Rowenta Pro Perfect DG8740 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Rowenta Pro Perfect DG8740 (52 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 7 mensen. Heb je een vraag over Rowenta Pro Perfect DG8740 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Rowenta |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | Pro Perfect DG8740 |
Handleiding Rowenta Pro Perfect DG8740 – volledige tekst
23456789VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldigdoor voordat u het apparaat in gebruikneemt: als het apparaat niet overeenkomstigde gebruiksaanwijzing wordt gebruikt,vervalt de aansprakelijkheidvan ROWENTA. Voor uw veiligheid beantwoordt ditapparaat aan de van toepassing zijndenormen en regelgevingen (Richtlijnenlaagspanning, ElektromagnetischeCompatibiliteit, Materialen in contactmet voedingswaren, Milieu. ). Uw stoomgenerator is een elektrischapparaat: u dient het onder normalegebruiksomstandigheden te gebruiken. Het apparaat is uitsluitend voorhuishoudelijk gebruik bestemd. Het is voorzien van 2 veiligheidssystemen:- Een veiligheidsklep die overdrukvoorkomt en in geval van een storing,het teveel aan stoom laat ontsnappen. - Een thermische beveiliging omoververhitting te voorkomen.
Sluit uw stoomgenerator altijd op hetlichtnet aan:- Een elektriciteitsnet waarvan despanning ligt tussen 220 en 240 V. - Een geaard stopcontact. Wanneer ueen verlengsnoer gebruikt, controleerdan of de stekker van het tweepoligetype 10A is en geaard is. Een foutieve aansluiting kan onherstelbareschade veroorzaken. Tevens vervalt hetrecht op garantie. Rol het snoer geheel uit voordat u destekker in een geaard stopcontact steekt. Wanneer het netsnoer of het stoomsnoerstrijkijzer-stoomtank beschadigdis, dienthet door een erkend reparateur te wordenvervangen om risico’s te voorkomen. De stekker van het apparaat niet uit hetstopcontact halen door aan het snoer tetrekken. Haal in de volgende gevallenaltijd de stekker uit het stopcontact:- vóór het vullen van het waterreservoirof het omspoelen van hetkalkopvangsysteem;- voordat u het apparaat gaat schoonmaken,- na elk gebruik.
Het apparaat moet op een stabieleondergrond gebruikt en geplaatstworden. Wanneer u het strijkijzer op hetstrijkijzerplateau zet, controleer dan ofhet oppervlak waarop u deze plaatststabiel is.
Dit apparaat mag niet gebruikt wordendoor kinderen of andere personenzonder hulp of toezicht, indien hunfysieke, zintuiglijke of mentale vermogenseen veilig gebruik niet mogelijk maken. Er moet toezicht op kinderen zijn, zodatzij niet met het apparaat kunnen spelen. Voordat u de dop van de stoomtanklosschroeft, altijd wachten tot hetapparaat afgekoeld is. Laat het apparaat nooit zonder toezicht :- wanneer de stekker nog in hetstopcontact zit,- zolang het apparaat nog nietgedurende 1 uur is afgekoeld. De strijkzool van uw strijkijzer en hetstrijkijzerplateau van de stoomtankkunnen zeer hoge temperaturen bereikenen brandwonden veroorzaken: dezeonderdelen van uw apparaat daarom nietaanraken. Raak het netsnoer nooit met destrijkzool van het strijkijzer aan. Uw apparaat geeft hete stoom af diebrandwonden kan veroorzaken. Ga voorzichtig met uw strijkijzer om,vooral wanneer u verticaal strijkt.
Richt de stoom nooit op personen ofdieren. Voordat u het kalkopvangsysteemomspoelt dient u eerst te wachten tot destoomgenerator ten minste twee uur isafgekoeld en de stekker uit hetstopcontact is getrokken voordat u hetkalkopvangsysteem losdraait. Bent u de dop van het kalkopvangsysteemkwijt of is deze beschadigd, laat hem danin een erkend servicecentrum vervangen. Dompel uw stoomgenerator nooit inwater of een andere vloeistof onder. Spoel de generator ook nooit onder dekraan af. 20FerFocus_1800113724:FerClassic_BASE_110x154mm 28/11/08 15:34 Page 20.
BESCHRIJVING 1• Welk soort water moet ugebruiken. Uw apparaat werd ontworpen om metkraanwater te functioneren. Het is echterzo dat het zoutgehalte van uwleidingwater in bepaalde kuststrekenhoger kan zijn. In dat geval dient uuitsluitend gedistilleerd water te gebruiken. Als het water echter heel hard is, mengtu het voor de helft met gedemineraliseerdof gedistilleerd water, dat in de handelverkrijgbaar is. 2 • Uw Stoomgeneratorvoor gebruik klaar makenPlaats de stoomgenerator op een stabielen horizontaal vlak dat ook hittebestendigis. Neem het uitneembare waterreservoirmet behulp van de greep (voor op destoomgenerator) uit. Vul het waterreservoir zonder hetmaximumniveau te overschrijden - fig. 1. Druk hem opnieuw goed op de bodem inzijn behuizing tot u de "klik "hoort. Rol het snoer geheel uit en haal destoomslang uit zijn opbergvak - fig. 2.
Sluit uw stoomgenerator op een geaardstopcontact aan- fig. 3. Voeg niets aan het water toe en gebruikgeen water uit droogmachines,geparfumeerd water, water vankoelkasten, water van airconditioners,regenwater. Zij bevatten namelijkorganisch afval of minerale elementendie zich concentreren onder invloed vanwarmte en veroorzaken spatten, bruinevlekken, lekkage of een vroegtijdigeveroudering van uw strijkijzer. VOORBEREIDING1. Handgreep2. Extra-stoomknop (afhankelijk vanmodel)3. Stoom-bedieningsknop4. Thermostaatknop om detemperatuur van de zool in te stellen5. Strijkijzerplateau6. Uitneembaar waterreservoir 1,4 L7. Dop kalkopvangsysteem8. Thermostaatknop9. Standhoek van het strijkijzer10. Stoomsnoer strijkijzer11. Opbergruimte voor het stoomsnoer12. Kalkopvangsysteem“Calc-AwaySystem”13. Bedieningspaneela. Knop voor het regelen van destoomhoeveelheidb. Controlelampje “Calc-AwaySystem”c.
3 • Stel uw stoomgeneratorin bedrijfZet de aan/uit-schakelaar aan - fig. 4, hetcontrolelampje gaat branden. Het groenelampje op het bedieningspaneel knipperten de stoomtank warmt op. Na ongeveeréén minuut, en regelmatig tijdens hetgebruik, spuit de elektrische pomp vanuw apparaat water in de stoomtank(boiler). Dit veroorzaakt een geluid datnormaal is en het strijkijzer geeft tijdelijkminder stoom. De stoomgenerator en het strijkijzer zijnvoor het strijken gereed wanneer hetcontrolelampje van de stoom aan en hetcontrolelampje van het strijkijzer uit is. 4 • Bedieningspaneel • Groen controlelampje knippert - fig. 6 :het water in de stoomtank (boiler) wordtverwarmd. • Groen controlelampje brandt continu-fig. 7: de stoom is klaar. • Rood controlelampje brandt continu-fig. 11: het waterreservoir is leeg. • Oranje controlelampje van het “Calc-Away System” knippert- fig.
13 : u dientuw kalkopvangsysteem om te spoelen. 5 • Stoomgenerator aanzettenZet de temperatuurknop - fig. 5 van hetstrijkijzer op het type stof dat gestrekenmoet worden - fig. 6 - zie onderstaandetabel. Het controlelampje van hetstrijkijzer gaat aan. Tijdens het strijken gaan decontrolelampjes van het strijkijzer en vande stoom aan en uit, afhankelijk van deverwarmingsbehoeften. Druk op de stoomknop onder dehandgreep van het strijkijzer- fig 8 als umet stoom wilt strijken. De stoomafgiftestopt zodra deze knop wordt losgelaten. Indien u stijfsel gebruikt, verstuif het danop de achterzijde van de stof die u wiltstrijken. Tijdens het eerste gebruik kan er rook eneen geur ontstaan die niet schadelijkzijn. Dit verschijnsel, dat geen gevolgenvoor het gebruik van het apparaat heeft,zal snel verdwijnen.
GEBRUIKSOORTWEEFSELSTAND VAN DETEMPERATUURREGELAARSTAND VAN DESTOOMREGELAARKATOEN,LINNEN•••WOL, ZIJDE,VISCOSE••SYNTHETISCHESTOFFEN(Polyester, Acetaat,Acryl, Polyamide)•ADVIEZEN: Bij het eerste gebruik ofwanneer u het strijkijzer nietgedurende enkele minuten hebtgebruikt: druk verschillende kerenachter elkaar op de stoomknop, maarricht niet op het wasgoed - fig 8. Hierdoor kan het koude water uit hetstoomcircuit verwijderd worden. Instelling van de thermostaat van hetstrijkijzer: Begin eerst met het wasgoeddat met een lage temperatuur gestrekenmoeten worden en eindig met hetwasgoed dat met een hogeretemperatuur gestreken kan worden. Iedere keer als u van stof verandert,wacht u tot het controlelampje uitgaat. Indien u wasgoed met gemengde vezel-soorten strijkt, stel dan de temperatuurvan het strijken in op het meestkwetsbare vezel.
Indien u wollen klerenstrijkt, druk dan enkel op de stoomknopvan het strijkijzer met tussenpozen,zonder het strijkijzer met het kledingstukin contact te brengen. Afstelling van deregelknop van de stoomcapactiteit:Indien u een dikke stof moet strijken,verhoog dan de stoomcapaciteit. Indien umet een lage temperatuur strijkt, zet dande afstelknop van de stoomcapaciteit opde laagste stand. Gebruik de stoomknoponder de handgreep van het strijkijzermet mate bij het strijken van kwetsbaretextiel soorten , om eventueel lekken tevoorkomen. 22FerFocus_1800113724:FerClassic_BASE_110x154mm 28/11/08 15:34 Page 22.
6 • Stoomfunctie (afhankelijkvan model)Druk 2 of 3 keer op de extra-stoomknop -fig. 9voor het zo nu en dan verkrijgen vaneen extra stoomstoot: voor het strijkenvan dikke stoffen, voor het verwijderenvan hardnekkige kreukels, voordoelmatig verticaal gladstrijken. 7 • Verticaal gladstrijkenStel de temperatuurknop van hetstrijkijzer en de stoomregelaar op hetbedienings paneel op de maximumstandin. Hang het kledingstuk op eenkleerhanger en trek de stof met één handeen beetje strak. Druk dan af en toe op destoomknop - fig. 8 (die zich onder dehandgreep van het strijkijzer bevindt) enbeweeg het strijkijzer van boven naarbeneden - fig. 10. 8 • Strijken zonder stoomU drukt niet op de stoomknop die zichonderaan de handgreep bevindt. 9 • Het opnieuw vullen vanhet waterreservoirDe stoom is op en het controlelampje“waterwaterreservoir is leeg” gaatbranden - fig. 11. Het waterreservoir isleeg.
Neem het uitneembare waterreservoirmet behulp van de greep (voor op destoomgenerator) uit - fig. 12 en vul ditmet - fig. 1 zonder het Max niveau teoverschrijden. Breng het waterreservoir weer goed inde daarvoor bestemde uitsparing aan totu een “klik” hoort. Druk op de Restartknop voor het opstarten, deze vindt u ophet bedieningspaneel. De stoomgenerator en het strijkijzer zijn voor het strijken gereed wanneer controlelampje van de stoom aan en hetcontrolelampje van het strijkijzer uit is. 10 • De stoomgeneratoropbergenSchakel de generator uit m. b. v. delichtgevende O/I schakelaar en haal destekker uit het stopcontact. Plaats hetstrijkijzer op de daarvoor bestemde plaatvan de stoomgenerator. Pak het snoer en vouw dit dubbel. Berg de stoomslang in het daarvoorbestemde vak op.
Laat de stoomgenerator tenminste eenuur afkoelen voordat u het opbergt en ook indien u het in een kast of kleine ruimte opbergt. U kunt uwstoomgenerator nu veilig opbergen. Het strijkijzer niet op een metalenplateau plaatsen omdat de zool zoukunnen beschadigen.
Zet het strijkijzerliever op het strijkijzerplateau van destoomtank: deze is voorzien van anti-slipprofiel en is speciaal ontwikkeldvoor hoge temperaturen. LET OP. Wees voorzichtig bij hetgebruik van de extra-stoomfunctie. De uitzonderlijke stoomkracht kanbrandwonden veroorzaken. De vrijkomende stoom is erg heet. Strijk kledingstukken daarom nooitterwijl ze worden gedragen, maaraltijd op een kleerhanger. Voor stoffen anders dan linnen ofkatoen, houd het strijkijzer enkelecentimeters van het kledingstuk omverbranden te voorkomen. Mocht dat toch gebeuren, veeg hetdan weg met een doek. 23GBFDNLIEPGRFerFocus_1800113724:FerClassic_BASE_110x154mm 28/11/08 15:34 Page 23.
11 • Het schoonmaken vande generatorDe strijkzool van uw strijkijzer: reinig deafgekoelde zool van uw strijkijzer meteen vochtige doek of een spons (geenschuurspons). De behuizing: Maak af en toe dekunststof onderdelen met behulp vaneen droog doekje schoon. 12 • Uw stoomgeneratoreenvoudig ontkalkenOm de levensduur van uw stoomgeneratorte verlengen en het uitstoten van stukjeskalk te voorkomen is uw stoomgeneratorvan een geïntegreerd kalkopvangsysteemvoorzien. Dit kalkopvangsysteemverzamelt automatisch de kalk diebinnenin de stoomtank wordt gevormd. Werkingsprincipe :Een oranje controlelampje “Calc-AwaySystem” knippert - fig. 13 op hetbedieningspaneel om aan te duiden datu het kalkopvangsysteem moet spoelenWanneer de stoomgenerator eenmaalgeheel is afgekoeld neemt u de dop vanhet kalkopvangsysteem af- fig. 14. Schroef het kalkopvangsysteem vollediglos en trek hem uit de behuizing.
Hijbevat de verzamelde kalkdeeltjes uit destoomtank- fig. 15. Om het systeem goed schoon te makenvolstaat het om hem te spoelen metlopend water om de kalkaanslag die hijbevat te verwijderen- fig. 16. Breng het systeem opnieuw in zijnbehuizing door hem opnieuw volledigvast te schroeven om de dichtheid teverzekeren - fig. 17. Plaats de dop van het kalkopvangsysteemterug - fig. 18. NB. U dient dit niet te doen indien destekker van de stoomgenerator nietsinds tenminste twee uur geleden uithet stopcontact werd getrokken enniet geheel afgekoeld is. Om deze handeling uit te voerendient de stoomgenerator zich in denabijheid van een spoelbak tebevinden omdat het mogelijk is dater water uit komt lopen wanneer uhet apparaat opent. Doe er geen producten in voor hetverwijderen van kalkaanslag (azijn,industriële producten voor hetverwijderen van kalkaanslag.
Houd nooit het strijkijzer of debehuizing onder stromend water. Gebruik geen enkel onderhoudsproductbij het schoonmaken van de strijkzool ofde stoomtank. REINIGING EN ONDERHOUDBij het eerstvolgende gebruik moet udrukken op de “Restart”-knop op hetbedieningspaneel om het oranjecontrolelampje “Calc-Away System”te doen uitgaan. 24FerFocus_1800113724:FerClassic_BASE_110x154mm 28/11/08 15:34 Page 24.
Indien het niet mogelijk is om de oorzaak van het defect zelf vast te stellen, richt u dan tot eenerkend servicecentrum van ROWENTA. www. rowenta. nlPROBLEMEN MET UW STOOMGENERATOR. Uw apparaat bevat materialen die geschikt zijn voor hergebruik. Lever het in bij het milieustation in uw gemeente of bij onze technische dienst. ProblemenMogelijke oorzakenOplossingenDe stoomgenerator gaat nietaan of de controlelampjes vanhet strijkijzer en de verlichteaan/uit knop branden niet. Het apparaat is niet aangeslotenop het elektriciteitsnet. Controleer of de stekker in het stopcontact ziten druk op de aan/uit-schakelaar op de zijkantvan de behuizing. Er komt water uit de gaatjes vande strijkzool. Er bevindt zich condenswater inhet stoomcircuit, omdat u voorhet eerst stoom gebruikt ofomdat u een tijd lang geenstoom heeft gebruikt.
Druk op de stoomknop terwijl u het strijkijzer weg vande strijkplank houdt, totdat er stoom uitkomt. U gebruikt de knop voor vochtigestoom te vaak. Geef 2 of 3 stoten met de vochtige stoomknop. U gebruikt de stoomknop terwijlhet strijkijzer onvoldoende heet is. Druk op de stoomknop terwijl u het strijkijzer naast uwstrijktafel houdt totdat het strijkijzer stoom afgeeft. Er druppelt witte vloeistof uit degaatjes in de strijkzool. Er komt kalkaanslag uit destoomtank, omdat hij nietregelmatig is gespoeld. Spoel het kalkopvangsysteem om wanneer hetcontrolelampje “Calc-Away System” knippert. Indienuw water bijzonder hard is doet u dit vaker. Er komt bruine vloeistof uit degaatjes van de strijkzool watvlekken op het strijkgoedveroorzaakt. U gebruikt chemische ontkalkings-middelen of voegt producten toeaan het strijkwater (bijv. stijfsel ofgeparfumeerd water).
Voeg nooit een product aan het water in hetwaterreservoir of in de stoomtank (boiler) toe (zie onzetips over het te gebruiken water). Neem contact op meteen erkend reparateur of rechtstreeks met deconsumentenservice. De strijkzool is vuil of bruin enveroorzaakt vlekken op hetstrijkgoed.
U strijkt op een te hogetemperatuur. Controleer of de stand van de thermostaatovereenkomt met het strijkvoorschrift in uw kleding. Uw strijkgoed is niet voldoendeuitgespoeld of u heeft een nieuwkledingstuk gestreken zonder hetvan te voren te wassen. Zorg ervoor dat uw (nieuwe) kledingstukkenzorgvuldig zijn gewassen en er geen zeepresten zijnachtergebleven. Er is geen stoom. Het waterreservoir is leeg, hetcontrolelampje op de stoomtankbrandt. Vul het waterreservoir en druk op de knop "Restart" ophet bedieningspaneel. Er is weinig stoom. De hoeveelheid stoom is op deminimum hoeveelheid afgesteld. Verhoog de hoeveelheid stoom (stoomregelknop ophet bedieningspaneel). De temperatuur van de strijkzoolis op maximum ingesteld. De generator werkt maar de stoom is erg heet en droog. Dit heeft als gevolg dat de stoom minder zichtbaar is. Waterplekken verschijnen ophet strijkgoed.
Uw strijkhoes is van waterverzadigd want deze is niet aande kracht van eenstoomgenerator aangepast. Zorgt u voor een geschikte stoomdoorlatendestrijkplank. Het rode controlelampje«waterwaterreservoir leeg »brandt. U heeft niet op de "Restart" knopgedrukt. Druk op de "Restart" knop zodat het controlelampjeuitgaat. Het waterreservoir werd nietvolledig in de uitsparing gebracht. Druk het goed in de uitsparing totdat u een ‘klik’ hoort. Er ontsnapt stoom rond hetverzamelstaafje. Het verzamelstaafje is niet goedvastgedraaid. Draai het verzamelstaafje goed vast. De pakking van hetverzamelstaafje is beschadigd. Richt u tot een erkend servicecentrum. Het apparaat is defect. Gebruik de stoomgenerator niet langer en neemcontact op met een Erkend Service Center+. Stoom ontsnapt aan deonderkant.
Het apparaat is defect Gebruik de stoomgenerator niet langer en neemcontact op met een Erkend Service Center+. Het controlelampje "Calc-AwaySystem" blijft branden. U heeft niet op de "Restart" knopgedrukt na het ontkalken. Druk op de "Restart" toets op het bedieningspaneelvan de stoomgenerator.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Rowenta Pro Perfect DG8740 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden