Makita DFJ214 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Makita DFJ214 (76 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 29 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Makita DFJ214 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Makita |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | DFJ214 |
Handleiding Makita DFJ214 – volledige tekst
34 NEDERLANDSNEDERLANDS (Originele instructies)WAARSCHUWINGDitapparaatmagwordengebruiktdoorkinderenvan8jaarenouderofdoorpersonenmetbeperktefysieke,zintuiglijkeofver-standelijkevermogensofgebrekaanervaringofkennisvanzaken,maar alleen onder toezicht of na instructie in veilig gebruik van het apparaat, met begrip van de eventuele risico’s. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reinigen en onderhoud van het appa-raatmagnietdoorkinderenwordenverricht,tenzijondertoezicht.
• Detechnischegegevensendeaccukunnenvanlandtotlandverschillen. WAARSCHUWING: Gebruik uitsluitend de accu’s en laders die hierboven worden genoemd. Gebruik van enige andere accu of lader kan leiden tot letsel en/of brand.
35 NEDERLANDSSymbolenHieronder staan de symbolen die voor dit gereedschap wordengebruikt. Zorgervoordatuweetwatzebeteke-nen alvorens het gereedschap te gebruiken. Leesdegebruiksaanwijzing. Was in een wasmachine op maximaal 30°C met een wasprogramma voor gevoelige stoffen. Was in een wasmachine op maximaal 40°C met een wasprogramma voor gevoelige stoffen. Wasineenwasmachinevoorhuishoudelijkofbedrijfsmatiggebruikmeteenwaspro-gramma voor gevoelige stoffen. Niet bleken. Droogaandewaslijnindeschaduw. Niet uitwringen. Strijkoplagetemperatuur(niethogerdan110°C). Strijkopmiddelhogetemperatuur(niethoger dan 150°C). Nietstrijken. Niet laten stomen. Niet in de droger doen. Ni-MHLi-ionAlleen voor EU-landen Geef elektrisch gereedschap en accu’s niet met het huisvuil mee.
Volgens de Europese richtlijninzakeoudeelektrischeenelektro-nischeapparaten,eninzakebatterijenenaccu’senoudebatterijenenaccu’s,endetoepassing daarvan binnen de nationale wetgeving, dienen elektrisch gereedschap, accu(’s)enbatterijendieheteindevanhunlevensduur hebben bereikt, gescheiden te worden ingezameld en te worden afge-voerdnaareenrecyclebedrijfdatvoldoetaan de geldende milieu-eisen. GebruiksdoeleindenDeventilatorjasisbedoeldvoorhetafkoelenvandelichaamstemperatuur. VEILIGHEIDSWAAR-SCHUWINGENWAARSCHUWING: Lees alle veiligheids-waarschuwingen en alle instructies. Het niet vol-gen van de waarschuwingen en instructies kan leiden tot elektrische schokken, brand en/of ernstig letsel. Bewaar alle waarschuwingen en instructies om in de toekomst te kunnen raadplegen. 1. Gebruik de ventilatorjas nooit wanneer de tem-peratuur hoger is dan 50°C.
Draag de jas niet op de blote huid. 3. Gebruik de jas niet terwijl u onder invloed bent van drugs, alcohol of medicijnen. 4. Slaap niet met de ventilatorjas aan. Een sterke dalingvandelichaamstemperatuurkanschadelijkzijnvooruwgezondheid. 5. Kinderen, gehandicapte personen en iedereen die ongevoelig is voor temperatuur, bijvoor-beeld een persoon met een slechte bloedsom-loop, mogen de jas niet gebruiken. 6. Dit apparaat is niet bedoeld voor medisch gebruik in ziekenhuizen. 7. Gebruik de jas voor niets anders dan zijn gebruiksdoeleinden. 8. Als u iets ongebruikelijks opmerkt, schakelt u de jas onmiddellijk uit en verwijdert u de accuhouder. 9. Als een abnormaliteit wordt opgemerkt, neemt u contact op met uw plaatselijk servicecen-trum voor reparatie. 10. Ga niet op de jas staan, gooi er niet mee en mishandel de ventilatorjas op geen enkele andere manier. 11.
Steek uw vinger of een vreemd voorwerp niet in de ventilatoreenheid. 12. Blaas geen perslucht naar de ventilator. Steek geen dunne stokjes in de ventilatoreenheid. Als u dat doet, kunnen de ventilator en de motor worden beschadigd. 13. Schakel de ventilatorjas niet in als u hem niet aan hebt. 14. Gebruik de ventilatorjas niet op plaatsen waar een vlam of vonk kan worden gegenereerd. De ventilatoreenheid kan vlam vatten of von-ken produceren, en een brand of brandwonden veroorzaken. 15. Kies een geschikt ventilatortoerental aan de hand van de gebruiksomgeving voor continu gebruik. 16. Draag geen kleding over de ventilatorjas. 17. Laat het typeplaatje op de ventilatoreenheid zitten. Als dit onleesbaar is geworden of ver-loren is gegaan, neemt u contact op met uw plaatselijk servicecentrum.
36 NEDERLANDS18. Maak de ventilatoreenheid en accuhouder los en verwijder de accu alvorens te wassen. Was uitsluitend de jas zelf. 19. Laat de ventilatorjas niet liggen op een plaats die is blootgesteld aan grote hitte, zoals in een auto die in de zon geparkeerd staat. Als u dat doet, kunnen kunststoffen onderdelen smelten en beschadigd raken. 20. Voor langdurige bewaring, verwijdert u de accuhouder en accu uit de jas, en verwijdert u de accu uit de accuhouder. 21. Bij bewaring houdt u de ventilatorjas, venti-latoreenheden, accuhouder en accu buiten bereik van kinderen. Elektrische veiligheid1. Stel de jas niet bloot aan regen of natte omstandigheden. Houd water uit de buurt van elektrische onderdelen. Als water binnendringt indejas,kandekansopeenelektrischeschoktoenemen. 2. Raak het snoer en de accu niet aan met natte of vette handen. 3.
Gebruik de ventilatorjas niet als het snoer of de stekker beschadigd is. 4. Behandel het snoer voorzichtig. Gebruik het snoer niet om de jas aan te dragen, eraan te trekken, of de stekker ermee los te koppelen. Houd het snoer uit de buurt van hitte, olie en scherpe randen. 5. Laat geen enkel snoer losgekoppeld terwijl accuvoeding wordt geleverd. Kleine kinderen kunnen de stroomvoerende stekker in hun mond stoppen en letsel oplopen. 6. Gebruik het bijgeleverde snoer niet met andere apparaten dan de ventilatoreenheid. 7. Steek geen spijkers, draden of andere voor-werpen in de USB-voedingspoort. Als u dit doet, kan kortsluiting worden veroorzaakt, waardoor rook en vuur kan ontstaan. 8. Sluit de voedingsbron niet aan op de USB-poort. De USB-poort is uitsluitend bedoeld voor het opladen van laagspanningsappara-ten.
Een acculader die geschikt is voor een bepaald type accu, kan brandge-vaar opleveren indien gebruikt met een ander type accu. 10. Gebruik uitsluitend met de speciek opgege-ven accu’s. Gebruik van een andere accu kan gevaar voor letsel of brandgevaar opleveren. 11. Als de accu niet wordt gebruikt, houdt u deze uit de buurt van metalen voorwerpen, zoals paperclips, muntgeld, sleutels, spijkers, schroeven en andere kleine metalen voorwer-pen die een kortsluiting kunnen veroorzaken tussen de accupolen. Kortsluiting tussen de accupolen kan leiden tot brandwonden of brand. 12. Onder zware gebruiksomstandigheden kan vloei-stof uit de accu komen. Voorkom aanraking. Als u er per ongeluk mee in aanraking komt, spoelt u het er met water af. Als de vloeistof in uw ogen komt, raadpleegt u tevens een arts. Vloeistof uit de accu kan irritatie en brandwonden veroorzaken. 13.
Gebruik geen accu of ventilatoreenheid die bescha-digd of gewijzigd is. Eenbeschadigdeofgewijzigdeaccu kan zich onvoorspelbaar gedragen, wat kan leiden tot brand, een explosie of de kans op letsel. 14. Stel een accu of de ventilatoreenheid niet bloot aan vuur of buitensporige temperaturen. Blootstelling aan vuur of een temperatuur hoger dan 130 °C kan een explosie veroorzaken. 15. Volg alle oplaadinstructies en laad de accu of de ventilatoreenheid niet op buiten het tempe-ratuurbereik opgegeven in de instructies. Door verkeerdopladenofopladenbijtemperaturenbuiten het opgegeven bereik, kan de accu bescha-digen en de kans op brand vergroten. Belangrijke veiligheidsinstructies voor een accu1. Lees alle voorschriften en waarschuwingen op (1) de acculader, (2) de accu, en (3) het product waarvoor de accu wordt gebruikt, alvorens de accu in gebruik te nemen. 2.
Neem de accu niet uit elkaar. 3. Als de gebruikstijd van een opgeladen accu aanzienlijk korter is geworden, moet u het gebruik ervan onmiddellijk stopzetten.
Voortgezet gebruik kan oververhitting, brand-wonden en zelfs een ontplofng veroorzaken. 4. Als elektrolyt in uw ogen is terechtgekomen, spoelt u uw ogen met schoon water en roept u onmiddellijk de hulp van een dokter in. Elektrolyt in de ogen kan blindheid veroorzaken. 5. Voorkom kortsluiting van de accu:(1) Raak de accuklemmen nooit aan met een geleidend materiaal. (2) Bewaar de accu niet in een bak waarin andere metalen voorwerpen zoals spij-kers, munten e. d. worden bewaard. (3) Stel de accu niet bloot aan water of regen. Kortsluiting van de accu kan oorzaak zijn van een grote stroomafgifte, oververhitting, brand-wonden, en zelfs defecten. 6. Bewaar het gereedschap en de accu niet op plaatsen waar de temperatuur kan oplopen tot 50°C of hoger. 7. Werp de accu nooit in het vuur, ook niet wan-neer hij zwaar beschadigd of volledig versleten is. De accu kan ontploffen in het vuur. 8.
Wees voorzichtig dat u de accu niet laat vallen en hem niet blootstelt aan schokken of stoten. 9. Gebruik nooit een beschadigde accu. 10. De bijgeleverde lithium-ionbatterijen zijn onderhevig aan de vereisten in de wetgeving omtrent gevaarlijke stoffen. Voorcommercieeltransportendergelijkedoorderden en transporteurs moeten speciale vereis-ten ten aanzien van verpakking en etikettering worden nageleefd.
37 NEDERLANDSAls voorbereiding van het artikel dat wordt getransporteerdishetnoodzakelijkeenexpertophetgebiedvangevaarlijkestoffenteraadplegen. Houdutevensaanmogelijkstrengerenationaleregelgeving. Blootliggende contactpunten moeten worden afgedekt met tape en de accu moet zodanig worden verpakt dat deze niet kan bewegen in de verpakking. 11. Volg bij het weggooien van de accu de plaatse-lijke voorschriften. 12. Gebruik de accu’s uitsluitend met de gereed-schappen die door Makita zijn aanbevolen. Als de accu’s worden aangebracht in niet-compatibele gereedschappen, kan dat leiden tot brand, bui-tensporige warmteontwikkeling, een explosie of lekkage van elektrolyt. BEWAAR DEZE INSTRUCTIES. LET OP: Gebruik uitsluitend originele Makita accu’s.
Het gebruik van niet-originele accu’s, of accu’sdiezijngewijzigd,kanertoeleidendatdeaccuontploftenbrand,persoonlijkletselenschadeveroor-zaakt. Ook vervalt daarmee de garantie van Makita op het gereedschap en de lader van Makita. Tips voor een maximale levens-duur van de accu1. Laad de accu op voordat hij volledig ontladen is. Stop het gebruik van het gereedschap en laad de accu op telkens wanneer u vaststelt dat het vermogen van het gereedschap is afgenomen. 2. Laad een volledig opgeladen accu nooit opnieuw op. Te lang opladen verkort de levensduur van de accu. 3. Laad de accu op bij een omgevingstempe-ratuur tussen 10°C en 40°C. Laat een warme accu afkoelen alvorens hem op te laden. 4. Laad de accu op als u deze gedurende een lange tijd (meer dan zes maanden) niet gaat gebruiken. BESCHRIJVING VAN DE ONDERDELENAccuhouder en ventilatoreenheid►Fig.
38 NEDERLANDSOPSTELLENDe accu aanbrengen of verwijderenLET OP: Schakel het apparaat altijd uit voor-dat u de accu aanbrengt of verwijdert. LET OP: Houd de accuhouder en de accu stevig vast tijdens het aanbrengen of verwijderen van de accu. Als u de accuhouder en de accu niet stevig vasthoudt, kunnen deze uit uw handen glippen enbeschadigdraken,en/ofkanpersoonlijkletselworden veroorzaakt. ►Fig. 4: 1. Rood deel 2. Knop 3. Accu 4. Accuhouder (optioneel accessoire)Omdeaccuaantebrengen,lijntudelipopdeaccuuitmetdegroefindebehuizingenduwtudeaccuopzijnplaats. Duwdeaccuhelemaalopzijnplaatstothijwordtvergrendeld met een klikgeluid. Als u het rode deel aan de bovenkant van de knop kunt zien, is de accu niet goed aangebracht. Omdeaccuteverwijderendruktudeknopaandevoorkantvandeaccuenschuiftutegelijkertijddeaccuvan de accuhouder af.
LET OP: Breng de accu altijd helemaal aan totdat het rode deel niet meer zichtbaar is. Als u dit niet doet, kan de accu per ongeluk uit de accuhouder vallen en u of anderen in uw omgeving verwonden. LET OP: Breng de accu niet met kracht aan. Alsdeaccunietgemakkelijkopzijnplaatsschuift,wordt deze niet correct aangebracht. De accuhouder aansluitenU kunt de accuhouder aan uw broekriem hangen. Om te voorkomen dat de accuhouder per ongeluk valt, rijgtueenkoorddoorhetkoordoogenknooptuditergens aan vast. ►Fig. 5: 1. KoordoogVoor accuhouders van 18 V en 14,4 VDe accuhouder heeft een valpreventiefunctie. Wanneer udeaccuhoudervandebroekriemverwijdert,trektudeaccuhouderomhoogterwijludeontgrendelknopindrukt. ►Fig. 6: 1. OntgrendelknopDe ventilatoreenheid aanbrengen of verwijderen1.
Geleid de kabel door de kabelhouders. Voor modellen DFJ210 / DFJ211 / DFJ310 / DFJ311 / DFJ410 / DFJ411►Fig. 11: 1. Voedingskabel 2. KabelhouderVoor modellen DFJ212 / DFJ213 / DFJ214 / DFV210►Fig. 12: 1. Voedingskabel 2. Opening 3. Kabelhouder7. (Alleen voor DFJ212 / DFJ213 / DFJ214 / DFV210) Sluit de rits nadat u de ventilatoreenheid hebt aange-brachtofverwijderd. 8. Sluit het andere uiteinde van de voedingskabel aan op de accuhouder. ►Fig. 13: 1. AccuhouderLET OP: Gebruik altijd het riempje en de drukknoop om de ventilatoreenheid aan de jas te bevestigen. Als de ventilatoreenheid valt, kan deze letsel of schade aan de ventilatoreenheid veroorzaken. Volg de procedure voor het aanbrengen in de omge-keerdevolgordeomhemteverwijderen. De lterset aanbrengenOptioneel accessoireDeltersetbeschermtdeventilatoreenheidtegenstofenpoeder.
Wijadviserenudeltersettegebruikenopeen werkplek met veel stof of poeder. Brengdelterbevestigingaantussendejasendeven-tilatoreenheid, zoals aangegeven in de afbeelding. ►Fig. 14: 1. Ring 2. Openingindejas3. Filterbevestiging 4. Ventilatoreenheid 5. FilterBijhetvastdraaienvanderingstoptudezeopdemarkeringvlakbijdeinkepingopdeventilatoreenheid. Bevestigdeventilatoreenhedenenbedekdelterbe-vestigingenmetdelters. ►Fig. 15: 1. Markering 2. InkepingKENNISGEVING: Zorg ervoor dat het lter de lterbevestiging volledig bedekt. Voor een betere bescherming tegen stof en poeder, stopt u de rand van het lter tussen de jas en de lterbevestiging.
39 NEDERLANDSBESCHRIJVING VAN DE FUNCTIESKENNISGEVING: De ventilatorjas is effectief wanneer de vochtigheid en temperatuur van de omgevingslucht lager zijn dan die van het lichaamsoppervlak. De ventilatorjas is mogelijk niet effectief als de luchttemperatuur en/of de luchtvochtigheid hoger zijn dan die binnenin de jas. Aan-uitknopOmdejasinteschakelen,houdtudeaan-uitknopopdeaccuhouder(optioneelaccessoire)ingedrukt. Dejaswordt ingeschakeld met een hoge luchtsnelheid. Elke keer wanneer u op de aan-uitknop drukt, verandert de luchtsnelheid van hoog naar midden, van midden naar laag, en van laag naar hoog. De luchtsnelheidsindicator toont de huidige luchtsnelheid. ►Fig. 16: 1. Luchtsnelheidsindicator 2. Aan-uitknopOm uit te schakelen, houdt u de aan-uitknop nogmaals ingedrukt. De resterende acculading controlerenAlleen voor accu’s met indicatorlampjes►Fig. 17: 1.
Indicatorlampjes2. TestknopDruk op de testknop op de accu om de resterende acculadingtezien. Deindicatorlampjesbrandengedu-rende enkele seconden. Indicatorlampjes Resterende acculadingBrandt Uit Knippert75% tot 100%50% tot 75%25% tot 50%0% tot 25%(Alleen voor accu’s van 14,4 V en 18 V)Laad de accu op. (Alleen voor accu’s van 14,4 V en 18 V)Er kan een storingzijnopgetreden in de accu. OPMERKING:Afhankelijkvandegebruiksomstan-digheden en de omgevingstemperatuur, is het moge-lijkdatdeaangegevenacculadingverschiltvandewerkelijkeacculading. AccubeveiligingssysteemHet apparaat is voorzien van een accubeveiligingssys-teem. Dit systeem schakelt automatisch de voeding naar de motor uit om de levensduur van de accu te verlengen. Als de resterende acculading onvoldoende is, zal het apparaat niet werken.
TurboknopDoor op de turboknop op de accuhouder te drukken, werktdejasindeturbostandvoorsnelkoelen. Deturbostand duurt een minuut, waarna de luchtsnelheid terugkeert naar normaal. ►Fig. 18: 1. TurboknopLuchtstroomAlleen voor DFJ210 / DFJ211 / DFJ310 / DFJ311 / DFJ410 / DFJ411Om een stabiele luchtstroom te handhaven, sluit u de knoopindenekvandejas. Maakdeknoopophetriem-pjevastinhetknoopsgatvooreenbetereluchtstroomover uw rug. ►Fig. 19: 1. RiempjeDeluchtstroombinnenindejaswordthieronderafgebeeld. ►Fig. 20Vooreenjasmeteencapuchon,draagtudecapuchonover een helm. De lucht vanaf de ventilator stroomt door de helm en koelt uw hoofd. ►Fig. 21AccuzakEen zak is aanwezig om de accuhouder (met accu) in dejastebewaren. Sluitdevoedingskabelaanopdeaccuhouder en plaats deze vervolgens in de zak en sluit de drukknopen. ►Fig.
22GaaszakAlleen voor DFJ210 / DFJ211 / DFJ310 / DFJ311 / DFJ410 / DFJ411Gaaszakkenzijnaangebrachtopdeachterkantvandejasomijspakkeninteplaatsen. ►Fig. 23: 1. GaaszakUSB-apparaten aansluitenLET OP: Sluit alleen apparaten aan die com-patibel zijn met de USB-voedingspoort. Als u dat niet doet, kan een storing in de accuhouder worden veroorzaakt.
40 NEDERLANDSKENNISGEVING: Voordat u een USB-apparaat aansluit op de accuhouder (met accu), maakt u altijd eerst een reservekopie van de gegevens op het USB-apparaat. Als u dat niet doet, kunnen uw gegevens verloren gaan. De accuhouder (met accu) kan werken als een externe voeding voor USB-apparaten. OpendeafdekkingensluiteenUSB-kabel(nietbijgele-verd) aan op de voedingspoort van de accuhouder. Sluit daarna het andere uiteinde van de kabel aan op het apparaat en zet de schakelaar naast de USB-poort aan. Deaccuhouder(metaccu)levert5Vgelijkspanningvan 2,1 A. ►Fig. 24: 1. Afdekking 2. Schakelaar(Alleen voor DFJ210 / DFJ211 / DFJ310 / DFJ311 / DFJ410 / DFJ411)DeUSB-kabelkanhandigwordenweggewerktindejasvia het gat in de zak en de kabelhouders. ►Fig. 25: 1. USB-kabelOPMERKING:Hetismogelijkdatdeaccuhoudersommige USB-apparaten niet kan voeden.
OPMERKING: Als u dit niet gebruikt, of na het opladen,verwijdertudeUSB-kabelensluitudeafdekking. OPMERKING: Wanneer de schakelaar aan staat wordtaccuvoedingverbruikt. Zetdeschakelaaraltijduit wanneer dit niet in gebruik is. ONDERHOUDLET OP: Zorg er altijd voor dat de jas is uitge-schakeld en de accu is verwijderd, voordat u een inspectie of onderhoud uitvoert. LET OP: Als de jas niet kan worden inge-schakeld of een defect wordt vastgesteld aan een volledig opgeladen accu, reinigt u de aansluitin-gen van de accuhouder en de accu. Als de jas nog steeds niet goed werkt, stopt u met het gebruik van de jas en neemt u contact op met ons erkende servicecentrum. KENNISGEVING: Gebruik nooit benzine, was-benzine, thinner, alcohol en dergelijke. Hierdoor kunnen verkleuring, vervormingen en barsten worden veroorzaakt.
• Haalnahetwassendejasonmiddellijkuitdewasmachine. • Vergeetnietderitsdichttedoenvorenstewassen. Alleen voor DFJ214• Deprestatiesvandereecterendestrepenkun-nen achteruitgaan door het wassen. • Wasineenwasmachinemeteenwasprogrammavoor gevoelige stoffen (het maximale aantal was-beurten is 5 keer). • Hetmaximaleaantalwasbeurtenisnietdeenigefactordiedelevensduurvandejasbepaalt. • Delevensduurvandejasverschiltafhankelijkvanhoe deze wordt gebruikt, verzorgd en bewaard. • Alsdereecterendestrepenofdestofzijnversle-ten,vervangtudejasdooreennieuwe.
OPTIONELE ACCESSOIRESLET OP: Deze accessoires of hulpstukken worden aanbevolen voor gebruik met het Makita gereedschap dat in deze gebruiksaanwijzing is beschreven. Bijgebruikvanandereaccessoiresofhulpstukkenbestaathetgevaarvanpersoonlijkelet-sel. Gebruik de accessoires of hulpstukken uitsluitend voor hun bestemde doel. Wenstumeerbijzonderhedenoverdezeacces-soires,neemdancontactopmethetplaatselijkeMakita-servicecentrum. • Accuhouder• Filterset• OrigineleMakitaaccu’senacculadersOPMERKING:Sommigeitemsopdelijstkunnenzijninbegrepenindedoosvanhetgereedschapalsstandaard toebehoren. Deze kunnen van land tot land verschillen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Makita DFJ214 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Makita
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd