Singer C620L Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Singer C620L (122 pagina’s), behorend tot de categorie Naaimachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 35 mensen. Heb je een vraag over Singer C620L of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Singer |
| Categorie: | Naaimachine |
| Model: | C620L |
Handleiding Singer C620L – volledige tekst
NL/FR/DE 3NaaimachineDeze naaimachine voor huishoudelijk gebruik werd in overeenstemming met IEC/DIN EN 60335-1 en 60335-2-28 of UL1594 ontwikkeld en ontworpenBELANGRIJKE VEILIGHEIDS-INSTRUCTIESBij het gebruik van elektrische apparaten moeten altijd de wezenlijke veiligheidsmaatregelen in acht worden genomen. Principieel geldt: Lees de gebruiksaanwijzing voor deze naaimachine voor huis-houdelijk gebruik voor het eerste gebruik aandachtig door. Bewaar de handleiding op een geschikte plek in de buurt van de naaimachine. Denk bij de overdracht van de machine aan derden eraan, tevens de handleiding te overhandigen. WEES VOORZICHTIG. TER VERMIJDING VAN EEN ELEKTRISCHE SCHOK:Een naaimachine mag nooit zonder toezicht worden achter-gelaten als hij is aangesloten op de stroom-voorziening.
Trek voor het reinigen, het verwijderen van de afdekking, voor het smeren of het uitvoeren van in deze gebruiks-aanwijzing beschreven onderhouds-instellingen, altijd de stekker van de naaimachine uit het stopcontact. WAARSCHUWING. TER VERMIJDING VAN BRANDWONDEN, BRAND, ELEKTRISCHE SCHOK OF LETSEL:Dit is geen speelgoed. Als de naaimachine door of in het bijzijn van kinderen wordt gebruikt, is dit alleen toegestaan onder toezicht. De naaimachine mag alleen voor de in deze gebruiksaanwijzing beschreven doelen worden gebruikt. Gebruik uitsluitend door de fabrikant aanbevolen en in deze gebruiks-aanwijzing genoemd toebehoor. Gebruik de naaimachine niet als de stroomkabel of de stekker is beschadigd, de naaimachine niet naar behoren werkt, hij op de vloer of in het water is gevallen of op welke manier dan ook beschadigd is geraakt.
In het geval van beschadigingen moet u de naaimachine door een geautoriseerde klantenservice bij u in de buurt laten onderzoeken, repareren, elektrisch of mechanisch laten instellen. Bij het gebruik van de naaimachine moet erop worden gelet dat de ventilatiesleuven niet zijn afgedekt.
4 NL/FR/DE Als de aan het voetpedaal bevestigde kabel is beschadigd, moet dit, ter vermijding van gevaren, door de fabrikant, diens klantenservice of een gelijksoortig gekwalificeerde persoon worden vervangen. Deze naaimachine is dubbel geïsoleerd. Gebruik uitsluitend originele reserveonderdelen. Zie informatie voor het onderhoud van dubbel geïsoleerde apparaten. Gebruik altijd de juiste naaldplaat. De naald kan breken bij gebruik van de verkeerde naaldplaat. Gebruik geen gebogen naainaalden. Trek noch schuif de stof tijdens het naaien. De naald kan anders buigen of breken. Draag een veiligheidsbril. Zet de naaimachine voor werkzaamheden rondom de naald, zoals het inrijgen van de naald, het vervangen van de naald, het inrijgen van de onderdraad of het vervangen van het persvoetje etc. altijd uit ('O'). Steek geen voorwerpen in de openingen en laat er niets in vallen.
Niet buitenshuis gebruiken. Gebruik de naaimachine niet in vertrekken, waar aerosolen (sprays) worden gebruikt of zuurstof wordt toegevoerd. Zet eerst de schakelaar op 'O', voordat u de stekker uit het stopcontact trekt. Trek de stekker nooit aan de kabel uit het stopcontact. Pak altijd de stekker vast bij het eruit trekken. De naaimachine wordt bediend met het voetpedaal. Let erop, dat geen voorwerpen erop liggen/staan. Gebruik de naaimachine niet als deze nat is. Een defecte of beschadigde led-lamp moet, ter vermijding van gevaren, door de fabrikant, diens klantenservice of een gelijksoortig gekwalificeerde persoon worden vervangen.
DIESE VEILIG-HEIDSINSTRUCTIES GOED BEWARENALLEEN VOOR EUROPA:Dit apparaat kan door kinderen vanaf 13 jaar en personen met beperkte fysieke, sensorische of mentale vaardigheden of een gebrek aan ervaring en kennis worden gebruikt, als zij in de gaten worden gehouden of instructies hebben gekregen over het veilig gebruik van het apparaat en de hieraan gekoppelde gevaren begrijpen. Het apparaat is geen speelgoed.
NL/FR/DE 5VOOR LANDEN BUITEN EUROPA:Deze naaimachine is niet bedoeld voor het gebruik door personen met verminderde fysieke, sensorische of mentale vaardigheden of een gebrek aan ervaring en kennis (inclusief kinderen), tenzij ze tijdens het gebruik van de naaimachine in de gaten en geïnstrueerd worden door een voor hun veiligheid verantwoordelijke persoon. Kinderen moeten in de gaten worden gehouden om ervoor te zorgen dat ze niet met de naaimachine spelen. De machine mag uitsluitend worden gebruikt met het voetpedaal 'ES01FC', die wordt geproduceerd door ZHEJIANG HENGQUANG SEWING MACHINE GROUP CO. , LTD. GEBRUIKSDOELEINDEHet optimale gebruik en onderhoud worden beschreven in deze handleiding. Dit product is niet bestemd voor industrieel gebruik. Aanvullende hulp staat ter beschikking op de website www. singerdeutschland. de.
SERVICE UITVOEREN AAN DUBBEL GEÏSOLEERDE APPARATEN In een dubbel geïsoleerd prod-uct zitten twee isolatiesystemen in plaats van aarding. Dubbel geïsoleerde apparaten hebben geen aardingsvoorziening en die mag ook niet aan het apparaat worden toegevoegd. Het repar-eren van een dubbel geïsoleerd product vereist de hoogste nau-wkeurigheid en een grondige ken-nis van het systeem en mag alleen worden uitgevoerd door deskundi-ge technici. De reserveonderdelen voor dubbel geisoleerde producten moeten identiek zijn aan de onder-delen in het product. Een dubbel geïsoleerd product is gemarkeerd met de woorden ‘DUBBELE ISOLAT-IE’ OF ‘DUBBEL GEÏSOLEERD’. AFVOERBij het wegdoen van dit product moet u erop letten dat het op de juiste wijze wordt gerecycled volgens de nationale richtlijnen voor elek-trische/elektronische producten.
Als u oude apparaten vervangt door nieuwe, kan de verkoper wettelijk verplicht zijn om uw oude apparaat gratis terug te nemen om het af te voeren. Als elektrische apparaten worden weggegooid op stortplaatsen of vuilnisbelten kunnen er gevaarlijke stoffen in het grondwater lekken, in de voedselketen terechtkomen en schade aanrichten aan uw gezondheid en welzijn. z Technical Data230 V ~Nominale spanning: Netfrequentie:50 HzOpgenomen vermogen: 65 W Omgevingstemperatuur: normale temperatuur Gewicht: 5. 3 kgAfmetingen:Geluidsniveau:420 x 190 x 310 mm minder dan 73 dB (A).
NL/FR/DE 9 1. Naalden2. Tweelingsnaald3. Tornmesje/pluisborstel4. Kleine schroevendraaier5. Schroevendraaier voor de naaldplaat6. Extra garenrolpen7. Spoelen (4 stuks; 1 bevindt zich reeds in de machine) *8. Garenrolgeleidingsschijf9. Ritssluitingvoet10. Satijnsteekvoet (Z)11. Knoopaannaaivoet (O)12. Blindsteekvoet (H)13. Knoopsgatvoet (B)Uw naaimachine is bij levering voorzien van een standaard persvoet (J), die geschikt is voor de meeste naaiklussen. De siersteekvoet (Z) is een andere, zeer nuttige naaivoet en de ideale keuze voor de meeste siernaden. TOEBEHOOR* Belangrijk! Uw machine maakt gebruik van SINGER® spoelen klasse 15J.
Gebruik uitsluitend deze spoelen op uw machine.Veeg voor de eerste ingebruikname van uw machine eventueel aanwezige olie weg van de naaldplaat.STROOMKABEL, VOETPEDAALZorg ervoor dat de naaimachine is uitgeschakeld (hoofdschakelaar op 'O') en sluit de stroomkabel vervolgens aan op de aansluitbus (1) en het stopcontact (2) zoals weergegeven.Steek de stekker (3) van het voetpedaal in de betreffende bus van de machine.HOOFD-/LICHTSCHAKELAARUw machine werkt pas, als u de hoofd-/lichtschakelaar inschakelt. Via deze schakelaar kan de stroomtoevoer en het licht worden bediend. Tijdens onderhoudswerkzaamheden aan de machine evenals tijdens het vervangen van de naald etc.
moet de machine worden gescheiden van de stroomtoevoer.WAARSCHUWINGTrek altijd de stekker uit het stopcontact als u de machine wilt scheiden van de stroomtoevoer.Zet de hoofd- en lichtschakelaar op 'UIT' Aansluitbus Stekker Voetpedaal Stroomkabel MACHINE VOORBEREIDEN••Hoofd- en lichtschakelaar 'UIT' Hoofd- en lichtschakelaar 'AAN'
10 NL/FR/DE GARENROLPENNENUw persvoet heeft drie posities:1. Voor het naaien laat u de persvoet zakken.2. Voor het plaatsen of verwijderen van stof tilt u de persvoethendel naar de middelste positie.3. Voor het plaatsen of verwijderen van dikkere stof tilt u hem naar de bovenste positie.De transporteur leidt de stof tijdens het naaien. Tijdens het normale naaien moet de transporteur daarom omhoog zijn getild.
Tijdens het stoppen, borduren en naaien van monogrammen moet u de transporteur laten zakken, zodat u, en niet de transporteur, de stof leidt.Opmerking: Om de transporteur weer te activeren, beweegt u de hendel naar de bovenste stand en draait u het handwiel een volle omdraaiing.Garenrol Extra garenrolpen Draadspanning GarenrolgeleidingsschijfGarenrolpen Garenrol HORIZONTALEGARENROLPEN voor normale garenrollenPlaats een garenrol op de garenrolpen en zeker hem met de garenrolgeleidingsschijf, zodat de draad gelijkmatig loopt. Bij garenrollen met een draadspanning moet deze naar rechts worden uitgelijnd.EXTRA GARENROLPENvoor grotere garenrollenPlaats de extra garenrol. Plaats een garenrol op de garenrolpen. De garenrolgeleidingsschijf wordt bij de extragarenrolpen niet gebruikt.PERSVOETHENDEL TRANSPORTEUR REGELAAR•••
NL/FR/DE 11 NAAIEN MET VRIJE ARM VOORBEREIDEN1. Plaats een garenrol op de garenrolpen en zeker hem met de garenrolgeleidingsschijf. Trek de draad van de garenrol en leid hem zoals weergegeven door de draadgeleidingen. Zorg ervoor dat de draad werkelijk in de spannings-schijf voor het spoelen is ingespannen, omdat de spoel anders niet juist wordt opgespoeld.2. Steek het draadeinde zoals weergegeven door het gat in de spoel.3. Schuif de spoelopwinder helemaal naar links, als hij zich nog niet daar bevindt. Plaats de spoel zo op de spoelopwinder, zodat het draaduiteinde naar boven uit de spoel steekt. Schuif de spoelopwinder naar rechts, totdat hij vast klikt. Houd het draaduiteinde vast.4. Start de machine. De spoel stopt automatisch als hij vol is.
Schuif de spoelopwinder vervolgens naar links, verwijder de spoel en knip het uitstekende draaduiteinde af.U kunt de machine zowel als plaat- alsook als vrije arm machine gebruiken.Als het verwijderbare toebehoorvak is geplaatst, biedt de machine een groot naaivlak zoals een normale vlakke plaat machine. Voor het verwijderen van het toebehoorvak houdt u het met beide handen vast en trekt u het weg naar links, zie de afbeelding. U kunt hem weer bevestigen door hem terug te schuiven op zijn plek, totdat hij vast klikt.Door het verwijderen van het toebehoorvak verandert de naaimachine in een slank vrije arm model voor het naaien van kinderkleding, mouwboorden, broekspijpenen andere moeilijk toegankelijke plekken. UNTERFADEN AUFSPULEN••
12 NL/FR/DE ONDERDRAAD INRIJGEN1. Door het handwiel naar u toe te draaien, zet u de naald in de hoogste stand.2. Verwijder de spoelhuisklep, door de ontgrendelingsknop naar rechts te schuiven. De spoelhuisklep wordt dan zo ver omhoog getild, dat u hem kunt verwijderen.3. Plaats de spoel zo, dat hij tegen de klok in draait als u aan de draad trekt.6. Plaats de spoelhuisklep weer op de naaldplaat.5. Druk lichtjes met een vinger op de spoel en trek de draad tot aan de aanslag in de inkeping (B).Trek vervolgens een draadeinde van ca. 15 cm eruit en plaats het richting de achterkant van de machine onder de persvoet.OPMERKING: Dit punt is erg belangrijk. Als de spoel met de klok mee draait kan het gebeuren dat de onderdraad problemen veroorzaakt tijdens het naaien.4. Trek de draad door de sleuf (A) en vervolgens naar links.OPMERKING: Dit is ook belangrijk.
NL/FR/DE 13A. Til de persvoethendel omhoog. Let er altijd op dat voor het inrijgen van de bovendraad de persvoethendel naar boven is geplaatst (zonder optillen van de persvoethendel kan de juiste draadspanning niet worden bereikt).B. Draai het handwiel naar u toe totdat de naald in de hoogste stand is en de draadhefboom te zien is.C. Houd de draad tijdens het inrijgen van de machine goed vast met de rechterhand en leid hem met de linkerhand door het inrijgpad dat is weergegeven op de volgende afbeeldingen. BOVENDRAAD INRIJGEN* Leid de draad door de draadgeleiding (1).* Trek de draad in de spanschijven (2) bevinden zich binnenin de machine).
Breng de draad vervolgens tot aan het onderste uiteinde van de ribbel.* Plaats de draad beneden om de lus en breng hem weer naar boven (3).* Leid de draad van rechts naar links door de draadhefboom (4).* Trek de draad naar het binnenste van de draadhefboom tot naar diens oogje.* Leid de draad door de draadgeleiding (5).* Leid de draad van voren naar achteren door het oog van de naald (6) (zie instructies voor de automatische naaldinrijger op de volgende pagina).BELANGRIJK: Controleer op de volgende manier of de draad correct in de spanningsschijven van de machine is geplaatst:1. Trek de draad met een omhoog getilde persvoet naar de achterzijde van de machine. Er mag slechts een lichte weerstand voelbaar zijn en de naald mag slechts minimaal meegeven.2. Laat de persvoet nu zakken en trek de draad weer terug naar de achterzijde van de machine.
Dit keer moet er een sterkere weerstand voelbaar zijn en de naald moet duidelijk meer meegeven. Als er geen merkbare weerstand is, dan is de machine niet juist ingeregen. Rijg daarom opnieuw in.•
14 NL/FR/DE AUTOMATISCHE NAALDINRIJGERDoor het handwiel naar u toe te draaien, zet u de naald in de hoogste stand1. Haak de draad zoals weergegeven in de draadgeleiding.2. Houd het draaduiteinde vast en trek de hendel naar beneden.3. Draai de hendel naar achteren aan de machine, totdat de inrijghaak in het oogje van de naald steekt.4. Rijg de draad door de inrijghaak en trek de draad vervolgens lichtjes naar boven.5. Draai de hendel terug. Zo wordt een lus door het oog van de naald getrokken en is de naald automatisch ingeregen.6. Laat de hendel los en trek de draad weg van u. Trek aan de lus om de rest van het draadeinde door de naald te halen.OPMERKING: Het inrijgen slaagt het makkelijkst met de naaldinrijger, als u hierbij een rechte steek instelt. De automatische naaldinrijger is niet geschikt voor tweelingsnaalden.•
NL/FR/DE 15 ONDERDRAAD OMHOOG HALEN1. Til de persvoethendel omhoog.2. Houd de bovendraad losjes vast met de linkerhand en draai het handwiel met de rechterhand naar u toe, totdat de naald daalt en daarna zijn hoogste stand bereikt.3. Trek zachtjes aan de bovendraad. Hij neemt dan de onderdraad door de opening van de naaldplaat mee omhoog.4. Trek de beide draden vanonder de persvoet naar achteren weg en laat telkens ca. 15 cm over.OPMERKING: De onderdraad kan eenvoudig naar boven worden gehaald, door bij gekozen rechte steek de achteruitnaaitoets te drukken en weer los te laten.Uw machine beweegt de naald dan een keer omlaag en weer omhoog. Een van de eigenschappen van uw computer-naaimachine bestaat erin, dat hij altijd stopt met de naald in de bovenste stand.•
Ze gelden als voorbeeld voor een bepaalde stofdikte.dunbatist, chiffon, tricot zijdenPSNaBMcorduroy / flanel, gabardine / katoen, linnen / wolmultipurpose garen, polyester zijde14/90 12/8014/9016/100dikzeildoek / spijkerstof, dekzeil16/10018/110gebreide stofgebreide stoffen, elastische gebreide of gehaakte stoffen, jersey / tricotWAARSCHUWINGTrek altijd de stekker uit het stopcontact als u de machine wilt scheiden van de stroomtoevoer.OPMERKING: Draai de schroef vast, maar draai hem niet te stevig vast. Handige tip: Als u een stukje stof onder de persvoet legt en hem laat zakken, kan de naald eenvoudiger worden vervangen. Bovendien kan de naald zo niet in de opening van de naaldplaat vallen.Vervang de naald regelmatig. Normaliter moeten de naalden om de 6 à 8 uur worden vervangen.Vlakke zijde NaaldPenVlakke zijde naar achteren NAALD WISSELEN1.
NL/FR/DE 17 SPANNING VAN DE BOVENDRAAD AANPASSENNAAIEN MET DE RECHTE STEEKHet optimale stekenbeeld wordt grotendeels door een evenwichtige spanning van boven- en onderdraad bepaald. De spanning is in evenwicht, als de beide draden in het midden van de te naaien stof met elkaar zijn verbonden.Als u bij de start van het naaien vaststelt dat het stekenbeeld onregelmatig wordt, moet u de spanningsregelaar aanpassen. Voer de veranderingen aan de spanning altijd uit met een omlaag gelaten persvoet.Een evenwichtige spanning (met boven en beneden identieke steken) is typisch bij het naaien van rechte steken.ZIGZAG-STEEK EN SIERNADENBij zigzag-steken en siersteekfuncties moet u voor een lagere draadspanning kiezen als bij de rechte steek. Het stekenbeeld wordt mooier als de bovendraad te zien is op de onderkant van de stof.
De stof gaat dan ook niet zo snel golven.De spoelspanning is bij levering juist ingesteld, zodat u deze niet hoeft aan te passen.Zorg ervoor dat de naald zich in de hoogste positie bevindt. Til de persvoethendel omhoog.1. Druk op de ontgrendelingsknop voor de persvoet, om hem te verwijderen.2. Plaats de gewenste persvoet op de naaldplaat en lijn de persvoetpen uit aan de persvoethouder.3. Laat de persvoethendel zakken, zodat de persvoet vast klikt in de persvoethouder.Bij de meeste naaiprojecten kan de spanningsregelaar op '4' worden gezet.Handige tip: Het stekenbeeld kan door het lichtjes verhogen of verlagen van de spanningsregeling worden geoptimaliseerd. OnderzijdeGoed in evenwicht BovenkantBovendraad te strak gespannen Bovendraad te los Spanning verlagen Spanning verhogenPersvoethendelOntgrendelingsknop voor de persvoetPersvoethouderSPANNING VAN DE ONDERDRAAD PERSVOET WISSELEN•••
18 NL/FR/DE FUNCTIES VAN HET BEDIENINGSPANEELLetter-steekpatroonmodusAls er op de toets wordt gedrukt, verschijnt op het lcd-display een. Druk op of op. Het nummer van de geselecteerde letter wordt weergegeven. De machine naait de steekpatroonvolgorde een keer helemaal van begin tot einde en stopt vervolgens automatisch. Tweelingsnaaldmodus Bij gebruik van de tweelingsnaald drukt u onafhankelijk van de geselecteerde steek op de toets voor de tweelingsnaaldmodus. Hierdoor wordt de steekbreedte automatisch gereduceerd, wat op zijn beurt een breuk van de naald en mogelijke beschadigingen aan uw machine voorkomt. Als er op de toets wordt gedrukt, verschijnt op het lcd-display het symbool. Steekpatroon met omcirkelde cijfers in de stekentabel kunnen niet worden gekozen met de tweelingsnaaldmodus. U hoort dan een akoestisch sigaal. ertönt dann ein akustisches Signal.
SteekkeuzeknoppenNa het inschakelen van de machine is de rechte steek ingesteld en er verschijnt een venster voor individuele instelling op het lcd-display. Druk op of op , ,om het cijfer in stappen van een te verhogen of te verlagen. Houd of ingedrukt, om het cijfer in stappen van tien te verhogen of te verlagen. Weergave persvoet (B, J, Z, H, O)Nummer van de steekkeuzeknoppenOPMERIKING: Rechts van rechts naast het steeknummer wordt weergegeven, welke persvoet moet worden gebruikt (B, J, Z, H, O). •.
NL/FR/DE 19Uw naaimachine toont uw steekinstellingen met automatische/standaard steeklengte en -steekbreedte. Via de handmatige insteltoetsen kunt u de lengte, breedte of naaldpositie van een rechte steek helemaal aan uw wensen aanpassen.Wijkt de ingevoerde steeklengte of -breedte af van de standaard instelling, wordt met of op het lcd-display verborgen.Als de steeklengte of -breedte weer wordt ingesteld op de standaard instelling, verschijnt weer met of op het lcd-display.LETTERS MET NUMMERS SELECTERENAls er op de toets wordt gedrukt, verschijnt op het lcd-display een A en is het patroon '0' geselecteerd. Het lcd-display geeft het nummer van het gewenste letterpatroon weer.Druk op of op , om het cijfer in stappen van een te verhogen of te verlagen.
Houd of ingedrukt, om het cijfer in stappen van tien te verhogen of te verlagen.AFSTAND TUSSENLETTERS AANPASSENUw naaimachine toont uw steekinstellingen met automatische/standaard steeklengte en -steekbreedte.Via de handmatige insteltoetsen kunt u de afstand tussen de letters helemaal aan uw wensen aanpassen.Als de ingevoerde afstand afwijkt van de standaard instelling, wordt met op het lcd-display verborgen.Als de afstand weer wordt ingesteld op de standaard instelling, verschijnt weer met op het lcd-display.De machine naait het volledige patroon in een keer en stopt vervolgens.SteeklengteHandmatige insteltoetsen voor de steeklengte Weergave standaard steeklengte Weergave standaard steekbreedteSteekbreedte/naaldpositie bij de rechte steek Handmatige insteltoetsen voor de steekbreedte/naaldpositieWeergave persvoet (Z)Weergave letter-steekpatroonmodus Letter-steekpatroonnummer Steekkeuzeknoppen Toets letter-steekpatroonmodusWeergave standaard afstand Afstand tussen lettersHandmatige insteltoetsen voor de afstand tussen de letters INSTELTOETSEN VOOR DE STEEKLENGTE EN STEEKBREEDTE / NAALDPOSITIE•
20 NL/FR/DE BEDIENTOETSENVia de bedientoetsen kunt u verschillende principiële naaimachinefuncties heel eenvoudig bedienen.Toets 'Start/stop'AchteruitnaaitoetsToets voor de naaldpositieSnelheidsregelaarTOETS „START/STOP“Als het voetpedaal niet is aangesloten, start de machine langzaam door op de knop 'start/stop' te drukken. Als opnieuw op de toets wordt gedrukt, beweegt de naald en stopt hij in de hoogste stand.Om het voetpedaal te gebruiken, drukt u gewoon met de voet erop, zodat een langzame, gelijkmatige snelheid ontstaat. Hoe krachtiger u op het voetpedaal drukt, hoe sneller de naaimachine naait.
Als u de voet van het voetpedaal neemt, stopt de machine.OPMERKING: Als het voetpedaal is aangesloten, kan de toets 'start/stop' niet worden gebruikt.TOETS 'NAALDSTOP BOVEN/BENEDEN' Druk op de toets voor de naaldpositie, om de naald omhoog te tillen of te laten zakken.Als u twee keer op de toets drukt, wordt een steek genaaid.DUBBELFUNCTIETOETS ACHTERUIT-/RIJGSTEEK NAAIEN Achteruitnaaifunctie voor rechte- en zigzag-steken Bij het drukken van de achteruitnaaitoets naait de machine achteruit.Zo naait u net zo lang achteruit, zolang u de achteruitnaaitoets ingedrukt houdt.Rijgsteekfunctie voor het vastnaaien van andere stekenDe machine naait 4 kleine rijgsteken, om alle patronen te naaien - uitzondering: Rechte-, zigzag- en knoopsgatsteken.
De rijgsteken worden in het patroon precies daar geplaatst, waar de naald zich bevindt, als de toets voor de achteruit-/rijgsteek naaien drukt.OPMERKING: Deze functie is heel handig voor het naaien van patronen, zodat het begin en einde van de naad niet loslaten.•
NL/FR/DE 21Langzaam SnellBij een verkeerde invoer of bevel ontvangt u mededelingen met nuttige tips. Bij de weergave van een dergelijke mededeling kunt u het betreffende probleem aan de hand van de volgende instructies verhelpen.SNELHEIDSREGELAARDe naaisnelheid kunt u via de snelheidsregelaar bedienen, door deze zijdelings te verschuiven.Afhankelijk van het gekozen patroon kan de maximale snelheid variëren - onafhankelijk ervan, welke snelheid u instelt. NUTTIGE MEDEDELINGENDe spoelopwinder bevindt zich rechts.-> Schuif de spoelopwinder naar links, als u hem niet nodig heeft. De knoopsgathendel bevindt zich niet in de onderste of bovenste stand.-> Laat de knoopsgathendel zakken bij het naaien van knoopsgaten.
-> Til de knoopsgathendel omhoog bij het naaien van steekpatronen.De machine blokkeert, omdat de draad aan de spoelkapsel blijft haken of de draaibeweging wordt geblokkeerd.-> Schakel de hoofdschakelaar uit en verhelp het probleem dat ertoe heeft geleid, dat de machine tot stilstand is gekomen.Geluidssignaal U hoort de zomer bijPiep Normaal gebruikPiep-Piep Ongeldige bediening Piep-Piep-Piep Ongeldige machine-instellingPiep-Piep-Piep-Piep-Piep Blokkeren van de machine•
22 NL/FR/DE HANDIGE TIPS VOOR HET NAAIENOnderstaand vindt u enkele tips, hoe u betere naairesultaten bereikt. Neem deze tips in acht tijdens het naaien. 1. Proeflapje naaienProbeer uw steek eerst met verschillende steekbreedtes en -lengtes uit. Zo kunt u de ideale instelling voor het beste naairesultaat vaststellen. Gebruik voor het proeflapje het beste een stukje overgebleven stof en een garen, dat lijkt op de te gebruiken stof en garen. Zo kunt u de draadspanning evenals de steeklengte en -breedte testen. Omdat het naairesultaat ook afhankelijk is van de soort steek en het aantal lagen stof, voert u de test het beste onder dezelfde voorwaarden uit als bij het gewenste project. 2. De naairichting veranderenStop de naaimachine, zodra u tijdens het naaien een hoek bereikt. 1). Druk op de toets voor de naaldpositie, zodat de naald in de stof zakt (en in de naaldplaat steekt). 2).
Beweeg de hendel voor de persvoet naar boven en draai de stof vervolgens rond de naald. 3). Beweeg de hendel voor de persvoet naar beneden en ga door met naaien. 3. Rondingen naaien1). Stop met naaien en verander de naairichting een beetje, om de ronding te maken. 2). Kies voor het naaien van rondingen met de zigzag-steek voor een korte steeklengte, om zo een smallere naad te bereiken. 4. Dikke stoffen naaien* Als de stof niet onder de persvoet pastTil de persvoet nog verder omhoog, totdat hij in de hoogste positie is. Plaats vervolgens de stof onder de persvoet (op pagina 4 staat beschreven, hoe u de persvoet optilt). 5. Elastische stoffen naaien of stoffen naaien, waarbij makkelijk stekenworden overgeslagenGebruik een stretchnaald en een grotere steeklengte. Indien nodig brengt u een laag vlies aan onder de stof, om het naaien te vereenvoudigen. 6.
Dunne stoffen of zijde naaienSommige dunne stoffen en zijde zijn gladder en zijn daarom lastig te naaien. Daarom wordt aangeraden deze stoffen van een dun stukje vlies te voorzien. 7.
NL/FR/DE 23De rechte steek is geschikt voor de meeste naaitechnieken en wordt daarom ook het vaakst gebruikt. Onderstaand wordt uitgelegd, hoe u hiermee het beste kunt naaien.1. INSTELLINGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J) Draadspanningsregelaar: 4OPMERKING: Afhankelijk van de stofdikte, kan een fijne instelling van de draadspanning noodzakelijk zijn.EERSTE STAPPEN VOOR HET NAAIENz NAAIEN MET DE RECHTE STEEKA. DraadspanningsregelaarB. Toets voor de naaldpositieC. AchteruitnaaitoetsD. Persvoethendel2. Trek de beide draden vanonder de persvoet naar achteren weg en laat telkens ca. 15 cm over.3. Plaats de stof onder de persvoet en laat deze met behulp van de persvoethendel zakken.4. Draai het handwiel naar u toe totdat de naald door het stof prikt.5. Start de machine. Leidt de stof zachtjes met uw handen. Stop de naaimachine, zodra u de rand van de stof heeft bereikt.6.
Draai het handwiel naar u toe totdat de naald zich in de hoogste stand bevindt. Til vervolgens de persvoet omhoog, trek de stof naar achteren en knip het overtollige garen met de draadafsnijder beneden aan de kopplaat af. OPMERKING: Voor het naaien en om franjes te voorkomen, gebruikt u voor enkele steken de achteruitnaaitoets aan het begin en einde van uw naad.Voor een rechte naad oriënteert u zich aan een van de genummerde geleidingslijnen op de naaldplaat. De cijfers geven de afstand tot de middelste positie van de naald weer.De geleidingslijn aan de spoelhuisklep is een 6 mm naadgeleidingslijn (1/4”) voor het aan elkaar naaien van quilt-blokken en het naaien van smalle zomen.OPMERKING: De naaldplaat heeft zowel een metrische alsook inch-markering, die het leiden van de stof vereenvoudigen.z VOOR RECHTE NADEN
24 NL/FR/DE Gebruik de ritssluitingvoet, om de rechter- en linkerkant van de ritssluiting vast te naaien of om de biezen dichtbij het koord vast te naaien.RITSSLUITINGEN AANNAAIENVoor het aannaaien van de rechterzijde brengt u de linkerzijde van de ritssluitingvoet zo aan op de persvoethouder, zodat de naald door de opening aan de linkerzijde van de voet steekt.Om de linkerzijde aan te naaien, plaatst u de rechterzijde van de ritssluitingvoet in de persvoethouder.BIEZENBiezen naait u vast als decoratie, door een koord te bedekken met een stofstrookje en deze aan de decoratieve stof vast te steken of te hechten.
Breng de rechterzijde van de ritssluitingvoet zo aan op de persvoethouder, zodat de naald door de opening aan de rechterzijde van de voet steekt.z RITSSLUITINGEN ENBIEZEN AANNAAIENHandige tip: Met behulp van de steekbreedte-instelling kunt u de naaldpositie zo aanpassen, dat u de bies dichter bij het koord naait.Deze steek doet optisch denken aan handarbeid en is geschikt voor het stikken en voor het quilten.1. Kies voor een onderdraad met de gewenste kleur voor het stikken. Tijdens het naaien trekt de machine deze draad naar de bovenkant van de stof.2. Voorzie de machine van transparant garen of een dun garen, dat qua kleur bij de stof past. Dit garen moet achteraf niet zichtbaar zijn.3. Verhoog beetje bij beetje de draadspanning, totdat u de gewenste look bereikt.4.
Begin met naaien.OPMERKING: Door het experimenten met verschillende combinaties van draadspanning en steeklengte kunt u het effect van de steek verbeteren.Naald links van deNaald rechts van deQUILTSTEEK MET HANDARBEIDSLOOK v
NL/FR/DE 25ZIGZAG-NADENOnderzijde Bovenzijde Het donkergrijze veld geeft bij de keuze van een patroon de automatisch ingestelde auto-/standaardwaarden weer. Bij het zigzag-patroon bedraagt de steeklengte 2 mm en de steekbreedte 5 mm.De lichtgrijze velden tonen alle selecteerbare persoonlijke instellingen, die u handmatig kunt instellen.OPMERKING: De waarden in de tabel zijn daadwerkelijk te naaien lengtes en breedtes - onafhankelijk van de scala en cijfermarkeringen op de naaimachine.STEEKBREEDTE STEEKLENGTESATIJNSTEEKHierbij gaat het om een mooie, dichte steek voor applicaties, lummels etc. Voor een satijnsteek reduceert u de spanning van de bovendraad en past u de steeklengte aan op een waarde van 0,5 tot 1,5.
Door het gebruik van een inleg of vlies voorkomt u dat de stof begint te golven.PATROON PLAATSENDe steekbreedte van het patroon neemt zoals weergegeven uitgaande van de naaldpositie midden toe.Middelste stand EINSTELLUNGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J) : Draadspanningsregelaar: 4De bovendraad kan afhankelijk van het garen, de stof, soort en steek evenals de naaisnelheid aan de onderkant te zien zijn. De onderdraad daarentegen mag nooit aan de bovenkant van de stof te zien zijn. IIndien de onderdraad naar boven wordt getrokken of de stof begint te golven, moet u de spanning gewoon met de draad-spanningsregelaar verminderen.. STEEKLENGTE EN -BREEDTE AANPASSENv
26 NL/FR/DE BLINDSTEEK De blindsteek is voornamelijk bestemd voor zomen van gordijnen, broeken, rokken etc.Instellingen: Persvoet: Blindsteekvoet (H)draadspanningsregelaar: 4– – Normale blindsteek voor niet-elastischestoffen– – Elastische blindsteek voor elastische stoffen1. Strijk eerst de snijrand open. Dunnere stoffenslaat u hiervoor naar de onderkant om en normale tot dikke stoffen strijkt u open met een open steek. Vervolgens slaat u de zoom zo ver als gewenst om, strijkt er overheen en zet hem vast met spelden.2. Nu vouwt u de stof zoals afgebeeld met de onderkant naar boven.3. Plaats de stof onder de persvoet. Draai het handwiel naar u toe, totdat de naald volledignaar links uitslaat. Hij moet dan in de rand van de stof terecht komen.
Als dat niet het geval is, moet u de geleiding (B) zo aanpassen aan de blindsteekvoet (A), zodat de naald in de rand steekt, terwijl deze tegen de geleiding ligt.OPMERKING: Een smallere of bredere blindsteek ontstaat als u de lengte- en breedteregelaar eerst instelt op de gewenste lengte en breedte. Vervolgens past u de geleiding aan van de persvoet.Nähen Sie langsam und führen Sie den Stoff dabei vorsichtig an der Kante der Führung entlang.Naai langzaam en leid de stof hierbij voorzichtig langs de rand van de geleiding.4. Na het naaien zijn de steken aan de goede kantvan de stof nagenoeg onzichtbaar.OPMERKING: Het naaien van blindsteken vergt oefening. Naai daarom altijd eerst een proefnaad.BovenkantNormale tot dikke stoffenOnderzijdeOnderzijdeDunne stof OnderzijdeOnderzijde•
NL/FR/DE 27INSTELLINGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J)Draadspanningsregelaar: 4 Hierbij gaat het om een stabiele steek met gelijk drie korte steken, waar een normale zigzag-steek slechts een steek maakt. Daarom is hij bijzonder geschikt voor het open strijken van alle soorten stof. Hij is uitermate geschikt voor het naaien van lummels, voor het repareren van scheuren, voor reparaties, voor patchwork en voor het vastnaaien van vlak elastiek.z MEERVOUDIGE ZIGZAG-STEEKOPMERKING: Voor het repareren van scheuren of voor het open strijken zoals op de afbeelding, moet de lengteregelaar handmatig worden ingesteld.INSTELLINGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J) Draadspanningsregelaar: 4Sla de snijrand met de onderkant om en strijk er overheen. Leg de stof met de goede kant zo naar boven, dat de zigzag-steek precies aan de rand van de breuk loopt en de stof zo een schulprand ontstaat.
Knip de overtollige stof vlak langs de naadlijn af.z PicotrandHandige tip: Door te experimenteren met verschillende breedtes, lengtes en draadspanningen, kan het effect van de nog verder worden verbeterd.z KNOOP AANNAAIENINSTELLINGEN: Persvoet: Knoopaannaaivoet (O) Transporteur regelaar -– Schuif de hendel in de richting van de pijl, om de transporteur te laten zakken. Plaats de knoopaannaaivoet (O).Plaats stof en een knoop onder de persvoet. Laat de persvoet zakken. Draai het handwiel en controleer, of de naald zowel in het linker- alsook in het rechter gat van de knoop steekt, zonder de knoop te raken. Pas indien nodig de breedte aan. Bevestig de knoop met 10 steken.Bij knopen met vier gaten naait u eerst de beide gaten, die het dichtst bij zijn.
28 NL/FR/DE INSTELLINGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J)of satijnsteekvoet (Z) Draadspanningsregelaar: 4Stretchsteken worden hoofdzakelijk bij gebreide stoffen en rekbare stoffen gebruikt, maar zijn ook geschikt voor het vastnaaien van niet-elastische materialen.VERSTERKTE RECHTE STEEK z SIER- EN STRETCHSTEKENDe versterkte rechte steek is duidelijk stabieler als een normale rechte steek, omdat hij de stof drie keer naait: vooruit, achteruit en weer vooruit. Hij is in het bijzonder geschikt voor het versterken van naden aan sportkleding van elastische- en niet-elastische stoffen evenals voor naden met een ronding, die stabiel moeten zijn.
U kunt de steek ook goed gebruiken voor het stikken van revers, kraag en manchetten en deze hierdoor een professionele look verlenen.HONINGRAATSTEEK De honingraatsteek is uitermate geschikt voor smok-effecten, voor het open strijken en voor het vastnaaien van elastische banden en elastisch kant.1. Een smok-effect bereikt u, door eerst meerdere rijen met rimpelsteken op de gewenste stof te naaien.2. Knip een stof voor het eronder leggen (zoals organdy) op maat en leg het onder de stof met de rimpelsteken.3. Naai de honingraatsteek over de rij met rimpelsteken en zet deze zo vast.OVERLOCKSTEEK Precies deze steek wordt ook door de bekledingsindustrie gebruikt voor het naaien van sportkleding.
Er wordt een naad gemaakt en deze ook gelijk open gestreken.Dat is vooral erg handig bij het repareren van versleten naden aan kledingstukken.FEDERSTICHDankzij zijn mooie look is deze geschikt voor decoratieve stiksels of voor het vastnaaien van kant en sierbanden.Bovendien wordt hij vaak gebruikt voor het quilten en het zomen van randen.
NL/FR/DE 29VERSTERKTE ZIGZAG-STEEKDe versterkte zigzag-steek wordt hoofdzakelijk gebruikt voor het decoratief stikken. Hals, boorden, mouwen en zomen kunnen hiermee ideaal worden genaaid.
Als de steekbreedte op zeer smal wordt ingesteld, kunnen met de steek ook extreem duurzame naden worden gemaakt.DUBBELE OVERLOCK-STEEK De dubbele overlock-steek wordt hoofdzakelijk voor drie doeleinden gebruikt: Het is de perfecte steek voor het vastnaaien van vlakke elastische banden, voor het open strijken evenals het vastnaaien en open strijken in een stap.Hij wordt voornamelijk voor lichtelijk elastische stoffen en niet-elastische stoffen gebruikt, zoals linnen, tweed en normaal tot dik katoen.KRUISSTEEK Deze steek wordt gebruikt voor het naaien en open strijken van stretch-stoffen evenals voor het versieren, vooral van randen.ENTREDEUX-STEEK Zeer handig voor het versieren van randen en als nostalgische steek om te naaien.
De entredeux-steek wordt meestal met de wingnaald genaaid, om decoratieve gaatjes in het steekpatroon te maken.Handige tip: Bij gebruik van de wingnaald kunnen door het lichtjes verhogen van de spanning de gaten worden vergroot.
30 NL/FR/DE LADDERSTEEKDe laddersteek wordt hoofdzakelijk gebruikt voor een holle zoom. Hij is echter ook geschikt voor het stikken van smalle banden, ook met een contrasterende kleur. Door het doelgericht plaatsen van de steek in het midden bereikt u decoratieve effecten.De laddersteek is ook geschikt voor reliëfborduursel met bandjes, inloopgaren en elastische banden.Een holle zoom lukt het beste met grover linnen. Nadat u de steek heeft genaaid, trekt u de draad aan de binnenkant van het ladderpatroon en creëert zo een luchtige look.Picot-steek De picot-steek is een traditioneel steekpatroon voor op kant lijkende sierzoomnaden en applicaties.RANDSTEEK De randsteek is een traditioneel met de hand genaaide steek voor het omzomen van tafelkleden. Hij kan echter voor tal van doeleinden worden gebruikt; bijv.
voor het vastnaaien van schuine banden, franjes of applicaties evenals voor holle zomen.SCHUINE RANDSTEEK Deze steek is buitengewoon geschikt voor het versieren vanbijv. tafelkleden. Als een op kant lijkende steek ziet hij er echter ook mooi uit bij fijne stoffen. Naai langs de snijrand en knip de overtollige stof vlak langs de naadlijn af.
NL/FR/DE 31ELASTISCHE OVERLOCK-STEEK Een handige steek voor het aan elkaar naaien en open strijken van een snede. Overtuigt met een smalle, elastische naad. Is in het bijzonder geschikt voor zwem- en sportkleding, T-shirts, elastisch nylon, jersey en katoenjersey.VISGRAATSTEEK Voor het naaien en open strijken van elastische stoffen en als versiering.GRIEKSE STEEK Traditioneel stekenpatroon voor decoratieve randen en het afwerken van randen. FAGOTSTEEK Een zeer populaire siersteek. Is echter ook geschikt voor het met een kleine afstand aan elkaar naaien van twee stukken stof. Stof voorbereiden voor het aan elkaar naaien: Vouw de naadtoeslag aan de snijranden om en strijk er overheen. Zet de omgeslagen randen vast en plaats er een dunne, verwijderbare laag vlies onder en laat een afstand van 0,3 cm vrij.
NL/FR/DE 33INSTELLINGEN: Persvoet: Standaard persvoet (J)of satijnsteekvoet (Z) Draadspanningsregelaar: 4 of 3De volgende voorbeelden laten zien, hoe deze steken worden gebruikt en genaaid. Andere siersteken kunnen op dezelfde manier worden gebruikt. Voor het naaien moet de betreffende steek worden getest op een over gebleven stukje stof, om het sierpatroon indien nodig aan te passen aan uw wensen.Voordat u begint met naaien, moet u ervoor zorgen dat er voldoende garen op de spoel zit, zodat deze niet opraakt tijdens het naaien.U bereikt het optimale resultaat, door tijdens het naaien een af te scheuren of in water oplosbaar vlies onder de stof te plaatsen.Handige tip: Mocht de onderdraad te zien zijn aan de bovenkant van de stof, kunt u de draadspanning verminderen.z AANVULLENDE SIERSTEKEN
34 NL/FR/DE NAAIEN VAN KNOOPSGATEN* Gebruik in de bereiken van het kledingstuk waar knoopsgaten moeten worden gemaakt, een inleg. U kunt in plaats van de inleg ook vlies gebruiken.* Probeer eerst een knoopsgat in een over gebleven stukje stof te maken. Probeer het knoopsgat dan met de knoop uit.1. Kies een van de knoopsgaten.2. Verwijder het persvoetje en bevestig in plaats daarvan de knoopsgatvoet (zie 'Persvoet wisselen' op pagina 11).3. Plaats de knoop in de knoopsgatvoet (zie'gebruik de knoopsgatvoet' hierboven).4. Laat de knoopsgathendel (C) zo zakken, dat hij verticaal tussen stopper (A) en stopper (B) past.5. Markeer de positie van het knoopsgat op uw kledingstuk.6. Plaats de stof onder de persvoet. Trek de onderdraad ongeveer 10 cm onder de stof vandaan naar achteren.7.
Lijn de knoopsgatmarkering op de stof uit aan de markering van de knoopsgatvoet en laat de knoopsgatvoet zakken.8. Houd de bovendraad vast en start zo de machine.NAAIEN VAN KNOOPSGATENGEBRUIK DE KNOOPSGATVOETUw machine biedt tal van knoopsgaten. Het systeem meet de grootte van de knoop en stelt zo de benodigde grootte van het knoopsgat vast - en dat alles in een eenvoudige stap.PROCEDURE Stofmarkering MarkeriKnoopsgatvoet •Stopper B Stopper A
NL/FR/DE 3529 * Het naaiproces geschiedt automatisch volgens de volgende stappen.9. Knip de stof na het naaien voorzichtig in het midden van het knoopsgat open met een tornmesje. Let hierbij op dat u geen steken door snijdt.KNOOPSGATEN MET MEELOOPGARENLeg het meeloopgaren (zoals haak- of stikgaren) om de boog, trek de beide uiteinden onder de voet en naai vervolgens het meeloopgaren zoals afgebeeld.Naai het knoopsgat zo dat de zigzag-steken over het meeloopgaren lopen.Maak het meeloopgaren los van de persvoet nadat u klaar bent en knip de uitstekende uiteinden af.Uitlijnpositie knoopsgatvoetStofmarkering Boog
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Singer C620L stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden