Ricoh Aficio SP 1200S Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Ricoh Aficio SP 1200S (96 pagina’s), behorend tot de categorie Multifunctional printers. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 28 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Ricoh Aficio SP 1200S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/96
SP 1200S
Gebruikershandleiding
Lees deze handleiding aandachtig voordat u dit product gebruikt en houd deze bij de hand voor toekomstige
referentie. Voor een veilig en correct gebruik, zorg ervoor dat u de Belangrijke Informatie in deze handleiding leest
alvorens de machine te gebruiken.

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Ricoh
Categorie: Multifunctional printers
Model: Aficio SP 1200S
Ingebouwd display: Ja
Gewicht: 11100 g
Beeldscherm: LCD
USB-poort: Ja
Ethernet LAN: Nee
Geïntegreerde geheugenkaartlezer: Nee
Markt positionering: Thuis & kantoor
Aantal USB 2.0-poorten: 1
Stroomverbruik (in standby): 75 W
Intern geheugen: 16 MB
Stroomverbruik (PowerSave): 10 W
Maximale resolutie: 2400 x 600 DPI
Printkleuren: Zwart
Papierlade mediatypen: Normaal papier
Printtechnologie: Laser
Standaard interfaces: USB 2.0
Printsnelheid (zwart, standaardkwaliteit, A4/US Letter): 22 ppm
Printen: Zwart-wit afdrukken
Duplex printen: Nee
Paginabeschrijving talen: BR-Script 3, PCL 6, PostScript 3
Gebruiksindicatie (maximaal): - pagina's per maand
Digital Sender: Nee
Kopieën vergroten/verkleinen: 25 - 400 procent
Kopieersnelheid (zwart, standaard, A4): 22 cpm
Tijd voor eerste kopie (zwart, normaal): 15 s
Maximale kopieerresolutie: 600 x 600 DPI
Kopiëren: Zwart-wit kopiëren
Scannen: Scannen in kleur
Soort scanner: Flatbed-/ADF-scanner
Optische scanresolutie: 600 x 2400 DPI
Max. scangebied: 216 x 356 mm
Scansnelheid (kleur): 8 ppm
Scan snelheid (mono): 5.3 ppm
Faxen: Nee
Totale invoercapaciteit: 250 vel
Totale uitvoercapaciteit: 100 vel
Maximale ISO A-series papierformaat: A4
ISO A-series afmetingen (A0...A9): A4, A5, A6
Gemiddeld stroomverbruik ( bedrijfsresultaat ): 320 W
Direct printen: Nee
Tijdsduur tot de eerste pagina (zwart, normaal): 10 s
Papierlade mediagewicht: 60 - 105 g/m²
Maximale printafmetingen: 210 x 297 mm
ISO B-series afmetingen (B0...B9): B5
Non-ISO print papierafmetingen: Executive
Duplex scannen: Nee
Maximaal aantal kopieën: 99 kopieën
Dubbelzijdig kopiëren: Nee
Dubbelzijdig faxen: Nee
Meegeleverde drivers: Ja
Afmetingen (B x D x H): 428 x 397 x 305 mm
Automatische documentinvoer (ADF): Ja
Capaciteit automatische documentinvoer: 35 vel
All-in-one-functies: Copy, Print, Scan
Kleurenfuncties all-in-one: Scannen
Mediagewicht, automatische doorvoer: 64 - 90 g/m²
Wifi: Nee
AC-ingangsfrequentie: 50 - 60 Hz

Handleiding Ricoh Aficio SP 1200S – volledige tekst

21Gebruik van de documentatie1Hartelijk dank voor de aankoop van deze machine! Het lezen van de documentatie helpt u bij het optimaal benutten van uw machine.Symbolen en conventies die in de documentatie gebruikt worden. 1De volgende symbolen en conventies worden in de documentatie gebruikt.Algemene informatie 1Vet Vetgedrukte tekst identificeert toetsen op het bedieningspaneel van de machine of op het computerscherm.Cursief Cursief gedrukte tekst legt de nadruk op een belangrijk punt of verwijst naar een verwant onderwerp.Courier New Het lettertype Courier New identificeert de meldingen die worden weergegeven op het LCD-scherm van de machine. Waarschuwingen informeren u over de maatregelen die u moet treffen om persoonlijk letsel te voorkomen. "Voorzichtig" wijst u op procedures die u moet volgen om te vermijden dat de machine of andere voorwerpen schade oplopen.

De pictogrammen Elektrisch Gevaar waarschuwen u voor een mogelijke elektrische schok. Pictogrammen met waarschuwingen vestigen uw aandacht op maatregelen die u moet treffen om mogelijk persoonlijk letsel te voorkomen. Het pictogram Onjuiste configuratie waarschuwt u voor apparaten en bewerkingen die niet compatibel zijn met de machine. Pictogrammen met opmerkingen geven bruikbare tips.

Algemene informatie31De gebruikershandleiding voor de software1Deze gebruikershandleiding bevat niet alle informatie over de machine zoals hoe u de geavanceerde eigenschappen van fax, printer, scanner. Wanneer u gedetailleerde informatie over deze bewerkingen wilt leren, leest u de softwarehandleiding. Documentatie bekijken 1Documentatie bekijken 1Om de documentatie te bekijken, vanuit het Startmenu, wijst u Documentatie SP 1200-serie, TYPE 1200 aan, vanuit de programmagroep, en klikt u vervolgens op Gebruikershandleidingen. Als u de software niet hebt geïnstalleerd, kunt u de documentatie vinden door onderstaande instructies op te volgen:a Zet uw PC aan. Plaats de CD-ROM met het etiket Handleidingen in uw CD-ROM-station. b Als het scherm voor de taalkeuze verschijnt, klikt u op de gewenste taal. cHet hoofdmenu van de cd-rom wordt geopend.

Als dit venster niet verschijnt, gebruikt u Windows® Explorer om het Start. exe-program te vinden en te activeren vanuit de root-folder van de CD-ROM. d Klik op Documentatie. e Klik op de documentatie die u wilt lezen: (3 handleidings)PDF-documenten (3 handleidingen):gebruikershandleiding voor stand-alone bewerkingen, softwarehandleiding, en beknopte handleiding. Deze indeling wordt aanbevolen voor het afdrukken van handleidingen. Instructies voor het scannen opzoeken 1Er zijn verscheidene manieren waarop u documenten kunt scannen.

U kunt de instructies als volgt vinden:Softwarehandleiding: 1 Een document scannen met de TWAIN-driver in hoofdstuk 2 Een document scannen met de WIA-driver in hoofdstuk 2 ControlCenter3 gebruiken in hoofdstuk 3ScanSoft™ PaperPort™ 11SE met OCR Hoe-te-handleidingen 1 De complete ScanSoft™ PaperPort™ 11SE met OCR Hoe-te-handleidingen kunt u bekijken in het Help-gedeelte in de ScanSoft™ PaperPort™ 11SE toepassing. Instructies voor het scannen opzoeken 1Er zijn verscheidene manieren waarop u documenten kunt scannen.

Hoofdstuk 14Overzicht bedieningspaneel 1 1 Print toets Opdracht AnnulerenHiermee annuleert u een geprogrammeerde afdruktaak en wist u deze uit geheugen van de machine.Wanneer u meer afdruktaken wilt anuleren, houdt u deze toets ingedrukt totdat het LCD Alles annuleren toont.2 Scan toetsHiermee wordt de scanmodus van de machine geactiveerd. (Voor meer informatie over scannen raadpleegt u de softwarehandleiding op de cd-rom.)3 Kopie toetsen: Optiesu kunt snel en gemakkelijk tijdelijke instellingen voor het kopiëren selecteren. Vergroot/VerkleinVerkleint of vergroot kopieën. ContrastU kunt het contrast van de afdrukken verhogen of verkleinen.

Aantal/kopieënGebruik deze toets om meer kopieën te maken.4LCDHierop worden meldingen weergegeven die u helpen bij de configuratie en het gebruik van uw machine.5 Menutoetsen: Wis/terugHiermee verwijdert u ingevoerde gegevens of annuleert u de huidige instelling.a + of b -Druk hierop om door de menu's en opties te bladeren.OKHiermee kunt u de instellingen op de machine opslaan. MenuHiermee kunt u het menu openen om de instellingen van de machine te programmeren.6 StartHiermee kunt u kopieën maken, of scannen.7 Stop/EindigenMet een druk op deze toets wordt een bewerking gestopt of een menu verlaten.

522Papier en afdrukmedia laden2De machine kan papier laden vanuit de standaardpapierlade of handmatige invoergleuf.Houd rekening met het volgende als u papier in de papierlade plaatst: Als het afdrukmenu van uw toepassing een optie biedt voor het opgeven van het papierformaat, kunt u dit via de toepassing doen. Als deze optie niet door de toepassing geboden wordt, kunt u het papierformaat opgeven in de printerdriver of via het bedieningspaneel. Voordat u papier gebruikt met gaten, zoals multomappapier, moet u de stapel doorwaaieren om papierstoringen te voorkomen. Papier in de papierlade plaatsen2Afdrukken op normaal papier, kringlooppapier of transparanten vanuit de papierlade 2a Trek de papierlade volledig uit de machine. b Druk op de groene ontgrendeling van de papiergeleiders en verschuif de papiergeleiders voor het correcte papierformaat. Zorg dat de geleiders goed vastzitten.

Hoofdstuk 26c Plaats papier in de lade, en controleer of het papier onder het merkteken voor maximaal papier (1) blijft. De zijde waarop u wilt afdrukken, moet naar beneden zijn gericht. VOORZICHTIG Controleer of de papiergeleiders de zijkanten van het papier raken, om machineschade tengevolge van scheeflopend papier te vermijden. d Plaats de papierlade stevig terug in de machine. Zorg ervoor dat hij geheel in de machine zit.e Vouw de steunflap (1) open om te vermijden dat het papier van de neerwaarts gerichte uitvoerlade glijdt. Papier laden in de handmatige invoergleuf 2U kunt enveloppen en speciale afdrukmedia één voor één invoeren via de handmatige invoergleuf.

Gebruik de handmatige invoergleuf om etiketten, enveloppen of dikker papier af te drukken of te kopiëren.Afdrukken op normaal papier, kringlooppapier of transparanten via de handmatige invoergleuf2OpmerkingDe machine stelt vervolgens automatisch de handmatige invoermodus in wanneer u papier in de handmatige invoergleuf plaatst. a Vouw de steunflap (1) open om te vermijden dat het papier van de neerwaarts gerichte uitvoerlade glijdt, of verwijder iedere pagina zodra deze uit de machine komt. b Open het deksel van de handmatige invoergleuf. 111

Papier en documenten laden72c Schuif de papiergleiders van de handmatige invoergleuf met beide handen op de breedte van het papier dat u wilt gebruiken. d Plaats met beide handen één vel papier of één transparant in de handmatige invoergleuf tot de voorrand van het papier de papieraanvoerrol raakt. Wanneer u voelt dat machine het papier naar binnen trekt, laat het dan gaan. Afdrukken op dik papier, bankpostpapier, etiketten en enveloppen2Wanneer de achterste uitvoerlade naar beneden is getrokken, heeft de machine een recht papiertrajct van de handmatige invoergleuf tot aan de achterkant van de machine.

Gebruik deze invoer- en uitvoermethode wanneer u wilt afdrukken op dik papier, etiketten of enveloppen.Opmerking• Verwijder ieder afgedrukt vel of enveloppe onmiddellijk, om een opstopping te vermijden.• De machine stelt vervolgens automatisch de handmatige invoermodus in wanneer u papier in de handmatige invoergleuf plaatst. a Open het achterdeksel (achterste uitvoerlade). b Open het deksel van de handmatige invoergleuf.

Hoofdstuk 28c Schuif de papiergleiders van de handmatige invoergleuf met beide handen op de breedte van het papier dat u wilt gebruiken. d Plaats met beide handen één vel papier of één enveloppe in de handmatige invoergleuf tot de voorrand van het papier of enveloppe de papieraanvoerrol raakt. Wanneer u voelt dat machine het papier naar binnen trekt, laat het dan gaan. Opmerking• Plaats het papier in de handmatige invoergleuf met de te bedrukken zijde naar boven.• Zorg ervoor dat de printmedia (Zie Acceptabel papier en andere printmedia op pagina 10.) recht zijn en zich in de juiste positie op de handmatige invoergleuf bevinden. Anders is de aanvoer van het transparant niet goed, resulterend in een scheve afdruk of een papieropstopping.• Plaats nooit meer dan één vel papier tegelijk in de handmatige invoergleuf.

Dat kan namelijk een papierstoring veroorzaken.• Wanneer u printmedia in de handmatige invoergleuf doet voordat de machine in de toestand Gereed staat, werpt de machine de media onbedrukt uit.• Wanneer u een kleine afdruk gemakkelijk uit de uitvoerlade wilt verwijderen, tilt u het scannerdeksel met twee handen op, zoals de illustratie weergeeft. • U kunt de machine blijven gebruiken terwijl het scannerdeksel omhoog staat. U sluit het scannerdeksel door het met beide handen omlaag te duwen.

Papier en documenten laden92Niet-afdrukbaar gebied 2Niet-afdrukbaar gebied voor kopieën 2Het afdrukgebied van de machine begint bij circa 3 mm vanaf onder- en bovenkant, en 2 mm vanaf beide zijden van het papier. 13 mm22 mmOpmerkingHet niet-afdrukbare gebied dat hierboven is afgebeeld, geldt voor een enkele kopie of een 1 op 1-kopie met A4-papier. Het niet-afdrukbare gebied verandert naargelang het papierformaat. Niet-afdrukbaar gebied bij afdrukken vanaf een computer 2Bij gebruik van het printer-stuurprogramma is het afdrukgebied kleiner dan het papierformaat, zoals hieronder afgebeeld.OpmerkingHet niet-afdrukbare gebied dat hierboven is afgebeeld, geldt voor papier van A4-formaat. Het niet-afdrukbare gebied verandert naargelang het papierformaat. 2211Staand Liggend 22112211PrinterstuurprogrammaStaand 1 4,23 mm2 6,01 mmLiggend 1 4,23 mm25 mm

Hoofdstuk 210Acceptabel papier en andere printmedia 2De afdrukkwaliteit kan variëren naargelang het type papier dat u gebruikt. U kunt de volgende printmedia gebruiken: normaal papier, bankpostpapier, kringlooppapier, transparanten, etiketten of enveloppen. Voor de beste resultaten volgt u onderstaande instructies: Gebruik papier dat geschikt is voor kopiëren op normaal papier.  Gebruik papier van 75 tot 90 g/m2.  Gebruik etiketten en transparanten die geschikt zijn voor laserprinters.  Plaats NOOIT verschillende typen papier tegelijk in de papierlade. Hierdoor kunnen papierstoringen optreden.  Voor een correct afdrukresultaat moet u in uw softwaretoepassing het papierformaat instellen van het papier dat zich in de lade bevindt.  Raak de bedrukte zijde van het papier niet aan vlak na het afdrukken.

 Wanneer u transparanten gebruikt, verwijder ieder bedrukt vel dan onmiddellijk om verontreiniging of papieropstoppingen te vermijden.  Gebruik langlopend papier met een neutrale pH-waarde en een vochtigheidspercentage van circa 5%. Aanbevolen papier en printmedia 2Om de beste afdrukkwaliteit te verkrijgen, raden wij u aan het volgende papier te gebruiken:Type en afmetingen van het papier 2De machine kan papier laden vanuit de standaardpapierlade of handmatige invoergleuf. Standaardpapierlade 2Aangezien de standaardlade een universeel type is, kunt u elk van de in de tabel op Papiercapaciteit van de lades op pagina 11 vermelde papierformaten gebruiken (één papiertype en -formaat per keer). De standaardpapierlade kan maximaal 250 vellen papier van Letter/A4formaat laden (80 g/m2).

De stapel papier mag niet hoger zijn dan de aanduiding voor de maximale papierhoogte op de papiergeleider voor de breedte. Sleuf voor handmatige invoer 2De handmatige invoergleuf kan een vel doorlaten met afmetingen 76,2 tot 220 mm breed en 116 tot 406,4 mm lang. U kunt de handmatige invoergleuf gebruiken voor speciaal papier, enveloppen of etiketten.

Papier en documenten laden112Papiercapaciteit van de lades 2Aanbevolen papierspecificaties 2De volgende papierspecificaties zijn geschikt voor deze machine.Speciaal papier gebruiken 2De machine functioneert goed met de meeste typen xerografisch en bankpostpapier. Sommige typen papier kunnen echter van invloed zijn op de afdrukkwaliteit of bewerkingsbetrouwbaarheid. Maak altijd eerst een proefafdruk voordat u papier aanschaft om zeker te zijn van het gewenste resultaat. Bewaar papier in de originele verpakking en zorg dat deze gesloten blijft.

Bewaar het papier plat en verwijderd van vocht, direct zonlicht en warmte.Enkele belangrijke richtlijnen bij het kiezen van papier: Gebruik geen inkjetpapier, het kan leiden tot papieropstoppingen of schade aan de machine. Voorgedrukt papier moet inkt gebruiken dat tegen de temperatuur van het fuseerproces van de machine kan (200 °C). Als u normaal papier, papier met een ruw oppervlak of papier dat is gekreukeld of gevouwen gebruikt, kan het afdrukresultaat tegenvallen.Papierformaat Papiersoorten Aantal vellenPapierlade A4, letter, executive, A5, A6, B5, B6.Normaal papier en kringlooppapiermaximaal 250 [80 g/m2]Transparant maximaal 10Handmatige invoergleuf Breedte: 76,2 tot 220 mmLength: 116 tot 406,4 mmNormaal papier, kringlooppapier, bankpostpapier, enveloppen, etiketten en transparanten1Basisgewicht 75-90 (g/m2)Dikte 80-110 (µm)Ruwheid Hoger dan 20 (sec.)Stijfheid90-150 (cm3/100)Vezelrichting LanglopendSoortelijke volumeweerstand10e9-10e11 (ohm)Soortelijke weerstand aan oppervlakte10e9-10e12 (ohm-cm)Vulmiddel CaCO3 (Neutraal)Asgehalte Minder dan 23 (wt%)Helderheid Hoger dan 80 (%)Ondoorzichtigheid Hoger dan 85 (%)

Hoofdstuk 212Te vermijden typen papier 2VOORZICHTIG Sommige typen papier bieden niet het gewenste resultaat of kunnen schade veroorzaken aan de machine.Gebruik GEEN papier:• met een grove textuur• dat extreem glad of glanzend is• dat gekruld of scheef is 12 mm• dat gecoat is of een chemische vernislaag heeft• dat beschadigd, gekreukeld of gevouwen is• dat het in deze handleiding aanbevolen gewicht overschrijdt• met tabs en nietjes• met een briefhoofd dat thermografisch gedrukt is of met inkt die niet tegen hoge temperaturen bestand is• dat uit meerdere delen bestaat of zonder carbon• dat is bedoeld voor inkjetprintersAls u een van de bovenstaande typen papier gebruikt, kan de machine beschadigd raken. Deze schade is niet gedekt onder één van onze garanties of overeenkomsten inzake dienstverlening. Enveloppen 2De meeste enveloppen zijn geschikt voor deze machine.

Sommige vormen enveloppen kunnen echter mogelijk problemen met de toevoer en de afdrukkwaliteit veroorzaken. Een geschikte envelop heeft randen met rechte, scherpe vouwen en de rand mag niet dikker zijn dan twee vellen papier. De envelop moet vlak liggen en mag niet zakachtig of flodderig zijn. Koop enveloppen van hoge kwaliteit bij een leverancier die weet dat u de enveloppen gaat gebruiken in een lasermachine.U kunt enveloppen één voor één invoeren via de handmatige invoergleuf.

Advies: voordat u een groot aantal enveloppen afdrukt, maakt u een proefafdruk om zeker te zijn van het afdrukresultaat.Controleer het volgende. De flap van de envelop dient zich aan de lengtezijde te bevinden. De flappen dienen scherp en correct te zijn gevouwen (onregelmatig gesneden of gevouwen enveloppen kunnen papierstoringen veroorzaken).Enveloppen dienenuit twee lagen te bestaan in de hieronder omcirkelde gedeelten. 1 Invoerrichting We raden u aan niet binnen een marge van 15 mm van de randen van de envelop af te drukken. Door de fabrikant geplakte voegen dienen stevig te zijn.1111

Deze schade is niet gedekt onder één van onze garanties of overeenkomsten inzake dienstverlening.De dikte, het formaat en de flapvorm van de enveloppen die u gebruikt, kunnen tot invoerproblemen leiden.

Hoofdstuk 214Etiketten 2De machine kan afdrukken op de meeste typen etiketten die bedoeld zijn voor een lasermachine. Etiketten dienen een plaklaag op basis van acryl te hebben omdat dit materiaal beter bestand is tegen de hoge temperaturen in de fuser unit. De plaklaag dient niet in contact te komen met enig deel van de machine, omdat de etiketten dan aan de drumeenheid of rollen blijven kleven waardoor papierstoringen en problemen met de afdrukkwaliteit kunnen optreden. Er mag geen plaklaag open liggen tussen de etiketten. Etiketten moeten zo gerangschikt worden dat de volledige lengte en breedte van het vel bedekt zijn. Het gebruik van ruimten tussen de etiketten kan leiden tot het loslaten van etiketten waardoor ernstige papierstoringen of afdrukproblemen kunnen ontstaan. Etiketten moeten bestand zijn tegen een temperatuur van 200 graden Celsius, gedurende 0,1 seconden.

Etikettenvellen mogen niet zwaarder zijn dan het gewicht dat in deze gebruikershandleiding is gespecificeerd. Etiketten die deze specificatie overschrijden worden mogelijk niet goed ingevoerd of afgedrukt en kunnen schade veroorzaken aan de machine. Etiketten kunt u uitsluitend invoeren via de handmatige invoergleuf. Te vermijden typen etiketten 2Gebruik geen etiketten die beschadigd, gekruld of verkreukeld zijn of een ongebruikelijke vorm hebben. VOORZICHTIG Voer GEEN gedeeltelijk gebruikte etiketvellen toe. Het onbedekte draagvel kan schade toebrengen aan de machine. Documenten laden 2Met behulp van de automatische documentinvoer (ADF)2De ADF kan maximaal 35 pagina's bevatten en voert elk vel afzonderlijk in. Gebruik standaardpapier 80 g/m2 en waaier de pagina's altijd door voordat u ze invoert in de ADF.

Aanbevolen omgeving 2VOORZICHTIG Laat dikke documenten NIET op de glasplaat liggen. Hierdoor kan een papierstoring in de ADF optreden. Gebruik GEEN papier dat gekruld, gekreukeld, gevouwen, gescheurd of geplakt is, of nietjes, paperclips of plakband bevat.

Gebruik GEEN karton, krantenpapier of stof. Om te voorkomen dat u uw machine beschadigt terwijl u de ADF gebruikt, mag u NIET aan het document trekken terwijl het wordt ingevoerd. Zie met behulp van de glasplaat op pagina 15 om documenten te scannen die geen standaardformaat hebben.  Controleer of de inkt volledig droog is als het document beschreven is. Temperatuur: 20 tot 30 °C Vochtigheid: 50% - 70% Papier: Xerox Premier TCF 80 g/m2 of Xerox Business 80 g/m2.

Papier en documenten laden152 Documenten die u wilt faxen, moeten 148 tot 215,9 mm breed en 148 tot 355,6 mm lang zijn, met een standaard gewicht van 80 g/m2.a Vouw ADF-documentsteunklep (1) en ADF-steun (2) uit. b Blader de stapel goed door.c Leg uw documenten met de bedrukte kant naar boven en de bovenrand eerst in de ADF tot u voelt dat ze de invoerrol raken. d Stel de papiergeleiders (1) in op de breedte van uw document. met behulp van de glasplaat 2U kunt de glasplaat gebruiken om de pagina’s uit een boek of afzonderlijke vellen papier te faxen, te scannen of te kopiëren. Documenten kunnen maximaal 215,9 mm breed en 297 mm lang zijn.OpmerkingAls u de glasplaat wilt gebruiken, moet de ADF leeg zijn. a Til het documentdeksel op.b Gebruik de documentgeleiders links om het document in het midden van de glasplaat te leggen, met de bedrukte zijde naar beneden.

c Sluit het documentdeksel.VOORZICHTIG Als u een boek of een lijvig document wilt scannen, laat het deksel dan niet dichtvallen en druk er niet op. 211

163Papierinstellingen 3Papiersoort 3Stel de machine in op het papier dat u gebruikt. Hierdoor verkrijgt u de beste afdrukkwaliteit.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om 1.Papiersoort te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om Dun, Normaal, Dik, Extra dik, Transparanten of Gerecycl.papier te kiezen.Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.Papierformaat 3U kunt zeven papierformaten gebruiken voor het maken van afdrukken: A4, Letter, Executive, A5, A6, B5 en B6. Als u een ander papierformaat in de lade plaatst, dient u ook de instelling van het papierformaat te wijzigen zodat de machine het document passend op de pagina kan plaatsen.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren.

1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om 2.Papierformaat te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om A4, Letter, Executive, A5, A6, B5 of B6 te kiezen.Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.OpmerkingWanneer u Transparanten selecteert als het papiertype, kunt u uitsluitend papierformaat Letter of A4 selecteren in stap d. Volume-instellingen 3Volume van waarschuwingstoon3Wanneer de waarschuwingstoon aanstaat, geeft de machine een geluidssignaal, wanneer u een toets indrukt of een vergissing maakt. U kunt kiezen uit een aantal volumeniveaus, van Hoog tot Uit.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om 3.Waarsch.toon te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om Uit, Laag, Half of Hoog te selecteren.Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.Algemene instelling 3

Algemene instelling173Ecologische functies 3Toner sparen 3Met deze functie kunt u toner besparen. Wanneer u de tonerbespaarstand op Aan zet, worden de afdrukken lichter. De standaardinstelling is Uit.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om 4.Bespaarstand te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om 1.Toner sparen te kiezen.Druk op OK.e Druk op a of b om Aan of Uit te selecteren.Druk op OK.f Druk op Stop/Eindigen.OpmerkingWe raden u af de tonerbespaarstand te gebruiken voor het afdrukken van foto's of afbeeldingen in grijswaarden. Slaapstand 3Als u de slaapstand instelt, verbruikt u minder energie, omdat de fuser wordt uitgezet terwijl de machine inactief is. U kunt kiezen hoelang de machine inactief moet zijn (van 00 tot 99 minuten) voor deze naar de slaapstand overgaat.

De timer wordt automatisch op nul gezet wanneer de machine computergegevens ontvangt of een kopie maakt. De standaardinstelling is 05 minuten. Wanneer de machine zich in slaapstand bevindt, wordt Slaapstand op het LCD-scherm weergegeven. Bij afdrukken of kopiëren in de slaapstand, moet u even wachten tot de fuser is opgewarmd.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om 4.Bespaarstand te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om 2.Slaapstand te kiezen.Druk op OK.e Voer in hoe lang de machine inactief moet zijn alvorens in slaapstand over te gaan (00 tot 99). Druk op OK.f Druk op Stop/Eindigen. OpmerkingWanneer u de slaapstand uit wilt schakelen. drukt u Start en Opties tegelijk in e. Druk op a of b om Uit te selecteren. Druk op OK.

Hoofdstuk 318LCD-contrast 3U kunt het contrast instellen zodat het LCD-scherm lichter of donkerder wordt.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om te selecteren. 5.LCD Contrast.Druk op OK.d Druk op a om het LCD-scherm donkerder te maken. Of druk op b om het LCD-scherm lichter te maken.Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.Lijst Gebruikersinstellingen3U kunt een lijst afdrukken met behulp van instellingen die u hebt geprogrammeerd.a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 1.Standaardinst..Druk op OK.c Druk op a of b om te selecteren. 6.Gebruikersinst.Druk op OK.d Druk op Start.e Druk op Stop/Eindigen.

204Kopiëren 4Kopieermodus invoeren 4 1 Stapelen/sorteren2 Kopieerverhouding en kopieerindeling3 Contrast4 Kwaliteit5 Aantal exemplarenEén kopie maken 4a Plaats het document.b Druk op Start.Meerdere kopieën maken 4a Plaats het document.b Ga op een van de volgende manieren te werk: Druk op Aantal/kopieën om het aantal kopieën in te voeren (maximaal 99). Druk op a of b (of houd hem ingedrukt) voor een hoger of lager aantal kopieën.c Druk op Start.OpmerkingZie Kopieën soteren met behulp van de ADF op pagina 24 voor het sorteren van de kopieën. Kopiëren onderbreken 4Druk op Stop/Eindigen om het kopiëren te stoppen.Identiteitskaart kopiëren 2 op 1 4U kunt beide kanten van uw identiteitskaart op één pagina kopiëren en daarbij het originele formaat van de kaart behouden.a Plaats uw identiteitskaart met de bedrukte zijde naar beneden op de linkerzijde van de glasplaat.

 Zelfs als er een document in de ADF is geplaatst, zal de machine de gegevens scannen met de glasplaat.b Druk op Opties. Het LCD-scherm Identiteitskaart kopiëren 2 op 1.c Druk op OK.d Druk op Start.Wanneer de machine de eerste kant van de kaart heeft gescand, zal het LCD-scherm de volgende instructie weergeven. Id omdraaienEn druk op Starte Draai uw identiteitskaart om en plaats deze op de linkerzijde van de glasplaat.Kopiëren 4

Kopiëren214f Druk op Start.De machine scant de andere kant van de kaart en drukt de pagina af.OpmerkingWanneer Identiteitskaart kopiëren 2 op 1 gekozen is, wordt de kwaliteit ingesteld op Foto en het contrast op +1 (-nnnon+) Kopieeropties (tijdelijke instellingen) 4Gebruik de tijdelijke Kopie kopieertoetsen, als u de kopieerinstellingen snel tijdelijk voor de volgende kopie wilt wijzigen. U kunt verschillende combinaties gebruiken. De machine keert één minuut na het kopiëren terug naar zijn standaard instellingen.De gekopieerde afbeelding vergroten of verkleinen 4U kunt de volgende vergrotings- of verkleiningspercentages selecteren:* De fabrieksinstelling is in vet schrift met een asterisk.Druk op 100%*97% LTRiA494% A4iLTR91% Full Page85% LTRiEXE83%78%70% A4iA550%Custom(25-400%)Auto200%141% A5iA4104% EXEiLTR

(Zie Papierformaat op pagina 16.) Auto is uitsluitend beschikbaar bij gebruik van de ADF.Met Custom(25-400%)kunt u een percentage tussen 25% en 400% instellen.Volg onderstaande instructies om de volgende kopie te vergroten of te verkleinen: a Plaats het document.b Voer het aantal afdrukken in dat u wilt maken.c Druk op Vergroot/Verklein.d Ga op een van de volgende manieren te werk: Druk op a of b om het gewenste vergrotings- of verkleiningspercentage te selecteren.Druk op OK. Druk op a of b om Custom(25-400%) te selecteren.Druk op OK.Druk op a of b om het gewenste vergrotings- of verkleiningspercentage te selecteren tussen 25% en 400%.Druk op OK.e Druk op Start.OpmerkingOpties voor paginalay-out 2 op 1 (P), 2 op 1 (L), 4 op 1 (P) of 4 op 1 (L) zijn niet beschikbaar met Vergroten/verkleinen.

Contrast instellen 4Contrast 4Pas het contrast aan om een beeld er scherper en levendiger te laten uitzien.Volg de onderstaande stappen om de contrastinstelling tijdelijk te wijzigen:a Plaats het document.b Voer het aantal afdrukken in dat u wilt maken.c Druk op Contrast.d Druk op a of b om het contrast te verhogen of verlagen.Druk op OK.e Druk op Start. Volg de onderstaande stappen om de standaardinstelling te wijzigen:a Druk op Menu.b Druk op a of b om 2.Kopie te kiezen.Druk op OK.c Druk op a of b om 2.Contrast te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om het contrast te vergroten of te verkleinen. Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.

Kopiëren234De toets Opties gebruiken 4Gebruik de toets Opties om snel de volgende tijdelijke kopieerinstellingen voor de volgende kopie in te stellen.De kopieerkwaliteit verbeteren 4U kunt kiezen uit een serie kwaliteitsinstellingen. De standaardinstelling is Auto. AutoAuto is de aanbevolen stand voor normale afdrukken. Geschikt voor documenten die zowel tekst als foto’s bevatten. TekstGeschikt voor documenten die uitsluitend tekst bevatten. FotoGeschikt voor het kopiëren van foto’s.Volg de onderstaande stappen om de kwaliteitsinstelling tijdelijk te wijzigen:a Plaats het document.b Voer het aantal afdrukken in dat u wilt maken.c Druk op Opties.

Hoofdstuk 424e Druk op Start.Volg de onderstaande stappen om de standaardinstelling te wijzigen:a Druk op Menu.b Druk op a of b om te selecteren. 2.Kopie.Druk op OK.c Druk op a of b om 1.Kwaliteit te kiezen.Druk op OK.d Druk op a of b om de kopieerkwaliteit te selecteren.Druk op OK.e Druk op Stop/Eindigen.Kopieën soteren met behulp van de ADF 4U kunt meerdere kopieën sorteren. De pagina’s worden gestapeld in de volgorde 1 2 3, 1 2 3, 1 2 3 enz.a Plaats het document in de ADF.b Voer het aantal afdrukken in dat u wilt maken.c Druk op Opties en a of b om Stapel/Sorteer te selecteren. Druk op OK.d Druk op a of b om Sorteren te selecteren. Druk op OK.e Druk op Start.N op 1-kopieën maken (paginalay-out) 4U kunt de hoeveelheid papier die u gebruikt voor het kopiëren verminderen door de functie N op 1-kopie te gebruiken.

U kunt zo twee of vier pagina’s op één vel kopiëren en daarmee papier besparen.Belangrijk 4 Controleer of het papierformaat is ingesteld op Letter of A4. (P) betekent Portrait (staand) en (L) betekent Landscape (liggend). U kunt de instelling Vergroot / Verklein niet gebruiken met de functie N op 1.a Plaats het document.b Voer het aantal afdrukken in dat u wilt maken.c Druk op Opties.d Druk op a of b om Pagina layout te selecteren. Druk op OK.e Druk op a of b om 2 op 1 (P), 2 op 1 (L), 4 op 1 (P), 4 op 1 (L) of Uit(1 op 1) te selecteren.Druk op OK.f Druk op Start om de pagina te scannen.Als u het document in de ADF hebt geplaatst, worden de pagina's gescand en wordt het afdrukken gestart.Wanneer u de glasplaat gebruikt, ga dan naar g.g Nadat de machine de pagina heeft gescand, drukt u op a om de volgende pagina te scannen. Volgende Pagina?a Ja b Nee

Kopiëren254hPlaats de volgende pagina op de glasplaat.Druk op OK.Herhaal stap g en h voor elke pagina die u in deze indeling gebruikt.i Druk op b in h om te stoppen nadat alle pagina's zijn gescand.Wanneer u kopieert vanaf de ADF: 4Plaats het document met de bedrukte zijde naar boven zoals hieronder aangegeven: 2 in 1 (P)  2 in 1 (L)  4 in 1 (P)  4 in 1 (L) Wanneer u kopieert vanaf de glasplaat:4Plaats het document met de bedrukte zijde naar beneden zoals hieronder aangegeven: 2 in 1 (P)  2 in 1 (L)  4 in 1 (P)  4 in 1 (L) De melding geheugen vol4Wanneer het geheugen tijdens het kopiëren vol raakt, vermeldt het LCD-scherm wat u verder moet doen.Wanneer een melding Geheugen vol verschijnt tijdens het scannen van een volgende pagina, kunt u op Start drukken om de tot dusverre gescande pagina's te kopiëren of op Stop/Eindigen drukken om de taak te annuleren.

285De Gebruikershandleiding op de CD-ROM bevat de Installatiehandleiding, Gebruikershandleiding en Softwarehandleiding voor beschikbare functies bij aansluiting op een computer (bijvoorbeeld afdrukken en scannen). Deze handleidingen bevatten handige koppelingen waarmee u rechtstreeks naar een bepaalde sectie kunt gaan.De handleidingen bevatten informatie over de volgende functies: Afdrukken Scannen ControlCenter3 ControlCenter2Gebruik van de PDF-gebruikershandleiding5Hieronder volgt een korte toelichting over het gebruik van de PDF-gebruikershandleiding.OpmerkingZie Hoofdstuk 1 als u de software nog niet hebt geïnstalleerd.

30AEen geschikte plaats kiezen AZet de machine op een vlakke, stabiele ondergrond die vrij is van trillingen. Plaats de machine in de buurt van een standaard, geaard stopcontact. Kies een plaats met een stabiele temperatuur tussen 10° C en 32,5° C en een luchtvochtigheid van 20% tot 80% (zonder condensatie). Zorg dat de kabels die naar de machine leiden geen gevaar voor struikelen opleveren. Plaats de machine niet op het tapijt. Plaats het apparaat niet in de buurt van verwarmingstoestellen, airconditioners, water, chemicaliën of koelkasten.Zorg dat de machine niet wordt blootgesteld aan direct zonlicht, overmatige warmte, vocht of stof. Sluit de machine niet aan op stopcontacten voorzien van wandschakelaars of automatische timers, of op dezelfde stroomkring als grote apparaten die de stroomtoevoer kunnen verstoren.Veiligheid en wetgeving A

Veiligheid en wetgeving31ABelangrijke informatie AVeiligheidsmaatregelen ALees deze voorschriften voordat u probeert enig onderhoud te verrichten, en bewaar ze zodat u ze later kunt naslaan. Volg bij het gebruiken van uw apparatuur belangrijke veiligheidsvoorschriften (bijvoorbeeld de volgende) altijd op, teneinde het risico van brand, stroomstoot of lichamelijk letsel te verminderen. Gebruik dit product NIET in de buurt van water of in een vochtige omgeving. Gebruik dit product niet tijdens een storm.

Bliksem kan mogelijk elektrische schokken veroorzaken. Wij RADEN het gebruik van een verlengsnoer AF. Als er kabels beschadigd raken, uw machine loskoppelen en contact opnemen met uw dealer. Zet GEEN voorwerpen op de machine en houd de ontluchtingsopeningen vrij. Dit apparaat moet worden aangesloten op een geaarde wisselstroombron in de buurt, binnen het bereik dat op het etiket betreffende de spanning staat aangegeven. Sluit het apparaat NIET aan op een gelijkstroombron of -omvormer. Wanneer u twijfels hebt, neemt u contact op met een gekwalificeerde elektricien.

32WAARSCHUWING Haal de stekker uit het stopcontact voordat u het apparaat van binnen reinigt. Hanteer de stekker NOOIT met natte handen. U kunt dan namelijk een elektrische schok krijgen. Controleer altijd of de stekker goed geplaatst is.Wanneer u de machine pas hebt gebruikt, zijn sommige onderdelen in de machine erg heet. Wanneer u het frontdeksel of het achterpaneel van de machine opent, mag u NOOIT de onderdelen van de grijze zones in de afbeeldingen aanraken. Plaats uw handen niet op de rand van de machine onder het documentdeksel of scannerdeksel zoals aangegeven in de afbeelding, teneinde letsel te voorkomen. Om letsel te voorkomen, is het zaak dat u uw vingers NIET in het in de afbeeldingen aangegeven gedeelte steekt.

Veiligheid en wetgeving33A OpmerkingDe fuser unit is gemarkeerd met een waarschuwingsetiket. Verwijder of beschadig het etiket NIET. VOORZICHTIG Verwijder de stekker uit het stopcontact en maak de uiteindes en het oppervlak van de stekker ten minste één keer per jaar schoon. Een opeenhoping van stof bij de stekker is brandgevaarlijk. GEEN stofzuiger gebruiken voor het schoonmaken van gemorste toner. Het tonerstof zou kunnen ontbranden in de stofzuiger en eventueel een brand veroorzaken. Maak het tonerpoeder voorzichtig schoon met een droge, pluisvrije doek en gooi het weg conform de plaatselijke reglementeringen.Gebruik de daarvoor bedoelde handgrepen als u de machine verplaatst.

Zorg er eerst voor alle kabels los te koppelen.Gebruik bij het schoonmaken van de binnen- of buitenkant van de machine GEEN ENKELE ontvlambare stof, en GEEN ENKELE sproeivloeistof of biologisch oplosmiddel / vloeistof. U kunt dan namelijk brand veroorzaken of een elektrische schok krijgen. Raadpleeg Routineonderhoud op pagina 57 voor informatie over het schoonmaken van de machine. De verpakkingsmaterialen van de machine omvatten plastic zakken. Houd deze zakken verwijderd van baby’s en kinderen, om te vermijden dat ze er in stikken.

34Symbolen van de stroomschakelaarIn overeenstemming met norm IEC 60417 gebruikt het apparaat de volgende symbolen voor de stroomschakelaar:OpmerkingWanneer u de machine verplaatst, houd hem dan vast bij de handgrepen onder de scanner. Pak het apparaat bij het optillen NIET bij de bodem vast. IEC 60825-1:2007 specificatie ADit apparaat is een klasse 1 laserproduct, zoals vastgelegd in de IEC 60825-1:2007-specificaties. Het onderstaande etiket is bijgevoegd in de landen waar dit noodzakelijk is.Laserdiode AGolflengte: 780 - 800 nmUitgang: 10 mW max.Laserklasse: 3BWAARSCHUWING Het gebruik van sturingen, aanpassingen of toepassingen en procedures die afwijken van die uit deze handleiding kunnen gevaarlijke blootstelling aan straling veroorzaken. - betekent AAN ;- betekent UIT;Deze machine heeft een klasse 3B laserdiode die onzichtbare laserstraling in de scannerunit straalt.

Veiligheid en wetgeving35AHet apparaat loskoppelen AInstalleer dit product in de nabijheid van een goed bereikbaar stopcontact. In noodgevallen moet u het netsnoer uit het stopcontact trekken om de stroomtoevoer volledig af te sluiten.Radiostoring ADit product voldoet aan EN55022 (publicatie CISPR 22)/Klasse B. Wanneer u de machine op een computer aansluit, controleert u of u over de volgende interfacekabels beschikt.Een USB-kabel die niet langer is dan 2,0 meter.EU-richtlijn 2002/96/EC en EN50419 AGebruikers in de EU, Zwitserland en NoorwegenOnze producten bevatten componenten van hoge kwaliteit en deze zijn speciaal ontworpen om gerecycled te kunnen worden.Onze producten of productverpakkingen zijn aangeduid met het onderstaande symbool.

Het symbool duidt aan dat het product niet mag worden behandeld als gemeentelijk afval.Het dient apart te worden afgevoerd via de gepaste beschikbare afvalophaalsystemen. Door deze instructies te volgen bent u er zeker van dat dit product correct wordt behandeld en helpt u de mogelijke impact op het milieu en de volksgezondheid te verminderen, als gevolg van een niet-correcte behandeling.

Veiligheid en wetgeving37ABelangrijke veiligheidsinstructies A1 Lees alle instructies door. 2 Bewaar ze, zodat u ze later nog kunt naslaan. 3 Volg alle waarschuwingen en instructies die op het product worden aangegeven. 4 Haal de stekker van dit product uit het stopcontact alvorens u de binnenkant van de machine gaat reinigen. Gebruik GEEN vloeibare reinigingsmiddelen of aërosols. Gebruik een vochtige doek om het apparaat schoon te maken. 5 Zet dit product NIET op een onstabiel oppervlak, stelling of tafel. Het apparaat kan dan namelijk vallen, waardoor het ernstig kan worden beschadigd. 6 Gleuven en openingen in de behuizing aan de achter- of onderkant dienen voor de ventilatie. Om zeker te zijn van de betrouwbare werking van het apparaat en om het te beschermen tegen oververhitting, mogen deze openingen niet afgesloten of afgedekt worden.

Deze openingen mogen ook nooit afgedekt worden door het apparaat op een bed, een bank, een kleed of op een soortgelijk oppervlak te zetten. Zet het apparaat nooit in de buurt van of boven een radiator of verwarmingsapparatuur. Het apparaat mag nooit in een kast worden ingebouwd, tenzij voldoende ventilatie aanwezig is. 7 Dit apparaat moet worden aangesloten op een wisselstroombron binnen het bereik dat op het etiket betreffende de spanning staat aangegeven. Sluit het apparaat NIET aan op een gelijkstroombron of -omvormer. Wanneer u twijfels hebt, neemt u contact op met een gekwalificeerde elektricien. 8 Dit apparaat is voorzien van een 3-draads geaard snoer. Deze stekker past alleen in een geaard stopcontact. Dit is een veiligheidsmaatregel. Kan de stekker niet in uw stopcontact worden gebruikt, raadpleeg dan uw elektricien en vraag hem uw oude stopcontact te vervangen.

Het is ABSOLUUT noodzakelijk dat u een geaarde stekker en een geaard stopcontact gebruikt. 9 Gebruik alleen het netsnoer dat is geleverd bij de machine. 10 Plaats NOOIT iets op het netsnoer.

Zet het apparaat NIET op een plaats waar mensen over het snoer kunnen lopen. 11 Het product moet in een goed geventileerde ruimte staan. 12 Het netsnoer mag (inclusief een eventueel verlengsnoer) niet langer zijn dan 5 meter. Plaats op dezelfde hoofdstroomkring GEEN andere toepassingen die veel stroom vragen, zoals klimaatregelingen, kopieerapparaten of papierversnipperaars. Wanneer u niet kunt vermijden dat u de printer gezamenlijk met dergelijke apparaten gebruikt, adviseren we u een hoogfrequent ruisfilter te gebruiken. Gebruik een spanningsregelaar wanneer de stroombron niet stabiel is. 13 Plaats NIETS vóór de machine dat afgedrukte pagina's blokkeert. Plaats NOOIT een voorwerp in het pad van afgedrukte pagina's. 14 Wacht totdat de machine de pagina’s heeft uitgeworpen alvorens ze aan te raken.

3815 Trek de stekker van dit product uit het stopcontact en neem altijd contact op met een bevoegde servicemonteur wanneer het volgende zich voordoet: Wanneer het netsnoer defect of uitgerafeld is. Wanneer vloeistof in het apparaat is gemorst. Wanneer het apparaat is blootgesteld aan regen of water. Wanneer het apparaat niet normaal functioneert, ondanks het naleven van de bedieningsinstructies. Pas alleen de instellingen aan die zijn aangegeven in de bedieningshandleiding.

Een verkeerde afstelling van andere functies kan leiden tot schade, wat vaak een uitgebreid onderzoek vereist door een erkende servicemonteur om het apparaat weer naar behoren te laten werken. Als het apparaat is gevallen of als de behuizing is beschadigd. Als het apparaat duidelijk anders gaat presteren, waarbij reparatie nodig blijkt.16 Om uw apparaat te beveiligen tegen stroompieken en -schommelingen adviseren wij het gebruik van een overstroombeveiliging.17 Om het risico van brand, stroomstoot of lichamelijk letsel te reduceren, leest u aandachtig volgende maatregelen: Gebruik dit product NIET in de buurt van apparaten die water gebruiken, in een natte kelder of in de buurt van een zwembad. Gebruik de machine NOOIT bij onweer (er is geringe kans op elektrocutie).

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Ricoh Aficio SP 1200S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden




Handleiding Multifunctional printers Ricoh

Handleiding Multifunctional printers

Nieuwste handleidingen voor Multifunctional printers