WLA 3610A++ Handleiding
Pagina's 26 Nederlands Wasmachine
Bekijk de handleiding van WLA 3610A++ gratis online of download de PDF. 14 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | WLA |
| Categorie: | Wasmachine |
| Model: | 3610A++ |
| Apparaatplaatsing: | Vrijstaand |
| Soort bediening: | Buttons,Rotary |
| Kleur van het product: | Wit |
| Deurscharnieren: | Links |
| Ingebouwd display: | Nee |
| Gewicht: | 62000 g |
| Breedte: | 595 mm |
| Diepte: | 520 mm |
| Hoogte: | 850 mm |
| Netbelasting: | 2200 W |
| Type lader: | Voorbelading |
| Trommelinhoud: | 43 l |
| Uitgestelde start timer: | Nee |
| Energie-efficiëntieklasse (oud): | A++ |
| Energieverbruik wassen: | 0.77 kWu |
| Waterconsumptie per cyclus: | 33 l |
| Wasklasse: | A |
| Jaarlijkse energieverbruik wassen: | 170 kWu |
| Centrifuge-droger klasse: | C |
| Geluidsniveau (wassen): | 58 dB |
| Sopschuimbewaking: | Ja |
| Onbalanscontrolesysteem: | Ja |
| Maximale centrifugesnelheid: | 1000 RPM |
| Geluidsniveau bij centrifugeren: | 71 dB |
| Jaarlijks waterverbruik wassen: | 7580 l |
| Aantal wasprogramma's: | 15 |
| Verstelbare voeten: | Ja |
| Bescherming tegen overstromen: | Ja |
| Certificering: | CE |
| Spoelstop: | Ja |
| Deur openingshoek: | 180 ° |
| Deurdiameter: | 420 mm |
| Nominale capaciteit: | 6 kg |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 230 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 Hz |
| Merkspecifieke technologieën: | Weken met bellen (Bubble Soak) |
| Wasprogramma's: | Blouse/shirt,Cotton,Eco,Hand/wool,Intensive/outdoor,Jeans/denim,Quick,Sport,Synthetics,Delicate/silk |
Handleiding WLA 3610A++ – volledige tekst
1 Geachte klant, Allereerst willen wij u hartelijk danken dat u de voorkeur gaf om een origineel Italiaans product te kopen. Dit apparaat is geproduceerd in Italië met de beste materialen, volgens de RoHs richtlijnen en REACH verordening, speciek gericht op menselijke gezondheid en het milieu. Onze eerste aandacht richt zich op kwaliteit en veiligheid welke wordt ondersteund door strenge controles op onze producten. Deze worden gecerceerd volgens de internaonale standaard: EN 60456:2011, EN 60335:2009, EN 62233:2010, EN 61770:2009 en EN ISO3741:2010, uitgegeven door het uitstekende cerceringinstuut VDE-IMQ. Deze handleiding bevat instruces voor gebruik, onderhoud en garane. Voordat u dit apparaat gebruikt, leest u zorgvuldig deze handleiding door. Het bevat belangrijke informae met betrekking tot de veiligheid, gebruik en onderhoud van de wasmachine.
MILIEU INFORMATIE 2 Verwerking verpakkingsmateriaal Dit verpakkingsmateriaal dient ter bescherming van het product, jdens het vervoer. Alle gebruikte beschermende verpakkingsmaterialen zijn milieuvriendelijk en recyclebaar. Deze methode dient niet alleen om de hoeveelheid afval te verminderen, maar ook voor bewust gebruik van ongebruikte materialen. Verwerking van elektrische en elektronische apparaten (WEEE). Krachtens het wettelijke besluit van 25 juli 2005, nummer 151 en volgens de richtlijnen van 2002/96/EC, 2002/96EC en 2033/108/EC over het verwerken van elektrische en elektronische apparaten, de Waste Electrical and Electronical Equipment Direcve (WEEE), dient u dit product niet weg te gooien bij het gewone huishoudelijk afval. Breng het naar een milieupark voor elektrische en elektronische apparaten. Overeenkomsg de aanduiding, kan het materiaal worden gerecycled.
Door hergebruik, recycling en andere vormen van afvalverwerking, kunt u een belangrijke bijdrage leveren aan de bescherming van uw milieu. De producent is aljd alert op nieuwe milieuvriendelijke ontwikkelingen in technologieën en producten. Ook zijn wij aljd betrokken bij investeringen op ecologisch gebied. Onjuiste verwerking van dit product kan leiden tot weelijk vastgestelde boetes.
VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN 4 GEBRUIK Deze wasmachine is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijk gebruik en voor kleding die volgens het label in water gewassen mag worden, anders kan deze beschadigen. De producent is niet aansprakelijk voor schade veroorzaakt door incorrect gebruik of onjuiste installae. Het apparaat mag niet worden bediend door personen met een lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke beperking en die onervaren en onbekend zijn met een veilig gebruik van het apparaat, tenzij onder toezicht van een persoon die verantwoordelijk is. KINDEREN Laat kinderen niet in de buurt van de wasmachine. Laat kinderen niet met de wasmachine spelen. Indien u op hoge temperaturen wast, kan het venster van de wasmachine heet worden. Houdt kinderen daarom uit de buurt van de machine. TECHNISCHE VEILIGHEID Vergelijk de technische gegevens van het typeplaatje (voltage e. d.
) met de aansluing, voordat u de machine installeert. Bij twijfel dient u aljd gekwaliceerd personeel te raadplegen. De veiligheid is alleen gegarandeerd indien de machine correct op een geaard stopcontact wordt aangesloten, conform de in Nederland geldende standaard. Dit is van esseneel belang. Bij twijfel dient u een gekwaliceerde elektricien te raadplegen. Alle reparaes aan de wasmachine dienen te worden uitgevoerd door door het Service Center geautoriseerd personeel. Indien dit niet gebeurt is de fabrikant niet aansprakelijk voor eventuele schade. Reparaes die niet goed zijn uitgevoerd kunnen gevaar opleveren voor de gebruiker, de producent is hiervoor niet aansprakelijk. Indien de elektriciteitskabel is beschadigd, dient deze in zijn geheel te worden vervangen. Laat dit aljd uitvoeren door personen geautoriseerd door het Service Center.
In geval van het uitvallen van de machine of indien u deze wilt reinigen, denk eraan dat de elektriciteit alleen is uitgeschakeld als: De stekker uit het stopcontact is, of als De elektriciteit in huis volledig is uitgeschakeld, of als De stoppen volledig zijn verwijderd (de elektrische bedrading is afgesloten). Deze wasmachine is gemaakt volgens de huidige veiligheidstandaard. Echter incorrect gebruik kan schade veroorzaken aan personen en/of eigendommen. Voordat u dit apparaat gaat gebruiken, adviseren wij u deze handleiding zorgvuldig te lezen. Het bevat belangrijke informae m. b. t. veiligheid, gebruik en onderhoud van de wasmachine. U voorkomt hiermee eventuele schade aan uzelf of de machine. Bewaar de handleiding en geef deze door aan andere gebruikers N. B. : is niet aansprakelijk De producent voor schade veroorzaakt door onderbreking van de stroomvoorziening.
VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN 5 Bij het aansluiten van de watertoevoerslang, dient u aljd nieuwe slangen te gebruiken. Gebruik geen oude slangen. Eventuele aanpassingen dienen aljd te worden uitgevoerd door gekwaliceerd personeel, geautoriseerd door . du producentCORRECT GEBRUIK Plaats het apparaat niet waar het is blootgesteld aan vorst. Vorst kan de leidingen laten scheuren of breken. Door de vorst zal de elektronica niet goed funconeren. Voordat u de wasmachine voor de eerste keer zult gebruiken, dient u de transportbouten te verwijderen (zie het hoofdstuk Installae). De wasmachine kan bij het centrifugeren beschadigen indien u de transportbouten laat zien. De behuizing of de onderdelen kunnen beschadigen. Indien u langere jd de wasmachine niet gebruikt (bijv. bij vakane), draai dan de waterkraan dicht en verwijder de stekker uit het stopcontact.
Overstromingsgevaar Voordat u de afvoerslang in een gootsteen hangt, verzeker uzelf ervan dat het water snel weg kan lopen. De slang dient stevig vast te hangen omdat het water met kracht uit de slang wordt geduwd, waardoor deze uit de gootsteen kan schieten. Let op dat er geen losse objecten met de was worden mee gewassen ( zoals kunstnagels, naalden, munten, paperclips, o.i.d.). Deze zouden de trommel of het wasgoed kunnen beschadigen. Explosie- en brandgevaar Kleding dat is behandeld met oplosmiddelen of een vloeistof die oplosmiddelen bevaen, dienen voor het wassen eerst goed worden uitgespoeld. Gebruik nooit wasmiddelen die oplosmiddelen bevaen, zoals petroleum, trichloorethyleen, o.i.d. Deze producten kunnen de wasmachine beschadigen en giige stoen kunnen zich ontwikkelen. Gebruik geen schoonmaakmiddelen die oplosmiddelen bevaen, deze kunnen de kunststof behuizing beschadigen.
OMSCHRIJVING VAN HET APPARAAT 6 Dit apparaat is voorzien van alle moderne benodigdheden voor een goede behandeling van uw wasgoed, minder waterverbruik, energieverbruik en wasmiddelverbruik. Het innovaeve systeem zorgt voor een beter gebruik van het wasmiddel en vermindert het waterverbruik, waardoor u energie bespaart. Dit apparaat is gemaakt volgens de volgende ECC richtlijnen: - 2005/32/EC (inzake ecologisch ontwerp) - 2006/95/EC (inzake elektrisch materiaal bestemd voor binnen bepaalde spanningsgrenzen) - 2004/108/EC (inzake elektromagnesche compabiliteit) - 2002/96/EC (inzake afgedankte elektrische en elektronische apparatuur) WASMIDDELENBAKJE I Dit bakje gebruikt u voor de voorwas of weekfunce. U doet het wasmiddel hier in voor het begin van het wasprogramma. II Dit bakje gebruikt u voor uw vloeibaar wasmiddel of waspoeder, voor uw hoofdwas.
Vloeibaar wasmiddel dient u vlak voor het programma in te schenken. III Dit bakje gebruikt u voor vloeibare toevoegingen (o.a. wasverzachter of sjfsel). Volg de instruces van de producent van het product en overschrijdt het "MAX" niveau niet. U dient deze toevoegingen in te schenken voor het begin van het wasprogramma. 1. WASMIDDELENBAKJE 2. PROGRAMMA KEUZEKNOP 3. TEMPERATUUR KEUZEKNOP 4. BEDIENINGSPANEEL 5. DEURHENDEL 6. FILTERPOMP 7. VERSTELBARE VOET
INSTALLATIE 7 ALGEMENE INFORMATIE De wasmachine kan overal geplaatst worden, mits: • Slecht weer geen invloed kan hebben. • De omgevingstemperatuur niet lager is dan 3°C. • De snoeren en slangen vrij blijven. • De elektriciteitskabel toegankelijk is voor eventueel onderhoud. N.B. Indien noodzakelijk aljd gekwaliceerd personeel inhuren voor elektrisch onderhoud of hydraulische werkzaamheden. VERWIJDEREN VAN DE TRANSPORTBOUTEN N.B. Indi de transportbouten niet verwijderd enworden zal dit resulteren in sterke trillingen en abnormale bewegingen van het apparaat, waardoor schade kan worden veroorzaakt. De wasmachine is voorzien van vier transportbouten, zoals afgebeeld op guur 1. Voor gebruik de transportbouten verwijderen d.m.v. een moersleutel. Zodra u de schroef hee losgedraaid, trekt u deze eruit inclusief het verloopstuk en spacer. Zoals afgebeeld op guur 2. N.B.
Indien de spacers achter het paneel vallen is het noodzakelijk deze te openen en de spacers eruit te halen. Daarna het paneel weer vastzeen. Sluit de gaten d.m.v. meegeleverde afdekkapjes, zoals afgebeeld op guur 3. PLAATSEN VAN DE WASMACHINE Plaats de wasmachine op een vlakke, harde, droge ondergrond om sterke vibraes jdens wassen en centrifugeren te voorkomen. Bij een ongelijkmage grond kunt u stabiliteit verkrijgen d.m.v. het draaien aan de pootjes, zoals afgebeeld op de guur op de volgende pagina. Figuur 1 Figuur 2 Figuur 3
INSTALLATIE 8 Nadat u de hoogte hee afgesteld kunt u de pootje vastzeen d.m.v. de moer tot deze vast zit, zoals afgebeeld op onderstaande guur. Zorgt u ervoor dat er geen hout, hardboard, tapijt o.i.d. onder de wasmachine ligt, zodat de luchtcirculae niet wordt gehinderd. INBOUWEN WASMACHINE Inbouwen van de wasmachine is alleen mogelijk indien de afmengen een breedte hebben van 76 cm en een hoogte van 85 cm. U dient rekening te houden met een vrije ruimte achter de machine van 5 cm tot de muur. Een voorbeeld van inbouw is afgebeeld op de volgende aeelding. Het bovenblad van de wasmachine niet verwijderen i.v.m. elektrische en mechanische veiligheid. AANSLUITEN WATERTOEVOER De watertoevoerslang dient te worden aangesloten op een koudwaterkraan met een 3/4" schroef. Gebruik uitsluitend de meegeleverde toevoerslang of die al in gebruik is. N.B.
