Philips Sonicare HX7654 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Philips Sonicare HX7654 (60 pagina’s), behorend tot de categorie Tandenborstel. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 113 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Philips Sonicare HX7654 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Philips |
| Categorie: | Tandenborstel |
| Model: | Sonicare HX7654 |
Handleiding Philips Sonicare HX7654 – volledige tekst
48Algemene beschrijving (g. 1)A Beschermkapje B BorstelharenC OpzetborstelD Ring met kleurcodeE Verwijderbare schroefrandF Handvat met zacht greepgedeelteG Aan/uitknop H SnelheidsknopI Oplaadlampjes (LED)J OpladerBelangrijkLees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door voordat u het apparaat gaat gebruiken. Bewaar de gebruiksaanwijzing om deze indien nodig te kunnen raadplegen. Controleer of het voltage aangegeven op de onderzijde of achterzijde van de oplader overeenkomt met de plaatselijke netspanning voordat u deze aansluit. Houd de oplader uit de buurt van water. Plaats de oplader niet in de buurt van of boven een bad, wasbak, gootsteen enz. Dompel de oplader nooit in water of een andere vloeistof. Zorg ervoor dat de oplader na het schoonmaken helemaal droog is voordat u deze op het stopcontact aansluit. Gebruik de oplader nooit als deze beschadigd is.
Indien de oplader, het snoer of de stekker beschadigd is, vervang de oplader dan altijd door een van het oorspronkelijke type om gevaar te voorkomen. Gebruik de oplader niet buitenshuis of in de buurt van hete oppervlakken. Gebruik de tandenborstel niet in bad of onder de douche. Raadpleeg uw tandarts voordat u de tandenborstel gebruikt als u in de afgelopen 2 maanden een chirurgische behandeling aan uw mond of uw tandvlees hebt ondergaan. Neem contact op met uw tandarts als er na het gebruik van deze tandenborstel ernstige tandvleesbloeding optreedt of als het tandvlees nog steeds gaat bloeden nadat u het apparaat 1 week hebt gebruikt. De Sonicare-tandenborstel voldoet aan de veiligheidseisen voor elektromagnetische apparaten.
Als u een pacemaker of ander geïmplanteerd apparaat hebt, raadpleeg dan uw arts of de fabrikant van het geïmplanteerde apparaat als u vragen hebt over het gebruik van de Sonicare. Dit apparaat is alleen bedoeld voor het reinigen van tanden, tandvlees en de tong. Gebruik het niet voor andere doeleinden.
Stop het gebruik van het apparaat en neem contact op met uw arts als u pijn of ongemak ondervindt tijdens het gebruik van het apparaat. De Sonicare-tandenborstel is bedoeld voor thuisgebruik en is niet bedoeld om door meerdere personen te worden gebruikt in een tandartsenpraktijk of een instelling. Gebruik het apparaat niet langer indien het op enige wijze beschadigd is (opzetborstel, handvat van de tandenborstel, oplader). Dit apparaat bevat geen repareerbare onderdelen. Als het apparaat beschadigd is, neem dan contact op met het Customer Care Centre in uw land (zie hoofdstuk ‘Garantie & service’). ----------NEDERLANDS.
Gebruik de opzetborstel niet langer als de borstelharen verbogen of geknakt zijn. Vervang de opzetborstel om de 6 maanden of eerder indien er tekenen van slijtage optreden.Gebruik dit apparaat uitsluitend met de door de fabrikant aanbevolen opzetborstels.Kinderen jonger dan 10 jaar en mensen met een lichamelijke handicap mogen dit apparaat alleen onder toezicht gebruiken.Als uw tandpasta peroxide dan wel zuiveringszout of natriumbicarbonaat bevat (veelvoorkomend in witmakende tandpasta’s) dient u de opzetborstel na ieder gebruik grondig schoon te maken met zeep en water.Elektromagnetische velden (EMV)Dit Philips-apparaat voldoet aan alle richtlijnen met betrekking tot elektromagnetische velden (EMV).
Mits het apparaat op de juiste wijze en volgens de instructies in deze gebruiksaanwijzing wordt gebruikt, is het veilig te gebruiken volgens het nu beschikbare wetenschappelijke bewijs.Klaarmaken voor gebruik 1 Windovertolligsnoerronddesnoeropberghakenindeonderzijdevan de oplader.De opzetborstel bevestigen 1 Houddeopzetborstelzovastdatdevoorzijdezichopéénlijnbevindtmetdevoorzijdevanhethandvat.Plaatsderuggetjesopdeopzetborstelrechtbovendegroevenindebovenzijdevanhethandvatenschuifdandeopzetborstelophethandvat. 2 Draaideschroefrandvandeopzetborstelrechtsomtotdezestevigvastzit.Alsdeopzetborsteltijdensgebruikrammelt,draaideschroefrand dan verder aan. 3 Verwijderhetbeschermkapjevoordatugaatpoetsen.----NEDERLANDS 49
OpladenLaad de Sonicare minstens 24 uur op tijdens de eerste dagen van gebruik. We raden u aan de Sonicare altijd in de op netspanning aangesloten oplader te plaatsen wanneer u het apparaat niet gebruikt om er zeker van te zijn dat de accu altijd volledig opgeladen is. Wanneer de accu leeg is, duurt het minimaal 24 uur om deze weer volledig op te laden. 1 Zorgervoordatdeonderzijdevanhethandvatgoedindeopladerstaatomerzekervantezijndatdezegoedcontactmaakt. Andere Sonicare-modellen hebben handvatten die niet in deze oplader passen en daarom niet goed kunnen worden opgeladen in deze oplader. Probeer niet een handvat van een ander Sonicare-model in deze oplader te duwen, aangezien dit tot beschadiging leidt. ’Accu bijna leeg’-indicatorWanneerdeaccubijnaleegis,hoortu3piepjesnadatdeSmartimerdetandenborstelheeftuitgeschakeld.
Hetonderstelampjeknippertgeelgedurende30seconden. Als u ziet en hoort dat de accu bijna leeg is, heeft de Sonicare nog slechts voldoende energie voor 3 of minder poetsbeurten van 2 minuten. We raden u aan de Sonicare altijd in de op netspanning aangesloten oplader te plaatsen wanneer u deze niet gebruikt om er zeker van te zijn dat de accu altijd volledig opgeladen is. Oplaadindicator met meerdere lampjesWanneer u het apparaat in de oplader plaatst, gaan de groene lampjesvandeoplaadindicatorineenoplopendpatroonknipperen. Hetaantalknipperendelampjesgeeftaantotwelkniveaudeaccuopdat moment opgeladen is. Wanneer de accu volledig opgeladen is, houden de lampjes op met knipperen en gaan deze continu branden. Ongeveer één keer per minuut gaan de lampjes even uit. Daarna gaan deze weer aan om aan te geven dat de accu vol is.
Het apparaat gebruikenHandige tips De opzetborstel is voorzien van een handig beschermkapje. Verwijder het beschermkapje voordat u de Sonicare inschakelt. Spoel de borstel en de borstelharen na iedere poetsbeurt onder de kraan af. Maak de opzetborstel iedere week schoon, ook onder de schroefrand. Met een volledig opgeladen Sonicare kunt u ongeveer 2 weken lang twee keer per dag 2 minuten tandenpoetsen zonder het apparaat op te hoeven laden. Hierdoor kunt u de Sonicare gemakkelijk zonder oplader mee op reis nemen. Het gebruik van een spanningomvormer of verloopstekker garandeert niet dat de oplader wordt voorzien van de juiste netspanning. Controleer altijd of het voltage klopt. -,,-----NEDERLANDS50.
Begin te poetseninkwadrant1(debuitenkantvandeboventanden)engadaar30secondenmeedoorvoordatuverdergaatmetkwadrant2(debinnenkantvandeboventanden). Poetsvervolgensookdeoverigetweekwadrantengedurende30secondentotdatudepoetsbeurt van 2 minuten hebt voltooid. 5 Na een volledige poetsbeurt van 2 minuten, kunt u het apparaat opnieuwkortinschakelenomdekauwvlakkenvanuwkiezentepoetsen. 6 Met de aan/uitknop kunt u de tandenborstel op ieder gewenst momentin-enuitschakelen. U kunt ook uw tong poetsen met de Sonicare in- of uitgeschakeld, afhankelijk van uw voorkeur. Poetstips voor bijzondere situatiesVlekken verwijderenPoets plaatsen waar erge vlekken voorkomen enkele seconden langer om de vlekken beter te kunnen verwijderen.
BeugelPlaats de borstel onder een hoek van 45 graden tussen de beugel en de tandvleesrand. Oefen lichte druk uit en maak gedurende 2 seconden zachtjes ronddraaiende bewegingen met de borstel zodat de lange haren tussen de tanden komen. Draai het handvat vervolgens voorzichtig naar boven en naar beneden, zodat de borstelharen de beugel en de rest van de tand kunnen reinigen. Ga daarna verder met de volgende tand. Ga zo door totdat u al uw tanden hebt gepoetst. Houd er rekening mee dat de opzetborstel sneller slijt wanneer deze voor een gebit met beugel wordt gebruikt. Tandheelkundige restauratiesGebruik de Sonicare op tandheelkundige restauraties (bijv. implantaten, kronen, bruggen en vullingen) op dezelfde manier als op normale tandoppervlakken. Zorg ervoor dat de borstelharen alle oppervlakken van de restauraties bereiken om zeker te zijn van een grondige reiniging.
Als uw tandarts of mondhygiënist heeft aangegeven dat u paradontale pockets hebt (plekken waar het tandvlees van de tand wijkt en waar zich plakbacteriën ophopen), poets uw hele gebit dan 2 minuten en poets vervolgens de gebieden waar deze pockets zich voordoen nogmaals om zo de gezondheidstoestand van uw tandvlees te verbeteren. FunctiesEasy-start Deze Sonicare-tandenborstel wordt geleverd met de Easy-start-functie ingeschakeld. Deze functie is bedoeld om u te laten wennen aan het tandenpoetsen met de Sonicare. De poetskracht neemt bij iedere poetsbeurt iets toe totdat de Sonicare bij de 14e poetsbeurt de optimale poetskracht bereikt. Als u direct na het inschakelen van de Sonicare 2 piepjes hoort, dan is de Easy-start-functie ingeschakeld. Zodra de optimale poetskracht is bereikt (na de 14e poetsbeurt), hoort u de 2 piepjes niet meer.
Opmerking: De eerste 14 poetsbeurten moeten allemaal minimaal 1 minuut duren om de Easy-start-functie goed te laten werken. Opmerking: Wanneer de Easy-start-functie is ingeschakeld, werkt de snelheidsknop (voor normale en verlaagde snelheid) niet. Als u direct gebruik wilt maken van de snelheidsknop, dient u de Easy-start-functie uit te schakelen. Easy-start uitschakelen of inschakelen 1 Bevestigdeopzetborstelophethandvat. 2 Plaats het handvat in de oplader en steek de stekker van de oplader in het stopcontact. 3 OmEasy-startuitteschakelen,druktuopdeaan/uitknopenhoudtudeze5secondeningedrukt. Uhoort1piepjeomaantegevendatdeEasy-start-functieisuitgeschakeld. 4 OmEasy-startinteschakelen,druktuopdeaan/uitknopenhoudtudeze5secondeningedrukt. Uhoort2piepjesomaantegevendatdeEasy-start-functieweeractiefis.
GebruikvandeEasy-start-functienadeeerstegewenningsperiodewordtafgeraden,omdatdeSonicarehierdoormindereffectiefplakzalverwijderen. TijdensklinischetestsmetdeSonicaredientdeEasy-start-functieuitgeschakeldtezijnendienthetapparaatvolledigopgeladentezijn. Smartimer Dit Sonicare-model is uitgerust met een Smartimer, die de poetstijd automatisch instelt op de door tandartsen en mondhygiënisten aanbevolen poetstijd van 2 minuten. Na 2 minuten schakelt de Smartimer de tandenborstel automatisch uit. Als u de poetsbeurt van 2 minuten korte tijd wilt onderbreken, drukt u op de aan/uitknop. Als u vervolgens nogmaals op de aan/uitknop drukt, gaat de Smartimer weer verder met de tijdmeting waar deze gestopt was toen u het apparaat uitschakelde. ------NEDERLANDS52.
De Smartimer wordt automatisch ingesteld op het begin van de cyclus van 2 minuten als:u de poetsbeurt langer dan 30 seconden onderbreekt;u het handvat terugplaatst in de oplader.Quadpacer®De Quadpacer is een timer die ervoor zorgt dat u alle kwadranten van de mond gelijkmatig en grondig poetst. Na 30, 60 en 90 seconden hoort u een kort piepje en voelt u een kleine onderbreking in de poetsbeweging van het apparaat.
Dit is voor u het signaal om de tandenborstel naar het volgende kwadrant te brengen.Programmeerbare Quadpacer (alleen bij bepaalde typen)Met de programmeerbare Quadpacer kunt u de werking van de Quadpacer op 3 manieren instellen:Een poetscyclus van 2 minuten waarbij de Quadpacer actief is (fabrieksinstelling).Verlenging van de totale poetstijd met 30 seconden tot 2,5 minuut waarbij de Quadpacer actief is.Een poetscyclus van 2 minuten waarbij de Quadpacer niet actief is.De instelling van de Quadpacer wijzigen: 1 Plaats het handvat in de oplader en steek de stekker van de oplader in het stopcontact. 2 Drukkortopdesnelheidsknopenkijkwelkindicatielampjegaatbranden.
Hetondersteindicatielampjebrandtgeel:deQuadpacerisnietactief. 4 Omdegewensteinstellingteprogrammeren,laatudesnelheidsknoplosophetmomentdathetdesbetreffendelampjegaatbranden.Opmerking:Als u een poetscyclus van 2,5 minuut met een actieve Quadpacer instelt, zal een volledig opgeladen accu minder poetsbeurten opleveren.Twee snelhedenMet de snelheidsknop kunt u kiezen uit 2 verschillende poetssnelheden: de normale snelheid voor optimale poetsresultaten of een lagere snelheid wanneer een extra zachte poetsbeweging gewenst is.Telkens wanneer u de Sonicare inschakelt, begint deze automatisch op de normale snelheid te werken. 1 Omvandenormalenaardelageresnelheidtegaan,druktutijdenshet poetsen eenmaal op de snelheidsknop.
2 Omvandelagerenaardenormalesnelheidtegaan,druktutijdenshet poetsen nogmaals op de snelheidsknop.Een duidelijk tweetonig piepje geeft aan dat de snelheidsinstelling is aangepast.We raden u aan op de normale snelheid te poetsen om optimale poetsresultaten te behalen. Opmerking:Wanneer de Easy-start-functie is ingeschakeld, werkt de snelheidsknop (voor normale en verlaagde snelheid) niet. Als u direct gebruik wilt maken van de snelheidsknop, dient u de Easy-start-functie uit te schakelen (zie ‘Easy-start’ in dit hoofdstuk).Wanneer de Sonicare in klinische tests wordt gebruikt, dient de normale snelheid te worden gebruikt.Schoonmaken Regelmatig schoonmaken garandeert de beste resultaten en een lange levensduur voor het apparaat. 1 Spoeldeopzetborstelendeborstelharennaiederepoetsbeurtonderdekraanaf.Laatdeopzetborsteluitsluitendaandeluchtdrogen.,NEDERLANDS54
6 Maak de oplader regelmatig schoon.Haal de stekker uit het stopcontact voordat u de oplader gaat schoonmaken.Droogdeopladernahetschoonmakenvolledigafvoordatu de stekker weer in het stopcontact steekt.Gebruik een zacht schoonmaakmiddel, wat water en een vochtige doek om de Sonicare schoon te maken.Opbergen 1 Alsuhetapparaatlangeretijdnietgaatgebruiken,trekdandestekker uit het stopcontact, maak het apparaat schoon en bewaar hetopeenkoeleendrogeplaatsuitdirectzonlicht.Hetsnoerkuntuopbergendoorditrondsnoeropberghakenindeonderzijdevandeoplader te wikkelen. VervangenOpzetborstelVervang de opzetborstel om de 6 maanden voor optimale resultaten. Gebruik alleen Sonicare-opzetborstels die geschikt zijn voor dit model.---NEDERLANDS 55
MilieuGooi het apparaat aan het einde van zijn levensduur niet weg met het normale huisvuil, maar lever het in op een door de overheid aangewezen inzamelpunt om het te laten recyclen. Op die manier levert u een bijdrage aan een schonere leefomgeving.De ingebouwde NiCd-accu bevat stoffen die schadelijk kunnen zijn voor het milieu. Verwijder altijd de accu voordat u het apparaat afdankt en inlevert op een door de overheid aangewezen inzamelpunt. Lever de accu in op een ofcieel inzamelpunt voor batterijen. Als u problemen ondervindt bij het verwijderen van de accu, kunt u met het apparaat ook naar een Philips-servicecentrum gaan.
Medewerkers van dit centrum verwijderen dan de accu voor u en zorgen ervoor dat deze op milieuvriendelijke wijze wordt verwerkt.De accu verwijderenUkuntdeaccunietopnieuwinhetapparaatplaatsennadatudezehebtverwijderd.Om de accu zelf te kunnen verwijderen, hebt u een gewone schroevendraaier nodig. 1 Neem de tandenborstel uit de oplader, schakel de tandenborstel in enlaatdetandenborstelwerkentotdatdezestopt.BlijfdeSonicareinschakelen tot de accu volledig leeg is. 2 Verwijderdeschroefrandvandeopzetborstelenplaatsdeschroefrandophethandvat.Draaideschroefrandophethandvat(A)totdatdebehuizingopenspringtentrekdandeschroefrand(B)naarvoren.De onderdelen in het handvat komen samen met de schroefrand naar buiten.
3 Steek een schroevendraaier tussen de printplaat en het plastic gedeelteaaniederuiteindevandeaccu.Draaideschroevendraaieromzodeverbindingtussendeaccuendeprintplaatoptweeplaatsen te verbreken. 4 Scheid de accu van het apparaat met een schroevendraaier.Sluit het apparaat niet meer aan op netspanning nadat u de accu hebt verwijderd.--BABANEDERLANDS56
Garantie & serviceAls u informatie nodig hebt of als u een probleem hebt, bezoek dan de Philips-website (www. philips. com), of neem contact op met het Philips Customer Care Centre in uw land (u vindt het telefoonnummer in het ‘worldwide guarantee’-vouwblad). Als er geen Customer Care Centre in uw land is, ga dan naar uw Philips-dealer of neem dan contact op met de afdeling Service van Philips Domestic Appliances and Personal Care BV. GarantiebeperkingenDe volgende zaken vallen niet onder de voorwaarden van de internationale garantie:OpzetborstelsSchade als gevolg van verkeerd gebruik, misbruik, verwaarlozing of wijzigingen. Gewone slijtage, inclusief kerfjes, krasjes, schuurplekken, verkleuring of verbleking. Veelgestelde vragen Dit hoofdstuk behandelt in het kort de problemen die u tegen kunt komen tijdens het gebruik van uw Sonicare.
Als u er niet in slaagt het probleem op te lossen, neem dan contact op met het Philips Customer Care Centre in uw land (zie hoofdstuk ‘Garantie & service’) of bezoek www. philips. com. Vraag AntwoordWaarom werkt de Sonicare-tandenborstel niet. Mogelijk moet de Sonicare worden opgeladen. Laad de Sonicare minimaal 24 uur op. Zorg ervoor dat er stroom op het stopcontact staat wanneer u het apparaat gaat opladen. Het is mogelijk dat de stroomtoevoer naar stopcontacten in spiegelkastjes boven wastafels of naar stopcontacten voor scheerapparaten in badkamers wordt afgesloten wanneer het licht in de badkamer wordt uitgedaan. Waarom werkt de opzetborstel niet terwijl de motor loopt. Mogelijk moet de opzetborstel opnieuw op het apparaat worden bevestigd of worden vervangen. Waarom kietelt het wanneer ik de Sonicare gebruik.
Om overmatig rammelen te voorkomen draait u de schroefrand van de opzetborstel verder aan. Als het rammelen dan nog niet is verholpen, moet de opzetborstel mogelijk worden vervangen. Zorg ervoor dat u het beschermkapje verwijdert voordat u het apparaat inschakelt. De borstel klappert tegen mijn tanden. Wat moet ik doen. U kunt dit voorkomen door de borstel volgens de instructies vast te houden, d. w. z. met de borstelharen schuin op de tandvleesrand geplaatst onder een hoek van 45 graden. ---NEDERLANDS 57.
Vraag AntwoordWaarom lijkt de tandborstel minder krachtig te poetsen?Mogelijk moet de Sonicare worden opgeladen.Mogelijk is de Easy-start-functie ingeschakeld. Schakel de Easy-start-functie uit (zie hoofdstuk ‘Functies’).Mogelijk moet de opzetborstel worden schoongemaakt.Mogelijk moet de opzetborstel worden vervangen.Mogelijk is de Sonicare ingesteld op de lagere snelheid. Druk op de snelheidsknop om de normale snelheid in te stellen. Mogelijk moet het apparaat worden schoongemaakt. Maak het handvat, de opzetborstel en de oplader grondig schoon (zie hoofdstuk ‘Schoonmaken’).De Sonicare geeft een onaangename geur af. Wat moet ik doen?Mogelijk moet de opzetborstel worden vervangen.Mogelijk moet het apparaat worden schoongemaakt. Maak het handvat, de opzetborstel en de oplader grondig schoon (zie hoofdstuk ‘Schoonmaken’).Het gele lampje knippert.
Wat betekent dit?Het knipperende gele lampje geeft aan dat het apparaat nog slechts genoeg energie bevat voor 3 poetsbeurten of minder. Laad de Sonicare minimaal 24 uur op.De tandenborstel heeft 30 seconden extra poetstijd. Waar is dit voor?De programmeerbare Quadpacer is ingesteld op een poetsbeurt van 2,5 minuut in plaats van de standaardpoetsbeurt van 2 minuten. Deze functie biedt extra poetstijd voor het reinigen van moeilijk bereikbare gebieden waar ophoping van plak plaatsvindt en het tandvlees makkelijk ontstoken kan raken. We raden u aan deze extra 30 seconden te gebruiken om probleemgebieden nogmaals te poetsen, uw tandvlees te masseren of uw tong te borstelen (zie hoofdstuk ‘Functies’).nEDErlanDS58
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Philips Sonicare HX7654 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Tandenborstel Philips
Handleiding Tandenborstel
Nieuwste handleidingen voor Tandenborstel