Medion MD 40333 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Medion MD 40333 (164 pagina’s), behorend tot de categorie Televisie. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 201 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Medion MD 40333 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Product specificaties
| Merk: | Medion |
| Categorie: | Televisie |
| Model: | MD 40333 |
Handleiding Medion MD 40333 – volledige tekst
InhoudsopgaveNEDERLANDS1. Normen 2. 2. Veiligheidsinstructies 2. 2. 1 Instructies m. b. t. uw eigen veiligheid 2. 2. 2 Algemene instructies 3. 3. Overzicht 5. 3. 1 Leveringsomvang 5. 3. 2 Aansluitingen 6. 3. 3 Bedieningsknoppen en functies van de afstandsbediening 7. 4. Eerste ingebruikname 8. 4. 1 Uitpakken en plaatsen 8. 4. 2 Ophangen / neerzetten 9. 4. 3 Sluit het apparaat aan en schakel het in 10. 4. 4 OSD-menu Bediening 12. 4. 5 Basisinstellingen OSD-menu 13. 4. 6 Instellingen bij de eerste ingebruikname 13. 5. Dagelijkse bediening 16. 5. 1 In- / uitschakelen 16. 5. 2 Geluid instellen 16. 5. 3 Beeld instellen 17. 5. 4 TV-gebruik 18. 5. 5 PC-GEBRUIK 19. 5. 6 Gebruik met andere apparaten 19. 5. 7 Speciale functies 19. 6. Fouten verhelpen 22. 7. Technische gegevens 23. NEDERLANDS.
2NEDERLANDS1. NormenHet beeldscherm dat u voor u hebt, is een informatietechnische inrichting en voldoet aan de volgende richtlijnen ennormen van de Europese Unie:89/336/EEG d. d. 3 mei 1989 met daaropvolgende wijzigingen (richtlijn 92/31/EEG d. d. april 1992 en richtlijn93/68/EEG d. d. 22 juli 1993)73/23/EEG d. d. 19 februari 1973 met daaropvolgende wijzigingen (richtlijn 93/68/EEG d. d. 22 juli 1993)EN55013, EN55020, EN61000-3-2/-3 (Elektromagnetische compatibiliteit)EN60065 (Veiligheidseisen). De overeenstemming met de eisen wordt door het op het product aangebrachte symbool gecertificeerd. De fabrikant kan niet aansprakelijk gesteld worden voor gebruik dat verder gaat dan de gebruiksomstandigheden zoalsdie staan beschreven in deze gebruiksaanwijzing. Bovendien gaat dit ten koste van uw aanspraken op productaanĆsprakelijkheid en garantie. 2.
VeiligheidsinstructiesLees de veiligheidsinstructies door en volg ze op, zodat er bij doelmatig gebruik geen gevaar ontstaat voor uwgezondheid. Fouten bij het plaatsen en aansluiten kunnen het apparaat zelf of de apparaten die daaraan gekoppeld zijnbeschadigen. Houdt u zich aan de waarschuwingen en de instructies op het apparaat en in deze gebruiksaanwijzing. Laatkinderen nooit zonder toezicht elektrische apparaten gebruiken. 2. 1 Instructies m. b. t. uw eigen veiligheidGebruik het beeldscherm nooit in omgevingsomstandigheden die afwijken van de technische gegevens die in dithandboek vermeld staan. Afwijkende omstandigheden kunnen elektrische gevaren opleveren en brand veroorzaken. Bovendien kan het apparaatuitvallen. Bescherm het beeldscherm tegen vocht. Onder vocht verstaat men een permanent hoge luchtvochtigheid, de nabijheidvan water, druip- en spatwater alsook regen.
Zet geen recipiënten op het apparaat die gevuld zijn met water, bijv. vazen. Als u een buitenantenne op het apparaat aansluit, moet u ervoor zorgen dat via de kabelopening geen water het apparaatkan binnendringen.
Gevaar als gevolg van stroomstoten alsook onherstelbare schade aan het apparaat. Bescherm het apparaat tegen hitte, hitteconcentraties en direct zonlicht. Houd het uit de buurt van vuur, verwarmingenen ovens. Dek de ventilatiespleten niet af. Laat voldoende ruimte open boven en onder de ventilatiespleten en aan dezijkant ten opzichte van meubelstukken en het plafond. Hang geen gordijnen over het apparaat heen. Brandgevaar als gevolg van oververhitting. Het beeldscherm op het elektriciteitsnet aansluiten en bedienenHet beeldscherm is alleen geheel van het elektriciteitsnet afgekoppeld, als de stroomschakelaar is uitgezet en destroomkabel uit het apparaat of uit het stopcontact is getrokken. Sluit het beeldscherm alleen aan op een volgens devoorschriften geïnstalleerde contactdoos met randaarde, waarvan de netspanning overeenstemt met de technischegegevens van het apparaat.
Zorg ervoor dat de stekker en het stopcontact altijd binnen bereik zijn. Afwijkende omstandigheden kunnen elektrische gevaren opleveren en brand veroorzaken. Bovendien kan het apparaatuitvallen. Gebruik uitsluitend de meegeleverde stroomkabel. Trek de stekker nooit aan de kabel uit het stopcontact. Leg de stroomkabel niet in de buurt van hete voorwerpen. Brandgevaar en gevaar als gevolg van een elektrische schok. Trek om veiligheidsredenen de stekker uit het stopcontact als u lange tijd afwezig bent of als het onweert. Trek ook destekker van de huisantenne uit het antennecontact. Voorzorgsmaatregel om een mogelijke brand te voorkomen c. q. om te voorkomen dat het apparaat beschadigd wordt eneen stroomstoot te krijgen. Schakel het beeldscherm en de signaalbron altijd uit, voordat u een verbinding tussen beide apparaten tot stand brengt. Gevaar door een elektrische schok.
Het beeldscherm is uitgerust met een voorzetfilter van glas. Als het apparaat blootgesteld wordt aan overmatige belasting,bijv. als gevolg van een schok, trillingen, buiging of een hitteschok, kan het glas breken.
3NEDERLANDS2. 2 Algemene instructiesHet door u aangeschafte beeldscherm voldoet aan de strengste kwaliteitseisen die in dit segment gesteld worden. Hetbeeldscherm is op pixelfouten gecontroleerd. Ondanks uiterste zorgvuldigheid bij de productie van de apparaten is hetom technologische redenen niet voor 100 % uit te sluiten, dat sommige beeldpunten defect zijn. Wij hopen dat u begrip hebt voor het feit dat dergelijke effecten, zolang zij binnen de grenzen liggen die door de norm zijngespecificeerd, niet als defect aan het apparaat in de betekenis van garantie beschouwd kunnen worden. Bij plasma-beeldschermen wordt de afgegeven hoeveelheid licht minder naarmate het beeldscherm langer gebruiktwordt. Plasma-beeldschermen werken op fosforbasis. Bij deze technologie kunnen er onder bepaalde gebruiksomstandigheĆden inbrandingen ontstaan.
Dergelijke gebruiksomstandigheden kunnen zijn:Langdurige weergave van een stilstaand beeldPermanente weergave van dezelfde achtergrondGebruikmaking van een formaat dat niet schermvullend is (bijv. 4:3) gedurende een lange periode. Inbrandingen die eenmaal ontstaan zijn, kunnen doorgaans niet meer hersteld worden. Ter voorkoming resp. ter vermindering van inbrandingen moet u zich houden aan de volgende instructies en adviezen:Zorgt u er voor dat u tijdens de eerste 100 bedrijfsuren hoofdzakelijk bewegende beelden c. q.
vaak wisselendestilstaande beelden bekijktGebruik uw beeldscherm in een beeldschermvullend formaat (16:9)Activeer bij gebruikmaking van een PC-beeldscherm altijd de schermbeveiligingSpeel zoveel mogelijk bewegende beelden afZet het beeldscherm altijd uit als u het niet gebruiktStel het contrast en de helderheid zo laag mogelijk inSpeel beelden af met veel kleuren en kleurschakeringen. Bepaalde omstandigheden kunnen een brommend geluid in uw beeldscherm veroorzaken.
Het brommende geluid komtmeestal uit het netvoedingsapparaat en kan ontstaan doordat verschillende massakabels met elkaar verbonden zijn. Ukunt dit probleem oplossen door een zogenaamd mantelstroomfilter tussen de binnenkomende antennedraad en deantenne-ingang op het beeldscherm te plaatsen. De mantelstroomfilters zijn als kleine tussenstekkers in de vakhandelverkrijgbaar. Om technische redenen kan het geluid ook in het apparaat zelf ontstaan. Dit geluid mag de waarde die in detoestelspecificaties staat vermeld echter niet overschrijden. Als uw beeldscherm aan een buitenantenne vastgekoppeld is, moet het ter bescherming tegen stroomstoten en statischeoplading geaard zijn. De aarding moet voldoen aan de geldende voorschriften. StoringenTrek de stekker uit het stopcontact als het beeldscherm beschadigd is.
Trek onmiddellijk de stekker uit het stopcontact als er rook, een onaangename geur of abnormale geluiden uit het apparaatkomen. Dit geldt ook als het beeldscherm na het inschakelen of tijdens het gebruik geen beeld meer heeft. Probeer niet,het beeldscherm in deze toestand verder te gebruiken. Maak het apparaat in geen geval zelf open. In dit apparaat zitten geen onderdelen waar u zelf onderhoud aan kuntverrichten of die door u kunnen worden vervangen. Neem contact op met onze service-hotline of met een anderevakkundige reparateur. Reinigen en schoonmakenVoordat u het apparaat installeert, reinigt of schoonmaakt, moet u het uitschakelen en de stekker uit het stopcontacttrekken. Wacht enkele minuten, zodat de condensatoren in het apparaat zich helemaal kunnen ontladen. Hetbeeldscherm genereert binnenin voor de gasontlading namelijk hoogspanning.
Gebruik voor het schoonmaken uitsluitend een licht vochtige, zachte doek. Gebruik geen chemische oplos- en reinigingsĆmiddelen, omdat deze de oppervlakken kunnen beschadigen. Trek onmiddellijk de stekker uit het stopcontact, als er water, andere vloeistoffen of metalen delen enz. in het beeldschermterechtgekomen zijn.
Probeer nooit met het ene of andere voorwerp of met uw handen in het apparaat te grijpen. Gevaar door een elektrische schok. BatterijenHaal gebruikte batterijen altijd meteen uit de afstandsbediening. Deze kunnen namelijk uitlopen en dus schadeveroorzaken. De meegeleverde batterijen mogen niet opgeladen worden of met andere middelen gereactiveerd worden. Haal ze nietuit elkaar, gooi ze niet in vuur en sluit ze niet kort. Gebruikte batterijen horen niet thuis in het normale huisvuil. U moet de batterijen op de daarvoor bedoeldeverzamelpunten voor verwerking tot afval afgeven. NEDERLANDS.
4NEDERLANDSAndere belangrijke instructiesOm ergonomische redenen raden wij u aan, geen rode en blauwe lettertypes of symbolen op een donkere achtergrondte gebruiken. Een dergelijke weergave is vanwege het geringe contrast slecht leesbaar en is vermoeiend voor de ogen.Gebruik dus zoveel mogelijk contrastrijke weergaven, bijv. zwarte tekst op een witte achtergrond.Om pijn aan uw ogen te voorkomen en om een optimale kijkafstand te krijgen, moet de afstand ten opzichte van hetbeeldscherm ongeveer vijf à zes keer zo groot zijn als de beeldschermdiagonaal. In uw woonkamer moet voldoende lichtzijn om ook bij te kunnen lezen. Als er te veel licht is, gaat het contrast verloren.
Te weinig licht is als gevolg van deafwisseling van licht en donker op het beeldscherm vermoeiend voor uw ogen.Als u externe speakers op het apparaat aansluit, houd dan ook rekening met de technische gegevens van deluidsprekeruitgang. Als de luidsprekers qua grootte niet voor het beeldscherm geschikt zijn, kunnen de luidsprekers en/ofde ingebouwde versterker onherstelbaar beschadigd worden.Verpakkingen en verpakkingshulpmiddelen die u niet meer nodig hebt, zijn recycleerbaar en moeten altijd gerecycleerdworden.
5NEDERLANDS3. OverzichtHet plasma-beeldscherm heeft een groot aantal aansluitmogelijkheden voor personal computers, DVDĆspelers,videorecorders, videocamera's enz. Het maakt niet uit of u televisie-, video- of PC-beelden bekijkt, alle beelden worden haarscherp en zonder vervormingenop het volledig vlakke beeldschermoppervlak weergegeven. Bovendien hebben de beelden een uitstekende helderheiden zijn ze buitengewoon briljant. Een ander belangrijk kenmerk is de grote beeldschermdiameter met eenbeeldverhouding van 16:9 en de zeer geringe constructiediepte. Om het apparaat als televisie te kunnen gebruiken, moet u het aansluiten op een terrestrische antenne, eensatellietinstallatie of op de kabel. U bedient het apparaat interactief met de meegeleverde afstandsbediening en het on-screen-menu (OSD). Die biedenu een groot aantal mogelijkheden om de beeldkwaliteit in te stellen.
Dankzij een nieuw soort koelsysteem kunt u het plasmabeeldscherm gebruiken zonder storende geluiden van deventilator. Het plasmabeeldscherm is net zo stil als een conventioneel televisietoestel en is zowel voor woonkamers alsvoor vergaderzalen uiterst geschikt. UitrustingHoogwaardige behuizing van aluminiumDesignzonder ventilatorBeeldschermdiameter 106 cm16:9 formaatIngebouwde luidsprekersBeeldhoek horizontaal/verticaal 160 gradenDigitaal kamfilterCompatibel met PAL, SECAM en NTSCCompatibel met VGA, SVGA, WXGA en XGATeletekstAutomatische programma-identificatie en zendersorteringSleep timerSchermbeveiliging2 x EURO SCART (SCART1 met RGB)1 x Y/C1 x YUV /CVBS1 x DVI (I) (analoog en digitaal)3. 1 LeveringsomvangControleer het plasma-beeldscherm nadat u het hebt uitgepakt op eventuele transportschade en kijk of alles ismeegeleverd.
De leverancier kan aanspraken op transportschade alleen geldend maken, als u hem hierover inlichtvoordat u het apparaat voor het eerst in gebruik neemt. Als een onderdeel niet is meegeleverd, neem dan a. u. b.
aansluiting camcorder met S-video bus10 RS232 - Seriële interface voor servicedoeleinden11 PC DVI-I - aansluiting PC (RGB bij analoge signalen, DVI bij digitale signalen)Als uw pc een analoge VGA uitgang heeft, gebruikt u voor het aansluiten van uw pc op het beeldschermde meegeleverde verbindingskabel DVI-I op 15 Pin HD-Sub.12 LINE IN S-VIDEO - audio-ingang voor S-video13 LINE IN YUV (CVBS) - audio-ingang voor YUV (CVBS)14 LINE OUT - aansluiting voor een actieve subwooferAansluiting voor DVD-speler met YUV-uitgang
7NEDERLANDS3.3 Bedieningsknoppen en functies van de afstandsbedieningOm het plasma-beeldscherm met de afstandsbediening te kunnen bedienen, moet de stekker in het stopcontact zittenen moet de netschakelaar ingeschakeld zijn.De infrarood-afstandsbediening werkt alleen, als er zich geen hindernissen tussen de afstandsbediening en deinfraroodsensor op de voorzijde (onderaan) van het beeldscherm bevinden. De reikwijdte van de afstandsbedieningbedraagt ca. 7 m.Als de batterijen zwakker worden, wordt ook de reikwijdte van de afstandsbediening korter. Vervang de batterijen in ditgeval. U mag alleen 2 batterijen van het type LR03 AAA 1,5 V gebruiken.Gebruikte batterijen horen niet thuis in het normale huisvuil. Geef ze af op een verzamelpuntvoor gebruikte batterijen (bijv.
een batterij-verzamelbox bij de dealer) of doe ze bij het KCA1Stand-by toets2Programmatoetsen 1-9, 03Toets M (memo), rood4Toets groen5Toets blauw6Toets geel7Toets programmakeuze omhoog8Menu-toets9Toets voor zachter zetten van het volume/richtingstoets links10 Toets voor harder zetten van het volume /richtingstoets rechts11 Toets programmakeuze omlaag12 Toets voor directe keuze TV13 Toets voor het heen en weer schakelen tussen een- enmeercijferig programmanummer14 Toets voor directe keuze PC15 Toets voor functie programmalijst bij TV-gebruik resp.functies bij teletekst-gebruik16 Toets voor directe keuze video17 Toets directe keuze Teletekst18 F2 = FREEZE toets (teletekst-gebruik)F1 - F4 = Functietoetsen voor configuratie-afhankelijkefuncties19 Keuzetoets beeldschermformaat20 Toets voor stomschakeling21 HOLD-toets22 M/S-toets23 PIP toets (picture-in-picture)24 Toets voor tijdsweergave / MIX-toets25 AUTO resp.
NEDERLANDS84. Eerste ingebruiknameSchakel alle betrokken apparaten inclusief het plasma-beeldscherm uit voordat u een verbindinggaat maken.4.1 Uitpakken en plaatsenDe plaats kiezen waar het apparaat komt te staanBlikrichtingOndanks de grote gezichtshoek levert het plasma-beeldscherm de beste prestaties bij een rechtstreekse verticaleblikrichting.
Stel het beeldscherm af op de blikrichting die u het meest gebruikt.De plaats waar u het beeldscherm neerzetLichtreflectieZet het beeldscherm niet tegenover vensters of andere lichtbronnen.Toegang tot de stroomaansluitingDe stroomaansluiting en de aan/uit-schakelaar moeten altijd binnen bereik zijn.LuchttoevoerLaat ten opzichte van meubilair een vrije ruimte open van tenminste 10 cm aan de zijkant en naar achteren toe.Naar boven toe moet de afstand tenminste 30 cm ten opzichte van meubilair of het plafond bedragen.OmgevingstemperatuurVoor een veilig en betrouwbaar gebruik moet de omgevingstemperatuur tussen de 5 °C en 35 °C liggen.30 cm10 cmVrije ruimteVrijeruitmeUitpakkenZet de doos verticaal met de onderkant op een vaste ondergrond.
9NEDERLANDSMaak het verpakkingsband aan de openingszijde los en klap het deksel van de doos naar buiten toe. Verwijder de twee bovenste verpakkingshoeken van piepschuim en haal de doos met accessoires uit deverpakking. Die bevindt zich zijdelings aan de achterkant van het beeldscherm. Neem nu de wandbevestiging van de achterzijde van het apparaat af. Daartoe kantelt u het beeldscherm lichtjesnaar voren en neemt u het stuk piepschuim tussen de achterzijde van het apparaat en de wandbevestiging weg. Vervolgens kunt u de wandbevestiging enigszins omhoog bewegen en naar achteren toe wegtrekken. Neem nu de voetplaat van de tafelvoet weg. Die bevindt zich onderin de doos aan de achterzijde van hetbeeldscherm. Voordat u het beeldscherm uit de doos neemt, zet u de tafelvoet op c. q. bevestigt u dewandmontage-eenheid op de in het onderstaande beschreven wijze aan de muur. 4.
2 Ophangen / neerzettenHet plasma-beeldscherm mag alleen met het wandmontagemateriaal aan verticale murenbevestigd worden. De ondergrond moet vast en statisch dragend zijn. Voor andere muurconstructies, bijv. voor houten of holle wanden moet u daarvoor geschiktebevestigingsmaterialen gebruiken. WandmontageDe wandmontage-eenheid bestaat uit twee verticale dragers die met dwarselementen aan elkaar vastzitten. In de doos met toebehoren vindt u een boormal. Bevestig de montage-eenheid met behulp van deze mal aan demuur. De fabrikant raadt u aan, hiervoor M8-schroeven te gebruiken. Als u het beeldscherm ophangt, moet u er rekening mee houden dat het scherm 19 mm lager komt te hangen dande bevestigingspunten aan de muur. Als u de wandmontage-eenheid hebt bevestigd, kunt u het plasma-beeldscherm in de bevestiging vasthangen.
Zet het beeldscherm niet op de onderkant neer, want daar zit de infraroodsensor. Aan de achterzijde van het beeldscherm zitten 4 montagebouten. Hang het beeldscherm met alle 4 de bouten inde grote ronde openingen van de wandmontage-eenheid en laat het in de U-vormige uitsparingen zakken. RondeopeningWandbevestigingU-vormigeuitsparingMontageboutenop het plasmaĆAanzicht gedraaid. beeldschermOp een tafel neerzettenDe wandmontage-eenheid bestaat uit twee verticale dragers die met dwarselementen aan elkaar vastzitten. Zij vormt een verbinding tussen het beeldscherm en de muur. NEDERLANDS.
NEDERLANDS10Zet de tafelvoet op een stevige en horizontale ondergrond. De ondergrond moet vast enstatisch dragend zijn.Overtuig u vóór het monteren ervan dat het beeldscherm is uitgeschakeld en dat destroomkabel en de signaalkabel is uitgetrokken.Zet het beeldscherm niet op de onderkant neer, want zit de infraroodsensor.De tafelvoet bestaat uit de wandmontage-eenheid, de voetplaat en een verbindingsstuk links en rechts.Bevestig de beiden verbindingsstukken aan de hand van de meegeleverde montagetekening elk met eeninbusschroef aan de voetplaat. Gebruik hiervoor de meegeleverde inbussleutel.Steek de wandmontage-eenheid op de beide verbindingsstukken en bevestig deze elk met eenbinnenzeskantschroef. Draai alle schroeven goed vast.Aan de achterzijde van het beeldscherm zitten 4 montagebouten.
Hang het beeldscherm met alle 4 de bouten inde grote ronde openingen van de wandmontage-eenheid en laat het in de U-vormige uitsparingen zakken.Het beeldscherm staat bij de tafelopstelling iets naar toe gekanteld. Deze positie is gekozen om in combinatie methet ontspiegelde contrastfilterschermoppervlak eventuele reflectie-effecten (totale reflectie) te onderdrukken.RondeopeningWandbevestigingU-vormigeuitsparingMontageboutenop het plasma-Aanzicht gedraaid!Inbusschroefbeeldscherm4.3 Sluit het apparaat aan en schakel het inAansluiten (overzicht aansluitingen, zie afb. pag.
6)Steek de stroomkabel in de stroomingangsbus op het beeldscherm en steek de stekker in het stopcontact.Kabelaansluiting/terrestrische antenneAls u een kabelaansluiting of een terrestrische antenne wilt aansluiten, moetu hiervoor de bus ANTENNA gebruiken.SatellietontvangerAls u uw televisieprogramma's via satelliet wilt ontvangen, moet u uwreceiver met een SCART-kabel op de bus SCART 1 of SCART 2 aansluiten.SCART 1 heeft bovendien een aansluiting voor RGB bronnen, bijv.DVD-speler.
11NEDERLANDSDVD-speler met YUV-uitgangPCAls u uw pc op het plasma-beeldscherm wilt aansluiten, moet u de PC DVI-Ibus gebruiken. Als uw pc een analoge VGA-uitgang heeft, moet u demeegeleverde verbindingskabel DVI-I op 15 Pin HD-Sub gebruiken.Bij oudere types grafische PC-kaarten bestaat de kans dat pin 9dicht is. Neem contact op met onze service-hotline als dit hetgeval is.VoorbereidingAfstandsbedieningMaak het deksel van het batterijvakje op de achterkant van de afstandsbediening open en doe de tweemeegeleverde batterijen (type LR03 Micro AAA) in de afstandsbediening. Kijk op de aangegeven polariteitenonderin het batterijvakje. Maak het batterijvakje weer dicht.InschakelenZet de aan/uit-schakelaar op de achterkant van het beeldscherm in stand "I".
Nu staat het beeldscherm instand-by en kunt u het met de afstandsbediening inschakelen.Kabelaansluiting/terrestrische antenneSchakel het beeldscherm in met de toets TV op uw afstandsbediening.SatellietontvangerZet uw satellietontvanger aan en schakel het beeldscherm in met detoets VIDEO op uw afstandsbediening. Denk eraan: al naar gelang opwelke SCART-bus uw ontvanger aangesloten, moet u de toets VIDEOmeerdere malen indrukken.YUVYUVLINE INAansluiting DVD-spelermet YUV-uitgangNEDERLANDS
NEDERLANDS12PCZet het beeldscherm aan met de toets PC op uw afstandsbediening enkies de desbetreffende signaalingang ( PC(RGB) of PC(DVI) ).Hiervoor roept u met de toets MENU op uw afstandsbediening hetOSD-menu van uw beeldscherm op en kiest u in het submenuBRONNEN uw ingangssignaal.4.4 OSD-menu BedieningU kunt uw plasma-beeldscherm met behulp van de OSD-menubediening gemakkelijk instellen en bedienen. Hiervoor zijner 6 toetsen op uw afstandsbediening:412356[1] M-toetsHiermee slaat u aangebrachte veranderingen op in het geheugen.[2] P ĂtoetsOpwaartse beweging in het OSD-menu. Het gekozen menu of de gekozen functie krijgt een gekleurdeachtergrond.
Als functies als waarde of als balkdiagram weergegeven worden, kunt u met deze toets de waardeverhogen.[3] ĂtoetsU verlaat het de gekozen functie.Om een submenu te verlaten, kiest u het menupunt < ¬ > en drukt u vervolgens op de toets .[4] MENU-toetsOSD-hoofdmenu in beeld brengen. Het hoofdmenu verschijnt links bovenaan op het beeldscherm. OSD-menulaten verdwijnen.[5] ĂtoetsHiermee activeert u het geselecteerde submenu c.q. de geselecteerde functie. Het geselecteerde menupunt wordtkrijgt een groene achtergrond en kan veranderd worden.[6] PĂĂtoetsNeerwaartse beweging in het OSD-menu. Het gekozen menu of de gekozen functie krijgt een gekleurdeachtergrond. Als functies als waarde of als balkdiagram weergegeven worden, kunt u met deze toets de waardeverlagen.VERANDERINGEN OPSLAANMet een druk op de toets M op uw afstandsbediening (zie de afb.
13NEDERLANDS4. 5 Basisinstellingen OSD-menuOSD TAAL VERANDERENUw beeldscherm heeft een 6-talig OSD-menu (Duits, Engels, Frans, Italiaans, Nederlands en Spaans). Om de voorafingestelde taal te veranderen, roept u in het hoofdmenu het menupunt op. Activeer in het submenu hetmenupunt en kies de gewenste taal:Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instelling >Informatie > Info Signaalbron: AANTaal: NederlandsOSD Instellingen: >Power Down/Stand–by: >Reset fabrieksinstellingen >Sleep Timer: UIT¬DE EIGENSCHAPPEN OSD-MENU VERANDERENOm de weergave resp. de verschijnduur (de duur na de laatste keer indrukken tot aan het verdwijnen) van het OSD-menute veranderen, kiest u in het hoofdmenu het menupunt.
In het submenu krijgtu nog een ander submenu aangeboden met de menupunten (keuzemogelijkheden: 5, 10 en 15 seconden)en (keuzemogelijkheden: Aan en Uit):Info Signaalbron: AANTaal: DuitsOSD Instellingen: >Power Down/Stand–by: >Reset fabrieksinstellingen >Sleep Timer: UITTime out: 5 sTransparant: UIT¬¬Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >TERUGZETTEN OP FABRIEKSINSTELLINGENU hebt de mogelijkheid om alle veranderingen die u in het OSD-menu hebt aangebracht weer terug te zetten op deoorspronkelijke fabrieksinstelling. Hiervoor kiest u in het hoofdmenu het menupunt en activeert u inhet submenu het menupunt :Info Signaalbron: AANTaal: DuitsOSD Instellingen: >Power Down/Stand–by: >Reset fabrieksinstellingen >Sleep Timer: UIT¬Ja, mijn instellingen schrappen ¬Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >4.
6 Instellingen bij de eerste ingebruiknameAls u een DVD-speler aansluit, moet u er bij de eerste ingebruikname voor zorgen, dat u als bron de tuner neemt - drukmeerdere malen op de TV-toets. TV-GEBRUIKAutomatische zenderzoekfunctieAls u uw programma's uitsluitend via satelliet ontvangt, hoeft u de automatische zenderzoekfunctie niet te gebruiken.
Om de automatische zenderzoekfunctie te starten, moet u als volgt te werk gaan:Schakel het beeldscherm in met de toets TV op uw afstandsbediening. Roep met de MENU-toets op uw afstandsbediening het OSD-menu op en kies het menupunt BRONNEN / PIP. Er verschijnt een submenu. Kies in het submenu het menupunt. Er verschijnt nog een submenu. NEDERLANDS.
Nu = 1 - ARD MENU: Afsluiten: Een lege programmaplaats vullen: Het gekozen programma op de huidige positie omzettenDE PROGRAMMANAMEN WIJZIGENAls het plasma-beeldscherm aan de hand van het televisiesignaal de naam van de zender kan herkennen, wordt deherkende naam op het ingestelde programmanummer opgeslagen. Als de programmanaam niet wordt herkend,verschijnt bij de naam het programmanummer (bijv. PR02). Ga als volgt te werk als u de programmanaam wilt veranderen:Beweeg de markering met de toets Ăof Ănaar toe. Druk nu op de Ătoets om de eerste tekenpositie te selecteren. Met de toetsen ĂenĂĂkunt u het tekenoverzicht doorbladeren, totdat het gewenste teken op de door u geselecĆteerde tekenpositie verschijnt. Gebruik deāĂĂtoets om de volgende tekenpositie te selecteren. Herhaal de 3 vorige stappen totdat u de naam hebt ingevoerd. Er zijn max. 5 tekens mogelijk.
15NEDERLANDSPC-GEBRUIKDe signaalingang kiezenSchakel het beeldscherm in met de toets PC op uw afstandsbediening. Roep met de MENU-toets op uw afstandsbediening het OSD-menu op. Het menupunt heeft een gekleurde achtergrond. Kies in het submenu de betreffende signaalingang (PC (RGB) of PC (DVI)). Eerste bron: PC (RGB)Instellingen >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >PIP mode UIT¬AUTO AFREGELINGSFUNCTIEAls het plasma-beeldscherm voor het eerst een analoog videoformaat (RGB) gebruikt, voert het altijd automatisch deauto-afregelingsfunctie uit. Zolang dit duurt, beweegt het beeld lichtjes heen en weer om de optimale positie en weergavete vinden. De H/V (horizontale/verticale) positie en de beeldgrootte moet u bij sommige ongunstigePC-formaten met de hand instellen. De auto afregelingsfunctie hangt in hoge mate af van debeeldweergave.
Een schermvullend wit beeld is hiervoor zeer geschikt. H Freq. : 60. 0 kHzV Freq. : 75. 0 HzPixel klok 78. 75 MHzH/V Pol: + / –Gebruikerstimings >Auto. Afregelen V Pos. :Hoogte:Breedte:H Pos:FaseEerste bron: PC (RGB)Instellingen >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >PIP mode UIT¬¬U kunt vaak gebruikte formaten opslaan als gebruikersformaten. Het beeldscherm herkent de opgeslagen formaten engeeft ze onmiddellijk correct weer zonder dat u de auto-adjust functie moet uitvoeren. GEBRUIKERSFORMATEN INSTELLENKies in het hoofdmenu het menupunt en roep het submenu op. Er verĆschijnt nog een submenu. Activeer het menupunt Gebruikerstimings. Nu kunt u het op dit moment ingestelde gebruikersformaat bijvoorbeeld op positie 1 (er zijn 8 posities mogelijk)met het menupunt vastleggen. Positie: 1Oproepen Behouden Alles schrappen H Freq. : 60. 0 kHzV Freq. : 75.
NEDERLANDS165. Dagelijkse bediening5.1 In- / uitschakelenINSCHAKELENZet de aan/uit-schakelaar op "1" als u het plasma-beeldscherm wilt inschakelen.De STAND-BY-LED op de infraroodsensor licht rood op.Druk nu op één van de cijfertoetsen op uw afstandsbediening om het plasma-beeldscherm in werking te stellen.De AAN/UIT-LED op de infraroodsensor licht groen op.UITSCHAKELENDruk op de standby-toets op uw afstandsbediening. Nu schakelt het plasma-beeldscherm weer terug op standby.De STAND-BY-LED op de infraroodsensor licht rood op.Om het plasma-beeldscherm weer volledig uit te zetten, zet u de aan/uit-schakelaar in de stand "0".Stand-by toets5.2 Geluid instellenVOLUME INSTELLENDruk op de toets Ă(Vol -) ofĂ (Vol +) op uw afstandsbediening om het gewenste volume in te stellen.Volume:Balance:Equalizer: RockOptie: StereoVolume Line Uitgang:Max.
volume bij aanzetten:Automatisch volume: AANGebruikersequalizer >Weergave van het huidige volumeVolume bij het inschakelen van hetplasma-beeldschermBronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬SOUNDINSTELLINGIn het menupunt kunt u voorgedefinieerde klankpatronen instellen.Volume:Balance:Equalizer: RockOptie: StereoVolume Line Uitgang:Max. volume bij aanzetten:Automatisch volume: AANGebruikersequalizer >RockJazzGebruikerFlatPopClassicVocalBronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬
17NEDERLANDSKies het menupunt om uw persoonlijke klankpatroon aan te maken.< 120 Hz:500 Hz:1.5 kHz:5 kHz:> 10 kHzVolume:Balance:Equalizer: RockOptie: StereoVolume Line Uitgang:Max. volume bij aanzetten:Automatisch volume: AANGebruikersequalizer >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬¬STOMSCHAKELINGDruk op de toets op uw afstandsbediening. Het geluid wordt uitgeschakeld en op het beeldscherm verschijntgedurende ca. 3Ăseconden het volgende infovenster:TV – 2 – ZDFSTOMU schakelt het geluid weer in als u de toets , Ă(Vol -) ofĂ (Vol +) op uw afstandsbediening indrukt. Op hetbeeldscherm verschijnt gedurende ca.
3 seconden het volgende infovenster:TV – 2 – ZDFSTEREO5.3 Beeld instellenCONTRAST / HELDERHEID / SCHERPTE / KLEUR / TINTInstelling :Druk op de toets , het contrast wordt sterker.Druk op de toets , het contrast wordt zwakker.Instelling :Druk op de toets , het beeld wordt lichter.Druk op de toets , het beeld wordt donkerder.Met de instelling kunt u de weergave van het beeld verbeteren.Druk op de toets , het beeld wordt scherper.Druk op de toets , het beeld wordt zachter.In het menupunt kunt u het kleurcontrast veranderen:Druk op de toets , het kleurcontrast wordt sterker.Druk op de toets , het kleurcontrast wordt zwakker.De instelling biedt u de mogelijkheid de kleurbalans te veranderen:Druk op de toets , het beeld wordt groener.Druk op de toets , het beeld wordt roder.Contrast: 64Helderheid: 64Scherpte:Kleur: 15Tint: 0 Deze menupunten zijn niet beschikbaar in deinstellingen BRONNEN / āPIPā āEERSTEBRON "PC(RGB)" en "PC(DVI)!DNC: 5¬Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >Foto–cd: UitNEDERLANDS
NEDERLANDS18BEELDFORMAATIn het menupunt kunt u de vooraf ingestelde beeldformaten kiezen. Handmatige formaatkeuze isalleen mogelijk, als in het menupunt "Uit" is ingesteld. PanoramaDeze formaatinstelling brengt het ingangssignaal automatisch in horizontale en verticale richting schermvullend opschaal, maar niet lineair. Dit betekent dat de beeldscherminhoud in het midden van het beeldscherm origineel wordtweergegeven en dat er naar de randen toe een sterkere scalering plaatsvindt. Normaal (4:3)Deze formaatinstelling geeft een PAL 4:3 beeld weer in de correcte beeldverhouding. Aan linker en de rechter randvan het beeldscherm ziet u donkere strepen. Volledig beeldIn deze formaatinstelling wordt het beeld zodanig in horizontale en verticale richting aangepast, dat er altijd sprakeis van een schermvullende weergave.
GebruikerszoomAls u Gebruikerszoom kiest, verschijnt het menupunt in het menu in beeld. In dit menupunt kunt een persoonlijk beeldformaat weergeven tussen 10 % en 200 % van het oorspronkelijkebeeldformaat. Instellen doet u in stappen van 10 %. 4:3 Letterbox naar 16:9Met deze modus geeft u een PAL 16:9 beeld zodanig weer dat er geen donkere strepen boven en onderen op het beeldte zien zijn. PAL 4:3 beelden worden geconverteerd op de volledige horizontale resolutie. Door de extra scalering inverticale richting wordt een gedeelte van de verticale beeldinhoud symmetrisch boven en onderen op het beeld nietweergegeven. Auto ZoomDeze functie analyseert het huidige beeldformaat en schakelt automatisch heen en weer tussen en. Auto.
Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬Om de formaten om te schakelen, drukt u herhaaldelijk op de toets F. 5. 4 TV-gebruikHet plasma-beeldscherm staat in standby. Om het scherm in te schakelen, drukt u op één van de cijfertoetsen 0. 9 of op de TV-toets van uwafstandsbediening. Tijdens de initialisatie ziet u het bedrijfslogo. Daarna verschijnt de voor het laatst bekeken televisiezender (programmanummer) op het beeldscherm. Tegelijkertijd verschijnt gedurende ca. 3 seconden het volgende infovenster:TV – 2 – ZDFSTEREODruk op de toets Pā resp. P āāā om het programmanummer telkens met 1 te verhogen resp. te verlagen. Met de cijfertoetsen op uw afstandsbediening kunt u elk programmanummer rechtstreeks kiezen. Met de F3 hebt u de mogelijkheid om heen en weer te springen tussen de twee televisiezenders die u voor hetlaatst ingesteld had.
TELETEKSTUw Plasma-beeldscherm kan TOP/FLOF teletekstinformatie ontvangen en weergeven. Zoek een zender met teletekstpagina's. Druk op de toets TEXT op uw afstandsbediening om teletekst in beeld te brengen. Om bepaalde teletekstpagina's rechtstreeks op te roepen, moet u de cijfertoetsen gebruiken. De rode, groene, gele en blauwe toets op uw afstandsbediening hebben al naar gelang de soort teletekst een anĆdere functie. Deze functies worden onderaan op de teletekstpagina weergegeven.
19NEDERLANDS5. 5 PC-GEBRUIKSchakel het plasma-beeldscherm en uw pc UIT. Sluit uw pc met de meegeleverde videokabel op het plasma-beeldscherm aan (DVI-stekker op het beeld enHD-Sub-stekker op de pc). Schakel het plasma-beeldscherm en uw pc weer IN. In het menupunt moet PC (RGB) ingesteld zijn. Als hetplasma-beeldscherm wordt ingeschakeld, herkent het scherm het op de PC ingestelde beeldformaat automatisch. Die informatie verschijnt in een infovenster. PC (RGB)1024 x 7685. 6 Gebruik met andere apparatenVIDEORECORDERSchakel het plasma-beeldscherm en de videorecorder UIT. U kunt uw videorecorder op 3 verschillende manieren op het plasma-beeldscherm aansluiten:op de antenne, lees daartoe de gebruiksaanwijzing van uw videorecordermet een scartkabel op SCART1 of SCART2als uw videorecorder een S-Video uitgang heeft, verbindt u die met de Y/C ingang.
Schakel het plasma-beeldscherm en uw videorecorder weer IN. Als u wilt overschakelen op de aangesloten ingang (bijv. SCART1), drukt u meerdere malen op de VIDEO toets. SCART 1Volledig beeldDVD SPELERSchakel het plasma-beeldscherm en uw DVD-speler UIT. Verbind uw DVD-speler met SCART1, de YC-ingang of de YUV-ingang, als deze een S-Video uitgang heeft. Schakel het plasma-beeldscherm en uw DVD-speler weer IN. Als u wilt overschakelen op de aangesloten ingang, drukt u meerdere malen op de VIDEO toets. YCPanorama5. 7 Speciale functiesHANDMATIG PROGRAMMA'S ZOEKENIn het menupunt voert u een programmanummer in dat nog niet in gebruik is. In het menupunt moet u rechtstreeks de frequentie intoetsen van de televisiezender die u zoekt. Als het beeld niet optimaal is, verhoogt c. q. verlaagt u de ingetoetste frequentie in kleine stappen.
NEDERLANDS20STILSTAAND BEELD (FREEZE)Een stilstaand beeld krijgt u met de FREEZE toets of in het menupunt. Auto. Zoom UitZoom : GebruikerszoomKleurtemperatuur: GebruikerContrast: NormaalFreeze Gebruikerskleurtemperatuur >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬KLEURTEMPERATUURU kunt de kleurtemperatuur aan de hand van 3 voorgedefinieerde instellingen kiezen of in het menupunt zelf een waarde vastleggen. Hoe lager u de kleurtemperatuur instelt, des te hoger is het roodaandeel in het beeld en wordt het beeld "warmer". Naarmate de kleurtemperatuur toeneemt, neemt ook het blauwe lichtaandeel toe en wordt het beeld "kouder". GebruiĆkerWarmNormaalKoudRood: 128Groen 128Blauw: 110Auto.
Zoom UitZoom : GebruikerszoomKleurtemperatuur: GebruikerContrast: NormaalFreeze Gebruikerskleurtemperatuur >Gebruikerszoom:Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬Auto. Zoom UitZoom : GebruikerszoomKleurtemperatuur: GebruikerContrast: NormaalFreeze Gebruikerskleurtemperatuur >Gebruikerszoom:Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >¬¬PIP MODEMet de functie hebt u de mogelijkheid, twee beeldsignalen tegelijkertijd te bekijken. Enerzijds kunt u in het lopende televisieprogramma een extern videosignaal bijv. van de videorecorder in beeld brengen. Anderzijds hebt u de mogelijkheid om tegelijk met PC-signalen een videosignaal bijv. van de DVD-speler in beeld tebrengen. Druk op de PIP-toets, het beeld van de ingang die u in het menupunt hebtingesteld (bijv. tuner), verschijnt in het huidige beeld.
Als u geen signaal op die ingang krijgt, dan blijft het in beeld gebrachte venster donker. De positie en de grootte van het venster kunt u zelf instellen. Hiervoor kunt u in de menupunten - de vensterformaat, - de horizontale vensterpositie en - de verticalevensterpositie instellen. De veranderingen van formaat en positie worden onmiddellijk zichtbaar.
PIP:Eerste bron: TUNERInstellingen >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >PIP mode PIP¬Bronnen verwisselen (F2) Tweede bron : SCART1Eerste bron: TUNERInstellingen >PIP mode Split screenTweede bron : SCART1¬Bronnen verwisselen (F2) Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >INSTELLING - PIPINSTELLING - SPLIT SCREENHoofdĆbeeldHoofdbeeld PIP modePIP modeSCART1SCART2CVBSYCYUVDit menu is bij de instelĆlingen EERSTE BRONPC (RGB) / PC (DVI) nietbeschikbaar.AUTOMATISCHĂUITSCHAKELENU kunt het plasma-beeldscherm zodanig instellen, dat het na een bepaalde tijd automatisch wordt uitgeschakeld.Kies in het menupunt één van de aangegeven tijden.Als die tijd verstreken is, wordt het plasma-beeldscherm automatisch uitgeschakeld.Info Signaalbron: AanTaal: DuitsOSD Instellingen: >Power Down/Stand–by: >Reset fabrieksinstellingen >Sleep Timer: Uit¬Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >Uit30 minuten60 minuten90 minutenTWEEKANAALGELUID OMSCHAKELENTweekanaalgeluid houdt in dat de kijker de mogelijkheid heeft om bij films te kiezen of hij de nagesynchroniseerde versieof de versie in de oorspronkelijke taal wil horen.Als er televisieprogramma's uitgezonden worden met tweekanaalgeluid, is eerst kanaal A actief.Druk op de toets M/S als u wilt overschakelen op kanaal B.SPECIALE INSTELLINGEN VOOR INGANG SCART1Standaard: AutoTV SCART: UitRGB IN: SCARTVCR Stab.: AanEerste bron: SCART1Instellingen >Bronnen / PIP >Image >Scherm >Geluid >Instellingen >Informatie >PIP mode UIT¬¬RGB Sync.: UitNEDERLANDS
NEDERLANDS226. Fouten verhelpenAls er tijdens het gebruik van uw plasma-beeldscherm een fout mocht optreden, lees dan de onderstaande fouten doorc. q. bekijk hoe u ze kunt verhelpen. Doe dit voordat u het apparaat voor reparatie wegbrengt. Misschien kunt u de foutzelf heel gemakkelijk verhelpen. Als bijvoorbeeld de stekker van het beeldscherm niet in het stopcontact zit of als erproblemen zijn met de ontvangstinstallatie (antenne), dan zou u onterecht kunnen vermoeden dat het beeldscherm defectis. Als de gegeven instructies niet het gewenste resultaat opleveren, dan moet u het apparaat metde aan/uit-schakelaar UIT zetten en de stekker uit het stopcontact trekken. Probeer nooit het apparaat zelf te repareren en haal in geen geval de afdekking achteren op hetapparaat weg.
FOUT MOGELIJKE OORZAAK MOGELIJKE OPLOSSINGGeen beeld en geengeluid, hoewel de stekkerin het stopcontact zit enhet apparaat isingeschakeld. Aan/Uit-schakelaar staat in de stand"0" (UIT). De stekker van het apparaat zit niet inhet stopcontact. Defecte stroomkabel. Zet de Aan/Uit-schakelaar in destand "I". Steek de stekker van de stroomkabelin het stopcontact. Bel de service-hotline op. Beeldscherm donker. Contrastinstelling te gering. Geen ingangssignaal, verkeerdeingang gekozen. Helderheid en/of contrast goedinstellen. Stroomkabel controleren; juiste ingangaan de juiste bron toewijzen. Te zwakke of te sterkekleuren. Kleur niet goed ingesteld. Stroomkabel niet goed aangesloten. Stel de kleur (in menupunt IMAGE) in. Kabel correct aansluiten. Er is een stuk van hetbeeld afgeknipt c. q. hetbeeld is niet gecentreerd. Beeldpositie niet goed ingesteld. Corrigeer de beeldpositie.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Medion MD 40333 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Televisie Medion
Handleiding Televisie
Nieuwste handleidingen voor Televisie