De slang wordt compleet geleverd met rubber ringetje (A), Indien deze ontbreekt, de slang niet aansluiten. Indien u gebruikt maakt van een nieuwe waterleiding of één die lang niet is gebruikt, kan het even duren voor het water gaat stromen, zodra u de slang aansluit. Figuur 4 Figuur 5
INSTALLATIE 9 Figuur 5b toont een aansluing op de warm waterkraan, dit is oponeel en alleen mogelijk op aanvraag. Let op dat de temperratuur van uw warme water de 55°C niet overschrijdt, dit om schade aan uw was en wasmachine te voorkomen. Gebruik uitsluitend de meegeleverde slang. AANSLUIT WATERAFVOEREN U kunt de afvoerslang op twee manieren bevesgen (zie aeeldingen). - Aan de rand van de wastafel, d.m.v. een bocht voor de afvoerslang. De zijn zeverkrijgbaar in de gespecialiseerde winkels. De slang stevig vastmaken aan de wastafel. Zie onderstaande aeelding. - In een afvoerpijp met een hoogte niet lager dan 60 cm en niet hoger dan 90 cm. De afvoerpijp dient te kunnen venleren, m.a.w. de pijp dient qua diameter groter te zijn dan de afvoerslang. De afvoerslang dient vrij te kunnen hangen. Voorbeeld van installae afvoerslang op afvoerpijp. N.B.
wij adviseren u geen verlengstuk te gebruiken. TUSSENSCHOT VOOR VLOEIBAAR WASMIDDEL Meegeleverd is een blauw tussenplaatje, waardoor het gebruik van vloeibaar wasmiddel mogelijk is. Om dit tussenplaatje te plaatsen dient u: - Het wasmiddelenbakje uit de machine te halen - Het tussenplaatje te plaatsen, zoals afgebeeld hieronder. Figuur 5bFiguur 7 Figuur 6
INSTALLATIE 10 Na plaatsing, plaatst u het bakje weer terug in de wasmachine. Het is niet nodig het tussenplaatje te verwijderen. AANSLUITEN NETSPANNING Deze wasmachine is uitgerust met een geaarde stekker, geschikt voor aansluing op AC 230V ~ 50 Hz. Verzeker u ervan dat het aljd mogelijk is de stekker uit het stopcontact te halen. Het elektrische circuit dient te voldoen aan de VDE 0100 norm. Het dient aanbeveling de wasmachine niet aan sluiten d.m.v. verlengsnoeren, tedubbele stekkers, o.i.d. Dit om oververhing en brandgevaar te voorkomen. Volgens de richtlijn DIN VDE 0100, sece 739 dient het aanbeveling een stroomonderbreker (RCD) van 30 mA (DIN VDE 0664)te installeren. Indien u een dierenële stroomonderbreker gebruikt, let dan op dat dit een type A is conform DIN VDE 0664 met geleidende toetsen. N.B. Gebruik geen verlengsnoer of adapters. BELANGRIJK!
NADAT U HET APPARAAT HEEFT GEINSTALLEERD DIENT HET SNOER GOED BEREIKBAAR TE ZIJN INDIEN HET SNOER BESCHADIGD IS DIENT DEZE TE WORDEN VERVANGEN DOOR DE FABRIKANT OF GEKWALIFICEERD PERSONEEL OM GEVAAR TE VOORKOMEN Figuur 8 De producent accepteert geen aansprakelijkheid voor schade of letsel veroorzaakt door het onjuist opvolgen van de instruces en veiligheidsvoorschrien in deze handleiding
BEDIENINGSPANEEL 11 1. PROGRA A KEUZEKNOPMM Met deze knop kunt u het gewenste programma kiezen of de wasmachine uitze en. U k t de knop beide kanten uno raaien voor een snelle keuze. pd 2. TEMPERATUUR KEUZEKNOP Door te draaien kunt u de gewenste temperatuur instellen. 3. CENTRIFUGESNELHEID REGELEN D.m.v. deze knop kunt u de snelheid van het centrifugeren regelen. De gewenste snelheid verschijnt op de display door de knop herhaaldelijk in te drukken. 4. EXTRA SPOELEN EN SPOELSTOP Met deze knop kunt u uw wasgoed extra spoelen of het spoelwater laten staan. D r ooop de knop te drukken kunt u de gewenste op kiezen, de LED verlich brandt. e ngLED rlich ng aan: extra spoelen ve LED rlich ng knippert: spoelstop ve LED rlich ng uit: beide uit ve De extra spoel fun e, k t bovenop het c omspoelen bij een normaal gekozen programma.
Het water blij in de machine staan zo er af te pompen en te ndcentrifugeren. Om af te pompen en te centrifugeren dient u op de START/Pauze knop te drukken met de correspo erende ndkni erende LED verli ng. pp ch 5. VOORWAS EN INWEKEN Met deze knop kunt u uw wasgoed voorwassen of inweken. D r herhaaldoo elijk op de knop te drukken zal de ED verlich L ngde status aangeven. Er zijn drie mogelijkheden: LED rlich ng aan: v rwas ve ooLED rlich ng knippert: inweken ve LED rlich ng uit: beide uit ve Door de voorwas funce, voert de wasmachine een wasprogramma uit op lage temperatuur voor het h fdprogramma om vle en te oo kkverwijderen. De inweek fun e zorgt erv r dat het c oowasgoed voor het hoofdprogramma kan weken. 6. START/PAU ZE D.m.v. deze knop kunt u het geselecteerde programma starten of reken. aFUNCTIES
FUNCTIES 12 7. UITGESTELDE START EN KINDERSLOT D.m.v. deze knop kunt u, terwijl u het gewenste programma kiest, de start uitstelfunce acveren; terwijl u, nadat u de wascyclus hee gestart, het kinderslot kunt acveren. Om de uitsteljd in te stellen, dient u herhaaldelijk op deze knop te drukken totdat de gewenste jd verschijnt op de display. U kunt kiezen van 1 tot 24 uur. Door op de Start/Pauze knop te drukken begint het aellen. Om het kinderslot te acveren dient u, nadat het wasprogramma is gestart, de knop (7) ingedrukt te houden tot de rode LED verlichng van het “Kinderslot” gaat knipperen. Om deze funce uit te schakelen houdt u de knop (7) nogmaals ingedrukt tot de rode LED verlichng stopt met knipperen. De verlichng van het “Kinderslot” gaat uit.
KINDERSLOT LED VERLICHTING Deze LED verlichng, rood van kleur, dient om aan te geven dat de deur is vergrendeld, deze kan uitsluitend worden geopend als de wasmachine zichzelf uitschakelt. EERSTE GEBRUIK Voordat u de wasmachine gaat gebruiken, dient u eerst de wasmachine aan te zeen en een katoen wasprogramma te draaien op 60°C met wasmiddel, zonder wasgoed. Nu is de wasmachine gereed voor gebruik. U gaat als volgt te werk: Laad het gesorteerde wasgoed in de wasmachine. Sluit de deur, let op dat er geen wasgoed tussen de deur klem zit. 1) Kies het gewenste wasprogramma. Stel eventueel extra opes in, zoals extra spoelen, aanpassen temperatuur e.d. Druk op de Start/Pauze knop. Het programma start als de rode LED verlichng aan is. Aanpassingen in het programma kunnen ook worden gedaan als het programma al draait, uiteraard wel voor het opwarmen en centrifugeren.
DUUR WASPROGRAMMA’S EN OPTIES 14 6. Eco 20°C **Van koud tot 20°C 0-Max toeren Zijde en ondergoed 5 Kg 0,5 - 1 uur 08 min. Inweken Extra spoelen of spoelstop 6 Kg 0,5 - 7 Kg 1 - 8 Kg 1,5 - 1 uur 13 min. 9/10 Kg 2 - ** De maximum temperatuur voor dit programma is 20°C. U kunt een gewenste temperatuur instellen tussen de 0°C en 20°C, indien u een hogere temperatuur kiest zal het programma op 20°C draaien. Programma Aanbevolen temp. Centr.snelheid Wasgoed Max. laadvermogen afgebeeld op bedieningspaneel Max. laadvermogen (Kg) Min. Laadvermogen (Kg) Programmaduur * Wasopes 30°C Max °C 7. Jeans/Bonte was Van koud tot 60°C 0-Max toeren Gekleurd katoen en jeans 5 Kg 2 1,5 1 uur 40 min. 1 uur 46 min. Voorwas of inweken Extra spoelen of spoelstop 6 Kg 2,5 1,5 7 Kg 3 2 8 Kg 3,5 2 1 uur 48 min. 1 uur 54 min. 9/10 Kg 4 2,5 8.
WASVOORSCHRIFTEN 16 WASVOORSCHRIFTEN WASSEN Chemisch reinigen STRIJKEN BLEKEN Dit gee aan wat de maximumtemperatuur is waarop kleding gewassen mag worden. De leer gee aan op welke wijze de kleding chemisch gereinigd mag worden. De sppen geven aan op welke temperatuur het strijkijzer moet staan. Dit gee aan welk type bleek er gebruikt mag worden. l Normaal M Speciaal F ± 200°C G Bleken mag j Delicaat L Normaal E ± 150°C I Zuurstoleek h Zeer delicaat O Normaal D ± 110°C H Niet bleken c Handwas K Niet stomen C Niet strijken d Niet wassen
WAARSCHUWINGEN EN TIPS 17 WAARSCHUWINGEN Laat kinderen of mensen met een lichamelijke, geestelijke of zintuiglijke beperking de wasmachine niet bedienen, tenzij onder toezicht. Laat kinderen niet met de wasmachine spelen. Laad de trommel tot aan de aangegeven hoeveelheden in het wasschema. Volg de instruces van het wasvoorschri aljd op. Laat geen losse onderdelen , zoals munten, spelden, knopen o. i. d. in de zakken zien. Gebruik geen vluchge stoen zoals petroleum, benzine of alcohol op wasgoed dat in de machine gaat. Het is aan te bevelen om klein wasgoed zoals bh's, sokken, e. d. in een speciaal waszakje te doen, zodat ze niet in de trommel kunnen vastzien. Gebruik nooit meer dan de aangegeven hoeveelheid wasverzachter, om schade aan het wasgoed te voorkomen. Laat na gebruik de deur van de wasmachine op een kier staan om nare luchtjes te vermijden.
Voordat u de deur opent, aljd controleren of het water is afgepompt. Draai de waterkraan dicht na gebruik. Indien u voor langere jd de wasmachine niet zal gebruiken, sluit dan de elektriciteit af. WASGOED KIEZEN Voor een goed wasresultaat kan uw wasgoed worden ingedeeld in één van onderstaande categorieën: Wie was Bonte was Synthesche was Fijne /Delicate was Wolwas - Indien u het wie wasgoed samen met het gekleurde wasgoed wast, zal de wie was grauw worden. - Nieuwe gekleurde was zal bij de eerste wasbeurt vaak afgeven, het is daarom beter deze eerst apart te wassen. Het is raadzaam aljd de wasvoorschrien in de kleding op te volgen. Let op dat er geen metalen objecten in de wasmachine terechtkomen, zoals paperclips, spelden, schroeven, munten, e. d. U kunt erg vervuilde was voorbehandelen met een speciaal wasmiddel.
WAARSCHUWINGEN EN TIPS 18 MANCHET VAN DE TROMMEL Bij het wassen van in elkaar gevouwen kleding is het mogelijk dat er losse onderdelen (zoals papier, haakjes, knopen, kunstnagels of spelden) in manchet van de trommel deterecht komen. Wij adviseren u om regelmag de manchet te controleren op achtergebleven onderdelen. Indien deze blijven zien kan dit ernsge schade aan de trommel veroorzaken. Voordat u de deur sluit mogen er geen kledingstukken tussen de deur zien. Dit kan de deur eventueel beschadigen. Sluit de deur met een voorzichge duw. WASMIDDEL EN WASVERZACHTER DOSERING Houd met het doseren van het wasmiddel rekening met hoe vuil het wasgoed is, de hardheid van het water en de hoeveelheid wasgoed. Voor ieder hoofdwasprogramma, dient u het wasmiddel in het middelste vakje(II) te doen.
Indien u een voorwasprogramma hee ingesteld, dient u het voorwasmiddel in het linkervakje (I) te doen. Het vakje aan de rechterkant gebruikt u voor de wasverzachter. Overschrijdt het maximum (MAX) niet. WASMIDDEL TUSSENPLAATJE Plaats bij het gebruik van poeder of vloeibaar wasmiddel het tussenplaat , in bakje II, in de jevolgende posie: OMHOOG: Bij gebruik van poeder wasmiddel Doe het poeder wasmiddel in het hoofdwas bakje(II). Verwijder evt. zeepresten van het tussenplaatje. Gebruik de hoeveelheid wasmiddel zoals aangegeven op de verpakking. SLUITEN VAN DE DEUR
WAARSCHUWINGEN EN TIPS 19 OMLAAG: Bij gebruik van een vloeibaar wasmiddel. Schenk dit vloeibaar wasmiddel in het bakje voor de hoofdwas. Waarschuwing. Doe het plaatje niet naar beneden, bij: Vloeibaar gelane-achg of dik wasmiddel. Wasmiddel poeder. Bij een voorwasprogramma. Gebruik geen vloeibaar wasmiddel indien u de wasmachine niet direct start. In bovenstaande gevallen doet u het plaatje omhoog. POEDER WASMIDDEL Wasmiddel poeder is agressiever dan vloeibaar wasmiddel en soms minder geschikt. Het is doorgaans samengesteld uit vrij sterke componenten: het reinigt door specieke substanes (enzymen) die de vlekken in het wasgoed oplossen, maar die de stof aantast. Hierdoor wordt het wasgoed na het wassen en eenmaal gedroogd, ruw en sjf. Over het algemeen kan dit worden verholpen door het gebruik van wasverzachter.
Bovendien kunnen deze enzymen een allergische reace veroorzaken op de huid. Bij sommige, minder goed oplosbare poeders, kan het gebeuren dat zeeprestanten zich vastkoeken aan de binnenkant van de slangen, met alle gevolgen van dien. Wel is poeder wasmiddel de enige die de was echt goed wit krijgt, door de aanwezigheid van sodium perboraat, een sterk blekend middel. Het is ook op lage temperatuur werkzaam (controleer echter aljd het waslabel op de kleding). Aanbevolen wastemperatuur 30°C - 90°C VLOEIBAAR WASMIDDEL Vloeibaar wasmiddel is onmiskenbaar het meest modern en hee superieure waskwaliteiten. Omdat het minder alkalisch is, behoudt het wasgoed zijn kwaliteit. Hoewel het geen schuurmiddelen bevat, verwijdert het toch ingedroogd vuil. Hierdoor wordt het wasgoed, in tegenstelling tot poeder, minder ruw en sjf.
Aankelijk van het wasvoorschri en de mate van vuil kunt u wassen op een temperatuur van 0°C tot 90°C. Uw wie wasgoed zal alleen goed wit worden indien u wast op een temperatuur hoger dan 50°C, daar er geen sodium perboraat in vloeibaar wasmiddel zit. Het blekend middel in een vloeibaar wasmiddel is alleen werkzaam op een bepaalde temperatuur. Controleer aljd het waslabel in uw wasgoed. Aanbevolen wastemperatuur koud - 90°C.
WAARSCHUWINGEN EN TIPS 20 WASVERZACHTER Een wasverzachter is erg geconcentreerd, die uw wasgoed zachter zal maken. Gebruik nooit teveel wasverzachter of leng het aan met water, 50% of meer. Het wasgoed zal door het gebruik van wasverzachter beter te strijken zijn. De geur ontstaat door de verschillende geuressences die zijn toegevoegd en hebben geen enkele invloed op de werking van het wasmiddel. DOSERING WASMIDDEL De dosering hangt af van het type water: bij hard water heeft u over het algemeen meer nodig in vergelijking met zacht water. Deze informae zal ook vermeld staan op de verpakking van uw wasmiddel. Over het algemeen hee u, indien u een kwaliteitsproduct gebruikt, niet veel wasmiddel nodig. En gebruikt u 20% minder dan normaal, zal dit zeker geen kwaad kunnen. HET WASPROGRAMMA INSTELLEN 1.
Om het wasprogramma in te stellen, draait u de programma keuzeknop op het gewenste programma. Eventueel kunt u extra funces instellen, zoals het aanpassen van de temperatuur (knop 2), de centrifugesnelheid (knop 6) of één (max. twee) van de extra funce s. DE WASMACHINE STARTEN Zodra u alles hee ingesteld, kunt u de wasmachine aanzeen d. m. v. Start/Pauze knop. DE WASMACHINE PAUZEREN Het is mogelijk de wasmachine jdelijk stop te zeen, d. m. v. de Start/Pauze knop. De wasmachine zal dan in de standby stand gaan. Indien u het ingestelde programma wilt wijzigen, dient u eerst de programma keuzeknop (knop 1) op UIT te zeen, voordat u een nieuwe keuze maakt. Aan het einde van het wasprogramma, zal het rode LED lampje uitgaan en kunt u de deur openen. Let op dat er geen water in de trommel staat.
HET WASGOED LADEN Verdeel het wasgoed gelijkmag en één voor één in de trommel, om te voorkomen dat het wasgoed in elkaar draait. Het wasresultaat is erg aankelijk van hoe het wasgoed in de trommel is geladen.
ONDERHOUD 21 BEHUIZING U kunt de behuizing van de wasmachine reinigen met warm water en een zachte doek. Gebruik geen schuurmiddelen. WASMIDDELEN BAKJE Om te voorkomen dat er zeepresten aankoeken in het wasmiddelen bakje adviseren wij u regelmag het bakje met water te reinigen. Druk op de in het in de cirkel aangegeven gebied om het bakje te verwijderen. REINIGEN VAN HET FILTER Om te voorkomen dat het afvoersysteem zal verstoppen, adviseren wij u maandelijks het afvoer lter te reinigen. U gaat als volgt te werk: Open het klepje in geval van verstopping en/of stroomonderbreking. Zet de wasmachine uit. Open het klepje d.m.v. een munt o.i.d. N.B. Bij verstopping van de afvoerpomp kan er veel water in de machine staan, max.25 liter. LET OP: Indien u net een wasprogramma hee gedraaid op hoge temperatuur, kunt u zich branden aan het water !! Legen van het lter 1.
Plaats een opvangbak onder het lter, om water op te vangen. Draai het lter niet helemaal los 2. Draai het lter zo open, dat het water weg kan stromen.
ONDERHOUD 22 Zodra er geen water meer uitkomt, draait u het lter in zijn geheel eruit. Reinig het lter. Let op dat de propeller vrij kan draaien. Verwijder eventuele voorwerpen of vuil dat erin zit. Plaats het lter terug en draai het stevig vast. LET OP: INDIEN U HET FILTER NIET GOED VAST DRAAIT, KAN DE WASMACHINE GAAN LEKKEN. WASMIDDELENBAKJE REINIGEN Verwijder het wasmiddelenbakje en stoom ontluchngsplaatje, zoals afgebeeld op onderstaande foto. Spoel het bakje af onder de lopende, warme kraan. Verwijder eventuele zeepresten ook aan de binnenbehuizing. Let op dat u geen klontjes zeep in het systeem duwt. Hierdoor kunnen de leidingen verstoppen. Zeepresten kunnen makkelijk met heet water worden verwijderd.
PROBLEMEN OPLOSSEN 23 In de meeste gevallen van problemen en storingen bij dagelijks gebruik van de wasmachine, kunnen deze zelf worden verholpen. In dat geval bespaart u jd en kosten zonder onnodig contact op te hoeven nemen met het Service Center van de fabrikant. Door middel van onderstaande tabel kunt u de problemen herkennen en mogelijk zelf oplossen. U dient echter rekening te houden met: Het uitvoeren van reparaes aan het elektrische materiaal dient uitsluitend te worden uitgevoerd door gekwaliceerd en door de fabrikant goedgekeurd personeel. Indien de reparaes onjuist worden uitgevoerd kan dit leiden tot ernsg gevaar voor de gebruiker. Probleem LED Alarm LCD Alarm Mogelijke oplossing De machine gaat niet aan of startniet Zit de stekker er goed in? Is de stroom ingeschakeld? Staat de knop niet op OFF?
De machine staat aan maar start niet en de LED lampjes 1 en 2 knipperen (LED model) of de F1 verschijnt op de display (LCD model. o o • • F1 Let op dat deur goed gesloten is De machine neemt geen water en de LED lampjes 2 en 4 knipperen (LED model of F2 verschijnt op de display (LCD model) o • o • F2 Is er watertoevoer? Is de kraan opengedraaid? Wordt de watertoevoerslang niet belemmerd? Is het watertoevoer lter aan de achterzijde van de machine niet verstopt? LED lampjes 2 en 3 knipperen (LED model) of F3 verschijnt op de display (LCD model) o • • o F3 Schakel de wasmachine uit en weer aan. Indien het probleem aanhoudt neemt u contact op met het Service Center De machine voert geen water af en centrifugeert niet en de LED lampjes 1 en 4 knipperen (LED model) of F4 verschijnt op de display (LCD model) • o o • F4 Controleer het afvoer lter, zie pag.
PROBLEMEN OPLOSSEN 24 LED lampjes 1 en 3 knipperen (LED model) of F5 verschijnt op de display (LCD model) • o • o F5 Schakel de wasmachine uit en weer aan. Indien het probleem aanhoudt neemt u contact op met het Service Center LED lampjes 1, 3 en 4 knipperen (LED model) of F6 verschijnt op de display (LCD model) • o • • F6 Schakel de wasmachine uit en weer aan. Indien het probleem aanhoudt neemt u contact op met het Service Center De deur gaat niet open Is de rode verlichng uit? Is de inweek- of spoelstop funce niet geacveerd? Duw voorzichg tegen de deur waar de hendel zit en open de deur. Er ligt water op de vloer Zijn de water toevoer- en afvoerslangen nog intact en niet lek? U gebruikt evt. te veel, of een ongeschikt wasmiddel.
De machine blij constant water nemen Verlaag de druk van de watertoevoer De machine vibreert abnormaal Let op dat de transportbouten zijn verwijderd (zie pag.6). Controleer het afvoerlter. Let op dat de afvoerslang niet wordt belemmerd en de machine water kan afpompen. Let op dat het wasgoed goed is verdeeld en dat de juiste centrifugesnelheid is ingesteld. Indien de wasmachine voor minder dan de hel is gevuld, het aantal toeren terugdraaien naar 400/500 toeren. Let op dat de machine op een vlakke, stevige ondergrond staat. De verstelbare voetjes van de machine goed vastzeen d.m.v. de bouten (zie pag.7).
SERVICE 25 REPARATIES Voor alle soorten rep es dient u contact op te nemen met het Service Center van de fabrikant. araU di d het model en serien er b nd te ho en en deze door te geven aan de ent alj umm ij de ha udmedewerker van het Service Center. U k t deze inform e vinden op het typeplaa e van het un a tjapparaat. Deze gegevens k t u ook vinden op het gegevens plaa e boven de openi van de deur. un tj ng De Garantie vervalt in eval: g De aankoo ocumenten onleesbaar gemaakt of a erszins pd zijn ndgewi d. jzig Het model- en/of serienu er (indien van toepassing op et ro ct is mm ) h p duverwijderd, onleesbaar gemaakt of a erszins gewi d. nd jzig
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met WLA 3610A++ stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasmachine WLA
Alle WLA Wasmachine handleidingen