Remeha 220 SHL Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Remeha 220 SHL (48 pagina’s), behorend tot de categorie Boiler. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 87 mensen. Heb je een vraag over Remeha 220 SHL of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Remeha |
| Categorie: | Boiler |
| Model: | 220 SHL |
Handleiding Remeha 220 SHL – volledige tekst
4. 4 Plaatsing van het apparaat. 154. 5 Plaatsing van de SWW-sensor - Loop van dekabel. 174. 6 Plaatsing van de temperatuursensor voor sanitairwarmwater - Loop van de kabel. 184. 7 Plaatsing van het membraan van dedebietbegrenzer voor sanitair koudwater. 184. 8 Plaatsing en aansluiting van het expansievat opzonne-energie. 194. 8. 1 Voor een installatie met een op het warmwatertoestelgeplaatste ketel. 194. 8. 2 Voor een installatie van het warmwatertoestel naasteen ketel. 214. 9 Wateraansluitingen. 214. 9. 1 Hydraulische aansluiting primairezonnekring. 214. 9. 2 Aansluiting van de primaire kring van deverwarmingsketel. 234. 9. 3 Hydraulische aansluiting van de secundaire sanitairwaterkring. 234. 10 Elektrische aansluitingen. 254. 10. 1 Aanbevelingen. 254. 10. 2 Aansluiting van decorrosiebeschermingsanode. 264. 10. 3 Aansluitign van de SWW-verwarmingspomp. 274. 10.
1 Inleiding1.1 Toegepaste symbolenIn deze handleiding worden verschillende gevarenniveaus gebruiktom aandacht op de bijzondere aanwijzingen te vestigen. Wij doen ditom de veiligheid van de gebruiker te verhogen, problemen tevoorkomen en om de technische bedrijfszekerheid van het apparaatte waarborgen.GEVAARKans op gevaarlijke situaties resulterend in ernstigpersoonlijk letsel.WAARSCHUWINGKans op gevaarlijke situaties resulterend in lichtpersoonlijk letsel.OPGELETKans op materiële schade.Let op, belangrijke informatie.¼ Verwijzing naar andere handleidingen of pagina's in dezehandleiding.1.2 Afkortingen4CFC: Chloorfluorkoolwaterstof4SWW: Sanitair warm water4ACI: Corrosiebeschermingsanode1.3 Algemeen1.3.1.
Vanwege de permanente zorg voor de kwaliteit van onze producten,zoeken wij voortdurend naar manieren om deze te verbeteren. Daarom houden wij ons het recht voor de in dit document genoemdespecificaties te wijzigen. In de volgende gevallen zijn wij als fabrikant niet aansprakelijk:4Het niet in acht nemen van de gebruiksinstructies van hetapparaat. 4Achterstallig of onvoldoende onderhoud aan het apparaat. 4Het niet in acht nemen van de installatieinstructies van hetapparaat. 1. 3. 2. Aansprakelijkheid van de installateurDe installateur is aansprakelijk voor de installatie en de eersteinbedrijfstelling van het apparaat. De installateur moet de volgendeinstructies in acht nemen:4Lees de instructies van het apparaat in de meegeleverdehandleidingen en neem deze in acht. 4Installeer overeenkomstig de geldende wetgeving en normen. 4Voer de eerste inbedrijfstelling en alle benodigde controles uit.
4Leg de installatie uit aan de gebruiker. 4Als onderhoud noodzakelijk is, waarschuw dan de gebruiker voorde controle- en onderhoudsplicht betreffende het apparaat. 4Overhandig alle handleidingen aan de gebruiker. 1. 3. 3. Aansprakelijkheid gebruikerOm het optimaal functioneren van de installatie te garanderen, moetu de volgende instructies in acht nemen:4Lees de instructies van het apparaat in de meegeleverdehandleidingen en neem deze in acht. 4Vraag de hulp van een erkend installateur voor de installatie ende uitvoering van de eerste inbedrijfstelling. 4Vraag aan de installateur uitleg over uw installatie. 4Voor het uitvoeren van inspecties en het onderhoud die door eengekwalificeerde professional. 4Bewaar de handleidingen in goede staat en in de buurt van hetapparaat.
Dit apparaat mag niet worden gebruikt door mensen (en kinderen)met lichamelijke-, gevoelsmatige- of geestelijke beperkingen, of doormensen met een gebrek aan technische ervaring, tenzij ze wordenbegeleid door een persoon, die garant staat voor hun veiligheid ofindien ze zijn geïnstrueerd in het juiste gebruik van het apparaat. Voorkom dat kinderen met het apparaat gaan spelen. 1. Inleiding 220 SHL504/10/2011 - 300026828-001-C.
2 Veiligheidsinstructies en aanbevelingen2.1 VeiligheidsvoorschriftenOPGELETMaak het toestel spanningsloos voor u met dewerkzaamheden begint.2.2 AanbevelingenOPGELETOnderhoud het apparaat. Regelmatig onderhoud isonmisbaar voor een veilige en bedrijfszekere werking vanhet apparaat.WAARSCHUWINGAlleen een erkend installateur mag werkzaamheden aanhet apparaat en de installatie verrichten.WAARSCHUWINGVerwarmingswater en drinkwater mogen nooit met elkaarin contact komen. Nauwkeuriger gezegd, het sanitairewater mag niet in de warmtewisselaars circuleren.4Om van de garantie gebruik te kunnen maken, mag het apparaatop geen enkele wijze gewijzigd worden.4Isoleer de leidingen om warmteverlies zo veel mogelijk tevoorkomen.ManteldelenManteldelen mogen alleen verwijderd worden voor onderhouds- enservicewerkzaamheden.
3 Technische beschrijving3.1 Algemene beschrijvingHet sanitair warmwatertoestel is bij levering klaar om op eenverwarmingsketel te worden aangesloten:4AGC 15 - AGC 25 - AGC 354GSCR 15 - GSCR 25 - GSCR 354CALORA TOWER GAS 15S - CALORA TOWER GAS 25S -CALORA TOWER GAS 35SVoornaamste componenten:4De boiler is van hoogwaardig staal en aan de binnenzijde bekleedmet op 850°C verglaasd email met een kwaliteit voorlevensmiddelen die de boiler tegen corrosie beschermt.4De boilr wordt beschermd tegen corrosie door middel van eencorrosiebeschermingsanode van titaan (Titan Active System ®).4De platenwarmtewisselaar is een toestel dat water/water-uitwisselingen toestaat.4Het apparaar is geïsoleerd met PUR-schuim zonder CFK,waarmee warmteverlies zo veel mogelijk verminderd wordt.4De buitenmantel is van gelakt plaatstaal.4De zonne-regelaar.4De thermostatische mengkraan.3.2 Voornaamste componenten1Zonne-expansievat 12l2Thermostatische mengkraan voor sanitair warm water3Sanitair warmwatersensor4Zonneregeling5Veiligheidsklep6Naaldmanometer7Door de klep met ronde schuifklep te bedieneningebouwde antithermosifonklep8Circulatiepomp van het collectorcircuit9Glycolreservoir10 Voorziening voor het vullen en aftappen van de primairezonnekring11 Voeler primaire warmtewisselaar op zonne-energie12 Manuele ontluchter13 Primaire warmtewisselaar op zonne-energieL000225-A1214163456789171112131510220 SHL 3.
4 Installatie4.1 InstallatievoorschriftenOPGELETDe installatie van het apparaat moet door een erkendinstallateur worden uitgevoerd volgens de plaatselijke ennationale geldende regelgeving.OPGELETDe installatie dient op alle punten te beantwoorden aan deregelgeving (DTU-regelgeving en overige...) die vantoepassing is op werkzaamheden en interventies hieraanin vrijstaande woningen, woningcomplexen en anderegebouwen.4.2 Leveringsomvang4.2.1. StandaardleveringDe levering omvat:4Warmwatertoestel compleet 4Sanitair-warmwatersensor4Kabel ACI4Kabel temperatuursensor sanitair koudwater4Temperatuursensor sanitair koudwater4Expansievat 12 l (Aparte colli)4Membraan debietbegrenzer ECS4Installatie-, gebruiks- en onderhoudshandleiding van het sanitairwarmwatertoestel4.2.2. ToebehorenSet voor recirculatie : ER219220 SHL 4. Installatie04/10/2011 - 300026828-001-C 12
4.3 Montage mogelijkheden4.3.1. TypeplaatHet kenplaatje moet altijd toegankelijk zijn.Het kenplaatje identificeert het product en geeft de volgendeinformatie:4Type SWW-toestel4Fabricagedatum (Jaar - Week)4Serienummer.4.3.2. Plaatsen van het apparaatHet SWW-toestel wordt naast (rechts of links) of onder de ketelgeïnstalleerd (afhankelijk van de installatie en de beschikbareruimte).¼ Zie, om te weten welke ruimte rond het apparaat vrij gehoudenmoet worden voor de toegang hiertoe en het onderhoud hieraan, deinstallatie- en onderhoudshandleiding van de verwarmingsketel.De installateur moet de volgende instructies in acht nemen:4Installeer het apparaat in een vorstvrije ruimte.4Plaats het apparaat op een voetstuk om het reinigen van de ruimtete vereenvoudigen.4Installeer het apparaat zo dicht mogelijk bij de aftappunten omenergieverlies via de leidingen zo klein mogelijk te houden.M002662-A4.
4.4 Plaatsing van het apparaatOPGELET4Zorg voor 2 personen.4Hanteer het apparaat met handschoenen.1. Verwijder de verpakking van het warmwatertoestel terwijl dit op detransportpallet blijft staan.2. Verwijder de bescherming.3. Draai de 2 schroeven aan de achterzijde van de boiler los(bevestiging van de boiler op de pallet).M002663-Anoticehandleiding12M002664-B334. Installatie 220 SHL15 04/10/2011 - 300026828-001-C
4. Open de voorpanelen door deze naar voren te trekken tot aan deveiligheidspal.5. Steek hier een schroevendraaier in om de veren op de tweeuiteinden los te klikken.6. Verwijder de voorpanelen.7. Til het warmwatertoestel op en zet het op de grond.M002665-A46545M002666-A7220 SHL 4. Installatie04/10/2011 - 300026828-001-C 16
4.8 Plaatsing en aansluiting van het expansievat op zonne-energie4.8.1. Voor een installatie met een op hetwarmwatertoestel geplaatste ketel1.Maak de slang los door de beugel door te snijden.2. Verwijder de beschermdop en de afdichtring.3. Gebruik de in het zakje met de handleiding van hetwarmwatertoestel meegeleverde afdichtring om de slang aan tesluiten op het expansievat en deze op de vloer te plaatsen.4. Verwijder de borgplaat.L000238-B12344. Installatie 220 SHL19 04/10/2011 - 300026828-001-C
5.Plaats de verwarmingsketel op het warmwatertoestel.6. Zet de 2 schroeven aan de voorzijde op hun plaats om de ketel ophet verwarmingstoestel te bevestigen.7. Plaatsing van de aansluitbuizen¼ Zie de handleiding voor montage en aansluiting van de setJA98. Plaats het expansievat in de verwarmingsketel.9. Bevestig de buizen met een zelfklemmende beugel.M002674-A56M002675-B98220 SHL 4. Installatie04/10/2011 - 300026828-001-C 20
Hydraulische aansluiting primairezonnekringOPGELETVanwege de hoge temperaturen, het gebruik vanpropyleenglycol en de druk in het primaire circuit dient deprimaire hydraulische verbinding met zorg uitgevoerd teworden, vooral voor wat betreft de isolatie en deafdichting.OPGELETDe druk in de zonnekring kan oplopen tot maximaal 6 bar.OPGELETBescherming van het milieuPlaats een voldoende groot opvangreservoir onder deaftap- en ontlastleiding van de klep.nIsolatie van de leidingenOPGELETOm de isolatie tegen mechanische invloeden tebeschermen, tegen vogels en tegen UV-licht, dient eenversterking te worden aangebracht bovenop dethermische isolatie ter hoogte van het dak, bestaande uiteen aluminium mof of uit zelfklevende aluminium tape.Deze bijkomende versterking dient afgedicht te zijn metbehulp van siliconen.4. Installatie 220 SHL21 04/10/2011 - 300026828-001-C
4In het geval dat andere koperen leidingen worden gebruikt, moetde isolatie voldoen aan de volgende eisen:-Bestand zijn tegen permanente temperaturen tot 150 °C in dezone van de collector en ter hoogte van het vertrekpunt, alsooktegen temperaturen tot - 30 °C. -Isolatie bij voorkeur waterdicht en ononderbroken. -met een dikte gelijk aan de diameter van de buis en met een K-coëfficiënt van 0. 04 W/mK. reductie van de isolatie is toegestaan tot 50 % ter hoogtevan de doorgangen door muren en dak. 4Aanbevolen materialen voor maximum temperaturen van150 °C:-Duo-Tube-DuoFlex-Armaflex HT-minerale vezels-glaswolnZonne-expansievat4Het expansievat compenseert de verschillen in volume van dewarmtegeleidende vloeistof als gevolg vantemperatuurverschillen.
De volledige hoeveelheidwarmtegeleidende vloeistof van de sensor wordt geabsorbeerdwanneer de veiligheid van de installtie in gevaar komt(stroomonderbreking door volle zon) en wanneer de installatie zijnuitschakeltemperatuur bereikt. In dat geval verandert een deel vande warmtegeleidende vloeistof in gas en verplaatst de vloeistofvan de sensor zich naar het expansievat. Aangezien de sensorgeen warmtegeleidende vloeistof meer bevat, loopt de installatiegeen enkel risico meer. Indien bijvoorbeel aan het einde van demiddag de temperatuur daalt, condenseert het gas en gaat ditopnieuw over in warmtegeleidende vloeistof. 4De voorspanningsdruk ter hoogte van het expansievat duwt dewarmtegeleidende vloeistof naar de sensor. Bij het starten na hetinstalleren begint een ontgassing van 3 min. De eventueelaanwezige luchtbelletjes worden weggevoerd en ontlucht door hetAirstop systeem.
Capaciteit van het zonne-expansievat Rekenformule Voorbeeld Voorspanningsdruk (P0) (Hst/10) + 0.3 +Pd + PHst : Statische hoogte van de zonne-installatiePd : Uitzetdruk van de warmtegeleider (hangt af van Tmax)P: Last van de verwarmingspomp (hangt af van zijn plaatsing)P0 = 1.6 barHst = 10 mPd= 0.3 barP = 0 barWerkdruk (Pserv)0.9 x PSVPSV:IJking van de veiligheidsklepPserv = 5.4 barPSV = 6 bar4.9.2. Aansluiting van de primaire kring van deverwarmingsketel¼ Zie de handleiding van de verbindingsset.4.9.3. Hydraulische aansluiting van desecundaire sanitair waterkringVoor de aansluiting is het absoluut noodzakelijk de normen en delokale voorschriften in acht te nemen.De sanitair warmwaterboilers zijn geschikt voor een max.werkingsdruk van 10 bar.
De aanbevolen bedrijfsdruk bevindt zichonder 7 bar.nBijzondere voorzorgenAlvorens tot aansluiting over te gaan de aanvoerbuizen voor hetsanitair water spoelen, om het binnendringen van metalen deeltjesof dergelijke in de kuip van het apparaat te voorkomen.nVoorschrift voor ZwitserlandVoer de aansluitingen uit volgens de voorschriften van de SociétéSuisse de l'Industrie du Gaz et des Eaux. Neem de voorschriften vande plaatselijke waterbedrijven in acht.nVeiligheidsklepOPGELETOvereenkomstig de veiligheidsregels dient u de sanitair-koudwateringang van het warmwatertoestel van eenverzegelde veiligheidsklep te voorzien.Frankrijk: Wij bevelen hydraulische veiligheidsgroepen met eenmembraan met het NF merk aan.4Bouw de veiligheidsklep in de koudwaterkring in.4Installeer de veiligheidsklep vlakbij het warmwatertoestel op eengemakkelijk toegankelijke plaats.4.
nDimensioneringDe veiligheidsgroep en de aansluiting ervan op de boiler moetendezelfde diameter hebben als de aanvoerbuis van de koude sanitairekring van de boiler. Er mag zich geen enkele afsluiter bevinden tussen de klep of hetveiligheidsaggregaat en het reservoir. De aftapbuis moet en continue en voldoende helling hebben en dedoorsnede ervan moet ten minste gelijk zijn aan die van de openingvan de uitgang van de veiligheidsgroep (zodat het water niet wordtgeremd in het geval van overdruk). Bovendien mag de afvoerleiding van de veiligheidsklep of -groep nietverstopt zijn. Duitsland: Bepaal de afmetingen van de veiligheidsklep volgens denorm DIN 1988. Capaciteit(liters)Afmeting van de klepMinimumafmeting van deingang aansluitingVerwarmingsvermogen(kW) (max.
)< 200 R of Rp 1/2 75200 tot 1000 R of Rp 3/4 150Monteer de veiligheidsklep boven het warmwatertoestel om tevoorkomen dat het reservoir tijdens de werkzaamheden geleegdmoet worden. Installeer een aftapkraan op het laagste punt van hetwarmwatertoestel. nAfsluitkranenZorg dat de primaire en secundaire circuits d. m. v. afsluitschuivengeïsoleerd kunnen worden om het onderhoud van hetwarmwatertoestel te vereenvoudigen. De afsluitschuiven maken hetonderhoud van het reservoir en de bijbehorende organen mogelijkzonder de gehele installatie te moeten aftappen. Deze kleppen laten ook toe de bereider te isoleren bij de controleonder druk van de waterdichtheid van de installatie, indien de detestdruk hoger is dan de toegelaten werkdruk voor de bereider. nAansluiting sanitair koud waterVoer de aansluiting op de koudwatertoevoer uit volgens hethydraulische installatieschema.
¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketelHet verwarmingslokaal moet voorzien zijn van een waterafvoer en hetveiligheidsaggregaat van een sifontrechter. De componenten die worden gebruikt voor het aansluiten van deaanvoer van het sanitaire koud water moeten voldoen aan de normenen voorschriften van het land van de installatie.
Het verwarmingslokaal moet voorzien zijn van een waterafvoer en hetveiligheidsaggregaat van een sifontrechter.De componenten die worden gebruikt voor het aansluiten van deaanvoer van het sanitaire koud water moeten voldoen aan de normenen voorschriften van het land van de installatie. Plaats eenterugslagklep in de sanitair-koudwaterkring.nDrukverminderaarIndien de voedingsdruk meer dan 80% van de ijking van de klep ofvan de veiligheidsgroep is (bijv.: 5.5 bar voor een veiligheidsgroepgeijkt op 7 bar), moet er stroomopwaarts van het apparaat eendrukbegrenzer geïnstalleerd worden. Geadviseerd wordt dedrukverminderaar achter de watermeter te monteren, zodat de drukin alle leidingen van de installatie gelijk is.nTe nemen maatregelen om de terugloop van warm waterte verhinderenPlaats een terugslagklep in de sanitair-koudwaterkring.4.10 Elektrische aansluitingen4.10.1.
AanbevelingenWAARSCHUWING4De elektrische aansluitingen moeten altijdspanningsloos worden uitgevoerd en alleen doorerkende installateurs.4Voer een aarding uit alvorens de elektriciteit aan tesluiten.Voer de elektrische aansluitingen van het apparaat uit volgens:4De voorschriften van de geldende normen,4De aanwijzingen van de met het apparaat meegeleverdeelektrische schema's,4De aanbevelingen in de handleiding.België: De aarding dient te voldoen aan de norm RGPT.Duitsland: De aarding dient te voldoen aan de norm VDE 0190.Frankrijk: De aarding dient te voldoen aan de norm NFC 15.100.4. Installatie 220 SHL25 04/10/2011 - 300026828-001-C
Andere landen: De aarding dient overeen te stemmen met degeldige installatienormen.OPGELET4Scheid de voelerkabels van de stroomvoerendekabels 230/400 V.4De installatie moet voorzien zijn van eenhoofdschakelaar.Voorzie het apparaat van stroom door middel van een kring met eenmeerpolige netscheiding met een openingsafstand van meer dan 3mm.Het apparaat is voorbekabeld bij levering.De stroomvoorziening vindt plaats via een aansluitkabel op hetspanningsnet (~230 V, 50 Hz) en een stopcontact.Het stopcontact moet altijd bereikbaar blijven.4.10.2. Aansluiting van decorrosiebeschermingsanode1. Verwijder de bufferisolatie.2. Sluit de stekkers van de kabel van de titaananode aan.3. Zet de bufferisolatie terug via de kabels in de inkepingen.4. Leid de kabel naar de achterzijde van het warmwatertoestel.5.
4.10.3. Aansluitign van de SWW-verwarmingspompSluit de SWW-verwarmingspomp aan op de klemmenstrook van deverwarmingsketel.¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel4.10.4. Aansluiting van de sanitair warmwatervoelerSluit de SWW-voeler aan op de klemmenstrook van deverwarmingsketel.¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel.4.10.5. Aansluiting van de zonneregelaar1. Bereid de aansluiting op het spanningsnet voor.GEVAARDe aansluiting op het spanningsnet van de zonneregelaargeschiedt tijdens het spoelen / vullen van de zonnekring.2. Sluit de kabel MODBUS aan.¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel.3. Sluit de voeler van de zonnecollector aan op het kroonsteentje.L000232-CC003754-B1234. Installatie 220 SHL27 04/10/2011 - 300026828-001-C
4.11 Vullen van de installatie4.11.1. Vullen van de secundaire SWW-kringOntlucht de boiler en het leidingnet zorgvuldig om geluiden en stotente voorkomen die veroorzaakt worden door luchtbellen die zich tijdenshet tappen door de leidingen verplaatsen.AOntluchtingskraanBAfvoerslang4Open een warmwaterkraan in de installatie.4Vul het verwarmingstoestel via de sanitair koudwateringang.4Wanneer het water via de warmwaterkraan wegstroomt, is hetapparaat vol. Sluit de kraan.4Sluit een slang aan op de ontluchtingskraan. Verbind de slang meteen waterafvoerleiding.4Open de ontluchtingskraan.
Laat het water wegstromen tot ergeen luchtbelletjes meer zijn.4Sluit de ontluchtingskraan.4Vul de boiler compleet via de koud water aanvoerleiding met dewarm waterkraan open.sluit deze kraan pas als het water regelmatig en zonder geluidenen stoten uit de leiding stroomt.4Ontlucht daarna, één voor één, alle warm water leidingen door dedesbetreffende kranen te openen.Hiermee worden tevens alle warm water leidingen die zijnaangesloten op de uitgang van de boiler doorgespoeld engereinigd.OPGELETOntlucht het apparaat en de installatie volledig voor eenoptimale werking.4.11.2. Het vullen van de primaire kring van deverwarmingsketel¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel4.11.3.
OPGELETAangezien warmtegeleidende vloeistof veel gemakkelijklekt dan water, moet de afdichting van alle koppelstukkenen pakkingen na een gebruik van enkele uren op debedrijfsdruk op het oog gecontroleerd worden.Gebruik in kleine installaties de transportbak van dewarmtegeleidende vloeistof als opvangbak voor deveiligheidsklep.OPGELETde zonne-installatie is zo ontworpen dat het onmogelijk isom de collectoren volledig leeg te maken.De zonne-installatie dient dan ook absoluut gevuld engespoeld te worden met warmteoverdrachtvloeistof.OPGELETU mag geen reiniging doorvoeren wanneer de installatierechtstreeks is blootgesteld aan zonnestraling (vormingvan stoom) of wanneer er risico bestaat op temperaturenonder het vriespunt (risico op aantastingen).Bij inwerkingstelling dient de installatie grondig doorgespoeld teworden om gruis en grint, afzettingen en residu's van vloeimiddelente verwijderen.Duur van het doorspoelen: ca.
15 minutenSpoelvloeistof: Warmtegeleidende vloeistof1. Sluit het vulstation aan.2. Open de aftap- en vulkraan AZ .3. Zet de klep met ronde schuifklep op 45° R .4. Sluit de omloopleiding E .5. Zet de vulpomp aan.6. Sluit de zonneregelaar aan op het spanningsnet.7. Schakel de circulatiepomp op zonne-energie uit.Stel de zonneparameters in¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel.8. Laat de warmtegeleidende vloeistof in de installatie 15 minutencirculeren.9. Sluit geleidelijk aan de retourkraan Z om 5 bar te verkrijgen.10.Sluit de aftap- en vulkraan A .11.Schakel de vulpomp uit.12.Open de omloopleiding E .13.Zet de klep met ronde schuifklep terug op 0° R .14.Ontgas de zonnekring.¼ zie het hoofdstuk "De kring ontgassen"45°L000234-A1234220 SHL 4. Installatie04/10/2011 - 300026828-001-C 30
nControle op dichtheidDe controle van de dichtheid van de installatie gebeurt metwarmteoverdrachtvloeistof na afloop van het doorspoelen.4Testdruk: 5 bar4Testduur: minimaal *1 uurBij afwezigheid van lucht in het zonnecircuit mag de testdruk nietdalen.Zodra de test is afgelopen: voer de installatiedruk op tot aan dewerkdruk van de veiligheidsklep (controle op de werking van dezeklep).OPGELETDe warmtegeleidende vloeistof lekt heel gemakkelijk. Detests onder spanning garanderen niet dat er geen lekkenzullen zijn wanneer de installatie eenmaal met dewarmtegeleidende vloeistof onder druk gevuld is. Omdeze reden raden wij aan een bijkomendedichtheidscontrole uit te voeren zodra de installatie isgevuld en in dienst is genomen.nDe kring ontgassen4Schakel de circulatiepomp in.
luchtbellen worden naar hetontluchtingspunt gevoerd (Airstop systeem en manueleontluchter).4Schakel de circulatiepomp uit.4Open alle ontluchters om de lucht te laten ontsnappen en sluit zeweer A .OPGELETNaargelang de temperatuur van de vloeistof en de druk inhet systeem, kan de vloeistof bij het openen van deontluchtingskraan met een zekere druk naar buitenspuiten. Pas op als de vloeistof een hoge temperatuurheeft, GEVAAR VAN BRANDWONDEN.Herhaal de ontluchtingswerkzaamheden een paar keer, metafwisselend in- en uitschakelen van de pomp.OPGELETGa door met ontluchten tot de manometer geendrukvariaties meer aangeeft bij het in of uitschakelen vande pomp. Als de druk blijft afnemen, vult uwarmteoverdrachtvloeistof bij op de voorgeschrevenwijze.De naald kan bewegen door het moduleren van de pomp.1L000258-A4. Installatie 220 SHL31 04/10/2011 - 300026828-001-C
OPGELETNadat het systeem enkele dagen in werking is geweest bijhoge werktemperatuur, dient de ontluchting herhaald teworden. Deze ontluchting is nodig om de kleineluchtbellen te verwijderen die zich vormen in hetpropyleenglycol bij hoge werktemperaturen.OPGELETVoor installaties die tijdens de winter geplaatst worden, ishet aan te raden om een nieuwe ontluchting door te voerentijdens de zomer.nAntithermosifonklepDe antithermosifonklep is geïntegreerd in de kraan met sferischeafsluiter en wordt gekarakteriseerd door een openingsdruk van 200mm waterdruk.4Voor het vullen, het ontgassen en het doorspoelen van deinstallatie moet de klep met ronde schuifklep op 45 ° geplaatstworden.
De mengkraan is op het maximum afgesteld (60°C).Het instelbereik van de mengkraan ligt tussen 35°C en65°C, 6 graadverdelingen in stappen van 5°C.Afstelling van het debiet van het sanitair warmwater:Type ketel Vermogen Afstelsnelheid(3 standen)Staande condensatiegasketel 15 I25 II35 III4Stel de circulatiesnelheid in met behulp van een platteschroevendraaier.nPrimaire ketelkringControleer visueel de dichtheid van alle aansluitingen van deinstallatie.¼ Zie de handleiding van de verbindingsset.12L000218-AC003497-C5. Inbedrijfstelling 220 SHL33 04/10/2011 - 300026828-001-C
nPrimaire zonnekringStel het toerental van de circulatiepomp van de zonnekring in¼ Zie het hoofdstuk: Werkingsprincipe, Circulatiepomp van hetcollectorcircuitWAARSCHUWINGIndien de temperatuur in de zonnecollectoren hoger dan120°C is, staat de regeling in de veiligheidsstand. Wachttot de avond om de zonnecollectoren in dienst te stellenof af te laten koelen (afdekken).WAARSCHUWINGDe zonneregelaar wordt bestuurd door de regelaar van deketel.¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van deketel.5.1.2.
Elektrische aansluiting4Controleer of de voelers goed op hun plaats zitten en aangeslotenzijn.4Controleer de elektrische aansluiting, vooral de aarding.5.2 Het apparaat inschakelenOPGELETDe eerste inbedrijfstelling moet worden uitgevoerd dooreen erkend installateur.OPGELETTijdens het opwarmen van het sanitair warm water kan ervia de veiligheidsklep of via het veiligheidsaggregaat eenbepaalde hoeveelheid water wegstromen ten gevolge vande uitzetting van het water in het reservoir. U hoeft zichover dit heel normaal verschijnsel, dat in geen gevalverhinderd mag worden, geen zorgen te maken.220 SHL 5. Inbedrijfstelling04/10/2011 - 300026828-001-C 34
6 Uitschakeling van de installatie6.1 VorstbeveiligingWAARSCHUWINGDe stroomvoorziening niet onderbreken.4De vorstbeveiliging wordt gegarandeerd.4Bescherming van de boiler tegen corrosie.6.2 Uitschakeling van de zonneregelaarOPGELETDe voeding van de regelaar niet onderbreken en dekoelvloeistof niet aftappen.De installatie is zodanig ontworpen dat deze geen enkele bijzonderevoorzorgsmaatregelen vereist gedurende de soms lange periodesvan afwezigheid tijdens de zomerperiode.De zonneregling beschermt de installatie tegen oververhitting.6. Uitschakeling van de installatie 220 SHL35 04/10/2011 - 300026828-001-C
7 Controle en onderhoud7.1 Algemene instructiesOPGELET4De servicebeurten moeten door een erkendinstallateur uitgevoerd worden.4Er mogen alleen originele reserveonderdelengebruikt worden.7.2 CorrosiebeschermingsanodeEr is geen enkel onderhoud nodig aan eencorrosiebeschermingsanode.OPGELETHet bedieningspaneel van de boiler moet onder spanningstaan om de werking van de corrosiebeschermingsanodete kunnen garanderen.7.3 VeiligheidsgroepControleer beslist de goede werking van de veiligheidsklep of -groep 1 keer per maand, om ieder gevaar van overdruk tevoorkomen (raadpleeg de handleiding van de constructeur).WAARSCHUWINGWanneer dit onderhoudsvoorschrift niet in acht genomenwordt, kan de bak van de boiler onherstelbaar beschadigdworden en is de garantie niet meer geldig.220 SHL 7. Controle en onderhoud04/10/2011 - 300026828-001-C 36
7.4 Reiniging van de platenwarmtewisselaar1. Open de voorpanelen door deze naar voren te trekken tot aan deveiligheidspal.2. Steek hier een schroevendraaier in om de veren op de tweeuiteinden los te klikken.3. Verwijder de voorpanelen.4. Sluit leiding van het sanitaire koude water. Open de aftapkraan(onderzijde verwarmingstoestel). Open de santaire ontluchterboven de sanitaire pomp. Ledig de platenwarmtewisselaar aan deketelzijde ¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding vande ketel.5. Demonteer de ingangs- en uitgangsbuizen van deplatenwarmtewisselaar (A=Ketelzijde).6. Demonteer de thermische platenwarmtewisselaar. Deplatenwarmtewisselaar reinigen met een kalkoplosmiddel(bijvoorbeeld citroenzuur met een pH waarde van ca. 3). Metschoon water afspoelen.7. Demonteer de zeef 3/4".
7.5 Controle en onderhoud van de zonnekringWij raden u aan een onderhoudscontract te nemen waarinieder jaar of iedere twee jaar een controle van hetvloeistofpeil, de antivriesbeveiliging, de druk van deisntallatie en van het expansievat, van de afdichting en vande algemene werking hiervan gecontroleerd worden.7.5.1.
Warmtegeleidende vloeistof bijvullen¼ Zie hoofdstuk: "Vullen van de primaire zonnekring", pagina28OPGELETVoor de vulling van de installatie, de voordruk van hetexpantievat meten en deze aan de plaatselijkeomstandigheden aanpassen.(Voordruk = statische hoogte / 10 + 0.3 bar).OPGELETControleer de installatie van de voeler van de collector.VuldrukDe vuldruk dient 0,5 bar hoger te zijn dan de voordruk van hetexpansievat.OPGELETGebruik geen handvulpomp.VullenAanbevolen koelvloeistof.Sluit de omloopkraan R en geleidelijk aan de retourkraan Z om deinstallatie onder druk te zetten.OPGELETAangezien warmtegeleidende vloeistof veel gemakkelijklekt dan water, moet de afdichting van alle koppelstukkenen pakkingen na een gebruik van enkele uren op debedrijfsdruk op het oog gecontroleerd worden.45°L000234-A1234220 SHL 7. Controle en onderhoud04/10/2011 - 300026828-001-C 38
7.6 Zonneregelaar De zonneregelaar wordt bestuurd door de regelaar van de ketel. Alleparameters en instellingen van de zonneregelaar wordengecontroleerd op het bedieningspaneel van de ketel.¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel.7.6.1. Elektrische voedingDe regeling is beschermd door een zekering 4 AT.Vervangen van de zekering:1. Verwijder de middelste schroef.2. Maak de voorzijde los.3. Haal de zekeringhouder uit zijn zitting.4. Verwijder de kapotte zekering.5. Gebruik de noodzekering om het geheel te vervangen en terug temonteren.7.7 Onderhoud van de thermostatische mengkraanDe thermostatische mengkraan heeft geen bijzonder onderhoudnodig.12L000222-A354L000223-A7. Controle en onderhoud 220 SHL39 04/10/2011 - 300026828-001-C
7.8 Reiniging van de bemantelingReinig de buitenzijde van de apparaten met een vochtige doek eneen zacht schoonmaakmiddel.7.9 Aftappen van de installatieAAftapkraanBOntluchtingskraan1. Sluit leiding van het sanitaire koude water.2. Ledig de platenwarmtewisselaar aan de ketelzijde¼ Zie de installatie- en onderhoudshandleiding van de ketel3. Open de aftapkraan (A).4. Open, wanneer het water niet meer wegstroomt, deontluchtingskraan om het water in de platenwarmtewisselaar enin de leidingen af te voeren (B).5. Open een warmwaterkraan om de installatie volledig af te tappen.L000242-BBA220 SHL 7. Controle en onderhoud04/10/2011 - 300026828-001-C 40
8 Reserveonderdelen8.1 AlgemeenWanneer na inspectie- of onderhoudswerkzaamheden wordtgeconstateerd dat er een onderdeel in het apparaat moet wordenvervangen, gebruik dan uitsluitend originele onderdelen ofaanbevolen onderdelen en materialen.Bij bestelling van een onderdeel, moet u het codenummeropgeven dat in de lijst staat naast het volgnummer van hetgewenste onderdelen.8.2 OnderdelenReferentie van de lijst met reserveonderdelen: 300026828-002-B1000C003751-A220 SHL 8. Reserveonderdelen04/10/2011 - 300026828-001-C 42
9 Garanties9. 1 AlgemeenU heeft één van onze apparaten aangeschaft en wij danken u voorhet vertrouwen dat u heeft in ons product. Graag vestigen wij uw aandacht op het feit dat dit apparaat zijnoorspronkelijke kwaliteiten des te beter zal behouden als hetregelmatig gecontroleerd en onderhouden wordt. Uw installateur en onze serviceafdeling staan uiteraard tot uw dienst. 9. 2 GarantievoorwaardenFrankrijk: De volgende bepalingen sluiten de toepassing van dewettelijke garantie, conform de artikelen 1641 tot en met 1648 vanhet burgerlijk wetboek ten gunste van de koper niet uit. België: De volgende bepalingen betreffende de contractuele garantiesluiten de toepassing ten gunste van de koper van de wettelijke inBelgie toepasselijke bepalingen op het gebied van verborgengebreken niet uit.
Zwitserland: De garantie wordt toegepast volgens de verkoop-,leverings- en garantievoorwaarden van de firma die de productenverkoopt. Portugal: De volgende bepalingen doen geen inbreuk op de rechtenvan de consumenten, zoals vermeld in het wetsbesluit 67/2003 van8 april, zoals gewijzigd door het wetsbesluit 84/2008 van 21 mei,garanties betreffende de verkoop van consumptiegoederen enandere uitvoeringsvoorschriften. Andere landen: De volgende bepalingen sluiten de toepassing tengunste van de koper van de wettelijke toepasselijke bepalingen ophet gebied van verborgen gebreken in het land van de koper niet uit. Op dit apparaat is een contractuele garantie van toepassing tegenalle fabricagefouten; de garantieperiode gaat in op de op de rekeningvan de installateur vermelde datum van aankoop. De garantieperiode staat vermeld in onze prijslijst.
Als fabrikant kunnen wij geenszins aansprakelijk worden gesteldindien het apparaat niet goed wordt gebruikt, niet of slecht wordtonderhouden of niet correct gemonteerd wordt (wat dat betreft moetu zelf zorgen dat de montage aan een erkend installateur wordttoevertrouwd).
In het bijzonder kunnen wij niet aansprakelijk worden gesteld voormateriële schade, immateriële verliezen of lichamelijke ongevallennaar aanleiding van een installatie die niet overeenstemt met:4De wettelijke en reglementaire of door de plaatselijke overheidopgelegde bepalingen,9. Garanties 220 SHL45 04/10/2011 - 300026828-001-C.
4De nationaal of plaatselijk geldende bepalingen en de bijzonderebepalingen met betrekking tot de installatie,4Onze handleidingen en installatievoorschriften, met name voorwat betreft het regelmatige onderhoud van de apparaten,4De regels van goed vakmanschap.Onze garantie is beperkt tot de vervanging of reparatie van de dooronze technische diensten als defect erkende onderdelen, metuitsluiting van de arbeids-, verplaatsings- en transportkosten.Onze garantie geldt niet voor de vervangings- of reparatiekosten vooronderdelen die defect zijn naar aanleiding van normale slijtage, eenverkeerd gebruik, de tussenkomst van niet-vakbekwame derden, eengebrekkig of onvoldoende toezicht of onderhoud, een niet-conformeelektrische voeding of het gebruik van ongeschikte brandstof of vanbrandstof van slechte kwaliteit.Op de kleinere onderdelen, zoals motoren, pompen, elektrischeafsluiters, enz.
is de garantie enkel geldig als deze nooitgedemonteerd werden.De rechten, vermeld in de europese richtlijn 99/44/EEG,geïmplementeerd door het wettelijk besluit nr. 24 van 2 februari 2002,gepubliceerd in het staatsblad nr. 57 van 8 maart 2002, blijven vankracht.220 SHL 9. Garanties04/10/2011 - 300026828-001-C 46
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Remeha 220 SHL stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden