Whirlpool WSC 5555 A+X Handleiding

Whirlpool Koelkast WSC 5555 A+X

Bekijk gratis de handleiding van Whirlpool WSC 5555 A+X (6 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 92 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Whirlpool WSC 5555 A+X of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/6
Maak het apparaat regelmatig schoon met een nieuwe doek en een sopje van lauw water en een neutraal
reinigingsmiddel dat speciaal bestemd is voor het reinigen van de binnenkant van de koelkast. Gebruik
nooit schuurmiddelen.
Gebruik geen stoomreinigers. Geadviseerd wordt om de condensator met een stofzuiger te reinigen.
Verwijder hiervoor eerst de voorste plint (zie de installatiegids).
Gebruik voor het reinigen van de toetsen en het display van het bedieningspaneel (op de deur van het
vriesvak, bij bepaalde modellen) geen middelen op basis van alcohol of daarvan afgeleide stoffen, maar
uitsluitend een droge doek.
Belangrijk:
Haal altijd de stekker van het apparaat uit het stopcontact voordat u
de lampjes gaat vervangen.
Alvorens het lampje te vervangen moet u het lampenkapje (indien
aanwezig) verwijderen. Vervang het lampje en plaats vervolgens het
kapje weer terug.
In het apparaat worden lampjes met bajonetfitting gebruikt.
Voor de ijs- en waterdispenser (indien aanwezig) wordt daarentegen
een normale schroeffitting of een ledlampje (alleen bij bepaalde modellen) gebruikt.
Ledlampjes gaan langer mee, geven beter zicht op de inhoud van de koelkast en zijn milieuvriendelijker
dan traditionele lampjes.
Vervang het lampje door een lampje met dezelfde kenmerken. Deze zijn verkrijgbaar bij de klantenservice
of een erkende dealer.
Als uw apparaat is voorzien van ledverlichting, neem dan contact op met de klantenservice als u het lampje
wilt vervangen.
ONDERHOUD EN REINIGING VAN HET
APPARAAT
Wanneer de elektrische aansluiting gerealiseerd is worden op het display de van te voren in de fabriek
ingestelde temperaturen (-18 °C en +5 °C) weergegeven.
Wanneer er een geluidssignaal klinkt en de temperatuurindicatie knippert, de knop voor het uitschakelen
van de alarmen ingedrukt houden.
Opmerking:nadat het apparaat in werking is gesteld, duurt het ongeveer 2/3 uur voordat de juiste
temperatuur wordt bereikt voor het conserveren van een normale lading van het apparaat.
Plaats, waar dit voorzien is, het antibacteriële en antigeurfilter zoals aangegeven in de verpakking van het
filter.
EERSTE GEBRUIK
Haal de stekker van het apparaat uit het stopcontact. Maak het apparaat leeg en laat de deur op een kier
staan om de lucht in de vakken te laten circuleren. Op die manier worden nare luchtjes en
schimmelvorming voorkomen. Als het apparaat voorzien is van een automatische ijsmaker:
1. Sluit de watertoevoer naar het apparaat af.
2. Maak de bak met ijsblokjes leeg.
IN GEVAL VAN STROOMUITVAL
Als de stroomuitval maximaal 12 uur gaat duren, de deuren van het apparaat gesloten houden. Op die
manier blijven de levensmiddelen zo lang mogelijk koud.
Als de stroomuitval langer dan 12 uur duurt, de levensmiddelen uit het apparaat halen en ze in een
apparaat leggen dat geschikt is om ze te bewaren.
ALS HET APPARAAT NIET GEBRUIKT
WORDT

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Whirlpool
Categorie: Koelkast
Model: WSC 5555 A+X
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Kleur van het product: Roestvrijstaal
Ingebouwd display: LCD
Gewicht: 112000 g
Breedte: 911 mm
Diepte: 801 mm
Hoogte: 1772 mm
Kinderslot: Ja
Geluidsniveau: 45 dB
Jaarlijks energieverbruik: 431 kWu
Gewicht verpakking: 116000 g
Nettocapaciteit vriezer: 180 l
Nettocapaciteit koelkast: 325 l
Aantal planken koelkast: 4
Bewaartijd bij stroomuitval: 5 uur
Snelvriesfunctie: Ja
Aantal sterren: 4*
Totale nettocapaciteit: 505 l
No Frost system: Ja
Ingebouwde vriezer: Ja
Deur open alarm: Ja
Stroomgebruik per dag: 1.18 kWh/24u
Klimaatklasse: T
Antibacteriële functie: Ja

Handleiding Whirlpool WSC 5555 A+X – volledige tekst

Maak het apparaat regelmatig schoon met een nieuwe doek en een sopje van lauw water en een neutraalreinigingsmiddel dat speciaal bestemd is voor het reinigen van de binnenkant van de koelkast. Gebruiknooit schuurmiddelen. Gebruik geen stoomreinigers. Geadviseerd wordt om de condensator met een stofzuiger te reinigen. Verwijder hiervoor eerst de voorste plint (zie de installatiegids). Gebruik voor het reinigen van de toetsen en het display van het bedieningspaneel (op de deur van hetvriesvak, bij bepaalde modellen) geen middelen op basis van alcohol of daarvan afgeleide stoffen, maaruitsluitend een droge doek. De lampjes vervangenBelangrijk:• Haal altijd de stekker van het apparaat uit het stopcontact voordat ude lampjes gaat vervangen. • Alvorens het lampje te vervangen moet u het lampenkapje (indienaanwezig) verwijderen. Vervang het lampje en plaats vervolgens hetkapje weer terug.

• In het apparaat worden lampjes met bajonetfitting gebruikt. • Voor de ijs- en waterdispenser (indien aanwezig) wordt daarentegeneen normale schroeffitting of een ledlampje (alleen bij bepaalde modellen) gebruikt. • Ledlampjes gaan langer mee, geven beter zicht op de inhoud van de koelkast en zijn milieuvriendelijkerdan traditionele lampjes. Vervang het lampje door een lampje met dezelfde kenmerken. Deze zijn verkrijgbaar bij de klantenserviceof een erkende dealer. Als uw apparaat is voorzien van ledverlichting, neem dan contact op met de klantenservice als u het lampjewilt vervangen. ONDERHOUD EN REINIGING VAN HETAPPARAAT Wanneer de elektrische aansluiting gerealiseerd is worden op het display de van te voren in de fabriekingestelde temperaturen (-18 °C en +5 °C) weergegeven.

Opmerking: nadat het apparaat in werking is gesteld, duurt het ongeveer 2/3 uur voordat de juistetemperatuur wordt bereikt voor het conserveren van een normale lading van het apparaat. Plaats, waar dit voorzien is, het antibacteriële en antigeurfilter zoals aangegeven in de verpakking van hetfilter. EERSTE GEBRUIKHaal de stekker van het apparaat uit het stopcontact. Maak het apparaat leeg en laat de deur op een kierstaan om de lucht in de vakken te laten circuleren. Op die manier worden nare luchtjes enschimmelvorming voorkomen. Als het apparaat voorzien is van een automatische ijsmaker:1. Sluit de watertoevoer naar het apparaat af. 2. Maak de bak met ijsblokjes leeg. IN GEVAL VAN STROOMUITVALAls de stroomuitval maximaal 12 uur gaat duren, de deuren van het apparaat gesloten houden. Op diemanier blijven de levensmiddelen zo lang mogelijk koud.

Als de stroomuitval langer dan 12 uur duurt, de levensmiddelen uit het apparaat halen en ze in eenapparaat leggen dat geschikt is om ze te bewaren. ALS HET APPARAAT NIET GEBRUIKTWORDT.

Zie voor de aansluiting op de waterleiding de Installatiehandleiding. Water tappen:U kunt te allen tijde water tappen door een glas tegen de waterhendel van de dispenser te duwen. Zodrade hendel wordt losgelaten, wordt de afgifte gestopt. Bij modellen zonder hendel drukt u op de knopWater. De afgifte wordt gestopt zodra u de knop loslaat. IJsafgifte:IJsafgifte vindt plaats door tegen de ijshendel van de dispenser te duwen. Bij modellen zonder hendel druktu op de knop Ice. De afgifte wordt gestopt zodra u de knop loslaat. Nuttige tips:1. Houd het glas zo dicht mogelijk bij het afgiftepunt van het water/ijs. 2. Om de dispenser te activeren is het voldoende om zachtjes tegen de hendel te duwen of (bij modellenzonder hendel) op de knop Water/Ice te drukken. Als u hard duwt wordt er niet sneller of meerwater/ijs afgegeven. 3.

Geadviseerd wordt om na voldoende afgifte het glas langzaam uit te nemen, om morsen te voorkomen(bij modellen met waterhendel en ijshendel). 4. Het gebruik van zeer dunne of breekbare glazen wordt afgeraden (bij modellen met waterhendel enijshendel). 5. Geadviseerd wordt het water uit de dispenser binnen 6 uur te drinken. 6. Als de ijsmaker of de waterdispenser slechts af en toe worden gebruikt of een langere periodeongebruikt blijven terwijl het apparaat wel ingeschakeld is, wordt geadviseerd het circuit te reinigendoor de eerste 2 liter water en de eerste ijsafgifte weg te gooien. Hetzelfde moet gebeuren als hetapparaat weer op het elektriciteitsnet wordt aangesloten na een periode niet te zijn gebruikt. De anticondensvoorzieningen kunnen worden uitgeschakeld door op dehiernaast afgebeelde schakelaar te drukken (schakelaar in stand OFF).

Op deze manier wordt ook het energieverbruik geoptimaliseerd. Als er zich condens vormt in het gedeelte van de ijs-/waterdispenser ofop de deur, schakelt u de anticondensvoorzieningen weer in (schakelaarin stand ON).

GEBRUIK VAN DE IJS- ENWATERDISPENSER (indien aanwezig) Indien de desinfecteringsinstructies niet worden nageleefd, kan de hygiënische veiligheid vanhet getapte water in gevaar worden gebracht. • Bij het eerste gebruik van het apparaat en telkens nadat het filter is vervangen, wordt geadviseerd om9-14 liter water af te tappen of het water gedurende 6-7 minuten weg te laten stromen (dit hoeft nietaaneengesloten te gebeuren maar moet wel vóór consumptie plaatsvinden). Tevens moet het ijs datgedurende de eerste 24 uur is gemaakt worden weggegooid. • Als de waterdispenser langer dan 4-5 dagen niet is gebruikt, adviseren wij om het circuit te reinigendoor eerst een liter water af te tappen. • Zorg ervoor dat uw handen bij het terugplaatsen van de uitneembare watertap (indien aanwezig)hygiënisch schoon zijn.

• Wij adviseren om voor de periodieke reiniging van de ijsbak of ijslade alleen drinkwater te gebruiken. • Het filter moet worden vervangen zodra het bedieningspaneel dit aangeeft of nadat het ijs-/waterdispensersysteem langer dan 30 dagen niet is gebruikt. • Geadviseerd wordt om het ijs-/waterdispensersysteem na elke vervanging van het filter te desinfecterenmet een desinfecterende oplossing die geschikt is voor materialen die met levensmiddelen in aanrakingkomen (op basis van natriumhypochloriet) en de eigenschappen van de materialen niet verandert. Voorhet gebruik spoelen met minstens 2 liter water. • De onderdelen van de ijs- en waterdispenser mogen uitsluitend worden vervangen door originele, doorde fabrikant geleverde onderdelen. • Technische ingrepen moeten worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel of door deklantenservice.

Nadat u de koelkast hebt ingeschakeld, moet u een nacht wachten voordat de eerste ijsblokjes gemaaktzijn. Als u gemalen ijs kiest (alleen bij bepaalde modellen - zie de Beknopte handleiding), worden deijsblokjes op dat moment vermalen. Het is dus mogelijk dat de afgifte van gemalen ijs plaatsvindt met eenkleine vertraging. Het is normaal dat de ijsmaler geluid maakt en de stukjes ijs kunnen in grootte variëren. Als u overschakelt van gemalen ijs op ijsblokjes, komt er samen met de eerste ijsblokjes ook een kleinehoeveelheid gemalen ijs naar buiten. De hoeveelheid en de afmetingen van de ijsblokjes hangen af van de druk van de waterleiding; deijsproductie kan worden verhoogd door de in het vriesvak ingestelde temperatuur te verlagen. UITVOERING MET IJSLADEDe normale productie van ijsblokjes bestaat uit ongeveer 7-8 afgiften in 24 uur.

Als u grote hoeveelheden ijsblokjes nodig hebt, wordt geadviseerd dezerechtstreeks uit de ijslade te nemen (niet via de dispenser). Zorg ervoor dat u delade terugplaatst nadat u de ijsblokjes hebt uitgenomen. UITVOERING MET IJSMAKER IN HET VRIESVAK EN IJSBAK IN DEDEURDe normale productie van ijsblokjes bestaat uit ongeveer 12-14 afgiften in 24 uur. De ijsbak uitnemen en terugplaatsenPlaats uw vingers in de opening aan de onderkant van de bak, trek aan de hendel en trek de bak omhoogom deze uit te nemen (zie afbeelding 1). Bijbepaalde modellen moet u daarentegen uwvingers in de opening aan de onderkant vande bak plaatsen en vervolgens met uw duimop de ontgrendelingsknop drukken (zieafbeelding 2); terwijl u de onderkant van debak met beide handen vasthoudt, drukt u opde ontgrendelingsknop en tilt u de bak opom deze uit te nemen.

Om de bak weer terug te zetten, plaatst ude onderkant van de bak op de steun in debinnenkant van de deur en duwt u de bakomlaag op zijn plaats. Opmerking: Als u grote hoeveelhedenijsblokjes nodig hebt, wordt geadviseerd deze rechtstreeks uit het vak van de ijsmaker te nemen (niet viade dispenser).

UITVOERING MET IJSMAKER EN IJSBAK IN DE DEUR VAN HET VRIESVAKMet gesloten deur bestaat de normale productie van ijsblokjes uit ongeveer 6-7 afgiften in 24 uur. De productie van ijsblokjes wordt sterk beïnvloed door de frequentie waarmee de deur van het vriesvakwordt geopend, de hoeveelheid verse levensmiddelen in het vriesvak, de omgevingstemperatuur en deingestelde temperatuur. Als de ijsmaker enige tijd niet is gebruikt, moet u een nacht wachten voordat deeerste ijsblokjes gemaakt zijn. De ijsbak uitnemen en terugplaatsenPlaats uw vingers in de opening aan de onderkant van de bak (rechts), trekaan de hendel en trek de bak omhoog om deze uit te nemen (zie afbeelding3). Om de bak weer terug te zetten, plaatst u de onderkant van de bak op desteun in de binnenkant van de deur en duwt u de bak omlaag op zijn plaats.

Opmerking: Om grote hoeveelheden ijs te maken, schakelt u de functie FastFreezing in (zie de Beknopte handleiding). Als u grote hoeveelheden ijsblokjesnodig hebt, wordt geadviseerd deze rechtstreeks uit de ijsbak te nemen (nietvia de dispenser). Belangrijk: Schakel de ijsmaker uit voordat u de bak verwijdert, omte voorkomen dat er ijsblokjes naar buiten vallen. Wij adviseren om voor de periodieke reiniging van het afdekrooster van deijsmaker alleen drinkwater te gebruiken. GEBRUIK VAN DE AUTOMATISCHEIJSMAKER (indien aanwezig) afbeelding 1 afbeelding 2afbeelding 3.

Het is van belang dat de voedingsmiddelen zo worden ingepakt dat er geen water, vocht of condens in kankomen; op die manier wordt voorkomen dat er geuren of aroma's van het ene gebied naar het andere inde koelkast worden overgebracht, en blijven de ingevroren voedingsmiddelen beter geconserveerd. OPMERKING: zet nooit warme voedingsmiddelen in het vriesvak. Als u warm voedsel eerst laat afkoelenvoordat u het invriest, bespaart u energie en verlengt u de levensduur van uw apparaat. BEWAREN, INVRIEZEN EN ONTDOOIENVAN LEVENSMIDDELEN "MULTIFLOW" is een distributiesysteem van geventileerde lucht, waardoor de temperatuur in hetkoelvak vrijwel overal hetzelfde is. De levensmiddelen kunnen op willekeurig welk schap gelegd worden,let er wel op dat de openingen voor de lucht niet geblokkeerd worden en dat de vrij luchtcirculatiegegarandeerd is.

LUCHTDISTRIBUTIESYSTEEM “MULTIFLOW”(indien aanwezig) GIDS VOOR DE INTERNE ONDERDELEN VERSVAK (indien aanwezig)Het versvak is een vak voor levensmiddelen dat voorzien is vaneen kantelmechaniek om de levensmiddelen makkelijker tekunnen opbergen en uit te kunnen nemen. Het versvak openen, verwijderen en terugplaatsenOm het versvak te openen drukt u op een van de twee knoppenaan de bovenkant (1) en trekt u tegelijkertijd het vak tot deaanslag naar buiten. Om het vak weer te sluiten voert u dezelfdehandelingen in omgekeerde volgorde uit. Als u het versvak wiltverwijderen, volgt u bovenstaande aanwijzingen op en draait u hetvak enigszins om het uit de behuizing (2) te nemen. Om het vakweer terug te zetten plaatst u de buitenste geleiders van de bak(3a) ter hoogte van de borgpennen (3b) die zich in de behuizingbevinden.

NB Geadviseerd wordt om geen levensmiddelen in het versvak teleggen die verpakt zijn in metaal of in verpakkingen met scherperanden. Deze zouden het vak kunnen beschadigen. De groente- en fruitlade of de vleeslade verwijderen:1. schuif de lade naar voren totdat hij niet verder kan;2.

Temperatuurregelaar in de vlees-/groente- en fruitlade(indien aanwezig)• In de vleeslade wordt koude lucht gevoerd via een opening diezich tussen het koelvak en het vriesvak bevindt. Hierdoor blijftde temperatuur in de vleeslade lager dan in de rest van dekoelkast. De luchtstroom kan worden geregeld met behulp vande daarvoor bestemde regelaar.• Als u groenten in de vleeslade wilt bewaren, schuift u deregelaar volledig uit tot de instelling voor fruit/groente. Zowordt voorkomen dat de groente bevriest.Vochtigheidsregelaar in de groente- en fruitlade (indienaanwezig)• De vochtigheidsgraad in de groente- en fruitlade kan wordengeregeld met behulp van de daarvoor bestemde regelaar.• Als u het hendeltje helemaal naar rechts zet, wordt de vochtigelucht uit de lade afgevoerd.

Hierdoor blijven groenten en fruitmet schil beter bewaard.• Als u de regelaar helemaal naar links plaatst, blijft de vochtigelucht in de lade. Hierdoor blijven bladgroenten beter bewaard.OpslagruimteOm de maximale opslagruimte te verkrijgen kunt u de tweeonderste laden/korven uit het vriesvak verwijderen en delevensmiddelen direct op de bodem van het vak plaatsen. Let eropdat de luchtdoorgangen niet door de levensmiddelen wordengeblokkeerd.(deze aanwijzing geldt voor modellen met een capaciteit vanminder dan 715 liter).

1. Bepaal de plaats van de dop van het patroon van het waterfilter, onder de deur van het vriesvak. Draaide dop krachtig naar links totdat hij in verticale stand staat, trek vervolgens het filter uit de onderkantvan het rooster.2. Trek de dop en het filterpatroon door de onderkant van het rooster naar buiten.3. Verwijder de dop, door hem uit het oude patroon te trekken. GOOI DE DOP NIET WEG.4. Zet de dop op het nieuwe patroon.5. Houd de dop in verticale stand, plaats het nieuwe patroon op de onderkant van het rooster tot deaanslag.6. Draai de dop van het patroon krachtig naar rechts tot hij in horizontale stand staat. LAAT WATERDOOR DE IJSAUTOMAAT LOPEN TOTDAT ER HELDER WATER NAAR BUITEN KOMT (ongeveer9-14 liter of 6-7 minuten).

Hierdoor wordt het systeem gereinigd en worden de leidingen ontlucht.Opmerking: aangezien alle lucht uit de leidingen is gehaald, kan er water uit de dispenser van deijsautomaat spuiten. Bestellen van vervangingsfiltersOm nieuwe patronen voor het waterfilter te bestellen, contact opnemen met de Klantenservice.VERVANGING VAN HET PATROON VANHET WATERFILTER (indien aanwezig) Voordat u contact opneemt met deklantenservice:Zet het apparaat opnieuw aan om te zien of hetongemak is verholpen.

Is dit niet het geval, schakelhet apparaat dan opnieuw uit en herhaal dehandeling na een uur.Als het apparaat, nadat u de in het overzicht voorhet opsporen van storingen vermelde controlesheeft uitgevoerd en nadat u het apparaat opnieuwheeft ingeschakeld, nog steeds niet goed werkt,neem dan contact op met de Klantenservice, leghet probleem duidelijk uit en vermeld:• de aard van de storing• het model• het type en serienummer van het apparaat(vermeld op het typeplaatje)• het servicenummer (nummer achter het woordSERVICE op het typeplaatje binnenin hetapparaat)Opmerking:het omkeren van de deuren van het apparaatdoor onze Klantenservice wordt nietbeschouwd als een ingreep die onder degarantie valt.KLANTENSERVICE

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Whirlpool WSC 5555 A+X stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden