Siemens HX745526E Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Siemens HX745526E (64 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 24 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Siemens HX745526E of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Siemens |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | HX745526E |
| Soort bediening: | Buttons, Rotary |
| Kleur van het product: | Roestvrijstaal |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Breedte: | 600 mm |
| Diepte: | 600 mm |
| Hoogte: | 800 mm |
| Grill: | Ja |
| Snoerlengte: | 1.2 m |
| Kinderslot: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Gewicht verpakking: | 62000 g |
| Verlichting binnenin: | Ja |
| Geïntegreerde klok: | Ja |
| Soort klok: | Elektronisch |
| Convectie koken: | Ja |
| Ontdooifunctie: | Ja |
| Soort materiaal (bovenkant): | Roestvrijstaal |
| Vermogen brander/kookzone 2: | 1700 W |
| Vermogen brander/kookzone 3: | 3500 W |
| Vermogen brander/kookzone 1: | 1000 W |
| Aantal branders/kookzones: | 4 zone(s) |
| Type kookplaat: | Gaskookplaat |
| Type brander/kookzone 1: | Klein |
| Type brander/kookzone 2: | Medium |
| Type brander/kookzone 3: | Groot |
| Totale binnen capaciteit (ovens): | 66 l |
| Voedingsbron oven: | Electrisch |
| Aantal ovens: | 1 |
| Aantal gaspitten: | 4 zone(s) |
| Controle positie: | Boven voorzijde |
| Aangesloten lading (elektrisch): | 3200 W |
| Stroom: | 16 A |
| Energieverbruik (conventioneel): | 0.98 kWu |
| Energieverbruik (geforceerde convectie): | 0.84 kWu |
| Koken: | Ja |
| Grootte oven: | Middelmaat |
| Totaal vermogen van de oven: | - W |
| Netto capaciteit oven: | 66 l |
| Boven- en onderverwarming: | Ja |
| Thermostaatbereik oven: | 40 - 180 °C |
| Verstelbare voeten: | Ja |
| Diepte wanneer de deur open is: | 1050 mm |
| Brutocapaciteit oven: | 66 l |
| Snelle hitte: | Ja |
| Type brander/kookzone 4: | Extra groot |
| Vermogen brander/kookzone 4: | 4000 W |
| Wokbrander: | Ja |
| AC-ingangsspanning: | 230 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 Hz |
| Type product: | Vrijstaand fornuis |
Handleiding Siemens HX745526E – volledige tekst
34InhoudsopgavenlGebruiksaanwijzingBelangrijke veiligheidsvoorschriften. 35Oorzaken van schade. 38Schade aan de oven. 38Schade aan de schuiflade. 38Opstelling, gas- en elektrische aansluiting. 38Gasaansluiting. 38Storingen aan de gasinstallatie/ gaslucht. 39Apparaat aan de gasleiding of aan de deurgreep verschuiven. 39Elektrische aansluiting. 39Fornuis met de waterpas horizontaal plaatsen. 39Bevestiging aan de wand. 39Plaatsen van het apparaat. 39Maatregelen tijdens het transport. 39Uw nieuwe apparaat. 40Algemeen. 40Kookplaat. 40Bedieningspaneel. 41Binnenruimte. 42De toebehoren. 42Toebehoren plaatsen. 42Extra toebehoren. 42Klantenservice artikelen. 43Voor het eerste gebruik. 44Tijd instellen. 44De oven opwarmen. 44Toebehoren reinigen. 44Kookplaat instellen. 44Reinigen van de branderkelk en het branderdeksel. 44Gasbrander ontsteken. 44Tabel - koken. 45Geschikte pannen.
45Waarschuwingen voor het gebruik. 45De oven programmeren. 46Verwarmingsmethode en temperatuur. 46Snel verwarmen. 46Tijdfuncties instellen. 47Kookwekker. 47Tijdsduur. 47Eindtijd. 48Tijd. 48Kinderslot. 48De basisinstellingen wijzigen. 49Onderhoud en reiniging. 49Schoonmaakmiddelen. 49Bovenste glasafdekking. 51Voor de reiniging. 51Inschuifrails verwijderen en bevestigen. 52Ovendeur verwijderen en inbrengen. 52Deurruiten verwijderen en inbrengen. 53Wat te doen bij storingen. 53Storingstabel. 53Ovenlamp aan het plafond vervangen. 54Glazen afscherming. 54Servicedienst. 54E nummer en FD nummer. 54 Energie en milieutips. 55Energie besparen met de oven. 55Energie besparen met de gas-kookplaat. 55Milieuvriendelijk afvoeren. 55Voor u in onze kookstudio uitgetest. 55Gebak. 55Tips voor het bakken. 57Vlees, gevogelte, vis. 58Tips voor het braden en grillen.
35: Belangrijke veiligheidsvoorschriftenLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door. Alleen dan kunt u uw apparaat goed en veilig bedienen. Bewaar de gebruiksaanwijzing voor later gebruik of om door te geven aan een volgende eigenaar. Dit voorschrift geldt alleen wanneer het symbool van het betreffende land op het apparaat staat aangegeven. Is dit niet het geval, raadpleeg dan de installatiehandleiding. Hierin staan de vereiste instructies om het apparaat zo om te bouwen dat het voldoet aan de annsluitingseisen van het betreffende land. Apparaatcategorie: Categorie 1Controleer het apparaat na het uitpakken. Niet aansluiten in geval van transportschade. Alleen een daartoe bevoegd vakman mag het apparaat aansluiten en het omschakelen naar een ander type gas.
De installatie van het toestel (elektrische en gasaansluiting) dient volgens de gebruiksaanwijzing en de montagehandleiding te worden uitgevoerd. Een verkeerde aansluiting en onjuiste instellingen kunnen leiden tot ernstige ongelukken en schade aan het toestel. De fabrikant van het apparaat is niet aansprakelijk voor dergelijke schade. De garantie van het apparaat komt te vervallen. Opgelet:Dit apparaat is alleen bestemd voor kookdoeleinden. Het mag niet anderszins, bijvoorbeeld voor de verwarming van de ruimte, worden gebruikt. Dit apparaat is bestemd voor gebruik tot op hoogten van maximaal 2. 000 meter boven zeeniveau. Opgelet:Het gebruik van een gasfornuis zorgt voor warmte en vochtvorming in de opstellingsruimte.
