Trotec TDS 20 M Handleiding

Trotec Heater TDS 20 M

Bekijk gratis de handleiding van Trotec TDS 20 M (15 pagina’s), behorend tot de categorie Heater. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 19 mensen. Heb je een vraag over Trotec TDS 20 M of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/15
TRT-BA-TDS10M-TDS20M-TC2017-29-007-NL
TDS 10 M / TDS 20 M
NL
VERTALING VAN DE
OORSPRONKELIJKE
GEBRUIKSAANWIJZING
KERAMISCH
VERWARMINGSAPPARAAT

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Trotec
Categorie: Heater
Model: TDS 20 M

Handleiding Trotec TDS 20 M – volledige tekst

2 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MInhoudsopgave Aanwijzingen bij de gebruikshandleiding. 2 Veiligheid. 2 Informatie over het apparaat. 5 Transport en opslag. 6 Montage en in gebruik nemen. 6 Bediening. 7 Defecten en storingen. 8 Onderhoud. 9 Technische bijlagen. 10 Recycling. 14 Conformiteitsverklaring. 14Aanwijzingen bij de gebruikshandleidingSymbolenWaarschuwing voor elektrische spanningDit symbool wijst op gevaren voor het leven en degezondheid van personen door elektrische spanning. Waarschuwing voor hete oppervlakkenDit symbool wijst op gevaren voor het leven en degezondheid van personen door hete oppervlakken. WaarschuwingDit signaalwoord wijst op een gevaar met eenmiddelmatige risicograad, dat indien niet vermeden dedood of zwaar letsel tot gevolg kan hebben.

VoorzichtigDit signaalwoord wijst op een gevaar met een lagerisicograad, dat indien niet vermeden gering lof matigletsel tot gevolg kan hebben. Let opHet signaalwoord wijst op belangrijke informatie (bijv. op materiële schade), maar niet op gevaren. InfoAanwijzingen met dit symbool helpen u bij het snel enveilig uitvoeren van uw werkzaamheden. Handleiding opvolgenAanwijzingen met dit symbool wijzen u erop dat degebruiksaanwijzing moet worden opgevolgd. De actuele versie van de gebruiksaanwijzing en de EU-conformiteitsverklaring, kunt u downloaden via de volgendelink:TDS 10 Mhttps://hub. trotec. com/. id=41087TDS 20 Mhttps://hub. trotec. com/. id=41028VeiligheidLees deze handleiding vóór het in gebruik nemen/gebruikvan het apparaat zorgvuldig en bewaar de handleidingaltijd in de directe omgeving van de opstellocatie resp. bijhet apparaat.

WaarschuwingLees alle veiligheidsinstructies en aanwijzingen. Het niet opvolgen van de veiligheidsinstructies enaanwijzingen kunnen een elektrische schok, brand en/of zwaar letsel veroorzaken. Bewaar alle veiligheidsinstructies en aanwijzingenvoor later gebruik.

Dit apparaat kan door kinderen vanaf 8 jaar enbovendien door personen met verminderde geestelijke,sensorische of mentale vaardigheden of een gebrekaan ervaring en kennis worden gebruikt, als ze ondertoezicht staan of m. b. t. het veilig gebruik van hetapparaat zijn geïnstrueerd en de hierdoor ontstanegevaren begrijpen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en gebruikersonderhoud mogen niet doorkinderen worden uitgevoerd zonder toezicht.

NL 3keramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MWaarschuwingKinderen jonger dan 3 jaar moeten uit de buurt van hetapparaat worden gehouden, tenzij ze onder permanenttoezicht staan. Kinderen vanaf 3 jaar en jonger dan 8 jaar mogen hetapparaat alleen in- en uitschakelen, als ze ondertoezicht staan of m. b. t. het veilig gebruik van hetapparaat zijn geïnstrueerd en de hiermee gepaardgaande gevaren begrijpen, mits het apparaat isgeplaatst of geïnstalleerd in de normale gebruiksstand. Kinderen vanaf 3 jaar en jonger dan 8 jaar mogen destekker niet in het stopcontact steken, het apparaatniet regelen, het apparaat niet reinigen en/of geengebruikersonderhoud uitvoeren. WaarschuwingGebruik het apparaat niet in kleine ruimten, als hierpersonen aanwezig zijn, die de ruimte niet zelfstandigkunnen verlaten en niet permanent onder toezichtstaan.

• Gebruik het apparaat niet in ruimten of omgevingen metexplosiegevaar en plaats het daar nooit. • Gebruik het apparaat niet in agressieve atmosferen. • Plaats het apparaat stabiel op een stevige ondergrond. • Laat het apparaat na een vochtige reiniging drogen. Gebruik het niet in natte toestand. • Gebruik of bedien het apparaat niet met vochtige of nattehanden. • Stel het apparaat niet bloot aan een gerichte waterstraal. • Steek nooit voorwerpen of ledematen in het apparaat. • Het apparaat niet afdekken tijdens bedrijf. • Verwijder geen veiligheidssymbolen, stickers of etikettenvan het apparaat. Houd alle veiligheidssymbolen, stickersen etiketten in een leesbare toestand. • Ga niet op het apparaat zitten. • Het apparaat is geen speelgoed. Houd kinderen en dierenop afstand. Gebruik het apparaat alleen onder toezicht.

• Controleer voor elk gebruik van het apparaat deaccessoires en aansluitonderdelen hiervan op mogelijkebeschadigingen. Gebruik geen defecte apparaten ofapparaatonderdelen. • Zorg dat alle elektrische kabels buiten het apparaat zijnbeschermd tegen beschadigingen (bijv. door dieren).

Gebruik het apparaat nooit bij schade aan elektrischekabels of aan de netaansluiting. • De netaansluiting moet voldoen aan de gegevens in detechnische bijlage. • Steek de netstekker in een volgens de voorschriftengezekerd stopcontact. • Houd bij het kiezen van verlengsnoeren rekening met hetvermogen van het apparaat, de kabellengte en hetgebruiksdoel. Rol de verlengkabel volledig uit. Voorkomelektrische overbelastingen. • Voor aanvang van onderhouds-, verzorgings- ofreparatiewerkzaamheden aan het apparaat de stekker uithet stopcontact trekken. • Schakel het apparaat uit en verwijder het netsnoer uit hetstopcontact als u het apparaat niet gebruikt. • Gebruik het apparaat nooit als u schade aan de netstekkerof het netsnoer constateert.

Wordt het netsnoer van dit apparaat beschadigd, moet hetdoor de fabrikant of de klantendienst hiervan of door eenvergelijkbaar gekwalificeerde persoon worden vervangen,zodat gevaren worden voorkomen. Defecte netsnoeren vormen een ernstig gevaar voor degezondheid. • Houd bij het opstellen van het apparaat rekening met deminimale afstanden t. o. v. wanden en objecten evenals metde opslag- en gebruiksomstandigheden, volgens detechnische bijlage. • Houd tussen de luchtuitlaat van het apparaat en allebrandbare stoffen, zoals textiel, gordijnen, bedden enbanken een veiligheidsafstand van minimaal 1m. • Zorg dat de luchtinlaat en luchtuitlaat vrij zijn. • Plaats het apparaat niet op een brandbare ondergrond. • Uitsluitend originele reserveonderdelen gebruiken. omdatanders een correcte en veilige werking niet isgewaarborgd.

• Laat het apparaat voor transport en/ofonderhoudswerkzaamheden afkoelen. • Gebruik dit apparaat niet in directe nabijheid vanbadkuipen, douchebakken, zwembaden of anderereservoirs, die water bevatten. Er bestaat gevaar voor eenelektrische schok. • Gebruik dit apparaat niet meer als het is gevallen ofzichtbare beschadigingen heeft.

• Gebruik het verwarmingsapparaat niet met eenprogrammeerbare regeling, een tijdschakelklok, eenseparaat afstandsbedieningssysteem of een andereinrichting, die het verwarmingsapparaat automatischinschakelt, omdat brandgevaar bestaat als hetverwarmingsapparaat wordt afgedekt of verkeerd isgepositioneerd.

4 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MBedoeld gebruikGebruik het apparaat uitsluitend voor verwarming van geslotenruimten, volgens de technische gegevens. Tot het bedoeld gebruik behoort verwarming van: – Bouwcontainers – Garages – Marktkramen – Werkplaatsen – Horeca – Magazijn- en productiehallen – ScheepswervenVoorspelbaar verkeerd gebruik • Plaats het apparaat niet op een natte resp. overstroomdeondergrond. • Leg geen voorwerpen, zoals kledingstukken op hetapparaat. • Gebruik het apparaat niet in de buurt van benzine,oplosmiddelen, lakken of andere licht ontvlambare dampenof in ruimten waar deze worden bewaard. • Gebruik het apparaat niet in de buitenlucht. • Gebruik het apparaat niet voor het verwarmen vanvoertuigen. • Het apparaat mag niet worden gebruikt in de buurt vanzwembaden.

• Gebruik dit apparaat niet in directe nabijheid vanwasbakken, badkuipen of andere reservoirs die waterbevatten. Dompel het apparaat nooit onder in water. • Elk ander gebruik dan het bedoeld gebruik is, geldt alslogisch voorspelbaar verkeerd gebruik. • Geen eigenhandige constructieve wijzigingen, evenals aan-of ombouwwerkzaamheden aan het apparaat uitvoeren. Persoonlijke kwalificatiesPersonen die dit apparaat gebruiken moeten: • zich bewust zijn van de gevaren die bij werkzaamhedenmet en aan elektrische apparaten in vochtige omgevingontstaan. • de gebruiksaanwijzing, vooral het hoofdstuk veiligheidhebben gelezen en begrepen. Onderhoudswerkzaamheden waarvoor het openen van debehuizing noodzakelijk is, mogen uitsluitend doorgeautoriseerde elektrotechnische vakbedrijven of door Trotecworden uitgevoerd.

Symbolen op het apparaat Symbolen BetekenisHet symbool op het apparaat wijst erop, dat hetniet is toegestaan voorwerpen (bijv. handdoeken,kleding, etc. ) over het apparaat of direct hiervoorop te hangen. Het verwarmingsapparaat mag niet wordenafgedekt, zodat oververhitting en brandgevaarworden voorkomen.

RestgevarenWaarschuwing voor elektrische spanningWerkzaamheden aan elektrische onderdelen mogenalleen door een geautoriseerd gespecialiseerd bedrijfworden uitgevoerd. Waarschuwing voor elektrische spanningVoor alle werkzaamheden aan het apparaat denetstekker uit het stopcontact verwijderen. Raak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. De netstekker van het netsnoer uit het stopcontacttrekken door de netstekker vast te pakken. Waarschuwing voor hete oppervlakkenOnderdelen van het apparaat kunnen zeer heet wordenen tot brandwonden leiden. Let vooral goed op alskinderen of andere kwetsbare personen aanwezig zijn. WaarschuwingEr bestaat verbrandingsgevaar en gevaar voorstroomstoten bij ondeskundig hanteren. Gebruik het apparaat uitsluitend voor het bedoeldgebruik.

WaarschuwingVan dit apparaat kunnen gevaren uitgaan als hetondeskundig of niet volgens het bedoeld gebruik wordtgebruikt door niet geïnstrueerde personen. Zorg datwordt voldaan aan de persoonlijke kwalificaties. WaarschuwingHet apparaat is geen speelgoed en hoort niet inkinderhanden. WaarschuwingVerstikkingsgevaar. Laat het verpakkingsmateriaal niet achteloosrondslingeren. Voor kinderen kan dit gevaarlijkspeelgoed zijn.

NL 5keramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MWaarschuwingEr bestaat brandgevaar bij ondeskundig opstellen.Plaats het apparaat niet op een brandbare ondergrond.Plaats het apparaat niet op hoogpolige vloerbedekking.Gebruik het apparaat niet zonder opstelvoeten.WaarschuwingHet apparaat mag niet worden afgedekt, zodatoververhitting en brandgevaar wordt voorkomen!Gedrag bij noodgevallen 1. Schakel het apparaat uit. 2. Bij noodgevallen het apparaat scheiden van de netvoeding:De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de netstekker vast te pakken. 3. Sluit een defect apparaat niet opnieuw aan op denetaansluiting.OververhittingsbeveiligingHet apparaat beschikt over een veiligheidsthermostaat die bijoververhitting (overschrijden van de bedrijfstemperatuur) vanhet apparaat wordt geactiveerd.Heeft de veiligheidsthermostaat zich ingeschakeld, wordtverwarming uitgeschakeld.

De ventilator draait verder.Als het apparaat voldoende is afgekoeld, wordt de verwarmingweer ingeschakeld.Zoek naar de oorzaak van de oververhitting.Mocht de veiligheidsthermostaat bij oververhitting nietschakelen, zal de oververhittingsbeveiliging worden geactiveerd.Het apparaat wordt dan volledig uitgeschakeld. Neem in ditgeval contact op met de klantendienst, om deoververhittingsbeveiliging te laten vervangen.Informatie over het apparaatBeschrijving van het apparaatDe keramische verwarmingsapparaat dient voor het creëren enverdelen van warme lucht, bijv. voor binnenruimtes.Het apparaat wekt warmte op via een keramischverwarmingselement. De lucht in de omgeving van hetkeramische verwarmingselement wordt verwarmd. Deverwarmde lucht wordt door een ventilator in de ruimtegeblazen.Overzicht van het apparaat134562TDS 10 M / TDS 20 M Nr.

6 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MTransport en opslagLet opHet apparaat kan beschadigd raken als het niet correctwordt opgeslagen of getransporteerd.De informatie m.b.t. het transport en de opslag van hetapparaat opvolgen.TransportHet apparaat is voorzien van een handgreep voor eenvoudigtransport.Neem elk transport de volgende instructies in acht:vóór • Schakel het apparaat uit. • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken. • Gebruik het netsnoer niet als trektouw. • Laat het apparaat voldoende afkoelen.OpslagVóór elke opslag de volgende aanwijzingen opvolgen: • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken.

• Laat het apparaat voldoende afkoelen.Houd bij het niet gebruiken van het apparaat rekening met devolgende opslagcondities: • Droog en tegen vocht en hitte beschermd • Rechtopstaand op een positie die beschermd is tegen stofen direct zonlicht • Indien nodig met een hoes tegen binnendringen van stofbeschermen • Geen andere apparaten of voorwerpen op het apparaatplaatsen, zodat beschadigingen aan het apparaat wordenvoorkomenMontage en in gebruik nemenLeveromvang • 1xapparaat • 1 x transportgreep • 2 x bout • 2 x onderlegring • 1xhandleidingApparaat uitpakken 1. Open de doos en het apparaat hieruit halen. 2. Verwijder de verpakking volledig van het apparaat. 3. Het netsnoer volledig afwikkelen.

Controleer of hetnetsnoer niet is beschadigd en beschadig het niet bij hetafwikkelen.MontageGebruik geschikt gereedschap voor deze werkzaamheden.Transportgreep monterenVoor het eerste gebruik moet de transportgreep wordenbevestigd bij het apparaat.De procedure is voor bij de apparaten / TDS 10 M TDS 20 Midentiek.Ga hierbij als volgt te werk: 1. Draai de twee bouten en de twee onderlegringen aan debovenkant van de behuizing los. 2. Monteer de transportgreep met de bouten enonderlegringen.

NL 7keramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MIn gebruik nemenInfoBij het voor het eerst in gebruik nemen of na langerestilstand, kan geurvorming ontstaan. Houd bij het opstellen van het apparaat rekening met deminimale afstanden t. o. v. wanden en objecten, volgens het dehoofdstuk technische bijlage. ABCCD • Controleer de toestand van het netsnoer voordat hetapparaat weer in gebruik wordt genomen. Bij twijfel aan deprobleemloze toestand hiervan, contact opnemen met deklantendienst. • Plaats het apparaat rechtop en stabiel. • Voorkom struikelgevaar bij het leggen van het netsnoer,resp. andere elektrische snoeren, vooral bij het opstellenvan het apparaat middenin een ruimte. Gebruiksnoerbruggen. • Zorg dat verlengsnoeren volledig zijn uit-/afgerold. • Zorg dat gordijnen of andere objecten de luchtstroom niethinderen. • Zorg het apparaat niet met vochtigheid, resp.

water inaanraking kan komen. Netsnoer aansluiten • Steek de netstekker in een volgens de voorschriftenafgezekerd stopcontact. • Zorg dat het netsnoer achter het apparaat langs wordtgeleid. Het netsnoer nooit voor het apparaat langs leiden. BedieningDe procedure is voor beide apparaten TDS 10 M / TDS 20 Mhetzelfde. • Vermijd open deuren en ramen. Bedieningspaneel34 Nr. Aanduiding Betekenis 3 SchakelaarVerwarmingsniveau ISchakelt verwarmingsniveau 1 in:1000 W (TDS10M)1500 W (TDS20M) 4 SchakelaarVerwarmingsniveau IISchakelt verwarmingsniveau 2 in:2000 W(TDS10M)3000 W (TDS20M)Apparaat inschakelenNadat het apparaat, zoals in het hoofdstuk montage en ingebruik nemen is beschreven, klaar voor gebruik is opgesteldkan het worden ingeschakeld. 1. De schakelaar (3) inschakelen. Verwarmingsniveau I ðHet bedrijfslampje(5) brandt. ðHet apparaat werkt op verwarmingsniveau1. 2.

Buiten gebruik stellenWaarschuwing voor elektrische spanningRaak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. • Eerst schakelaar (4) uitschakelen,Verwarmingsniveau IIals het is ingeschakeld. • De schakelaar (3) uitschakelen. Verwarmingsniveau I • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken. • Laat het apparaat volledig afkoelen. • Reinig het apparaat volgens het hoofdstuk onderhoud. • Het apparaat opslaan volgens het hoofdstuk transport enopslag.

8 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MDefecten en storingenWaarschuwing voor elektrische spanningWerkzaamheden waarvoor het openen van hetapparaat noodzakelijk is, mogen uitsluitend doorgeautoriseerde vakbedrijven of door Trotec wordenuitgevoerd. Het apparaat is tijdens de productie meerdere keren op eengoede werking getest. Mochten er desondanks storingenontstaan, controleer het apparaat dan op basis van de volgendelijst. Het apparaat start niet: • Controleer de netaansluiting. • Controleer het netsnoer en de netstekker opbeschadigingen. • Controleer de afzekering van de gebouwinstallatie. • De motor kan defect zijn. Laat een defecte motorvervangen door een elektrotechnisch vakbedrijf. • De oververhittingsbeveiliging kan evt. zijn geactiveerd.

Laat een elektrische controle uitvoeren door eenelektrotechnisch vakbedrijf of door Trotec en laat deoververhittingsbeveiliging vervangen. • Wacht 10 minuten, voordat u het apparaat opnieuw start. Mocht het apparaat niet opstarten, laat dan een elektrischecontrole uitvoeren door gespecialiseerd bedrijf of doorTrotec. Het apparaat is ingeschakeld, de ventilator draait, maar hetverwarmt niet: • Controleer of de oververhittingsbeveiliging is geactiveerd(zie hoofdstuk veiligheid). • De verwarmingsweerstand kan doorgebrand zijn. Laat eendefecte verwarmingsweerstand vervangen door eenelektrotechnisch vakbedrijf. De ventilator draait niet: • Controleer of het apparaat is ingeschakeld. • Controleer de netaansluiting. • Controleer het netsnoer en de netstekker opbeschadigingen. • De ventilatormotor kan defect zijn. Laat een defecteventilatormotor vervangen door een elektrotechnischvakbedrijf.

trilt: • Controleer of het apparaat rechtop en stabiel staat. Let opWacht na alle onderhouds- enreparatiewerkzaamheden minimaal 3 minuten. Schakelhet apparaat daarna weer in. Werkt het apparaat na deze controles nog nietprobleemloos:Neem contact op met de klantendienst. Het apparaat indiennodig voor reparatie naar een geautoriseerd elektrotechnischvakbedrijf of naar Trotec brengen.

10 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MWerkzaamheden voor aanvang van het onderhoudWaarschuwing voor elektrische spanningRaak de netstekker niet aan met vochtige of nattehanden. • Schakel het apparaat uit. • De netstekker van het netsnoer uit het stopcontact trekkendoor de stekker vast te pakken. • Laat het apparaat volledig afkoelen.Waarschuwing voor elektrische spanningWerkzaamheden waarvoor het openen van hetapparaat noodzakelijk is, mogen uitsluitend doorgeautoriseerde vakbedrijven of door Trotec wordenuitgevoerd.Behuizing reinigenWaarschuwing voor elektrische spanningDompel het apparaat nooit onder in water!Reinig de behuizing met een vochtige, zachte en pluisvrije doek.Zorg dat er geen vocht in de behuizing komt.

Zorg datelektrische onderdelen niet in contact komen met vocht.Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen, zoalsreinigingssprays, oplosmiddelen, alcoholhoudendereinigingsmiddelen of schuurmiddelen voor het bevochtigen vande doek.De behuizing na het reinigen droogvegen.Technische bijlagenTechnische gegevens Parameter Waarde Model TDS 10 M TDS 20 Mverwarmingsvermo-genStand 1:Stand 2:1000 W2000 W1500 W3000 W Luchthoeveelheid 100 m³/h 290 m³/h Werkbereik -15 °C tot +30 °C -15 °C tot +30 °C Netaansluiting 220 – 240 V / 50 Hz220 – 240 V / 50 HzOpgenomenvermogen max.

14 NLkeramisch verwarmingsapparaat TDS 10 M / TDS 20 MRecyclingHet symbool met een doorgestreepte vuilnisbak op eenelektrisch of elektronisch apparaat geeft aan, dat het aan heteind van de levensduur niet mag worden weggegooid met hethuishoudelijk afval. Voor kosteloze retournering zijn erinzamelpunten voor oude elektrische en elektronischeapparaten bij u in de buurt. De adressen kunt u opvragen bij uwgemeente. Voor veel EU-landen kunt u zich via de websitehttps://hub. trotec. com/. id=45090 informeren over andereretourmogelijkheden. Anders graag contact opnemen met een inuw land goedgekeurd recyclingbedrijf voor afgedankteapparaten. Door het gescheiden inzamelen van oude elektrische enelektronische apparaten worden recycling, materiaalhergebruik,resp. andere vormen van hergebruik van oude apparatenmogelijke gemaakt.

Ook worden zo negatieve gevolgen bij derecyclen van de mogelijk in de apparaten opgenomengevaarlijke stoffen voor het milieu en voor de menselijkegezondheid voorkomen. ConformiteitsverklaringVertaling van de originele conformiteitsverklaring in het kadervan de EG-Machinerichtlijn 2006/42/EG, bijlageIIdeel1paragraafAWij, Trotec GmbH verklaren onder eigen verantwoordelijkheid,dat het hierna aangeduide product is ontwikkeld,geconstrueerd en geproduceerd in overeenstemming met deeisen van de EG-Machinerichtlijn in de versie 2006/42/EG.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Trotec TDS 20 M stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden