Magnat Quantum 503 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Magnat Quantum 503 (71 pagina’s), behorend tot de categorie Speaker. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 12 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Magnat Quantum 503 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Magnat |
| Categorie: | Speaker |
| Model: | Quantum 503 |
| Kleur van het product: | Zwart |
| Soort: | Boekenplank |
| Impedantie: | 4 Ohm |
| Audio-uitgangskanalen: | 2.0 kanalen |
| Frequentiebereik: | 30 - 55000 Hz |
| Gevoeligheid: | 90 dB |
| Afmetingen (B x D x H): | 200 x 280 x 350 mm |
| Magnetisch afgeschermd: | Ja |
| Crossover frequentie: | 3200 Hz |
| Aanbevolen amplificatie: | 20 W |
Handleiding Magnat Quantum 503 – volledige tekst
20NLGeachte MAGNAT klant, Allereerst hartelijk bedankt dat u gekozen heeft voor een MAGNAT product. Wij willen uhiermee graag feliciteren. Door deze verstandige keuze bent u de bezitter geworden vaneen kwaliteitsproduct dat wereldwijd erkend is.Wij verzoeken u de volgende aanwijzingen aandachtig door te lezen voordat u uwluidsprekerboxen in gebruik neemt.ENKELE ALGEMENE OPMERKINGEN OVER HET AANSLUITEN VAN UW MAGNATQUANTUM 500 LUIDSPREKERBOXENVoor het aansluiten van de luidsprekerboxen heeft u speciale bij de vakhandelverkrijgbare luidsprekerkabels nodig. Om klankverlies te voorkomen, adviseren wij voorkabels tot 3 m een kabeldiameter van minimaal 2,5 mm² en voor langere kabels eenkabeldiameter van minimaal 4 mm².De versterker resp. receiver moet principieel uitgeschakeld blijven tot alle verbindingentot stand zijn gebracht.
Voor het afmeten van de juiste kabellengte moeten deluidsprekerboxen op hun uiteindelijke standplaats staan. Voor beide kanalen moeteneven lange kabels worden gebruikt. Strip de kabels over een lengte van 10 – 15 mm af. De uiteinden worden getwist – dat isbeter dan vertind – in de klemmen bevestigd en vastgeschroefd. (Afb. 1)Let er bij het aansluiten van de kabels vooral op dat u de polen niet omdraait, d.w.z. dezwarte (-) klemmen van de luidsprekerboxen moeten verbonden worden met de (-)klemmen van de versterker en de rode (+) klemmen van de luidsprekerboxen met de (+)klemmen van de versterker. Om het aansluiten in fase te vergemakkelijken, is bij demeeste luidsprekerkabels één kabelader voorzien van een randje of gemarkeerd met eengekleurde streep.Controleer tot slot nog eens of de kabels goed vastzitten en er geen kortsluiting isontstaan, bijv. door uitstekende draadjes.
21NLMAGNAT QUANTUM 500 LUIDSPREKERBOXEN IN STEREO-GELUIDSWEERGAVEDe luisterpositie is optimaal, als luidsprekerboxen en luisterplek een gelijkbenigedriehoek vormen. Doordat de linker- en de rechterluidspreker even ver van de luisterplekverwijderd zijn, worden de akoestische signalen op het juiste moment weergegeven enontstaat er een natuurlijk, evenwichtig klankbeeld. (Afb. 2) De luidsprekerboxen moeten vanaf de luisterplek te zien zijn. Obstakels die geluidabsorberen of reflecteren, vervormen de klank. Bovendien moeten bij het plaatsen vande boxen de volgende afstanden worden aangehouden:Quantum 508 Tower, 507, 506, 505: tot de achterwand minimaal 20 cm, tot de zijwandminimaal 30 cm. Hierdoor wordt een overdreven basweergave voorkomen.
Quantum 503, 502, 501: ook rekluidsprekers moeten zo vrij mogelijk worden geplaatst.De afstand naar muren en voorwerpen aan voor- en zijkanten moet tenminste 10 cmbedragen. De hogetonenluidspreker moet op oorhoogte worden geplaatst. Spikes: Gebruik bij het installeren de meegeleverde spikes. Hierdoor hebben deluidsprekerboxen geen direct contact met de ondergrond, waardoor onaangenameresonantie-effecten worden voorkomen. Voor de staande luidsprekers kunt u zowelmetalen spikes als hardrubberen spikes gebruiken. Voor de plankluidsprekers en decentrale luidspreker gebruikt u de meegeleverde hardrubberen spikes. De spikes moetenin de draadbussen aan de onderzijde van de luidsprekers worden geschroefd. MAGNAT QUANTUM 500 LUIDSPREKERBOXEN ALS FRONT- ENREARLUIDSPREKERPlaats de frontluidsprekers links en rechts op oorhoogte van de televisie.
Kies voor deluidsprekers zo mogelijk een gelijke afstand. Plaats de rearluidsprekers links en rechtsnaast of, indien mogelijk, achter de hoorplaats op oorhoogte of iets hoger hiervan. (Afb. 3) Quantum 501, 502: Stel de overgangsfrequentie van de front- en rearkanalen in hetsetup van de AV-receiver zo mogeljk in op ca. 80 Hz. Zie voor het overige deaanbevelingen in het vorige hoofdstuk.
22NLMAGNAT QUANTUM 508 TOWER, 507, 506, 505, 503 - BI-WIRING EN BI-AMPINGBi-wiring betekent dat de hoge en de lage frequenties via afzonderlijke kabels wordenovergedragen. Voor bi-amping is er, zoals de naam al doet vermoeden, naast eentweede kabel ook een tweede eindversterker nodig. Vooral met de laatste methode kande weergavekwaliteit nog eens aanzienlijk worden verbeterd. De Quantum 500 luidsprekerboxen zijn door middel van speciale aansluitterminals zowelvoorbereid voor conventioneel gebruik als voor bi-wiring en bi-amping. Aan de buitekantis dit te zien aan de 4 schroefaansluitingen. De twee aansluitingen aan de binnenkantleiden naar de hogetonenluidspreker en de twee aansluitingen aan de buitenkant naarde lagetonenluidspreker. De min- en de plusaansluitingen zijn in de fabriek met elkaarverbonden via metalen bruggetjes, die voor bi-wiring en bi-amping verwijderd moetenworden.
Hoe de luidsprekerboxen in de verschillende situaties aangesloten moetenworden, is te zien op de afb. 4a (conventioneel), 4b (bi-wiring) en 4c (bi-amping).MAGNAT QUANTUM CENTER 511, 513 De center-luidsprekers Quantum Center 511 en 513 zijn optimaal afgestemd op deoverige Quantum 500 modellen. De luidspreker wordt direct op of onder de televisiegeplaatst. Voor het overige gelden de algemene aanwijzingen uit de vorige hoofdstukken.SUBWOOFERS MAGNAT BETADe actieve subwoofers uit de Beta-serie zijn optimaal afgestemd op de luidsprekers uitde serie Quantum 500. Zie hiervoor a.u.b. de separate gebruiksaanwijzingen die met deproducten worden geleverd. AANSLUITING OP EEN AV-RECEIVERDe afbeeldingen 5 en 6 tonen twee verschillende mogelijkheden voor het aansluiten opeen AV-receiver.Afbeelding 5: AV-receiver zonder subwooferuitgangAfbeelding 6: AV-receiver met subwooferuitgang
23NLTIPS OM DE NOODZAAK VAN REPARATIES TE VOORKOMENAlle MAGNAT-luidsprekerboxen zijn zodanig geconstrueerd dat de klank optimaal is alsde klankregelaars in de middenstand staan, d. w. z. bij lineaire weergave van deversterker. Als de klankregelaars veel hoger worden gezet, gaat er meer energie naarde lagetonen- en/of de hogetonenluidspreker, waardoor deze bij een groot volume defectkunnen raken. Als u in het bezit bent van een versterker die een veel groter uitgangsvermogen heeftdan dat waarmee de boxen belast kunnen worden, kunnen de luidsprekers bij eenextreem volume defect raken – hoewel dit maar zelden voorkomt. Versterkers met een gering uitgangsvermogen kunnen daarentegen al bij eenmiddelmatig volume een risico vormen voor de boxen, omdat ze veel sneller overstuurdworden dan krachtige versterkers.
Deze oversturing veroorzaakt duidelijk meetbare enhoorbare vervormingen, die bijzonder gevaarlijk zijn voor uw luidsprekers. Let er daarom bij het instellen van het volume op dat er geen vervorming optreedt en zetde regelaar zodra u hoort dat het geluid vervormd wordt, op een lagere stand. Wie hetgeluid van zijn installatie graag hard zet, moet ervoor zorgen dat de versterker minstenshet uitgangsvermogen heeft waarmee de boxen belast kunnen worden. OVER HET ALGEMEEN. kunnen versterkers, tuners en cd-spelers - dus niet alleen bij goedkope producten - niet-hoorbare hoogfrequente trillingen genereren. Als uw hogetonenluidsprekers uitvallenterwijl het geluid zacht of in ieder geval niet hard staat, laat uw installatie dan door eenvakman nakijken.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Magnat Quantum 503 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Speaker Magnat
Handleiding Speaker
Nieuwste handleidingen voor Speaker