Tomado TWM9001W Handleiding
Pagina's 104 Nederlands Wasmachine
Bekijk de handleiding van Tomado TWM9001W gratis online of download de PDF. 15 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Tomado |
| Categorie: | Wasmachine |
| Model: | TWM9001W |
Handleiding Tomado TWM9001W – volledige tekst
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES - NLLees instruces goed door voordat udeze hetapparaat gebruikt en bewaar instruces voordezetoekomsg gebruik.Gebruik de wasmachine niet zonder eerst de instrucesdoor lezen.te• Controleer de verpakking en het apparaat op schade die is ontstaan jdens het vervoer. Gebruik het apparaat niet als het beschadigd is, maar neem contact op met de verkoper.• Als u de gebruiksvoorschrien niet in acht neemt of het apparaat op onjuiste wijze gebruikt, kan er schade ontstaan aan de kleding en het apparaat of kan de gebruiker letsel oplopen. Houd de gebruiksaanwijzing in de buurt van het apparaat.INSTALLATIELOCATIE EN OMGEVING• Houd het apparaat uit de buurt van warmtebronnen en direct zonlicht om slijtage aan kunststof en rubberen onderdelen te voorkomen.
• Installeer het apparaat niet in een ruimte waar de temperatuur lager dan 5 °C kan bedragen, aangezien de onderdelen van het apparaat beschadigd kunnen raken als het water in de slangen bevriest. Installeer het apparaat niet in een vochge omgeving of ruimtes waar ontvlambaar of bijtend gas aanwezig is. Laat bij waterlekkage of waterspeers het apparaat in de openlucht drogen. • Gebruik nooit ontvlambare sprays of stoen in de buurt van het apparaat. INSTALLATIE• Plaats het apparaat op een vlakke, stabiele en stevige ondergrond, zoals beton. • Gebruik de verstelbare voetjes om het apparaat waterpas te zeen. • Voordat u het apparaat voor de eerste keer gebruikt, moet u de transportbouten verwijderen. Als u het apparaat inschakelt zonder de transportbouten te verwijderen, kan dat ernsge schade NL - 4
veroorzaken. De fabrikant is in dat geval niet verantwoordelijk voor eventuele schade.• Wacht minimaal 2 uur voordat u het apparaat aansluit op het elektriciteitsnet, totdat het apparaat op kamertemperatuur is gekomen.• De deur kan niet worden geopend wanneer de wasmachine in bedrijf is.• Voordat u voor de eerste keer wasgoed gaat wassen, moet u eerst een volledig wasprogramma zonder wasgoed draaien. • Als de wascyclus is beëindigd, sluit u de waterkraan en trekt u de stekker uit het stopcontact. Trek nooit aan het snoer.• Voer het verpakkingsmateriaal af in overeenstemming met de lokale voorschrien. Houd het materiaal buiten bereik van kinderen om verskkingsgevaar te voorkomen.• Voordat u het apparaat gebruikt, moet het gekalibreerd worden. Volg de instruces in deze handleiding.
ELEKTRISCHE INSTALLATIESluit het apparaat aan op een geaard stopcontact dat is beveiligd met een zekering die overeenkomt met de waarden op het typeplaatje.• Controleer goed of het apparaat niet op het netsnoer is geplaatst.Een beschadigd netsnoer mag alleen door de fabrikant, diens onderhoudsvertegenwoordiger of een ander bevoegd persoon worden vervangen om gevaar te voorkomen. Als het apparaat beschadigd is, mag u het niet gebruiken tot het is gerepareerd door de fabrikant, diens onderhoudsvertegenwoordiger of een ander bevoegd persoon.• Het apparaat mag niet met een verlengsnoer worden aangesloten op het elektriciteitsnet. Sluit het apparaat niet aan op het elektriciteitsnet via een externe schakelaar, zoals een jdschakelaar. Sluit het apparaat ook niet aan op een elektriciteitsnet dat regelmag wordt in- en uitgeschakeld door de stroomleverancier.
• Sluit het apparaat niet aan op een stopcontact dat bedoeld is voor een scheerapparaat of haardroger. • De stekker moet bereikbaar zijn na installae.NL - 5
Gebruik nooit een verlengsnoer of meerdere stekkers om het apparaat aan te sluiten.Trek de stekker niet uit het stopcontact als er ontvlambaar gas in de buurt is. Trek nooit de stekker uit het stopcontact als uw handen nat zijn. Ontkoppel het apparaat alleen als het niet wordt gebruikt en draai daarna aljd de waterkraan dicht. • De aansluing op de waterkraan en het elektriciteitsnet moet worden gedaan door een bevoegde monteur of specialist. • Eventuele reparaes of onderhoud met betrekking tot de veiligheid of prestaes moeten worden uitgevoerd door getrainde specialist.• Defecte onderdelen mogen alleen worden vervangen door goedgekeurde reserveonderdelen van bevoegde fabrikanten.
• Tomado is niet verantwoordelijk voor eventuele schade die ontstaat als het apparaat onjuist is aangesloten, wordt gebruikt of wordt onderhouden door een onbevoegd persoon en dergelijke schade valt niet gedekt onder de garane. WATERTOEVOER EN -AFVOER• Het apparaat is voorzien van één toevoerklep en mag alleen op een koudwaterkraan worden aangesloten. • Gebruik de meegeleverde watertoevoerslang en pakkingen om het apparaat aan te sluiten op de watertoevoer. De waterdruk moet tussen de 0,05 en 1,0 MPa (0,5–10 bar) liggen. • Gebruik aljd de meegeleverde nieuwe watertoevoerslang om het apparaat aan te sluiten op de watertoevoer: hergebruik niet een oude waterslang. • Het uiteinde van de waterafvoerslang moet in een afvoerpijp worden geplaatst. • Controleer de aansluing van de watertoevoerslang, de waterkraan en de waterafvoerslang op mogelijke problemen door veranderingen in de waterdruk.
Als de aansluingen loszien of lekken, draait u de waterkraan dicht en laat u de aansluingen repareren. Gebruik het apparaat pas als de leidingen en slangen correct zijn aangesloten door een bevoegd persoon. NL - 6
Bij een hogere wastemperatuur wordt de glazen deur warm. Wees voorzichg, om brandwonden te voorkomen. Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van de wasmachine jdens gebruik. Verwijder het lter van de afvoerpomp niet als er nog water in het apparaat staat. Er kan dan een grote hoeveelheid water lekken, dat bovendien erg heet kan zijn en u kan verbranden.OVERLOOPBEVEILIGING• Als het waterniveau in het apparaat boven het normale niveau komt, wordt de overloopbeveiliging geacveerd. Hierdoor wordt de watertoevoer afgesloten en wordt het water weg-gepompt. Het programma wordt onderbroken en er wordt een foutmelding getoond. KINDVEILIGHEID• Voordat u de deur van het apparaat sluit en het programma start, moet u controleren of er in de trommel alleen wasgoed zit en er bijvoorbeeld niet een kind of huisdier in is gekropen. • Houd wasmiddel en wasverzachter buiten bereik van kinderen.
• Houd kinderen van 3 jaar en jonger uit de buurt van het apparaat, of zorg voor voortdurend toezicht.• Het apparaat mag worden gebruikt door kinderen van 8 jaar en ouder en door personen met beperkte fysieke, zintuiglijke of mentale vermogens of gebrek aan ervaring of kennis, wanneer zij het apparaat onder toezicht gebruiken of zijn geïnstrueerd in het veilige gebruik ervan en zij de gevaren van onjuist gebruik begrijpen. Laat kinderen niet met het apparaat spelen.• Het apparaat mag niet door kinderen worden gereinigd of onderhouden, tenzij dit onder toezicht gebeurt.• Kinderen moeten onder toezicht worden gehouden zodat ze niet met het apparaat spelen.• Ga niet op het product staan of zien. • Het apparaat is gemaakt conform alle relevane veiligheidsnormen. NL - 7
GEBRUIK EN ONDERHOUDGebruik geen wasmiddel dat oplosmiddel bevat, aangezien hierdoor giige gassen kunnen vrijkomen, het apparaat beschadigd kan raken en er brand- en explosiegevaar kan ontstaan.• Gebruik dit apparaat uitsluitend voor het wassen van wasgoed zoals beschreven in de gebruiksaanwijzing. De machine is niet bedoeld voor stoomreiniging. • Gebruik alleen wasmiddel dat geschikt is voor gebruik in wasma-chines. Tomado is niet verantwoordelijk voor eventuele schade of verkleuringen aan pakkingen en kunststof onderdelen als gevolg van het onjuiste gebruik van bleekmiddelen of kleurstoen. • Defecte onderdelen mogen alleen worden vervangen door goedgekeurde reserveonderdelen van bevoegde fabrikanten. • Zorg dat de zakken van uw kledingstukken leeg zijn. Scherpe en harde voorwerpen zoals munten, spelden, spijkers, schroeven, stenen enz.
kunnen ernsge schade aan de machine veroorzaken.• Voordat u het apparaat gebruikt, moet u de zakken van uw kledingstukken leegmaken, zodat er geen voorwerpen zoals aanstekers en lucifers in de machine komen.• Wasverzachters en vergelijkbare producten moeten worden gebruikt volgens de bijbehorende instruces.• Probeer nooit de deur geforceerd te openen. De deur wordt ontgrendeld kort nadat de wascyclus is beëindigd.• Sluit de deur niet te hard. Als het niet lukt om de deur te sluiten, controleer dan of het wasgoed goed in de trommel zit en goed is verdeeld.• De gebruiker is verantwoordelijk voor eventuele schade als het apparaat onjuist is aangesloten, wordt gebruikt of wordt onder-houden door een onbevoegd persoon. Dergelijke schade valt niet onder de garane en de verbonden kosten zijn voor rekening van de gebruiker.
• Gebruik alleen niet-corrosieve ontkalkingsmiddelen om het apparaat te reinigen. Volg de instruces van de fabrikant van het reinigingsmiddel. Draai na het ontkalkingsproces verschil-lende spoelcycli om eventueel resterend zuur (zoals azijn enz.) te verwijderen. NL - 8
• De garane dekt geen verbruiksarkelen, kleine kleurafwijkingen, een hoger geluidsniveau als gevolg van veroudering en dat de werking van het apparaat niet verstoort, en uiterlijke defecten op onderdelen die de werking en veiligheid van het apparaat niet verstoren. VERVOER/VERVOER NA INSTALLATIE• Wanneer u het apparaat na installae wilt vervoeren, moet u ten minste één transportbout plaatsen om het apparaat te vergrendelen. Voordat u de transportbout plaatst, moet u de stekker uit het stopcontact trekken. • Het opgevangen water moet worden afgevoerd. • Het apparaat is zwaar. Wees voorzichg jdens het verplaatsen. Houd bij het opllen van het apparaat geen uitstekende delen vast. Gebruik de deur van het apparaat niet als hendel.BEOOGD GEBRUIK• Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voor huishoudelijk gebruik.
Als het apparaat beroepsmag, commercieel of voor andere doel-einden dan normaal huishoudelijk gebruik wordt gebruikt of als het apparaat wordt gebruikt door iemand die geen consument is, is de garaneperiode gelijk aan de kortste weelijk verplichte garaneperiode.• Dit apparaat is bedoeld voor gebruik in huishoudelijke omgevingen of vergelijkbare omgevingen, zoals:- Personeelskeukens in winkels, kantoren of andere bedrijfsgebouwen- Boerderijwoningen - Door gasten in hotels, motels en andere verblijfsgelegenheden- B&B's en vergelijkbare accommodaes- Gedeelde ruimtes in appartementen of atgebouwen of in wasserees • Het apparaat is niet bedoeld voor gebruik door personen (inclusief kinderen) met een fysieke of verstandelijke beperking of personen met een gebrek aan ervaring of kennis.
HET OUDE APPARAAT• Verwijder de deur of deacveer het slot wanneer u het apparaat afvoert. In het verleden is het voorgekomen dat kinderen in oude apparaten zijn vast komen te zien. Om een dergelijke situae te voorkomen, moet u het deurslot van uw apparaat kapotmaken en de elektriciteitskabels lostrekken.Deze markering gee aan dat dit product in de EU niet met ander huishoudelijk afval mag worden afgevoerd.Om schade aan het milieu en de menselijke gezondheid door ongecontroleerde afvalverwijdering te voorkomen, moet u het apparaat op een verantwoordelijke, duurzame wijze afvoeren om hergebruik van materiaal te smuleren. Als u uw gebruikte apparaat wilt afvoeren, moet u het laten ophalen door de gemeente of een afvoerbedrijf of neemt u contact op met de verkoper bij wie u het product hebt gekocht. De verkoper zal het product innemen en afvoeren voor milieuvriendelijke recycling.NL - 10
NL - 12INSTALLATIE EN AANSLUITINGVEREISTE INSTALLATIERUIMTE WAARSCHUWING. • Stabiliteit is belangrijk om te voorkomen dat het product gaat schuiven. Monteer het apparaat op een stabiele ondergrond en gebruik de verstelbare voetjes om het waterpas te zeen. • Controleer of het apparaat niet op het netsnoer staat. • Houd de minimale afstanden ten opzichte van de wanden in acht, zoals aangegeven op de aeelding. i De ruimte waarin het apparaat wordt geplaatst, moet aan de volgende vereisten voldoen:1. Een droge, vlakke en stabiele ondergrond2. Buiten direct zonlicht3. Voldoende venlae4. Ruimtetemperatuur van boven de 0 °C5. Ver uit de buurt van warmtebronnen zoals een kolen-, gas- of houornuisHET APPARAAT UIT DE VERPAKKING HALEN WAARSCHUWING. • Verplaats het apparaat aljd met ten minste twee personen en draag beschermende kleding, zoals degelijke handschoenen.
• Verpakkingsmateriaal (zoals folie en piepschuim) kan gevaarlijk zijn voor kinderen. • Er is verskkingsgevaar. Houd verpakkingsmateriaal uit de buurt van kinderen. 1. Haal het karton en piepschuim weg. 2. Til de wasmachine op en verwijder het verpakkingsmateriaal dat eronder ligt. Zorg dat het kleine driehoekige stuk schuim [A] tegelijk met het verpakkingsmateriaal wordt verwijderd. Als dat niet lukt, legt u het apparaat op een zijde en haalt u het met de hand weg. Ga voorzichg te werk. 3. Verwijder de tape waarmee het netsnoer en de waterafvoerslang zijn bevesgd. 4. Haal de watertoevoerslang uit de trommel. DE TRANSPORTBOUTEN VERWIJDEREN WAARSCHUWING. Voordat u het apparaat voor de eerste keer gebruikt, moet u de transportbouten aan de achterzijde van het apparaat verwijderen.
Als de transportbouten niet zijn verwijderd, is het apparaat geblokkeerd en kan het beschadigd raken als u het inschakelt. Dergelijke schade valt niet onder de garane. Draai de 4 transportbouten los met een moersleutel.
NL - 13HET APPARAAT WATERPAS ZETTEN WAARSCHUWING!• De borgmoeren op alle vier de voetjes moeten stevig worden vastgeschroefd aan de behuizing, zodat het apparaat stevig op de voetjes kan staan.Gebruik een waterpas en moersleutel om het apparaat waterpas te zeen. 1. Draai de borgmoer los met een moersleutel.2. Draai het voetje tot het de grond raakt. 3. Zet het apparaat waterpas aan de hand van de verschillende verstelbare voetjes.4. Nadat de voetjes zijn afgesteld, gebruikt u een moersleutel om de borgmoeren stevigvast te schroeven aan de behuizing. DE WATERTOEVOERSLANG AANSLUITEN WAARSCHUWING!Volg de instruces in dit hoofdstuk op om lekkage en waterschade te voorkomen. • Zorg ervoor dat de watertoevoerslang niet knikt, beklemd raakt of wordt aangepast. i Draai de watertoevoerslang met de hand aan om voor een goede afdichng te zorgen.
Als de slang is aangesloten, moet u de afdichng controleren op lekkage. Gebruik geen tang of ander gereedschap om de watertoevoerslang aan te sluiten, aangezien u hiermee het schroefdraad van de bout kunt beschadigen.1. Sluit de watertoevoerslang aan op de watertoevoerklep aan de achterzijde van het apparaat.2. Sluit het andere uiteinde van de watertoevoerslang met de aquastop aan op een koudwaterkraan. DE WATERAFVOERSLANG AANSLUITEN WAARSCHUWING!• Zorg ervoor dat de waterafvoerslang niet knikt of wordt uitgerekt. • Sluit de waterafvoerslang op de juiste manier aan, om schade door waterlekkage te voorkomen.Plaats de waterafvoerslang in een afvoerpijp, wasbak of vloerafvoer. Zorg ervoor dat de waterafvoerslang niet te diep in de afvoer ligt, anders kan het afvoerwater niet goed wegstromen. Het uiteinde van de afvoerslang moet op minimaal 60 en maximaal 100 cm hoogte van de vloer liggen.1.
NL - 14HET APPARAAT AANSLUITEN OP HET ELEKTRICITEITSNET WAARSCHUWING. •Wacht minimaal 2 uur voordat u het apparaat aansluit op het elektriciteitsnet, totdat het apparaat op kamertemperatuur is gekomen. • Sluit het apparaat aan op een geaard stopcontact. Het stopcontact moet na de installae van het apparaat bereikbaar zijn. Het stopcontact moet geaard zijn in overeenstemming met de toepasselijke wetgeving. • Informae over uw apparaat is te vinden op het typeplaatje. WAARSCHUWING. • U wordt aangeraden om een overspanningsbeveiliging te gebruiken om het apparaat te beschermen tegen blikseminslag. WAARSCHUWING. • Sluit apparaat niet een verlengsnoer aan op elektriciteitsnet. het met heti• Sluit het apparaat niet aan op een stopcontact dat bedoeld is voor een scheerapparaat of haardroger.
• Eventuele reparaes of onderhoud met betrekking tot de veiligheid of prestaes moeten worden uitgevoerd door getrainde specialisten. • Een beschadigd netsnoer mag alleen worden vervangen door een vertegenwoordiger van de fabrikant. GEBRUIK• SNELGIDSiPAS OP. • Voordat u een wasprogramma start, moet u controleren of het apparaat op de juiste wijze is geïnstalleerd. • Uw apparaat is grondig geïnspecteerd in de fabriek. Om eventuele waterdruppels en mogelijk geurtjes te verwijderen, raden we u aan het apparaat vóór het eerste gebruik te reinigen. Start daarvoor het Katoen-programma op 90 °C zonder wasgoed of wasmiddel. Zie het hoofdstuk WASSEN. iHET APPARAAT KALIBRERENVoor een opmale werking van het apparaat raden we aan het te kalibreren voordat u het gaat gebruiken. Het apparaat detecteert hoeveel wasgoed er in de trommel zit.
Deze funce opmaliseert de werking van het apparaat door het energie- en waterverbruik te beperken, waardoor u jd en geld bespaart. Daarom raden we aan het apparaat te kalibreren. 1. Verwijder alle accessoires uit de trommel en sluit de deur. 2. Steek de stekker in het stopcontact. 3.
Stel het apparaat in op een programma en houd tegelijkerjd TPM en STARTUITSTEL drie seconden ingedrukt totdat [t19] wordt weergegeven. 4. Druk op om het apparaat te starten. De trommel gaat draaien om het apparaat te kalibreren. 5. Wacht tot de trommel niet meer draait en [ een willekeurig getal ] verschijnt op het display.
VÓÓR ELKE WASBEURT• De omgevingstemperatuur van het apparaat moet tussen de 5 en 40 °C zijn. Als het apparaat wordt gebruikt bij een omgevingstemperatuur van lager dan 0 °C, kunnen de toevoerklep en het afvoersysteem beschadigd raken.Als het apparaat bij vriestemperatuur wordt geïnstalleerd, moet u het vóór gebruik verplaatsen naar een ruimte met een geschikte omgevingstemperatuur, zodat de watertoevoer- en waterafvoerslang kunnen ontdooien. • Sorteer voor elke wasbeurt uw wasgoed volgens het eket en het gebruikte wasmiddel. Gebruik wasmiddel dat niet of weinig schuimt en geschikt is voor wasmachines.123456Bekijk het waslabel.
Sorteer het wasgoed op basis van kleur en texel.Keer eventuele zakken naar buiten en zorg dat ze leeg zijn.Maak linten en riemen vast en doe knopen en ritsen dicht.Stop kleine en delicate kleding-stukken in een waszak.Was wasgoed die gemakkelijk pluist of hoogpolig is binnen-stebuiten. WAARSCHUWING!• Was geen kleren die zijn gereinigd, gewassen of gedept met of geweekt in brandbare of explosieve stoen zoals was, olie, verf, benzine, alcohol, kerosine of andere ontvlambare stoen. • Als u slechts één wasarkel wast, kan dit excentriciteit en een onevenwichge trommel veroorzaken wat leidt tot trillingen en lawaai. Voor een soepel centrifugeerproces raden we aan om wat meer wasgoed toe te voegen.
WASSENSelecteer een programma. Druk op de Start/Pauze-knop om het programma te starten.Selecteer de instellingen en/of aanvullende funces.1 2 3NA HET WASSENAls het programma is afgelopen, klinkt er een geluidssignaal en verschijnt [ Einde ] op het display. Na een paar seconden wordt het display uitgeschakeld. WASMIDDELLADE Voorwasmiddel HoofdwasmiddelWasverzachteriPAS OP!• Als de voorwasfunce is geselecteerd, moet er extra wasmiddel worden toegevoegd aan comparment .I• U moet niet bij alle programma's wasmiddel toevoegen. Bekijk de onderstaande tabel voor meer informae.
Programma I IIUit40° Katoen 40° Synthesch 40° Mix 20° Delicaat 40° Sport 60° Allergie 60° Jeans iLET OP!• Verdun hard geworden waspoeder of plakkerig vloeibaar wasmiddel eerst met wat water voordat u het in de wasmiddellade giet om te voorkomen dat de leidingen verstopt raken en het water overstroomt. • Voor het beste wasresultaat en een laag water- en energieverbruik gebruikt u wasmiddel dat geschikt is voor de geselecteerde wastemperatuur en het materiaal van uw wasgoed.• Wanneer u waspoeder of vloeibaar wasmiddel toevoegt, volg dan de instruces van de fabrikant op basis van de wastemperatuur, het wasprogramma, hoe vies het wasgoed is en de waterhardheid.Programma I IIFijne was 40° 15 Min.
BEDIENINGSPANEELFijne Was 40°Intensief 40°15 Min. Kort 15°Wol 40°Beddengoed 40°Centrifugeren & AfpompenSpoelen & CentrifugerenUit40° Katoen40° Synthetisch40° Mix20° Delicaat40° Sport60° Allergie60° JeansEco 40 - 60Was toevoegen3 sec. TPM Temp °C3 sec. Functie9 kg |1400Kinderslot3 sec. Startuitstel1 12 3 54 6 789101112Nr. Symbool Knop of indicaelampjeBeschrijving1. Programma's Beschikbare programma's (zie het programmatabel voor meer informae). 2. Programmakeu-zeknopDraai de programmakeuzeknop naar links of rechts om het gewenste programma te selecteren. 3. TPMCentrifugesnelheidMet de TPM-knop kunt u de centrifugesnelheid instellen, indien nodig. Er zijn zeven instellingen: 0 - 400 - 600 - 800 - 1000 - 1200 - 1400[ --- - 400 - 600 - 800 - 10- - 12- - 14- ]. 4. Temp °C3 sec. TemperatuurMet de temperatuurknop kunt u de wastemperatuur instellen, indien nodig.
Er zijn zes instellingen: Koud - 20 °C - 30 °C - 40 °C - 60 °C - 90 °C [ -- -20 °C-30 °C-40 °C-60 °C-90 °C ]. 5. StartuitstelStartuitstel Gebruik deze funce om de wascyclus pas na een bepaalde jd te starten. 6. FunctieFunce Druk op deze knop om aanvullende funces te selecteren. 7. Was toevoegen3 sec. Start/Pauze-knop Druk op deze knop om de wascyclus te starten of te onderbreken. Was toevoegen 3 sec. Houd de knop drie seconden ingedrukt om wasgoed toe te voegen of te verwijderen. Zie de paragraaf Wasgoed toevoegen voor meer informae. 8. Hygiene Pro Als dit indicaelampje brandt, is Hygiene Pro acef voor deze wascyclus. 9. Voorwas Als dit indicaelampje brandt, is de voorwasfunce ingeschakeld. Extra spoelen Als dit indicaelampje brandt, is de funce voor extra spoelen ingeschakeld. Extra wassen Als dit indicaelampje brandt, is de funce voor extra wassen ingeschakeld. 10.
Deurvergrendeling Als dit indicaelampje brandt, is de deur van het apparaat vergrendeld en kunt u deze niet openen. Startuitstel Als dit indicaelampje brandt, is de funce Startuitstel acef. 11. DisplayHet display toont de instellingen, geschae resterende jd, opes en statusberichten voor uw apparaat. Het display blij ingeschakeld jdens de wascyclus. 12. Uit Uit Om het apparaat uit te schakelen, draait u de programmakeuzeknop naar de Uit-stand. NL - 17.
TPMCentrifugesnelheidMet de TPM-knop kunt u de centrifugesnelheid instellen, indien nodig. Er zijn zeven instellingen: 0 - 400 - 600 - 800 - 1000 - 1200 - 1400 [ --- - 400 - 600 - 800 - 10- - 12- - 14- ]. TemperatuurMet de temperatuurknop kunt u de wastemperatuur instellen, indien nodig. Er zijn zes instellingen: Koud - 20 °C - 30 °C - 40 °C - 60 °C - 90 °C [ -- -20 °C-30 °C-40 °C-60 °C-90 °C ]. StartuitstelStartuitstelGebruik deze funce om de wascyclus pas na een bepaalde jd te starten. U schakelt deze funce als volgt in:1. Selecteer een programma. 2. Druk op de knop STARTUITSTEL om de vertragingsjd te kiezen. Druk herhaaldelijk op de knop STARTUITSTEL of houd deze ingedrukt om het aantal uren in te stellen. De startuitstel is instelbaarvan 0 tot 24 uur. 3. Druk op de START/PAUZE-KNOP om de startuitstelfunce in te schakelen. iLET OP.
• Als u de STARTUITSTEL-funce gebruikt, is het beter om waspoeder in plaats van vloeibaar wasmiddel te gebruiken. Het startuitstel annulerenAls u de STARTUITSTEL-funce wilt annuleren, drukt u op de STARTUITSTEL-knop voordat het wasprogramma is gestart tot 0 op het display verschijnt. FunctieOVERIGE FUNCTIESKinderslotDit is een veiligheidsvoorziening om te zorgen dat kinderen het bedieningspaneel niet misbruiken. U schakelt het kinderslot als volgt in:• Houd de STARTUITSTEL- en FUNCTIE-knoppen tegelijkerjd drie seconden ingedrukt tot er een geluidssignaal klinkt. Het indicaelampje voor het kinderslot gaat branden en het display toont [ CL ]. Als er een wasprogramma acef is, wordt afwisselend ook de resterende jd getoond. Het kinderslot uitschakelen• Houd de STARTUITSTEL- en FUNCTIE-knoppen tegelijkerjd drie seconden ingedrukt tot er een geluidssignaal klinkt.
Het indicaelampje voor het kinderslot gaat uit. iPAS OP. Als het KINDERSLOT is geacveerd, toont het display toont [ CL ]. Als er een wasprogramma acef is, wordt afwisselend ook de resterende jd getoond.
Als er op een knop wordt gedrukt, gaat het indicaelampje voor het KINDERSLOT branden. Als het programma is afgelopen, wordt gedurende en seconden afwisselend [CL ] en [ END ] getoond op het display. Daarna knippert het indicaelampje gedurende drie seconden. Het kinderslot schakelt alle knoppen uit, met uitzondering van de aan-uitknop en de knoppencombinae voor het kinderslot. U kunt het kinderslot alleen uitschakelen door tegelijkerjd op de STARTUITSTEL- en FUNCTIE-knoppen te drukken. Schakel het kinderslot uit voordat u een nieuw programma selecteert. VoorwasVoordat de hoofdwascyclus start, wordt het wasgoed extra gewassen om een beter wasresultaat te krijgen. Dit is met name geschikt voor zeer vuil wasgoed met hardnekkige vlekken. Opmerking: Vergeet niet om wasmiddel toe te voegen aan comparment. IExtra spoelenAls u deze funce kiest, wordt het wasgoed extra gespoeld.
Hygiene ProHygiene Pro is geen extra funce die u kunt inschakelen. Het wordt automasch ingeschakeld bij bepaalde programma's. Het indicaelampje gaat branden als u een programma met Hygiene Pro selecteert. Hygiene Pro reinigt de trommel en het glas van de binnendeur met koud water aan het einde van de wascyclus. Deze zelfreinigingsfunce houdt uw apparaat en wasgoed schoon en wordt automasch geacveerd jdens de wascyclus. Zie het hoofdstuk AANVULLENDE FUNCTIES SELECTEREN voor informae over welke programma's de Hygiene Pro-funce omvaen. Was toevoegen3 sec. Wasgoed toevoegenU kunt jdens een wascyclus wasgoed toevoegen of verwijderen. Na een bepaalde jd en als het niveau en de temperatuur van het water onder een bepaalde grenswaarde liggen, kunt u de deur van het apparaat openen.
Als aan de onderstaande voorwaarden wordt voldaan, wordt de elektronische deurvergrendeling vrijgegeven en kunt u de deur van het apparaat openen: • De temperatuur van het water in de trommel is niet te hoog;• Het waterniveau in de trommel ligt onder een bepaalde waarde. iPAS OP. Als de trommel nog draait en er veel en heet water in de trommel zit, is het niet veilig om de deur te openen. Daarom mag de deur niet geforceerd geopend worden. • Gebruik de funce voor was toevoegen niet als het water tot boven de rand van de binnenste trommel komt of als de watertemperatuur te hoog is. Als u jdens een wascyclus wasgoed wilt toevoegen aan of verwijderen uit de trommel, gaat u als volgt te werk:1. Druk 3 seconden op de START/PAUZE-knop. 2. Wacht tot de trommels stoppen met draaien. 3. De deur wordt ontgrendeld. 4. Open de deur en voeg wasgoed toe of verwijder wasgoed. 5.
• Als er veel wasgoed wordt toegevoegd jdens de wascyclus, krijgt u mogelijk een minder goed wasresultaat omdat het apparaat aan het begin van de cyclus een lager gewicht hee gedetecteerd en daardoor minder water gebruikt. Als er onvoldoende water wordt gebruikt voor de hoeveelheid wasgoed, kan het wasgoed beschadigd raken doordat droge kledingstukken tegen elkaar worden gewreven. Bovendien kan dit de wasduur verlengen. • De wasduur wordt hervat op het punt waarop het wasprogramma werd onderbroken. Temp °C3 sec. Het geluidssignaal dempenU kunt het geluidssignaal als volgt dempen:1. Selecteer een wasprogramma. 2. Houd de temperatuurknop drie seconden ingedrukt. Het geluidssignaal wordt vervolgens gedempt. Het geluidssignaal inschakelen1. Selecteer een wasprogramma. 2. Houd de temperatuurknop drie seconden ingedrukt. Het geluidssignaal wordt weer ingeschakeld. iPAS OP.
• Als u het geluidssignaal dempt, worden er geen geluiden meer ingeschakeld. DisplayHet display toont de instellingen, geschae resterende jd, centrifugesnelheid, temperatuur, startuitstel, opes en statusberichten voor uw apparaat. Het display blij ingeschakeld jdens de wascyclus. Wasjd Startuitstel EindeCentrifugesnelheid Temperatuur FoutNL - 19.
PROGRAMMA'SProgramma Max. gewichtProgrammabeschrijving40° Katoen 9,0 kg Wasprogramma voor normaal of zeer vuil wasgoed, wit of kleur. U kunt de temperatuur afzonderlijk instellen. Volg de instruces op het waslabel. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. 40° Synthesch 4,5 kg Wasprogramma voor synthesche kleding, zoals T-shirts en jassen of een combinae van kledingstukken van verschillende stoen. Als u gebreide stof wast, moet u minder wasmiddel gebruiken omdat er door de losse structuur van deze stof snel zeepbelletjes worden gevormd. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. 40° Mix 9,0 kg Wasprogramma voor kledingstukken van gemengde stoen of katoen met viscose. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. 20° Delicaat 4,5 kg 20 °C is de standaardtemperatuur. U kunt ook koud water gebruiken.
Dit wasprogramma is bedoeld voor zijde of kledingstukken die met de hand moeten worden gewassen. U kunt de centrifugesnelheid selecteren. 40° Sport 4,5 kg Wasprogramma met een lagere centrifugesnelheid voor licht vuile sportkleding van katoen, microvezel of synthesche vezels. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. 60° Allergie 9,0 kg Wasprogramma voor normale tot zeer vuile kleding die zorgvuldig moet worden gewassen, zoals kleding voor mensen met een gevoelige huid of een huidallergie. We raden aan de kleding binnenstebuiten te wassen, om er zeker van te zijn dat huidschilfers en andere vuildeeltjes worden weggespoeld. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. 60° Jeans 9,0 kg Speciaal programma voor spijkerbroeken. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren.
U kunt de centrifugesnelheid niet wijzigen. Intensief 40° 9,0 kg Voor een grondigere wasbeurt wordt een langere wasjd gebruikt. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. Eco 40 - 60 2,0 kg Wasprogramma om normaal vuile katoenen kledingstukken te wassen op 40 °C of 60 °C, aankelijk van het waslabel. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur niet wijzigen. Wol 40° 2,0 kg Een mild wasprogramma voor het wassen van wol. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. Beddengoed 40° 9,0 kg Wasprogramma speciaal voor het wassen van dekbedden. U kunt de centrifugesnelheid en temperatuur selecteren. Centrifugeren & Afpompen9,0 kg Extra keer centrifugebeurt op de geselecteerde centrifugesnelheid. U kunt de centrifugesnelheid selecteren. Spoelen & Centrifugeren9,0 kg Een extra spoel- en centrifugebeurt. U kunt de centrifugesnelheid selecteren. 1.
Met het wasprogramma Eco 40 - 60 kunt u normaal vuile katoenen kledingstukken die op 40 °C of 60 °C gewassen moeten worden, in dezelfde wasbeurt wassen. Dit programma wordt gebruikt om conformiteit met verordening (EU) 2019/2023 te bepalen. 2. De meest eciënte programma's wat betre energieverbruik zijn de programma's met een lagere temperatuur en langere wasjd. 3. Vul de wasmachine tot de aangegeven capaciteit voor het desbetreende programma om het energie- en waterverbruik zo laag mogelijk te houden. 4. De centrifugesnelheid is van belang voor het lawaai en residuele vochtgehalte: hoe hoger de centrifugesnelheid jdens het centrifugeren, hoe meer lawaai en hoe minder restvocht er is. iPAS OP. • Als er een storing in de stroomvoorziening is als het apparaat in bedrijf is, wordt het geselecteerde programma opgeslagen in een speciaal geheugen.
NL - 21AANVULLENDE FUNCTIES SELECTERENVoordat u op de startknop drukt, kunt u een aanvullende funce toevoegen aan het hoofdwasprogramma. Selecteer een programma en druk op de funceknop om een of meer aanvullende funces toe te voegen. Standaardtemperatuur enprogrammaStandaardcen-trifugesnelheidin tpmUitstel Voorwas ExtraspoelenExtrawassen40° Katoen 1400 40° Synthesch 1200 40° Mix 800 20° Delicaat 1000 40° Sport 800 60° Allergie 800 60° Jeans 1000 Fijne was 40° 800 15 Min. Kort 15° 800 Intensief 40° 800 Eco 40 - 60 1400 Wol 40° 600 Beddengoed 40° 1000 Alleen centrifugeren 1000 Spoelen & Centrifugeren 1000 i• Voor de maximale centrifugesnelheid, programmajd en andere informae over het programma Eco 40 - 60,leest u de productkaart. • De tabel laat zien welke instelopes beschikbaar zijn voor welk programma.
• Als u een extra funce toevoegt, zal het wasprogramma langer duren. • Druk op de funceknop om de gewenste aanvullende funces te selecteren. Handmag onderbrekenAls u een wasprogramma wilt stoppen en annuleren, houdt u de START/PAUZE-knop drie seconden ingedrukt. Selecteer het programma CENTRIFUGEREN & AFPOMPEN en druk op de START/PAUZE-knop. Het apparaat start het programma en aan het einde van het programma pompt het apparaat het water uit de trommel. Als het water is weggepompt, wordt de deur ontgrendeld. PauzeknopU kunt het wasprogramma op elk moment onderbreken door op de START/PAUZE-knop te drukken. Als de resterende programmajd knippert op het display, is het wasprogramma jdelijk gestopt. Als er geen water in de trommel zit en de watertemperatuur niet te hoog is, wordt de deur na een bepaalde jd ontgrendeld en kunt u deze openen.
FOUTENAls er een fout of storing optreedt, wordt het programma onderbroken. Er klinkt dan een geluidssignaal om u hiervan op de hoogte te stellen en de foutcode knippert op het display [ E:XX ]. Zie de PROBLEEMOPLOSSINGSTABEL voor meer informae. StroomstoringU kunt het wasprogramma op elk moment onderbreken door op de START/PAUZE-knop te drukken. Als de resterende programmajd knippert op het display, is het wasprogramma jdelijk gestopt. Als er geen water in de trommel zit en de watertemperatuur niet te hoog is, wordt de deur na een bepaalde jd ontgrendeld en kunt u deze openen. Als u het wasprogramma wilt hervaen, sluit u de deur en drukt u op de START/PAUZE-knop.
NL - 23ONDERHOUD• REINIGING EN ONDERHOUD WAARSCHUWING. • Trek aljd de stekker uit het stopcontact en draai de waterkraan dicht voordat u het apparaat reinigt en onderhoudt. DE BUITENKANT VAN HET APPARAAT REINIGENGoed onderhoud van het apparaat kan de levensduur ervan verlengen. Reinig de buitenkant en het bedieningspaneel met een zachte, vochge doek en water. Gebruik indien nodig een verdund,niet-schurend neutraal reinigingsmiddel om het apparaat te reinigen. iPAS OP. • Gebruik geen schurende of bijtende middelen, middelen op basis van mierenzuur of vergelijkbare stoen zoals alcohol, of chemische stoen, aangezien deze het apparaat kunnen beschadigen. Neem de aanbevelingen en waarschuwingen van de fabrikant van het reinigingsmiddel in acht. • Als er water achterblij, gebruik dan een doekje om het weg te halen. • Reinig het apparaat niet met een waterstraal.
• Reinig het apparaat niet met scherpe voorwerpen. DE TROMMEL REINIGENEventuele roestvlekken in de trommel als gevolg van metalen deeltjes moeten direct wordt verwijderd met chloorvrij reinigingsmiddel. Reinig de trommel niet met staalwol. iLET OP. • Houd wasgoed uit de buurt van het apparaat als u de trommel reinigt. • Als u vaak op 40 °C of een lagere temperatuur wast of als u het apparaat voor langere jd niet hebt gebruikt,moet u de trommel reinigen. Start het Katoen-programma op 90 °C zonder wasgoed. Gebruik bij voorkeur waspoeder. DE RUBBEREN DEURAFDICHTING EN HET GLAS REINIGENVeeg het glas en de rubberen deurafdichng af na elke wasbeurt om pluisjes en vlekken te verwijderen en de levensduur van het apparaat te verlengen. Als er te veel pluisjes achterblijven, kunnen er lekkages ontstaan.
Controleer de rubberen deurafdichng na elke was om geen munten, knopen en andere voorwerpen te verwijderen. Reinig de rubberen deurafdichng en het glas maandelijks om een goede werking van het apparaat te waarborgen. HET INLAATFILTER REINIGENiLET OP.
• Als het waterstroom afneemt, moet het inlaailter mogelijk worden gereinigd. • Reinig het inlaailter elke drie maanden om een goede werking van het apparaat te waarborgen. Het inlaailter in de waterkraan reinigen1. Draai de waterkraan dicht en koppel de watertoevoerslang los. 2. Houd het inlaailter onder een lopende kraan en reinig het met een borstel. 3. Sluit de watertoevoerslang weer aan op de waterkraan. 1 2.
Het inlaailter aan de achterzijde apparaat reinigenvan het1. Draai de waterkraan dicht. 2. Schroef de watertoevoerslang aan de achterzijde van het apparaat los. 3. Trek het lter met een punang eruit, houd het onder een lopende kraan en reinig het met een borstel. 4. Plaats het lter weer terug en sluit de watertoevoerslang weer aan. 5. Draai de waterkraan open. DE WASMIDDELLADE REINIGEN1. Open de wasmiddellade en druk op de vergrendeling [ ] op het kapje van het wasverzachtercomparment en trek de wasmiddellade uit het apparaat. 2. Trek het kapje van het wasverzachtercomparment van de wasmiddellade omhoog. Was beide onderdelen (het kapje en de wasmiddellade) onder een lopende kraan. Vergeet niet de afvoeropening van het wasverzachtercomparment en de openingen aan de onderzijde van de wasmiddellade te reinigen. 3. Reinig de binnenzijde van de opening met een borstel. 4.
Zet het kapje terug op het wasverzachtercomparment en plaats de wasmiddellade weer terug. i• Gebruik geen schurende of bijtende middelen om kunststof onderdelen te reinigen. • Reinig de wasmiddellade elke drie maanden om een goede werking van het apparaat te waarborgen. HET AFVOERPOMPFILTER REINIGENHet pomplter ltert texelvezels en kleine deeltjes jdens het wassen. Met name bij het wassen van dons, wol of oud wasgoed kunnen er veel deeltjes vrijkomen. WAARSCHUWING. • Trek de stekker uit het stopcontact voordat u het apparaat reinigt om elektrische schokken te voorkomen. • Pas op voor heet water. • Laat het mengsel van water en wasmiddel eerst aoelen. • Tijdens het reinigen kan er water worden gemorst. We raden aan een absorberend doekje op de vloer te leggen. 123456Open de kap van het pomplter. Draai de noodafvoerslang 90° en trek deze eruit. Verwijder het dopje.
Als er geen water meer uitstroomt, sluit u de noodafvoerslang weer aan. Open het pomplter door het linksom te draaien. Reinig het pomplter onder een lopende kraan.
WAARSCHUWING. • Verwijder nooit de kap van het pomplter jdens een wascyclus. Wacht aljd tot het apparaat de cyclus hee afgerond en leeg is. • Als het apparaat in gebruik is, kan er aankelijk van het geselecteerde programma heet water in de pomp zien. • Als u de kap van het pomplter vervangt, zorg dan dat de nieuwe kap goed wordt vastgeklikt. DE DEUR HANDMATIG OPENEN BIJ EEN STROOMSTORING OF EEN GEPAUZEERD PROGRAMMAAls er jdens een wascyclus een stroomstoring is, wordt in de meeste gevallen het programma hervat wanneer de stroomvoorziening wordt hersteld. Als dat niet het geval is, kunt u de deur handmag openen om het wasgoed eruit te halen. WAARSCHUWING. • Als er na een stroomstoring nog water in het apparaat is, moet u eerst het water afvoeren met het pomplter voordat u de deur handmag opent (zie paragraaf HET AFVOERPOMPFILTER REINIGEN). 1.
Als het programma is gepauzeerd of onderbroken, haalt u de kap van het pomplter. 2. U kunt de deur van het apparaat alleen openen door tegelijkerjd aan de speciale hendel naast het lter en de deurhendel te trekken. 3. U opent de deur handmag door de hendel naar u toe te trekken. • PROBLEEMOPLOSSINGHet apparaat regelt jdens de wascyclus automasch het gebruik van bepaalde funces. Als er een fout optreedt, verschijnt er een code (E:XX) op het display. De foutcode blij op het display staan tot het apparaat wordt uitgeschakeld. Er kunnen verschillende fouten optreden als gevolg van omgevingsfactoren (bijv. een storing in het elektriciteitsnet). In dat geval doet u het volgende: • Schakel het apparaat uit en wacht een paar seconden. • Schakel het apparaat in en herhaal het wasprogramma. • De meeste fouten die optreden jdens gebruik kunnen worden opgelost door de gebruiker.
• Defecten die het gevolg zijn van een onjuiste aansluing of onjuist gebruik van het apparaat, vallen niet onder de garane. In dat geval zijn de reparaekosten voor rekening van de gebruiker. • De garane dekt geen fouten en storingen die het gevolg zijn van omgevingsfactoren (blikseminslag, stroomuitval, natuurrampen enz. ). PROBLEEMOPLOSSINGSTABELBeschrijving Mogelijke oorzaak doen. Wat teHet apparaat start niet. De deur is niet goed gesloten. Kleding zit vast. Doe de deur goed dicht en start het apparaat opnieuw. Controleer het wasgoed. De deur kan niet worden geopend. De beveiligingsvoorziening is geacveerd. Koppel de stroomvoorziening los en start het apparaat opnieuw. Het apparaat wordt niet gevuld met water. De waterkraan is niet opengedraaid. Er is een afsluitsysteem in de aquastop geacveerd. De binnenslang of de watertoevoerslang is beschadigd.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Tomado TWM9001W stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasmachine Tomado
Alle Tomado Wasmachine handleidingen