Liebherr BRFvg 5511 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Liebherr BRFvg 5511 (34 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 6 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Liebherr BRFvg 5511 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Liebherr |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | BRFvg 5511 |
Handleiding Liebherr BRFvg 5511 – volledige tekst
Inhoudsopgave1 Het apparaat in vogelvlucht. 31. 1 Leveringsomvang. 31. 2 Apparaat- en uitrustingsoverzicht. 31. 3 Speciale uitrusting. 31. 4 Toepassingsgebied van het apparaat. 31. 5 Geluidsemissie van het apparaat. 41. 6 Conformiteit. 41. 7 EPREL-database. 42 Algemene veiligheidsvoorschriften. 43 In gebruik nemen. 63. 1 Opstelvoorwaarden. 63. 2 Afmetingen apparaat. 63. 3 Apparaat transporteren. 63. 4 Apparaat uitpakken. 63. 5 Transportbeveiliging verwijderen. 73. 6 Deurgreep monteren. 73. 7 Apparaat opstellen. 73. 8 Apparaat uitlijnen. 73. 9 Plaatsen van meerdere apparaten. 73. 10 Na het plaatsen. 73. 11 Afvalverwerking van de verpakking. 83. 12 Deurscharnieren wisselen. 83. 13 Deur uitlijnen. 153. 14 Apparaat aansluiten. 153. 15 Apparaat inschakelen (eerste inbedrijfstelling). 153. 16 Draagrails. 164 Opslag. 164. 1 Instructies voor opslag. 164. 2 Bewaartijden. 175 Bediening. 175.
319 Buiten bedrijf stellen. 3110 Afvalverwijdering. 3210. 1 Apparaat op afvoer voorbereiden. 3210. 2 Apparaat volgens milieuvoorschriften afvoeren. 3211 Aanvullende informatie. 32De fabrikant werkt voortdurend aan de verdere ontwikkelingvan alle typen en modellen. Daarom vragen wij uw begripdat wij ons het recht voorbehouden veranderingen in vorm,inrichting en technologie aan te brengen. Symbool UitlegGebruiksaanwijzing lezenOm alle voordelen van uw nieuwe apparaat teleren kennen, moet u de instructies in dezegebruiksaanwijzing aandachtig doorlezen. Volledige gebruiksaanwijzing op internetU vindt de uitvoerige gebruiksaanwijzing opinternet via de QR-code aan de voorkant vande gebruiksaanwijzing, op door het service‐nummer in te voeren op home. liebherr. com/fridge-manuals. Het servicenummer vindt u op het typeplaatje:Fig.
VoorbeeldApparaat controlerenControleer alle onderdelen op transportschade. Neem bij op- of aanmerkingen contact op metde distributeur of de klantenservice. AfwijkingenDe gebruiksaanwijzing geldt voor verschillendemodellen, afwijkingen zijn mogelijk. Secties diealleen van toepassing zijn op bepaalde appa‐raten worden met een sterretje (*) aangeduid. Instructies voor actie en resultaten van deactieInstructies voor actie worden aangeduid meteen. De resultaten van de actie worden aangeduidmet een. Video’sVideo’s over de apparaten vindt u op hetYouTube-kanaal van Liebherr-Hausgeräte. Deze gebruiksaanwijzing geldt voor:-BRFvg 5501-BRFvg 55112 * afhankelijk van model en uitvoering.
4 Toepassingsgebied van het apparaatBeoogd gebruikDeze koelkast is geschikt voor het professio‐neel bewaren van gekoelde levensmiddelen. Dit apparaat is niet bedoeld voor het tentoon‐stellen of het uitnemen van levensmiddelendoor klanten. Het apparaat is ontworpen voor gebruik ingesloten ruimtes. Alle andere toepassingen zijn niet toege‐staan. Voorzienbaar verkeerd gebruikDe volgende toepassingen zijn uitdrukkelijkverboden:-Opslag en koeling van:•Chemisch onstabiele, brandbare ofbijtende stoffen•Geneesmiddelen, bloedplasma, laborato‐riumpreparaten of soortgelijke stoffen enproducten die onder Richtlijn 2007/47/EGinzake medische hulpmiddelen vallen-Gebruik in explosiegevaarlijke omgevingen-Gebruik buiten of in vochtige ruimten en ofomgevingen met spatwaterOndeskundig gebruik van het toestel leidt totbeschadiging of bederf van de opgeslagenproducten.
KlimaatklassenDe voor uw apparaat van toepassing zijndeklimaatklasse staat op het typeplaatje. Fig. 3 Typeplaatje(X) Deze klimaatklassegeeft aan bijwelke omgevingsvoor‐waarden het apparaatveilig kan wordengebruikt. Klimaat‐klasse (X)Max. ruimte‐temperatuur in °CMax. rel.
ec. europa. eu/. Hier wordt u gevraagd de modelidenti‐ficatie in te voeren. De modelidentificatie vindt u op hettypeplaatje. 2 Algemene veiligheidsvoor‐schriftenBewaar deze handleiding zorgvuldig, zodat uhem te allen tijde kunt raadplegen. Als u het apparaat doorgeeft, geef dan ook dehandleiding door aan de volgende eigenaar. Om het apparaat goed en veilig te kunnengebruiken, moet u deze handleiding vóórgebruik aandachtig doorlezen. Volg altijdde instructies, veiligheidsvoorschriften enwaarschuwingen die hierin zijn opgenomen. Deze zijn belangrijk om het apparaat veiligen probleemloos te kunnen installeren engebruiken.
Gevaren voor de gebruiker:-Dit apparaat kan gebruikt worden doorkinderen vanaf 8 jaar en door personenmet verminderde lichamelijke, zintuiglijkeof geestelijke vermogens of gebrek aanervaring en kennis, indien deze personenonder toezicht staan of instructies hebbengekregen over het gebruik van het apparaatop een veilige manier en deze personende gevaren begrijpen. Kinderen mogenniet met het apparaat spelen.
Reinigingen onderhoud mogen niet door kinderenzonder toezicht worden uitgevoerd. -De contactdoos moet eenvoudig toeganke‐lijk zijn, zodat het apparaat in noodgevallensnel van de stroomvoorziening kan wordenlosgekoppeld. Deze moet zich buiten deachterkant van het apparaat bevinden. -Als het apparaat van het net wordtgescheiden, altijd bij de stekker vast‐houden. Niet aan de kabel trekken. -Bij storingen de netstekker uittrekken of dezekering uitschakelen. -WAARSCHUWING: Het netsnoer nietbeschadigen. Apparaat niet gebruiken, alshet netsnoer is beschadigd. -WAARSCHUWING: Meervoudige contact‐dozen/verdeeldozen en andere elektroni‐sche apparaten (zoals halogeentransforma‐toren) mogen niet aan de achterzijde vanapparaten worden geplaatst en gebruikt. -WAARSCHUWING: ventilatieopeningen inhet apparaatbehuizing of in de inbouwbe‐huizing niet afsluiten.
-Reparaties en ingrepen aan het apparaatalleen door de klantenservice of ander hier‐voor opgeleid vakpersoneel laten uitvoeren. -Apparaat alleen volgens de voorschriftenmonteren, aansluiten en afvoeren. Brandgevaar:-Het gebruikte koelmiddel (gegevens ophet typeplaatje) is milieuvriendelijk maarbrandbaar. Koelmiddel dat ontsnapt, kanontbranden. •WAARSCHUWING: Koelkringloop nietbeschadigen. •Vermijd het hanteren van ontstekings‐bronnen in de binnenkant van het appa‐raat. •WAARSCHUWING: In het koelvak geenelektrische apparaten gebruiken die nietvan het door de fabrikant aanbevolentype zijn. •Indien koudemiddel uittreedt: Open vuurof ontstekingsbronnen in de buurt vanhet uittreedpunt vermijden. Ruimte goedventileren. Klantenservice informeren. -Het apparaat niet in de buurt van explo‐sieve gassen gebruiken. Algemene veiligheidsvoorschriften4 * afhankelijk van model en uitvoering.
-Geen benzine of andere brandbare gassenen vloeistoffen in de buurt van het appa‐raat bewaren of gebruiken. -Geen explosieve stoffen, zoals spuitbussenmet brandbaar drijfgas, in het appa‐raat bewaren. Deze spuitbussen zijn teherkennen aan de opgedrukte inhoud ofeen vlamsymbool. Alle uittredende gassenkunnen worden ontstoken door elektrischecomponenten. -Brandende kaarsen, lampen en anderevoorwerpen met open vuur uit de buurt vanhet apparaat houden, zodat ze het apparaatniet in brand kunnen steken. -Alcoholische dranken of andere verpak‐kingen die alcohol bevatten alleen in goedgesloten verpakkingen bewaren. Eventueeluittredende alcohol kan door elektrischeonderdelen worden ontstoken. Val- en kantelgevaar:-Plinten, laden, deuren enz. niet als opstapjeof als steun gebruiken.
Gevaar voor bevriezing, gevoelloosheid enpijn:-Permanent contact van de huid metkoude oppervlakken of gekoelde/bevrorenproducten vermijden of beschermendemaatregelen treffen, bijvoorbeeld hand‐schoenen gebruiken. Letsel- en beschadigingsgevaar:-WAARSCHUWING: Om het ontdooiproceste versnellen, geen mechanische hulpmid‐delen of andere middelen gebruiken die nietdoor de fabrikant worden aanbevolen. -WAARSCHUWING: Letselgevaar door elek‐trische schok. Onder de afdekking bevindenzich onder spanning staande delen. Led-binnenverlichting alleen door de klan‐tenservice of hiervoor opgeleid deskundigpersoneel laten vervangen of repareren. *-LET OP: Apparaat mag alleen met origineeltoebehoren van de fabrikant of met doorde fabrikant goedgekeurd toebehoren vanandere producenten worden gebruikt. Degebruiker draagt het risico bij gebruik vanniet-goedgekeurd toebehoren.
Kwalificatie deskundig personeel:Deskundig personeel zijn personen die doorhun technische opleiding, kennis en erva‐ring en hun kennis van de relevante normenin staat zijn het aan hun opgedragen werkte beoordelen en uit te voeren en moge‐lijke gevaren te onderkennen. Ze moeteneen opleiding, instructies en toestemminghebben om met het apparaat te werken. Symbolen op het apparaat:Het symbool kan zich op de compressorbevinden. Het heeft betrekking op deolie in de compressor en wijst op hetvolgende gevaar:Kan bij inslikkenen indringen in de luchtwegendodelijk zijn. Deze aanwijzing is alleenvan belang voor het recyclingproces. In denormale modus bestaat er geen gevaar. WAARSCHUWING: Brandgevaar /brandbare materialen. Het symbool bevindtzich op de compressor en wijst op hetgevaar van ontvlambare stoffen. De stickerniet verwijderen.
Deze of een soortgelijke sticker kan zich opde achterzijde van het apparaat bevinden. Deze heeft betrekking op de schuimpanelenin de deur en/of de behuizing. Deze aanwij‐zing is alleen voor het recyclingproces vanbelang. Sticker niet verwijderen. Neem de specifieke waarschuwingen en deandere specifieke instructies in de anderehoofdstukken in acht:GEVAARWijst op een onmiddellijkegevaarlijke situatie die,indien deze niet wordtvermeden, tot de dood ofernstig letsel zal leiden. WAARSCHU‐WINGWijst op een gevaarlijkesituatie die, indien dezeniet wordt vermeden, tot dedood of ernstig letsel kanleiden. VOORZICHTIGWijst op een gevaarlijkesituatie die, indien deze nietwordt vermeden, kan leidentot licht of middelzwaarletsel. LET OPWijst op een gevaarlijkesituatie die, indien dezeniet wordt vermeden,tot aanzienlijke materiëleschade kan leiden. Aanwijzing Wijst op nuttige informatieen tips.
3 In gebruik nemen3. 1 OpstelvoorwaardenWAARSCHUWINGBrandgevaar door vocht. Wanneer stroomgeleidende delen of de stroomaansluitingvochtig worden, kan dat leiden tot kortsluiting. uHet apparaat is ontworpen voor gebruik in een geslotenruimte. Het apparaat niet buiten, in een vochtige omge‐ving of binnen bereik van spatwater plaatsen. 3. 1. 1 Plaats van opstellingWAARSCHUWINGVrijkomend koudemiddel en olie. Brand. Het gebruikte koelmiddel is milieuvriendelijk maarwel brandbaar. De gebruikte olie is ook brandbaar. Vrij‐komend koelmiddel en vrijkomende olie kunnen bij hogeconcentratie en in contact met een externe warmtebronontvlammen. uBuisleidingen van de koelmiddelkringloop en compressorniet beschadigen. -Plaats het apparaat niet naast een fornuis, verwarmingof dergelijke, en stel het apparaat niet bloot aan directzonlicht.
-Een optimale opstelplaats is een droge en goed geventi‐leerde ruimte. -Wanneer het apparaat in een zeer vochtige omgevingwordt neergezet, kan zich aan de buitenkant van hetapparaat condenswater vormen. Let op de plaats van opstelling altijd op de be- enontluchting. -Hoe meer koelmiddel in het apparaat aanwezig is, deste groter moet de ruimte zijn waarin het apparaat staat. In te kleine ruimten kan bij een lek een brandbaar gas-luchtmengsel ontstaan. Per 8 g koelmiddel moet deopstelruimte minstens 1 m3 groot zijn. Gegevens overhet gebruikte koelmiddel staan op het typeplaatje aan debinnenkant van het apparaat. -De vloer op de plaats van opstelling moet horizontaal envlak zijn. -De plaats van opstelling moet voor het apparaatgewichtinclusief de maximale belasting over voldoende draagver‐mogen beschikken. (zie 8. 1 Technische gegevens)3. 1.
2 Elektrische aansluitingWAARSCHUWINGBrandgevaar door verkeerd opstellen. Als een stroomkabel of stekker de achterkant van het appa‐raat raakt, kunnen de trillingen van het apparaat de stroom‐kabel of stekker beschadigen en kortsluiting veroorzaken.
uVoorkom bij het opstellen van het apparaat dat onder hetapparaat stroomkabels klem komen te zitten. uApparaat zo opstellen, dat stekker of netsnoer niet tegenhet apparaat liggen. uOp contactdozen in het apparaatacchterpaneel geenapparaten aansluiten. uMeervoudige contactdozen of verdeeldozen en andereelektronische apparaten (bijv. halogeen-transformatoren)mogen aan het achterpaneel van apparaten wordennietaangebracht en gebruikt. 3. 2 Afmetingen apparaatFig. 4 Model A B C D EBRFvg 5501 1684 mm 747 mm 769 mm 1468 mm 23 mmBRFvg 5511 1684 mm 747 mm 769 mm 1468 mm 23 mmA = hoogte van apparaat inclusief stelvoeten/wieltjesB = breedte van apparaat zonder greepC = diepte van apparaat zonder greepD = diepte van apparaat bij geopende deurE = scharnierhoogteModel Netto-inhoudBRFvg 5501 (zie 1. 2 Apparaat- en uitrustingsoverzicht)TypeplaatjeBRFvg 55113.
3 Apparaat transporterenWAARSCHUWINGGevaar voor verwonding door glasscherven. *Tijdens transport op een hoogte van meer dan 1500 m kanhet glas van de deur breken. De scherven zijn scherp enkunnen ernstige verwondingen veroorzaken. uNavenante veiligheidsmaatregelen treffen. uBij eerste inbedrijfstelling: Apparaat verpakt transpor‐teren. uBij transport na eerste inbedrijfstelling (bijv. verhuizing):Apparaat leeg transporteren. uApparaat rechtop transporteren. uApparaat met twee personen transporteren. 3. 4 Apparaat uitpakkenuControleer of het apparaat en de verpakking op trans‐portschade. Neem onmiddellijk contact met de leveran‐cier op, als u een beschadiging opmerkt. Het apparaatniet op de stroomvoorziening aansluiten. uVerwijder alle materialen van de achterzijde of dezijwanden van het apparaat die een correcte plaatsingof ventilatie kunnen belemmeren.
3. 5 Transportbeveiliging verwijderenFig. 5 uBeugel naar voren trekken. Fig. 5 (1)uTransportbeveiliging naar boven toe lostrekken. Fig. 5 (2)wBasishouder blijft op het apparaat. 3. 6 Deurgreep monterenFig. 6 uMeegeleverde greep met de meegeleverde schroevenFig. 6 (1) op de deur aanbrengen. uAfdekking plaatsen. Fig. 6 (2)3. 7 Apparaat opstellenVOORZICHTIGLetsel- en beschadigingsgevaar. uApparaat met 2 personen opstellen. VOORZICHTIGLetsel- en beschadigingsgevaar. De deur kan tegen de wand slaan en hierdoor wordenbeschadigd. Bij glazen deuren kan het beschadigde glas totletsel leiden. uDeur tegen het slaan tegen de wand beveiligen. Deur‐stopper, bijv. van vilt, op de wand aanbrengen. uAlle benodigde onderdelen (bijv. netkabel) op de achter‐zijde van het apparaat aansluiten en naar de zijkantleiden. AanwijzingKabels kunnen beschadigd worden.
uKabels bij het terugschuiven niet ingeklemd raken. uApparaat weer vrij in de ruimte of direct tegen een wandplaatsen. 3. 8 Apparaat uitlijnenLET OPVervorming van het apparaat en deur sluit niet. uApparaat horizontaal en verticaal uitlijnen. uOneffen ondergrond met stelvoeten compenseren. WAARSCHUWINGNiet-deskundige hoogteverstelling van de stelvoet. Zwaar tot dodelijk letsel. Door verkeerde hoogteverstellingkan het onderdeel van de stelvoet losraken en het apparaatkantelen. uDe stelvoet er niet te ver uitdraaien. Fig. 7 Apparaat optillen:uStelvoet rechtsom draaien. Apparaat neerlaten:uStelvoet linksom draaien. 3. 9 Plaatsen van meerdere apparatenLET OPBeschadigingsgevaar door condenswater tussen dezijwanden. uHet apparaat niet direct naast een ander koelapparaatplaatsen. uApparaat met afstand van 3 cm tussen de apparatenopstellen.
uApparaat reinigen. (zie 7.2 Apparaat reinigen)uIndien nodig: Apparaat desinfecteren.uFactuur bewaren om voor servicediensten apparaat- endealergegevens beschikbaar te hebben.3.11 Afvalverwerking van de verpakkingWAARSCHUWINGGevaar voor verstikking door verpakkingsmateriaal en folie!uKinderen niet met het verpakkingsmateriaal laten spelen.De verpakking bestaat uit recyclebaar materiaal:-Golfkarton/karton-Onderdelen uit geschuimd polystyreen-Folies en zakken uit polyetheen-Spanbanden uit polypropeen-Vastgespijkerd houten raam afgewerkt met poly‐ethyleen*uBreng het verpakkingsmateriaal naar een officieel inza‐melpunt.3.12 Deurscharnieren wisselenGereedschapFig.
Fig. 19 uScharnierhoek losschroeven.Fig. 19 (1)uDeur inclusief scharnierhoek circa 200 mmFig. 19 (2)recht omhoogtillen en verwijderen.uDeur voorzichtig op een zachte ondergrond leggen.Fig. 20 uKabel voorzichtig eruit trekken.Fig. 21 uScharnierhoek eruit trekken.Fig. 22 uScharnierbus met de vingers eruit trekken.Fig. 22 (1)uAfdekstop Fig. 22 (2) voorzichtig met een sleufschroeven‐draaier optillen en eruit trekken.Fig. 23 uScharnierbus en afdekstop aan tegenoverliggende zijdeplaatsen (de afgeschuinde zijden omhoog).In gebruik nemen10 * afhankelijk van model en uitvoering
AanwijzingGaten zijn voorgemarkeerd en moeten met zelftappendeschroeven worden doorboord.Fig. 30 uScharnierhoek naar tegenoverliggende zijde verplaatsen.WAARSCHUWINGLetselgevaar en materiële schade door eruit kantelendedeur!uLagerbout met aangegeven aanhaalmoment vastdraaien.Fig. 31 uBouten naar de scharnierhoek verplaatsen.Fig. 31 (1)uBouten met Fig. 31 (2) aanhaalmoment van 12 Nm vast‐draaien.uScharnierhoek weer losschroeven.LET OPLetselgevaar door gespannen veer!uDeursluitsysteem niet uit elkaar halen .Fig. 32 (1)Fig. 32 uSluitsysteem Fig. 32 (2) draaien tot het klikt.wVoorspanning van het sluitsysteem is losgezet.uScharnierhoek losschroeven.Fig. 32 (3)Fig. 33 uDeursluitsysteem naar de scharnierhoek verplaatsen.uLet erop dat bij het plaatsen de boutafschuiningFig. 33 (1) naar het ronde gat wijst.Fig.
Fig. 35 uScharnierhoek aan tegenoverliggende zijde schroeven.AanwijzingDe correcte uitlijning en voorspanning is belangrijk voor dewerking van het sluitsysteem.Fig. 36 Links scharnierend (A) / rechts scharnierend (B)uSluitsysteem tegen de weerstand in draaien tot het schotvan het sluitsysteem naar buiten wijst.Fig. 36 (1)wSluitsysteem blijft vanzelf in deze positie staan.wSluitsysteem is uitgelijnd en voorgespannen.Fig. 37 uScharnierhoek in de deur plaatsen.Fig. 38 uKabel er voorzichtig doorsteken.LET OPLetselgevaar door eruit vallende deur!uDeur vasthouden.Fig. 39 uDeur met een tweede persoon van de grond tillen.uDeur in 90° geopende toestand voorzichtig op het sluit‐systeem plaatsen.LET OPMateriële schade door verkeerde montage!uKabel bij het monteren van de scharnierhoek nietklemmen.In gebruik nemen* afhankelijk van model en uitvoering 13
Fig. 47 uVoorste afdekkingen Fig. 47 (1) zijdelings aanbrengen envan binnen vastklikken. uBovenste afdekking Fig. 47 (2) van boven vastklikken. uDeur sluiten. wDe deurscharnieren zijn gewisseld. 3. 13 Deur uitlijnenAls de deur niet recht is, kunt u de deur aan de onderstescharnierhoek afstellen. Fig. 48 uMiddelste schroef aan onderste scharnierhoek verwij‐deren. Fig. 49 uBeide schroeven iets losmaken en deur met scharnier‐hoek naar rechts of links verschuiven. uSchroeven tot de aanslag vastdraaien (middelste schroefis niet meer nodig). wDe deur is recht uitgelijnd. 3. 14 Apparaat aansluitenWAARSCHUWINGVerkeerd aansluiten. Brandgevaar. uGeen verlengkabel gebruiken. uGeen verdeeldozen gebruiken. LET OPVerkeerd aansluiten. Beschadiging van de elektronica. uSluit het apparaat niet aan op stand-alone-omvormerszoals zonne-energiesystemen en benzinegenerators.
AanwijzingGebruik uitsluitend het meegeleverde netsnoer. uEen langere netaansluitleiding kan bij de klantenserviceworden besteld. (zie 8. 3 Klantenservice)Zorg ervoor dat aan de volgende vereisten is voldaan:- Het apparaat alleen met gebruiken. wisselstroom- De toegestane spanning en frequentie staan op het type‐plaatje. De positie van het typeplaatje is in het hoofd‐stuk Apparaatoverzicht zichtbaar. 1. 2 Apparaat- en(zieuitrustingsoverzicht)- Contactdoos is overeenkomstig de voorschriften geaarden elektrisch gezekerd. - Uitschakelstroom van de zekering ligt tussen 10 A en 16A. - De contactdoos is eenvoudig toegankelijk. uElektrische aansluiting controleren. uApparaatstekker aan de achterzijde van het apparaataanbrengen. Let op het correct vastklikken. uNetstekker op de voeding aansluiten. wWeergave wisselt naar stand-bysymbool. 3.
50 StartprocedureHet stand-bysymbool knippert tot de startprocedure isbeëindigd. Het display geeft het stand-bysymbool aan. Als het apparaat met fabrieksinstelling wordt geleverd,moet bij inbedrijfstelling eerst de beeldschermtaal wordengeselecteerd. De volgende talen zijn beschikbaar:- EngelsIn gebruik nemen* afhankelijk van model en uitvoering 15.
- Spaans- Frans- Duits- Nederlands- Deens- Italiaans- Pools- Tsjechisch3sFig. 51 uStappen (zie Fig. 259) uitvoeren.Fig. 52 wHet apparaat is ingeschakeld zodra de temperatuur ophet display verschijnt.3.16 DraagrailsFig. 53 DraagrailsuDe meegeleverde draagrails rechts en links in het appa‐raat te plaatsen.uEerst de rails op de gewenste hoogte in de achterstevastzetstrip steken en vervolgens aan de voorkant erinhaken.Fig. 54 StophoekuBij plaatsing in de draagrails in de bovenste posities vande vastzetstrip moet in de bijbehorende rail een meegele‐verde stophoek worden geplaatst.Fig. 55 Stophoek plaatsenuStophoek van boven in de rail plaatsen en naar achterenschuiven.wDaardoor wordt voorkomen dat de bakplaat tegen deventilatorafdekking stoot.4 Opslag4.1 Instructies voor opslagAanwijzingHet niet opvolgen van deze gegevens kan leiden tot bederfvan levensmiddelen.Fig. 56 Fig.
qKoelgoed mag de compressor aan de achterwand nietraken. qVloeistoffen in gesloten houders bewaren. qRauw vlees of rauwe vis in schone, gesloten houdersverpakken zodat deze niet met ander voedsel in aanra‐king komen of op ander voedsel kunnen druppelen. qKoelgoed met tussenafstand bewaren zodat de luchtgoed kan circuleren. 4. 2 BewaartijdenDe op de verpakking aangegeven houdbaarheidsdatumgeldt als richtlijn voor de bewaartijd. 5 Bediening5. 1 Bedienings- en weergave-elementenHet display geeft een snel overzicht van de huidige statusvan het apparaat, de temperatuurinstelling, de status vanfuncties en instellingen, evenals alarm- en foutmeldingen. De bediening wordt uitgevoerd met navigatiepijlen enbevestigingssymbool. Er kunnen functies worden geactiveerd of gedeactiveerd eninstellingswaarden worden gewijzigd. Fig.
Afnemende balkToets 3 seconden indrukkenom instelling te deactiveren. Symbolen van de statusweergave5. 1. 3 Akoestische signalenIn de volgende gevallen klinkt een signaal:-Als een functie of waarde wordt bevestigd. -Als een functie of een waarde ofwel niet geactiveerdofwel niet gedeactiveerd kan worden. -Zodra een fout optreedt. -Bij een alarmmelding. De alarmtonen kunnen in het klantmenu worden in- enuitgeschakeld. Bediening* afhankelijk van model en uitvoering 17.
5. 2 NavigatieToegang tot de afzonderlijke functies heeft u door de navi‐gatie in het menu. De bediening van het apparaat wordtuitgevoerd met de toetsen naast de weergave. 5. 2. 1 Navigatie met toetsenWeergave en toets BeschrijvingNavigatiepijl vooruitSchakelt een menu (submenu)verder. Na de laatste menupagina wordtweer de eerste menupaginaweergegeven. Navigatiepijl achteruitKort indrukken: Schakelt eenmenu (submenu) terug. Lang indrukken (3 seconden):Schakelt terug naar de status‐weergave. BladerenMeerdere keren indrukken:Bladert in het menu (submenu). BevestigenFunctie activeren / deactiveren. Submenu openen. Keuze bevestigen. De weergavewisselt terug naar het menu. TerugSpringt een menuniveau terug. 5. 2. 2 InstellingsmenuVia het instellingsmenu krijgt u toegang tot volgende func‐ties:-Temperatuur (zie 5. 3. 3 Temperatuur )-Deuralarm (zie 5. 3. 17 Deuralarm )-Lichtalarm (zie 5. 3.
uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 61 uStappen (zie Fig. 269) uitvoeren. wHet verborgen klantmenu is geopend. Van hieruit heeft utoegang tot alle specifieke menu’s. 5. 2. 4 Waarden instellenWeergavewaarden kunnen in het submenu in combinatiemet de navigatiepijl worden ingesteld:Weergave en toets BeschrijvingVerhoogt een waarde. Verlaagt een waarde. Bediening18 * afhankelijk van model en uitvoering.
5.2.5 Algemene regelsNaast de beschikbare toetsen gelden de volgende algemeneregels:-Nadat een waarde werd geselecteerd, wordt de weergavegedurende 2 seconden weergegeven, voordat deze eenniveau terugspringt.-Als na 10 seconden geen selectie wordt uitgevoerd,wisselt de weergave naar de statusweergave.-Als een selectie in het submenu wordt bevestigd, wisseltde weergave terug naar het menu.5.3 Functies5.3.1 Functieoverzicht Apparaat in-/uitschakelen Instellingen Info Temperatuur Deuralarm Lichtalarm* Herinnering onderhoudsinterval Verlichting* Taal Temperatuureenheid Helderheid beeldscherm LAN * WLAN * VerlichtingsintensiteitSuperCool Humidity Displayblokkering Bedrijfsuren Software DemoMode Fabrieksinstellingen resetten5.3.2 Apparaat in- en uitschakelen Met deze instelling kan het gehele apparaat worden in- enuitgeschakeld.Apparaat inschakelenZonder geactiveerde DemoMode:Fig.
wHet stand-bysymbool verschijnt op het display.5.3.3 Temperatuur De temperatuur is afhankelijk van de volgende factoren:-hoe vaak de deur wordt geopend-hoe lang de deur geopend blijft-ruimtetemperatuur van de plaats van opstelling-type, temperatuur en hoeveelheid van het koelgoedAanwijzingIn sommige delen van de binnenruimte kan de luchttempe‐ratuur van de temperatuurweergave afwijken.Met de correcte temperatuur blijft het koelgoed langerhoudbaar. Overbodig wegwerpen kan zo worden vermeden.Temperatuur instellenuInstellingenmenu oproepen. (zie 5.2 Navigatie)uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 66 Temperatuurwissel van 7 °C tot 9 °CuStappen (zie Fig.
274) uitvoeren.wTemperatuur is ingesteld.5.3.4 Verlichting Het apparaat is van een binnenverlichting voorzien.U kunt de binnenverlichting continu inschakelen.(zie 5.3.4.2 Verlichting inschakelen*) *Als u de deur van het apparaat opent, wordt de binnenver‐lichting ingeschakeld.U kunt deze functie ook deactiveren. 5.3.4.3 Verlichting(ziebij deuropening uitschakelen*) *Verlichting uitschakelen*uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 67 uStappen (zie Fig. 275) uitvoeren.wVerlichting is uitgeschakeld.Verlichting inschakelen*uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 68 uStappen (zie Fig. 276) uitvoeren.wVerlichting is ingeschakeld.Verlichting bij deuropening uitschakelen*uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 69 uStappen (zie Fig.
Fig. 70 uStappen (zie Fig. 277) uitvoeren.wVerlichting bij deuropening is ingeschakeld.5.3.5 Intensiteit Met deze instelling kan de helderheid van de binnenruimtetrapsgewijs worden ingesteld.De volgende helderheidswaarden kunnen worden ingesteld:-20%-40%-60%-80%-100% (voorinstelling)Intensiteit instellenuNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 71 uStappen (zie Fig. 279) uitvoeren.wDe intensiteit neemt overeenkomstig toe of af.5.3.6 SuperCool Met deze functie schakelt u naar de hoogste koelcapaciteit.Daardoor bereikt u lagere koeltemperaturen.Toepassing:-Grote hoeveelheden levensmiddelen snel afkoelen.SuperCool schakelt automatisch tussen 6 en 12 uur uit,afhankelijk van de hoeveelheid in het apparaat geplaatstelevensmiddelen.SuperCool activerenuInstellingenmenu oproepen. (zie 5.2 Navigatie)uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig.
72 uStappen (zie Fig. 280) uitvoeren.wSuperCool is geactiveerd.SuperCool deactiverenuInstellingenmenu oproepen. (zie 5.2 Navigatie)uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 73 uStappen (zie Fig. 281) uitvoeren.wSuperCool is gedeactiveerd.5.3.7 HumiditySelect De vochtigheid in het apparaat kan worden ingesteld afhan‐kelijk van de levensmiddelen die worden opgeslagen.Toepassing:-Hoge vochtigheid is geschikt voor het bewaren vanonverpakte sla, groenten, fruit met een hoog eigen vocht‐gehalte.-Een lage vochtigheid is geschikt om droge of verpaktelevensmiddelen te bewaren (bijv. zuivelproducten, vlees,worst, vis). Hier wordt een relatief droog opslagklimaatingesteld.De volgende standen kunnen worden ingesteld:-Standard-Medium-HighLuchtvochtigheid in het apparaat verhogenuInstellingenmenu oproepen.
5. 3. 8 Displayblokkering Deze instelling vermijdt onbedoelde bediening van het appa‐raat. Toepassing:-Onbedoeld wijzigen van instellingen en functiesvermijden. -Onbedoeld uitschakelen van het apparaat vermijden. -Onbedoelde temperatuurinstelling vermijden. Displayblokkering activerenuInstellingsmenu oproepen (zie 5. 2 Navigatie). uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 75 uStappen (zie Fig. 283) uitvoeren. wDe displayblokkering is geactiveerd. wDe statusweergave verschijnt. Displayblokkering deactiverenFig. 76 uStappen (zie Fig. 284) uitvoeren. wDe displayblokkering is gedeactiveerd. wDe statusweergave verschijnt. 5. 3. 9 Herinnering onderhoudsinterval Instelling van de periode tot aan het onderhoud wordt herin‐nerd.
De volgende waarden kunnen worden ingesteld:-7 dagen-14 dagen-30 dagen-60 dagen-90 dagen-180 dagen-360 dagen-720 dagen-1080 dagen-UitHerinnering onderhoudsinterval instellenDe volgende stappen beschrijven hoe de periode tot hetvolgende onderhoud ingesteld wordt. uInstellingenmenu oproepen. (zie 5. 2 Navigatie)uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 77 uStappen (zie Fig. 285) uitvoeren. wDe periode tot aan het volgende onderhoud wordt herin‐nerd is ingesteld. wDe resterende tijd wordt weergegeven. 5. 3. 10 Taal Met deze instelling wordt de taal van de weergave inge‐steld. Taal instellenuInstellingsmenu oproepen (zie 5. 2 Navigatie). uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 78 uStappen (zie Fig. 286) uitvoeren. wDe geselecteerde taal is ingesteld. 5. 3.
Fig. 79 uStappen (zie Fig. 287) uitvoeren. wDe displayhelderheid is overeenkomstig gewijzigd. 5. 3. 12 WLAN-verbinding AanwijzingHet gebruik van het Liebherr SmartMonitoring Dashboardonder https://smartmonitoring. liebherr. com vereist eengeïnstalleerde SmartModule en een zakelijke MyLiebherr-account. U kunt zich tijdens de online-inbedrijfstelling directmet uw beschikbare aanmeldgegevens aanmelden of zichopnieuw registeren en een bedrijfsaccount aanmaken. Deze instelling brengt een snoerloze verbinding tussenapparaat en internet tot stand. De verbinding wordt via deSmartModule gestuurd. Het apparaat kan via het LiebherrSmartMonitoring Dashboard in een browser worden geïnte‐greerd en met geavanceerde opties en individuele mogelijk‐heden voor besturing, beheer en bewaking worden gebruikt. AanwijzingAccessoires zijn verkrijgbaar via de klantenservice(zie 8.
3 Klantenservice) en in de Liebherr-Hausgeräte-shoponder home. liebherr. com/shop/de/deu/zubehor. html. Fig. 80 Ervoor zorgen dat aan de volgende voorwaarden is voldaan:qSmartModule is geplaatst. Fig. 80 (1)Verbinding makenDe inbedrijfstelling en inrichting van uw SmartModule doetu online via het op uwLiebherr SmartMonitoring Dashboardinternetcompatibele eindapparaat. Op het vindt u ookLiebherr SmartMonitoring Dashboardinformatie over de inbouw achteraf van de SmartModule. Fig. 81 uOpen het Liebherr SmartMonitoring Dashboard (zieFig. 289). Op het koel- of vriesapparaat:uInstellingenmenu oproepen (zie 5. 2 Navigatie). uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 82 uStappen (zie Fig. 290) uitvoeren. uInrichtprocedure op uw internetcompatibele eindappa‐raat voortzetten: Liebherr SmartMonitoring DashboardFig. 83 uVerbinding wordt tot stand gebracht (zie Fig. 291).
wWiFi connecting wordt weergegeven. Het symbool knip‐pert. uInstructies van het Liebherr SmartMonitoring Dashboardopvolgen. wVerbinding is gemaakt. Verbinding verbrekenuInstellingenmenu oproepen (zie 5. 2 Navigatie).
Fig. 85 uStappen (zie Fig. 293) uitvoeren. wDe WiFi-instellingen zijn teruggezet op de toestand vanlevering. 5. 3. 13 LAN-verbinding AanwijzingHet gebruik van het Liebherr SmartMonitoring Dashboardonder https://smartmonitoring. liebherr. com vereist eengeïnstalleerde SmartModule en een zakelijke MyLiebherr-account. U kunt zich tijdens de online-inbedrijfstelling directmet uw beschikbare aanmeldgegevens aanmelden of zichopnieuw registeren en een bedrijfsaccount aanmaken. Deze instelling zorgt voor een kabelgebonden verbindingtussen het apparaat en het internet tot stand. De verbin‐ding wordt via de SmartModule gestuurd. Het apparaat kanvia het in een browserLiebherr SmartMonitoring Dashboardworden geïntegreerd en met geavanceerde opties en indivi‐duele mogelijkheden voor besturing, beheer en bewakingworden gebruikt. AanwijzingAccessoires zijn verkrijgbaar via de klantenservice(zie 8.
3 Klantenservice) en in de Liebherr-Hausgeräte-shoponder home. liebherr. com/shop/de/deu/zubehor. html. Fig. 86 Ervoor zorgen dat aan de volgende voorwaarden is voldaan:qSmartModule is geplaatst. Fig. 86 (1)qEen netwerkkabel is aangesloten. Verbinding makenDe inbedrijfstelling en inrichting van uw SmartModule doetu online via het op uwLiebherr SmartMonitoring Dashboardinternetcompatibele eindapparaat. Op het Liebherr SmartMonitoring Dashboard vindt u ookinformatie over de inbouw achteraf van de SmartModule. Fig. 87 uOpen het Liebherr SmartMonitoring Dashboard (zieFig. 295). Op het koel- of vriesapparaat:uInstellingenmenu oproepen. (zie 5. 2 Navigatie)uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven. Fig. 88 uStappen (zie Fig. 296) uitvoeren. wVerbinding wordt gemaakt: LAN connecting wordt weer‐gegeven. Het symbool knippert.
Fig. 90 wDe apparaatinformatie verschijnt.5.3.15 Bedrijfsuren Deze weergave toont de bedrijfsuren van het apparaat.Bedrijfsuren weergevenuKlantmenu oproepen .Fig. 91 wDe bedrijfsuren verschijnen.5.3.16 Software Deze weergave toont de softwareversie van het apparaat.Softwareversie weergevenuKlantmenu oproepen .uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 92 wDe softwareversie verschijnt.5.3.17 Deuralarm Instelling van de tijdsduur nadat bij geopende deur hetdeuralarm klinkt.De volgende waarden kunnen worden ingesteld:-15 seconden-30 seconden-60 seconden-90 seconden-120 seconden-150 seconden-180 seconden-UitDeuralarm instellenDe volgende stappen beschrijven hoe u de tijdsduur tot hetdeuralarm instelt.uInstellingsmenu oproepen (zie 5.2 Navigatie) .uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 93 uStappen (zie Fig.
301) uitvoeren.wHet deuralarm is ingesteld.Deuralarm deactiverenDe volgende stappen beschrijven hoe u het deuralarm deac‐tiveert.uInstellingsmenu oproepen (zie 5.2 Navigatie) .uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 94 uStappen (zie Fig. 302) uitvoeren.wHet deuralarm is gedeactiveerd.5.3.18 Lichtalarm Met deze instelling kunnen de visuele alarmmeldingen ophet display extra worden geaccentueerd door knipperendeapparaatverlichting.AanwijzingHet lichtalarm is bij levering uitgeschakeld. Het alarm moetdus eerst worden geactiveerd.Lichtalarm activerenuInstellingsmenu oproepen (zie 5.2 Navigatie) .uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 95 uStappen (zie Fig. 303) uitvoeren.Bediening* afhankelijk van model en uitvoering 25
100 wDemoMode is gedeactiveerd.wDe statusweergave verschijnt.5.3.20 Fabrieksreset Met deze functie kunnen alle instellingen op de fabrieks‐instellingen worden gereset. Alle tot nu toe uitgevoerdeinstellingen worden op hun oorspronkelijke waarde gereset.Fabrieksreset uitvoerenuKlantmenu oproepen.uNavigatiepijl indrukken tot de gewenste functie wordtweergegeven.Fig. 101 uStappen (zie Fig.
309) uitvoeren.wFabrieksreset werd uitgevoerd.wApparaat start opnieuw.5.4 Meldingen5.4.1 WaarschuwingenWaarschuwingen worden akoestisch door een signaaltoonen optisch door een symbool op het display weergegeven.De signaaltoon wordt sterker en luider tot de melding wordtbevestigd.Melding Oorzaak OplossingDeur openDe melding verschijnt, als de deur te langgeopend is.▸ Deur sluiten.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd.AanwijzingDe tijdsduur tot verschijnen vande melding kan worden ingesteld(zie 5.3.17 Deuralarm ) .Bediening26 * afhankelijk van model en uitvoering
Oorzaak voor temperatuur‐verschillen kan zijn:⁃ Er werden koelgoederen in gelegd.⁃ Bij het hersorteren en het verwijderen vanlevensmiddelen is te veel warme lucht hetapparaat in gestroomd.⁃ De stroom is langdurig uitgevallen.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Warmste temperatuur wordt weerge‐geven.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ De actuele temperatuur knippert en deweergave wisselt met het temperatuur‐alarm-symbool tot de ingestelde tempera‐tuur wordt bereikt.▸ Kwaliteit van het koelgoed controleren.FoutApparaat is defect, er is een apparaatfoutof een onderdeel van het apparaat geefteen fout aan.▸ Koelgoed hersorteren.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Foutcode wordt weergegeven.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Indien aanwezig, wordt verdere foutcodeweergegeven.of▹ Statusbeeldscherm met knipperend fout‐symbool wordt weergegeven .▹ Drukken op de navigatietoetsen geeftfoutcode(s) opnieuw weer.▸ Foutcode(s) noteren en klantenservicecontacteren.Bediening* afhankelijk van model en uitvoering 27
StroomuitvalDe melding verschijnt na een onderbrekingvan de stroomvoorziening, als de tempera‐tuur na terugkeer van de stroom boven dealarmgrens ligt.▸ Bevestigingstoets indrukken.Hoogste temperatuur en aantal stroomon‐derbrekingen worden weergegeven.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd en actuele tempe‐ratuur wordt weergegeven.▸ Kwaliteit van het koelgoed controleren.WLAN-foutWLAN-verbinding is onderbroken. Verbinding controleren.▸▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd.WWW-fout WLANDe melding verschijnt als er geen internet‐verbinding via WLAN is.▸ Verbinding controleren.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd.LAN-foutLAN-verbinding is onderbroken.
Verbinding en netwerkkabel controleren.▸▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd.WWW-fout LANDe melding verschijnt als er geen internet‐verbinding via LAN is.▸ Verbinding controleren.▸ Bevestigingstoets indrukken.▹ Alarm wordt beëindigd.5.4.2 HerinneringenEr verschijnen herinneringen bij oproepen om iets te doen.Ze worden akoestisch door een signaaltoon en optisch dooreen symbool op het display weergegeven. Bevestigen vande melding door drukken op de bevestigingstoets.Bediening28 * afhankelijk van model en uitvoering
Melding Oorzaak OplossingOnderhoudsherinneringDe melding verschijnt als de timer vanhet ingestelde onderhoudsinterval is afge‐lopen. ▸ Bevestigingstoets indrukken. ▹ Alarm wordt beëindigd. AanwijzingHet onderhoudsinterval kan worden inge‐steld 5. 3. 9 Herinnering onderhoudsin‐(zieterval ). 6 Uitrusting6. 1 VeiligheidsslotHet slot in de deur van het apparaat is voorzien van eenveiligheidsmechanisme. 6. 1. 1 Apparaat vergrendelenFig. 102 uSleutel erin duwen. uSleutel 90° linksom draaien. wHet apparaat is afgesloten. 6. 1. 2 Apparaat opensluitenFig. 103 uSleutel erin duwen. Fig. 103 (1)uSleutel 90° rechtsom draaien. Fig. 103 (2)wHet apparaat is opengesloten. 7 Onderhoud7. 1 Apparaat ontdooienWAARSCHUWINGApparaat op de verkeerde manier ontdooid. Verwondingen en beschadigingen.
uOm het ontdooiproces te versnellen, geen mechanischehulpmiddelen of andere middelen gebruiken die niet doorde fabrikant worden aanbevolen. uGebruik voor het ontdooien geen elektrische verwar‐mings- of stoomreinigingsapparaten, open vuur ofontdooisprays. uIJs niet met scherpe voorwerpen verwijderen. Het ontdooien gebeurt automatisch. Het dooiwater wordtvia de afvoeropening afgevoerd en verdampt. Als de temperatuur zeer laag is ingesteld en/of de lucht‐vochtigheid zeer hoog is, kan de achterwand in de binnen‐ruimte vereisen. Handmatig ontdooien:uApparaat uitschakelen. 5. 3. 2 Apparaat in- en uitscha‐(ziekelen )uNetstekker loskoppelen. uKoelgoed verplaatsen. uApparaatdeur tijdens ontdooien open laten. uResterend condenswater met een doek opnemen, afvoer‐opening en het apparaat reinigen. 7. 2 Apparaat reinigen7. 2.
LET OPBeschadigingsgevaar door kortsluiting. uBij het reinigen van het apparaat voorkomen dat reini‐gingswater in de elektrische componenten dringt. uBehuizing met een zachte, schone doek schoonvegen. Bij sterke vervuiling lauwwarm water met neutraal reini‐gingsmiddel gebruiken. Glazen oppervlakken kunnen ookmet een glasreinigingsmiddel worden gereinigd. uCondensorspiraal jaarlijks reinigen. Als de condensorspi‐raal niet wordt gereinigd, leidt dit tot een aanzienlijkereductie van de efficiëntie van het apparaat. 7. 2. 3 Binnenruimte reinigenWAARSCHUWINGGevaar voor kortsluiting door onder stroom staande onder‐delen. Elektrische schok of beschadiging van de elektronica. uApparaat uitschakelen. uNetstekker eruit trekken of zekering uitschakelen. WAARSCHUWINGGevaar voor verwonding en beschadiging door hete stoom. Hete stoom kan brandwonden veroorzaken en de opper‐vlakken beschadigen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Liebherr BRFvg 5511 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Liebherr
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast