Marklin 39970 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Marklin 39970 (44 pagina’s), behorend tot de categorie Modelbouw. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 14 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Marklin 39970 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/44
Modell der Baureihe 701
39970

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (9 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Marklin
Categorie: Modelbouw
Model: 39970

Handleiding Marklin 39970 – volledige tekst

Dit had tot gevolg dat er dringend voertuigen beschikbaar moesten komen voor de montage en het onderhoud van de rijdraden.De voertuigen die de Bundesbahn aankocht waren ontwikkeld op basis van de railbus VT98 (BR798). Deze treinstellen wer-den als dienstvoertuigen onder het serienummer VT 55 (later BR 701) in het bestand opgenomen. Tussen de beide cabines werd een grote werkplaatsruimte ingericht.De opvallendste kenmerken waren: de pantograaf, het werk-platform en de inspectiekoepel.

Pour toute réparation ou remplacement de pièces, adressez vous à votre détaillant-spécialiste Märklin. Veiligheidsvoorschriften• De loc mag alleen met een daarvoor bestemd bedrjfssys-teem (Märklin wisselstroom transformator 6647, Märklin Delta, Märklin digitaal of Märklin Systems) gebruikt worden. Alleen transformatoren gebruiken die geschikt zijn voor de bij u geldende netspanning. In geen geval transformatoren voor een netspanning van 220 V dan wel 110 V gebruiken. • Het werkplatform mag niet gedemonteerd worden. Bij beschadigde beschermlaklaag vervalt de garantie • De loc mag niet vanuit meer dan één stroomvoorziening gelijktijdig gevoed worden. • Lees ook aandachtig de veiligheidsvoorschriften in de gebruiksaanwijzing van uw bedrijfssysteem. De in het normale bedrijf voorkomende onderhoudswerk-zaamheden zijn verderop beschreven.

Elke aanspraak op garantie en schadevergoeding is uitgesloten, wanneer in Märklin-producten niet door Märklin vrijgegeven vreem-de onderdelen ingebouwd en / of Märklin-producten omgebouwd worden en de ingebouwde vreemde onderdelen resp. de ombouw oorzaak van nadien opgetreden defecten en / of schade was. De aantoonplicht en de bewijslijst daaromtrent, dat de inbouw van vreemde onderdelen in Märklin-producten of de ombouw van Märklin-producten niet de oorzaak van opgetreden defecten en / of schade is geweest, berust bij de voor de inbouw en/of ombouw verantwoordelijke persoon en / of firma danwel bij de klant. LET OP. Dit product bevat magneten. Het inslikken van meer dan één magneet kan onder bepaalde omstandigheden de dood tot gevolg hebben. Waarschuw direct een arts. Ne jamais paramétrer les décodeurs de marche et de fonctions sur la même adresse.

Digitaalfunctie met het tweede adres 711)• Heffen, vieren en zwenken van het werkplatform• Heffen en vieren van de pantograafHet in bedrijf nemen van het model • Voor het op de rails plaatsen voorzichtig de pantograaf ontgrendelen, de pantograaf gaat omhoog. • Na een spanningsonderbreking (bijv. door stroomloze secties) moeten de piëzo-motoren opnieuw geïnitialiseerd worden. Bij de motoren voor de aandrijving van de werk-brug gebeurt dit zodra ze gebruikt worden. De aandrijving van de pantografen wordt direct opnieuw geïnitialiseerd. • Vergewis u er van dat voor het rijden het werkplatform in de laagste positie en in de middenstand staat. Anders kan het tot botsingen leiden met masten, tunnelportalen, seinen e. d. • • Bij langere onderbrekingen van het bedrijf of voor het inpakken van het model, de pantograaf heffen en daarna handmatig naar beneden bewegen en vergrendelen.

Uitgebreide functies (adres 71)1) • De aandrijving van het werkplatform en de pantograaf kan alleen gebruikt worden als het voertuig stilstaat. • Bij het werkplatform is de bewegingstijd begrenst tot 20 sec. , voorzover de stand van de rijregelaar niet veranderd wordt. Het opnieuw starten van de functie: rijregelaar in de stand ”nul” zetten, f1 of f2 uit-/inschakelen.

• Bij het bereiken van de eindpositie is het aan te raden de functie uit te schakelen (het voorkomt onnodige slijtage). • Invloed van buitenaf (temperatuur, luchtvochtigheid, stro-omonderbrekingen) kan de werking van de piëzo-motoren be nvloeden. Door het bedienen van de functietoets f4 in/uit (adres 71) kan dit gecorrigeerd worden. Vanwege de voorbeeldgetrouwe uitvoering van dit model zijn• er zeer hoge eisen gesteld aan de precisie en de uitvoering van het gebruikte railmateriaal. Terwijl de Märklin C- of K-rails aan deze eisen voldoen, is dit bij de M-rails vanwege grotere tolerantie, door jarenlang gebruik, niet altijd het geval. Daarom kunnen bij het extreem langzaam of snel passeren van wissels, problemen niet uitgesloten worden. • de koppelingsschachten lager geplaatst dan NEM 362.

• de diep in de rijtuigbodem verzonken wielen niet toeganke-lijk voor het eventueel verwisselen van de antislipbanden. Verwisselen van de antislipbanden uitsluitend door geauto-riseerde dealers. 1) Afhankelijk van het besturingsapparaat.

Indien dit niet het geval is, vanaf stap 2 opnieuw beginnen. 7. Het registernummer van de te wijzigen parameter invoeren (=> lijst op pagina 30). 8. Omschakelcommando geven. 9. Verlichting gaat snel knipperen. 10. Nieuwe waarde invoeren (=> lijst op pagina 30). 11. Omschakelcommando geven. 12. Verlichting knippert langzaam (uitgezonderd bij deco-der reset) 13. Volgende parameterinstelling vanaf punt 6 of beëindi-gen met 14 14. Sessie beëindigen door het indrukken van de toets “Stop”. Aansluitend de toets “Go” indrukken. Het wijzigingen van de loc-parameters in de decoder mag enkel en alleen op de beschreven wijze worden uitgevoerd. Elke op andere wijze uitgevoerde wijziging, die tot storing of beschadiging van de decoder leidt, valt buiten de garantie van Märklin; eventuele noodzakelijke reparaties worden met berekening van de kosten uitgevoerd.

• Geen terugmelding van de loc als: bij het Mobile Station de snelheidsbalk knippert bij het Central Station het mfx-symbool onderstreept is• Loc afmelden: 1. loc van de rails nemen 2. loc invoer wissen. Het wijzigen van het adres is niet nodig.

Locparameter wijzigen met het Mobile Station 1. Loc uit de loclijst kiezen. 2. Ga naar het nevenmenu ”WIJZIG LOC”. 3. Naar het nevenmenu “VMAX” (maximumsnelheid) “ACC” (optrekken), “DEC” (afremmen), “VOL” (volume) of “RESET” (decoder terugzetten naar fabrieksinstelling) omschakelen. 4. Nieuwe waarde invoeren en overnemen. Lees ook de opmerkingen in de gebruiksaanwijzing van het Mobile Station / Central Station. Voor het verbeteren van de rijeigenschappen is bij het model de maximumsnelheid op 90% (Mobile Station) dan wel 230 (Central Station) ingesteld. Het verhogen van deze vooringe-stelde waarde heeft geen invloed op de maximumsnelheid, maar beïnvloed alleen de rijeigenschappen negatief. Het wijzigingen van de loc-parameters in de decoder mag enkel en alleen op de beschreven wijze worden uitgevoerd.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Marklin 39970 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden