Samsung AC035RXADKG Handleiding

Samsung Warmtepomp AC035RXADKG

Bekijk gratis de handleiding van Samsung AC035RXADKG (38 pagina’s), behorend tot de categorie Warmtepomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 27 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Samsung AC035RXADKG of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/38
Airconditioner
Installatiehandleiding
AC***RXAD*G
Dank u voor uw aankoop van deze airconditioner van Samsung.
Voordat u het apparaat bedient, verzoeken wij u deze handleiding zorgvuldig te lezen en
te bewaren voor raadpleging in de toekomst.

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (9 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Samsung
Categorie: Warmtepomp
Model: AC035RXADKG

Handleiding Samsung AC035RXADKG – volledige tekst

3NederlandsOnderhoudsprocedures 34Het uitvoeren van de gas lektests voor reparatie 34Ontmanteling 34Bijlagen 35Probleemoplossing 35Technische specificaties 37Correcte verwijdering van dit product (elektrische & elektronische afvalapparatuur)(Van toepassing in landen waar afval gescheiden wordt ingezameld)Dit merkteken op het product, de accessoires of het informatiemateriaal duidt erop dat het product en zijn elektronische accessoires (bv. lader, headset, USB-kabel) niet met ander huishoudelijk afval verwijderd mogen worden aan het einde van hun gebruiksduur.

Om mogelijke schade aan het milieu of de menselijke gezondheid door ongecontroleerde afvalverwijdering te voorkomen, moet u deze artikelen van andere soorten afval scheiden en op een verantwoorde manier recyclen, zodat het duurzame hergebruik van materiaalbronnen wordt bevorderd.Huishoudelijke gebruikers moeten contact opnemen met de winkel waar ze dit product hebben gekocht of met de gemeente waar ze wonen om te vernemen waar en hoe ze deze artikelen milieuvriendelijk kunnen laten recyclen. Zakelijke gebruikers moeten contact opnemen met hun leverancier en de algemene voorwaarden van de koopovereenkomst nalezen.

Dit product en zijn elektronische accessoires mogen niet met ander bedrijfsafval voor verwijdering worden gemengd.Ga voor informatie over de milieuverplichtingen van Samsung en wettelijke verplichtingen voor het product, zoals REACH, naar onze pagina over duurzaamheid via www.samsung.com

4VeiligheidsinformatieNederlandsVeiligheidsinformatie Veiligheidsinformatie WAARSCHUWING• Risico's of onveilige praktijken die kunnen leiden tot ernstig persoonlijk letsel of overlijden. LET OP• Risico's of onveilige praktijken die kunnen leiden tot licht persoonlijk letsel of materiële schade. Volg de onderstaande voorzorgsmaatregelen zorgvuldig. Deze zijn van essentieel belang om de veiligheid van de apparatuur te garanderen. WAARSCHUWING• Koppel de stroomtoevoer naar de airconditioner altijd los voordat onderhoud wordt gepleegd of toegang wordt verkregen tot de interne onderdelen. • Controleer of het installeren en testen worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel. • Controleer of de airconditioner niet wordt geplaatst op een zeer toegankelijke locatie.

Algemene informatie WAARSCHUWING• Lees de inhoud van deze handleiding zorgvuldig door voordat de airconditioner wordt geïnstalleerd en bewaar de handleiding op een veilige plaats zodat deze na installatie kan dienen als referentie. • Voor maximale veiligheid moeten personen die de unit installeren, de volgende waarschuwingen altijd zorgvuldig lezen. • Bewaar de werkings- en installatiehandleiding op een veilige plaats en geef deze bij verkoop of overdracht van de airconditioner aan de nieuwe eigenaar. • Deze handleiding legt de installatie uit van een binnenunit met een gesplitst systeem met twee units van SAMSUNG. Het gebruik van andere typen eenheden met verschillende beheersystemen kan de units beschadigen en de garantie ongeldig maken. De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade als gevolg van het gebruik van niet-conforme units.

• De airconditioner mag alleen worden gebruikt voor de toepassingen waarvoor het apparaat is ontworpen: de binnenunit is niet geschikt voor installatie in ruimten die worden ingezet als wasruimte. • Gebruik de units niet als deze zijn beschadigd. Als er problemen optreden, schakel de unit dan uit en koppel deze los van de stroomtoevoer. • Om elektrische schok, brand en letsel te voorkomen, moet de unit altijd worden gestopt, de beschermingsschakelaar worden uitgeschakeld en contact worden opgenomen met de technische ondersteuning van SAMSUNG als de unit rook produceert, als het stroomsnoer heet of beschadigd is of als de unit veel lawaai maakt. • Zorg ervoor dat de unit, elektrische aansluitingen, leidingen met koelmiddel en beschermingen regelmatig worden geïnspecteerd. Deze bewerkingen mogen alleen door gekwalificeerd personeel worden uitgevoerd.

• De unit bevat bewegende delen, die te allen tijde buiten bereik van kinderen moeten worden gehouden. • Probeer de unit niet zelf te repareren, te verplaatsen, te wijzigen of opnieuw te installeren. Als deze bewerkingen worden uitgevoerd door niet-geautoriseerd personeel, kunnen deze elektrische schokken of brand veroorzaken. • Plaats geen containers met vloeistof of andere objecten op de unit. • Alle materialen die zijn gebruikt voor het vervaardigen en verpakken van de airconditioner kunnen worden gerecycled. • Het verpakkingsmateriaal en gebruikte batterijen van de afstandsbediening (optioneel) moeten in overeenstemming met de huidige wetgeving worden afgevoerd. • De airconditioner bevat koelmiddel dat als speciaal afval moet worden afgevoerd.

Aan het eind van de levensduur moet de airconditioner worden afgevoerd naar geautoriseerde centra of worden geretourneerd naar de verkoper zodat deze op juiste en veilige wijze kan worden afgevoerd. • Draag beschermende uitrusting (zoals veiligheidshandschoenen, een veiligheidsbril en een helm) tijdens installatie- en onderhoudswerkzaamheden.

Installatie-/reparatietechnici kunnen letsel oplopen als ze onvoldoende beschermende uitrusting dragen. • Gebruik niets om het ontdooien of schoonmaken te versnellen, tenzij wat door Samsung is aanbevolen. • Niet doorboren of verbranden. • Vergeet niet dat koelmiddelen mogelijk geurloos zijn. • Dit apparaat is niet bedoeld voor gebruik door personen (waaronder ook kinderen) met een verminderd fysiek, zintuiglijk of geestelijk vermogen of gebrek aan kennis en ervaring, tenzij iemand die voor hun veiligheid verantwoordelijk is toezicht op hen houdt of hen aanwijzingen geeft over het gebruik van het apparaat. Kinderen moeten onder supervisie staan om te controleren dat ze niet met het apparaat spelen. Veiligheidsinformatie.

5NederlandsVeiligheidsinformatie • Bij gebruik in Europa: Dit apparaat kan gebruikt worden door kinderen van 8 jaar of ouder en personen met een verminderd fysiek, zintuiglijk of geestelijk vermogen of gebrek aan kennis en ervaring indien er toezicht op hen wordt gehouden of ze aanwijzingen hebben gekregen over het veilige gebruik en de risico’s hiervan begrijpen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Het reinigen en dagelijkse onderhoud van het apparaat mag niet zonder supervisie door kinderen worden uitgevoerd. De unit installeren WAARSCHUWINGBELANGRIJK: Bij het installeren van de unit moeten altijd eerst de koelingsleidingen worden aangesloten en daarna de elektrische verbindingen. • Inspecteer het product bij ontvangst om te verzekeren dat het niet is beschadigd tijdens het transport.

Als het product beschadigd lijkt, INSTALLEER HET DAN NIET en meld de schade onmiddellijk bij de transporteur of de verkoper (als de installateur of de geautoriseerde technicus het materiaal bij de verkoper heeft opgehaald). • Voer na het afronden van de installatie altijd een functionele test uit. Leg de gebruiker ook uit hoe de airconditioner moet worden bediend. • Gebruik de airconditioner niet in omgevingen met gevaarlijke substanties of in de buurt van apparatuur waarbij open vlammen vrijkomen, om brand, explosies en/of letsel te voorkomen. • Installeer het product niet op een plaats waar de thermohygrostaat nodig is (zoals de serverruimte, machinekamer, computerruimte enz. ). Die plaatsen leveren geen verzekerde bedrijfstoestand van het product, daarom kunnen de prestaties op deze plaatsen tegenvallen. • Installeer het product niet op een schip of in een voertuig (zoals een camper).

• Onze units moeten worden geïnstalleerd volgens de ruimtevereisten zoals aangegeven in de installatiehandleiding, om de toegankelijkheid van beide zijden te garanderen en de uitvoering van onderhoud en reparaties mogelijk te maken. De onderdelen van de unit moeten toegankelijk en eenvoudig te demonteren zijn, zonder mensen en voorwerpen in gevaar te brengen. • Om deze reden worden kosten voor toegang tot en reparatie van de units (onder VEILIGE OMSTANDIGHEDEN, zoals beschreven in geldende regelgevingen) met harnassen, ladders, steigers of een ander hefsysteem, indien niet is voldaan aan de voorwaarden in deze installatiehandleiding, NIET gedekt door de garantie en worden aan de eindklant doorbelast. • De buitenunit wordt in een open ruimte geïnstalleerd dat altijd geventileerd is. • De lokale gasvoorschriften moeten worden nageleefd.

• Om het koelmiddel te behandelen, te reinigen en af te voeren, of inbreken in koelcircuit, moet de werknemer een certificaat hebben van een door de industrie geaccrediteerde autoriteit. • Tijdens de installatie of verplaatsing van het product mag het koelmiddel niet worden gemengd met andere gassen, inclusief lucht of niet-gespecificeerd koelmiddel. Als u dit niet doet, kan drukverhoging resulteren in scheuren of letsel. • Snijd of verbrand de verpakking of leidingen van het koelmiddel niet. • Gebruik schone onderdelen zoals manometer, vacuümpomp en vulslang voor het koelmiddel. • Installatie moet worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel voor het hanteren van het koelmiddel. Raadpleeg bovendien de voorschriften en wetten. • Zorg ervoor dat vreemde stoffen (smeerolie, koelmiddel, water, enz. ) niet in de leidingen terechtkomen.

• Wanneer mechanische ventilatie vereist is, moeten de ventilatieopeningen vrij gehouden worden van obstructies. • Volg de lokale wet- en regelgeving voor het afvoeren van het product. • Werk niet op een afgesloten plaats. • Het werkgebied moet worden geblokkeerd.

• De koelmiddelleidingen moeten zodanig worden geïnstalleerd in de positie dat er geen stoffen zijn die kunnen leiden tot corrosie. • De volgende controles moeten worden uitgevoerd voor installatie: – De vulhoeveelheid is afhankelijk van de grootte van de ruimte. – De ventilatieapparaten en -uitlaten werken normaal en worden niet belemmerd. – Markeringen en tekens op de apparatuur moeten zichtbaar en leesbaar zijn. • De kamer ventileren bij lekkage van het koelmiddel. Wanneer het gelekte koelmiddel wordt blootgesteld aan vuur, kan dit leiden tot vorming van giftige gassen.

6VeiligheidsinformatieNederlandsVeiligheidsinformatie • Zorg ervoor dat het werkgebied veilig is voor ontvlambare stoffen. • Gebruik een vacuümpomp om lucht in het koelmiddel te verwijderen. • Merk op dat het koelmiddel geurloos is. • De units zijn niet explosieveilig, dus ze moeten worden geïnstalleerd zonder explosiegevaar. • Dit product bevat gefluoreerde gassen die bijdragen aan het globale broeikaseffect. Daarom geen gassen in de atmosfeer aflaten. Ventileer geen gas in de atmosfeer. • Als u bij de installatie het koelmiddel R-32 gebruikt, gebruik dan speciaal gereedschap en leidingmateriaal. Gebruik speciaal gereedschap en leidingmateriaal voor installatie bij het hanteren van het koelmiddel (R-32). Bovendien kan dit ernstige ongelukken veroorzaken, zoals waterlekkage, elektrische schokken of brand. • Onderhoud moet worden uitgevoerd zoals aanbevolen door de fabrikant.

In het geval dat andere vakmensen worden vergezeld voor onderhoud, wordt dit uitgevoerd onder toezicht van de persoon die bevoegd is voor het omgaan met brandbare koelmiddelen. • Voor onderhoud aan de units met ontvlambare koelmiddelen zijn veiligheidscontroles vereist om het risico van ontbranding te minimaliseren. • Onderhoud moet worden uitgevoerd volgens de gecontroleerde procedure om het risico van brandbaar koelmiddel of gas te minimaliseren. • Niet installeren waar het risico bestaat dat brandbaar gas lekt. • Plaats geen warmtebronnen. • Wees voorzichtig en genereer geen vonk als volgt: – Verwijder de zekeringen niet als de stroom ingeschakeld is. – Haal de stekker niet uit het stopcontact als de stroom ingeschakeld is. – Het is aanbevolen om het stopcontact op een hoge positie te plaatsen. Plaats de snoeren zo dat ze niet verward raken.

Er kan giftig gas worden gegenereerd en als het in contact komt met een ontstekingsbron, zoals luchtverhitter, kachel en gasflessen, moet u ervoor zorgen dat alleen de terugwincilinders van het koelmiddel worden gebruikt. • Raak nooit een toevallig lekkend koelmiddel rechtstreeks aan. Dit kan resulteren in ernstige wonden veroorzaakt door bevriezing. Stroomtoevoerleiding, zekering of beveiligingsschakelaar WAARSCHUWING• Zorg er altijd voor dat de voeding in overeenstemming is met huidige veiligheidsnormen. Installeer de airconditioner altijd in overeenstemming met de huidige plaatselijke veiligheidsnormen. • Controleer altijd of een geschikte aardingsaansluiting beschikbaar is.

• Apparaten die van de stroomtoevoer ontkoppeld zijn, moeten geheel ontkoppeld zijn volgens de voorwaarden van de overspanningscategorie. • Zorg ervoor dat u het stroomsnoer niet wijzigt, de draad niet verlengt en geen meerdere draden aansluit. – Dit kan elektrische schokken of brand veroorzaken wegens slechte aansluiting, slechte isolatie of overschrijding van de stroomgrens.

7NederlandsInstallatieprocedureInstallatieprocedureStap 1 De installatielocatie kiezen WAARSCHUWING• Uw airconditioner bevat het koelmiddel R-32. Zorg er daarom voor dat de airconditioner wordt geïnstalleerd, bediend en bewaard in een ruimte waarvan het vloeroppervlak groter is dan het minimaal vereiste vloeroppervlak.

• De minimale installatiehoogte van de binnenunit is 0,6 m voor bevestiging op de vloer, 1,8 m voor aan de muur en 2,2 m voor aan het plafond. Vereisten voor de installatielocatie• Plaats de buitenunit niet op de zijkant of bovenkant. Als u deze voorwaarde niet respecteert, kan de compressor- of smeerolie in het koelcircuit lopen en de unit ernstig beschadigen. • Installeer de unit op een goed geventileerde locatie, buiten bereik van direct zonlicht en harde wind. • Installeer de unit op een locatie waar hij geen doorgangen of paden hindert. • Installeer de unit op een locatie die uw buren niet stoort of overlast veroorzaakt, ze zouden last kunnen hebben van het geluid van de luchtstroom die de unit verlaat. • Installeer de unit op een locatie waar de leidingen en snoeren eenvoudig op de binnenunit aangesloten kunnen worden.

• Installeer de unit op een vlakke, stabiele ondergrond die het gewicht van de unit kan dragen. Anders kan de unit tijdens het gebruik lawaai maken en trillen. • Installeer de unit zo dat de luchtstroom gericht is op een open zone. • Houd voldoende ruimte vrij rond de buitenunit, met name van een stereo-installatie, computer, radio enz. ZekeringBediening1 m of meer1 m of meer1,5 m of meer1,5 m of meer300 mmStereoComputer enz. Buitenunit200 mmLuchtgeleidingsleiding (dit product wordt niet door Samsung geleverd)Binnenunit• Installeer de unit op een hoogte waar de basis stevig bevestigd kan worden. • Verzeker u ervan dat water dat uit de aftapslang loopt, veilig en correct wordt afgevoerd. Installatieprocedure.

8InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedure LET OP• U hebt zojuist een airconditioningsysteem gekocht dat door uw installatiespecialist geïnstalleerd is. • Dit apparaat moet geïnstalleerd worden volgens de nationale regelgeving voor elektrische installaties. • Instaleer uw buitenunit niet op een steun aan een muur maar zet hem op een vloer indien de unit zwaarder is dan 60 kg netto. • Als de buitenunit aan de zeezijde wordt geïnstalleerd, zorg er dan voor dat deze niet direct wordt blootgesteld aan de zeewind. Als u geen goede plek kunt vinden waar de zeewind niet blaast, maak dan een beschermwand of beschermend hekwerk. – Installeer de buitenunit op een locatie (zoals bij een gebouw) waar deze beschut is tegen zeewind. Als dit niet gebeurt, kan dit leiden tot schade aan de buitenunit.

Zeewind ZeewindZee ZeeBuitenunit Buitenunit• Als niet kan worden voorkomen dat de unit aan de zeezijde wordt geplaatst, maak dan een beschermwand rond de unit om de zeewind tegen te houden. • Maak een beschermwand van stevig materiaal als beton om de zeewind tegen te houden. Controleer of de hoogte en breedte van de bescherming 1,5 keer de maat van de buitenunit bedragen. Zorg er ook voor dat er een ruimte van meer dan 700 mm tussen de beschermwand en de buitenunit blijft bestaan, zodat de uitlaatlucht kan worden geventileerd. BeschermwandBuitenunitZeewindZee LET OP• Afhankelijk van de status van de stroomtoevoer, kan een instabiele stroomvoorziening of spanning een storing van de onderdelen of het besturingssysteem veroorzaken. (Aan het schip of op plaatsen waar stroom van een elektrische generator enz. wordt gebruikt.

)• Plaats de unit op een locatie waar water zonder problemen kan worden afgevoerd. • Als u problemen hebt met het vinden van een locatie zoals hierboven beschreven, neem dan contact op met de fabrikant voor meer informatie.

• Zorg ervoor dat het zeewater en stof van de warmtewisselaar van de buitenunit worden gereinigd en maak gebruik van corrosieremmers. (Minstens eenmaal per jaar. )• Controleer regelmatig de status van het product. – Controleer elke 3 maanden de locatie van de installatie en voer een anti-corrosiebehandeling uit met bv. R-Pro van SAMSUNG (Code: MOK-220SA) of een in de handel verkrijgbare waterbestendige was enz. , afhankelijk van de status van het product. – Wanneer het product langdurig moet worden uitgeschakeld, zoals in daluren, neem dan de geschikte maatregelen zoals het bedekken van het product. • Als het product op minder dan 500 m van de kust wordt geïnstalleerd, is een speciale anti-corrosiebehandeling nodig. ※ Neem contact op met uw plaatselijke vertegenwoordiger van SAMSUNG voor meer informatie.

9NederlandsInstallatieprocedureMinimale vrije ruimte voor de buitenunitBij het installeren van 1 buitenunit (Eenheid: mm) 300 of meer1500 of meer300 of meer600 of meer300 of meer2000 of meer1500 of meer600 of meer300 of meer1500 of meer300 of meerBij het installeren van meer dan 1 buitenunit (Eenheid: mm) 1500 of meer600 of meer3000 of meer3000 of meer300 of meer600 of meer600 of meer1500 of meer300 of meer1500 of meer600 of meer600 of meer300 of meer600 of meer600 of meer600 of meer300 of meer300 of meer300 of meer500 of meer 500 of meer LET OP• De buitenunit moet geïnstalleerd worden volgens de aangegeven afstanden zodat hij van elke kant toegankelijk is, om de juiste werking en reparatie en het juiste onderhoud van de unit te garanderen. De onderdelen van de buitenunit moeten in veilige omstandigheden voor mensen en de unit kunnen worden bereikt en verwijderd.

10InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedureDe buitenunit verplaatsen met een touw1 Voordat u de buitenunit verplaatst, brengt u twee draadkabels van 8 m of langer aan zoals aangegeven. 2 Om schade en krassen doeltreffend te voorkomen, brengt u een stuk stof aan tussen de buitenunit en de kabels.3 De buitenunit verplaatsen.DraadkabelDoek ter bescherming van de plaatStap 2 De buitenunit op zijn plek vastzettenInstalleer de buitenunit op een harde, stabiele ondergrond om overlast door trillingsgeluid te voorkomen. Indien u de unit hoog plaatst of op een plaats waar hij is blootgesteld aan harde wind, moet u de unit stevig aan een steun bevestigen (de muur of een aarding).Bevestig de buitenunit met ankerbouten.

Zorg ervoor dat de ankerbouten zich op 20 mm of meer van de onderkant bevinden.(Eenheid: mm)Gat voor ankerbout LET OP• Installeer een aftapleiding op het laagste punt van de onderkant, voor de afvoer van de buitenunit.• Indien u de buitenunit op een dak plaatst, moet u de unit waterdicht maken en de sterkte van de zolder controleren.• Controleer of de wand het gewicht van het rek en de buitenunit kan dragen.• Installeer het rek zo dicht als mogelijk bij de kolom.Optioneel: De buitenunit vast zetten op een wand met een rekZacht rubber, ontworpen om trillingen van rek naar wand te stoppen. (niet bij het product geleverd)Ontworpen om resttrillingen van de buitenunit naar het rek te dempen. (niet bij het product geleverd)AnkerboutBasisoppervlak20 mm• Installeer correct pakkingmateriaal om het geluid en de trillingen te beperken die door de buitenunit aan de wand worden doorgegeven.

11NederlandsInstallatieprocedureStap 3 De stroomsnoeren, de communicatiekabels en de bedieningen aansluitenU moet de volgende drie elektriciteitskabels op de buitenunit aansluiten:• Het hoofdstroomsnoer tussen de secundaire beveiligingsschakelaar en de buitenunit.• Het stroomsnoer tussen de buitenunit en de binnenunit.• De communicatiekabel tussen de buitenunit en de binnenunit. LET OP• Tijdens de installatie sluit u eerst de koelmiddelaansluitingen aan en vervolgens de elektrische aansluitingen. Indien u de unit de-installeert, ontkoppelt u eerste de elektrische snoeren en vervolgens de koelmiddelaansluitingen.• Sluit de airconditioning aan op het aardingssysteem voordat u de elektrische aansluitingen aansluit.

OPMERKING• Indien u buitenunit is ontworpen voor de Russische of Europese markt, moet u indien nodig de elektriciteitsmaatschappij raadplegen om voor installatie de impedantie van het elektriciteitssysteem in te schatten en beperken.Voorbeelden van een airconditioningsysteemBij gebruik van een aardlekschakelaar (ELCB) voor één faseMCCB1ELBHoofd-stroomsnoerCommunicatiekabelStroomsnoer van buiten naar binnenAardingBuitenunitOFBinnenunitELCB1Bij gebruik van een aardlekschakelaar (ELCB) voor een vieraderig systeem met drie fasen (3P4W)ELBHoofd-stroomsnoerCommunicatiekabelStroomsnoer van buiten naar binnenAardingBuitenunitOFBinnenunitMCCB3ELCB3 LET OP• Indien de buitenunit geïnstalleerd wordt op een locatie die gevoelig is voor elektriciteitslekken of overstroming, moet u een ELCB installeren.• Voor het product dat koelmiddel R-32 gebruikt, moet u erop letten geen vonk te maken door aan de volgende vereisten te voldoen: – Verwijder de zekeringen niet als de stroom ingeschakeld is.

– Haal de stekker niet uit het stopcontact als de stroom ingeschakeld is. – Het is aanbevolen om het stopcontact op een hoge positie te plaatsen. Plaats de snoeren zo dat ze niet verward raken.

12InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedureHet hoofdstroomsnoer aansluitenBij gebruik van een ELB voor 1 fase en 3 fasen1(L) 2(N) L1(R) L2(S) L3(T) NF1 F21(L) 2(N) L NF1 F2MCCBELBStroomtoevoerElektronische onderdelenkastVolgens het model kan de unit er anders uitzien dan op de afbeelding.Binnenunit1 fasen3 fasenHoofdstroomsnoerCommunicatiekabelCommunicatiekabelHoofdstroomsnoer 3 fasen 4 draden (AC 380V)Stroomsnoer van buiten naar binnenStroomsnoer van buiten naar binnenKabelbinderKabelbinder LET OP• U moet het stroomsnoer aansluiten op de stroomsnoeraansluiting en bevestigen met een klem.• Onevenwichtige stroom moet binnen 2% van de geleverde voeding gehouden worden.Als de stroom bijzonder onevenwichtig is, kan dit de levensduur van de condensator verkorten.

Als de onevenwichtige stroom meer dan 4% van de geleverde voeding betreft, wordt de binnenunit beschermd, gestopt en geeft een foutmelding aan.• Om het product te beschermen tegen water en mogelijke schokken, moet u het stroomsnoer en het verbindingssnoer tussen de buiten- en de binnenunit door goten leiden (met de juiste IP-index en materiaalselectie voor uw toepassing).• Zorg ervoor dat de hoofdstroomaansluiting plaatsvindt via een schakelaar die alle polen ontkoppelt, met een contactopening van minstens 3 mm.• Apparaten die van de stroomtoevoer ontkoppeld zijn, moeten geheel ontkoppeld zijn volgens de voorwaarden van de overspanningscategorie.• Houd een afstand van 50 mm of meer aan tussen het stroomsnoer en de communicatiekabel.

13NederlandsInstallatieprocedureSpecificaties aansluitblok hoofdstroom• Specificaties aansluitblok 1 fase(Eenheid: mm)AC100/120/140RXADKG1(L) 2(N)F1 F2L N16.3 12 11.410.1• Specificaties aansluitblok 3 fase(Eenheid: mm)AC100/120/140RXADNG1(L) 2(N) L1(R) L2(S) L3(T) N9.8 14.2 11.4F1 F210.1Specificaties hoofdstroomsnoerHet stroomsnoer wordt niet met de airconditioner meegeleverd.• Selecteer het stroomsnoer volgens de relevante lokale en nationale regelgevingen.• De draadafmetingen moeten voldoen aan de geldende lokale en nationale wet.• Specificaties voor de bedrading, het stroomsnoer en vertakkingen komen overeen met het lokale snoer.Een faseModel Buitenunit Inputstroom (A) StroomtoevoerBinnenunit Buitenunit HzSpanningsbereik (V) Buitenunit Binnenunit Totaal MCA (A) MFA (A)Index Min. Max.

2 De maximum toegelaten spanningsschommeling tussen fasen is 2%. 3 De draadafmetingen en het type moeten voldoen aan de geldende lokale en nationale wet. • Draadafmeting: Gebaseerd op de MCA-waarde. • Draadtype: 60245 IEC57(IEC) of H05RN-F(CENELEC) of hoger. 4 MFA wordt gebruikt voor keuze van de beveiligingsschakelaar en als onderbreker bij aardingsdefecten (aardlekschakelaar). 5 MCA vertegenwoordigt de maximale inputstroom. • MFA vertegenwoordigt de capaciteit die MCA kan accepteren• AfkortingenMCA: Min. Circuit Amps. (A)MFA: Max. Fuse Amps. (A)6 Dit apparaat voldoet aan IEC 61000-3-12 indien de kortsluitstroom Ssc hoger is dan Ssc (*2) of hieraan gelijk is op het interfacepunt tussen de stroomlevering van de gebruiker en het openbare systeem.

Het is de verantwoordelijkheid van de installateur of gebruiker van het apparaat om, indien nodig door de elektriciteitsleverancier te raadplegen, ervoor te zorgen dat de apparatuur uitsluitend is aangesloten op een stroomtoevoer met een kortsluitstroom Ssc hoger dan Ssc(*2) of hieraan gelijk.

15NederlandsInstallatieprocedureBedradingsschema van Bediening StiltemodusBuitenunitASSY Control OutSpanningsvrij contactHet stroomsnoer en de communicatiekabel tussen de buiten- en de binnenunit aansluiten1 fasenL NF1 F21(L) 2(N) L NF1 F2Stroomsnoer van buiten naar binnenVoor het aansluiten van de stroom- en communicatiesnoerenHoofdstroomsnoer CommunicatiekabelKabelbinderBinnenunitBuitenunit3 fasenL NF1 F21(L) 2(N) L1(R) L2(S) L3(T) NF1 F2BinnenunitStroomsnoer van buiten naar binnenHoofdstroomsnoer 3 fasen 4 draden (AC 380V)CommunicatiekabelKabelbinderBuitenunit OPMERKING• Leg de bedrading zo dat de voorkap niet ophoog komt wanneer u bedradingswerkzaamheden uitvoert en bevestig de voorkap zorgvuldig.• De aardingsdraad voor de binnenunit en het verbindingssnoer met de buitenunit moeten worden aangesloten op een vertinde zachtkoperen oogaansluiting met een M4-schroefgat (NIET MEEGELEVERD MET DE ACCESSOIRES VOOR DE UNIT).

16InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedureSpecificaties stroomaansluiting van buiten naar binnen• Sluit de snoeren aan op de ronde klemaansluiting op het klemmenbord. • Scherm een ronde kabelschoen en een aansluitdeel van het stroomsnoer af en sluit aan. ZilversoldeerNominale kabelafmetingen (mm²)Nominale schroefafmetingen (mm)B D d1 E F L d2 tStandaardafmeting (mm)Tolerantie (mm)Standaardafmeting (mm)Tolerantie (mm)Standaardafmeting (mm)Tolerantie (mm) Min. (mm) Min. (mm) Max. (mm)Standaardafmeting (mm)Tolerantie (mm) Min.

Aanhaalmoment (N⋅m)M4 0,8 tot 1,2M5 2,0 tot 3,0• 1 N⋅m = 10 kgf⋅cm LET OP• U kunt de kabels aansluiten op het elektrische gedeelte of door de gaten eronder, afhankelijk van de plek. • Verbind de communicatiekabels tussen de binnenunits en buitenunits door een goot om ze te beschermen tegen externe invloeden en leidt de goot samen met de koelleiding door de muur. • Verwijder alle bramen rond het knock-outgat en bevestig de kabel aan de knock-out van de buitenunit met voering en bus met een elektrische isolatie zoals rubber enz. • De kabel moet door een beschermgoot lopen. • Houd een afstand van 50 mm of meer aan tussen het stroomsnoer en de communicatiekabels.

17NederlandsInstallatieprocedureSpecificaties stroomsnoer een communicatiekabels van buiten naar binnenStroomtoevoer binnenunitStroomtoevoerMax./Min. (V)Stroomsnoer binnenunit1ø, 220-240V, 50 Hz±10% 1,5 mm² ↑, 3 dradenCommunicatiekabel0,75 tot 1,5 mm², 2 draden• Stroomsnoeren van onderdelen van apparatuur voor buitengebruik mogen niet lichter zijn dan flexibele polychloropreen-mantelsnoeren. (Codetoekenning IEC:60245 IEC 57 / CENELEC: H05RN-F of IEC:60245 IEC 66/CENELEC: H07RN-F)• Indien u de binnenunit installeert in een computerruimte of werkruimte, gebruikt u het dubbel afgeschermde (aluminiumtape/polyestervlecht + koper) snoer van het type FROHH2R.Stap 4 Optioneel: het stroomsnoer verlengen1 Bereid de volgende hulpmiddelen voor.Hulpmiddelen Spec.

VormKrimptang MH-14Verbindingshuls (mm)20 x Ø6,5 (HxOD)IsolatietapeBreedte 19 mmKrimpbuisje (mm)70 x Ø 8,0 (L x BuD)2 Haal de afscherming los van het rubber en draad van het stroomsnoer, zoals getoond in de afbeelding.• Haal 20 mm snoerafscherming los van de vooraf geïnstalleerde buis.Stroomsnoer(Eenheid: mm)20 20 20601201801801206020 20 20Vooraf geïnstalleerde buis voor het stroomsnoer LET OP• Raadpleeg de installatiehandleiding voor informatie over de specificaties van stroomsnoeren voor binnen- en buitenunits.• Na het loshalen van snoerdraden van de vooraf geïnstalleerde buis moet een krimpbuisje worden geplaatst.

18InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedure3 Plaats de beide zijden van de kerndraad van het stroomkabel in de verbindingshuls. • Methode 1: Duw de kerndraad door de huls vanaf beide kanten.• Methode 2: Draai de kernen samen en duw ze door de huls.Verbindingshuls VerbindingshulsMethode 1 Methode 2 LET OP• Als snoerdraden zonder verbindingsstukken worden aangesloten, dan wordt hun contactoppervlak kleiner of kan er gedurende lange tijd roest voorkomen op het buitenoppervlak van de draden (koperdraden).

Dit kan de weerstand doen toenemen (minder doorgaande stroom) en bijgevolg een brand veroorzaken.4 Comprimeer de twee punten met behulp van een krimptool; draai om en comprimeer nog twee punten op dezelfde locatie.• De compressiegrootte moet 8,0 zijn.Afmeting compressie• Trek na het comprimeren aan beide zijden van de draad om te controleren dat er goed samengedrukt is.4 keer comprimeren.5 mm4 keer comprimeren.5 mmMethode 1 Methode 25 Pas hitte toe op het krimpbuisje, zodat het samenkrimpt.Methode 1 Methode 2KrimpbuisjeKrimpbuisje6 Omwikkel tweemaal of meer met isolatietape en plaats het krimpbuisje in het midden van de isolatietape.Methode 1 Methode 2Isolatietape40 mm35 mmIsolatietape7 Omwikkel het buisje na het samenkrimpen met isolatietape om het af te werken.

Drie of meer lagen isolatie zijn vereist.Methode 1 Methode 2IsolatietapeIsolatietape LET OP• Zorg ervoor dat de verbindingsdelen niet zijn blootgesteld aan de buitenomgeving.• Zorg ervoor dat u isolatietape en een krimpbuisje uit goedgekeurd versterkt isolatiemateriaal gebruikt dat hetzelfde niveau van houdspanning voor het stroomsnoer heeft. (Overeenkomstig met de lokale regelgeving voor extensies.) WAARSCHUWING• In geval van het verlengen van de elektrische bedrading mag GEEN rond gevormde drukaansluiting worden gebruikt. – Onvolledige draadaansluitingen kunnen een elektrische schok of brand veroorzaken.

verschil in buislengte tussen binnenunits na vertakking [L2-L3 or L2-L4 or L2-L5 or a-b or (a+L2)-(b+L4) or (a+L3)-(b+L5)]- - 5 m 5 m• ‘n’ is het aantal binnenunitaansluitingen van DPM.BinnenBinnenBinnenBuitenBuitenBuitenBinnenBinnenBinnenBinnenBinnenBinnenBinnenBuitenL1L1L2L2DDDDh2h2L3L3L4L4L5L1abDL1L2L3h1h2h1h1h1n=1n=2n=3n=4• Gebruik een voegkit die alleen voor DPM is bedoeld.• Temperatuurindex en minimale dikte van de koelleidingBuitendiameter [mm] Minimale dikte [mm] Temperatuurindexø6,35 0,7C1220T-Oø9,52 0,7ø12,70 0,8ø15,88 1,0ø15,88 0,8C1220T-1/2H OF C1220T-Hø19,05 0,9ø22,23 0,9

20InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedure LET OP• Verzeker u ervan dat u een C1220T-1/2H (halfharde) leiding gebruikt voor meer dan Ø19,05 mm. Als u een C1220T-O (zachte) leiding gebruikt voor Ø19,05 mm, kan de leiding breken en letsel veroorzaken.Maak minstens één slag: Geluid en trillingen zullen worden gedempt.• Volgens het model kan de unit er anders uitzien dan op de tekening. LET OP• Nadat u de leidingen hebt aangesloten met de knock-outbehandeling dicht u de ruimte rond de leidingen af.• Nadat u de leidingen hebt aangesloten, gaat u precies zo te werk als in de handleiding staat aangegeven, om interferentie met interne elementen te voorkomen.• Draai de moeren vast volgens de aangegeven aanhaalmomenten.

Bij te vast aandraaien, kunnen de moeren breken, zodat er koelmiddel kan lekken.• Bescherm of omsluit koelmiddelslangen om mechanische schade te voorkomen.Stap 6 Optioneel: Snijden en affakkelen van de leidingen1 Zorg ervoor dat u over het geschikte gereedschap beschikt. (buissnijder, frees, flaring tool en buishouder)2 Als u de leidingen wilt inkorten, snijdt u ze met een buissnijder, zorg ervoor dat de rand een hoek van 90° blijft maken met de zijkant van de leiding.

21NederlandsInstallatieprocedure5 Controleer de juiste flare, raadpleeg de onderstaande illustraties voor voorbeelden van onjuist flaren. 321JuistOplopendBeschadigd oppervlakGebarstenOneven dikte LET OP• Houd de lengte van de leiding zo kort mogelijk om de extra koelmiddelvulling te minimaliseren als gevolg van verlenging van de leidingen. • Zorg er bij het aansluiten van de leidingen voor dat omliggende voorwerpen niet interfereren met of contact maken de leidingen om te voorkomen dat koelmiddel lekt als gevolg van fysieke schade. • Zorg ervoor dat de ruimten waar de koelmiddelleidingen worden geïnstalleerd, voldoen aan de nationale gasvoorschriften. • Zorg ervoor dat de werkzaamheden worden uitgevoerd zoals extra koelmiddelvulling en pijplassen onder de omstandigheden van goede ventilatie.

• Zorg ervoor dat u lassen en leidingwerken uitvoert voor mechanische verbindingen onder de omstandigheden dat het koelmiddel niet circuleert. • Zorg er bij het opnieuw aansluiten van de leidingen voor om nieuwe flared-naden te maken om te voorkomen dat het koelmiddel lekt. • Let op bij het werken aan de koelmiddelleidingen en de flexibele koelmiddel connectors dat ze niet fysiek worden beschadigd door omringende objecten. • Gebruik de speciale gereedschappen voor het koelmiddel R32 (manometer, vacuümpomp, vulslang, enz. ) voor installatie bij gebruik van het R-32-koelmiddel. • Tijdens tests nooit de apparaten onder druk zetten met een druk die hoger zijn dan de maximaal toegestane druk (zoals aangegeven op het typeplaatje van de unit). • Raak nooit een toevallig lekkend koelmiddel rechtstreeks aan. Dit kan resulteren in ernstige wonden veroorzaakt door bevriezing.

• Installeer nooit een droger op dit apparaat om de levensduur te garanderen. • Als de buizen gesoldeerd moeten worden, verzeker u er dan van dat OFN(Oxygen Free Nitrogen) door het systeem stroomt. • Het blaasdrukbereik van stikstof is 0,02 tot 0,05 MPa.

• Als u een leiding nodig hebt die langer is dan aangegeven staat in codes en normen voor leidingen, moet u koelmiddel toevoegen aan de leiding. Anders kan de binnenunit bevriezen. • Bij het verwijderen van bramen moet de leiding naar beneden gericht worden, om te waarborgen dat de bramen niet in de leiding terechtkomen. Stap 7 Olievangers installerenControleer de volgende lijst en installeer een olievanger. • Op basis van de koeling, installeert u deze alleen aan de kant van de gasleiding. • Installeer de olievanger alleen tussen de buitenunit en de eerste aftakking en vervolgens elke 10 m.

22InstallatieprocedureNederlandsInstallatieprocedureStap 8 De luchtleiding aansluiten en het circuit ontluchten LET OP• Zorg ervoor dat er tijdens de installatie geen lekkage optreedt. Bij het herstellen van het koelmiddel moet de compressor eerst worden geaard vóórdat de verbindingsleiding wordt verwijderd. Als de leiding voor koelmiddel niet juist is aangesloten en de compressor werkt met de afsluiter open, wordt er lucht aangezogen door de leiding, waardoor de druk in de koelingscyclus abnormaal hoog wordt. Dit kan explosies en letsel veroorzaken. De lucht in de binnenunit en de leiding dient te worden afgevoerd. Als er lucht in de koelleidingen achterblijft, heeft dit invloed op de compressor en wordt de koel-/verwarmingscapaciteit beperkt of treedt storing op. De buitenunit is niet gevuld met koelmiddel voor het aftappen van lucht.

Gebruik de vacuümpomp zoals aangegeven op de afbeelding rechts. 1 Sluit elke verbindingsleiding aan op de juiste afsluiter en draai de wartelmoer aan. 2 Raadpleeg de afbeelding hieronder en draai de wartelmoer op sectie D eerst handmatig aan en vervolgens met een momentsleutel, met het volgende aanhaalmoment:BuitenunitA (gas)B (vloeistof)DCBuitendiameter (mm)Torsie (N⋅m)ø6,35 14 tot 18ø9,52 34 tot 42ø12,70 49 tot 61ø15,88 68 tot 82ø19,05 100 tot 1203 Sluit de laadslang van de lagedrukzijde van de manometer aan op de beladen afsluiter met onderhoudspoort zoals in de afbeelding wordt getoond. LET OP• Het ontwerp en de vorm kunnen volgens het model afwijken. 4 Open de afsluiter aan de lagedrukzijde (A) van de manometer tegen de klok in. A(gas)B(vloeistof)BuitenunitVacuüm-pomp5 Verwijder de lucht uit het systeem in ca. 10 minuten met behulp van de vacuümpomp.

• Sluit het ventiel aan de lagedrukzijde van de manometer rechtsom (met de klok mee). • Let erop dat de drukmeter na ca. 10 minuten -0,1 MPa (-76 cmHg) aangeeft. Deze procedure is zeer belangrijk om een gaslek te voorkomen. • Schakel de vacuümpomp uit.

23NederlandsInstallatieprocedure8 Controleer op gaslekken. • Controleer vooral de draadbussen van de driewegklep (A-poort) en de onderhoudspoortkap op gaslekken. LET OP• Sluit de binnenunit en de buitenunit aan met behulp van leidingen met wartelaansluitingen (niet meegeleverd). Gebruik voor de leidingen, geïsoleerd, ongelaste, ontvet en gedesoxideerd koperen pijp (Cu DHP type volgens ISO 1337 of UNI EN 12735-1), geschikt voor werkdrukken van tenminste 4200 kPa en voor een barstdruk van ten minste 20,700 kPa. Koperleidingen voor sanitair gebruik zijn hiervoor niet geschikt. • Raadpleeg het onderdeel ‘Koelleiding aansluiten’ voor afmetingen en limieten (hoogteverschil, leidinglengte, max. bochten, koelmiddellading enz. ).

Stap 9 Koelmiddel toevoegen (R-32)Voorzorgsmaatregelen bij het toevoegen van koelmiddel R-32In aanvulling op de conventionele vulprocedure, moeten de volgende vereisten worden gehandhaafd. • Zorg ervoor dat er geen verontreiniging door andere koelmiddelen plaatsvindt voor het vullen. • Om de hoeveelheid koelmiddel te minimaliseren, worden de slangen en leidingen zo kort mogelijk gehouden. • De cilinders moeten rechtop staan. • Zorg ervoor dat het koelsysteem geaard is voordat het wordt gevuld. • Label het systeem na het vullen, indien nodig. • Uiterste zorgvuldigheid is vereist om het systeem niet te veel te belasten. • Vóór het bijvullen moet de druk worden gecontroleerd met het blazen van stikstof. • Controleer na het vullen op lekkage voordat met inbedrijfstelling wordt begonnen. • Wees zeker om op lekkage te controleren voordat het werkgebied wordt verlaten.

• De buitenunit is geladen met voldoende koelmiddel voor de standaard leidingen. Als u langere leidingen gebruikt, moet koelmiddel toegevoegd worden. Dit kan uitsluitend worden uitgevoerd door een gediplomeerde koelspecialist. Raadpleeg De hoeveelheid toe te voegen koelmiddel berekenen op pagina 25 voor het bepalen van de benodigde hoeveelheid koelmiddel.

1 Controleer of de afsluiter volledig gesloten is. 2 Laad het koelmiddel door de onderhoudspoort van de vloeistofafsluiter. OPMERKING• Laad het koelmiddel niet door de onderhoudspoort van de gasafsluiter. 3 Als het laden van het koelmiddel zoals in de bovenstaande stappen beschreven problemen oplevert, neemt u de volgende stappen:a Open de vloeistofafsluiter en de gasafsluiter. b Schakel de airconditioning in door op de knop K2 op de PCB van de buitenunit te drukken. c Laad het koelmiddel na ongeveer 30 minuten door de onderhoudspoort van de gasafsluiter. BinnenunitBuitenunitStopklep vloeistofkant(onderhoud-spoort)Stopklep gaskant(onderhoudspoort)BalansRefVacuümpompBelangrijke informatie: regelgeving met betrekking tot het gebruikte koelmiddelDit product bevat gefluoreerde broeikasgassen. Ventileer geen gas in de atmosfeer.

LET OP• Informeer de gebruiker indien het systeem 5 tCO2e of meer fluorhoudend broeikasgas bevat. In dit geval moet het minstens één keer per jaar worden gecontroleerd op lekken, volgens de regelgeving nr. 517/2014. Deze activiteit mag uitsluitend door gediplomeerd personeel worden uitgevoerd. • In het bovenstaande geval moet de installateur (of erkend persoon die verantwoordelijk is voor de eindcontrole) een onderhoudsboek verstrekken met alle informatie, overeenkomstig VERORDENING (EU) Nr. 517/2014 VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD van 16 april 2014 aangaande gefluoreerde broeikasgassen.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Samsung AC035RXADKG stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden