Teac PD-507T Handleiding
Pagina's 108 CD-spelers/recorder
Bekijk de handleiding van Teac PD-507T gratis online of download de PDF. 34 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Teac |
| Categorie: | CD-spelers/recorder |
| Model: | PD-507T |
Handleiding Teac PD-507T – volledige tekst
NL55 VVoorzorgsmaatregelen met betrekking tot batterijenVerkeerd gebruik van batterijen kan leiden tot scheuren of lekken met brand, letsel of verontreiniging van nabijgelegen onderdelen als gevolg. Lees de volgende voorzorgsmaatregelen en volg deze op. o Zorg dat de batterijen met de juiste positieve (¥) en negatieve (^) oriëntatie worden geplaatst. o Gebruik batterijen van hetzelfde type. Gebruik nooit verschillen-de typen batterijen door elkaar. o Als de afstandsbediening voor langere tijd niet wordt gebruikt (meer dan een maand), verwijder dan de batterijen om lekken te voorkomen. o Als de batterijen lekken, verwijder dan de gelekte vloeistof in het batterijvak en vervang de batterijen door nieuwe. o Gebruik geen andere batterijen dan de aangegeven typen. Combineer geen nieuwe batterijen met oude of verschillende typen batterijen. o Batterijen nooit verhitten of demonteren.
Batterijen nooit in het vuur of in het water gooien. o Batterijen nooit dragen of opslaan met andere metalen objecten. De batterijen kunnen hierdoor kortsluiten, lekken of exploderen. o Laad een batterij nooit op, tenzij het een oplaadbare batterij is. o Stel batterijen niet bloot aan extreem lage luchtdruk, omdat dit kan leiden tot explosies of lekkage van ontvlambare vloeistoffen of gassen.Informatie over laserDit laserproduct is een laserproduct voor consumenten volgens EN50689:2021 en voldoet aan alle eisen voor laserproducten voor consumenten, met uitzondering van voor kinderen hanteerbare producten.Dit product bevat een lasersysteem en is geclassificeerd als een KLASSE 1 LASERPRODUCT volgens IEC60825-1:2014. Deze klasse vereist geen speciale aandacht bij normaal gebruik. Haal het appa-raat niet uit elkaar om blootstelling aan de laserstraal te voorkomen.
56BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES (verfolg)Model voor EuropaDit product voldoet aan de Europese richtlijneisen en andere regelgeving van de Commissie.Voor Europese GebruikersVerwerking van elektrische en elektronische appa-ratuur en batterijen en/of accu’sa) Alle elektrische/elektronische apparatuur en lege batterijen/accu’s dient te worden gescheiden van het normale huisvuil en te worden ingeleverd bij door de overheid daartoe aange-wezen locaties.b) Door elektrische/elektronische apparatuur en lege batterijen en/of accu’s op de juiste manier af te voeren, draagt u bij aan het juiste gebruik van grondstoffen en voorkomt u een nega-tief effect op ons milieu en de volksgezondheid.c) Onjuiste verwerking van gebruikte elektrische/elektronische apparatuur en batterijen/accu’s kan het milieu en de volksge-zondheid ernstig schaden door de aanwezigheid van gevaar-lijke stoffen in de apparatuur.d) De symbolen voor afgedankte elektrische en elektro-nische apparatuur (AEEA) met doorgekruiste klikocon-tainers geven aan dat u elektrische/elektronische apparaten en batterijen/accu’s dient te scheiden van huishoudelijk afval en apart dient in te leveren.Als een batterij of accu meer bevat dan de gespe-cificeerde waarden van lood (Pb) en/of cadmium (Cd) zoals gedefinieerd in de Batterijverordening (EU) 2023/1542, dan worden de chemische symbolen voor die elementen aangegeven onder het AEEA-symbool.e) Inlever- en verzamelplaatsen zijn voor eindgebruikers beschik-baar gesteld.
NL57Inhoud Zwevende houder van het cd-mechanismeOm de audiokwaliteit te verbeteren, maakt deze unit gebruik van een semi-drijvende structuur voor het CD-mechanisme, zodat deze niet volledig aan het chassis is bevestigd. Het hele mechanisme, inclusief de lade, is vrij om iets naar voren, naar achteren, naar links en naar rechts te bewegen.
58Deze unit maakt gebruik van een semi-drijvende structuur voor het cd-mechanisme, zodat deze niet volledig aan het chassis is beves-tigd. Om deze reden zijn vóór verzending vanuit de fabriek trans-portvergrendelingsschroeven bevestigd via de onderkant van het apparaat om het cd-mechanisme tijdens transport tegen trillingen te beschermen.Transport vergren-delschroevenVoordat u het apparaat installeertVoordat u het apparaat installeert, verwijdert u de twee transport-vergrendelingsschroeven. o Bewaar de transportvergrendelingsschroeven op een veilige plaats, omdat u ze opnieuw moet bevestigen voordat u het apparaat in de toekomst vervoert.Over de transportvergrendelingsschroevenVoordat u de unit vervoertBevestig voordat u het apparaat vervoert de twee transportvergren-delingsschroeven die zijn verwijderd toen het apparaat werd geïn-stalleerd.
NL59Soorten schijven die door dit apparaat kunnen worden afgespeeldCd’s met het logo COMPACT disc DIGITAL AUDIOCD-R- en CD-RW-schijven die correct zijn opgeno-men en gefinaliseerd in het audio-cd-formaat. o Dit apparaat kan cd’s van 8 cm afspelen zonder een adapter te gebruiken. Lijn ze uit met de cd-geleider van 8 cm in het midden van de schijflade. VOPGELETAls u een ander type schijf probeert af te spelen met dit apparaat, kunnen harde geluiden de luidsprekers of het gehoor beschadigen. Probeer nooit een ander type schijf af te spelen dan hierboven aangegeven. o Dit apparaat kan Copy Control-cd’s, Dual Discs of andere speciale cd’s die niet voldoen aan de Red Book-cd-standaard mogelijk niet goed afspelen. De werking en geluidskwaliteit kunnen niet worden gegarandeerd wanneer speciale schijven in dit apparaat worden gebruikt.
Als het afspelen van een speciale schijf proble-men veroorzaakt, neem dan contact op met de verkoper van de schijf. CD-R/CD-RW-schijvenDit apparaat kan CD-R/CD-RW-schijven afspelen die zijn opgeno-men in audio-cd-formaat (CD-DA). o Zorg ervoor dat schijven die met cd-recorders zijn gemaakt, wor-den gefinaliseerd. o Afhankelijk van de kwaliteit van de schijf en de manier van opne-men is afspelen soms niet mogelijk. Raadpleeg voor meer infor-matie de bedieningshandleiding van het apparaat dat u gebruikt. o Neem voor vragen over het gebruik van een CD-R of CD-RW rechtstreeks contact op met de verkoper van de schijf. Voorzorgsmaatregelen bij gebruik o Gebruik geen gebarsten schijven omdat deze het apparaat kun-nen beschadigen. o Gebruik een viltstift met permanent-inkt bij het schrijven op de labelzijde van een schijf.
Het gebruik van een balpen of een ander soort pen met een harde punt kan de schijf beschadigen, waardoor deze niet meer kan worden afgespeeld. o Gebruik nooit in de handel verkrijgbare cd-stabilisatoren. Deze producten kunnen ervoor zorgen dat de schijf niet meer kan worden afgespeeld of kunnen het apparaat beschadigen.
o Gebruik nooit schijven met onregelmatige vormen, waaronder hartvormige en achthoekige schijven, omdat deze het apparaat kunnen beschadigen. o Als een CD-R/CD-RW-schijf met een bedrukbaar labeloppervlak lange tijd in het apparaat wordt gelaten, kan deze aan de bin-nenkant blijven vastkleven. Hierdoor kan het erg moeilijk worden om de schijf te verwijderen en kan het apparaat zelfs defect raken. Verwijder dergelijke schijven altijd uit het apparaat als ze niet worden gebruikt en bewaar ze in hun doosje. Vermijd bovendien het gebruik van schijven die net bedrukt zijn, omdat deze gemakkelijk vast kunnen blijven kleven. De schijven hanteren o Laad schijven altijd met de gelabelde kant naar boven. o Ga voorzichtig om met de schijven.
Als er krassen komen op de kant die de gegevens bevat (ongelabelde kant), als er vingeraf-drukken op komen of als deze op een andere manier vuil of beschadigd wordt, kunnen er fouten optreden bij het afspelen. o Om een schijf uit het doosje te halen, pakt u deze aan de rand vast en duwt u op het midden van het doosje. Schijf uit doosje halen Schijf vastpakkenSchijven.
60Schijven bewaren o Schijven moeten in hun doosje worden bewaard als ze niet wor-den gebruikt. Als u dit niet doet, kunnen ze kromtrekken en kras-sen oplopen. o Laat schijven niet achter op plaatsen die blootstaan aan direct zonlicht of die erg vochtig of heet zijn. Doet u dit wel, dan kun-nen de schijven vervormd of beschadigd raken, waardoor ze niet meer kunnen worden afgespeeld. o CD-R- en CD-RW-schijven zijn gevoeliger voor hitte en ultravio-lette stralen dan gewone cd’s. Laat ze daarom niet langdurig lig-gen op plaatsen die blootstaan aan direct zonlicht of bijvoorbeeld in de buurt van apparaten die warmte afgeven. o Reinig de schijven altijd voordat u ze opbergt.
Bij een vuile schijf kunnen delen worden overgeslagen of kan de geluidskwaliteit verslechteren.Onderhoud o Als de zijde van de schijf waarop de gegevens staan (zijde zonder label) vuil wordt door vingerafdrukken of stof, veeg het opper-vlak dan met een zachte doek vanuit het midden naar de rand toe schoon. o Gebruik nooit platenreinigers, antistatische middelen, verdun-ners of andere chemicaliën om schijven te reinigen. Dergelijke chemicaliën kunnen het oppervlak van de schijf beschadigen.Schijven (vervolg)Controleer of de verpakking alle hieronder vermelde accessoires bevat.
Neem contact op met de winkel waar u dit apparaat heeft gekocht als een van deze accessoires ontbreekt of tijdens transport is beschadigd.Netsnoer × 1Afstandsbediening (RC-1338) × 1Batterijen voor afstandsbediening (AAA) × 2Voetzooltjes × 3Gebruikershandleiding (dit document) × 1 o Zie pagina106 voor informatie over de garantie.Gebruik van de TEAC International SiteU kunt updates voor dit apparaat downloaden vanaf de TEAC International Site:https://teac.jp/int/Klik op LANGUAGE rechtsboven op de pagina en selecteer de gewenste taal om een pagina in de betreffende taal te openen.Meegeleverde accessoires
NL61 o Deze apparatuur is erg zwaar, let dus op dat u zich niet verwondt bij het openen van de verpakking en het verplaatsen van het apparaat. o De “handgrepen” op de linker- en rechterkant van het voorpaneel zijn bedoeld als decoratie. Steek uw vingers er niet doorheen en gebruik ze niet om het apparaat op te tillen. o Zet dit apparaat niet op een plek die warm kan worden. Dus ook niet in direct zonlicht, bij een radiator, kachel, haard of andere verwarmingsapparatuur. Zet het ook niet op een versterker of andere apparatuur die warmte produceert. Hierdoor kunnen ver-kleuring, vervorming of defecten ontstaan. o Vermijd ook plaatsen die bloot staan aan trillingen of die erg vuil, koud of vochtig kunnen worden. o Laat bij het installeren van dit apparaat enige ruimte (minstens 3cm) tussen het apparaat en de wand en andere apparatuur om voldoende warmteafvoer mogelijk te maken.
Laat bij plaatsing in een rek minstens 5cm ruimte open aan de bovenkant en 10cm aan de achterkant. Als er niet voldoende ruimte is, kan de warmte niet goed van het apparaat worden afgevoerd en kan er brand ontstaan. o Zet het apparaat op een stabiele plaats. o Zet niets op het apparaat. o Til het apparaat niet op en verplaats het niet tijdens het afspelen, omdat de schijf op hoge snelheid draait. Hierdoor kan de schijf beschadigd raken. o Haal schijven altijd uit het apparaat voordat u het verplaatst of inpakt om op een andere plek te installeren. Het verplaatsen van het apparaat met een schijf erin kan schade veroorzaken. o De spanning die aan het apparaat wordt geleverd moet overeen-komen met de spanning die op de achterkant van het apparaat staat. Neem bij twijfel contact op met een elektricien.
o Open de behuizing van het apparaat niet, omdat dit schade aan de interne elektronica of een elektrische schok kan veroorzaken. Als er iets in het apparaat terechtkomt, neem dan contact op met uw dealer.
o Trek het netsnoer altijd aan de stekker uit het stopcontact en niet aan het snoer zelf. Opmerking over plaatsingDe stalen poten zijn losjes bevestigd aan de onderkant van het apparaat, waardoor er kleine openingen overblijven. Om deze reden zullen de voeten iets van de onderkant bewegen wanneer het apparaat wordt opgetild. Dit apparaat is ontworpen om op de voeten te rusten wanneer het wordt geplaatst, zodat de voeten geen onnodige stress op het lichaam uitoefenen. o De voeten bewegen iets van de onderkant van het apparaat, maar dit is geen defect. o Breng de meegeleverde pads aan op de onderkant van de voetsteunen om krassen op het oppervlak waar het apparaat is geplaatst te voorkomen. Het bovenste paneel van dit apparaat is bevestigd met wat speling. o Het paneel zal een beetje bewegen, maar dit is geen defect.
Vóór gebruik OnderhoudVeeg vuil van de bovenkant en andere panelen met een zachte doek die licht bevochtigd is met een verdund, neutraal reinigings-middel. Gebruik geen chemische reinigingsdoekjes, oplosmiddel of andere chemische middelen. Deze kunnen het oppervlak beschadigen. V Trek voor uw veiligheid vóór het schoonmaken de stekker uit het stopcontact.
62Aansluitingen VSteek de stekker van het netsnoer in het stopcontact nadat alle aansluitingen zijn gemaakt. o Lees de instructies van elk apparaat dat u met dit apparaat wilt gebruiken. o Bind aansluitkabels niet samen met netsnoeren. Dit kan brom veroorzaken. o Steek alle pluggen helemaal in.A Ingangsconnector KLOKsynchronisatie (10MHz IN)Gebruik deze ingang om kloksynchronisatiesignalen van 10 MHz in te voeren (pagina78).Gebruik voor de aansluiting een in de handel verkrijg-bare BNC coaxkabel.B COAXIAL/OPTICAL digitale audio-uitgangenGebruik deze om digitale audio uit te voeren.
Sluit hierop digi-tale audio-ingangen van audioapparatuur aan.Gebruik in de handel verkrijgbare RCA coaxiale digitale kabels of rechthoekige optische digitale kabels voor de aansluiting.C Stroomingang (~IN)Sluit hier het meegeleverde netsnoer aan.Steek de stekker van het netsnoer in het stopcontact nadat alle andere aansluitingen zijn gemaakt. V Gebruik alleen het netsnoer dat bij dit apparaat wordt geleverd. Het gebruik van andere netsnoe-ren kan brand of elektrische schokken tot gevolg hebben. V Trek de stekker uit het stopcontact als u het appa-raat lange tijd niet gebruikt.D UPDATE (onderhoud-)poortDeze wordt gebruikt voor onderhoud.
NL63Het aan/uitschakelen van dit apparaat synchroniseren met externe apparaten (activeringsfunctie)Het aan/uitschakelen van dit apparaat kan worden gesynchroni-seerd met een aangesloten UD-507, voorversterker of een ander apparaat dat activeringsfuncties ondersteunt.Gebruik in de handel verkrijgbare mono mini-jackplugkabels voor aansluitingen.LET OPOm de activeringsfuncties te gebruiken zet u de STANDBY/ON- schakelaar van dit apparaat op ON.Aansluitingen 12V TRIGGERINSluit dit aan op de activeringsuitgang van een voorversterker of ander apparaat.Hiermee kan met de aan/uit-bediening van die voorversterker of ander apparaat dit apparaat worden bediend en op stand-by worden gezet of ingeschakeld.THROUGH (doorvoeruitgang)Signalen die via de IN-aansluiting binnenkomen worden onge-wijzigd weer verzonden.Door dit aan te sluiten op een apparaat dat activeringsinvoer ondersteunt (bijv.
eindversterker of subwoofer) kan ook het aan/uitschakelen worden gesynchroniseerd met het op de IN-aansluiting van dit aangesloten apparaat.12V TRIGGER OUTApparaat met activeringsuitgang (UD-507, voorversterker, enz.)Mono mini-jackplugkabel V Sluit alle andere pluggen aan alvorens u de STANDBY/ON-schakelaar op ON zet. o Lees de instructies van elk apparaat dat u met dit apparaat wilt gebruiken. o Bundel geen aansluitkabels met netsnoeren. Dit kan ruis ver-oorzaken. o Verbind alle pluggen volledig.
64De afstandsbediening gebruikenVoorzorgsmaatregelen bij gebruik V Bij verkeerd gebruik kunnen batterijen openbre-ken of lekken, met als gevolg brand, letsel of vuil worden van nabijgelegen onderdelen. Lees de voorzorgsmaatregelen op pagina55 zorgvul-dig en neem ze in acht. o Richt de afstandsbediening bij gebruik op de ontvanger van de afstandsbedieningssignalen op het hoofdapparaat, binnen een afstand van 5 m. Plaats geen obstakels tussen het hoofdapparaat en de afstandsbediening. o De afstandsbediening kan dienst weigeren als de signaalontvan-ger van de afstandsbediening op het apparaat wordt blootge-steld aan direct zonlicht of ander fel licht. Verplaats in dat geval het apparaat.
o Let op: het gebruik van deze afstandsbediening kan ook andere apparaten in werking stellen die met infraroodstralen kunnen worden bediend.Batterijen installerenVerwijder de klep van de achterkant van de afstandsbediening en plaats twee AAA-batterijen met de ¥/^ volgens de afbeelding in hun behuizing. Plaats de klep weer terug.Wanneer de batterijen moeten worden vervangenAls de vereiste afstand tussen de afstandsbediening en het hoofdap-paraat kleiner wordt, of als het hoofdapparaat niet meer reageert op de toetsen van de afstandsbediening, vervang dan beide batterijen door nieuwe.Voer de lege batterijen af volgens de instructies op de batterijen of volgens de plaatselijke regelgeving.
NL65Onderdelen en functies van de afstandsbedieningAls zowel het apparaat als de afstandsbediening toetsen hebben met dezelfde functies, wordt in deze handleiding slechts één van deze behandeld. De andere toets kan op dezelfde manier wor-den gebruikt.d Toets lade OPEN/CLOSE (-)Druk hierop om de cd-lade te openen en te sluiten. e Toets DIMMERDruk hierop om de helderheid van het display van het hoofd-apparaat in te stellen.f Toets DISPLAYg Toets CLEARHiermee kunt u geprogrammeerde tracks wissen.
h Toets MENUDruk op de toets om de instellingen te openen (pagina73).Als de instellingen zijn geopend, drukt u hierop om terug te keren naar het vorige scherm.i Toets PLAY MODEHiermee schakelt u tussen programmeren en willekeurig afspelen.j Toetsen voor overslaan (., /)/Toetsen omhoog/omlaag (k, j)Gebruik deze om naar de vorige of volgende track te gaan.Houd deze toetsen ingedrukt tijdens het afspelen om achter-uit/vooruit te zoeken.Wanneer het menuscherm geopend isGebruik deze toetsen om instellingswaarden te selecteren.k Toets afspelen/pauze (7/9)/Toets ENTERDruk hierop na stop/pauze om het afspelen te starten/hervatten.Druk hierop tijdens het afspelen om te pauzeren.Wanneer het menuscherm geopend isDruk hierop om te starten of de keuze van een waarde te bevestigen.l Stoptoets (8)Druk hierop tijdens het afspelen om het afspelen te stoppen.a Toets STANDBY/ONDruk hierop om het apparaat in stand-by te zetten of in te scha-kelen.b CijfertoetsenGebruik deze om bijvoorbeeld tracks te selecteren en te pro-grammeren.
66Onderdelen en functies van het apparaatA Schakelaar STANDBY/ONGebruik deze om het apparaat in stand-by te zetten of in te schakelen. o Als het display uitgeschakeld blijft terwijl de schakelaar STANDBY/ON op ON staat, heeft dit meestal een van de vol-gende oorzaken: o Het apparaat is ingeschakeld, maar DIMMER (helderheid display) staat op AUTO OFF (pagina74). o De automatische energiebeheerfunctie is ingeschakeld en heeft het apparaat in stand-by gezet (pagina74). o Het netsnoer zit niet in het stopcontact. Om het apparaat in te schakelen als de automatische ener-giebeheerfunctie is geactiveerd en het apparaat in stand-by heeft gezet, drukt u op de toets STANDBY/ON op de afstands-bediening, of zet u de schakelaar STANDBY/ON op STANDBY en vervolgens weer op ON. B CLOCK-indicatorGeeft de kloksynchronisatiestatus aan.
Verlicht: Het apparaat is nu gesynchroniseerd met de klok aan de kloksynchronisatie-ingang (10MHz IN). Knippert: Er wordt geen klok ontvangen of het apparaat probeert te synchroniseren met het kloksignaal. Donker:Externe klok wordt niet gebruikt. o Zie pagina74 voor instellingen voor kloksynchronisatie. C Ontvanger van het signaal van de afstandsbedieningHier worden signalen van de afstandsbediening ontvangen. Richt de afstandsbediening bij gebruik op de signaalontvanger. D Cd-ladeHier kunt u een schijf laden. E DisplayHet display toont informatie over de audio die wordt afge-speeld en menuschermen. F Toets lade open/dicht (-)Druk hierop om de cd-lade te openen en te sluiten. G Stoptoets (8)Druk hierop om het afspelen te stoppen. H Toets afspelen/pauze (7/9)Druk hierop na stop/pauze om het afspelen te starten/hervat-ten. Druk hierop tijdens het afspelen om te pauzeren.
Wanneer het menuscherm geopend isDruk hierop om te starten of de keuze van een waarde te bevestigen. I Toets MENUDruk op de toets om de instellingen te openen (pagina73). Als de instellingen zijn geopend, drukt u hierop om terug te keren naar het vorige scherm.
NL67Automatische energiebeheerfunctieDit apparaat heeft een automatische energiebesparingsfunctie (pagina74).Standaard staat deze instelling aan.Het apparaat gaat automatisch in stand-by als er gedurende onge-veer 30 minuten geen audio wordt afgespeeld en de bediening niet wordt aangeraakt.Zet de automatische energiebeheerfunctie op OFF om deze uit te schakelen (pagina74).Helderheid van het displayU kunt de helderheid van het display van het apparaat aanpassen (pagina74).De standaardinstelling is Slightly BRIGHT (zwak verlicht).Als het display is ingesteld op AUTO OFF (automatische uitschake-ling van de verlichting), wordt het display uitgeschakeld wanneer het niet wordt bediend. o NO DISC en andere meldingen blijven verlicht.
DisplayIndien ingeschakeldZNadat het bovenstaande scherm is getoond, wordt de status weer-gegeven.Wanneer er geen schijf beschikbaar is NO DISCVoorbeeld display: gestoptTRACK 822 68:25Totaal aantal tracks op schijfTotale afspeeltijd (minuten: seconden)Druk op de toets DISPLAY terwijl er een schijf wordt afgespeeld of is gepauzeerd. Het scherm verandert als volgt:Voorbeeld display: afspelenTRACK 7 1 0:02Nummer van track die wordt afge-speeldVerstreken tijd van de track die wordt afgespeeld (minuten: seconden)TRACK 7 1 2:36Nummer van track die wordt afge-speeldResterende tijd van de track die wordt afgespeeld (minuten: seconden)REMAINTRACK 7 1 68:23Nummer van track die wordt afge-speeldResterende tijd op schijf (minuten: seconden)T.REMAIN
68Basisbediening5 Druk op de toets voor lade openen/sluiten (-) om de lade te sluiten. VOPGELETHoud uw vingers uit de buurt van de lade terwijl deze sluit.Op het display verschijnt READING en het apparaat begint de schijf te lezen. o Het apparaat heeft enige tijd nodig om de schijf te verkennen.Wacht tot aantal tracks en de afspeeltijd op het display ver-schijnen.Zodra het lezen is voltooid, ziet het display er als volgt uit.Voorbeeld op displayTRACK 822 68:25Totaal aantal tracks op schijfTotale afspeeltijd (minuten: seconden) o Wanneer POWER ON PLAY op ON staat, start het afspelen onmiddellijk nadat het apparaat is ingeschakeld (pagina75). o De tekst “NO DISC” verschijnt als er geen schijf is geladen.
o De tekst “No support” verschijnt als de geladen schijf niet kan worden afgespeeld.6 Druk op de toets afspelen/pauze (7/9).Het afspelen begint bij de eerste track.1 Zet de schakelaar STANDBY/ON op ON om het apparaat in te schakelen. o Als er op dit apparaat een stereoversterker is aangesloten, schakel de versterker dan altijd als laatste in.2 Zet het volume zo laag mogelijk.Zet het volume zo laag mogelijk op apparaten die worden gebruikt om het volume te regelen (bijvoorbeeld een ste-reoversterker).3 Druk op de toets voor lade openen/sluiten (-).4 Plaats een schijf met de gelabelde kant naar boven in de lade. o Plaats niet meer dan één schijf tegelijk in de lade. o Als de lade gesloten wordt terwijl de schijf nog niet goed in de lade zit, kan de schijf vast komen te zitten en gaat de lade mogelijk niet meer open. Plaats schijven altijd in de daarvoor bestemde ruimte in de lade.
NL69Voorbeeld op displayTRACK 7 1 0:02Nummer van track die wordt afgespeeldVerstreken tijd van de track die wordt afgespeeld (minuten: seconden)7 Het volume aanpassen.Pas het volume aan op apparaten die worden gebruikt om het volume te regelen (bijvoorbeeld een stereoversterker).OPMERKING o De automatische energiebeheerfunctie staat standaard op ON (pagina74). o Als DIMMER (helderheid display) is ingesteld op AUTO OFF, wordt het display uitgeschakeld wanneer het niet wordt bediend (pagina74).Overslaan om een track te zoekenDruk op een toets voor overslaan (.//) om naar het vorige of volgende nummer te gaan. Druk er herhaaldelijk op totdat de gewenste track is geselecteerd.Zodra een nummer is geselecteerd, begint het vanaf het begin af te spelen. o Druk tijdens het afspelen eenmaal op de toets . om terug te keren naar het begin van de huidige track.
Druk herhaaldelijk op de toets voor overslaan . om lager genummerde nummers te selecteren en af te spelen.Zoeken naar een deel van een trackHoud tijdens het afspelen een toets voor overslaan (.//) op de afstandsbediening ingedrukt om achteruit/vooruit te zoeken. Laat de toets voor overslaan (.//) los zodra u het deel vindt waarnaar u wilt luisteren.Ingedrukt hou-denHerhaald afspelenDruk op de herhaaltoets (¼) om als volgt door de herhaalmodi te bladeren.Alle tracks herhalen ( )Eén track herhalen ( )Normaal afspelen
70Shuffle en willekeurig afspelenOm over te schakelen naar willekeurig afspelen, drukt u herhaalde-lijk op toets PLAY MODE totdat rechtsboven op het display ver-schijnt.Er wordt willekeurig afgespeeld volgens de instelling.Shuffle/willekeurig afspelen ( )Geprogrammeerd afspelen (PGM)Normaal afspelen o Willekeurig afspelen stopt pas wanneer de stoptoets (8) wordt ingedrukt. o Wanneer willekeurig afspelen actief is, heeft de instelling voor herhaald afspelen geen effect.De cijfertoetsen gebruiken om een bepaald nummer af te spelenDruk tijdens het afspelen (of terwijl de cd is gestopt) op de cijfer-toetsen om een nummer van een track te selecteren en het afspelen vanaf dat nummer te starten.Om een track met een nummer van één cijfer af te spelen, drukt u op de bijbehorende toets.
Om een track met een nummer met twee cijfers af te spelen, drukt u zo vaak als nodig op de toets +10 en vervolgens op de bijbehorende cijfertoets voor het tweede cijfer. Het afspelen begint zodra het nummer is ingevoerd.Voorbeelden van bedieningTrack 7:Track 23:Geprogrammeerd afspelenAfspelen programmeren1 Druk herhaaldelijk op de toets PLAY MODE tot-dat PGM rechtsboven op het display verschijnt.TRACK 8 PGM 9 25:48 o Als PGM is geselecteerd tijdens het afspelen, wordt het afspeelnummer toegevoegd als programmastap1.OPMERKINGProgrammeren is ook mogelijk als de lade is geopend. In dat geval kunnen tracknummers 1 – 99 worden geprogrammeerd.
Nadat een cd is geladen, worden de tracknummers die niet op de cd staan echter verwijderd.2 Gebruik de cijfertoetsen om tracknummers in te voeren.Zie “De cijfertoetsen gebruiken om een bepaald nummer af te spelen” voor instructies over het invoeren van trackingnummers.Voorbeeld op display 5 P01 Tracknummer ProgrammastapTRACK 8 PGM 5 P01 4:04Basisbediening (vervolg)
NL71 3 Ga verder met het invoeren van de nummers van de tracks die u wilt programmeren.4 Druk op de toets afspelen/pauzeren (7/9) om het afspelen van het programma te starten. o De functies overslaan, zoeken en herhaald afspelen kunnen tij-dens het afspelen van programma’s worden gebruikt.OPMERKINGWanneer “PGM” rechtsboven op het display staat, hangt de reactie op het indrukken van de cijfertoetsen om tracknummers in te voe-ren af van de instelling van PROGRAM PLAY (pagina75).De volgorde van het programma controlerenDruk op overslaan (.//) wanneer het afspelen is gestopt om de getoonde programmastap te wijzigen.
Zo kan de volgorde van het programma worden gecontroleerd.Druk na de controle op de stoptoets (8).Geprogrammeerde tracks wijzigenAls op overslaan (.//) wordt gedrukt wanneer het afspelen is gestopt, gaat de programmastap knipperen en wordt de program-mabewerkingsmodus actief.Druk op de stoptoets (8) om de programmabewerkingsmodus te sluiten.Tracks invoegen1 Gebruik de toetsen voor overslaan (.//) wanneer het afspelen is gestopt om de pro-grammastap weer te geven waar u een track wilt invoegen.Voorbeeld op displayTRACK 8 PGM 8 P02 6:31Programmastap knippert2 Gebruik de cijfertoetsen om tracknummers in te voeren.Voorbeeld op displayTRACK 8 PGM 6 P03 10:41 o In dit voorbeeld is track nummer6 toegevoegd bij pro-gramma stap3. De tracks op alle volgende programmastap-pen worden naar latere stappen geduwd.
72Geselecteerde tracks wissen1 Gebruik de toetsen voor overslaan (.//) wanneer het afspelen is gestopt om de program-mastap weer te geven met de track die u wilt wissen.Voorbeeld op displayTRACK 8 PGM 8 P02 10:41Programmastap2 Druk op de toets CLEAR om de track uit het programma te verwijderen.Voorbeeld op displayTRACK 8 PGM 6 P02 7:25Programmastap o In dit voorbeeld is tracknummer6 gewist van program-mastap2. Hierbij zijn tracks bij stap3 en later naar voren gebracht.3 Druk op de stoptoets (8) om het bewerken te sluiten.OPMERKINGAls u de toets CLEAR indrukt terwijl het afspelen is gestopt, wordt de track gewist bij de laatste stap die aan het programma is toege-voegd.Basisbediening (vervolg)Het hele programma wissenHet hele programma kan als volgt worden gewist: o Door op PLAY MODE te drukken zodat PGM uit de rechterboven-hoek van het display verdwijnt. o Een schijf uitwerpen.
Wordt vervolgd op de volgende pagina eNL73Instellingen1 Druk op de toets MENU om het menuscherm te openen.2 Druk op de toetsen voor overslaan (.//) om het item te tonen dat u wilt instellen. o U kunt ook de toetsen omhoog en omlaag (k, j) op de afstandsbediening gebruiken.De menuopties verschijnen in de volgende volgorde.CLOCK SYNC DIGITAL OUT DIMMER AUTO POWER SAVE APS TIME SETTING POWER ON PLAY PLAY MODE SHUFFLE_RANDOM PROGRAM PLAY STANDBY, CLOSE VERSION INFO3 Druk op de toets afspelen/pauze (7/9). o U kunt ook op de toets ENTER op de afstandsbediening drukken. o De huidige ingestelde waarde wordt op het display weerge-geven.4 Druk op de toetsen voor overslaan (.//) om de instellingswaarden te wijzigen. o U kunt ook de toetsen omhoog en omlaag (k, j) op de afstandsbediening gebruiken.
o Als er gedurende ongeveer zeven seconden geen bewer-king wordt uitgevoerd, zal het scherm terugkeren naar het weergeven van de afspeelstatus van de schijf.KloksynchronisatieMENU CLOCK SYNC OFFOFF (standaard)Er wordt geen kloksynchronisatie gebruikt.ONDe masterklok van het apparaat wordt gesynchroniseerd met het 10-MHz-signaal dat wordt ontvangen via de kloksynchronisa-tie-ingang (10MHz IN).Instelling digitale uitgangMENU DIGITAL OUT COAXIALCOAXIAL (standaard)Het digitale audiosignaal van de cd wordt verzonden via de COAXIAL DIGITAL OUT-aansluiting.OPTICALHet digitale audiosignaal van de cd wordt verzonden via de OPTICAL DIGITAL OUT-aansluiting.Helderheid van het displayMENU DIMMER Slightly BRIGHTBRIGHTBlijft helder verlicht.Slightly BRIGHT (standaard)Blijft zwak verlicht.DARKBlijft donker.AUTO OFFGaat automatisch uit.
o Het display gaat uit als het niet wordt bediend.OPMERKINGDit kan direct worden ingesteld met de toets DIMMER op de afstands-bediening.Automatische energiebeheerfunctieDit apparaat heeft een automatische energiebeheerfunctie. o De automatische energiebeheerfunctie staat standaard op ON.MENU AUTO POWER SAVE ONOFFDe automatische energiebeheerfunctie is uitgeschakeld.ON (standaard)Het apparaat gaat automatisch in stand-by als er gedurende ongeveer 30 minuten geen audio wordt afgespeeld en de bedie-ning niet wordt aangeraakt. o De tijdinstelling van de automatische energiebeheerfunctie bepaalt na hoeveel tijd het apparaat in stand-by gaat.Instellingen (vervolg)
NL75 Tijdinstelling automatische energiebe-heerfunctieHier wordt de tijdsduur ingesteld waarna de automatische energie-beheerfunctie het apparaat in stand-by zet.MENU APS TIME SETTING 30 [MIN]Dit kan worden ingesteld in een bereik van 5–255 minuten in stap-pen van 5 minuten (standaard 30 minuten).Afspelen na inschakelenHet afspelen kan automatisch starten wanneer het apparaat wordt ingeschakeld.MENU POWER ON PLAY OFFOFF (standaard)Het afspelen start niet automatisch wanneer het apparaat wordt ingeschakeld.ONHet afspelen start automatisch wanneer het apparaat wordt ingeschakeld.AfspeelmodusHiermee wordt de afspeelmodus ingesteld.MENU PLAY MODE NORMALNORMAL (standaard)Normaal afspelenSHUFFLEShuffle afspelenRANDOMWillekeurig afspelenPROGRAMGeprogrammeerd afspelenOPMERKINGAfhankelijk van de instelling die werd gemaakt in “Shuffle en wille-keurig afspelen” (SHUFFLE RANDOM), wordt “SHUFFLE” of “RANDOM” weergegeven als een selecteerbare optie.Shuffle en willekeurig afspelenShuffle en willekeurige afspelen kunnen worden geselecteerd.MENU SHUFFLE_RANDOM SHUFFLE PLAYSHUFFLE PLAY (standaard)Dit speelt elk nummer op de schijf één keer in willekeurige volg-orde af.
o Tenzij herhaald afspelen ook is ingesteld, wordt het afspelen gestopt nadat alle nummers op de schijf zijn afgespeeld.RANDOM PLAYDe nummers op de schijf worden in willekeurige volgorde afge-speeld. o Ongeacht de instelling voor herhaald afspelen, stopt het afspelen pas wanneer de stoptoets (8) wordt ingedrukt.Reactie op nummertoetsen tijdens geprogrammeerd afspelenHiermee wordt ingesteld wat er gebeurt wanneer de cijfertoetsen worden gebruikt tijdens het afspelen van het programma.MENU PROGRAM PLAY PLAY LATERPLAY LATER (standaard)Het ingevoerde tracknummer wordt toegevoegd aan het einde van het programma.De track die wordt afgespeeld, blijft spelen.PLAY NOWHet ingevoerde tracknummer wordt toegevoegd aan het einde van het programma en begint onmiddellijk te spelen.
76 ProbleemoplossingAls u een probleem ondervindt met dit apparaat, neem dan even de tijd om de volgende informatie door te nemen voordat u om onder-steuning vraagt. Als u geen oplossing kunt vinden, neem dan con-tact op met de leverancier waar u het apparaat heeft gekocht. AlgemeenHet apparaat schakelt niet in. e Controleer of de stekker goed in het stopcontact is gestoken. Als er op het stopcontact een schakelaar zit, controleer dan of het is ingeschakeld. e Sluit een ander elektrisch apparaat aan op het stopcontact om te controleren of er spanning op staat. e Als het apparaat door de automatische energiebeheerfunctie op stand-by is gezet, druk dan op de toets STANDBY/ON van de afstandsbediening om het apparaat weer in te schakelen. Het apparaat gaat automatisch naar de stand-by-modus. e Dit komt omdat de automatische energiebesparende functie het apparaat in stand-by zet.
Zet de schakelaar STAND-BY/ON op STANDBY en vervolgens weer op ON. Wijzig zo nodig de instelling van de automatische energiebe-heerfunctie (pagina74). Afstandsbediening werkt niet. e Schakel het hoofdapparaat in (pagina68). e Als de batterijen leeg zijn, vervang deze dan allebei door nieuwe (pagina64). e De afstandsbediening werkt niet als er zich een obstakel tus-sen de afstandsbediening en het apparaat bevindt. Richt de afstandsbediening op het voorpaneel van het apparaat op een afstand van minder dan ongeveer 5m (pagina64). Een televisie of een ander apparaat werkt niet goed. e Het gebruik van de afstandsbediening van dit apparaat kan tot gevolg hebben dat sommige televisies en andere apparatuur met draadloze afstandsbedieningsfuncties niet goed werken. Er klinkt een zoemend geluid.
e Als er zich een aansluitkabel dicht bij een netsnoer, tl-lamp of een andere mogelijke bron van interferentie bevindt, verhoog dan de afstand tot deze storingsbron.
Instellingen (vervolg)Automatische sluiting van de lade in stand-byHiermee wordt het gedrag van de lade ingesteld wanneer het appa-raat in stand-by gaat. MENU STANDBY, CLOSE OFFOFF (standaard)De lade sluit niet automatisch wanneer het apparaat in stand-by gaat. ONDe lade sluit automatisch wanneer het apparaat in stand-by gaat. InformatiedisplayDit geeft de versie weer van de door het apparaat gebruikte firm-ware. MENUVERSION INFO SYSTEMSYSTEMDe firmwareversie van de microcomputerCD DRIVEDe firmwareversie van het cd-station.
NL77Er wordt geen geluid weergegeven. e Als er een stereoversterker op dit apparaat is aangesloten, pas dan het geluidsvolume aan. e Controleer nogmaals de aansluitingen met andere apparatuur. e Stel de digitale uitgang (DIGITAL OUT) in op de gebruikte aan-sluitingen (COAXIAL of OPTICAL) (pagina74). Cd-transportAfspelen is niet mogelijk. e Zorg dat de schijf met de gelabelde kant naar boven is geplaatst. e Als de schijf vuil is, veeg hem dan schoon. e Misschien zit er een lege cd in, neem een schijf waar zeker wat op staat. e Afhankelijk van de kwaliteit en de manier waarop de schijf is opgenomen, kunnen sommige CD-R/CD-RW-schijven niet worden afgespeeld. e Dit apparaat kan CD-R/CD-RW-schijven alleen afspelen als ze zijn gefinaliseerd. Het systeem slaat stukken over. e Het systeem kan door trillingen stukken overslaan. Installeer dit apparaat op een stabiele plaats.
e Als de schijf vuil is, veeg hem dan schoon. e Gebruik geen schijven die gekrast of gebarsten zijn. KloksynchronisatieDe CLOCK-indicator stopt niet met knipperen. e Zet kloksynchronisatie op OFF als deze niet wordt gebruikt. e Er wordt mogelijk een kloksignaal ontvangen waarmee dit apparaat niet kan synchroniseren. Controleer de aansluitingen voor kloksynchronisatie en de instellingen van de aangeslo-ten apparaten. Omdat dit apparaat gebruikmaakt van een microcontroller, kan externe ruis of andere interferentie de werking van dit apparaat nega-tief beïnvloeden. Haal in dat geval het netsnoer uit het stopcontact, wacht even, schakel het apparaat weer in en herhaal de handelingen.
Opmerking over condensatieAls dit apparaat van een koude buitenomgeving naar een warme ruimte wordt gebracht, of als de verwarming net is aangezet in de ruimte waarin het apparaat zich bevindt, kan er condensatie optreden op bepaalde onderdelen of lenzen, waardoor het appa-raat niet goed werkt. Als dit gebeurt, laat het product dan aan-staan en wacht één tot twee uur. Hierna zou het probleem moeten zijn verholpen.
Fabrieksinstellingen herstellen1 Zet de schakelaar STANDBY/ON op ON terwijl u de toets MENU ingedrukt houdt. 2 Laat de toets MENU los zodra het menu FACTORY RESET verschijnt. MENU FACTORY RESET ARE YOU SURE. 3 Druk op de toets afspelen/pauze (7/9). PLEASE WAIT. Het gebruikelijke scherm verschijnt nadat het resetten is vol-tooid. Voorbeeld op display NO DISCLET OP o Zet het apparaat niet in stand-by totdat het gebruikelijke scherm verschijnt. o Hiermee worden alle instellingen teruggezet naar hun stan-daardwaarden. o De standaardinstellingen zijn de instellingswaarden die worden weergegeven in de schermafbeeldingen van deze handleiding.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Teac PD-507T stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding CD-spelers/recorder Teac
Alle Teac CD-spelers/recorder handleidingen