Panasonic NA-148VA2 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Panasonic NA-148VA2 (40 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 35 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Panasonic NA-148VA2 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/40
Gebruiksaanwijzing
Inclusiefinstructiesvoordemontagewerkzaamheden
Wasmachine
(voorhuishoudelijkgebruik)
Modelnummer
NA-168VX2
NA-168VG2
NA-148VA2
NA-128VA2
NA-147VA2
Hartelijk dank voor de aanschaf van een Panasonic
wasmachine.
●Leesdegebruiksaanwijzingzorgvuldigdoorvoordatu
het product gebruikt en bewaar de gebruiksaanwijzing
voor eventuele naslag in de toekomst.
●
Lees de gebruiksaanwijzing zodat u de machine correct en
veilig gebruikt.
●
Lees altijd zorgvuldig de Veiligheidsmaatregelen op
pagina 4 en 5 voordat u de wasmachine in gebruik neemt.
●Vulhetgarantiebewijsin,inclusiefdeaankoopdatum
en de naam van de leverancier, en bewaar het
garantiebewijs op een veilige plaats.
NEDERLANDS
9L.indb 12010-6-29 17:00:53

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Panasonic
Categorie: Wasmachine
Model: NA-148VA2

Handleiding Panasonic NA-148VA2 – volledige tekst

GebruiksaanwijzingInclusiefinstructiesvoordemontagewerkzaamhedenWasmachine(voorhuishoudelijkgebruik)ModelnummerNA-168VX2NA-168VG2NA-148VA2NA-128VA2NA-147VA2Hartelijk dank voor de aanschaf van een Panasonic wasmachine.●Leesdegebruiksaanwijzingzorgvuldigdoorvoordatuhet product gebruikt en bewaar de gebruiksaanwijzing voor eventuele naslag in de toekomst.● Lees de gebruiksaanwijzing zodat u de machine correct en veilig gebruikt.● Lees altijd zorgvuldig de Veiligheidsmaatregelen op pagina 4 en 5 voordat u de wasmachine in gebruik neemt.●Vulhetgarantiebewijsin,inclusiefdeaankoopdatumen de naam van de leverancier, en bewaar het garantiebewijs op een veilige plaats.NEDERLANDS9L.indb 1 2010-6-29 17:00:53

2 - nederlandsBeschermingvanhetmilieu Weggooien van het verpakkingsmateriaal Het verpakkingsmateriaal dat wij gebruiken om de wasmachine tijdens het vervoer te beschermen is allemaal geschikt voor hergebruik. Neem contact op met de plaatselijke autoriteiten voor de afvalverwerking. Afdanken van elektrische en elektronische apparatuurInformatie over het weggooien van elektrische en elektronische apparatuur (particulieren)Dit symbool betekent in Europa dat gebruikte elektrische en elektronische producten niet bij het normale huishoudelijke afval mogen. Lever deze producten in bij de aangewezen inzamelingspunten, waar ze gratis worden geaccepteerd en op de juiste manier worden verwerkt, teruggewonnen en hergebruikt. In Nederland kunt u uw producten bij uw winkelier inleveren bij de aanschaf van een vergelijkbaar nieuw product.

Wanneer u dit product op de juiste manier als afval inlevert, spaart u waardevolle hulpbronnen en voorkomt u potentiële negatieve gevolgen voor de volksgezondheid en het milieu, die anders kunnen ontstaan door een onjuiste verwerking van afval. Neem contact op met uw gemeente voor meer informatie over het dichtstbijzijnde inzamelingspunt of raadpleeg www. nvmp. nl, www. ictoffi ce. nl of www. stibat. nl. InformatieoververwijderingvanafvalinlandenbuitendeEuropeseUnieDit symbool is alleen geldig in de Europese Unie. Neem wanneer u dit product wilt weggooien, contact op met de lokale overheid of uw leverancier en vraag wat de juiste verwijderingsmethode is. Houduwwasmilieuvriendelijk●Neemdevullimietvandewasprogramma'sinacht. ●Dewasmachinepastautomatischdewastijdvandeprogramma'saanovereenkomstig de hoeveelheid wasgoed.

●Doorhet60°CCottonEco(katoen,zuinig)programmategebruikeninplaatsvan het 90°C Cotton (katoen) programma wordt energie bespaard en zullen alle normale vlekken worden verwijderd. Hoeveelheid wasmiddel●Gebruikdejuistehoeveelheidwasmiddelzoalsaangegevenopdewasmiddelverpakking en overeenkomstig de plaatselijke waterhardheid. ●Dehoeveelheidwasmiddelkanaangepastwordenafhankelijkvanhoevuiluwwasgoed is. Bijgebruikvaneendroogtrommel●Omenergietebesparen,moetuhetcentrifugetoerentalkiezenovereenkomstigdeinstructies van uw droogtrommel. ●Ditproductvoldoetaanderichtlijnen2006/95/EGen2004/108/EG. 9L. indb 2 2010-6-29 17:00:53.

27De wasmachine, de wasmiddellade, de deurafdichting en de deurruit schoonmaken, het zeefje van de watertoevoerkraan. 27Het afvoerfilter schoonmaken/Voorkomen van een bevroren watertoevoerslang. 28In geval van storingenProblemen verhelpen. 29Foutmeldingen. 31InstallatieEen geschikte plaats uitkiezen. 32Transporteren en installeren. 33Slang- en kabellengte. 35De wasmachine waterpas zetten. 35Watertoevoerslang. 36Waterafvoerslang. 37Op het stopcontact aansluiten. 37Controlelijst voor de installatie. 38Proefdraaien na de installatie. 38Technische gegevens. 399L. indb 3 2010-6-29 17:00:54.

4 - nederlandsVeiligheidswaarschuwingen(Neemdezenauwkeuriginacht. )Lees de volgende instructies om letsel of beschadigingen te voorkomen. Deveiligheidswaarschuwingenverdeeldintweegroepen. WAARSCHUWINGHier worden zaken beschreven die ernstig of fataal letsel kunnen veroorzaken. LETOP Hier worden zaken beschreven die letsel of beschadigingen kunnen veroorzaken. WAARSCHUWING●Alsudewasmachinegeruimetijdnietdenkttegebruiken,zoalswanneeruopvakantiegaat,moetudewatertoevoerkraanvandewasmachinedichtdraaien. Ditisvooralvanbelangwanneerergeenafvoerrondomdewasmachineis. Als u de kraan open laat staan, kan de waterdruk oplopen en mogelijk een lekkage veroorzaken. Algemeen gebruik●Installeerdewasmachinenietineenvochtigeruimteofopeenplaatswaardezeblootgesteldstaataanhetweer.

Als dit wel wordt gedaan, kan dit resulteren in een elektrische schok, brand, een defect of vroegtijdige slijtage. ●Schudnietrechtstreekswateropeenvandeonderdelenvandewasmachine. Dit kan resulteren in kortsluiting of een elektrische schok. ●Houdbrandendevoorwerpen,zoalskaarsenensigaretten,uitdebuurtvandewasmachine. Deze kunnen brand of beschadigingen veroorzaken. ●Houdontbrandbarematerialenvoldoendeverwijderdvandemachine–zoalskerosine,benzine,benzeen,wittespiritusenalcohol,ofdoekendieindezevloeistoffenzijngedrenkt. Deze kunnen een ontploffing of brand veroorzaken. Stopcontact en netsnoer●Gebruikeengeaardstopcontactmetdespecificatie220Vtot240Vwisselstroom. Als de wasmachine samen met andere apparaten op een stekkerdoos wordt aangesloten, kan dit resulteren in oververhitting en brand.

●Zorgdatdestekkersteviginhetstopcontactisgestoken. Een los contact kan resulteren in oververhitting en mogelijk een elektrische schok of brand. ●Controleerhetnetsnoerendestekkeropbeschadiging. Als het netsnoer beschadigd is, moet u dit door de fabrikant, de onderhoudsdienst of een gekwalificeerde vakman laten vervangen om een gevaarlijke situatie te voorkomen. ●Trekdestekkeruithetstopcontactwanneerudewasmachineschoonmaakt. ●Raakhetnetsnoerendestekkernietmetnattehandenaan. Dit kan resulteren in een elektrische schok. ●Controleerregelmatigofdestekkervanhetnetsnoervuilis. Als er vuil op de stekker is, kan dit resulteren in brand. Om dit te voorkomen, trekt u de stekker uit het stopcontact en maakt deze dan met een droge doek schoon.

Verwijderdezeboutenmeteensteeksleutelofeendergelijkgereedschap voordat u de wasmachine installeert. Als u dit niet doet, zal de machine hevig trillen wanneer deze centrifugeert. ●Sluitdewasmachinenietopdewarmwaterkraanaan. De wasmachine werkt met koud water. ●Voordatudewasmachinegebruikt,moetudekraanopendraaienencontrolerenofdeslangjuistisaangesloten. Als dit niet het geval is, kan er water lekken. ●Zorgdatergeeninsectenverdelgingsmiddelen,haarsprayofdeodorantopdewasmachine terechtkomt. ●Plaatsgeenelektrischeapparatuurindebuurtvandewasmachine–bijvoorbeeldeentv,radioofacculader. ●Doenietteveelwasofwasmiddelindewasmachine.

Dit kan resulteren in een defect. ●Weesvoorzichtigdatgeenwasgoedtussendedeurvastkomttezittenwanneerudezesluit. Dit kan resulteren in waterlekkage of beschadiging van het wasgoed. Stopcontact,netsnoer●Pakdestekkervastwanneeruhetnetsnoeruithetstopcontacthaalt. Trek niet aan het snoer want dit kan een elektrische schok of brand veroorzaken. ●Gebruikgeenverloopstekkerofeenverlengsnoer. Dit kan oververhitting veroorzaken met brand tot gevolg. ●Controleerofdenetspanninginuwhuisovereenkomtmetdebedrijfsspanningvandewasmachine. Neemcontactopmeteenelektricienalsuhiervannietzekerbent. Voorkomen van letsel●Klimnietopdewasmachine. U kunt zichzelf verwonden of de wasmachine beschadigen. ●Houdbijhetopenenensluitenvandedeuruwvingersuitdebuurtvanhetdeurscharnieromtevoorkomendatuzichbezeert.

●Controleeruwwasgoedopvoorwerpenzoalsnagels,spelden,klemmetjesenz. Deze kunnen het wasgoed of de wasmachine beschadigen. ●Umaggeenwaterdichtekledingwassen,spoelenofcentrifugeren. Bij het centrifugeren kan de wasmachine gaan trillen of defect raken, wat kan resulteren in letsel, beschadiging aan de wasmachine of beschadigingen als gevolg van waterlekkage. ●Weesvoorzichtigwanneeruwarmwaterofwasmiddeluitdetrommelverwijdert. Dit om letsel te voorkomen. Vóór gebruik lezen Veiligheidswaarschuwingen9L. indb 5 2010-6-29 17:00:54.

6 - nederlandsKennismakingmetuwwasmachineWasmiddellade(zie pagina 10)DeurWateraf-voerslang Verstelbarevoetjes(zie pagina 35)Trommel(wassen/centrifugeerruimte)Deur-openknop ( Druk op de deur-open knop en trek de deur aan de rechterkant open.)Netsnoer/stekkerRol het netsnoer niet op wanneer de wasmachine loopt.WatertoevoerslangDoeditvoordatudemachinegebruikt1Maak de watertoevoerslang stevig vast.2Open de kraan.Let opDraai de kraan dicht wanneer u klaar bent.3Steek de stekker in het stopcontact.4Controleer of de waterafvoerslang op een afvoer is aangesloten.(zie pagina 38) Accessoires● Afdekkapje(x4) (zie pagina 33)●Steeksleutel(zie pagina 33, 35) ( Kant A is voor het afstellen van de voetjes Kant B is voor de ankerbouten)AB●Elleboogstuk(zie pagina 37) Voor het vastmaken van de waterafvoerslangWatertoevoerkraan ( alleen op sommige producten)Afvoerfilterdeksel(zie pagina 28)Deurafdichting9L.indb 6 2010-6-29 17:00:55

nederlands - 7Vóór de eerste wasbeurtDoegeenwasgoedindewasmachine. Het Cotton (katoen) 40ºC programma is de standaardinstelling. Laat de wasmachine de eerste maal zonder wasgoed en wasmiddel lopen om eventuele verontreinigingen en vocht weg te spoelen. Het wasgoed sorteren●Leesdeetikettenophetwasgoedensorteerhetwasgoedovereenkomstigdeinformatie op de etiketten. ●Sorteerhetwasgoedopkleur,typemateriaalenhoevuilhetis. Hiernakuntuhetjuiste programma en de temperatuur voor de wasbeurt kiezen. Voorbereiding van het wasgoed Voorbehandelen van vlekken●Kragenenmouwen Breng een vlekkenverwijderingsmiddel aan op vlekken van kragen en mouwen. ●Kleinevlekken Breng een geschikt vlekkenverwijderingsmiddel op deze vlekken aan.

●Vuilengrotevlekken Breng een vlekkenverwijderingsmiddel of speciale zeep aan op vlekken van wijn, tomatensaus en gras, en was de betreffende plaats eerst lichtjes met de hand. Wasgoeddatuineenwasnetjemoetdoen●Bh'smetmetalenhaakjes,nylonsenkant moeten allemaal in een wasnetje worden gewassen om beschadiging te voorkomen. Was geen waterafstotende kledingDekledingcontroleren● Controleer of er geen voorwerpen in de zakken van de kleding zitten die de kleding of de wasmachine kunnen beschadigen. ●Bindeventueletouwtjesvast, sluit de ritsen en keer kleding met ritsen binnenstebuiten. ●Kledingdienietkleurvastis moet apart worden gewassen. Deze kunnen beschadiging van de kleding veroorzaken. Sorteer de kleding op kleur en was spijkerstof apart. ● Verwijder mensen- en dierenharen, zand en andere verontreinigingen met een borstel voordat u de kleding wast.

●Brengeenwasverzachteraan voordat u gaat wassen, om statische elektriciteit te voorkomen. Voordat u gaat wassenVoordat de wasmachine de fabriek verlaat, wordt er een inspectie uitgevoerd waarbij er water in de wasmachine wordt gedaan, dus het is mogelijk dat er nog waterdruppels of condens in de wasmachine aanwezig is. Dit duidt niet op een defect. Vóór gebruik lezen Kennismaking met uw wasmachineVoordat u gaat wassen9L. indb 7 2010-6-29 17:00:56.

8 - nederlandsGebruik van de toetsen12678345 3451Stroomtoetsen●WanneerudewasmachineinschakeltennatienminutennietopdeSTART(start)toetsdrukt, zal de wasmachine automatisch worden uitgeschakeld. ●Alsdewasmachineuitgeschakeldisenudezeaanduidingophetdisplayziet, kunt u de wasmachine niet inschakelen totdat de aanduiding is verdwenen. 2Start/Pauze●Drukopdezetoetsomuwwasprogrammatestartenofonderbreken. 3Programmakeuzeknop●Gebruikdezeknopomhetprogrammatekiezendatgeschiktisvooruwwasgoed.  (zie pagina 12)4Functiekeuzetoets●Gebruikdezeknopomextrafunctiesvoorelkprogrammateselecteren,zoalsspoelenen centrifugeren, en voor de Drain Only (alleen afvoer) functie. Kinderbeveiligingsslot●Gebruikdezetoetsomdedeurtevergrendelenzodatkinderennietindetrommelkunnen klimmen.

●Bovendienwordendebedieningsorganenvergrendeldzodatkinderennietperongelukeen programma kunnen starten. (zie pagina 25)5Timer ●Met de timerfunctie kunt u instellen wanneer het programma moet eindigen. (zie pagina 24)6Centrifugetoerental●Toonthetcentrifugetoerental(int/min)voorhetprogrammadatugekozenhebt. ●Bijsommigeprogramma'skuntuuweigencentrifugetoerentalkiezen. ●Sommigecentrifugetoerentallenkunnennietwordengebruiktbijbepaaldeprogramma's. Let op●Wanneereenprogrammaloopt,kuntugeenoptionelefunctiestoevoegenofdewastemperatuurveranderen. ●Omhetprogrammateveranderen,schakeltudewasmachineuitendanweerin.

nederlands - 9Vóór gebruik lezen Gebruik van de toetsenDe deur vergrendelen en ontgrendelen7Temperatuur●Hiermee kunt u de wastemperatuur instellen van koud tot 90ºC. Als u wilt, kunt u bijvoorbeeld een warmere was instellen voor witte was, katoen of erg bevuild wasgoed. ●Sommigetemperaturenkunnennietwordengebruiktbijbepaaldewasprogramma's.  (zie pagina 14-15)8Optionele functies●U kunt functies aan de basisprogramma's toevoegen wanneer dit voor het wasgoed nodig is. ●Sommigefunctieskunnennietmetbepaaldeprogramma'swordengebruikt.  (zie pagina 14-15, 24) 911109Proces-aanduiding* Voorbeeld) Display op NA-168VG2●Toontdehuidigefasevanhetprogramma, d. w. z. wassen, spoelen, centrifugeren of water afvoeren. ●Wanneerhetlampjeuitis,ishetprogramma afgelopen.

(zie pagina 23)10Voortgangaanduiding●Dezeaanduidinggeeftdevoortgangindehuidige wascyclus aan. * Alleen op model NA-168VX2. * Voorbeeld) Display op NA-148VA2/147VB211Aanduidingvoorderesterendetijd●Hierwordtbijbenaderingaangegevenhoelanghet programma nog duurt. ●Het gewicht van het wasgoed wordt bepaald wanneer het programma begint en dan wordt de geschatte tijd aangegeven dat het programma gaat duren. ( knippert tijdens het bepalen van het gewicht. )* Voorbeeld) Display op NA-128VA2Bijvoorbeeld, 1:18 = 1 uur en 18 minuten* De getoonde tijd is een schatting. De feitelijke duur van het programma kan verschillen afhankelijk van de hoeveelheid en het type wasgoed, de waterdruk en de waterafvoer. DedeurvergrendelenenontgrendelenDedeurwordtautomatischvergrendeldwanneer een programma loopt. Het symbool betekent dat de deur is vergrendeld.

Let op●Wanneerudewasmachineuitschakeltdoordestekkereruittetrekken,wordtde deur niet ontgrendeld. ●Alsdedeurvergrendeldisenuschakeltde wasmachine uit – of als er een stroomonderbreking is – zal de deur vergrendeld blijven totdat u de wasmachine weer inschakelt. * Dit is anders dan bij het kinderbeveiligingsslot. (zie pagina 25)Dedeurontgrendelenterwijler een programma looptTijdensgebruikDrukopde START (start) toets. Nadat de trommel tot stilstand is gekomen,zaldedeurautomatischwordenontgrendeldenhoortueenklikgeluid. Ditkan ongeveer één minuut duren. * Als u tijdens een programma de deur moet ontgrendelen, houd er dan rekening mee dat het mogelijk is dat er water van de trommel naar buiten stroomt. * Voorbeeld) Display op NA-168VX29L. indb 9 2010-6-29 17:00:57.

10 - nederlandsWasmiddelenwasverzachtertoevoegen Trek de wasmiddellade naar buiten en doe het wasmiddel en de wasverzachterindejuistevakjes. Gebruik alleen een wasmiddel dat geschikt is voor volautomatische wasmachines. Raadpleegdeinformatieopdeverpakkingvoordejuistehoeveelheid wasmiddel voor de verschillende wasprogramma’s. Vloeibaar wasmiddelDoehetwasmiddelinhetjuistevakjevandelade: Vloeibaar wasmiddel●Gebruik niet voor Prewash (voorwas) wasprogramma's. Wanneer de Prewash (voorwas) is ingesteld en er een vloeibaar wasmiddel wordt gebruikt in de hoofdwas, kan het wasmiddel in de Prewash (voorwas) wegstromen.  Vloeibaar mild wasmiddel●GebruikvoorWool(wol)wasprogramma's.

Poedervormig wasmiddel●Als u vergeet om wasmiddel toe te voegen,kuntudewasmachineleeglatenlopendoordeDrainonly(alleenafvoer) functie in te schakelen met behulpvandeMODE(functie)toets. Hierna voegt u het wasmiddel toe en start het programma opnieuw. (Het wasmiddel bereikt de trommel alleen wanneer er water door de wasmiddellade stroomt). ●Omtevoorkomendaterpoedervormigwasmiddelindeladeachterblijft:●Maak de binnenkant van de lade met een doek schoon. ●Zorgdatergeenklontersinhetwasmiddelzijn wanneer u dit toevoegt. WasmiddelladeVoor de hoofdwasHoeveel wasmiddel moet ik gebruiken. Dehoeveelheidwasmiddelhangtafvan:1. Hoe vuil uw wasgoed is Licht bevuild – geen zichtbare vlekken of vuile plekken Normaal – lichte vlekken of vuile plekken Zwaar bevuild – grote of diepe vlekken of vuile plekken2. Dehoeveelheidwasgoed3.

●Alsbijhetspoelennietallewasmiddeluithetwasgoedwordtverwijderd,moetuminderwasmiddelgebruikenofdeExtraRinse(extraspoelen)functieinschakelen. Gebruik de volautomatische trommelwasmachine niet wanneer de wasmiddellade werdverwijderd. (Ditkaneenwaterlekkageof een abnormale werking veroorzaken)Doehettrommelreinigingsmiddelofbleekmiddelinditvakje. 9L. indb 10 2010-6-29 17:00:57.

nederlands - 11WasverzachterVoegwasverzachtertoevoordatuhetprogrammastart–dewasmachinevoegthetautomatisch aan de laatste spoelgang toe. ●Verdun geconcentreerde wasverzachters voordat u ze toevoegt. Giet niet meer dan 130 ml in het vakje om overstromen te voorkomen. Onverdunde wasverzachterVandDe wasverzachter mag niet boven de MAX-streep in het vakje staan. * Veeg niet gebruikte wasverzachter met een beetje water of een vochtige doek weg nadat het programma is afgelopen. Als de wasverzachter in het vakje blijft plakken, neemt u de lade naar buiten en maakt deze dan schoon. (zie pagina 27)Opmerking●Het schuimen varieert afhankelijk van de hoeveelheid en het soort wasmiddel dat u gebruikt, hoe vuil het wasgoed is, en de hardheid en temperatuur van het water.

●Wanneer u de deur in het midden van een programma opent, kunnen er water en zeep van de deur en via de deuropening naar buiten lopen. In dit geval gebruikt u een handdoek om het water en zeep weg te vegen. Voor de voorwasWasmiddel voor de voorwas●Doehetwasmiddelvoordevoorwasaltijd in dit vakje wanneer u een programma met een voorwas kiest. Waterverzachtingsmiddel(wordt sterk aanbevolen in gebieden met hard water)* Als u in een gebied met hard water woont, raden wij u aan een waterverzachtingsmiddel te gebruiken om het water zachter te maken. * Kijk op de verpakking van het middel voor de hoeveelheid die u moet gebruiken. * Voeg het waterverzachtingsmiddel pas na het wasmiddel toe. * Bij gebruik van een waterverzachtingsmiddel is het mogelijk dat er minder wasmiddel nodig is en zal er minder kalkaanslag zijn wat een gunstige invloed heeft op de toestand van de machine.

Centrifugetoerental●Effectiefspoelenvankledingissomsnietmogelijk bij lage centrifugetoerentallen afhankelijk van de hoeveelheid wasgoed en het gebruikte wasmiddel. Gebruik in dit geval de Extra Rinse (extra spoelen) functie. Benodigdetijd●Defeitelijketijdkanietsverschillenvandeaangegeven tijd. ●Deaangegeventijdisinclusiefdebenodigdetijdvoor het vullen en afvoeren van het water, dus de tijd varieert afhankelijk van de waterdruk, de afvoer en de hoeveelheid wasgoed. ●Bijhetveranderenvandefunctiestijdensdeuitvoer van het programma kan de aangegeven tijd veranderen. Programma'sveranderenterwijldemachine loopt●Omdeprogramma-oftemperatuurinstellingteveranderen, moet u de machine uitschakelen en dan opnieuw inschakelen.

●Alsudespoel-ofcentrifugeerinstellingtijdenshet wassen wilt veranderen, drukt u een keer op de Pause (pauze) toets terwijl de wasmachine vol met water is. U kunt de instelling niet veranderen wanneer de wasfunctie is beëindigd. Afhankelijkvandekledingenhet gebruikte programma is het mogelijkdatdekledingaandetrommelblijftplakken. ●HoewelbijhetCotton-Eco(katoen,zuinig)programma de kleding vaak aan het oppervlak blijft plakken, duidt dit niet op een defect. 9L. indb 14 2010-6-29 17:01:01.

Centrifugetoerental●Effectiefspoelenvankledingissomsnietmogelijk bij lage centrifugetoerentallen afhankelijk van de hoeveelheid wasgoed en het gebruikte wasmiddel. Gebruik in dit geval de Extra Rinse (extra spoelen) functie. Benodigdetijd●Defeitelijketijdkanietsverschillenvandeaangegeven tijd. ●Deaangegeventijdisinclusiefdebenodigdetijdvoor het vullen en afvoeren van het water, dus de tijd varieert afhankelijk van de waterdruk, de afvoer en de hoeveelheid wasgoed. ●Bijhetveranderenvandefunctiestijdensdeuitvoer van het programma kan de aangegeven tijd veranderen. Programma'sveranderenterwijldemachine loopt●Omdeprogramma-oftemperatuurinstellingteveranderen, moet u de machine uitschakelen en dan opnieuw inschakelen.

●Alsudespoel-ofcentrifugeerinstellingtijdenshet wassen wilt veranderen, drukt u een keer op de Pause (pauze) toets terwijl de wasmachine vol met water is. U kunt de instelling niet veranderen wanneer de wasfunctie is beëindigd. Afhankelijkvandekledingenhet gebruikte programma is het mogelijkdatdekledingaandetrommelblijftplakken. ●HoewelbijhetCotton-Eco(katoen,zuinig)programma de kleding vaak aan het oppervlak blijft plakken, duidt dit niet op een defect. 9L. indb 15 2010-6-29 17:01:01.

16 - nederlands26334* Op model NA-168VX2.1Drukopdedeur-openknopenleg het wasgoed in de trommel.Ziepagina7,12voorhetsorteren van het wasgoed voordat u dit in de trommel doet.Zorg dat er geen wasgoed vastzit in de deur.2Sluit de deur enpress druk op de ON (aan) toets.Memory (geheugen) programmaU kunt op basis van het Cotton (katoen) programma een eigen programma samenstellen door de temperatuur te kiezen, het centrifugetoerental, het gebruik van de optionele functies en de combinatie van wassen, spoelen en water afvoeren. Wanneer u het Memory (geheugen)programmakiest,zietuophetdisplayhoelanghetprogramma ongeveer gaat duren.15°C Wash (15°C wassen) programmaMet dit programma wordt dezelfde reinigingskracht bij 15ºC verkregen als bij het wassen met het 40ºC programma (met uitzondering van het verwijderen van vetvlekken).

Wanneer u het 15°C Wash (15°C wassen)programmakiest,begint het symbool op het temperatuurdisplay te knipperen.3Draaideprogrammakeuzeknopnaarlinks of rechts omuw wasprogramma tekiezen.Erwordteenwastijdaangegeven.Wassen(Memory (geheugen) en 15°C Wash (15°C wassen) programma, enz.)9L.indb 16 2010-6-29 17:01:02

nederlands - 17Gebruik van uw wasmachine Wassen4Kieseventueeleen of meerdere optionele functies. Proceskeuze(ziepagina23) Optionele functies (ziepagina24)Temperatuur(ziepagina9) Centrifugetoerental (ziepagina8)5Doehetwasmiddelin de wasmiddellade. (ziepagina10-11) Dehoeveelheidwasmiddelhangt af van de hoeveelheid wasgoed,hoevuilhetwasgoedis en de waterhardheid. Raadpleeg de verpakking van hetwasmiddelvoordejuistehoeveelheid. 6DrukopdeSTART (start) toets. Dewatertoevoerbegint. Nadat u de wasmachine hebt gestart,beginthetwegenvanhet wasgoed. Na ongeveer vijfsecondenwordtdenieuwewastijdaangegeven. Tijdens het wegen van het wasgoed knippert het symbool.

Als u het Wool/Silk (wol/zijde), Bedding (dekens), Sports wear (sportkleding), Rapid 15 (vlugwas), Shirt (overhemden) of Tub Cleaning (trommel schoonmaken) programma kiest, wordt de was niet gewogen. Dezoemerklinktwanneerhetprogrammaisafgelopen. BijdeEasyIroning(gemakkelijkstrijken)instellingzaldetrommel de was met onderbrekingen even ronddraaien tot 30 minutenlangoftotdatdedeurwordtgeopend. (ziepagina24)●Zodrahetwassenisbegonnen,kunnenhetprogramma,detemperatuurendetimertijdnietmeerveranderdworden. Als u een instelling wilt veranderen, moet u de wasmachine uitschakelen en dan opnieuw inschakelen. Hierna kiest u weer een programma, proces, temperatuur en timertijd en daarna drukt u op de START (start) toets.

• Instellingen die u tijdens het wassen kunt veranderen U kunt het centrifugetoerental en de instelling voor de Extra Rinse (extra spoelen) en Easy Ironing (gemakkelijk strijken) functie tijdens het wassen veranderen. U kunt het programma niet meer veranderen zodra de spoelgang is begonnen. 9L. indb 17 2010-6-29 17:01:02.

●Bij de Wool/Silk (wol/zijde) en Delicates (fijne was) programma's kan het nodig zijn om de Extra Rinse (extra spoelen) functie te gebruiken om alle wasmiddel uit de kleding te verwijderen. Dit hangt af van de hoeveelheid wasmiddel die u gebruikt en de hoeveelheid schuim die er bij de hoofdwas ontstaat. ●Om dit te doen, moet u het Wool/Silk (wol/zijde) programma nogmaals kiezen nadat het programma is afgelopen. Kies daarna Rinse (spoelen) met de MODE (functie) toets en druk dan op START (start). Tipsvoorhetophangenvandefijnewasomdezetedrogen●Hangwitteoflichtgekleurdekleding,wolennylonuitdebuurtvan rechtstreeksehitteofzonlicht. ●Nahetwassenmoetuplooienenkreukeninwollenennylonkledinggladstrijken,endekledingindenormalevormterugbrengenvoordatudezeindeschaduwophangt. (Dit maakt ook het strijken gemakkelijker.

)Hang wollen kledingzonderplooien en kreuken op. Gebruik een kleerhanger voor overhemden,blousesenbroeken. U kunt een handboek om de kleerhanger wikkelen om de schouderbreedte van de kleding te verkrijgen, zodat de kleding bij het drogen de oorspronkelijke vorm behoudt. Spreid wollen kleding zoalstruienbijhetdrogen uit. ●AlskledingindewaskrimptSpreid de kleding tot de oorspronkelijke grootte op een strijkplank uit en gebruik spelden om de grootte en vorm te behouden. Gebruik een strijkijzer om de kleding te stomen en laat deze dan drogen. 9L. indb 18 2010-6-29 17:01:03.

●Neemhetwasgoeduitdetrommelenhersteldevormwanneerditnodigis. Laat het wasgoed niet te lang in de trommel nadat het programma is afgelopen – het is anders mogelijk dat de kleuren gaan uitlopen.Let op●AlsuwkledingdrijftinhetWool/Silk(wol/zijde)programma,druktuopdePAUSE(pauze) toets om de deur te openen. Druk de drijvende kleding lichtjes naar beneden en start het programma opnieuw.Gebruik van uw wasmachine Wassen van fijne was9L.indb 19 2010-6-29 17:01:03

KangewassenwordenDeken●Dekenvan100%synthetischevezel–tot3kg●Dekenvan100%katoen–tot1,5kg (voor eenpersoonsbed)Overige●Futon(100%synthetischevezel)–tot1,5kg (voor eenpersoonsbed)●Lakens●Bedspreien●Onderlakens(100%synthetischevezel)KannietgewassenwordenDeken●100%wol●Hoogpoligedeken●Elektrischedeken(inclusiefsprei)Let op●Wasgeenwaterdichtespreienofkleding, of wasgoed zonder de juiste symbolen op het etiket.1Vouw de deken of bedsprei op.Vouwinviergelijkedelen,zoalsafgebeeld: 2Leg de deken of bedsprei in de trommel.Vouwinzesdelenenplaatsindetrommel:●Plaats de dekens of bedspreien zoals aangegeven om uw wasgoed optimaal te beschermen.●Gebruiklievergeen‘dekennet’– het wasgoed kan dan niet goed ronddraaien.●Wasmaarééndekentegelijk.(Vouw en plaats het wasgoed op de aangegeven wijze in de trommel.

Beide uiteinden van de deken moeten naar de binnenkant van de trommel zijn gekeerd.)Let op●Roldedekenofbedspreinietals een bal op en vouw deze ook niet willekeurig. Dit kan hevige trillingen en beschadiging van het wasgoed of de wasmachine veroorzaken.9L.indb 20 2010-6-29 17:01:04

22 - nederlandsDetrommelschoonmaken(Tub Clean (trommel schoonmaken) programma) (Alleen op model NA-147VB2.)Alsualleenkoudwaterinuwwasmachinegebruikt,kanditresultereninopeenhopingvanbacteriėnwateenonaangenamegeurkanafgeven. U kunt dit voorkomen door een keer per maand het Tub Clean (trommel schoonmaken) programma te gebruiken. (Wanneer u een aanslagverwijderingsmiddelgebruikt,dientuzorgvuldigdeinstructiesvan de fabrikant op te volgen.)Belangrijk:Doegeenwasgoedindewasmachinetijdenshetgebruikvan het ‘Tub Clean’ (trommel schoonmaken) programma.1DrukopdeON(aan)stroomtoetsterwijlergeenwasgoed in de trommel is.

24 - nederlandsUkuntdetimergebruikenomdewasmachinezointestellendatdewasopeenbepaaldetijdklaaris. ●Umoeteersthetprogrammakiezenendaarnadegewenstetijdinstellen. ●U kunt geen tijd voor het Wol/Silk (wol/zijde) of Tub Clean (trommel schoonmaken) programma instellen. ●Het is mogelijk dat de wasmachine eerder of later dan de ingestelde tijd klaar is, afhankelijk van het type wasgoed en de omstandigheden van de temperatuur, watertoevoer en waterafvoer. ●Gebruikgeenmoeilijkoplosbaarwasmiddelmetdetimerfunctie,wantdankanhetwasmiddelsoms klonteren voordat de was begint waardoor het mogelijk niet wegloopt. Deingesteldetijdveranderen● Druk op de OFF (uit) stroomtoets, dan op de ON (aan) toets en stel de timertijd in nadat het programma en de optionele functies zijn gekozen. Deingesteldetijdannuleren●DrukopdeOFF(uit)stroomtoets.

Deingesteldetijdcontroleren●DrukopdeTIME(tijd)toets. Optionele functiesAfhankelijkvanhetprogrammadatukiest,ishetmogelijkomdittecombineren met verschillende optionele functies. Drukop de gewenste functietoets(en). Optionele functie U wilt: Hoe het werkt Intensive (intensief)Sterk bevuild wasgoed wassenDe wastijd wordt met 10 tot 20 minuten verlengd. ExtraRinse(extraspoelen)Het wasgoed grondiger spoelenEr wordt een extra spoelgang toegevoegd. Prewash (voorwas)Sterk bevuild wasgoed voorwassen Er wordt een voorwas toegevoegd. EasyIroning(gemakkelijkstrijken)Het strijken gemakkelijker maken• Het wasgoed wordt voorzichtiger gecentrifugeerd (met 800 toeren of minder). • Hierdoor worden kreuken verminderd en wordt in elkaar gedraaid wasgoed uit elkaar gehaald.

• De trommel draait het wasgoed ook met onderbrekingen rond tot 30 minuten nadat de wasmachine klaar is. ●Degekozentoets(en) begint te knipperen – bij Prewash (voorwas) en Easy Ironing (gemakkelijk strijken) blijven de toetsen knipperen terwijl de wasmachine loopt. ●UkuntdeExtraRinse(extraspoelen)enEasyIroning(gemakkelijkstrijken)functiesin-enuitschakelen tijdens de wasfase, maar niet meer nadat de wasfase is afgelopen. Sommigeoptionelefunctieskunnennietwordengekozenbijbepaaldeprogramma’s  (ziepagina14-15) Alsueennietbeschikbarefunctiekiest,klinktereenalarmtoon. Timerfunctie9L. indb 24 2010-6-29 17:01:06.

nederlands - 25Gebruik van uw wasmachine Het kinderbeveiligingsslot instellen en resetten Het kinderbeveiligingsslot voorkomt dat kinderen in de wasmachinetrommel klimmen en er niet meer uit kunnen komen. Dit slot zorgt ervoor dat de deur dicht en vergrendeld blijft wanneer de wasmachine niet wordt gebruikt. Bovendien worden tevens de toetsen vergrendeld.211Schakel de wasmachine in.2HouddeMODEtoetslangerdanvijfsecondeningedrukt.(Het symbool licht op om aan te geven dat het kinderbeveiligingsslot is geactiveerd.) ●Bedien de toets op dezelfde wijze om het slot te ontgrendelen.

26 - nederlandsGebruikvanstijfselvooruwwasgoedMet stijfsel krijgt u het wasgoed beter in model.Synthetisch stijfsel is een verstevigingsmiddel.●Omstijfseltegebruiken,hoeftuditenkelinhetwasverzachtervakjetedoen,naasthet vakje waarin u het wasmiddel doet. Het stijfsel wordt automatisch aan uw kleding toegevoegd bij de laatste spoelgang. (zie pagina 10-11)●Alshetstijfselnietergvloeibaaris,kuntuhetstijfselmetwatwaterverdunnenvoordat u het in het wasverzachtervakje doet. Vul het vakje niet tot boven de MAX-streep.(Opmerking)●Nagebruikvanstijfselmoetudewasmiddellade,inhetbijzonderhetwasverzachterdeksel, schoonmaken. (zie pagina 27)●Alshetstijfselnietergvloeibaaris,kuntuhetstijfselmetwatwaterverdunnenvoordat u het in het wasverzachtervakje doet.

nederlands - 27Diverse gebruiksmogelijkhedenOnderhoudGebruik van uw wasmachineOnderhoudOnderhoudDewasmachineschoonmaken●Maakdebuitenkantvanuwwasmachinemeteenzachtedoekeneenmildreinigingsmiddel,zoalseen normaal afwasmiddel verdund in water,schoon. * Spat geen water over de wasmachine heen. * Gebruik geen reinigingsmiddelen in crèmevorm, witte spiritus of producten die alcohol of kerosine bevatten. DewasmiddelladeschoonmakenNeem de wasmiddellade eerst naar buitendoordezeoptetillenentegelijknaar buiten te trekken. Wasverzachterdeksel●Spoeloudwasmiddelmetwateruitdewasmiddellade. (Gebruik een doek om de wasmachine schoon te maken. )* Als u de wasmiddellade niet regelmatig schoonmaakt, zal zich hierin resterend wasmiddel ophopen dat kan gaan schimmelen.

28 - nederlands* Als het filter loszit, verschijnt er een foutmelding en kunt u de wasmachine niet gebruiken totdat u het filter stevig hebt vastgedraaid. (zie pagina 31 )Voorkomen van een bevroren watertoevoerslang* Als uw wasmachine bij vriestemperatuur wordt afgeleverd, moet u de wasmachine na de installatie 24 uur op temperatuur laten komen voordat u de wasmachine gebruikt. Dit om er zeker van te zijn dat er geen ijs in de watertoevoerslang is. Als uw watertoevoerslang bevriest:1Wikkel warme handdoeken rondom de koppelstukken van de watertoevoerslang. KraanKoppelstukkenWatertoevoerslang2Giet twee of drie liter warm water in de trommel. Ongeveer 50°C3LaathetDrainOnly(alleenafvoer)programma lopen met behulp van deMODE(functie)toets.

Het afvoerfilter schoonmakenWeesvoorzichtigdatuzichnietverbrandtaan de kleding of door aanraken van de binnenkant van de trommel na het wassen met een hoge temperatuur. Schakel de wasmachine uit en trek de stekker uit het stopcontact voordat u begint met het schoonmaken van het afvoerfilter. 1Openhetafvoerfilterdekselenverwijderdit. AfvoerfilterPompslang Kap2Neemdepompslangnaarbuiten,verwijderdekap om het water af te tappen en monteer de onderdelenweerindeoorspronkelijkepositienadatallewaterisafgevoerd. (Max. 6L)3Maakhetafvoerfiltervoorzichtiglos. Hetismogelijkdaternogwaternaarbuiten komt - dit is normaal. 4Schroef het filter tegen de klok in los en verwijderhetfilter. 5Verwijderpluisjesenvuilenbrenghetfilterdanweervoorzichtigaan. 6Hetfilterweeropdeoorspronkelijkeplaatsaanbrengen.

nederlands - 29OnderhoudIn geval van storingenOnderhoudProblemen verhelpenProblemen verhelpenProbleem OorzaakWasmachineDetoetsenenknoppen werken niet●Wanneerdewasmachineaanhetwassenis,kuntuhetprogramma,de temperatuur en de procesinstellingen niet veranderen (u kunt wel de spoel- en centrifuge-instellingen veranderen). Dedeurgaatnietopen●Dedeurvergrendelingisingeschakeld. (ziepagina9)●Hetkinderbeveiligingsslotisingeschakeld. (ziepagina25)●Dewatertemperatuurofhetwaterniveauistehoog. ●Hetismogelijkdaterwasgoedvastzitindedeur. Inditgevaldrukt u op de deur-open knop terwijl u tegen de deur duwt. Eriseenvreemdegeur●Derubberonderdelenkunnenwatvreemdruikenwanneeru de wasmachine in gebruik neemt, maar dit zal na verloop van tijd verdwijnen.

Tijdenshetwassenwordt er water bijgevuld●Ditisnormaal:waterwordtautomatischtoegevoerdwanneerhet niveau lager wordt en bij een grote hoeveelheid wasgoed kan het water herhaaldelijk worden bijgevuld. Tijdenshetwassenloopt het water weg●Ditisnormaal:waterlooptregelmatigwegenwordtdanweer bijgevuld om overmatig schuim te verwijderen. (Dit gebeurt door de schuimdetectiefunctie. )Spoelen/CentrifugerenErlooptgeenwaternaar de wasmachine tijdenshetspoelen●Voordathetspoelenbegint,centrifugeertdewasmachinehetwasgoed om het resterende water te verwijderen. Daarna wordt de wasmachine met water gevuld. Het spoelen begint voordat het centrifugeren is afgelopen●Als het wasgoed aan een kant van de trommel is, zal het spoelen automatisch beginnen om de onbelans te corrigeren.

●Als er te veel schuim na het wassen is, kan het water afgevoerd worden en dan opnieuw bijgevuld worden om het schuim te verwijderen. (Dit gebeurt door de schuimdetectiefunctie. )Tijdenshetcentrifugeren stopt de trommel en draait dan een paar maal rond●Ditisnormaal. Dewasmachineheeftwaargenomendatdebelading niet gebalanceerd is en probeert dit te corrigeren. Erblijftschuimenwater in de deur of de deurafdichting achter●Hoewelerwatschuimenwaterkanachterblijvenafhankelijkvan de kleding en de hoeveelheid wasmiddel, zal dit geen invloed hebben op de spoelprestatie. Decentrifugestartwordt herhaald●Dit is normaal. De centrifugestart kan herhaald worden om het centrifugeren stiller te laten verlopen. Het wasgoed kan te licht zijn. Voeg in dit geval een of twee badhanddoeken toe.

TijdDeaangegevenresterendetijdverandert●Deresterendetijdiseengeschattetijddievoortdurendgecorrigeerd wordt, waardoor ook de aangegeven tijd zal veranderen. De aangegeven tijd is een standaard tijd die kan verschillen van de feitelijk vereiste tijd. ●De resterende tijd neemt toe als extra spoelen of centrifugeren vereist is voor het corrigeren van de onbelans die veroorzaakt wordt door het feit dat het wasgoed aan een kant van de trommel ligt. 9L. indb 29 2010-6-29 17:01:09.

30 - nederlandsProbleem OorzaakWasmiddel en schuimErisnietveelschuim●Ditkangebeurenalsupoedervormigwasmiddelrechtstreeks in de trommel doet – u moet het wasmiddel in de wasmiddellade doen. ●Dehoeveelheidschuimkanvariërenafhankelijkvandetemperatuur, het waterniveau en de zachtheid van het water. ●Hetismogelijkdatunietvoldoendewasmiddelgebruikt. ●Het is mogelijk dat u een minder schuimend type wasmiddel gebruikt. ●Zwaar bevuild wasgoed kan de hoeveelheid schuim verminderen. ●Bij een grote hoeveelheid wasgoed kan er ook minder schuim zijn. Eristeveelschuim●Dehoeveelheidschuimkanvariërenafhankelijkvandetemperatuur, het waterniveau en de zachtheid van het water. ●Hetismogelijkdatuteveelwasmiddelhebtgebruikt. ●Het type wasmiddel dat u gebruikt kan erg veel schuim produceren.

Erisgeenschuim●Ditkangebeurenalsupoedervormigwasmiddelrechtstreeks in de trommel doet – u moet het wasmiddel in de wasmiddellade doen. ●Alshetwasgoedaaneenkantvandetrommelis,zalerautomatisch water worden toegevoerd om de onbelans te corrigeren – hierdoor wordt er geen schuimwas gedaan. ●Dehoeveelheidschuimkanvariërenafhankelijkvandetemperatuur, het waterniveau en de zachtheid van het water. Dewaterverzachterloopt over●UhebtdewasmiddelladetotbovendeMAX-streepgevuld.  (zie pagina 11)●Uhebtwellichtvloeistofgemorstdoordewasmiddelladetehard dicht te doen. Erisnogpoedervormigwasmiddelaanwezignadat de was is afgelopen●Ditkangebeurenalsupoedervormigwasmiddelrechtstreeks in de trommel doet – u moet het wasmiddel in de wasmiddellade doen.

LawaaiU hoort een vreemd geluidoferzijntrillingen●Controleerofernietsvanmetaalindetrommelzit. ●Controleerofdeankerboutendievoorhettransportwordengebruikt zijn verwijderd. ●Controleerofdewasmachineopeenvlakkeenstevigeondergrond staat. ●Alshetprobleemeenandereoorzaakschijnttehebben,moet u contact opnemen met het klantenservicecentrum. Erislawaaiwanneerhet water wegloopt ●Ditisnormaal:hetishetgeluidvanhetstartenenstoppenvan de pomp. Erisgeluidvaneenventilator ●Dit is normaal: deze ventilator koelt de elektrische onderdelen. OverigeDestroomvaltuitterwijldewasmachineinbedrijfis●Dewasmachinestoptmaarzalnietautomatischopnieuwstarten wanneer er weer stroom is. U moet het programma opnieuw kiezen en de machine starten.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Panasonic NA-148VA2 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden