Panasonic NV-VP31 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Panasonic NV-VP31 (48 pagina’s), behorend tot de categorie Videocassetterecorder. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 87 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Panasonic NV-VP31 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/48
InhoudsopgavePagina
Inleggen van batterijen
Veiligheidsinstructies
Afstandsbediening
Aansluiting met
toestellen
ansluiten
Menubesturing
Manuele instellingen
Zendertabel nieuw aanleggen
Herstart / Afleveringstoestand
NICAM geluidssysteem
Opname
externe opnamebesturing
Weergave
Algemene comfortabele functies
Weergavefuncties
Informatie
Voordat u de klantenservice inschakelt
2
3
Front 4
5-7
8-9
9
10
Audio - Videokabel11
Externe 12
A13
VCR-14
15
16
16
17
17
18
19
20
21-22
INTELLIGENT TIMER23
ShowView24
25
26
27-28
DVD-SNEL INSTALLEREN29
30-32
VCR-DVD33
Navigatiemenu34-35
HighMAT / CD-tekst36
DISPLAY-menu37-39
SETUP-menu's40-41
42
43-45
Codes voor de afstandsbediening46
47
Trefwoordenoverzicht
Landencodeslaatste pagina
Aansluiting met RF-coaxiaalkabel
Instelling van Datum en tijd
Televisiezender opnieuw invoeren
Naam van de televisiezender wijzigen
Volgorde van de televisiezenders wijzigen
of zender wissen
Menu Instellingen
Opname met
Opname met
Opname met
-functies
Technische gegevens
Aansluiting met 21-polige scartkabel
Opnameprogrammering
DVD/CD-player / Videorecorder
NV-VP31 / NV-VP26 / NV-VP21
Gebruiksaanwijzing
PAL
NV-VP31
PULL-OPEN
EJECT
OPEN / CLOSE
MUSIC WITH PICTURE
AV ENHANCER
DVD/CD PLAYER
2.0 DIGITAL OUT
Lees deze bedieningshandleiding en met name de veiligheidsinstructies op pagina 3
volledig door alvorens het toestel aan te sluiten, in gebruik te nemen of instellingen
tot stand te brengen.

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Panasonic
Categorie: Videocassetterecorder
Model: NV-VP31

Handleiding Panasonic NV-VP31 – volledige tekst

Inhoudsopgave PaginaInleggen van batterijenVeiligheidsinstructiesAfstandsbedieningAansluiting mettoestellenansluitenMenubesturingManuele instellingenZendertabel nieuw aanleggenHerstart / AfleveringstoestandNICAM geluidssysteemOpnameexterne opnamebesturingWeergaveAlgemene comfortabele functiesWeergavefunctiesInformatieVoordat u de klantenservice inschakelt2 3Front 45-78-9910 Audio - Videokabel 11Externe 12A13VCR- 14 1516 16 17 1718192021-22 INTELLIGENT TIMER 23 ShowView 24 252627-28DVD-SNEL INSTALLEREN 29 30-32VCR-DVD 33Navigatiemenu 34-35HighMAT / CD-tekst 36DISPLAY-menu 37-39SETUP-menu's 40-414243-45Codes voor de afstandsbediening 4647Trefwoordenoverzicht Landencodes laatste paginaAansluiting met RF-coaxiaalkabelInstelling van Datum en tijdTelevisiezender opnieuw invoerenNaam van de televisiezender wijzigenVolgorde van de televisiezenders wijzigenof zender wissenMenu InstellingenOpname metOpname metOpname met-functiesTechnische gegevensAansluiting met 21-polige scartkabelOpnameprogrammeringDVD/CD-player / VideorecorderNV-VP31 / NV-VP26 / NV-VP21GebruiksaanwijzingPALNV-VP31PULL-OPENEJECTOPEN / CLOSEMUSIC WITH PICTUREAV ENHANCERDVD/CD PLAYER2.0 DIGITAL OUTLees deze bedieningshandleiding en met name de veiligheidsinstructies op pagina 3 volledig door alvorens het toestel aan te sluiten, in gebruik te nemen of instellingen tot stand te brengen.

2EUR7720X10 (NV-VP31 / NV-VP26)EUR7720X30 (NV-VP21)Batterijen, verpakkingen en het oude toestel moeten overeenk. de voorschriften worden verwijderd Deze horen niet in het huishoudelijk afval thuis. Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. http://www.panasonic.co.jp/global/Geachte klantWij bedanken u voor uw vertrouwen dat u hebt gekozen voor dit hoogwaardige apparaat. Panasonic is één van de toonaangevende bedrijven in de consumenten-elektronica. Wij zijn er zeker van dat u met dit apparaat in ieder opzicht tevreden zult zijn.Netkabel RJA0043-1CRF coaxiaalkabelBatterijenAA, UM3 of R6GebruiksaanwijzingGarantiekaartAccessoiresMeegeleverdeAfstandsbedieningInleggen van batterijenLevensduur van de batterij afhankelijk van de gebruiksfrequentie, ca. 1 jaar. !Geen oude en nieuwe batterijen of verschillende batterijsoorten tezamen gebruiken.

!Alleen batterijen zonder schadelijke stoffen (zoals lood, cadmium, kwik) gebruiken. !Gebruik geen oplaadbare batterijen.!Wanneer de afstandsbediening langere tijd niet wordt gebruikt, de batterijen er uitnemen. !De batterijen niet verhitten of kortsluiten. !Lege batterijen onmiddellijk vervangen en door type AA, UM3 of R6 vervangen.!Bij het aanbrengen op de correcte poolaansluiting + en - letten. EUR7720X10 SLOW/SEARCHEXT LINKJET REWREC MODEAV ENHANCERP. MEMORYPICTUREMUSIC WITHVHS/DVDPLAY LISTDIRECT NAVIGATORTOP MENUPROG PLAYMENUMENURETURNVOLUMECHAUDIODISPLAYVHS/ DVDTVAVOUTPUTOFF TIMERQUICK REPLAYZOOMI-TIMERSETUPGROUPVHS/DVD/TVTRACKING/V-LOCKShowViewOPINPUT REPEATFFFFREWCANCEL/RESETINDEX/SKIPPROG/CHECKDUBBINGEXITRECREC CHECKAV LINKPLAY MODE PAUSE/SLOWVHSDVDBij dit produkt zijn batterijen geleverd.Wanneer deze leeg zijn, moet u ze niet weggooien maar inleveren als KCA.

3Het modelnummer en serienummer van dit product vindt u beide op de achterkant van het apparaat. Noteer ze ergens en bewaarze voor toekomstig gebruik. Model No. Serial No. DIT APPARAAT IS BESTEMD VOOR GEBRUIK IN EEN GEMATIGD KLIMAAT. WAARSCHUWING: TENEINDE HET GEVAAR VOOR BRAND, ELEKTRISCHE SCHOK OF PRODUCTBESCHADIGING TE VERMINDEREN, MAG DIT APPARAAT NIET WORDEN BLOOTGESTELD AAN REGEN, VOCHT, EN DRUPPELEND OF SPATTEND WATER, EN MOGEN ER GEEN VOORWERPEN MET WATER OFANDERE VLOEISTOFFEN ERIN, ZOALS BLOEMENVAZEN, OP HET APPARAAT WORDEN GEZET. WAARSCHUWING. OM EEN GOEDE VENTILATIE TE VERZEKEREN, DIT APPARAAT NIET IN EEN BOEKENKAST, EEN INGEBOUWDE KAST OF EEN ANDERE GESLOTEN RUIMTE INSTALLEREN OF GEBRUIKEN. ZORG ERVOOR DAT DE VENTILATIEWEGEN NIET DOOR GORDIJNEN OF ANDERE MATERIALEN WORDEN AFGESLOTEN, OM GEVAAR VOOR ELEKTRISCHE SCHOK OF BRAND TEN GEVOLGE VAN OVERVERHITTING TE VOORKOMEN.

ZORG DAT DE VENTILATIE-OPENINGEN VAN HET APPARAAT NIET GEBLOKKEERD WORDEN DOOR KRANTEN, TAFELKLEEDJES, GORDIJNEN, OF IETS DERGELIJKS. ZET GEEN OPEN VUUR, ZOALS BRANDENDE KAARSEN, OP HET APPARAAT. DOE LEGE BATTERIJEN WEG OP EEN MILIEUVRIENDELIJKE MANIER. Tijdens het gebruik is dit product vatbaar voor radiostoring veroorzaakt door een mobiele telefoon. Wanneer dergelijke storing optreedt, moet u dit product en de mobiele telefoon verder van elkaar vandaan gebruiken. De apparatuur dient dicht bij een stopcontact te worden geïnstalleerd en de netstekker dient zodanig te worden geplaatst dat hij gemakkelijk bereikbaar is in geval van problemen. VeiligheidsinstructiesSpanning: gebruik de voor het toestel aangegeven spanningsvoorziening. Stroomkabelbeveiliging: let erop dat de stroomkabel correct aangesloten wordt. Gebruik alleen een onbeschadigde kabel.

Als er een probleem ontstaat, dat in deze gebruiksaanwijzing niet beschreven is, richt u zich dan a. u. b. tot uw dealer of een geautoriseerde klantenservice. Bescherm het toestel tegen hoge temperaturen entemperatuurschommelingen. Bescherm het toestel tegen vloeistoffen. Zet het toestel horizontaal neer. Plaats geen zware voorwerpenop het toestel. WAARSCHUWING. IN DIT APPARAAT WORDT EEN LASER GEBRUIKT. HET GEBRUIK VAN REGELAARS EN HET MAKEN VAN AFSTELLINGEN OF BEDIENINGEN DIE NIET IN DEZE GEBRUIKSAANWIJZING BESCHREVEN ZIJN, KAN RESULTEREN IN BLOOTSTELLING AAN GEVAARLIJKE STRALING. MAAK HET APPARAAT NIET OPEN EN GA NIET ZELF REPAREREN. LAAT ONDERHOUD AAN ERKENDE VAKMENSEN OVER. Binnenin het productAan de achterkant van het product, zie pagina13.

PLAY ) kan het VCR- of DVD-uitgangsbeeld ook direct worden omgezet.Videocassette is ingelegd.WeergaveVertraagde weergaveStilstaand beeldBeeldzoekloop (achteruit/vooruit)Disc is ingelegd.VCR: snel spoelenEnkele functietoetsen van de voorzijde van het apparaat worden beschreven onder Afstandsbediening.VCR-displayDVD-displayAutomatische optimalisering van beeld- en geluidsinstellingen afhankelijk van de gebruikte disc. Als deze functie is ingeschakeld dan zijn de DVD-DISPLAY menu's [Beeldmenu] en [Audiomenu] geblokkeerd.Front

/ IVHSDVDVHSDVD3337Dit toestel wordt niet van het stroomnet gescheiden wanneer het in de stad-by-modus wordt geschakeld.DVD-functies (blauw opschrift) zijn actief.AfstandsbedieningKeuze van de AV-ingang op het televisietoestel.In- en uitschakelen van het televisietoestel.Programmakeuzetoets van het televisietoestel.Volumeregeling van het televisietoestel.Verlaten van het menu.VHS/DVD Omschakelen van de afstandsbediening tussen VCR- en DVD - functiesCANCEL/RESET: wistoetsOmschakelen tussen VCR en DVD (voor AV1, VCR/DVD OUT).Cijfertoetsen-Directinvoer (18= )18Uitnemen cassettes of discsSTOP langer dan 3 seconden indrukkenProgrammakeuzetoets CijfertoetsenblokPLAY drukken, om het weergeven te starten.Algemene functiesKopiëren van een DVD-RAM op een VHS-cassette.VCR-functies zijn actief.Kies de soort geluidsweergave door het herhaaldelijk indrukken van de toets.VCR: stereo weergave (L R), linker kanaal (L -), rechter kanaal (- R), mono weergave (- - )DVD: Kies afhankelijk van de disc het audiokanaal (L R), of het geluidsspoor.TV-functiesVCR: Kloktijd, bandtelwerk of rest.

bandtijd worden door herhaald. indrukken v.d. toets weergegeven.DVD: Oproepen van het DISPLAY-menu.!Richtingtoetsen in de menubesturing.!DVD: Keuze van groepen ( ) of titels ( ) voor JPEG, WMA of MP3.!ENTER: Kiezen of opslaan van een instelling.

MEMORYPICTUREMUSIC WITHVHS/DVDPLAY LISTDIRECT NAVIGATORTOP MENUPROG PLAYMENUMENURETURNVOLUMECHAUDIODISPLAYVHS/ DVDTVAVOUTPUTOFF TIMERQUICK REPLAYZOOMI-TIMERSETUPGROUPVHS/DVD/TVTRACKING/V-LOCKShowView1OINPUT REPEATFFFFREWCANCEL/RESETINDEX/SKIPPROG/CHECKDUBBINGEXITRECREC CHECKAV LINKPLAY MODE PAUSE/SLOWVHSDVDMUSIC WITH PICTURE62224332527212727232614272620Menu ShowView STOP beëindigt het opnemen, weergeven of spoelen.Begin van opname zoeken.Video-opnameVCR-menu oproepen.Geprogrammeerde opnamen oproepen.Instelling van de bandsnelheid.Programmering van uitzendingen die op dezelfde programmaplaats en op hetzelfde tijdstip uitgezonden worden.Het menu Geprogrammeerd opnemen verschijnt.VCR in opnamegereedheid schakelen.Snel terugspoelen naar het begin van de cassette.Opname met externe opnamebesturing.: Gemarkeerde zender wissen.AOmschakelen van televisie-ontvangst op video-weergave kanaal.: Gemarkeerde zender bewegen.BHet menu Geprogrammeerd opnemen of een informatiemelding over de lopende opname wordt weergegeven.Snel vooruit- of terugspoelen vanuit stilstand.

Zoekfunctie voorwaarts of achterwaarts tijdens de weergave.Opname onderbreken. Stilstaand beeld of vertraagde weergave.AfstandsbedieningVCR-functiesBandtelwerkHet bandtelwerk wordt bij het inleggen van een videocassette automatisch op [0:00.00] gezet.!De bandteller kan eveneens door het indrukken van de CANCEL/RESET-toets op [0:00.00] worden gezet.Bijstelling bij beeldstoringen tijdens het afspelen.Schakelt het apparaat na een ingestelde tijd in de standby-stand.Omschakelen van de AV-ingangtussen A1, A2, A3 (Front) of dc (DVD intern), te selecteren door herhaaldelijk op INPUT te drukken.

7EUR7720X10 SLOW/SEARCHEXT LINKJET REWREC MODEAV ENHANCERP. MEMORYPICTUREMUSIC WITHVHS/DVDPLAY LISTDIRECT NAVIGATORTOP MENUPROG PLAYMENUMENURETURNVOLUMECHAUDIODISPLAYVHS/ DVDTVAVOUTPUTOFF TIMERQUICK REPLAYZOOMI-TIMERSETUPGROUPVHS/DVD/TVTRACKING/V-LOCKShowViewINPUT REPEATFFFFREWCANCEL/RESETINDEX/SKIPPROG/CHECKDUBBINGEXITRECREC CHECKAV LINKPLAY MODE PAUSE/SLOWVHSDVDGroep zoeken AV ENHANCERWillekeurige weergave/ Programmaweergave3938314031 32De beschreven DVD-functies zijn voor sommige disc-soorten slechts beperkt mogelijk. Herhalen van een scène. Druk op QUICK REPLAY tijdens de weergave. Bij elke druk op de knop worden enkele seconden tussen de titel of programma herhaald. U kunt niet vóór het begin van een titel springen. DQUICK REPLAY is niet bij alle discs mogelijk. Zoomfunctie. Druk op ZOOM tijdens de weergave. Stel de zoomfactor in met , instelling Zoom Modus: ENTER en.

Basisinstellingen herstellen. Druk op ZOOM tot x1. 00 verschijnt. Afhankelijk van het disc-systeem kan de zoomfunctie begrensd zijn. Oproepen van het hoofdmenu. Oproepen van het DVD-RAM-menu. Weergave stoppen. Druk 2 maal na elkaar op STOP. Voortgangsfunctie. Druk op STOP tijdens de weergave. De positie wordt in het geheugen vastgelegd. Druk op PLAY terwijl [ ] in het display knippert. De weergave wordt vervolgd vanaf het stoppunt. DDe opgeslagen positie wordt ook gewist als de lade opengaat of het apparaat op standby wordt gezet. Opheffen van de voortgangsfunctie. Druk op STOP tot [ ] van het display verdwijnt. Oproepen van het SETUP-menu. Oproepen van een menu. Oproepen van een Speellijst. Overslaan van hoofdstukken, titels of beelden. Druk op SKIP tijdens de weergave of in de pauzestand. Weergave stilstaand beeld. Druk op PAUSE tijdens de weergave. Het beeld wordt stilgezet.

Druk op PLAY om de normale weergave te vervolgen. Zoekfunctie. Druk op SEARCH tijdens de weergave. Zolang u de knop ingedrukt houdt, neemt de zoeksnelheid toe in vijf stappen. DBij een VCD is vertraagde weergave achteruit niet mogelijk. Doorgaan vanaf de opgeslagen positie na een onderbreking. Herhaalfunctie. Druk op REPEAT tijdens de weergave. Het is niet mogelijk om een complete disc te laten herhalen. AfstandsbedieningDVD-functies.

Aansluiting met RF-coaxiaalkabel1Sluit de antenne op RF IN (antenne-ingang) van de aan.VCR/DVD23Verbind RF OUT (antenne-uitgang) van de met de antenne-ingang van het televisietoestel.VCR/DVDSluit de en het televisietoestel op het wisselstroomnet aan.VCR/DVDVoer de hieronder beschreven stappen uit.Scheid alle toestellen van het stroomnet.U kunt de VCR/DVD met een RF-coaxiaalkabel op uw televisietoestel aansluiten.DWanneer het menu Country na het inschakelen niet verschijnt, kunt u het toestel in de afleveringstoestand schakelen (pagina 17). Daarna start de VCR Auto Setupopnieuw.Het menu Country verschijnt.!Kies met de pijltoetsen het betreffende land uit en bevestig met ENTER.De zenderzoekloop voor alle ontvangbare televisiezenders start. Duur ca.

5 minuten CountryBelgienBelgiqueBelgiëDanmarkEspañaEëëÜäáFranceItaliaNederlandNorgeÖsterreichDeutschlandPortugalSuomiSverigeSchweizSuisseSvizzeraothers8R NF I TRO UF1A V ()TVAV 2CO(DEDER/)XTEDUA I ORLVOEIDUAIODRLOEIDVRDUCV/ VDOTD OTDUVLDITA UAIOIG DTPITEM)(CBS AM/RLAOTICPVCR / DVD3123netkabelAC IN~antenne RF INantenne-ingang RF INantenne-uitgangantenne-ingangRF-coaxiaalkabelTV netkabelVCR Auto Setup met RF-coaxiaalkabel(Automatische instellingen)DNiet correct ingestelde datum of kloktijd beïnvloeden de geprogrammeerde opname van televisieprogramma’s. (Op zomer- en wintertijd letten.)Wanneer het menu Datum en tijd verschijntWorden datum en kloktijd niet via een televisiezender uitgezonden, dan moeten deze manueel worden ingesteld.!Tijd en Datum met of ... invoeren, daarna met ENTER opslaan.1 2 30Na de VCR Auto Setup kunt u voor de DVD-speler eveneens SNEL INSTALLEREN uitvoeren.29

92169. VCR Ch:39VCR Ch:36Datum en tijd : kiezen : toegang : terug : ExitENTERMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITMANUALTijd : 12 : 00 : 00Datum : 11. 6. 04Datum en tijd : kiezen : toegang : terug : ExitENTERMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITAUTOTijd : 12 : 00 : 00Datum : 11. 6. 04Menu : kiezen : toegang : ExitENTEREXIT(RF UIT)VCR-displayRF-uitgangskanaalTestbeeldBeeldscherm-weergave. Druk ca. 5 seconden op MENU. Het vooraf ingestelde kanaal verschijnt in het VCR-display. Druk op de programmakeuzetoets CH of 0 om [- -] op te roepen. Bevestig met ENTER. Gebruik een 21-polige scartkabel, voer a. u. b. de volgende instellingen uit om het RF-uitgangskanaal van de VCR uit te schakelen. Kanaal afstemmen / Verhelpen van beeldstoringen. Schakel uw televisietoestel in. Schakel met de Stand-by/aan schakelaar de VCR in. Druk ca. 5 seconden op MENU.

Het vooraf ingestelde kanaal verschijnt in het VCR-display. Televisietoestel afstemmen, totdat het testbeeld verschijnt. Bij beeldstoringen kiest u op het televisietoestel en de VCR een ander kanaal. Druk op de toets CH om het kanaal te veranderen (bijv. kanaal 39). Het televisietoestel afstemmen totdat er een duidelijk testbeeld verschijnt. Met ENTER bevestigen. Zet de VCR Auto Setup (Automatische instellingen) voort. DDe VCR start niet automatisch de VCR Auto Setup wanneer deze reeds een keer uitgevoerd werd. Schakel het toestel in de aanleveringstoestand (pagina 17). Daarna kunt u opnieuw de VCR Auto Setup starten. DDruk op EXIT wanneer u de VCR Auto Setup wilt afbreken. U kunt de VCR Auto Setup opnieuw uitvoeren. Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt. Kies met Datum en tijd. Druk op ENTER. Instelling van Datum en tijd. [AUTO] kiezen en met ENTER bevestigen.

1 2 30TestbeeldRF-uitgangskanaalWanneer u het televisietoestel alleen via de RF-coaxiaalkabel wilt aansluiten, moet u het video-uitgangskanaal met het ingangskanaal van het televisietoestel afstemmen. Automatische instelling (niet voor VP21)Als het toestel geen zender vindt, die het tijdsignaal uitzendt, stelt u Tijd en Datum manueel in. Manuele instellingGeprogrammeerd opnemenZenderlijstDatum en tijdInstellingenTaalkeuze : NederlandsTRACKING/V-LOCK.

101234Aansluiting met 21-polige scartkabelVoer de hieronder beschreven stappen uit.Scheid alle toestellenvan het stroomnet.Sluit de antenne op RF IN (antenne-ingang) van de VCR/DVD aan.Verbind RF OUT (antenne-uitgang) van de VCR/DVD met de antenne-ingang van het televisietoestel.Verbind de AV1 bus (21-polige scart-bus) van de met de scartingang van het televisietoestel.VCR/DVDSluit VCR/DVD en televisietoestel op het wisselstroomnet aan. R NF I TORU F1A V (T )VAV 2CO(DEDER/X)TEDUA I ORLVOEIDUAIODRLOEIDVRDUCVV/D OTD OTDUVLDITA U IIAOG DPITMTE )(CBS AM/RLAOTICPVCR / DVD 44321antenneAC IN RF INantenne-ingang AV1 21-polige scart-bus RF OUTantenne-uitgangnetkabelantenne-ingangRF-coaxiaalkabel21-poligescartkabelTV netkabelAC IN~VCR Auto Setup met 21-polige scartkabel!Schakel uw televisietoestel in.!Schakel met de Stand-by/aan schakelaar de VCR/DVD in.

Het menu Country verschijnt.!Kies met de pijltoetsen het betreffende land uit en bevestig de keuze met ENTER.De zenderzoekloop voor alle ontvangbare televisiezenders start. Duur ca. 5 minuten. Wanneer het menu Datum en tijd verschijnt.Worden datum en kloktijd niet via een televisiezender uitgezonden, dan moeten deze manueel worden ingesteld.!Tijd en Datum met of ... invoeren, daarna met ENTER opslaan.1 2 30DNiet correct ingestelde datum of kloktijd beïnvloeden de geprogrammeerde opname van televisieprogramma’s.(Op zomer- en wintertijd letten).DWanneer het menu Country na het inschakelen niet verschijnt, kunt u het apparaat in de afleveringstoestand zetten (pagina 17). Daarna start de VCR Auto Setup opnieuw.(Automatische instellingen)Na de VCR Auto Setup kunt u voor de DVD-speler eveneens SNEL INSTALLEREN uitvoeren.29

11VCR Auto Setup met Audio -VideokabelAansluiting met Audio-Videokabel1234Voer de hieronder beschreven stappen uit.Scheid alle toestellenvan het stroomnet.Sluit de antenne op RF INaan (antenne-ingang)van de VCR/DVD.Verbind de RF OUT (antenne-uitgang) van de VCR/DVD met de antenne-ingang van het televisietoestel.Sluit de VCR/DVD en het televisietoestel op het wisselstroomnet aan.(Automatische instellingen)N IR F OUR TFAV 1TV)(AV 2DER/DECO(EX )TOADIURLEDOVIOA DIURLED OVID D/VR OCV UTOTV UDDAGTL ADIUDIIOP/BTA)(CTRMIS EMTAOCLPIVCR/DVD 44321antenneAC IN RF INantenne-ingangAudio / Videouitgang RF OUTantenne-uitgangnetkabelantenne-ingangRF-coaxiaalkabelAudio (L/R) / VideokabelTV netkabelAC IN~AUDIO (R/L) / VIDEO!Schakel uw televisietoestel in.!Schakel met de Stand-by/aan schakelaar de VCR/DVD in.

Het menu Country verschijnt.!Kies met de pijltoetsen het betreffende land uit en bevestig met ENTER.De zenderzoekloop voor alle ontvangbare televisiezenders start. Duur ca. 5 minuten. Wanneer het menu Datum en tijd verschijntWorden datum en kloktijd niet via een televisiezender uitgezonden, dan moeten deze manueel worden ingesteld.!Tijd en Datum met of ... invoeren, daarna met ENTER opslaan.1 2 30DNiet correct ingestelde datum of kloktijd beïnvloeden de geprogrammeerde opname van televisieprogramma’s (op zomer- en wintertijd letten).DWanneer het menu Country na het inschakelen niet verschijnt, kunt u het toestel in de afleveringstoestand schakelen (pagina 17). Daarna start de VCR Auto Setup opnieuw.Verbind de VCR/DVD OUT (AUDIO R/L, VIDEO) stekkers van de VCR/DVD met de ingang van het televisietoestel.Na de VCR Auto Setup kunt u voor de DVD-speler eveneens SNEL INSTALLEREN uitvoeren.29

12Externe toestellenKanaal op decoder instellen. Druk op MENU. Selecteer met het menu Zenderlijst en bevestig met ENTER. Kies Handbediening met ENTER. Gecodeerd kanaal met , kiezen en met ENTER bevestigen. Decoder met kiezen en [AAN] met uitkiezen. Met MENU terug naar Zenderlijst. Scheid alle toestellen van het stroomnet. Verbind het externe toestel met een 21-polige scartkabel aan AV2 van de VCR/DVD. Sluit de VCR/DVD, het televisietoestel en het externe toestel op het wisselstroomnet aan en schakel de toestellen in. Druk op MENU. Kies met het menu Instellingen en bevestig met ENTER. Aansluiting van Set Top Box, satellietontvanger, decoder of van een tweede recorder. U kunt een Set Top Box voor het ontvangen van digitale terrestrische signalen (DVB-T), een satellietontvanger (digitaal/analoog) of een decoder voor het decoderen van programma’s aansluiten. Decoder:. AV2 aansl.

met kiezen, en op [DECODER] instellen. Met MENU terug naar het beeldscherm Menu. Bij gebruik van een decoder het kanaal op Decoder instellen. Set Top Box, satellietontvanger, tweede recorder:. AV2 aansl. met kiezen, en op [EXT] instellen. V1A(T) V V2AO/CREE(DD)EXTIADOURLVIEDOADOUIRLDOVIE/V TVRDD UC ODDOUV TDGI A DOTAUILI/API(TMMBT ECRS)TIAC LOP21-polige scartkabelTVExtern toestelVCR/DVDantenne: : PREM: 97: AUTO::PAL: AAN9UIT : kiezen : terug : ExitMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITPosNaamKanaalFijn TuningDecoderVideo Syst.

Wilt u het audiosignaal in mono opslaan, kies dan alleen de L/Mono ingang.!A3 met INPUT selecterenAansluiting op AV3 (frontingang)Om gebruik te kunnen maken van stereo of Dolby Pro Logic, sluit u een hiervoor geschikte versterker of een analoge audio-component aan.!Schakel de functie Advanced Surround uit als u een Dolby Pro Logic-versterker aansluit om een storingsvrije geluidskwaliteit te krijgen.Digitale aansluiting (OPTICAL)Sluit de digitale audio-uitgang (OPTICAL) bijv.

aan op een externe Dolby Digital meerkanaalsversterker om programma's met 5.1-kanaals 3D-geluid af te spelen.Voorwaarden voor opnamen met een extern digitaal opname-apparaat - De originele disc is niet voorzien van een kopieerbeveiliging.- Het opname-apparaat moet signalen met een bemonsteringsfrequentie van 48 kHz/16 Bit kunnen verwerken.- Opnemen van MP3/WMA is niet mogelijk.DVoer in het SETUP-menu voor Audio de volgende instellingen in: PCM digitale uitgang: [Maximaal 48 kHz] Dolby Digital / DTS Digital Surround / MPEG: [PCM] DSchakel de functie Advanced Surround uit.Voordat u gaat aansluiten!Zorg dat geen van de aan te sluiten apparaten op het stroomnet is aangesloten.Aansluiting op een televisietoestel zonder scartingang of op een versterker (thuisbioscoop): DVD-aansluiting

Volg hierbij de menusturing.!Met MENU terug naar het vorige menu.!Druk op EXIT om het menu te verlaten.. VCR-Menubesturing!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Selecteer met het gewenste submenu. !Druk op ENTER, waarna het geselecteerde menu verschijnt.DNiet alle functies zijn in ieder model beschikbaar.ENTER

15Mogelijke opties voor het exact afstemmen van de kanalen.PosNaamKanaalFijn TuningDecoderVideo Syst.MonoAUTO / MAN.AAN / UITAUTO / PAL / MESECAMAAN / UITZenderpositieInstelling van de zendernaam.Instelling van het kanaal.Exacte afstemming bij beeldstoringen.Omschakelen van stereo op mono.Instelling van het televisiesysteem.Bij het ontvangen van een gecodeerde zender.ZenderlijstPos Naam Kan Pos Naam Kan1 ARD 72 ZDF 43 N3 24 RTL 125 SAT1 13PosNaamKanaalFijn TuningDecoderVideo Syst.Mono: 7: - - - -: : AUTO: UIT: AUTO: UIT - - - : kiezen : toegang : terug : ExitENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT : wissen : verplaatsAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAB 6 VOX 8 7 - - - - - - - 8 - - - - - - - 9 - - - - - - -10 - - - - - - - : kiezen : terug : ExitMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT!Kanaal met of ...

invoeren.De kanaalafstemming start. Wacht een ogenblik totdat de gewenste zender ingesteld is. Beeldstoringen kunnen evt. met Fijn-Tuning worden beperkt.!Met MENU terug naar de Zenderlijst.1 2 30Manuele instellingenTelevisiezender opnieuw invoeren!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Kies met het menu Zenderlijst en bevestig met ENTER.!Bevestig Handbediening met ENTER.!Selecteer met een vrije zenderplaats.!Druk op ENTER.

!Bevestig Handbediening met ENTER.!Kies met de zendernaam uit. !Druk op ENTER.Volgorde van de televisiezenders wijzigen of zender wissen!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Kies met het menu Zenderlijst en bevestig met ENTER. !Bevestig Handbediening met ENTER. !Druk op , het keuzeveld wordt aan de linkerrand door een pijl gemarkeerd.!U kunt nu met de zender naar de gewenste plaats bewegen. !Druk op ENTER. !Druk op om de zender te wissen.BBBBBBBBBBBBBBBBBBBA!Met naam van de televisiezender selecteren. De cursor springt naar de eerste letter .!Verander de letter met . !De volgende letter met kiezen, .!Druk op MENU.De nieuwe naam wordt in de Zenderlijst opgeslagen.ARDADRManuele instellingen

17HandbedieningAutoHerstart : Ja : NeenENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTEREXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITOK?Landkeuze : NederlandZenderlijst : Kan 1Zenderlijst-AutoHandbedieningAutoHerstart : Ja : NeenENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTEREXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITOK?ZenderlijstZenderlijstZendertabel nieuw aanleggen!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Kies met het menu Zenderlijst en bevestig met ENTER.!Kies met Auto en bevestig met ENTER.!Druk op ENTER om de veiligheidsvraag te bevestigen.Herstart / Afleveringstoestand!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Kies met het menu Zenderlijst en bevestig met ENTER.!Kies met Herstart en bevestig met ENTER.!Druk op ENTER om de veiligheidsvraag te bevestigen. DOm de afleveringstoestand in te stellen, scheidt u de netkabel kortstondig van het stroomnet.

Menu Instellingen. Druk op MENU. Instellingen selecteren. Met ENTER bevestigen. Menu-item kiezen. Wijzigingen met. Verlaten met MENU. 18VHSDVDBand lengte : AUTO( E-240)AV2 aansl. : DECODERTV Stand. : AUTOSQPB : AUTOScreen Displ. : 4:3VCR/DVD OUTPUT : AUTOAfst. Bed. : VCR 1Instellingen 1 / 2 : kiezen : terug : ExitMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXT LINK : 2Instellingen 2 / 2Met kunt u het tweede beeldscherm oproepen. VCR/DVD OUTPUTBand lengteAV2 aansl. TV Stand. Screen Displ. SQPBEXT LINKAfst. Bed. Instelling van de bandlengte van de gebruikte cassette. ( ), AUTO E - 240 E - 195, E - 260, E - 300DECODER : Bij aansluiting van een decoder. EXT : Bij aansluiting van een andere videorecorder of satellietontvanger. Voor het selecteren van de aard van het externe apparaat, dat op de AV2-connector van de VCR/DVD aangesloten is.

AUTO : Onderscheidt automatisch tussen PAL, MESECAM. PAL : Wanneer het PAL-systeem wordt gebruikt. MESECAM : Wanneer het MESECAM-systeem wordt gebruikt. 4:3 : Meldingen zijn aan de beeldschermrand (in 16:9-formaat zijn de meldingen niet zichtbaar). 16:9 : Meldingen zijn aan de beeldschermrand (in 4:3-formaat zijn de meldingen in het midden). UIT : Geen meldingen. 2 : Externe opnamebesturing voor satelliet-of digitale ontvangers (videosignaal). 1 : Voor digitale ontvangers die een speciaal opnamebesturingssignaal zenden, bijv. de F. U. N. -ontvanger (TU-DSF41). Het apparaat en de afstandsbediening kunnen telkens op een andere frequentie worden omgeschakeld. Kies hiervoor in het menu VCR1 of VCR2. Druk op de toetsen ENTER en of en houd deze ingedrukt op de afstandsbediening om het betreffende frequentiekanaal van het apparaat in te stellen.

Dit apparaat kan programma’s ontvangen die met een NICAM-geluid worden uitgezonden. Dit is een digitaal geluidssysteem met twee geluidskanalen dat naar keuze stereogeluid of twee aparte monokanalen (M1 en M2) uitzendt.AAN: Neemt stereogeluid op.UIT : Wanneer u het normale (mono)geluid op de hifi-audiosporen tijdens een NICAM-uitzending wilt opnemen of wanneer het stereogeluid gestoord mocht zijn.NICAM geluidssysteem!Op MENU drukken.!Zenderlijst uitkiezen en met ENTER bevestigen.!Handbediening kiezen en met ENTER bevestigen.!Kanaal kiezen en met ENTER bevestigen.!Mono op [AAN] of [UIT] .

Menutaal!Op MENU drukken.!Taalkeuze selecteren.!Taal selecteren .!Met EXIT het beeldscherm verlaten.De menutaal van het Video-menu wordt onafhankelijk van het DVD-SETUP menu ingesteld.19VHSDVDVHSDVD 6 VOX 8 7 PRO7 95 8 RTL2 85 9 KABE 9710 SRTL 981 ARD 72 ZDF 43 N3 24 RTL 125 SAT1 13ZenderlijstPos Naam Kan Pos Naam Kan: kiezen : toegang : terug : ExitENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT: wissen : verplaatsAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAB: 1: ARD: 7: AUTO: UIT:PAL: UITPosNaamKanaalFijn TuningDecoderVideo Syst.MonoManuele instellingenMenuGeprogrammeerd opnemenZenderlijstDatum en tijdInstellingenTaalkeuze : Nederlands

REC MODESETUPRECEPLPSPSP : normale opnameduur - optimale beeldkwaliteitLP : dubbele opnameduur - eenvoudige beeldkwaliteitEP : drievoudige opnameduur - verminderde beeldkwaliteittBij de weergave van een LP- of EP-opname treden bij sommige cassettes(bijv. type E-300) beeldstoringen op. Dat zijn geen functiestoringen.Bandsnelheid!Kies de bandsnelheid met de toets REC MODE voor de opname.INPUT REPEAT20REC2524232120OpnameOpnameprogrammeringOpname met INTELLIGENT TIMEROpname met ShowViewOpname met externe opnamebesturingDirecte opname van het VCR-televisiebeeld.Tijdsgestuurde opnameHerhaling van geprogrammeerde opnamen.Opnameprogrammering met de ShowView-functie.Bandopname wordt door een extern toestel bestuurd.OpnamefunctiesTelevisietoestel op video-weergavekanaal instellen en cassette met intacte wisbeveiliging in de VCR leggen.!Selecteer het opnamekanaal met INPUT.

Wanneer er van een extern toetstel wordt opgenomen, kiest u de scartingang AV1, AV2 of de frontingang AV3. Kies dc voor opname met de interne DVD/CD-player.!Druk op REC om de opname te starten.!Druk op STOP om de opname te beëindigen.!Druk op PAUSE/SLOW om de opname te onderbreken.Om de videokoppen te ontzien, wordt de functie na ca. 5 minuten uitgeschakeld.!Druk nogmaals op PAUSE/SLOW om de opname voort te zetten.

PROG/CHECKAV ENHANCER21Geprogrammeerd opnemen 1 / 3Pos Datum Start StopVPSPDC : kiezen : opslaan : wissen : ExitENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT 1 ARD 31/12 10:30 11:30 SP AAN 1 ARD 31/12 11:30 12:30 SP AAN 2 ZDF 31/12 12:30 13:30 SP AAN 4 RTL 31/12 13:30 14:30 SP AAN 6 VOX 31/12 14:30 15:30 SP AAN- - - - - - - -/- - - -: - - - -:- - SP - - -OpnameprogrammeringDe opnameprogrammering maakt het u mogelijk de opnametijd van programma’s tot 1 maand vooraf in te voeren. Via het beeldschermmenu kunt u maximaal 16 opnamen programmeren.Opheffen van de opnamegereedheid!TIMER indrukken, de VCR-melding verdwijnt.Nu kunt u een cassette weergeven of een manuele opname uitvoeren.

Daarna moet u TIMER opnieuw indrukken om de geprogrammeerde opnamegereedheid weer te herstellen.!PROG/CHECK indrukken en de vrije zenderplaats kiezen .!Met ENTER bevestigen.!Zender uitkiezen en met datum, week en weekdag instellen .!Daarna start- en eindtijd invoeren , . !Houdt u de toetsen ingedrukt, dan verandert de tijd in stappen van 30 minuten.!De bandsnelheid kiezen: A (Automatisch), SP, LP, EP , .!De instelling VPS/PDC kan met worden veranderd. (niet voor VP21) !Programmering met ENTER opslaan.!Voor verdere opnamen deze programmeringsstappen herhalen.!De videorecorder met de toets TIMER naar opnamegereedheid schakelen.Zorg ervoor dat de VCR-weergave verschijnt.DVergeet niet de resterende bandlooptijd te controleren. De opnameduur mag niet langer zijn dan de resterende tijd op de videocassette.

22VPS/PDC- functie (niet voor VP21)Wanneer er een programmastart of -einde wordt verschoven, synchroniseert deze functie door een VPS-signaal van de zender de opnamestart en -stop met het werkelijke begin en einde van de uitzending.ON : De zender zendt VPS/PDC-signalen uit. De geprogrammeerde tijd moet overeenstemmen met de in de programmatijdschriften aangegeven tijd. Wanneer er een speciale VPS-tijd wordt aangegeven, moet deze worden gebruikt. - - - : De zender zendt geen VPS/PDC-signalen. Kies de start- en stoptijd zo dat bij programmaverschuivingen de gehele film kan worden opgenomen.Automatische SP/LP-omschakelingA : Wanneer de resterende bandlooptijd bij het starten van een geprogrammeerde opname niet voldoende is om de uitzending tot aan het einde op te nemen, schakelt de functie SP/LP over op de bandloopsnelheid LP. Zo wordt gegarandeerd dat de gehele uitzending wordt opgenomen.

Wanneer de resterende bandlooptijd ook in de LP-modus niet voldoende is, kan de uitzending niet tot aan het einde toe worden opgenomen.Een automatische omschakeling naar de EP-modus is niet mogelijk.DControleren van de geprogrammeerde opname!Druk op PROG/CHECK, het menu Geprogrammeerd opnemen verschijnt.!Druk nogmaals op PROG/CHECK of EXIT om het menu te verlaten.Oproepen van een geprogrammeerde opname Het toestel spoelt naar het begin van de geprogrammeerde opname terug en start de weergave.!Druk op PROG PLAY.OpnameprogrammeringWissen of wijzigen van een geprogrammeerde opname!Druk op PROG/CHECK, het menu Geprogrammeerd opnemen verschijnt.! Kies de te wijzigen ingave met uit en bevestig deze met ENTER.!Wijzig de ingaven met en bevestig met ENTER.!Druk op CANCEL/RESET om de opname te wissen.DIRECT NAVIGATORPROG PLAYPROG/CHECKAV ENHANCERPROG/CHECKAV ENHANCER

Druk op I-TIMER. Ingave met selecteren. Om de ingave te beveiligen drukt u op. Het symbool verschijnt. Om de beveiliging op te heffen, drukt u op. Het symbool verdwijnt. Programmagegevens veranderen. Druk op I-TIMER. Opname met of I-TIMER selecteren en met ENTER bevestigen. Het beeldscherm Geprogrammeerd opnemen verschijnt. De gewenste data veranderen en met ENTER de wijziging opslaan. Druk op TIMER om naar de opnamegereedheid te schakelen. Opgeslagen opnameprogrammering overnemen. Druk op I-TIMER. Opname met of I-TIMER selecteren. Druk op TIMER om naar opnamegereedheid om te schakelen. De INTELLIGENT TIMER-functie vergemakkelijkt de opnameprogrammering van programma’s die op dezelfde zenderplaats, op hetzelfde moment, op verschillende dagen worden uitgezonden.

Om de INTELLIGENT TIMER-functie te kunnen gebruiken, moet er ten minste een geprogrammeerde opname in het menu Geprogrammeerd opnemen (pagina 21) worden aangelegd. Deze gegevens worden eveneens in het INTELLIGENT TIMER-menu overgenomen. In het menu Geprogrammeerd opnemen worden de gegevens na het opnemen door het toestel gewist, ze blijven echter in het INTELLIGENT TIMER-menu beschikbaar. Van hieruit kunt u deze gegevens weer in het menu Geprogrammeerd opnemen overnemen en met gewijzigde waarden opnieuw voor een opname programmeren. De gegevens van de laatste 5 geprogrammeerde opnamen worden in het menu INTELLIGENT TIMER overgenomen.

Het ShowView systeem wordt gefabriceerd onder licentie van Gemstar Development Corporation.ShowView : invoeren : toegang0 - 9 : correctie : ExitENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTEREXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT8 3 5 4 2 - - - -VPSPDCGeprogrammeerd opnemen 1 / 3Pos Datum Start Stop : kiezen : toegang : wissen : ExitENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERENTERCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELCANCELEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT 1 ARD 31/12 10:30 11:30 SP AAN 1 ARD 31/12 11:30 12:30 SP AAN 2 ZDF 31/12 12:30 13:30 SP UIT - - - - - - - -/ - - - -:- - - -:- - - - - - - - - - - - - -/ - - - -:- - - -:- - - - - - - - - - - - - -/ - - - -:- - - -:- - - - - - Opnameprogrammering activeren!Druk op TIMER om naar de opnamegereedheid te schakelen.Het symbool verschijnt in het VCR-display.Opnameprogrammering met de ShowView-functieDe ShowView-code vereenvoudigt de ingave van de programmagegevens voor het opnemen van TV- en SAT-zenders!Druk op ShowView.!ShowView -nummer invoeren.

(Ingave met corrigeren)!Met ENTER de ingave overnemen. Het beeldscherm Geprogrammeerd opnemen verschijnt.Wanneer de zender niet automatisch wordt herkend, moet deze met worden ingevoerd. Deze informatie wordt door de VCR opgeslagen en hoeft in de toekomst niet meer te worden ingevoerd. Wijzigen van de programmeringsgegevens!Druk op PROG/CHECK, het menu Geprogrammeerd opnemen verschijnt.!De te wijzigen ingave met selecteren en met ENTER bevestigen.!De zender uitkiezen en met datum, week of weekdag instellen , .!Daarna start- en eindtijd invoeren , .!Bandsnelheid uitkiezen A (Automatisch), SP, LP, EP , !en met ENTER bevestigen.!Druk op TIMER om naar de opnamegereedheid te schakelen.

!Druk op MENU, het beeldscherm Menu verschijnt.!Kies met het menu Instellingen en bevestig met ENTER!EXT LINK met selecteren en op [2] of [1] instellen .!Met MENU terug naar het beeldscherm MenuEXT LINK 2: externe opnamebesturing van sommige satelliet- of digitale ontvangers (videosignaal).EXT LINK 1: voor digitale ontvangers die een speciaal opnamebesturingssignaal zenden, bijv.

de F.U.N.-ontvanger (TU-DSF41).DDe geprogrammeerde opnamen van uw VCR mogen niet met die van de satelliet- of digitale ontvanger overlappen.Opname met externe opnamebesturingEXT LINK25V 1A(T )V V2AO /ECER(D DE)TXIA DOURLVIED OADOUIRLDOVIE/V TVRDDOUCDDOUV TDGI A DOTUIAL I/I AP( TMBT EMC RS)TIAOP C LVCR/DVDTVantenneOntvangerEXT Link ENTER : Ja EXT LINK : afbreken EXT LINK2 gestartWanneer u EXT LINK: [2] heeft gekozen, verschijnt op het beeldscherm:Opheffen van de opnamegereedheid!Druk op EXT LINK om de opnamegereedheid te onderbreken.De weergave EXT Link gaat uit.Nu kunt u een cassette weergeven of een manuele opname uitvoeren.

Druk opnieuw op EXT LINK om de opnamegereedheid weer te herstellen.!Druk op EXT LINK om de VCR in opnamegereedheid te schakelen.Controleer of de VCR-display EXT Link weergeeft.Zolang de satelliet- of digitale ontvanger het speciale opnamebesturingssignaal zendt, of zolang er een videobeeld wordt gezonden, neemt de VCR op.!Druk op ENTER om de aanwijzing weer te geven. !Druk op EXT LINK om de opname af te breken.EXT LINK : 2Instellingen 2 / 2 : kiezen : terug : ExitMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUMENUEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXITEXIT

R 0 : 0 5. 5 7OFF TIMERPLAY MODE26WeergaveNormaal gesproken stelt de VCR automatisch het weergave-beeld op de beste beeldkwaliteit in. Soms kan het echter noodzakelijk zijn om deze manueel te regelen. Het beeld sneeuwt tijdens de weergave en is onscherp. (spoorpositieregeling). Druk tijdens de normale weergave of in vertraagde opname op de programma-keuzetoets (-) of (+) totdat het ruizen verdwijnt. Wanneer bij stilstaand beeld ruis ontstaat, moet de VCR eerst op vertraagde opname worden geschakeld en vervolgens dient de spoor-positie te worden geregeld. DBij sommige videocassettes kan de spoorpositie niet worden geregeld. Het gaat niet om functiestoringen van de VCR. Automatische spoorpositieregeling. Druk tegelijkertijd op (-) en (+). Het stilstaande beeld verschuift omhoog of omlaag. Houd in de modus Stilstaand beeld (-) of (+) ingedrukt totdat het beeld stilstaat.

Optimalisering van het weergavebeeldDBij sommige televisietoestellen kan het gebeuren dat het beeld bij speciale weergavefuncties omhoog of omlaag wordt verschoven. Het gaat hierbij niet om functiestoringen van de VCR. Normale weergave. Schakel de VCR in. Zorg ervoor dat het televisietoestel ingeschakeld is en op het video-weergavekanaal ingesteld is. Videocassette er inleggen. Druk op PLAY om de weergave te starten. Druk op STOP om de weergave te beëindigen. Start van de automatische weergaveWanneer u een cassette met uitgebroken wisbeveiligingslipje aanbrengt, start de weergave automatisch. Weergave vanuit stand-byWanneer u er een cassette inlegt en op PLAY drukt,wordt het toestel ingeschakeld en de weergave begint. Oneindige weergaveDe VCR herhaalt de opnamen op de cassette tot aan het einde van de opname. Drukt u langer dan 5 seconden op PLAY tijdens de weergave of in stilstand.

27Algemene comfortabele functiesAuto-StartWanneer u er een cassette inlegt, wordt de VCR automatisch ingeschakeld.Automatische Stop-functieOm de videokoppen te ontzien, worden de functies beeldzoekloop voorwaarts/terug, snelle beeldzoekloop, weergave stilstaand beeld en vertraagde opname-weergave na 5-10 minuten automatisch afgebroken.

Beeldstoringen en loopwerkgeluiden zijn geen functiestoringen.Automatisch terugspoelenIs het einde van de cassette bereikt, dan spoelt de VCR automatisch terug naar het begin van de band.DDeze functie is niet mogelijk tijdens een geprogrammeerde opname.Snel voorwaarts spoelen of terugspoelen !Druk in stilstand op of .!Druk op STOP om de spoelfunctie te stoppen.Snel zoeken van begin opnameTijdens de weergave of in stilstand!INDEX band spoelt vooruit/ INDEX band spoelt terugOvereenkomstig iedere toetsdruk(maximaal 20 maal) spoelt de VCR naar het betreffende begin van de opname.De weergave start automatisch. ! .Druk op STOP om de zoekloop te beëindigenBeeldzoekloop voorwaarts of achterwaarts !Druk tijdens de weergave op of . De beeldzoekloop start.

!Als er twee keer op de toets wordt gedrukt (JET SEARCH) neemt de zoeksnelheid toe!Houdt u de toets ingedrukt, dan start de beeldzoekloop gedurende te indrukken avn de toets.!Druk op PLAY om de beeldzoekloop te stoppen.Weergave stilstaand beeld!Druk op PAUSE/SLOW tijdens de weergave!Om de weergave van stilstaand beeld te beeindigen, drukt u opnieuw op PAUSE/SLOW of PLAY .Vertraagde opname-weergave !Druk langer dan 2 seconden op PAUSE/SLOW tijdens de weergave.!Druk op PLAY om de vertraagde opname-weergave te stoppen.JET REWOm snel terug te spoelen naar het begin van de cassette.Bij een E180 cassette ca. 43 seconden.DBandteller en weergave bandrest staan bij deze functie niet ter beschikking.DOnder bepaalde omstandigheden (bijv. aan het begin of het einde van de band) staat deze functie niet ter beschikking.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Panasonic NV-VP31 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden