Whirlpool WHD2 6472 X4E Handleiding
Pagina's 99 Universeel Koelkast
Bekijk de handleiding van Whirlpool WHD2 6472 X4E gratis online of download de PDF. 34 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Whirlpool |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | WHD2 6472 X4E |
Handleiding Whirlpool WHD2 6472 X4E – volledige tekst
NL / 68Inhoudsopgave1 Veiligheidsinstructies. 701. 1 Beoogd gebruik. 701. 2 Veiligheid van kinderen, kwetsba-re personen en huisdieren. 701. 3 Elektrische veiligheid. 711. 4 Veiligheid bij de verplaatsing vanhet product. 721. 5 Veiligheid tijdens de installatie. 721. 6 Veiligheid tijdens de bediening. 761. 7 Veiligheid tijdens de bewaringvan etenswaren. 791. 8 Veiligheid tijdens het onderhouden de reiniging. 791. 9 Verlichting. 801. 10 Verwijdering van het oude pro-duct. 812 Uw koelkast. 823 Installatie. 823. 1 Correcte locatie voor de installa-tie. 833. 2 Elektrische aansluiting. 833. 3 De plastic spieën bevestigen. 843. 4 De poten aanpassen. 843. 5 Waarschuwing voor heet opper-vlak. 844 Voorbereiding. 844. 1 Wat u kunt doen om energie tebesparen. 844. 2 Eerste gebruik. 854. 3 Klimaatklasse en definities. 855 Bedieningspaneel van het product. 866 De bediening van he product. 886.
NL / 69Lees eerst deze handleiding!Beste klant,Hartelijk dank voor uw keuze van dit product. Wij willen dat u kunt genieten van een opti-male efficiëntie van dit hoogwaardige product dat is vervaardigd met de nieuwste techno-logische snufjes. Lees hiervoor deze handleiding en alle andere documentatie zorgvuldigvoor u het product in gebruik neemt.U moet alle informatie en waarschuwingen omvat in deze handleiding naleven. Zo be-schermt u zichzelf en uw product tegen eventuele gevaren. Bewaar de handleiding.
U moetdeze handleiding meegeven met het product als u het aan iemand anders doorgeeft.De volgende symbolen worden gebruikt in de handleiding:Gevaar dat fataal kan aflopen of resulteren in letsels.Belangrijke informatie en nuttige tips bij het gebruik.NOTITIE Een gevaar dat materiële schade kan veroorzaken aan het product of de omgevingDe informatie over het model zoals opgeslagen in de productdata-bank is beschikbaar op de volgende website waar u kunt zoeken opde ID van het model (*) die vermeld staat op het typeplaatje.https://eprel.ec.europa.eu/BGCSNL
NL / 701 Veiligheidsinstructies• Dit hoofdstuk omvat de nodigeveiligheidsinstructies om hetrisico van persoonlijke letselsof materiële schade te voorko-men.• Ons bedrijf kan niet aansprake-lijk worden geteld voor schadedie kan optreden als deze in-structies niet worden nage-leefd.Laat installatie- en reparatiewerk-zaamheden altijd door de fabrikant,geautoriseerde service of een per-soon die uitvoeren wordt beschre-ven door de importeur.Gebruik uitsluitend originele reser-veonderdelen en accessoires.U mag geen enkel onderdeel vanhet product repareren of vervangentenzij dit duidelijk wordt aangege-ven in de handleiding.Voer geen technische wijzigingenuit aan het product.1.1 Beoogd gebruik• Dit product is niet geschiktvoor commercieel gebruik enhet mag enkel worden gebruiktvoor het beoogde gebruik.• Dit product is bedoeld voor ge-bruik binnenshuis, zoals in hethuishouden of gelijkaardig.Bijvoorbeeld:In personeelskeukens van win-kels, kantoren en andere werk-omgevingen,In boerderijen,In de eenheden van hotels, mo-tels of andere rustfaciliteiten dieworden gebruikt door de klanten,In jeugdherbergen of gelijkaardi-ge omgevingen,In catering en gelijkaardige niet-kleinhandel toepassingen.• Dit product mag niet buitenworden gebruikt in een open ofafgesloten buitenomgeving zo-als op een boot, kampeerwa-gen, balkon of terras.
NL / 71king tot het veilige gebruik vanhet apparaat en de betrokkenrisico’s.• Kinderen tussen 3 en 8 jaaroud mogen etenswaren uit dekoelkast verwijderen of er inplaatsen.• Kinderen en huisdieren mogenniet spelen met het product, inhet product klimmen of in hetproduct kruipen.• Kinderen en huisdieren moetenuit de buurt van de cabinezone(compressor) blijven waar deelektrische onderdelen zich be-vinden.• De reiniging en het onderhoudmogen niet worden uitgevoerddoor kinderen tenzij ze ondertoezicht staan.• Houd het verpakkingsmateri-aal uit de buurt van kinderen.Risico op letsel en verstikking.• Als er een slot aanwezig is opde deur van het product moetu de sleutel buiten het bereikvan kinderen houden.1.3 Elektrische veilig-heid• De stekker van het productmag niet in het stopcontact zit-ten tijdens de installatie, hetonderhoud, de reiniging, repa-raties en het vervoer van hetproduct.• Als de stroomkabel bescha-digd is, moet deze worden ver-vangen door de persoon diedoor de fabrikant, de geautori-seerde dienstverlener of de im-porteur is gestuurd om potenti-eel gevaar te voorkomen.• U mag het netsnoer niet onderof achter het product duwen.Plaats geen zware voorwerpenop het netsnoer.
Het netsnoermag niet worden gebogen, ge-klemd of in contact komen meteen warmtebron.• Gebruik alleen een originele ka-bel. Gebruik geen gesneden ofbeschadigde kabels.• Gebruik geen verlengsnoer,multistekker of adapter om uwproduct in te schakelen.• Draagbare multistekkers ofdraagbare voedingen kunnenoververhitten en brand veroor-zaken. U mag dus geen multi-stekker, draagbare voedingenachter of in de buurt van hetproduct bewaren.• Voordat u het product op destroombron aansluit, moet utijdens de installatie destroomkabel van de condens-haak verwijderen (indien be-schikbaar).• De gebruiker mag na installatiede elektrische onderdelen nietbereiken.BGCSNL
NL / 72• Sluit het netsnoer van het pro-duct niet aan op een los of be-schadigd stopcontact. Ditsoort aansluitingen kan over-verhitting en brand veroorza-ken.• De stekker moet gemakkelijkbereikbaar zijn. Als dit niet mo-gelijk is, moet er een mecha-nisme beschikbaar zijn dat vol-doet aan de elektrische wetge-ving en die alle terminal los-koppelt van het netwerk (zeke-ring, schakelaar, hoofdschake-laar, etc.).• Het product mag niet wordenbediend met een externe scha-kelaar zoals een timer of eenop afstand bediend systeem.• Gebruik het product niet opblote voeten of als uw lichaamnat is.• U mag de stekker niet aanra-ken met natte handen.• Wanneer u de stekker van hetapparaat verwijdert uit hetstopcontact mag u niet aan hetsnoer zelf trekken maar enkelaan de stekker.• Zorg ervoor dat de stekker nietnat, vies of stoffig is.• U mag uw product nooit aan-sluiten op energiebesparendeapparaten.
Dergelijke syste-men zijn schadelijk voor hetproduct.1.4 Veiligheid bij deverplaatsing van hetproduct• Zorg ervoor dat u de stekkeruit het stopcontact haalt voor-dat u het product meeneemt.• Dit is een zwaar product, umag het niet zelf verplaatsen.Als het product op u valt, kandit verwondingen veroorzaken.Stoot nergens tegen en laathet product niet vallen tijdenstransport.• Sluit altijd de deuren en houdhet product niet bij de deurenvast tijdens transport.• Zorg ervoor het koelsysteemen de leidingen niet te bescha-digen tijdens de verplaatsingvan het product. Gebruik hetproduct niet als de leidingenbeschadigd zijn. Neem contactop met de geautoriseerdedienst.1.5 Veiligheid tijdensde installatie• Om het gebruik van het pro-duct voor te bereiden, verwij-zen wij u naar de informatie inde gebruikers- en installatie-handleiding.
NL / 73ceerd elektricien en loodgieteraanspreken om de voorzienin-gen correct uit te voeren.• Zo niet bestaat er een risicovan elektrische schokken,brand, problemen met het pro-duct of persoonlijke letsels.• Schakel voordat u met de in-stallatie begint de zekering uitom de voedingslijn waarop hetproduct is aangesloten, vanstroom te voorzien.• Het product moet door twee ofmeer personen worden geïn-stalleerd.
Gebruik beschermen-de handschoenen terwijl u hetproduct uit de verpakking eninstallatie haalt.• Dit apparaat is ontworpen voorgebruik tot een maximalehoogte van 2000 meter bovende zeespiegel.• Houd kinderen uit de buurt vande installatieruimte.• Inspecteer het product opschade voor u het installeert.Laat het apparaat niet installe-ren als het beschadigd is.• Gebruik altijd persoonlijke be-schermingsmiddelen (hand-schoenen, enz.) tijdens de in-stallatie, het onderhoud en dereparatie van het product. Risi-co op letsel.• Installeer of laat het productniet achter op plaatsen waarhet kan worden blootgesteldaan externe omgevingstempe-raturen.• Plaats het product op eenschoon, vlak en hard oppervlaken balanceer het met de ver-stelbare poten (door de voor-voeten naar rechts of links tedraaien).
Zo niet kan de koel-kast kantelen en letsels veroor-zaken.• Ga voorzichtig te werk om tevoorkomen dat u schade aande vloeren (tegels etc.) veroor-zaakt tijdens het verplaatsenvan het product. Installeer hetproduct op een vloer of biedvoldoende ondersteuning, af-hankelijk van de grootte, hetgewicht en het gebruik van hetproduct. Zorg ervoor dat hetproduct niet in de buurt vaneen warmtebron is en dat allevier de voeten stabiel staan opde vloer steunen. Installeer hetproduct en zorg ervoor dat hethorizontaal staat, met behulpvan een waterpas. Wacht tenminste twee uur voordat u hetproduct aanzet om de volledi-ge efficiëntie van het koelcir-cuit te garanderen.• Het product moet worden geïn-stalleerd in een droge en ge-ventileerde omgeving. U magBGCSNL
NL / 74geen tapijten of gelijkaardigevloerkleden onder het productplaatsen. Dit kan een brandrisi-co veroorzaken als het gevolgvan een ontoereikende ventila-tie!• De ventilatieopeningen mogenniet worden geblokkeerd of af-gedekt. Anders neemt hetstroomverbruik toe en kan uwproduct beschadigd raken.• Laat voldoende ruimte aan dezijkanten en erboven over omvoor voldoende ventilatie tezorgen. De opening tussen hetachterpaneel en de muur ach-ter het product moet minimaal50 mm zijn om hete oppervlak-ken te voorkomen. Het verklei-nen van deze afstand kan hetenergieverbruik van het pro-duct verhogen.• Zorg er bij het plaatsen van hetproduct voor dat de voedings-kabel niet beschadigd of be-kneld raakt.• Het product mag niet wordenaangesloten op een stroom-voorziening en voeding dieplotse spanningsschommelin-gen kan veroorzaken (bv. eendraagbare voeding op zonne-energie).
Zo niet kan er schadeoptreden aan uw product alsresultaat van de abrupteschommelingen in de span-ning.• Hoe meer koelmiddel wordttoegevoegd aan een koelkast,hoe groter de installatielocatiemoet zijn. In zeer kleine ruim-ten kan een brandbaar gas-luchtmengsel optreden in hetgeval van een gaslek in hetkoelsysteem. Er is een mini-mum 1 m³ volume vereist voorelke 8 gram koelmiddel.
Dehoeveelheid koelmiddel die be-schikbaar is in uw productstaat vermeld op het typeplaat-je.• Het product mag nooit zodanigworden geplaatst dat netsnoe-ren, de metalen slang van hetgasfornuis, metalen gas- ofwaterleidingen in contact ko-men met de achterwand vanhet apparaat (of de condensa-tor).• De intallatielocatie van het pro-duct mag niet zijn blootgesteldaan direct zonlicht en het magniet worden geplaatst in debuurt van een warmtebron zo-als fornuizen, radiatoren, etc.Als u de installatie van het pro-duct in de buurt van een warm-tebron niet kunt vermijden,moet u een gepaste isolatie-plaat gebruiken en de mini-
NL / 75mumafstand met de warmte-bron respecteren zoals hieron-der aangegeven. – Ten minste 30 cm verwijderdvan warmtebronnen zoalsfornuizen, ovens, verwar-mingseenheden en -toestel-len, etc. – En minimum 5 cm verwijderdvan elektrische ovens. • Uw product heeft de bescher-mingsklasse van I. • Voer de stekker van het pro-duct in een geaard stopcontactdat voldoet aan de spanning,stroom- en frequentiewaardenvermeld op het typeplaatje. Destekker moet worden voorzienvan een 10A – 16A zekering. Ons bedrijf aanvaardt geen ver-antwoordelijkheid voor eventu-ele schade door het gebruikzonder aarding en zonderstroomverbinding conform delokale en nationale wetgeving. • Het netsnoer van het productmoet uit het stopcontact wor-den verwijderd tijdens de in-stallatie. Zo niet bestaat er eenrisico van elektrische schok-ken en letsel.
• U mag de stekker van het pro-duct niet in losse, gebroken,vuile of vette stopcontactensteken of in stopcontacten dieuit hun zittingen zijn gekomenmet een risico van contact metwater. Dit soort aansluitingenkan oververhitting en brandveroorzaken. • Plaats het netsnoer en de lei-dingen (indien beschikbaar)van het product zodanig datniemand er over kan struike-len. • Vocht- en vloeistofpenetratievan onder spanning staandeonderdelen of het netsnoer kaneen kortsluiting veroorzaken. Gebruik het product dus niet invochtige omgevingen of in zo-nes waar water kan spatten(bijv. garage, wasruimte, etc. ). Als de koelkast nat is met wa-ter moet u de stekker verwijde-ren en contact opnemen metde onderhoudsdienst. • U mag uw koelkast nooit aan-sluiten op energiebesparendeapparaten. Dergelijke syste-men zijn schadelijk voor hetproduct.
NL / 761.6 Veiligheid tijdensde bediening• Gebruik nooit chemische op-losmiddelen op het product.Dit materiaal kan een explosie-risco inhouden.• Als het product uitvalt, trek destekker er dan uit (of maak dezekering waarmee het is ver-bonden los) en niet meer ge-bruiken totdat het is gerepa-reerd door de geautoriseerdeservice. Er bestaat een risicovan elektrische schokken!• Plaats geen vlammen (verlich-te kaars, sigaret, enz.) ofwarmtebronnen (ijzer, kook-plaat, oven, enz.) op of in debuurt van het product. Plaatsgeen brandbare/explosievematerialen in de buurt van hetproduct...• U mag niet klimmen op hetproduct. Risico van valpartijenen letsels!• U mag de leidingen van hetkoelsysteem niet beschadigendoor scherpe en doorborendewerktuigen te gebruiken.
Hetkoelmiddel dat vrijkomt wan-neer de gasleidingen, buisver-lengingen of coatings van hetbovenste oppervlak wordendoorprikt kan irritatie van dehuid en letsels van de ogenveroorzaken.• Breng geen wijzigingen aan inen beschadig het koelmiddel-circuit niet.• Plaats en bedien geen elektri-sche apparaten in de koelkast-diepvriezer tenzij dit is geadvi-seerd door de fabrikant.• Gebruik geen andere procedu-res dan de aanbevelingen vande fabrikant om ontdooien teversnellen.• Zorg ervoor uw handen of li-chaam uit de buurt te houdenvan de bewegende delen in hetproduct. Zorg ervoor dat uwvingers niet geklemd kunnenraken tussen de koelkast en dedeur. Wees voorzichtig wan-neer u de deur opent of sluitals er kinderen in de buurt zijn.• Plaats geen roomijs, ijsblokjesof diepgevroren etenswaren inuw mond van zodra u ze uit dediepvriezer haalt.
NL / 77of flessen kunnen ontploffen. Er bestaat een risico van let-sels en materiële schade. • Gebruik of plaats geen materi-aal dat gevoelig is aan tempe-raturen zoals brandbaresprays, brandbare voorwerpen,droog ijs of andere chemischestoffen in de buurt van de koel-kast. Risico van brand en ex-plosie. • U mag geen explosieve stoffenzoals een aerosol met een ont-vlambaar materiaal opslaan inhet product. • Plaats geen blikjes met vloei-stof bovenop het product ineen open toestand. Waterspat-ten op een elektrisch onder-deel kunnen elektrische schok-ken of brand veroorzaken. • Glazen containers met vloei-stof kunnen breken en mogendus niet worden bewaard inhet vriesvak. • Dit product is niet bedoeld ommedicatie, bloedplasma, labo-ratoriumbereidingen of gelijk-aardige materiaal en produc-ten te bewaren en te koelen dieonderhevig zijn aan de richtlijnvoor Medische producten.
• Als het product voor een anderdan het beoogde doeleindewordt gebruikt, kan het schadeveroorzaken aan Opbergingetenswaren in het product. • Als uw koelkast is uitgerustmet een blauwe lamp mag uniet naar deze lamp staren metoptische apparaten. U magniet langdurig rechtstreeks inde UV LED-lamp kijken. Ultravi-olet stralen kunnen de ogenvermoeien. • Vul het product niet op metmeer inhoud dat de capaciteit. Gebruik geen andere procedu-res dan de aanbevelingen vande fabrikant om ontdooien teversnellen. Als de inhoud vande koelkast valt wanneer dedeur wordt geopend, kan ditletsels of schade veroorzaken. Gelijkaardige problemen kun-nen ook optreden als er eenvoorwerp op het product is ge-plaatst. • Zorg ervoor dat u al het eventu-ele ijs of water hebt verwijderddat op de vloer kan zijn geval-len om letsels te vermijden.
NL / 78• U mag niet te hard slaan op deglazen oppervlakken. Gebro-ken glas kan letsels en/of ma-teriële schade veroorzaken.• Voor producten die zijn ont-worpen om een luchtfilter ineen toegankelijk ventilatordek-sel te gebruiken, moet het filteraltijd op zijn plaats zitten wan-neer de koelkast in werking is.• Blokkeer de ventilator (indienbeschikbaar) niet met voedsel.• Beschadigde pakkingen moe-ten zo snel mogelijk wordenvervangen.• Uw product kan speciale com-partimenten hebben (versvoed-selcompartiment, nulgraden-compartiment etc.). Tenzij an-ders vermeld in de relevantehandleiding van het product,kunnen deze compartimentenworden verwijderd en kan hetproduct met dezelfde presta-ties worden gebruikt.• Het koelsysteem van uw pro-duct bevat R600a koelmiddel.Het type koelmiddel dat wordtgebruikt in het product is ge-specificeerd op het typeplaat-je. Dit gas is ontvlambaar.
Zorger dus voor het koelsysteem ende leidingen niet te beschadi-gen tijdens de bediening vanhet product. In het geval vanschade aan de leidingen;1. Raak het product of het net-snoer niet aan.2. Houd het product uit de buurtvan potentiële bronnen vanbrand die het product inbrand kunnen doen schieten.3. Ventileer de ruimte waar hetproduct is geplaatst. Gebruikgeen ventilator.4. Neem contact op met de ge-autoriseerde dienst.Voor u ouder producten weg-gooit die niet meer mogen wor-den gebruikt:1. Verwijder de stekker uit hetstopcontact.2. Snijd het netsnoer door enverwijder het van het appa-raat bij de stekker.3. Verwijder de rekken en ladenvan het product om te voor-komen dat kinderen kunnengeklemd raken in het appa-raat.4. Verwijder de deuren.5. Bewaar het product zodat hetniet kan omkantelen.6. Laat kinderen niet spelen methet afgedankte product.7.
Als het product is bescha-digd en u een gaslek vast-stelt, moet u uit de buurt blij-ven van het gas. Het gas kande vrieswonden veroorzakenals het in contact komt metde huid.
NL / 79• U mag het product niet verwij-deren door het in vuur te gooi-en. Explosierisico.• Als er een slot aanwezig is opde deur van het product moetu de sleutel buiten het bereikvan kinderen houden.1.7 Veiligheid tijdensde bewaring vanetenswarenLet op de volgende waarschu-wingen om te vermijden dat uwetenswaren zouden bederven:• De deur langdurig open latenkan de temperatuur in het pro-duct doen stijgen.• Reinig de toegankelijke afvoer-systemen die in contact ko-men met de etenswaren regel-matig.• Reinig de waterreservoirs alsze niet zijn gebruikt gedurende48 uur en systemen met eenverbinding met het waternetdie niet zijn gebruikt geduren-de meer dan 5 dagen.• Bewaar rauw vlees- en vispro-ducten in de geschikte vakkenin het product.
Zo kunnen dezeniet druppelen of in contact ko-men met andere etenswaren.• Twee vriesvakken worden ge-bruikt om voorgevulde etens-waren te bewaren en om ijs enroomijs te maken en te bewa-ren.• Een-, twee- en drie-sterrencompartimenten zijn niet ge-schikt om verse etenswaren inte vriezen.• Als het koelproduct gedurendeeen lange tijd leeg is gelaten,moet u het uitschakelen, ont-dooien, reinigen en drogen omde behuizing van het productte beschermen.• Controleer nadat het voedsel isgeplaatst of de kleppen van decompartimenten, met name devriezerdeur, goed zijn gesloten.• Gebruik het koelkastcomparti-ment voor het opslaan vanvers voedsel en het vriesvakvoor het opslaan van diepvries-producten, het invriezen vanvers voedsel en het bereidenvan ijsblokjes.• Bewaar geen voedsel zonderze goed af te dichten in dekoelkast en de vriescomparti-menten, om direct contact metde binnenoppervlakken tevoorkomen.1.8 Veiligheid tijdenshet onderhoud en dereiniging• Verwijder de stekker uit hetstopcontact of maak de zeke-ring los voor u de koelkast rei-nigt of onderhoud gaat uitvoe-ren.BGCSNL
NL / 80• Trek niet aan de deur of hethandvat als u het product gaatverplaatsen tijdens het reini-gen. De deur kan letsel veroor-zaken als te hard aan het hand-vat wordt getrokken.• Plaats geen handen, voeten ofmetalen voorwerpen onder ofachter uw product. Uw handenkunnen klem komen te zitteneen scherpe rand kan persoon-lijk letsel veroorzaken.• Was de binnenkant of buiten-kant van het product niet meteen hogedrukreiniger, stoom,spuitwater of gietwater. Er iseen risico op elektrischeschokken of brand.• Tijdens de reiniging van hetproduct mag u geen scherpeof schurende voorwerpen ofhuishoudelijke reinigingsmid-delen, oplosmiddelen, gas,benzine, verdunner, alcohol, laken gelijkaardige stoffen gebrui-ken.
Gebruik enkel reinigings-en onderhoudsmiddelen dieniet schakelen zijn voor deetenswaren in het product.• Gebruik geen papieren hand-doeken, keukensponzen of an-dere harde schoonmaakmidde-len.• Gebruik geen stoom of stoom-reinigers om het product te rei-nigen of om ijs in het productte ontdooien. Stoom komt incontact met de onderdelen vanuw koelkast die onder span-ning staan en dit veroorzaaktkortsluitingen of elektrischeschokken.• Gebruik geen mechanischewerktuigen of andere werktui-gen dan de aanbevelingen vande fabrikant om de ontdooiingte versnellen.• Zorg ervoor water uit de buurtte houden van de ventilatiega-ten, het elektronisch circuit ofde verlichting van het product.Zo niet bestaat er een risicovan brand of elektrischeschokken.• Gebruik een schone, drogedoek om vreemd materiaal ofstof te verwijderen van de pun-ten van de stekker.
Gebruikgeen natte of vochtige doekom de stekker te reinigen. Zoniet bestaat er een risico vanbrand of elektrische schokken.1.9 VerlichtingNeem contact op met een geau-toriseerde dienst als u de LED/lamp moet vervangen die wor-den gebruikt voor de verlichting.
NL / 811.10 Verwijdering vanhet oude productWanneer u uw oude productweggooit, moet u de onder-staande instructies volgen:• Om te voorkomen dat kinderenzich per ongeluk zouden op-sluiten in het product moet ualle eventuele vergrendelingenvan de deur onbruikbaar ma-ken.• Spatten van koelmiddel zijnschadelijk voor de ogen. Umag geen onderdeel van hetkoelsysteem beschadigenwanneer u het product verwij-dert.• Als de olie van de compressorwordt ingeslikt of als de oliebinnendringt in de luchtwegenkan dit fatale gevolgen heb-ben.• Het koelsysteem van uw pro-duct omvat R600a zoals aan-geduid op het typeplaatje. Ditgas is ontvlambaar. U mag hetproduct niet verwijderen doorhet in vuur te gooien. Explosie-risico!• C-Pentaan wordt gebruikt alsblaasmiddel in isolatieschuimen het is een brandbare stof. Umag het product niet verwijde-ren door het in vuur te gooien.BGCSNL
NL / 822 Uw koelkast1234567891011121314151 *Diepvriezer deurvakken 2 Eierhouder3 *Koelvak deurvakken 4 *Koelvak kleine deurvakken5 *Flessenplank 6 Instelbare voetjes7 Groentelade, groenteladerscheider enehtyleenfilter8 Zuivellade (koude opslag)9 Filter 10 Koelvak glazen laden11 Ventilator 12 *Icematic/ ijsvak13 Vriesvak glazen lade 14 Vriesvak15 Koelvak*Optioneel: De afbeeldingen in deze ge-bruikshandleiding zijn schematisch enstemmen mogelijk niet exact overeen metuw product. Als de betrokken vakken nietaanwezig zijn in uw product verwijst de in-formatie naar andere modellen.3 InstallatieLees eerst het hoofdstuk “Veilig-heidsinstructies”!
NL / 833. 1 Correcte locatie voor de instal-latieNeem contact op met de geautoriseerdeservice voor de installatie van het product. Om de installatie van het product voor tebereiden, verwijzen wij u naar de informatiein de handleiding. Zorg ervoor dat de elek-trische en watervoorzieningen correct zijnuitgevoerd. Zo niet moet u een elektricienen loodgieter aanspreken om de voorzienin-gen correct uit te voeren. WAARSCHUWING:De fabrikant aanvaardt geen verant-woordelijkheid voor eventuele scha-de veroorzaakt door werkzaamhe-den die worden uitgevoerd doorniet-geautoriseerde personen. WAARSCHUWING:Het netsnoer van het product moetuit het stopcontact worden verwij-derd tijdens de installatie. Zo nietkan dit fataal aflopen of resulterenin ernstige letsels.
WAARSCHUWING:Als de deuropening te nauw is omhet product door te laten, moet u dedeur verwijderen en het product zij-delings draaien; als dit niet werkt,kunt u contact opnemen met de ge-autoriseerde dienst. • Plaats het apparaat op een vlakke onder-grond om trillingen te vermijden. • Plaats het product minimum 30 cm ver-wijderd van de radiator, het fornuis en ge-lijkaardige warmtebronnen en minimum5 cm van elektrische ovens. • Stel het apparaat niet bloot aan directzonlicht en plaats het niet Het in eenvochtige omgeving. • Installeer het product niet in omgevingenmet temperaturen van minder dan -5 °C. • Dit product vereist een goede luchtcircu-latie om efficiënt te kunnen werken. Alshet product in een muurnis wordt ge-plaatst, moet u ten minste 5 cm tussen-ruimte laten tussen het product en hetplafond, de achterwand en de muren.
• Controleer of het tussenruimte beveili-gingsonderdeel met de muur achteraanaanwezig is (indien geleverd met het pro-duct). • Als dit onderdeel niet beschikbaar is, ofals het verloren is gegaan of gevallen,moet u het product zodanig positionerendat er ten minste 5 cm tussenruimte istussen het product en de muren van dekamer.
De tussenruimte achteraan is be-langrijk voor de efficiënte werking van hetproduct. 3. 2 Elektrische aansluitingGebruik geen verlengsnoer of multi-stekker voor de stroomverbinding. Een beschadigd netsnoer moetworden vervangen door een Geau-toriseerde Dienst. Als u twee koelers naast elkaarplaatst, moet u minimum 4 cm af-stand laten tussen beide toestellen. Open voor transport of gebruiknooit de deksel van he bedienings-paneel op het product. Er is een risi-co op elektrische schokken ofbrand. • Ons bedrijf aanvaardt geen verantwoor-delijkheid voor eventuele schade door hetgebruik zonder aarding of stroomverbin-ding conform de nationale wetgeving. • De netstekker moet gemakkelijk toegan-kelijk blijven na de installatie. • Gebruik geen multistekker met of zonderverlengsnoer tussen het stopcontact ende diepvriezer. BGCSNL.
NL / 843.3 De plastic spieën bevestigenGebruik de plastic spieën die worden gele-verd met het product om voldoende ruimtete laten voor de luchtcirculatie tussen hetproduct en de muur.1. Om de spieën te bevestigen, verwijdertu de schroeven van het product en ge-bruikt u de schroeven die worden gele-verd met de spieën.2. Bevestig 2 plastic spieën op het venti-latiedeksel zoals aangetoond in de af-beelding.3.4 De poten aanpassenAls het product niet correct gebalanceerdis, moet u de instelbare voeten vooraannaar links of rechts draaien.Let er daarbij op dat u uw hand niet tussenhet product en de grond of tussen het pro-duct en de aangepaste poot steekt. Gevaarvan letsels!3.5 Waarschuwing voor heet opper-vlakDe zijwanden van uw product zijn uitgerustmet koelmiddelleidingen om het koelsys-teem te verbeteren.
Letop wanneer u in contact komt met deze zo-nes.4 VoorbereidingLees eerst het hoofdstuk “Veilig-heidsinstructies”!4.1 Wat u kunt doen om energie tebesparenHet product verbinden met elektro-nische energiebesparende syste-men is schadelijk want het kan uwproduct beschadigen.• Dit koelapparaat is niet bedoeld voor ge-bruik als een ingebouwd apparaat;.• Houd de deur van de koelkast niet te langopen.• Plaats geen warme dranken in de koel-kast.• U mag de koelkast niet te veel opvullen;als u de interne luchtcirculatie blokkeert,vermindert het koelvermogen.• Aangezien warme en vochtige lucht nietrechtstreeks zullen doordringen in uwproduct als de deuren niet worden geo-pend zal uw product optimaal werken inomstandigheden die voldoen om uwetenswaren te beschermen. Onder deze
NL / 85omstandigheden werken functies en on-derdelen zoals de compressor, ventilator,het verwarmingselement, ontdooien, ver-lichten, weergave, etc. in overeenstem-ming met de behoeften om zo weinig mo-gelijk energie te verbruiken. • Als er meerdere opties zijn, moeten deglazen platen zodanig worden geplaatstdat ze de luchtuitlaten op de achterwandniet zijn geblokkeerd. De luchtuitlatenmoeten bij voorkeur onder de glazen pla-ten blijven. Deze combinatie kan bijdra-gen tot de luchtcirculatie en energie-effi-ciëntie. • Het is ten zeerste aangeraden de onder-ste lade te gebruiken om etenswaren tebewaren. • Voor optimale prestaties kan Snel invrie-zen worden gebruikt (indien beschik-baar), 24 uur voor het plaatsen van versvoedsel in de vriezer. • In de meeste gevallen is 24 uur voldoen-de voor de Snel invriezen-functie nadatvers voedsel in de vriezer is geplaatst.
Naenige tijd wordt de Snel invriezen-functieautomatisch gedeactiveerd. • Opgelet: Bij het invriezen van een kleinehoeveelheid voedsel kan de Snel invrie-zen-functie na enige tijd worden gedeac-tiveerd om energiebesparing te garande-ren. • Etenswaren moeten worden bewaard opde laden in het koelvak om energie te be-sparen en etenswaren in betere omstan-digheden te beschermen. 4. 2 Eerste gebruikVoor u de koelkast in gebruik neemt, moetu ervoor zorgen dat u de nodige voorberei-dingen treft in overeenstemming met de in-structies vermeld in de “Veiligheids- en om-gevingsinstructies” en “Installatie” secties. • Wacht minimaal 2 uur voordat u het pro-duct bedient, om de volledige efficiëntievan koeling te garanderen. • Schakel het product in zonder etenswa-ren en laat het werken gedurende 6 uur. Open de deur niet tenzij absoluut noodza-kelijk.
• De temperatuurwijzigingen die wordenveroorzaakt door het openen en sluitenvan de deur tijdens het gebruik van hetproduct zullen in normale omstandighe-den resulteren in de vorming van conden-satie op de deur/laden en het glas dat inhet product wordt geplaatst. Een geluidssignaal weerklinkt wan-neer de compressor wordt inge-schakeld. Het is normaal dat hetproduct lawaai maakt, zelfs als decompressor is ingeschakeld, aan-gezien vloeistof en gas kan wordensamengedrukt in het koelsysteem. Het is normaal dat de voorzijdenvan de koelkast warm zijn. Deze zo-nes zijn ontworpen om op te war-men en condensatie te vermijden. In sommige modellen schakelt hetindicatorpaneel automatisch uit 1minuten nadat de deur sluit. Zewordt opnieuw ingeschakeld wan-neer de deur geopend wordt of eentoets ingedrukt wordt. 4.
3 Klimaatklasse en definitiesRaadpleeg de klimaatklasse op het type-plaatje van uw apparaat. Eén van de onder-staande situaties is van toepassing op uwapparaat naargelang de klimaatklasse. ”• SN: Lange termijn gematigd klimaat: Ditkoelapparaat is ontworpen voor gebruikbij een omgevingstemperatuur tussen 10°C en 32 °C. • N: Gematigd klimaat: Dit koelapparaat isontworpen voor gebruik bij een omge-vingstemperatuur tussen 16°C en 32 °C. • ST: Subtropisch klimaat: Dit koelapparaatis ontworpen voor gebruik bij een omge-vingstemperatuur tussen 16°C en 38°C. • Tel. : Tropisch klimaat: Dit koelapparaatis ontworpen voor gebruik bij een omge-vingstemperatuur tussen 16°C en 43°C. BGCSNL.
NL / 865 Bedieningspaneel van het product12345678910111 Foutstatus indicator 2 Energiebesparing (scherm uit) indica-tor3 *Draadloze verbindingstoets 4 Vriesvak temperatuurinstelling toets5 Koelvak temperatuurinstelling toets 6 *Servicesleutel ondersteunen7 *Ontgeurdermodule toets 8 * Snelvriezen toets/Handgreep licht-functie instellingtoets9 * Koelvak uit (vakantie) functietoets 10 *Vak conversieschakelaar11 Toets om de instellingen van dedraadloze verbinding opnieuw in testellenLees eerst het hoofdstuk “Veilig-heidsinstructies”.*Optioneel: De weergegeven functies zijnoptioneel; er kunnen verschillen zijn in devorm en de locatie van de functies op hetindicatorpaneel van uw apparaat.De geluids- en visuele functies van het indi-catorpaneel helpen bij het gebruik van dekoelkast.1.
NL / 87tuurindicator van de diepvriezer en cijferszoals “1,2,3. ” verschijnen op de tempera-tuurindicator van het koelvak. Deze cijfersbieden informatie aan de geautoriseerdeservice over de opgetreden fout. Het uitroepteken kan even verschijnen als uwarme etenswaren in het vriesvak hebt ge-plaatst of als de deur langdurig wordt geo-pend. Dit is geen fout; deze waarschuwingverdwijnt wanneer de etenswaren afkoelenof wanneer een toets wordt ingedrukt. 2. Energiebesparing (scherm uit) indica-tor De energiebesparingsfunctie schakelt auto-matisch in en het energiebesparing picto-gram licht op wanneer de deur van het pro-duct niet wordt geopend of gesloten gedu-rende een bepaalde periode. Wanneer deenergiebesparingsfunctie is ingeschakeld,schakelen alle symbolen op het scherm uit,behalve het energiebesparingssymbool.
Alsu, wanneer de energiebesparingsfunctie in-geschakeld is, een knop indrukt of de deuropent, schakelt de energiebesparingsfunc-tie uit en keren de symbolen op het schermterug naar normaal. De energiebesparings-functie is een functie die wordt ingescha-keld in de fabrieksinstellingen en ze kanniet worden geannuleerd. 3. *Draadloze verbindingstoetsAls de toets gedurende een lange periodewordt ingedrukt (3 seconden) knippert hetverbindingssymbool langzaam op hetscherm (met een interval van 0,5 secon-den). Het thuisnetwerk wordt op deze wijzegeïnitialiseerd. Nadat de draadloze verbinding tot stand isgebracht, licht het draadloze verbinding pic-togram ononderbroken op. Wanneer de initiële verbinding tot stand isgebracht, kunt u de verbinding in/uitschake-len door deze toets kort in te drukken.
Als de verbinding niet tot stand kan wordengebracht gedurende een lange periodemoet u uw verbindingsinstellingen controle-ren en het hoofdstuk “Probleemoplossing”raadplegen in de handleiding. De HomeWhiz app moet worden gebruiktvoor de draadloze verbinding. De installatie-stappen worden beschreven in de app tij-dens de installatie. U krijgt toegang tot de app door de QR-co-de te lezen op het HomeWhiz label op hetproduct. De app wordt aangeboden via deApp Store voor IOS apparaten en via dePlay Store voor Android apparaten. Ga naar https://www. homewhiz. com/ voorgedetailleerde informatie. 4. De Vriesvak temperatuurinstellingtoetsDe temperatuurinstelling is gemaakt voorhet vriesvak. Als u de knop indrukt, kan detemperatuur van het vriesvak worden inge-steld op -18,-19, -20, -21, -22, -23 en -24 gra-den Celsius. 5.
*Koelvak temperatuurinstelling toetsBiedt de mogelijkheid de temperatuur in testellen voor het koelvak. Wanneer u detoets indrukt, wordt de temperatuur van hetkoelvak ingesteld op 8,7,6,5,4,3,2 en 1 Celsi-us6. *Servicesleutel ondersteunenHoud deze toets 3 seconden ingedrukt opde ondersteuningsdienst in of uit te schake-len. Gedetailleerde informatie over de on-dersteuningsservice is beschikbaar in desectie “Ondersteuningsservice functie”. 7. *Ontgeurdermodule toetsHoud deze toets 3 seconden ingedrukt opde ontgeurdersfunctie in of uit te schake-len. Als de anti-geurfunctie is ingeschakeld,licht de LED van de respectieve knop op. Als de functie actief is, wordt de ontgeur-dermodule af en toe ingeschakeld. BGCSNL.
NL / 888. Snel invriezen toets Als de snel invriezen toets wordt ingedrukt,licht de LED van de toets op en wordt desnel invriezen functie ingeschakeld. Detemperatuur van het vriesvak is ingesteldop -27°C. Druk opnieuw op de toets om de-ze functie te annuleren. De snel invriezenfunctie wordt automatisch uitgeschakeld. Als u een grote hoeveelheid verse etenswa-ren moet invriezen, drukt u op de Snel in-vriezen toets voor u etenswaren in hetvriesvak plaatst. *Handgreep lichtfunctie instellingtoetsDe handgreep lichtfunctie kan worden om-geschakeld tussen de open en geslotenmodi door de snel invriezen toets 3 secon-den ingedrukt te houden. In de geslotenmodus wordt het handgreeplicht enkel in-geschakeld als de deur van het apparaat isgeopend en het schakelt uit nadat de deuris gesloten. In de open modus wordt hethandgreeplicht ingeschakeld wanneer hetapparaat wordt geopend.
Het handgree-plicht blijft dim branden nadat de deur isgesloten. De handgreep lichtfunctie is inge-steld op de fabrieksinstellingen geslotenmodus. 9 *Koelvak uit (vakantie) functietoetsDruk op de toets gedurende 3 seconden omde vakantiefunctie in te schakelen. Vakan-tiemodus is geactiveerd en het vakantie-symboollicht op. “- -” verschijnt op de Koelvak tem-peratuurindicator en het koelvak koelt nietactief af. Het is niet aanbevolen etenswa-ren te bewaren in het koelvak wanneer dezefunctie is ingeschakeld. De andere vakkenblijven koelen op basis van de ingesteldetemperatuur. Druk opnieuw op de toets ge-durende 3 seconden om deze functie te an-nuleren. 10. *Vak conversieschakelaarAls de Vak conversieschakelaar 3 secon-den lang wordt ingedrukt, schakelt hetvriesvak tussen de koeler-, Uit- en de vries-modi, respectievelijk.
Als het wordt bediendals koelvak, wordt de temperatuur van hetvak ingesteld op 4 °C In de Uit-modus geeftde temperatuurindicator van het vak “--”weer. 11.
Toets om de instellingen van dedraadloze verbinding opnieuw in te stel-len +Druk gelijktijdig op de toetsen Snel invrie-zen en draadloze verbinding gedurende 3seconden om de draadloze instellingen op-nieuw in te stellen. Alle gebruikersgegevensdie eerder zijn geregistreerd, worden verwij-derd op een product waar de draadloze ver-bindingsinstellingen opnieuw worden inge-steld/teruggezet naar de fabrieksinstellin-gen. WAARSCHUWINGDe temperatuur kan worden in-gesteld tussen 1-8°C voor hetkoelvak en tussen -24 en -15°Cvoor het vriesvak. Regelbare tem-peratuurwaarden kunnen variërenop voorwaarde dat ze binnen ditbereik vallen in overeenstemmingmet de productspecificaties. 6 De bediening van he productLees eerst het hoofdstuk “Veilig-heidsinstructies”. • Gebruik geen mechanische werktuigen ofandere werktuigen dan de aanbevelingenvan de fabrikant om de ontdooiing te ver-snellen.
• Gebruik geen onderdelen van uw koelkastzoals de deur of de laden als steun oftrapje. Dit kan het product doen kantelenof de onderdelen beschadigen. • Het product mag enkel worden gebruiktom etenswaren en dranken op te slaan.
NL / 89• Sluit de waterkraan af als u weg gaat vanhuis (bijv. op vakantie vertrekt) en u deIcematic of de waterdispenser gedurendeeen lange periode niet zult gebruiken. Zoniet kunnen er waterlekken optreden. Het programma pauzeren• Als u het product niet zult gebruiken ge-durende een lange periode moet u stek-ker verwijderen uit het stopcontact. • Verwijder de etenswaren om geurtjes tevoorkomen. • Wacht tot het ijs is gesmolten, reinig debinnenzijde en laat deze drogen. Laat dedeuren open om schade aan het plasticin het product ver voorkomen. 6. 1 De lamp vervangenBel de geautoriseerde service als de lamp/led in uw koelkast moet worden vervangen. De lamp(en) in dit apparaat mogen nietworden gebruikt voor de verlichting van uwhuis. Het beoogde gebruik van deze lamp isde gebruiker te helpen etenswaren veilig encomfortabel in de koelkast/diepvriezer teplaatsen. 6.
2 Etenswaren bewaren in hetvries- en koelvakEtenswaren bewaren in het vriesvak• U kunt de Snel invriezen functie 4-6 uurgebruiken voor het invriezen om snelleraf te koelen. • Laat bereide maaltijden afkoelen tot ka-mertemperatuur voor u ze in de vriesvakplaatst. • De etenswaren die u wilt invriezen moe-ten worden onderverdeeld in porties naar-gelang de hoeveelheid die u zult gebrui-ken en ze moeten worden ingevroren inafzonderlijke verpakkingen. • Het is aanbevolen etenswaren te verpak-ken voor u ze in het vriesvak plaatst. • Om te voorkomen dat de bewaartijdenverstrijken, moet u de invriesdatum, tijds-limiet en de naam van de etenswaren no-teren op de verpakking in overeenstem-ming met de bewaartijden van verschil-lende etenswaren. • Wacht niet te lang om de etenswaren dieu hebt ontdooid te verbruiken. Ontdooideetenswaren mogen niet opnieuw wordeningevroren tenzij ze worden bereid.
Zo niet zullen deze inge-vroren etenswaren ontdooien. Etenswaren bewaren die bevroren vormworden verkocht• Volg altijd de instructies van de produ-cent in verhouding met de tijdsduur dat uuw etenswaren moet bewaren. U mag detijd vermeld in deze instructies niet over-schrijden. • Om de kwaliteit van de etenswaren te be-schermen, moet u de tijdsinterval tussende aankoop en de bewaring zo kort mo-gelijk houden. • Koop ingevroren etenswaren die wordenbewaard bij -18°C of lagere temperatu-ren. • Koop geen etenswaren waarvan de ver-pakking bedekt is met ijs, etc. Dit bete-kent dat het product mogelijk gedeeltelijkis ontdooid en daarna opnieuw ingevro-ren. De temperatuur heeft een impact opde kwaliteit van de etenswaren. • U mag de bewaartijd die wordt aanbevo-len door de voedingsfabrikant niet over-schrijden. Verwijder enkel de etenswarendie u onmiddellijk zult verbruiken uit dediepvriezer.
• Met uitzondering van extreme omstan-digheden in de omgeving, als uw product(op de aanbevolen ingestelde waardeta-bel) is ingesteld op de specifiek ingestel-de waarden zullen de etenswaren langervers blijven in het vak voor verse produc-ten en het vriesvak. • Als het vak voor verse etenswaren is in-gesteld op een lagere temperatuur kun-nen vers fruit en groenten gedeeltelijkworden ingevroren. BGCSNL.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Whirlpool WHD2 6472 X4E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Whirlpool
Alle Whirlpool Koelkast handleidingen