Scholtes CI 66M A Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Scholtes CI 66M A (72 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 65 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Scholtes CI 66M A of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Scholtes |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | CI 66M A |
| Soort bediening: | Draaiknop |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Breedte: | 600 mm |
| Diepte: | 600 mm |
| Hoogte: | 850 mm |
| Kinderslot: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Geïntegreerde klok: | Ja |
| Soort klok: | Elektronisch |
| Convectie koken: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Soort materiaal (bovenkant): | Emaille staal |
| Aantal branders/kookzones: | 4 zone(s) |
| Type kookplaat: | Combi |
| Totale binnen capaciteit (ovens): | 56 l |
| Voedingsbron oven: | Electrisch |
| Aantal ovens: | 1 |
| Aantal gaspitten: | 3 zone(s) |
| Aantal elektronische kook zones: | 1 zone(s) |
| Controle positie: | Voorkant |
| Totaal vermogen van de oven: | - W |
| Netto capaciteit oven: | 56 l |
| Type timer: | Digitaal |
| Brutocapaciteit oven: | 56 l |
| Aantal ovenroosters: | 2 |
| Oven vermogen: | - W |
| Diameter brander/kookzone 1: | 55 mm |
| Diameter brander/kookzone 2: | 75 mm |
| Diameter brander/kookzone 3: | 100 mm |
| Type product: | Vrijstaand fornuis |
Handleiding Scholtes CI 66M A – volledige tekst
GB5I TGBFRNLBelangrijk:Het apparaat is voorzien van een automatischdiagnostisch systeem dat eventuele storingenopspoort. Deze kunt u op het display aflezen metberichten zoals: “F” gevolgd door enkele nummers. In deze gevallen moet u de technische dienstinschakelen. Wendt u nooit tot niet erkende monteurs. Dit dient u door te geven:• Het soort storing;• Het model apparaat (Mod. )• Het serienummer (S/N)Deze informatie bevindt zich op het typeplaatje op hetapparaat. Attenzione:L’apparecchio è dotato di un sistema di diagnosticaautomatica che consente di rilevare eventualimalfunzionamenti. Questi vengono comunicati daldisplay tramite messaggi del tipo: “F” seguito danumeri. In questi casi è necessario l’interventodell’assistenza tecnica. Non ricorrere mai a tecnici non autorizzati. Comunicare:• Il tipo di anomalia;• Il modello della macchina (Mod.
NL45. Bewaar dit instructieboekje zorgvuldig vooreventuele raadpleging in de toekomst. In het geval uhet apparaat verkoopt, weggeeft of wanneer uverhuist, moet het boekje bij het apparaat bewaardworden. Lees de instructies aandachtig door: er staatbelangrijke informatie in over installatie, gebruik enveiligheid. De installatie van het apparaat moet volgens dezeinstructies worden uitgevoerd door een bevoegdeinstallateur. Sluit altijd eerst de elektrische stroom af voordat utot onderhoud of regeling van het fornuis overgaat. Ventilatie van de vertrekkenDit apparaat mag uitsluitend worden geïnstalleerd inpermanent geventileerde ruimten, overeenkomstigde geldende nationale normen en daaropvolgendewijzigingen.
In het vertrek waar het apparaat wordtgeïnstalleerd moet zoveel lucht kunnen toestromenals nodig is voor de normale gasverbranding (deluchtcapaciteit mag niet minder zijn dan 2 m3/h perkW geïnstalleerd vermogen). De luchttoevoeropeningen, beschermd doorroosters, moeten voorzien zijn van een leiding vanminstens 100 cm 2 bruikbare doorsnede en zomoeten zijn geplaatst dat niet worden verstopt, zelfniet gedeeltelijk (zie afbeelding A). Deze openingen moeten met 100% worden verbreed- met een minimum van 200 cm 2 - als het fornuisniet voorzien is van een thermokoppelbeveiliging enwanneer de toevoer van lucht op indirecte maniervan aangrenzende vertrekken plaatsvindt (zieafbeelding B) - mits dit geen gemeenschappelijkeruimtes zijn van het gebouw, vertrekken met eenverhoogd brandgevaar of slaapkamers, diebeschikken over een ventilatieopening dieverbonden is met buiten, zoals zojuist beschreven.
Aangrenzend vertrek Te ventileren vertrekA BA. Na een langdurig gebruik van het apparaat is hetaan te raden een raam te openen of de draaisnelheidvan eventuele ventilatoren te vermeerderen.
Afvoer van de verbrandingsgassenDe afvoer van de verbrandingsgassen moetplaatsvinden door middel van een afzuigkap die isaangesloten op een veilige en goedwerkendeschoorsteen met natuurlijke trek, ofwel door middelvan een elektrische ventilator die automatisch inwerking treedt elke keer dat u het apparaat aanzet(zie afbeeldingen). De vloeibare petroleumgassen, die zwaarder zijndan de lucht, blijven laag hangen, daarom moetenLPG flessen afvoeropeningen naar buiten toehebben om een eventuele gaslekkage naar ondertoe af te kunnen voeren. Lege of halfvolle LPG flessen mogen dus nietworden geïnstalleerd of bewaard in vertrekken dielager liggen dan de vloer (kelders, enz. ). Het isbeter alleen de in gebruik zijnde fles in het vertrek tebewaren, ver van warmtebronnen (ovens, openhaard, kachels) die hem tot temperaturen van meerdan 50°C zouden kunnen brengen. Plaatsen en waterpas zetten.
Het apparaat kan naast meubels worden geplaatstdie niet hoger zijn dan het werkvlak. Controleer dat de wand die in contact komt met deachterzijde van het apparaat van niet ontvlambaarmateriaal is gemaakt en bestand is tegen hogetemperaturen (T 90°C). Voor een correcte installatie:• plaats het apparaat in de keuken, in de eetkamerof in een eenkamerappartement (niet in debadkamer);• als het kookvlak hoger is dan de meubels, moetenzij op minstens 600 mm van het apparaat vandaanworden geplaatst;InstallatieVentilatieopening voorverbrandingsluchtVergroting van de kiertussen deur en vloerAfvoer rechtstreeksnaar buitenAfvoer door eenschoorsteen of vertaktrookkanaal (alleenbestemd voorkookapparaten).
46NL• als het fornuis ondereen keukenkastje wordtgeïnstalleerd, moet deafstand tussen de tweeminstens 420 mm zijn. Deze afstand moet 700mm worden als dekeukenkastjes zijnvervaardigd uitontvlambaar materiaal(zie afbeelding);• hang geen gordijnen achter het fornuis, of opminder dan 200 mm van de zijkanten;• eventuele afzuigkappen moeten volgens deinstructies van hun eigen gebruiksaanwijzingworden geïnstalleerd. Waterpas zettenIndien het nodig is hetapparaat te nivelleren, kunnende bijgeleverde stelvoetjes inde daarvoor geschikteopeningen in de hoeken vanhet onderstuk van het fornuisworden geschroefd (zieafbeelding). De poten* moeten aan hetonderstuk van het fornuisworden vastgeklemd. Elektrische aansluitingGebruik voor de voedingskabel een stekker diegenormaliseerd is voor de lading aangegeven op hettypeplaatje( zie tabel Technische gegevens).
Wanneer het apparaat rechtstreeks op hetelektrische net wordt aangesloten, moet u tussen hetapparaat en het net een meerpolige schakelaaraanbrengen met een afstand tussen de contactenvan minstens 3 mm, aangepast aan het elektrischevermogen en voldoend aan de geldende nationalenormen (de aarding mag niet worden onderbrokendoor de schakelaar). De voedingskabel moetzodanig worden geplaatst dat hij nergens eentemperatuur bereikt van 50°C hoger dan dekamertemperatuur. Vóór het aansluiten moet u controleren dat:• de contactdoos geaard is en voldoet aan degeldende normen;HOOD420Min. min. 650 mm. with hoodmin. 700 mm. without hoodmm. 600Min. mm. 420Min. mm.
• de contactdoos in staat is het maximalevermogen van het apparaat te dragen, zoalsaangegeven op het typeplaatje;• de spanning zich bevindt tussen de waarden diestaan aangegeven op het typeplaatje;• de contactdoos en de stekker van het apparaatovereenkomen. Als dat niet zo is, dient u ofwelde stekker ofwel de contactdoos te vervangen;gebruik geen verlengsnoeren of dubbelstekkers.
Wanneer het apparaat geïnstalleerd is, moeten deelektrische kabel en de contactdoos gemakkelijk tebereiken zijn. De kabel mag niet gebogen of samengedruktworden. De kabel moet van tijd tot tijd wordengecontroleerd en mag alleen door erkende monteursworden vervangen. De fabrikant kan niet aansprakelijk wordengesteld wanneer deze normen niet wordennageleefd. GasaansluitingDe aansluiting van het apparaat op de gasleiding of-fles moet worden uitgevoerd m. b. v. een flexibelerubberen of stalen buis, in overeenstemming met degeldende nationale normen en daaropvolgendewijzigingen en uitsluitend na te hebbengecontroleerd dat het apparaat is afgesteld op hetsoort gas waarmee het zal worden gevoed (zieetiket met ijking op het deksel: als dit niet het gevalis zie onder).
Bij gebruik van vloeibaar gas uit eengasfles gebruikt u drukregelaars die voldoen aan degeldende nationale normen en daaropvolgendewijzigingen. Om de aansluiting te vergemakkelijkenkan de gasvoeding aan de zijkant wordengeplaatst*: verander de plaats van de slanghoudervoor de aansluiting met de afsluitdop en vervang debijgeleverde afdichting. Voor het veilig functioneren, een juist gebruik vande energie en een langere levensduur van hetapparaat moet u zich ervan verzekeren dat degasdruk overeenkomt met de waarden die zijnaangegeven in de Tabel Eigenschappen brandersen sproeiers (zie onder). Aansluiting gas met flexibele rubberen buisControleer of de buis overeenkomt met de geldendenationale normen. De interne diameter van de buismoet zijn: 8 mm voor voeding met vloeibaar gas; 13mm voor voeding met aardgas. * Slechts op enkele modellen aanwezig.
NL47Zodra de verbinding is uitgevoerd moet ucontroleren of de buis:• in geen enkel punt contact maakt met delen dietemperaturen bereiken van meer dan 50°C;• niet onderhevig is aan trekkracht en torsie en dater geen bochten of knelpunten zijn;• niet in contact komt met scherpe voorwerpen,scherpe randen, beweegbare onderdelen en nietin de knel raakt;• gedurende de hele lengte makkelijk teinspecteren is, zodat u probleemloos kuntcontroleren of hij in goede staat verkeert;• korter is dan 1500 mm;• aan beide uiteinden nauw sluit. Hij moet wordenbevestigd met slangklemmen die voldoen aan degeldende nationale normen. Als u aan één of meer van deze voorwaarden nietkunt voldoen of als het fornuis wordt geïnstalleerdvolgens de voorwaarden van klasse 2 - onderklasse1 (apparaat gemonteerd tussen twee meubels),dient u een flexibele, stalen buis gebruiken (zieonder).
Aansluiting met een flexibele roestvrije stalenbuis aan een onafgebroken wand voorzien vanaanhechtingen met schroefdraad. Controleer of de buis voldoet aan de geldendenationale normen en de metalen aluminiumafdichtingen voldoen aan de norm UNI 9001-2 of derubberen afdichtingen conform aan de geldendenationale normen. Voordat u de buis monteert verwijdert u debuishouder op het apparaat (het verbindingsstukwaardoor het gas toegang krijgt tot het fornuis isvoorzien van schroefdraad: 1/2 gas cilindrischeschroefbout). Voer de verbinding zodanig uit dat de lengte vande buis, in uitgestrekte toestand, niet langer is dan2 meter. Verzeker u ervan dat de buis niet in contactkomt met bewegende delen en dat hij niet wordtafgekneld.
Controle gasdichtheidNadat het installeren heeft plaats gevonden moet degasdichtheid van alle verbindingsstukken wordengecontroleerd met een zeepoplossing en nooit meteen vlam. Aanpassen aan de verschillende soortengasHet is mogelijk het fornuis aan te passen voor eenverschillende gassoort (anders dan die staataangegeven op het typeplaatje op het deksel).
Aanpassen kookplaatHet vervangen van de sproeiers van de brandersvan de kookplaat:1. verwijder de pannendragers en haal de brandersvan hun plek;2. draai de sproeiers los meteen pijpsleutel van 7 mm (zieafbeelding) en vervang ze metde sproeiers die geschikt zijnvoor het nieuwe type gas (zieTabel Eigenschappenbranders en sproeiers);3. zet de onderdelen inomgekeerde volgorde weer op hun plaats. Het regelen van de minimum stand van de brandersvan de kookplaat:1. zet het kraantje op de minimum stand;2. haal de knop eraf en draai aan het regelschroefjein of naast de spil van het kraantje totdat u eenkleine regelmatige vlam heeft. Bij vloeibaar gas moet het regelschroefje geheelworden vastgeschroefd;3. controleer of door de kraan snel van maximumnaar minimum te draaien de branders niet uitgaan. De branders hebben geen regeling van de primairelucht nodig.
Na de afregeling van een ander soort gas dan hetgoedgekeurde gas moet u het oude etiket van degasinstelling vervangen met het etiket datovereenkomt met het nieuwe gas, verkrijgbaar bijonze Erkende Technische Servicedienst. Als de gasdruk van het gebruikte gas verschillend(of variabel) is dan hetgeen is voorzien, moet op detoevoerbuis een drukregelaar worden aangebrachtdie voldoet aan de geldende normen EN 88-1 en EN88-2 voor de “drukregelaars voor gekanaliseerdgas”.
NL49Starten en gebruikGebruik van de kookplaatAansteken van de brandersNaast elke BRANDER knop wordt met een vol rondjeaangegeven bij welke brander deze knop hoort. Om een brander van de kookplaat aan te steken:1. houd een vlam of aansteker bij de brander;2. druk en draai tegelijkertijd de BRANDER knoplinksom tot aan het symbool van de grootste vlam E. 3. regel de sterkte van de gewenste vlam, door deBRANDER knop linksom te draaien: op het minimumC E, op het maximum of op een tussenliggendestand. Als het apparaat beschiktover een elektronischeontsteking* (zie afbeelding) ishet voldoende tegelijkertijd deBRANDER knop in te drukkenen linksom te draaien tot ophet symbool van de grootstevlam, totdat de ontstekingheeft plaatsgevonden. Het kan zijn dat de branderuitgaat wanneer u de knop loslaat. In dit geval moetu de handeling herhalen en de knop iets langeringedrukt houden.
Mocht de vlam per ongeluk uitgaan, doe dan debrander uit en wacht minstens 1 minuut voordat uhem weer probeert aan te steken. Als het apparaat is voorzien van eenthermokoppelbeveiliging* dient u de BRANDERknop circa 2-3 seconden ingedrukt te houden om devlam aan te houden en de beveiliging te activeren. Om de brander uit te zetten draait u aan de knop tothij op uit staat •. Praktisch advies voor het gebruik van debrandersVoor een beter rendement van de branders en eenminimaal gasverbruik dient u pannen te gebruikenmet een platte onderkant, die voorzien zijn van eendeksel en die afgestemd zijn op de afmetingen vande brander:Brander ø Diameter Pannen (cm) Extra Snel (UR) 24 – 26 Half-snel (S) 16 – 20 Extra (A) 10 – 14 Om het type brander te selecteren kunt u detekeningen raadplegen die staan weergegeven inhet hoofdstuk “Eigenschappen branders ensproeiers”.
Op modellen die voorzien zijn van eenvlamverspreider moet deze alleen worden gebruiktop de extra brander wanneer men pannen gebruiktdie een doorsnede hebben van minder dan 12 cm.
Elektrische kookplaten*U kunt de kookplaten regelen door deovereenkomstige knop met de klok mee of tegen deklok in te draaien, op 6 verschillende standen:Positie Normale of snelle plaat012 - 5 6Als de knop niet op uit staat zal het controlelampjeaangeven dat de kookplaat in werking is. * Slechts op enkele modellen aanwezig. BELANGRIJK. De glazen afdekplaat kanbreken bij oververhitting. Doe alle bran-ders of eventuele elektrische kookplatenuit voordat u hem dicht doet. *Betreft al-leen modellen met glazen deksel.
50NLDe klok instellen. U kunt de klok zowel instellen als de oven uit is alswanneer hij aan is, maar alleen als u geenuitgestelde bereiding heeft ingesteld. 1. Druk meerdere malen op de toets totdat hetsymbool en de eerste twee cijfers op hetDISPLAY beginnen te knipperen;2. draai de knop INSTELLEN TIJDEN richting de “+”en de “-” om de uren in te stellen;3. druk nogmaals op de toets totdat de anderetwee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;4. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de minuten in te stellen;5. druk nogmaals op de toets om te bevestigen. De timer instellen. Deze functie onderbreekt de bereiding niet en isonafhankelijk van het gebruik van de oven. Hij dienter uitsluitend voor een geluidssignaal te laten horenals de ingestelde minuten zijn verstreken. 1.
Druk meerdere malen op de toets totdat hetsymbool en de drie cijfers op het DISPLAYbeginnen te knipperen;2. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de minuten in te stellen;3. druk nogmaals op de toets om te bevestigen. Nu verschijnt het terugtellen, aan het einde waarvanu een geluidssignaal zult horen. Gebruik van de oven. Vóór gebruik is het strikt noodzakelijk het plasticfolie aan de zijkanten van het apparaat teverwijderen. Wij raden u aan bij het eerste gebruik de ovenminstens een uur leeg te laten functioneren, opmaximum temperatuur en met de deur dicht. Nadatu de oven heeft uitgeschakeld, opent u de ovendeuren lucht u het vertrek. De lucht die u ruikt komt doorhet verdampen van de middelen die wordengebruikt om de oven te beschermen. 1. Selecteer het gewenste kookprogramma door aande PROGRAMMAKNOP te draaien. 2.
Tijdens het koken kunt u nog altijd:- het kookprogramma veranderen met behulp van dePROGRAMMAKNOP;- de temperatuur veranderen met behulp van deTHERMOSTAATKNOP;- de kookduur programmeren of de tijd van eindebereiding ( zie kookprogramma’s);- het koken onderbreken door dePROGRAMMAKNOP weer op stand “0” te zetten. 5. U kunt de kookduur veranderen ( ziekookprogramma’s). 6. Indien de stroom uitvalt en de oventemperatuurniet te laag is geworden, gaat de oven automatischterug naar het punt waar het koken is onderbroken. De geprogrammeerde functies worden echter nietonthouden. U dient ze daarom bij het terugkeren vande stroom opnieuw in te stellen. Bij de programma’s BRADEN en BARBECUE isgeen voorverwarming nodig. Zet nooit voorwerpen op de bodem van de oven; uriskeert hiermee het email te beschadigen. Plaats de ovenschalen altijd op bijgeleverderoosters.
VentilatorOm de oven van buiten niet te heet te laten worden,brengt een verkoelingsventilator een luchtstroom teweegdie tussen het bedieningspaneel en de ovendeur naarbuiten komt. Aan het begin van het programmaPYROLYSE draait de ventilator op lage snelheid. Aan het einde van de kooktijd blijft de ventilator draaientotdat de oven voldoende is afgekoeld. OvenverlichtingAls de oven uit is, kan het ovenlicht op ieder willekeurigmoment aan worden gedaan door de ovendeur te openen.
NL51Handmatige kookprogramma’s. Alle programma’s hebben een vooringesteldekooktemperatuur. Deze kan handmatig wordenaangepast,en naar wens worden ingesteld tussen de40°C en de 250°C. In het programma DRAAISPIT isde ingestelde temperatuur 270°C. Functie TRADITIONELE OVENMet deze traditionele kookwijze is het beter eenenkel rooster te gebruiken. Functie MULTILEVELAangezien de warmte in de hele oven constant is, zorgtde lucht dat de gerechten op gelijkmatige wijze gekookten gebakken worden. Het is mogelijkmaximaal tweeroosters tegelijk te gebruiken. Functie BRADENHiermee wordt de rechtstreekse bovenhitte van degrill gecombineerd met de geforceerdeluchtcirculatie in de oven. Eventueel verbranden van de buitenkant wordt zovermeden; de warmte dringt gemakkelijker door naarde binnenkant. Kook met de ovendeur dicht. Functie DRAAISPITDeze functie is optimaal voor het braden aan hetdraaispit.
Kook met de ovendeur dicht. Functie LAGE TEMPERATUURDeze kookfunctie is ideaal voor rijzen, ontdooien, hetbereiden van yoghurt, het snel of langzaamopwarmen van gerechten en het langzaam kokenvan etenswaren op lage temperatuur. De in te stellentemperaturen zijn: 40, 65, 90 °C. Draaispit Voor het activeren van hetdraaispit ( zie afbeelding)gaat u als volgt te werk:1. plaats de lekplaat instand 1;2. zet de steun van hetdraaispit op de 3estand en steek devleespen in de specialeopening achterin deoven;3. activeer het draaispit door middel van desymbolen ;. Als u de ovendeur opent als het programma isgestart, houdt het draaispit op met draaien. Automatische kookprogramma’s. De temperatuurtemperatuurtemperatuurtemperatuurtemperatuur en de duur van de bereiding zijningesteldingesteldingesteldingesteldingesteld en kunnen niet worden gewijzigd door hetsysteem C. O. P. ®C. O. P. ®C. O. P. ®C. O. P.
® (Cottura Ottimale ProgrammataCottura Ottimale ProgrammataCottura Ottimale ProgrammataCottura Ottimale ProgrammataCottura Ottimale Programmata(Optimale Geprogrammeerde Bereiding)(Optimale Geprogrammeerde Bereiding)(Optimale Geprogrammeerde Bereiding)(Optimale Geprogrammeerde Bereiding)(Optimale Geprogrammeerde Bereiding)) dieautomatisch een perfect resultaat garandeert. Debereiding wordt automatisch gestopt en de oven geeftaan wanneer het gerecht gaar is. De duur van debereiding kan enkele minuten worden gewijzigd zoalsals volgt wordt beschreven bij de afzonderlijkefuncties. Functie PIZZAGebruik deze functie voor het bereiden van pizza’s. Zie het volgende hoofdstuk voor recepten en details. Het is mogelijk alleen de duur -5/+5 minuten tewijzigen.
Voor een optimaal resultaat raden wij u aan devolgende aanwijzingen nauwkeurig op te volgen:• houdt u zich aan het recept;• het gewicht van het deeg moet tussen de 500 gen de 700 g zijn. • vet de lekplaat en de ovenschalen licht in. Plaats het gerecht in de koude oven. Als u het in dewarme oven wilt plaatsen, nadat u eerst een andergerecht heeft gekookt, dan zal het display de tekst“Hot” tonen totdat de oventemperatuur de 120° zalhebben bereikt. Nu kunt u de pizza in de oven zetten. Recept voor PIZZA:1 Bakplaat, lage ovenstand, oven koud of warmRecept voor 3 pizza’s van ongeveer 550 g: 1000 g meel,500 g water, 20 g zout, 20 g suiker, 10 cl olijfolie, 20 gbakkersgist (of 2 zakjes gedroogde gist)• Rijzen op kamertemperatuur: 1 uur of handmatigefunctie LAGE TEMPERATUUR op 40°. Laat circa 30/45 minuten rijzen. • Plaats het gerecht in de koude oven.
• Start de bereiding PIZZA Functie BROODVoor een optimaal resultaat raden wij u aan de volgendeaanwijzingen nauwkeurig op te volgen:• houdt u zich aan het recept;• het maximum gewicht per bakplaat;•vergeet niet 1 dl koud water te gieten in debakplaat op stand 5;Plaats het brood in de koude oven.
52NLRecept voor BROOD:1 bakplaat van 1000 g max, onderste ovenstandRecept voor 1000 g deeg: 600 g meel, 360 g water, 11 gzout, 25 g bakkersgist (of 2 zakjes gedroogde gist)Procedure:• Meng het meel en het zout in een grote kom. • Doe de gist in lauw water (circa 35 graden). • Maak een kuil in het meel. • Giet er het mengsel van water en gist in• Kneed het geheel totdat een homogeen deeg isgevormd dat niet plakkerig is, door het deeg 10minuten lang met de palm van de hand plat tedrukken en vervolgens weer dicht te vouwen. • Maak een bal van het deeg, doe het in eenslakom en bedek het met plastic folie om tevoorkomen dat de buitenkant ervan uitdroogt. Doede slakom in de oven op de handmatige functieLAGE TEMPERATUUR op 40°C en laat hetongeveer 1 uur lang rijzen (het volume van hetdeeg moet verdubbelen). • Verdeel de bal om de verschillende broden temaken.
• Leg ze op ovenpapier op de bakplaat. • Bestrooi de broden met meel. • Maak sneden in de broden. •vergeet niet 1 dl koud water te gieten in debakplaat op stand 5; Voor het reinigen kunt u hetbeste water en azijn gebruiken. • Plaats het vlees in de koude oven. • Start het programma BROOD• Aan het einde van de kooktijd laat u de broden rustenop een rooster totdat ze geheel zijn afgekoeld. Functie TAARTENDeze functie kan worden gebruikt voor het koken vantaarten. Plaats het gerecht in de koude oven. U kuntde gerechten eventueel ook in de warme ovenplaatsen. Het is mogelijk alleen de duur -10/+10minuten te wijzigen. De bereiding programmeren. De programmering is alleen mogelijk wanneer eenkookprogramma is geselecteerd. Het programmeren van de kookduur1. Druk meerdere malen op de toets totdat hetsymbool en de drie cijfers op het DISPLAYbeginnen te knipperen;2.
als de ingestelde duur is verstreken verschijnt ophet DISPLAY het woord END, beëindigt de oven debereiding en klinkt een geluidssignaal. • B. v. : het is 9:00 uur en u programmeert een duurvan 1 uur en 15 minuten. Het programma stoptautomatisch om 10:15. Het einde van een bereiding programmeren. Het programmeren van het einde van een bereidingis alleen mogelijk nadat u een kookduur heeftgeselecteerd. 1. Volg de procedure van de duur van punt 1 t/m 3;2. druk daarna op de toets totdat het symbool en de twee cijfers op het DISPLAY beginnen teknipperen;3. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de uren in te stellen;4. druk nogmaals op de toets totdat de anderetwee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;5. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de minuten in te stellen;6. druk nogmaals op de toets om te bevestigen;7.
als de ingestelde duur is verstreken verschijnt ophet DISPLAY het woord END, beëindigt de oven debereiding en klinkt een geluidssignaal. • B. v. : het is 9:00 uur, u programmeert een duurvan 1 uur en 15 minuten en de eindtijd om 12:30. Het programma zal automatisch om 11:15beginnen. De symbolen en gaan aan om aan te gevendat een programmering is uitgevoerd. Op het DISPLAYverschijnen om de beurt de eindtijd en de duur vande bereiding. Om een programmering te annuleren draait u dePROGRAMMAKNOP op stand “0”. Praktische kooktips. Gebruik voor het koken met de heteluchtoven nooitde standen 1 en 5: in deze standen zou de hetelucht de fijne gerechten kunnen verbranden. Bij de functies DRAAISPIT en ROOSTEREN radenwij u aan de lekplaat op stand 1 te zetten om vet ofjus op te vangen. MULTIKOKEN• Gebruik de standen 2 en 4, en plaats degerechten die meer warmte nodig hebben opstand 2.
NL53Kooktabel ovenPraktisch advies voor het gebruik van deelektrische kookplatenOm warmteverlies en schade aan de kookplaten tevermijden kunt u het beste pannen gebruiken meteen platte bodem en met een diameter die nietkleiner is dan die van de kookplaat. Vóór het eerste gebruik moeten de kookplatenongeveer 4 minuten lang op de maximale standworden gezet, zonder pannen erop te plaatsen. Gedurende deze beginfase wordt de beschermlaaghard en bereikt hij zijn maximale weerstand. Positie Normale of snelle plaat0123. 4"5"6"# GERECHTEN VOORBEELDEN FUNCTIE TEM ERATUUR HET LAATSEP P N G b de ra en ge ov gelte kip, eend, haantje, kapoen en 200.
NL55Voorzorgsmaatregelen en advies. Dit apparaat is ontworpen en vervaardigd volgens degeldende internationale veiligheidsvoorschriften. Deze aanwijzingen zijn geschreven voor uw veiligheid en udient ze derhalve goed door te nemen. Algemene veiligheidsmaatregelen• Dit apparaat is vervaardigd voor niet-professioneel gebruikbinnenshuis. • Het apparaat dient niet buitenshuis te worden geplaatst,ook niet in overdekte toestand. Het is erg gevaarlijk als hetin aanraking komt met regen of als het onweert. • Raak het apparaat niet aan als u blootsvoets bent of metnatte of vochtige handen of voeten. •Het apparaat dient gebruikt te worden omvoedsel te bereiden. Het mag uitsluitend doorvolwassenen worden gebruikt en alleenvolgens de instructies die in deze handleidingbeschreven staan. Elk ander gebruik (bv. :verwarming van ruimten) is als oneigenlijk tebeschouwen en dus gevaarlijk.
De fabrikantkan niet aansprakelijk worden gesteld vooreventuele schade die te wijten is aan onjuist,verkeerd of onredelijk gebruik. • Deze handleiding betreft een apparaat van klasse 1(losstaand) of klasse 2 - subklasse 1 (ingebouwd tussen 2meubels). • Tijdens het gebruik van de oven worden deverwarmingselem enten en enkel e delen vande ovendeur zeer heet. Raak ze niet aan enhoud kinderen op een afstand. • Voorkom dat elektrische snoeren van andere kleinekeukenapparaten op warme delen van het apparaatterechtkomen. • Laat de ventilatieopeningen en warmteafvoer vrij. • Gebruik altijd ovenwanten om gerechten in de oven tezetten en eruit te halen. • Gebruik geen ontvlambare vloeistoffen (alcohol, benzineenz. ) in de buurt van het apparaat als het in gebruik is.
• Trek nooit de stekker aan het snoer uit het stopcontact,maar pak altijd de stekker direct beet. • Maak het apparaat niet schoon of voer geen onderhoud uitals de stekker nog in het stopcontact zit. • Probeer in geval van storingen nooit zelf de internemechanismen van het apparaat te repareren. Neemcontact op met de Technische Dienst. • Plaats geen zware voorwerpen op de open ovendeur. • Dit apparaat mag niet worden gebruikt door personen(kinderen inbegrepen) met een beperkt lichamelijk,sensorieel of geestelijk vermogen of personen die niet denodige ervaring of kennis hebben met het apparaat, tenzijonder toezicht van een persoon die verantwoordelijk is voorhun veiligheid of nadat hun is uitgelegd hoe het apparaatwerkt. • Voorkom dat kinderen met het apparaat spelen. • Als het fornuis op een voetstuk wordt geplaatst moet u ervoor zorgen dat het er niet af kan schuiven.
Afvalverwijdering• Het verwijderen van het verpakkingsmateriaal: houdt u aande plaatselijke normen zodat het materiaal hergebruikt kanworden. • De Europese richtlijn 2002/96/EG, betreffende afgedankteelektrische en elektronische apparatuur (AEEA), voorzietdat huishoudelijke apparatuur niet met het normale afvalmag worden meegegeven. De verwijderde apparatenmoeten apart worden opgehaald om het terugwinnen enrecyclen van de materialen waaruit ze bestaan teoptimaliseren en te voorkomen dat er eventuele schadevoortvloeit voor de gezondheid en het milieu. Het symboolvan de afvalemmer met een kruis staat op alle productenom de consument eraan te herinneren dat dit gescheidenafval is. Om meer informatie te verkrijgen betreffende een juisteverwijdering van huishoudapparaten kan de consumentzich richten tot de gemeentelijke reinigingsdienst of deverkopers.
De optie waarmee u programma’s programmeert,in het bijzonder de “uitgestelde start” (zie Programma’s)kunnen u hierbij helpen. • Houd bij de functies DRAAISPIT en ROOSTEREN altijd deovendeur dicht: u bereikt betere kookresultaten en eenaanzienlijke energiebesparing (circa 10%). • Houd de afdichtingen altijd schoon zodat ze goedaansluiten op de deur en er geen hitte vrij kan komen. • Dit product voldoet aan de eisen die gesteld worden doorde nieuwe Europese Richtlijn voor energiebesparing voorapparaten in de standby-stand. Wanneer 2 minuten lang geen handelingen wordenuitgevoerd, gaat het apparaat automatisch in de standy-stand. De standby-stand wordt weergegeven middels het "SymboolKlok" op een hoge verlichtingssterkte. Wanneer weer een handeling aan het apparaat wordtuitgevoerd, gaat het systeem onmiddellijk weer over in deoperationele stand.
56NLDe elektrische stroom afsluitenSluit altijd eerst de elektrische stroom af voordat utot enige handeling overgaat. Reinigen van het apparaat. Gebruik nooit stoom- of hogedrukreinigers voor hetreinigen van het apparaat. • De buitenkant, dus zowel het email en het roestvrijstaal als de rubberen afdichtingen, kunnen meteen spons en een sopje worden afgenomen. Alsde vlekken moeilijk te verwijderen zijn, kunt u eenspeciaal reinigingsmiddel gebruiken. Spoel endroog het na het schoonmaken goed af. Gebruikgeen schuurmiddelen of bijtende producten. • De pannendragers, de branderdeksels, devlamkronen en de branders van de kookplaatkunnen worden verwijderd voor eengemakkelijkere reiniging; was ze in warm water eneen niet schurend reinigingsmiddel. Zorg ervoorde afzettingen te verwijderen en doe ze pas ophun plaats als ze volledig droog zijn.
• Reinig geregeld het uiteinde van dethermokoppelbeveiliging*. • De binnenkant van de oven kunt u het bestedirect na gebruik schoonmaken, als hij nog lauwis. Gebruik warm water en eenschoonmaakmiddel, spoel vervolgens af en droogmet een zachte doek. Gebruik geenschuurmiddelen. • Reinig het glas van de deur met een spons enniet schurende producten. Droog met een zachtedoek. Gebruik geen ruwe schurende materialen ofscherpe schrapertjes die het oppervlak zoudenkunnen krassen waardoor als gevolg het glas zoukunnen barsten. • De accessoires kunnen gewoon wordenafgewassen (eventueel ook in de vaatwasser). • Sluit het deksel van de kookplaat nooit zolang degasbranders nog aan of warm zijn. Het controleren van de afdichtingen van de ovenControleer regelmatig de staat van de afdichtingenrondom de ovendeur.
In het geval de afdichtingbeschadigd is, dient u zich tot de dichtstbijzijndeErkende Servicedienst te wenden. Gebruik de ovenniet voordat de reparatie is uitgevoerd. Vervangen van het ovenlampjeVoor hetvervangen van hetovenlampje:1. Verwijder het glazen lampenkapje met behulp vaneen schroevendraaier. 2.
Schroef het lampje los en vervang het meteenzelfde soort lampje: vermogen 15 W, fitting E 14. Zet het deksel weer op zijn plaats en let erop dat deafdichting goed is bevestigd (zie afbeelding). Onderhoud gaskranenMet verloop van tijd kan een kraan stroef worden ofvast blijven zitten; in dat geval is het noodzakelijkhem te vervangen. Dit moet worden uitgevoerd door een door deDit moet worden uitgevoerd door een door deDit moet worden uitgevoerd door een door deDit moet worden uitgevoerd door een door deDit moet worden uitgevoerd door een door defabrikant bevoegde installateur. fabrikant bevoegde installateur. fabrikant bevoegde installateur. fabrikant bevoegde installateur. fabrikant bevoegde installateur. Onderhoud en verzorging* Slechts op enkele modellen aanwezig. DekselAfdichtingLampHolte.
NL57Automatische reiniging PYROLYSEHet programma PYROLYSE brengt deoventemperatuur op 500°C om het pyrolyseproces(ofwel het verbranden van voedselrestjes) te starten. Het vuil wordt letterlijk as. Gedurende de automatische reiniging kunnen deoppervlakken zeer heet worden: houd kinderen opeen afstand. Door de ovendeur heen kunt u zien datbepaalde deeltjes oplichten: dit is een plotselingeverbranding, hetgeen een absoluut normaalverschijnsel is dat geen enkel gevaar met zich meebrengt. Voor het activeren van de PYROLYSE:• verwijder met een natte spons het ergste vuil uitde oven. Gebruik geen schoonmaakmiddelen;• haal alle accessoires uit de oven;• laat geen keukendoeken of pannenlappen aan hethandvat hangen. • zet de PROGRAMMAKNOP op “0”. Als de oven te heet is kan het gebeuren dat depyrolyse niet start. Wacht tot de oven is afgekoeld.
Het programma zal alleen van start gaan als deovendeur gesloten is. Om de reinigingscyclus PYROLYSE te activerendrukt u circa 4 seconden op de toets. Met deknop INSTELLEN TIJDEN kunt u het gewenstereinigingsniveau kiezen met een vooringestelde enniet wijzigbare tijdsduur:1. Economisch (ECO): draai de knop richting “-”. Duur 1 uur;2. Normaal (NOR): beginniveau. Duur 1 uur en 30minuten;3. Intensief (INT): draai de knop richting “+”. Duur 2uur. 4. Druk op de toets om te bevestigen. Zoals voor een normaal kookprogramma is het ookvoor de PYROLYSE cyclus mogelijk een einde teprogrammeren (zie Programmeren van het einde vande automatische reiniging).
Veiligheidsmechanismen• het verlichte symbool op het display geeftaan dat de ovendeur automatisch is geblokkeerdomdat de temperatuur zeer hoog is geworden;• het symbool geeft aan dat op elkwillekeurig moment dat u op de toets drukt ude reinigingscyclus kunt annuleren;• als er iets onverwachts of vreemds gebeurt zal deverwarming worden onderbroken;• als de deur geblokkeerd is kunnen de tijdsduur ende eindtijd van de cyclus niet meer veranderdworden.
Het einde van de automatische reinigingprogrammeren1. Druk op de toets totdat het symbool ende twee cijfers op het DISPLAY beginnen teknipperen;2. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de uren in te stellen;3. druk nogmaals op de toets totdat de anderetwee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;4. draai aan de knop INSTELLEN TIJDEN richting de“+” en de “-” om de minuten in te stellen;5. druk nogmaals op de toets om te bevestigen. 6. als de ingestelde tijd is verstreken verschijnt ophet DISPLAY het woord END en hoort u eengeluidssignaal. • B. v. : het is 9:00 uur, u kiest het Economischeniveau van PYROLYSE met een vooringesteldetijd van 1 uur. U programmeert 12:30 als eindtijd. Het programma zal automatisch om 11:30beginnen. De symbolen en gaan aan om aan te gevendat een programmering is uitgevoerd.
Op het DISPLAYverschijnen om de beurt de eindtijd en de duur vande PYROLYSE. Na de automatische reinigingDe ovendeur kan pas worden geopend als detemperatuur tot op een acceptabel niveau is gezakt. U zult nu wat wit poeder waarnemen op de bodemen op de wanden van de oven: verwijder dit met eennatte spons als de oven is afgekoeld. Als u wiltprofiteren van de overgebleven warmte van de ovenom te gaan koken, kunt u het witte poeder rustiglaten liggen: het levert geen enkel gevaar op voor degerechten die u wilt gaan koken.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Scholtes CI 66M A stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Scholtes
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis