Metabo HWA 4000 S Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Metabo HWA 4000 S (62 pagina’s), behorend tot de categorie Pomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 65 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Metabo HWA 4000 S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Metabo |
| Categorie: | Pomp |
| Model: | HWA 4000 S |
| Gewicht: | 12400 g |
| Vermogen: | 1300 W |
| Correct gebruik: | Watervoorraad |
| Maximum werkdruk: | 4.8 bar |
| Vloei-snelheid: | 4000 L/u |
| Maximale zuiging hoogte: | 8 m |
| Aanleverings-hoofd: | 48 m |
Handleiding Metabo HWA 4000 S – volledige tekst
24NEDERLANDS1. Het apparaat in een oogopslag 12354768910121113 15141 Drukaansluiting 2 Watervulschroef 3 Zuigaansluiting 4 Wateraflaatschroef 5 Pomp 6 hoofdschakelaar 7 Netsnoer met stekker ALet op! Bij vervuild transportme-dium aanzuigfilter gebruiken (zie "Leverbare toebehoren"). 3Opmerking: Bij deze pomp is een terug-slagklep aan de zuigaansluiting ra adzaam (zie "Leverbare toebeho-ren"). 8 Drukaansluiting 9 Hydromsat 10 Watervulschroef 11 Zuigaansluiting 12 Wateraflaatschroef 13 Pomp 14 hoofdschakelaar 15 Netsnoer met stekker XP0029H2.fm Handleiding NEDERLANDS
25NEDERLANDS1. Het apparaat in een oogopslag. 242. Lees dit eerst. 253. Toepassingsgebied en transportmedia. 254. Veiligheid. 254. 1 Voorgeschreven gebruik van het systeem. 254. 2 Algemene veiligheidsvoorschriften. 255. Voor het gebruik. 265. 1 Hydromaat monteren (aleen voor HWA). 265. 2 Plaatsing. 265. 3 Zuigleiding aansluiten. 265. 4 Drukaansluiting. 265. 5 Netaansluiting. 275. 6 Pomp vullen en aanzuigen. 276. Bediening. 276. 1 Pomp in bedrijf nemen. 276. 2 Pomp met hydromaat (HWA) in bedrijf nemen. 277. Onderhoud en service. 287. 1 Bij vorstgevaar. 287. 2 Apparaat demonteren en opbergen. 288. Problemen en storingen. 288. 1 Storingen lokaliseren. 289. Reparatie. 2810. Milieubescherming. 2811. Leverbaar toebehoren. 28/6212. Technische gegevens. 29Deze gebruiksaanwijzing werd zo gemaakt dat u snel en veilig met uw apparaat kunt werken.
Hier een kleine wegwijzer hoe u deze gebruiksaanwij-zing dient te lezen: L ees deze gebruiksaanwijzing vóór de ingebruikneming geheel door en besteed daarbij vooral aandacht aan het hoofdstuk "Veiligheidsvoorschrif-ten”. D eze gebruiksaanwijzing richt zich tot personen met technische grond-kennis in het werken met apparaten zoals het hier beschreven apparaat. Wanneer u helemaal geeni ervaring met dergelijke apparaten heeft, dient u eerst de hulp van ervaren personen inroepen. Bewaar alle met het apparaat gele-verde documenten, zodat u deze bij behoefte kunt raadplegen. Bewaar het koopbewijs voor eventuele garantiegevallen. W anneer u het apparaat uitleent of verkoopt, geef dan alle meegele-verde documenten mee. Vo or beschadigingen die ontstaan omdat deze gebruiksaanwijzing niet werd opgevolgd, stelt zich de fabri-kant niet aansprakelijk.
Waarschuwing voor materiële schade. Opmerking: Aanvullende informaties. C ijfers in afbeeldingen (1 2 3, , ,. ) ke ntekenen afzonderlijke delen; zi jn doorlopend genummerd; re fereren naar de passende cij-fers tussen haakjes (1), (2) (3),. in de naburige tekst. Handelingen, waarbij op de volg-orde moet worden gelet, zijn door-gaand genummerd. Handelingen met willekeurige volg-orde zijn met een punt gekenmerkt. Opsommingen zijn met een streep gekenmerkt. Dit apparaat dient voor het transporteren van zuiver water in huis- en tuinomge-ving, voor beregening en besproeiing, a ls fontein-, regen- en gebruikswa-terpomp, vo or het leegpompen van zwemba-den, tuinvijvers en waterreservoirs. De maximaal toegestane temperatuur van het transportmedium bedraagt 35 °C. 4.
1 Voorgeschreven gebruik van het systeem Het apparaat mag niet worden gebruikt voor drinkwatervoorziening of het trans-porteren van levensmiddelen. Explosieve, ontvlambare, agressieve of schadelijke stoffen mogen niet worden getransporteerd. Het apparaat is niet geschikt voor indus-trieel gebruik. Wijzigingen aan het apparaat of het gebruik van onderdelen die niet zijn goedgekeurd en vrijgegeven door de fabrikant zijn niet toegelaten. Ieder ander gebruik geldt als onregle-mentair. Voor beschadigingen die door onreglementair gebruik ontstaan, over-neemt de fabrikant geen verantwoor-ding. 4. 2 Algemene veiligheids-voorschriften Kinderen, jonge mensen en personen die niet vertrouwd zijn met de inhoud van de handleiding mogen het apparaat niet gebruiken.
Bij gebruik aan zwembassins en tuinvij-vers en hun beschermbereik dient er reken ing te worden gehouden met de bepalingen volgens DIN VDE 0100 -702, -738. Als het apparaat wordt gebruikt voor de leidingwatervoorziening, moeten de wet-telijke water- en afvalwatervoorschriften conform DIN 1988 worden nageleefd.
Het volgende restrisico bestaat princi-pieel bij het bedrijf van pompen en druk-vaten - ze laten zich ook door veilig-heidsmaatregelen niet geheel verhe lpen. AGevaar door omgevingsinvloe-den. Stel het apparaat niet bloot aan regen. Gebruik het apparaat niet in een vochtige omgeving. Geb ruik het apparaat niet in ruimten waar explosiegevaar bestaat of in de buurt van ontvlambare vloeistof-fen of gassen. AGevaar door heet water. Als de uitschakeldruk van de drukscha-kelaar door slechte drukverhoudingen of door een defecte drukschakelaar niet wordt bereikt, kan het water in het appa-raat verhit raken door interne circulatie. Daardoor kunnen beschadigingen en lekke n optreden aan het apparaat en de aansluitleidingen, waardoor heet water kan ontsnappen. Verbrandingsgevaar. Apparaat max. 5 minuten tegen gesloten drukleiding laten werken.
Apparaat van het stroomnet schei-den en laten afkoelen. Correcte wer-king van de installatie laten contro-leren vooraleer deze opnieuw in gebruik te nemen. BGevaar door elektriciteit. Richt de waterstraal niet direct op het apparaat of andere elektrische delen. Levensgevaar door elektri-sche schok. Raak de netstekker nooit aan met natte handen. Trek de stekker nooit aan het snoer uit het stopcontact. Inhoudstafel2. Lees dit eerst. 3. Toepassingsgebied en transportmedia 4. Veiligheid.
26NEDERLANDS Het veiligheidswandcontactdoos of de steekverbinding met een verleng -kabel moeten zich in een overstro-mingsveilig bereik bevinden. Verlengsnoeren moeten een vol-doende grote aderdoorsnede bezit-ten (zie "Technische gegevens“). Kabeltrommels moeten volledig afgerold zijn. Netkabel en verlengkabel niet knik-ken, knellen, rukken of overrijden; tegen scherpe kanten, olie en hitte beschermen. Het verlengsnoer mag niet in con-tact komen met de te transporteren vloeistof. Netstekker uit het stopcontact trek-ken: vóór all e werkzaamheden aan het apparaat; wann eer zich personen in het zwembad of in de tuinvijver bevinden. AGevaar door gebreken aan het apparaat. Als u bij het uitpakken van het appa-raat transportschade vaststelt, dan moet u daar onmiddellijk uw leve-rancier van op de hoogte stellen. Neem het apparaat niet in bedrijf.
Controleer het toestel, vooral netka-bel en netsteker vóór iedere inge-bruikneming op eventuele beschadi-gingen. Levensgevaar door elek trische schok. Een beschadigd apparaat mag pas opnieuw worden gebruikt nadat het deskundig werd hersteld. Voer nooit zelf herstellingen uit aan het apparaat. Uitsluitend vakmen-sen mogen reparaties aan pompen en drukvaten uitvoeren. AOpgelet. Om waterschade te vermijden, bijv. overstroomde kamers, veroor-zaakt door storingen of gebreken van he t apparaat: Ge schikte veiligheidsmaatregelen plannen, bijv. : Alarminrich ting of opvangbekken met bewakingDe fabrikant aanvaardt geen aansprake-lijkheid voor eventuele schade die vero-orzaakt wordt door fo utief gebruik van het apparaat. overbe lasting van het apparaat door permanent gebruik. geb ruik of bewaring van het appa-raat zonder vorstbescherming.
het ui tvoeren van eigenmachtige veranderingen aan het apparaat. Reparaties aan elektrische appara-ten mogen alleen worden uitgevoerd door een elektromonteur.
het gebruik van onderdelen die niet door de fabrikant gecontroleerd en vrijgegeven zijn. het ge bruik van ongeschikt installa-tiemateriaal (armaturen, aansluitlei-dingen, enz. ). Geschikt installatiemateriaal: drukbe stendig (min. 10 bar) warmtebestendig (min. 100 °C)U kunt het apparaat makkelijk zelf plaat-sen en aansluiten. Raadpleeg in geval van twijfel uw han-delaar of een elektromonteur. 5. 1 Hydromaat monteren (aleen voor HWA)3Opmerking: Vóór de eerste ingebruikname moet de hydromaat worden aange-schroefd (afbeelding al naar uitvoering). 1. Controleren of de pomp uitgescha-keld en de netstekker van de pomp (18) niet ingestoken is. 2. Adapter (16) op de drukaansluiting van de pomp schroeven. 3. Hydromaat (17) op de adapter zet-ten en met wartelmoer vastschroe-ven. 4. Hydromaat zo uitrichten dat zijn bed ienzijde gemakkelijk bereikbaar is. 5.
Netstekker van de pomp (18) in de netkoppeling (19) van de hydromaat steken. 5. 2 Plaatsing Het apparaat moet op een horizon-tale, vlakke ondergrond staan, die geschi kt is voor het gewicht van het apparaat met watervulling. Om trillingen te vermijden, dient het apparaat op een elastische onder-grond te worden geplaatst. De montag eplaats moet goed ver-lucht zijn en beschermd tegen inwerking van weer en wind. Bij geb ruik aan en tuinvijverszwembaden moet het apparaat zo worden opgesteld dat het niet nat kan worden bij overstromingen en niet in het water kan vallen. Bijko-mende wettelijke voorschriften moe-ten worden nageleefd. 5. 3 Zuigleiding aansluiten 3Opmerking: Voor de aansluiting benodigt u eve ntueel verder toebehoren (zie "Leverbaar toebehoren"). ALet op. De zuigleiding moet zo worden g emonteerd dat ze geen mechanische kracht of interne spanning op de pomp uitoefent.
3Opmerking: Om te voorkomen dat bij uitge-schakelde pomp het water afloopt, is een terugslagklep aan te bevelen. Alle schroefverbindingen moeten met schroefdraadafdichtband wor-den afgedicht; lekkages veroorza-ken een luchtaanzuiging en reduce-ren of belemmeren de aanzuiging van water. -De zuigleiding dient ten minste 1" (25 -mm) binnendoorsnede te hebben; ze moet knik-, druk- en vacuümvast zijn. De zui gleiding moet zo kort mogelijk worden gehouden, omdat het trans-portvermogen met toenemende leng te van de zuigleiding afneemt. De zuigleiding moet naar de pomp toe constant stijgen om luchtblazen te voorkomen. De watertoevoe r moet verzekerd zijn, en het einde van de zuigleiding moet zich steeds in het water bevin-den. 5. 4 Drukaansluiting 3Opmerking: Voor de aansluiting benodigt u eventueel verder toebehoren (zie "Leverbaar toebehoren"). ALet op.
De drukleiding moet zo worden g emonteerd dat ze geen mechanische kracht of interne spanning op de pomp uitoefent. Alle schroefverbindingen moeten worden afgedicht met schroefdraad-5. Voor het gebruik 16171819.
27NEDERLANDSafdichtband om te verhinderen dat water ontsnapt. Alle delen van de drukleiding moe-ten drukbestendig zijn. Al le delen van de drukleiding moe-ten deskundig gemonteerd zijn. AB A3 De zuigleiding hoeft niet te wor-den gevuld, omdat de pomp zelfaanzui-gend is. Afhankelijk van de lengte van de leiding kan het een tijdje duren voor de druk is opgebouwd. 1. Draai er de watervulschroef samen met de dichting uit. 2. Giet langzaam zuiver water in de opening tot de pomp gevuld is. 3. Als u de aanzuigtijd wilt verkorten, kunt u ook de zuigleiding vullen. 4. Schroef er de watervulschroef sa men met de dichting opnieuw in. 5. Drukleiding openen (waterkraan resp. sproeier opendraaien), zodat bij het aanzuigen lucht kan ontsnappen. 6. Apparaat inschakelen (zie "Bedrijf"). 7. Schakel het apparaat uit zodra het water gelijkmatig uit de opening stroomt.
Pomp en zuigleiding moeten aangeslo-ten en gevuld zijn (zie "Voor de inwer-kingstelling"). A W anneer de motor niet start, de pomp geen druk opbouwt of soort-gelijke effecten optreden, schakel het apparaat uit - en probeer dan de storing te verhelpen (zie "Problemen en storingen"). Op de pompkarakteristiek kunt u de ver-houding aflezen tussen de drukhoogte en het debiet. (Pompkarakteristiek voor zuighoogte 0,5 m en 1"-zuigslang. ) (Pompkarakteristiek voor zuighoogte 0,5 m en 1"-zuigslang. ) (Pompkarakteristiek voor zuighoogte 0,5 m en 1"-zuigslang. ) 3 De pomp draait, zo lang de in-/uit-schakelaar is ingeschakeld. 1. Steek de netstekker in het stopcon-tact. 2. Schakel de pomp in met de Aan/Uit-schakelaar. 3. Drukleiding openen (waterkraan resp. sproeier opendraaien). 4. Controleer of er water uit de opening stroomt.
28NEDERLANDS1. Steek de netstekker in het stopcon-tact. 2. Controleren of het spanningslampje brandt. 3. Drukleiding openen. 4. Reset-toets indrukken. De pomp start. Wan neer na ongeveer 10 seconden geen water wordt getransporteerd, schakelt de hydromaat uit. Dan de reset-toets zo lang ingedrukt houden, tot water vrijkomt. Wanneer na ongeveer 3 minuten geen water vrijkomt, zuigleiding con-troleren. AAAls er kans op vorst bestaat, moet het apparaat samen met het toebe-horen worden gedemonteerd en opgeborgen (zie volgend hoofdstuk). 1. Schakel het apparaat uit en trek de netstekker uit het stopcontact. 2. Drukleiding openen (waterkraan resp. sproeier opendraaien), water geheel laten aflopen. 3. De hydromaat heeft de pomp uitge-schakeld. 4. Zuig- en drukleidingen van het app araat demonteren. 5. Apparaat in een vorstvrije ruimte (m in. 5 °C) opslaan. A Pomp niet ingeschakeld.
• Pomp aan in-/uitschakelaar inschakelen. Hydromaa t heeft uitgeschakeld. • Reset-toets indrukken. Wanneer na ongeveer 10 seconden geen water wordt getransp orteerd, reset-toets zo lang ingedrukt houden tot water vrijkomt. Er is gee n netspanning. • Controleer het snoer, de stekker, het stopcontact en de zekering. De netspanning is te laag. • Verlengkabel met voldoende aderdoorsnede gebruiken (zie "Technische gegevens"). Motor oververhit, motorbeveiliging geactiveerd. • Na het afkoelen wordt het appa-raat automatisch opnieuw inge-schakeld. • Zorg voor voldoende verluchting, hou d de ventilatieopeningen vrij. • Houd rekening met de maximale toevoertemperatuur. Motor bromt maar start niet. • Steek een schroevendraaier of dergelijke door de ventilatieope-ningen van de uitgeschakelde motor en draai aan het ventilator-wiel. Pomp ve rstopt of defect.
Zuigleiding lek. • Dicht de zuigleiding af, trek de schroefverbindingen aan. Zuighoogte te groot. • Houd rekening met de maximale zuighoogte. • Breng de terugslagklep aan en vul de zuig leiding met water. Aanzui gfilter (toebehoren) verstopt. • Reinigen, ev. vervangen. Teru gslagklep (toebehoren) geblok-keerd. • Reinigen, ev. vervangen. Waterlek tussen motor en pomp, schuifringdichting lek. • Vervang de schuifringdichting. Pomp verstopt of defect. • zie hoger. Zuigleiding lek of zuighoogte te groot. • zie hoger. Pomp ve rstopt of defect. • zie hoger. ADefecte apparaten kunt u aan de servi-cevestiging van uw land zenden. Het ad res vindt u in de lijst met onderdelen. Geef bij inzending voor reparatie een omschrij ving van het vastgestelde defect. Het verpakkingsmateriaa l kan volledig worden gerecycled.
Uitgediende apparaten en toebehoren be vatten een grote hoeveelheid voor recycling geschikte grond- en kunststof-fen. Voor dit apparaat krijgt u in de vakhan-del het volgende toebehoren. 3 Afbeeldingen en bestelnummers vindt u op het einde van de handleiding. Pompaa nsluitset (MSS 310 – HWA/P),compleet incl. dubbele nippel, terugslagklep, filter kort, wasbaar filterelement, spiraalslang 1 m com-pleet, schroefdraadafdichtband. Pompaa nsluitset (MSS 380 – HWW),compleet incl. dubbele nippel, terugsla gklep, filter lang, wasbaar filterelement, spiraalslang 1 m com-pleet, schroefdraadafdichtband. Pompaa nsluitset (MSS 200 – HWW/P),compleet incl. dubbele nippel, terugsla gklep, filter lang, wasbaar filterelement, spiraalslang 1 m com-pleet, schroefdraadafdichtband. Pompaa nsluitset (MSS 1000 – HWA),compleet incl.
29NEDERLANDS2) 7 m, compleet met snelschroef-verbinding en zuigkorf met voet-klep; Spiraalslang 1" (professioneel)1) 1,5 m, compleet, met aan beide zijden snelschroefverbinding; 2) 4 -m, compleet met snelschroefverbinding en zuigkorf met voet-klep; 3) 7 m, compleet met snelschroef-verbinding en zuigkorf met voet-klep; Metalen slang 500 mmMultiadapter 1"ideaal voor de aansluiting op een pomp met 1" IG-aansluiting(AG=buitendraad, IG=binnendraad) Hydrostop, voor het automatische uitschake-len bij watertekort, voorkomt het drooglopen van de pomp. Droogloop-stopschakelaar,met 10 m-kabel, voorkomt het drooglopen van de pomp bij aanzu-igen uit een reservoir, zwembad enz. Schroefdraadafdichtband, 12 m-rol. Filterelement wasbaar, kort; voor het mechanische voorfilterern van zand, herbruikbaar. Filterelement wasbaar, lang; voor het mechanische voorfilterern van zand, herbruikbaar.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Metabo HWA 4000 S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Pomp Metabo
Handleiding Pomp
Nieuwste handleidingen voor Pomp