijstorm en onweer of wanneer u op vakantiegaat. 7.
VervangingsonderdelenWanneer er vervangingsonderdelen nodigzijn, moet u ervoor zorgen dat deonderhoudsmonteur reserveonderdelengebruikt die gespecificeerd zijn door defabrikant of die dezelfde specificatieshebben als de originele onderdelen. Het gebruik van ongeoorloofdevervangingsonderdelen kan leiden tot brand,elektrische schokken of andere gevaren. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:544.
- 5 - TV8. OnderhoudLaat alle onderhoud uitvoeren door erkendpersoneel. Verwijder de behuizing niet, wantdat kan tot elektrische schokken leiden.9. RöntgenstralingDe röntgenstraling die uit deze televisiekomt is voldoende afgeschermd.10. Bronnen van open vuurPlaats geen bronnen van open vuur op hetapparaat.Waarschuwing!Ingrepen die in strijd zijn moet devoorschriften en met name wijziging vanhoogspanning of vervanging van debeeldbuis kan leiden tot een toename vande röntgenstraling. Een televisietoestel datop deze manier gewijzigd is, voldoet nietmeer aan de vergunning en mag niet meergebruikt worden.Instructies voor het verwerken van afval: De verpakking en de verpakkingsmiddelenzijn recycleerbaar en moeten dan ook ineerste instantie gerecycleerd worden.
Zorgervoor dat verpakkingsmateriaal zoals deverpakkingsfolie niet in de buurt van kinde-ren komt.LAAT UW TELEVISIE NIET STANDBY OF AAN STAAN WANNEER U UW HUIS VERLAATHOE KIJK IK TELEVISIEWanneer het toestel aanstaat drukt u op de TV-knop op de afstandsbediening.Het figuurtje in de vorm van een bliksemschicht met een pijl in een gelijkzijdige driehoekis bedoeld om de gebruiker te waarschuwen dat er ongeïsoleerde, gevaarlijkespanning aanwezig is in het product, die groot genoeg kan zijn om elektrischeschokken bij personen te veroorzaken.Het uitroepteken in een gelijkzijdige driehoek is bedoeld om de gebruiker tewaarschuwen dat er belangrijke bedienings- of onderhoudsinstructies staan vermeldin de handleiding bij het toestel.RISICO VAN ELEKTRISCHE SCHOKKENVOORZICHTIG Batterijen behoren niet tot het huishoudelijkeafval. Dit geldt eveneens voor batterijen diegeen zware metalen bevatten.
- 6 -TVVoordat u uw televisieinschakeltElektriciteitsaansluitingBELANGRIJK: Het televisietoestel is bedoeldom bij 230V AC, 50 Hz. te werken. Laat de televisie nadat u hem heeft uitgepakteven staan, zodat hij op kamertemperatuurkan komen. Sluit het toestel dan pas aanop de voeding. Aansluiting op het RF-contactVHF/UHF Sluit de antenne- of kabeltelevisiestekkeraan op het RF-contact aan de achterkantvan de televisie en sluit de kabelstekker dieuit de TV-uitgang bij andere toestellen (VCR,DVB etc. ) komt ook op dit contact aan. Andere apparaten aansluitenBELANGRIJK: Zet de televisie uit voordat ueen extern apparaat aansluitDe aansluitpunten voor externeaansluitingen bevinden zich aan achter- envoorzijde van het televisietoestel (optie). Voor de aansluiting van andere apparatenvia de euroconnector dient u dehandleidingen van de desbetreffendeapparaten te raadplegen.
Batterijen in de afstandsbedieningplaatsen Plaats de batterijen in de juiste richting, zo-als hieronder aangegeven. Verwijder de batterijdeksel die zich aan deachterkant van de afstandsbediening be-vindt door deze voorzichtig naar boven tetrekken, vanaf het aangegeven deel. Doe twee AAA (R03) of soortgelijke batte-rijen in het batterijvak. Schuif de deksel van het batterijvak weer te-rug. OPMERKING: Verwijder de batterijen uit deafstandsbediening wanneer u dezegedurende lange tijd niet gebruikt. U riskeertanders dat de batterijen gaan lekken endaardoor schade veroorzaken. De televisie in- enuitschakelenDe televisie inschakelenUw televisie wordt in twee stappeningeschakeld:1- Druk op de aan/uitknop aan de voorzijdevan het televisietoestel. De televisie gaatautomatisch standby staan en het RODElampje onderaan de televisie gaat branden.
2- Om de televisie vanuit standbypositie in teschakelen:Druk op een cijfertoets op deafstandsbediening, zodat u eenzendernummer kiest,of,Druk op de toetsen Zender Omhoog ofOmlaag aan de voorzijde van de televisie ofop de afstandsbediening, zodat de zenderdie het laatst is uitgeschakeld, gekozenwordt. Op beide manieren wordt de televisieingeschakeld, waarna het RODE lampjeGROEN wordt. De televisie uitschakelenDruk op de standbytoets op de afstandsbe-diening, zodat de televisie standby komt testaan. Het GROENE lampje wordt ROOD,of,Druk op de aan/uittoets aan de voorzijde vanhet televisietoestel, zodat de televisie wordtuitgeschakeld. Het GROENE lampje gaatuit. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:546.
- 7 - TVLet op: de televisie niet uitzetten voordatde DVD is uitgezet wanneer de ladeuitstaat. De lade blijft uitstaan tenzij deDVD is uitgezet. De televisie bedienenU kunt uw televisie bedienen met behulpvan de afstandsbediening en met detoetsen op het toestel zelf. Let op: om de TV-functies te kunnengebruiken met de afstandsbediening, moetu eerst op de TV-knop drukken op deafstandsbediening. A. P. S. (AutomatischProgrammeersysteem)Het berichte PLEASE CHECK ANTENNACABLE AUTO. PROGRAMMING SYSTEM(CONTROLEER A. U. B. ANTENNEKABEL. AUTO PROGRAMMEERSYSTEEM) wordtweergegeven wanneer u uw televisie voorde eerste keer aanzet. APS zoekt en sorteertalle zenders en slaat ze automatisch op opuw televisie, afhankelijk van de wijze waaropde zendersystemen in uw regio werken. Om APS op te heffen voordat het van startgaat, drukt u de toets TV in.
Kies eerst hetCOUNTRY (Land) en de CHANNEL TABLE(optie). Dit is van invloed op het sorteerpro-ces in APS. Om START te kiezen, dient u de of toets te gebruiken of op de of toets te drukken. Nadat APS gereed is, wordt een zenderlijstop het scherm weergegeven. In dezenderlijst ziet u de zendernummers en denamen die aan de zenders zijn toegekend. De toetsen op het televisietoestelgebruikenU kunt het geluid instellen en de zenderskiezen met behulp van de toetsen aan devoorzijde van het televisietoestel. Instelling van het geluidsvolumeDruk op de - toets om het geluidzachter te zetten of op de + toets om hetgeluid harder te zetten. Er wordt middenonderop het scherm een schaalverdeling voor hetgeluid weergegeven. Door tegelijkertijd op de + en - toet-sen te drukken, opent u het Hoofdmenu.
Een zender kiezen Druk op de P/Ch+ toets om de volgendezender te kiezen, of druk op de P/Ch- toetsom terug te gaan naar de vorige zender. Het hoofdmenu openen Druk op de MENU-knop om het hoofd-menu in te gaan.
In het hoofdmenu selec-teert u het submenu met behulp van deknop P/Ch- of P/Ch+ en gaat u het sub-menu binnen met behulp van de knop + of - . Zie voor meer informatieMenu System op pagina 9. Bediening met deafstandsbedieningLet op: om de TV-functies te kunnengebruiken met de afstandsbediening, moetu eerst op de TV-knop drukken op deafstandsbediening. Met de afstandsbediening van uw televisiekunt u alle functies van het door u gekozenmodel bedienen. De functies wordenbeschreven in de volgorde van hetmenusysteem van uw televisie. De functies van het menusysteem wordenbeschreven in het gedeelte Menusysteem. Functies van de afstandbedieningDe afstandsbediening is bedoeld om detelevisie en de DVD-speler te bedienen. Omtoegang te krijgen tot de televisieprocessen50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:547.
- 8 -TV(met witte indicatoren op deafstandsbediening) drukt u eerst op de TV-knop. Nu zijn alle TV-functies beschikbaarvoor gebruik. Om de DVD-speler tebedienen moet u eveneens eerst op deDVD-knop drukken. Hierna kunt u deknoppen gebruiken om de DVD-functies teverwerken, met de blauwe indicatoren. Omweer toegang te krijgen tot de TV-functiesmoet u nogmaals op de TV-knop drukken.De DVB-knop heeft geen functie in uwTV_DVD.Instelling van het geluidsvolumeDruk op de V+ toets om het geluid harderte zetten.Druk op de V- toets om het geluid zachterte zetten.
Er wordt middenonder op hetscherm een schaalverdeling voor het geluidweergegeven.Een zender kiezen (Vorige of volgendezender) Druk op de P- toets op de vorige zender tekiezen. Druk op de P+ toets om de volgende zen-der te kiezen.Een zender kiezen (rechtstreeks):Druk op de cijfertoetsen van deafstandsbediening om zenders tussen 0 en9 te kiezen. De televisie gaat naar degekozen zender. Om zenders tussen 10 en99 te kiezen, moet u de toets voor dubbelecijfers -/- - gebruiken. Deze OSD wordt weergegevenlinksboven op het scherm.Kies daarna met de cijfertoetsen hetnummer van de zender die u wilt kiezen (bijv.voor zender 27 drukt u eerst op 2 envervolgens op 7). Wanneer u te lang wachtvoordat u op een cijfertoets drukt, wordt dezefunctie genegeerd en het vakje wordt nietlanger op het scherm weergegeven. Opdezelfde manier moet u niet te lang wachtenom de tweede cijfertoets in te drukken.
- 9 - TVMenusysteemUw televisie is voorzien van eenmenusysteem, zodat u op eenvoudige wijzeeen multifunctioneel systeem kuntbedienen. De televisie wordt bediend metbehulp van commandos, die op het schermworden weergegeven. Druk op de"M"-toets. Het hoofdmenu wordtmidden op het scherm weergegeven. Als u een onderdeel in dit menusysteemselecteert, wordt dit in het GEELweergegeven en gemarkeerd met een pijllinks van het onderdeel. Als u een submenu wilt selecteren, gebruiktu de of toets, en drukt u op de of toets. Elke optie kan ook geselecteerdworden met de gekleurde toets en de"INFO"-toets op de afstandsbediening. HOOFDMENUHet menusysteem wordt hieronderbeschreven. De kortste manier om de menus te openenis als volgt. Druk op:Menu-toets, Hoofdmenu. Rode toets, Menu Geluid. Groene toets, Menu Beeld. Gele toets, Menu Speciale functies. Blauwe toets, Installatiemenu.
Info toet, Zendermenu. De menutoets heeft twee functies. De eerstefunctie is het openen en sluiten van hetHOOFDMENU en de tweede is het sluitenvan het submenu en het openen van hetvolgende submenu. GeluidsmenuGeluidsinstellingen wijzigen Ga direct naar het Sound Menu door op derode knop te drukken of Als u het hoofdmenu ingaat, is Sound deeerste geselecteerde optie. In het hoofd-menu selecteert u SOUND met behulp vande knop of , daarna gaat u hetgeluidsmenu binnen door op de knop of te drukken. Volume instellen:Als u het geluidsmenu ingaat, is Volume deeerste geselecteerde optie. Druk op de knop om het volume te ver-hogen Druk op de knop om het volume te verla-genU kunt de volume-instellingen ook directwijzigen met behulp van de knop V+(harder) of -V (zachter).
Kies vanuit het hoofdmenuPICTURE (BEELD) met behulp van de of toets, en open vervolgens het menuBeeld door op de of toets te drukken.De helderheid instellen Als u het menu Picture (Beeld) opent, isBrightness (Helderheid) de eerste geselec-teerde optie. Druk op de toets voor meer helderheid. Druk op de toets voor minder helder-heid.Het contrast instellen Gebruik de of toets om Contrast teselecteren. Druk op de toets voor meer contrast. Druk op de toets voor minder contrast.De kleur instellen Gebruik de of toets om Colour(Kleur) te selecteren. Druk op de toets voor diepere kleuren. Druk op de toets voor vlakkere kleuren.De scherpte instellen Gebruik de of toets om desharpness (scherpte) in te stellen. Druk op de toets om het piekniveau teverhogen. Druk op de toets om het piekniveau teverlagen.De kleurdiepte instellen(Tijdens het afspelen van een NTSC-systeem, verschijnt dit alleen in AV-moduswanneer er een NTSC videobron wordttoegepast.
- 11 - TV Druk op de toets voor meer kleurdiepte. Druk op de toets voor minder kleur-diepte.De middenwaarde wordt aangegeven metaan weerszijden een pijl.ModusDit onderdeel wordt gebruikt om debeeldgrootte te wijzigen.Door op de of toets te drukken, kunteen van de drie beschikbare opties kiezen.Het betreft de opties 4:3, 16:9 en AUTO. 4:3 Deze optie brengt de beeldverhouding inde 4:3 modus. 16:9 Deze optie brengt de beeldverhoudingin de 16:9 modus. AUTO Deze optie is alleen beschikbaar alsuw televisie voorzien is van een WSS func-tie. Hiermee kan de beeldmodus automa-tisch gewijzigd worden, afhankelijk van detransmissie van de gekozen zender. Eenvoorbeeld: uw televisie staat in 4:3 modus,maar de transmissie van die bepaalde zen-der is in 16:9 modus. Als u de AUTO-modusselecteert, wordt de televisie automatischnaar 16:9 overgeschakeld.
Als de televisiein 4:3 modus staat en de beeldverhoudingvan de zender is eveneens 4:3, verandert erniets als u de beeldmodus op AUTO mo-dus zet.WSS wordt alleen gebruikt in de functies TVen FAV / BAV (optie). Voor de selectie van defunctie Picture in AV1 wordt de waarde vanpin 8 (van Scart) gebruikt. In de functies RGBkan de functie Picture 4:3 of 16:9 zijn (Auto-functie is niet beschikbaar.)(optie).De instellingen opslaan Druk op de of toets op de STORE(OPSLAAN)-optie om de instellingen vanhet menu Beeld op te slaan, met uitzonde-ring van Beeldmodus.Functiemenu Om direct het functiemenu in te gaan, druk uop de YELLOW-knop of Drukt u op de "M" -knop, waarna u in hethoofdmenu komt. In het hoofdmenu selec-teert u FEATURE met behulp van de knop of . .
- 12 -TVSleep TimerWanneer u het Feature Menu binnengaat, isSLEEP TIMER de eerste geselecteerde optie.Gebruik de knop of om de waardenvan de Sleep Timer te wijzigen tussen OFF,0:15:00, 0:30.00, 0:45:00, 1:00:00, 1:15:00,1:30:00, 1:45:00 en 2:00:00.Dit wordt rechtsboven op het schermweergegeven. Wanneer Sleep Timer isingeschakeld, wordt dit met de TV-statusweergegeven en hiermee na 3 secondengewist.Als er slechts een minuut van het aftellenvan de timer over is, wordt dit automatischweergegeven rechtsboven in het scherm,waar het blijft staan tot het einde.
Daarnagaat TV automatisch over op standby.KinderslotU kunt deze functie gebruiken om tevoorkomen dat kinderen de televisieaanzetten of programma's of aanpassingenwijzigen zonder afstandsbediening.Deze functie blokkeert niet de DVD-knoppen op het frontpaneelDe functie CHILD LOCK kan wordeningesteld met de knop of op AAN ofUIT. Wanneer OFF is geselecteerd, treedt ergeen verschil op in de werking van detelevisie. Wanneer ON is geselecteerd, kande televisie alleen met deafstandsbediening-handset wordenbediend.
In dit geval zullen TV functieknoppen op het front paneel (behalve deAAN/UIT Knop) niet werken.Menutaal selecterenDe menutaal kan worden gekozen door opde knop of over het item LANGUAGEte drukken.Instellingen opslaanIn het functiemenu worden alle instellingenautomatisch opgeslagen.Installatiemenu Om het installatiemenu rechtstreeks te ope-nen, drukt u op de BLAUWE toets, of u drukt op de "M" toets. U bent nu in hethoofdmenu. Kies vanuit het hoofdmenuINSTALL. (INSTALLATIE) met behulp van de of toets. Open dan het Installatie-menu door op de of toets te drukken.De zender kiezenOm het zendernummer te kiezen, kunt u de of toets gebruiken. U kunt ook decijfertoetsen of de toets voor dubbele cijfersen vervolgens de cijfertoetsen gebruiken.50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46.p65 21.01.2004, 17:5412
- 13 - TVDe bandbreedte kiezenVoor de BAND kunt u kiezen tussen VHF1,VHF3 of UHF (in frequentie-optie) metbehulp van de of toets. C of S (in de Zenderoptie). De frequentie kiezen (optie)De frequentiewaarde is 044 - 890 MHz voor band VHF1 - VHF3 -UHF. FREQUENCY (FREQUENTIE) kan gewijzigdworden met de of toets. U kunt ookde cijfertoetsen of de toets voor dubbelecijfers en vervolgens de cijfertoetsengebruiken. De decimale waarde in de frequentie kanniet worden gewijzigd met de cijfertoetsen,alleen met de of toets. De waardekan worden ingesteld op 00, 25, 50 en 75. Ook als de fijnafstemming wordt gewijzigd,wijzigt het decimale gedeelteges the decimal part. Het kanaal kiezen (optie)Het CHANNEL (KANAAL) kan wordengewijzigd met behulp van de of toets. U kunt ook de cijfertoetsen of de toetsvoor dubbele cijfers en vervolgens decijfertoetsen gebruiken.
Voor band C,01 - 83, WEST EUROPE (WEST-EUROPA)01 - 12, 21 - 69, EAST EUROPE(OOST-EUROPA)01 - 17, 21 - 73, UK (ENGELAND)01 - 76, FRANCE (FRANKRIJK)04 - 09, FRANCE2 (FRANKRIJK 2)Voor band S,01 - 41, voor alle kanalentabellen. De kanalentabel kiezen (optie)CHANNEL TABLE (kanalentabel) is alleengeldig voor de kanaaloptie en kan een vande volgende instellingen zijn,WEST EUROPE (WEST-EUROPA)EAST EUROPE (OOST-EUROPA)UK (ENGELAND)FRANCE (FRANKRIJK)FRANCE2 (FRANKRIJK 2)met behulp van de of toets. De standaard kiezenMet behulp van de of toets opSTANDARD (STANDAARD) kunt u destandaard instellen op B/G, D/K, L/L. Zoeken selecterenOm het zoekproces te starten, drukt u op de toets om vooruit te zoeken, of op de toets om achteruit te zoeken. Het SEARCH(ZOEKEN) onderdeel knippert tijdens hetzoeken, en stopt wanneer er een signaalgevonden wordt.
U kunt de fijnafstemming selecteren als u(na een globale aanpassing) niet tevredenbent met het beeld op het scherm. Gebruik de of toets op het onderdeelFINE TUNNING (FIJNAFSTEMMING) , totdat utevreden bent met het beeld dat u op uw te-levisie ziet. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5413.
- 14 -TVIn de optie Kanaal staat de cursor voor defijnafstemming meestal in het midden vande liniaal, met aan weerszijden een pijl. De instellingen opslaanDruk op de of toets op de STORE(OPSLAAN) -optie om de instellingen vanhet installatiemenu op te slaan. Zendermenu (Program. ) Om het Zendermenu rechtstreeks te ope-nen, drukt u op de toets "INFO", of Druk op de "M" toets. U bent nu in het hoofd-menu. Kies in het hoofdmenu met de of toets de PROGRAM. (ZENDER) Opendan het Zendermenu door op de of toets te drukken. Als u de cursor in de vier richtingenbeweegt, kunt u 30 zenders op dezelfdepagina krijgen. Door naar boven enbeneden door de paginas te bladeren metde navigatietoetsen kunt u alle zenders inTV-modus kiezen (met uitzondering van deAV-modus). In menus werken de of toetsenzoals toetsen om Naar boven en Naarbeneden te bewegen.
Door de cursor te bewegen wordt eenzender automatisch geselecteerd. Degekozen zender wordt weergegeven in hetGEEL. U kunt ook een zender selecteren metbehulp van cijfertoetsen of detweecijfertoets. Op deze manier wordenzenders automatisch geselecteerd, en naselectie wordt de gekozen zender in het geelweergegeven. De TV-status wordt ook doorde zenderselectie gewijzigd. Als u detweecijfertoets gebruikt om een zender teselecteren, wordt het zendernummer op hetscherm weergeven in de vorm van P --. Alsu daarna cijfertoetsen indrukt, worden decijfers hierin weergegeven. Het zendernummer ligt tussen 00 en 99. Zendernaam heeft een naamreeks met 5tekens. Na het automatische bewaarproceszijn de zendernamen ingesteld op: Frequentiezoeken PR01 (zendernummer), Kanaalzoeken C-01 of S-01 (band enkanaalnummer), standaard.
MetNAME (NAAM) kunt u de naam van dezender wijzigen. Met DELETE kunt u programmas wissen. Het gedeelte INSERT (INVOEGEN) isbedoeld om zenders een andere plaats tegeven. Door het deel AUTOSTORE (AUTOM. OPSLAAN) te kiezen, wordt het menuAutomatisch opslaan beschikbaar. Als u de naam van een bepaalde zender wiltwijzigen, kiest u die zender en drukt u op deRODE toets (NAME (NAAM)). De eerste lettervan de gekozen naam begint te knipperen. Om die letter te wijzigen, kunt u de of toets gebruiken. Om de volgende letters tekiezen, gebruikt u de of toets. Als decursor op de laatste letter van dezendernaam staat, drukt u op de toetsom de cursor naar het begin te verplaatsen. Als de cursor aan het begin van dezendernaam staat, verplaatst u de cursornaar het einde door op de toets tedrukken. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5414.
- 15 - TVNadat u de naam heeft gewijzigd door op deRODE toets te drukken STORE (OPSLAAN),is de naam opgeslagen. Bij het program-meren van de naam van een zender zijn deprocessen INSERT (INVOEGEN) DELETE(WISSEN) en AUTOSTORE (AUTOM. OP-SLAAN) uitgeschakeld. De CANCEL (OP-HEFFEN) -optie kan wel gebruikt worden. Met deze optie wordt een einde gemaaktaan het programmeren van de naam, als ude nieuwe naam niet wilt opslaan. Wanneer u op de GROENE knop druktINSERT (INVOEGEN), worden de functiesNAME (NAAM), AUTOSTORE (AUTOM. OPSLAAN) en DELETE (WISSEN) gewist,en de gekozen zender (A) wordt in het groenweergegeven. De automatische selectie isnu opgeheven. De cursorbewegingenworden aangegeven in het GEEL. Met denavigatietoetsen kan de bepaaldezenderplaats (B) gekozen worden en dooropnieuw op de groene toets te drukkenwordt de zender op die plaats toegevoegd. Prog-00 is de laagste zender.
Als er eenzender wordt toegevoegd aan Prog-00,schuiven de zenders onder die zenderplaatséén plaats op, en Prog-99 wordt verplaatstnaar de eerste frequentiewaarde van VHF1(44 MHz). Als Prog-00 op welke zenderplaats dan ookwordt ingevoegd, verschuiven alle zendersonder die ruimte één plaats, en Prog-99wordt gewist. Prog-00 wordt aangepast aande eerste frequentiewaarde van VHF1 (44MHz). De CANCEL (OPHEFFEN)-functie heft hetgeactiveerde INSERT (INVOEGEN)-procesop. Voor het DELETE (WISSEN)-proces wordtde gele toets ingedrukt (de functies NAME(NAAM), INSERT (INVOEGEN) en AUTOSTO-RE (AUTOM. OPSLAAN) zijn niet actief). Als u opnieuw op de gele toets drukt, wordtde geselecteerde zender uit het programmagewist, en de daaronder liggendeprogrammas schuiven één plaats op. Prog-00 wordt aangepast aan de eerstefrequentiewaarde van VHF1 (44 MHz).
OPSLAAN) hierna. Automatisch opslaanAutomatisch opslaan, voor het automatischzoeken en opslaan van alle zenders isafhankelijk van de transmissie vanzendersystemen in uw regio. FREQUENTIE-OPTIEKANAAL OPTIEIndien uw televisie meer dan eenstandaardoptie heeft (dat is afhankelijk vanuw land) zou u het met behulp van de of toets kunnen wijzigen in BG, DK of L/L,op het onderdeel STANDARD. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5415.
- 16 -TVMet de kanaaloptie kunt u de kanaaltabelkiezen met behulp van de of toets(WEST EUROPE (WEST-EUROPA), EASTEUROPE (OOST-EUROPA), UK (ENGELAND),FRANCE (FRANKRIJK), FRANCE2(FRANKRIJK 2))Om APS op te heffen voordat het van startgaat, drukt u de toets TV in. Kies eerst hetCOUNTRY (Land) en de CHANNELTABLE(optie). Dit is van invloed op het sor-teerproces in APS. Om START te kiezen,dient u de of toets te gebruiken of opde of toets te drukken.Na het voltooien van Automatisch opslaan,verschijnt er een zenderlijst op het scherm.In de zenderlijst ziet u de nummers ennamen die aan de zenders zijn toegekend.Andere functiesTV statusZendernummer, Zendernaam (of AV),(weergegeven linksboven op het scherm)en Sleep Timer (toont de overgebleven tijdrechtsboven in het scherm indieningeschakeld).
Bij stereo-opties wordt degeluidindicator eveneens weergegeven.Deze worden gedurende 3 seconde na hetoverschakelen op een andere zenderweergegeven. Zendernummer Zendernaam (5 tekens)Deze beelden op het scherm (OSDs)worden weergegeven wanneer er eennieuwe zender wordt ingevoerd met behulpvan een cijfertoets, of doordat er op deP
- 17 - TVSleep Timer indicator van delaatste minuutDe laatste minuut voor activering van desleep timer wordt weergegeven rechtsbovenvan het scherm. Indien de sleep timer isingeschakeld, wordt dit samen met de TV-status weergegeven. Het verdwijnt samenmet de TV-status binnen 3 seconden vanhet scherm. Als er nog maar een minuut van de resterendetijd over is, wordt deze tijd automatischlinksboven op het scherm weergegeven tot aande laatste seconde. Dan gaat de televisieautomatisch op standby staan. Mute-indicatorWanneer deze is ingeschakeld, staat dezeindicator middenboven op het scherm, en hijblijft daar totdat hij weer wordtuitgeschakeld.
De mute-functie kan op twee manierenworden opgeheven: de eerste mogelijkheidis op de " " toets te drukken, waarmee hetvolume weer op de vorige waarde wordtingesteld, en de tweede is het geluid harderte zetten, zodat het geluid vanaf hetminimumniveau wordt opgevoerd. Door degeluidssterkte te laten afnemen terwijl hettoestel in mute staat, wordt de mute nietgenegeerd, maar alleen het geluid wordtzachter. Als mute wordt opgeheven nadathet geluid zachter is gezet, klinkt degeluidssterkte met het zachtere geluid. Geen signaalSignaalloze tijdsindicatorDeze wordt in het midden van het schermweergegeven wanneer er geen geldigsignaal gedetecteerd is. Het toont deresterende tijd voor het schakelen naar demodus Standby (het duurt 5 minutenwanneer geen geldig signaal wordtgedetecteerd of geen afstandsbedieningwordt gebruikt).
De indicator wordt in 3seconden weergegeven wanneer er geengeldig signaal is. Na een commando met deafstandsbediening (als er geensignaaltimer actief is) stopt de timer. Als eropnieuw geen signaal gedetecteerd wordt,wordt de timer ingesteld op 5 minuten,waarna hij 3 seconden later weer begintterug te tellen tot nulDeze indicator verschijnt niet in AV-modusBlauwe achtergrond bij geensignaalIndien er geen geldig signaal wordtgedetecteerd (in TV (optie)- of AV-modus)wordt een blauwe achtergrondweergegeven.
Gedurende het zoekproces isde blauwe achtergrond niet actief. In plaatsdaarvan wordt een andere functie gegeven:de halftransparante menuachtergrond wordtblauw. GeluidsvolumebalkDeze wordt weergegeven midden onder inhet scherm. Wanneer er een opdracht wordtgegeven om het geluid harder of zachter tezetten (doordat er op V+ of V- gedrukt isvanaf de afstandsbediening of hetvoorpaneel) en er is geen menu actief, blijftde indicator 3 seconden op het schermstaan, na de laatste opdracht tot wijzigingvan de geluidssterkte of totdat er een andereopdracht wordt gegeven. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5417.
- 18 -TVAV-ModiMet behulp van de knop AV kunt u detelevisie schakelen naar AV-modi (behalvewanneer u zich in teletext bevindt). Wanneeru achtereenvolgens op deze knop drukt,schakelt de televisie naar de AV-modi: DVD,AV1, FAV/BAV (Front AV / Back AV) (optie),RGB. AV1 ondersteunt de RGB-modus. Als erechter een probleem is met de kleuren inAV1-modus, dient u de AV-modus in RGB-modus te forceren. Als u de AV-modus wiltverlaten, drukt u op de AV-toets. Als u de AV-modus wilt verlaten, drukt u opde TV toets. Teletekst(Deze informatie is alleen van toepassingindien uw televisie teletekst kanontvangen)Teletekst is een informatiesysteem dat tekstop uw televisiescherm weergeeft. Metbehulp van het informatiesysteem vanTeletekst kunt u een bladzijde metinformatie bekijken over een onderwerp datwordt aangekondigd in de inhoudsopgave(index).
Terwijl u teletekst raadpleegt, kunt u geenOSD (On screen display weergave op hetscherm) gebruiken. Contrast, helderheid of kleur is nietbeschikbaar. Wel kunt u het geluidsvolumehoger of lager zetten in tekstmodus. Teletekst bedienen Selecteer een zender waarop Teletekstwordt uitgezonden. Druk op de (TELETEKST) toets. Meestal wordt daarna een inhoudsopgave(index) op het scherm weergegeven. Een teletekstpagina kiezen Kies met de cijfertoetsen het gewensteTeletekst-paginanummer. Het geselecteerde paginanummer wordtlinksboven op het scherm weergegeven. DeTeletekst paginateller zoekt totdat hetgekozen paginanummer gevonden wordt. Daarna wordt de gewenste pagina opscherm weergegeven Druk op de P+ toets om Teletekst met éénpagina tegelijkertijd naar voren te bladeren Druk op de P- toets om Teletekst met éénpagina tegelijkertijd naar achteren te blade-ren.
De tekst wordt nuover het programma op het scherm weerge-geven. Druk opnieuw op de toets om terug tekeren naar de Teletekstpagina. Naar een pagina zoeken terwijl utelevisie aan het kijken bent Als u op drukt terwijl de Teletekstmodeaanstaat, schakelt u over op de TV-modus. Als u nogmaals op drukt, verandert demode van TV naar de laatsteTeletekstpagina die u bekeken heeft. Voer inTV-mode een paginanummer in met behulpvan de cijfertoetsen. Als u cijfers invoert, ver-schijnt de eerste regel van de50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5418.
- 19 - TVteletekstpagina bovenaan het scherm; hetblijft daar staan totdat de gevraagde paginagevonden is. Dan wordt de teletekstregelvervangen door het paginanummer, om aante geven dat de pagina gevonden is. Nukunt u deze teletekstpagina weergeven doorop de toets te drukken. Tekst in dubbele hoogte kiezen Druk op de toets om de bovenste helftvan de informatiepagina te laten weergevenin dubbele hoogte. Druk nieuw op de toets om de onder-ste helft van de informatiepagina te latenweergeven in dubbele hoogte. Druk nogmaals op de toets om de vol-ledige pagina in normale hoogte te bekij-ken. Verborgen informatie bekijken Als u eenmaal op de toets drukt, wor-den de antwoorden zichtbaar op een paginamet een quiz of spelletje. Als u nogmaals op de toets drukt, wor-den de antwoorden weer verborgen.
Automatische paginaovergangstopzettenDe teletekstpagina die u geselecteerd heeft,bevat misschien meer informatie dan op hetscherm staat; de rest van de informatiewordt na een tijdje weergegeven. Druk op de toets om de automati-sche paginaovergang stop te zetten. Druk opnieuw op de toets om de vol-gende pagina te laten weergeven. Een Subcodepagina selecterenSubcodepaginas zijn onderdelen van langeteletekstpaginas die alleen per onderdeelop het scherm weergegeven kunnenworden. Kies de Teletekstpagina die u wilt hebben. Druk op de toets. Selecteer het gewenste subcodepagina-nummer door op vier cijfertoetsen te druk-ken (bijv. 0001). Als de geselecteerde subcodepagina nietbinnen korte tijd wordt weergegeven, druktop u op de toets. De TV-zender wordtop het scherm weergegeven.
Voor FastextUw tv ondersteunt het teletekstsysteem meteen geheugen van 7 pagina's. Wanneereen pagina van een van de in het geheugenopgeslagen 7 pagina's wordt ingetoetst, dangaat het systeem niet naar de gevraagdepagina zoeken; in plaats daarvan wordt depagina automatisch getoond. Druk op de toets P+ om per pagina voor-waarts door teletekst te gaan. Druk op de toets P- om per pagina achter-waarts door teletekst te gaan. Voor FastextDe kop met het onderwerp van informatiestaat eventueel in een bepaalde kleur weer-gegeven. Druk op de bijbehorende Rode, Groene,Gele of Blauwe toets zodat u snel naar degewenste pagina kunt gaan. 50041719-01-DUTCH-1420M-AV-TV-1-5011 UK-AK46. p65 21. 01. 2004, 17:5419.
- 20 -TVTeletekst verlaten Druk op de TV toets. Het scherm schakeltover op TV-modus. De tijd weergeven Wanneer u een tv-programma kijkt metteletext-transmissie, drukt u op de knop. De huidige tijd, overgenomen vanteletekst, wordt boven in het scherm in hetmidden weergegeven. Als de zender waarnaar u kijkt geenTeletekst heeft, wordt er geen informatieweergegeven. Andere apparaten aansluitenU kunt vele soorten audio- en video-apparatuur aansluiten op uw televisie. De volgende aansluitschemas tonen waarde diverse (optionele) apparatenaangesloten moeten worden aan de achter-of voorzijde van de televisie. Via de euroconnectorUw televisietoestel heeft een euroconnector-stopcontact. Wanneer u op uw televisierandapparatuur wilt aansluiten (bv. video,decoder, etc. ) met een euroconnector,gebruikt u SCART1-input.
Als een extern toestel via Euroconnectors isaangesloten, schakelt de televisieautomatisch over naar de AV-modus. Als hetsignaal RGB is, dan wordt de RGB OSDindicator op het scherm weergegeven. Als u in AV-modus u op de INFO-toetsdrukt, wordt de status van de televisie op hetscherm weergegeven. Via de Ant ingangAls u een videorecorder of een decoder opuw televisie wilt aansluiten, terwijl hettoestel dat u wilt aansluiten niet voorzien isvan een Euroconnector, moet u hetaansluiten op de ANT invoer van uwtelevisietoestel. Als de videorecorder isaangesloten via een antenneaansluiting,wordt geadviseerd om zender 0 tegebruiken. DecoderMet kabeltelevisie heeft u een ruime keuzeaan zenders. De meeste zijn gratis, maarvoor sommige zenders moet u als kijkerbetalen. Dat betekent dat u eenabonnement moet nemen bij dekabelmaatschappij waarvan u deprogrammas wilt ontvangen.
Dezeorganisatie levert u een decoder waarmee ude programmas kunt decoderen. Meerinformatie is verkrijgbaar bij uw leverancier. Zie ook de gebruiksaanwijzing die met uwdecoder meegeleverd wordt.
Een decoder met een antennestekker opde televisie aansluiten Sluit de antennekabel aan. Een decoder zonder antennekabel op detelevisie aansluiten Sluit de decoder met een Eurokabel (kabelmet RCA-stekker) aan op uw televisie opFAV / BAV / SCART (RCA-stekker) (optie). Wanneer uw decoder een Euroconnector /RCA-stekker heeft, verkrijgt u betere beeld-kwaliteit als u een Eurokabel (kabel metRCA-stekker) aansluit op FAV / BAV / SCART(RCA-stekker) (optie). TV en videorecorderSluit de antennekabels aan. U krijgt betere beeldkwaliteit als u ook eeneurokabel aansluit op FAV / BAV / SCARTaansluitpunten (optie). Playback NTSC (optie)Sluit de NTSC videorecorder aan op eenFAV / BAV / SCART aan de achterzijde vanhet televisietoestel. Druk vervolgens op de AV toets om AV1 ofFAV / BAV selecteren.
- 22 -TV Zet uw televisie aan en zet de videorecorderop het testsignaal (zie de handleiding vooruw videorecorder) Ga via het installatiemenu naar het menuAfstemmen. Zoek het testsignaal van uw videorecorderop, op dezelfde manier als dat u de tv-signa-len heeft gezocht en opgeslagen. ZieTelevisiezenders afstemmen, zoeken enopslaan. Bewaar het testsignaal onder zen-der nummer 0. Vervang de antennekabel in het antenne-aansluitpunt ANT van uw videorecorder zo-dra u het testsignaal heeft opgeslagen. Camera en CamcorderAansluiten op voorzijde AV-ingang(FAV) (optie):Sluit uw camera of camcorder FAV / BAV /SCART uw televisie. Sluit uw apparatuur op de televisie aan viade VIDEO, AUDIO R en AUDIO L ingangen. U moet de aansluitpunten aansluiten op deingang met dezelfde kleur.
Aansluiten op de achterzijde -AV(BAV) ingang / uitgang (optie):Sluit uw camera of camcorder aan op deachterzijde van uw televisie. Sluit uw apparatuur op de televisie aan viade VIDEO, AUDIO R en AUDIO L ingangen. U moet de aansluitpunten aansluiten op deingang met dezelfde kleur. U kunt Back-AV uitgang gebruiken omaudio- en videosignalen te ontvangen die uinvoert vanuit de antenne-ingang van uwtelevisie en Back-AV ingang om een CVBS-signaal in te voeren zoals voorzijde AVingang (optie)De decoder op de videorecorderaansluitenSommige videorecorders hebben eenspeciale euroconnector voor de decoder. Sluit een eurokabel aan op de euroconnectorvan uw decoder en op de specialeeuroconnector van uw videorecorder. Zieook het handboek van uw videorecorder. Als u uw videorecorder wilt aansluiten op detelevisie, zie dan het gedeelte televisie envideorecorder.
- 23 - TVTipsHet televisiescherm schoonmakenMaak het televisiescherm schoon met eenenigszins vochtige, zachte doek. Gebruikgeen agressieve schoonmaakmiddelen,deze kunnen de speciale laag over hettelevisiescherm aantasten.Slecht beeldHeeft u het juiste televisiesysteem gekozen?Staat uw televisietoestel met huisantenne tedicht bij de luidsprekers, bij niet-geaardeapparatuur, neonlichten, enz.?Bergen of hoge gebouwen kunnen dubbelebeelden of ruis veroorzaken.Soms kunt u de beeldkwaliteit verbeterendoor de antenne te draaien.Is het beeld of Teletekst onherkenbaar?Controleer of u de juiste frequentie heeftingevoerd.De beeldkwaliteit kan achteruitgaanwanneer er twee apparaten tegelijkertijd opde televisie zijn aangesloten. Maak in datgeval een van de twee apparaten los.Geen beeldIs de antenne correct aangesloten? Zittende stekkers stevig in de aansluitpunten?Is de antennekabel beschadigd?
Zijn ergeschikte stekkers gebruikt om de antenneaan te sluiten? Als u het niet zeker weet,raadpleeg dan uw leverancier.Geen beeld betekent dat uw televisie geentransmissie ontvangt. Heeft u de juistetoetsen op de afstandsbediening ingedrukt?Probeer het nog een keer.GeluidU krijgt geen geluid. Heeft u het geluidmisschien onderbroken door op de toets te drukken?AfstandsbedieningUw televisie reageert niet meer op deafstandsbediening. Druk nog een keer opde TV toets. Misschien zijn de batterijenleeg. Als dat het geval is, kunt u in iedergeval nog de toetsen aan de voorzijde vanuw televisietoestel gebruiken.Heeft u het verkeerde menu gekozen? Drukop de TV toets om terug te gaan naarTV-modus of druk op "M" om terug tekeren naar het vorige menu.Als dat niet helptSchakel uw televisietoestel uit en weer aan.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Xiron 1414 TV stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Televisie Xiron
Handleiding Televisie
Nieuwste handleidingen voor Televisie