Siemens WM14E362FG Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Siemens WM14E362FG (16 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 25 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Siemens WM14E362FG of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Siemens |
| Categorie: | Wasmachine |
| Model: | WM14E362FG |
| Apparaatplaatsing: | Vrijstaand |
| Kleur van het product: | Wit |
| Deurscharnieren: | Links |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Gewicht: | 67000 g |
| Breedte: | 590 mm |
| Diepte: | 600 mm |
| Hoogte: | 848 mm |
| Type lader: | Voorbelading |
| Deurkleur: | Roestvrijstaal |
| Materiaal trommel: | Roestvrijstaal |
| Snoerlengte: | 1.6 m |
| Uitgestelde start timer: | Ja |
| Startvertraging: | 24 uur |
| Resterende tijd indicatie: | Ja |
| Kinderslot: | Ja |
| Gewicht verpakking: | 69000 g |
| Energie-efficiëntieklasse (oud): | A++ |
| Stroomvoorziening: | 220 - 240, 50 Hz |
| Energieverbruik wassen: | 0.95 kWu |
| Waterconsumptie per cyclus: | 55 l |
| Wasklasse: | A |
| Jaarlijkse energieverbruik wassen: | 197 kWu |
| Centrifuge-droger klasse: | B |
| Geluidsniveau (wassen): | 57 dB |
| Sopschuimbewaking: | Ja |
| Aanpasbare centrifugesnelheid: | Ja |
| Maximale centrifugesnelheid: | 1400 RPM |
| Geluidsniveau bij centrifugeren: | 77 dB |
| Jaarlijks waterverbruik wassen: | 10560 l |
| Restvochtpercentage: | 56 procent |
| Cyclustijd (max): | 192 min |
| Aantal wasprogramma's: | 15 |
| Afmetingen verpakking (BxDxH): | 627 x 643 x 865 mm |
| Half-geladen: | Ja |
| Deur openingshoek: | 180 ° |
| Nominale capaciteit: | 7 kg |
| Stroomverbruik (typisch): | 2300 W |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Wasprogramma's: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand/wool, Quick, Delicate/silk |
Handleiding Siemens WM14E362FG – volledige tekst
1 2 3 4 5 6Programma-einde wanneer. Start Bijvullen knippert en in het display verschijnt. / -0-Programma afbrekenBij programma's met hoge temperatuur:– Was afkoelen: /Centrigureren kiezen. Spoelen– Bijvullen kiezen. Start/Bij programma's met lagere temperatuur:– Spoelen (Toets /Centrifugeren Extra Spoelendeactiveren) of kiezen. Afpompen – Bijvullen kiezen. Start/Programma wijzigen wanneer. U per ongeluk een verkeerd programma heeft gekozen:– Programma opnieuw kiezen. – Bijvullen kiezen. Het nieuwe programma begint Start/van voor af aan. Was bijvullen wanneer. a blz. 5. Start/ is gekozen en vervolgens in het display BijvullenYES NO gaat branden. Bij kan de vuldeur niet worden geopend. – Bijvullen kiezen. Start/Installatie deskundig volgens separate plaatsingshandleiding. Machine controleren– Beschadigde machine nooit in gebruik nemen. – Neem contact op met de Servicedienst.
Stekker in stopcontact stekenAlleen met droge handen. Alleen bij de stekker vastpakken. Waterkraan openenCompartiment II: Wasmiddel voor hoofdwas, ontharder,bleekmiddel, vlekkenzoutWasgoed sorteren en in de wasautomaat doenAanwijzingen van de fabrikant aanhouden. Volgens aanwijzingen op de textiellabels. Op soort, kleur, vervuiling en temperatuur. Maximale belading niet overschrijden ablz. 7. Belangrijke aanwijzingen aanhouden blz. 6. aGrote en kleine stukken wasgoed in de machine doen. Vulvenster sluiten. Wasgoed niet tussen vuldeur en rubberen afdichtrandklemmen. Was- en verzorgingsmiddel toevoegenDoseren overeenkomstig:hoeveelheid wasgoed, vervuiling, waterhardheid (deze kunt u navragen bijuw waterbedrijf) en aanwijzigingen van de producent. Vloeibaar wasmiddel in de betreffende doseerhouder vullen en in detrommel leggen.
Elke machine die onze fabriek verlaat, wordt zorgvuldig op werking en een perfecte toestand gecontroleerd. Voor meer informatie: www. siemens-home. comDe contactgegevens van de dichtstbijzijnde servicedienst vindt u hier of in de servicedienst-map (afhankelijk van het model). NL 088 424 4020B 070 222 142Milieuvriendelijk afvoeren Verpakking milieuvriendelijk afvoeren. Dit apparaat is gemarkeerd overeenkomstig de Europese Richtlijn 2002/96/EG betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (waste electrical and electronic equipment - WEEE). De Richtlijn vormt het kader voor een in de hele EU geldende retourname en verwerking voor oude apparaten. Bedoeld gebruikInhoud Blz. ʋBedoeld gebruik. 1ʋProgramma. 1ʋProgramma instellen en aanpassen. 3ʋWassen. 3/4ʋNa het wassen. 4ʋIndividuele instellingen. 5/6ʋBelangrijke aanwijzingen. 6ʋProgramma-overzicht. 7ʋVeiligheidsinstructies.
8ʋVerbruiksgegevens. 8ʋVerzorging. 9ʋInstructies in het display. 9ʋOnderhoud. 10ʋWat te doen als. 11Milieubesparing / besparingstips– Maximale hoeveelheid wasgoed van het betreffende programma benutten. – Normaal verontreinigde was zonder voorwas wassen. – In plaats van het programma en Katoen 90 °C Katoen 60 °Cextra functie kiezen. Vergelijkbare reiniging met jecoPerfectaanzienlijk minder energieverbruik. – Wasmiddel volgens opgave van de fabrikant en waterhardheid doseren. – Wanneer de was aansluitend in de wasdroger wordt gedroogd, het centrifugetoerental overeenkomstig de instructies van de producent van de droger kiezen. Voorbereiden Voor de eerste keer wasseneenmaal zonder wasgoed wassen blz. 9. aProgramma instellen** en aanpassenCentrifuge-toerental*Programmakiezer Start/BijvullenProgrammakiezer voor het in- en uitschakelen van de machine en het kiezen van de programma's.
