Sennheiser EM 2050 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Sennheiser EM 2050 (42 pagina’s), behorend tot de categorie Receiver. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 17 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Sennheiser EM 2050 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Sennheiser |
| Categorie: | Receiver |
| Model: | EM 2050 |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Gewicht: | 2900 g |
| Gebruikershandleiding: | Ja |
| Stroomvoorziening: | 100 - 240 V AC, 50/60 Hz |
| Bluetooth: | Nee |
| Connectiviteitstechnologie: | Bedraad en draadloos |
| Garantiekaart: | Nee |
| Hoofdtelefoonuitgangen: | 2 |
| HDMI: | Nee |
| Equalizer-instellingen: | Ja |
| Frequentiebereik: | 25 - 18000 Hz |
| Lijnuitgang: | Nee |
| Lijningang: | Nee |
| Signaal/ruis-verhouding: | 120 dB |
| Afmetingen (B x D x H): | 43 x 483 x 217 mm |
| Totale harmonische vervorming (THD): | 0.9 procent |
| FM-band: | 516 - 865 MHz |
| Afstandsbediening inbegrepen: | Nee |
| Stroomverbruik (typisch): | 20 W |
| Bedrijfstemperatuur (T-T): | -10 - 55 °C |
Handleiding Sennheiser EM 2050 – volledige tekst
Inhoudsopgave1InhoudsopgaveBelangrijke veiligheidsaanwijzingen. 2De stationaire ontvangers EM 2000 en EM 2050. 4Toepassingen. 4Het kanaalbanksysteem. 4Omvang levering. 5Productoverzicht. 6Overzicht van de aanduidingen. 7De ontvanger in gebruik nemen. 9De ontvanger voor het gebruik voorbereiden. 9Antennes aansluiten. 9Ontvangers cascaderen. 11Versterker of mengpaneel aansluiten. 12De ontvangers tot een netwerk verbinden. 12Netsnoer aansluiten. 12De ontvanger bedienen. 13Ontvanger in-/uitschakelen. 13Het audiosignaal m. b. v. een hoofdtelefoon beluisteren. 13De zender met de ontvanger synchroniseren. 14Toetsblokkering tijdelijk uitschakelen. 15Audiosignaal in de mute-stand zetten. 15Een standaard aanduiding selecteren. 15Menu bedienen. 17De toetsen. 17Overzicht van het bedieningsmenu. 17Zo werkt u met het bedieningsmenu. 19Instellingen in het bedieningsmenu. 21Hoofdmenu „Menu”.
Belangrijke veiligheidsaanwijzingen2Belangrijke veiligheidsaanwijzingen1. Lees deze gebruiksaanwijzing aandachtig door. 2. Bewaar de gebruiksaanwijzing goed. Geef de ontvanger altijd samen met deze bedie-ningshandleiding door aan derden. 3. Let goed op alle waarschuwingen. 4. Volg alle aanwijzingen nauwgezet op. 5. Gebruik dit apparaat in geen geval in de nabijheid van water. 6. Maak het apparaat uitsluitend schoon met een droge doek. 7. Er mogen geen ventilatieopeningen worden geblokkeerd. Plaats het apparaat overeen-komstig de aanwijzingen in deze bedieningshandleiding. 8. Plaats het apparaat niet in de buurt van warmtebronnen zoals radiatoren, warmte-registers, ovens of andere apparaten (inclusief versterkers) die warmte genereren. 9. Sluit de ontvanger uitsluitend aan op dat type voedingsspanning, dat op de netstekker isaangegeven.
Sluit de ontvanger altijd op een geaard stopcontact aan. 10. Let erop dat niemand op de voedingskabel kan gaan staan en dat deze niet bekneld kanraken, in het bijzonder niet bij de stekker, aan het stopcontact en op het punt, waarop dekabel uit het apparaat komt. 11. Gebruik uitsluitend die extra apparatuur/toebehoren, die door Sennheiser worden aanbe-volen. 12. Gebruik het apparaat alleen in combinatie met wagens, stellingen, statieven, beugels oftafels, die de fabrikant aangeeft of die in combinatie met het apparaat worden verkocht. Indien u een wagen gebruikt, moet u deze samen met het apparaat uiterst voorzichtigverplaatsen, om verwondingen te voorkomen en te verhinderen dat de wagen kantelt. 13. Koppel het apparaat bij onweer los van de voedingsspanning, of wanneer het apparaatgedurende een langere periode niet wordt gebruikt. 14.
Er moeten onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd, indien het apparaat op eni-gerlei wijze is beschadigd, de voedingskabel is beschadigd, vloeistoffen of voorwerpen inhet apparaat terecht zijn gekomen, het apparaat is blootgesteld aan regen, het apparaatniet storingsvrij werkt of men het apparaat heeft laten vallen. 15. Trek de stekker uit het stopcontact om het apparaat los te koppelen van de voedings-spanning. 16. WAARSCHUWING: Stel het apparaat niet bloot aan regen of vocht. In dat geval bestaat hetgevaar voor brand of een elektrische schok. 17. Stel het apparaat niet bloot aan spatwater of druppels water. Plaats geen met vloeistofgevulde voorwerpen, zoals bloemenvazen, op het apparaat. 18. Let erop dat de stekker van de voedingskabel altijd in een correcte toestand verkeerd.
Belangrijke veiligheidsaanwijzingen3Dit symbool geeft aan dat de ontvanger niet mag worden geopend, omdat er dan gevaar vooreen elektrische schok bestaat. Binnen in de ontvanger zitten geen onderdelen die door degebruiker zelf gerepareerd kunnen worden. Laat reparaties daarom altijd door het personeelvan de klantenservice uitvoeren. Dit symbool geeft aan dat het bij deze ontvanger geleverde handboek belangrijke gebruiks-en onderhoudsinstructies bevat. OverbelastingDe stopcontacten en verlengkabels mogen niet worden overbelast. Anders bestaat het risicovan brand of een elektrische schok. ReserveonderdelenIndien reserveonderdelen moeten worden ingebouwd, moet worden gecontroleerd of deonderhoudstechnicus reserveonderdelen gebruikt, die door Sennheiser worden aanbevolen,of reserveonderdelen die dezelfde eigenschappen als de originele onderdelen hebben.
Ontoe-laatbare onderdelen kunnen brand of elektrische schokken veroorzaken of andere risico’smet zich meebrengen. VeiligheidscontroleVraag de onderhoudstechnicus om na de onderhouds- en reparatiewerkzaamheden veilig-heidscontroles uit te voeren, om er zeker van te zijn dat het apparaat veilig kan wordengebruikt. Gevaar door een hoog volumeDe ontvanger wordt bedrijfsmatig door u gebruikt. Daardoor is het gebruik onderhevig aande regels en voorschriften van de betreffende brancheorganisatie. Sennheiser als producentis verplicht, u uitdrukkelijk op de mogelijke gezondheidsbedreigende risico’s te wijzen. Op de hoofdtelefoonaansluiting van de ontvanger kunnen geluidsdrukken van meer dan85 dB (A) worden opgewekt. 85 dB (A) is de geluidsdruk, die volgens de wet als maximaaltoegestane waarde tijdens de duur van een werkdag op uw gehoor mag worden uitgeoefend.
Deze waarde wordt conform de inzichten van de arbeidsinspectie als beoordelingswaardegebruikt. Door een hoger volume of langduriger gebruik kan uw gehoor worden beschadigd. Om gehoorbeschadiging te voorkomen moet de luistertijd bij een hoger volume wordenverkort.
Betrouwbare waarschuwingssignalen bij een te lange blootstelling aan te luidegeluiden:• u hoort bel- of pieptonen in de oren. • u heeft de indruk (ook slechts korte tijd), dat u geen hoge tonen meer hoort. Reglementair gebruikHet reglementaire gebruik van de ontvanger EM 2000 betekent ook, dat u:• deze gebruiksaanwijzing en in het bijzonder het hoofdstuk „Belangrijke veiligheidsvoor-schriften” heeft gelezen,• het apparaat conform de gebruiksvoorwaarden alleen gebruikt zoals beschreven in degebruiksaanwijzing. Onder niet-reglementair gebruik wordt verstaan dat u het apparaat anders gebruikt danbeschreven in deze gebruiksaanwijzing en de gebruiksvoorwaarden niet opvolgt.
De stationaire ontvangers EM 2000 en EM 20504De stationaire ontvangers EM 2000 en EM 2050Deze ontvangers behoren tot de serie 2000. Deze serie is opgebouwd uit moderne en tech-nisch beproefde hoogfrequente zendinstallaties met een grote mate aan bedrijfszekerheidalsmede een eenvoudige en comfortabele bediening. De desbetreffende zenders en ontvan-gers bieden een draadloze audio-overdracht in studiokwaliteit.Kenmerken van de serie 2000:• Geoptimaliseerde PLL-synthesizer- en microprocessortechniek • Ruisonderdrukkingssysteem HDX • Pilot-toonoverdracht voor een betrouwbare squelch-functie• True-Diversity-techniek• Schakelbandbreedte van max. 75 MHz• Veilige configuratie van een multikanaalinstallatie m.b.v.
een netwerk• Zoekfunctie (Easy Setup) voor vrije overdrachtskanalenToepassingenDe ontvanger kan met onderstaande zenders uit de serie 2000 worden gecombineerd: Informatie hiertoe staat vermeld op de EM 2000-productpagina onder www.sennheiser.com.De zenders zijn in dezelfde frequentiegebiedvarianten verkrijgbaar en beschikken overhetzelfde kanaalbanksysteem met vooraf ingestelde frequenties. Deze preset heeft als voor-deel dat:• een overdrachtstraject snel en eenvoudig bedrijfsklaar is,• meerdere parallelle overdrachtstrajecten elkaar niet onderling storen („intermodulatievrij”).Het kanaalbanksysteemVoor de overdracht zijn op de UHF-band 6 frequentiegebieden met ieder 3.000 ontvangst-frequenties beschikbaar.
Omvang levering5Ieder frequentiegebied (Aw–Dw, Gw, GBw) heeft 26 kanaalbanken met elk max. 64 kanalen:In de kanaalbanken „1” tot „20” zijn af fabriek frequentie-presets (vaste frequenties) inge-steld. Binnen een kanaalbank zijn de frequentie-presets onderling intermodulatievrij. Dezekunnen niet worden gewijzigd.Een overzicht van de frequentie-presets is opgenomen in de bijlage Frequenties (wordtmeegeleverd). Geactualiseerde versies van het bijblad frequenties kunt u via de internet-pagina, die bij het product hoort, onder www.sennheiser.com downloaden.In de kanaalbanken „U1 U6” tot „ ” kunt u de ontvangstfrequenties vrij instellen en opslaan.Het kan zijn dat deze ontvangstfrequenties niet intermodulatievrij zijn.Omvang leveringTot de omvang van de levering van de ontvangers EM 2000 c.q.
Bedieningselementen aan de voorkant Bedieningselementen aan de achterkant쐃Montagebeugels쐇6,3-mm-jackplug voor hoofdtelefoon ( )쐋Volumeregelaar voor hoofdtelefoon쐏Toets , op de achtergrond verlicht쐄Infraroodinterface쐂Display, oranje achtergrond-verlichting쐆Jog-dial쐊Toets STANDBY met bedrijfsaandui-ding (op de achtergrond rood verlicht), ESC-functie (annuleren) in het bedieningsmenu쐎Netaansluiting쐅Trekontlasting voor het netsnoer쐈6,3-mm-jackplug voor audio-uitgang, trafosymmetrisch ( )TRANS BAL AF OUT쐉XLR-3-mm-bus voor audio-uitgang, trafosymmetrisch ( )TRANS BAL AF OUT씈LED (geel) voor netwerkactiviteit씉LAN-aansluitbus (Ethernet RJ 45)씊Typeplaatje씋BNC-bus, antenne-ingang II (ANT II RF IN) met Booster-voeding, niet uitschakelbaar, kortsluitbestendig씌BNC-bus, antenne-uitgang II ( )ANT II RF OUT씍BNC-bus, antenne-uitgang I ( )ANT I RF OUT씎BNC-bus, antenne-ingang I (ANT I RF IN) met Booster-voeding, niet uitschakelbaar, kortsluitbestendigAB50/60Hz 0.
In deze standaard aanduiding worden de bedrijfstoestanden van de ontvanger en de belang-rijkste informatie van de ontvangen zender weergegeven – onder voorwaarde dat de aange-sloten zender deze functie ondersteunt.Weergave Zender/ontvanger Betekenis햲Radiosignaalpiek „RF” (Radio Frequency)Ontvanger햳Audiopiek „AF” (Audio Frequency, zie pagina 23)Zender햴Kanaalbank en kanaal (zie pagina 22)Ontvanger Ingestelde kanaalbank en kanaalnummer햵Frequentie (zie pagina 22)Ingestelde ontvangstfrequentie햶Naam (zie pagina 22).Individueel ingestelde naam햷Pilot-toon „P”(zie pagina 25)Ingeschakelde Pilot-toonanalyse햸Equalizer-instelling(zie pagina 23)Actuele equalizer-instelling햹Uitgangs-versterking (zie pagina 23)Ontvanger Actuele uitgangsversterking806.125B.Ch: 01.01PEAKMUTEEQ:+ 12dB-10040302010-20-30-40AFRF MHz **2000**SKM2000P햵40302010RFDiversity-tak: Antenne-ingang I is actief.
Antenne-ingang II is actief.Radiosignaalpiek: Sterkte van hetontvangen signaalHoogte van de ruisfilterdrempelPEAK-100-20-30-40AFOvermodulatie van de zender metPeak-Hold-functie.Wanneer een volledige uitslag wordtweergegeven, is het audio-ingangs-signaal te hoog. Wanneer de over-modulatie vaker voorkomt of langerduurt wordt de aanduiding „PEAK”geïnverteerd weergegeven.
Productoverzicht8햺Mute-schakeling „ ”MUTE(zie pagina 15)Ontvanger/zender De ontvanger is op mute geschakeldEr wordt geen audiosignaal door de ontvanger uitgegeven (zie pagina 32).햻Zendertype Zender Productomschrijving van de verbonden serie 2000-zenderDe productomschrijving wordt alleen dan weergegeven wanneer de verbonden zender deze functie ondersteunt.햽Batterijtoestand Zender Capaciteit:Wanneer de capaciteit erg laag is, knippert demelding „Low Battery” op het display.햾Toetsblokkering (zie pagina 23)Ontvanger Toetsblokkering is ingeschakeldWeergave Zender/ontvanger Betekenisca. 100 %ca. 70 %ca. 30 %Symbool knippert: Capaciteit kritisch
De ontvanger in gebruik nemen9De ontvanger in gebruik nemenDe ontvanger voor het gebruik voorbereidenDe ontvanger op een vlak oppervlak plaatsenPootjes opplakken왘Maak de plaatsen aan de onderkant van het apparaat schoon waar u de pootjes wiltplakken. 왘Plak de pootjes onder de vier hoeken van de ontvanger. 왘Plaats de ontvanger op een vlak oppervlak dat waterpas is. Let er op dat de pootjes vande apparaten vlekken op gevoelige oppervlakken achter kunnen laten. 왘Sluit de antennes aan (zie pagina 9). De ontvangers in een 19”-rack monteren왘Schuif de ontvangers in het 19”-rack. 왘Zet de montagebeugel 쐃 m. b. v. van vier passende schroeven (worden niet meegeleverd)in het rack vast. 왘Sluit de antennes aan (zie volgende hoofdstuk).
Antennes aansluitenU heeft onderstaande mogelijkheden:• Sluit voor een eerste, eenvoudige inbedrijfstelling de meegeleverde staafantennes op deachterkant van de ontvanger aan (zie volgende hoofdstuk)• of gebruik de als optie verkrijgbare antennefrontmontageset AM 2 (zie pagina 10). • Voor professioneel gebruik adviseren wij om in principe losse antennes en eventueelantennetoebehoren van Sennheiser te gebruiken (zie pagina 11). Plak de pootjes niet op wanneer u de ontvanger in een 19”-rack wilt monteren. VOORZICHTIG. Gevaren bij rack-montage. Bij de inbouw van het apparaat in een gesloten 19”-rack of in combinatie met andere appa-ratuur in een meervoudig rack kunnen de omgevingstemperatuur, de mechanische belastingen de elektrische potentialen zich anders gedragen dan bij apparaten die los van elkaarworden geplaatst.
왘Controleer of de omgevingstemperatuur in het rack niet hoger is dan de in de technischespecificatie aangegeven maximumtemperatuur. 왘Zorg voor voldoende, eventueel extra ventilatie. 왘Let tijdens het inbouwen in een rack op een gelijkmatige mechanische belasting. 왘Raadpleeg bij aansluiting op het stroomnet de gegevens op het typeplaatje. Vermijd over-belasting van het stroomcircuit.
Zorg eventueel voor een overstroombeveiliging. 왘Let er tijdens het inbouwen in een rack op, dat de onschadelijke lekstromen van de diversenetvoedingen bij elkaar opgeteld tot een overschrijding van de toegestane grenswaardenkunnen leiden. Het beste kunt u het rack daarom aarden via een extra aansluiting. PE-140302010-2-3-4ARF쐃.
De ontvanger in gebruik nemen10Staafantennes op de achterkant aansluiten왘Sluit de staafantennes 씏 aan (zie afbeelding). 왘Richt de staafantennes V-vormig uit.Montage van de antennes aan de voorkantOm bij rack-inbouw de antenneaansluitingen aan de voorkant van het rack naar buiten telaten komen, heeft u de antennefrontmontageset AM 2 nodig (als optie verkrijgbare toebe-horen), bestaande uit:• 2 BNC-verlengkabels met elk een inschroefbare BNC-bus en een BNC-stekker,• 4 sluitringen ,• 2 moeren .왘Schroef de montagebeugels 쐃 los van het rack.왘Voer de BNC-verlengkabels door de openingen in de montagebeugels 쐃.왘Sluit de beide BNC-stekkers van de BNC-verlengkabels op de BNC-bussen 씋 씎 en vande ontvanger aan.왘Schuif de ontvanger in het 19”-rack.왘Schroef de montagebeugels 쐃 aan het rack vast.씎씋쐃쐃씏씏
De ontvanger in gebruik nemen11왘Sluit de staafantennes 씏 op de beide BNC-bussen van de BNC-verlengkabels aan. 왘Richt de antennes V-vormig naar boven toe uit. Losse antennes (als optie verkrijgbare toebehoren) aansluiten왘Sluit de twee losse antennes op de BNC-bussen 씋 en 씎 aan. Losse antennes correct plaatsen왘Plaats de antennes in de ruimte waar de uitzending plaatsvindt. 왘Houd tussen ontvangstantennes een zo groot mogelijke afstand aan. 왘Zorg voor een waar mogelijk vrije zichtverbinding tussen zender en antennes. Ontvangers cascaderenDe ontvangers hebben een ingebouwde antenne-splitter. Hierdoor kunnen max. 10 ontvan-gers zonder extra antenne-splitter worden geschakeld. Gebruik daarvoor uitsluitend ontvan-gers uit hetzelfde frequentiegebied (zie pagina 4).
왘Sluit de beide meegeleverde staafantennes of twee losse antennes (als optie verkrijgbaretoebehoren) aan op de BNC-bussen 씋 en 씎 van de eerste ontvanger. 왘Verbind de ontvangers met de BNC-kabels zoals in de hiernaast afgebeelde tekening isweergegeven. VOORZICHTIG. Beschadiging van antennesOm een actieve richtantenne (bijv. A 3700 voor het UHF-bereik) of een antenneversterker(bijv. AB 3700) van stroom te kunnen voorzien, wordt via de antennebussen van deontvanger een niet uitschakelbare gelijkspanning aangesloten. Wanneer u antennes vanandere fabrikanten gebruikt, moet u er op letten dat deze qua gelijkspanning ontkoppeldmoeten zijn. De aangesloten voedingsspanning is kortsluitbestendig. Een aangeslotenactieve antenne verhoogt het stroomverbruik van het gehele apparaat. VOORZICHTIG. Gevaar voor kortsluiting, indien ongeïsoleerde antennes metaal raken.
Op de antennes staat een spanning van 11 V – en ook dan, wanneer u de ontvanger uitscha-kelt. Deze spanning kan, indien geïsoleerde antennes elektrisch geleidende voorwerpenraken, permanente vonkvorming en audiostoringen veroorzaken.
왘Gebruik hetzij geïsoleerde antennes of왘monteer niet-geïsoleerde antennes altijd zodanig, dat deze geen elektrisch geleidendevoorwerpen kunnen raken. RF I N RF I NRF O UTANT II ANT I씋 씎RF IN RF INRF O UTANT II ANT IRF IN RF INRF O UTANT II ANT IRF IN씋씎• Om een actieve richtantenne van stroom te kunnen voorzien, wordt via de anten-neaansluitingen 씋 en 씎 van de ontvangers een niet uitschakelbare gelijkspan-ning aangesloten. • Om een goede ontvangstkwaliteit te kunnen realiseren, adviseren wij om hetcascaderen tot 10 ontvangers te beperken. • Wanneer u een gecascadeerde ontvanger op Standby schakelt (zie „Ontvanger in-/uitschakelen“ pagina 13), blijft de ingebouwde antenne-splitter actief.
De ontvanger in gebruik nemen12Versterker of mengpaneel aansluitenDe XLR-3-bus 쐉 en de 6,3-mm-jackplug 쐈 zijn parallel geschakeld. 왘Sluit de versterker en/of het mengpaneel m. b. v. een geschikte kabel op de XLR-3-bus 쐉c. q. de 6,3-mm-jackplug 쐈 aan (zie hiervoor ook pagina 35). 왘Pas in het bedieningsmenu van de ontvanger de piek van de audiouitgang („AF Out”) aande ingangspiek van de versterker c. q. het mengpaneel aan (zie pagina 18). De audiopiekwordt voor beide uitgangen gemeenschappelijk m. b. v. het menu ingesteld. De ontvangers tot een netwerk verbindenU kunt meerdere ontvangers tot een netwerk verbinden en deze m. b. v. een computer met desoftware „Wireless Systems Manager” (WSM) op afstand aansturen. Daarmee is het mogelijkom snel en veilig multikanaalinstallaties te configureren. Meer informatie m. b. t.
de multikanaalwerking staat op onze internetpagina van het productonder www. sennheiser. com. 왘Verbind de ontvangers m. b. v. gebruikelijke netwerkkabels (min. Cat 5) d. m. v. de LAN-aansluiting 씈 met een Ethernet-switch en deze, zoals in de afbeelding wordt weer-gegeven, met een computer. Wanneer een ontvanger zonder storingen met de switch of computer is verbonden,brandt op de achterkant van de ontvanger de gele LED 씈. Netsnoer aansluitenSluit de ontvanger m. b. v. de voedingskabel op de voedingsspanning (100 tot 240 V~, 50 of60 Hz) aan. 왘Geleid het netsnoer door de trekontlasting 쐅. 왘Steek het netsnoer in de bus 쐎. 왘Steek de stekker in het stopcontact. +18dBu MAX ETHERNET RJ-45BTRANS-BALAF OUT B쐈 쐉WSM543. 200B. Ch: 20. 6 4PEAKMUTEEQ:+ 12dBP-1004 0302010-20-30- 4 0AFRF MHzTrue Diversity Receiver EM 2000**2000**SKM2000543. 200B. Ch: 20.
6 4PEAKMUTEEQ:+ 12dBP-1004 0302010-20-30- 40AFRF MHzTrue Diversity Receiver EM 2050SKM2000 SKM2000De dubbele ontvanger EM 2050 heeft voor iedere ontvanger een afzonderlijke LAN-aansluiting 씈. VOORZICHTIG. Gevaar door elektrische schok. Wanneer u de ontvanger op een ongeschikte voedingsspanning aansluit,kan het apparaat worden beschadigd. 왘Sluit de ontvanger m. b. v. de meegeleverde voedingskabel op devoedingsspanning (100 tot 240 V~, 50 of 60 Hz) aan. 왘Controleer, in het bijzonder indien u multicontactdozen of verlengkabelsgebruikt, of de ontvanger altijd op aarde is aangesloten. 50/60Hz 0. 25A100 - 240V쐎 쐅.
De ontvanger bedienen13De ontvanger bedienenOm de draadloze verbinding tot stand te kunnen brengen, moet u als volgt te werk gaan:1. Schakel de ontvanger in (zie onder). 2. Schakel een zender in (zie de gebruiksaanwijzing van de zender). De verbinding wordt opgebouwd, de achtergrondverlichting van het display van deontvanger wisselt van rood naar oranje. Wanneer u geen verbinding tussen zender en ontvanger kunt opbouwen:왘Controleer of op de zender en de ontvanger dezelfde frequentie is ingesteld. 왘Lees eventueel het hoofdstuk „In geval van storingen“ op pagina 32 door. Ontvanger in-/uitschakelenOm de ontvanger in te schakelen:Om de ontvanger op Standby te kunnen schakelen:왘Hef eventueel de toetsblokkering op (zie pagina 15). Om de ontvanger volledig uit te kunnen schakelen:왘Koppel de ontvanger los van het stroomnet, door het netsnoer uit het stopcontact tetrekken.
De rode achtergrondverlichting van de toets STANDBY 쐊 gaat uit. Het audiosignaal m. b. v. een hoofdtelefoon beluisterenTer controle kunt u het signaal aan de hoofdtelefoonuitgang beluisteren. Neem de aanwijzingen m. b. t. de frequentiekeuze op pagina 30 absoluut ter harte. 125UTE MHz**2000**SKM2000쐊왘Druk kort op de toets kanaalkeuze STANDBY. De ontvanger wordt ingeschakeld en de standaard aanduiding „Parameters vande ontvanger” verschijnt. 왘Houd de toets STANDBY net zo lang ingedrukt tot op het display de tekst „OFF”verschijnt. De ingebouwde antenne-splitter en de booster-voeding blijven actief, zodat hetantennesignaal aan de geschakelde ontvangers nog steeds wordt doorgelusd. • Binnen het bedieningsmenu heeft de toets STANDBY 쐊een ESC-functie. Daarmeeannuleert u de actuele invoer en keert terug naar de actuele standaard aandui-ding.
De ontvanger bedienen14왘Stel de volumeregelaar 쐋 in eerste instantie op een minimaal volume in.왘Sluit een hoofdtelefoon met een 6,3-mm-stereo-jackplug op de hoofdtelefoonbus 쐇aan. 왘Verhoog het volume langzaam en beluister het audiosignaal met een zo laag mogelijkvolume.De zender met de ontvanger synchroniserenU kunt met uw ontvanger een bijpassende zender uit de serie 2000 synchroniseren.Standaard worden de onderstaande parameters via de infrarood interface op de zender over-gedragen:Om de parameters te kunnen overdragen: 왘Schakel de zender en de ontvanger in.왘Druk op de toets 쐏 op de ontvanger.Op het display van de ontvanger verschijnt de melding „Sync”.왘Houd de infrarood interface van de zender (zie de gebruiksaanwijzing van de zender)voor de infrarood interface van de ontvanger 쐄.De parameters worden overgedragen aan de zender.
Wanneer de overdracht is afge-sloten, verschijnt op het display van de ontvanger „ ”. Daarna schakelt de ontvangerterug naar de actuele standaard aanduiding.Om de overdracht te annuleren:왘Druk op de toets STANDBY 쐊 op de ontvanger.Op het display verschijnt de melding „ ”. Dit symbool verschijnt tevens wanneer:– geen zender is gevonden of de zender niet compatibel is,– geen zender is gevonden en het synchroniseren na 30 seconden automatisch is afge-broken,– u de overdracht zelf heeft beëindigd.B.Ch: PEAKEQ:+ 1P-10040302010-20-30-40AFRFTrue Diversity Receiver EM 2000쐇 쐋Instelling Verzonden parameters„ ”Frequency Preset Actueel ingestelde frequentie„ ”Name Individueel ingestelde naam„ ”Pilot Tone Actuele instelling van de pilot-toon op de ontvanger („Inactive”/„ ”)ActiveU kunt in het submenu „Sync-Settings” instellen, welke parameters u aan de zenderwilt overdragen (zie pagina 27).쐏쐄쐏쐄
De ontvanger bedienen15Toetsblokkering tijdelijk uitschakelenDe automatische toetsblokkering kunt u in het menu „Auto Lock” instellen (zie pagina 23). Wanneer u de toetsblokkering heeft ingesteld, moet u deze tijdelijk uitschakelen om deontvanger te kunnen bedienen:Terwijl de toetsblokkering weer wordt ingeschakeld, knippert het symbool voor de toetsblok-kering 햾. Audiosignaal in de mute-stand zettenOm het audiosignaal in de mute-stand te zetten:Om de mute-schakeling op te heffen:Een standaard aanduiding selecteren왘Druk de Jog-Dial of de toets STANDBY in. Op het display verschijnt de melding „Locked”. 왘Verdraai de Jog-dial. Op het display verschijnt de melding „Unlock. ”. 왘Druk de Jog-dial in. – Wanneer u in het bedieningsmenu werkt, wordt de toetsblokkering zolanguitgeschakeld, tot u het bedieningsmenu verlaat.
– Wanneer een standaard aanduiding actief is, wordt de toetsblokkering na10 seconden weer automatisch ingeschakeld. 806. 125B. Ch: 01. 01PEAKMUTEEQ:+ 12dB-10040302010-20-30-40AFRF MHz **2000**SKM2000P햾왘Druk in één van de standaard aanduidingen op de toets STANDBY. Op het display verschijnt de melding „RX Mute On. ”. 왘Druk de Jog-dial in. Het audiosignaal wordt op mute geschakeld. De actuele standaard aanduidingwordt afwisselend met de tekst „RX Mute” weergegeven. 왘Druk op de toets STANDBY. De aanduiding „RX Mute Off. ” verschijnt. 왘Druk de Jog-dial in. De mute-schakeling wordt opgeheven.
왘Verdraai de Jog-dial, om een standaard aanduiding te kunnen selecteren:Weergave Beschrijving van de standaard aanduiding„ ”Parameters ontvangerverschijnt na het inschakelen van de ontvanger en geeft de parameters van de ontvanger weer (zie pagina 7)„Parameters van de zender” (zendertype/microfoon)geeft de microfoonmodule (alleen SKM) en het type zender aan. Overige informatie staat in de gebruiksaanwijzing van uw SK-zender c. q. draadloze SKM-microfoon. 806. 125SKM2000 **2000**B. CH: 01.
De ontvanger bedienen16„Soundcheck” (aanduiding met extra functie)geeft de overdrachtskwaliteit tussen zender en ontvanger aan (zie pagina 29)„Guitar Tuner” (aanduiding met extra functie)geeft het gitaarstemapparaat aan (zie pagina 28)** De standaard aanduiding „Guitar Tuner” is bij aflevering uitgeschakeld. Om deze meldingweer te kunnen geven moet u deze inschakelen (zie pagina 25).Weergave Beschrijving van de standaard aanduiding01.01 **2000**SoundcheckMUTE806.125 MHzPEAK-100-20-30-40AF40302010RFP440 Hz806.125 MHzMUTEPEAK-10040302010-20-30-40AFRF **2000**
Het uitgebreide menu „Advanced Menu” en de overige menu’s kunt u via dedesbetreffende menupunten bereiken.Toetsen Functie van de toetsDe toets STANDBY indrukken• De ontvanger in- of uitschakelen• ESC-functie: de invoer afbreken en terugkeren naar de standaardaanduiding• De ontvanger op mute schakelen (speciale functie, ziepagina 15)Jog-dial indrukken • Vanuit de standaard aanduiding naar het bedieningsmenuwisselen• Een menupunt selecteren• Naar een submenu wisselen• Instellingen opslaan en terugkeren naar het bedieningsmenuJog-dial draaien • Een standaard aanduiding selecteren (zie pagina 15)• Wisselen naar het voorgaande of volgende menupunt• De waarden voor het menupunt wijzigenSquelchEasy Setup Frequency PresetNameAF OutEqualizerAutoLockAdvanced ExitHoofdmenu„Menu”AF-Peak Low RF Signal RF MuteTX MuteRX MuteLow BatteryExit„Warnings”Reset List Current List Scan New ListExit„Easy Setup”TuneGuitar TunerSync SettingsPilot ToneWarnings LCD ContrastResetIP-AddressSoftware RevisionExitUitgebreid menu„Advanced Menu”SK SettingsSKM SettingsSKP SettingsExitSubmenu„Sync Settings”SensitivityLow Cut (SKM)Auto LockMute Mode (SK, SKP)RF PowerPhantomPower48V (SKP)Cable Emulation (SK)Exit„SK Settings”, „SKM Settings”, „SKP Settings”
Menu bedienen18Weergave Functie van het menupuntPa-ginaHoofdmenu „Menu”Squelch Ruisfilterdrempel instellen 21Easy Setup Vrije frequentie-presets zoeken, vrijgeven en selecteren 22Frequency Preset Kanaalbank en kanaal instellen 22Naam Vrij te kiezen naam van de gebruiker/ontvanger invoeren 22AF out Piek van de audio-uitgang instellen 23Equalizer Het frequentiebereik van het uitgangssignaal wijzigen 23Auto Lock Automatische toetsblokkering activeren/uitschakelen 23Advanced Uitgebreid menu „Advanced Menu” selecteren 24Exit Het bedieningsmenu verlaten en terugkeren naar de actuele standaard aanduiding -„Easy Setup”Reset List Vrijgeven van alle bezette frequentie-presets en selecteren van een vrije frequentie-preset22Current List Een vrije frequentie-preset selecterenScan New List Automatisch zoeken naar niet-bezette ontvangstfrequenties (frequentie-preset-scan)Exit „Easy Setup” verlaten en terugkeren naar het hoofdmenu -Uitgebreid menu „Advanced Menu”Tune De ontvangstfrequenties voor de kanaalbanken „U1” tot „U6” instellen 24De speciale functie kanaal en ontvangstfrequentie voor de kanaalbanken „U1” tot „U6” instellen 24Guitar Tuner Opties van het gitaarstemapparaat instellen 25Sync Settings Parameters voor de overdracht naar de zender in-/uitschakelen 27Pilot Tone Analyse pilot-toon in-/uitschakelen 25Warnings Waarschuwingsmeldingen in-/uitschakelen 28LCD contrast Het contrast van het display instellen 26Reset De ontvanger resetten 26IP-Address De netwerkconfiguratie instellen 26Software revisie Actuele software revisie weergeven 27Exit Het uitgebreide menu „Advanced” verlaten en terugkeren naar het hoofdmenu -Submenu „Sync Settings”SK Settings Parameters voor de overdracht naar de SK-zakzenders in-/uitschakelen27SKM Settings Parameters voor de overdracht naar de draadloze SKM-microfoons in-/uitschakelenSKP Settings Parameters voor de overdracht naar de SKP-reverzenders in-/uitschakelenExit Het submenu „Sync Settings” verlaten en terugkeren naar het submenu „Advanced Menu”.
Menu bedienen19Zo werkt u met het bedieningsmenuIn dit hoofdstuk wordt aan de hand van het menupunt „Frequency Preset” beschreven, hoeu instellingen in het bedieningsmenu uit kunt voeren.
Vanuit een standaard aanduiding naar het bedieningsmenu wisselenMenupunt selecterenSubmenu „SK Settings”/„SKM Settings”/„SKP Settings”Sensitivity De ingangsgevoeligheid instellen27Low Cut Filter voor loopgeluiden activeren/deactiveren (uitsluitend in „SKM Settings”)Auto Lock Automatische toetsblokkering activeren/uitschakelenMute Mode De mute-schakeling instellen (uitsluitend in „SK Settings” en in „SKP Settings”)RF Power Zendvermogen instellenPhantom Power48V Fantoomvoeding activeren/deactiveren (uitsluitend in „SKP Settings”)Kabelemulatie Simulatie van de capaciteiten en lengten van gitaarkabels (uitsluitend in „SK Settings”)Exit Het submenu verlaten en terugkeren naar het submenu „Sync-Settings”Submenu „Warnings”Waarschuwingsmeldingen in-/uitschakelen (kleurverandering en waarschuwingsteksten):AF-Peak Audio-overmodulatie28Low RF Signal Het ontvangstsignaal is niet sterk genoegRF Mute Het ontvangstsignaal is niet sterk genoeg of het ontvangstsignaal ontbreektTX Mute • De zender is op mute geschakeld of• de pilot-toon ontbreektRX Mute De ontvanger is op mute geschakeldLow Battery Te lage accucapaciteit van de zenderbatterij/de accupack BA 2015Exit „Warnings” verlaten en terugkeren naar het uitgebreide menu „Advanced Menu”Weergave Functie van het menupuntPa-ginaU moet eventueel de toetsblokkering uitschakelen om met het bedieningsmenu tekunnen werken (zie pagina 15).
SquelchEasy SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuDruk de Jog-dial in. U keert terug naar het hoofdmenu. Het laatst geselecteerde menupunt wordtweergegeven. Draai de Jog-dial, om naar het menupunt „Frequency Preset” om te kunnenschakelen. Op het display verschijnt de actuele instelling van het menupunt:MenuB. Ch: 1.
Menu bedienen20Instellingen wijzigen en opslaanInvoer afbrekenOm opnieuw terug te keren naar het laatst bewerkte menupunt:Menu verlatenOm naar het eerstvolgende hogere menuniveau te wisselen:Om direct naar de actuele standaard aanduiding te gaan: Druk op de Jog-dial, om het menupunt te kunnen openen.Draai de Jog-dial, om de kanaalbank in te stellen.Druk op de Jog-dial, om de keuze te bevestigen.Draai de Jog-dial, om het kanaal in te stellen.Druk op de Jog-dial, om de invoer te bevestigen.Druk de toets STANDBY in om de invoer te annuleren.De actuele standaard aanduiding verschijnt.Druk de Jog-dial net zo vaak in tot het laatst bewerkte menupunt verschijnt.Frequency Preset543.000 MHzB.Ch: 5.14543.000 MHzFrequency PresetB.Ch: 5.14MenuB.Ch: 5.14Easy SetupFrequency PresetName„Stored”PEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFKanaalbank instellen en bevestigenKanaal instellen; invoer opslaan„Frequency Preset” selecterenSquelchEasy Setup SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExit MenuSelecteer het menupunt „Exit”.Bevestig uw keuze.Druk op de toets STANDBY.
Instellingen in het bedieningsmenu21Instellingen in het bedieningsmenuHoofdmenu „Menu”Ruisfilterdrempel instellenDe ruisfilterdrempel „Squelch” voorkomt het ruisen bij een uitgeschakelde zender c. q. indienhet ontvangstsignaal op de ontvanger te laag is geworden. 왘Stel de ruisfilterdrempel zodanig in, dat de ontvanger niet gaat ruisen wanneer de zenderis uitgeschakeld. Instelbereik: 5 tot 25 dBμV in stappen van 2 dB, uitschakelbaar. De ruisfilterdrempel mag uitsluitend ten dienste van servicewerkzaamheden worden uitge-schakeld. Deze wordt uitgeschakeld wanneer u de Jog-dial bij 5 dB naar links draait en gedu-rende 3 seconden in deze stand vast blijft houden. De gearceerde lijn verdwijnt, de audiopiek„AF” geeft een volledige uitslag te zien. Wanneer u de ruisfilterdrempel per ongeluk hebt uitgeschakeld:왘Draai de Jog-dial naar rechts, om de ruisfilterdrempel in te schakelen.
SquelchEasy SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuSquelch 5 dBSquelch 7 dBMenu1 dBExitSquelchFrequency Preset„Stored”PEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRF„Squelch” instellen Invoer opslaan„Squelch” openenVOORZICHTIG. Gevaar van gehoorbeschadiging en schade aan materiële goederen. Wanneer u de ruisfilterdrempel uitschakelt of uiterst lage waarden instelt, kan de ontvangerheel sterk gaan ruisen. Het ruisen kan zo luid zijn, dat gehoorbeschadiging wordt veroorzaaktc. q. de luidsprekers van uw installatie worden overbelast. 왘Controleer te allen tijde of de ruisfilterdrempel is ingeschakeld. 왘Stel het volume van de hoofdtelefoonuitgang (zie pagina 13) en de piek van de audio-uitgang („AF Out”, zie pagina 23) op het minimum in, terwijl u de ruisfilterdrempel instelt.
Instellingen in het bedieningsmenu22Vrije frequentie-presets zoeken, vrijgeven en selecterenKanaalbank en kanaal handmatig selecterenOverzicht van de kanaalbanken en kanalen:Namen invoerenIn het menupunt „Name” voert u voor de ontvanger een vrij te kiezen naam in (bijv. de naamvan de musicus). Deze verschijnt in alle standaard aanduidingen „Parameters ontvangers”(zie pagina 15). Deze is samengesteld uit maximaal 8 tekens:• letters met uitzondering van accenten• cijfers van 0 tot 9• speciale tekens en spatiesSquelchEasy SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuMenupunt Functie van het menupuntReset List Vrijgeven van alle bezette frequentie-presets en selecteren van een vrije frequentie-presetCurrent List Een vrije frequentie-preset selecterenScan New List Automatisch zoeken naar niet-bezette ontvangstfrequenties (frequentie-preset-scan).
Wanneer ontvangsfrequenties bezet zijn, worden deze geblokkeerd, wanneer zij niet zijn bezet, worden zij vrijgegeven. Na de frequentie-preset-scan kunt u een vrije frequentie-preset selecteren. SquelchEasy SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuLet er tijdens het opbouwen van multikanaalinstallaties op dat:Uitsluitend de vooraf ingestelde ontvangstfrequenties binnen de kanaalbanken „1”tot „20” zijn onder elkaar vrij van intermodulaties (zie pagina 30). Neem de aanwijzingen m. b. t. de frequentiekeuze op pagina 30 absoluut ter harte. Kanaalbank kanalen Type„ ”1” tot „20 elk max. 64 Systeembank, frequenties af fabriek ingesteld„ ”U1” tot „U6 elk max. 64 User Bank, frequenties naar keuzeFrequency Preset543. 000 MHzB. Ch: 5. 14543. 000 MHzFrequency PresetB. Ch: 5. 14MenuB. Ch: 5.
Instellingen in het bedieningsmenu23Ga als volgt te werk bij het invoeren:Piek van de audio-uitgang instellenInstelbereik: −25 dB tot +24 dB in stappen van 1 dB. In het menupunt „AF Out” stemt u de piek van de audio-uitgang “AF Out” af op de piek vanhet aangesloten apparaat. Voor de grove voorinstelling kunt u uitgaan van onderstaanderichtwaarden:Versterkingswaarden van meer dan +18 dB zijn uitsluitend bedoeld voor lage modula-tiepieken van de zender, aangezien dit een overmodulatie („Clipping”) van het signaal kanveroorzaken. Om een hogere versterking dan +18 dB in te kunnen stellen („versterkingsreserve”):왘Stel een piek van +18 dB in. 왘Draai de Jog-dial naar rechts en houd deze 3 seconden naar rechts ingedrukt. Op het display verschijnt de eerstvolgende hogere waarde (+19 dB). De piek van de audio-uitgang „AF OUT” wordt verhoogd.
Equalizer gebruikenIn het menu „Equalizer” verandert u het frequentiebereik van het audiosignaal:Automatische toetsblokkering activeren/uitschakelenDeze blokkering voorkomt dat de ontvanger per ongeluk wordt uitgeschakeld of wijzigingenworden uitgevoerd. In de actuele standaard aanduiding geeft het slotje 햾 aan, dat de toetsblokkering is inge-schakeld. Informatie m. b. t. het gebruik van de toetsblokkering staat vermeld op pagina 15. 왘Verdraai de Jog-dial, om een teken te kiezen. 왘Druk de Jog-dial in, om naar de volgende positie te wisselen of om de volledigeinvoer op te slaan. SquelchEasy Setup SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuAansluiting op. Richtwaarde voor AF OUT. Line-ingang 0 tot +18 dB (+24 dB).
Instellingen in het bedieningsmenu24Uitgebreid menu „Advanced Menu”Om in het uitgebreide menu „Advanced Menu” (zie pagina 24) te kunnen komen:왘Selecteer in het hoofdmenu het menupunt „Advanced”.Uitgebreid menu „Advanced Menu”Ontvangstfrequenties en kanaalbanken „U1” tot „U6” instellen In het menu „Tune” kunt u een ontvangstfrequentie voor het actuele kanaal instellen of eenkanaal selecteren en hiervoor een ontvangstfrequentie instellen.Een ontvangst-frequentie voor hetactuele kanaal instellen왘Stel de gewenste frequentie in.Een kanaal selecteren endeze aan een ontvangst-frequentie toewijzenSquelchEasy Setup SetupFrequency Preset Name AF OutEqualizer Auto LockAdvancedExitMenuTuneGuitar TunerSync Settings Pilot Tone WarningsLCD Contrast Factory ResetIP-AddressSoftware RevisionExitAdvanced MenuWanneer u de ontvanger op een systeembank heeft ingesteld en het menupunt„Tune” kiest, wordt automatisch kanaal 1 van de kanaalbank „U1” ingesteld.
Op hetdisplay verschijnt kortstondig de melding „U.1”.Bij aflevering zijn geen ontvangstfrequenties aan de kanalen van de kanaalbanken„U1” tot „U6” toegewezen.왘Verdraai de Jog-dial, tot het menupunt „Tune” verschijnt.왘Druk de Jog-dial kort in.De frequentiekeuze verschijnt.Neem de aanwijzingen m.b.t. de frequentiekeuze op pagina 30 absoluut ter harte.왘Druk de Jog-dial in.Uw instellingen worden opgeslagen. Het menupunt „Tune” verschijnt.„Tune” selecteren De stappen in MHz instellen en bevestigenDe stappen in kHz instellen; invoer opslaanAdvanced Menu543.200 MHzTuneB.Ch: U1. 1543.200MHzTuneB.Ch: U1. 1548.200 MHzExitTuneSync Settings„Stored”PEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRF왘Verdraai de Jog-dial, tot het menupunt „Tune” verschijnt.왘Houd de Jog-dial net zolang ingedrukt totdat de kanaalbankkeuze wordt bena-drukt.
Instellingen in het bedieningsmenu25왘Stel de gewenste kanaalbank in.왘Stel het gewenste kanaal in.왘Stel de gewenste frequentie in.Instellingen van het gitaarstemapparaat wijzigenDe onderstaande instellingen zijn mogelijk:Submenu „Sync Settings”Om het submenu „Sync Settings” (zie pagina 27) te kunnen openen:왘Selecteer in het uitgebreide menu „Advanced” het menupunt „Sync Settings”.Analyse pilot-toon in-/uitschakelenDe pilot-toon ondersteunt de ruisfilterfunctie („Squelch”) van de ontvanger. Daardoorworden storingen door radiosignalen van andere apparaten voorkomen. De pilot-toon heefteen niet-hoorbare frequentie, die door de zender uitgezonden en door de ontvanger geana-lyseerd wordt.
Op het ontvangerdisplay verschijnt een „P”, wanneer de pilot-toonanalyse is ingeschakeld.Wanneer de „P” invers wordt weergegeven, is er een radioverbinding met een zender metingeschakelde pilot-toon.Kanaalbank instellen en bevestigenTuneB.Ch: U1. 1Kanaal instellen; invoer opslaanTuneB.Ch: U2.
1„Tune” uitgebreid selecterenAdvanced Menu543.200 MHz543.200 MHz 543.200 MHzExitTuneSync Settings„Stored”PEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFPEAK-10040302010-20-30-40AFRFTuneGuitar TunerSync Settings Pilot Tone WarningsLCD Contrast ResetIP-AddressSoftware RevisionExitAdvanced MenuInstelling Betekenis„ ”Active Wanneer u de standaard aanduiding omschakelt naar „Guitar Tuner” (zie pagina 15), wordt de ontvanger niet op mute geschakeld.„ ”Inactive De standaard aanduiding „Guitar Tuner” wordt uitgeschakeld.„ ”Audio Mute Wanneer u de standaard aanduiding omschakelt naar „Guitar Tuner” (zie pagina 15), wordt de ontvanger op mute geschakeld.TuneGuitar TunerSync SettingsPilot Tone WarningsLCD Contrast ResetIP-AddressSoftware RevisionExitAdvanced MenuTuneGuitar TunerSync SettingsPilot Tone WarningsLCD Contrast ResetIP-AddressSoftware RevisionExitAdvanced Menu
Instellingen in het bedieningsmenu26Submenu „Warnings”Om het submenu „Warnings” (zie pagina 28) te kunnen openen:왘Selecteer in het uitgebreide menu „Advanced” het menupunt „Warnings”. Het contrast van het display instellenU kunt het contrast van het display op 16 verschillende standen instellen. De ontvanger resettenWanneer u de ontvanger reset, blijven alleen de gekozen instellingen van de pilot-toon en dekanaalbanken „U1” tot „U6” behouden. De netwerkconfiguratie instellenU kunt een IP-adres automatisch genereren of deze handmatig invoeren. Het menupunt geeftbovendien het niet veranderbare MAC-adres van uw ontvanger weer. Om een betrouwbare communicatie van ontvangers in multikanaalinstallaties te kunnenwaarborgen (zie pagina 30), adviseren wij om het IP-adres automatisch te laten genereren.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Sennheiser EM 2050 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Receiver Sennheiser
Handleiding Receiver
Nieuwste handleidingen voor Receiver