Milwaukee DEC 230 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Milwaukee DEC 230 (94 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 16 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Milwaukee DEC 230 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/94
DEC 230
AG22 ...
Original instructions
Originalbetriebsanleitung
Notice originale
Istruzioni originali
Manual original
Manual original
Oorspronkelijke gebruiksaan-
wijzing
Original brugsanvisning
Original bruksanvisning
Bruksanvisning i original
Alkuperäiset ohjeet
Πρωτότυπο οδηγιών χρήσης
Orijinal işletme talimatı
Původním návodem k používání
Pôvodný návod na použitie
Instrukcją oryginalną
Eredeti használati utasítás
Izvirna navodila
Originalne pogonske upute
Instrukcijâm oriěinâlvalodâ
Originali instrukcija
Algupärane kasutusjuhend
Оригинальное руководство
по эксплуатации
Оригинално ръководство за
експлоатация
Instrucţiuni de folosire originale
Оригинален прирачник за
работа
Оригінал інструкції з
експлуатації
30
5
35
10
40
15
45
20
50
25
55
30
60
230 mm
180 mm
35

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Milwaukee
Categorie: Niet gecategoriseerd
Model: DEC 230

Handleiding Milwaukee DEC 230 – volledige tekst

Español22Características técnicas, Instruções de segurança, Utilização autorizada, Declaração de Conformidade CE, Manutenção, SymbolePor favor leia e conserve em seu poder. Português25Technische gegevens, Veiligheidsadviezen, Voorgeschreven gebruik van het systeem, EC-Konformiteitsverklaring, Onderhoud, SymbolenLees en let goed op deze adviezen. Nederlands28Tekniske data, Sikkerhedshenvisninger, Tiltænkt formål, CE-Konformitetserklæring, Vedligeholdelse, SymbolerVær venlig at læse og Opbevare. Dansk31Tekniske data, Spesielle sikkerhetshenvisninger, Formålsmessig bruk, CE-Samsvarserklæring, Vedlikehold, SymbolerVennligst les og oppbevar. Norsk34Tekniska data, Säkerhetsutrustning, Använd maskinen Enligt anvisningarna, CEFörsäkran, Skötsel, SymbolerLäs igenom och spara.

28NedNederlandsf) Diamant-doorslijpschijven mogen alléén worden gebruikt voor de aanbevolen toepassingsmogelijkheden. Bijv. : slijp bijvoorbeeld nooit met het zijvlak van een dia-mant-doorslijpschijf. Diamant-doorslijpschijven zijn bedoeld voor de materiaalverwijdering met de rand van de schijf. Door krachtinwerking van opzij kunnen deze diamant-doorslijpschijven breken. g) Gebruik altijd onbeschadigde spanenzen in de juiste grootte en vorm voor de door u gekozen diamant-doors-lijpschijf. Een goed passende ens steunt de diamant-doors-lijpschijf en vermindert zo het gevaar voor het breken van de diamant-doorslijpschijf. h) De buitendiameter en de dikte van de diamant-doorsli-jpschijf moeten overeenkomen met de maatgegevens van uw elektrische gereedschap. Diamant-doorslijpschijven in een verkeerde maat kunnen niet afdoende beschermd of gecontroleerd worden.

i) Diamant-doorslijpschijven en enzen moeten exact op de slijpspil van het elektrische gereedschap passen. Diamant-doorslijpschijven die niet exact op de slijpspil van het elektrische gereedschap passen, draaien ongelijkmatig, trillen sterk en kunnen controleverlies over het gereedschap veroorzaken. j) Gebruik geen beschadigde diamant-doorslijpschijven. Controleer de diamant-doorslijpschijf vóór elk gebruik op afsplinteringen en scheuren, slijtage of ernstige gebruikssporen. Als het elektrische gereedschap of de diamant-doorslijpschijf op de grond valt, moet worden gecontroleerd of de schijf beschadigd is of moet een onbe-schadigde diamant-doorslijpschijf worden gebruikt.

Als u de diamant-doorslijpschijf gecontroleerd en geplaatst hebt, dienen u en in buurt aanwezige personen buiten het bereik van de roterende diamant-doorslijpschijf te blijven en moet de diamant-doorslijpschijf gedurende één minuut op maxi-maal toerental draaien. Beschadigde diamant-doorslijpschijven breken meestal gedurende deze testtijd. k) Draag persoonlijke beschermende uitrusting.

Gebruik afhankelijk van de toepassing een volledige gezichtsbe-scherming, oogbescherming of veiligheidsbril. Draag voor zover van toepassing een stofmasker, een gehoorbescher-ming, werkhandschoenen of een speciaal schort dat kleine slijp- en materiaaldeeltjes tegenhoudt. Uw ogen moeten worden beschermd tegen wegvliegende deeltjes die bij verschillende toepassingen ontstaan. Een stof- of adembeschermingsmasker moet het bij de toepassing ontstaande stof lteren. Als u lang wordt blootgesteld aan luid lawaai, kan uw gehoor worden beschadigd. l) Let erop dat andere personen zich op een veilige afstand bevinden van de plaats waar u werkt. Iedereen die de werkomgeving betreedt, moet persoonlijke beschermende uitrusting dragen. Afgebroken stukken van het werkstuk of gebroken diamant-doorslijpschijven kunnen wegslingeren en ook buiten het directe werkbereik letsel veroorzaken.

WAARSCHUWINGNeem absoluut de handleiding van de aangesloten haakse slijper in acht. Lees alle veiligheidsinstructies en aanwij-zingen door. Als de waarschuwingen en voorschriften niet worden opgevolgd, kan dit een elektrische schok, brand of ernstig letsel tot gevolg hebben. Bewaar alle waarschuwingen en voorschriften voor toekomstig gebruik. VOORGESCHREVEN GEBRUIK VAN HET SYSTEEMDe doorslijpkap is bedoeld voor het doorslijpen van steen- en keramische materialen met diamant-doorslijpschijven. De doorslijpkap is alleen geschikt voor de droge bewerking. De doorslijpkap mag uitsluitend worden gebruikt met de volgende haakse slijpers: Milwaukee AG22. De doorslijpkap mag alleen worden gebruikt in combinatie met een geschikte stofzuiger.

VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR DOORSLIJPMACHINESAlgemene veiligheidsinstructies voor de het doorslijpen met een diamant-doorslijpschijf:a) Dit elektrische gereedschap kan worden gebruikt als doorslijpmachine. Neem alle waarschuwingen, aanwijzin-gen, afbeeldingen en gegevens die u bij het elektrische gereedschap ontvangt in acht.

Als u de volgende aanwijzingen niet in acht neemt, kunnen een elektrische schok, brand en/of ernstig letsel het gevolg zijn. b) Dit elektrische gereedschap is niet geschikt voor het polijsten, schuren, schuren met schuurpapier en draadbor-stelen. Ondoelmatig gebruik van dit elektrische gereedschap kan leiden tot gevaren en persoonlijk letsel. c) De doorslijpkap moet veilig bevestigd en zodanig inge-steld zijn dat een maximum aan veiligheid wordt bereikt, d. w. z. het kleinst mogelijke deel van de diamant-doorsli-jpschijf wijst open naar de gebruiker. De doorslijpkap moet de gebruiker tegen afgebroken stukken en toevallig contact met diamant-doorslijpschijf beschermen. d) Gebruik uitsluitend diamantdoorslijpschijven voor uw elektrisch gereedschap.

e) Het geoorloofde toerental van de diamant-doorslijp-schijf moet minimaal zo hoog zijn als het op het elektrische gereedschap vermelde maximale toerental. Diamant-doors-lijpschijven die sneller draaien dan toegestaan, kunnen breken en wegslingeren. TECHNISCHE GEGEVENS DoorslijpkapDEC 230 Diamant-doorslijpschijven-ø 180 / 230 mmSchroefdiepte min. (ø 180 / ø 230 mm) 5 mmSchroefdiepte max. (ø 180 / ø 230 mm) 35 / 60 mmGewicht 2,0 kg.

29NedNederlandsm) Houd het elektrische gereedschap alléén aan de geïso-leerde grepen vast als u werkzaamheden uitvoert waarbij de diamant-doorslijpschijf verborgen stroomleidingen of de eigen netkabel zou kunnen raken. Het contact met een span-ningvoerende leiding kan de metalen apparaatdelen onder spanning zetten en zo tot een elektrische schok leiden. n) Houd de netkabel verwijderd van roterende dia-mant-doorslijpschijven. Als u de controle over het apparaat verliest, kan de netkabel worden doorgesneden of ingetrokken en uw hand of arm in de roterende diamant-doorslijpschijf terechtkomen. o) Houd altijd toezicht op het elektrische gereedschap totdat de diamant-doorslijpschijf volledig tot stilstand is gekomen. De draaiende diamant-doorslijpschijf kan in contact komen met het legvlak, waardoor u de controle over het elektrische gereedschap kunt verliezen.

p) Laat het elektrische gereedschap niet lopen terwijl u het draagt. U kleding kan bij contact met de draaiende diamant-doorsli-jpschijf worden meegetrokken en de diamant-doorslijpschijf kan zich in uw lichaam boren. q) Reinig regelmatig de ventilatieopeningen van het elektrische gereedschap. De motorventilator trekt stof in het huis en een sterke ophoping van metaalstof kan elektrische gevaren veroorzaken. r) Gebruik het elektrische gereedschap niet in de buurt van brandbare materialen. Vonken kunnen deze materialen ontsteken. s) Gebruik geen diamant-doorslijpschijven die vloeibare koelmiddelen vereisen. Het gebruik van water of andere vloeibare koelmiddelen kan tot een elektrische schok leiden. t) Gebruik uitsluitend toebehoren dat door de fabrikant speciaal voor dit elektrische gereedschap is voorzien en geadviseerd.

Het feit dat u het toebehoren aan het elektrische gereedschap kunt bevestigen, waarborgt nog geen veilig gebruik. Terugslag en bijbehorende waarschuwingenEen terugslag is de plotselinge reactie op een hakende of geblokkeerde diamant-doorslijpschijf.

Haken of blokkeren leidt tot een abrupte stop van de roterende diamant-doorslijpschijf. Een ongecontroleerd elektrisch gereedschap wordt hierdoor op de plaats van de blokkering tegen de draairichting van van de diamant-doorslijpschijf in versneld. Als bijvoorbeeld een diamant-doorslijpschijf in het werkstuk blijft haken of blokkeert, kan de rand van de diamant-doorsli-jpschijf die in het werkstuk steekt, blijven hangen, waardoor de diamant-doorslijpschijf kan uitbreken of een terugslag kan veroorzaken. De diamant-doorslijpschijf beweegt dan in de richting van de bedienende persoon of van de persoon weg, al naargelang de draairichting van de diamant-doorslijpschijf op de plaats van blokkering. Hierbij kunnen diamant-doorslijpschijven ook breken. Een terugslag is het gevolg van het verkeerd gebruik of onjuiste gebruiksomstandigheden van het elektrische gereedschap.

Terugs-lag kan worden voorkomen door geschikte voorzorgsmaatregelen, zoals hieronder beschreven. a) Houd het elektrische gereedschap goed vast en breng uw lichaam en uw armen in een positie waarin u de terugslag-krachten kunt opvangen. Gebruik altijd de extra handgreep, indien aanwezig, om de grootst mogelijke controle te hebben over terugslagkrachten of reactiemomenten bij het op toeren komen. De bediener kan door geschikte voorzorgsmaat-regelen de terugslag- en reactiekrachten beheersen. b) Kom met uw hand nooit te dicht in de buurt van draaien-de diamant-doorslijpschijven. De diamant-doorslijpschijf kan in geval van een terugslag over uw hand bewegen. c) Zorg ervoor dat u met uw lichaam uit de richting staat waarin de diamant-doorslijpschijf beweegt in geval van een terugslag.

De terugslag beweegt het elektrische gereedschap op de plaats van de blokkering in de tegenovergestelde draairich-ting van de diamant-doorslijpschijf. d) Werk uiterst voorzichtig in het bereik van hoeken, scher-pe randen enz. Voorkom dat de diamant-doorslijpschijf van het werkstuk kan terugkaatsen en klemraken.

De roterende diamant-doorslijpschijf neigt ertoe om bij hoeken, scherpe randen of bij het terugkaatsen, klem te raken. Dit kan leiden tot controleverlies of een terugslag. e) Gebruik geen ketting- of getand zaagblad. Dergelijke inzetstukken veroorzaken vaak een terugslag of verlies van controle over het elektrische gereedschap. Speciale veiligheidsinstructies voor doorslijpen met een diamant-doorslijpschijf:a) Gebruik uitsluitend originele voor het doorslijpen toege-laten diamant-doorslijpschijven. b) Gebruik nooit versleten diamant-doorslijpschijven van grotere elektrische gereedschappen. Diamant-doorslijpschi-jven voor grotere elektronische gereedschappen zijn niet geschikt voor de hogere toerentallen van kleinere elektrische gereedschap-pen en kunnen breken.

Overige bijzondere waarschuwingen voor doorslijpwerk-zaamhedena) Vermijd blokkeren van de diamant-doorslijpschijf of te hoge aanpersdruk. Voer geen overmatig diepe zaagsneden uit. Een overbelasting van de diamant-doorslijpschijf verhoogt de belasting en het risico tot haken of blokkeren, waardoor het gevaar voor een terugslag of een breuk van de diamant-doorslijpschijf stijgt. b) Blijf buiten het bereik vóór en achter de roterende diamant-doorslijpschijf. Als u de diamant-doorslijpschijf in het werkstuk van uw hand weg beweegt, kan het elektrische gereedschap in geval van een terugslag met de draaiende schijf direct in uw richtig worden geslingerd. c) Als de diamant-doorslijpschijf klem raakt of u het werk wilt onderbreken, schakelt u het apparaat uit en houdt het rustig totdat de schijf tot stilstand gekomen is.

Probeer nooit om de nog lopende diamant-doorslijpschijf uit de zaagsnede te trekken - dit zou een terugslag kunnen veroorzaken. Stel de oorzaak van het vastklemmen vast en maak deze ongedaan. d) Schakel het elektrische apparaat niet opnieuw in zolang de doorslijpschijf nog in het werkstuk steekt.

Laat de diamant-doorslijpschijf eerst op vol toerental komen voordat u voorzichtig doorgaat met het doorslijpen. Als dat niet gebeurt, kan de diamant-doorslijpschijf klem raken, uit het werkstuk springen of een terugslag veroorzaken. e) Steun grote platen of grote werkstukken goed om het risico van een terugslag door een ingeklemde diamant-doors-lijpschijf te verminderen. Grote werkstukken kunnen onder hun eigen gewicht doorbuigen. Het werkstuk moet aan beide zijden worden ondersteund, vlakbij de slijpgroef en aan de rand.

30NedNederlandsf) Wees bijzonder voorzichtig bij het insteekzagen in bestaan-de wanden of andere niet-zichtbare bereiken. De binnendrin-gende diamant-doorslijpschijf kan een terugslag veroorzaken bij het snijden in gas- of waterleidingen, elektrische leidingen of andere objecten. Verdere veiligheids- en werkinstructiesVoorkom dat slijpstof het lichaam raakt. Niet aan de draaiende delen komen. Machine onmiddellijk controleren als sterke trillingen optreden of andere gebreken worden vastgesteld. Controleer de machine om de oorzaak vast te stellen. Spanen of splinters mogen bij draaiende machine niet worden verwijderd. ARBEIDSINSTRUCTIESDiamantdoorslijpschijven uitsluitend gebruiken en opslaan volgens de instructies van de fabrikant. Bij doorslijpen altijd met de beschermkap werken. De ensmoer moet vóór de ingebruikname van de machine aangetrokken zijn. Altijd de zijhandgreep gebruiken.

Het te bewerken werkstuk moet vast worden ingespannen als het niet door het eigen gewicht stabiel ligt. Nooit het werkstuk met de hand tegen de schijf houden. ONDERHOUDGebruik uitsluitend Milwaukee toebehoren en onderdelen. Indien componenten die moeten worden vervangen niet zijn beschreven, neem dan contact op met een ocieel Milwaukee servicecentrum (zie onze lijst met servicecentra). Onder vermelding van het nummer op het machineplaatje is desgewenst een doorsnedetekening van de machine verkrijgbaar bij: Techtronic Industries GmbH, Max-Eyth-Straße10, 71364Win-nenden, Germany. EC  VERKLARING VAN OVEREENSTEMMINGWij verklaren in uitsluitende verantwoording dat het onder ‚Technische gegevens‘ beschreven product in combinatie met andere apparaten Milwaukee AG22.

voldoet aan alle relevante voorschriften van de richtlijn 2011/65/EU (RoHS), 2006/42/EG en de volgende, geharmoniseerde normatieve documenten:EN 60745-1:2009 + A11:2010EN 60745-2-3:2011+A2:2013+A11:2014+A12:2014+A13:2015EN 50581:2012 Winnenden, 2016-11-02Alexander Krug / Managing Director Gemachtigd voor samenstelling van de technische documentenTechtronic Industries GmbH Max-Eyth-Straße 10, 71364 Winnenden, GermanySYMBOLENOPGELET. WAARSCHUWING. GEVAAR. Graag instructies zorgvuldig doorlezen vóórdat u de machine in gebruik neemt. Bij het werken met de machine altijd een veiligheidsbril dragen. Draag veiligheidshandschoenen. Draag derhalve een geschikt stofbescermingsmasker. Draag oorbeschermers. Voor alle werkzaamheden aan de machine de stekker uit de kontaktdoos trekken. Alleen voor het doorslijpen. CE-keurmerk.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Milwaukee DEC 230 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden