Pontec MultiClear Set 20000 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Pontec MultiClear Set 20000 (116 pagina’s), behorend tot de categorie Waterfilter. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen. Heb je een vraag over Pontec MultiClear Set 20000 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Pontec |
| Categorie: | Waterfilter |
| Model: | MultiClear Set 20000 |
Handleiding Pontec MultiClear Set 20000 – volledige tekst
- NL - 23 - NL - NL WAARSCHUWING Originele handleiding. De handleiding behoort bij het apparaat en moet bij doorgeven van het apparaat steeds meege-geven worden. WAARSCHUWING Ontkoppel alle elektrische apparaten in het water van het voe-dingsnet, voordat u in het water grijpt. Anders bestaat gevaar voor ernstig of dodelijk letsel door elektrische schokken. Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en daarnaast door personen met verminderde fysieke, sensorische of mentale vermogens of een gebrek aan ervaring en kennis, mits zij onder toezicht staan of geïnstrueerd werden over het veilige ge-bruik van het apparaat en de gevaren begrijpen, die hiermee sa-menhangen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reini-ging en onderhoud door de gebruiker mogen niet worden uitge-voerd door kinderen, die niet onder toezicht staan.
Veiligheidsinstructies • Gebruik uitsluitend originele reserveonderdelen en origineel toebehoren. • Breng nooit technische veranderingen aan het apparaat aan. • Voer uitsluitend die werkzaamheden aan het apparaat uit die in deze gebruiksaanwijzing zijn beschreven. • De filter mag in geen geval overlopen. Er bestaat de kans dat de vijver leegloopt. Beoogd gebruik Gebruik het in deze gebruiksaanwijzing beschreven product uitsluitend op de volgende manier: • Voor het schoonmaken van tuinvijvers. • Met in achtneming van deze technische gegevens. (→ Technische gegevens) De volgende inperkingen gelden voor het apparaat: • Nooit met andere vloeistoffen dan water gebruiken. • Niet gebruiken voor commerciële of industriële doeleinden. • Niet gebruiken in combinatie met chemicaliën, levensmiddelen, licht brandbare of explosieve stoffen.
- NL - 24 Productbeschrijving De MultiClear-vijverfilter is een doorloopfilter met meerdere soorten filterschuim voor de mechanische filtering van vij-verwater. Op de vijverfilter kan het UVC-zuiveringsapparaat "PondoTronic UVC 18/24" worden gemonteerd. Door de op deze manier voorgeschakelde UV-straling worden zwevende algen, bacteriën en ziektekiemen verwijderd. De MultiClear-vijverfilter is verkrijgbaar in de volgende varianten: MultiClear 20000 (zonder UVC-zuiveringsapparaat) MCR0025 MultiClear. Set 20000: met UVC-zuiveringsapparaat "PondoTronic UVC 18" Set 25000: met UVC-zuiveringsapparaat "PondoTronic UVC 24" MCR0026 In deze gebruiksaanwijzing is uitsluitend de montage van het UVC-zuiveringsapparaat op de filter beschreven. Meer belangrijke informatie kunt u vinden in de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat "PondoTronic UVC 18/24".
Overzicht A MultiClear 20000 Set 20000 Set 25000 1 UVC-zuiveringsapparaat "PondoTronic. " – UVC 18 UVC 24 2 Bevestigingsmateriaal voor het UVC-zuiveringsapparaat (in extra verpakking) – 3 90°-bocht met dichtring (in extra verpakking) • Toevoer van het voorgezuiverde water van het UVC-zuiveringsapparaat. – 4 Inlaattrechter (in extra verpakking) • De trechter wordt bij werking met een UVC-zuiveringsapparaat gemonteerd. • Voor de bevestiging bevinden zich 3 lenskopschroeven 4,8 × 22 mm in de extra ver-pakking. – 5 Filterdeksel • Het deksel moet tijdens werking aangebracht en vergrendeld zijn. 6 Stop voor filterdeksel • Tijdens werking zonder UVC-zuiveringsapparaat moet de stop aangebracht zijn. – – 7 Binnendeksel • Aan het binnendeksel hangen de filterschuimlagen.
10 Dekselhouder 11 Filterbehuizing 12 Inlaatopening • Toevoer van het water dat moet worden gefilterd, bij werking zonder UVC-zuiveringsapparaat. 13 Inlaatmondstuk (in extra verpakking) – – 14 Getrapte slangnippel met vlakke dichtring (in extra verpakking) • Voor het aansluiten van een slang met een inwendige diameter van 25, 32 of 38 mm. – – 15 Stop voor inlaatopening (2 stuks) • Voor het waterdicht afsluiten van de inlaatopeningen wanneer deze niet bezet zijn. 16 Uitlaatopening • Voor het aansluiten van een buis DN 50. 17 Vuilafvoer • Afvoer voor het vuile water bij het reinigen van de filter. 18 Schroefdop 19 Nippelset voor uitlaatopening (optioneel toebehoren) – – –.
- NL - 25 Plaatsen en aansluiten Apparaat monteren MultiClear 20000 MultiClear Set 20000/Set 25000 Welke inlaatopening wordt bezet, maakt niet uit. Zo gaat u te werk: B Lees de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat. Neem goed nota van de informatie voor het demonteren van de apparaatkop. Zo gaat u te werk: D Apparaat opstellen • Zet de filter op een stevige en vlakke ondergrond en zorg dat deze niet onder water kan komen staan. • Wij adviseren het gereinigde water via een beekloop naar de vijver te laten lopen, zodat het water extra met zuurstof wordt verrijkt. • De uitlaatleiding moet naar de vijver toe aflopen. • Om drukverliezen tot een minimum te beperken, moeten de leidingen zo kort mogelijk zijn en zo min mogelijk boch-ten bevatten. • Houd - om werkzaamheden aan het apparaat te kunnen verrichten - de toegang tot het deksel helemaal vrij.
• Alle onderdelen van het apparaat mogen niet gedurende langere tijd worden blootgesteld aan direct zonlicht, aange-zien dit schade kan veroorzaken. Gebruik eventueel een veiligheidsafdekking. MultiClear 20000 MultiClear Set 20000/Set 25000 – • Lees de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat. Neem goed nota van de informatie voor het plaatsen. • Houd vanwege de gevaarlijke elektrische werkspanning van het UVC-zuiveringsapparaat een afstand van 2 m tot de vijverrand als veiligheidsafstand aan. ( E) Apparaat aansluiten MultiClear 20000 MultiClear Set 20000/Set 25000 Zo gaat u te werk: C Lees de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat. Neem goed nota van de informatie voor het tot stand brengen van de aansluitingen. Zo gaat u te werk: F Ingebruikname • Schakel de filterpomp in en controleer de waterdoorstroming in de filter.
- NL - 26 Reiniging en onderhoud Apparaat uit elkaar halen en in elkaar zetten • Zo gaat u te werk bij het uit elkaar halen van de filter: G • Zo gaat u te werk bij het in elkaar zetten van de filter: H UVC-unit reinigen Lees de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat. Neem goed nota van de informatie voor het reinigen. Filter reinigen OPMERKING Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen of chemische oplossingen. Deze middelen kunnen de behuizing bescha-digen en de werking van het apparaat in het gedrang brengen; ze zijn tevens schadelijk voor dieren, planten en het milieu. Reinig het apparaat alleen met schoon water en een zachte borstel of een spons. • Aanbevolen reinigingsmiddelen bij hardnekkige kalkaanslag: – Azijn- en chloorvrije huishoudreiniger. Filterschuim schoonmaken Afhankelijk van vervuiling en slijtage moeten de filtersponzen worden gereinigd of vervangen.
• Indien meerdere filterschuimen aanwezig zijn: Filterschuimen afwisselend in de tijd schoonmaken of vervangen Zo worden de nuttige filterbacteriën behouden en kunnen deze voor een goede biologische reiniging van het water zor-gen. • Filterzwam uitsluitend met schoon water uitspoelen. Opslag/overwinteren Neem het apparaat buiten gebruik bij watertemperaturen +8 °C of uiterlijk bij te verwachten vorst. • Demonteer een aanwezig UVC-zuiveringsapparaat en bewaar dit droog en vorstvrij. Zie voor meer informatie de gebruiksaanwijzing bij het UVC-zuiveringsapparaat. • Verwijder alle filtermedia, reinig deze en bewaar deze droog en vorstvrij. • Laat water in het apparaat, in de slangen, buizen en aansluitingen zoveel mogelijk weglopen. • Reinig het apparaat grondig. • Controleer het apparaat op beschadigingen en vervang evt. beschadigde onderdelen.
Storing verhelpen Storing Oorzaak Oplossing Het apparaat presteert niet naar behoren Apparaat nog niet lang in gebruik De volledige biologische reinigingswerking wordt pas bereikt na enkele weken gebruik Het water is extreem vervuild Algen en bladeren uit de vijver verwijderen Water verversen Te veel dieren Richtwaarde: op 1 m³ vijverwater max. 60 cm vislengte Filterschuimlagen vuil Filterschuimlagen reinigen, evt. vervangen Filterbehuizing of aansluitingen vuil Filterbehuizing of aansluitingen reinigen Stroomsnelheid te hoog Pompcapaciteit verlagen Geen waterdoorstroming Pomp transporteert geen water Pomp controleren (zie gebruiksaanwijzing bij de pomp) Aansluitingen vuil Aansluitingen reinigen.
Als u vragen hebt, neem dan contact op met uw plaatselijke afvalverwerkingsbedrijf. Hier kunt u informatie inwinnen over het afvoeren van het apparaat conform de voorschriften. Garantievoorwaarden PfG geeft vanaf de verkoopdatum gedurende 2 jaar garantie op aantoonbare materiaal- en fabricagefouten. Op slijtde-len, zoals lampen, is geen garantie van toepassing. Om aanspraak te kunnen maken op garantie moet u in het bezit zijn van de kassabon. De aanspraak op garantie vervalt bij onoordeelkundig gebruik, elektrische of mechanische be-schadiging als gevolg van misbruik en tevens in geval van onvakkundige reparatie door niet bevoegde monteurs. Re-paraties mogen uitsluitend worden verricht door PfG of door monteurs die door PfG hiervoor de bevoegdheid hebben gekregen.
Om gebruik te maken van de garantie, kunt u het beschadigde apparaat of het defecte onderdeel samen met een foutenbeschrijving en de kassabon opsturen aan PfG. PfG behoudt zich het recht voor montagekosten aan te rekenen. PfG is niet aansprakelijk voor transportschade. Deze dient u onmiddellijk te verhalen op het transportbedrijf.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Pontec MultiClear Set 20000 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Waterfilter Pontec
Handleiding Waterfilter
Nieuwste handleidingen voor Waterfilter