Let vooral als het apparaat in werking is, op een goede ventilatie van de ruimte waarin het staat: de natuurlijke ventilatie-openingen open houden of een mechanische ventilatie-inrichting (bijv. een afzuigkap) installeren. Bij een intensief en langdurig gebruik van het apparaat kan extra ventilatie nodig worden, bijv. door het openen van een raam of extra ventilatie bijv. door de afzuigkap op een hoger vermogen te zetten.
Dit apparaat is niet geschikt voor het gebruik met een externe wekker of afstandsbediening. Maak voor de bescherming van kinderen geen gebruik van ongeschikte beveiligingsvoorzieningen of tralies. Dit kan leiden tot ongevallen. Dit toestel kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en door personen met beperkte fysieke, sensorische of geestelijke vermogens of personen die gebrek aan kennis of ervaring hebben, wanneer zij onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of geleerd hebben het op een veilige manier te gebruiken en zich bewust zijn van de risico's die het gebruik van het toestel met zich meebrengt. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud van het toestel mogen niet worden uitgevoerd door kinderen, tenzij zij 8 jaar of ouder zijn en onder toezicht staan.
Zorg ervoor dat kinderen die jonger zijn dan 8 jaar uit de buurt blijven van het toestel of de aansluitkabel. Toebehoren altijd op de juiste manier in de binnenruimte plaatsen. Zie beschrijving toebehoren in de gebruiksaanwijzing. Risico van brand. ■Wanneer de apparaatdeur geopend wordt, ontstaat er een luchtstroom. Het bakpapier kan dan de verwarmingselementen raken en vlam vatten. Tijdens het voorverwarmen mag er nooit bakpapier los op de toebehoren liggen. Verzwaar het bakpapier altijd met een vorm. Bakpapier alleen op het benodigde oppervlak leggen. Het bakpapier mag niet uitsteken over de toebehoren. Risico van brand. ■Brandbare voorwerpen die in de binnenruimte worden bewaard kunnen vlam vatten. Geen brandbare voorwerpen in de binnenruimte bewaren. Nooit de deur openen wanneer er sprake is van rookontwikkeling in het toestel.
36water. Schakel de kookzone uit. Vlammen voorzichtig met een deksel, smoordeksel of iets dergelijks verstikken. Risico van brand. ■De kookzones worden erg heet. Nooit brandbare voorwerpen op de kookplaat leggen. Geen voorwerpen op de kookplaat leggen. Brandgevaar. ■Het apparaat wordt erg heet, brandbare materialen kunnen snel vlam vatten. Bewaar of gebruik geen brandbare voorwerpen ( bijv. spuitbussen, reinigingsmiddelen) onder of in de nabijheid van de oven. Bewaar geen brandbare voorwerpen in of op de oven. Risico van brand. ■Wanneer er gas-kookzones ingeschakeld zijn waar geen kookgerei op staat, wordt er tijdens het gebruik zeer veel warmte ontwikkeld. Het toestel en een daarboven aangebrachte afzuigkap kunnen beschadigd raken of vlam vatten. Vetresten in de filter van de stofafzuigkap kunnen vlam vatten. Gebruik de gas-kookzones alleen wanneer er kookgerei op staat.
Risico van brand. ■De achterkant van het toestel wordt zeer heet. Dit kan leiden tot beschadiging van de aansluitleidingen. Elektriciteits- en gasleidingen mogen niet met de achterkant van het toestel in aanraking komen. Risico van brand. ■Nooit brandbare voorwerpen op de kookzones leggen of in de binnenruimte bewaren. Nooit de deur openen wanneer er sprake is van rookontwikkeling in het apparaat. Zet het apparaat uit. Haal de netstekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Sluit de gastoevoer af. Risico van brand. ■Het oppervlak van de schuiflade kan erg heet worden. Bewaar alleen oventoebehoren in de schuiflade. Ontvlambare en brandbare voorwerpen mogen niet in de ovenlade worden opgeborgen. Risico van verbranding. ■Het toestel wordt zeer heet. Nooit de hete vlakken in de binnenruimte of verwarmingselementen aanraken. Het apparaat altijd laten afkoelen.
Risico van verbranding. ■Alcoholdampen kunnen in de binnenruimte vlam vatten. Nooit gerechten klaarmaken die een hoog percentage alcohol bevatten. Alleen kleine hoeveelheden drank met een hoog alcoholpercentage gebruiken. De deur van het toestel voorzichtig openen. Risico van verbranding. ■De kookzones en met name een eventueel aanwezige kookplaatomlijsting worden zeer heet. Raak de hete oppervlakken nooit aan. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Verbrandingsgevaar. ■Tijdens het gebruikt worden de oppervlakken van het apparaat heet. De hete oppervlakken niet aanraken. Houd kinderen uit de buurt van het toestel. Risico van verbranding. ■Wanneer er leeg kookgerei op ingeschakelde gas-kookzones staat, wordt dit zeer heet. Nooit leeg kookgerei verwarmen. Verbrandingsgevaar. ■Het apparaat wordt heet tijdens de bereiding. Laat het voor de reiniging afkoelen.
Risico van verbranding. ■Opgelet: Aanraakbare delen kunnen tijdens het grillen heet worden. Houd kleine kinderen op een afstand. Risico van verbranding. ■Wanneer de fles voor vloeibaar gas niet loodrecht staat, kan het vloeibare propaan/butaan/ in het apparaat terechtkomen. Er kunnen dan heftige steekvlammen bij de branders optreden. Onderdelen kunnen beschadigd raken en in de loop van de tijd ondicht worden, waardoor er op een ongecontroleerde manier gas ontsnapt. Deze beide oorzaken kunnen leiden tot verbrandingen. Flessen voor vloeibaar gas altijd in een loodrechte stand houden. Kans op verbranding. ■Tijdens het gebruik worden de toegankelijke onderdelen heet. De hete onderdelen nooit aanraken. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Risico van verbranding. ■Bij het openen van de apparaatdeur kan hete stoom vrijkomen. De deur van het toestel voorzichtig openen.
37Risico van letsel. ■Wanneer er krassen op het glas van de apparaatdeur zitten, kan dit springen. Geen schraper, scherpe of schurende schoonmaakmiddelen gebruiken. Risico van letsel. ■Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk. Reparaties en vervangingen van beschadigde elektriciteits- en gasleidingen mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Is het toestel defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit, de gastoevoer sluiten. Contact opnemen met de klantenservice. Risico van letsel. ■Storingen of beschadigingen aan het apparaat zijn gevaarlijk. Een defect toestel nooit inschakelen. De netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. Gastoevoer afsluiten. Contact opnemen met de klantenservice. Risico van letsel.
■Wanneer de pannen onjuiste afmetingen hebben, beschadigd of verkeerd geplaatst zijn, kunnen ze ernstig letsel veroorzaken. Neem de aanwijzingen voor het kookgerei in achtRisico van letsel. ■Opgelet: De glasafdekking kan door de hitte barsten. Voor het sluiten van de afdekking moeten alle branders uitgeschakeld zijn. Wacht tot de oven afgekoeld is voordat u de afdekking sluit. Risico van letsel. ■Wordt het toestel onbevestigd op een sokkel geplaatst, dan kan het hiervan afglijden. Het toestel moet goed aan de sokkel worden bevestigd. Kantelgevaar. Waarschuwing: Om te voorkomen dat het apparaat kantelt, moet een kantelbeveiliging worden gemonteerd. Lees de montage-instructies door. Kans op een elektrische schok. ■Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk. Reparaties mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice.
Is het apparaat defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Contact opnemen met de klantenservice. Kans op een elektrische schok. ■De kabelisolatie van hete toestelonderdelen kan smelten.
Zorg ervoor dat er nooit aansluitkabels van elektrische toestellen in contact komen met hete onderdelen van het apparaat. Kans op een elektrische schok. ■Binnendringend vocht kan een schok veroorzaken. Geen hogedrukreiniger of stoomreiniger gebruiken. Kans op een elektrische schok. ■Bij vervanging van de lamp in de binnenruimte staan de contacten van de lampfitting onder stroom. Trek voordat u tot vervanging overgaat de netstekker uit het stopcontact trekken of schakel de zekering in de meterkast uit. Kans op een elektrische schok. ■Een defect toestel kan een schok veroorzaken. Een defect toestel nooit inschakelen. De netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. Contact opnemen met de klantenservice. Risico van brand. ■Losse voedselresten, vet en braadjus kunnen tijdens de zelfreiniging vlam vatten.
Verwijder voor de zelfreiniging altijd de grove verontreiniging uit de binnenruimte en van de toebehoren. Risico van brand. ■De buitenkant van het apparaat wordt tijdens de zelfreiniging zeer heet. Nooit brandbare voorwerpen, zoals bijv. droogdoeken, aan de deurgreep hangen. Zorg ervoor dat de voorkant van het toestel vrij blijft. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Risico van verbranding. ■De binnenruimte wordt tijdens de zelfreiniging zeer heet. Nooit de apparaatdeur openen of de vergrendelingshaak met de hand verschuiven. Het toestel laten afkoelen.
38Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Risico van verbranding. ■; De buitenkant van het apparaat wordt tijdens de zelfreiniging zeer heet. De apparaatdeur nooit aanraken. Het apparaat laten afkoelen. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn. Oorzaken van schadeKookplaatAttentie. ■Gebruik de kookzones alleen als er een pan op staat. Verhit geen lege pannen. De panbodem raakt hierdoor beschadigd. ■Gebruik alleen pannen met een vlakke bodem. ■Zet de pan midden boven de brander. Daardoor wordt de warmte van de brandervlam optimaal aan de panbodem doorgegeven. Handvatten of stelen worden niet beschadigd, en er wordt een hogere energiebesparing gerealiseerd. ■Let erop dat de gasbranders schoon en droog zijn. Het branderdeksel moet altijd exact op de branderkelk liggen. ■Let erop dat de bovenste afdekking niet gesloten is als het fornuis in bedrijf genomen wordt.
Schade aan de ovenAttentie. ■Toebehoren, folie, bakpapier of vormen op de bodem van de binnenruimte: Geen toebehoren op de bodem van de binnenruimte leggen. Geen bakpapier of folie, van welk type dan ook, op de bodem van de binnenruimte leggen. Geen vorm op de bodem van de binnenruimte plaatsen wanneer een temperatuur van meer dan 50 °C ingesteld is. Er ontstaat dan een opeenhoping van warmte. De bak- en braadtijden kloppen niet meer en het email wordt beschadigd. ■Water in de hete binnenruimte: Nooit water in de hete binnenruimte gieten. Er ontstaat dan waterdamp. Door de verandering van temperatuur kan schade aan het email ontstaan. ■Vochtige levensmiddelen: Geen vochtige levensmiddelen langere tijd in de afgesloten binnenruimte bewaren. Het email raakt dan beschadigd. ■Vruchtensap: De bakplaat bij zeer vochtig vruchtengebak niet te overvloedig bedekken.
■Afkoelen met open apparaatdeur: De binnenruimte alleen laten afkoelen wanneer deze afgesloten is. Ook wanneer de deur slechts op een kier openstaat, kan de voorzijde van aangrenzende meubels op den duur worden beschadigd. ■Sterk vervuilde deurdichting: is de deurdichting sterk vervuild, dan sluit de apparaatdeur tijdens het gebruik niet meer goed. De voorzijde van aangrenzende meubels kan worden beschadigd. Zorg ervoor dat de deurdichting altijd schoon is. ■Apparaatdeur als vlak om op iets op te leggen of te plaatsen: niets op de apparaatdeur leggen of plaatsen en er niets aan hangen. Geen vormen of toebehoren op de apparaatdeur plaatsen. ■Toebehoren inschuiven: afhankelijk van het type toestel kunnen de toebehoren krassen geven op de deur. Toebehoren altijd tot de aanslag in de binnenruimte schuiven. ■Apparaat transporteren: Het apparaat niet aan de deurgreep vasthouden of dragen.
De deurgreep houdt op den duur het gewicht van het apparaat niet en kan afbreken. Schade aan de schuifladeAttentie. Leg geen hete voorwerpen in de schuiflade. Deze kan beschadigd raken. Opstelling, gas- en elektrische aansluitingGasaansluitingDe installatie mag uitsluitend door een erkende installateur of een door de importeur erkende servicemonteur worden uitgevoerd volgens de "Instructie voor het aansluiten van het gas en het wijzigen van de gassoort". Voor de door de importeur erkende installateur of servicedienstAttentie. ■De instellingsvoorwaarden voor dit apparaat staan op het typeplaatje op de achterzijde van het apparaat aangegeven. De door de fabriek ingestelde gassoort is met een ster (*) gemarkeerd. ■Controleer voor de opstelling van het apparaat de distributievoorwaarden (gassoort en gasdruk) en verzeker u ervan dat de gasinstelling van het apparaat hierop is ingesteld.
Indien de instellingen van het apparaat gewijzigd moeten worden, raadpleeg dan de instructies in het hoofdstuk "Instructie voor het aansluiten van het gas en het wijzigen van de gassoort".
■Dit apparaat is niet op een verbrandingsgasafvoer aangesloten. Het apparaat moet in overeenstemming met de installatievoorschriften aangesloten en in gebruik genomen worden. Sluit het apparaat niet op een verbrandingsgasafvoer aan. Alle ventilatievoorschriften moeten in acht genomen worden. ■De gasaansluiting moet via een vaste, niet-flexibele aansluiting (gasleiding) of via een veiligheidsslang worden gerealiseerd. ■Indien een veiligheidsslang wordt gebruikt, moet er beslist op gelet worden dat de slang niet vastgeklemd of geknikt wordt. De slang mag niet met hete oppervlakken in aanraking komen. ■De gasleiding (gasleiding of veiligheidsslang) kan zowel aan de linker- als aan de rechterzijde van het apparaat worden aangesloten. De aansluiting moet over een gemakkelijk toegankelijke afsluitingsvoorziening beschikken.
39Storingen aan de gasinstallatie/ gasluchtWanneer u merkt dat het naar gas ruikt of storingen aan de gasinstallatie vaststelt, dient u het volgende te doen. ■direct de gastoevoer of het ventiel van de gasfles sluiten■direct open vuur en sigaretten doven■elektrische apparaten uitschakelen ook lampen■ramen openen en de ruimte goed luchten■telefonisch contact opnemen met de klantenservice of de elektriciteitsmaatschappij. Apparaat aan de gasleiding of aan de deurgreep verschuivenVerschuif het apparaat niet door aan de gasleiding te trekken; de gasleiding kan beschadigd raken. Gevaar voor een gaslek. Verschuif het apparaat niet door aan de deurgreep te trekken. Deurscharnieren en deurgreep kunnen beschadigd raken. Elektrische aansluitingAttentie. ■Laat het apparaat door een servicedienst plaatsen. Voor de aansluiting is een zekering van 16 A nodig.
Het apparaat is geschikt voor een netspanning van 220-240 V. ■Wanneer de netspanning afneemt tot minder dan 180 V, functioneert het elektrische ontstekingssysteem niet meer. ■Wordt het apparaat verkeerd aangesloten, vervalt bij schade de garantieclaim. ■Als de aansluitkabel beschadigd raakt, moet deze door de fabrikant, door de servicedienst of door een erkende monteur worden vervangen. Voor de servicedienstAttentie. ■Het apparaat moet overeenkomstig de specificaties op het typeplaatje worden aangesloten. ■Sluit het toestel alleen op een elektrische aansluiting aan die voldoet aan de geldende bepalingen. De contactdoos moet goed toegankelijk zijn om het apparaat indien nodig van het lichtnet te kunnen scheiden. ■Er moet een meerpolige scheidingsinrichting aangebracht zijn. ■Gebruik nooit een verlengkabel of meervoudige stekker.
■Om veiligheidsredenen mag dit apparaat alleen op een geaarde aansluiting worden aangesloten, Wanneer de randaarde-aansluiting niet aan de voorwaarden voldoet, is de bescherming tegen elektrische gevaren niet gegarandeerd.
■Voor de aansluiting van het apparaat moet een kabel van het type H 05 W-F of gelijkwaardig worden gebruikt. Fornuis met de waterpas horizontaal plaatsenZet het fornuis direct op de vloer. 1. Ovenlade eruit trekken en er naar boven uittillen. Aan de onderkant bevinden zich binnenin voor en achter stelvoeten. 2. De stelvoeten zo nodig met een zeskantsleutel omhoog of omlaag draaien, tot het fornuis waterpas staat (Afbeelding A). 3. Ovenlade weer inschuiven (Afbeelding B). Bevestiging aan de wandOm te voorkomen dat het fornuis kantelt, dient u het met de meegeleverde haak aan de wand te bevestigen. Neem het montagevoorschrift voor bevestiging aan de wand in acht. Plaatsen van het apparaat■Het apparaat moet volgens de opgegeven maten worden geplaatst en direct op het vloeroppervlak van uw keuken. Het apparaat mag niet boven op wat voor object dan ook worden geplaatst.
■Voor de afstand tussen de bovenkant van het fornuis en de onderzijde van de afzuigkap moet u zich houden aan de instructies van de fabrikant van de afzuigkap. ■Let erop dat het apparaat na de plaatsing niet meer wordt verschoven. De afstand tussen de extra krachtige brander of wokbrander met aangrenzende keukenmeubels resp. de muur moet minstens 50 mm bedragen. Maatregelen tijdens het transportBevestig alle beweegbare onderdelen in en op het apparaat met plakband, dat zonder sporen verwijderd kan worden. Schuif alle toebehoren (bijv. de bakplaat) met een dunne strook karton aan beide zijden in de vakken om beschadiging van het apparaat te voorkomen. Leg karton of iets dergelijks tussen de voorzijde van de bakplaat en de achterzijde van de deur om te voorkomen dat de bakplaat tegen de binnenzijde van de glazen deur stoot.
Bevestig de deur en, indien aanwezig, de bovenste afdekking met plakband aan de zijden van het apparaat. Bewaar de originele verpakking van het apparaat. Transporteer het apparaat alleen in de originele verpakking. Let op de transportpijlen op de verpakking.
Als de originele verpakking niet meer beschikbaar isVerpak het apparaat in een beschermende verpakking om voldoende bescherming tegen eventuele transportschade te garanderen. Transporteer het apparaat rechtop. Houd het apparaat niet aan de deurgreep of aan aansluitingen op de achterzijde vast, omdat deze dan beschadigd kunnen raken. Leg geen zware voorwerpen op het apparaat. %$0LQ.
40Uw nieuwe apparaatIn dit hoofdstuk vindt u informatie over het apparaat, de functies en de toebehoren.AlgemeenDe uitvoering hangt van het type apparaat af. KookplaatHier krijgt u een overzicht van het bedieningspaneel. De uitvoering hangt van het type apparaat af.Toelichting1* Afdekplaat**2* Vrijkomende stoomAttentie!Als de oven in gebruik is, komt op deze plaats hete stoom vrij3 Kookplaat**4 Bedieningspaneel**5* Koelventilator6 Ovendeur**7* Ovenlade*** Optioneel (Beschikbaar bij enkele apparaten)** Afhankelijk van het apparaattype zijn detailafwijkingen moge-lijk.Toelichting1 Normale brander2 Mini-wokbrander3 Wokbrander4 Spaarbrander
41BedieningspaneelAl naargelang apparaattype zijn detailafwijkingen mogelijk. FunctiekeuzeknopMet de functiekeuzeknop stelt u de verwarmingsmethode in. Wanneer u instelt, brandt het indicatielampje boven de functiekeuzeknop. De ovenlamp in de binnenruimte gaat aan. TemperatuurkeuzeknopMet de temperatuurkeuzeknop stelt u de temperatuur of de grillstand in. Wanneer de oven in gebruik is, brandt het indicatielampje boven de temperatuurkeuzeknop. In de verwarmingspauzes gaat het uit. Bij de verwarmingsmethode Ontdooien brandt Ade lamp niet. KookzoneknoppenMet de vier kookzoneknoppen stelt u het verwarmingsvermogen van de afzonderlijke kookzones in. Aan het einde van het instelbereik bevindt zich een aanslag. Niet verder draaien. Toetsen en indicatieMet de toetsen stelt u verschillende extra functies in. Op het display kunt u de ingestelde waarden aflezen.
Aan de pijl N voor het betreffende symbool zit u welke tijdfunctie in het display op de voorgrond staat. Uitzondering: bij de tijd is het symbool 0 alleen verlicht wanneer u wijzigingen invoert. LED- verlichtingstoetsMet deze toets schakelt u de LED-verlichting van de glazen afdekplaat in. Zo bedient u de LED-verlichting van de glazen afdekplaat:De glazen afdekplaat van uw apparaat is voorzien van een onderhoudsvrije LED-verlichting. Druk op de verlichtingstoets om de LED-verlichting van de afdekplaat in te schakelen. Om de verlichting uit te schakelen de toets opnieuw indrukken. Reparaties aan de verlichting van het apparaat mogen alleen worden uitgevoerd door de servicedienst of door deskundig personeel. Aanwijzing: Wanneer u de glazen afdekplaat sluit en tegelijkertijd de verlichtingstoets indrukt, gaat de LED-verlichting uit.
De ventilator ver-deelt de warmte van het ronde ver-warmingselement aan de achterkant gelijkmatig in de oven. %Boven- en onder-warmteVoor taart en gebak, ovenschotels en magere braadstukken, bijv. rund of wild, op één niveau. De hitte komt gelijkmatig van boven en van beneden. ;Pizzastand Snelle bereiding van diepvriespro-ducten zonder voorverwarmen, bijv. pizza's, frites of strudel. Het onderste verwarmingselement en het ronde verwarmingselement aan de achterwand zijn ingescha-keld. 4Circulatiegrillen Braden van vlees, gevogelte en hele vis. Het grillelement en de ventilator worden afwisselend in- en uitgeschakeld. De ventilator wervelt de hete lucht rond het gerecht. (Grill, groot Grillen van steaks, worstjes, toast en stukjes vis. Het gehele vlak onder het grillelement wordt heet. *Grill, klein Grillen van kleine hoeveelheden steaks, worstjes, toast en stukjes vis.
Het middelste deel van het gril-lelement wordt heet. $Onderwarmte Inkoken en nabakken of narooste-ren. De hitte komt van onderen. AOntdooien Ontdooien van bijv. vlees, gevo-gelte, brood en gebak. De ventila-tor wervelt de warme lucht rond het gerecht. ^Ovenlamp Ovenlamp inschakelen. * Verwarmingsmethode waarbij de energie-efficiëntieklasse overeenkomt met EN50304. Stand BetekenisÚNulstand De oven warmt niet op. 50-270 Temperatuurbe-reikDe temperatuur in de binnen-ruimte in °C. û, ûû, ûûû Grillstanden De grillstanden voor grill, klein * en groot (. û = stand 1, zwakûû = stand 2, gemiddeldûûû = stand 3, sterkStand Functie/GaskookzonesÚNulstand De kookzone is uitgeschakeld. :Ontstekingsstand Ontstekingsstand• –Instelbereik Grote vlam = hoogste stand Spaarvlam = laagste standToets Gebruik0Tijdfuncties Kookwekker V, Tijdsduur x, Eindtijd y en Tijd 0 kiezen. A@MinPlusInstelwaarden verlagen.
42BinnenruimteIn de binnenruimte bevindt zich de ovenlamp. Een koelventilator beschermt de oven tegen oververhitting. OvenlampTijdens het gebruik brandt de ovenlamp in de binnenruimte. Met de stand \ van de functiekeuzeknop kunt u de lamp inschakelen zonder verwarming. KoelventilatorDe koelventilator wordt zo nodig in- en uitgeschakeld. De warme lucht ontsnapt via de deur. Let op. De ventilatiesleuven niet afdekken. Anders raakt de oven oververhit. De koelventilator loopt een bepaalde tijd na, zodat de binnenruimte na gebruik sneller afkoelt. De toebehorenDe meegeleverde toebehoren zijn geschikt voor vele gerechten. Let erop dat u de toebehoren altijd op de juiste manier in de binnenruimte plaatst. Het grote assortiment speciale toebehoren zorgt ervoor dat vele van uw gerechten nog beter lukken en u de oven nog comfortabler kunt gebruiken.
Toebehoren plaatsenU kunt de toebehoren op 5 verschillende hoogtes in de binnenruimte plaatsen. Altijd tot de aanslag inschuiven, zodat de toebehoren de deurruit niet raken. De toebehoren kunnen tot ongeveer halverwege naar buiten worden getrokken, tot ze inklikken. Zo kunnen de gerechten gemakkelijk uit de oven worden genomen. Zorg ervoor dat de toebehoren met de welving naar achteren in de binnenruimte worden geplaatst. Alleen zo klikken ze in. Aanwijzing: Wanneer de toebehoren heet worden, kunnen ze vervormen. De vervorming verdwijnt weer nadat ze zijn afgekoeld. Dit heeft geen invloed op de werking ervan. Houd de bakplaat aan weerszijden met beide handen vast en schuif de bakplaat recht in het frame. Vermijd bij het inschuiven bewegingen naar links of rechts. Anders kan de bakplaat niet gemakkelijk ingeschoven worden. Het geëmailleerde oppervlak kan beschadigd raken.
Toebehoren kunt u nabestellen bij de klantenservice, in de vakhandel of via Internet. Geef hiervoor alstublieft het HZ nummer op. Extra toebehorenExtra toebehoren kunt u bij de servicedienst of in de speciaalzaak kopen.
In onze brochures of op internet vindt u diverse producten die voor uw oven geschikt zijn. De beschikbaarheid van extra toebehoren en de mogelijkheid om deze via internet te kopen is per land verschillend. Informatie hierover vindt u in de verkoopbrochures. Niet elk extra toebehoren is voor elk apparaat geschikt. Geef bij aankoop steeds de volledige naam (E-nr. ) van uw apparaat op. Rooster Voor servies, taart- en cakevormen, braadstukken, grillstukken en diep-vriesgerechten. Het rooster met de open kant naar de ovendeur en de welving naar beneden ¾ inschuiven. Emaillen bakplaat Voor gebak en koekjes. Plaats de bakplaat met de schuine kant naar de ovendeur. Extra toebehoren HZ-nummer FunctiePizzaplaat HZ317000 Is zeer geschikt voor pizza, diepvriesgerechten en ronde taar-ten. U kunt de pizzaplaat in plaats van de braadslede gebrui-ken.
Schuif de plaat boven het rooster erin en houd u aan de gegevens in de tabellen. Inzetrooster HZ324000 Om te braden. Plaats het grillrooster altijd op de braadslede. Afdruipend vet en vleesvocht worden opgevangen. Grillplaat HZ325000 Deze wordt bij het grillen in plaats van het grillrooster of als spatbeveiliging gebruikt om de oven tegen sterke vervuiling te beschermen. Gebruik de grillplaat alleen in combinatie met de braadslede. Grillstukken op de grillplaat: Alleen de inschuifhoogtes 1, 2 en 3 worden gebruikt. Grillplaat als spatbeveiliging: De braadslede wordt tezamen met de grillplaat onder het rooster ingeschoven.
43KlantenserviceartikelenVoor uw huishoudelijke apparaten kunt u bij de klantenservice, in de vakhandel of via het Internet voor afzonderlijke landen in de e-shop de juiste onderhouds en reinigingsmiddelen of andere toebehoren kopen. Geef hiervoor het betreffende artikelnummer op. Baksteen HZ327000 De baksteen is uitstekend geschikt voor het bereiden van zelf-gemaakt brood, broodjes en pizza die een knapperige bodem moeten krijgen. De baksteen moet altijd op de aanbevolen temperatuur worden voorverwarmd. Geëmailleerde bakplaat HZ331003 Voor gebak en koekjes. Schuif de bakplaat met de schuine kant naar de ovendeur in de oven. Geëmailleerde bakplaat met anti-aanplaklaag HZ331011 Gebak en koekjes kunnen goed op de bakplaat worden ver-deeld. Schuif de bakplaat met de schuine kant naar de oven-deur in de oven.
Braadslede HZ332003 Voor vochtig gebak, koekjes, diepvriesgerechten en grote braadstukken. Kan ook voor het opvangen van vet of vlees-vocht onder het rooster worden gebruikt. Schuif de braadslede met de schuine kant naar de ovendeur in de oven. Braadslede met anti-aanplaklaag HZ332011 Vochtig gebak, koekjes, diepvriesgerechten en grote braad-stukken kunnen goed op de braadslede worden verdeeld. Schuif de braadslede met de schuine kant naar de ovendeur in de oven. Deksel voor profipan HZ333001 Met een deksel wordt de profipan een profibraadpan. Profipan met inzetrooster HZ333003 Is zeer geschikt voor het bereiden van grote hoeveelheden. Telescopische uitschuifhulp3-voudige telescopische uitschuifhulp HZ338352 Met de uitschuifrails op de hoogten 1, 2 en 3 kunt u het toebe-horen verder uittrekken zonder dat het kantelt.
De 3-voudige uitschuifhulp is niet geschikt voor draaispitvoor-zieningen. 3-voudige uitschuifhulp met stopfunctie HZ338357 Met de uitschuifrails op de hoogten 1, 2 en 3 kan het toebeho-ren geheel worden uitgetrokken zonder dat het kantelt.
De rails van de uitschuifhulp klikken vast en zorgen ervoor dat het toe-behoren gemakkelijk kan worden geplaatst. De 3-voudige uitschuifhulp met stopfunctie is niet geschikt voor draaispitvoorzieningen. Rooster HZ334000 Voor ovenschalen, bakvormen, braadstukken, gegrilde stuk-ken en diepvriesgerechten. Glazen pan HZ915001 De glazen pan is geschikt voor smoorgerechten en ovenscho-tels. Is zeer geschikt voor programma's en braadautomaat. Extra toebehoren HZ-nummer FunctieSchoonmaakdoekjes voor roestvrijstalen oppervlakkenArtikelnr. 311134 Het afzetten van vuil wordt tegengegaan. Door de impregnatie met een speciale olie worden de oppervlakken van roestvrij-stalen apparaten optimaal schoongemaakt. Oven grillreiniger gel Artikel-nr. 463582 Voor het reinigen van de binnenruimte. De gel is reukloos. Microvezeldoek met honingraatstructuur Artikel nr.
460770 Bijzonder geschikt voor het schoonmaken van gevoelige oppervlakken, zoals bijv. glas, glaskeramiek, roestvrij staal of aluminium. Het microvezeldoekje verwijdert in één keer voch-tig en vethoudend vuil. Deurbeveiliging Artikel-nr. 612594 Om te voorkomen dat kinderen de ovendeur openen. De beveiliging wordt vastgeschroefd op een manier die afhangt van de apparaatdeur. Neem de aanwijzingen in het bijlageblad bij de deurbeveiliging in acht.
44Voor het eerste gebruikHier vindt u alles wat u moet doen voordat u voor het eerst gerechten klaarmaakt met de oven. Lees eerst het hoofdstuk Veiligheidsvoorschriften. Tijd instellenNa de aansluiting knipperen op het display het symbool en 0drie nullen. Stel de tijd in. 1. De toets indrukken. 0Op het display verschijnt de tijd 12:00. De tijdsymbolen zijn verlicht, de pijl N staat voor 0. 2. Met de toets of de tijd instellen. @ ANa enkele seconden wordt de ingestelde tijd overgenomen. De oven opwarmenOm de geur van het nieuwe te verwijderen, warmt u de lege, gesloten oven op. Ideaal hiervoor is een uur bij Boven- en onderwarmte % op 240 °C. Let erop dat zich geen verpakkingsresten in de binnenruimte bevinden. Ventileer de keuken zolang de oven opwarmt. 1. Met de functiekeuzeknop Boven- en onderwarmte %instellen. 2. Met de temperatuurkeuzeknop 240 °C instellen.
Na een uur de oven uitschakelen. Hiervoor de functiekeuzeknop op de nulstand draaien. Toebehoren reinigenReinig de toebehoren voor het eerste gebruik grondig met warm zeepsop en een zacht schoonmaakdoekje. Kookplaat instellenUw kookplaat is voorzien van vier gasbranders. Hier kunt u nalezen hoe u de gasbranders aansteekt en de kookplaat instelt. Reinigen van de branderkelk en het branderdekselReinig het branderdeksel (1) en het branderdeksel (2) met water en afwasmiddel. Droog deze onderdelen goed af. Plaats de branderkelk en het deksel weer op de branderkom (5). Let erop dat de ontsteking (3) en de vlambeveiligingspin (4) niet worden beschadigd. De sproeier (6) moet droog en schoon zijn. Plaats het branderdeksel altijd exact op de branderkelk. Gasbrander ontstekenPlaats het branderdeksel altijd exact op de branderkelk. De openingen op de branderkelk moeten altijd vrij zijn.
Alle branderdelen moeten droog zijn. 1. Open de bovenste afdekking. Deze moet tijdens het gebruik van het fornuis altijd geopend zijn. 2. Draai de schakelaar van de gewenste brander naar links in de ontstekingsstand :.
Het ontsteken begint. 3. Druk de schakelaar helemaal in en houd deze 1-3 seconden ingedrukt. De gasbrander wordt ontstoken. De ontstekingsbeveiliging wordt geactiveerd. Als de gasvlam uitgaat, wordt de gastoevoer automatisch door de ontstekingsbeveiliging onderbroken. 4. Stel de gewenste vlamhoogte in. Tussen de instelling û Uit en de instelling • is de vlam niet stabiel. U moet daarom altijd een instelling tussen de hoogste • – en de laagste vlam kiezen. 5. Als de vlam weer uitgaat, herhaalt u de procedure vanaf stap 2. 6. Voor het uitschakelen van de gasbrander: Draai de gasbranderschakelaar û naar rechts in de stand Uit. De ontsteking mag niet langer dan 15 seconden worden bediend. Wanneer de brander na 15 seconden nog niet ontstoken is, moet u minstens 1 minuut wachten. Herhaal dan de ontstekingsprocedure. : Let op.
Wanneer u kort na het uitschakelen van een nog warme gasbrander de schakelaar bedient, stroomt er gas uit. Wanneer u de schakelaar niet in de ontstekingsstand : zet, wordt de gastoevoer na 60 seconden onderbroken. De gasbrander ontsteekt niet. Bij stroomuitval of bij vochtige bougies kunt u de gasbrander met een gasaansteker of lucifer ontsteken. .
45Tabel - kokenKies voor elke kookzone de juiste pangrootte. De diameter van de pannenbodem moet met de grootte van de kookzone overeenstemmen. De kooktijden zijn afhankelijk van de soort, het gewicht en de kwaliteit van de gerechten. Daarom zijn afwijkingen mogelijk. De optimale bereidingstijd kunt u op basis van uw eigen ervaring bepalen. Bereid de gerechten met zo weinig mogelijk water, zodat de vitamines en mineralen behouden blijven. Kies korte kooktijden, zodat de groenten stevig blijven en meer voedingswaarde hebben.
Geschikte pannen Waarschuwingen voor het gebruikOnderstaande raadgevingen helpen u energie te besparen en schade vermijden aan de pannen:Voorbeeld Gerecht Kookzone KookstandSmelten Chocolade, boter, margarine Spaarbrander kleine vlamVerwarmen Bouillon, groenteconserven Normale branderElektrische kookplaat**kleine vlam1-2Verwarmen en warm houdenSoepen SpaarbranderElektrische kookplaat**kleine vlam1-2Stomen* Vis Normale branderElektrische kookplaat**tussen grote en kleine vlam3-4Stomen* Aardappels en overige groen-ten, vleesNormale branderElektrische kookplaat**tussen grote en kleine vlam3-4Koken* Rijst, groente, vleesgerechten (met saus)Normale branderElektrische kookplaat**grote vlam5-6Braden Pannenkoeken, aardappels, schnitzels, vissticksSterke brander**Wokbrander**tussen grote en kleine vlam* Wanneer u een pan met deksel gebruikt, schakel dan naar een kleinere vlam zodra het eten begint te koken.
** Optioneel. Beschikbaar bij enkele apparaten, afhankelijk van het apparaattype. (We raden u aan een wokpan te gebruiken als u op de wokbrander gaat bakken. )Branders Diameter van de pan, minimaalDiameter van de pan, maxi-maalWokbrander 4 kW 24 cm 28 cmMini-wokbrander (3,5 kW)* 24 cm 28 cmNormale brander 1,7 kW 18 cm 24 cmSpaarbrander 1 kW 12 cm 18 cm* LPG: 3,3 kWGebruik pannen met een geschikte maat voor elke brander. Gebruik geen kleine pannen op grote branders. De vlam mag de zijkanten van de pan niet raken.
Gebruik geen vervormde pannen die onstabiel staan op de kookplaat. De pannen zouden kunnen kantelen. Gebruik altijd pannen met een vlakke en dikke bodem. Kook niet zonder deksel of met verschoven deksel. Een deel van de energie gaat verloren. Plaats potten en pannen altijd midden boven de brander anders kunnen deze kantelen. Plaats de pannen op de roosters, nooit rechtstreeks op de brander. Controleer voor gebruik of de roosters en de branderdeksels op de juiste wijze zijn geplaatst. Hanteer de pannen voorzichtig op de kookplaat. Stoot niet tegen de kookplaat aan, noch plaats hierop te hoge gewichten.
46De oven programmerenEr bestaan verschillende manieren om de oven te programmeren. Hieronder wordt de programmering van het verhittingstype en de temperatuur of het grillniveau beschreven. Met de oven kan de kooktijd (duur) en de eindtijd van elk gerecht geprogrammeerd worden. Raadpleeg voor nadere informatie het hoofdstuk .De tijdfuncties programmerenAanwijzing: Het wordt aanbevolen de oven altijd voor te verwarmen alvorens het voedsel in de oven te doen, om overmatige condensatie op het glas te vermijden.Verwarmingsmethode en temperatuurVoorbeeld in de afbeelding: boven en onderwarmte bij 190°C %.1. Met de functiekeuzeknop stelt u de verwarmingsmethode in.2.
Met de temperatuurknop stelt u de temperatuur of grillstand in.De oven wordt opgewarmd.Oven uitschakelen.Functiekeuzeknop op de nulstand draaien.Instellingen veranderenU kunt de verwarmingsmethode en temperatuur of grillstand op elk moment met de daarvoor bestemde keuzeknop veranderen.Snel verwarmenMet de functie snel verwarmen bereikt de oven zeer snel de geprogrammeerde temperatuur.Het snel verwarmen moet gebruikt worden voor temperaturen hoger dan 100 ºC. Onderstaande verhittingstypes zijn geschikt:■Hete lucht 3D :■Boven- en onderwarmte %Voor een gelijkmatig resultaat mag het voedsel pas in de oven worden gedaan als het snel verwarmen is afgelopen.1. Selecteer het verhittingstype en de temperatuur.2. Druk kort op de toets .hHet symbool c gaat branden op het indicatiepaneel. De oven begint te verwarmen.Einde van het snel verwarmenEr klinkt een signaal.
Het symbool c verdwijnt van het indicatiepaneel. Plaats het voedsel in de oven.Snel verwarmen annulerenDruk kort op de toets h c. Het symbool verdwijnt van het indicatiepaneel.Gebruik geen twee branders of warmtebronnen voor één pan.Vermijd het gebruik van grillplaten, kookpotten van aardewerk, enz. gedurende lange tijd op het maximumvermogen.&
47Tijdfuncties instellenUw oven heeft verschillende tijdfuncties. Met de toets vraagt 0u het menu op en gaat u van de ene naar de andere functie. Zolang u kunt instellen zijn alle symbolen verlicht. De pijl N geeft aan bij welke tijdfunctie u zich bevindt. Een al ingestelde tijdfunctie kunt u direct met de toets @ A of wijzigen wanneer voor het tijdsymbool de pijl N staat. KookwekkerU kunt de wekker gebruiken als een kookwekker. Hij loopt onafhankelijk van de oven. De wekker heeft een eigen signaal. Zo hoort u of de wekker of een tijdsduur afgelopen is. 1. De toets eenmaal indrukken. 0Op het display zijn de tijdsymbolen verlicht, de pijl N staat voor V. 2. Met de toets of de wekkertijd instellen. @ AVoorgestelde waarde toets @ = 10 minuten. Voorgestelde waarde toets A = 5 minuten. Na enige seconden wordt de ingestelde tijd overgenomen. De wekker start.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Siemens HX745526E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Siemens
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis