MSW -DRAIN CLEAN 7.5 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van MSW -DRAIN CLEAN 7.5 (37 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 18 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over MSW -DRAIN CLEAN 7.5 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | MSW |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | -DRAIN CLEAN 7.5 |
Handleiding MSW -DRAIN CLEAN 7.5 – volledige tekst
50 5150 51Rev. 21. 02. 2022Rev. 21. 02. 2022TECHNISCHE GEGEVENSDe term „apparaat” of „product” zoals gebruikt in de waarschuwingen en instructies hebben betrekking op de ONSTOPPINGSMACHINE. Apparaat dient niet te worden gebruikt in zeer vochtige ruimtes/ in de directe buurt van een waterreservoir. Voorkom dat het apparaat nat wordt. Risico op elektrische schokken. Plaats geen handen of attributen aan de binnenkant van apparaat wanneer deze in bedrijf is. De openingen voor ventilatie mogen niet worden afgedekt. 2. 1. ELEKTRISCHE VEILIGHEIDa) De stekker van het apparaat dient te passen op het stopcontact. Breng op geen enkele manier wijzigingen aan aan de stekker. De originele stekker en een passend stopcontact verkleinen het risico op elektrische schokken. b) Raak het apparaat niet aan met natte of vochtige handen. c) Gebruik het snoer niet op een onbedoelde manier.
Gebruik het nooit om het apparaat te dragen of om de stekker uit het stopcontact te trekken. Hou het snoer ver van warmtebronnen, scherpe hoeken of bewegende onderdelen. Beschadigde of verstrikte snoeren verhogen het risico op elektrische schokken. d) Als u de machine in de buitenlucht gebruikt, gebruik dan een verlengsnoer dat bedoeld is voor gebruik in de buitenlucht. Het gebruik van een verlengsnoer dat is ontworpen voor gebruik in de buitenlucht vermindert het risico op elektrische schokken. e) Indien het gebruik van het apparaat in een vochtige omgeving onvermijdbaar is, gebruik dan een aardlekschakelaar (RCD). Het gebruik van een RCD verlaagt het risico op elektrische schokken. f) Het apparaat mag niet gebruikt worden indien het netsnoer beschadigd is of tekenen van slijtage vertoont.
Een beschadigd snoer dient te worden vervangen door een gekwaliceerde elektricien of een servicepunt van de fabrikant. Beschrijving parameter Waarde parameterNaam product ONTSTOPPINGSMACHINEModel MSW-DRAIN CLEAN 7.
Om een lange en betrouwbare levensduur van het apparaat te garanderen is het noodzakelijk zorg te dragen voor correcte bediening en onderhoud die overeen komen met de richtlijnen in deze handleiding. De technische gegevens en specicaties in deze handleiding zijn actueel. De fabrikant behoudt zich het recht voor om wijzigingen aan te brengen om de kwaliteit te verbeteren. Door technische ontwikkelingen en mogelijkheden voor lawaaibeperking te volgen, is het apparaat zo ontworpen en gebouwd dat het risico als gevolg van geluidsemissie tot het laagste niveau wordt beperkt. OMSCHRIJVING VAN SYMBOLENProduct voldoet aan geldende veiligheidsnormen. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Product moet worden gerecycled. Draag hoofd- en gezichtsbescherming. Draag veiligheidshandschoenen. LET OP. Waarschuwing voor elektrische schokken. LET OP. Roterende elementenLET OP.
Het niet in acht nemen van de waarschuwingen en instructies kunnen stroomschokken, brand en/of zware lichamelijke verwondingen of de dood tot gevolg hebben. De oorspronkelijke versie van deze handleiding is de Duitse versie. Alle uitgaven in andere talen zijn vertaald uit het Duits. LET OP. De afbeeldingen in deze gebruiksaanwijzing zijn bedoeld als illustratie en kunnen op details afwijken van het daadwerkelijke uiterlijk van het product. GEBRUIKSAANWIJZINGNLPuhdista kierukka ja rumpu huolellisesti. Jos kierrettä ei käytetä pidempään, se on säilytettävä käyttämällä erityistä rasvaa, joka on tarkoitettu muun muassa kosteuden ja veden kanssa kosketuksissa oleville metallipinnoille. KÄYTETTYJEN LAITTEIDEN HÄVITTÄMINEN. Käyttöiän päätyttyä tätä tuotetta ei saa hävittää tavallisen kotitalousjätteen mukana, vaan se on vietävä sähkö- ja elektroniikkalaitteiden keräys- ja kierrätyskeskukseen.
52 5352 53Rev. 21. 02. 2022Rev. 21. 02. 20223. 3. 4 SPIRAALINVOERDruk op de draairichtingknop L vooruit en achteruit. Druk de aan/uit-schakelaar (7) lichtjes in en beweeg de hendel (3) in de richting van stand F, de spiraal beweegt naar voren. 3. 3 GEBRUIKSVOORWAARDENApparaat is bedoeld voor het ontstoppen van leidingen. Gebruiker is verantwoordelijk voor eventuele schade veroorzaakt door niet-beoogd gebruik. 3. 1. BESCHRIJVING VAN HET APPARAAT12435673. 2. KLAARMAKEN VOOR GEBRUIK PLAATSING VAN HET APPARAATOmgevingstemperatuur mag niet hoger dan 40°C zijn en de relatieve luchtvochtigheid mag niet hoger liggen dan 85%. Apparaat dient uit de buurt van hete oppervlakken te worden gehouden. Het apparaat dient zo te worden geplaatst dat de stekker altijd bereikbaar is. Zorg ervoor dat de stroomvoorziening van het apparaat overeenkomt met de gegevens op het typeplaatje.
Plaats het apparaat zo dicht mogelijk bij de leidinginlaat. Draag alleen speciaal versterkte handschoenen om de spiraal vast te houden - gebruik geen zachte handschoenen. Controleer of de waterdichte trommeldop (4) is gemonteerd en controleer de spiraal op beschadiging - vervang deze als deze versleten, gecorrodeerd of verbogen is. 3. 3. WERKEN MET HET APPARAAT 3. 3. 1 RINGBEKKENDraai de borgring (2) tegen de klok in zodat de bek de spiraal grijpt en een sterke kracht uitoefent om het verwijderen van het verstopte materiaal te vergemakkelijken en te voorkomen dat de spiraal in de trommel wordt getrokken. Draai de borgring (2) met de klok mee om de spiraal los te maken en het gemakkelijker te maken om deze in de trommel te schuiven en terug te trekken. LET OP.
Als de spiraal minder dan 20 cm of meer dan 600 cm uit het apparaat steekt, mag de ring niet in de vergrendelde positie worden gezet, dit kan de bekken en de spiraal beschadigen en de veiligheid van de gebruiker in gevaar brengen. 3. 3.
2 AAN/UIT SCHAKELAAR - SNELHEIDSREGELINGHet apparaat wordt in- en uitgeschakeld door middel van een schakelaar (7) die als een gashendel fungeert - hoe meer deze wordt ingedrukt, hoe hoger de snelheid van het apparaat. 3. 3. 3 KEUZE DRAAIRICHTINGOm de draairichting van de spiraal te selecteren, zet de schakelaar (6) in de stand L - vooruit of R - achteruit De omgekeerde richting (retour) kan alleen worden gebruikt om een wigvormige spiraal te deblokkeren. R LLET OP. IOndanks dat het apparaat ontworpen met veiligheid als doel, over voldoende veiligheidsmaatregelen beschikt en ondanks de inzet van extra waarborgen voor de veiligheid van de gebruiker, blijft er toch een klein risico bestaan op ongevallen of letsel tijdens bediening van het apparaat. Voorzichtigheid en gebruik van gezond verstand tijdens gebruik wordt aanbevolen. NL2. 3.
PERSOONLIJKE VEILIGHEIDa) Gebruik van apparaat is niet toegestaan in geval van vermoeidheid of ziekte, of indien onder invloed van alcohol, drugs of medicijnen die de bediening bemoeilijken. b) De machine mag worden bediend door fysiek geschikte, bekwame en juist opgeleide personen die deze gebruiksaanwijzing hebben gelezen en getraind zijn in gezondheid en veiligheid op het werk. c) Machine is niet voor gebruik door mensen (inclusief kinderen) met verminderde psychische, sensorische en mentale functies, of zonder voldoende ervaring en/of kennis, tenzij ze onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of geïnstrueerd zijn door zulke personen over hoe het apparaat moet worden bediend. g) Om elektrische schokken te voorkomen mag de kabel, stekker of het hele apparaat niet worden ondergedompeld in water of andere vloeistof.
Gebruik het apparaat niet op een nat oppervlak. h) PAS OP – LEVENSGEVAAR. Dompel het apparaat tijdens de schoonmaak of gebruik nooit onder in water of andere vloeistoen. 2. 2. VEILIGHEID OP DE WERKPLEKa) Hou de werkplek netjes en goed verlicht.
Rommel of slechte verlichting kan leiden tot ongelukken. Anticipeer, hou in de gaten wat er gebeurt en gebruik tijdens de het gebruik van het gereedschap uw gezonde verstand. b) Gebruik apparaat niet in een omgeving met explosiegevaar, bijvoorbeeld in de buurt van brandbare vloeistoen, gas of stof. Apparaat geeft vonken af die kunnen leiden tot brand. c) In geval van twijfel of het apparaat juist werkt dient u contact op te nemen met het servicepunt van de fabrikant. d) Reparaties mogen alleen worden uitgevoerd door een servicepunt van de fabrikant. Zelfstandige reparaties zijn niet toegestaan. e) In geval van uitslaande vlammen of brand mogen alleen poederblussers of koolzuursneeuwblussers (CO2) worden gebruikt om een ingeschakeld apparaat te blussen. f) Op de werkplek mogen zich geen kinderen of onbevoegden begeven.
(Aeiding kan leiden tot verlies van controle over het gereedschap)g) Controleer de toestand van de veiligheidsstickers. Indien de stickers niet meer leesbaar zijn, dienen ze te worden vervangen. h) Bewaar de gebruiksaanwijzing voor latere referentie. Indien het apparaat wordt doorgegeven aan derden, dan dient de gebruiksaanwijzing te worden meegegeven. i) Verpakkingsmaterialen of kleine montage-elementen dienen te worden bewaard op een plek ontoegankelijk voor kinderen. j) Apparaat dient buiten bereik van kinderen en dieren te blijven. k) Tijdens het gebruik van het apparaat samen met andere apparaten dient ook gehouden te worden aan de overige gebruiksaanwijzingen. d) Tijdens het gebruik van het apparaat dient alle voorzichtigheid in acht te worden genomen, op basis van gezond verstand. Een moment van onoplettendheid tijdens gebruik kan leiden tot ernstige lichamelijk verwondingen.
e) Gebruik persoonlijke beschermingsmiddelen die nodig zijn voor de bediening van de machine zoals vermeld in punt 1 van de verklaring van de symbolen. Het gebruik van de juiste gecerticeerde persoonlijke beschermingsmiddelen vermindert het risico op letsel.
f) Om onbedoelde inschakeling te voorkomen dient de schakelaar in de uit-stand te staan voordat u de stekker in het stopcontact steekt. g) Overschat uw eigen vaardigheden niet. Bewaar uw evenwicht tijdens de werktijd. Hierdoor kan de machine onder controle worden gehouden in onverwachte situaties. h) Draag geen loshangende kleding of sierraden. Haren, kleding en handschoenen dienen buiten bereik van bewegende onderdelen te blijven. Losse kleding, sierraden en lang haar kan verstrikt raken tussen de bewegende onderdelen. i) Verwijder alle afstelgereedschappen of sleutels voordat u de machine inschakelt. Een gereedschap of sleutel die in een draaiend onderdeel van de machine is achtergebleven kan letsel veroorzaken. j) Het wordt aanbevolen oog-, gehoor- en ademhalingsbescherming te dragen. k) Het apparaat is geen speelgoed.
Kinderen dienen onder toezicht te blijven zodat ze niet met apparaat gaan spelen. 2. 4. VEILIG GEBRUIK VAN HET APPARAATa) Overbelast het apparaat niet. Gebruik het gereedschap waar het voor is bedoeld. Een correct geselecteerd gereedschap zal beter en veiliger werken waarvoor het is ontwikkeld. b) Apparaat dient niet te worden gebruikt indien de schakelaar ON/OFF niet correct functioneert (apparaat schakelt niet in of schakelt niet uit). Apparaten die niet kunnen worden bediend met de schakelaar zijn onveilig, kunnen niet worden ingezet en moeten worden gerepareerd. c) Haal de stekker uit het stopcontact voordat u aanpassingen maakt, accessoires verwisselt of het gereedschap opbergt. Dit voorkomt dat het apparaat per ongeluk wordt ingeschakeld.
d) Ongebruikte apparaten moeten worden opgeslagen op een plaats die niet bereikbaar is voor kinderen en mensen die niet bekend zijn met apparaat of deze gebruiksaanwijzing. Deze apparaten zijn onveilig in de handen van onervaren gebruikers. e) Houd het apparaat in goede technische staat.
Controleer iedere keer voor gebruik op beschadigingen of slijtage van bewegende onderdelen (scheuren in onderdelen en elementen, of andere omstandigheden die invloed kunnen hebben op de veilige operatie van het apparaat). In het geval van beschadiging dient het product voor gebruik te worden gerepareerd. f) Apparaat moet worden beschermd tegen kinderen. g) Reparatie en onderhoud van het apparaat dient te worden gedaan door gekwaliceerde mensen en alleen met originele reserveonderdelen. Dit verzekerd de veiligheid tijdens het gebruik. h) Om de operationele integriteit van het apparaat zoals bedoeld te garanderen, mag u geen in de fabriek geïnstalleerde afdekkingen of schroeven verwijderen.
i) Voor transport en handling van het apparaat van het magazijn naar de plek waar deze wordt gebruikt dienen de gezondheids- en veiligheidsregels voor handmatige transportwerkzaamheden in acht te worden genomen die gelden in het land waar het apparaat wordt ingezet. j) Vermijd situaties waarbij het apparaat door een te grote belasting stopt met werken. Dit kan tot gevolg hebben dat aandrijvingen oververhit raken, waardoor apparaat beschadigd raakt. k) Bewegende onderdelen of accessoires dienen niet te worden aangeraakt, tenzij het apparaat is losgekoppeld van de stroomtoevoer. l) Gebruik versterkte slangen voor de persluchtaansluiting op plaatsen met een hoog risico op mechanische schade. m) Controleer voor elk gebruik of de tting correct in het apparaat is geïnstalleerd en of de slang goed is bevestigd en niet is beschadigd. n) Dek de inlaat- en uitlaatopeningen niet af.
o) Het apparaat is geen speelgoed. Reiniging en onderhoud mogen niet worden uitgevoerd door kinderen zonder toezicht door een volwassene. p) Het is niet toegestaan om de wijzigingen aan de constructie van apparaat door te voeren met als doel om de werking of constructie te wijzigen. q) Hou het apparaat buiten bereik van open vuur en warmtebronnen. r) Overbelast het apparaat niet. ONTHOU.
Kinderen en andere omstanders dienen tijdens gebruik van het apparaat te worden beschermd. NL1. Spiraal2 Borgring (blokkeert/deblokkeert de spiraal)3 Extra handgreep (de positie geeft de richting van de spiraalvoeding aan (F - vooruit; R - achteruit; 0 - invoerstop) 4 Waterdichte stekker5 Spiraaltrommel6 Draairichtingschakelaar (L - linksdraaiend; R - rechtsdraaiend)7 Aan/ Uit-schakelaar (Hoe harder de knop wordt ingedrukt, hoe hoger de snelheid).
54 5554 55Rev. 21. 02. 2022Rev. 21. 02. 2022NLDraai bij aanhoudende verstopping de borgring (2) tegen de klok in om een hoge kracht te creëren. Druk de schakelaar (7) lichtjes in en observeer de spiraal voortdurend. Als het verstopt, gedraaid of verward is, laat dan onmiddellijk de knop los en stop de spiraal. Duw de spiraal nooit geforceerd door. Verander de positie van de extra handgreep (3) van F in 0 door deze te openen. Ongeacht of de buis vrij is of niet, draai de borgring met de klok mee, maak de bekken los en trek de spiraal terug via de schaalfunctie. Als de spiraal vast komt te zitten in de leiding, d. w. z. niet kan splijten of ingetrokken kan worden, druk dan de voorwaartse en achterwaartse draairichtingtoets R en de extra handgreep (3) naar voren om de spiraal uit te trekken. LET OP.
Er zijn verschillende situaties waarin de spiraal vast kan komen te zitten, dus het is belangrijk om het gedrag ervan goed te observeren tijdens werkzaamheden met het apparaat. Als het vervormd of geblokkeerd is, stop het apparaat dan onmiddellijk en pas de handelingen aan afhankelijk van de situatie. 3. 3. 6 VERVANGING VAN DE SPIRAAL• Zet de extra handgreep (3) in stand 0. • Trek de spiraal naar buiten om toegang te krijgen tot de connector. • Draai de M4-schroeven op de connector los en verwijder de spiraal (zie onderstaande afbeelding). Druk op de draairichtingknop L, vervolgens de schakelaar (7) licht en de extra handgreep (3) in de F-richting (vooruit) en het ontstoppen kan beginnen. Beweeg na het ontstoppen de extra handgreep naar de R-positie om de spiraal naar het apparaat terug te trekken.
Als de spiraal geblokkeerd is (op het punt van een verstopping in de leiding) of een hoek wordt tegengekomen, trek dan de extra handgreep naar zich toe (R) en dan van zich af (F) om de spiraal alleen in een bepaald gedeelte te buigen. Herhaal de handeling totdat deze is gelukt, maar forceer de spiraal nooit.
• Plaats een nieuwe spiraal op de connector en draai deze vast met M4-schroeven. • Duw de spiraal handmatig in de trommel. 3. 4. REINIGING EN ONDERHOUDa) Trek vóór elke reiniging, aanpassing of vervanging van accessoires, ook wanneer het apparaat niet in gebruik is, de stekker uit het stopcontact en laat het apparaat volledig afkoelen. Wacht tot de roterende elementen stoppen. b) Voor reiniging van het oppervlak mogen alleen niet-corrosieve middelen worden gebruikt. c) Na elke reiniging moeten alle onderdelen grondig worden gedroogd voordat het apparaat opnieuw wordt gebruikt. d) Bewaar het apparaat op een koele en droge plaats, beschermd tegen vocht en direct zonlicht. e) Zorg ervoor dat er geen water door de ventilatieopeningen in de behuizing kan binnendringen. f) De ventilatieopeningen dienen te worden gereinigd met een borstel en perslucht.
g) Het apparaat dient regelmatig worden gecontroleerd op technische operatie en eventuele schade. h) Gebruik voor reinigen een zachte doek. i) Gebruik voor reinigen geen scherpe en/of metalen attributen (bijv. metalen borstels of metalen spatels) omdat dit de buitenkant van het materiaal kan beschadigen. Na elk gebruik moet het apparaat verticaal worden gehouden met de kop naar beneden, zodat het restwater uit de trommel stroomt. Verwijder de waterdichte stekker uit de trommel - als deze onzichtbaar is, draait u de trommel handmatig totdat deze verschijnt (om de stekker niet per ongeluk kwijt te raken, kunt u deze in het gat bij de ingang van de stroomkabel van het apparaat steken - afbeelding hieronder. ˂150M4Maak de spiraal en trommel zorgvuldig schoon.
Indien de spiraal voor langere tijd niet gebruikt gaat worden, dient deze geconserveerd te worden door er een speciaal vet op aan te brengen, bedoeld voor b. v. voor metalen oppervlakken die in contact komen met vocht en water. VERWIJDERING VAN GEBRUIKTE APPARATEN.
Aan het einde van de levensduur mag dit product niet worden weggegooid met het normale huisvuil, maar moet het worden ingeleverd bij een inzamelpunt voor het recyclen van elektrische en elektronische apparaten. Dit wordt aangegeven door een symbool op het product, de handleiding of de verpakking. De materialen die in het apparaat worden gebruikt kunnen worden hergebruikt in overeenstemming met hun markering. Dankzij hergebruik, gebruik van materialen of andere vormen van gebruik van gebruikte apparaten levert u een belangrijke bijdrage aan de bescherming van ons milieu. De plaatselijke overheid verschaft informatie over het juiste punt voor de verwijdering van gebruikte apparaten. 3. 3. 5 LEIDINGEN ONTSTOPPENHoud het apparaat om veiligheidsredenen op een afstand van maximaal 150 mm van de inlaat tot de leiding.
Houd de buis ook niet direct naast de opening van de buis, omdat dit de spiraal tijdens bedrijf moeilijker volgbaar maakt. NLDruk lichtjes op de aan/uit-schakelaar (7) en zet de hendel in de R-stand, en de spiraal zal naar het apparaat toe krullen. Als de R-invoerknop wordt ingedrukt, begint de spiraal in de tegenovergestelde richting te bewegen. Wanneer de hendel in de ‘O’ (neutrale) stand staat, wordt de spiraalinvoer gestopt ongeacht de draairichting.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met MSW -DRAIN CLEAN 7.5 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd MSW
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd