Samsung AE200DNXMPK Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Samsung AE200DNXMPK (58 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 34 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Samsung AE200DNXMPK of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Samsung |
| Categorie: | Airco |
| Model: | AE200DNXMPK |
Handleiding Samsung AE200DNXMPK – volledige tekst
3NederlandsBijlagen 48De unit onderhouden 48Onderhoudsactiviteiten • Noodverwarming / Noodvoorraad heet water 48Tips om problemen op te lossen 50Communicatie 51Waterpomp en debietsensor 52Foutcodes 53Specificaties 57Open Source-mededeling 57Correcte verwijdering van dit product(elektrische & elektronische afvalapparatuur)(Van toepassing in landen waar afval gescheiden wordt ingezameld)Dit merkteken op het product, de accessoires of het informatiemateriaal duidt erop dat het product en zijn elektronische accessoires (bv. lader, headset, USB-kabel) niet met ander huishoudelijk afval verwijderd mogen worden aan het einde van hun gebruiksduur.
Om mogelijke schade aan het milieu of de menselijke gezondheid door ongecontroleerde afvalverwijdering te voorkomen, moet u deze artikelen van andere soorten afval scheiden en op een verantwoorde manier recyclen, zodat het duurzame hergebruik van materiaalbronnen wordt bevorderd. Huishoudelijke gebruikers moeten contact opnemen met de winkel waar ze dit product hebben gekocht of met de gemeente waar ze wonen om te vernemen waar en hoe ze deze artikelen milieuvriendelijk kunnen laten recyclen. Zakelijke gebruikers moeten contact opnemen met hun leverancier en de algemene voorwaarden van de koopovereenkomst nalezen. Dit product en zijn elektronische accessoires mogen niet met ander bedrijfsafval voor verwijdering worden gemengd. Ga voor informatie over de milieuverplichtingen van Samsung en wettelijke verplichtingen voor het product, zoals REACH, naar onze pagina over duurzaamheid via www.
samsung. comSamsung verklaart hierbij dat deze radioapparatuur voldoet aan Richtlijn 2014/53/EU en aan de relevante statutaire vereisten in het VK. De volledige tekst van de EU-Conformiteitsverklaring en de conformiteitsverklaring van het VK vindt u op deze website: http://www. samsung. com, ga naar Ondersteuning > Productondersteuning zoeken en voer de modelnaam in. DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.
4NederlandsVeiligheidsinformatieDeze handleiding is bedoeld om de veiligheid van de gebruiker te beschermen en schade aan het product te voorkomen. Lees de inhoud van de handleiding zorgvuldig door voor een correct gebruik van het product. WAARSCHUWINGRisico's of onveilige praktijken die kunnen leiden tot ernstig persoonlijk letsel of overlijden.
LET OPRisico's of onveilige praktijken die kunnen leiden tot licht persoonlijk letsel of materiële schade.VÓÓR DE INSTALLATIE WAARSCHUWINGDe installatie van dit apparaat moet worden uitgevoerd door een gekwalificeerd technicus of onderhoudsbedrijf.• Anders kan dit leiden tot elektrische schok, brand, explosie, problemen met het product, of letsel.U moet dit product na installatie aansluiten op nominale stroom.• Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot problemen met het product, elektrische schok of brand.Plaats het apparaat niet in de buurt van een verwarming of ontvlambaar materiaal. Plaats dit apparaat niet in vochtige, vettige of stoffige locaties of op locaties die worden blootgesteld aan direct zonlicht of water (regendruppels). Plaats dit apparaat niet op een locatie waar gas kan lekken.• Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot elektrische schok of brand.
LET OPInstalleer het product op een hard en vlak oppervlak dat het gewicht van het product kan dragen.• Als het oppervlak het gewicht niet kan dragen, kan het product naar beneden vallen en kan het product beschadigen.VOOR STROOMTOEVOER WAARSCHUWINGBuig of trek niet te veel aan het stroomsnoer. Het stroomsnoer mag niet worden verdraaid of vastgebonden.• Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot elektrische schok of brand.VeiligheidsinformatieVeiligheidsinformatieDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 4DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 4 2024-08-02 오후 2:49:232024-08-02 오후 2:49:23
5NederlandsVeiligheidsinformatieWERKING WAARSCHUWINGAls het product een vreemd geluid maakt of als er een brandlucht of rook ontstaat, dient u de stekker van het product direct uit het stopcontact te halen en contact op te nemen met het dichtstbijzijnde onderhoudscentrum. • Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot elektrische schok of brand. Neem contact op met uw dichtstbijzijnde servicecenter als u het product opnieuw wilt installeren. • Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot problemen met het product, waterlekkage, elektrische schok of brand. • Er wordt geen leveringsservice voor het product geboden. Als het product op een andere locatie wordt geplaatst, zullen extra kosten voor constructie en installatie in rekening worden gebracht. Als de indicator storingsdiagnose verschijnt of niet goed werkt, moet u het apparaat onmiddellijk uitschakelen.
• Als u een brandlucht ruikt bij het apparaat of het niet goed werkt, moet u het product en de stroom onmiddellijk uitschakelen en contact opnemen met het onderhoudscentrum. Als het apparaat gebruikt blijft worden in deze staat kan dit leiden tot elektrische schok, brand of schade aan het product. Probeer het product niet zelf te repareren, te demonteren of aan te passen. • Anders kan dit leiden tot elektrische schok, brand, productdefecten of letsel. LET OPZorg ervoor dat er geen water in het product komt. • Anders kan dit leiden tot brand of explosie. Bedien het product niet met natte handen. • Anders kan dit leiden tot elektrische schok. Spray geen vluchtige materialen zoals insecticide op het oppervlak van het product. • Naast de schadelijke effecten voor mensen kan dit ook leiden tot elektrische schok, brand of productdefecten.
Oefen geen grote kracht uit op het product en haal het ook niet uit elkaar. Gebruik het product niet voor andere doeleinden. Druk niet op de knoppen met scherpe voorwerpen. • Anders kan dit leiden tot elektrische schok of beschadiging van de onderdelen.
VOOR REINIGING WAARSCHUWINGReinig het product niet door er direct water op te spuiten. Gebruik geen benzeen, thinner, alcohol of aceton om het product te reinigen. • Anders kan dit leiden tot verkleuring, vervorming, schade, elektrische schok of brand. DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 5DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 5 2024-08-02 오후 2:49:232024-08-02 오후 2:49:23.
6NederlandsWerking slimme functiesBedien het product met de controller.Basismodus bedienenSelecteer Zone 1 of 2 op de bedieningskaart op het startscherm om de zonepagina te openen en selecteer uit de modi Auto, Koel, Verwarmen.Auto-modusDe hydro-eenheid past automatisch de temperatuur van het geloosde water aan met de Auto-modus voor binnenverwarming.
OPMERKING• Als "Stooklijn" is ingeschakeld, zal de doeltemperatuur van de watertoevoer automatisch worden bepaald, afhankelijk van de buitentemperatuur: Voor de Verwarmen-modus resulteren koudere buitentemperaturen in warmer water.Koel-modusU kunt de koeltemperatuur naar wens aanpassen met de Koel-modus om een binnenruimte af te koelen.• Als u de Verwarmen-modus selecteert tijdens de Koel-modus, zal de Koel-modus worden geannuleerd.Verwarmen-modusVloerverwarming is mogelijk met de Verwarmen-modus als u in de lente, herfst en winter in warm water voorziet.• Als u de Koel-modus selecteert tijdens de Verwarmen-modus, zal de Verwarmen-modus worden geannuleerd.
7NederlandsWerking slimme functiesWarmwatermodus voor huishoudelijk gebruik (SWW)Selecteer SWW op de bedieningskaart op het startscherm om de SWW-pagina te openen. Selecteer uit de modi Zuinig, Standaard, Stroomvoorziening en Geforceerd. OPMERKING• Om in warmwatermodus te werken moet u in de instellingenmodus veldspecificatie (#3011) van AI Home de warmwaterfunctie op 'JA' instellen en de temperatuursensor van de warmwatertank verbinden.• Wanneer Koel/Verwarmen-modus en SWW-modus gelijktijdig geselecteerd zijn, zullen de Koel/Verwarmen-modus en de SWW-modus afwisselend werken. • (power) voor SWW-modus kan niet worden gebruikt, wanneer de Boosterverwarming niet wordt gebruikt.
(Het model "AE200DN****" heeft geen boosterverwarming, maar wordt door de back-upverwarming bediend.)• Als u van een ontspannend bad wilt genieten of u hebt snel veel warm water nodig, selecteer dan de Geforceerd-modus. Als deze modus is ingeschakeld, wordt de volledige capaciteit van de warmtepomp enkel gebruikt om water voor huishoudelijk gebruik te verwarmen. LET OP• Deze functie word niet automatisch uitgeschakeld bij de optie standaardveldinstellingen.• Als u voor een bepaalde tijd een Geforceerd-modus wilt, moet u de veldinstellingenwaarde van AI Home wijzigen.DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 7DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 7 2024-08-02 오후 2:49:232024-08-02 오후 2:49:23
OPMERKING• Wanneer de Referentie temperatuur voor de regeling Vertrek water is, kunt u de temperatuur alleen voor Vertrek water instellen.• Wanneer de Referentie temperatuur voor de regeling Binnentemperatuur is, kunt u de temperaturen voor Binnentemperatuur instellen.• In het geval dat het model beide kan ondersteunen, kunt u alleen de temperatuur voor Binnentemperatuur instellen maar wordt de temperatuur voor Vertrek water ook beïnvloed.• Afhankelijk van de ingestelde Referentie temperatuur voor koeling en verwarming, zijn de regelbare temperaturen voor elke modus beperkt.Auto Koel en VerwarmenVertrek water Stooklijn Vertrek waterBinnentemperatuur - BinnentemperatuurDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 8DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 8 2024-08-02 오후 2:49:232024-08-02 오후 2:49:23
9NederlandsWerking slimme functiesWerkingstatusVeeg over het startscherm en selecteer de overzichtskaart. Op die manier kan de werking van het product worden gecontroleerd. Onderstaande werkingen kunnen op het overzichtsscherm worden gecontroleerd.Comp, Boosterverwarming, Verwarming, Boiler, Boiler, Waterpomp, Solar, zonne-PV, Smart grid, Vraag reactie, apparaatstatus, hydraulisch.Stil-modusWerkingsgeluid kan met de Stil-modus worden verminderd.Selecteer op het startscherm > Warmtepomp > Stille modus.
OPMERKING• Wanneer u de Stil-modus instelt via een contact van de buitenunit of de Automatisch uitvoeren instelt in de onderhoudsmodus met behulp van de AI Home, kan de modus niet via gebruikersinvoer worden bediend.Afwezig-modusMet de buitenshuismodus kan de verwarming op lage temperatuur werken, terwijl u buitenshuis bent, als de Afwezig-modus is ingeschakeld.Veeg over het startscherm om de Afwezig-kaart te openen en selecteer Modus Afwezig ingeschakeld. OPMERKING• Om de Afwezig-modus te annuleren, selecteert u Uitschakelen op het startscherm.• Een vooraf ingesteld schema wordt niet uitgevoerd, als de Afwezig-modus is ingeschakeld.Het product van Samsung heeft een verscheidenheid aan handige functies.Werking slimme functiesDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 9DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 9 2024-08-02 오후 2:49:242024-08-02 오후 2:49:24
10NederlandsSmartThings-app1 De stroomaansluitingen controlerenControleer of het product is voorzien van stroom en correct is aangesloten.2 Installatie en verbinden met een Wi-Fi-toegangspunt met behulp van uw smartphone1 Om het product met een Wi-Fi-netwerk te verbinden, schakelt u Wi-Fi aan onder 'Instellingen > Verbindingen > Wi-Fi' en selecteert u vervolgens het toegangspunt waarmee moet verbonden worden.• Namen van draadloze toegangspunten (SSID's) mogen alleen alfanumerieke tekens bevatten. Als een SSID een speciaal teken bevat, moet u hem een andere naam geven alvorens er verbinding mee te maken.AanSAMSUNG_2GSAMSUNG_5GSelecteer2 'SLIMME NETWERKWISSEL' uitschakelen bij 'Instellingen > Verbindingen > Wi-Fi' op uw smartphone• Als 'SLIMME NETWERKWISSEL' of 'Adaptive Wi-Fi' ingeschakeld is, kunt u geen verbinding maken met het netwerk.
Zorg ervoor dat deze functies uitgeschakeld zijn voordat u met het netwerk verbinding maakt.UitUit OPMERKING• De installatie kan verschillen, afhankelijk van uw smartphonemodel, het besturingssysteem en de fabrikant.3 De internetverbinding controleren• Controleer nadat u met Wi-Fi verbinding hebt gemaakt of uw smartphone met het internet is verbonden. OPMERKING• Een firewall kan verhinderen dat uw smartphone verbinding maakt met het internet. Neem in dit geval contact op met uw internetprovider om het probleem op te lossen.SmartThings-appSmartThings-appDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 10DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 10 2024-08-02 오후 2:49:242024-08-02 오후 2:49:24
11NederlandsSmartThings-app3 De app SmartThings downloaden en uw Samsung-account registreren1 De Samsung SmartThings-app downloaden• Zoen naar “SmartThings” op Play Store of App Store en download de app SmartThings naar uw smartphone. • Als de app SmartThings als op uw smartphone geïnstalleerd is, werk hem dan naar de nieuwste versie bij. OPMERKING• De ondersteunende softwareversie van de SmartThings-app is onderhevig aan wijziging volgens het ondersteuningsbeleid van het besturingssysteem dat de fabrikant biedt. Bovendien, zoals voor de SmartThings-app of de functies die de app ondersteunt, kan het updatebeleid voor de nieuwe toepassing op de bestaande versie van het besturingssysteem worden opgeschort om bruikbaarheids- of beveiligingsredenen. • De SmartThings-app kan zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd om de bruikbaarheid of prestaties te verbeteren.
Aangezien de versie van het besturingssysteem voor mobiele telefoons elk jaar wordt bijgewerkt, wordt SmartThings ook voortdurend bijgewerkt naar de nieuwste versie van het besturingssysteem. • Als u vragen hebt over de hierboven vermelde artikelen, kunt u contact met ons opnemen via st. service@samsung. com. 2 Uw Samsung-account registreren• U hebt een Samsung-account nodig om de app SmartThings te gebruiken. Om uw Samsung-account aan te maken en op uw account aan te melden, volgt u de instructies die op de app SmartThings worden weergegeven. U hoeft geen extra app the installeren. OPMERKING• Als u al een Samsung-account hebt, meldt u zich op dit account aan. Wanneer uw smartphone een Samsung-apparaat is en u een Samsung-account hebt, dan is uw smartphone automatisch op uw account aangemeld.
• Als u zich aanmeldt vanaf een smartphone die voor een ander land is geproduceerd, dan moet u zich met de landcode ervan aanmelden wanneer u uw Samsung-account aanmaakt, en mag de app SmartThings op sommige smartphones niet worden gebruikt.
4 De app SmartThings met uw product verbinden1 Het product selecteren waarmee verbinding moet worden gemaakt1) Nadat de app SmartThings is gestart, selecteert u 'TOEVOEGEN' wanneer een pop-upvenster verschijnt dat zegt dat een product is gevonden waarmee verbinding kan worden gemaakt. A new device has been found. Add this device to SmartThings. Never LaterAdd nowSelecteerDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 11DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 11 2024-08-02 오후 2:49:242024-08-02 오후 2:49:24.
SmartThings-app12NederlandsSmartThings-app2) Als het pop-upvenster niet verschijnt, selecteert u '+', 'Toevoegen' en vervolgens 'Apparaat'. My HomeLiving room >SelecteerAdd>What do you want to add to this location. DeviceSelecteerU kunt een product toevoegen dat u wilt aansluiten door het handmatig te selecteren. • Handmatig selecteren: Samsung > Airconditioner > WarmtepompAir conditionerSamsungSelecteer2 De app SmartThings met uw product verbinden• Volg de instructies op de app SmartThings om verbinding te maken met uw product. • Voor meer informatie over hoe u de app SmartThings kunt gebruiken, selecteert u het 'How To'-menu op de app. OPMERKING• Als er bovenaan de smartphone een pop-upvenster verschijnt wanneer verbinding wordt gemaakt met uw product, selecteer het dan niet.
• Als er zich een landfout met betrekking tot het Samsung-account voordoet tijdens de verbinding met uw product, meld u dan van uw huidige Samsung-account af, meld u aan op uw vorige Samsung-account en wis vervolgens alle apparaten die eerder waren verbonden. Meld u vervolgens aan op uw actuele Samsung-account en configureer vervolgens de instellingen. • Als een foutbericht wordt weergegeven tijdens het toevoegen van een apparaat, raadpleeg dan 'Installatie en verbinden met een Wi-Fi-toegangspunt met behulp van uw smartphone' op pagina 10. De verbinding kan tijdelijk mislukken door een probleem met de installatielocatie van het toegangspunt of door andere problemen. • Als het aantal toegevoegde binnenunits niet correct is na het toevoegen van apparaten, voer de tracking dan opnieuw uit en probeer de apparaten dan opnieuw toe te voegen.
• Als veiligheidsprotocol voor draadloze/bedrade toegangspunten, worden WPA-PSK en WPA2-PSK aanbevolen. Als verificatiemethode wordt AES aanbevolen. Nieuwe wifi-verificatiespecificaties en niet-standaard wifi-verificatiemethoden worden niet ondersteund.
• Als uw internetprovider het MAC-adres (een uniek identificatienummer) van uw pc of modem permanent heeft geregistreerd, kunt u uw product mogelijk niet met het internet verbinden. Neem contact op met uw internetprovider en vraag hoe u andere apparaten dan uw pc (zoals een airconditioner en luchtreiniger) met het internet moet verbinden. • Aangezien de APP-versie voortdurend wordt bijgewerkt, kunnen er verschillen zijn tussen de bedieningsinterface in de handleiding en de daadwerkelijke APP. Raadpleeg de daadwerkelijke werking van de APP. DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 12DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_. indd 12 2024-08-02 오후 2:49:242024-08-02 오후 2:49:24.
13NederlandsEnergiebesparende werkingEnergiebesparende werkingInstelschemaStel een schema in om het product een specifieke werking te laten uitvoeren op een bepaalde dag, op een bepaald tijdstip, voor een bepaalde periode. Veeg over het startscherm om de schemakaart weer te geven. Tik op het pictogram '+' in de rechterbovenhoek van het scherm om een schema te maken.Nadat u een schema hebt toegevoegd, stelt u tijdsblokken in om de bedrijfstijd/-periode in te stellen; stelt u de temperatuur/modus in en drukt u op Opslaan om het schema in te stellen.
OPMERKING• De schemakaart op het startscherm geeft een samenvatting weer van het ingestelde schema van de dag vóór de geplande werking.• Houd de lijn die een schema weergeeft vast en sleep vervolgens om de geplande bedrijfstijd/-periode aan te passen.• Er kunnen geen schema’s worden ingesteld, als de Afwezig-modus is ingesteld.EnergieVerbind via Wi-Fi met SmartThings om het energieverbruik en de energie-instellingen op de energiekaart op het startscherm te bekijken.
OPMERKING• Raadpleeg pagina 10 voor meer informatie over het verbinden met SmartThings.• Het maandelijkse energieverbruik en het energieverbruik van de huidige maand worden op de energiekaart weergegeven.• Selecteer een energie-item op de energiekaart om een grafiek met het energieverbruik en de besparingen te bekijken.• De SmartThings-energiedienst op uw smartapparaat koppelt met de energiedienst op het product.• Energiebesparingsmetingen worden uitgevoerd door het product en kunnen afwijken van de werkelijke energiebesparingen.Energiebesparende werkingDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 13DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 13 2024-08-02 오후 2:49:242024-08-02 오후 2:49:24
15NederlandsOpties instellenStap 1 Stap 2 Stap 3 Omschrijving StandaardInfo over apparaatStatusinformatieApparaatgegevens (versie) weergevenApparaatnetwerkgegevens (MAC, BLE)Juridische informatieAI Home PrivacyverklaringPrivacyverklaringAlgemene voorwaarden voor AI HomeKennisgeving over voorwaardenOpen source-licenties Kennisgeving over Open source OPMERKING• Als Screensaver is uitgeschakeld, wordt het lcd-scherm na 10 minuten van inactiviteit uitgeschakeld. Raak het scherm aan om naar het startscherm terug te keren. Als Screensaver is ingeschakeld, wordt Screensaver weergegeven voor de duur die in de instellingen is ingesteld. Het lcd-scherm wordt na nog eens 10 minuten uitgeschakeld.
Raak het scherm aan om naar het startscherm terug te keren.Instellingen warmtepompStap 1 Stap 2 Stap 3 Omschrijving StandaardStilStille modus Stille modus Aan of uit UitStille modus inplannenStille modus inplannen Aan of uitUitStandaard temperatuur Vertrek water / Binnentemperatuur WateruitlaatTemperatuur controle-unitTemperatuur bedieningsunit instellen1℃TemperatuurlimietenAfkoelen vertrekwater Koeltemperatuurgrens instellen 16-25℃Verwarmen vertrekwaterVerwarmingstemperatuurgrens instellen25C-65/70/75℃ (*1)Heet waterTemperatuurgrens warm water instellen40C-55/63/70℃ (*1)PV-energiebesparing PV-energiebesparing aan of uit UitModus NoodgevalSchakel Noodverwarming Noodvoorziening warm water aan of uitUitSlimme reset Opnieuw instellen aan of uit UitFouten historiek Foutgeschiedenis bekijkenOnderhoudsinformatie Onderhoudsgegevens bekijken• (*1) De waarde wordt bepaald volgens het type buitenunit.DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 15DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 15 2024-08-02 오후 2:49:252024-08-02 오후 2:49:25
16NederlandsInstallatie-/OnderhoudsmodusOnderhoudsmodus openenSelecteer op het startscherm > Warmtepomp > Onderhoudsinformatie. Als Contactpersoon bij klantenservice wordt weergegeven, raakt u het scherm 10 tot 15 keer snel na elkaar aan om Modus Onderhoud te openen.Warmtepomp FSV-opties kunnen in Modus Onderhoud worden ingesteld. OPMERKING• Sommige wijzigingen in de instellingen vereisen een herstart. In dat geval zal het product herstarten nadat een herstartmelding is weergegeven.Installatie-/OnderhoudsmodusInstallatie-/OnderhoudsmodusDB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 16DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 16 2024-08-02 오후 2:49:252024-08-02 오후 2:49:25
17NederlandsInstallatie-/OnderhoudsmodusInstallatie-/Onderhoudsmodus OPMERKING• Niet-beschikbare functies worden gemarkeerd als inactief en kunnen niet worden ingesteld.• Als de communicatie na het instellen moet worden geïnitialiseerd, start het systeem automatisch opnieuw en wordt de communicatie geactiveerd.Stap 1 Stap 2 Stap 3 Omschrijving StandaardOnderhoudsinformatieOnderhoudsbedrijfDe naam van de serviceprovider invoerenTelefoonnummer Een telefoonnummer invoerenE-mail Een e-mailadres invoeren Laatste onderhoudsbeurt Onderhoudsdatum invoerenInstallatiedatum Installatiedatum invoerenOpties voor warmtepompZonecontrole en verwarmingstype (4061) Opmerking 1)Verwarmingstype zone 1 Zone 1 vloer / VSU / Radiator VloerVerwarmingstype zone 2 (4061)Zone 2 vloer / VSU / Radiator VloerInstellingen controller temperatuur warmtepomp Opmerking2)Controller geïnstalleerd in warmtepomp / Controller binnenhuis geïnstalleerdWarmtepompInstellingen waterpompInverter regeling pomp (4051)Niet gebruikt / Max.
Installatie-/Onderhoudsmodus18NederlandsInstallatie-/OnderhoudsmodusStap 1 Stap 2 Stap 3 Omschrijving StandaardOpties voor warmtepompWarmwaterfunctie wordt geactiveerd (3011) Opmerking 3)Gebruikt / Niet gebruikt Als Gebruikt is geselecteerd, selecteert u uit Warm water thermo type 1 bedienen en Warm water thermo type 2 bedienenGebruikt / Niet gebruikt (*1)Het gebruik van de thermostaat (2091,2092)Thermostaat #1 UFHs (2091) Gebruikt / Niet gebruikt Thermostaat #2 FCUs (2092) Gebruikt / Niet gebruiktNiet gebruiktBediening kamertemperatuur (2093)Thermo aan/uit met kamersensor / Thermo aan/uit met stooklijnThermo aan/uit met stooklijnAls Stooklijn is geselecteerd, selecteert u uit Pomp uit wanneer Thermo uit is, Pomp aan wanneer Thermo uit is en Pomp aan/uit wanneer Thermo uit isPomp aan/uit wanneer Thermo uit isEnergiemeting (3081, 3083)Capaciteit back-upverwarming (3081)1kw tot 6kw 2kwCapaciteit boosterverwarming (3083)1kw tot 6kw 3kwZonnepaneel / SWW-thermostaat (3061)Gebruikt / Niet gebruikt Niet gebruiktAls Gebruikt is geselecteerd, selecteert u uit Zonnepaneel en SWW-thermostaatZonnepaneelKalibratie kamertemperatuur -9,9 tot 9,9℃ 0℃Desinfectie (3041, 3042, 3043)Aan/Uit AanInterval (3042) zo / ma / di / wo / do / vr / za vrStarttijd (3043) Tijd instellen 23:00 PMInstellingen stooklijnenWL-type (2041)Stooklijn 1 / Stooklijn 2Stooklijn 1Max buitentemperatuur (2011) -20 tot 5℃ -10 ℃Min buitentemperatuur (2012) 10 tot 20℃ 15 ℃Max vertrekwater temperatuur voor stooklijn 1 (2021)17 tot 65/70/75℃ (*2)40℃DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 18DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 18 2024-08-02 오후 2:49:252024-08-02 오후 2:49:25
Nadat het verwarmingstype is gewijzigd, moet het product opnieuw worden opgestart en opnieuw in SmartThings worden geregistreerd.• Opmerking 2) Temperatuurkalibratie wordt alleen geactiveerd, als Controller binnenhuis geïnstalleerd > Gegevens van controller temperatuur gebruiken geselecteerd is.• Opmerking 3) Nadat instellingen voor Warmwaterfunctie wordt geactiveerd (3011) zijn gewijzigd, moet het product opnieuw worden opgestart en opnieuw in SmartThings worden geregistreerd.• Opmerking 4) PV-controle moet op Gebruikt zijn ingesteld om het PV-energiebesparing-menu te openen.• (*1) De waarde wordt bepaald volgens het type van hydro-eenheid.• (*2) De waarde wordt bepaald volgens het type buitenunit.DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 21DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 21 2024-08-02 오후 2:49:252024-08-02 오후 2:49:25
23NederlandsModus veldinstellingenLucht-naar-water warmtepomp: Alleen model AE***DN*MPK / MIM-E03FN LET OP• Stel de FSV-waarde van andere producten dan de opgegeven modellen in aan de hand van het FSV-label dat bij de handleiding van het product is geleverd en bevestig deze vervolgens op het deksel van de besturingskast. De FSV-waarden in de tabel zijn van toepassing op de opgegeven modellen. OPMERKING• Reset de stroom wanneer u de FSV (#3041 tot 3046) wijzigt van ontsmettingswerking en de FSV (#5011 tot 5019) van de instelling van de Afwezig-modus. Veldinstellingenwaarde (FSV) 10**Code 10** : Bovenste en onderste temperatuurgrenzen voor elke werkingsmodus van de AI Home Verwarmen (Wateruitlaat, Kamer), Koelen (Wateruitlaat, Kamer), SWW (Tank)• De waarden in de volgende tabel zijn slechts voorbeelden zodat u het beter begrijpt.
Modus veldinstellingen24NederlandsModus veldinstellingenInstelbereik AI Home: Code 10**Ruimtekoeling (FSV#1011~1022)• Doeltemperatuur wateruitlaat: Bovengrens (#1011, standaard 25°C, bereik: 18 ~ 25 ℃), Ondergrens (#1012, Standaard 16 ℃, Bereik: 5 ~ 18℃) – Met deze standaard-FSV-instellingen kan de gebruiker de doeltemperatuur van de wateruitlaat voor koelen binnen een bereik van 16 ~ 25°C wijzigen – Stel deze niet lager dan 16 graden in om vloercondensatie te voorkomen bij het gebruik van vloerkoeling. • Doelkamertemperatuur: Bovengrens (#1021, standaard 30°C), Ondergrens (#1022, standaard 18°C) – Met deze standaard-FSV-instellingen kan de gebruiker de doelkamertemperatuur voor koelen binnen een bereik van 18 ~ 30°C wijzigen.
Ruimteverwarming (FSV#1031~1042)• Doeltemperatuur wateruitlaat: Bovengrens (#1031, standaard 65/70/75°C, bereik: 37 ~ 65/70/75°C), Ondergrens (#1032, standaard 25°C, bereik: 15 ~ 37°C) – Met deze standaard-FSV-instellingen kan de gebruiker de doeltemperatuur van de wateruitlaat voor verwarmen binnen een bereik van 25 ~ 65/70/75 ℃ wijzigen. • Doelkamertemperatuur: Bovengrens (#1041, standaard 30°C), Ondergrens (#1042, standaard: 16℃) – Met deze standaard-FSV-instellingen kan de gebruiker de doelkamertemperatuur voor verwarmen binnen een bereik van 16 ~ 30 ℃ wijzigen. SWW-verwarming (FSV#1051/1052)• Doeltemperatuur SWW-tank: Bovengrens (#1051, standaard 55/63/70°C, bereik: 50 ~ 70C), Ondergrens (#1052, standaard 40C, bereik: 30 ~ 40℃) – Met deze standaard-FSV-instellingen kan de gebruiker de doeltemperatuur van de SWW-tank voor SWW-verwarmen binnen een bereik van 40 ~ 55/63/70℃ wijzigen.
Modus veldinstellingen26NederlandsModus veldinstellingenStooklijn & kamerthermostaat / AI Home: Code 20**Ta#2021/2031#2022/2032#2061/2071#2062/2072#2011 #2012 #2051 #20521122Op de grond/op FCUWL koelenTs : DoeltemperatuurTa : OmgevingstemperatuurWL verwarmenWater law voor verwarming (FSV#2011~2041)• Bereik buitenluchttemperatuur: Ondergrens 1 (#2011, standaard -10˚C, bereik: -20 ~ 5 ℃), Bovengrens 2 (#2012, Standaard 15 ℃, Bereik: 10 ~ 20℃) – Met deze standaardinstellingen kan de wateruitlaattemperatuur volgens de water law voor verwarmen worden gewijzigd binnen het bereik voor de buitentemperatuur van -10 ~ 15˚C.
• Temperatuurbereik wateruitlaat voor vloer- respectievelijk VSU-toepassing: Bovengrens 1 (#2021/2031, standaard 40/50˚C, bereik: 17 ~ 65/70/75℃), Ondergrens 2 (#2022, standaard 25ºC, bereik: : 17 ~ 65/70/75℃) – Met deze standaardinstellingen kan de wateruitlaattemperatuur volgens de water law voor verwarmen worden gewijzigd binnen het bereik van 25/35 ~ 40/50˚C. • In het geval dat 2 zonebediening niet wordt gebruikt (FSV# 4061 = 0) en de thermostaat van externe kamer niet wordt gebruikt (FSV#2091 = 0, #2092 = 0).
Type water law volgens verwarmingsapparaten (vloer/VSU): #2041 (standaard 1 (WL1 voor vloer)), 2 (WL2 voor VSU of radiator)Water law voor koelen (FSV#2051~2081)• Bereik buitenluchttemperatuur: Ondergrens 1 (#2051, standaard -30˚C, bereik: 20 ~ 35 ℃), Bovengrens 2 (#2052, Standaard 40 ℃, Bereik: 35 ~ 45℃) – Met deze standaardinstellingen kan de wateruitlaattemperatuur volgens de water law voor koelen worden gewijzigd binnen het bereik voor de buitentemperatuur van 30 ~ 40˚C. • Temperatuurbereik wateruitlaat voor vloer- respectievelijk VSU-toepassing: Bovengrens 1 (#2061/2071, standaard 25/18˚C), ondergrens 2 (#2062/2072, standaard 18/5˚C) – Met deze standaardinstellingen kan de wateruitlaattemperatuur volgens de water law voor koelen worden gewijzigd binnen het bereik van 5/18 ~ 18/25˚C.
27NederlandsModus veldinstellingenExterne kamerthermostaat (veldoptie) (FSV#2091/2092)• Kamerthermostaat #1 (#2091, standaard "0" voor niet-gebruik), #2 (#2092, standaard "0" voor niet-gebruik) – Om de AI Home voor verwarmen/koelen te gebruiken, moeten beide hierboven beschreven instellingen gelijktijdig op "0" worden ingesteld. Is dat niet het geval, dan beheert de thermostaat het systeem. – Om de optie externe kamerthermostaat te gebruiken, stelt u de optie 2-zonebediening (FSV #4061) in op "0" om deze uit te schakelen. – Als dit wordt ingesteld op #2091/#2092 1, kan de compressor alleen door de thermostaat worden in- en uitgeschakeld. – Als dit wordt ingesteld op #2091/#2092 2~4, kan de compressor worden in- of uitgeschakeld door de thermostaat of volgens de temperatuur van het geloosde water WL.
Modus veldinstellingen28NederlandsModus veldinstellingen• Als de kamerthermostaat wordt gebruikt, moet de vloerklep verbonden zijn met 2-wegsklep #1 en de VSU moet afzonderlijk worden verbonden met 2-wegsklep #2 van de hydro-eenheid PBA.• Als enkel vloerkoeling/-verwarming is geïnstalleerd en als de water law of wateruitlaattemperatuur te laag is, sluit de 2-wegklep mogelijk en kan fout E911 optreden.• Als de vloer- en ventilatorspoelunits samen zijn geïnstalleerd en in koelmodus werken, sluit de vloerafsluiting mogelijk en kan fout E911 optreden om vloercondensatie te voorkomen, als de wateruitlaattemperatuur lager is dan 16 °C.
Daarom moet de VSU een minimumwaarde voor het waterdebiet verzekeren.• Thermostaat #2 die de VSU beheert, heeft voorrang voor werkingsmodi en de temperatuur van het geloosde water.• Samsung is niet verantwoordelijk voor gebreken, zoals vloercondensatie, die kunnen optreden als de vloerklep niet met de 2-wegsklep #1-poort van de hydro-eenheid PBA is verbonden.Kamertemperatuurinstelling AI Home (FSV#2093)• Regeling door sensor voor kamertemperatuur – Als dit wordt ingesteld op #2093 1, kan de compressor alleen door de sensor voor kamertemp. worden in- en uitgeschakeld. – Als dit wordt ingesteld op #2093 2~4, kan de compressor worden in- of uitgeschakeld door de sensor voor kamertemp. of volgens de temperatuur van het geloosde water WL. (#2093 2, WL Thermo uit → Waterpomp uit, #2093 3, WL Thermo uit → Waterpomp aan, #2093 4, WL Thermo uit → Waterpomp 7 min. uit → 3 min.
29NederlandsModus veldinstellingenVeldinstellingenwaarde (FSV) 30**Code 30** : Gebruikersopties voor verwarmen tank warm water voor huishoudelijk gebruik (SWW)• De waarden in de volgende tabel zijn slechts voorbeelden zodat u het beter begrijpt.Hoofdcode MenuFunctieSubcodeModelcode: AE200DNWMPK / AE200DNXMPKModelcode: AE160DNYMPK / AE160DNZMPK / MIM-E03FNInstelling standaard Instelling standaardItem Stap Eenheid Standaard Min. Max. Standaard Min. Max.Tank warm water voor huishoudelijk gebruik Code 30**SWWSWW-modus activerenSWW-modus - - 3011 1 0 2 0 0 2WarmtepompMax. temp. 1 ˚C 3021 55/63/70 (*1)45 55/63/70 (*1)55/63/70 (*1)45 55/63/70 (*1)Stop 1 ˚C 3022 0 0 10 2 0 10Start 1 ˚C 3023 5 5 30 5 5 30Min. werkingstijd 1 min 3024 5 1 20 5 1 20Max.
Modus veldinstellingen32NederlandsModus veldinstellingenBoosterverwarmingsvariabelen om SWW-tank te beheren (FSV#3031~3033)• De FSV #3031 moet op '1(Aan)' (standaard) worden ingesteld om de boosterverwarming als een bijkomende verwarmingsbron voor de SWW-tank te gebruiken.• Vertragingstimer voor opstarten boosterverwarming: In geval van een SWW-aanvraag, zal deze timer de werking van de boosterverwarming ten opzichte van de warmtepomp vertragen. – FSV #3032 (standaard 20 min., bereik 20 ~ 95 min.). In "Power/Forced" SWW-modus zal de vertragingstimer worden genegeerd en zal de booster onmiddellijk starten. – In 'Economic' SWW-modus zal de SWW-verwarming enkel door de warmtepomp worden uitgevoerd. – #3032 moet kleiner zijn dan de maximale WP-tijd (#3025).
Als de vertragingstijd te lang wordt ingesteld, kan SWW-verwarming erg lang duren.• Temperatuurverschil die de UIT-temperatuur van de boosterverwarming bepaalt (T_BH OFF = Tu + #3033) : FSV #3033, standaard 0˚C, Bereik: 0 ~ 4℃.• Temperatuurverschil die de AAN-temperatuur van de boosterverwarming bepaalt (T_BH ON = T_BH OFF - 2)[Regeling tijdsvariatie van warmtepomp en boosterverwarming van SWW]t10101010#3032#3025Aanvraag verwarmingAanvraag DHWWerking WPBoosterwerking OPMERKING• De FSV #4022 voor boosterverwarmingsprioriteit moet worden ingesteld op '0(both)' of '2'(booster) om de boosterverwarming te gebruiken.• Is dat niet het geval (prioriteit back-upverwarming), dan kan de boosterverwarming werken in geval er geen vraag is van de back-upverwarming.• Het model "AE200DN*MPK” heeft geen boosterverwarming, maar wordt door de back-upverwarming bediend.
33NederlandsModus veldinstellingen ('Thermo uit/aan'-regelingstemperatuur wordt samen gebruikt)['Thermo aan/uit'-regeling van warmtepomp en boosterverwarming]tHP BHHPtHP & BH#30332℃#3022#3023Geval 1 : Als ingestelde temperatuur(Tu) > ThpMAX(FSV #3021)1)*Geval 2 : Als ingestelde temperatuur(Tu) ≤ ThpMAX(FSV #3021)1)*TBH OFFTHP MAXTHP OFFTHP ONTBH ONTUONONOFFOFFMAXThpThpOFFON OPMERKING• 1)* De waarde wordt bepaald volgens het type buitenunit. Ontsmettingsfunctie (FSV#3041~3046)• De FSV #3041 moet worden ingesteld op '1(Aan)' (standaard) om de ontsmettingsfunctie te gebruiken.
Modus veldinstellingen34NederlandsModus veldinstellingen OPMERKING• De functie voor ontsmetting is alleen beschikbaar wanneer een booster-verwarming is aangesloten. Maar het model "AE200DN*MPK” wordt alternatief door de back-upverwarming bediend.• Controleer de capaciteit van de tank, de capaciteit van de booster-verwarming en de booster-verwarming zelf op problemen als ontsmetting niet normaal werkt gedurende de maximale werkingstijd (fout E919).Geforceerd SWW volgens invoer van de gebruiker (FSV#3052)• Geforceerd-modus kan geactiveerd worden door de FSV #3011 (default=0=NIET GEBRUIKEN) naar 1 / 2 (GEBRUIKEN) te wijzigen• Geforceerd werkt volgens de timerinstelling (#3051, #3052).Installatie van een extra pomp op zonne-energie / SWW-thermostaat voor SWW met warmtepomp (veldoptie) (FSV#3061)• Pomp op zonne-energie en warmtepomp kunnen gelijktijdig werken volgens de instelwaarde.
(FSV #3061, '1')• Als u een SWW-thermostaat gebruikt, moet de FSV #3061, '2' worden ingesteld.3-wegs klep (FSV#3071)• De 3-wegsklep bepaalt de richting van SWW (huishoudelijk warm water) en ruimteverwarming/-koeling en kan niet tegelijkertijd in beide richtingen open staan.• Er is een vertraging van een minuut voor het sluiten van de 2-weg/3-wegklep, maar er is geen vertraging bij het openen.• FSV 3071 bepaalt een 3-wegs richting. [Standaard #3071=0; Als de stroom naar de 3-wegsklep UITgeschakeld is, gaat het in de richting van de kamer]Energiemeting (FSV#3081/3083)• Om het energieverbruik nauwkeurig aan te geven, moet de capaciteit van de back-upverwarmer en boosterverwarming worden ingesteld met behulp van FSV #3081 / 3083.
Variabelen back-upverwarming voor ruimteverwarming (FSV#4021~4025)• De FSV #4021 moet op 1(Ja) ingesteld worden om een elektrische back-upverwarming in de hydro-eenheid als bijkomende warmtebron te gebruiken. • Om de werkingsvoorwaarden van de back-upverwarming in te stellen, moeten FSV #4023 en FSV #4024 worden ingesteld. – Als FSV #4023 op 0 is ingesteld, werkt de back-upverwarming ongeacht de buitentemperatuur. – Als FSV #4023 op 1(standaard) is ingesteld, werkt de back-upverwarming, als de buitentemperatuur onder FSV #4024(standaard "0") is om energie te besparen. De werking ervan is beperkt tot FSV #4024 of hoger. • FSV #4022 kan op prioriteiten zoals 0 (beide), 1 (back-upverwarming) en 2 (boosterverwarming) worden ingesteld. • De FSV #4022 voor back-upverwarmingsprioriteit moet worden ingesteld op '0(both)’ (standaard) of '1' (backup) om de back-upverwarming te gebruiken.
• De drempeltemperatuur voor de werking van de back-upverwarming in de ontdooiingsmodus, om een koude tocht vanwege koud water te voorkomen, kan worden beheerd door FSV #4025 aan te passen. Onder FSV #4025 van wateruitlaattemperatuur zal de back-upverwarming worden ingeschakeld. OPMERKING• Controleer het vermogen van de stroomonderbreker van uw huis, als u de back-upverwarming en de boosterverwarming samen wilt gebruiken zoals in FSV#4022="0” ingesteld. Externe verwarmer voor ruimteverwarming (veldoptie) (FSV#4026)• De FSV #4026 moet op "1 (Ja)" ingesteld worden om de externe back-upverwarming als bijkomende warmtebron te gebruiken. (standaard: '0 (No installation)')• Het werkingsalgoritme van de externe verwarmer is hetzelfde als van de ingebouwde back-upverwarming. Het werkt echter niet tijdens de SWW-modus en de ontsmettingsmodus.
Modus veldinstellingen40NederlandsModus veldinstellingenExterne back-upboiler voor ruimteverwarming (veldoptie) (FSV#4031~4033)• De FSV #4031 moet ingesteld worden op '1(Ja)' om een back-upboiler als bijkomende warmtebron te gebruiken.
(standaard: '0 (No installation)')• Prioriteit van back-upboiler en warmtepomp is gedefinieerd volgens FSV #4032 (standaard: '0 (Uit)')• Om de verlaagde verwarmingsprestatie van de warmtepomp bij heel koud weer te compenseren, werkt de back-upboiler in de plaats van de warmtepomp volgens de drempeltemperatuur (FSV #4033, standaard '-15˚C', bereik -20 ~ 5˚C).Installatie mengklep (veldoptie) (FSV#4041~4046)• De FSV #4041 moet worden ingesteld op '1 of 2' om de mengklep te gebruiken.※ 4041 =1 : Bediening op basis van het temperatuurverschil (4042, 4043)※ 4041 =2 : Bediening op basis van het temperatuurverschil van de waarde WL• Zelfs als #4041 op "1" wordt ingesteld, wordt de mengklep in principe door de WL-klep van de VSU/vloer bediend, maar als de zonebediening niet wordt gebruikt (FSV #4061 = "0") en de VSU en vloer tegelijkertijd thermo-on zijn, wordt deze bediend op basis van het temperatuurverschil (4042, 4043).voorb.) Verwarmen Tw2FCU WLTemp.
vloerTa#4042Tw2FCU WLWL vloerTa• Met FSV #4042/#4043 kan het temperatuurverschil tussen Tw3(Tw2) en Tw4 worden aangepast.• FSV #4044 bepaalt de openings-/sluitingsgraad van de klep per werking en hoe groter het ingestelde cijfer, hoe groter de openings-/sluitingsgraad per werking. Het werkt met elk FSV#4045 ingesteld interval.• Als een mengklep wordt gebruikt, moet de FSV #4046 overeenkomen met het kenmerk voor de looptijd van de mengklep. (ingesteld volgens de specificaties van de mengklep.) OPMERKING• AE200DNX*** / AE160DNZ*** (2 Zone-ingebouwd) zijn geconfigureerd zodat de mengklep kan werken.DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 40DB68-12922A-01_IB_24Y EHS AE7000D_EU_NL_.indd 40 2024-08-02 오후 2:49:272024-08-02 오후 2:49:27
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Samsung AE200DNXMPK stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Airco Samsung
Handleiding Airco
Nieuwste handleidingen voor Airco