Tefal Morning CM2M13 Handleiding

Tefal Niet gecategoriseerd Morning CM2M13

Bekijk gratis de handleiding van Tefal Morning CM2M13 (88 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 20 mensen. Heb je een vraag over Tefal Morning CM2M13 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/88
FR
EN
NL
DE
IT
TR
PL
ET
LV
LT
BS
BG
HR
RO
SR
SL

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Tefal
Categorie: Niet gecategoriseerd
Model: Morning CM2M13

Handleiding Tefal Morning CM2M13 – volledige tekst

15NL• Lees de gebruiksaanwijzing grondig door voordat u uw apparaat in gebruik neemt en bewaar deze voor latere raadpleging. De fabrikant is niet aans-prakelijk voor schade of letsel veroor-zaakt door verkeerd gebruik van het apparaat.Veiligheidsvoorschrif-ten• Gebruik het apparaat niet als het snoer of de stekker beschadigd is.

Laat het snoer vervangen door de fabrikant, klantendienst of gelijksoortig gekwalificeerd persoon om elk gevaar te vermijden.• Uw apparaat is alleen ontwor-pen voor huishoudelijk gebruik.• Het apparaat is niet geschikt om voor de volgende toepas-singen gebruikt te worden, en de garantie geldt niet voor: −kantines voor personeel in winkels, kantoren en andere werkomgevingen; boerderi-jen; door klanten in hotels, motels, bed & breakfasts en andere types van huisvesting.• Dit apparaat mag worden ge-bruikt door kinderen vanaf 8 jaar als ze onder toezicht staan of als ze richtlijnen hebben gekregen om het apparaat veilig te kunnen hanteren en de risico’s kennen.

Kinderen mogen het apparaat niet reini-gen en onderhouden tenzij ze ouder dan 8 jaar zijn en onder toezicht van een volwassene staan.• Houd het apparaat en het snoer buiten het bereik van kinderen jonger dan 8 jaar.• Dit apparaat mag worden gebruikt door personen met beperkte fysieke, visuele of mentale mogelijkheden, of die een gebrek aan ervaring of kennis hebben, op voorwaarde dat ze onder toezicht staan of aanwijzingen hebben gekre-gen hoe het apparaat veilig te gebruiken en de mogelijke gevaren begrijpen.• Kinderen mogen het apparaat niet als speelgoed gebruiken.• Tijdens de werking van het apparaat kan de temperatuur van de toeganke-lijke oppervlakken hoog oplopen.

Raak de warme op-pervlakken van het apparaat niet aan.• Voordat u de stekker in het stopcontact steekt, zorg dat de spanning vermeld op het apparaat overeenkomt met de net-spanning van uw woning en dat het stop-contact geaard is.• Elke fout in de elektrische verbinding

16maakt uw garantie ongeldig. • Haal de stekker uit het stopcontact na ge-bruik en voor reiniging. • Gebruik het apparaat niet als deze niet juist werkt of beschadigd is. Als dit zich voor-doet, neem contact op met een bevoegd servicecentrum. • Laat elke tussenkomst, uitgezonderd de reiniging en dagelijks onderhoud van het apparaat, aan een bevoegd servicecen-trum over. • Leg het snoer nooit in de buurt van of zorg dat deze niet in contact komt met de hete delen van uw apparaat, in de nabijheid van een warmtebron of over een scherpe rand. • Voor uw veiligheid, gebruik alleen toebe-horen en reserveonderdelen van de fabri-kant die speciek voor het apparaat zijn ontworpen. • Trek niet aan het snoer om de stekker uit het stopcontact te halen. • Plaats uw koekan nooit in een magne-tronoven, op een vlam of een elektrische kookplaat.

• Vul het apparaat niet met water als het ap-paraat nog warm is. • Alle apparaten zijn onderhevig aan strikte kwaliteitscontroleprocedures. Deze om-vatten eectieve gebruikstesten op wille-keurig geselecteerde apparaten. Het is dus mogelijk dat u sporen van gebruik op uw apparaat aantreft. • Sluit altijd het deksel voordat u het kof-ezetapparaat inschakelt. • Gebruik de kan niet zonder deksel. • Giet geen warm water in de reservoirs. • Zet geen koe als er zich reeds koe in de koekan bevindt. BESCHRIJVING VAN DE REGELAARStand Beschrijving GebruikKoekanOm tussen 4 en 10 kopjes koe te zettenExtractie of druppelstop bij mokDeze functie is ideaal voor een goede extractie van uw koe tijdens het gebruik met een mok. Na het vullen met water en koe voor het zetten van één mok, stel je de regelaar in op deze stand.

Schakel uw apparaat in en stel de regelaar vervolgens in op ‘Mok’ wanneer er zich niet langer water in het reservoir bevindt. Deze functie stelt u tevens in staat om het druppelen van koe op de warmhoudplaat tijdens het gebruik met een mok te stoppen.

MokDeze stand zorgt ervoor dat de getrokken koe in uw mok kan stromen. Stel de regelaar in op deze stand na het gebruiken van de stand Extractie. INGEBRUIKNAME• Vul het reservoir de eerste keer met een koekan water en voeg geen gemalen koe toe, en schakel uw apparaat in om het grondig te spoelen. • Steek de stekker in een stopcontact. • Vul het reservoir met koud water zonder het maximum aangegeven niveau te overschrijden. • Plaats de koekan op een juiste manier op.

17NLde warmhoudplaat. • Stel de regelaar in op de stand. • Start de koezetcyclus door op de knop Aan te drukken. Het controlelampje brandt. KOFFIE VOOR ÉÉN MOK ZETTEN WAARSCHUWING: Gebruik alleen gemalen koe (koepads zijn niet geschikt). Dit koezetapparaat is voorzien van een systeem dat speciaal voor de functie ‘Mok’ is ontworpen. Dit systeem laat de koe eerst in de lterhouder trekken voordat het in uw mok stroomt om een beter aroma te krijgen. Volg de afbeeldingen ‘Mok’ van 1 tot 10• Plaats uw mok in het midden van de warmhoudplaat. • Vul het reservoir met koud water tot ma- ximum 320 ml. , of het symbool op het niveau van water-aanduiding. Opmerking: Houd rekening met de ver-damping en absorptie van water tijdens het koezetten, 320 ml water zorgt voor 280 ml gezette koe.

• Open het vak van de lterhouder om toe-gang te krijgen tot de permanente lter en doe vervolgens gemalen koe in de lter. • Dosering: De aanbevolen hoeveelheid gemalen koe voor 1 mok van 320 ml is binnenin de lterhouder door middel van een teken aangegeven: • Dosering gemalen koe voor 320 ml water of 280 ml gezette koe (gelijk aan 2 koffielepels gemalen koe)• Pas de hoeveelheid koe aan naargelang de inhoud van uw beker. • Draai de regelaar naar de functie Extractie. • Druk op de knop ‘Aan’ om de koezet-cyclus te starten en wacht totdat alle water uit het reservoir is verdwenen. • Draai de regelaar naar de stand : uw ge-zette koe stroomt in uw mok. • Schakel uw koezetapparaat uit door op de knop ‘Uit’ te drukken en neem uw mok met lekkere koe van het apparaat af.

Voor een optimaal gebruik van uw apparaat en de functies bevelen we aan om de regelaar opnieuw op in te stellen voordat u het apparaat uitschakelt en uw mok verwijdert. Gebruik aldus de functie ‘Druppelstop’ om uw mok probleemloos te verwijderen zonder dat er druppels op de warmhoudplaat terechtkomen.

OPGELET: de functie Druppelstop of Mok schakelen uw koezetapparaat niet uit. Het apparaat blijft circa 30 minuten na het wegstromen van alle water uit het reservoir ingeschakeld, waarna het automatisch wordt uitgeschakeld. De warmhoudplaat is tijdens deze 30 minuten ingeschakeld en zeer warm. Gebruik de druppelstopfunctie niet als functie ‘Pauze’ of ‘OFF” (uit). U kunt uw koezetapparaat op elk moment uitschakelen door op de knop Aan/Uit te drukken. Voordat u een nieuwe koezetcyclus start, vergeet niet om de regelaar opnieuw op de functie ‘Mok’ of ‘Koekan’ in te stellen om overstroming te vermijden. • Wacht enkele minuten na het uitschakelen van het apparaat voordat u een nieuwe koezetcyclus start. AdviesVoor het ontbijt kunt u de kop of mok vervangen door een koekom. Belangrijk• Het is mogelijk dat er een kleine hoeveel-heid koedik in uw kopjes aanwezig is.

Dit is te wijten aan het gebruik van een per-manente lter. OPGELET: Gebruik een kopje of mok die groot genoeg is voor de hoeveelheid gezette koe in de functie Mok, dit is 280 ml koe. • Als het kopje of de mok te klein is, kan er warme koe overstromen, wat tot brandwonden kan leiden. • Als overstroming optreedt, schakel het koezetapparaat uit met de knop Uit en wacht totdat het apparaat volledig is afgekoeld voordat u uw kopje ver-wijdert en het apparaat reinigt. • Voor een kopje of een mok met een inhoud kleiner dan 280 ml, raden we u aan om het reservoir te vullen met een hoeveelheid water die met het gekozen kopje of mok overeenstemt. OPGELET: Tijdens het gebruik van de functie Extractie/druppelstop en Mok.

18 is de warmhoudplaat ingeschakeld en zeer warm. Gebruik alleen een kopje of mok van een materiaal dat bestemd is tegen hoge temperaturen om: − Brandwonden bij het vastnemen van uw kopje te vermijden; − Het smelten van uw kopje te vermijden. Gebruik geen warmtegevoelige producten, zoals producten van kunststof, karton, polystyreen, etc. KOFFIE MET DE SCHENKKAN ZETTEN Volg de afbeeldingen ‘Schenkkan’ van 1 tot 8• Plaats de schenkkan met het deksel op de warmhoudplaat. • Vul het reservoir met koud water naarge-lang het gewenste aantal kopjes kof-fie met behulp van de aangegeven schaalverdeling. • Houd rekening met het maximaal water-niveau dat in het reservoir is aangegeven. • Open het vak van de lterhouder om toe-gang te krijgen tot de permanente lter. En doe vervolgens gemalen koe in de lter. • Dosering: Neem één gladgestreken maat-lepel gemalen koe per koekop.

• Stel de regelaar in op de stand. • Druk op de knop ‘Aan’ om de cyclus te starten. • Dit koezetapparaat is voorzien van een druppelstopsysteem om de schenkkan tij-dens het koezetten af te halen. Na het serveren van de koe, plaats de schenkkan snel terug om overstroming te vermijden. • Wacht enkele minuten na het uitschakelen van het apparaat voordat u een nieuwe koezetcyclus start. AUTOMATISCHE UITSCHAKELING• Om op energie te besparen wordt uw kof-ezetapparaat automatisch na circa 30 mi-nuten na de koezetcyclus uitgeschakeld (d. w. z. circa 30 minuten nadat alle water uit het reservoir is weggestroomd). Het aan/uit-controlelampje gaat uit. Uw koe wordt gedurende deze 30 minuten op de juiste temperatuur warm gehouden, ongeacht of de functie ‘Schenkkan’ , ‘Mok’ of ‘Extractie/druppelstop’ wordt gebruikt.

REINIGINGOPGELET:Vergeet niet om de resterende hoeveelheid koe die zich nog in de lterhouder bevindt door te laten stromen voordat u het koedik verwijdert. • Haal de stekker uit het stopcontact en laat het apparaat volledig afkoelen. • Om het koedik te verwijderen, haal de lterhouder en/of permanente lter van het koezetapparaat af. • Reinig het apparaat niet als het nog warm is. • Maak het apparaat schoon met een voch-tige doek of spons. • Maak de filterhouder en permanente lter na elk gebruik schoon en spoel ze vervolgens. • Dompel het apparaat, het snoer of de stek-ker niet in water of een andere vloeistof. • Was de lterhouder en de permanente l-ter niet in de vaatwasser. ONTKALKEN• Ontkalk uw koezetapparaat na circa elke 40 koezetcycli. U kunt het volgende gebruiken: − een zakje ontkalkingsmiddel opgelost in 2 grote koekoppen. − of 2 grote koppen witte alcoholazijn.

• Giet de oplossing in het reservoir (b). Stel de regelaar in op Schenkkan en schakel het koezetapparaat (zonder koe) in door op te drukken. • Laat circa één kopje van de oplossing in de schenkkan (f) stromen en schakel uw kof-ezetapparaat vervolgens uit. • Laat de oplossing circa één uur inwerken. • Schakel het koezetapparaat opnieuw in om het doorstromen van de oplossing te hervatten. • Vul het reservoir vervolgens 2 of 3 keer met een koekan water en schakel uw appa-raat in om het grondig te spoelen. Aanspraak op garantie is uitgesloten voor koffiezetapparaten die niet of verkeerd werken door het apparaat niet te ontkalken. Opgelet: Zodra de koezetcyclus langer duurt of meer lawaai maakt, wordt het aanbevolen om het te ontkalken.

19NLVRAGEN/ANTWOORDENVragen Mogelijke oorzaken Corrigerende handelingenIk kan geen nieuwe koezetcyclus met gebruik van mijn schenkkan startenDe centrale regelaar is ingesteld op de stand “ ”Stel de regelaar opnieuw snel in op om overstroming te vermijden. Of schakel het apparaat uit door op de knop te drukken.Het apparaat is niet afgekoeld.Wacht circa 10 minuten tussen 2 koezetcycli om het apparaat te laten afkoelen.Ik heb mijn apparaat uitgeschakeld maar er blijft nog water in de lterhouder achter.Uw regelaar is ingesteld op de stand Druppelstop of de schenkkan is niet teruggeplaatst.Plaats de schenkkan of een houder op de warmhoudplaat en stel de regelaar opnieuw in op de stand of totdat alle water uit de lterhouder is weggestroomd.Ik heb koedik in mijn mok.Dit is te wijten aan het gebruik van een permanente lter.Bescherm het milieu!

Uw apparaat bevat vele materialen die voor recycling/hergebruik geschikt zijn. Niet in de vuilnisbak gooien of naar een stortplaats brengen, maar naar een door uw gemeente opgezet centraal inzamelpunt brengen.• De Europese richtlijn 2012/19/EC inzake de Afdanking van Elektrisch en Elektronische Apparatuur (AEEA) verklaart dat afgedankte huishoudapparaten nooit met het huisafval weggegooid mogen worden. Afgedankte apparaten dienen afzonderlijk ingezameld te worden om het aandeel teruggewonnen apparaten te verhogen en het materiaal te recyclen zodat de impact op het milieu en de menselijke gezondheid wordt beperkt.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Tefal Morning CM2M13 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden