Neff B 1422 N0 Handleiding

Neff Fornuis B 1422 N0

Bekijk gratis de handleiding van Neff B 1422 N0 (124 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 39 mensen. Heb je een vraag over Neff B 1422 N0 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

nl Gebruiksaanwijzing
itIstruzioni per l’uso
esInstrucciones para el uso
el Οδηγίες χρήσεως
nl
it
es
el
B 1422 . .

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Neff
Categorie: Fornuis
Model: B 1422 N0

Handleiding Neff B 1422 N0 – volledige tekst

3InhoudsopgaveHierop moet u letten . . . . . . . . . . . 4De verpakking en uw oudeapparaat . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4Voor het inbouwen . . . . . . . . . . . . . 5Veiligheidsvoorschriften . . . . . . . . . . 5Oorzaken van schade . . . . . . . . . . . 6Uw nieuwe fornuis . . . . . . . . . . . . . 7Het bedieningspaneel . . . . . . . . . . . 7Functiekeuzeknop . . . . . . . . . . . . . . 7Temperatuurkeuzeknop . . . . . . . . . . 8Verzinkbare knop . . . . . . . . . . . . . . . 8Inschuifhoogten . . . . . . . . . . . . . . . . 8Toebehoren . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9Vóór het eerste gebruik . . . . . . . . . 10Reiniging vóór gebruik . . . . . . . . . . . 10Eerste keer verhitten . . . . . . . . . . . . 10Nareiniging . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10Ovenfuncties . . . . . . . . . . . . . . . . . 11Oven in- en uitschakelen . . . . . . . 14Bakken . . . . . . . . . . . .

4Hierop moet u lettenLees de gebruiksaanwijzing zorgvuldig voordat u het nieuwe apparaat gebruikt. Ze bevat belangrijke informatie voor uw veiligheid en voor het gebruik en het onderhoud van het apparaat.Deze gebruiksaanwijzing geldt voor verschillende uitvoeringen van het apparaat. Het is mogelijk dat er een aantal kenmerken worden beschreven die niet van toepassing zijn op uw apparaat.Bewaar de gebruiksaanwijzing en het montagevoor-schrift zorgvuldig, eventueel voor een volgende bezitter van het apparaat.De verpakking en Tijdens het transport werd uw nieuwe apparaatuw oude apparaat beschermd door de verpakking. Alle gebruikte materialen zijn niet schadelijk voor het milieu en kunnen worden hergebruikt. Wij verzoeken u danook de verpakking op een milieuvriendelijke manierop te ruimen.Oude apparaten zijn geen waardeloze afval.

Door zeop een milieuvriendelijke manier op te ruimen kunnenwaardevolle grondstoffen worden herwonnen. Maakhet apparaat voordat u het wegdoet onbruikbaar ofplak er een sticker op met de tekst „Attentie, afval!”Dit apparaat is gekenmerkt in overeenstemmig metde Europese richtlijn 2002/96/EG betreffendeafgedankte elektrische en elektronische apparatuur (waste electrical and electronic equipment – WEEE).De richtlijn geeft het kader aan voor de in de EU geldige terugneming en verwerking van oude apparaten.Wilt u weten hoe u het apparaat op de juiste manierkunt afvoeren, vraag dit an na bij uw vakhandelaarof gemeente.

5Voor het inbouwenTransportschade Controleer het apparaat na het uitpakken. Bijtransportschade mag u het apparaat niet aansluiten.Elektrische aansluiting Alleen een daartoe bevoegde vakman mag het fornuis aansluiten. Bij schade door een verkeerdeaansluiting maakt u geen aanspraak op garantie.Veiligheids- Dit apparaat is alleen voor huishoudelijk gebruikvoorschriften bestemd.Gebruik het fornuis uitsluitend voor het bereiden vangerechten.Hete oven De ovendeur voorzichtig openen. Er kan hete stoomvrijkomen.Nooit de binnenkant van de oven en deverwarmingselementen aanraken.Verbrandingsgevaar!Houd kinderen uit de buurt.Nooit brandbare voorwerpen in de oven bewaren. Nooit brandbare voorwerpen op de kookplaat leggen. Brandgevaar!Nooit aansluitkabels van elektrische apparaten op de hete kookzones leggen.Nooit aansluitkabels van elektrische apparaten doorde hete ovendeur laten inklemmen.

De isolatie vande kabel kan smelten. Gevaar voor kortsluiting!Verwijder verpakkingsresten, bijv. stukjes piepschuim,volledig uit de oven.Reparaties Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk. Risico vanelektrische schokken!Reparaties mogen uitsluitend worden uitgevoorddoor technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice.Wanneer het apparaat defect is, de zekering van het fornuis in de meterkast uitschakelen.Neem contact op met de klantenservice.

6Oorzaken vanschadeBakblik, aluminiumfolie of Schuif geen bakblik op de bodem van de oven. servies op de bodem van Bedek hem niet met aluminiumfolie.de oven Plaats geen servies op de bodem van de oven.Er ontstaat dan een ophoping van warmte. De bak- en braadtijden kloppen niet meer en het email wordt beschadigd.Inschuifdelen Inschuifdelen voorzichtig inschuiven om beschadigingen te voorkomen.Bakpapier Leg het bakpapier niet los in de oven wanneer u de heteluchtfunctie *gebruikt (b.v. bij het opwarmen).De heteluchtventilator kan het papier opzuigen. Dit kan leiden tot beschadiging van de verwarming en de ventilator.Water in de oven Giet nooit water in de hete oven. Er kan anders schade aan het email ontstaan.Vruchtensap Bedek bij zeer vochtig vruchtengebak de bakplaatniet te overvloedig.

Vruchtensap dat van de bakplatdruppelt, laat vlekken achter die u niet meer kuntverwijderen.U kunt beter de diepere braadslede gebruiken.Afkoelen met open Laat de oven alleen in gesloten toestand afkoelen.ovendeur Laat niets tussen de ovendeur klemmen. Ookwanneer u de ovendeur slechts op een kier opent,kunnen de aangrenzende voorzijden van meubelsop den duur worden beschadigd.Sterk vervuilde Is de ovendichting sterk vervuild, dan sluit de ovendichting ovendeur tijdens het gebruik niet meer goed. Deaangrenzende voorzijden van meubels kunnenworden beschadigd. Houd de ovendichting schoon.Ovendeur als zitting Ga nooit op de open ovendeur zitten of staan.Onderhoud en reiniging Gebruik nooit een hogedrukreiniger of eenstoomstraalapparaat!

Temperatuur-Standen:keuzeknop 50 –275Temperatuur in °C.Verzinkbare knop Druk op de schakelaar om deze te laten verzinkenen weer naar buiten te laten komen. De schakelaar moet daarvoor in de uit-stand staan.Inschuifhoogten Uw oven beschikt over 4 inschuifhoogten.De inschuifhoogten worden van beneden naar boven met cijfers aangeduid.Deze cijfers bevinden zich op de oven.Bij het werken met Heteluchtfuncties inschuif-*hoogte »2« niet gebruiken om de luchtcirculatie niet nadelig te beïnvloeden.8

Ze kunnen ontstaan wanneer slechts een gedeelte van het toebehoren bedekt is ofwanneer bevroren etenswaar, een pizza bijv., op het toebehoren is gelegdDe kromming wordt reeds tijdens het bakken, braden of grillen minder.Toebehoren Standaard worden meegeleverd:Braadslede met rooster RoosterEmail bakplaat9Overig toebehoren is verkrijgbaar in de vakhandel: Bestelnr.Braadslede met antiaanbaklaagOvenschaalAluminium bakplaatEmail bakplaatBakplaat met antiaanbaklaagHaaks gebogen bak- en braadroosterFijnmazig bak- en braadroosterBraadplaatUitbreidingsset Clou 3-deligUitbreidingsset Clou 4-deligSysteem-stoomkokerBroodbaksteen Braadslede Z 1232 X0Z 1233 X0Z 1272 X0Z 1332 X0Z 1342 X0Z 1343 X0Z 1432 X0Z 1442 X0Z 1512 X0Z 1742 X0Z 1752 X0N 8642 X0Z 1912 X0Glazen schaal Z 1262 X0Pizzaplaat Z 1352 X0Geëmaillerde universele braadpan Z 9930 X0

10Vóór het eerste gebruikReiniging vóór Verwijder het toebehoren uit de oven.gebruik Verwijder verpakkingsresten, bijv. stukjes piepschuim,volledig uit de oven.1. Reinig het apparaat aan de buitenkant met eenzachte en vochtige doek.2. Verwijder de ophangroosters uit de oven.3. Reinig de oven en het toebehoren met een heet sopje.Neem de gebruiksaanwijzing van het kookplateau in acht.Eerste keer verhitten Verwarm de lege oven ca. 30 minuten voor.Kies daarvoor boven- en onderwarmte bij 240 C°.Nareiniging Reinig de oven met een heet sopje.Monteer de ophangroosters.

11OvenfunctiesCircoTherm hete lucht Door het verwarmingssysteem in de achterwand van de oven wordt de verwarmde lucht in de oven gecirculeerd, waardoor een bijzonder goede warmteoverdracht op het te bakken of braden gerecht wordt bereikt.Voordelen:– bakken en braden is mogelijk op 3 niveaus tegelijk– de oven wordt nauwelijks vuil– korte verwarmingstijden– lage oventemperaturenBoven en- onderwarmte Door middel van boven en onder in de oven aange-(Conventioneel brachte verwarmingselementen wordt de warmte opverwarmingssysteem) het te bakken of braden gerecht overgedragen.Er kan slechts op één inschuifhoogte worden gebakken of gebraden.Voordelen:– bakken van gebak met vochtig beslag, pizza en quiche.Oppervlakte-grill Door het verwarmingselement aan het plafond van de oven wordt de warmte opgewekt en op de te grillen gerechten overgedragen.– bijzonder geschikt voor platte en kleine stukken vlees zoals steaks en worstjes, maar ook voor vis, groente en toast.Groot grill-oppervlak Voordelen:– het hele grill-oppervlak wordt heet– bijzonder geschikt voor grote hoeveelhedenKlein grill-oppervlak Voordelen:– uitsluitend het middelste gedeelte van het grill-oppervlak wordt heet– bijzonder geschikt voor kleine hoeveelheden– besparing van energie*/()

12Thermogrill Tijdens het thermogrillen worden afwisselend het grill-verwarmingselement en de ventilator in- en uitgeschakeld.De door het grill-verwarmingselement opgewekte warmte wordt door de ventilator gelijkmatig in de ovenruimte verdeeld.Voordelen:– bijzonder geschikt voor gevogelte en grote stukken vlees.Onderwarmte Uitsluitend het verwarmingselement aan de onderzijde van de oven wordt ingeschakeld.Voordelen:– zeer geschikt voor gebak en gerechten die aan de onderzijde extra bruin moeten worden of een korst moeten krijgen.Pas kort voor het einde van de bak- of braadtijd gebruiken.Pizzastand Op de pizzastand wordt behalve de CircoTherm hete lucht ook de onderwarmte ingeschakeld.Voordelen:– Verse bereiding van gerechten met veel vocht, bijv. pizza en sappig gebak met een krokante bodem.– Bijzonder geschikt voor diepvriesproducten, bijv.

13EasyClean-reinigingssysteem Om de reiniging van de oven voor u gemakkelijker te maken, is het apparaat voorzien van een automatische reiniging. Door een automatisch geregelde verdamping van reinigingsoplossing worden de vuilresten op het email door warmte en waterdamp zacht en kunnen deze vervolgens gemakkelijk worden verwijderd.Zie voor meer gegevens “Reinigen en onderhouden”.Voordelen:– gemakkelijk reinigen van de oven– het email van de oven blijft mooi– milieuvriendelijk.d

14Oven in- en uitschakelenVoordat u uw oven inschakelt, kiest u het verwarmingssysteem dat u wilt gebruiken.Inschakelen:1. Stel de functiekeuzeknop in op het gekozen systeem.2. Stel de temperatuurkeuzeknop in op de gewenste temperatuur.De ingestelde temperatuur wordt automatisch geregeldHet controlelampje gaat branden wanneer de oven wordt ingeschakeld en bij het naverwarmen.Uitschakelen:Om de oven uit te schakelen, draait u de temperatuurkeuzeknop en de functiekeuzeknop op 0.N.B.:Het apparaat is voorzien van een koelventilator. Na het uitschakelen van de oven blijft deze lopen tot de oven is afgekoeld.

15BakkenBakken in een bakvorm Plaats de bakvorm altijd op het midden van het rooster.Wij bevelen donkere bakvormen van metaal aan.Aanwijzingen Bij lichte bakvormen van dun materiaal en bij bakvormen van glas is een langere baktijd nodig en wordt het gebak niet zo gelijkmatig bruin.U kunt de bruinheid van het gebak beïnvloeden door de temperatuurinstelling te veranderen.Indien gebak inzakt nadat u het uit de oven heeft genomen, dient u de volgende keer minder vloeistof te gebruiken.

Kies eventueel een langere baktijd of stel de temperatuur iets lager in.Bakken op een bakblik De schuine zijde van het bakblik moet altijd naar de ovendeur wijzen.Inschuifdelen voorzichtig inschuiven ombeschadigingen te voorkomen.Schuif het bakblik altijd volledig naar achteren.Gebruik uitsluitend originele bakblikken.Bakken in blankmetalen *CircoTherm hete lucht inschuifhoogte 1bakvorm /boven-/onderwarmte inschuifhoogte 1Indien het gebak aan de onderkant te donker wordt:Controleer de inschuifhoogte. Maak de baktijd korter en kies eventueel een lagere temperatuur.Indien het gebak aan de onderkant te licht wordt:Controleer de inschuifhoogte. Maak de baktijd langer en kies een lagere temperatuur of gebruik een zwarte bakvorm.Plaats een bakvorm of hoog gebak niet vlak voor het beschermrooster op de achterwand van de oven.

16Tips en trucsGebak van de bakplaat is Neem niet benodigde bakblikken en de braadsledeaan de onderkant te licht uit de oven.Gebak uit een vorm is aan Plaats de bakvorm niet op het bakblik, maar op hetde onderkant te licht rooster.Taart of gebak is aan de Plaats het gebak hoger in de oven.onderkant te donkerHet gebak is te droog Stel de oventemperatuur iets hoger in en kies een.kortere baktijd.Het gebak is te vochtig Stel een iets lagere baktemperatuur in.van binnen Opmerking: De baktijden kunt u met een hogere temperatuur niet korter maken (gaar van buiten, rauw van binnen). Kies een iets langere baktijd, laat het deeg langer rijzen.

Voeg minder vloeistof toe aan het deeg.Gebak uit een rond of recht Plaats de bakvorm niet vlak voor de luchtopeningen blik is bij het bakken met in de achterwand van de oven.CircoTherm hete lucht achteraan te donkerBij gebak met veel vocht, Door de ovendeur kort en voorzichtig te openen bijv.

vruchtengebak, ontstaat openen (1 of 2 keer, bij langere baktijden vaker), er in de oven veel waterdamp kunt u de waterdamp laten ontsnappen uit de oven die neerslaat op de en daardoor de watervorming aanzienlijk verminderen.ovendeur.Sterk ongelijkmatig Controleer de inschuifhoogte.gebruind bij CircoTherm hete luchtAls gebak buiten de Minder vloeistof gebruiken.oven in elkaar zaktOm energie te besparen Uitsluitend voorverwarmen wanneer het recept dit voorschrijft.Donkere bakvormen nemen de hitte beter op.Restwarmte: bij lange baktijden kunt u de oven 5 à 10 minuten voor het einde van de baktijd uitschakelen.

17Braden Leg het rooster in de braadslede en schuif ze samen op de dezelfde inschuifhoogte in de oven.Vlees kan zeer voordelig bij een gewicht van meer dan 750 g in de oven worden gebraden.Braden in een open schaal Spoel een glazen schaal of de braadslede met water uit en leg het vlees er in.Voeg voor vet vlees en gevogelte afhankelijk van de grootte van het vlees en het soort vlees 1/8à 1/4liter water toe. Bestrijk mager vlees naar voorkeur met vet of leg er reepjes spek op.Een smakelijke saus verkrijgt u met het fond (braadsap) dat zich in de schaal vormt.

Maak het fond los met heet water, kook het even en bind het met zetmeel, breng het op smaak en giet het, indien nodig, door een zeef.Schuif het te braden vlees in de koude oven (voorverwarmen niet nodig – energiebesparing).Braden in een geslotenschaal Leg het vlees in een braadschaal, sluit de schaal met een passend deksel af en schuif de schaal op het rooster in de oven. Wij raden u aan om rundvlees in een gesloten braadschaal te bereiden.Braden op het braadblik Leg het braadblik in de braadslede. Dankzij het (Als extra toebehoren in de braadblik wordt de oven minder vuil.vakhandel verkrijgbaar) Vet en braadsap dat naar beneden drupt, wordt in de braadslede opgevangen.

18Opmerkingen Grote, dikke stukken braadvlees, gans, kalkoen, eend = lange braadtijd, lage temperatuurMiddelgrote, dunnere stukken braadvlees= gemiddelde braadtijd, gemiddelde temperatuurKleine, dunne stukken braadvlees= korte braadtijd, hoge temperatuurBraadtijd per cm vleesdikte zonder beenca. 13-15 minuten.Braadtijd per cm vleesdikte met beenca. 15-18 minuten.Wij adviseren bij de eerste poging de laagste van de aangeven temperatuurwaarden in te stellen.In het algemeen zorgt een lagere temperatuur voor gelijkmatiger bruinen.Wij adviseren bij het braden met /het vlees om te keren na ca. de helft/tweederde van de braadtijd.Gebruik uitsluitend braadschalen met hittebestendigehandvaten.Bereid grote stukken braadvlees zonder rooster, alleen in de glazen schaal.Kleine stukken vlees kunt u op aluminiumfolie braden.

Maak van de aluminiumfolie een vorm door de randen omhoog te zetten en leg deze op het rooster.Laat het gebraden vlees na het einde van de braadtijd nog ca. 10 minuten in de uitgeschakelde en gesloten oven rusten.Het vlees is van binnen Stel een iets lagere braadtemperatuur in.niet gaar Opmerking: De braadtijden kunt u met een hogere temperatuur niet korter maken (gaar van buiten, rauw van binnen). Kies iets langere braadtijden.Bij braadvlees met veel Door de ovendeur kort en voorzichtig te openenvocht, bijv. met water bereid (1 of 2 keer, bij langere braadtijden vaker), kunt u braadvlees, ontstaat er in de de waterdamp laten ontsnappen uit de oven en oven veel waterdamp die en daardoor de watervorming aanzienlijk neerslaat op de ovendeur. verminderen.

19Grillen Bij het grillen is voorzichtigheid geboden.Kinderen altijd uit de buurt houden.Aanwijzingen Met gesloten ovendeur grillen.De grilltemperaturen kunnen worden ingesteld.Schuif het rooster en de braadslede altijd samen in de oven.Leg het te grillen gerecht altijd op het midden van het rooster.Indien het grill-verwarmingselement automatisch wordt uitgeschakeld, is de oververhittingsbeveiliging geactiveerd. Het verwarmingselement wordt automatisch na korte tijd weer ingeschakeld.Leg het rooster in de braadslede en schuif ze samen op de dezelfde inschuifhoogte in de oven.

20Thermogrillen ,Voor zeer knapperig gevogelte of vlees (varkensvlees met zwoerd).Gebruik het rooster en de braadslede. Keer grote stukken vlees na ca. de helft van de grilltijd om.Plaats een braadslede na het grillen niet op een koude of natte ondergrond, maar op een droge doek om het glas niet te laten springen.Bij het thermo-grillen op het rooster kan afhankelijk van het te grillen gerecht de oven vrij vuil worden. Maak daarom de oven na elk gebruik schoon om inbranden van het vuil te voorkomen.Keer hele stukken gevogelte om na ca. tweederde van de grilltijd. Steek bij eend en gans de huid onder de vleugels door om het vet goed te laten uitlopen.Laat het gerecht wanneer het klaar is nog ca. 10 minuten in de uitgeschakelde en gesloten oven rusten.Oppervlakte-grillen Voor platte en kleine gerechten.(Gebruik altijd het rooster en de braadsledeKeer het te grillen gerecht na ca.

Andere toepassingen en gebruikswijzen zijn niet toegestaan.Neem altijd de gegevens op de verpakking van de diepvriesproducten in acht.Voor ontdooide diepvriesproducten (vooral vlees) gelden in het algemeen kortere bereidingstijden dan voor verse producten, omdat het invriezen een effect heeft dat te vergelijken is met gaar worden.Indien bevroren vlees in de oven wordt bereid, dient de bereidingstijd met de ontdooitijd te worden verlengd.Ontdooi diepvries-gevogelte voor het toebereiden altijd, zodat u de inwendige organen en ingewanden kunt verwijderen.Bereid diepvries-vis bij dezelfde temperaturen als verse vis.Diepvries kant-en-klaar maaltijden in verschillende aluminium portieschaaltjes kunt u tegelijkertijd in de oven plaatsen.Inschuifhoogten Bij 1 blik: Inschuifhoogte 1Bij 2 blikken: Inschuifhoogten 1 3.enDe gegeven tijden zijn richtwaarden, die worden beïnvloed door de vorm en de hoeveelheid van de diepvriesproducten.

22Ontdooien en bereiden onbewerkte diepvriesproducten of Ontdooi levensmiddelen uit een diepvries altijd bij 50° C.Bij hogere ontdooitemperaturen bestaat er gevaar voor uitdrogen.Ontdooi diepvriesgerechten in aluminiumfolie of in gesloten aluminium verpakkingen bij 130 à 140° C.Diepvries-bakwaren bij 100 à 140° C ontdooien en opwarmen. Bestrijk brood, broodjes en gistend gebak dun met water om een mooiere korst te krijgen.Ontdooi droog diepvries-plaatgebak bij 160 à 170° C gedurende 20 à 30 minuten.Ontdooi vochtig diepvries-plaatgebak (met vruchten) bij 160 à 170° C gedurende 30 à 50 minuten.Verpak het gebak in aluminiumfolie zodat de buitenkant niet uitdroogt.Diepvries-toast (met beleg) bij 160 à 170° C ca. 20 minuten laten ontdooien en toasten.Diepvriespizza:Neem de instructies van de fabrikant in acht.Ontdooistand euitsluitend voor kwetsbare soorten gebak(bijv.

23Reinigen en onderhoudenBelangrijke Gebruik voor het reinigen geen schuurmiddelen ofaanwijzingen scherpe middelen en evenmin krassende voorwerpen.Krab ingebrande resten van gerechten niet weg, maar week ze met een vochtige doek en afwasmiddel los.Speciaal aanbevolen reinigingsproducten zijn verkrijgbaar via de klantenservice.Buitenzijde apparaatFront van roestvrij staal/ Gebruik normaal afwasmiddel op een zachte, aluminium vochtige doek of zeem.Gebruik geen agressieve reinigingsmiddelen, schuursponsjes of grove schoonmaakdoeken.Gebruik bij sterke verontreiniging een gangbaar reinigingsmiddel voor gematteerde roestvrijstalen/aluminium oppervlakken.Neem de aanwijzingen van de fabrikant in acht.Email en glas Gebruik normaal afwasmiddel op een zachte, vochtige doek of zeem.Ovendeurruit De binnenruit van de ovendeur heeft een warmtereflecterende laag om de deurtemperatuur lager te makenDit heeft geen nadelige invloed op het zicht door de ovenruit.Wanneer de ovendeur is geopend, kan deze laag een glinsterende aanblik bieden.

Bij gebruik van CircoTherm hetelucht ontstaat er minder vervuiling dan bij de andere gebruikswijzen.•voor het bakken van zeer vochtig gebak de braadslede.•voor het braden geschikte pannen (braadpan).Voor eenvoudige reinigingkunt u de ovenlamp inschakelen en ovendeur verwijderen.Voor het reinigen van de voorkant van de oven, achter de ovendeur, dient u de afdichting van de ovendeur te verwijderen.Emailoppervlakken Gebruik warm zeepsop of water met azijn.in de oven Is de bodem sterk vervuild, dan kunt het beste ovenreiniger gebruiken.Wij adviseren ovenreinigingsmiddel in gelvorm, omdat dit doelgericht kan worden aangebracht.De oven mag niet warm worden gereinigd met speciale ovenreinigingsmiddelen.Laat na de reiniging de oven openstaan zodat deze kan drogen.Overigens:Het email wordt ingebrand op zeer hoge temperaturen. Hierdoor kunnen er kleine kleurverschillen ontstaan.

25Katalytische ovenbekledingKatalytische oppervlakken De achterwand is voorzien van een laagjein de oven reinigen zelfreinigend email. Hij renigt zichzelf wanneer de oven in gebruik is. Grotere spetters verdwijnen vaakpas nadat de oven meerdere malen is gebruikt.Reinig de achterzijde nooit met ovenreiniger.Een lichte verkleuring van het email heeft geen invloed op de zelfreiniging.

26EasyCleanOm de reiniging van de oven voor u gemakkelijkerreinigingssysteemdte maken, is uw oven voorzien van een automatischereiniging. Dankzij een automatisch geregelde verdamping van reinigingsoplossing worden de vuilresten op het email door waterdamp zacht en kunnen deze vervolgens gemakkelijk worden verwijderd.Let op:Giet geen koud water in de hete oven.De reinigingshulp kan alleen bij een volledig afgekoelde oven worden ingeschakeld(kamertemperatuur).Gebruik uitsluitend normaal leidingwater, geen gedestilleerd water.Inschakelen:1. Verwijder het bakblik en de braadslede uit de oven. Het grillrooster kan in de oven blijven.2. Giet ca. 0,4 liter water met een beetje afwasmiddel in de bodemkuip van de oven.Bij veel vuil kunt u het sopje enige tijd voor het inschakelen laten inwerken.3. Sluit de ovendeur.4.

Draai de functiekeuzeknop op stand d.De controlelampjes voor ovenreiniging en voor oventemperatuur gaan branden. Na het verstrijken van de opwarmtijd (4 minuten) gaat het controlelampje voor de oventemperatuur uit. Na nogmaals 17 minuten is het programma beëindigd. Er klinkt een signaal.Uitschakelen:Draai de functiekeuzeknop op 0.Het controlelampje voor de ovenreiniging gaat uit.

27Na het uitschakelen van de Aanwijzingen:automatische reiniging Open de ovendeur en veeg het restwater direct na reiniging op met een absorberende doek of spons.1. Open de ovendeur en veeg het achtergebleven water met een grote absorberende sponsdoek op.2. Reinig de oven met de in schoonmaaksop gedrenkte sponsdoek, een zachte borstel of een plastic schoonmaakborstel. Nog aanwezige hardnekkige resten kunt u met een glasschaaf (voor glaskeramiek) verwijderen.Let op: de glasschaaf voorzichtig gebruiken en niet te plat neerzetten, anders kunnen er krassen in het email komen.3. Kalkranden kunt u verwijderen met een in azijn gedrenkte doek.4.

Veeg na met schoon water en wrijf de oven met een zachte doek droog (ook onder de ovendeurdichting).Aanwijzingen:Indien de oven zeer vuil is, kunt u de behandeling nahet afkoelen van de oven herhalen.Wanneer de oven na het braden en grillen zeer vuil en vet is, adviseren wij om de vuile plekken voor het inschakelen van de automatische reiniging met afwasmiddel in te wrijven.Laat de ovendeur na de reiniging nog ca. 1 uur in een schuine stand van ca. 30° open staan, zodat het email-oppervlak van de oven goed kan drogen.Sneldrogen 1. Zet de ovendeur open in een schuine stand van ca. 30°.2. Draai de functiekeuzeknop in stand *en de temperatuurkeuzeknop in stand 50° C.Duur: 5 minuten.3. Daarna draait u de functiekeuzeknop en de temperatuurkeuzeknop weer op 0.

Ovendeur Aanwijzing: om de oven na afloop van de demonteren automatische reiniging gemakkelijk verder te kunnen reinigen, biedt het apparaat u de volgende mogelijkheden.Verwijderen1. Open de ovendeur helemaal.2. Klap de sluithendels links en rechts helemaal open.3. Zet de ovendeur schuin tot u weerstand voelt. Met beide handen links en rechts vastpakken, iets verder sluiten en eruit trekken.Let er bij verwijderen van de ovendeur op, dat u nietmet uw hand in het scharnier komt. Gevaar voor letsel!Aanbrengen1. Plaats beide scharnieren in de houders links en rechts en draai de ovendeur naar beneden.2. Klap de sluithendels links en rechts dicht.3. Sluit de ovendeur.Verwarmingselement Om het plafond van de oven beter te kunnenomlaag klappen reinigen, kunt u het grill-verwarmingselement omlaag klappen.Attentie: Het verwarmingselement moet afgekoeld zijn.1.

Druk de bevestigingsbeugel naar boven tot hij hoorbaar losklikt.2. Houd het verwarmingselement vast en klap hem omlaag.Na het reinigenKlap het verwarmingselement weer omhoog. Trek de bevestigingsbeugel naar voren en druk hem naar boven tot hij vastzit.28

29Ophangroosters Eruit lichtenDe ophangroosters kunt u verwijderen om ze te reinigen.1. Druk het frame vooraan naar boven en licht het eruit.2. Trek het frame achteraan naar voren en licht het eruit.Reinig de ophangroosters met afwasmiddel en afwassponsje of met een borstel.AanbrengenDe frames passen links en rechts. De welving (a) moet altijd onderaan zitten.1. Steek het frame er achteraan tot aan de aanslag in.2. Druk het frame naar achteren.3. Steek aan de voorkant het frame er tot aan deaanslag in.4. Druk het frame naar onderen.

30Storingen en reparatiesBij storingen en reparaties die u niet zelf kunt oplossen, is de klantenservice u graag van dienst.Zie voor adressen het overzicht van klantenservice-werkplaatsen.Let op: het kost u geld, wanneer u vanwege een bedieningsfout de klantenservice inschakelt.E-nummer en U vindt deze gegevens op het typeplaatje . FD-nummer Het typeplaatje vindt u achter de ovendeur, links onder op de zijrand van de oven.Indien u contact opneemt met de klantenservice, vermeld dan:E-nr. FDVervangen van de Let op: apparaat stroomloos maken!ovenlamp Dit doet u door de veiligheidsautomaat te activeren of de zekeringen in de zekeringenkast van uw woning uit te draaien.1. Leg een vaatdoek in de koude oven om beschadiging te voorkomen.2. Draai het kapje van de lamp naar links en verwijder het.3.

Vervang de lamp.– Type gloeilamp E 14, 220–240 volt, 40 watt, hittebestendig tot 300° C.– Deze gloeilamp kunt u verkrijgen bij de klantenservice of in de vakhandel.Vervangen van de afdichtingvan de ovendeur Verwijder eenvoudig de defecte afdichting van de ovendeur.De nieuwe afdichting kunt u verkrijgen bij de klantenservice.

31Wat doet u, wanneer er iets niet werkt?Vaak hoeft u de klantenservice niet in te schakelen. In veel gevallen kunt u zelf hetprobleem oplossen. In de volgende tabel vindt u enkele tips.Belangrijke aanwijzing:Werkzaamheden aan de elektronica van het apparaat mogen uitsluitend door eenvakman worden uitgevoerd. Vóór het begin van de werkzaamheden moet het apparaat beslist stroomloos worden gemaakt door het bedienen van de aardlekschakelaar of door het uitdraaien van de zekeringen in de zekeringkast in uwwoning.Wat is er aan de hand . . . Mogelijke oorzaak Oplossing. . . wanneer de elektrische Zekering defect Zekering in zekeringkast controlerenfunctie helemaal niet meer en indien nodig vervangen.werkt, de controlelampjes bijv.plotseling niet meer branden?. . . wanneer vloeistof of dun Apparaat niet waterpas Inbouw controleren.deeg naar één kant loopt? opgesteld of ingebouwd. . .

wanneer er een storing Energiepieken, bijv. Desbetreffende functies opnieuwoptreedt in de elektronische bliksem inslag instellen.functies?. . . wanneer na het inschakelen Temperatuur in de oven is Oven vóór het gebruik van devan de automatische reiniging nog te hoog, bijv. door automatische reiniging geheel latenhet controlelampje niet gaat langdurig gebruik van de afkoelen.banden? kookzones.Controlelampje defect. Laten vervangen door een vakman.

32Wat is er aan de hand . . . Mogelijke oorzak Oplossing. . . wanneer er walm ontstaat Te hogebij het braden of grillen? braadtemperatuur.Rooster of braadslede Rooster in de braadslede leggen verkeerd geplaatst. samen op dezelfde inschuifhoogte plaatsen.. . . wanneer geëmailleerde Normaal gevolg van Niet mogelijk.inschuifdelen matte, lichte neerdruppelendvlekken vertonen? vleesvocht.. . . wanneer de ruit van de Normaal gevolg van Oven ca. 5 minuten inschakelenovendeur beslaat? temperatuurverschillen. op 100 °C.. . . wanneer er veel Normaal gevolg van het De ovendeur tijdens het bakken af encondenswater in de oven is? bereiden van bijv. gebak en toe kort openen.met zeer vochtig beleg Na gebruik het condenswater afvegen.(fruit) of grote stukken braadvlees.. . . wanneer na lang gebruik Normale vervuiling.

Ovendeur eruit lichten en met de de binnenkant van de voorzijde naar onderen op een zachte, ovenruiten vuil is? schone ondergrond leggen.Ovenruit naast de scharnieren vastpakken, bovenwaarts losmaken en verwijderen.Binnendeurruit: aan een zijde met de duimen de clips indrukken en de ruit losmaken, bijv. met behulp van de vleesvork; daarna de andere zijde.Montage na het reinigen:Binnenruit in de opening plaatsen. Eerst de rechterzijde en dan de andere zijde vastmaken.Ovenruit aanbrengen en vastzetten door naast de scharnieren te drukken.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Neff B 1422 N0 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden