Miele CVA 5060 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Miele CVA 5060 (76 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 48 mensen. Heb je een vraag over Miele CVA 5060 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Miele |
| Categorie: | Koffiezetapparaat |
| Model: | CVA 5060 |
| Apparaatplaatsing: | Ingebouwd |
| Kleur van het product: | Black,Stainless steel |
| Ingebouwd display: | Ja |
| Breedte: | 595 mm |
| Diepte: | 480 mm |
| Hoogte: | 455.5 mm |
| Snoerlengte: | 3 m |
| Soort: | Koffie/espresso |
| Installatie compartiment breedte: | 560 mm |
| Installatie compartiment diepte: | 500 mm |
| Installatie compartiment hoogte: | 450 mm |
| Vermogen: | 2300 W |
| Capaciteit watertank: | 2.3 l |
| Automatisch uitschakelen: | Ja |
| Zelfreinigend: | Ja |
| Instelbare temperatuur: | Ja |
| Koffiebonen capaciteit: | 500 g |
| Koffiezet apparaat type: | Volledig automatisch |
| Koffie invoertype: | Koffiebonen |
| Capaciteit in kopjes: | 15 kopjes |
| Ingebouwde molen: | Ja |
| Verstelbare koffie sterkte: | Ja |
| Koffie maken: | Ja |
| Espresso maken: | Ja |
| Cappuccino maken: | Ja |
| Maximum werkdruk: | 15 bar |
| Latte macchiato maken: | Ja |
| Warme melk maken: | Ja |
| Instelbare waterhoeveelheid: | Ja |
| Melkreservoir: | Ja |
| Beker-warmer: | Ja |
| AC-ingangsspanning: | 220-240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 - 60 Hz |
| Type product: | Espressomachine |
Handleiding Miele CVA 5060 – volledige tekst
Uw bijdrage tot bescherming van ons milieu. 5Beschrijving van het toestel. 6Bijgeleverd toebehoren. 8Mits toeslag verkrijgbaar toebehoren. 9Opmerkingen omtrent uw veiligheid. 10Snelstartgids. 15Bedieningstoetsen. 15Display. 15Het toestel voor het eerst gebruiken. 15Toestel inschakelen. 15Toestel uitschakelen. 16Waterreservoir en bonenreservoir vullen. 17Waterreservoir vullen. 17Bonenreservoir vullen. 18Dranken bereiden. 19Toestel inschakelen. 19Kopjes voorverwarmen. 19Hoogte van de centrale uitlaat regelen. 20Espresso en koffie van vers gemalen bonen bereiden. 20Dubbele bereiding. 21Bereiding onderbreken. 21Espresso en koffie met koffiepoeder bereiden. 21Vullen met koffiepoeder. 21Drank bereiden. 22Bereiding onderbreken. 22Dranken met melk. 22Opmerkingen over de roestvrijstalen melkrecipiënt. 22Cappuccino, latte macchiato, hete melk, melkschuim. 23Dranken voor een eigen gebruikersprofiel.
Recycleerbare verpakkingDe verpakking behoedt het toestel voortransportschade. Er werd materiaal ge-kozen dat door het milieu wordt verdra-gen en opnieuw kan worden benut.Door de verpakking weer in kringloopte brengen, wordt er grondstof ge-spaard en verkleint de afvalberg. Uwvakhandelaar neemt de verpakking te-rug.Uw oud toestel afdankenOude elektrische en elektronische toe-stellen bevatten vaak nog waardevolmateriaal. Ze bevatten echter ookschadelijke stoffen die noodzakelijk wa-ren voor hun werking en beveiliging.Als deze stoffen in het restafval terecht -komen of verkeerd worden behandeld,kunnen ze schade berokkenen aan demenselijke gezondheid en het milieu.Geef deze stoffen dus niet met het ge-wone huisvuil mee.Bij de aankoop van uw nieuw toestelheeft u een bijdrage betaald. Die wordtvolledig gebruikt voor de toekomstigerecyclage van dat toestel.
Dat bevattrouwens nog waardevol materiaal.Door te recycleren wordt er dan ookminder verspild en vervuild.Als u vragen heeft omtrent het af-danken van uw oud toestel, neem dancontact op met– de handelaar bij wie u het kochtof– de firma Recupel,telefoon 02 706 86 10,website: www.recupel.beof– uw gemeentebestuur als u uw toestelnaar een containerpark brengt.Zorg er ook voor dat het toestel intus-sen kindveilig wordt bewaard voor u hetlaat wegbrengen.Uw bijdrage tot bescherming van ons milieu5
BuitenkantaAan-uitsensortoets, om het toestel in of uit te schakelenbDisplaycLinkerpijltjestoets, om programmapunten te selecterendOK-sensortoets, om het selecteren van een programmapunt te bevestigen eneen instelling op te slaaneRechterpijltjestoets, om programmapunten te selecterenfSensortoets voor heet watergDeurgreephUitlaat voor heet wateriVerlichtingjOpvangplaatkCentrale uitlaat, in de hoogte verstelbaarlRoestvrijstalen melkrecipiëntBeschrijving van het toestel6
Het Miele-assortiment is afgestemd op uw toestel en omvateen waaier aan handig toebehoren en reinigings- en onder-houdsmiddelen.U kunt deze producten via het internet of de TechnischeDienst van Miele (zie omslag) bestellen.
Ze zijn ook verkrijg-baar bij uw Miele-handelaar.Roestvrijstalen melkrecipiënt met afsluitmechanismeOm melk in te bewaren en apart te houden( geschikt voor reiniging in de afwasautomaat!)niet ReinigingspoederOm de melkleidingen dagelijks te reinigenReinigingstablettenOm het filtersysteem te ontvettenOntkalkingstablettenOm de waterleidingen te ontkalkenMicrovezeldoek voor universeel gebruikOm vingerafdrukken en normaal vuil te verwijderenSiliconenvetOm de kap van de verbinding voor de centrale uitlaat in tevettenMiele home|Met Miele home beschikt uw koffiezetautomaat over|communicatiemogelijkheden en kunt u bijvoorbeeld via eenpc of een mobiele telefoon het toestel bedienen en de statuscontroleren. Meer informatie vindt u opwww.miele-at-home.deMits toeslag verkrijgbaar toebehoren9
Deze koffiezetautomaat voldoet aande voorgeschreven veiligheidsvoor-schriften. Door ondeskundig gebruikkunnen gebruikers echter letsel op-lopen en kan er schade optredenaan het toestel. Lees deze gebruiksaanwijzing daar-om eerst aandachtig door voordat udeze koffiezetautomaat in gebruikneemt. U vindt er belangrijke opmer-kingen omtrent uw veiligheid, de in-stallatie, het gebruik en het onder-houd van uw koffiezetautomaat. Datis veiliger voor uzelf en u voorkomtschade aan de koffiezetautomaat. Bewaar de gebruiksaanwijzing engeef ze door aan wie het toesteleventueel na u gebruikt. Juist gebruik~Deze koffiezetautomaat is bedoeldvoor gebruik in het huishouden engelijkaardige omgevingen zoals– in winkels, kantoren en gelijkaardigewerkomgevingen,– op boerderijen,– door klanten in hotels, motels,bed-and-breakfasts en anderetypische woonomgevingen.
De koffiezetautomaat is niet bestemdvoor gebruik buiten. Gebruik de koffiezetautomaat uitslui-tend in huishoudelijke context(max. 20 kopjes per dag) omkoffiedranken zoals espresso, cappuc-cino, latte macchiato e. a. te bereiden. Gebruik voor andere doeleinden is niettoegelaten. Miele is niet verantwoorde-lijk voor schade die wordt veroorzaaktdoor een ander gebruik dan wat hierwordt vermeld of door foutieve bedie-ning. ~Personen die door hun fysieke,zintuiglijke of geestelijke mogelijkhedenof hun onervarenheid of gebrek aankennis niet in staat zijn om dezekoffiezetautomaat veilig te bedienen,mogen deze koffiezetautomaat alleenonder het toezicht of de begeleidingvan een verantwoordelijk iemand ge-bruiken. Kinderen in het huishouden~Let op kinderen die in de buurt vande koffiezetautomaat komen. Laat zenooit met de koffiezetautomaat spelen.
~Kinderen mogen dekoffiezetautomaat alleen maar ge-bruiken wanneer hun de bediening er-van zo uitgelegd is dat ze het toestelveilig kunnen bedienen. Kinderen moeten de eventuele risico'svan een foutieve bediening kunnen be-seffen. Merk op dat espresso en koffie geenkinderdranken zijn. Technische veiligheid~Controleer vóórdat dekoffiezetautomaat wordt geplaatst, ofde koffiezetautomaat zichtbaar bescha-digd is. Is dat het geval, neem dekoffiezetautomaat dan in geen geval ingebruik. Beschadigdekoffiezetautomaten kunnen uw veilig-heid in gevaar brengen. ~Vergelijk zeker eerst de aansluitge-gevens (spanning en frequentie) op hettypeplaatje met die van het elektrici-teitsnet. Sluit daarna pas uwkoffiezetautomaat aan. Deze gegevens dienen absoluut over-een te stemmen. Anders treedt er scha-de op aan uw koffiezetautomaat. Vraagbij twijfel inlichtingen aan een elektri-cien.
~De elektrische veiligheid van dekoffiezetautomaat is alleen gewaar-borgd als het toestel wordt aangeslotenop een volgens de voorschriften geïn-stalleerd aardsysteem. Het is heel be-langrijk dat aan deze fundamentele vei-ligheidsvoorwaarde is voldaan. Laat deelektrische installatie in uw woning bijtwijfel door een elektricien controleren. De fabrikant kan niet aansprakelijk ge-steld worden voor schade die werd ver-oorzaakt doordat de aardleiding onder-broken was of gewoon ontbrak. Er zijn elektrische schokken mogelijk. ~Gebruik de koffiezetautomaat enkelin ingebouwde toestand, zodat elek-trische onderdelen niet kunnen wordenaangeraakt. Maak de aansluitdoostijdens inbouw en uitbouw, bijv. vooronderhoudswerken, stroomloos. ~Gebruik geen verlengkabels ofstopcontactenblokken om dekoffiezetautomaat aan te sluiten op hetelektriciteitsnet.
~Op de tweede steekaansluitbus aande achterzijde van de CVA 5060 magenkel een Miele-bordenwarmer (ser-viesverwarmer) van het model EGW4000-14, -29 en 5000-14 worden aan-gesloten. Anders zou dekoffiezetautomaat beschadigd raken. ~Als het toestel is ingebouwd achtereen meubeldeur, mag het alleen wor-den gebruikt wanneer de meubeldeuris geopend. Sluit de meubeldeur nietterwijl het toestel in werking is. ~De koffiezetautomaat mag niet ge-bruikt worden op een beweegbareplaats (bv. schip). Opmerkingen omtrent uw veiligheid11.
~Alleen gekwalificeerde vakmensenmogen installatie-, onderhouds- enherstellingswerken uitvoeren. Door on-deskundig uitgevoerde installatie-,onderhouds- of herstellingswerken kun-nen er voor de gebruiker aanzienlijke ri-sico's ontstaan waarvoor de fabrikantniet aansprakelijk kan worden gesteld. ~Laat u de koffiezetautomaat tijdensde garantieperiode herstellen, dan magdat enkel gebeuren door een technicusdie door de fabrikant erkend is. Andersis er bij schade achteraf geen aan-spraak meer op garantie. ~Laat defecte onderdelen enkelvervangen door origineleMiele-wisselstukken. Enkel dan bent uzeker dat ze ten volle voldoen aan deeisen die Miele qua veiligheid stelt. ~De koffiezetautomaat is pas stroom-loos wanneer aan een van deze voor-waarden is voldaan:– De desbetreffende zekering in uwzekeringenkast is uitgeschakeld.
– De desbetreffende schroefzekeringin uw zekeringenkast is helemaal uit-gedraaid. – De stekker van de koffiezetautomaatis uitgetrokken. Trek daarbij niet aan de kabel, welaan de stekker. ~Open in geen geval de behuizingvan de koffiezetautomaat. Als aan-sluitingen die onder spanning staanworden aangeraakt, en als de elek-trische en de mechanische constructiewordt gewijzigd, bestaat er gevaar voorelektrocutie. Bovendien kunnen erfunctiestoringen in de koffiezetautomaatoptreden. ~Bij een gecombineerde inbouwmoet onder het toestel een dichte tus-senplank worden aangebracht (behalvein combinatie met een inbouwbordenw-armer (serviesverwarmer)). Veilig gebruikOpgepast. Er is gevaar voor ver-branding. De uitlopende vloeistoffenzijn zeer heet. Kijk nooit rechtstreeks of met op-tische instrumenten in de straal vande verlichting.
~Voor de eerste drank wordt bereid,is het zeer belangrijk dat de toevoerlei-dingen en de melkleidingen wordendoorgespoeld en dat dekoffiezetautomaat en de roestvrijstalenmelkrecipiënt grondig worden gerei-nigd. ~Giet enkel koud vers drinkwater inhet waterreservoir.
Warm of heet waterof andere vloeistoffen kunnen dekoffiezetautomaat beschadigen. Ververs het water dagelijks om kiemvor-ming te voorkomen. ~Gebruik nooit mineraalwater. Mine-raalwater verkalkt de koffiezetautomaatte sterk, zodat deze beschadigd raakt. ~Gebruik nooit water afkomstig uitomkeerosmosesystemen. Het toestelkan anders schade oplopen. Opmerkingen omtrent uw veiligheid12.
~Giet nooit iets anders dan gebrandeespresso- of koffiebonen in het bonen-reservoir. Ook gemalen koffie mag uniet in het koffiebonenreservoir gieten. De koffiemolen zou anders beschadigdraken. ~Doe nooit iets anders dan koffiepoe-der of reinigingstabletten voor het filter-systeem in de koffiepoedertrechter. An-ders zou de koffiezetautomaat bescha-digd raken. ~Gebruik nooit melk mettoevoegingen. Toevoegingen met veelsuiker verstoppen de melkleidingen. Het toestel raakt daardoor beschadigd. ~Suiker beschadigt het toestel onher-roepelijk. Bonen die voorbehandeld zijn metkaramel, suiker e. d. , en andere suiker-houdende dranken mogen dus niet indit toestel worden gedaan. ~Hou nooit een kopje met een bran-dend mengsel van alcohol en koffie on-der de centrale uitlaat van dekoffiezetautomaat. Dekunststofonderdelen van dekoffiezetautomaat kunnen daardoorvlam vatten en smelten.
~Het hete water en de stoom kunnenbrandwonden veroorzaken. Gebruikdeze functies dus uiterst voorzichtig. Hou nooit lichaamsdelen onder de hetestoom of het hete water. Reinig ookgeen voorwerpen met behulp van dekoffiezetautomaat. ~Gebruik in geen geval een stoomrei-niger om de koffiezetautomaat te reini-gen. De stoom kan op stroomvoerendeonderdelen van de koffiezetautomaatterechtkomen en een kortsluiting ver-oorzaken. ~Reinig de koffiezetautomaat dage-lijks om kiemvorming te voorkomen. Met uitzondering van het filtersysteem,het bonenreservoir, de roestvrijstalenmelkrecipiënt, het deksel van de roest-vrijstalen melkrecipiënt en het dekselvan de centrale uitlaat zijn alle onder-delen geschikt voor de afwasautomaat. ~De koffiezetautomaat moet afhanke-lijk van het kalkgehalte van het waterregelmatig worden ontkalkt met hetmeegeleverde ontkalkingsmiddel.
~Gebruik voor het ontkalken enkel dedoor Miele ontwikkelde ontkalkingsta-bletten en hou rekening met de meng-verhouding van het ontkalkingsmiddel. Anders zou de koffiezetautomaat be-schadigd raken. ~Afhankelijk van het vetgehalte vande gebruikte koffiesoort kan het filter-systeem verstopt raken. Reinig het fil-tersysteem dan ook om de ca. 200 por-ties met een reinigingstablet (dit wordtop het display aangegeven). ~Het espresso-/koffiebezinksel hoortthuis bij het GFT-afval of op de com-posthoop, niet in de afvoer van eengootsteen. Hierdoor zou de afvoer ver-stopt kunnen raken. Opmerkingen omtrent uw veiligheid13.
~Hang niet aan de geopende toestel-deur en belast ze niet. Er kan andersschade aan de koffiezetautomaat optre-den.~Het toestel is ontwikkeld voor eenomgeving met een temperatuurbereikvan +15 °C tot +60 °C. Gebruik het toe-stel niet in een omgeving die niet vol-doet aan dit temperatuurbereik!De fabrikant is niet aansprakelijkvoor schade die ontstaan is doordatdeze veiligheidsrichtlijnen niet inacht werden genomen.Opmerkingen omtrent uw veiligheid14
Voor u met het toestel omgaat, dient uer zich mee vertrouwd te maken. Dankunt u het achteraf bedienen zoals udat wenst en alle functies juist ge-bruiken!BedieningstoetsenU kunt deze koffiezetautomaat bedie-nen door de sensortoetsen aan te ra-ken.
Er zijn vijf sensortoetsen (hiernakortweg "toetsen" genoemd):sAan-uittoets: Met deze toets kunt uhet toestel in- en uitschakelen< > Linker- en rechterpijltjestoets:Met deze toetsen kunt u door deprogrammapunten bladerenOK Met deze toets kunt u hetgeselecteerde programmapuntbevestigen, instellingen opslaan-Toets voor heet waterDisplayEspressoqr nH I J LmCIn het hoofdmenu worden de volgendesymbolen weergegeven:qEspressorKoffieHCappuccinoILatte macchiatoJHete melkLMelkschuimnGebruikersprofiel voor maximaalnegen verschillende gebruikersGOnderhoudsprogramma's voor demelkleidingen, het filtersysteem,het ontkalken van het toestel,het spoelen van het toestelCInstellingen: eigen instellingenprogrammeren^Met de pijltjestoetsen selecteert ueen programmapunt op het display.Wanneer het gewenste programma-punt geselecteerd is (helder verlicht),raakt u de OK-toets aan.Het toestel voor het eerstgebruikenVoorafgaand aan het eerste gebruikdient u de koffiezetautomaat correctop te stellen en aan te sluiten.
Raad-pleeg hiertoe de rubrieken "Elek-trische aansluiting" en"Inbouwaanwijzingen". Vervolgensreinigt u het toestel. Raadpleeg hier-toe de rubriek "Reiniging en onder-houd".Verwijder eventuele beschermfoliesaan de voorzijde van het toestel.Toestel inschakelen^Raak de aan-uittoets s aan om hettoestel in te schakelen.Als u het toestel voor het eerst inscha-kelt via de hoofdschakelaar, verschijntop het display kort eenwelkomstscherm en andere informatie.De informatie wordt telkens als u hettoestel inschakelt weergegeven. Hetwelkomstscherm verschijnt niet meerzodra u met het toestel 5 koffiedrankenhebt bereid:Snelstartgids15
MíeleWillkommenDe dat u het toestelallereerste keer gebruikt, verschijnt na hetwelkomstscherm een verzoek om eentaal te kiezen:^Raak de rechter- of linkerpijltjestoetsaan tot op het display de gewenstetaal wordt weergegeven.^Raak de OK-toets aan.De gewenste taal is nu ingesteld.Vervolgens wordt u gevraagd hettijdformaat in te stellen.^Raak een van de pijltjestoetsen aantot op het display het gewenstetijdformaat (12-uurs- of24-uurs-formaat) geselecteerd is.Raak vervolgens de OK-toets aan.^Stel de in.
Stel met dedagtijd pijltjestoetsen eerst de uren in, raakde OK-toets aan en stel vervolgensook de minuten in.^Geef nu op wanneer de dagtijd moetworden weergegeven en raak vervol-gens de OK-toets aan:–"Aan": Hiermee wordt de dagtijd ookweergegeven wanneer het toesteluitgeschakeld is.–"60 seconden aan": Hiermee wordtde dagtijd nog 60 seconden weerge-geven wanneer u het toestel uitscha-kelt.–"Geen weergave": Hiermee wordthet display onmiddellijk donker wan-neer u het toestel uitschakelt.^Er wordt weergegeven dat uw toestelover communicatiemogelijkheden be-schikt. Bevestig deze melding met deOK-toets.Als alles correct is ingesteld, verschijntop het display de melding dat deeerste ingebruikname succesvol isvoltooid.^Bevestig deze melding met deOK-toets.Ga vervolgens te werk zoalsbeschreven in de gebruiks-aanwijzing om eigen instel-lingen te programmeren en uw toestelgoed te leren kennen.
Neem daar wattijd voor. U gaat immers veel meergenoegen beleven aan uw toestel als uhet goed kent!Toestel uitschakelen^ sRaak de aan-uittoets aan om hettoestel uit te schakelen.Als de functie "Spoelautomaat" op"Aan" is ingesteld en er is eenkoffiedrank of drank met melk be-reid, begint het toestel te spoelen.Pas daarna wordt het toestel uitge-schakeld!Snelstartgids16
Voor u het waterreservoir en het bo-nenreservoir vult, dient u het toestelgrondig te reinigen (zie "Reinigingen onderhoud").Stel in elk geval de waterhardheidvan uw water in (zie "Instellingen:eigen instellingen programmeren" -"Waterhardheid instellen").Waterreservoir vullenVoor een lekkere koffie is nietalleen de bonensoort, maarook een goede waterkwaliteitvan groot belang. Maak het waterreser-voir daarom elke dag leeg en vul hetmet vers water.Heet water of andere vloeistoffenkunnen het toestel beschadigen.Giet dagelijks uitsluitend koud zuiverdrinkwater in het waterreservoir. Ge-bruik .
Mineraal-nooit mineraalwaterwater verkalkt het toestel te sterk,zodat het beschadigd raakt.^Open de deur van het toestel.^Trek het waterreservoir langs vorenuit.^Neem het deksel af en vul het water-reservoir tot aan de markering "Max."met koud, zuiver drinkwater.Het ventiel op het waterreservoirzorgt ervoor dat er geen water kanuitlopen.^Sluit het deksel en schuif het waterre-servoir volledig naar achteren in hettoestel, tot het waterreservoir ver-grendeld zit.Het waterreservoir moet vergrendeldzijn en moet juist in het toestel zitten,zodat het ventiel niet lekt. Als u devergrendeling (klik) niet hebt ge-hoord of als het waterreservoir ietste veel naar voren of te hoog staat,gaat u na of het oppervlak waarophet waterreservoir wordt geplaatstvuil is. Zo ja, dan reinigt u het opper-vlak.Waterreservoir en bonenreservoir vullen17
Bonenreservoir vullenGiet enkel gebrande espresso- ofkoffiebonen in het bonenreservoir.Alle andere zaken - ook gemalenkoffie - beschadigen de koffiemolen.Bonen die met karamel, suiker e.d.voorbehandeld zijn, en alle anderesuikerhoudende dranken mogen nietin het toestel worden gegoten, wantde suiker beschadigt het toestel on-herroepelijk.^Trek het bonenreservoir uit.^Schuif het deksel naar achteren envul het bonenreservoir met gebrandekoffiebonen.^Schuif het deksel weer helemaal naarvoren.^Plaats het bonenreservoir helemaal inhet toestel en sluit de deur van hettoestel.Waterreservoir en bonenreservoir vullen18
Voor u met de dagelijkse drankbe-reiding begint, is het zeer belangrijkdat de toevoerleidingen worden ge-spoeld. Dit gebeurt automatischwanneer de functie "Spoelautomaat"op "Aan" is ingesteld en het toestelkoud staat.
Na het opwarmen loopter heet water uit de centrale uitlaatin de opvangschaal.Als de functie "Spoelautomaat" op"Uit" is ingesteld, spoelt u de toe-voerleidingen via het programma-punt "Onderhoud" (zie de rubriek"Reiniging en onderhoud").Toestel inschakelen^ sRaak de aan-uittoets aan.De volgende melding wordt weergege-ven:OpwarmfaseAls de functie "Spoelautomaat" op "Aan"staat (fabrieksinstelling), verschijnt nahet opwarmen:Apparaat spoeltEr komt water uit de centrale uitlaat.Vervolgens wordt het hoofdmenu weer-gegeven op het display:Espressoqr nH I J LmCKopjes voorverwarmenDe smaak van espresso en alle anderedranken ontwikkelt zich beter en blijftlanger behouden als de kopjes warmzijn.
Vooral het aroma van espressoverdraagt geen koudeschok.Hoe kleiner de hoeveelheid koffie enhoe dikker de wand van het kopje, hoebelangrijker het is dat het kopje wordtvoorverwarmd.^Plaats het op te warmen kopje onderde uitlaat voor heet water.^Raak de toets voor heet water aan.^Laat een kleine hoeveelheid heet wa-ter in het kopje lopen om het te ver-warmen.^Raak de OK-toets aan om de water-toevoer te stoppen.^Giet het kopje leeg en bereid eenkoffie of espresso.Dranken bereiden19
Hoogte van de centrale uitlaatregelenU kunt de hoogte van de centrale uit-laat instellen, zodat de dranken zo snelmogelijk in het kopje terechtkomen endus niet te snel afkoelen.
Bovendienblijven de crema en het schuim beterbehouden als de vulafstand klein is:^Trek de centrale uitlaat langzaamomlaag.Espresso en koffie van versgemalen bonen bereidenAls u liever een grotere ofkleinere portie wilt dan devooraf ingestelde portie voorespresso en koffie, kunt u de portie zelfinstellen (zie "Hoeveelheid programme-ren: porties instellen").U bereidt espresso, koffie, dubbele es-presso en dubbele koffie op dezelfdemanier:^Plaats een kopje onder de centraleuitlaat.De dranken lopen altijd tegelijk doorbeide schenktuitjes!Espressoqr nH I J LmC^Selecteer met de pijltjestoetsen degewenste dranksoort en raak éénkeer de OK-toets aan.Het toestel maalt nu de koffiebonen,bevochtigt het poeder (als de functie"Bevochtigen" is ingeschakeld) en degewenste drank loopt uit de centraleuitlaat.Open de toesteldeur niet tijdens hetbevochtigen.
Dubbele bereidingAls u een dubbele portie koffie of es-presso of twee porties tegelijk wilt be-reiden,^raakt u een tweede keer deOK-toets aan wanneer wordt ge-vraagd of u een dubbele bereidingwilt.De twee porties worden altijd achter-eenvolgens bereid.^Wilt u twee kopjes tegelijk vullen, danplaatst u een kopje onder elk schenk-tuitje.Bereiding onderbreken^Raak de OK-toets aan wanneer"Stoppen" wordt weergegeven op hetdisplay.De bereiding wordt onmiddellijk stop-gezet.Espresso en koffie metkoffiepoeder bereidenVullen met koffiepoederAls u espresso of koffie met koffiepoe-der wilt bereiden, kunt u het koffiepoe-der via de speciaal daartoe bestemdepoedertrechter in het toestel doen.^Trek de afdekking voor depoedertrechter volledig uit het toestelen klap het deksel van depoedertrechter omhoog ( ).a^Giet met de meegeleverde koffielepel1 afgestreken lepel koffiepoeder inde poedertrechter ( ) en sluit debtrechter.Plaats de afdekking in het toestel ensluit de deur.Gemal.
koff. bereiden?JaNee^Raak een van de pijltjestoetsen aantot "Ja" is geselecteerd.Het display gaat naar het hoofdmenuen u kunt een dranksoort selecteren.Dranken bereiden21
Als u ingeen koffiepoederhet toestel hebt gedaan,dient u tein elk geval "Nee" selecteren, want anders gaat het toe-stel ervan uit dat er koffiepoeder in hettoestel zit. Dan zou er bij de volgendekoffiebereiding enkel water uit het toe-stel komen!Drank bereiden^Plaats een kopje onder de centraleuitlaat.^Raak de OK-toets aan.Het toestel bevochtigt de espresso ofkoffie en de gewenste drank loopt uitde centrale uitlaat.Open de toesteldeur niet tijdens hetbevochtigen. Het toestel zou be-schadigd raken!Het toestel schakelt na de bereidingautomatisch werkingover naar met bonen !Bereiding onderbreken^Raak tijdens de bereiding deOK-toets aan.De bereiding wordt onmiddellijk stop-gezet.Tijdens de bereiding met koffiepoe-der kunt u slechts portie tegelijkéén bereiden.
Het toestel gebruikt altijdde volle portie poeder die u in depoedertrechter hebt gedaan om ééndrank te bereiden!Dranken met melkOpmerkingen over de roestvrijstalenmelkrecipiëntDe roestvrijstalen melkrecipiënt isgeïsoleerd, zodat de melk enige tijdkoud blijft. Bij een omgevingstempera-tuur van ca. 20 °C wordt melk van 6 °Cca. 11-12 uur onder 13 °C gehouden.Om goed melkschuim te bereiden,moet de melk kouder dan 13 °C zijn.Als een serviesverwarmer is ingebouwdonder de koffiezetautomaat, wordt dekoelduur van de melk korter!Vul de roestvrijstalen melkrecipiëntniet tot aan de hals, maar maximaaltot ca. 2-3 cm eronder!Zorg ervoor dat de hals en de bo-venrand schoon blijven. Dit zoweltijdens het vullen als tijdens hettransporteren.
Wilt u dranken met melk kunnen berei-den,^dan plaatst u het deksel op de roest-vrijstalen melkrecipiënt en draait uhet deksel er in tegenwijzerzin op,totdat het vastklikt.^Opent u de toesteldeur en plaatst ude melkrecipiënt in het toestel,^sluit u de toesteldeur.Cappuccino, latte macchiato, hetemelk, melkschuim^Plaats een geschikte recipiënt onderbeide schenktuitjes.U bereikt een optimaal resul-taat voor de latte macchiatodoor het glas zo onder deschenktuitjes te plaatsen dat de es-presso in het midden van het melk-schuim loopt.Cappuccinoq r HI J L Cnm^Raak de rechterpijltjestoets aan omhet symbool voor de dranksoort teselecteren en raak vervolgens éénkeer de OK-toets aan.^Om de ,bereiding te onderbrekenraakt u de OK-toets opnieuw aan.U kunt de hoeveelheid van de ver-schillende bestanddelen van dedranken (espresso, melkschuim,hete melk) zelf bepalen.
Dranken voor een eigengebruikersprofielMet de gebruikersprofielen kunt u dewater-, melk- en koffiehoeveelheid, detemperatuur en de functie "Bevoch-tigen" afstemmen op uw eigen smaaken die van uw gasten (zie "Gebruikers-profielen instellen").Als u al een eigen gebruikersprofielhebt ingesteld, kunt u om een drank tebereiden eerst uw profiel selecteren.Gebruikersprofielq r H I J LnmC^Raak een van de pijltjestoetsen aanom "Gebruikersprofiel" te selecterenen raak vervolgens de OK-toets aan.^Selecteer met de pijltjestoetsen "Kie-zen" en raak vervolgens de OK-toetsaan.^Selecteer met de pijltjestoetsen hetgewenste gebruikersprofiel en raakvervolgens de OK-toets aan.Op de bovenste regel vanhet display verschijnt eengroot gebruikerssymbool ,nom aan te geven dat een gebruiker isgeselecteerd!U kunt het toestel nu net zoals methet standaardgebruikersprofiel ge-bruiken.Na de bereidingVoordat u het toestel voor een langereperiode uitschakelt, reinigt u de toe-voerleidingen, het filtersysteem, deschenktuitjes en de melkleidingen (zie"Reiniging en onderhoud" - "Systeemspoelen" en "Melkleidingen reinigen").Dranken bereiden24
Voor een goede espresso of koffie meteen vaste en gelijkmatige crema zijnniet alleen de kwaliteit, de druk en detemperatuur van het water of de kwali-teit van de bonen bepalend, maar ookde maalgraad en de koffiehoeveelheid.De crema moet een gelijkmatige,hazelnootbruine kleur hebben, die inhet gunstigste geval mag doortrokkenzijn van donkere strepen (tijgerstrepen).De koffiehoeveelheid kunt u instellenvia de aanwijzingen onder "Instellingen:eigen instellingen programmeren" -"Koffiehoeveelheid instellen".Wijzig de maalgraad voorzichtig enaltijd slechts één stand tegelijk , enlaat de bonen dan eerst malen vooru de maalgraad in de volgendestand zet! Het toestel kan andersschade oplopen.U kunt aan de hand van een aantalkenmerken bepalen of de maalgraadmoet worden gewijzigd:De espresso of koffie loopt te snel inhet kopjeDe bonen worden te grof gemalen.
Dedruk kan niet juist worden opgebouwd.Stel een lagere maalgraad in, zodat debonen fijner zullen worden gemalen.De espresso of koffie loopt slechtsdruppelsgewijs in het kopjeDe bonen worden te fijn gemalen. Bitte-re stoffen komen los uit de koffie. Steleen hogere maalgraad in, zodat de bo-nen grover zullen worden gemalen.De crema heeft een gelijkmatigemaar witgele kleurDe bonen worden te grof gemalen. Steleen lagere maalgraad in, zodat de bo-nen fijner zullen worden gemalen.De crema is donkerbruin (bijna zwart)aan de ene kant en wit aan de anderekantDe bonen worden te fijn gemalen.
Steleen hogere maalgraad in, zodat de bo-nen grover zullen worden gemalen.Maalgraad wijzigen^Schuif de maalgraadhendel in hettoestel maximaal één stand naar links(fijne maling) of één stand naarrechts (grove maling).Als u de maalgraad wijzigt, merkt u dui-delijk vergrendelstanden op.^Als de hendel blokkeert, sluit u hettoestel en bereidt u een espresso.Daarna kunt u de maalgraad weer wijzi-gen.Maalgraad instellen25
U kunt het toestel in enkele eenvoudigestappen zo programmeren dat het opti-maal op uw wensen aansluit.Het menu "Instellingen"Om toegang te krijgen tot de verschil-lende programmapunten,Instellingen Fq r H I J LnmC^raakt u de rechterpijltjestoets aan tothet programmapunt "Instellingen "Fwordt weergegeven. Raak vervol-gens de OK-toets aan.^Raak een van de pijltjestoetsen aantot het gewenste programmapunt ge-selecteerd is.^Raak de OK-toets aan om hetgeselecteerde programmapunt teopenen.Een vinkje geeft aan welke instellingmomenteel geprogrammeerd is.Overzicht van alle mogelijke instel-lingenTaal : FU kunt kiezen uit 22 verschil-lende talen.Dagtijd: Weergave (aan, uit),tijdformaat (12-uurs- of 24-uurs for-maat),instellen.Timer: Instellen, activeren.
Onder "In-stellen" vindt u de volgende mogelijkhe-den:–Inschakelen om: Het toestel wordtop een vooraf ingesteld tijdstip inge-schakeld.–Uitschakelen na: Het toestel wordtna een vooraf ingestelde tijdsduuruitgeschakeld. U kunt een waardevan 15 minuten tot 9 uur instellen.–Uitschakelen om: Het toestel wordtop een vooraf ingesteld tijdstip uitge-schakeld.Koffiekan: 3 tot 8 tassen.Hoeveelh. progr.: Espresso, koffie,cappuccino, latte macchiato, hetemelk, melkschuim en heet water.
Meerinformatie hierover vindt u in de rubriek"Hoeveelheid programmeren: porties in-stellen".Koffiehoeveelheid: U kunt een ver-schillende koffiehoeveelheid instellenvoor espresso, koffie, cappuccino enlatte macchiato.Bevochtigen: Lang, normaal, niet.Temperatuur: U kunt de temperatuurvoor espresso, koffie, cappuccino, lattemacchiato en heet water instellen vanminimaal tot maximaal.Spoelautomaat: Aan, uit.Stoomsysteem: Aan, uit.Verlichting: Lichtsterkte.Info: Aantal bereide dranken, resterendaantal drankbereidingen tot ontkalking.Veiligheid: Vergrendeling (uit, aan).Instellingen: eigen instellingen programmeren26
Waterhardheid: Zacht 1, gemiddeld 2,hard 3, zeer hard 4.Display: Contrast, lichtsterkte.Volume: Geluidssignalen, toetsgeluid.Serviesverwarmer (alleen CVA 5060):Automatisch, aan, uit.Handelaar: Demo-functie, uit.Fabrieksinstellingen: Alle fabrieksin-stellingen van het toestel herstellen enalle gebruikersprofielen wissen.Selecteer "Terug " als u terugAnaar het bovenliggende program-mapunt wilt.Meer informatie over de afzonder-lijke programmapunten vindt u in devolgende rubrieken.Taal kiezenOm alle tekst op het display in uw taalweer te geven, selecteert u de ge-wenste taal.^Selecteer in het hoofdmenu het pro-grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan.InstellingenTaal FDagtijd^Raak de OK-toets aan.^Raak een van de pijltjestoetsen aantot de gewenste taal geselecteerd is.^Raak de OK-toets aan.De instelling wordt automatisch opge-slagen en het display keert terug naarhet vorige scherm.Alle tekst op het display worden voort-aan weergegeven in de taal die u hebtgeselecteerd.Als u per ongeluk een verkeerde taalhebt geselecteerd, zoekt u naar hetvlaggetje om het programmapuntF"Taal" weer te openen.Instellingen: eigen instellingen programmeren27
Dagtijd instellen^Selecteer in het hoofdmenu het pro-grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan.InstellingenDagtijdTimer^Raak de rechterpijltjestoets aan om"Dagtijd" te selecteren en raak vervol-gens de OK-toets aan.U hebt nu drie instelmogelijkheden:WeergaveU kunt de weergave van de dagtijd in-of uitschakelen:^Selecteer "Weergave" met depijltjestoetsen.U kunt kiezen uit drie instellingen:– : Hiermee wordt de dagtijd ook"Aan"weergegeven wanneer het toesteluitgeschakeld is.–"60 seconden aan": Hiermee wordtde dagtijd nog 60 seconden weerge-geven wanneer u het toestel uitscha-kelt.–"Geen weergave": Hiermee wordthet display onmiddellijk donker wan-neer u het toestel uitschakelt.^Selecteer de gewenste instelling enraak vervolgens de OK-toets aan.Tijdformaat^Selecteer "Tijdformaat" met depijltjestoetsen.^Raak de rechterpijltjestoets aan omhet 24-uurs-formaat of het12-uurs-formaat te selecteren.^Raak de OK-toets aan wanneer hetgewenste tijdformaat geselecteerd is.Het tijdformaat wordt opgeslagen.Instellen^Selecteer "Instellen" met depijltjestoetsen.^Stel met behulp van de pijltjestoetseneerst de uren in.
Raak vervolgens deOK-toets aan.^Stel met behulp van de pijltjestoetsenook de minuten in. Raak vervolgensde OK-toets aan.De dagtijd wordt opgeslagen.U kunt de dagtijd instellen ende weergaveopties wijzigenwanneer dekoffiezetautomaat uitgeschakeld is.Daartoe gaat u als volgt te werk:^Raak de OK-toets aan (het toestelmoet uitgeschakeld zijn).^Selecteer "Dagtijd" en raak vervol-gens de OK-toets aan.U kunt nu "Weergave" of "Instellen"selecteren en de gewenste wijzigingenaanbrengen.^Raak de OK-toets aan om de instel-ling op te slaan.Instellingen: eigen instellingen programmeren28
Timer instellen^Selecteer in het hoofdmenu het pro -grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan. InstellingenTimerKoffiekan^Raak de rechterpijltjestoets aan om"Timer" te selecteren en raak vervol -gens de OK-toets aan. ^Selecteer met de pijltjestoetsen "In -stellen" en raak vervolgens de OK-toets aan. U hebt nu drie instelmogelijkheden:Inschakelen omU kunt bepalen wanneer uw toestel au-tomatisch moet worden ingeschakeld,bijv. 's morgens voor het ontbijt. ^ Selecteer met de pijltjestoetsen "In-schakelen om" en raak vervolgens deOK-toets aan. ^Stel met behulp van de pijltjestoetseneerst de uren in. Raak vervolgens deOK-toets aan. ^Stel met behulp van de pijltjestoetsenook de minuten in. Raak vervolgensde OK-toets aan. Het toestel wordt dagelijks op het ge -wenste tijdstip ingeschakeld als u detimer hebt geactiveerd (zie "Active -ren").
Als de functie "Spoelautomaat" op"Aan" ingesteld is, wordt het toestelaltijd automatisch kort gespoeldwanneer het wordt ingeschakeld. Als de vergrendeling ingeschakeldis, wordt het toestel op het ingeniet -stelde tijdstip ingeschakeld. Als het toestel 3 keer automatisch isingeschakeld zonder dat het is ge -bruikt (dranken of heet water), wordthet toestel niet meer automatisch in -geschakeld. De geprogrammeerdetijden blijven wel in het geheugenstaan en worden weer geactiveerdzodra u het toestel handmatig in-schakelt. Op die manier wordt ver-meden dat het toestel elke dagwordt ingeschakeld als u bij langdu-rige afwezigheid (vakantie) vergetenbent de inschakeltijd te wissen. Uitschakelen naAls u energie wilt besparen, kunt u viahet programmapunt "Uitschakelen na"een bepaalde tijdsduur instellen waar -na het toestel automatisch wordt uitge -schakeld.
U kunt een waarde van 15minuten tot 9 uur instellen. Als het toe -stel na een bereiding niet meer wordtgebruikt, wordt het na de ingestelde tijdautomatisch uitgeschakeld. ^Selecteer met de pijltjestoetsen "Uit -schakelen na" en raak vervolgens deOK-toets aan.
^Stel met behulp van de pijltjestoetseneerst de uren in. Raak vervolgens deOK-toets aan.^Stel met behulp van de pijltjestoetsenook de minuten in. Raak vervolgensde OK-toets aan.Het toestel wordt na de gewenste tijduitgeschakeld!Als de functie "Spoelautomaat" op"Aan" is ingesteld en er is een drankbereid, wordt het toestel automa -tisch altijd één keer kort gespoeldvoor het wordt uitgeschakeld!Uitschakelen omAls u het toestel dagelijks gedurendeeen bepaalde tijd wilt gebruiken, kunt uopgeven op welk tijdstip uw toestel au-tomatisch moet worden uitgeschakeld.^ Selecteer met de pijltjestoetsen "Uit-schakelen om" en raak vervolgens deOK-toets aan.^Stel met behulp van de pijltjestoetseneerst de uren in. Raak vervolgens deOK-toets aan.^Stel met behulp van de pijltjestoetsenook de minuten in.
Raak vervolgensde OK-toets aan.Het toestel wordt dagelijks op het ge -wenste tijdstip uitgeschakeld als u detimer hebt geactiveerd (zie "Active -ren").Als de functie "Spoelautomaat" op"Aan" is ingesteld en er is een drankbereid, wordt het toestel automa -tisch altijd één keer kort gespoeldvoor het wordt uitgeschakeld!Activeren^Selecteer met de pijltjestoetsen "Acti -veren" en raak vervolgens de OK-toets aan.De programmapunten "Inschakelen om"en "Uitschakelen om" worden weerge -geven.Activeren8 Inschakelen om8 Uitschakel.
om^Selecteer het gewenste programma -punt met een van de pijltjestoetsen.Raak de OK-toets aan om het program-mapunt te activeren (vinkje) of deacti-veren (geen vinkje).^ Ga met een van de pijltjestoetsennaar "Overnemen" en raak vervolgensde OK-toets aan.^ Ga met een van de pijltjestoetsennaar "Terug " en raak vervolgensAde OK-toets aan.Instellingen: eigen instellingen programmeren30
Koffiekan (meerdere kopjeskoffie direct na elkaar maken)Met deze functie kunt u tot 8 kopjes kof -fie direct na elkaar maken (max. 1 l). Het zetten van de koffie verloopt vooralle kopjes automatisch. ^Selecteer in het hoofdmenu het pro -grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan. InstellingenKoffiekanHoeveelh. progr. ^Raak de rechterpijltjestoets aan om"Koffiekan" te selecteren en raak ver-volgens de OK-toets aan. ^ Selecteer met een van depijltjestoetsen hoeveel kopjes koffie uwilt maken (3 tot 8) en bevestig uwkeuze met OK. ^ Plaats een voldoende grote kan ofeen ander recipiënt onder de centra-le uitlaat en volg de instructies op hetdisplay. Elk kopje koffie wordt afzonderlijk ge -malen, gezet en uitgeschonken. Hetdisplay geeft de voortgang van het pro -ces weer. U kunt het proces op elk wil -lekeurig moment afbreken door deOK-toets ("Stoppen") aan te raken.
^Wanneer op het display Proces af -gerond wordt weergegeven, beves -tigt u met OK. Koffiehoeveelheid instellenDe koffiehoeveelheid is bepalend voorde sterkte van de smaak en voor decrema. De waarden voor de koffiehoeveelheidliggen, afhankelijk van de koffiesoort,tussen ongeveer 6 g en 14 g per kopje. Hoe hoger deze waarde, hoe sterker deespresso, koffie, latte macchiato ofcappuccino smaakt. Ook de crema wordt beïnvloed door dekoffiehoeveelheid:– Als de crema een gelijkmatige maarwitgele kleur heeft, is het mogelijkdat de koffiehoeveelheid te laag in-gesteld is. – Als de crema van donkerbruin (bijnazwart) aan de ene zijde tot wit aan detegenoverliggende zijde verloopt, ishet mogelijk dat de koffiehoeveelheidte groot is. U kunt de koffiehoeveelheidvolgens uw smaak verschil -lend instellen voor espresso,koffie, cappuccino en latte macchiato.
^Selecteer met een pijltjestoets dedrank waarvoor u de koffiehoeveel -heid wilt instellen en raak vervolgensde OK-toets aan. ^Stel met behulp van de pijltjestoetsende koffiehoeveelheid in op "Meer" of"Minder". ^Raak de OK-toets aan om de instel -ling op te slaan. Functie Bevochtigen instellenAls de functie "Bevochtigen" is inge -schakeld, wordt het koffiepoeder na hetmalen eerst met een kleine hoeveelheidheet water bevochtigd. Vervolgenswordt de resterende hoeveelheid wateronder hoge druk door het bevochtigdekoffiepoeder geperst. Hierdoor krijgt dekoffie een aanzienlijk intenser aroma. Als de functie "Bevochtigen" uitgescha-keld is, wordt het hete water direct on-der hoge druk door het koffiepoedergeperst. U kunt kiezen uit drie instellingen voor"Bevochtigen": "Normaal" (normale be -vochtiging), "Lang" (erg lange bevoch -tiging) of "Niet" (geen bevochtiging).
Bij van het toestel is levering "Bevoch -tigen" ingesteld op "Niet" (= geen). ^Selecteer in het hoofdmenu het pro -grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan. InstellingenBevochtigenTemperatuur^Raak de rechterpijltjestoets aan om"Bevochtigen" te selecteren en raakvervolgens de OK-toets aan. ^Raak een van de pijltjestoetsen aantot de gewenste instelling voor "Be -vochtigen" is geselecteerd. ^Raak de OK-toets aan om de instel -ling op te slaan. Temperatuur instellenOmdat er regionale verschillen bestaanvoor het drinken van koffie, kan het toe -stel worden ingesteld op verschillendetemperatuurbereiken. Als u in een ge -bied woont dat zich 2000 m boven hetnormaal nulpunt bevindt, moet u alletemperaturen lager instellen. Redenhiervoor is dat de luchtdruk anders is. Voor elke koffiedrank kunt u kiezen uitvijf temperatuurinstellingen, voor heetwater uit drie.
Niet elke koffie verdraagthoge temperaturen. Sommi-ge soorten reageren zo ge-voelig dat de cremavorming wordtbeïnvloed. ^Selecteer in het hoofdmenu het pro -grammapunt "Instellingen " en raakFvervolgens de OK-toets aan.
^Raak een van de pijltjestoetsen aantot de gewenste temperatuur is gese -lecteerd. ^Raak de OK-toets aan om de instel -ling op te slaan. Spoelautomaat instellenVoor de eerste dagelijkse bereiding vandranken is het zeer belangrijk dat detoevoerleidingen worden doorgespoeldom eventuele koffie- en melkresten teverwijderen. Als de functie "Spoelauto -maat" op "Aan" ingesteld is, wordt hetspoelprogramma automatisch gestartwanneer het toestel wordt ingeschakelden koud staat. Tegelijkertijd worden deleidingen voorverwarmd, want er wordtmet heet water gespoeld. Op het dis-play verschijnt een melding in die zin. Net voor het wordt uitgeschakeld, wordthet toestel ook automatisch gespoeldals er een drank is bereid. De functie "Spoelautomaat" is bij le-vering ingesteld op "Aan".
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Miele CVA 5060 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koffiezetapparaat Miele
Alle Miele Koffiezetapparaat handleidingen