7Centrifugetoerental individueel instelbaar, afhankelijk van het gekozen programma en programma-voortgang. Katoen stevig textiel+ Voorwas stevig textiel, voorwas bij 30 °CMicrovezels textiel van microvezelsSuperKort 15 kort programmaSpoelen/Centrifugerenmet de hand gewassen wasgoed, toets geactiveerd; Extra spoelenwanneer alleen gecentrigueerd moet worden, de toets deactiverenAfpompen van het spoelwater bij c(zonder eindcentrifugeren)d / Wol hand-/machine wasbare wolFijne was/Zijde gevoelig wasbaar textielKreukherstellend kreukherstellend textiel**Wanneer in het display het symbool knippert, kinderslot sactief Deactiveren,. a blz. 5Extra functies, optietoets en Centrifugetoerentallen a Individuele instellingen,. blz.
5Start/Bijvullen kiezenWassen12WassenWasmiddellade met compartimenten , , III~VuldeurCompartiment 0: Wasverzachter, stijfselCompartiment I: Wasmiddel voor Voorwasʋuitsluitend voor huishoudelijk gebruik,ʋvoor het wassen van textiel dat in de machine gewassen kan worden en wol voor handwas in zeepsop, ʋvoor gebruik met koud drinkwater en gangbare was- en onderhoudsmiddelen, die voor gebruik in de wasauto-maat geschikt zijn. – Kinderen niet zonder toezicht bij de wasautomaat laten. – Kinderen en niet geïnstrueerde personen mogen geen gebruik maken van de wasautomaat. – Huisdieren uit de buurt van de wasautomaat houden. Stroperige wasverzachter en stijfsel met water verdunnen. Voorkomt verstopping. Individuele instellingenʑOptietoets Klaar in h:minbBij keuze van het programma wordt de betreffende programmaduur weergegeven. De programmastart kunt u voor aanvang van het programma uitstellen.
De "Klaar in" tijd kan in stappen van 1 uur, tot maximaal 24h worden ingesteld. Toets net zo vaak kiezen, Klaar intot het gewenste aantal uren wordt weergegeven (h=uur). Bijvullen kiezen. Na Start/programmastart geen instelmogelijkheid.
ʑCentrifugetoerental / zonder eindcentrifugerenVoor en tijdens het gekozen programma kan het centrifugetoerental of (zonder eindcentrifugeren, wasgoed ligt in het laatste spoelwater, display - - -) worden ingesteld. Effecten afhankelijk van de programmavoortgang. Het maximale instelbare centrifugetoerental is afhankelijk van het model en het gekozen programma. ʑExtra functies aook Programma-overzicht, blz. 7ispeedPerfect Voor het wassen in een kortere tijd bij vergelijkbaar wasresultaat vergeleken met het standaardprogramma. Maximale beladingshoeveelheid Programma-overzicht,a blz. 7. jecoPerfect Voor energiebesparing bij vergelijkbaar wasresultaat als het standaardprogramma. Antikreuk Special centrifugeverloop met aansluitend losmaken. Sparend eindcentrifugeren - Restvochtgehalte van de was iets hoger. Extra spoelen Extra spoelcyclus.
Voor gebieden met zeer zacht water of voor het verder verbeteren van de spoelresultaten. ʑKinderslot en bijvullensKinderslot/Beveiliging tegen onbevoegd gebruikWasautomaat beveiligen tegen het wijzigen van de ingestelde functies. AAN/UIT: na programmastart/-einde ca 5 seconden lang op Start/Bijvullen drukken. Instructie: Kinderslot kan tot de volgende programmastart geactiveerd blijven, ook na het uitschakelen van de machine. In dat geval voor de start van het programma het kinderslot deactiveren en eventueel na het starten van het programma weer activeren. YESBijvullenToets Start/ kiezen, wanneer u na het starten van het Bijvullenprogramma nog wasgoed wilt bijvullen. De machine controleert of bijvullen mogelijk is. YES gaat branden: Bijvullen mogelijk. NO YES knippert: Wacht tot gaat branden. Instructie: Deur pas openen wanneer brandt. YESNO: Wasgoed bijvullen niet mogelijk.
Instructie: Bij een hoge waterstand en/of temperatuur of tijdens het centrifugeren blijft het vulvenster vanwege veiligheidsredenen vergrendeld. Om het programma te hervatten, de toets Bijvullen kiezen.
Start/ʑStart/BijvullenVoor het starten van het programma of het bijvullen van wasgoed en het activeren/deactiveren van het kinderslot. Individuele instellingen ʑSignaalBelangrijke aanwijzingenWasgoed en machine leegmaken– Bij de dosering van alle was-/hulp en reinigingsmiddelen absoluut de instructies van de fabrikant aanhouden. – Zakken legen. – Let op metalen delen (paperclips etc. ). – Gevoelig textiel in net/zak wassen (panty's, gordijnen, beugelbh's). – Ritsen sluiten, slopen dichtknopen. – Zand uit zakken en zomen borstelen. – Gordijnringetjes verwijderen of in net/zak doen. Verschillend vervuild wasgoedNieuw wasgoed apart wassen. licht Niet voorwassen. Eventueel extra functie kiezen. ispeedPerfectVlekken eventueel voorbehandelen. sterk Minder wasgoed in de machine doen. Programma met voorwas kiezen. Inweken Was van gelijke kleur in de wasautomaat doen.
Inweekmiddel/wasmiddel volgens aanwijzingen van de fabrikant in compartiment doen. IIProgrammakiezer op zetten en Katoen 30 °C Start/Bijvullen kiezen. Na ca. 10 minuten Start/Bijvullen kiezen, om het programma te onderbreken. Na de gewenste inweektijd opnieuw Start/Bijvullen kiezen, wanneer het programma moet worden hervat, of anders het programma wijzigen. Stijfsel Wasgoed moet niet met wasverzachter zijn behandeld. Stijfsel in alle wasprogramma's met vloeibaar stijfsel mogelijk. Stijfsel volgens aanwijzingen van de producent in het wasverzachtercompartiment ~ (eventueel eerst reinigen) doseren. Kleuren/ontkleurenVerven alleen in die mate die gebruikelijk is voor huishoudens. Zout kan RVS aantasten. Instructies van de verfproducent aanhouden. Was in de wasautomaat ontkleuren. niet2. Volume instellen voor. 1.
meerdere malen kiezen14001200800600Alle toetsen zijn aanraakgevoelig, aantippen is voldoende. Bij het langer aanraken van de optie en centrifugetoerentaltoetsen worden de instelopties automatisch doorlopen. Extra functies3TrommelBedieningspaneelService klepäIndicaties voor programmaverloop:üs ütüümüü Kinderslot, wassen, spoelen, centrifugeren1 - 24h h:min Einde programma na. büKlaar inDisplay/OptietoetsWasgoed uitnemenDeur openen en wasgoed uitnemen. Wanneer (zonder eindcentrifugeren) actief is: Programmakiezer op stand of Afpompencentrifugetoerental kiezen. Start/Bijvullen kiezen. – Eventueel aanwezige vreemde voorwerpen verwijderen - Roestgevaar. – Vulvenster en wasmiddelschuiflade open laten, zodat restwater kan opdrogen Waterkraan sluitenBij Aqua-Stop modellen niet nodig a Instructie plaatsingshandleiding. UitschakelenProgrammakiezer op zettenUit(*afhankelijk van model).
Levensgevaarlijk Bij versleten apparaten:– Netstekker uit contactdoos trekken. – Aansluitkabel doorknippen en met stekker verwijderen. – Slot van de vuldeur onklaar maken. Kinderen kunnen zich zo niet opsluiten en in levensgevaar komen. Verstikkingsgevaar – Verpakkingen, folie en verpakkingsonderdelen uit de buurt van kinderen houden. Vergiftigingsgevaar – Was- en verzorgingsmiddelen op een voor kinderen niet toegankelijke plek bewaren. Explosiegevaar – Met oplosmiddelhoudende reinigingsmiddelen, bijv. vlekkenverwijderaar / wasbenzine voorbehandeld wasgoed kan na het plaatsen tot een explosie leiden. Wasgoed van te voren grondig met de hand spoelen. Letselgevaar – De vuldeur kan zeer heet zijn. – U moet voorzichtig zijn tijdens het weg laten lopen van heet water. – Niet op de wasautomaat klimmen. – Niet op de geopende vuldeur steunen. – Niet in de trommel grijpen wanneer deze nog draait.
– Voorzichtig bij het openen van de wasmiddelschuiflade tijdens bedrijf. Verbruiksgegevens afhankelijke van het modelProgramma Belading Capaciteit Water Programmaduur*** *** ***Katoen 30 °C* 7 kg 0,55 kWh 60 l 02:36 hKatoen 40 °C* 7 kg 0,69 kWh 60 l 02:36 hKatoen 60 °C* 7 kg 1,33 kWh 60 l 02:41 hKatoen 90 °C 7 kg 2,00 kWh 64 l 02:48 hKreukherstellend 40 °C* 3 kg 0,55 kWh 55 l 01:37 hFijne was/Zijde 30 °C 2 kg 0,21 kWh 31 l 00:41 hd/ Wol 30 °C 2 kg 0,19 kWh 39 l 00:40 h*Programma-instelling voor controle volgens geldende EN60456. Instructies voor vergelijkingstests: Voor het testen voor de testprogramma's aangegeven beladingshoeveelheid met maximaal centrifugetoerental wassen.
*** De waarden wijken afhankelijk van de waterdruk, hardheid, inlooptemperatuur, ruimtetemperatuur, wasgoedsoort en vervuiling, gebruikt wasmiddel, variaties in de netspanning en gekozen extra functies af van de aan-gegeven waarden. 9Onderhoud Voor de eerste wasbeurtGeen was inladen. Waterkraan openen. In het compartiment vullen:II– ca. 1 liter water – Wasmiddel (dosering volgens opgaven van de fabrikant voor lichte vervuiling en volgens de waterhardheid)Programmakiezer op instellen en /Bijvullen kiezen. Na afloop Kreukherstellend 60 °C Startvan het programma de programmakiezer op zetten. UitBehuizing machine, bedieningspaneel – Met een zachte, vochtige doek afnemen. – Geen schurende doeken, schuursponsjes of reinigingsmiddelen (RVS-reiniger) gebruiken. – Wasmiddel en reinigerresten direct verwijderen. ä– Reinigen met waterstraal niet toegestaan. Wasmiddellade en behuizing reinigen.
wanneer was- of wasverzachterresten aanwezig zijn. 1. Uittrekken, inzetstuk naar beneden drukken, lade geheel uit de behuizing nemen. 2. Inzet uitnemen: Met de vinger de inzet van onderen naar boven drukken. 3. Wasmiddellade en inzet met water en borstel reinigen en drogen. Ook was- en wasverzachterresten uit de behuizing verwijderen. 4. Inzet plaatsen en inklikken (cilinder op geleidepen steken). 5. Doseerbakje inschuiven. Doseerbakje open laten zodat restvocht kan opdrogen. Wastrommel en rubber manchetRubbermanchet aan de binnenkant met een doek droogvegen. Vulvenster open laten, zodat de trommel kan drogen. Roestvlekken- chloorvrij poetsmiddel gebruiken, geen staalwol. Ontkalken Geen was in de wasmachine. Ontkalken volgens opgave van de producent van het ontkalkingsmiddel, bij een juiste wasmiddeldosering niet nodig. Noodontgrendeling, bijv.
bij uitval van de elektriciteitHet programma loopt verder, wanneer de stroom weer is ingeschakeld. Moet toch het wasgoed worden verwijderd, dan kan de vuldeur als volgt worden geopend:Verbrandingsgevaar.
Wassop en wasgoed kunnen heet zijn. Eventueel eerst laten afkoelen. Niet in de trommel grijpen wanneer deze nog draait. Niet de vuldeur openen wanneer er nog water achter het venster zichtbaar is. 1. UitProgrammakiezer op zetten en de stekker uit het stopcontact halen. 2. Sop afvoeren a blz. 10. 3. Noodontgrendeling met een gereedschap naar onder trekken en loslaten. Vervolgens kan de vuldeur worden geopend. Instructies op het display afhankelijk van modelF: 16 Vuldeur goed sluiten; evtl. wasgoed ingeklemd. F: 17 Waterkraan volledig openen, toevoerslang geknikt/afgeklemd;Zeef reinigen , waterdruk te laag. a blz. 10F: 18 Soppomp verstopt; Soppomp reinigen a blz. 10. Afvoerslang/afvoerbuis verstopt; Afvoerslang bij sifon reinigen. a blz. 10F: 21 Motorstoring. Contact opnemen met de Servicedienst. F: 23 Water in bodembak, apparaat lek. Contact opnemen met de Servicedienst.
–Elektrocutiegevaar. Netstekker uit het stopcontact halen. – Geen oplosmiddelen. Explosiegevaar. 10Onderhoud SoppompProgrammakiezer op zetten, stekker uit het stopcontact halen. Uit1. Service klep openen en verwijderen. ä2. Voor modellen met slang voor legen: Slang voor het legen uit de houder nemen en uit de behuizing trekken. Een bak er onder plaatsen. Afsluitkap verwijderen, wassop weg laten lopen. Afsluitdop er op drukken en slang voor het legen in de houder duwen. Voor modellen zonder slang voor legen: Pompdeksel voorzichtig losdraaien, tot het sop er begint uit te lopen. Wanneer de serviceklep half vol is, pompdeksel vastdraaien en service-klep legen. Stappen herhalen tot het sop er volledig er is uitgelopen. 3. Pompdeksel voorzichtig losschroeven (restwater)4. Binnenruimte, schroefdraad van het pompdeksel en pomphuis reinigen (waaier van de pomp moet gedraaid kunnen worden). 5.
Om te voorkomen dat bij de volgende keer wassen het wasmiddel ongebruikt in de afvoer stroomt: 1 liter water in compartiment II Afpompen gieten en programma starten. Afvoer slang op sifonProgrammakiezer op zetten, stekker uit het stopcontact halen. Uit1. Slangenklem losmaken, afvoerslang voorzichtig lostrekken (restwater). 2. Afvoerslang en sifonklemmen reinigen. 3. Afvoerslang weer plaatsen en aansluitplek met slangenklem borgen. Zeef in watertoevoerElektrocutiegevaar. Aqua Stop veiligheidsvoorziening niet in water onderdompelen (bevat elektrische ä äafsluiter). Waterdruk in toevoerslang afbouwen: 1. Waterkraan sluiten. 2. Spoelen/Centrifugeren /Gewenst programma instellen (behalve Afpompen). 3. Start/Bijvullen kiezen. Programma ca. 40 seconden laten lopen. 4. Programmakiezer op Uit zetten. Netstekker uit contactdoos trekken. Zeef reinigen:1.
Afhankelijk van model:Slang van waterkraan nemen. Zeef met een kleine borstel reinigen. en/of bij modellen Standard en Aqua-Secure:Slang aan de achterzijde van het apparaat afnemen, zeef met tang verwijderen en reinigen. 2. Slang aansluiten en op lekdichtheid controleren. –Verbrandingsgevaar. Wassop laten afkoelen. – Waterkraan dichtdraaien. 11Wat te doen wanneer. ʑEr water uitstroomt – Afvoerslang juist bevestigen / vervangen. – Schroefaansluiting van de toevoerslang vastdraaien. ʑGeen watertoevoer. Wasmiddel niet ingespoeld. – /Bijvullen niet gekozen. Start– Waterkraan niet geopend. – Evtl. zeef verstopt. Zeef reinigen a blz. 10. – Toevoerslang geknikt of ingeklemd. ʑVuldeur gaat niet open. – Veiligheidsfunctie actief. Programma afbreken. a blz. 4– (zonder eindcentrifugeren) gekozen. a blz. 3,4. – Openen alleen via de noodontgrendeling mogelijk. a blz. 9. ʑHet programma start niet.
– Soppomp reinigen a blz. 10. – Afvoerbuis en/of afvoerslang reinigen. ʑWater in de trommel niet zichtbaar. – Geen storing - Waterniveau onder het zichtbare bereik. ʑCentrifugeresultaat niet naar tevredenheid. Was nat/te vochtig. – Geen fout - onbalans controlesysteem heeft centrifugeren afgebroken, ongelijkmatige verdeling van de was. Kleine en grote wasstukken in de trommel verdelen. – gekozen. Antikreuk a blz. 5. – Te laat toerental gekozen. a blz. 5ʑDe duur van het programma wordt tijdens de wascyclus gewijzigd. – Niets aan de hand – het programmaverloop wordt geoptimaliseerd voor het betreffende wasproces. Dit kan tot wijzigingen in de duur van het programma op het display leiden. ʑMeermalen beginnen met centrifugeren. – Geen storing - Het onbalans controlesysteem zorgt er voor dat onbalans verdwijnt. ʑRestwater in het compartiment voor verzorgingsproduct.
– Geen fout - Werking als verzorgingsmiddel wordt niet beïnvloed– Eventueel lade reinigen. a blz. 9ʑGeurvorming in wasautomaat. – Programma zonder wasgoed doorvoeren. Hiervoor Katoen 90 °Choofdwasmiddel gebruiken. ʑDe statusindicatie knippert. tEr kan schuim uit de wasmiddellade komen. – Teveel wasmiddel gebruikt. 1 eetlepel wasverzachter met ½ liter water vermengen en in wasmiddelbakje IIIIII gieten (niet bij outdoorkleding en donzen dekbedden/kussens. ). – Wasmiddeldosering bij de volgende wasbeurt reduceren. ʑSterke geluidsontwikkeling, trillingen en “wandelen” bij het centrifugeren. – Apparaatvoeten gefixeerd. Apparaatvoeten borgen. a Opstellingshandleiding– Transportbeveiligingen verwijderd. Transportbeveiligingen verwijderen. aOpstellingshandleidingʑGeluiden tijdens het centrifugeren en afpompen. – Afvoerpomp schoonmaken ablz. 10.
ʑProgrammaduur langer dan gewoonlijk. – Geen storing- Onbalans controlesysteem verhelpt de onbalans door het meermalen verdelen van het wasgoed. – Geen fout - schuimcontrolesysteem actief - er wordt een spoelcyclus toegevoegd. ʑResten wasmiddel op het wasgoed. – Soms bevatten fosfaatvrije wasmiddelen resten die niet in water oplosbaar zijn. – /Centrifugeren kiezen of het wasgoed na het wassen afborstelen. SpoelenWanneer een storing niet zelf verholpen kan worden (Uit-/aanschakelen) of een reparatie nodig is:– Programmakiezer op zetten en stekker uit het stopcontact halen. Uit – Waterkraan dichtdraaien en contact opnemen met de servicedienst a Plaatsingshandleiding. GebruikershandleidingWas-automaatVeiligheids-instructies blz. 8 aanhouden. nlDe wasautomaat pas na het lezen van deze handleiding en de afzonderlijke plaatsingshandleiding in gebruik nemen.
1 2aInstallatie deskundig volgens separate plaatsingshandleiding. Machine controleren– Beschadigde machine nooit in gebruik nemen. – Neem contact op met de Servicedienst. Stekker in stopcontact stekenAlleen met droge handen. Alleen bij de stekker vastpakken. Waterkraan openenCompartiment II: Wasmiddel voor hoofdwas, ontharder,bleekmiddel, vlekkenzoutaaVulvenster sluiten. Wasgoed niet tussen vuldeur en hoeveelheid wasgoed, vervuiling, waterhardheid (dezeUw wasautomaatGefeliciteerd - U hebt gekozen voor een modern, kwalitatief hoogwaardig huishoudelijk apparaat van Siemens. De wasautomaat kenmerkt zich door een zuinig water- en energieverbruik. Elke machine die onze fabriek verlaat, wordt zorgvuldig op werking en een perfecte toestand gecontroleerd. Voor meer informatie: www. siemens-home.
comDe contactgegevens van de dichtstbijzijnde servicedienst vindt u hier of in de servicedienst-map (afhankelijk van het model). NL 088 424 4020B 070 222 142Milieuvriendelijk afvoeren Verpakking milieuvriendelijk afvoeren. Dit apparaat is gemarkeerd overeenkomstig de Europese Richtlijn 2002/96/EG betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (waste electrical and electronic equipment - WEEE). De Richtlijn vormt het kader voor een in de hele EU geldende retourname en verwerking voor oude apparaten. Bedoeld gebruikInhoud Blz. ʋBedoeld gebruik. 1ʋProgramma. 1ʋProgramma instellen en aanpassen. 3ʋWassen. 3/4ʋNa het wassen. 4ʋIndividuele instellingen. 5/6ʋBelangrijke aanwijzingen. 6ʋProgramma-overzicht. 7ʋVeiligheidsinstructies. 8ʋVerbruiksgegevens. 8ʋVerzorging. 9ʋInstructies in het display. 9ʋOnderhoud. 10ʋWat te doen als.
– Wasmiddel volgens opgave van de fabrikant en waterhardheid doseren. – Wanneer de was aansluitend in de wasdroger wordt gedroogd, het centrifugetoerental overeenkomstig de instructies van de producent van de droger kiezen. Voorbereiden aCentrifuge-toerental*ProgrammakiezerProgrammakiezer voor het in- en uitschakelen van de machine en het kiezen van de programma's. Kan in beide richtingen worden gedraaid. ProgrammaGedetailleerd programma-overzicht. ablz. 7Centrifugetoerental individueel instelbaar, afhankelijk van het gekozen programma en programma-voortgang.
Katoen stevig textiel+ Voorwas stevig textiel, voorwas bij 30 °CMicrovezels textiel van microvezelsSuperKort 15 kort programmaSpoelen/Centrifugerenmet de hand gewassen wasgoed, toets geactiveerd; Extra spoelenwanneer alleen gecentrigueerd moet worden, de toets deactiverenAfpompen van het spoelwater bij c(zonder eindcentrifugeren)d / Wol hand-/machine wasbare wolFijne was/Zijde gevoelig wasbaar textielKreukherstellend kreukherstellend textielsaa~Compartiment 0: Wasverzachter, stijfselCompartiment I: Wasmiddel voor Voorwasʋuitsluitend voor huishoudelijk gebruik,ʋvoor het wassen van textiel dat in de machine gewassen kan worden en wol voor handwas in zeepsop, ʋvoor gebruik met koud drinkwater en gangbare was- en onderhoudsmiddelen, die voor gebruik in de wasauto-maat geschikt zijn. – Kinderen niet zonder toezicht bij de wasautomaat laten.
3 4Programma-einde wanneer. Start Bijvullen knippert en in het display verschijnt. / -0-Programma afbrekenBij programma's met hoge temperatuur:– Was afkoelen: /Centrigureren kiezen. Spoelen– Bijvullen kiezen. Start/Bij programma's met lagere temperatuur:– Spoelen (Toets /Centrifugeren Extra Spoelendeactiveren) of kiezen. Afpompen – Bijvullen kiezen. Start/Programma wijzigen wanneer. U per ongeluk een verkeerd programma heeft gekozen:– Programma opnieuw kiezen. – Bijvullen kiezen. Het nieuwe programma begint Start/van voor af aan. Was bijvullen wanneer. a blz. 5. Start/ is gekozen en vervolgens in het display BijvullenYES NO gaat branden. Bij kan de vuldeur niet worden geopend. – Bijvullen kiezen. Start/Wasgoed sorteren en in de wasautomaat doenAanwijzingen van de fabrikant aanhouden. Volgens aanwijzingen op de textiellabels. Op soort, kleur, vervuiling en temperatuur.
Maximale belading niet overschrijden ablz. 7. Belangrijke aanwijzingen aanhouden blz. 6. aGrote en kleine stukken wasgoed in de machine doen. Vulvenster sluiten. Wasgoed niet tussen vuldeur en rubberen afdichtrandklemmen. Was- en verzorgingsmiddel toevoegenDoseren overeenkomstig:oeveelheid wasgoed, vervuiling, waterhardheid (deze kunt u navragen bijuw waterbedrijf) en aanwijzigingen van de producent. Vloeibaar wasmiddel in de betreffende doseerhouder vullen en in detrommel leggen. Voor de eerste keer wasseneenmaal zonder wasgoed wassen blz. 9. aProgramma instellen** en aanpassenStart/Bijvullen**Wanneer in het display het symbool knippert, kinderslot sactief Deactiveren,. a blz. 5Extra functies, optietoets en Centrifugetoerentallen a Individuele instellingen,. blz.
Bij het langer aanraken van de optie en centrifugetoerentaltoetsen worden de instelopties automatisch doorlopen. Extra functies3TrommelBedieningspaneelService klepäoor programmaverloop:wassen, spoelen, centrifugerenamma na. Wasgoed uitnemenDeur openen en wasgoed uitnemen. Wanneer (zonder eindcentrifugeren) actief is: Programmakiezer op stand of Afpompencentrifugetoerental kiezen. Start/Bijvullen kiezen. – Eventueel aanwezige vreemde voorwerpen verwijderen - Roestgevaar. – Vulvenster en wasmiddelschuiflade open laten, zodat restwater kan opdrogen Waterkraan sluitenBij Aqua-Stop modellen niet nodig a Instructie plaatsingshandleiding. UitschakelenProgrammakiezer op zettenUit.
56Individuele instellingenʑOptietoets Klaar in h:minbBij keuze van het programma wordt de betreffende programmaduur weergegeven. De programmastart kunt u voor aanvang van het programma uitstellen. De "Klaar in" tijd kan in stappen van 1 uur, tot maximaal 24h worden ingesteld. Toets net zo vaak kiezen, Klaar intot het gewenste aantal uren wordt weergegeven (h=uur). Bijvullen kiezen. Na Start/programmastart geen instelmogelijkheid. ʑCentrifugetoerental / zonder eindcentrifugerenVoor en tijdens het gekozen programma kan het centrifugetoerental of (zonder eindcentrifugeren, wasgoed ligt in het laatste spoelwater, display - - -) worden ingesteld. Effecten afhankelijk van de programmavoortgang. Het maximale instelbare centrifugetoerental is afhankelijk van het model en het gekozen programma. ʑExtra functies aook Programma-overzicht, blz.
7ispeedPerfect Voor het wassen in een kortere tijd bij vergelijkbaar wasresultaat vergeleken met het standaardprogramma. Maximale beladingshoeveelheid Programma-overzicht,a blz. 7. jecoPerfect Voor energiebesparing bij vergelijkbaar wasresultaat als het standaardprogramma. Antikreuk Special centrifugeverloop met aansluitend losmaken. Sparend eindcentrifugeren - Restvochtgehalte van de was iets hoger. Extra spoelen Extra spoelcyclus. Voor gebieden met zeer zacht water of voor het verder verbeteren van de spoelresultaten. ʑKinderslot en bijvullensKinderslot/Beveiliging tegen onbevoegd gebruikWasautomaat beveiligen tegen het wijzigen van de ingestelde functies. AAN/UIT: na programmastart/-einde ca 5 seconden lang op Start/Bijvullen drukken. Instructie: Kinderslot kan tot de volgende programmastart geactiveerd blijven, ook na het uitschakelen van de machine.
In dat geval voor de start van het programma het kinderslot deactiveren en eventueel na het starten van het programma weer activeren. YESBijvullenToets Start/ kiezen, wanneer u na het starten van het Bijvullenprogramma nog wasgoed wilt bijvullen.
De machine controleert of bijvullen mogelijk is. YES gaat branden: Bijvullen mogelijk. NO YES knippert: Wacht tot gaat branden. Instructie: Deur pas openen wanneer YES brandt. NO: Wasgoed bijvullen niet mogelijk. Instructie: Bij een hoge waterstand en/of temperatuur of tijdens het centrifugeren blijft het vulvenster vanwege veiligheidsredenen vergrendeld. Om het programma te hervatten, de toets Bijvullen kiezen. Start/ʑStart/BijvullenVoor het starten van het programma of het bijvullen van wasgoed en het activeren/deactiveren van het kinderslot. Individuele instellingen ʑSignaalBelangrijke aanwijzingenWasgoed en machine leegmaken– Bij de dosering van alle was-/hulp en reinigingsmiddelen absoluut de instructies van de fabrikant aanhouden. – Zakken legen. – Let op metalen delen (paperclips etc. ). – Gevoelig textiel in net/zak wassen (panty's, gordijnen, beugelbh's).
– Ritsen sluiten, slopen dichtknopen. – Zand uit zakken en zomen borstelen. – Gordijnringetjes verwijderen of in net/zak doen. Verschillend vervuild wasgoedNieuw wasgoed apart wassen. licht Niet voorwassen. Eventueel extra functie kiezen. ispeedPerfectVlekken eventueel voorbehandelen. sterk Minder wasgoed in de machine doen. Programma met voorwas kiezen. Inweken Was van gelijke kleur in de wasautomaat doen. Inweekmiddel/wasmiddel volgens aanwijzingen van de fabrikant in compartiment doen. IIProgrammakiezer op zetten en Katoen 30 °C Start/Bijvullen kiezen. Na ca. 10 minuten Start/Bijvullen kiezen, om het programma te onderbreken. Na de gewenste inweektijd opnieuw Start/Bijvullen kiezen, wanneer het programma moet worden hervat, of anders het programma wijzigen. Stijfsel Wasgoed moet niet met wasverzachter zijn behandeld. Stijfsel in alle wasprogramma's met vloeibaar stijfsel mogelijk.
Levensgevaarlijk Bij versleten apparaten:– Netstekker uit contactdoos trekken. – Aansluitkabel doorknippen en met stekker verwijderen. – Slot van de vuldeur onklaar maken. Kinderen kunnen zich zo niet opsluiten en in levensgevaar komen. Verstikkingsgevaar – Verpakkingen, folie en verpakkingsonderdelen uit de buurt van kinderen houden. Vergiftigingsgevaar – Was- en verzorgingsmiddelen op een voor kinderen niet toegankelijke plek bewaren. Explosiegevaar – Met oplosmiddelhoudende reinigingsmiddelen, bijv. vlekkenverwijderaar / wasbenzine voorbehandeld wasgoed kan na het plaatsen tot een explosie leiden. Wasgoed van te voren grondig met de hand spoelen. Letselgevaar – De vuldeur kan zeer heet zijn. – U moet voorzichtig zijn tijdens het weg laten lopen van heet water. – Niet op de wasautomaat klimmen. – Niet op de geopende vuldeur steunen. – Niet in de trommel grijpen wanneer deze nog draait.
– Voorzichtig bij het openen van de wasmiddelschuiflade tijdens bedrijf. Verbruiksgegevens afhankelijke van het modelProgramma Belading Capaciteit Water Programmaduur*** *** ***Katoen 30 °C* 7 kg 0,55 kWh 60 l 02:36 hKatoen 40 °C* 7 kg 0,69 kWh 60 l 02:36 hKatoen 60 °C* 7 kg 1,33 kWh 60 l 02:41 hKatoen 90 °C 7 kg 2,00 kWh 64 l 02:48 hKreukherstellend 40 °C* 3 kg 0,55 kWh 55 l 01:37 hFijne was/Zijde 30 °C 2 kg 0,21 kWh 31 l 00:41 hd/ Wol 30 °C 2 kg 0,19 kWh 39 l 00:40 h*Programma-instelling voor controle volgens geldende EN60456. Instructies voor vergelijkingstests: Voor het testen voor de testprogramma's aangegeven beladingshoeveelheid met maximaal centrifugetoerental wassen.
9Onderhoud Voor de eerste wasbeurtGeen was inladen. Waterkraan openen. In het compartiment vullen:II– ca. 1 liter water – Wasmiddel (dosering volgens opgaven van de fabrikant voor lichte vervuiling en volgens de waterhardheid)Programmakiezer op instellen en /Bijvullen kiezen. Na afloop Kreukherstellend 60 °C Startvan het programma de programmakiezer op zetten. UitBehuizing machine, bedieningspaneel – Met een zachte, vochtige doek afnemen. – Geen schurende doeken, schuursponsjes of reinigingsmiddelen (RVS-reiniger) gebruiken. – Wasmiddelä en reinigerresten direct verwijderen. – Reinigen met waterstraal niet toegestaan. Wasmiddellade en behuizing reinigen. wanneer was- of wasverzachterresten aanwezig zijn. 1. Uittrekken, inzetstuk naar beneden drukken, lade geheel uit de behuizing nemen. 2. Inzet uitnemen: Met de vinger de inzet van onderen naar boven drukken. 3.
Wasmiddellade en inzet met water en borstel reinigen en drogen. Ook was- en wasverzachterresten uit de behuizing verwijderen. 4. Inzet plaatsen en inklikken (cilinder op geleidepen steken). 5. Doseerbakje inschuiven. Doseerbakje open laten zodat restvocht kan opdrogen. Wastrommel en rubber manchetRubbermanchet aan de binnenkant met een doek droogvegen. Vulvenster open laten, zodat de trommel kan drogen. Roestvlekken- chloorvrij poetsmiddel gebruiken, geen staalwol. Ontkalken Geen was in de wasmachine. Ontkalken volgens opgave van de producent van het ontkalkingsmiddel, bij een juiste wasmiddeldosering niet nodig. Noodontgrendeling, bijv. bij uitval van de elektriciteitHet programma loopt verder, wanneer de stroom weer is ingeschakeld. Moet toch het wasgoed worden verwijderd, dan kan de vuldeur als volgt worden geopend:Verbrandingsgevaar. Wassop en wasgoed kunnen heet zijn.
Eventueel eerst laten afkoelen. Niet in de trommel grijpen wanneer deze nog draait. Niet de vuldeur openen wanneer er nog water achter het venster zichtbaar is. 1.
UitProgrammakiezer op zetten en de stekker uit het stopcontact halen. 2. Sop afvoeren a blz. 10. 3. Noodontgrendeling met een gereedschap naar onder trekken en loslaten. Vervolgens kan de vuldeur worden geopend. Instructies op het display afhankelijk van modelF: 16 Vuldeur goed sluiten; evtl. wasgoed ingeklemd. F: 17 Waterkraan volledig openen, toevoerslang geknikt/afgeklemd;Zeef reinigen , waterdruk te laag. a blz. 10F: 18 Soppomp verstopt; Soppomp reinigen a blz. 10. Afvoerslang/afvoerbuis verstopt; Afvoerslang bij sifon reinigen a blz. 10. F: 21 Motorstoring. Contact opnemen met de Servicedienst. F: 23 Water in bodembak, apparaat lek. Contact opnemen met de Servicedienst. –Elektrocutiegevaar. Netstekker uit het stopcontact halen. –Explosiegevaar. Geen oplosmiddelen. 10Onderhoud SoppompProgrammakiezer op Uit zetten, stekker uit het stopcontact halen. 1.
Service klep openen en verwijderen. ä2. Voor modellen met slang voor legen: Slang voor het legen uit de houder nemen en uit de behuizing trekken. Een bak er onder plaatsen. Afsluitkap verwijderen, wassop weg laten lopen. Afsluitdop er op drukken en slang voor het legen in de houder duwen. Voor modellen zonder slang voor legen: Pompdeksel voorzichtig losdraaien, tot het sop er begint uit te lopen. Wanneer de serviceklep half vol is, pompdeksel vastdraaien en service-klep legen. Stappen herhalen tot het sop er volledig er is uitgelopen. 3. Pompdeksel voorzichtig losschroeven (restwater)4. Binnenruimte, schroefdraad van het pompdeksel en pomphuis reinigen (waaier van de pomp moet gedraaid kunnen worden). 5. Pompdeksel weer plaatsen en vastschroeven. 6. Serviceklep plaatsen en sluiten.
Afvoerslang en sifonklemmen reinigen. 3. Afvoerslang weer plaatsen en aansluitplek met slangenklem borgen. Zeef in watertoevoerElektrocutiegevaar. Aqua Stop veiligheidsvoorziening niet in water onderdompelen (bevat elektrische ä äafsluiter). Waterdruk in toevoerslang afbouwen: 1. Waterkraan sluiten. 2. Gewenst programma instellen (behalve Spoelen/Centrifugeren /Afpompen). 3. Start/Bijvullen kiezen. Programma ca. 40 seconden laten lopen. 4. Programmakiezer op Uit zetten. Netstekker uit contactdoos trekken. Zeef reinigen:1. Afhankelijk van model:Slang van waterkraan nemen. Zeef met een kleine borstel reinigen. en/of bij modellen Standard en Aqua-Secure:Slang aan de achterzijde van het apparaat afnemen, zeef met tang verwijderen en reinigen. 2. Slang aansluiten en op lekdichtheid controleren. –Verbrandingsgevaar. Wassop laten afkoelen. – Waterkraan dichtdraaien.
11Wat te doen wanneer. ʑEr water uitstroomt – Afvoerslang juist bevestigen / vervangen. – Schroefaansluiting van de toevoerslang vastdraaien. ʑGeen watertoevoer. Wasmiddel niet ingespoeld. – /Bijvullen niet gekozen. Start– Waterkraan niet geopend. – Evtl. zeef verstopt. Zeef reinigen a blz. 10. – Toevoerslang geknikt of ingeklemd. ʑVuldeur gaat niet open. – Veiligheidsfunctie actief. Programma afbreken. a blz. 4– (zonder eindcentrifugeren) gekozen. a blz. 3,4. – Openen alleen via de noodontgrendeling mogelijk. a blz. 9. ʑHet programma start niet. – /Bijvullen of - tijd gekozen. Start Klaar in– Vuldeur gesloten. – Kinderslot actief. Deactiveren. a blz. 5ʑWassop wordt niet afgepompt. – (zonder eindcentrifugeren) gekozen. a blz. 3,4. – Soppomp reinigen a blz. 10. – Afvoerbuis en/of afvoerslang reinigen. ʑWater in de trommel niet zichtbaar.
– Geen storing - Waterniveau onder het zichtbare bereik. ʑCentrifugeresultaat niet naar tevredenheid. Was nat/te vochtig. – Geen fout - onbalans controlesysteem heeft centrifugeren afgebroken, ongelijkmatige verdeling van de was. Kleine en grote wasstukken in de trommel verdelen. – gekozen. Antikreuk a blz. 5. – Te laat toerental gekozen. a blz. 5ʑDe duur van het programma wordt tijdens de wascyclus gewijzigd. – Niets aan de hand – het programmaverloop wordt geoptimaliseerd voor het betreffende wasproces. Dit kan tot wijzigingen in de duur van het programma op het display leiden. ʑMeermalen beginnen met centrifugeren. – Geen storing - Het onbalans controlesysteem zorgt er voor dat onbalans verdwijnt. ʑRestwater in het compartiment voor verzorgingsproduct. – Geen fout - Werking als verzorgingsmiddel wordt niet beïnvloed– Eventueel lade reinigen. a blz. 9ʑGeurvorming in wasautomaat.
– Teveel wasmiddel gebruikt. 1 eetlepel wasverzachter met ½ liter water vermengen en in wasmiddelbakje I gieten IIIII (niet bij outdoorkleding en donzen dekbedden/kussens. ). – Wasmiddeldosering bij de volgende wasbeurt reduceren. ʑSterke geluidsontwikkeling, trillingen en “wandelen” bij het centrifugeren. – Apparaatvoeten gefixeerd. Apparaatvoeten borgen a Opstellingshandleiding. – Transportbeveiligingen verwijderd. Transportbeveiligingen verwijderen. aOpstellingshandleidingʑGeluiden tijdens het centrifugeren en afpompen. – Afvoerpomp schoonmaken ablz. 10. ʑDisplay / displaylampen werken tijdens het bedrijf niet. – Stroomstoring. – Zekeringen geschakeld. Zekeringen inschakelen/vervangen. – Wanneer de storing herhaald optreedt de servicedienst inschakelen. ʑProgrammaduur langer dan gewoonlijk.
– Geen storing- Onbalans controlesysteem verhelpt de onbalans door het meermalen verdelen van het wasgoed. – Geen fout - schuimcontrolesysteem actief - er wordt een spoelcyclus toegevoegd. ʑResten wasmiddel op het wasgoed. – Soms bevatten fosfaatvrije wasmiddelen resten die niet in water oplosbaar zijn. – /Centrifugeren kiezen of het wasgoed na het wassen afborstelen. SpoelenWanneer een storing niet zelf verholpen kan worden (Uit-/aanschakelen) of een reparatie nodig is:– Programmakiezer op zetten en stekker uit het stopcontact halen. Uit – Waterkraan dichtdraaien en contact opnemen met de servicedienst a Plaatsingshandleiding. GebruikershandleidingWas-automaatVeiligheids-instructies blz. 8 aanhouden. nlDe wasautomaat pas na het lezen van deze handleiding en de afzonderlijke plaatsingshandleiding in gebruik nemen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Siemens WM14E362FG stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Wasmachine Siemens
Handleiding Wasmachine
Nieuwste handleidingen voor Wasmachine