Medion AKOYA E4320D (MD8396) Handleiding

Medion Desktop AKOYA E4320D (MD8396)

Bekijk gratis de handleiding van Medion AKOYA E4320D (MD8396) (88 pagina’s), behorend tot de categorie Desktop. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 66 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Medion AKOYA E4320D (MD8396) of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/88
10.09.2008 10:35
Tips voor deze handleiding
Hou deze handleiding steeds binnen handbereik en in de buurt van uw PC. Bewaar
deze gebruikshandleiding zorgvuldig om zein geval van doorverkoop aan de
nieuwe eigenaar te kunnen doorgeven.
Wij hebben dit document zo opgebouwd, zodat u altijd via de inhoudsopgave de
benodigde informatie per thema kunt nalezen. Een inhoudstabel (Index) vindt u
aan het einde van deze handleiding.
Om de PC meteen in gebruik te nemen, lees a.u.b de hoofdstukken Veiligheid
en Onderhoud“ (vanaf Blz. 3) en „Aansluiten“ (vanaf Blz. 11).
Wij raden u aan, ook de andere hoofdstukken te lezen, om gedetailleerde uitleg en
gebruikstips voor uw PC te verkrijgen.
Voor de bediening van programma´s en het besturingssysteem kunt u de
uitgebreide helpfuncties gebruiken, die de programma´s met een toets (meestal
F1) of een muisklik bieden.
Met het Introductiecentrum biedt Windows Vista® u extra hulp om uw
besturingsysteem en uw PC beter te leren kennen. Meer informatie vind u vanaf
Blz. 50.
Doelgroep
Deze handleiding is zowel bedoeld voor nieuwe gebruikers alsook gevorderde
gebruikers. Ongeacht het mogelijk beroepsmatig gebruik is de PC bedoeld voor
gebruik in een privé-woning. De vele toepassingsmogelijkheden staan ter
beschikking voor het hele gezin.
Persoonlijk
Gelieve uw eigendomsbewijs te noteren:
Serienummer ......................................
Aankoopdatum ......................................
Plaats van aankoop ......................................
Het serienummer van uw PC vindt u op de achterkant van uw PC. Neem dit
nummer eventueel ook op in uw waarborgdocumenten.

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Medion
Categorie: Desktop
Model: AKOYA E4320D (MD8396)

Handleiding Medion AKOYA E4320D (MD8396) – volledige tekst

10.09.2008 10:35 Tips voor deze handleiding Hou deze handleiding steeds binnen handbereik en in de buurt van uw PC. Bewaar deze gebruikshandleiding zorgvuldig om ze in geval van doorverkoop aan de nieuwe eigenaar te kunnen doorgeven. Wij hebben dit document zo opgebouwd, zodat u altijd via de inhoudsopgave de benodigde informatie per thema kunt nalezen. Een inhoudstabel (Index) vindt u aan het einde van deze handleiding. Om de PC meteen in gebruik te nemen, lees a.u.b de hoofdstukken „Veiligheid en Onderhoud“ (vanaf Blz. 3) en „Aansluiten“ (vanaf Blz. 11). Wij raden u aan, ook de andere hoofdstukken te lezen, om gedetailleerde uitleg en gebruikstips voor uw PC te verkrijgen. Voor de bediening van programma´s en het besturingssysteem kunt u de uitgebreide helpfuncties gebruiken, die de programma´s met een toets (meestal F1) of een muisklik bieden.

ii Kwaliteit We hebben voor de componenten de aandacht vooral gevestigd op hoge functionaliteit, eenvoudige bediening, veiligheid en betrouwbaarheid. Door een afgewogen hard- en softwareconcept kunnen we u een PC voor de toekomst voorstellen die u veel plezier zal leveren tijdens uw werk en uw vrije tijd. We danken u voor uw vertrouwen in onze producten en zijn verheugd om u als nieuwe klant te mogen begroeten. Copyright © 2008, IX/29/08, 09/29/08 Alle rechten voorbehouden. Dit handboek is door de auteurswet beschermd. Handelsmerk: MS-DOS® en Windows® zijn geregistreerde handelsmerken van de firma Microsoft®. Pentium® is een geregistreerd handelsmerk van de firma Intel®. Andere handelsmerken zijn het eigendom van hun desbetreffende houder. Technische wijzigingen voorbehouden.

iv Belangrijke mappen. 31 Aansluiten van een externe harde schijf. 32 Het optische station. 33 Zo laadt u een disc. 33 Discs afspelen en uitlezen. 33 Zo verwijderd u een disk:. 34 CD / DVD station als bootstation. 34 Regionale weergave informatie bij DVD. 34 De CD/DVD-ReWriter. 35 De kaartlezer. 36 Grafische kaart. 37 Persoonlijke instellingen voor vormgeving en geluiden. 37 PC op een tv aansluiten. 38 Zo verbindt u uw PC met uw tv-toestel:. 38 Het soundsysteem. 39 IEEE 1394 (FireWire). 40 Gebruiksmogelijkheden voor IEEE 1394. 40 Technische Specificatie. 40 USB-aansluiting. 41 Netwerkgebruik. 42 Wat is een netwerk. 42 Probleemoplossing in het netwerk. 43 Seriële COM-Port. 44 Software. 45 Windows Vista® leren kennen. 45 Windows Vista® - Snelhandleiding. 45 Windows Vista® - Help en ondersteuning. 45 Windows Vista® - Introductiecentrum. 46 Windows Vista® – Gebruikersaccountbeheer.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Veiligheid 3 Veiligheid Gelieve dit hoofdstuk aandachtig te lezen en alle vermelde voorschriften in acht te nemen. Zo garandeert u een betrouwbare werking en een lange levensduur van uw PC. • Laat kinderen niet zonder toezicht met elektrische toestellen spelen. Kinderen kunnen mogelijke gevaren niet altijd juist herkennen. Houd plastic zakken van kinderen weg, ze kunnen stikken. • Bewaar het verpakkingsmateriaal, zoals de folies, buiten het bereik van kinderen. Bij verkeerd gebruik bestaat er verstikkingsgevaar. • Open nooit de behuizing van de PC. Dit kan leiden tot kortsluiting of zelfs tot brand, waardoor uw PC zou worden beschadigd. • Bij CDRW-/DVD-/DVD-RW-eenheden gaat het om installaties van Laserklasse 1, voor zover deze toestellen in een gesloten PC-behuizing worden gebruikt.

Verwijder de afdekking van de eenheden niet, omdat onzichtbare laserstraling vrijkomt. Kijk niet in de laserstraal, ook niet met optische instrumenten. • Steek geen voorwerpen door de gleuven en openingen in de binnenkant van de PC. Dit kan leiden tot kortsluiting of zelfs tot brand, waardoor uw PC zou worden beschadigd. • De gleuven en openingen van de PC dienen voor een goede luchtstroom. Dek deze openingen niet af, omdat anders een oververhitting kan ontstaan. Zorg er tijdens het opstellen van de pc voor dat u aan alle kanten minstens 20 cm ruimte laat. • Bescherm het apparaat tegen waterdruppels en waternevel. Plaats geen voorwerpen die zijn gevuld met vloeistof (vazen of iets dergelijks) op het toestel. Het voorwerp kan omvallen, waarbij de vloeistof de elektrische veiligheid nadelig kan beïnvloeden.

Zet uw PC onmiddellijk uit of zet hem niet eens aan en contacteer de serviceafdeling. •. wanneer de stroomkabel of de stekkers daarvan versmoltenof beschadigd zijn. Vervang de defekte kabel door een orginele kabel. Onder geen beding mag de beschadigde kabel worden hersteld. •.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Leveringsomvang 7 Leveringsomvang Gelieve de volledigheid van de levering te controleren en ons binnen 14 dagen na aankoop te contacteren, indien de levering niet compleet is. Gelieve hiervoor zeker het serienummer op te geven. Bij de door u aangekochte PC heeft u de volgende onderdelen ontvangen: • PC en netsroom kabel • PS/2 toetsenbord • Optische USB muis • OEM Versie van het besturingssysteem • Support- / Application-CD • Documentatie

Opstellen van de PC 8 Opstellen van de PC De juiste opstelling van uw PC is een belangrijke factor om er voor te zorgen, dat u met uw PC op een comfortabele manier kunt werken. Plaats van opstelling • Houd uw PC en alle aangesloten toestellen weg van vocht en vermijd stof, warmte en rechtstreekse zonnestralen. De niet-inachtneming van deze tips kunnen leiden tot storingen of tot beschadiging van de PC. • Plaats en gebruik alle componenten op een vlak, stabiel en trillingsvrij oppervlak om te vermijden dat de PC zou omvallen. • Uw pc is niet geschikt voor gebruik op beeldschermwerkplaatsen zoals bedoeld in §2 van de verordening op beeldschermwerkplaatsen. Omgevingstemperatuur • De PC kan worden gebruikt bij een omgevingstemperatuur van +10° C tot +35° C en bij een relatieve luchtvochtigheid van 30% - 70% (niet condenserend).

• In uitgeschakelde modus kan de PC worden opgeslagen bij -20° C tot 50° C. • Trek bij onweer de stekker uit het stopcontact en verwijder vooral, indien aanwezig, de antennekabel. We raden u voor meer veiligheid aan om een overspanningbescherming te gebruiken, zodat uw PC wordt beschermd tegen spanningspieken of blikseminslag vanuit het stroomnet. • Wacht na het transport van de PC met de ingebruikneming tot het toestel de omgevingstemperatuur heeft aangenomen. Bij grote temperatuur- of vochtigheidsschommelingen kan het door condensatie tot de vorming van vocht binnenin de PC komen. Dit kan een kortsluiting veroorzaken.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Opstellen van de PC 9 Ergonomie Tip Voorkom verblindingen, spiegelingen en te harde licht-donker-contrasten om uw ogen te sparen. De monitor mag nooit direct in de buurt van ramen staan, omdat deze plek in de werkruimte door het daglicht het sterkst belicht is. Deze lichtintensiteit maakt het moeizaam voor de ogen, zich aan de donkerdere monitor aan te passen. De monitor, moet steeds met een naar de raamkant parallelle kijkrichting opgebouwd zijn. De parallelle kijkrichting zou, ook in betrekking op kunstmatige belichtingsinrichtingen, ingehouden worden. Dit betekent, dat voor de verlichting van de werkruimte met kunstmatig licht dezelfde eisen gelden.

Als u het beeldscherm niet zoals beschreven kunt opstellen, dan bieden volgende maatregelen misschien hulp: • Het beeldscherm draaien, lager zetten of kantelen; • Luxaflex of verticale lamellen aan de ramen; • Scheidingswanden opstellen of wijzigingen aan de verlichtingsinstallatie doorvoeren. Tip Neem geregeld pauzes tijdens het werken aan een beeldscherm: zo voorkomt u gewrichtspijn en vermoeidheid. Langdurig in dezelfde houding zitten is op den duur niet prettig. Een goede houding verkleint de kans op lichamelijke aandoeningen of letsel.

Opstellen van de PC 10 Algemeen: Verander regelmatig van houding en neem geregeld pauzes om vermoeidheid te voorkomen. Rug: Als u aan uw bureau zit, moet uw rug gesteund worden door de rugleuning van de stoel, terwijl uw rug recht is of iets naar achteren gebogen. Benen: Uw bovenbenen moeten horizontaal zijn of iets schuin naar beneden gericht. Uw onderbenen moeten vrijwel een rechte hoek met uw bovenbenen vormen. Uw voeten moeten plat op de vloer rusten. Indien gewenst kunt u een voetensteun gebruiken. In dat geval moet u echter extra controleren of de hoogte van uw stoel goed is ingesteld op het gebruik van de voetensteun. Armen: Ontspan uw armen, houd uw ellebogen dichtbij uw zij, terwijl de onderarmen en handen ongeveer horizontaal liggen. Polsen: Houd uw polsen zo recht mogelijk als u het toetsenbord, de muis of de trackball gebruikt.

Beweeg ze niet zijwaarts of meer dan 10 graden omhoog of omlaag. Hoofd: Houd uw hoofd recht of iets voorover gebogen. Probeer te vermijden dat u met een gedraaid hoofd of een gedraaide romp moet werken. • Oppervlakte voor de handen: 5 tot 10 cm • Kijkafstand: 50 tot 70 cm • Beenruimte (verticaal): minimum 65 cm • Beenruimte (horizontaal): minimum 60 cm • Bovenste regel op het beeldscherm op ooghoogte of iets daaronder.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Aansluiten 11 Aansluiten Gelieve de linkerkant van de kaft open te klappen om de bijbehorende tekeningen te bekijken. Tip De hier vermelde toestellen behoren niet noodzakelijk bij de leveringsomvang! Alle opgesomde aansluitingen zijn optioneel en zijn niet per se op uw PC beschikbaar. Bekabeling tips Volg de onderstaande aanwijzingen om uw PC correct en veilig aan te sluiten: • Leg de kabel zo dat niemand erop kan gaan staan of erover kan vallen. • Zet geen voorwerpen op de kabel, omdat deze anders kan worden beschadigd. • Sluit de randapparatuur zoals het toetsenbord, muis, monitor etc. alleen aan, als de PC is uitgeschakeld, om beschadigingen van apparatuur te voorkomen. Sommige apparatuur kan ook aangesloten worden, als de PC aanstaat. Dit zijn meestal apparaten die door een USB- aansluiting met de PC worden verbonden.

Volg in ieder geval de veiligheidsinstructies van de desbetreffende handleiding. • Hou tenminste één meter afstand tussen de PC en magnetische stoorzenders en stoorzenders met hoge frequentie (Tv-toestel, luidsprekers, GSM’s, enz.) om functiestoringen en gegevensverlies te vermijden. • Gelieve er bovendien op te letten dat in verbinding met deze PC enkel afgeschermde kabels (max. 3 m) mogen worden gebruikt. Voor printerkabels gebruikt u enkel de dubbel afgeschermde kabels. • Vervang de meegeleverde kabels niet door andere. Gebruik uitsluitend de bij de levering horende kabels aangezien deze in onze labs uitvoerig getest werden. • Gebruik voor het aansluiten van uw randapparatuur enkel de kabels die samen met de apparaten geleverd worden. • Verzeker u ervan dat alle verbindingskabels met hun specifieke randapparatuur verbonden zijn; zo vermijdt u storingsstralingen.

Aansluiten 12 • U mag aan uw PC enkel randapparatuur aansluiten die beantwoordt aan de EN60950 norm voor „Veiligheid van inrichtingen van de informatietechniek“ ofwel apparatuur die aan de EN60065 „Veiligheidsvereisten - audio-, video- en gelijkende elektronische apparaten“ voldoet. • Nieuwe toestellen kunnen tijdens hun eerste werkingsuren een typische, onvermijdelijke, maar volledig ongevaarlijke geur afgeven. In de loop van de tijd zal deze geur gestaag afnemen. Om deze geurontwikkeling tegen te gaan, raden wij u aan uw werkkamer regelmatig te luchten. Wij hebben er bij de ontwikkeling van dit product zorg voor gedragen de geldende grenswaarden nooit te overschrijden. Opmerking U moet enkel die toestellen op uw PC aansluiten, die u ook gebruikt. Als u niet beschikt over een toestel dat hier wordt beschreven, dan slaat u het betreffende thema over en/of voert u het eventueel later uit.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Aansluiten 13 Openen en sluiten van het frontpaneel Positie in het opengeklapte overzicht: D Er zitten nog enkele aansluitingen achter het frontpaneel. Dit biedt u het grote voordeel, dat u verbindingen die u zeer frequent gebruikt snel en makkelijk kunt maken zonder dat u de PC dient om te draaien. De afsluitbare afdekkingklep beschermt de aansluitingen. IEEE-1394 (FireWire) Apparatuur aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: F Opgelet! Sluit uw IEEE 1394-toestellen na de eerste installatie van uw nieuwe PC aan. Op die manier vermijdt u onnodige verwarring tijdens de installatie. Normaal gezien kunt u deze toestellen aansluiten terwijl u er mee werkt. Om hierover meer te weten, kunt u de handleiding van uw randapparatuur doornemen. Tip Naar gelang het soort randapparatuur kunt u verschillende kabels gebruiken (6-polig, 4-polig).

Aansluiten 14 Netwerk (LAN) aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: G Uw PC beschikt over een netwerkaansluiting om uw PC voor een netwerkverbinding voor te bereiden. De netwerkkabel beschikt normaal over twee RJ45-stekkers, zo dat het niet uitmaakt, welke kant in welke aansluiting gestopt wordt. 1. Sluit het ene einde van de kabel op de poort van uw PC aan. 2. Sluit het andere einde van de kabel op een andere PC of Hub/Switch aan. Nog meer tips vindt u in het hoofdstuk „Netwerkgebruik“ vanaf blz 42. Line out / luidsprekers aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: H Sluit hier actieve luidsprekers of de geluidskabel voor opnames aan. Lees er de gebruikshandleiding van uw stereoinstallatie op na, om te weten welke ingang u moet gebruiken (in de meeste gevallen zal dat Line In of Aux) zijn. 1.

Sluit de kabel met de 3,5 mm stereo-jackplug in de groene poort (front aan de achterkant van uw PC. PC’s met surround sound Positie in het opengeklapte overzicht: H Sluit deze uitrusting als volgt aan: 1. Sluit de kabel van de front luidsprekers voor met op de groene aansluiting aan. 2. Sluit aan de aansluiting RS OUT de boxen voor de geluiden van achteren aan. 3. Via de aansluiting CS OUT sluit de center luidspreker en de subwoofer aan. 4. Op de aansluiting SS OUT sluit u mits beschikbaar de bijbehorende luidsprekers aan voor geluid van de zijkant. Een digitale audio-uitgang (SPDIF) kan met een optische en/of koaxiale kabel aangesloten worden. Positie in het opengeklapt overzicht: K1, K2 1. Afhankelijk van uw situatie steekt u een optische kabel in aansluiting K1 of een coaxiale cinch kabel in de aansluiting K2. 2.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Aansluiten 15 Video uitgang (TV-out) Positie in het opengeklapte overzicht: I, J U kunt op de video-uitgang (TV-out) een tv-toestel aansluiten en daarop uw computerweergave overdragen. U kunt een S-video kabel (I) gebruiken. Als uw TV-toestel over een HDMI-aansluiting (High Definiton Multimedia Interface) (J) beschikt, dan kunt u deze ook voor het overdragen van beeld- en toonsignalen gebruiken. Tip De aansluiting kan enkel voor weergave worden gebruikt. 1. Sluit uw PC op uw TV-set aan met de kabel die u voor uw TV nodig hebt. Monitor aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: J Uw PC is met een DVI- en een HDMI-aansluiting uitgerust. Tip Om problemen met de signaaltoekenning te voorkomen sluit u enkel één datakabel aan als uw monitor over meerdere aansluitingen beschikt (bv. VGA en DVI).

Tip Let op dat stekker en aansluiting exact overeenkomen, om zo beschadiging van de contacten te voorkomen. Door de asymmetrische vorm past de stekker enkel in één positie in de poort. 1. Verbind de gegevenskabel van het beeldscherm met de poort van de grafische kaart (overzicht: J). Verwijder eventueel de witte beschermingsring op de monitorstekker. Als uw externe monitor over een VGA-aansluiting beschikt, kunt u deze met behulp van de DVI Ö VGA-adapter aansluiten. 2. U draait de schroeven van de monitorkabel bij het aansluiten van een DVI toestel met de hand goed vast.

Aansluiten 16 Opgelet! Het systeem is vooraf geconfigureerd voor een beeldschermresolutie van 1024 x 768 beeldpunten (pixels) en 60 Hz vernieuwings-frequentie. Mocht uw monitor deze waarden niet ondersteunen, kan de monitor eventueel beschadigt worden. Raadpleeg de gebruikshandleiding van uw monitor. De schermresolutie wijzigt u in het Configuratiescherm onder Persoonlijke instellingen voor vormgeving en geluiden. Het programma kan zo worden uitgevoerd: • Met de rechter muisknop op het bureaublad klikken (Desktop) en met de linker muisknop op Aan persoonlijke voorkeur aanpassen klikken of • Via Start Ö ConfiguratieschermÖ Persoonlijke instellingen openen door een dubbelklik met de linker muisknop. Line In / opnamebron aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: L Deze aansluiting dient voor de verbinding met een externe analoge geluidsbron (b.v. stereo-installatie, synthesizer). 1.

Sluit de verbindingskabel met de 3,5mm stereo-jackplug aan op de lichtblauwe poort (positie L). USB-Apparatuur aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: M Opgelet! Sluit USB-toestellen na de eerste installatie van uw nieuwe PC aan. Op die manier vermijdt u onnodige verwarring tijdens de installatie. Normaal gezien kunt u deze toestellen aansluiten terwijl u er mee werkt. Om hierover meer te weten te komen, kunt u de handleiding van uw randapparatuur doornemen.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Aansluiten 17 • De stroomuitgangen van uw PC voor USB worden door een zekering (Limited Power Source in de zin van EN60950) beschermd. Hierdoor kunnen, bij een technisch defekt van uw PC, de randapparaten verbonden met de aansluitingen in kwestie, niet worden beschadigd. Er staan meestal meerdere aansluitingen ter beschikking, die vrij gekozen kunnen worden. Tip Let op dat stekker en aansluiting exact overeenkomen, om beschadiging van de conctacten te voorkomen. Door de asymmetrische vorm past de stekker enkel in één positie in de poort. 1. Sluit hier apparatuur met deze aansluiting (printer, scanner, camera etc.) aan de desbetreffende aansluitingen aan. Tip Indien mogelijk sluit u uw apparaten steeds aan de aansluiting aan, waaraan ze werden geïnstalleerd. Anders krijgt u een nieuwe ID en is een bijbehorende installatie van de drivers nodig.

Seriële toestellen aansluiten Positie in het opengeklapt overzicht: N Op deze connector sluit u een extern modem of een ander serieel toestel aan. Tip Let op dat stekker en aansluiting exact overeenkomen, om beschadiging van de contacten te voorkomen. Door de asymmetrische vorm past de stekker enkel in één positie in de poort. 1. Verbindt de seriële kabel met de turquoise poort (N) op de achterkant van uw PC. 2. Draai de schroeven op de kabel aan.

Aansluiten 18 PS/2 toestellen aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: O Als u een USB-muis of een USB-toetsenbord aansluit, slaat u deze instructie over. 1. U sluit de muiskabel op het groene PS/2 contact aan. 2. U sluit de toetsenbordkabel op het blauwe PS/2 contact aan. Hoofdtelefoon aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: R Hier kunt u een hoofdtelefoon aansluiten. 1. Steek de kabel met de 3,5 mm Stereo-jackplug in de groene poort op de voorkant van uw PC (positie R). Opgelet! U kunt permanente schade aan uw gehoor oplopen bij het gebruik van een hoofdtelefoon met een te hoog volume. Wij raden u aan dat u het volume op een lage waarde instelt, voordat u begint geluid af te spelen. Dan start u de weergave en regelt u het geluidsniveau zo, dat het voor u aangenaam is.

Als een toestel langdurig met hoge geluidsterkte via een hoofdtelefoon wordt gebruikt, dan kan dat schade aan het gehoor van de luisteraar berokkenen. Microfoon aansluiting Positie in het opengeklapte overzicht: S 1. Sluit op de roze poort S een microfoon aan met een 3,5 mm mono-jackplug. 2. Plaats de microfoon zo dat deze niet rechtstreeks naar de luidsprekers wijst. Hierdoor veroorzaakt u akoestische terugkoppelingen, waardoor u een luide pieptoon kunt horen.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Aansluiten 19 S-ATA-aansluiting Positie in het opengeklapte overzicht: T eSATA staat voor „external Serial ATA“ e-Sata is een aansluiting voor een externe hardeschijf. In tegenstelling tot de gangbare USB-standaarden is de overdrachtssnelheid bij een eSATA-aansluiting hoger dan bij externe USB harde schijven. Tip Let op dat stekker en aansluiting exact overeenkomen, om zo beschadiging van de contacten te voorkomen. Door de asymmetrische vorm past de stekker enkel in één positie in de poort. 1. U verbindt de kabel met de eSATA-aansluiting aan de voorkant van uw PC. S-ATA-toestellen verwijderen 1. Alvorens u een eSATA externe vaste schijf van uw PC verwijdert, klikt u op het icoontje „Hardware veilig verwijderen“ onderaan in de taakbalk en dan op het te verwijderen toestel.

Aansluiten 20 Stroomvoorziening aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: P Als laatste zorgt u voor de stroomvoorziening naar uw PC en monitor door de netspanningkabel in het stopcontact te steken en met de elektrische voeding (P) te verbinden. Let goed op de onderstaande veiligheidstips: Gelieve er op te letten Ook als uw stroomnetschakelaar uitgeschakeld is, staan er nog delen van het toestel onder spanning. Om de stroomtoevoer naar uw PC te onderbreken, of om het toestel volledig van spanning te ontdoen, trekt u de stroomstekker uit het stopcontact. • Het stopcontact moet zich in de buurt van de PC bevinden en gemakkelijk bereikbaar zijn. • Sluit de PC enkel aan op een geaard stopcontact met een residentiële stroomvoorziening. • Gebruik enkel de bijgeleverde stekker en aansluitings-kabel.

• Wij raden voor de veiligheid aan,een beveiliging tegen spanningspieken, om uw PC tegen beschadiging door spanningspieken of bliksemslag van uit het stroomnet te beschermen. • Mocht u een verlengsnoer gebruiken, moet u erop letten dat dit voldoet aan de VDE-normen. Raadpleeg eventueel uw elektromonteur. • De standaard PC-voeding heeft een aan- en uitschakelaar. Hiermee kan de PC worden aan- en uitgeschakeld. Staat de schakelaar op UIT (0), dan is er geen stroomverbruik. Start uw PC nog niet! Lees eerst in het volgende hoofdstuk waarop u bij de ingebruikneming moet letten.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Eerste Ingebruikname 21 Eerste Ingebruikname De PC is reeds compleet vooraf geïnstalleerd. U hoeft geen van de bijgeleverde CD’s/DVD’s af te spelen. Voor sommige programma’s (bvb. telefoonCD’s of encyclopedieën) is het wel nodig om de desbetreffende CD in de PC te steken om de gegevens daarop op te vragen. Dat zal de software u dan eventueel ook vragen. Nadat u alle verbindingen heeft gemaakt en alle nodige verbindingen heeft vastgeschroefd, kan u het beeldscherm, de overige randapparatuur en tenslotte de PC zelf aanschakelen: Stap 1: Aanzetten 1. Zet de monitor aan. Stroomschakelaar Plaats in de overzichtsflap: P 2. Schakel de stroomschakelaar in, door hem in positie I te zetten. (Zet deze schakelaar op 0, om de stroomtoevoer te onderbreken.) Hoofdschakelaar Positie in het opengeklapte overzicht: E 3.

Druk de hoofdschakelaar eenmaal om uw PC aan te zetten.. In het Configuratiescherm van Windows® (Energiebeheer) kan de hoofdschakelaar-functie worden geprogrammeerd (zie online hulp). In principe schakelt u de PC uit, als u de hoofdschakelaar langer als 4 seconden indrukt. Opgelet! Als u het besturingssysteem -> niet correct afsluit (over Ö Ö Afsluiten), kan het gevaar bestaan, dat gegevens verloren gaan.

Eerste Ingebruikname 22 Stap 2: Start van de eerste initialisatie De PC start op en doorloopt nu verschillende fases: Tip Er mag zich geen systeemschijf (bijv. de Recovery-Disc) in de optische drive bevinden aangezien anders het besturingssysteem niet van de harde schijf geladen wordt. Mocht u een HDD2GO externe harde schijf hebben aangeschaft bij uw systeem dan mag u deze nu nog niet op de computer aansluiten. Het besturingssysteem wordt van de harde schijf geladen. De eerste keer duurt het opstarten iets langer. Pas nadat alle nodige gegevens zijn ingevoerd, is het besturingssysteem geïnstalleerd. Het besturingssysteem is volledig geladen, als een welkomstscherm wordt getoond. Volg de instructies op het scherm. De dialogen verklaren de uit te voeren stappen. De begroetingsprocedure leidt u o.a. door navolgende schermen en dialogen. • Licentieovereenkomst Lees het licentiecontract aub.

zorgvuldig door. U krijgt belangrijke rechtelijke informatie voor het gebruik van uw softwareproduct. Om de complete tekst te bekijken, moet u met de muis de rolbalken naar beneden schuiven, tot u het einde van het document hebt bereikt. U stemt in het contract toe, indien u op het optieveld „Ik neem het contract aan“ klikt. Stap 3 : Windows-bureaublad Na het aanmelden verschijnt Windows op uw beeldscherm. U kunt dit veranderen, zodat het beeldscherm van uw PC er in uw geval eventueel anders uitziet. Het basisgebruik verandert echter niet.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Eerste Ingebruikname 23 Korte beschrijving van de Windows-omgeving (Op de volgende pagina vindt u de bijhorende afbeelding.) n De start-toets Door een keer met de linker muisknop op deze knop te klikken roept u het afgebeelde startmenu op. o Alle programma’s Hier vindt u een lijst van alle programma’s die op uw PC zijn geïnstalleerd. Met de rechter muisknop kunt u de onderwerpen in de lijst bewerken. p Programmalijst De meest gebruikte programma’s worden hierin opgenomen. Het besturingssysteem herkent deze vanzelf. Als u met de rechter muisknop op een onderwerp klikt, dan kunt u zelf bepalen welk onderwerp in de lijst zou moeten worden bewaard of verwijderd. Het programma, dat aan het onderwerp is verbonden, wordt niet gewist. q Uitschakelen Om uw PC uit te zetten, klikt u met de linker muisknop op deze knop en kiest u de optie Afsluiten.

r Taakbalk Hier vindt u informatie en statusberichten van het besturingssysteem en de geactiveerde programma’s. s „Pictogrammen“ op het bureaublad Pictogrammen zijn programmalinks, die gebruikt worden om het bijhorende programma op te roepen. Met een dubbele klik (de linker muisknop twee keer kort achtereen drukken) op het symbool wordt de toepassing gestart. Het bureaublad omvat nagenoeg het volledige scherm en is ook de bewaarplaats voor deze soort van verbindingen en andere verbindingen, waar u snelle toegang toe wilt hebben. t Aangemelde gebruiker Hier wordt de aangemelde gebruiker weergegeven. Als u op het beeld klikt, kunt u het wijzigen.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix De muis 27 De muis Naast de twee knoppen heeft deze muis ook nog een wiel (wheel) dat als volgt gebruikt kan worden: Voor scrollen in bijvoorbeeld documenten of Internet pagina’s: beweeg het wiel naar boven of beneden Tip U kunt het wiel ook als toets gebruiken. De functie is afhankelijk van de gebruikte toepassing. In Word b.v. verandert de wijzer van uitzicht. Indien u met de muis naar boven of beneden bladert, rolt de schermweergave in de betreffende richting. Als u de cursor niet vlot over het beeldscherm kunt laten bewegen, gelieve dan een andere ondergrond te gebruiken (muismat). Een glazen of metalen ondergrond kan problemen veroorzaken.

Het toetsenbord 28 Het toetsenbord In deze paragraaf vindt u de nodige tips om het toetsenbord te bedienen. Alle afbeeldingen zijn schematisch. Hellingshoek van het toetsenbord Op de achterkant van het toetsenbord zijn er twee uitklapbare voetjes waarmee de helling van het toetsenbord kan worden versteld. verstelbare voetjes

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Het toetsenbord 29 Alt-, Alt Gr- en Ctrl-toetsen De Alttoets voert in combinatie met andere toetsen bepaalde functies uit. Deze functies worden bepaald door het programma waarin men op dat moment werkt. Om een toetsencombinatie met de Alttoets in te voeren moet u de Alttoets ingedrukt houden en op een andere toets drukken. De Alt Gr-toets functioneert zoals de Alttoets maar selecteert bepaalde speciale tekens. De Ctrl-toets (Control) voert net zoals de Alttoets programmafuncties uit. Handige toetsencombinaties (afhankelijk van de software): Toetsen-combinatie Functie en omschrijving Alt + F4 Beëindigt doorgaans het geselecteerde programma of sluit het geopende venster. Alt + Print Kopieert het beeld van het momenteel geselecteerde venster naar het klembord. Alt Gr + / De backslash ( \ ) wordt ingevoerd.

Alt Gr + 5 Het Eurosymbool (€) wordt ingevoerd. Alt Gr + Q De voor E-mail nodige @ (zeg: “et”) wordt ingevoerd. Ctrl + Alt + Del Windows Taakbeheer (De toetsencombinaties kunnen verschillen per landinstelling.)

De harde schijf 30 De harde schijf De harde schijf is uw hoofdopslagmedium, met hoge opslagcapaciteit en snelle gegevensoverdracht. Bij uw PC hebt u een OEM- versie van het besturingssysteem Microsoft Windows® gekocht, dat het complete prestatievermogen van uw PC ondersteunt. Wij hebben de harde schijf van uw PC reeds zo geconfigureerd, zodat u er normaalgesproken optimaal mee kunt werken. Het Besturingssysteem Windows® neemt een klein gedeelte van de capaciteit voor de administratie van de harde schijf in, daarom staat niet de complete capaciteit van de harde schijf ter beschikking. Dit verklaart mogelijke verschillen tussen BIOS- informatie en Besturingssysteeminformatie. Op de harde schijf bevind zich het besturingssysteem van de PC, verdere toepassingsprogramma´s en veiligheidsbestanden, zodat de volle capaciteit reeds verlaagd is.

De harde schijf wordt als station C en D aangesproken. Tip Probeer nooit de PC uit te zetten, als deze nog op de harde schijf bezig is, zo kunnen er immers gegevens verloren gaan. Uw harde schijf is normaalgesproken in meerdere partities (delen) opgedeeld (Uw configuratie kan afwijken, zoek in de Windows-Help onder „Schijfbeheer“). Op de eerste partitie (Boot) bevind zich het besturingssysteem, de toepassingsprogramma´s en de documenten en instellingen van de ingerichte gebruikers. De tweede partitie (Recover) dient ter beveiliging van informatie en bevat extra stuurprogramma´s (D: \Driver) en dienstprogramma´s (D: \Tools) voor uw PC. Verder vindt u hier de map (D:\Recover) die dient voor het herstellen van de levertoestand (Ö zie. 63) van uw PC.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix De harde schijf 31 Belangrijke mappen Hierop volgend hebben wij de belangrijkste mappen opgenoemd en de inhoud beschreven. Opgelet! Wis of verander deze mappen of de zich daarin bevindende inhoud niet, omdat anders informatie verloren kan gaan, of de systeemfunctionaliteit in gevaar is. Bovendien dient u in acht te nemen: Als u de tweede partitie met de Recovery map in een NTFS-bestandsysteem omzet, dan kunt u de toestand bij uitlevering (Ö p. 63) met behulp van de supportdisk niet meer terugzetten. C:\ In de hoofdmap van station C: bevinden zich belangrijke bestanden, die voor het starten van Windows noodzakelijk zijn. In de kooptoestand zijn deze bestanden uit veiligheidsredenen niet te zien. C:\Program Files Zoals de naam al laat vermoeden, staan de programma´s in deze mappen die bij toepassingen behoren.

C:\Windows De hoofdmap van Windows. Hier slaat het besturingssysteem zijn bestanden op. D:\Driver In deze map vind u het voor uw PC noodzakelijke stuurprogramma´s (reeds geïnstalleerd). D:\Tools Hier vind u extra programma´s en verdere documentatie voor uw PC. D:\Recover Hier bevinden zich de herstelbestanden, waarmee u de kooptoestand terug kunt zetten (Blz. 63).

De harde schijf 32 Aansluiten van een externe harde schijf Positie in het opengeklapte overzicht: A Uw pc beschikt over een schacht waarmee u de externe MEDION harde schijf HDDrive 2go ultra speed makkelijk en ongecompliceerd kunt aansluiten via de SATA aansluiting. De aansluiting gebeurt, zoals bij een USB memory stick, bij geboot besturingssysteem. De harde schijf wordt automatisch herkent en krijgt een driveletter toegekend. Tip Hou er a.u.b. rekening mee dat enkel de bovenvermelde. MEDION harde schijf op de schacht voor de harde schijf aangesloten kan worden. De HHDrive 2go (aansluiting via USB) van de eerste generatie kan enkel met behulp van een specifieke adapter worden aangesloten, die te verkrijgen is via onze online shop www.medion.com. Zodra u de harde schijf via de harde schijfsleuf aansluit, zal deze als wisselmedium door uw PC worden herkend.

Als u voor een langere periode (ca. 10 minuten) geen gebruik maakt van uw MEDION harde schijf HDDrive 2go ultra speed, dan schakelt deze in een energiespaarmodus over om nodeloos stroomverbruik te voorkomen. Belangrijk! Om de aansluitingen te beschermen zijn de stekkers voorzien van stofkappen, die voor gebruik moeten worden verwijderd. Als de aansluitingen niet meer gebruikt worden, dan moeten de kappen weer worden teruggeplaatst.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Het optische station 33 Het optische station Positie in het opengeklapte overzicht: B, C Zo laadt u een disc Opgelet! Plak geen beschermfolie of ander kleefmateriaal op de cd’s. Gebruik geen vervormde of beschadigde cd’s om schade aan uw drive te voorkomen. Let op: Gebruik geen gekraste, gebarsten, vuile discs of discs van slechte kwaliteit. Door de hoge snelheden van de drive kunnen deze breken en uw gegevens vernietigen en tevens uw toestel beschadigen. Controleer de discs nauwkeurig voordat u ze in het toestel plaatst. Indien er schade of vuil te bespeuren is, mag u deze niet gebruiken. Schade die door defecte media ontstaan, vallen niet onder de garantie en worden niet gratis hersteld. 1. Druk de ejecttoets (opengeklapte overzicht, C) rechts aan het CD-station om de lade te openen. 2.

Leg de disk met de tekst naar boven op de lade en druk hem voorzichtig naar beneden, zodat de disk vlak op de lade ligt. 3. Druk opnieuw de ejecttoets. Tip Veel CDs starten automatisch, wanneer ze in het station worden gelegd. Dit is afhankelijk van het besturingssysteem en de instellingen. Discs afspelen en uitlezen Uw PC is in staat om van elk mogelijk station audio-CD’s, DVD-speelfilms of data-CD’s / -DVD’s weer te geven. Zodra een disk is geplaatst, opent er zich een keuzedialoog met verschillende opties i.v.m. weergave. In de regel kunt u verschillende programma’s gebruiken. Voor het geval dat de keuzedialoog niet verschijnt, kunt u altijd via de “Windows Verkenner” of “Deze Computer” het optische station benaderen.

Het optische station 34 Zo verwijderd u een disk: 1. Druk op de ejecttoets (opengeklapte overzicht, C) rechts op het CD-ROM-station, om de la te openen. 2. Haal de disc eruit, en bewaar deze in het CD-hoesje op een veilige plek. Tip Open de CD-ROM-lade nooit terwijl de PC nog bezig is met een bewerking op het CD-ROM-station. CD / DVD station als bootstation Het is mogelijk om optische stations (CD/DVD/CDRW) voor het booten (starten) van een besturingssysteem te gebruiken. Als de PC niet vanaf de schijf start, hoewel deze schijf zou moeten booten, kunt u proberen om de schijf in het andere station (indien u deze bezig) te plaatsen. Vervolgens probeert u de PC opnieuw op te starten. Geeft dit nog steeds geen positief resultaat, kan het betekenen dat het niet expliciet werd aangeduid in de BIOS. U kunt dit het beste nakijken.

Regionale weergave informatie bij DVD DVD films zijn gecodeerd met MPEG2-video, digitale AC3 audio informatie en ontsleuteling van CSS-beschermde inhoud. CSS (soms ook Copy Guard genoemd)is de benaming van een informatie-beschermingprogramma, die door de filmindustrie als maatregel tegen illegale kopieën genomen is. Onder de vele reglementeringen voor CSS- Licentienemers, is een van de belangrijksten, de weergavebeperking bij landspecifieke inhoud. Om geografisch film releases per regio mogelijk te maken, worden DVD- titels voor bepaalde regio’s vrijgegeven middels regiocode’s. Copyright- wetten verlangen, dat iedere DVD-Film op een bepaalde regio beperkt wordt (meestal de regio waarin deze verkocht wordt). Weliswaar kunnen DVD- filmversies in meerdere regio´s gepubliceerd worden, maar de CSS- regels verlangen, dat ieder CSS-decoderingssysteem alleen voor een regio inzetbaar mag zijn.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Het optische station 35 De CD/DVD-ReWriter Eerst krijgt u informatie over het zg. media. Deze media, die een CD/DVD-ReWriter (Brander) nodig heeft, om CD’s/DVD’s te compileren heten CD/DVD-Recordable (beschrijfbaar) of CD/DVD-Rewritable (opnieuw beschrijfbaar). Normale Discs worden door een glas-master geperst en daarna verzegeld. Bij een CD-Recordable worden de "nullen" en "enen" met de laser van de CD-ReWriter ingebrand. Daarom zijn ze gevoeliger dan de gebruikelijke CD’s. Vermijd daarom, vooral bij onbeschreven CD’s, absoluut: • bestraling door zonlicht (UVA/UVB) • krassen en beschadigingen • extreme temperaturen

De kaartlezer 36 De kaartlezer Positie in het opengeklapte overzicht: Q Indien uw PC werd uitgerust met een kaartlezer, kunt u de onderstaande kaarttypes gebruiken: Sleuf Kaarttype Verbindingscontacten MS SD MC Memory Stick Memory Stick Pro SD (Secure Digital) MMC (MultiMediaCard) wijzen naar beneden CF CF (Compact Flash) IBM® Microdrive wijzen naar voor SM/XD SmartMedia / XD wijzen naar beneden Bevindt een kaart zich in een gleuf*, dan krijgt deze een vrije stationsletter toegewezen in het scherm Computer. * enkel van toepassing op verwisselbare opslag.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Grafische kaart 37 Grafische kaart Positie in het opengeklapte overzicht: J Uw pc is met een zeer krachtig grafisch systeem uitgerust die tot de modernste en krachtigste van deze tijd behoort. De grafische kaart kan afhankelijk van de resolutie verticale beeldfrequenties van 60 Hz tot 240 Hz weergeven. U kan de grafische instelling in het Configuratiescherm onder „Persoonlijke instellingen“ (Windows-Help) aanpassen. Het grafische stuurprogramma zorgt hierbij ervoor, dat er geen resolutie kan worden gekozen, die voor het grafische systeem niet geschikt is. De aanbevolen beeldfrequentie voor beeldbuisapparatuur (CRT) is 75 – 85 Hz, voor LCD-monitors 60-75 Hz. Raadpleeg hiervoor ook de handleiding van uw monitor.

Persoonlijke instellingen voor vormgeving en geluiden Dit programma biedt u de mogelijkheid de weergave op uw beeldscherm aan te passen. Daartoe behoort bijvoorbeeld het achtergrondbeeld, de screen saver, de active desktop ( web) evenals meer gespecialiseerde instellingen van uw beeldscherm en uw grafische kaart. Het programma kan als volgt worden opgestart: • Rechter muisklik op het Windows bureaublad (desktop) en linker muisklik op Persoonlijke instellingen. of • Via Start Ö Configuratiescherm Ö Persoonlijke instellingen door te dubbelklikken met de linkermuisknop.

Grafische kaart 38 PC op een tv aansluiten Positie in het opengeklapte overzicht: I, J Met behulp van de Video-aansluitingen (TV-out) op de achterkant van uw PC bieden wij u de mogelijkheid het beeld van uw PC op het TV-toestel weer te geven. Tip Om uw tv-toestel op een PC aan te sluiten heeft u een S-videokabel nodig. Dit is niet bijgeleverd maar kan in de detailhandel worden aangeschaft. Lees in uw handleiding van uw tv-toestel welke kabel u nodig heeft. Zo verbindt u uw PC met uw tv-toestel: Tip Voor de Tv-functie moet de TV aangesloten zijn, voordat u de PC opstart! 1. Beëindig Windows en schakel de PC eventueel uit. 2. Sluit de S-Video ingang van uw toestel op de desbetreffende uitgang (uitklapoverzicht I) van uw PC aan.

Als uw TV-toestel over een HDMI-aansluiting (High Definiton Multimedia Interface) (J) beschikt, dan kunt u deze ook voor het overdragen van beeld- en geluidssignalen gebruiken. 3. Om het PC-beeld op uw tv-toestel te zien schakelt u de tv aan. 4. Start de PC en wacht totdat Windows volledig is geladen. 5. In het programma „Persoonlijke instellingen“ kunt u nu het beeldsignaal naar de TV instellen. 6. Beëindig de configuratie door op „OK“ te klikken. Tip De video-aansluiting op de achterkant van uw PC kunnt enkel voor weergave worden gebruikt.

Veiligheid Aansluiting Bediening Hulp Appendix Het soundsysteem 39 Het soundsysteem Positie in het opengeklapte overzicht H, K1, K2, R Uw pc bezit een onboard-geluidskaart en dit garandeert een optimale ondersteuning voor alle gebruikelijke programma´s en spellen. Tip De luidsprekeruitgangen H, K1 en K2 zijn voor actieve luidspreker-uitgangen bedoelt. Passieve luidsprekers kunnen aan deze uitgang niet of alleen met verlaagde kwaliteit gebruikt worden. De externe audioverbindingen kunnen zo geconfigureerd worden dat ze op een stereosysteem aangesloten kunnen worden. Als u het basisvolume wilt wijzigen, klikt u op het luidsprekersymbool op uw taakbalk. U klikt op Mixer, om het mengpaneel voor het geluidsvolume te openen. Opgelet! Sluit de hoofdtelefoon alleen op de poort aan de voorkant van uw PC aan (positie in het opengeklapte overzicht: R). Opgelet!

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Medion AKOYA E4320D (MD8396) stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden