Waeco CoolMatic CB 110 Handleiding

Waeco Koelkast CoolMatic CB 110

Bekijk gratis de handleiding van Waeco CoolMatic CB 110 (156 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 44 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Waeco CoolMatic CB 110 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/156
CB-36 , CB-40, CB-110, RHD-50
CB-36
CB-110
CB-40
RHD-50
DE 5Kompressor-Einbaukühlbox
Bedienungsanleitung
EN21Built-in cooling device with
compressor
Operating manual
FR35Glacière à compression à
encastrer
Notice d'utilisation
ES51Frigorífco empotrabe por
compresor
Instrucciones de uso
IT67Frigorifero da incasso a
compressore
Istruzioni per l'uso
NL82 Compressor-inbouwkoelbox
Gebruiksaanwijzing
DA96Indbygget kompressor-køleboks
Betjeningsvejledning
SV111Kylbox med kompressor
Bruksanvisning
NO126Innbyggingskjøleboks med
kompressor
Bruksanvisning
FI141Kiinteä kompressorikylmälaatikko
Käyttöohje
_CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 1 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

Beoordeel deze handleiding

4.2/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Waeco
Categorie: Koelkast
Model: CoolMatic CB 110

Handleiding Waeco CoolMatic CB 110 – volledige tekst

NLInstructies voor het gebruik van de handleiding CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5082Lees deze handleiding voor de ingebruikname zorgvuldig door en be-waar deze. Geef de handleiding bij doorverkoop van het toestel door aan de koper.Inhoudsopgave1 Instructies voor het gebruik van de handleiding . . . . . . . . . . . . . . 822 Veiligheidsinstructies . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 833 Gebruik volgens de voorschriften . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 854 Omvang van de levering . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 855 Technische beschrijving . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 866 Koeltoestel inbouwen en aansluiten . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 867 Bediening . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 898 Reiniging en onderhoud . . .

951 Instructies voor het gebruik van de handleidingDe volgende symbolen worden in deze gebruiksaanwijzing gebruikt:aWaarschuwing!Veiligheidsinstructie: het niet naleven kan lichamelijk letsel of schade aan het toestel veroorzaken.eWaarschuwing!Veiligheidsinstructie, wijst op gevaren met betrekking tot elektri-sche stroom of elektrische spanning: het niet naleven kan tot licha-melijk letsel of schade aan het toestel leiden en de werking van het toestel beperken._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 82 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Veiligheidsinstructies83IInstructieAanvullende informatie voor het bedienen van het toestel.➤Handeling: dit symbool geeft aan dat u iets moet doen. De vereiste han-delingen worden stap voor stap beschreven.✓Dit symbool beschrijft het resultaat van een handeling.afb.

2 1, pagina 3: deze aanduiding wijst u op een element in een afbeel-ding, in dit voorbeeld op „positie 1 in afbeelding 2 op pagina 3”.Neem ook de volgende veiligheidsinstructies in acht.2 VeiligheidsinstructiesaWaarschuwing!Dometic WAECO International kan niet aansprakelijk gesteld wor-den voor schade veroorzaakt door: schade aan het toestel door mechanische invloeden en over-spanningen, veranderingen aan het toestel zonder uitdrukkelijke toestem-ming van Dometic WAECO International, gebruik voor andere dan de in de handleiding beschreven toe-passingen.2.1 Algemene veiligheida Laat installaties in vochtige ruimtes alleen door een vakman plaatsen. Reparaties aan dit toestel mogen uitsluitend door vaklui uitge-voerd worden.

Door ondeskundige reparaties kunnen grote ge-varen ontstaan.Richt u wanneer een reparatie nodig is tot de WAECO-klanten-service. Vergelijk de spanning op het typeplaatje met de voorhanden energievoorziening. Open in geen geval het koelcircuit. Stel het toestel op een droge en tegen spatwater beschermde plaats op._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 83 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLVeiligheidsinstructies CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5084 Zet het toestel niet in de buurt van open vlammen of andere warmtebronnen (verwarming, sterke zonnestraling, gasovens enz.). Als u uw koeltoestel op een accu aansluit, denk er dan aan, dat de accu zuur bevat! Let erop, dat de compressor voldoende geventileerd wordt. Het koeltoestel is niet geschikt voor het transport van bijtende of oplosmiddelhoudende stoffen! Personen die door hun psychische, sensorische of geestelijke vaardigheden of hun onervarenheid of onwetendheid niet in staat zijn om de koelbox veilig te gebruiken, mogen dit toestel niet zonder toezicht of instructie door een verantwoordelijk persoon gebruiken. Elektrische toestellen zijn geen speelgoed!Bewaar en gebruik het toestel buiten het bereik van kinderen. Levensmiddelen mogen alleen in de originele verpakkingen of geschikte bakken worden opgeslagen.e Controleer voor ingebruikneming van het toestel, of de bedrijfs-spanning en de accuspanning overeenkomen (zie typeplaatje). Levensgevaar!Bij gebruik op boten: als uw toestel op het stroomnet is aan-gesloten, dient u er absoluut voor te zorgen dat de stroomtoe-voer via een aardlekschakelaar beveiligd is!

 Als de aansluitkabel beschadigd is, moet u deze vervangen door een kabel van hetzelfde type en met dezelfde specificatie.2.2 Veiligheid bij het gebruik van het toestela In de binnenruimte van de koelkast mogen geen elektrische toe-stellen worden geplaatst. Ontdooi het toestel op tijd, om energie te sparen. Als u het toestel aan een accu aansluit, zorg er dan voor, dat le-vensmiddelen niet met accuzuur in aanraking komen. Bescherm het toestel tegen regen en vocht._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 84 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Gebruik volgens de voorschriften85e Koppel het toestel en andere verbruikers van de accu los, voordat u de accu met een snellader oplaadt.Overspanningen kunnen de elektronica van de toestellen be-schadigen.I Instructie:Koppel het toestel van de accu los als u het lang niet gebruikt.e Levensgevaar!Neem nooit blanke leidingen met blote handen vast. Dit geldt vooral bij het gebruik aan het wisselstroomnet.3 Gebruik volgens de voorschriftenHet koeltoestel is geschikt voor het koelen en diepvriezen (alleen CB-36 en CB-40) van levensmiddelen.

Het toestel is ook voor het gebruik op boten geschikt.aWaarschuwing!Als u medicijnen wilt koelen, gelieve dan te controleren of het koelvermogen van het toestel aan de vereisten van het betreffende medicijn voldoet.4 Omvang van de levering4.1 ToebehorenIndien u uw koeltoestel op wilt gebruiken, gebruik het 230-V-wisselstroomnetdan een van de volgende gelijkrichters:Aantal Omschrijving1 Koeltoestel1 GebruiksaanwijzingOmschrijving Artikel-nr.Gelijkrichter (230 V : 24 V) EPS-100WGelijkrichter (110–240 V : 24 V) MPS-35_CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 85 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLTechnische beschrijving CB-36, CB-40, CB-110, RHD-50865 Technische beschrijvingCoolMatic koeltoestellen CB-36, CB-40, CB-110 en RHD-50 zijn geschikt voor het gebruik met een gelijkspanning van 12 V of 24 V en kunnen zodoen-de bijv. ook bij kamperen of op boten worden gebruikt. Bovendien kunnen ze via de gelijkrichter EPS-100W en MPS-35 op een 230-V-net worden aange-sloten. Het koeltoestel kan waren afkoelen en koel houden. In CoolMatic CB-36 en CB-40 kunnen waren worden diepgevroren.Alle in het koeltoestel gebruikte materialen zijn geschikt voor levensmidde-len. Het koelcircuit is onderhoudsvrij.Via een temperatuurregelaar in de binnenruimte van het toestel kan de ge-wenste temperatuur traploos ingesteld worden.Het koeltoestel beschikt over een onderspanningsbeveiliging. Voor de be-scherming van de accu schakelt het koeltoestel automatisch uit, als de span-ning niet voldoende is.

Bij voldoende spanning wordt het toestel weer ingeschakeld.Bij het gebruik op boten kan het koeltoestel aan een permanente helling van 30° worden blootgesteld.CoolMatic CB-36, CB-40 en CB-110 zijn met een afneembare en apart te monteren aggregaat uitgerust.6 Koeltoestel inbouwen en aansluiten6.1 Koeltoestel inbouwenHet toestel is bestemd voor omgevingstemperaturen tussen –10 °C en +32 °C. Bij continu bedrijf mag de luchtvochtigheid niet boven 90 % liggen.Bouw het koeltoestel op een droge, beschermde plaats in (inbouwafmetin-gen: afb. 1 tot afb. 4, pag. 4). Vermijd inbouwen naast warmtebronnen zoals verwarmingen, gasovens, warmwaterleidingen etc.Het koeltoestel moet zo zijn ingebouwd, dat de verwarmde lucht van het koel-aggregaat goed kan wegstromen. Zorg daarom voor voldoende ventilatie._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 86 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Koeltoestel inbouwen en aansluiten87Bij CoolMatic CB-36, CB-40, CB-110 en RHD-50 is het koelaggregaat af-neembaar en kan bij ruimtegebrek tot op een afstand van 1,5 m (CB-36, CB-40, RHD-50)van 2,5 m (CB-110)van de koelbox worden gemonteerd.6.2 Decoratie aanpassen (alleen CB-36, CB-40, CB-110)De deksels van de toestellen kunnen van de decoratie van uw interieur wor-den voorzien.6.3 Koeltoestel aansluitenOp een accu aansluitenHet koeltoestel kan met 12 V of met 24 V gelijkspanning gebruikt worden.eWaarschuwing!Om spannings- en vermogensverlies te vermijden, moet de kabel zo kort mogelijk zijn en mag de kabel niet onderbroken worden.Vermijd daarom extra schakelaars, stekkers of verdeeldozen.➤Bepaal de nodige kabeldiameter afhankelijk van de kabellengte aan de hand van afb. 5, pag. 4.Legenda bij afb. 5, pag.

NLKoeltoestel inbouwen en aansluiten CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5088➤Sluit uw koeltoestel– zo direct mogelijk op de polen van de accu aan of– op een insteekplaats aan, die met minstens 15 A (bij 12 V) resp. 7,5 A (bij 24 V) is beveiligd.eWaarschuwing!Koppel het toestel en andere verbruikers van de accu los, voordat u de accu met een snellader oplaadt.Overspanningen kunnen de elektronica van de toestellen bescha-digen.Een elektronische beveiliging tegen verkeerd polen beschermt tegen het ver-keerd polen bij de accu-aansluiting en kortsluiting.

Voor de bescherming van de accu schakelt het koeltoestel automatisch uit, als de spanning niet meer voldoende is (zie de volgende tabel).Op een 230-V-net aansluitenaLevensgevaar!Werk nooit met stekkers en schakelaars, als u natte handen heeft of met uw voeten op een natte ondergrond staat.eWaarschuwing!Als u uw koeltoestel aan boord van een boot per landaansluiting aan het 230-V-net gebruikt, moet u in ieder geval een aardlekscha-kelaar tussen 230-V-net en koeltoestel schakelen.Laat u door een vakman adviseren.➤Om het koeltoestel op het 230-V- of het 110–240-V-net te gebruiken, gebruikt u de gelijkrichter EPS-100W (230 V) of MPS-35 (110 – 240-V).12 V 24 VUitschakelspanning 10,4 V 22,8 VHerinschakelspanning 11,7 V 24,2 V_CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 88 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Bediening897 BedieningIInstructieVoordat u het nieuwe koeltoestel in gebruik neemt, moet u het om hygiënische redenen van binnen en van buiten reinigen met een vochtige doek (zie ook hoofdstuk „Reiniging en onderhoud” op pagina 92).7.1 Tips om energie te sparenKies een goed geventileerde en tegen zonnestralen beschermde plaats.Laat warme spijzen eerst afkoelen, voordat u ze in het koeltoestel legt.Open het koeltoestel niet vaker dan nodig.Laat de deur niet langer open staan dan nodig!Ontdooi het koeltoestel zodra er zich een ijslaag gevormd heeft.Vermijd een onnodig lage binnentemperatuur.Verwijder regelmatig stof en vuil van de condensator.Reinig regelmatig de dekselafdichting.7.2 Koeltoestel gebruikenHet koeltoestel zorgt voor het conserveren van verse voedingsmiddelen.

In CoolMatic CB-36 en CB-40 kunt u bovendien diepgevroren levensmiddelen conserveren en verse voedingsmiddelen invriezen.aWaarschuwing!Zorg ervoor dat drank of eten in glazen flessen/potten niet te sterk afkoelt. Bij het bevriezen zetten drank of vloeibare voeding uit. Hierdoor kunnen de glazen flessen/potten kapot gaan.➤Schakel het koeltoestel in door de regelaar naar rechts te draaien.IInstructieNa het inschakelen heeft het koeltoestel ongeveer 60 s nodig tot de compressor begint te lopen.aWaarschuwing!Zorg ervoor dat er zich alleen voorwerpen of waren in het koeltoe-stel bevinden die op de gekozen temperatuur gekoeld mogen wor-den._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 89 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLBediening CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5090SluitingRHD-50Trek aan het lipje (afb. 1, pagina 4) en open de deur om het koeltoestel 6te openen.Om het koeltoestel te vergrendelen, drukt u de deur dicht tot de vergrende-ling vastklikt.CB-36/CB-40/CB-110Het deksel ligt op het toestel en wordt niet vergrendeld.Temperatuur instellenU kunt de temperatuur traploos via de regelaar instellen. De geïntegreerde temperatuurregelaar regelt de temperatuur als volgt:min. (aanslag links) = warmste instellingmax. (aanslag rechts) = koudste instellingIInstructieHet koelvermogen kan worden beïnvloed doorde omgevingstemperatuur,de hoeveelheid levensmiddelen die geconserveerd dienen te worden,– het aantal keren dat de deur/het deksel wordt geopend.Levensmiddelen conserverenU kunt in het koelvak levensmiddelen conserveren.

De conserveringstijd is doorgaans op de verpakking aangegeven.aWaarschuwing!Conserveer geen warme levensmiddelen in het koelvak.Zet geen glazen potten/flessen met vloeistoffen in het vriesvak.IInstructieConserveer levensmiddelen, die snel geuren en smaken in zich op-nemen, zoals vloeistoffen en producten met een hoog alcoholper-centage, in dichte potten/flessen/bakjes._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 90 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Bediening91Het koelvak is in verschillende zones verdeeld, die verschillende temperatu-ren hebben:De koudere zones bevinden zich direct boven de bodem.Neem de gegevens m.b.t. temperatuur en houdbaarheid op de verpakkin-gen van de levensmiddelen in acht.➤Neem de volgende instructies bij het conserveren in acht:Vries producten, die aan het ontdooien zijn of ontdooid zijn, in geen geval opnieuw in, maar nuttig deze zo snel mogelijk.Wikkel de levensmiddelen in aluminium- of polyethyleenfolies en stop ze in afsluitbare bakken met deksel. Daardoor worden de aroma's, de sub-stantie en de versheid beter geconserveerd.Koeltoestel ontdooien (alleen CB-36, CB-40)Luchtvochtigheid kan zich op de verdamper of in de binnenruimte van het koeltoestel als rijp afzetten, waardoor het koelvermogen verminderd wordt.

Ontdooi het toestel tijdig.aWaarschuwing!Gebruik nooit hard of spits gereedschap voor het verwijderen van ijslagen of het losmaken van vastgevroren voorwerpen.Ga als volgt te werk om het koeltoestel te ontdooien:➤Neem de waren eruit.➤Bewaar deze evt. in een ander koeltoestel zodat ze koud blijven.➤Zet de regelaar op „0”.➤Laat het deksel open.➤Veeg het dooiwater weg._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 91 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLReiniging en onderhoud CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5092Koeltoestel uitschakelen en stilleggenAls u het koeltoestel lange tijd wilt stilleggen, gaat u als volgt te werk:➤Draai de regelaar op stand „0”.➤Koppel de aansluitkabel van de accu los of trek de stekker van de ge-lijkstroomleiding uit de gelijkrichter.➤Reinig het koeltoestel (zie hoofdstuk „Reiniging en onderhoud” op pagina 92).➤Laat het deksel of de deur licht geopend ter voorkoming van geurvorming.8 Reiniging en onderhoudaWaarschuwing!Gebruik voor het reinigen geen bijtende schoonmaakmiddelen of harde voorwerpen, het koeltoestel zou hierdoor beschadigd kun-nen raken.aWaarschuwing!Gebruik nooit borstels, krabbers of hard en spits gereedschap voor het verwijderen van ijslagen of het losmaken van vastgevroren voorwerpen.➤Reinig het koeltoestel regelmatig en als het vuil is met een vochtige doek.➤Let erop dat er geen water in de afdichtingen druppelt.

Dit kan de elektro-nica beschadigen.➤Veeg het koeltoestel na het reinigen met een doek droog.9 GarantieDe wettelijke garantieperiode is van toepassing. Als het product defect is, wendt u zich tot het filiaal van de fabrikant in uw land (adressen zie achter-kant van de handleiding) of tot uw speciaalzaak.Voor de afhandeling van de reparatie of garantie dient u de volgende docu-menten mee te sturen:een kopie van de factuur met datum van aankoop,reden van de klacht of een beschrijving van de storing._CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 92 Mittwoch, 26. Oktober 2011 1:21 13

NLCB-36, CB-40, CB-110, RHD-50 Afvoer9310 AfvoeraWaarschuwing!Let er bij het afvoeren van de afgedankte apparaten op, dat het apparaat niet wordt oververhit.

Het isolatieschuim is namelijk be-werkt met brandbaar gas.➤Laat het verpakkingsmateriaal indien mogelijk recyclen.MAls u het product definitief buiten bedrijf stelt, informeer dan bij het dichtstbijzijnde recyclingcentrum of uw speciaalzaak naar de be-treffende afvoervoorschriften.11 Storingen verhelpenCompressor loopt nietStoring Mogelijke oorzaak OplossingUKL = 0 V Onderbreking in de aansluitleiding accu – elektronicaVerbinding tot stand brengenHoofdschakelaar defect (indien voorhanden)Hoofdschakelaar vervangenExtra leidingbeveiliging doorgebrand (indien voorhanden)Leidingbeveiliging vervangenUKL ≤UAAN Accuspanning te laag Accu ladenStartpoging met UKL ≤UUITLosse kabelverbindingSlecht contact (corrosie)Verbinding tot stand brengenAccucapaciteit te gering Accu vervangenKabeldiameter te gering Kabel vervangen (afb. 5, pag.

NLStoringen verhelpen CB-36, CB-40, CB-110, RHD-5094Binnentemperatuur te laag in regelaarstand „1”Koelvermogen vermindert, binnentemperatuur stijgtAbnormale geluidenStoring Mogelijke oorzaak OplossingCompressor loopt permanentThermostaatsensor heeft geen contact met de verdamperSensor bevestigenThermostaat defect Thermostaat vervangenKortsluiting in de thermostaatleidingCompressor loopt lang In het toestel werd een grote hoeveelheid ingevroren (alleen CB-36, CB-40, CB-110)–Storing Mogelijke oorzaak OplossingCompressor loopt lang/permanentIJsvorming op verdamper Verdamper ontdooienOmgevingstemperatuur te hoog –Be- en ontluchting niet voldoende Koeltoestel anders zettenCondensator vervuild Condensator reinigenVentilator defect (indien voorhanden) Ventilator vervangenCompressor loopt zeldenAccucapaciteit uitgeput Accu ladenStoring Mogelijke oorzaak OplossingLuid brommen Onderdeel van het koelcircuit kan niet vrij trillen (ligt tegen wand aan)Onderdeel voorzichtig buigenVreemde onderwerpen tussen koelmachine en wand ingeklemdVreemde voorwerpen verwijderenVentilatorgeluid (indien voorhanden) –_CB_RHD_Kühlboxen.book Seite 94 Mittwoch, 26.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Waeco CoolMatic CB 110 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden