Roland Cube 20XL Handleiding

Roland Receiver Cube 20XL

Bekijk gratis de handleiding van Roland Cube 20XL (76 pagina’s), behorend tot de categorie Receiver. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 32 mensen. Heb je een vraag over Roland Cube 20XL of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/76
PortuguêsItalianoDeutschNederlands EspañolFrançaisEnglish
Owners Manual
Bedienungsanleitung
Mode d'emploi
Manuale dell'utente
Manual del usuario
Manual do proprierio
Gebruikershandleiding
Owners Manual
Guitar Amplier

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Roland
Categorie: Receiver
Model: Cube 20XL

Handleiding Roland Cube 20XL – volledige tekst

Português Italiano DeutschNederlands Español Français EnglishSchakelen tussen twee kanalen: JC CLEAN en LEAD (p. 4)• Schakelen tussen kanalen kan met behulp van een optionele voetschakelaar. Krachtige DSP-gitaarversterker met een vermogen van 20 watt en een ingebouwde luidspreker van 20 cm (8 inch)• Dankzij de compacte grootte is de versterker ideaal om thuis en in de studio te oefenen en handig om mee te nemen. Het “LEAD”-kanaal biedt zes verschillende COSM-pedaaleecten (p. 4)• Het LEAD-kanaal biedt zes typen pedaaleecten, inclusief ACOUSTIC SIM, OVERDRIVE, DISTORTION, METAL, METAL STACK en het originele EXTREME-eect, voor een breed gamma aan geluiden en muziekstijlen. Power Squeezer-functie (p. 5)• Deze functie maakt zelfs bij een laag volume een goede toonbalans mogelijk, zodat u ook thuis kunt genieten van een krachtig geluid. Een stemfunctie is inbegrepen (p.

7)• Met deze functie kunt u uw gitaar stemmen terwijl het instrument aangesloten is op de CUBE-20XL. • De stemreferentiefunctie geeft een referentietoonhoogte om u het stemmen gemakkelijk te maken. Uitgerust met een AUX IN-aansluiting die handig is voor uw oefensessies (p. 5)• Gebruik deze aansluiting om te kunnen meespelen met muziek van cd-spelers en digitale audiospelers. Qua eecten beschikt u onder andere over EFX/SOLO en een onafhankelijk DELAY/REVERB (p. 5)• Een ingebouwd EFX-gedeelte bevat 5 typen digitale eecten: CHORUS, FLANGER, PHASER, TREMELO en HEAVY OCTAVE. • Een voetschakelaar (optioneel) kan worden gebruikt om het EFX/SOLO-eect in en uit te schakelen (p. 5). GebruikershandleidingGitaarversterkerLees zorgvuldig de hoofdstukken “HET APPARAAT VEILIG GEBRUIKEN” en “BELANGRIJKE OPMERKINGEN” (p. 2; p. 3) voordat u het apparaat gaat gebruiken.

Om er bovendien zeker van te zijn dat u elke functie van uw nieuwe apparaat goed begrijpt, leest u best de hele gebruikershandleiding. De handleiding moet als referentie worden bewaard en voorhanden zijn. Copyright 2010 ROLAND CORPORATION©Alle rechten voorbehouden. Niets in deze publicatie mag in welke vorm dan ook worden gereproduceerd zonder de schriftelijke toestemming van ROLAND CORPORATION. Roland is een geregistreerd handelsmerk van Roland Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen. COSM (Composite Object Sound Modeling) is de innovatieve geluidsmodelleringstechnologie van Roland. COSM analyseert de verschillende factoren van het oorspronkelijke geluid, zoals de elektrische en fysische kenmerken en maakt vervolgens een digitaal model dat hetzelfde geluid kan reproduceren.

2WAARSCHUWINGOpen het apparaat niet en voer geen interne wijzigingen uit. Probeer het apparaat niet te herstellen of onderdelen ervan te vervangen (behalve als deze handleiding specieke instructies geeft om dat te doen). Laat het onderhoud over aan uw handelaar, het dichtstbijzijnde Roland Service Center of een erkende Roland-verdeler, zoals vermeld op de pagina “Informatie”. Installeer het apparaat nooit op plaatsen die• nat zijn (bv. bad, wasruimte, op natte vloeren);• worden blootgesteld aan damp of rook;• worden blootgesteld aan zout;• vochtig zijn;• aan regen worden blootgesteld;• stog of zanderig zijn;• aan hoge trillingsniveaus en schokken worden blootgesteld. Zorg ervoor dat het apparaat altijd horizontaal en stabiel is geplaatst. Plaats het nooit op een standaard die kan wankelen of op aopende oppervlakken.

Het apparaat mag alleen worden aangesloten op een voeding van het type dat beschreven is of dat op de achterzijde van het apparaat is aangeduid. Verdraai of buig het netsnoer niet te sterk en plaats er geen zware voorwerpen op. Dit kan het snoer zowel binnenin als aan de buitenkant beschadigen en kortsluitingen veroorzaken. Beschadigde kabels kunnen brand of schokken veroorzaken. Dit apparaat kan, apart of in combinatie met een versterker en hoofdtelefoon of luidsprekers, geluidsniveaus produceren die permanente gehoorschade kunnen veroorzaken. Gebruik het apparaat niet langdurig aan een hoog volumeniveau of aan een niveau dat oncomfortabel is. Als u gehoorverlies of oorsuizingen ervaart, moet u onmiddellijk stoppen met het gebruik van het apparaat en een audioloog raadplegen. Plaats geen voorwerpen die vloeistoen bevatten op de versterker. Zorg ervoor dat er geen voorwerpen (bv.

Schakel het toestel onmiddellijk uit, trek het netsnoer uit het stopcontact en vraag onderhoud aan bij uw handelaar, dichtstbijzijnde Roland Service Center of een erkende Roland-verdeler, zoals vermeld op de pagina “Informatie” als:• het netsnoer of de stekker beschadigd zijn;• rook of ongewone geuren voorkomen;• objecten of vloeistof in het apparaat zijn terechtgekomen;• het apparaat aan regen werd blootgesteld (of op een andere manier nat is geworden);• het apparaat niet normaal lijkt te werken of opmerkelijk anders functioneert. Bij gezinnen met kleine kinderen dient een volwassene toezicht te houden tot het kind in staat is om alle regels te volgen die essentieel zijn voor het veilige gebruik van het apparaat. WAARSCHUWINGBescherm het apparaat tegen zware schokken. (Laat het niet vallen.

)Laat het netsnoer van het apparaat geen stopcontact delen met een buitensporig aantal andere apparaten. Wees vooral voorzichtig met verlengkabels. Het totale stroomverbruik van alle apparaten die u op de verlengkabel hebt aangesloten, mag nooit het maximumvermogen (watt/ampère) voor de verlengkabel overschrijden. Buitensporige belasting kan de isolatie van de kabel opwarmen en uiteindelijk doen smelten. Raadpleeg uw handelaar, het dichtstbijzijnde Roland Service Center of een erkende Roland-verdeler, zoals vermeld op de pagina “Informatie”, vooraleer u het apparaat in het buitenland gebruikt. OPGELETHet apparaat moet zo worden geplaatst dat de ventilatie niet door de locatie of positie wordt verstoord. Neem altijd alleen de stekker van het netsnoer vast bij het aansluiten op en het loskoppelen van een stopcontact of dit apparaat.

U moet regelmatig de stekker loskoppelen en schoonmaken met een droge doek om al het stof en andere ophopingen te verwijderen van de polen. Trek ook de stekker uit het stopcontact als het apparaat langere tijd niet zal worden gebruikt.

Stofophoping tussen de stekker en het stopcontact kan leiden tot slechte isolatie en brand veroorzaken. Zorg ervoor dat de snoeren en kabels niet in de war raken. Plaats alle snoeren en kabels ook buiten het bereik van kinderen. Klim nooit op het apparaat en plaats er geen zware voorwerpen op. Neem het netsnoer of de stekker nooit vast met natte handen bij het aansluiten op of loskoppelen van een stopcontact of dit apparaat. Koppel het netsnoer los van het stopcontact en verwijder alle snoeren uit externe apparaten voordat u het apparaat verplaatst. Schakel het apparaat uit en trek het netsnoer uit het stopcontact voordat u het apparaat schoonmaakt (p. 6). Trek het netsnoer uit het stopcontact als u bliksem verwacht in uw omgeving. De ventilaties aan beide kanten van het apparaat kunnen heel warm worden. Let dus op voor brandwonden.

Verwijder nooit het luidsprekerrooster of de luidspreker. De luidspreker kan niet door de gebruiker vervangen worden. In de behuizing zijn spanningen en stromen aanwezig die elektrische schokken kunnen veroorzaken. HET APPARAAT VEILIG GEBRUIKEN.

3Português Italiano DeutschNederlands Español Français EnglishBELANGRIJKE OPMERKINGENStroomtoevoer• Sluit dit apparaat niet aan op een stopcontact dat tegelijkertijd door een elektrisch apparaat wordt gebruikt dat door een signaalomzetter (zoals een koelkast, wasmachine, microgolfoven of airconditioner) wordt bestuurd of dat een motor bevat. Afhankelijk van de manier waarop elektrische apparaten worden gebruikt, kan ruis van de stroomvoorziening defecten aan dit apparaat of hoorbare ruis veroorzaken. Als het niet praktisch is om een apart stopcontact te gebruiken, plaats dan een ruislter voor de stroomvoorziening tussen dit toestel en het stopcontact. • Schakel alle apparaten uit voordat u dit apparaat op andere apparaten aansluit. Op die manier kunt u defecten en/of schade aan luidsprekers of andere apparaten voorkomen.

• Zelfs als de LED’s zijn uitgeschakeld wanneer de POWER-schakelaar is uitgeschakeld, betekent dit niet dat het apparaat volledig van de stroomtoevoer is losgekoppeld. Schakel eerst de POWER-schakelaar uit en trek vervolgens het netsnoer uit het stopcontact als u de stroom volledig wilt uitschakelen. Zorg er daarom voor dat u het netsnoer aansluit op een stopcontact dat gemakkelijk bereikbaar is. Plaatsing• Als u het apparaat gebruikt in de buurt van eindversterkers (of andere apparatuur met grote eindversterkers) kan er gezoem ontstaan. Om het probleem te verhelpen kunt u het apparaat anders richten of verder van de storingsbron plaatsen. • Dit apparaat kan radio- en televisieontvangst verstoren. Gebruik dit apparaat niet in de buurt van dergelijke ontvangers. • Ruis kan ontstaan als draadloze communicatieapparaten, zoals gsm’s, in de buurt van dit apparaat worden gebruikt.

Dergelijke ruis kan ontstaan als een oproep wordt ontvangen of gemaakt of tijdens gesprekken. Verplaats dergelijke apparaten zodat ze zich op een grotere afstand van dit apparaat bevinden of schakel ze uit als u dergelijke problemen ervaart.

• Stel het apparaat niet bloot aan rechtstreeks zonlicht, plaats het niet in de buurt van warmtebronnen, laat het niet achter in een gesloten voertuig en stel het niet bloot aan extreme temperaturen. Zorg ervoor dat hetzelfde deel van het apparaat niet langdurig verlicht wordt door verlichtingstoestellen waarvan de lichtbron zich doorgaans dichtbij het apparaat bevindt (zoals een pianolamp), of krachtige spots. Overmatige warmte kan het apparaat vervormen of verkleuren. • Bij verplaatsing van een locatie naar een andere waar de temperatuur en/of vochtigheid sterk verschilt, kunnen er waterdruppels (condens) gevormd worden in het apparaat. Er kunnen schade of defecten ontstaan als u het apparaat in deze toestand gebruikt. Voordat u het apparaat gebruikt, laat u het enkele uren liggen tot de condens volledig verdampt is.

• Laat voorwerpen uit rubber, vinyl of gelijkaardige materialen niet langdurig op het apparaat liggen. Dergelijke voorwerpen kunnen de afwerking verkleuren of beschadigen. • Kleef geen stickers, transfers en dergelijke op het apparaat. De afwerking kan beschadigd worden als u het kleefmateriaal tracht te verwijderen. • Afhankelijk van het materiaal en de temperatuur van het oppervlak waarop u het apparaat plaatst, kunnen de rubberen voetstukken mogelijk het oppervlak verkleuren of ontsieren. U kunt een stuk vilt of stof onder de rubberen voetstukken plaatsen om dit te voorkomen. Zorg er in dit geval voor dat het apparaat niet verschuift of per ongeluk in beweging komt. • Plaats geen voorwerpen die water bevatten (bv. vazen) op het apparaat. Vermijd ook het gebruik van insecticiden, parfum, alcohol, nagellak, spuitbussen, enz. in de nabijheid van het apparaat.

Verwijder onmiddellijk alle vloeistof die op het apparaat gemorst wordt met een droge, zachte doek. Onderhoud• Gebruik een zachte, droge doek of een doek die licht bevochtigd is met water om het apparaat dagelijks af te vegen.

Gebruik een doek die met een zachte, niet-schurende zeepoplossing is bevochtigd om hardnekkig vuil te verwijderen. Veeg vervolgens het apparaat grondig schoon met een zachte, droge doek. • Gebruik geen benzine, verdunningsmiddelen, alcohol of oplosmiddelen om verkleuring en/of vervorming te voorkomen. Extra voorzorgsmaatregelen• Draag voldoende zorg bij het gebruik van de knoppen, schuifknoppen of andere bedieningselementen van het apparaat en bij het gebruik van aansluitingen en ingangen. Ruw omgaan met de apparatuur kan defecten veroorzaken. • Neem het aansluitstuk vast als u kabels aansluit of loskoppelt. Trek nooit aan de kabel. Op die manier vermijdt u kortsluitingen of schade aan de inwendige elementen van de kabel. • Tijdens normaal gebruik straalt het apparaat een kleine hoeveelheid warmte uit.

• Houd het volume van het apparaat binnen de perken om te vermijden dat u uw buren stoort. Misschien gebruikt u liever een hoofdtelefoon en hoeft u zich geen zorgen te maken over uw omgeving. • Verpak het apparaat indien mogelijk in de doos (inclusief opvulling) waarin het werd geleverd als u het moet vervoeren. Anders zult u gelijkaardige verpakkingen moeten gebruiken. • Sommige kabels bevatten weerstanden. Gebruik geen kabels met weerstanden om aansluitingen op dit apparaat uit te voeren. Het gebruik van dergelijke kabels kan het geluidsniveau extreem verlagen of zelfs onhoorbaar maken. Neem contact op met de fabrikant van de kabel voor informatie over kabelspecicaties. • Plaats het netsnoer om de snoerhaak wanneer u het apparaat vervoert of opbergt.

Handelsmerken• De productnamen die in dit document worden genoemd, zijn handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken van hun respectieve eigenaars en hebben geen verband met Roland Corporation. In deze handleiding worden deze namen gebruikt omdat het de meest praktische manier is om de geluiden te beschrijven die gesimuleerd worden met COSM-technologie.

41. INPUT-ingangSluit hier de gitaar aan.2. [SELECT]-schakelaarSchakelt tussen de JC CLEAN- en LEAD-kanalen. Het rode lampje dat brandt, geeft aan welk kanaal is geselecteerd (JC CLEAN: links, LEAD: rechts). U kunt ook tussen kanalen schakelen met behulp van een optionele voetschakelaar zoals de BOSS FS-5U of FS-6.3. [TUNER]-schakelaarGebruik deze schakelaar om de gitaar te stemmen. Als u de schakelaar inschakelt, zal deze rood branden. U kunt nu de stemfunctie gebruiken.Zie “De stemfunctie gebruiken” (p. 7) voor meer informatie.JC CLEAN-kanaalDit is een model van de bekende JC-120 Jazz Chorus-gitaarversterker van Roland. Het zeer zuivere en lage geluid biedt een aangename, vloeiende luisterervaring. Deze versterker is ideaal in combinatie met een eectprocessor.4. [VOLUME]-regelaarRegelt het volume van het JC CLEAN-kanaal.LEAD-kanaal5.

Type-schakelaarU kunt kiezen uit de vier volgende typen. Als de stemfunctie is ingeschakeld, kunt u deze gebruiken om de naam van de te stemmen snaar te selecteren (p. 7).Type BeschrijvingACOUSTIC SIMDit originele versterkermodel biedt het dynamische geluid van een akoestische gitaar met een elektrische standaardgitaar.OVERDRIVEEen natuurlijke vervorming die vergelijkbaar is met het geluid dat u verkrijgt wanneer u het volume van de versterker volledig opendraait.DISTORTION Een hardere vervorming dan OVERDRIVE.METALEen hardere en zwaardere vervorming dan DISTORTION, waardoor lange ondersteunde noten kunnen worden verkregen.METAL STACK Heel vet geluid van een volledige toren (stack) van Heavy Metal-versterkers.EXTREMEEen gevoelig geluid met grote versterking dat zware, lage frequenties en een intense vervorming biedt terwijl het geluid helder blijft.6.

[GAIN]-regelaarRegelt met vervormingsniveau van het LEAD-kanaal.7. [VOLUME]-regelaarRegelt het volume van het LEAD-kanaal.PaneelbeschrijvingenVoorpaneel167158 9 10 11 12

5Português Italiano DeutschNederlands Español Français EnglishEQUALIZER8. [BASS]-regelaarHiermee regelt u de lage tonen. 9. [MIDDLE]-regelaarHiermee regelt u de middentonen. 10. [TREBLE]-regelaarHiermee regelt u de hoge tonen. EFX/SOLO (Eecten/Solo)11. [EFX/SOLO]-regelaar (eecten/solo)Stel deze regelaar in op CHORUS, FLANGER, PHASER, TREMOLO of HEAVY OCTAVE om het overeenkomstige eect te selecteren of op SOLO. Draai de regelaar om de gewenste hoeveelheid van het toegepaste eect aan te passen. Het ON-lampje brandt wanneer EFX is ingeschakeld en brandt niet wanneer EFX is uitgeschakeld. U kunt EFX ook in- en uitschakelen met behulp van de optionele voetschakelaars. De graduaties voor CHORUS, FLANGER, PHASER, TREMOLO, SOLO en HEAVY OCTAVE op het paneel dienen als referentie. Controleer steeds het geluid wanneer u de eecten aanpast.

Type BeschrijvingCHORUSBij dit eect wordt een licht ontstemd geluid toegevoegd aan het oorspronkelijke geluid toe, waardoor het geluid breder en voller wordt. FLANGER Het angereect geef een wervelend gevoel aan het geluid. PHASERDit eect voegt een variabel gefaseerd signaal aan het oorspronkelijke geluid toe, wat het geluid een golvend karakter geeft. TREMOLO Tremolo is een eect dat een cyclische volumeverandering creëert. SOLODit eect voegt een boost toe aan het oorspronkelijke geluid. Als u een voetschakelaar gebruikt, kunt u het SOLO-eect voor het JC CLEAN- en het LEAD-kanaal afzonderlijk in- en uitschakelen. U kunt ook het volume en de vervorming van uw geluid wijzigen. HEAVY OCTAVEMet dit eect wordt een geluid toegevoegd dat een octaaf lager klinkt dan het oorspronkelijke geluid.

U kunt akkoorden spelen terwijl u dit eect gebruikt, zodat u het geluid van uw akkoorden vetter kunt maken. DELAY/REVERB12. [DELAY/REVERB]-regelaarStel deze regelaar in op DELAY of REVERB om het gewenste eect te kiezen. Draai de regelaar om de gewenste hoeveelheid van het toegepaste eect aan te passen.

Stel de regelaar in op de SPRING-stand om een veergalmeect te kiezen. * De graduaties voor DELAY en REVERB op het paneel dienen als referentie. Type BeschrijvingDELAY Draai de regelaar om de tijd en de hoeveelheid van de delayeecten te wijzigen. REVERB Draai de regelaar om het galmniveau aan te passen. 13. [POWER SQUEEZER]-schakelaarDe schakelaar brandt rood wanneer de Power Squeezer-functie is ingeschakeld. De schakelaar brandt niet wanneer de functie is uitgeschakeld. Als u de Power Squeezer-functie inschakelt, vermindert u de uitvoer van de versterker tot 2 watt. Als u deze functie inschakelt, kunt u een geluid produceren dat dezelfde klank en balans behoudt bij een uitvoer van 2 watt voor volumeniveaus die beter geschikt zijn voor thuis. * De Power Squeezer-functie heeft alleen invloed op geluiden die via de INPUT-ingang worden ingevoerd.

De functie heeft geen invloed op geluiden die via de AUX IN-ingang worden ingevoerd. 14. AUX IN-ingangHiermee kunt u een cd-speler, digitale audiospeler of ander apparaat aansluiten en deze met uw gitaar laten meespelen. U kunt hier een stereo mini-jack op aansluiten. De luidspreker en de RECORDING OUT/PHONES-uitvoer zijn echter mono. Gebruik de juiste kabel (apart verkrijgbaar) voor het apparaat dat u aansluit. * Bepaal het volumeniveau door de volumeregelaar van het aangesloten apparaat aan te passen. * Als u verbindingskabels met weerstanden gebruikt, is het mogelijk dat het geluidsvolume van de apparatuur die op de AUX IN-ingang is aangesloten te laag is. Gebruik in dit geval verbindingskabels zonder weerstanden. 15.

FOOT SW-aansluiting (voetschakelaar)U kunt voetschakelaars (de optionele BOSS FS-5U of FS-6) gebruiken om tussen kanalen (JC CLEAN/LEAD) te schakelen en om EFX/SOLO in en uit te schakelen. * De CUBE-20XL is voorzien van een FOOT SW-aansluiting van het type TRS waarop stekkers kunnen worden aangesloten zoals hieronder afgebeeld. Gebruik een TRS-compatibele kabel als u een voetschakelaar wilt aansluiten.

TIP: SELECTRING: EFX/SOLO* Raadpleeg “Aansluitingen” (p. 6) voor gegevens over het aansluiten van voetschakelaars. * Als u een monokabel gebruikt om slechts één voetschakelaar aan te sluiten, kunt u deze gebruiken om te schakelen tussen kanalen (JC CLEAN/LEAD). 16. RECORDING OUT/PHONES-aansluiting• Als u RECORDING OUT gebruiktGebruik 1/4"-monoaansluitingen wanneer u verbinding maakt met deze aansluiting. Het volumeniveau van RECORDING OUT kan eenvoudig worden aangepast als u de [VOLUME]-regelaar van het JC CLEAN- of LEAD-kanaal instelt zoals rechts wordt weergegeven op de afbeelding. • Als u een hoofdtelefoon gebruiktVerbind de hoofdtelefoon met deze aansluiting. * Er wordt geen geluid door de luidspreker van het apparaat weergegeven wanneer de RECORDING OUT/PHONES-aansluitingen in gebruik zijn. 17. [POWER]-schakelaarSchakelt de stroomtoevoer in en uit.

6AansluitingenDe stroomtoevoer in- en uitschakelenSchakel de stroomtoevoer naar uw verschillende apparaten in de aangegeven volgorde in zodra u alle apparaten hebt aangesloten. Als u de apparaten in de verkeerde volgorde inschakelt, kunnen er defecten optreden en/of kan er schade aan de luidsprekers en andere apparaten ontstaan. 1. Zorg ervoor dat alle [VOLUME]-regelaars op de CUBE-20XL en de aangesloten apparaten op 0 zijn ingesteld. 2. Schakel alle apparaten in die aangesloten zijn op de ingangen (INPUT-ingang en AUX IN-ingang) van de CUBE-20XL. 3. Schakel de CUBE-20XL in. * Zorg er altijd voor dat het volume lager is gezet voordat u het toestel inschakelt. Zelfs als het volume volledig op nul staat, kunt u nog geluid horen wanneer het toestel wordt ingeschakeld. Dit is normaal en wijst niet op een defect. * Dit apparaat is uitgerust met een beveiligingscircuit.

Het duurt even (enkele seconden) na het opstarten voordat het apparaat normaal werkt. 4. Pas het volume van de apparaten aan. 5. Verlaag, voordat u het toestel uitschakelt, het volume van alle apparaten in uw systeem en schakel de apparaten in de omgekeerde volgorde uit dan de volgorde waarin u ze hebt ingeschakeld. * Schakel eerst de POWER-schakelaar uit en trek vervolgens het netsnoer uit het stopcontact als u de stroom volledig wilt uitschakelen. Raadpleeg Stroomtoevoer (p. 3). VoetschakelaarsRecorderElektrische gitaar Cd-spelerDigitale audiospeler enz. EFX/SOLOEFX/SOLOSELECT SELECT SELECTB AStel de schakelaars in zoals hieronder afgebeeld. of of FS-6 FS-5U* Zet het volume altijd lager en schakel alle apparaten uit voordat u aansluitingen maakt om defecten en/of schade aan luidsprekers of andere apparaten te voorkomen.

7Português Italiano DeutschNederlands Español Français EnglishDe stemfunctie gebruikenCUBE-20XL is voorzien van een stemfunctie. U kunt deze functie gebruiken voor handmatig stemmen en voor chromatisch stemmen. Als u uw instrument handmatig stemt, zal het geluid van de gitaar door de luidspreker en de RECORDING OUT/PHONES-aansluiting worden weergegeven. In de modus voor chromatisch stemmen zal het geluid niet worden weergegeven door de luidspreker of de RECORDING OUT/PHONES-aansluiting. Als u uw gitaar handmatig stemt, kunt u op de [SELECT]-schakelaar drukken om een stemreferentietoonhoogte te activeren. Handmatig stemmenGebruik handmatige stemming als de snaren erg ontstemd zijn (zoals na het vervangen van snaren). In de modus voor handmatig stemmen kunt u uw gitaar stemmen terwijl u naar het geluid luistert via de luidsprekers of de hoofdtelefoon.

Het volume kan worden aangepast met behulp van de [VOLUME]-regelaar van het JC CLEAN-kanaal. Als u het geluid van uw gitaar niet wilt horen via de luidsprekers of de hoofdtelefoon, stelt u de [VOLUME]-regelaar van het JC CLEAN-kanaal in op 0. 1. Druk op de [TUNER]-schakelaar. De CUBE-20XL gaat in de stemmodus en de [TUNER]-schakelaar licht op. 2. Gebruik de Type-schakelaar om de snaar te selecteren die u wilt stemmen. Regelaarstand Beschrijving6E Open zesde snaar (E)5A Open vijfde snaar (A)4D Open vierde snaar (D)3G Open derde snaar (G)2B Open tweede snaar (B)1E Open eerste snaar (E)* De referentietoonhoogte is A = 440 Hz. Dit kan niet worden gewijzigd. 3. Gebruik de [VOLUME]-regelaar van het JC CLEAN-kanaal om het volume aan te passen. 4. Speel een enkele noot op de open snaar die u wilt stemmen. Stem de snaar totdat het groene lampje brandt.

Te laagLicht rood op Licht rood opLicht groen opTe hoogToonhoogte is correct* Het rode lampje knippert als de toonhoogte helemaal niet klopt. * Druk op de [SELECT]-schakelaar. U hoort een referentietoon van de toonhoogte die is geselecteerd door de Type-schakelaar.

(Dit is de stemvorkfunctie. )5. Als u klaar bent met stemmen, drukt u opnieuw op de [TUNER]-schakelaar. Chromatisch stemmenAls u gedurende een volledige seconde of meer op de [TUNER]-schakelaar drukt, licht de [TUNER]-schakelaar op en kunt u het apparaat gebruiken voor chromatisch stemmen. Hierbij wordt de naam van de noot die de gespeelde noot het dichtste benadert, automatisch bepaald. In de modus voor chromatisch stemmen zal het geluid niet worden weergegeven door de luidspreker of de RECORDING OUT/PHONES-aansluiting. 1. Druk op de [TUNER]-schakelaar en houd deze ten minste gedurende één seconde ingedrukt. De [TUNER]-schakelaar knippert en de CUBE-20XL gaat in de modus voor chromatisch stemmen. 2. Speel een enkele noot op de open snaar die u wilt stemmen. Stem de snaar totdat het groene lampje brandt.

De stemvorkfunctie gebruikenAls u uw gitaar handmatig stemt, kunt u op de [SELECT]-schakelaar drukken om een stemreferentietoon weer te geven op de toonhoogte die is geselecteerd door de Type-schakelaar. 1. Druk op de [TUNER]-schakelaar. De CUBE-20XL gaat in de stemmodus en de [TUNER]-schakelaar licht op. 2. Gebruik de Type-schakelaar om de snaar te selecteren die u wilt stemmen. * De referentietoonhoogte is A = 440 Hz. Dit kan niet worden gewijzigd. 3. Gebruik de [VOLUME]-regelaar van het JC CLEAN-kanaal om het volume aan te passen. 4. Druk op de [SELECT]-schakelaar. De referentietoon wordt weergegeven op de toonhoogte van de snaar die is geselecteerd door de Type-schakelaar. 5. Speel een enkele noot op de open snaar die u wilt stemmen. Speel een open snaar of een harmonische frequentie en stem uw gitaar zodat deze overeenstemt met de referentietoon. 6.

8EXTREMEDit is een extreem geluid met een intense vervorming. Dit is een heel gevoelig geluid met heel wat pit in de lage tonen en scherpte en kracht in de hoge tonen. U verkrijgt variaties in het geluid door de [MIDDLE]-regelaar te draaien. Als u HEAVY OCTAVE inschakelt, verkrijgt u een nog grotere vervorming in de lage tonen. Space CleanDit is een transparant geluid dat gebruik maakt van ruimtelijke eecten. Selecteer de JC CLEAN-versterker, die is gebaseerd op de Roland JC-120, en voeg chorus en een lange delay toe. Als u deze instelling gebruikt met een gitaar die is voorzien van single coil pickups, verkrijgt u prachtig klinkende arpeggio's en akkoorden. Afhankelijk van de frase die wordt gespeeld, kan het handig zijn de delaytijd van het delaygeluid ietwat trager in te stellen dan het tempo van de frase.

Power GrungeDit eect zorgt voor een hevige vervorming met hoge tonen en een ruwe textuur. Als u de [GAIN]-regelaar instelt om een buitensporige vervorming van de gitaar te voorkomen, verkrijgt u een gitaargeluid met heldere ageoletten en krachtige snaargeluiden. U kunt ook het FLANGER-eect toevoegen om een geluid te verkrijgen met een krachtig, golvend geluid zoals het geluid van een straaljager. Bovendien resulteert het gebruik van een element in de voorste positie van de gitaar en het verhogen van de [GAIN]- en [MIDDLE]-regelaars in een vette leadklank met een lange sustain. Alternative MetalHet perfecte geluid voor zware, scherpe ris. Selecteer het high-gain METAL STACK en gebruik vervolgens de equalizer om een boost te geven aan de lage tonen. Wanneer dit eect wordt gebruikt met een humbucking pickup bij de brug, verkrijgt u een extreem vervormingseect.

U kunt bovendien een lange delay toevoegen om dit eect te gebruiken voor een leadklank met een lange sustain. Als u een korte delay toevoegt, krijgt u een dubbel geluid alsof er twee uitvoerders tegelijk dezelfde frasen spelen.

10SpecicatiesCUBE-20XLNominaal uitgangsvermogen 20 WNominaal ingangsniveau INPUT (JC CLEAN-kanaal) -10dBu/1MΩAUX IN -10dBuLuidsprekers 20 cm (8 inch)Bedieningselementen[POWER]-schakelaar[SELECT]-schakelaar[TUNER]-schakelaar[POWER SQUEEZER]-schakelaar [VOLUME]-regelaar Type-schakelaar (ACOUSTIC SIM, OVERDRIVE, DISTORTION, METAL, METAL STACK, EXTREME), [GAIN]-regelaar, [VOLUME]-regelaar [BASS]-regelaar, [MIDDLE]-regelaar, [TREBLE]-regelaar [EFX /SOLO]-regelaar (CHORUS, FLANGER, PHASER, TREMOLO, SOLO, HEAVY OCTAVE) [DELAY/REVERB]-regelaar (DELAY, REVERB, SPRING)Indicators JC CLEAN-kanaal, LEAD-kanaal, EFX/SOLO, TUNER, POWER SQUEEZERAansluitingenINPUT-ingang, AUX IN-ingang, FOOT SW-aansluiting (SELECT, EFX/SOLO), RECORDING OUT/PHONES-aansluitingStroomverbruik 24 WAfmetingen 385 (B) x 240 (D) x 385 (H) mm15-3/16 (B) x 9-1/2 (D) x 15-3/16 (H) inchGewicht 9 kg / 19 lbs, 14 ozAccessoires Gebruikershandleiding* 0 dBu = 0,775 Vrms* Met het oog op productverbetering, kunnen de specicaties en/of het uitzicht van dit toestel worden gewijzigd zonder voorafgaande kennisgeving.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Roland Cube 20XL stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden