Telefunken TF-DW-150 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Telefunken TF-DW-150 (23 pagina’s), behorend tot de categorie Weerstation. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 30 mensen. Heb je een vraag over Telefunken TF-DW-150 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Telefunken |
| Categorie: | Weerstation |
| Model: | TF-DW-150 |
Handleiding Telefunken TF-DW-150 – volledige tekst
TF- - DW 150 2 Inleiding Geachte klant, Gefeliciteerd met uw nieuwe weerstation Wij hopen dat er u er veel plezier van zal hebben. . Graag willen wij u hiermede bekend maken met de verschillende functies van het weerstation alsmede enkele verschillen met de weersvoorspellingen via Televisie, Radio enz.. Onze weersomstandigheden word over het algemeen bepaalt door luchtdruk ogedrukgebieden duiden in de regel en . Hop mooi weer en lagedrukgebieden op slecht weer. Deze grondregel geldt over het algemeen voor ALLE weersvoorspellingen. Vlakbij het aardoppervlak is de luchtdruk niet stabiel, daar het door wind en landschapsstructuur wordt beïnvloed. Wind , die over het dal waai , produceren een zekere onderdruk in het dal, door de onstane zuigkracht en en .
Vergelijkbare effecten zijn ook waar te nemen door hoogteverschil in stedelijke gebieden, uiteindelijk kunnen zelfs in goed geïsoleerde huizen, afzuigkappen en open haardschoorstenen dit effect veroorzaken. In de professionele meteorologie wordt daarom de luchtdruk op grote hoogte, meestal vanaf 2000 meter boven de zeespiegel, met weerballonnen gemeten. Op deze hoogte worden invloeden, veroorzaakt door landschapsstructuur uitgesloten. Om deze luchtdrukwaarden gelijk te maken, worden deze luchtdrukdata uitgedrukt in dus op „Normalnull“, zeespiegelniveau omgerekend, men spreekt dan van relatieve luchtdruk.
TF- - DW 150 3 In principe hoeft u bij het station slechts weinig data in te stellen, de tijd en datum worden door het DCF-signaal doorgegeven. Leest u evenwel de gebruiksaanwijzing alstublieft zorgvuldig door en bewaart u deze goed, zodat u deze, bij eventuele vragen over de bediening, snel bij de hand heeft. Wij wensen u veel plezier met uw nieuwe weerstation. Uw Team Telefunken
TF- - DW 150 4 Inhoud Inleiding. 2 Over deze gebruiksaanwijzing. 5 Producteigenschappen 6. Veiligheidsvoorschriften. 7 Gevaar voor kinderen. 7 Voorzichtig voor verwondingen. 7 Let op materiële schade. 7 Werking en Marges. 8 Weersomstandigheden en -vooruitzichten. 8 Marges 8. In één oogopslag Display verklaring –. 9 Verklaring van de functies. 10 In gebruikname. 11 Plaatsen van de buitensensor. 13 Instellen van de buitensensor. 13 12/24-Uuraanduiding. 13 Temperatuur indicator. 13 Temperatuur (per kanaal). 14 Weersomstandigheden. 15 Alarm. 16 Instellen van beide alarmtijden. 16 Alarm aan- / uitzetten. 16 Snooze - functie. 17 Handmatige tijdinstelli ng. 18 Vaak gestelde vragen (FAQs) en probleemoplossingen (graag voor indien een envraag doorlezen). 19 Voorschriften ter bescherming van het milieu. 21 Batterij en. 21 Verwijdering van het verpakkingsmateriaal.
TF- - DW 1505 Over deze gebruiksaanwijzing Lees de veiligheidsvoorschriften aandachtig en gebruik dit artikel alleen zoals beschreven in deze gebruiksaanwijzing, zodat het niet per abuis tot schade of verwondingen kan leiden Bewaar deze gebruiksaanwijzing zodat u het later nog . een keer kan lezen. Indien u dit artikel doorgeeft aan derden dient u ook de gebruiksaanwijzing mee te geven. Symbol in deze gebruiksaanwijzing: en Dit symbool waarschuwt u voor gevaar voor verwondingen Het signaalwoord waarschuwt u voor verwondingen en levensgevaar. GEVAAR Het signaalwoord WAARSCHUWING waarschuwt u voor verwondingen en materiële schade. Het signaalwoord waarschuwt u voor verwondingen of beschadigingen. VOORZICHTIG Dit symbool is het kenmerk voor aanvullende informatie
TF- - DW 150 6 Producteigenschappen Weertoestandindicator Vooruitzichtindicator buitentemperatuur met sensor (1 sensor meegeleverd) Vooruitzichtindicator binnentemperatuur Min/max geheugen voor binnen/buitentemperatuur Temp tuuralarm voor buitentemperatuur er Batterij- dicator voor de buitensensor en het basisstation in Radio gestuurde klok Automatische zomer-en wintertijd omschakeling Alarmfunctie met snooze (SNOOZE) Voor wandmontage Afmetingen (B x H x T): 72 x 27 x 146mm Gewicht: g 190 Gebruiksdoeleinde Het weerstation wordt gebruikt voor het aangeven van weersomstandigheden, temperatuur, tijd en tal van andere functies. Het apparaat is uitsluitend ontworpen voor privé gebruik. Levering Basisstation Buitensensor gebruiksaanwijzing
TF- - DW 150 7 Veiligheidsvoorschriften Gevaar voor kinderen Batterij kunnen indien ingeslikt levensgevaarlijk zijn Bewaar daarom de batterijen en het product buiten bereik en . van kinderen. Indien batterijen worden ingeslikt dient u direct medische hulp in te schakelen. Houd verpakkingsmateriaal en display-beschermfolie buiten bereik van kinderen. Bij inslikken bestaat verstikkingsgevaar. Let ook op dat het verpakkingsateriaal niet over het hoofd wordt getrokken. Waarschuwing voor verwondingen Let op dat batterijen op geen enkele manier worden opgeladen, niet worden gedemonteerd, in vuur worden geworpen. Veroorzaak geen kortsluiting. Vermijd contact met ogen, huid en slijmvliezen. Bij contact van de huid met batterijzuur direct de desbetreffende plek afspoelen met veel water en contact opnemen met een arts.
Let op: materiële schade Het apparaat niet blootstellen aan sterke temperatuurschommelingen, vochtigheid, direct zonlicht, stof of schokken. Gebruikt u geen schuur- of oplosmiddelbevattende schoonmaakmiddelen om het apparaat te reinigen. Dompel het apparaat niet in water of andere vloeistoffen. Verwijder de batterijen uit het apparaat zodra deze leeg zijn.
TF- - DW 150 10 Verklaring van de functies 01 Weersomstandigheden symbool A = - toets (Modus) = „MODE“ 02 Batterij-indicator buitensensor B = - toets (Herstarten) = “RESET“ 03 Buitentemperatuur weergave - toets (Kanaal) = C = „CHANNEL“ 04 Binnentemperatuur weergave Alarm - toets = D = „ “ 0 = Zendmast symbool E = -toets 5 „+“ 06 Zomertijd symbool F - toets = = „–“ 0 Snooze symbool G = - toets (Temperatuuralarm) 7 = “Alert“ 0 Tijdindicator H = Max/Min - toets 8 = „ “ 09 = Alarmsymbool -toets I = „SNOOZE“ 10 = Binnentemperatuur 11 Temperatuur alarmindicator= 12 Kanaal indicator = 13 Buitentemperatuur = Stroomverbruik Het basistation wordt door 2 x 1,5V AAA Batterijen (LR3 gevoed De buitensensor door 2x 1,5V AAA (LR3) batterijen. ) . De batterijen zijn niet inbegrepen.
TF- - DW 150 11 Uitpa kken Haal het weerstation uit de verpakking en gooi het verzamelde verpakkingsmateriaal weg. Verwijder de beschermfoliën van de displays. Gevaarlijk voor kinderen Levensgevaarlijk i.v.m. verstikking/inslikken. Verpakkingsmateriaal buiten bereik van kinderen houden. Direct weggooien. Batterijen verwisselen Batterijen verwisselen is noodzakelijk, als de batterij-indicator (nr.2) op de dislplay verschijnt. Bij het verwisslen van de batterijen gaan de instellingen van het apparaat verloren. Verwissel tijdig van batterijen zodat u, indien ingesteld door het alarm wordt gewekt. Waarschuwing Explosiegevaar Lithium batterijen kunnen exploderen indien deze onjuist geplaatst worden. Let u daarom goed op de polen (+/-) bij het plaatsen van de batterijen Gebruik uitsluitend het aangegeven batterij-type. .
TF- - DW 150 12 In gebruikname Plaats eerst de batterijen in de buitensensor Schroef het batterijvak de achterzijde en plaats de batterijen zoals aangegeven Verzeker u ervan dat de je aan . batterijen goed vast liggen. De sensor is ingesteld op kanaal 1, het kanaal omzetten is alleen noodzakelijk indien u meerdere sensoren gebruikt. Sluit het deksel van het batterijvakje nog niet. Plaats vervolgens de batterijen in het basisstation Open het batterijvak aan de achterzijde en plaats de batterijen zoals aangegeven. Plaats het basisstation en de buitensensor naast elkaar op een storingsvrije plaats nu Er begint nu een synchronisatie-proces, dit kan enkele minuten duren. Daarna verschijnt onder in het display van het basisstation, de temperatuur. De verbinding tusssen basisstation en sensor is nu gemaakt.
Let u erop bij het sluiten van het batterijvakje van de sensor, dat de siliconenring goed in de geleidering ligt, om de waterdichtheid van de sensor te waarborgen. Gelijktijdig heeft het weerstation het DCF-kanaal gezocht en stelt de tijd en datum nu automatisch in. Ook dit kan enkele minuten duren. Intussen dient u erop te letten dat het apparaat geen storingen ondervindt door bijv. televisie, computer of computerscherm. Het signaal is slecht te ontvangen in kelderruimten of gebouwen met staalbeton, in dat geval kan het helpen het weerstation bijv.bij het open raam te plaatsen Na een geslaagde synchronisatie verschijnt het zendmast-symbool (nr. 5) permanent (zonder te knipperen), tijd en datum zijn nu ingesteld.
TF- - DW 150 13 Plaatsen van de buitensensor Let op het volgende: Plaats de buitensensor niet in de directe zon, maar in de schaduw. Kies een plaats uit, waar de buitensensor niet aan de regen wordt blootgesteld. De buitensensor moet in contact kunnen blijven met het basisstation, het maximale bereik is ca. 30 meter. Om de buitensensor op te hangen kunt het gebruik maken van het haakje aan de achterzijde van de behuizing, indien u de buitensensor wilt neerzetten kunt u gebruik maken van de inklapbare standaard. Instelling van de buitensensor De sensor is ingesteld op kanaal 1, het kanaal omzetten is alleen noodzakelijk indien u meerdere sensoren gebruikt. Het kanaal kunt in het deksel van het baterijenvakje omzetten door het indrukken van de kanaalschakelaar. U kunu t kiezen uit kanaal 1, 2 of 3 .
12/24-Uuraanduiding De klok kunt u in 12 uur-modus (AM/PM) of in - -modus instellen De baisisinstelling wordt aangegeven in de 24 24 uur . uur-modus Om de aanduiding te veranderen in AM/PM (12 uur-modus), drukt u op de -toets -toets) . "+" (E Temperatuurindicator De temperatuur kan, naar keuze, worden aangegeven in graden Celsius (°C) Fahrenheit (°F), het omzetten hiervan ofkunt u eenvoudig doen door te drukken op toets (F - op de achterzijde van de behuizing. de „–“ toets)
TF- - DW 150 14 MAX/MIN geheugen voor binnen- en buitentemperatuur –Door de MAX/MIN -toets (H - in te drukken op de achterzijde van de behuizing verschijnt in de display eerst de „ “ toets) opgeslagen maximumtemperatuur voor binnen en buiten gedurende ca. 5 seconden Door nogmaals te drukken . verschijnt de bijbehorende minimumtemperatuur gedurende wederom ca 5 seconden Hierna verschijnt op de display . de actuele temperatuur. Het geheugen kan gewist worden Houdt hiervoor de - (H - toets gedurende 3 seconden ingedrukt: „MAX/MIN“toets ) , terwijl de maximumwaarden worden aangegeven hiermee worden de maximumwaarden gewist Gaat u op . dezelfde wijze te werk met de minimumwaarden. Temperatuuralarm (per Kana al)Indien u dit wenst gaat een alarm van het basisstation af zodra de ingestelde minimum en maximum temperatuurwaarden zijn ingesteld.
Om het temperatuuralarm aan/uit te zetten, houdt u de ALERT - (G - „ “ toets toets) op de achterzijde van de behuizing gedurende 3 seconden ingedrukt in de display (nr. 13) knippert nu voor het , aangewezen kanaal een maximum grenswaarde. Deze grenswaarde kunt u d.m.v. - toetsen (E+F - toetsen„–/+“ ) instellen. Door nogmaals op de ALERT - (G - ) te drukken komt u bij de minimum grenswaarde die u „ “ toets toets , , d.m.v van dezelfde toetsen kunt instelllen Door wederom op de ALERT - (G - T te drukken beëindigt u de . „ “ toets oets) instelmodus de grenswaarden zijn nu opgeslagen en het temperatuuralarm is ingesteld Dit kunt u zien aan het , . symbool van beide pijlen (omhoog/omlaag) (nr.11) onder de display . Raakt u ca. 10 seconden geen toets aan, dan stopt de temperatuur met knipperen en wordt de eerder opgeslagen temperatuur overgenomen.
Alarmen aan-/uitzetten Het aan- en uitzetten van het alarm gaat eenvoudig door kort te drukken op de alarmtijd modus ALARM - toets - „ “ (Dtoets) op de achterzijde van de behuizing, het daarbij behorende symbool ( - nr. 9) verschijnt dan naast de tijd.
TF- - DW 150 17 Snooze-functie Tijdens het afgaan van de wekker wordt de snooze-functie d.m.v. de - (I - aangeze„SNOOZE/LIGHT“ toets toets) t, de wekker gaat dan na 5 minuten weer af Indien u de snooze-functie heeft aangezet knippert het alarm en snooze . symbool( Als de ingestelde tijd is aangebroken zal er 2 minu n een signaal afgaan, hierna zal hij automatisch ; zZ). testoppen. Na 5 minuten gaat het signaal opnieuw af. Ook dan stopt hij automatisch na 2 minuten Dit kan zich . meerdere keren herhalen. Om de snooze-functie uit te zetten, kunt u elk willekeurige toets indrukken, behalve de -„SNOOZE/LIGHT“toets (I-toets). Handmatige tijdinstelling Indien het DCF-signaal niet te ontvangen , kunt u de tijd en datum ook handmatig instellen Druk daarvoor op de is .
„MODE“- (A - toets op de achterzijde van de behuizing gedurende ca.3 seconden tot in de display de uren-toets ) indicator knippert Stel nu d.m.v. de - toetsen (E+F - toetsen op de achterzijde van de behuizing juiste uur . „–/+“ ) het in en bevestig d.m.v. de - (A - toets). Vervolgt u deze procedure met de minuten en tijdzone De „MODE“ toets . instelling van de tijdzone staat automatisch ingesteld op 00, indien u zich in een andere tijdzone bevindt, bijv.op vakantie dient u de tijdzone d.m.v. de - toetsen (E+F - toetsen) in te stellen. Na het instellen van de tijdzone en , „–/+“ de laatste bevestiging d.m.v. de - (A - toets zijn datum en tijd nu handmatig ingesteld. „MODE“ toets ) Raakt u gedurende ca. 10 seconden geen toets aan, dan de instelling terug naar de eerder opgeslagen gaattijd.
TF- - DW 150 18 . Mogelijke oorzaken van storingen In het huishouden bevinden zich meerdere apparaten die stralingen uitzenden Deze kunnen de ontvangst van het . DCF-signaal verstoren Televisies, computers, draadloos toetsenbord en andere apparaten kunnen hiervan de . oorzaak zijn. Vermijdt u daarom het weerstation in de de nabijheid van zulke apparaten te synchroniseren. Is ook na 10 minuten nog geen synchronisatie tot stand gekomen, dan zou dat kunnen komen door andere apparaten U dient . dan het weerstation handmatig in te stellen, ook kunt u het apparaat RESETTEN. Eventueel kunt u nog de batterijen eruit halen en er weer opnieuw in leggen.
TF- - DW 150 19 Vaak gestelde vragen (FAQs) en probleemoplossingen (Graag voor het indienen van een vraag doorlezen) a) V De waarden van het buitenstation worden niet meer op mijn barometer/weerstation weergegeven Wat te doen? : . A: In dat geval moeten beide apparaten (basisstation en sensor) opnieuw opgestart worden . Gaat u als vogt te werk: 1. Plaats de apparaten beide naast elkaar voor u op tafel en verwijdert u kort uit beide apparaten de batterijen. 2. Vergewis u er intussen van dat in beide apparaten de juiste 1,5V Batterijen gebruikt worden (geen accu of zwakke batterijen) verwissel, indien noodzakelijk, de batterijen. 3. Lees in de gebruiksaanwijzing in welke volgorde de batterijen in het apparaat gelegd moeten worden erst basisstation dan (esensor ).4 Leg hierna de batterijen in het basisstation en enkele seconden later in de buitensensor. Let erop dat tijdens en direct erna .
ergeen toetsen worden aangeraakt, daar hierdoor het zoeken bij veel weerstations kan worden onderbroken . 5. Wij raden u aan de apparaten nog einige tijd naast elkaar te laten staan en te kijken of het apparaat nu naar behoren werkt. Daarna kunt u de apparaten weer op de gebruikelijke plek zetten . b) V Op mijn display van het weerstation is de tekst moeilijk leesbaar, hoe kan dat : ? A: Zwakke verlichting op de display, duidt erop dat de batterijen in het weerstation bijna leeg zijn, u dient de deze te vervangen door geschikte 1,5V Batterijen. Wij adviseren u dringend geen oplaadbare batterijen te gebruiken echter uitsluitend 1,5V merkbatterijen Merkbatterijen zijn belangrijk, daar het weerstation veel gegevens moet verwerken. !
TF- - DW 150 20 c) V Mijn buitensensor was op kanaal 3 ingesteld, is dit een probleem? Wat kan ik doen : ? A: In principe zijn onze buitensensoren vanuit de fabriek op kanaal 1 ingesteld Mocht de buitensensor desondanks toch op kanaal . 2 of 3 insteld zijn, dan is dat geen probleem. U kunt vervolgens of uw basistation terugzetten naar kanaal 2 of 3 of u kunt de buitensensor terugzetten naar kanaal 1. Belangrijk is dat zowel basisstation als buitensensor via hetzelfde kanaal zenden. d) F: Help, Alle tijd/alarminstellingen zijn verloren gegaan ! A: Zodra u nieuwe batterijen in het apparaat heeft gedaan of u heeft het apparaat gereset, gaan alle ingestelde gevens verloren.
TF- - DW 150 21 Voorschriften ter bescherming van het milieu Batterijen Batterij mogen niet bij het huisvuilen ! Iedere gebruiker is wettelijk verplicht zorg te dragen voor een juiste verwerking van lege batterijen. Houdt u batterijen weg bij kinderen (verstikkingsgevaar), niet in vuur gooien niet kortsluiten of demonteren Bij het , . niet opvolgen van deze adviezen kan het gebeuren dat batterijen gaan lekken. In het geval de batterijen zijn gaan lekken, haalt u deze dan direct uit het apparaat om schade hieraan te voorkomen. Vermijdt conatct met de huid, ogen en slijmvliezen Indien er toch contact is met batterijzuur, spoelt u dan direct . met veel water en raadpleeg een arts! Alleen volledig lege batterijen inleveren. Verwijdering van het verpakkingsmateriaal Het verpakkingsmateriaal is gemaakt van recycelbaar materiaal Wij verzoeken u daarom vriendelijk op een verantwoorde wijze om .
te gaan met het wegdoen van dit materiaal Uw lokale instanties kunnen u hierover informeren. ! Verwijdering van oude huishoudelijke apparaten Gooit u uw oude huishoudelijke apparaten, indien u deze niet meer gebruikt, niet bij het huisafval maar gaat u hier zorgvuldig mee , om. Over locaties en openingstijden waar u uw kleine huishoudelijke apparaten kunt weggooien, kunt u informeren bij uw lokale instanties. Reinigen Om barometer-weerstation te reinigen gebruikt u een licht vochtige doek en neem het hiermee af Vermijdt gebruik het . van vloeistoffen met oplosmiddelen, schoonmaakmiddelen en schuurmidddelen!
2. Het serienummer van het product is gewijzigd of verwijderd, 3. Het garantiestempel is beschadigd of veranderd, of 4. De garantieperiode is verlopen. Belangrijke opmerking: Buiten de hierboven toegezegde garantie, kunt u als consument aanspraak maken op uw wettelijke rechten. Deze rechten worden door bovengenoemde garantiebepalingen op geen enkele wijze beperkt.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Telefunken TF-DW-150 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Weerstation Telefunken
Handleiding Weerstation
Nieuwste handleidingen voor Weerstation