Tefal 6151 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Tefal 6151 (16 pagina’s), behorend tot de categorie Friteuse. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 18 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Tefal 6151 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/16
FRITEUSE ET SAUTEUSE • FRITEUSE EN HAPJESPAN • FRY’N’COOK
BRATEN UND FRITIEREN
MODE D’EMPLOI • GEBRUIKSAANWIJZING • INSTRUCTIONS FOR USE
GEBRAUCHSANLEITUNG
5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:37 Page c3

Beoordeel deze handleiding

4.7/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Tefal
Categorie: Friteuse
Model: 6151

Handleiding Tefal 6151 – volledige tekst

16NEDERLANDSHet plaatsen van de uitneembare bin-nenpan - Fig. 3• Plaats de binnenpan zo in het apparaat,dat de 4 pootjes van de binnenpan in de4 openingen in de metalen plaat onderin het apparaat vallen. Lukt het niet,draai de pan dan een halve slag en pro-beer opnieuw (het schenktuitje van debinnenpan bevindt zich aan de achter-zijde van het apparaat).1Deksel van het filtercompartiment2Anti-reukfilter3Timer of afdichting handgreep (afhankelijk van het model)4Handgreep van het deksel5Deksel6Frituurmandje met handgreep7Schenktuit8Uitneembare binnenpan (met anti-aanbaklaag)9Niveau-aanduidingen voor frituur-olie/vet (max.

2 L)10 Handgreep van de uitneembare binnenpan11 Attentie: buitenzijde wordt heetDe handgrepen van de binnenpan nietaanraken als het apparaat in werkingis12 Afneembaar snoer (niet op alle modellen)13 Controlelampje14 Regelbare thermostaat15 Handgreep voor het verplaatsen16 Aan/uit-schakelaar• Het apparaat en alle accessoires/losseonderdelen uit de verpakking nemen.• Haal het frituurmandje uit de binnenpan.• Klap de handgreep van het frituur-mandje helemaal uit, tot hij vergrendeldis - Fig.

1• Neem alle documenten en het bescher-mingspapier uit de binnenpan.• Neem de binnenpan uit het apparaat.• Controleer of er zich niets meer tussende onderkant van de binnenpan en debinnenkant van het apparaat bevindt(verpakkingsmateriaal, papier e.d.).• Reinig de binnenkant van de uitneem-bare binnenpan met een vochtig doekjeen wat afwasmiddel.Vóór het eerste gebruikBeschrijving Gebruiksaanwijzing▲▲▲1Plaats de timer in de handgreep(niet op alle modellen)• De timer is uitneembaar en kan gemak-kelijk geplaatst of verwijderd worden- Fig. 2325060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 16

NEDERLANDS1745De timer instellen(niet op alle modellen aanwezig)• De timer is uitneembaar. Deze is metuw duim te verwijderen - Fig. 4• Houd de toets ingedrukt of druk dezesnel achterelkaar in om de tijd per mi-nuut in te kunnen stellen. Laat de knoplos. De tijd die u nu ziet is de ingesteldefrituurtijd. De timer begint meteen metaftellen. • De laatste minuut wordt in secondenweergegeven: 1 min, 59 s, 58 s enz. • Om een fout te corrigeren of een inge-stelde tijd te verwijderen, houdt u detoets 2 seconden ingedrukt: de timergaat automatisch terug naar nul. Stel dejuiste tijd in en begin opnieuw. Het uitzetten van de timer• Zodra de ingestelde tijd is verstreken,geeft de timer 10 keer 3 pieptonen,twintig seconden later gevolgd dooreen tweede serie. • Door de toets eenmaal in te drukkenhoudt het waarschuwingssignaal op.

Attentie: de timer geeft alleen een waar-schuwingssignaal maar schakelt het ap-paraat niet uit. FunctieHoeveelheid vloei-baar frituurvet ofplantaardige olieBlokken frituurvetof boter/marga-rineSudderen1 tot enkeleeetlepels1 tot enkeleeetlepelsBakken1 tot enkeleeetlepels(0,5 L maxi)1 tot enkeleeetlepelsFrituren 11 l tot 1,5 l(naar keuze)1 tot 3 blokkenFrituren 22 l4 blokkenDe binnenpan vullen met olie of vet. • Het maatstreepje 0,5 in de binnenpankomt overeen met een inhoud van 0,5liter. • Het maatstreepje 1 in de binnenpan komtovereen met een inhoud van 1 liter. • Voor een benodigde hoeveelheid van1,5 liter, het midden tussen de maat-streepjes 1 en 2 aanhouden. • De binnenpan nooit boven het maat-streepje 2 vullen. • Doe de gewenste hoeveelheid boter, vetof olie in de binnenpan. Zie hiervooronderstaande tabel.

• Gebruikt u blokken frituurvet, snijd dezedan eerst in stukken voordat u ze in debinnenpan doet en laat het vet smeltenop thermostaatstand 1 (Sudderen). • Meng nooit verschillende soorten enmerken vet of olie (dit kan tot emulsie-vorming leiden). • Meng ook nooit gebruikte olie of vetmet nieuwe olie of vet. Hierdoor zal deschone olie of vet eerder aan vervan-ging toe zijn. • Controleer het olie/vetniveau altijd vóórelk gebruik. ▲▲Het vervangen van de batterij - Fig. 5• Als de cijfers op het display van detimer gedeeltelijk of helemaal wegval-len, moet de batterij vervangen worden. • Een batterij mag niet zomaar wegge-gooid worden, maar moet als KCA afvalworden ingeleverd. Enkele aanbevelingen• Verwijder de binnenpan nooit als hetapparaat aan staat. • Gebruik voor roeren en omscheppenuitsluitend houten of kunststof spatelsom de anti-aanbaklaag niet te bescha-digen.

• U kunt in de Versalio ook sudderge-rechten en soepen op basis van waterbereiden, maar vul de binnenpan dannooit met meer dan 2 liter water. Hiermee voorkomt u het risico vanoverkoken. •Niet met metalen voorwerpen (vor-ken, messen e. d. ) in de binnenpankomen. •Nooit met een mes direct in de bin-nenpan snijden. 5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 17.

18NEDERLANDSHet frituurmandje niet te vol doen• Voor een minder vet en krokant resul-taat, raden wij u aan het frituurmandjeniet te vol te doen. Attentie: Het mandje nooit boven hetmaatstreepje “maxi”, aangegeven ophet mandje, vullen. De juiste frituurtijd• Tijdens het frituren zal het controle-lampje af en toe aan en uit gaan. Hetlampje blijft alleen branden als het ap-paraat de olie of het vet aan het ver-warmen is om het op de ingesteldetemperatuur te brengen of houden. • Kijk in de onderstaande tabel of in hetreceptenboekje voor de juiste berei-dingstijd en de bijbehorende thermo-staatstand. Uiteraard vormen deze tij-den en standen slechts een richtlijn, ukunt ze zelf naar eigen inzicht aanpas-sen. Frituren Voorbereiding• Nadat u de juiste hoeveelheid vet ofolie in de binnenpan heeft gedaan, roltu het snoer volledig uit.

•Voor modellen met een afneembaarsnoer: steek eerst de contra-stekker inde aansluiting van het apparaat en ver-volgens de stekker in het stopcontact. • Zet de aan/uit-schakelaar op “I” (aan),het controlelampje gaat nu branden. • Zet het deksel nog niet op het apparaat. • Stel de thermostaatschuif in op de ge-wenste stand (3 of 4) - Fig. 6Zie hiervoor ook de onderstaande tabel. • Plaats het deksel op het apparaat. • Laat de olie of het vet op temperatuurkomen. Tijdens dit voorverwarmen zalhet controlelampje af en toe aan en uitgaan. Wacht ca. 15 minuten tot de olieof het vet de juiste temperatuur bereiktheeft. U zult dan de beste frituurresulta-ten krijgen. ATTENTIEGebruik het frituur-mandje alleen voorhet frituren in eengrotere hoeveelheidvet of olie (vanaf ni-veau 1 - 1 liter), omonnodig beschadigenvan het mandje tevoorkomen.

NEDERLANDS19Frituren van diepvriesproducten•Niet-gepaneerde visfilets, hele vise.d.: laat deze vóór het frituren ont-dooien en behandel ze verder als eenvers product.•Voorgebakken frites, gepaneerde vis,kroketten en andere diepvriessnackse.d.: niet ontdooien, maar direct frituren. Attentie: niet alle diepvriesproductenzijn direct klaar voor gebruik.• Schud aanhangend ijs van diepvries-producten vóór het frituren altijd goedaf boven een bord of de gootsteen. • Zet de thermostaatschuif op de ge-wenste stand (zie hiervoor ook onder-staande tabel). • Frituur bij diepvriesproducten altijd klei-nere porties dan bij verse producten.Vul het mandje bij diepvriesproductentot maximaal 3/4.Aardappelrozetjes 10-12 st. 300/350 g 4 9-12 min.Krielaardappeltjes 250 g 4 7-9 min.Varkensreepjes 400/500 g 3 5-7 min.Appelbeignets 7-8 st.

20NEDERLANDSHet frituren• Wacht tot de voorverwarmtijd van 15minuten verstreken is voordat u gaat fri-turen.• Neem het deksel van het apparaat.• Vul het mandje.• Laat het mandje langzaam in de olie/hetvet zakken met 1 à 2 tussenpozen.• Zet het deksel op het apparaat.Na elke frituurbeurtNa het verstrijken van de frituurtijd:• Haal het deksel van de pan om te voor-komen dat de producten te zacht wor-den.• Haal het mandje omhoog en zet hetvast op de rand van de binnenpan-Fig.7• Laat de producten uitlekken voordat uze uit het mandje haalt.Enkele raadgevingenVergeet niet, dat het voor een goed frituur-resultaat noodzakelijk is om de olie/het vet15 minuten voor te verwarmen.• Indien u meerdere keren achterelkaarporties van hetzelfde gerecht wilt fritu-ren, dan raden wij u voor het verkrijgenvan hetzelfde resultaat aan om de fri-tuurtijd vanaf de tweede frituurbeurtiets te verlengen.• Controleer vóór elk gebruik of deolie/het vet zich tussen het minimum enmaximum niveau bevindt.• Snijd de te frituren producten in kleinegelijke delen zodat ze allemaal evengaar worden.• Bestrooi het te frituren product pas nàhet frituren (en niet boven de Versalio)met peper en zout.

Hierdoor blijft deolie/het vet langer goed.• Vermijd het frituren van te grove ofdikke producten die van binnen wellichtniet helemaal gaar kunnen worden.• Dep de producten vóór het friturendroog voor een zo krokant mogelijk fri-tuurresultaat. Dit geldt in het bijzondervoor verse patat frites.Na het frituren• Als u klaar bent met frituren, de ther-mostaat op ‘0’ (uit) zetten, de stekkeruit het stopcontact halen en het/de olieaf laten koelen voordat u het apparaatopbergt.Het instellen en uitzetten van de timer (zie blz. 17)7▲5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 20

NEDERLANDS21Het schoonmaken van de binnenpan• De smaak en kwaliteit van de gefri-tuurde producten hangen samen metde kwaliteit van de olie/het vet.• Filter het de olie/het vet na elk gebruikom zo lang mogelijk te profiteren van degoede kwaliteit van de olie/het vet.Het verwijderen van frituurrestjes• Verwijder na elk gebruik met eenschuimspaan de wat grovere frituur-restjes die in de olie/het vet zijn achter-gebleven.Het zeven van de olie/het vetWacht eerst tot de olie of het vet vol-doende is afgekoeld, maar nog vloeibaaris. Neem de binnenpan voorzichtig uit hetapparaat. Kantel de binnenpan en schenkhet vet of de olie via het schenktuitje in eenpan/schaal.

• Leg een filter in het frituurmandje.• Haak het mandje aan de rand van debinnenpan en giet voorzichtig het vet/deolie op het filter.Het bewaren van de olie/het vet• In een pan/schaal in de koelkast, ofdonkere, koele plaats.• In de Versalio zelf.Het vervangen van de olie/het vet• Fabrikanten van frituurolie/vet radenaan om na 8 à 12 frituurbeurten deolie/het vet te vervangen. Houdt u zichaan hun voorschriften.• Spoel de gebruikte frituurolie of het vetniet door de gootsteen.Laat het afkoelen, doe het in bijv. eenleeg melkpak of blik en gooi het weg.ATTENTIEVerbrande frituur-restjes zorgen ervoordat de kwaliteit vanhet frituurvet of deolie snel achteruitgaat en in extreme ge-vallen kan het vet/deolie zelfs vlam vatten.5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 21

22NEDERLANDSSudderen, bakken en braden • Behalve voor frituren kan de Versalioook gebruikt worden voor sudderen,bakken en braden. Door de thermo-staatschuif op een lagere stand te zet-ten wordt uw Versalio een (elektrische)koekenpan, braadpan of hapjespan. • Stelt u de thermostaat in op een lagerestand, dan moet u altijd rekening hou-den met een korte overgangstijd,omdat het door de dikke bodem van debinnenpan even duurt voordat de tem-peratuur zich heeft aangepast. • U kunt in de lagere standen naar keuzemet of zonder deksel werken. • Zonder het deksel zal de bereidingstijdenigszins langer zijn. • In stand 1 of in stand “warmhouden” ishet normaal dat het vocht af en toeeven kan gaan borrelen. Voorbereiding • Nadat u boter, olie of water in de bin-nenpan heeft gedaan, rolt u het snoervan het apparaat helemaal uit en steektu de stekker in het stopcontact.

• Neem het deksel van het apparaat. • Zet de thermostaatschuif in de ge-wenste stand. • Verwarm de boter tot hij gaat kleuren en de olie tot deze enigszins gaat roken. Belangrijk:Gebruikt u minder dan 0,5 liter olie of vet(onder het maatstreepje 0,5), laat de ther-mostaat dan gedurende 3 minuten opstand 2 staan en verhoog daarna pas detemperatuur. Gebruik het frituurmandje alleen voor ge-rechten die in ruim olie of vet bereid moe-ten worden (vanaf niveau 1 - 1 liter). Ditom onnodige beschadigingen aan hetmandje te voorkomen. De timer instellen(zie blz. 17)De juiste baktijd kiezen• Tijdens het bakken zal het controle-lampje af en toe aan en uit gaan. Hetlampje blijft alleen branden als het ap-paraat olie of vet aan het verwarmen isom het op de ingestelde temperatuur tebrengen of houden.

24NEDERLANDSBinnenpan: praktische adviezen• Na een paar keer in de vaatwasmachinete zijn gebruikt, kan de buitenzijde vande binnenpan witte vlekken gaan verto-nen. Zij hebben geen enkele invloed opde goede werking van het apparaat. Omze te voorkomen, de buitenkant van depan na het afwassen altijd met eendoek nadrogen. • Om langer van de voordelen van deanti-aanbaklaag te kunnen profiterengerechten nooit direct in de binnenpandoorsnijden. • De binnenpan na gebruik weer op decorrecte wijze terug in het apparaatplaatsen. Binnenpan: overige voorzorgsmaatrege-len• Na het afwassen is het van belang deuiteinden van het verwarmingselement,dat zich onder aan de binnenpan be-vindt, zorgvuldig droog te maken -Fig. 8• De witte siliconen dopjes bij de uitein-den van het verwarmingselement ga-randeren de waterdichtheid van het ele-ment.

Maak deze nooit schoon: ze zijnuiterst gevoelig voor beschadigingen(snijden/schuren); u zou de elektrischeisolatie van het apparaat in gevaar kun-nen brengen - Fig. 9• Probeer verontreinigingen op de beidewitte dopjes nooit te verwijderen. Vuilheeft geen enkele invloed op hun wer-king. • Maak de metalen uiteinden van het ver-warmingselement nooit met eenschuursponsje schoon, droog ze altijdmet een zachte doek. • Voorkom tijdens het schoonmaken datde onderkant van de binnenpan ergenstegen aan stoot. Als de metalen uitein-den van het element of één van devoetjes vervormd zijn, kan het hele ap-paraat niet meer gebruikt worden. In dat geval raden wij u aan om de bin-nenpan te vervangen. U kunt hiervoorcontact opnemen met uw winkelier ofrechtstreeks met Tefal. Schoonmaken en onderhoud• Alleen de binnenpan mag in water ge-dompeld worden. Was de binnenpan opgebruikelijke wijze met de hand af.

Gebruik echter nooit een schurendschoonmaakmiddel of een metalenschuursponsje. Is een gerecht aange-bakken, vul de binnenpan dan metwarm water en laat dit een tijd inweken.

• De Versalio is uitgerust met een uit-neembare binnenpan met anti-aanbak-laag, die ook in de vaatwasmachine af-gewassen kan worden. Neem in ditgeval de volgende voorzorgsmaatrege-len in acht:• Let erop, dat de binnenkant met anti-aan-baklaag niet in contact kan komen metde spijltjes van het vaatwasmachinerek. • Na een aantal keren in de vaatwasma-chine moet de binnenpan opnieuw in-gevet worden. Doe een paar druppels(sla)olie op wat keukenpapier en wrijfde anti-aanbaklaag hiermee licht in. Belangrijk: Bruinverkleuring en krasjesdie gaan ontstaan als gevolg van langduriggebruik, hebben geen invloed op de wer-king van het apparaat. TEFAL garandeertdat de anti-aanbaklaag van dit apparaatvoldoet aan de normen die gesteld wordenaan materialen die in contact komen metetenswaren. 89▲▲5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 24.

NEDERLANDS25Schoonmaken van de overige onderdelenBelangrijk: Vergeet nooit de timer en hetanti-reukfilter te verwijderen voordat u hetdeksel met de hand of in de vaatwasma-chine gaat afwassen. • Na gebruik de buitenkant van het appa-raat en het snoer met een vochtigdoekje afnemen en drogen. Gebruikhiervoor nooit bijtende of schurendeschoonmaakproducten. • De binnenkant van het apparaat nooitmet water schoonmaken. • Het frituurmandje op gebruikelijke wijzemet de hand afwassen. Opmerking: Na verloop van tijd zal de bin-nenkant van het deksel enigszins geelverkleuren. Deze verkleuring heeft geenenkele invloed op het goed functionerenvan het apparaat. • Het apparaat nooit in water dompelenof in de vaatwasmachine reinigen. Alleen de binnenpan mag in water ge-dompeld worden. Vervangen van het anti-reukfilter - Fig.

10(niet op alle modellen aanwezig)• De werking van de actieve koolstof inhet filter neemt af al naar gelang het-geen in het apparaat bereid wordt enhoe vaak het apparaat gebruikt wordt. In het algemeen raden wij u aan het fil-ter na 10 keer gebruik te vervangen. • Neem het deksel van het apparaat. • Klik het filtercompartiment in het dekselopen. • Neem het filter uit het compartiment engooi het weg. Maak de binnenkant vanhet compartiment en de metalen reflec-torplaat schoon. • Plaats een nieuw anti-reukfilter, met deafgeronde zijde naar boven, in het com-partiment. • Bevestig het dekseltje van het filtercom-partiment. Attentie: Olie of vet kan over de rand vanhet apparaat bruisen als u het filter niet tijdig vervangt. • Nieuwe anti-reukfilters (art. nr. 794428)zijn verkrijgbaar bij uw winkelier of zijnrechtstreeks te bestellen bij Tefal.

Als het apparaat een timer met een batte-rij bevat, dient u deze te verwijderen en inte leveren als KCA. Het apparaat zelf kan ingeleverd wordenbij het plaatselijke recyclecentrum. In detoekomst zal dit waarschijnlijk via anderekanalen mogelijk zijn. 5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 25.

26Veiligheidsvoorschriften•Dit apparaat is uitgevoerd volgens degeldende veiligheidsvoorschriften. •Gebruik voor het frituren nooit verschil-lende soorten vet of olie tegelijkertijd. •Controleer vóór het eerste gebruik of despanning van uw lichtnet (V) overeen-komt met die van het apparaat (alleengeschikt voor wisselstroom). •Is het apparaat in een ander landaangeschaft, laat vóór gebruik nakijkendoor de technische dienst van Tefal ofander erkend reparateur. Technischenormen en voorschriften kunnen vanland tot land verschillen. •Zet het apparaat op een stabiel en vlakwerkvlak, waar het niet in contact kankomen met (opspattend) water. •Zet het apparaat niet op of vlakbij eenwarmtebron (bijv. fornuis) om te voor-komen dat de kunststof buitenkant vanhet apparaat vervormt of anderszinsbeschadigd raakt. •Het apparaat nooit zonder toezicht aanlaten staan.

•Het apparaat buiten bereik van kinderenhouden. •Het snoer nooit over de rand van eentafel/aanrecht naar beneden laten han-gen. •Sluit het apparaat uitsluitend aan op eengeaard stopcontact. •Trek de stekker nooit uit het stopcontactdoor aan het snoer te trekken. •Het maximum niveau van de olie/het vetmag niet overschreden worden. •Het frituurmandje nooit te vol doen,vooral niet met diepvriesproducten, omoverlopen van de olie of het vet te voor-komen. •Bij het gebruik van elektrisch verwar-mende apparaten kunnen hoge tempe-raturen bereikt worden, die totverbrandingen kunnen leiden. Hoeweldit apparaat voorzien is van koele wan-den raden wij u aan het contact met dezichtbare metalen delen van het appa-raat te vermijden. •De metalen handgrepen van de binnen-pan niet vastpakken voordat het appa-raat volledig is afgekoeld.

•Zet het apparaat uit en trek de stekker uithet stopcontact als het apparaat niet nor-maal werkt, als u hem niet meer gebruikten voordat u hem gaat schoonmaken. •Het vet of de olie moet regelmatig gefil-terd worden. Frituurrestjes die in de olieachterblijven kunnen gemakkelijk ver-branden, waardoor de kwaliteit van deolie of het vet snel achteruit gaat en inextreme gevallen zelfs vlam kan vatten. •Vervang de olie/het vet na zoveel keer alsde fabrikant van het product aangeeft. •Mocht de olie/het vet vlam vatten, sluitdan onmiddellijk het deksel om het vuurte smoren en trek de stekker uit hetstopcontact. •Probeer brandend vet nooit met waterte blussen. •Dompel het apparaat nooit in water onder;alleen de binnenpan is waterbestendig.

•Gebruik het apparaat niet meer:- als het apparaat of het snoer bescha-digingen vertoont,- als het apparaat is gevallen en daarnazichtbare beschadigingen vertoont ofniet normaal werkt. Neem contact op met deConsumentenservice vanTefal. U kuntook met het apparaat teruggaan naaruw winkelier of het rechtstreeks naarTefal sturen. Voor reparatie is speciaalgereedschap nodig. •Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voornormaal huishoudelijk gebruik. In gevalvan (semi-)professioneel of oneigenlijkgebruik, en gebruik dat niet overeenkomtmet de aanwijzingen in deze handleiding,vervalt de garantie en accepteert de fa-brikant geen aansprakelijkheid vooreventuele schade en/of reparatiekosten. •Haal altijd eerst de stekker uit het stop-contact voordat u de binnenpan uit hetapparaat neemt en steek de stekker pasin het stopcontact terug als de binnenpanzich weer goed in het apparaat bevindt.

•Verplaats het apparaat niet als er zichveel hete olie of heet vloeibaar vet (1 à2 liter) in het apparaat bevindt. •Verplaatst u het apparaat als dit nogwarm is en er zich niet veel olie of vetin bevindt, raak dan alleen het kunststofaan en vermijd elk contact met de me-talen delen van de binnenpan.

Oorzaken•Het anti-reukfilter is verza-digd. •De kwaliteit van het vet/deolie is niet goed meer. •Het vet/de olie is niet ge-schikt voor frituren. •Het deksel zit niet goed ophet apparaat. •Het anti-reukfilter is verza-digd. •Het maximum vulniveau isoverschreden. •Het frituurmandje is ver-vormd en raakt in de hoog-ste stand de olie/het vet. •De olie/het vet gaat ineenserg bruisen. •Er zijn verschillende soortenolie/vet met elkaar gemengd. •De producten zijn te dik ge-sneden en bevatten veelwater. •De porties zijn te groot ende olie/het vet is niet meerop de juiste temperatuur. •De temperatuur van deolie/het vet blijft te laag: dethermostaat is ontregeld. ProblemenEr komen onaan-gename luchtjesvrijEr ontsnaptstoom van onderhet dekselHet vet/de olieloopt overProducten wor-den niet mooibruin en blijvenslap. Oplossingen•Vervang het filter. •Vervang het vet/de olie.

•Vervang het vet/de olie doorspeciaal frituurvet/olie (plant-aardig). •Zet het deksel correct op hetapparaat. •Vervang het filter. •Controleer het niveau en ver-wijder het teveel aan vet/olie. •Bestel een nieuw mandje bijuw winkelier of rechtstreeks bijTefal. •Controleer of het mandje niet tevol is en het vulniveau niet isoverschreden. •Laat het mandje langzaam inde olie zakken met 1 à 2 tus-senpozen. •Leeg de binnenpan, maak hemschoon en vul hem met 1soort plantaardige olie of vet(het mengen van soortenvet/olie is erg gevaarlijk). •Verleng de frituurtijd. •Frituur kleinere porties tegelijk(met name diepvriesproduc-ten). •Stuur het apparaat naar Tefalvoor reparatie. NEDERLANDS27•Probeer de uiteinden van het verwarming-selement niet recht te buigen als dezedoor vallen of stoten vervormd zijn ge-raakt. Stuur het apparaat dan rechtstreeksnaar Tefal of ander erkend reparateur.

•Haal altijd de stekker uit het stopcontactvoordat u het apparaat gaat schoonmaken. •De metalen plaat en de onderdelen dieonder in het apparaat bevestigd zijn moe-ten altijd volkomen droog zijn voordat ude stekker in het stopcontact steekt. •De binnenbodem van het apparaatmoet altijd in direct contact staan metde onderkant van de binnenpan. Zorgervoor, dat hier zich nooit iets anderstussen bevindt. •Meng nooit hete olie met water. Praktische adviezenATTENTIEEventuele reparatiesdienen altijd uitge-voerd te worden doorTefal of een ander er-kend reparateur metgebruikmaking vanoriginele onderdelen. Het eigenhandig re-pareren van dit appa-raat kan gevaar ople-veren voor degebruik(st)er(s). Bijeen defect of als eenbepaald probleem blijft bestaan, richt uzich dan tot deConsumentenservicevan Tefal. 5060354-MEVERSAL F-H-A(UK)-ALL 17/04/01 14:38 Page 27.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Tefal 6151 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden