Liebherr GTS 2612 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Liebherr GTS 2612 (5 pagina’s), behorend tot de categorie Vrieskast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 68 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Liebherr GTS 2612 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/5
Gebruiksaanwijzing Pagina 10
Diepvrieskist
GT.. 406
7080 105-01
NL

Beoordeel deze handleiding

4.5/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Liebherr
Categorie: Vrieskast
Model: GTS 2612
Apparaatplaatsing: Vrijstaand
Kleur van het product: Wit
Breedte: 872 mm
Diepte: 709 mm
Hoogte: 917 mm
Jaarlijks energieverbruik: 240.9 kWu
Energie-efficiëntieklasse (oud): A+
Nettocapaciteit vriezer: 242 l
Vriescapaciteit: 20 kg/24u
Bewaartijd bij stroomuitval: 48 uur
Snelvriesfunctie: Ja
Type product: Borst

Handleiding Liebherr GTS 2612 – volledige tekst

10Belangrijke aanwijzing. Sluit de lekwater-afvoeropening in de onderkant van de diepvrieskist beslist met het bijgevoegde stopje af, voordat u het apparaat in bedrijf stelt. Belangrijk voor een storingsvrij bedrijf. BinnenverlichtingVentilatierooster voor vriesaggregatDooiwaterafvoerDiepvriesplanTypeplaatjeBedienings- en controle-elementenSlotAfmetingen (mm) Model Hoogte Breedte Diepte GT 14. 885 545 649 GT 21. 852 838 676 GT 26. 915 875 760 GT 30. 915 1000 760 GT 36. 915 1135 760 GT 42. 916 1285 760 GT 49. 916 1285 810 GT 51. 850 1698 730 GT 61. 915 1650 810KlimaatklasseHet apparaat is ontworpen voor een bepaalde klimaatklasse d. w. z. een maximale temperatuur waarboven het apparaat niet gebruikt mag worden. U vindt de klimaatklasse van het apparaat op het typeplaatje.

Hierbij worden de volgende afkortingen gebruikt: Klimaatklasse OmgevingstemperaturenSN tot +32 °CN tot +32 °CST tot +38 °CT tot +43 °CVeiligheidsaanwijzingen en waarschuwingen• Voorkom blessures en beschadigingen: pak het apparaat altijd met twee personen uit en stel hem samen op. • Neem bij beschadiging van het apparaat onmiddellijk - nog vóór het aansluiten - contact op met de leverancier. • Stel het apparaat volgens de aanwijzingen in deze gebruiksaan-wijzing op en houd u aan de aansluitvoorschriften om zeker te zijn van een goede werking. • Koppel het apparaat bij storingen los van de netspanning: trek de stekker uit het stopcontact of draai de zekering in de meterkast eruit. • Trek de stekker niet aan het netsnoer uit het stopcontact maar pak de stekker vast.

• Laat reparaties en ingrepen aan het apparaat uitsluitend door de technische dienst of een installateur uitvoeren, aangezien anders grote gevaren voor uzelf en anderen kunnen ontstaan. Hetzelfde geldt voor het vervangen van het netsnoer. • Gebruik in het apparaat nooit open vuur of ontstekingsbronnen. Let er daarom tijdens het vervoeren en reinigen van het apparaat goed op dat het koelcircuit niet wordt beschadigd.

Mocht het koelcircuit desondanks beschadigd raken, houd het apparaat dan uit de buurt van open vuur. Zorg voor goede ventilatie in het vertrek. • Ga nooit op de sokkel, laden, deur enz. staan of leunen om ergens bij te kunnen. • Dit apparaat is niet bedoeld voor personen (ook kinderen) met fysieke, sensorische of mentale gebreken of personen, die niet over voldoende ervaring en kennis beschikken, tenzij zij door een persoon, die voor hun veiligheid verantwoordelijk is, in het gebruik van het apparaat worden onderwezen of die aanvankelijk toezicht uitoefent. Kinderen mogen niet zonder toezicht ach-terblijven om te voorkomen dat ze met het apparaat spelen. • Voorkom voortdurend huidcontact met koude oppervlakken of te koelen/te bevriezen levensmiddelen want dat kan een pijnlijk of dof gevoel en bevriezing veroorzaken. Bij langdurig huidcontact veiligheidsmaatregelen treffen, bijv.

handschoenen dragen. • Consumptie-ijs, met name waterijs of ijsblokjes, na het eruit nemen niet onmiddellijk en niet te koud consumeren. Door de lage temperaturen bestaat "Gevaar voor verbranding". • Consumeer geen levensmiddelen die over de datum zijn, ze kunnen een voedselvergiftiging veroorzaken. • Het apparaat is bedoeld voor het koelen, invriezen en bewaren van levensmiddelen evenals het maken van ijs. Het is bestemd voor huishoudelijk gebruik. Bij professioneel gebruik (in de horeca, detailhandel enz. ) moeten de op de betreffende bedrijfstak van toepassing zijnde voorschriften worden opgevolgd. • Bewaar geen explosieve stoffen of spuitbussen met brandbare drijfgassen (bijv. butaan, propaan, pentaan) in het apparaat. Eventueel vrijkomend gas kan door de elektrische componenten ontstoken worden.

• Bewaar bij afsluitbare apparaten de sleutel niet in de buurt van het apparaat of binnen het bereik van kinderen. Deze gebruiksaanwijzing is voor verscheidene modellen geldig, afwijkingen zijn daarom mogelijk. Overzicht van apparaat en uitrustingAanwijzing m. b. t. afdankenDe verpakking is van recyclebare materialen gefabriceerd. - Golfkarton/karton- Voorgevormde delen van geschuimd polystyreen- Folies van polyetheen- Spanbanden van polypropeen• Verpakkingsmateriaal is geen speelgoed voor kinderen - verstikkingsgevaar door folies. • Breng a. u. b. de verpakking naar een officiële inzamelpunt. Het afgedankte apparaat bevat nog waardevolle materialen en moet gescheiden van het ongesorteerde afval worden afgevoerd.

• Afgedankte apparaten onbruikbaar maken: trek de stekker uit het stopcontact, snijd het netsnoer door en zet de sluiting buiten werking zodat kinderen zich niet kunnen opsluiten. • Let erop dat het koelmiddelcircuit tijdens het transport van het afgedankte apparaat niet wordt beschadigd. • Informatie over het gebruikte koelmiddel vindt u op het type-plaatje. • Het recyclen van afgedankte apparaten moet vakkundig gebeuren overeenkomstig de plaatselijk geldende voorschriften en wet-ten.

11Tips om energie te besparen• Laat de deksel nooit onnodig lang open staan. • Leg de levensmiddelen soort bij soort in de manden, houd u aan de maximale bewaartijd. • Laat warme gerechten eerst tot kamertemperatuur afkoelen voordat u ze in het apparaat plaatst. • Ontdooi het apparaat zodra zich een laag ijs gevormd heeft. Opstellen• Plaats het apparaat bij voorkeur niet in direct zonlicht, naast het fornuis, een radiator enz. • De vloer op de opstelplaats moet horizontaal en vlak zijn. Plaats het apparaat zo ver van de muur af dat u de deksel zonder belem-meringen kunt openen en sluiten. • Dek de spleet tussen de onderkant van het apparaat en de vloer niet af, omdat het vriesaggregaat van koellucht moet worden voorzien. • De afstand van het ventilatierooster tot aan de muur moet mini-maal 20 cm bedragen.

In deze vrije ruimte mogen in geen geval voorwerpen worden geplaatst en de ruimte mag niet worden afgedekt. • Plaats geen voorwerpen tegen de buitenwand van het apparaat. De minimale vrije afstand rondom het apparaat moet 20 mm bedragen om een goede warmteafvoer te waarborgen. • De plaatsingsruimte van uw apparaat moet volgens de norm EN 378 pro 8 g koelmiddelmassa R 600a 1 kubieke m bezitten zodat er in geval van een lekkage in het koelmiddelcircuit geen ontvlambare gas-lucht-mengeling in de plaat-singsruimte van het apparaat kan ontstaan. Informatie over de hoeveelheid koelmiddel vindt u op het typeplaatje. • Het apparaat niet samen met andere apparaten aansluiten via een verlengkabel - gevaar voor oververhitting. Temperatuur instellenDraai met een muntstuk de pijl van de temperatuurregelaar op ➍een stand tussen en.

2 7Stand 2 = minimale koeling, warmStand 7 = maximale koeling, koudVoor het langdurig bewaren van levensmiddelen dient de tempera-tuur minimaal -18 °C te bedragen. Wanneer het apparaat tot aan de onderste stapelmarkering (zie "Invriezen") wordt gevuld, kan de temperatuurregelaar op "spar" worden gezet.

Hierdoor neemt het stroomverbruik af. AansluitenStroomsoort (wisselstroom) en spanning op de opstellingsplaats moeten met de informatie op het typeplaatje overeenstemmen. Het typeplaatje bevindt zich aan de bovenkant van de rechter zijwand van het apparaat Het stopcontact moet d. m. v. een zekering van 10. A of zwaarder beveiligd zijn, buiten de achterzijde van het apparaat liggen en goed toegankelijk zijn. Het apparaat alleen via een correct geïnstalleerd randaarde-stopcontact aansluiten. Thermometer (afhankelijk van uitvoering)De thermometer geeft de hoogste temperatuur van de ingevroren levensmiddelen weer. De ther-mometer is geijkt en geeft alleen beneden de 0 °C de juiste tempe-ratuur aan. Controle-elementenHet rode "ALARM" lampje ➋Dit lampje brandt zolang de temperatuur in het apparaat niet laag genoeg is.

Gaat het rode waarschuwingslampje branden tijdens normaal gebruik van het apparaat, controleer dan:- of de netspanning geruime tijd is uitgevallen;- of de deksel van het apparaat goed gesloten was;- of er zojuist verse levensmiddelen in het apparaat geplaatst zijn. Kunt u geen van deze vragen met "ja" beantwoorden, neem dan zo spoedig mogelijk contact op met de technische dienst van de leverancier van het apparaat. Zorg dat u tijdens het gesprek de typeaanduiding, het index- en apparaatnummer bij de hand hebt. Het gele SUPERFROST lampje ➌Dit lampje brandt wanneer is ingeschakeld voor SUPERFROSThet invriezen van grotere hoeveelheden verse levensmiddelen. Zie hiervoor onder. InvriezenIn- en uitschakelenWij adviseren u om het apparaat te reinigen voordat u hem in gebruik neemt (zie verder onder "Reinigen"). Schakel het apparaat on-geveer 6 uur voordat u de eerste produkten erin plaatst in.

Stekker in het stopcontact steken - het apparaat is ingeschakeld. - Het groene controlelampje ➊ brandt, ten teken dat het ap-paraat in bedrijf is. - Het rode waarschuwingslampje ➋ brandt.

Het rode waarschu-wingslampje gaat uit, zodra het koud genoeg is in het ap-paraat. Uitschakelen: Trek de stekker uit het stopcontact of draai de zekering in de meterkast eruit. Het diepvriesplanDit vindt u aan de binnenkant van de deksel. Het diepvriesplan geeft de houdbaarheid in maanden voor enkele symbolisch weergegeven produkten. De werkelijke houdbaarheid d. w. z. of de kortste of de langste bewaartijd van toepassing is hangt af van de kwaliteit van de le-vensmiddelen, de behandeling vóór het invriezen, en de kwaliteit die u na het ontdooien wenst. Voor de wat vettere levensmiddelen geldt steeds de kortste bewaartijd. NL.

12InvriezenDe verse levensmiddelen moeten zo snel mogelijk door en door bevroren worden. Hiervoor kunt u de Superfrost-functie ge-bruiken. Op het typeplaatje (zie onder In-vriescapaciteit) vindt u hoeveel kilo verse levensmiddelen u binnen 24 uur mag invriezen. De invriescapaciteit is afhankelijk van het model en de klimaatklasse van het apparaat. Opmerking: De maximale stapelgrens bovenaan is de boven-rand van de mandjes. Wanneer het apparaat tot maximaal 300 mm onder de bovenkant van de mand wordt gevuld, kan de temperatuurregelaar op "spar" worden gezet. Hierdoor kunt u het toch al geringe stroomverbruik van de vrieskist nog verder verlagen. In elk geval dient de temperatuurregelaar zodanig te worden ingesteld dat een op de bovenste levensmiddelen gelegde ther-mometer een temperatuur van minimaal -18 °C aangeeft.

Aanwijzingen voor het invriezen en bewaren• Leg de levensmiddelen altijd soort bij soort. • vlees, wild, De volgende levensmiddelen kunt u invriezen:gevogelte, verse vis, groente, fruit, zuivelprodukten, brood, bakkerijprodukten, kant-en-klare maaltijden. Ongeschikt zijn: kropsla, rammenas, druiven, hele appels en peren, vet vlees. • Verpak levensmiddelen die u zelf invriest altijd in afgemeten porties. Om deze porties meteen door en door te laten bevriezen, doet u er goed aan de volgende maximale hoeveelheden per portie aan te houden: fruit, groente: max. 1 kg, vlees: max. 2,5 kg. • Blancheer groenten na het wassen en afmeten van de porties door ze 2-3 minuten in kokend water onder te dompelen en vervolgens snel onder koud water af te spoelen. • Voeg geen zout of specerijen toe aan verse levensmiddelen en geblancheerde groenten voordat u ze invriest.

• Breng in te vriezen levensmiddelen niet in contact met reeds ingevroren produkten. Leg uitsluitend droge verpakkingen in het apparaat zodat ze niet aan elkaar kunnen vastvriezen. • Noteer altijd datum en inhoud op de verpakkingen. Houd u aan de maximale houdbaarheid. • Vries geen flessen en pakken met koolzuurhoudende dranken in aangezien deze kunnen exploderen. • Ontdooien: Haal steeds slechts zoveel levensmiddelen uit het apparaat als u direct nodig hebt. Verwerk eenmaal ontdooide levensmiddelen zo snel mogelijk tot een gerecht. Ingevroren levensmiddelen kunt u als volgt ontdooien:– in de hete-luchtoven– in de magnetron– bij kamertemperatuur– in de koelkast: de warmte die voor het ontdooien nodig is, wordt aan de overige produkten in de koelkast onttrokken. Reeds enigszins ontdooide platte porties vlees en vis kunnen heet bereid worden.

Groenten kunt u direct bereiden, zonder dat u ze ontdooit (in de helft van de tijd die normaal nodig is om gaar te worden). Invriezen met Superfrost• Druk op de Superfrost-schakelaar ➌ - het gele Superfrostlampje gaat branden. • Wacht bij een geringe hoeveelheid in te vriezen produkten ongeveer 6 uur. Wacht bij de maximale hoeveelheid levensmiddelen (zie het typeplaatje) ongeveer 24 uur. • Leg vervolgens de verse levensmid-delen in het apparaat. Na nog eens 24 uur zijn de verse levensmiddelen door en door bevroren. • Druk op de Superfrost-schakelaar ➌. Tip: Om energie te besparen kunt u de Superfrost-functie ook uitschakelen voordat de 24 uur helemaal verstreken zijn. Druk hiervoor de SF-toets nogmaals in. Controleer dan echter of de temperatuur minimaal -18 °C bedraagt.

Schakel Superfrost niet in- wanneer u reeds ingevroren diepvriesproducten in het apparaat legt;- bij het invriezen van minder dan 2 kg verse levensmiddelen per dag. UitvoeringBinnenverlichtingDe binnenverlichting gaat bij het openen van de deksel automatisch aan en bij het sluiten weer uit. Type lampje: gloeilamp 15 W , E14-fitting.

Draai in geen geval een lamp van meer dan 15 W in de fitting. Zie voor de spannings-gegevens het typeplaatje. Lampje in het apparaat vervangen: Trek de stekker uit het stopcontact of draai de zekering in de meterkast eruit. - Trek het afdekplaatje er in de richting van de pijl af. - Vervang het gloeilampje. - Zet het afdekplaatje weer terug. MandenDe manden vereenvoudigen het sorteren. De bovenste manden kunt u met de draag-grepen op het frame van het apparaat hangen. De onderste manden staan op de bodem van de vrieskist of op de naar binnen geklapte draaggrepen van de onderste mand. Druk de grepen omlaag, til ze op en kantel ze naar binnen. SlotWanneer uw apparaat niet voorzien is van een slot, dan kan dit achteraf worden gemonteerd. uitgezonderd model GT 1402, GT 2102, GTS 2112).

13OntdooienOp de wanden van de vriesruimte wordt na een langere bedrijfstijd een laag rijp resp. ijs gevormd. Hierdoor stijgt het energieverbruik. Ontdooi daarom regelmatig. • Schakel het apparaat uit om hem te ontdooien: Trek de stekker uit het stopcontact of draai de zekering in de meterkast eruit. Wikkel de levensmiddelen in oude kranten of een deken en bewaar ze op een koele plaats. • Trek het lekwaterstopje uit de lekwater-afvoeropening. Neem de scheidingswand of het invriesplateau er uit en plaats dit onderdeel zodanig onder het apparaat dat het smeltwater door de afvoer-opening in de scheidings-wand/in het invriesplateau stroomt. • Laat de deksel van het ap-paraat tijdens het ontdooien open staan. Neem het laat-ste restje dooiwater met een doek op en maak het ap-paraat vervolgens schoon.

Neem bij apparaten zonder lekwater-afvoeropening het vrijkomende smeltwater met een spons of doek op. Gebruik voor het ontdooien geen mechanische of andere hulp-middelen tenzij deze door de fabrikant worden aanbevolen. ReinigenLet op. Trek vóór het reinigen altijd de stekker uit het stopcon-tact. Is dit niet mogelijk, draai dan in de meterkast de zekering eruit van de groep waarop het apparaat is aangesloten. Reinig de binnenkant van het apparaat, de accessoires en de buitenwand met lauw water waaraan een beetje afwasmiddel is toegevoegd. Gebruik in geen geval chemische oplosmiddelen of produkten die zand of zuren bevatten. Gebruik geen stoomreinigingsapparaten. Gevaar voor beschadiging en verwonding. • Let erop dat er geen water in de elektrische delen of de venti-latierooster dringt. • Maak alles goed droog met een doek. • Reinig de ventilatieroosters regelmatig, bijv.

met een kwast of stofzuiger. Stof verhoogt het energieverbruik. Let erop dat u geen kabels of andere onderdelen lostrekt, knikt of beschadigt. StoringenDe volgende storingen kunt u zelf opsporen en verhelpen:• Contro-Het apparaat werkt niet, de lampjes branden niet.

leer:- of de stekker goed in het stopcontact zit;- of de zekering in de meterkast nog goed is. • Controleer:Het apparaat maakt te veel lawaai. - of het apparaat stabiel staat;- of meubels/voorwerpen naast het apparaat door het draaiende aggregaat aan het trillen worden gebracht. Bedenk dat een diepvrieskist nooit helemaal geluidloos kan werken. • Controleer:De temperatuur is niet laag genoeg. - of u de temperatuur goed hebt ingesteld (zie onder "Temperatuur instellen");- of er te grote hoeveelheden verse levensmiddelen in het apparaat gelegd werden; lees de thermometer na 24 uur nog eens af;- of de losse thermometer de juiste waarde aangeeft;- of de ventilatie in orde is;- of het apparaat te dicht bij een warmtebron staat.

Neem, indien geen van de boven-genoemde oorzaken van toepas-sing zijn en u de storing niet zelf verhelpen kunt, contact op met de technische dienst van de leverancier van het apparaat. Zorg dat u tijdens het gesprek de typeaanduiding ➊, het index ➋ en apparaatnummer ➌ bij de hand hebt. Het typeplaatje bevindt zich aan de bovenkant van de rechter zijwand van het apparaat. Buiten werking stellenWilt u het apparaat voor langere tijd buiten werking stellen, schakel het dan uit, trek de stekker uit het stopcontact of draai de zeke-ringen in de meterkast eruit. Reinig het apparaat en laat de deksel open staan om geurvorming te voorkomen. Het koelmiddelcircuit werd op lekkages gecontroleerd. Het apparaat is radio- en tv-ontstoord volgens EN 55014 en voldoet zodoende aan EG-richtlijn 87/308/EEG. De fabrikant werkt voortdurend aan de verdere ontwikkeling van alle typen en modellen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Liebherr GTS 2612 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden