Smeg SNL 95 Handleiding

Smeg Fornuis SNL 95

Bekijk gratis de handleiding van Smeg SNL 95 (15 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Smeg SNL 95 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/15
Inhoudsopgave
30
1.VEILIGHEIDS- EN GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN_______________31
2.INSTALLATIE VAN HET APPARAAT_________________________33
3.REGELING VAN HET GAS_________________________________38
4.LAATSTE HANDELINGEN__________________________________40
5.GEBRUIK VAN DEKOOKPLAAT____________________________41
6.REINIGING EN ONDERHOUD______________________________43
DEZE INSTRUCTIES ZIJN ALLEEN GELDIG VOOR DE LANDEN VAN BESTEMMING
WAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN OPDE VOORZIJDEVAN DEZEHANDLEIDING
STAAN.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: zijn bestemd voor de
gekwalificeerde technicus diede gasinstallatie moet controleren ende
installatie, deinbedrijfstelling en dekeuring van het apparaat moet
uitvoeren.
INSTRUCTIESVOOR DEGEBRUIKER: geven gebruiksadviezen,
beschrijving van de bedieningen en de juiste reinigings- en
onderhoudswerkzaamheden voor het apparaat.

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Smeg
Categorie: Fornuis
Model: SNL 95

Handleiding Smeg SNL 95 – volledige tekst

Inhoudsopgave301. VEILIGHEIDS- EN GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN_______________31 2. INSTALLATIE VAN HET APPARAAT _________________________33 3. REGELING VAN HET GAS _________________________________38 4. LAATSTE HANDELINGEN__________________________________40 5. GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT ____________________________41 6. REINIGING EN ONDERHOUD ______________________________43 DEZE INSTRUCTIES ZIJN ALLEEN GELDIG VOOR DE LANDEN VAN BESTEMMINGWAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN OP DE VOORZIJDE VAN DEZE HANDLEIDINGSTAAN.INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: zijn bestemd voor degekwalificeerde technicus die de gasinstallatie moet controleren en deinstallatie, de inbedrijfstelling en de keuring van het apparaat moetuitvoeren.INSTRUCTIES VOOR DE GEBRUIKER: geven gebruiksadviezen,beschrijving van de bedieningen en de juiste reinigings- enonderhoudswerkzaamheden voor het apparaat.

Presentatie311. VEILIGHEIDS- EN GEBRUIKSVOORSCHRIFTENDEZE HANDLEIDING MAAKT DEEL UIT VAN HET APPARAAT EN MOETDERHALVE IN ZIJN GEHEEL BINNEN HANDBEREIK ERVAN BEWAARDWORDEN GEDURENDE DE HELE LEVENSDUUR VAN DE KOOKPLAAT. WIJ ADVISEREN DEZE HANDLEIDING EN ALLE AANWIJZINGEN ERINAANDACHTIG DOOR TE LEZEN ALVORENS DE KOOKPLAAT TEGEBRUIKEN. BEWAAR OOK DE SERIE BIJGELEVERDE MONDSTUKKEN. HET APPARAAT MOET WORDEN GEÏNSTALLEERD DOORGEKWALIFICEERD PERSONEEL MET INACHTNEMING VAN DEGELDENDE NORMEN. DIT APPARAAT IS BEDOELD VOORHUISHOUDELIJK GEBRUIK EN VOLDOET AAN DE GELDENDE NORMENDIE OP DIT MOMENT VAN KRACHT ZIJN. HET APPARAAT IS GEBOUWDOM DE VOLGENDE FUNCTIE TE VERVULLEN: BEREIDING ENOPWARMEN VAN VOEDSEL; IEDER ANDERSOORTIGE GEBRUIK DIENTALS ONEIGENLIJK GEBRUIK TE WORDEN BESCHOUWD. DE FABRIKANT WIJST ELKE AANSPRAKELIJKHEID VOOR ANDERGEBRUIK DAN IS AANGEGEVEN, AF.

LAAT DE RESTEN VAN DE VERPAKKING NIET ONBEWAAKT IN HUISACHTER. SCHEID DE VERSCHILLENDE AFVALMATERIALEN VAN DEVERPAKKING EN OVERHANDIG HEN AAN HET DICHTSTBIJZIJNDECENTRUM VOOR GESCHEIDEN AFVALVERWERKING. VERBINDING MET DE AARDE IS VERPLICHT VOLGENS DETOEPASSELIJKE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VAN DE ELEKTRISCHEINSTALLATIE. DE STEKKER DIE AAN DE VOEDINGSKABEL EN HET BIJBEHORENDESTOPCONTACT MOETEN WORDEN BEVESTIGD, MOETEN VAN HETZELFDETYPE ZIJN, EN AAN DE GELDENDE VOORSCHRIFTEN VOLDOEN. BIJ EEN INGEBOUWD APPARAAT MOET HET STOPCONTACTBEREIKBAAR ZIJN. TREK DE STEKKER NOOIT AAN DE KABEL UIT HETSTOPCONTACT. KEUR DE KOOKPLAAT ONMIDDELLIJK NA INSTALLATIE AAN DE HANDVAN DE INSTRUCTIES DIE VERDEROP GEGEVEN WORDEN. IN GEVALVAN SLECHTE WERKING MOET HET APPARAAT WORDENAFGEKOPPELD VAN HET ELEKTRICITEITSNET EN MOET HETDICHTSTBIJZIJNDE TECHNISCHE SERVICECENTRUM WORDENGECONTACTEERD.

PROBEER NOOIT HET APPARAAT TE REPAREREN. CONTROLEER TELKENS NA HET GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT OF DEBEDIENINGSKNOPPEN IN DE STAND (UIT) STAAN. DE IDENTIFICATIEPLAAT MET DE TECHNISCHE GEGEVENS, HETSERIENUMMER EN DE MARKERING IS ZICHTBAAR GEPLAATST ONDER DEKAP.

Presentatie32ZET GEEN PANNEN OP DE ROOSTERS VAN DE KOOKPLAAT DIE NIETVOLKOMEN GLAD EN REGELMATIG ZIJN.GEBRUIK GEEN SCHALEN OF (GRILL)PANNEN DIE DE OMTREK VAN DEKOOKPLAAT TE BUITEN GAAN.HET APPARAAT IS BESTEMD VOOR GEBRUIK DOOR VOLWASSENEN.STA HET NIET TOE DAT DE KOOKPLAAT GEBRUIKT WORDT ALSSPEELGOED DOOR KINDEREN, ZONDER VOLDOEND TOEZICHT.ALS HET APPARAAT WORDT AFGEDANKT DIENT HET TE WORDENAFGEGEVEN BIJ EEN CENTRUM VOOR GESCHEIDENAFVALVERWERKING.De fabrikant wijst elke aansprakelijkheid voor persoonlijk letsel ofmateriële schade of die veroorzaakt worden door hetveronachtzamen van bovenstaande voorschriften of door het onklaarmaken van afzonderlijke onderdelen van het apparaat, of doorgebruik van niet-originele vervangingsonderdelen.

Instructies Voor de Installateur332. INSTALLATIE VAN HET APPARAATDe volgende ingreep vergt metsel- of timmerwerk en moet derhalveworden verricht door een technicus die op dit vlak bekwaam is.De installatie is mogelijk op structuren van verschillende materialen,zoals metselwerk, metaal, massief hout en met plastic gelamineerdhout, als het maar hittebestendig is (T 90°C).2.1 Bevestiging aan de draagconstructie van het traditioneleinbouwmodel (fig.1).Maak een opening in hetbovenblad van het meubel met deafmetingen die op de afbeeldingworden vermeld, en houd daarbijeen minimum afstand tot deachterrand van 50 mm. Ditapparaat is geclassificeerd als“type Y” voor wat betreftbrandgevaar, en geplaatstworden tegen wanden die hogerzijn dan het werkblad opvoorwaarde dat de afstand “X”1in acht genomen wordt die op de afbeelding wordt aangeduid, ombeschadigingen door oververhitting te vermijden.

Vergewis u ervan dat de vurenvan de fornuizen een minimum afstand tot een eventuele verticale plankerboven hebben van 750 mm.Plaats de bijgeleverde isolerende pakking nauwkeurig over debuitenomtrek van de opening die in het werkblad gemaakt is zoals op deonderstaande afbeeldingen, en probeer hem over het hele oppervlak telaten aansluiten door hem lichtjes met de handen aan te drukken. Alnaar gelang het model kookplaat dat geïnstalleerd moet worden, dient ude maten in aanmerking te nemen die op de afbeelding wordenaangegeven en moet u eraan te denken dat voor beide modellen devoor- en achterkant moet aansluiten op de opening. Bevestig dekookplaat aan het meubel met behulp van de bijgeleverde beugeltjesA/B C Snijd op rand het teveel aan pakking af.De maten van de volgende tekening zijn genomen op de opening vanafde binnenkant van de pakking.Klem ‘A’ in de 1egleuf Klem ‘A’ in de 2egleuf

Instructies Voor de Installateur342.2 Bevestiging aan de draagconstructie van hetwerkbladhoogtemodel (fig.1).Maak een opening in het bovenblad van het meubel met de afmetingen dieop de afbeelding worden vermeld, en houd daarbij een minimum afstand totde achterrand van 50 mm. Dit apparaat is geclassificeerd als “type Y” voorwat betreft brandgevaar, en geplaatst worden tegen wanden die hoger zijndan het werkblad op voorwaarde dat de afstand “X” in acht genomen wordtdie op de afbeelding wordt aangeduid, om beschadigingen door oververhitting tevermijden. Vergewis u ervan dat de vuren van de fornuizen een minimum afstandtot een eventuele verticale plank erboven hebben van 750 mm.2 3Bij dit type apparaat moet u in het werkblad een 2 mm diepe holte frezenwaarvan u de maten in figuur 3 kunt vinden.

Alvorens de kookplaat teplaatsen moet u de pakking langs de volledige omtrek van het apparaataanbrengen en controleren of hij overal goed aan het metaal hecht.De pakking moet worden aangebracht zoals afgebeeld in figuur 5.4 5L'appareil peut aussi être positionné en utilisant de la silicone enalternative au joint fourni. Dans ce cas, l’installateur devra vérifier laplanéité de l'appareil avec le dessus du meuble.2.3 Elektrische aansluitingControleer of het voltage en de dimensionering van de voedingslijncorresponderen met de eigenschappen op het plaatje onder de kap vanhet apparaat. Dit plaatje mag in geen geval worden verwijderd.De stecker aan het uiteinde van de snoer moet overeenstemmen methet stopcontact en moet bovendien aan de desbetreffende geldendevoorschriften conform zijn. Controleer of de voedingslijn naar behorengeaard is.

Instructies Voor de Installateur35Breng op de voedingslijn van het apparaat een veelpolig onderbrekings-mechanisme aan met en afstand tussen de contacten van minstens 3 mm,op een gemakkelijk toegankelijke plaats en in de buurt van het apparaat.Gebruik geen reductoren, adapters of aftakmoffen.In geval van vervanging van de voedingskabel, mag de doorsnede vande draden van de nieuwe kabel niet minder zijn dan 0.75 mm2(kabel van3 x 0.75), en denk eraan dat het uiteinde dat met het apparaatverbonden moet worden een minstens 20 mm langere aardingsdraad(geel-groen) moet hebben. Gebruik uitsluitend een snoer van typeH05V2V2-F of gelijkwaardig die bestendig is tegen een temperatuur van90°C.

Het vervangen van de snoer mag slechts door een gespecialiseerdtechnicus worden uitgevoerd die aansluiting op het stroomnet volgens hethiernavolgende schema zal moeten uitvoeren.L = bruinN = blauw= geel-groenVoor persoonlijk letsel of materiële schade, veroorzaakt door hetveronachtzamen van bovenstaande voorschriften of door onklaar makenvan een afzonderlijk deel van het apparaat: de fabrikant wijst elkeaansprakelijkheid af.2.4 Ventilatie van de vertrekkenHet apparaat mag alleen worden geïnstalleerd in ruimten metpermanente ventilatie, zoals voorzien door de normen. In het vertrekwaarin het apparaat geïnstalleerd is moet zoveel lucht kunnentoestromen als nodig is voor de reguliere verbranding van het gas en denodige luchtverversing in het vertrek zelf.

De luchtinlaatopeningen,beschermd door roosters, moeten correct gedimensioneerd zijn(voorschriften van de normen) en zodanig geplaatst dat ze niet geheel ofgedeeltelijk verstopt kunnen raken. De ruimte moet naarbehorengeventileerd worden om de warmte en de vochtigheid, die door hetbakken worden veroorzaakt, te verwijderen: voraal, na langdurig gebruik,wordt aanbevolen een raam te openen of eventueel de snelheid van deventilatoren te verhogen.

Instructies Voor de Installateur362. 5 Afvoer van verbrandingsproductenDe afvoer van verbrandingsproducten moet worden verzekerd viawasemkappen die zijn verbonden met een schouw met natuurlijke treken de juiste doelmatigheid, door geforceerde afzuiging. Een doelmatigafzuigsysteem vereist een nauwgezet ontwerp door een specialist diedaartoe bevoegd is, met inachtneming van de posities en afstanden diedoor de normen worden opgelegd. Na de werkzaamheden moet deinstallateur een conformiteitsverklaring afgeven. 2. 6 GasaansluitingDe aansluiting op het gasnet kan worden verricht met een starrekoperbuis of met een flexibele buis met doorgaande wand en inovereenstemming met de voorschriften van de normen. Controleer na dehandeling met behulp van een zeepoplossing, en nooit met een vlam, ofde afdichting perfect is.

De kookplaat is goedgekeurd voor methaangasG25 (2L) - G20/G25 (2E+) met een druk van 25 mbar- 20/25 mbar. Voor voeding met andere types gas zie Hoofdstuk “3REGELING VAN HET GAS ”. Het verbindingsstuk heeft een externeschroefdraad van ½” gas (ISO 7-1) / ISO 228-1. Aansluiting met starre koperbuis: deaansluiting op het gasnet moet zodaniggeschieden dat het geen belastingen van welkeaard dan ook op het apparaat veroorzaakt. Deaansluiting kan gebeuren met een adapter Dmet biconus, waarbij altijd de bijgeleverdepakking C ertussen moet worden aangebracht. Aansluiting met flexibele buis: gebruikuitsluitend flexibele buisen volgens de geldendevoorschriften en zet altijd tussen hetverbindingsstuk Aen de flexibele buis Edegeleverde pakking C.

De adaptor C moet voorzien zijn van eeninterne cilindrische leiddraad (ISO 228-1) aan het uiteindezodat deze met het apparaat aangesloten kant worden en eenexterne kegelvormige leiddraad (ISO 7-1) aan het uiteinde omaan de buis te sluiten. Altijd de geleverde pakking Btussenhet verbindingsstuk en de adaptor A C zetten.

Instructies Voor de Installateur37De flexibele buis moet zo worden gelegd dat de lengte van de leidingenniet meer is dan 1.5 meter in maximale extensie; controleer of deleidingen niet in aanraking komen met beweegbare delen of bekneldraken.2.7 Aansluiting op vloeibaar gasGebruik een drukregelaar en sluit de fles aan volgens de voorschriftenvan de normen. Vergewis u ervan dat de voedingsdruk de waarden inacht neemt die worden aangegeven in de tabel in paragraaf “3.2Tabellen met eigenschappen van branders en sproeiers”.De kookplaat is getest en kan uitsluitend op G25 gas met een druk van25 mbar functioneren, en hoeft dus niet meer te worden afgesteld.BranderNominaalwarmtevermogen(kW)Methaangas – G25 25 mbarDiameter mondstuk1/100 mmBeperkt debiet(W)Hulpbrander 1.05 76 380Halfsnelle 2.15 110 450Snel 128 6503.0Ultrasnel 3.25 135 1400

Instructies Voor de Installateur383. REGELING VAN HET GASVoor de werkzaamheden moet altijd de elektrische voeding naarhet apparaat worden uitgeschakeld.De kookplaat van het fornuis is getest op methaangas G20/G25 (2E+)bij een druk van 20/25 mbar. Als hij op andere gassoorten moet werken,moeten de sproeiers op de branders worden vervangen en moettenslotte de minimum vlam op de gaskranen worden ingesteld. Desproeiers moeten worden vervangen volgens de beschrijving in devolgende paragraaf.3.1 Vervanging van de kookplaatBij deze ingreep hoeft de primaire lucht niet te worden geregeld.1. Haal de roosters weg, verwijder alle kapjes envlamverdelerkransen;2. schroef de sproeiers van de branders los met een buissleutel van 7mm;3.

Instructies Voor de Installateur404. LAATSTE HANDELINGENNa bovenstaande instellingen te hebben uitgevoerd, het apparaat weerin elkaar zetten door de instructies uit paragraaf “3.1 Vervanging van dekookplaat ” in omgekeerde volgorde uit te voeren.Na de instelling met een andere soort gas dan bij de keuring dient hetetiket in de opwarmruimte voor het voedsel te worden vervangen doorhet etiket dat correspondeert met de nieuwe gassoort. Het etiket isverkrijgbaar bij het dichtstbijzijnde Erkende Assistentiecentrum.4.1 Instelling van het minimum voor methaangasSteek de brander aan en zet hem op de kleinstestand. Neem de knop van de gaskraan weg endraai aan de stelschroef die in of naast hetstaafje van de kraan zit (dit is afhankelijk van demodellen), totdat er een regelmatige minimalevlam ontstaat.

Hermonteer de knop en controleerde stabiliteit van de vlam van de brander (als deknop snel van de grootste naar de kleinste standgedraaid wordt, mag de vlam niet uitgaan).Herhaal deze operatie op alle gaskranen.4.2 Instelling van het minimum voor vloeibaar gasVoor de instelling van het minimum voor vloeibaar gas moet de schroefdie in of naast het staafje van de kraan zit (afhankelijk van de modellen)helemaal met de klok mee worden gedraaid.De diameters van de by-pass voor elke brander afzonderlijk wordenvermeld in de tabel “3.2 Tabellen met eigenschappen van branders ensproeiers ”.4.3 Smering van de gaskranenHet kan zijn dat de gaskranen in de loop der tijd moeilijkergaan draaien en blokkeren. Maak hen dan aan debinnenkant schoon en ververs het smeervet. Dit dient teworden gedaan door een gespecialiseerd technicus.

Instructies Voor de Gebruiker415. GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT5.1 Instelknop brandersAlvorens de branders van de kookplaat te ontsteken dient u tecontroleren of de vlamverdelerkransen goed op hun plaats zitten methun kapjes, en erop letten of de gaten Avan de vlamverdelerscorresponderen met de bougies en de thermokoppels.Het rooster B dat op verzoek geleverd wordt, wordt gebruikt voor de wok(Chinese pan).Ter bescherming van de kookplaat hebben we het fornuis uitgerust meteen verhoogd rooster Cdat onder pannen met een diameter van meerdan 26 cm kan worden geplaatst.De bijgeleverde reductie C dient te worden gebruikt voor kleine pannen.Bij elke knop wordt aangegeven bij welke brander hijhoort. Het apparaat is voorzien van een elektronischontstekingsmechanisme.

Het is voldoende de knopin te drukken en op het symbool van de minimumvlam te draaien, totdat de ontsteking heeftplaatsgevonden.De gaspitten zijn voorzien van elektronische ontsteking. Het isvoldoende om de draaiknop tegen de klok in op het symbool vanminimale vlam te draaien en in te drukken, totdat het gaspit aangestokenis. Bij de modellen die met beveiligingskleppen uitgerust zijn, de knopvoor ongeveer 2 seconden ingedrukt houden om het doorlaten van hetgas en de beveiligingsinrichting te activeren. Mocht de vlam van eenbrander uitgaan zodra de knop losgelaten wordt, dan moet de handelingopnieuw verricht worden en de knop dient langer ingedrukt gehouden teworden.Wanneer de brander eenmaal is ontstoken kunt u de vlam naar wensregelen.Controleer telkens na het gebruik van de kookplaat of debedieningsknoppen in de stand (uit) staan.

Instructies Voor de Gebruiker425.2 Praktische wenken voor het gebruik van de brandersVoor een beter rendement van de branders en een minimaalgasverbruik: gebruik pannen met een deksel, met de juiste afmetingen inverhouding tot de brander, om te vermijden dat de vlam de zijkantenraakt (zie paragraaf “5.3 Diameter van de pannen”). Verklein de vlam ophet moment van koken zoveel als nodig is om te voorkomen dat devloeistof overkookt.Om tijdens de bereiding verbrandingen of beschadiging van de plaat tevermijden, moeten alle pannen en schalen binnen de omtrek van dekookplaat worden geplaatst.Let bij het gebruik van olie of vet zeer goed op, want deze kunnen vlamvatten als zij oververhit raken.5.3 Diameter van de pannenBRANDERS1 Hulpbrander2 Halfsnelle3 Snel4 UltrasnelØ min. enmax. (in cm)12-1416-2018-2420-26

Instructies Voor de Gebruiker436. REINIGING EN ONDERHOUDVoor alle werkzaamheden moet de elektrische voeding van hetapparaat worden uitgeschakeld.6.1 Reiniging van het roestvrij staalOm het roestvrij staal in goede conditie te houden, moet het regelmatigna elk gebruik worden schoongemaakt, nadat de oven is afgekoeld.6.1.1 Gewone dagelijkse reinigingGebruik voor het schoonmaken en conserveren van de roestvrij stalenoppervlakken altijd specifieke producten die geen schurende of zurestoffen op chloorbasis bevatten.Gebruikswijze: giet het product op een vochtige doek en maak hiermeehet oppervlak schoon, nauwkeurig afnemen en drogen met een zachtedoek of een zeem van damhertenleer.6.1.2 Voedselvlekken of -restantenGebruik beslist geen metalen sponsjes of scherpe schrapers,om de oppervlakken niet te beschadigen.

Gebruik normaleproducten voor staal, niet schurend, en maak eventueel gebruikvan houten of kunststof werktuigen.Nauwkeurig afnemen en drogen met een zachte doek of eenzeem van damhertenleer.6.2 Reiniging van de onderdelen van de kookplaatDe roosters, hoedjes, kronen en branders kan menverwijderen, hetgeen de reiniging vergemakkelijkt.Reinig hen in warm water met een niet schurenddetergens en let er op dat u alle resten verwijdert.Wacht tot zij volledig droog zijn alvorens hen terugte plaatsen. Plaats de hoedjes terug op debijbehorende kronen en let er op dat de uiteinden Bvan de branders zich centraal in de openingen Abevinden.Voor een goede werking moeten de ontstekingsbougies ende thermokoppels altijd goed schoon zijn. Controleer henregelmatig en maak hen indien nodig schoon met eenvochtige doek. Eventuele droge resten moeten wordenverwijderd met een houten prikker of een naald.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Smeg SNL 95 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden