Miele WMH721 WPS Edition Conn@ct Handleiding

Miele Wasmachine WMH721 WPS Edition Conn@ct

Bekijk gratis de handleiding van Miele WMH721 WPS Edition Conn@ct (108 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 39 mensen. Heb je een vraag over Miele WMH721 WPS Edition Conn@ct of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/108
Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees absoluut de gebruiksaanwijzing voor u uw toestel plaatst, instal-
leert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt schade
aan het toestel.
nl-BEM.-Nr. 10 594 010

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Miele
Categorie: Wasmachine
Model: WMH721 WPS Edition Conn@ct
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Soort bediening: Buttons, Rotary
Kleur van het product: Wit
Deurscharnieren: Rechts
Ingebouwd display: Ja
Gewicht: 95000 g
Breedte: 596 mm
Diepte: 643 mm
Hoogte: 850 mm
Netbelasting: 2400 W
Type lader: Voorbelading
Deurkleur: Wit
Materiaal trommel: Roestvrijstaal
Snoerlengte: 2 m
Uitgestelde start timer: Ja
Startvertraging: 24 uur
Resterende tijd indicatie: Ja
Kinderslot: Ja
Wi-Fi-besturing: Ja
Energie-efficiëntieklasse (oud): A+++
Energieverbruik wassen: 0.73 kWu
Waterconsumptie per cyclus: 48 l
Jaarlijkse energieverbruik wassen: 137 kWu
Centrifuge-droger klasse: A
Geluidsniveau (wassen): 46 dB
Sopschuimbewaking: Ja
Onbalanscontrolesysteem: Ja
Aanpasbare centrifugesnelheid: Ja
Maximale centrifugesnelheid: 1600 RPM
Stroom: 10 A
Geluidsniveau bij centrifugeren: 72 dB
Jaarlijks waterverbruik wassen: 9900 l
Restvochtpercentage: 44 procent
Cyclustijd (max): 179 min
Duur cyclus (snelwas programma): 20 min
AquaStop-functie: Ja
Spoelstop: Ja
Spoelen Plus functie: Ja
Uitgave lade type: 2-weg
Nominale capaciteit: 8 kg
Deur opening diameter: - mm
AC-ingangsspanning: 220 - 240 V
AC-ingangsfrequentie: 50 Hz
Wasprogramma's: Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk

Handleiding Miele WMH721 WPS Edition Conn@ct – volledige tekst

Inhoud2Een bijdrage aan de bescherming van het milieu. 6Opmerkingen omtrent uw veiligheid. 7Bediening van de wasautomaat. 14Bedieningspaneel. 14Voorbeelden van de bediening. 16Het toestel voor het eerst in gebruik nemen. 17Dispensers in de trommel plaatsen. 17De taal voor het display instellen. 19Transportbeveiliging verwijderen. 19Een programma starten om het toestel te kalibreren. 20TwinDos. 21Milieuvriendelijk wassen. 22EcoFeedback. 231. Het wasgoed voorbereiden. 242. Programma kiezen. 253. Wasautomaat vullen. 264. Programma-instellingen kiezen. 275. Wasmiddel toevoegen. 29TwinDos. 29Miele-2-fasen-systeem. 29Vloeibaar wasmiddel / Wasverzachter. 29Wasmiddellade. 30Cap-dosering. 316. Programma starten - eind van programma. 33Centrifugeren. 34Startuitstel/SmartStart. 36Startuitstel. 36Kiezen. 36Wijzigen. 36Wissen en wasprogramma direct starten. 36SmartStart.

Inhoud4Wat gedaan als. 64Hulp bij storingen. 64Er kan geen wasprogramma worden gestart. 64Het display toont de volgende fout en het programma is afgebroken. 65In het display verschijnt een melding na afloop van het programma. 66Storingen met TwinDos. 68Algemene problemen met de wasautomaat. 69Een niet-bevredigend wasresultaat. 71De deur gaat niet open. 72De vuldeur openen bij verstopte afvoer en/of stroomonderbreking. 73Service-afdeling. 75Reparaties. 75Duur en voorwaarden van de waarborg. 75Mits toeslag verkrijgbaar toebehoren. 75Opstellen en aansluiten. 76Vooraanzicht. 76Achterkant. 77Plaats van opstelling. 78Wasautomaat plaatsen. 78De transportbescherming wegnemen. 78De transportbescherming monteren. 80De wasautomaat horizontaal zetten. 81De voet uitdraaien en met de borgmoer vastzetten. 81Onderbouw onder een werkblad. 82Was- en droogzuil. 82Het lekbeveiligingssysteem.

Een bijdrage aan de bescherming van het milieu6Recycleerbare verpakkingDe verpakking behoedt het toestel voortransportschade. Er werd milieuvriende-lijk en recycleerbaar verpakkingsmateri-aal gekozen.Door hergebruik van verpakkingsmateri-aal wordt er op grondstoffen bespaarden wordt er minder afval geproduceerd.Uw vakhandelaar neemt de verpakkingin het algemeen terug.Uw toestel afdankenOude elektrische en elektronische toe-stellen bevatten meestal nog waarde-volle materialen. Ze bevatten echter ookstoffen, mengsels en onderdelen dienodig zijn geweest om de toestellengoed en veilig te laten functioneren.Wanneer u uw oude toestel bij het ge-wone afval doet of er op een anderemanier niet goed mee omgaat, kunnendeze stoffen schadelijk zijn voor de ge-zondheid en het milieu.

Doe uw oudetoestel daarom nooit bij het gewonehuisafval.Lever het in bij een gemeentelijk inza-meldepot voor elektrische en elektro-nische apparatuur, bij uw vakhandelaarof bij Miele. U bent wettelijk zelf verant-woordelijk voor het wissen van eventue-le persoonlijke gegevens op het af tedanken toestel.Bij de aankoop van uw nieuw toestelheeft u een bijdrage betaald. Die wordtvolledig gebruikt voor de toekomstigerecyclage van dat toestel. Dat bevattrouwens nog waardevol materiaal.Door te recycleren wordt er dan ookminder verspild en vervuild.Als u vragen heeft omtrent het afdankenvan uw oud toestel, neem dan contactop met– de handelaar bij wie u het kochtof– de firma Recupel,telefoon 02 706 86 10,website: www.recupel.beof– uw gemeentebestuur als u uw toestelnaar een containerpark brengt.Zorg er ook voor dat het toestel intus-sen kindveilig wordt bewaard voor u hetlaat wegbrengen.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid7Deze wasautomaat voldoet aan de voorgeschreven veiligheids-voorschriften. Door ondeskundig gebruik kunnen gebruikers ech-ter letsel oplopen en kan er schade optreden aan de wasauto-maat.Lees de gebruiksaanwijzing voor u de wasautomaat in gebruikneemt. U vindt er belangrijke opmerkingen omtrent uw veiligheid,het gebruik en het onderhoud van de wasautomaat.

Dat is veiligervoor uzelf en u verhindert schade aan de wasautomaat.Bewaar de gebruiksaanwijzing goed en geef ze door aan wie hettoestel eventueel na u gebruikt.Juist gebruik Deze wasautomaat is bedoeld voor gebruik in het huishouden enin gelijkaardige omgevingen. De wasautomaat is niet bestemd voor gebruik buitenshuis. Gebruik de wasautomaat uitsluitend voor huishoudelijke toepas-singen voor het wassen van stoffen waarvan de fabrikant op hetwasetiket heeft aangegeven dat ze in de machine mogen worden ge-wassen. Gebruik voor andere doeleinden is niet toegelaten.

Miele isniet verantwoordelijk voor schade die wordt veroorzaakt door eenander gebruik dan wat hier wordt vermeld of door foutieve bedie-ning. Personen die door hun fysieke, zintuiglijke of geestelijke mogelijk-heden of hun onervarenheid of gebrek aan kennis niet in staat zijnom de wasautomaat veilig te bedienen, mogen de wasautomaat al-leen onder het toezicht of de begeleiding van een verantwoordelijkiemand gebruiken.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid8Kinderen in het huishouden Kinderen jonger dan acht jaar dienen uit de buurt van de wasauto-maat te worden gehouden, tenzij ze continue in het oog worden ge-houden. Kinderen vanaf acht jaar mogen de wasautomaat alleen zondertoezicht bedienen, wanneer hen de wasautomaat zodanig is toege-licht dat ze de wasautomaat veilig kunnen bedienen. Kinderen moe-ten de eventuele risico's van een foutieve bediening kunnen herken-nen en begrijpen. Kinderen mogen de wasautomaat niet zonder toezicht reinigen ofonderhouden. Let op kinderen die in de buurt van de wasautomaat komen. Laatkinderen nooit met de wasautomaat spelen.Technische veiligheid Volg de aanwijzingen in de hoofdstukken: "Plaatsen en aansluiten"en "Technische gegevens". Controleer vóórdat de wasautomaat wordt geplaatst, of het toe-stel zichtbaar beschadigd is.

Een beschadigde wasautomaat mag uniet opstellen en in gebruik nemen. Vergelijk de gegevens omtrent de aansluiting (smeltveiligheden,spanning en frequentie) op het typeplaatje met die van het elektrici-teitsnet bij u ter plaatse voordat u de wasautomaat aansluit. Vraageventueel uitleg aan een elektricien als u niet zeker bent. De betrouwbare en zekere werking van de wasmachine is enkelgegarandeerd wanneer de wasmachine aan het openbare elektrici-teitsnet is aangesloten.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid9 De elektrische veiligheid van de wasautomaat wordt enkel ge-waarborgd als u het op een aardsysteem aansluit dat volgens devoorschriften werd geïnstalleerd. Het is heel belangrijk dat aan deze fundamentele veiligheidsvoor-waarde is voldaan. Laat uw installatie bij twijfel door een vakman na-kijken.Miele kan niet worden aansprakelijk gesteld voor schade die werdveroorzaakt doordat de aardleiding onderbroken was of gewoon ont-brak. Gebruik om veiligheidsredenen geen verlengsnoer. Gebruik vaneen verlengsnoer, aftakcontactdozen en dergelijke verhoogt het risi-co op oververhitting en daarmee op brand. Laat defecte onderdelen enkel vervangen door originele Miele-wisselstukken.

Enkel dan bent u zeker dat ze ten volle voldoen aande eisen die Miele qua veiligheid stelt. De aansluitstekker moet te allen tijde bereikbaar zijn om de was-automaat van het elektriciteitsnet te kunnen afsluiten. Door ondeskundig uitgevoerde reparaties kunnen er onvoorzienerisico's ontstaan voor de gebruiker. Daarvoor kan de fabrikant nietaansprakelijk worden gesteld. Reparaties mag u uitsluitend laten uit-voeren door vakmensen die door Miele erkend zijn. Anders is er bijschade achteraf geen aanspraak meer op waarborg. Is het aansluitsnoer beschadigd, laat het dan vervangen door eenvakman die door Miele erkend is. Zo vermijdt u risico's voor wie hettoestel gebruikt.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid10 Bij storingen of bij een reinigings- en onderhoudsbeurt is de was-automaat alleen dan van het elektriciteitsnet losgekoppeld in de vol-gende gevallen:– u de stekker uit het stopcontact haalt of– de zekering op uw elektrische installatie is uitgeschakeld of– de schroefzekering op uw elektrische installatie helemaal uitge-draaid is. Het waterproofsysteem van Miele beschermt tegen waterschadeals de volgende voorwaarden vervuld zijn:– het toestel wordt geïnstalleerd zoals het hoort wat stroomvoorzie-ning en wateraansluiting aangaat,– de wasautomaat wordt gerepareerd en/of onderdelen worden ver-vangen indien er schade wordt vastgesteld. De waterdruk moet minstens 100 kPa bedragen en mag de1000kPa niet overschreiden. Deze wasautomaat mag niet op niet-stationaire plaatsen (bijv.schepen) worden gebruikt. Voer geen veranderingen aan de wasautomaat uit die niet uitdruk-kelijk door Miele zijn toegestaan.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid11Efficiënt gebruik Stel uw wasautomaat niet op in een vertrek waar het kan vriezen.Bevroren waterslangen kunnen onder druk scheuren of springen. Debetrouwbaarheid van de elektronische besturing kan door tempera-turen onder het vriespunt in het gedrang komen. Verwijder de transportbeveiliging op de achterzijde voor u dewasautomaat in gebruik neemt. Zie rubriek "Opstellen en aanslui-ten", alinea "Transportbescherming wegnemen"). Als die beveiligingniet verwijderd is, kan ze tijdens het centrifugeren schade toebren-gen aan de wasautomaat. Ook aan meubelen of toestellen ernaastkan er schade optreden. Doe de waterkraan dicht bij langere afwezigheid (bv. vakantie).Vooral wanneer er zich vlakbij de wasautomaat geen afvoer in devloer bevindt. Overstromingsgevaar!

Voor u de afvoerslang in een spoelbak hangt, dient u te controlerenof het water vlot genoeg wegvloeit. Maak de waterafvoerslang vastopdat ze niet zou wegglijden! Door de terugstoot van het wegvloei-ende water kan de slang anders uit de spoelbak worden geslingerd. Let erop dat er geen voorwerpen zoals spijkers, naalden, geld-stukken of paperclips worden meegewassen. Deze voorwerpen kun-nen schade toebrengen aan onderdelen van het toestel, bijv. aankuip of trommel. Deze beschadigde onderdelen kunnen op hun beurtuw was beschadigen.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid12 Wees voorzichtig bij het openen van de deur na gebruik van destoomfunctie. Er is gevaar voor brandwonden door ontsnappendestoom en hoge temperaturen van de trommeloppervlakken en deronde glazen deur. Zet een stap achteruit en wacht tot de stoom ver-dwenen is. De maximumlading bedraagt 8 kg (droog wasgoed). In de rubriek"Programmaoverzicht" vindt u de deels kleinere ladingen voor afzon-derlijke programma's. Bij een juiste wasmiddeldosering is geen ontkalken van de wasau-tomaat nodig. Heeft zich in uw wasautomaat toch kalk afgezet, ge-bruik dan een ontkalkingsmiddel op basis van natuurlijk citroenzuur.Miele raadt u de Miele ontkalker aan. Deze kunt u online bestellen opwww.miele-shop.be, via uw Miele-handelaar of de dienst Onderde-len en toebehoren van Miele.

Houd u stipt aan de toepassingsaan-wijzingen van het ontkalkingsmiddel. Wasgoed dat met oplosmiddelhoudende reinigingsmiddelen be-handeld is, moet voordat het in de was- en droogautomaat wordtgewassen, grondig in zuiver water worden uitgespoeld. Gebruik in deze wasautomaat in geen geval reinigingsmiddel datoplosmiddel bevat (bv. wasbenzine). Daardoor kunnen toestelonder-delen worden beschadigd en kunnen giftige dampen ontstaan diebrand of explosies kunnen veroorzaken. Gebruik aan of in de wasautomaat nooit reinigingsmiddelen dieoplosmiddel (bijv. wasbenzine) bevatten. Daarmee bevochtigdekunststof oppervlakken kunnen worden beschadigd. Kleuringmiddel dient voor gebruik in wasautomaten geschikt tezijn. Het mag enkel in beperkte mate - als voor een huishouden -worden gebruikt. Volg de gebruiksaanwijzing van de fabrikant striktop.

Opmerkingen omtrent uw veiligheid13 Ontkleuringsmiddel kan wegens zijn zwavelhoudende verbin-dingen corrosie tot stand brengen. U mag geen ontkleuringsmiddelin de wasautomaat gebruiken. Als er wasmiddel in uw ogen terechtkomt, spoel ze dan met zuiverlauwwarm water uit. Bij inslikken, direct een arts raadplegen. Perso-nen met gekwetste of gevoelige huid moeten elk contact met hetwasmiddel mijden.Toebehoren Alleen toebehoren dat Miele uitdrukkelijk heeft goedgekeurd, magworden gemonteerd of ingebouwd. Worden er andere onderdelengemonteerd of ingebouwd, dan vervalt het recht op garantie en/ofproductaansprakelijkheid. Wasautomaten van Miele kunnen in een was- en droogzuil ge-combineerd worden opgesteld. Tevens is een Miele was-droog-ver-bindingsset vereist; dit is met toeslag verkrijgbaar toebehoren.

Leterop dat de was-droog-verbindingsset geschikt is voor de Mieledroogautomaat en de Miele wasautomaat. Let erop dat de voet van Miele (met toeslag verkrijgbaar toebeho-ren) bij deze wasautomaat past.Miele is niet aansprakelijk voor schade die ontstaan is doordat de-ze veiligheidsrichtlijnen niet in acht werden genomen.

Bediening van de wasautomaat14BedieningspaneelaDisplay met sensortoetsenMeer uitleg daarover vindt u op devolgende pagina.bToets Start/StopStart het gekozen wasprogramma enbreekt een gestart programma af.cToets TemperatuurOm de gewenste wastemperatuur inte stellen.dToets ToerentalOm het gewenste eindcentrifugeer-toerental in te stellen.eToets StartuitstelOm het startuitstel te kiezen.fToets OptiesDe wasprogramma’s kunt u aanvullenmet verschillende opties.gProgrammakeuzeschakelaarVoor de keuze van de wasprogram-ma's.hOptische interface PCVoor de Technische Dienst.iToets Om de wasautomaat in- en uit teschakelen.De wasautomaat schakelt zichzelfautomatisch uit om energie te bespa-ren. Dit gebeurt 15 minuten na hetprogramma-einde / kreukbeveiligingof na het inschakelen waarop geenverdere bediening volgt.

Bediening van de wasautomaat15jSensortoets Verschuift de keuzelijst naar bene-den of verlaagt waarden.kSensortoets OKBevestigt het gekozen programma,de ingestelde waarde of opent eensubmenu.lSensortoets Verschuift de keuzelijst naar bovenof verhoogt waarden.mSensortoets Dos Schakelt de automatische wasmid-deldosering in.nSensortoets Cap Activeert de cap-dosering via dewasmiddellade.oSensortoets EcoFeedbackGeeft informatie over het energie- enwaterverbruik van het betreffendewasprogramma.

Zie ook de rubriek"Milieuvriendelijk wassen", rubriek"EcoFeedback".De sensortoetsen  tot  branden zo-dra het display via de sensortoetsenkan worden bediend.Duur van het programmaNa de start van een programma wordtde duur van het programma in uren enminuten aangeduid.Als het programma met startuitstelwordt gestart, wordt de duur van hetprogramma pas aangegeven als destartuitsteltijd verstreken is.StartuitstelDe gekozen startuitsteltijd wordt weer-gegeven.Na de start van het programma wordtde startuitsteltijd afgeteld.Wanneer de startuitsteltijd verstreken is,start het programma. Op het displayverschijnt de vermoedelijke duur vanhet programma.

Bediening van de wasautomaat16BasisdisplayHet basisdisplay toont van links naarrechts de volgende waarden:2:59  1600– de duur van het programma– de gekozen wastemperatuur– het gekozen centrifugeertoerentalVoorbeelden van de bedieningVerplaatsen in een keuzelijstAan de pijlen  op het display ziet u dater een keuzelijst beschikbaar is.Taal Door aanraking van de sensortoets verschuift de keuzelijst naar beneden endoor aanraking van de sensortoets verschuift de keuzelijst naar boven. Metde sensortoets OK wordt het menuon-derdeel op het display geactiveerd.Markering van het gekozen onder-deelCap Als een onderdeel in een keuzelijst isgeactiveerd, dat wordt dit met een gemarkeerd.Getalwaarde instellenStart over h00 :00De getalwaarde heeft een witte achter-grond.

Door aanraking van de sensor-toets  wordt de getalwaarde kleineren door aanraking van de sensortoets wordt de getalwaarde groter. Met desensortoets OK wordt de getalwaardeop het display geactiveerd.Een submenu verlatenU verlaat het submenu door het kiezenvan Terug .

Het toestel voor het eerst in gebruik nemen17Neem de wasmiddelpatronenuit de trommel.In de trommel bevinden zich twee pa-tronen met de wasmiddelen UltraPha-se1 en UltraPhase2 voor de automa-tische wasmiddeldosering. Maak de deur open. Verwijder de beide patronen. Zwaai de toesteldeur zachtjes dicht.Dispensers in de trommelplaatsenBij de verwijderde dispensers gaat hetom het 2-fasen-systeem van Miele, datbestaat uit:1. UltraPhase 1 (basiswasmiddel)2. UltraPhase 2 (reinigingsversterker)De dispensers zijn wegwerpproduc-ten. Nieuwe dispensers kunt u ver-krijgen bij de Miele-shop of bij deMiele-vakhandelaar. Lege dispensersmoeten bij het huisvuil worden ge-gooid. Verwijder de dop van de dispensers.

Het toestel voor het eerst in gebruik nemen18 Druk op het klepje voor het gedeeltemet de TwinDos-reservoirs.Het klepje springt open. Open het klepje helemaal. Schuif de dispensers voorUltraPhase 1 in vak 1 en voorUltraPhase 2 in vak 2, totdat de ver-grendeling vastklikt.TwinDos is klaar voor gebruik.Beschermfolie en reclamestic-kers verwijderen Verwijder– de beschermfolie van de deur.– alle reclamestickers (indien aanwezig)van de voorkant en van de deksel. Stickers die u na openen van dedeur ziet (bijv. het typeplaatje) mogenniet worden verwijderd!De functies van deze wasautomaatzijn in de fabriek grondig getest. Hier-door bevindt er zich nog wat water inde trommel.

Het toestel voor het eerst in gebruik nemen19 Laat de wasautomaat voor deeerste ingebruikneming degelijk op-stellen en aansluiten. Neem de ru-briek "Opstellen en aansluiten" inacht.Wasautomaat inschakelen Druk op de toets .Het startdisplay licht op.De taal voor het display instel-lenU wordt gevraagd de gewenste taalvoor het display in te stellen. U kunt al-tijd naar een andere taal schakelen viahet menu "Instellingen".deutsch Druk op de sensortoets  of  tot degewenste taal op het display staat. Bevestig de taal door aanraken vande toets OK.Transportbeveiliging verwij-derenIn het display verschijnt een tekst om uaan het verwijderen van de transportbe-veiliging te herinneren. Als de transportbeveiliging nietverwijderd wordt, kan dit schade ver-oorzaken aan de wasautomaat en demeubels/apparaten die ernaaststaan.Verwijder de transportbeveiliging.

Het toestel voor het eerst in gebruik nemen20Een programma starten om hettoestel te kalibrerenIn het display verschijnt de volgendemelding:Open  en start Katoen 90 °C zonderwasgoed. Tip sensortoets  zo vaak aan totdatu alle regels van de tekst gelezenheeft.Sensortoets OK licht op. Tip sensortoets OK aan en bevestigzo de tekst.U bereikt het optimale water- enstroomverbruik en het beste wasresul-taat alleen als de wasautomaat gekali-breerd is.Daarvoor dient u het programma Ka-toen 90 °C zonder wasgoed en zonderwasmiddel te starten.Pas na de kalibratie kan een ander pro-gramma gestart worden. Draai de kraan open. Draai de programmakeuzeschakelaarop Katoen.1:55 90°C 1600 Druk op de toets Start/Stop.Het programma voor de kalibratie vande wasautomaat is gestart. Het pro-gramma duurt ca.

2 uur.Een melding in het display geeft aan dathet programma beëindigd is:Inbedrijfstelling beëindigd Pak de deur vast en trek deze open.Tip: Laat de deur op een kiertje open,zodat de trommel kan drogen. Schakel de wasautomaat met de  -toets uit.

TwinDos21Deze wasautomaat is uitgerust met eengeïntegreerde wasmiddeldoseereen-heid.TwinDos kan op twee manieren gebruiktworden:1. met het 2-fasen-systeem van Mieleof2. met willekeurige vloeibare wasmidde-len en / of wasverzachters2-fasen-systeem van MieleHet 2-fasen-systeem van Miele werktmet een basiswasmiddel (UltraPhase1)en een reinigingsversterker(UltraPhase2). Deze beide middelenworden voor een optimaal wasresultaatop verschillende tijdstippen tijdens hetwasproces gedoseerd. Met het 2-fasen-systeem wordt wit en bont wasgoedgrondig gereinigd. UltraPhase1 enUltraPhase2 zitten in dispensers dieniet kunnen worden hergebruikt en zijnverkrijgbaar via de Miele-shop of bij deMiele-vakhandelaar.Vloeibaar wasmiddel / WasverzachterU heeft na te vullen TwinDos reservoirsnodig voor vloeibaar wasmiddel en/ofwasverzachter.

Deze reservoirs kunt uvia de Miele-shop of bij de Miele-vak-handelaar verkrijgen.Hoe werkt TwinDos?Via de Dos  - sensortoets wordt deautomatische wasmiddeldosering vooreen wasbeurt ingeschakeld.Tip: De wasautomaat is standaard voorhet 2-fasen-systeem van Miele voorwaterhardheid II () geprogrammeerd.U hoeft de instellingen alleen te wijzigenals u een ander wasmiddel wilt ge-bruiken of als er sprake is van een an-dere waterhardheid.Overige informatie vindt u in het hoofd-stuk "Instellingen" onder "TwinDos".De automatische dosering kan niet altijdworden ingeschakeld. Is bijv. het 2-fa-sen-systeem in gebruik en wilt u eenwolprogramma draaien, dan kan er nietautomatisch worden gedoseerd. Daar-mee wordt voorkomen dat het wollentextiel beschadigd raakt door wasmid-del dat niet voor wol geschikt is.

Milieuvriendelijk wassen22Energie- en waterverbruik– Maak bij ieder programma dat u kiestgebruik van de maximale beladings-capaciteit van de trommel.Het energie- en waterverbruik is dan,vergeleken met de totale hoeveelheidwasgoed, het laagst.– Bedenk dat het toestel dankzij de be-ladingsautomaat bij een geringe bela-ding minder water en energie ver-bruikt en de programmaduur verkort.– Gebruik het programma Express 20voor kleinere hoeveelheden was-goed.– Moderne wasmiddelen maken hetmogelijk om met lagere temperaturente wassen, bijv. met 20 °C. Maak ge-bruik van deze mogelijkheid.– Voor de hygiëne in de wasautomaatadviseren wij u om zo nu en dan eenprogramma met een temperatuur vanminstens 60 °C te starten.

Met demelding Hygiëne Info in het displayherinnert de wasautomaat u daaraan.Wasmiddelverbruik– Gebruiken voor de exacte doseringvan de automatische wasmiddeldo-sering.– Hou voor de dosering rekening metde mate waarin het wasgoed vuil is.– Gebruik telkens maar zoveel wasmid-del als op de verpakking staat aange-geven.Tip bij aansluitend machinaal drogenKies het hoogst mogelijke centrifugeer-toerental dat het wasprogramma te bie-den heeft. Zo bespaart u achterafstroom bij het drogen.

Milieuvriendelijk wassen23EcoFeedbackVia sensortoets EcoFeedback krijgt uinformatie over het energie- en water-verbruik van uw wasautomaat.Het display geeft u de volgende infor-matie:– Een verbruiksprognose van hetstroom- en waterverbruik vòòr destart van het programma.– Tijdens het programmaverloop of naafloop van het programma verschij-nen het werkelijke energie- en water-verbruik.1.

Prognose Gebruik na het kiezen van een was-programma de sensortoetsEcoFeedback.Het streepjesdiagram toont de progno-se van het energieverbruik.Energie          Raak de sensortoetsen  of  omover te schakelen naar de prognosevan het waterverbruik.Water         Hoe meer streepjes () er te zien zijn,hoe meer energie of water er wordt ge-bruikt.De prognose wijzigt overeenkomstig hetgekozen wasprogramma, de gekozentemperatuur en de gekozen opties.Het display schakelt nu automatisch ofdoor aanraken van de sensortoets OKweer over naar de basisweergave.2.

Werkelijk verbruikTijdens het programmaverloop en na af-loop van het programma verschijnenhet werkelijke energie- en waterver-bruik. Tip de EcoFeedback - toets aan.Energie kWh0,9 Tip de  of  - toets aan voor eenscherm dat het werkelijke waterver-bruik aangeeft.Het verbruik verandert naarmate hetprogramma vordert.Deze gegevens springen terug naarde prognosegegevens, zodra dedeur wordt geopend of zodra hettoestel automatisch wordt uitgescha-keld.Tip: U kunt bij Instellingen onder Ver-bruik de verbruiksgegevens van hetlaatste wasprogramma bekijken.

1. Het wasgoed voorbereiden24 Maak de zakken leeg. Voorwerpen zoals spijkers,munten en paperclips kunnen was-goed en onderdelen beschadigen.Controleer voordat u gaat wassen ofer voorwerpen in het wasgoed zitten.Zo ja, verwijder deze dan.Wasgoed sorteren Sorteer het wasgoed volgens de kleuren de symbolen op het onderhoudse-tiket. Dat vindt u in kragen en zomen.Tip: Donker textiel heeft de neiging ombij de eerste wasbeurten wat kleur teverliezen. Om geen wasgoed te latenverkleuren, wast u licht en donker textielhet best apart.Vlekken voorbehandelen Verwijder vlekken als dat mogelijk iszodra ze ontstaan zijn. Neem de vlek-ken met een tissue af en wrijf ze erniet in.Tip: Tips voor het verwijderen vanthee-, koffie-, ei- en bloedvlekken kuntu vinden in de vlekkenwijzer opwww.miele.be. Oplosmiddelhoudende reini-gingsmiddelen (bijv.

wasbenzine)kunnen kunststof onderdelen be-schadigen.Wanneer u het wasgoed van tevorenmet een oplosmiddelhoudend reini-gingsmiddel, bijv. wasbenzine, be-handelt, let er dan op dat het middelniet met kunststof onderdelen in aan-raking komt. Chemische (oplosmiddelhouden-de) reinigingsmiddelen kunnen zwareschade aan de wasautomaat veroor-zaken.Gebruik nooit dergelijke reinigings-middelen in de wasautomaat!Algemene tips– Gordijnen: Haal de gordijnrolletjes ende loodveter weg. U kunt de gordij-nen ook in een zak steken.– Bh's: losgekomen bh-beugels vast-naaien of verwijderen.– Doe ritssluitingen, klittenband, haak-jes en oogjes voor het wassen dicht.– Knoop dekbedovertrekken en kus-senslopen dicht. Zo komen er geenkleinere stukken wasgoed in terecht.Was in deze wasautomaat nooit textielmet de aanduiding niet wasbaar (on-derhoudssymbool ).

2. Programma kiezen25Wasautomaat inschakelen Druk op de toets .ProgrammakeuzeA. Programmakeuze via de program-makiezer: Draai de programmakiezer op het ge-wenste programma.Op het display wordt de maximumla-ding van het betreffende programmaaangegeven. Vervolgens schakelt hetdisplay over op de basisweergave.B. Programmakeuze via stand "Overi-ge programma's" en display Draai de programmakeuzeschakelaarop Overige programma's.In het display staat: Loop met de  of  - toetsen doorde programma's, totdat het gewensteprogramma in het display staat. Bevestig het gekozen programmamet de OK - toets.Het display geeft de maximale bela-dingscapaciteit van het ingestelde pro-gramma aan. Tevens geeft het displayde parameters aan die eventueel bij ditprogramma al waren ingesteld.

3. Wasautomaat vullen26Deur openen Pak de deur vast en trek deze open.Controleer of er zich dieren of voor-werpen in de trommel bevinden,voordat u het wasgoed erin stopt. Leg de was opengevouwen en losjesin de trommel.Door textiel van verschillende forma-ten in de trommel te stoppen, verbe-tert het waseffect en raakt de wastijdens het centrifugeren beter ver-deeld.Houd rekening met de maximumladin-gen van de diverse wasprogramma's.Op het display wordt bij de programma-keuze altijd de betreffende maximumla-ding aangegeven.Bij de maximumlading is het stroom- enwaterverbruik, berekend op basis vande totale hoeveelheid wasgoed, hetlaagst. Als u te veel wasgoed laadt, ver-mindert het wasresultaat en kreukt dewas meer.Deur sluiten Let erop dat er geen wasgoed tussende deur en de dichtingsring wordt ge-klemd. Zwaai de toesteldeur zachtjes dicht.

4. Programma-instellingen kiezen27Mate waarin het wasgoed vuilislichtjes vuil Geen zichtbaar vuil en geen zichtbarevlekken. De kledingstukken geven bijv.een transpiratiegeur af.normaal vuil Zichtbaar vuil en/of enkele zichtbarelichte vlekken.erg vuil Duidelijk zichtbaar vuil en/of vlekken.In het display staat:VuilgraadIn het display verschijnt nu automatischeen scherm dat u vraagt het volgendein te stellen.Normaal    Kies met de  en  - toetsen de vuil-graad en bevestig uw keuze met deOK - toets.Afhankelijk van de ingestelde vuilgraadworden aangepast:– de hoeveelheid wasmiddel bij auto-matische dosering;– het programmaverloop. Bij de vuil-graad Sterk wordt in enkele program-ma's automatisch een voorwas toe-gevoegd.

Zie hoofdstuk: "Opties".– de hoeveelheid spoelwater;– de programmaduur (bij licht vervuildwasgoed duurt het programma kor-ter).Bij het programma Express 20 kangeen vuilgraad gekozen worden. Ex-press 20 is bedoeld voor licht vervuildwasgoed.Tip: U kunt een eerder ingestelde vuil-graad wijzigen en de vraag naar de vuil-graad uitschakelen. Zie hoofdstuk: "In-stellingen", paragraaf: "Vuilgraad".Temperatuur instellenU kunt de vooringestelde temperatuurvan een wasprogramma wijzigen. Druk op de toets Temperatuur.Op het display verschijnt:Temperatuur  Stel met de sensortoetsen  en  degewenste temperatuur in en bevestigdeze met de sensortoets OK.

4. Programma-instellingen kiezen28Toerental kiezenU kunt het vooringestelde toerentalvan een wasprogramma wijzigen. Druk op de toets Toerental.Op het display verschijnt:Toerental o/min1600 Stel met de sensortoetsen  en het gewenste toerental in en bevestigdeze met de sensortoets OK.Opties kiezen Druk op de toets met de gewensteoptie.Het controlelampje van de toets brandt.U kunt niet alle opties bij alle waspro-gramma's kiezen. Kunt u een be-paalde optie niet kiezen, dan is dievoor dat wasprogramma niet voorzien.Zie de rubriek "Opties"Het startuitstel inschakelenDe programmastart kunt u 15 minutentot maximaal 24 uur uitstellen. Zo kunt ubijv. gebruikmaken van een goedkopernachttarief voor de elektriciteit.Zie de rubriek "Startuitstel"

Te wijzigen in "Instellingen"/"TwinDos" Tip sensortoets  zo vaak aan totdatu alle regels gelezen heeft.Sensortoets OK licht op. Bevestig deze tekst met sensortoetsOK.Miele-2-fasen-systeemAfhankelijk van de kleur van het was-goed moeten Ultra Phase 1 enUltraPhase 2 in verschillende verhou-dingen gedoseerd worden. Tip de Dos  - toets aan.voor wit wasgoed Kies met de sensortoetsen  en de kleur van het wasgoed en bevestigde keuze met sensortoets OK.UltraPhase 1 en UltraPhase 2 wordenin de bijbehorende verhouding gedo-seerd.Vloeibaar wasmiddel / WasverzachterU kunt ook andere vloeibare wasmidde-len/wasverzachters gebruiken. Daar-voor heeft u na te vullen TwinDos reser-voirs nodig (bij te bestellen accessoi-res).De instellingen in de elektronica vande wasautomaat moeten daarvooraangepast worden.

Zie hoofdstuk "In-stellingen" onder "TwinDos". Tip de Dos  - toets aan.Beide middelen Bevestig de aangegeven variant metde OK - toets of kies met de  en - toetsen een ander wasmiddel of eenandere wasverzachter.Tip: In het display verschijnen de was-middelen, die de voorkeur hebben. Zijworden met een haakje () gemar-keerd.Het wasmiddel en/of de wasverzachterwordt tijdens het wasproces gedoseerd.Gebruik van vlekkenzoutWilt u ook nog eens vlekkenzout dose-ren, kunt u dat op twee manieren doen.– Door zog. capsuleboosters te ge-bruiken– of door vlekkenzout in vakje  in dewasmiddellade te gieten.

5. Wasmiddel toevoegen30WasmiddelladeAls u te weinig wasmiddel gebruikt,– wordt het wasgoed niet proper en naverloop van tijd grauw en hard,– vormen er zich vetluizen op de was,en– gaat er zich kalk afzetten op de weer-standen.Als u te veel wasmiddel toevoegt,– wordt er te veel schuim gevormd.Daardoor vermindert het effect vande wasbewegingen en zijn de was-,spoel- en centrifugeerresultaten on-bevredigend.– wordt er meer water verbruikt door-dat er automatisch een bijkomendespoelbeurt wordt ingelast.– wordt het milieu zwaarder belast. Trek de wasmiddellade iets uit. Giethet wasmiddel in de vakjes: Wasmiddel voor de voorwas. Doseervan de totale aanbevolen wasmiddel-hoeveelheid ⅓ in vakje  en ⅔ in vak-je . Wasmiddel voor de hoofdwas  Wasverzachter, vormspoeler, vloeibaarstijfsel en capsulesMeer details over wasmiddelen en dedosering ervan vindt u in de rubriek"Wasmiddelen".

5. Wasmiddel toevoegen31Cap-doseringEr zijn Caps met drie verschillendesoorten inhoud: = Textielonderhoudsmiddelen(bijv. wasverzachters, impreg-neermiddelen) = Additieven (bijv. wasmiddel-versterkers) = Wasmiddelen (alleen voor dehoofdwas)Een Cap bevat altijd de juiste hoeveel-heid voor één wasbeurt.Deze capsules zijn verkrijgbaar via in-ternet (www. shop.miele.be), bij de af-deling Onderdelen en Toebehoren vanMiele België of bij de Miele-vakhan-delaar. Bewaar de Caps buiten het be-reik van kinderen.Cap-dosering inschakelen Druk op de sensortoets Cap .Op het display wordt de eerst cap-soortgetoond die bij het programma kanworden gekozen.Cap Stel met de sensortoetsen  en  degewenste cap-soort in en bevestigdeze met de sensortoets OK.Capsule plaatsen Open de wasmiddellade. Open het klepje van vakje /. Druk de capsule er stevig in.

5. Wasmiddel toevoegen32 Sluit het klepje en druk het stevigdicht. Sluit de wasmiddellade.De capsule gaat open zodra hij in dewasmiddellade is geplaatst. Wordtde capsule ongebruikt weer uit dewasmiddellade gehaald, dan kan deinhoud er uitstromen.Gebruik de capsule niet meer engooi deze weg.De inhoud van een capsule wordt ophet juiste tijdstip toegevoegd.Het water stroomt bij capsuledose-ring uitsluitend via de capsule in hetvakje .Wanneer u een capsule gebruikt,mag u niet òòk nog eens een was-verzachter in vakje  doseren. Verwijder de capsule na afloop vanhet wasprogramma.Om technische redenen blijft er altijdwat water in de capsule zitten.Capsuledosering uitscha-kelen / wijzigen Tip sensortoets Cap  aan en volgde aanwijzingen in het display.

6. Programma starten - eind van programma33Programma starten Druk op de knipperende Start/Stop -toets.De deur wordt vergrendeld (dit ziet uaan symbool  in het display) en hetwasprogramma wordt gestart.Hebt u de start voorgeprogrammeerd,dan geeft het display aan hoelang hetnog duurt voordat het gekozen pro-gramma begint. Deze voorgeprogram-meerde tijd wordt in het display afge-teld. Pas na afloop van deze tijd starthet programma en geeft het display aanhoelang het programma waarschijnlijkgaat duren.Bovendien geeft het display het pro-grammaverloop aan. Zo kunt u tijdenshet programma zien welke fase is be-reikt.Einde van het programmaBij de kreukbeveiliging is de deur nogvergrendeld en op het display wordt hetvolgende wisselend weergegeven:Kreukbeveilig/EindeenDruk op Start/Stop. Druk op de toets Start/Stop.

Deurwordt ontgrendeld. Maak de deur open. Neem het wasgoed uit de trommel.Achtergebleven wasgoed kan bij devolgende wasbeurt krimpen of afge-ven.Controleer of de trommel leeg is. Controleer of er voorwerpen in demanchet van de deur zijn achterge-bleven.Tip: Laat de deur op een kiertje open,zodat de trommel kan drogen. Schakel de wasautomaat met de  -toets uit. Hebt u een capsule gebruikt, verwij-der deze dan uit de wasmiddellade.Tip: Laat de wasmiddellade op eenkiertje openstaan, zodat de lade kandrogen.

Bij wasprogramma's die met een* zijn aangeduid in de tabel, komt hetoptimale toerental niet overeen met hetmaximale toerental.Reduceren van het eindcentrifugeertoe-rental is mogelijk.Het is echter niet mogelijk om eenmaximaal eindcentrifugeertoerental tekiezen dat hoger is dan het toerentaldat in de tabel wordt vermeld.Centrifugeren voor en tussende spoelbeurtenHet wasgoed wordt na de hoofdwas entussen de spoelbeurten in gecentrifu-geerd. Als het eindcentrifugeertoerentalwordt verminderd, gaat dit eveneens opvoor het toerental voor en tussen despoelbeurten. In het programma Katoenwordt er een extra spoelbeurt ingelastals het toerental kleiner is dan700omw/min.

Centrifugeren35Eindcentrifugeren uitschakelen(spoelstop) Kies met behulp van de toets Toeren-tal de instelling  (Spoelstop). Hetwasgoed blijft na de laatste spoel-beurt in het water liggen. Daardoorwordt de kreukvorming beperkt als uhet wasgoed niet meteen na heteinde van het programma uit de was-automaat neemt.– Centrifugeren op het einde van hetprogramma starten:De wasautomaat stelt u het maximalecentrifugeertoerental voor. U kunteen lager toerental kiezen.

Met detoets Start/Stop start u het centrifu-geren op het einde van het program-ma.– Het programma beëindigen:Kies met behulp van de toets Toeren-tal de instelling 0 o/min (zonder centri-fugeren) en druk op de toets Start/Stop.Het water wordt weggepompt.Niet centrifugeren voor en tus-sen de spoelbeurten en op heteinde van het programma Druk op de toets Centrifugeren. Kies de gewenste instelling 0 o/min.Na de laatste spoelbeurt wordt het wa-ter weggepompt en de kreukbeveiligingingeschakeld.Bij deze instelling wordt in enkele pro-gramma's een extra spoelgang uitge-voerd.

Startuitstel/SmartStart36StartuitstelMet het startuitstel kunt u een latereprogrammastart kiezen. De programma-start kunt u 15 minuten tot maximaal 24uur uitstellen. Zo kunt u bijv.

gebruikma-ken van een goedkoper nachttarief voorde elektriciteit.Kiezen Druk op de toets Startuitstel.Op het display verschijnt volgende in-formatie:Start over h00 :00 Stel met de sensortoetsen  en  deuren in en bevestig deze met de sen-sortoets OK.Het display schakelt nu over naar:Start over h05: 00 Stel met de sensortoetsen  en  deminuten in en bevestig deze met desensortoets OK.Tip: Bij vasthouden van de sensortoet-sen  of  worden de waarden auto-matisch af- of opgeteld.Starten Druk op de toets Start/Stop, om hetstartuitstel en het wasprogramma testarten.Op het display verschijnt:Start over h05: 00Na het verstrijken van deze tijd start hetwasprogramma en geeft het display deprogrammaduur en het verloop van hetprogramma aan.WijzigenHet startuitstel kan op elk ogenblik wor-den gewijzigd. Druk op de toets Startuitstel.Tijd wijzigen Druk op de sensortoets OK.Start over h05 :29 Stel nu de gewenste starttijd in.Wissen en wasprogramma directstarten Druk op de toets Startuitstel.Tijd wijzigen Druk op de sensortoets .Direct starten Druk op de sensortoets OK, het was-programma wordt direct gestart.

Startuitstel/SmartStart37SmartStartMet de functie SmartStart kunt u eentijdsbestek definiëren, waarbinnen dewasmachine door een signaal automa-tisch start, als het stroomtarief van uwenergieleverancier zeer laag is.Als uw energiebedrijf deze service aan-biedt, zendt het bedrijf een signaal, alshet stroomtarief zeer laag is. Door ditsignaal start de wasmachine het pro-gramma.U kunt een tijdsbestek definiëren (15minuten tot 24 uur), waarbinnen hetprogramma uiterlijk gestart moet wor-den. In dit tijdsbestek wacht de wasma-chine op het signaal van het energiebe-drijf. Als binnen dit tijdsbestek geen sig-naal verzonden wordt, start de wasma-chine het programma na afloop van hettijdsbestek.Het tijdsbestek instellenAls u bij de instellingen de functieSmartStart heeft geactiveerd, verschijntnadat u de toets Startuitstel heeft in-gedrukt in het display niet meer Startover, maar SmartStart.

Zie hoofdstuk:"Instellingen", paragraaf:"Miele@home, SmartGrid".U doet hetzelfde als bij het instellen vande tijd voor het startuitstel. Voer de uren met de  en -toetsenin en bevestig uw keuze met de OK-toets.De uren worden opgeslagen en nu ishet cijferblok voor de minuten gemar-keerd. Voer de minuten met de sensortoet-sen  en  in en bevestig uw keuzemet sensortoets OK. Druk op de Start/Stop-toets.In het display verschijnt:SmartStartHet gekozen programma start automa-tisch, zodra het energiebedrijf het sig-naal zendt of de uiterste starttijd bereiktis.U kunt de functie SmartStart op dezelf-de manier wijzigen en wissen als defunctie Startuitstel.

Programmaoverzicht38Katoen 90°C tot koud maximaal 8,0 kgWasgoed T-shirts, ondergoed, tafellakens, enzovoort, textiel uit katoen, lin-nen of gemengde weefselsOpmerking De instellingen 60°C/40°C verschillen van / vanwege:– kortere programmaduur– langere temperatuurbehoudtijden– groter energieverbruikBij bijzondere hygiënische vereisten kiest u de temperatuurinstel-ling van 60°C of hoger.Katoen / maximaal 8,0 kgWasgoed normaal vervuild katoenen wasgoedOpmerking – Deze instellingen zijn voor wat betreft het energie- en waterver-bruik het meest efficiënt voor het wassen van katoenen was-goed .– Als  is de bereikte wastemperatuur lager dan 60°C, hetwasvermogen komt overeen met het programma Katoen 60°C.Richtlijn voor testinstituten:Testprogramma's volgens EN 60456 en energielabel conform richtlijn 1061/2010Kreukherstellend 60°C tot koud maximaal 4,0 kgWasgoed Textiel met synthetische vezels, gemengde weefsels of katoen metkreukherstellende eigenschappenOpmerking Verminder bij kreukgevoelig wasgoed het eindcentrifugeertoeren-tal.

Kies daarom de vervuilings-graad Sterk, zodat er een voorwas wordt uitgevoerd.– Bij kreukgevoelig wasgoed het centrifugeertoerental uitscha-kelenWol  40°C tot koud maximaal 2,0 kgWasgoed Textiel van wol of met toevoegingen van wolOpmerking Verminder bij kreukgevoelig textiel het eindcentrifugeertoerental.Zijde  30°C tot koud maximaal 1,0 kgWasgoed Zijde en alle manueel wasbare weefsels zonder wolOpmerking Om panty's en bh's te wassen, steekt u ze in een wasgoedzak.Automatic extra 40°C tot koud maximaal 6,0 kgWasgoed Op kleur gesorteerd wasgoed voor de programma's Katoen enKreukherstellend.Opmerking Elke lading wasgoed wordt zo behoedzaam en efficiënt mogelijkgewassen, doordat de wasparameters (bijv. waterpeil, wassnelheiden centrifugeerprofiel) automatisch worden aangepast.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Miele WMH721 WPS Edition Conn@ct stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden