Smeg SCP 111 SG Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Smeg SCP 111 SG (32 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Smeg SCP 111 SG of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Smeg |
| Categorie: | Oven |
| Model: | SCP 111 SG |
Handleiding Smeg SCP 111 SG – volledige tekst
132Waarschuwingen voor het gebruik1. WAARSCHUWINGEN VOOR HET GEBRUIKDEZE HANDLEIDING IS EEN INTEGREREND ONDERDEEL VAN HETAPPARAAT. HIJ MOET GEDURENDE DE VOLLEDIGE LEVENSDUUR VAN DEOVEN INTACT EN BINNEN BEREIK WORDEN BEWAARD. WIJ BEVELEN AAN OM DEZE HANDLEIDING EN ALLE ERIN OPGENOMENAANWIJZINGEN AANDACHTIG DOOR TE LEZEN ALVORENS HET APPARAATIN GEBRUIK TE NEMEN. DE INSTALLATIE ZAL MOETEN WORDENUITGEVOERD DOOR GEKWALIFICEERD PERSONEEL EN INOVEREENSTEMMING MET DE GELDENDE NORMEN. DIT APPARAAT ISBESTEMD VOOR EEN HUISHOUDELIJK GEBRUIK EN BEANTWOORDT AANDE EEG RICHTLIJNEN DIE MOMENTEEL VAN TOEPASSING ZIJN. HETAPPARAAT IS GEFABRICEERD VOOR HET UITOEFENEN VAN DE VOLGENDEFUNCTIE: HET KOKEN EN OPWARMEN VAN VOEDSEL; IEDER ANDERGEBRUIK MOET ALS ONEIGENLIJK WORDEN BESCHOUWD. DE FABRIKANT KAN NIET AANSPRAKELIJK WORDEN GESTELD VOORANDERE DAN DE VERMELDE GEBRUIKSTOEPASSINGEN.
GEBRUIK DIT APPARAAT NOOIT VOOR HET VERWARMEN VAN RUIMTEN. LAAT DE VERPAKKINGSRESTEN NOOIT ONBEHEERD IN HET HUIS. SCHEIDDE VERSCHILLENDE VAN DE VERPAKKING AFKOMSTIGEAFVALMATERIALEN EN LEVER ZE AF BIJ HET DICHTSTBIJZIJNDE CENTRUMVOOR DE GEDIFFERENTIEERDE INZAMELING VAN AFVAL. DIT APPARAAT IS VOORZIEN VAN EEN MERKTEKEN IN DE ZIN VAN DEEUROPESE RICHTLIJN 2002/96/EG BETREFFENDE AFGEDANKTEELEKTRISCHE EN ELEKTRONISCHE APPARATUUR (AEEA). IN DEZE RICHTLIJN WORDEN DE VOOR HET GEHELE TERRITORIUM VAN DEEUROPESE UNIE GELDENDE NORMEN VASTGELEGD VOOR HETINZAMELEN EN RECYCLEN VAN AFGEDANKTE APPARATEN. DE OPENINGEN, DE VENTILATIE- EN WARMTEAFVOERGLEUVEN MOGENNOOIT WORDEN GEBLOKKEERD. HET TYPEPLAATJE MET DE TECHNISCHE SPECIFICATIES, HETSERIENUMMER EN HET MERKTEKEN IS ZICHTBAAR AANGEBRACHT OP DELIJST VAN DE OVENDEUR. HET PLAATJE MAG NOOIT WORDEN VERWIJDERD.
HET GEBRUIK VAN METALEN SCHUURSPONSJES EN SCHERPESPATELS MOET WORDEN VERMEDEN OM DE OPPERVLAKKENNIET TE BESCHADIGEN. GEBRUIK NORMALE, NIET SCHURENDE PRODUCTEN, ENEVENTUEEL HOUTEN OF PLASTIC GEREI. SPOEL HEM GOED AFEN DROOG HEM AF MET EEN ZACHTE DOEK OF EEN ZEEM.
133Waarschuwingen voor de afvalverwerking2. INSTRUCTIES VOOR DE AFVALVERWERKING -ONZE ZORG VOOR HET MILIEUWij gebruiken voor de verpakking van onze producten niet-vervuilende endus milieuvriendelijke en recyclebare materialen. Wij vragen om uwmedewerking door te zorgen voor een juiste verwerking van hetverpakkingsmateriaal. De adressen van de centra voor het inzamelen, hetrecyclen of het verwerken zijn beschikbaar bij uw wederverkoper of bij deplaatselijke betrokken instanties.Laat de verpakking of delen ervan niet zomaar ergens achter. Dit kangevaar van verstikking opleveren voor kinderen, vooral de plastic zakjes.U moet ook zorgen voor een correcte verwerking van het oude apparaat.Belangrijk: Bezorg het apparaat bij het plaatselijk bevoegde bedrijf voorhet inzamelen van afgedankte huishoudelijke apparaten.
Met een correcteverwerking kunnen waardevolle materialen op intelligente wijzegerecycled worden.Voordat u uw apparaat afdankt is het belangrijk dat u de deuren verwijderten de rekken in de gebruiksstand laat om te voorkomen dat spelendekinderen opgesloten raken in de ovenruimte. Verder moet u de elektrischevoedingskabel afsnijden en samen met de stekker verwijderen.
134Waarschuwingen voor de veiligheid3. WAARSCHUWINGEN VOOR DE VEILIGHEIDRAADPLEEG DE INSTALLATIE-INSTRUCTIES VOOR DEVEILIGHEIDSNORMEN VOOR ELEKTRISCHE OF GASAPPARATEN EN VOORDE VENTILATIEFUNCTIES. IN UW BELANG EN VOOR UW VEILIGHEID IS WETTELIJK BESLOTEN DAT DEINSTALLATIE VAN, EN DE ASSISTENTIE VOOR ALLE ELEKTRISCHEAPPARATEN MOET WORDEN UITGEVOERD DOOR GEKWALIFICEERDPERSONEEL MET INACHTNEMING VAN DE GELDENDE NORMEN. ONZE ERKENDE INSTALLATEURS GARANDEREN DAT HET WERK NAARTEVREDENHEID WORDT UITGEVOERD. GAS- OF ELEKTRISCHE APPARATEN MOETEN ALTIJD DOOR DESKUNDIGEPERSONEN WORDEN LOSGEKOPPELD. DE STEKKER DIE OP DE VOEDINGSKABEL WORDT AANGESLOTEN EN HETBIJBEHORENDE STOPCONTACT MOETEN VAN HETZELFDE TYPE ZIJN INOVEREENSTEMMING MET DE GELDENDE VOORSCHRIFTEN. HET STOPCONTACT MOET TOEGANKELIJK ZIJN WANNEER HET APPARAATIS INGEBOUWD.
TREK NOOIT AAN DE KABEL OM DE STEKKER UIT HET STOPCONTACT TEVERWIJDEREN. EEN AARDAANSLUITING, IN OVEREENSTEMMING MET DE WIJZENVOORZIEN DOOR DE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN VAN DE ELEKTRISCHEINSTALLATIE, IS VERPLICHT. ONMIDDELLIJK NA DE INSTALLATIE MOET U HET APPARAAT KORT TESTENIN OVEREENSTEMMING MET DE HIERNA VERSTREKTE INSTRUCTIES. WANNEER HET APPARAAT NIET FUNCTIONEERT MOET U HETLOSKOPPELEN VAN HET ELEKTRICITEITSNET EN HET DICHTSTBIJZIJNDETECHNISCHE SERVICECENTRUM RAADPLEGEN. PROBEER NOOIT OM HET APPARAAT TE REPAREREN. ZET NOOIT ONTVLAMBARE VOORWERPEN IN DE OVEN: EENONVERWACHTE ONTSTEKING ERVAN ZOU TOT BRAND KUNNEN LEIDEN. TIJDENS HET GEBRUIK WORDT HET APPARAAT ZEER HEET. LET ERVOOROP DAT U DE WARMTE-ELEMENTEN IN DE OVEN NIET AANRAAKT. HET APPARAAT IS BESTEMD OM TE WORDEN GEBRUIKT DOORVOLWASSENEN. STA NIET TOE DAT KINDEREN ERBIJ IN DE BUURT KOMENOF ERMEE SPELEN.
BIJ EEN FUNCTIONERENDE GRILL KUNNEN DE TOEGANKELIJKE DELENZEER HEET WORDEN: HOUD KINDEREN UIT DE BUURT. VOORDAT U HET APPARAAT IN WERKING STELT MOET U VERPLICHT ALLEBESCHERMENDE FOLIES OP DE BUITENKANT VAN HET APPARAATVERWIJDEREN.
135Instructies voor de gebruiker4. LEER UW OVEN KENNEN5. VÓÓR DE INSTALLATIEBEDIENINGSPANEELOVENLAMPJEOVENVENTILATORGELEIDERAILS VOORROOSTERS ENOVENSCHALENTEMPERATUURSONDEBOVENSTE BESCHERMINGBODEM ONDER (ALLEEN OPSOMMIGE MODELLEN)RUIMTE PIZZAPLAAT /DEKSEL (ALLEEN OPBEPAALDE MODELLEN)Laat de resten van het verpakkingsmateriaal niet onbeheerd achter in dehuiselijke omgeving. Scheid de verschillende van de verpakkingafkomstige afvalmaterialen en lever ze in bij het dichtstbijzijnde centrumvoor de gedifferentieerde inzameling van het afval.Voor het verwijderen van alle fabricageresten wordt het aanbevolen om debinnenkant van het apparaat schoon te maken. Voor meer informatie overhet reinigen verwijzen wij naar hoofdstuk "11. REINIGING ENONDERHOUD"”.
”Bij de eerste ingebruikneming van de oven en de grill moet u ze net zolangop de maximumtemperatuur verhitten tot de eventuele olieachtige restenvan het fabricageproces, die kwalijke luchten op het voedsel zoudenkunnen overbrengen, zullen zijn verbrand. Na een stroomonderbreking zalde display van de programmeereenheid met regelmatige onderbrekingenknipperen. Voor de regeling verwijzen wij naar paragraaf "7.3 Eersteinwerkingstelling"
136Instructies voor de gebruiker6. BESCHRIJVING VAN DE BEDIENINGSORGANENVAN HET FRONTPANEELAlle bedieningsorganen en controle-eenheden van het apparaat zijnsamengebracht op het frontpaneel. In de onderstaande tabel vindt u eenbeschrijving van de gebruikte symbolen. THERMOSTAAT- / TIMERKNOPPT1 Met deze knop kunt u de juiste tijd instellen, dekooktemperatuur en de duur van het kokenselecteren en het begin en het eind van dekooktijd programmeren.
Wij zullen hem verdervoor het gemak PT1 noemen.Voor de correcte werking ervan verwijzen wij naarparagraaf “7.3 Eerste inwerkingstelling” en “7.5Geprogrammeerd koken”DISPLAY JUISTE TIJD/GEPROGRAMMEERDE KOOKTIJDENDSP1 Op deze display wordt de juiste tijd of de duur van de kooktijdweergegeven.Wij zullen hem verder voor het gemak DSP1 noemen.DISPLAY TEMPERATUURDSP2 Op deze display wordt de ingestelde temperatuur voor de gewenstefunctie of de door de gebruiker ingestelde temperatuur weergegeven. Verder worden het controlelampje voor de blokkering van de functies (zie paragraaf “7.6.1 Kinderbeveiliging functie”) het controlelampje voorhet starten van het koken en voor de aanduiding van de deurblokkering geïllustreerd.Wij zullen hem verder voor het gemak DSP2 noemen.FUNCTIEDISPLAYDSP3 Op deze display worden alle voor het koken selecteerbare functies verlichtweergegeven.
137Instructies voor de gebruikerFUNCTIEKEUZE/INSCHAKELKNOPPT2 Deze knop biedt toegang tot de drie werkwijzen van deoven en u kunt er een kookfunctie mee selecteren (zieparagraaf “7.2 Werkstanden”).Wij zullen hem verder voor het gemak PT2noemen.In de onderstaande tabel vindt u een korte beschrijvingvan de beschikbare functies: AFWISSELEND WERKEND GRILL-ELEMENT MET ONDERSTE VERWARMINGSELEMENT + VENTILATIEPIZZAFUNCTIE (ALLEEN OP SOMMIGE MODELLEN)BOVENSTE + ONDERSTE VERWARMINGSELEMENTROND VERWARMINGSELEMENTGRILL-ELEMENT GEVENTILEERD VERWARMINGSELEMENT + BOVENSTE + ONDERSTE VERWARMINGSELEMENTGRILLELEMENT + BOVENSTE VERWARMINGSELEMENTONTDOOIEN EN GISTENBOVENSTE + ONDERSTE VERWARMINGSELEMENT + VENTILATIEAUTOMATISCHE REINIGINGSCYCLUS ECO (PYROLYSE MET ENERGIEBESPARING)GRILL-ELEMENT + VENTILATIE AUTOMATISCHE REINIGINGSCYCLUS (PYROLYSE)ONDERSTE VERWARMINGSELEMENT + VENTILATIE (ALLEEN OP BEPAALDE MODELLEN)
138Instructies voor de gebruiker7. GEBRUIK VAN DE OVEN7. 1 Waarschuwingen en algemene aanbevelingenDe deur moet tijdens alle kookfuncties gesloten blijvenBij de eerste ingebruikneming van de oven en de grill moet u ze net zolangop de maximumtemperatuur verhitten tot de eventuele olieachtige restenvan het fabricageproces, die kwalijke luchten op het voedsel zoudenkunnen overbrengen, zullen zijn verbrand. Tijdens het koken moet u de bodem van de oven niet bedekken metfolie of aluminiumfolie en er geen pannen of ovenschalen opplaatsen om de laag email niet te beschadigen. Bij gebruik vanovenpapier moet u er bij het plaatsen voor zorgen dat de circulatievan de warme lucht in de oven niet wordt belemmerd.
De accessoires van de oven die met het voedsel in aanraking zoudenkunnen komen, zijn vervaardigd van materialen die beantwoorden aan devoorschriften van richtlijn 89/109/EEG van 21/12/88 en de vordering vanoverheidswege. Om te voorkomen dat eventueel in de ovenaanwezige stoom last veroorzaakt moet u de ovenin twee stappen openen: houd hem eerst 4-5seconden lang halfopen (ca. 5 cm), en open hemdaarna pas helemaal. Wanneer u tijdens het kokenbij het voedsel moet komen dan moet u deovendeur zo kort mogelijk open laten staan om tevoorkomen dat de temperatuur in de oven zoverdaalt dat het goede kookresultaat er door wordtgeschaad. Het wordt aangeraden om na het koken het voedsel niet al te lang in deovenruimte te laten om excessieve condensvorming te voorkomen op deruit aan de binnenkant van de oven. 7.
2 WerkstandenDit product is geprogrammeerd om 3 werkstanden te hebben, die mettoets PT2 kunnen worden gewijzigd. Stand-by stand verkregen zodra de juiste tijd is bevestigd met eenverlichte DSP1 die de juiste tijd toont. ON stand: vanaf de stand-by stand moet u éénmaal PT2 indrukken. Alledisplays en knoppen gaan branden. OFF stand: vanaf de ON stand moet u éénmaal PT2 indrukken. Uitsluitend het symbool op DSP1 blijft verlicht.
139Instructies voor de gebruiker7. 3 Eerste inwerkingstellingBij de eerste inwerkingstelling of na een stroomonderbreking, wordt op delinker display van de oven DSP1 het knipperende symbool weergegeven. Om te kunnen beginnen zult u de juiste tijd moeten instellen. 7. 3. 1 Instellen van de juiste tijdOm de juiste tijd in te stellen moet u PT1 rechts- en linksom draaien om detijd vooruit of achteruit te zetten. Wanneer u hem éénmaal indrukt kunt uovergaan tot het instellen van de minuten. Draai hem rechts- of linksomom de minuten te vermeerderen of te verminderen en druk hem in om dejuiste tijd te bevestigen. Op de display, die zal ophouden met knipperen,verschijnt het symbool. 7. 3. 2 Wijzigen van de juiste tijdHet kan voorkomen dat u de juiste tijd moet wijzigen, bijvoorbeeld bij deovergang naar de zomertijd. Hiertoe moet u vanuit de stand-by stand (zieparagraaf “7.
2 Werkstanden”) PT1 enkele seconden lang ingedrukthouden tot de cijfers op DSP1 beginnen te knipperen. Nu hoeft u alleenmaar de handelingen beschreven in paragraaf “7. 3. 1 Instellen van dejuiste tijd” te herhalen. 7. 4 Selectie kookfunctieAlleen in de stand ON kunt een kookfunctie selecteren, dooreenvoudigweg PT2 rechts- of linksom te draaien. De kleur van degeselecteerde functie op DSP3 zal veranderen en rood worden. Op DSP2verschijnt de vooraf ingestelde kooktemperatuur. 7. 4. 1 Koken met vooraf ingestelde temperatuurNa de gewenste functie eenmaal te hebben geselecteerd zal de oven hetkoken op de vooraf ingestelde temperatuur starten en en zal het symbool gaan branden. Het koken wordt vooraf gegaan door eenvoorverwarmingsfase die de oven sneller op de kooktemperatuur zalbrengen. Deze fase wordt aangegeven door het knipperen van hetsymbool op DSP2.
2 Wijzigen van de vooraf ingestelde temperatuurVan iedere functie kan de vooraf ingestelde temperatuur naar wens door degebruiker worden gewijzigd. U kunt PT1 op ieder moment tijdens het koken links- of rechtsom draaien omde kooktemperatuur per keer met 5 graden te verhogen of verlagen. PT1 kanook gedraaid worden gehouden voor een sneller verhoging of verlaging.
140Instructies voor de gebruiker7.5 Geprogrammeerd koken7.5.1 Koken met de timerVanuit de ON stand (zie paragraaf “7.2 Werkstanden”), moet u PT1éénmaal indrukken. Op de display verschijnen ononderbroken brandendde cijfers en knipperend het symbool . Draai PT1 om dekookminuten in te stellen (van 00:01 tot 23:59). Een paar seconden na degewenste duur te hebben ingesteld houdt het symbool op metknipperen en vanaf dat moment begint het aftellen. Nu kunt u de gewenstekookfunctie selecteren en moet u wachten tot het geluidssignaal erop wijstdat de tijd is verstreken.Druk PT1 éénmaal in om het geluidssignaal uit te schakelen, nu kunt ueen nieuwe tijd selecteren door PT1 te verdraaien, of terugkeren naar deweergave van de juiste tijd door 2 maal op PT1 te drukken.
Druk PT2 éénmaal in om het koken te beëindigen en de oven in de OFFstand te zetten.De kookwekker functioneert ook indien er geen enkele functie is ingesteld.Let op: de kookwekker zal het koken niet afbreken. Hij zal de gebruiker erslechts op wijzen dat de ingestelde minuten zijn verstreken.Om de oven uit te schakelen moet u PT2 indrukken.Wijziging van de ingestelde gegevensWanneer het aftellen eenmaal begonnen is kunt u de duur van de kooktijdtijdens het koken wijzigen. Wanneer het symbool ononderbroken verlicht is en de oven in dekookfase is moet u PT1 éénmaal indrukken. Het symbool begint teknipperen en wanneer u PT1 draait kunt u de ingestelde tijdsduurwijzigen.
Enkele seconden na de laatste wijziging houdt het symbool op met knipperen en zal het aftellen weer worden voortgezet vanaf denieuwe waarde.Om daarentegen de vooraf ingestelde temperatuur te wijzigen moet uwachten tot het symbool ononderbroken verlicht is, en moet u PT1rechts- of linksom draaien om de kooktemperatuur te verhogen of teverlagen.7.5.2 Halfautomatisch kokenOnder halfautomatisch koken wordt de functie verstaan waarmee u methet koken kunt beginnen en het na een bepaalde ingestelde periode kuntlaten stoppen.
141Instructies voor de gebruikerSelecteer een kookfunctie (zie paragraaf “7. 4 Selectie kookfunctie”), endruk PT1 tweemaal in. Op de display zullen de cijfers en hetknipperende symbool verschijnen. Draai PT1 rechts- of linksom om de kookminuten in te stellen (van 00:01tot 23:59). Een paar seconden na de gewenste duur te hebben ingesteldhoudt het symbool op met knipperen en vanaf dat moment begint hethalfautomatische koken. Op het eind verschijnt de tekst STOP op DSP1en wordt het koken afgebroken en gaat een geluidssignaal af dat u kuntafbreken door PT1 éénmaal in te drukken. Indien u het koken langer dan de ingestelde tijdsduur wilt laten duren moetu PT1 een tweede maal indrukken; de oven zal de normale werkinghervatten met de voorheen geselecteerde kookinstellingen. Om de oven volledig uit te schakelen moet u PT2 indrukken.
Wijziging van de ingestelde gegevensWanneer het halfautomatische koken eenmaal is begonnen kunt u er deduur van wijzigen. Wanneer het symbool ononderbroken verlicht is en de oven in dekookfase is moet u PT1 éénmaal indrukken. Het symbool begint teknipperen en wanneer u PT1 draait kunt u de ingestelde tijdsduurwijzigen. Enkele seconden na de laatste wijziging houdt het symbool op met knipperen en wordt het halfautomatische koken hervat vanaf denieuwe waarde. Om daarentegen de vooraf ingestelde temperatuur te wijzigen, moet uwachten tot het symbool ononderbroken verlicht is, en moet u PT1rechts- of linksom draaien om de kooktemperatuur te verhogen of teverlagen. 7. 5. 3 Automatisch kokenOnder automatisch koken wordt de functie verstaan waarmee u op eenvooraf bepaalde tijd met het koken kunt beginnen om het na een bepaaldevooraf ingestelde periode te laten stoppen.
Draai PT1 rechts- of linksom om de kookminuten in te stellen (van 00:01tot 23:59). Om veiligheidsredenen moet u, vóór het instellen van het automatischekoken, eerst een duur van de kooktijd en daarna pas het begintijdstip vande kooktijd programmeren. U kunt niet slechts het tijdstip voor het beginvan de kooktijd instellen zonder een vastgestelde duur ervan.
142Instructies voor de gebruikerWanneer u eenmaal de duur heeft geselecteerd moet u PT1 eenmaalindrukken. Op de display zal het symbool samen met de juiste tijd verschijnen. Wanneer u PT1 rechtsom draait zult u een later tijdstip instellen en zult uhet tijdstip waarop u het koken wenst te laten starten kunnenselecteren. Een paar seconden na de gewenste duur te hebben ingesteld houden desymbolen en op met knipperen en vanaf dat moment blijft de ovenin afwachting van het ingestelde starttijdstip. Op het eind verschijnt detekst STOP op DSP1 en wordt het koken afgebroken en gaat eengeluidssignaal af dat u kunt afbreken door PT1 éénmaal in te drukken. Indien u het koken langer dan de ingestelde tijdsduur wilt laten duren moetu PT1 een tweede maal indrukken; de oven zal de normale werkinghervatten met de voorheen geselecteerde kookinstellingen.
Om de oven volledig uit te schakelen moet u PT2 indrukken. Wijziging van de ingestelde gegevensWanneer het automatische koken eenmaal is begonnen kunt u er de duurvan wijzigen. Wanneer de symbolen en ononderbroken verlicht blijven is de ovenin de kook- of stand-by fase in afwachting van het begin en moet u PT1eenmaal indrukken. Het symbool begint te knipperen en wanneer uPT1 draait kunt u de ingestelde tijdsduur wijzigen. Druk PT1 nogmaals in, het symbool gaat uit, het symbool begint teknipperen en op de DSP1 wordt het tijdstip van het begin van de kooktijdweergegeven. Wanneer u PT1 draait kunt u het tijdstip voor het begin vande kooktijd vroeger of later instellen. Enkele seconden na de laatste wijziging verschijnen ononderbroken desymbolen en op DSP1 en wordt het automatische koken hervat metde nieuwe instellingen.
Wanneer het koken eenmaal geprogrammeerd is zullen, vóór het starten,alle controlelampjes op het bedieningspaneel gaan branden, metuitzondering van DSP2, die na het begin van het koken zal gaan brandenom de ingestelde temperatuur weer te geven. 7.
143Instructies voor de gebruiker7. 6. 1 Kinderbeveiliging functieHoud, terwijl de oven in de stand OFF staat (zie paragraaf “7. 2Werkstanden”) PT1 ingedrukt tot op DSP1 de tekst OFF SHO verschijnt. Nu moet u PT1 ingedrukt houden tot op DPS1 de tekst “OFF BLOC”verschijnt. Wanneer u PT1 rechts- of linksom draait wordt de functie, welke 2 naminuten werking zonder interventies door de gebruiker de blokkering vanalle functies en knoppen activeert en die herkenbaar is door hetverschijnen van het symbool DPS2, geactiveerd (ON BLOC) ofgedesactiveerd (OFF BLOC). Na de gewenste parameter te hebben ingesteld, moet u PT2 indrukkenom de oven weer in de oorspronkelijke stand-by stand te zetten. Om de blokkering tijdelijk te verlaten en een kookprogramma te wijzigen ofeen andere functie te selecteren, moet u PT1 ingedrukt houden tot hetsymbool van DSP2 verdwijnt.
Nu kunt u de gewenste wijzigingenuitvoeren en 2 minuten na de laatste wijziging zal de blokkering weergeactiveerd worden. Om de blokkering definitief op te heffen moet u terugkeren naar hetsecundaire menu en hem desactiveren zoals beschreven in dezeparagraaf. 7. 6. 2 Show Room functieHoud, terwijl de oven in de stand OFF staat (zie paragraaf “7. 2Werkstanden”) PT1 ingedrukt tot op DSP1 de tekst OFF SHO verschijnt. Dit geeft aan dat de SHOW ROOM functie (die alleverwarmingselementen desactiveert en alleen het bedieningspaneel laatfunctioneren) gedesactiveerd is. Wanneer u PT1 rechts- of linksom draait wordt deze functie geactiveerd(ON SHO) of gedesactiveerd (OFF SHO). Voor een normaal gebruik vande oven moet u OFF SHO instellen. Na de gewenste parameter te hebben ingesteld, moet u PT2 indrukkenom de oven weer in de oorspronkelijke stand-by stand te zetten. 7. 6.
144Instructies voor de gebruiker7.7 KoelventilatieHet apparaat is uitgerust met eenkoelsysteem dat bij het starten van hetkoken in werking treedt.De ventilatoren zullen een gewoneluchtstroom veroorzaken die boven ofonder de deur naar buiten komt en dieook na het uitschakelen van de oven nogkort kan voortduren.7.8 Lamp van de binnenverlichtingDe ovenlamp gaat branden:• wanneer u de ovendeur in de stand-by stand opent (paragraaf “7.2Werkstanden”) of;• door de functieknop op een willekeurige functie te draaien, metuitzondering van en van .
145Instructies voor de gebruiker8. GEBRUIK VAN DE PIZZAFUNCTIE (ALLEEN OP SOMMIGE MODELLEN) Dit apparaat is uitgerust met een speciaal voor het bakken van pizza'sbestudeerde functie. Die functie is herkenbaar aan het symbool op defunctieknop van de oven. Om de pizza te bakken moet u als volgt te werk gaan. Bij een koude oven moet u het ronde deksel van de bodem van de ovenverwijderen (fig. 1) en de pizzaplaat (Fig. 2) onbedekt laten. 1) 2)Druk PT2 in om de oven te ontsteken, en vervolgens moet u, wederom metPT2, de functie selecteren. Op de display zal de aanbevolen temperatuurvoor het bakken van pizza's verschijnen (280°C), (voor de modaliteit metlaag verbruik 2300W is de aanbevolen baktemperatuur 260°C). Met behulpvan PT1 zult u in ieder geval de aanbevolen temperatuur kunnen wijzigen.
Verwarm de oven in deze stand tot het symbool (op DSP3 geplaatst)ononderbroken blijft branden, leg de pizza vervolgens op de daarvoorbestemde plaat. Voor een optimaal resultaat moet u de pizza gewoonlijk nietlanger dan 3-4 minuten laten bakken ook al zal deze tijd kunnen variërenafhankelijk van het gebruikte deeg of de smaak van de gebruiker. 8. 1 Waarschuwingen voor wat betreft het gebruik van depizzaplaat• Gebruik de pizzaplaat niet op andere dan de beschreven wijzen (gebruik hembijvoorbeeld niet op gas- of glaskeramische kookplaten of op ovens die niet voordit accessoire zijn uitgerust. • De pizzaplaat kan ook tijdens het traditionele gebruik in zijn positie wordengelaten. U hoeft hem alleen maar af te dekken met het deksel en ervoor te zorgendat u hem op correcte wijze klem legt.
• Gebruik nooit enige functie van de oven indien de pizzaplaat of de deksel ervanniet op hun plaats liggen. • Tijdens het gebruik wordt het apparaat zeer heet. Wij raden vóór iedere handelinghet gebruik aan van de speciale ovenwanten.
146Instructies voor de gebruiker8.2 Om energie te besparenDe pizzasteen is een warmteaccumulator. Dankzij deze eigenschap kunt uhet energieverbruik verminderen, vooral bij het bereiden van gerechtenwaarvoor middellange kooktijden nodig zijn. In deze gevallen volstaat hetom het product 10-12 minuten vóór het eind van de kooktijd uit tescahkelen. Op deze wijze zal de temperatuur toch behouden blijven omdatde vuurvaste steen de hitte slechts heel geleidelijk afstaat.
BESCHIKBARE ACCESSOIRESDe oven heeft4 geleiderails om deovenschalen en roosters op verschillendehoogten op te kunnen plaatsen.Rooster: handig om recipiënten met het tekoken voedsel op te zetten.Rooster voor ovenschaal: om bovenop eenovenschaal te zetten voor het bereiden vanvoedsel dat kan lekken.Ovenschaal: nuttig voor het opvangen vanhet vet dat van het voedsel op het roostererboven druipt.Bakblik: handig voor het bakken van taarten,pizza's en gebak.Frame van ronde staven voor braadspit(alleen op bepaalde modellen) dient terondersteuning van het braadspit (gebruikenvolgens de instructies van pagina 151).Draaispit: handig voor het braden van kipen al het voedsel dat gelijkmatig over hetvolledige oppervlak moet worden gebakken(gebruiken zoals beschreven op pagina 151)Pizzaplaat (alleen op sommige modellen)speciaal ontworpen voor het bakken vanpizza's en afgeleide producten.
149Instructies voor de gebruiker10. AANBEVOLEN KOOKTABELLENU moet de oven vóór het koken altijd voorverwarmen.Zet het voedsel dus pas in de oven wanneer het symbool van de gradencentigraden op de display niet meer knippert en u de “biep” ter bevestigingvan het bereiken van de ingestelde temperatuur heeft gehoord.De kooktijden, en speciaal die van het vlees, zullen variëren afhankelijkvan de dikte en de kwaliteit van het voedsel en de persoonlijke smaak, enverwijzen naar een voorverwarmde oven.
151Instructies voor de gebruikerKOKEN MET HET DRAAISPIT (ALLEEN OP BEPAALDE MODELLEN)Rijg het voedsel aan het braadspit en blokkeer de schroeven A van de vorken.Plaats het frame B op de tweede geleiderail van onderen. Verwijder de handgreep Den zorg er bij het plaatsen van het braadspit voor dat de schijf E op frame B geleidblijft. Zet het frame B helemaal in de oven tot de punt van het braadspit in het gat Cin de achterwand van de oven valt. Plaats een ovenschaal F op de eerste geleiderailvan onderen en giet er een beetje water in om rookvorming te voorkomen.
REINIGING EN ONDERHOUDVóór alle werkzaamheden moet u de elektrische voeding van het apparaatloskoppelen.Maak de binnenkant van de oven niet schoon met een straal stoom.11.1 Het reinigen van roestvrij staalVoor een goed behoud van het roestvrij staal moet u de oven na iedergebruik en nadat hij is afgekoeld schoonmaken.11.2 Gewone dagelijkse reinigingOm de roestvrijstalen oppervlakken schoon te maken en intact te houdenmoet u altijd en uitsluitend de speciaal hiervoor bestemde productengebruiken die geen schuurmiddelen of zuren op chloorbasis mogenbevatten.Gebruikswijze: giet het product op een vochtige doek en wrijf het op hetoppervlak uit, spoel het zorgvuldig af en droog het met een zachte doek ofeen zeem.11.3 Voedselvlekken of -restenHet gebruik van metalen schuursponsjes en scherpe spatelsmoet worden vermeden om de oppervlakken niet tebeschadigen.Gebruik normale, niet schurende producten, en eventueelkeukengerei van hout of plastic.
Spoel het goed af en droog hetaf met een zachte doek of een zeem.Zorg ervoor dat in de oven geen suikerhoudende voedselrestenopdrogen (bijv. jam). Wanneer die te lang uitdrogen kunnen zehet email aan de binnenkant van de oven beschadigen.
153Instructies voor de gebruiker11.4 De oven reinigenVoor een goed behoud van de oven moet u hem regelmatig en nadat hij isafgekoeld, schoonmaken.Verwijder alle losse onderdelen.• Maak de ovenroosters schoon met warm water en niet-schurendedetergenten, daarna afspoelen en afdrogen.• Om het schoonmaken te vergemakkelijken kunt u de deur verwijderen(zie paragraaf “12.2 Demontage van de deur”).Alleen op bepaalde modellen:• Voor het reinigen van de bodem van de oven moet u de onderstaandehandelingen uitvoeren op een koude oven. 1) 2) • Verwijder achtereenvolgend de pizzaplaat en de basis waarop hij isbevestigd (Fig. 1). Deze laatste moet een paar mm worden opgetild endaarna naar buiten worden getrokken. • Vervolgens tilt u aan de zijde van de ovendeur het uiteinde van deweerstand op en kunt u de bodem reinigen. Na voltooiing verdient hetaanbeveling om de vochtige delen goed af te drogen.
154Instructies voor de gebruiker• Het verdient aanbeveling om na het gebruik van specifieke productende oven circa 15/20 minuten lang op de maximumstand te latenfunktioneren om eventueel in de oven achtergebleven resten teelimineren.De pizzasteen moet apart worden afgewassen:• Vóór alle schoonmaakhandelingen moet u het op de steen gebrandevuil verwijderen met een metalen spatel of een krabber voor hetreinigen van glaskeramische kookplaten;• Voor een optimale reiniging moet de steen nog lauwwarm zijn enanders moet u hem met warm water wassen;• Gebruik niet schurende metalen sponsjes of scotch brite, gedrenkt incitroen of azijn;• Gebruik geen afwasmiddelen;• Was hem niet in een vaatwasser;• Laat de steen niet weken;• Een vochtige steen mag niet eerder dan minimaal 8 uur na hetbeëindigen van het schoonmaken worden gebruikt;• In de loop der tijd kunnen er haarscheurtjes verschijnen aan hetoppervlak van de steen.
Dit is niets anders dan de normale uitzettingdie het glazuur, waarmee de steen is behandeld, bij hogetemperaturen ondergaat;• Om de basis waarop de pizzaplaat rust weer terug te plaatsen moet uhem volledig tegen het achterpaneel van de oven duwen en hem latenzakken tot hij vastgeklemd wordt met het plaatje van depizzaweerstand (detail A Fig. 2).11.5 Reiniging van de ruiten van de deurWij raden aan om ze altijd goed schoon te houden. Gebruik absorberendpapier; bij hardnekkig vuil moet u ze met een vochtige spons en eengewoon schoonmaakmiddel reinigen.Gebruik voor het reinigen van de ruiten van de ovendeur geen schurendeof bijtende reinigingsmiddelen. (bijv. poeders, ovensprays,ontvlekkingsmiddelen en metalen sponsjes).Gebruik voor het reinigen van de glazen deuren van de oven geen ruwe ofschurende materialen of scherpe spatels van metaal, die het glas zoudenkunnen krassen en versplinteren.
155Instructies voor de gebruiker11.6 Pyrolyse: automatische reiniging van de ovenDe Pyrolyse is een automatische reinigingsprocedure met hogetemperaturen die de viezigheid zal oplossen.Voordat u de automatische reinigingscyclus start moet u zich ervanverzekeren dat er geen voedsel of veel gemorste voedselresten in de ovenzijn achtergebleven.TIJDENS DE PYROLYSECYCLUS ZAL Een blokkeerinrichting van dedeur het openen ervan onmogelijk maken.BIJ INSTALLATIE VAN DE OVEN ONDER EEN KOOKPLAAT MOET UCONTROLEREN OF DE BRANDERS OF ELEKTRISCHE PLAATJES VAN DEKOOKPLAAT TIJDENS DE AUTOMATISCHE REINIGING UITGESCHAKELDBLIJVEN.11.6.1 Voordat u de automatische reinigingscyclus startDe Pyrolyse kan op ieder moment van de dag of nacht worden uitgevoerd(indien u gebruik wenst te maken van het nachttarief voor de elektrischeenergie).Voordat u verder gaat moet u het volgende controleren:• alleen de gebakschaal, de ovenschaal, de pizzaplaat en debovenste afscherming kunnen in de oven worden gelaten omdatdie bestand zijn tegen de hoge temperaturen van het pyrolyseproces;alle andere accessoires moeten uit de oven worden verwijderd.• controleer of de ovendeur goed gesloten is.bij het instellen van de duur van het reinigen wordt het aanbevolen om hetvolgende schema aan te houden:DUUR VAN HET REINIGENWEINIG VIES GEMIDDELD VIES ZEER VIES90 MIN.
135 MIN. 180 MIN.Bij de eerste automatische reinigingscyclus zullen onaangename geurenvrij kunnen komen als gevolg van de normale verdamping van olie-achtigesubstanties van het fabricageproces. Dit is een volledig normaal fenomeendat na de eerste reinigingscyclus verdwijnt.Tijdens de automatische reinigingscyclus produceren de ventilatoren eenintenser geluid als gevolg van de hogere draaisnelheid. Dit is eenonderdeel van de normale werking en ontwikkeld om de warmte a tevoeren. Op het eind van de pyrolyse zal de ventilatie automatisch nog langgenoeg doorgaan om de oververhitting van de wanden van de meubelenen de voorzijde van de oven te voorkomen.
156Instructies voor de gebruiker11.6.2 Het werkprincipe van de automatische reinigingscyclusIn de onderstaande tabel vindt u een voorbeeld van de werking van deautomatische reinigingscyclus.Op het moment dat de duur van de cyclus wordt ingesteld, gaat hetcontrolelampje van de thermostaat branden, terwijl deblokkeerinrichting van de deur (met bijbehorend controlelampje )uitgeschakeld zal blijven.Een blokkeerinrichting om het openen van de deur te verhinderen zal circa2 minuten na het starten van de reinigingscyclus geactiveerd worden. Op het eind van de reinigingscyclus zal het controlelampje van dethermostaat uitgaan.De blokkering van de deur zal pas later worden opgeheven, wanneer dedalende temperatuur in de oven weer tot onder de 300 °C zal zijn gezakt. ON -ON 300 °COFF 500 °COFF 300 °C
157Instructies voor de gebruiker11.6.3 Programmering van de reinigingscyclusMet behulp van PT2 moet u één van de pyrolysefuncties selecteren uit en wanneer de oven in de ON stand staat (zie paragraaf 7.4 Selecteerkookfunctie).Om de reinigingscyclus te starten (Pyrolyse) moet u tweemaal de knopPT1 indrukken om er de duur van in te stellen ( ).Draai de knop PT1 rechts- of linksom om de duur van de cyclus teverlengen of te verkorten tussen minimaal 1h 30m en maximaal 3h 00m.(Met uitzondering van de functie waar de cyclusduur vastgesteld is opde waarde van 1h 30m).Op de DSPL 3 verschijnt de tekst PYro ter indicatie dat de oven bezig ismet het reinigen. De temperatuurindicator “ ” gaat branden en het bolletje“°” begint te knipperen om aan te geven dat de internepyrolysetemperatuur nog niet bereikt is.
Bij het bereiken van de voorafingestelde temperatuur zal het bolletje “°” ononderbroken blijven branden.Na verloop van twee minuten vanaf het begin van de reinigingscyclus(Pyrolyse) zal een deurblokkering ingrijpen die de opening van de deurzelf zal verhinderen.De interventie van deze blokkering wordt gesignaleerd door het gaanbranden van het symbool op de dsp3.Om een vertraagde reinigingscyclus te selecteren nadat u de duurheeft geselecteerd, moet u PT1 éénmaal indrukken.
Op de display zal hetsymbool samen met de juiste tijd verschijnen.Wanneer u PT1 rechtsom draait zult u een later tijdstip instellen en zult uhet tijdstip waarop u het koken wenst te laten starten kunnenselecteren.Een paar seconden na de gewenste duur te hebben ingesteld blijven desymbolen en branden en vanaf dat moment blijft de oven inafwachting van het ingestelde starttijdstip.U kunt geen enkele functie kiezen wanneer de deurblokkering isingeschakeld. Wacht tot de indicator .uitgaat
158Instructies voor de gebruiker12. BUITENGEWOON ONDERHOUDVan tijd tot tijd moeten er kleine onderhoudswerkzaamheden wordenuitgevoerd op de oven of moeten aan slijtage onderhavige onderdelenzoals pakkingen, lampen, enz. worden vervangen.Vóór alle werkzaamheden op onder spanning staande onderdelen moet ude elektrische voeding van het apparaat loskoppelen.12.1 Vervanging van het lampje voor de verlichtingVerwijder het beschermkapje A door hem linksom los te draaien, vervanghet lampje B met een vergelijkbaar exemplaar (25 W). Plaats hetbeschermkapje A weer terug.Gebruik uitsluitend lampen voor ovens (T 500°C).
159Instructies voor de gebruiker12.2 Demontage van de deur12.2.1 Met wegklapbare hendels van het type 1Klap, bij een vollediggeopende deur, de lipjes Avan de twee scharnierennaar boven tot ze tegen descharnieren B aanliggen epak de deur aan beidezijden beet 1) met beide handen in de buurt ervan beet.Til de deur op en creëer een hoek van ongeveer 45° en trek hem eruit.Mochten de scharnieren niet zijn geblokkeerd dan moet u de handelingherhalen en de lipjes A omhoogschuiven terwijl u de deur iets opgetildhoudt. Bij het terugplaatsen moet u de scharnieren B in de daarvoorbestemde gleuven steken en de deur vervolgens laten zakken waarbij uzich ervan moet verzekeren dat hij in de gleuven C geblokkeerd blijft enmoet u de lipjes C naar beneden klappen.12.2.2 Demontage met pinnenOpen de deur volledig en steek de (geleverde) pinnen in de gatenaan de binnenkant.
160Instructies voor de installateur12.4 Demontage van de binnenruiten van de koude deurWij raden aan om ze altijd goed schoon te houden. Om het reinigen tevereenvoudigen kunnen de ruiten van de deur met behulp van deonderstaande instructies volledig worden gedemonteerd. Na de deur tehebben geopend en geblokkeerd zoals beschreven in paragraaf “12.2Demontage van de deur”, moet u met de montage van de drie ruitenbeginnen. Ze moeten alledrie in twee passages worden verwijderd: eerstmoeten ze uit de gleuf "A" worden gehaald (zie detail) door ze naar u toete trekken en iets op te tillen, daarna moeten ze ook uit de gleuf "B"worden verwijderd. Wanneer de deur zich tijdens deze handelingen mochtsluiten hoeft u alleen maar één van de scharnieren weer te blokkeren,zoals beschreven in paragraaf “12.2 Demontage van de deur”. Nu kunt ude ruiten apart wassen.
Gebruik absorberend keukenpapier; bij hardnekkig vuil moet u ze met eenvochtige spons en een gewoon schoonmaakmiddel reinigen.Let op: alvorens de ruiten te verwijderen moet u zich ervan verzekeren datu tenminste een van de deurscharnieren in de geopende stand heeftgeblokkeerd, zoals beschreven in paragraaf “12.2 Demontage van dedeur”.. Deze handeling zou ook nodig kunnen blijken tijdens hetverwijderen van de ruiten indien de deur onverhoopt vrij zou komen.Let op: monteer de ruiten weer in dezelfde volgorde en richting terug alsze werden gedemonteerd, waarbij u ervoor moet zorgen dat u de laatsteruit, met het opschrift voor de blokkering in de gleuf A drukt. Tot slot moetu de blokkering van de scharnieren weer verwijderen en de deur sluiten.Onderstaand vindt een schema met de 3 gedemonteerde ruiten.
161Instructies voor de installateur13. INSTALLATIE VAN HET APPARAAT13.1 Elektrische aansluitinghet typeplaatje met de technische specificaties, het serienummer en hetmerkteken is zichtbaar aangebracht op de lijst van de ovendeur.Het plaatje mag nooit worden verwijderd. Een aardaansluiting in overeenstemming met de wijzen voorzien door deveiligheidsvoorschriften van de elektrische installatie is verplicht. Bij gebruik van een vaste aansluiting moet u op een gemakkelijkbereikbare plaats in de nabijheid van het apparaat op de voedingslijnervan een meerpolige scheidingsinrichting aanbrengen met een minimalecontactopening van 3 mm. Bij een aansluiting met stekker en stopcontact moet u controleren of beidevan hetzelfde type zijn.
Vermijd het gebruik van reductiestukken, adaptersof afleidingen die tot oververhitting of brand zouden kunnen leiden.Werking op 220-240 V~:gebruik een driepolige kabel vanhet type H05RR-F (kabel van 3 x1,5 mm2) of H05V2V2-F (kabelvan 3 x 1,5 mm2).Bij het uiteinde dat op hetapparaat moet wordenaangesloten moet de aardleiding(geel-groen) tenminste 20 mmlanger zijn dan de andereleidingen.Bij vervanging van de voedingskabel moet u het carter aan de achterkantdemonteren en de schroeven losdraaien zoals aangegeven in deonderstaande figuur. De doorsnede van de kabel mag niet kleiner zijn dan1,5 mm2 (KABEL VAN 3 x 1,5) EN MOET BESTAND ZIJN TEGENTEMPERATUREN T/M 90°C (H05V2V2-F). Verzeker u ervan dat de kabelseen optimaal traject volgen en gebruik kabelwikkels om ze aan de zijkantvan het meubel te bevestigen, om ieder contact met de oven te vermijden.
162Instructies voor de installateur13.2 Plaatsing van de ovenHet apparaat is bestemd voor inbouw in meubelen van elk materiaal mitsbestendig tegen hitte. Houdt u zich aan de afmetingen van de figuren 1 2, ,3. Voor plaatsing onder werkbladen moet u zich houden aan deafmetingen aangegeven in figuur 1 3- . Bij plaatsing onder werkbladen metkookplaatcombinaties moet u een minimumafstand ten opzichte van deeventuele zijwand aanhouden van 110 mm zoals aangegeven in figuur 1.Bij montage in een kolom moet u zich houden aan de afmetingen vanfiguur 1 2- , waarbij u er rekening mee moet houden dat de bovenkant/achterkant van het meubel een opening van 80-90 mm diep moet hebben.Schroef de 4 schroeven A vast in de lijst (fig. 1). Bij een installatie ondereen ”top“ blad moet u zich ervan verzekeren dat de achterkant/onderkantvan het meubel een opening heeft vergelijkbaar met die van figuur 1 (rif.B).
Voor de positie en de bevestiging van de kookplaat moet u deinstructies opvolgen die bij dergelijke apparaten worden geleverd.Gebruik de deur niet als hefboom om de ovenmee in het meubel te plaatsen. Oefen geenovermatige druk uit op de geopende deur.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Smeg SCP 111 SG stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Oven Smeg
Handleiding Oven
Nieuwste handleidingen voor Oven