Medion S35 (MD 11899) Handleiding

Medion Robotstofzuiger S35 (MD 11899)

Bekijk gratis de handleiding van Medion S35 (MD 11899) (150 pagina’s), behorend tot de categorie Robotstofzuiger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 10 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Medion S35 (MD 11899) of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/150
Bedienungsanleitung
Notice d‘utilisation
Gebruiksaanwijzing
Manual de instrucciones
Istruzioni per l‘uso
User manual
Smarter Saugroboter
Robot aspirateur intelligent
Slimme robotstofzuiger
Robot aspirador inteligente
Robot aspirapolvere smart
Smart robot vacuum cleaner
MEDION S35 (MD 11899)

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Medion
Categorie: Robotstofzuiger
Model: S35 (MD 11899)

Handleiding Medion S35 (MD 11899) – volledige tekst

55DEFRNLESITENInhoudsopgave1. Over deze gebruiksaanwijzing. 561. 1. Betekenis van de symbolen. 562. Gebruiksdoel. 573. Veiligheidsvoorschriften. 573. 1. Aanwijzingen over de accu/batterijen. 604. Inhoud van de levering. 625. Overzicht van het apparaat. 626. Vóór het eerste gebruik. 646. 1. Laadstation plaatsen. 646. 2. Accu opladen. 646. 3. Batterijen in de afstandsbediening plaatsen. 656. 4. Tijd instellen. 657. Stofzuigermodus. 658. Reinigingsprogramma’s. 668. 1. Programma toevallige reiniging. 668. 2. Programma spotreiniging. 668. 3. Programma hoekreiniging. 678. 4. Timerfunctie. 679. Schoonmaakschema maken. 6710. App-besturing. 6810. 1. Systeemvereisten. 6810. 2. Apparaat verbinden met de app. 6811. Reiniging en onderhoud. 6911. 1. Stofreservoir reinigen. 6911. 2. Zuigopening en borstel reinigen. 7011. 3. Zijborstels reinigen. 7111. 4. Loopwiel/aandrijfwielen reinigen. 7112.

561. Over deze gebruiks-aanwijzingHartelijk dank dat u voor ons product hebt gekozen. Wij wensen u veel plezier met het apparaat.Lees de veiligheidsvoorschriften aandachtig door voordat u het product in gebruik neemt. Neem de waarschuwingen op het apparaat en in de gebruiksaanwijzing in acht.Houd de gebruiksaanwijzing altijd binnen handbereik. Als u het apparaat verkoopt of doorgeeft, geef dan ook altijd deze gebruiks-aanwijzing mee, omdat deze een essentieel onderdeel is van het product.1.1. Betekenis van de symbo-lenNeem de waarschuwingen in acht als een Neem de waarschuwingen in acht als een paragraaf met één van de onderstaande paragraaf met één van de onderstaande waarschuwingssymbolen is gemarkeerd. De waarschuwingssymbolen is gemarkeerd.

GEVAAR!Waarschuwing voor direct le-vensgevaar!WAARSCHUWING!Waarschuwing voor mogelijk levensgevaar en/of ernstig blij-vend letsel!WAARSCHUWING!Waarschuwing voor gevaar door een elektrische schok!WAARSCHUWING!Waarschuwing voor gevaar door explosiegevaarlijke stoffen!VOORZICHTIG!Waarschuwing voor mogelijk minder ernstig en/of licht letsel!LET OP!Neem de aanwijzingen in acht om materiële schade te voorko-men!Meer informatie over het gebruik van het apparaat!LET OP!Neem de aanwijzingen in de ge-bruiksaanwijzing in acht!Symbool voor elektrische appa-raten van beschermingsklasse IISymbool voor gelijkstroomPolariteitsaanduidingSymbool voor transformatorGebruik binnenshuisSymbool voor energie-efficiën-tieniveau VITa=40°C De netadapter kan worden ge-bruikt bij een omgevingstempe-ratuur tot 40°C.Gebruik alleen de meegeleverde netadapter BZ015-190060-AG.Gebruik uitsluitend het origineel meegeleverde laadstation.Dit symbool betekent dat de net-adapter niet meer mag worden gebruikt als de stekker of stop-contacten zijn beschadigd.

57DEFRNLESITEN2. GebruiksdoelDe stofzuigrobot is een product dat behoort tot de huishoudelektronica. Deze wordt ge-bruikt voor het zelfstandig droog reinigen van gladde en vlakke vloeren. Gebruik het apparaat niet buitenshuis. Het product is alleen bedoeld voor particulier gebruik en niet voor commercieel gebruik. Gebruik het product uitsluitend voor het hierboven beschreven doel.Houd er rekening mee dat bij gebruik van het apparaat voor een ander doel dan waarvoor het is bestemd, de aansprakelijkheid vervalt:  Bouw het product zonder onze toestem-ming niet om en gebruik het niet in com-binatie met hulp- of aanbouwapparaten die niet door ons zijn goedgekeurd of geleverd.  Gebruik uitsluitend door ons geleverde of goedgekeurde reserveonderdelen en accessoires.  Neem alle informatie in deze gebruiks-aanwijzing in acht en houd u in het bij-zonder aan de veiligheidsvoorschriften.

Elke andere bediening geldt als niet in overeenstemming met het gebruiksdoel en kan leiden tot letsel of materiële scha-de.3. Veiligheidsvoorschrif-ten  Bewaar het apparaat en de accessoires buiten het bereik van kinderen.  Dit apparaat kan worden ge-bruikt door kinderen vanaf 8 jaar en door personen met een lichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke beperking of gebrek aan kennis en/of ervaring, mits iemand toe-zicht op hen houdt of hun instructie heeft gegeven hoe ze het apparaat veilig kun-nen gebruiken en ze hebben begrepen welke gevaren het gebruik van het apparaat met zich meebrengt.  Kinderen mogen niet met het apparaat spelen.  Reiniging en onderhoud mogen niet worden uitge-voerd door kinderen, tenzij ze ouder zijn dan 8 jaar en er iemand toezicht op hen houdt.

58GEVAAR!Gevaar voor elektri-sche schok!Stroomvoerende onder-delen. Er bestaat gevaar voor een elektrische schok of kortsluiting.  Gebruik voor het opladen van de accu de meegelever-de netadapter en het laad-station.  De netadapter mag uitslui-tend worden gebruikt in droge ruimtes binnenshuis.  Sluit de netadapter alleen aan op een volgens voor-schrift geïnstalleerd, goed bereikbaar stopcontact. De lokale netspanning moet overeenkomen met de tech-nische gegevens van de net-adapter.  Zorg ervoor dat het stopcon-tact vrij toegankelijk is, zodat het apparaat zo nodig snel kan worden losgekoppeld van het elektriciteitsnet.  Trek het netsnoer altijd aan de stekker uit het stopcon-tact en trek nooit aan het netsnoer zelf. Voorkom dat er knikken in het netsnoer komen en dat het snoer er-gens klem zit.

 Trek in de volgende situaties de netadapter van het appa-raat uit het stopcontact: – voordat u het apparaat rei-nigt of onderhoudt; – bij beschadiging van de stekker, het netsnoer, het laadstation of van het ap-paraat; – als er vloeistoffen of vreemde voorwerpen in het apparaat terecht zijn gekomen; – vóór het monteren en de-monteren van accessoires; – wanneer het apparaat vochtig of nat is gewor-den; – bij langere afwezigheid; – bij onweer.  Gebruik het apparaat alleen in gesloten ruimtes en stel het apparaat niet bloot aan druip- of spatwater.  Pak het apparaat tijdens het opladen niet vast met voch-tige of natte handen.  Controleer de stofzuigrobot en het netsnoer vóór inge-bruikname en telkens na ge-bruik op beschadigingen.

59DEFRNLESITEN  Neem het apparaat niet in gebruik als de stofzuigrobot, het laadstation of het net-snoer zichtbaar beschadigd is.  Als u transportschade ont-dekt, neem dan onmiddellijk contact op met het Service Center.  Dompel de stofzuigrobot, het laadstation en de net-adapter nooit onder in water of een andere vloeistof!WAARSCHUWING!Explosiegevaar!Bij het opzuigen van brandgevaarlijke vloei-stoffen en bepaalde vaste stoffen bestaat er gevaar voor brand of ex-plosie.  Gebruik het apparaat niet in de directe nabijheid van licht ontvlambare materia-len.  Zuig geen scherpe of licht ontvlambare voorwerpen en vloeistoffen, zoals lucifers, hete as of benzine op.  Zuig in geen geval tonerstof (van laserprinters en kopi-eerapparaten) op.VOORZICHTIG!Gevaar voor letsel/schade aan het appa-raat!Bij onjuist gebruik be-staat er gevaar voor letsel en/of voor schade aan het apparaat.

 Gebruik het apparaat alleen voor het opzuigen van klei-ne hoeveelheden stof, vuil en kruimels. Leeg het stofre-servoir telkens na gebruik.  Gebruik het apparaat niet om vloeistoffen of vochtig vuil op te zuigen. Laat nat gereinigde tapijten vóór het zuigen volledig drogen.  Voorkom struikelgevaar door geen verlengsnoer te gebruiken en aanwezige personen te wijzen op de aanwezigheid van de stof-zuigrobot.  Dek de sensoren en ventila-tiesleuven van de stofzuigro-bot niet af.  Vermijd botsingen met ruwe, geborstelde of korreli-ge oppervlakken (bijv. plin-ten aan haarden of kachels), omdat de oppervlakken zelf of die op het apparaat

60beschadigd kunnen raken. Zulke gebieden mogen niet gestofzuigd worden.  Stel het apparaat niet bloot aan extreme omstandighe-den. Vermijd: – hoge luchtvochtigheid en vocht; – extreem hoge en lage temperaturen; – direct zonlicht; – open vuur.3.1. Aanwijzingen over de accu/ba erijenIn het apparaat zit een uit-neembare lithiumionaccu. De afstandsbediening bevat batte-rijen van het type AAA.WAARSCHUWING!Explosiegevaar!Explosiegevaar als de accu/batterijen niet op de juiste manier worden vervangen.  Verwarm de accu niet verder dan de bij de omgevings-temperaturen genoemde maximumtemperatuur.  Open de accu nooit.  Gooi de accu/batterijen niet in open vuur.  Voorkom kortsluiting van de accu/batterijen.  De accu’s/batterijen mogen uitsluitend worden vervan-gen door hetzelfde of een gelijkwaardig type zoals aangegeven door de fabri-kant.

 Voer verbruikte accu’s/bat-terijen af volgens de voor-schriften van de fabrikant.  Probeer nooit batterijen op-nieuw op te laden.  Haal ook lege batterijen uit de afstandsbediening.  Verwijder de batterijen wan-neer u de afstandsbediening langere tijd niet gebruikt.  Bewaar accu’s/batterijen op een koele, droge plaats. Door directe invloed van hevige warmte kunnen de accu’s/batterijen beschadigd raken. Stel het apparaat daarom niet bloot aan sterke warmtebronnen.  Gebruik voor het opladen van de accu uitsluitend de meegeleverde originele net-adapter.

61DEFRNLESITENWAARSCHUWING!Gevaar voor brand-wonden!Lekkende accu’s/batte-rijen kunnen bij huid-contact brandwonden veroorzaken!  Als u vermoedt dat er accu’s/batterijen zijn ingeslikt of ergens in het lichaam te-recht zijn gekomen, moet u onmiddellijk medische hulp inroepen.  Vermijd contact met bat-terijzuur. Spoel bij contact met de huid, de ogen of slijmvliezen de betreffende lichaamsdelen af met over-vloedig schoon water en raadpleeg onmiddellijk een arts.  Haal lekkende batterijen on-middellijk uit het apparaat. Reinig de contacten voordat u nieuwe batterijen plaatst. Er bestaat gevaar voor brandwonden door batterij-zuur!  Houd nieuwe en gebruikte accu’s/batterijen uit de buurt van kinderen.  Gebruik de afstandsbedie-ning niet meer als het bat-terijvak niet goed sluit en houd de afstandsbediening buiten het bereik van kinde-ren.

 Reinig contacten aan accu/batterij en in het accu-/bat-terijvak vóór het plaatsen.  Plaats uitsluitend nieuwe ac-cu’s/batterijen van hetzelfde type. Gebruik geen oude en nieuwe accu’s/batterijen te-gelijkertijd.  Let er bij het plaatsen van de accu’s/batterijen op dat de polen zich aan de juiste kant bevinden (+/-).

624. Inhoud van de leveringGEVAAR!Verstikkingsgevaar!Er bestaat verstikkingsgevaar door het inslik-ken of inademen van kleine onderdelen of folie.  Houd de verpakkingsfolie uit de buurt van kinderen.  Controleer of de levering volledig en on-beschadigd is en informeer ons binnen 14 dagen na aankoop wanneer de levering onvolledig of beschadigd is.Het door u gekochte pakket moet het vol-gende bevatten: – Stofzuigrobot met ingebouwd lithiu-mionaccu – 1 x laadstation – 2 x filter (1 x reservefilter) – 4 x zijborstel (2 x reservezijborstel) – 1 x afstandsbediening incl. 2 x AAA-batterij – 1 x reinigingskwast – Beknopte gebruiksaanwijzing5. Overzicht van het ap-paraat7810911123645Afb. 1 – Bovenkant1. Behuizing2. Ontgrendelingslipje filtervak3. Opbergvak voor reinigingskwast met cuttermes4. Ontgrendelingstoets stofreservoir5. Filtervak6. Stofreservoir7. Ventilatieopeningen8.

64Toetsafstandsbe-dieningFunctieToetsreinigingsmodus Richtingstoetsen voor handmatige bedie-ningStart-/pauzetoetsTimerinstellingTerugkeren naar het laadstationTijdinstelling6. Vóór het eerste ge-bruik6.1. Laadstation plaatsen  Plaats het laadstation bij een muur met een vlakke ondergrond en vermijd direct zonlicht.  Let op: aan de zijkanten is circa ,m vrije ruimte nodig en aan de voorkant circa , m. De laadcontacten voor de stofzuigro-bot moeten vrij toegankelijk zijn.0,5 m0,5 m1,5 mAfb.  – Opstelling laadstationSluit de netadapter aan op de netadap-teraansluiting van het laadstation.  Sluit de netadapter op het stopcontact aan.Afb.  – Transportbeveiliging verwijderen  Verwijder beide transportvergrendelin-gen op de stootsensoren (bumpers) voor gebruik.6.2. Accu opladenDe stofzuigrobot is uitgerust met een lithi-umionaccu.

Laad de accu van het apparaat eerst gedurende minstens - uur op om het maximale vermogen en de duurzaamheid van de accu te garanderen.  Plaats de stofzuigrobot zo op het laad-station dat de laadcontacten zich boven elkaar bevinden.Terwijl de stofzuigrobot wordt geladen, knip-pert het controlelampje accutoestand van de toets blauw.Als de accu volledig is opgeladen en het laadproces is afgesloten, brandt de led constant.De stofzuigrobot keert automatisch terug naar het laadstation als de accu bijna leeg is. Bij terugkeer naar het laadstation wordt het reinigen onderbroken. Bij terugkeer naar het laadstation brandt het controlelampje roze.Als het vermogen van de accu ook in geladen toestand duidelijk vermindert, neem dan contact op met de klantenservice.

65DEFRNLESITEN6. 3. Ba erijen in de af-standsbediening plaat-sen  Verwijder het klepje van het batterijvak aan de achterkant van de afstandsbedie-ning. LR03/AAA MicroLR03/AAA MicroAfb.  – Batterijen plaatsen  Plaats twee batterijen van het type AAA/, V in het batterijvak van de af-standsbediening. Let hierbij op de polari-teit van de batterijen (aangegeven op de bodem van het batterijvak).  Sluit het batterijvak. 6. 4. Tijd instellen  Druk op de toets op de afstands-bediening. De aanduiding van de uren begint te knipperen.  Verhoog of verlaag de uuraanduiding met de besturingstoetsen (boven/onder).  Wissel met de rechter besturingstoets naar de minutenaanduiding. De aan-duiding van de minuten begint te knip-peren.  Verhoog of verlaag de minutenwaarde met de besturingstoetsen (boven/onder).  Druk opnieuw op de toets om de in-stellingen op te slaan. 7.

StofzuigermodusLET OP. Gevaar voor materiële schade. Losse kabels kunnen tijdens het stofzuigen in uw stofzuigrobot vast komen te zitten en worden meegezogen. Apparaten kunnen zo bijvoorbeeld van een tafel worden getrokken en daarbij beschadigd raken.  Zorg ervoor dat alle kabels zich buiten het bereik van het apparaat bevinden.  Verwijder alle kwetsbare voorwerpen (bijv. glazen, lampen en vazen) en objec-ten die vast kunnen komen te zitten in de borstels of kunnen worden opgezogen (bijv. snoeren, kleding, kranten en gordij-nen) uit het werkgebied. Verwijder vóór het stofzuigen alle tapijten uit de ruimte. Deze stofzuigrobot is bedoeld voor gebruik op harde vloeren. Controleer of het stofre-servoir schoon is en het filter correct is ge-plaatst.  Druk ongeveer  seconden op de toets op het apparaat om de stofzuigrobot in te schakelen.

Bij de automatische reiniging reinigt de stofzuigrobot met een zigzagbeweging tot het programma wordt beëindigd of de accu leeg is. De toets op de stofzuigrobot brandt tij-dens de reiniging permanent. Vervolgens keert de robot automatisch terug naar het laadstation.  Druk opnieuw op de toets of op de toets op de afstandsbediening om de reiniging te onderbreken.

66  Druk opnieuw op de toets als u wilt doorgaan met de reiniging.  Gebruik de besturingstoetsen (,,,) om de stofzuigrobot hand-matig door de ruimte te sturen.Druk ongeveer 3 seconden op de toets op het apparaat om de stofzuigrobot uit te schakelen. De controlelampjes gaan uit.Tien minuten na het einde van een reiniging en als er verder geen toetsen worden inge-drukt, gaat de stofzuigrobot in de slaapmo-dus.  Houd de toets op het apparaat on-geveer 3 seconden ingedrukt om de stof-zuigrobot weer in te schakelen. Ga dan te werk zoals hiervoor beschreven.8. Reinigingsprogram-ma’sDe stofzuigrobot beschikt over verschillende reinigingsprogramma’s die afzonderlijk kun-nen worden geselecteerd.8.1.

Programma toevallige reinigingDit programma is geschikt voor het reinigen van één enkele ruimte.In het programma Toevallige reiniging rei-nigt de stofzuigrobot willekeurig de ruimte tot het programma wordt beëindigd of de accu leeg is. Als er geen laadstation in de ruimte is, keert de stofzuigrobot terug naar zijn startpunt.  Sluit de deur vóór de reiniging.  Druk een keer op de toets op de afstandsbediening om het programma te starten. Op het display wordt het sym-bool weergegeven.  Druk opnieuw op de toets of de toets op de afstandsbediening om het programma Toevallige reiniging te beëindigen.8.2. Programma spotreini-gingDit programma is geschikt voor een ruimte met een hoge vuil- of stofconcentratie. In het programma spotreiniging concentreert de stofzuigrobot zich op een schoon te maken gebied.  Druk twee keer op de toets op de afstandsbediening om het programma te starten.

Op het display wordt het sym-bool weergegeven.  Druk opnieuw op de toets of de toets op de afstandsbediening om het pro-gramma Spotreiniging te beëindigen.Zodra het oppervlak is gereinigd, keert de robot automatisch terug naar het laadstation.

67DEFRNLESITEN8.3. Programma hoekreini-gingDit programma is geschikt voor het reinigen van hoeken en randen van een ruimte. In het programma hoekreiniging loopt het product langs een begrenzing (bijvoorbeeld een muur).  Druk drie keer op de toets op de afstandsbediening om het programma te starten. Op het display wordt het sym-bool weergegeven.  Druk opnieuw op de toets of op de toets op de afstandsbediening om het programma Hoekreiniging te beëin-digen.Zodra het oppervlak is gereinigd, keert de robot automatisch terug naar het laadstation.8.4. TimerfunctieDe timerfunctie biedt de mogelijkheid om de reiniging automatisch in een vastgelegd tijdvenster te laten uitvoeren.  Druk op de toets op de afstands-bediening. De aanduiding voor de uren knippert.  Stel met de besturingstoetsen  het uur in.  Wissel met de besturingstoets naar de minutenaanduiding.

De aanduiding van de minuten begint te knipperen.  Stel met de besturingstoetsen  de minuten in.  Druk op de toets om de programme-ring af te sluiten en op te slaan.Bij het bereiken van de geprogrammeerde tijd schakelt de stofzuigrobot zichzelf auto-matisch in en begint hij met de reiniging.9. Schoonmaakschema makenA BCAfb. 9 – Standaardreiniging  Druk op de knop om de reiniging te starten.De stofzuigrobot plant de reinigingsroute dy-namisch op basis van de kaart die is gemaakt door de verkenningstocht (ingesteld via app) en reinigt de verschillende zones na elkaar. In elke zone begint de stofzuigrobot met het reinigen van de hoeken, waarna hij zigzag-gend de rest van het reinigingsproces afgaat “Afb. 9 – Standaardreiniging”.De app heeft nog verdere instellingsopties, bijv:• de kamers verkennen• het instellen van afgezette gebieden/een onzichtbare muur

68Afb. 10 – Afgezette gebieden instellen• het instellen van afgezette gebieden om te stofzuigen• het instellen van kamers die schoonge-maakt moeten wordenAfb. 11 – Kamers bepalen10. App-besturingDownload de app medion Life+ gratis op uw smartphone om alle functies van de stofzui-grobot te kunnen gebruiken.  Scan hiervoor de volgende QR-code of bezoek de Play Store (Android™) of App Store (iOS®) en zoek daar naar de medion Life+ app. Voor het gebruik van de app is een klantac-count vereist. Hiervoor hebt u een geldig e-mailadres nodig. Volg de aanwijzingen in de app.10.1. Systeemvereisten• Smartphone met minstens wifi 802.11 b/g/n• 2,4GHz wifi-netwerk• Android™ 9 of hoger• iOS 13 of hoger• Installatie van de medion Life+ app op uw smartphone10.2.

Apparaat verbinden met de app Open de medion Life+ app.Als de Bluetooth®-functie op uw smartphone is ingeschakeld, vindt de app het apparaat automatisch tijdens de eerste installatie en wordt het apparaat weergegeven. Zonder bluetooth selecteert u het apparaat zoals hieronder beschreven.De installatie kan per besturingssysteem verschillen.

69DEFRNLESITEN  Houd de WLAN-knop ongeveer 3 secon-den ingedrukt om het apparaat in de koppelmodus te zetten.  Als u nog geen apparaat in de medion Life+ app heeft aangemeld, drukt u op de knop Apparaat toevoegen. Als u al een apparaat in de app hebt geïn-tegreerd, klik dan rechtsboven op .  Selecteer in de categorie Stofzuigrobots het model S35 (MD11899).  Volg nu de verdere instructies in de app om verbinding te maken.Meer informatie en ondersteuning bij het installeren van de medion Life+ app en in-structies voor optionele probleemoplossing vindt u op: https://www.medion.com/nl/service/.11. Reiniging en onder-houdWAARSCHUWING!Gevaar voor elektrische schok!Er bestaat gevaar voor een elektrische schok of kortsluiting door onderdelen die onder spanning staan.  Dompel de stofzuigrobot, het laadstation en de netadapter nooit onder in water of een andere vloeistof!

 Reinig het apparaat en alle accessoires alleen droog of met een licht bevochtig-de doek.  Schakel het apparaat volledig uit en trek vóór elke reinigings- en onderhouds-beurt en vóór het monteren en demonte-ren van de accessoires de stekker uit het stopcontact.  Maak het stofreservoir leeg en reinig het filter na elk gebruik.  Reinig de zuigopening indien nodig.  Gebruik voor het reinigen van het opper-vlak van het apparaat geen reinigings-middelen of bijtende of gasvormige reinigingsmiddelen.  Veeg het oppervlak van de stofzuigrobot en het laadstation met een zachte, iets met water bevochtigde doek af.  Schakel de stofzuigrobot uit.  Reinig de laadcontacten met een schone, droge doek.Afb. 12 – Laadcontacten aan het apparaat reinigenAfb. 13 – Laadcontacten van het laadstation reinigen11.1.

Stofreservoir reinigenWij adviseren om na elk gebruik het stofre-servoir leeg te maken en het filter te reinigen. Ga hiervoor als volgt te werk:  Druk op de ontgrendelingsknop op het stofreservoir en trek het stofreservoir er naar voren uit.

70Afb. 14 – Stofreservoir verwijderen  Klap het deksel van het stofreservoir omhoog.Afb. 15 – Stofreservoir legen  Maak het stofreservoir leeg boven een afvalbak.  Reinig het stofreservoir met de meegele-verde reinigingsborstel.  Verwijder het HEPA-filter uit het filtervak.Afb. 16 – Filtervak reinigen  Reinig het HEPA-filter en het stofreservoir regelmatig met de meegeleverde reini-gingskwast.  Klop of blaas het stof (bijv. met een föhn) met koude lucht van het HEPA-filter.Afb. 17 – Stof van het filter verwijderen  Spoel bij sterk vervuiling het stofreservoir en het HEPA-filter voorzichtig en grondig onder stromend water uit. Het stofreservoir is niet geschikt voor reini-ging in de vaatwasmachine.  Laat het HEPA-filter een nacht drogen voordat u het weer gebruikt. Om te dro-gen kan eveneens een föhn met koude lucht worden gebruikt.

 Zodra het stofreservoir en het HEPA-filter droog zijn, plaatst u het HEPA-filter weer in het filtervak.11.2. Zuigopening en borstel reinigenVuil en stof kunnen zich ophopen rond de zuigopening, waardoor de zuigkracht afneemt. Om de zuigkracht constant te hou-den, reinigt u de zuigopening aan de onder-kant regelmatig. Schakel het apparaat uit en plaats het op een zachte ondergrond.

71DEFRNLESITENAfb. 18 – Borstel ontgrendelen  Duw beide vergrendelingsnokken van het borstelframe naar binnen en til het borstelframe op.Afb. 19 – Borstel verwijderen  Verwijder de borstel uit de zuigopening.  Verwijder het vuil en stof rondom en in de zuigopening en gebruik hiervoor een vochtige doek.Afb. 20 – Haar/draden verwijderen  Als er lange haren of draden rond de borstel zijn gewikkeld, snijdt u deze door. Daarna maakt u de borstel grondig schoon.  Plaats de borstel nu weer in de opening.  Druk het borstelframe weer op de zui-gopening.11.3. Zijborstels reinigenReinig de zijborstels regelmatig.  Schakel het apparaat uit en leg het met de onderkant naar boven op een effen ondergrond.Verwijder evt. de zijborstel, zodat u makkelij-ker kunt reinigen:  Houd de zijborstels vast en trek ze recht naar boven om ze uit het apparaat te verwijderen.

 Verwijder verontreinigingen en haren van de zijborstels.Afb. 21 – Verontreinigingen verwijderen  Breng de zijborstels na de reiniging op-nieuw aan.Vervang de borstels om de 3-6 maanden, af-hankelijk van de mate van slijtage, om goede reinigingsprestaties te waarborgen. Neem voor accessoires contact op met Service.Als de borstels verbogen zijn, leg deze dan in heet water, zodat de borstels weer de oor-spronkelijke vorm terugkrijgen.11.4. Loopwiel/aandrijfwielen reinigen  Bij een blokkade van het voorste loop-wiel of van de zijdelingse aandrijfwielen verwijdert u de verontreinigingen met een licht bevochtigde doek.Afb. 22 – Loopwiel reinigen

7212. Energiemanagement van de stofzuigrobotGebruik Laadadviesaf en toe Haal de stekker van het laadstation uit het stop-contact na elke volledige lading.dagelijks, herhaald ge-bruikLaadstation is permanent aangesloten op het stop-contact.Wanneer de batterij vol-ledig is opgeladen, wordt het energieverbruik geminimaliseerd door de onderhoudslading.af en toe of regelmatig voor kleine oppervlak-kenApparaat in de ruststand brengen als het accuni-veau voldoende is.Haal de stekker van het laadstation uit het stop-contact.De stofzuigrobot schakelt in de rustmodus.De stofzuigrobot kan altijd voor het stofzuigen met de toets aan het apparaat worden geacti-veerd.13. Langer niet-gebruik/transport  Als u het apparaat gedurende langere tijd niet gebruikt, laadt u de accu volledig op en koppelt u de netadapter en het laad-station volledig los van het stroomnet.

 Reinig de stofzuigrobot en bewaar de stofzuigrobot op een droge, stof- en vorstvrije plaats waar die niet wordt blootgesteld aan direct zonlicht.  Laad de accu bij niet-gebruik om de 2 maanden volledig op om een diepontla-ding van de accu te vermijden.  Haal de batterijen uit de afstandsbedie-ning.  Om beschadiging bij transport te voor-komen, adviseren wij u om de originele verpakking te gebruiken.14. ProbleemoplossingGa bij een storing van de stofzuigrobot eerst na of u het probleem aan de hand van het onderstaande overzicht zelf kunt oplossen.Probeer in geen geval de stofzuigrobot zelf te repareren.

Neem als een reparatie nodig is, contact op met ons Service Center of een ander professioneel reparatiebedrijf.Fout / moge-lijke oorzaakOplossingStoring aan het linker/rechter aan-drijfwiel  Controleer het aandrijfwiel van de stofzuigrobot op verontreinigingen en blokkades.Foutmelding door de vloer-sensor.  Plaats de stofzuigro-bot op een vlakke ondergrond.Foutmelding door valsen-soren  Controleer de val-sensoren op veront-reinigingen.  Reinig de sensor.

73DEFRNLESITENFout / moge-lijke oorzaakOplossingDe accu van de stofzuigro-bot is bijna leeg.  Laad de accu van de stofzuigrobot op via het laadstation of via de netadapter.Foutmelding door de voor-ste stootsen-sor  Controleer of de voorste stootsensor is geblokkeerd.De zijborstels zijn geblok-keerd.  Controleer de zijborstels op ver-ontreinigingen en blokkades.  Reinig de zijborstels met de reinigings-borstel.Foutmelding bij het laden van de accu van de stofzui-grobot  Controleer of de stofzuigrobot cor-rect met het laadsta-tion of de netadap-ter is verbonden.  Corrigeer de aan-sluiting van de stofzuigrobot op het laadstation of de netadapter.De stofzuigro-bot zit vast aan een object en is geblok-keerd.  Controleer de posi-tie van de stofzui-grobot.

 Verwijder het voor-werp en stel de stof-zuigrobot opnieuw in.Netwerk-verbinding verbroken/mislukt  Controleer de net-werkverbinding.15. Accublok vervangenVOORZICHTIG!Gevaar voor letsel!Er bestaat gevaar voor letsel bij contact met de uitgenomen accu’s.  Houd de uitgenomen accu’s uit de buurt van kinderen, gooi ze niet in het vuur, sluit ze niet kort en haal ze niet uit elkaar.  Stel uit een apparaat gehaalde accu’s niet bloot aan extreme omstandigheden, bijvoorbeeld aan de warmte van radiato-ren of direct zonlicht! Verhoogd risico op lekkage!  Vermijd contact met huid, ogen en slijm-vliezen. Spoel bij contact met batterijzuur de betreffende lichaamsdelen onmiddel-lijk met overvloedig schoon water af en raadpleeg direct een arts.  Verwijder de accu voordat u de stofzui-grobot afvoert of bij een defect aan de accu.  Zorg ervoor dat de accu bij verwijdering helemaal leeg is.

 Schakel het apparaat volledig uit.  Draai de vier schroeven aan het deksel van het accuvak met een kruiskopschroe-vendraaier los en open het accuvak.  Verwijder de accu.  Haal de stekker van de accu uit de bus op het apparaat.  Verwijder de accu.Afb. 23 – Accu plaatsen

74  Verbind de stekker van de nieuwe accu van hetzelfde type met de bus van het apparaat.  Plaats de accu in het accuvak.  Sluit het accuvak en schroef het deksel van het accuvak met de vier schroeven vast.  Laad de accu op.16. ReserveonderdelenGa voor het nabestellen van reserveonder-delen naar onze MEDION Serviceshop op https://www.medon.com/medonservceshop.Daar vindt u alle juiste informatie over uw product.17. Technische gegevensApparaatMotorzuigvermogen: ca. ,kPa Geluidsniveau: max. dBInhoud stofreservoir: ca. ,lBedrijfstijd: max.  min. (afhankelijk van modus en vloereigenschappen)Gewicht: ca. ,kgAfmetingen: ca. ,x ,cmAccuLithiumionaccuModel: H-SPBAK cellFabrikant: BYD, Company Ltd. ChinaAccuspanning: ,VAccucapaciteit: rated mAhtypical mAhVermogen: ,WhOplaadtijd: max.

7618. EU-conformiteitsin-formatieHiermee verklaart MEDION AG dat het type radiografisch appa-raat MD  voldoet aan de richtlijn //EU en de RoHS-richtlijn //EU. Ga voor de volledi-ge tekst van de EU-conformiteitsverklaring naar: www.medon.com/conformty.19. Informatie over han-delsmerkenHet Android™-woordmerk en de bijbeho-rende logo’s zijn gedeponeerde merken van Google LLC en worden door MEDION onder licentie gebruikt.Andere handelsmerken zijn eigendom van de betreffende eigenaren.20. AfvalverwerkingVERPAKKINGHet apparaat zit ter bescher-ming tegen transportschade in een verpakking.

Verpak-kingen zijn gemaakt van materialen die milieuvriendelijk kunnen wor-den afgevoerd en vakkundig kun-nen worden gerecycled.Let op de volgende markering van markering van verpakkingsmateriaalverpakkingsmateriaal bij het schei-den van afval met de afkortingen (a) en nummers (b):–: kunststoffen/–: papier en : papier en karton/–: composietmaterialenkarton/–: composietmaterialen(Alleen voor Frankrijk)Met het 'Triman'-symbool wordt de gebruiker geïnformeerd dat het pro-duct recyclebaar is, onder een uitge-breid systeem voor producenten-verantwoordelijkheid valt en dat in Frankrijk een sorteerinstructie van toepassing is.APPARAATGebruikte apparaten met het hier-naast afgebeelde symbool mogen niet bij het gewone huishoudelijk afval worden gedeponeerd.Volgens richtlijn //EU moet het apparaat aan het einde van de levensduur volgens de voorschrif-ten worden afgevoerd.

Hierbij worden voor hergebruik geschikte stoffen in het apparaat gerecycled, zodat belasting van het milieu en negatieve gevolgen voor de menselijke gezondheid worden voorkomen.Lever het apparaat in bij een in-zamelpunt voor oude elektrische apparaten of bij een afvalsorteer-centrum. Neem voor meer informatie contact op met het lokale afvalverwerkings-bedrijf of met uw gemeente.

77DEFRNLESITENBATTERIJEN/ACCU’SLege batterijen horen niet bij het huishoudelijk afval. Batterijen moe-ten volgens de lokale voorschriften worden afgevoerd. Hiervoor zijn er bij winkels die batterijen verkopen en bij lokale inzamelpunten bak-ken aanwezig waarin deze kunnen worden gedeponeerd. Neem voor meer informatie contact op met uw lokale afvalverwerkingsbedrijf of uw gemeente.Bij de verkoop van batterijen en bij de levering van apparaten die batte-rijen bevatten, zijn wij verplicht om u te wijzen op het volgende:Als consument bent u wettelijk verplicht om lege batterijen in te leveren. Met het symbool met de doorgekruiste afvalbak wordt aan-gegeven dat de batterij niet bij het huishoudelijke afval mag worden gedeponeerd.21. Service-informatieWanneer uw apparaat niet zoals gewenst of verwacht functioneert, neem dan contact op met onze klantenservice.

U heeft verschillen-de mogelijkheden, om met ons contact op te nemen:• In onze Service-Community vindt u an-dere gebruikers en onze medewerkers en daar kunt u uw ervaringen uitwisselen en uw kennis delen.U vindt onze Service-Community onder communty.medon.com.• U kunt natuurlijk ook ons con-tactformulier gebruiken onder www.medon.com/contact.• En bovendien staat ons serviceteam ook via de klantenservice of per post ter be-schikking.NederlandOpeningstijden klantenserviceKlantenserviceMa - vr: . - . uur   -  Buiten deze tijden kunt u op het genoem-de nummer te allen tijde gebruik maken van onze voicemaildienst met te-rugbeloptie.België & LuxemburgOpeningstijden klantenserviceKlantenservice (België)Ma - vr: : - :   -   Klantenservice (Luxemburg)    ServiceadresMEDION B.V.John F.Kennedylaan 16a5981 XC PanningenNederland

78Deze en vele andere ge-bruiksaanwijzingen staan ter beschikking om te downloa-den via het serviceportaal www.medonservce.com.Om redenen van duurzaam-heid hebben wij geen ge-drukte garantievoorwaarden. U vindt onze garantievoor-waarden ook in ons service-portaal.Ook kunt u de QR-code hiernaast scannen en de ge-bruiksaanwijzing via het ser-viceportaal downloaden op uw mobiele eindapparaat.22. ColofonCopyright Stand: . juli Alle rechten voorbehouden.Deze gebruiksaanwijzing is auteursrechtelijk beschermd.Verveelvoudiging in mechanische, elektroni-sche of welke andere vorm dan ook zonder schriftelijke toestemming van de fabrikant is verboden.Het copyright berust bij de firma:MEDION AGAm Zehnthof 7745307 EssenDuitslandHoud er rekening mee dat het bovenstaande adres geen retouradres is. Neem eerst con-tact op met onze klantenservice.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Medion S35 (MD 11899) stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden