Olloclip Pivot Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Olloclip Pivot (10 pagina’s), behorend tot de categorie Statief. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 17 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Olloclip Pivot of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Pagina 1/10

GETTING STARTED
USER GUIDE / PIVOT / ENGLISH
Capture stunning video with confidence at any angle with olloclip’s all-new Pivot grip. Incorporating an innovative
articulating hub, Pivot provides 225° of rotation to ensure proper positioning when shooting everything from an
aggressive session at the skate park to playful days at the beach. It’s even water resistant so you can take it for a
dive when using a waterproof camera. The compact ergonomic design results in a more natural hand-feel and
features passive stabilization, minimizing the amount of shakiness in your video. Connect your mobile device or
favorite camera through the included Universal Clamp, 1/4-20 mount or GoPro® adapter. And with an integrated
cold shoe mount, you can attach lightweight accessories like a light or microphone quickly and easily.
UNIVERSAL CLAMP
GOPRO MOUNT
¼-20 TRIPOD MOUNT
OLLOCLIP STUDIO
COLD SHOE MOUNT
HOLDING AND ROTATION
Product specificaties
| Merk: | Olloclip |
| Categorie: | Statief |
| Model: | Pivot |
| Kleur van het product: | Black, Red |
| Breedte: | 63.5 mm |
| Diepte: | 22.9 mm |
| Hoogte: | 114.3 mm |
| Ingebouwde luidsprekers: | Nee |
| Correct gebruik: | Buiten |
| Type mobiele apparatuur: | Camera, Mobile phone/Smartphone |
| Type bevestiging apparaat: | Klemmontage |
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Olloclip Pivot stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Statief Olloclip
16 Augustus 2023
Handleiding Statief
Nieuwste handleidingen voor Statief
6 Mei 2026
5 Mei 2026
19 April 2026
13 April 2026
13 April 2026
28 Maart 2026
27 Maart 2026
27 Maart 2026
27 Maart 2026
25 Maart 2026