Kuppersbusch IGV 458.3 Handleiding
Pagina's 25 Nederlands
Bekijk gratis de handleiding van Kuppersbusch IGV 458.3 (25 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 68 mensen. Heb je een vraag over Kuppersbusch IGV 458.3 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Kuppersbusch |
| Categorie: | Vaatwasser |
| Model: | IGV 458.3 |
Handleiding Kuppersbusch IGV 458.3 – volledige tekst
Installatie ■ Indien u tijdens de aflevering een schade aan het apparaat hebt vastgesteld, meldt u dit dan, voor uhet apparaat installeert en/of in gebruik neemt, direct aan uw leverancier. ■ Het is gevaarlijk om, in welke vorm dan ook, dit apparaat of de eigenschappen daarvan te veranderen. ■ Overtuig u ervan dat na de installatie of het verplaatsen het apparaat niet op het aansluitsnoer staat. ■ Een eventueel noodzakelijke wijziging aan de elektrische huisinstallatie ten behoeve van de installatie van dit apparaat, mag uitsluitend door een daartoe bevoegd persoon uitgevoerd worden. ■ Een eventueel noodzakelijke wijziging van de watertoe- en/of afvoervoorzieningen ten behoeve van de installatie van dit apparaat, mag uitsluitend door een daartoe bevoegd persoon uitgevoerd worden. ■ Raak het verwarmingselement niet aan tijdens of direct na het afwerken van het programma.
■ Indien het installatievoorschrift aangeeft dat het apparaat aan het keukenmeubel moet worden vastgeschroefd dan moet u zich daaraan houden om te voorkomen dat het voorover kiept als de beladen onderkorf op de deur staat. Veiligheid van kinderen ■ Dit apparaat is bedoeld en gemaakt voor het gebruik door volwassenen. Het is gevaarlijk om kinderen het apparaat te laten bedienen of als speelgoed te laten gebruiken. ■ Houd alle verpakkingsmateriaal uit de buurt van kinderen. ■ Houd afwasmiddel, glansmiddel en speciaal zout uit de buurt van kinderen. Tijdens het gebruik ■ De afwasautomaat is bedoeld en gemaakt voor het afwassen van huishoudelijk kook-, eet- en drinkgerei. Attributen welke bevuild zijn met verf, chemicaliën, agressieve zuren en dergelijke, mogen niet in de afwasautomaat.
■ Tenzij de gebruiksaanwijzing anders vermeldt,mag tijdens het in werking zijn de vuldeur niet geopend worden; mocht dat onverhoopt toch gebeuren, schakel het apparaat dan voortijds geheel uit, eventueel door de steker uit de wandcontactdoos te nemen.
■ Gebruik alleen speciale afwasmiddelen voor huishoud-afwasmachines. ■ Sluit na gebruik altijd direct de vuldeur, teneinde te voorkomen dat iemand over de openstaande deur struikelt. ■ Ga niet op de open deur zitten of staan. ■ Schakel, tenzij de gebruiksaanwijzing anders aangeeft, het apparaat na gebruik volledig uit en draai de watertoevoerkraan dicht. Het verdient aanbeveling om het apparaat door middel van een tegen barsten beveiligde toevoerslang op de waterkraan aan te sluiten. Een stijve polyethyleen slang is barstbestendig. ■ Wees voorzichtig bij het schoonmaken van de binnenkant van de machine. U zou zich kunnenbezeren aan uitstekende metalen delen. ■ Tracht in geval van een storing of defect, dit apparaat niet zelf te repareren. Reparaties welke door niet deskundige personen uitgevoerd worden, kunnen tot schade of letsel leiden.
Afdanken ■Materiaal met symbool kan gerecycled worden. ■ Maak het oude apparaat dat u, in afwachting van het weghalen of wegbrengen zolang terzijde zet, onbruikbaar. Knip het netsnoer eraf en verwijder de deursluiting. ■ Informeer bij de gemeente wie het oude apparaat ophaalt of waar u het moet bezorgen, teneinde er zeker van te zijn dat het apparaat zorgvuldig verschrot wordt. Waarschuwingen en belangrijke adviezen26 PSI01NLHet is uiterst belangrijk dat het bij het apparaat behorende instructieboekje bewaard blijft. Zouhet apparaat door u aan iemand anders gegeven of verkocht worden, of zou het apparaat in hethuis van waaruit u verhuist achterblijven, dan dient de nieuwe gebruik(st)er over hetinstructieboekje en de daarin opgenomen waarschuwingen te kunnen beschikken. Deze waarschuwingen zijn bedoeld voor uw en andermans veiligheid.
het milieu☞Voor de gebruiker Waarschuwingen en belangrijke adviezen 26 Zo is de gebruiksaanwijzing opgezet 27 Beschrijving van het apparaat 28 Het bedieningspaneel 29 Vóór het in gebruik nemen 30 Gebruik van het toestel 31 Zoutvat vullen 31 Glansmiddel 32 Dosering 32 Afwasmiddel 33 Beladen van de korven 34 Regeling hoogte bovenste korf 35 Praktische tips voor het afwassen 36 Programma-overzicht 37 Zo gaat u te werk 38 Onderhoud 39 Binnenkant van de machine 39 Reiniging van de afvoerzeven 39 Reiniging van de bodemzeef 39 Buitenkant van de machine 40 Als de machine langere tijd buiten gebruik is 40 Bescherming tegen vorst 40 Vervoeren van de machine 40 Herstel van eenvoudige storingen 41Veiligheidsinrichtingen tot bescherming tegen overstroming 42 Service en onderdelen 42Installatie Technische gegevens 43 Watertoevoer 44 Waterafvoer 45 Elektrische aansluiting 45 Onderbouw-aanwijzinge 46 Montage van het decorpaneel 47 Het aanbrengen van de profielen 48 Bevestigen aan het aanrechtblad 48 Gewichtsverdeling van de deur 48 Aanpassen van de plint 49Inhoud27 PCO12NLNEDERLANDS
Op dit apparaat, bestemd voor inbouw, zijn debedieningselementen boven aan de deur geplaatst. Om een programma te stellen, moet u de deur ietsopenen. Om de verschillende fases van deafwasprogramma’s te kunnen volgen is hetapparaat voorzien van geluidssignalen. Kort geluidssignaal betekent "opdrachtgeaccepteerd"Nadat u op een willekeurige knop gedrukt heeft,laat een kort geluidssignaal u weten dat hetapparaat het gegeven bevel geaccepteerd heeft. Lang geluidssignaal betekent "uitvoeringprogramma"Een lang geluidssignaal dat ongeveer een secondeduurt, slechts hoorbaar wanneer u de deur van deafwasmachine dichtdoet, betekent dat het apparaatbegonnen is het afwasprogramma af te lopen. Onderbroken geluidssignaal betekent "eindeprogramma"Een onderbroken geluidssignaal dat vijf secondenduurt, waarschuwt u dat het apparaat klaar is methet afwasprogramma.
Indien u deze geluidssignalen wenst uit teschakelen dient u tegelijkertijd de knoppen"Normaal 65°" en "Bio 50°" gedurende circa 3seconden ingedrukt te houden tot het onderbrokengeluidssignaal verdwijnt. Om de geluidssignalen weer in te schakelen, druktu weer tegelijkertijd op de twee knoppengedurende 3 seconden tot u het geluidssignaalweer hoort. 1. Aan/Uit toetsDruk op deze toets om het apparaat in teschakelen. Het controlelampje gaat branden. 2. Controlelampje zout navullenIndien dit lampje brandt, geeft het aan dat hetzoutvat nagevuld moet worden. 3. Controlelampje toevoerelektriciteitAls u de aan/uit toets indrukt, gaat dit lampjebranden om aan te geven dat het toestelingeschakeld is. 4. Programmakeuze-toetsenDruk op de toets die bij het door u gekozenafwasprogramma hoort; zie hiervoor deaanwijzingen op de tabel metafwasprogramma’s op de volgende bladzijden.
Het controlelampje van het gekozenprogramma begint te knipperen. 5. Controlelampje eindeprogrammaBegint te knipperen waneer het apparaat methet afwasprogramma klaar is.
Voordat u de machine in gebruik neemt moet u: controleren of de machine volgens de aanwijzingen is aangesloten alle transportbeveiligingen uit de machine verwijderen de waterontharder instellen het zoutvat vullen de glansmiddelhouder vullen Waterontharder instellenDe afwasmachine is uitgerust met een automatischwerkende ontharder die kalkafzetting op hetservies en in de machine voorkomt. Hoe meer kalkhet leidingwater bevat, des te harder is het. De waterhardheid wordt gemeten in verschillendeschalen (zie tabel). Stel de waterontharder op de plaatselijkewaterhardheid in. Informatie daarover kunt ukrijgen bij het waterleidingbedrijf. De machine is in de fabriek op stand 2 ingesteld.Als de waterhardheid is uw woonplaats afwijkt,moet u de ontharder verstellen.
U kunt door middel van de keuzeprogramma-toetsen ook een stap kiezen die verschilt van dedoor de fabrikant ingestelde stap.Elke toets komt overeen met een stap:Stap 1 = Programmatoets "Voorspoelen"Stap 2 = Programmatoets "Intensief 70°"Stap 3 = Programmatoets "Normaal 65°"Stap 4 = Programmatoets "Bio 50°"Stap 5 = Programmatoets "Snelwas 50°"Ga als volgt te werk bij het instellen van eennieuwe stap: - Druk gedurende ca. 5 sec. tegelijkertijd op de programmatoetsen "Normaal 65°" en "Snelwas 50°" totdat u het korte geluidssignaal "opdracht geaccepteerd" hoort. Het overeenkomstige controlelampje knippert zeer snel. - Druk op de programmatoets van de nieuwe door u gekozen stap. - Na het indrukken van een programmatoets heeft de afwasmachine 5 sec. nodig om de nieuwe stap in het geheugen op te slaan.
Zoutvat vullenVoordat u het toestel in gebruik neemt, moeten hetzoutvat en de glansmiddelhouder gevuld worden.Tijdens het gebruik moeten ze van tijd tot tijdworden bijgevuld. Houd de reiningsmiddelen en het zout altijd uit debuurt van kinderen!Als de waterhardheid in uw woonplaats beneden 4°dH (stand 1) ligt, hoeft u geen zout te gebruiken.Vanaf stand 2 moet zout worden gebruikt.Gebruik alleen speciaal zout voor afwasmachines.Andere zoutsoorten zijin schadelijk voor deontharder.Vul het zoutvat altijd voordat u een volledigafwasprogramma start (dus niet bij programmavoorspoelen). Daarmee voorkomt u dat gemorstzout en overgelopen zout water de machineaantasten.Gebruik alleen speciaal zout voorafwasmachines.Alle andere soorten zout, vooral tafelzout,beschadigen de waterontharder.Vullen: Draai de dop van het zoutvat. 1. Giet water in het zoutvat tot het vol is (ca. 1 liter).
Dat is alleen de eerste keer dat u de machine in gebruik neemt nodig. 2. Vul m.b.v. de trechter het zoutvat (ca. 1 kg). 3. Het is normaal dat tijdens het zout vullen het water overloopt. 4. Verwijder gemorst zout van het schroefdraad en de dop. 5. Draai de dop weer stevig vast. Om u eraan te herinneren dat u moet navullen,brandt het lampje.Het speciale lampje zout navullen op hetbedieningspaneel blijft, als deafwasmachine ingeschakeld is, nog 2 à 6uur branden, nadat het zout is bijgevuld.Bij gebruik van langzaam smeltend zoutkan het nog langer duren. Dit heeft echtergeen negatieve invloed op de werking vanhet apparaat.☞Gebruik van het toestel31 PFS04NLSALESALTSALZSELSR02NEDERLANDS
GlansmiddelHet glansmiddel is een «waterontspanner». Het wordt, automatisch, vóór het drogen aan hetspoelwater toegevoegd. De glansmiddelhouder, in de binnendeur, heeft eeninhoud van circa 110 ml. Dat is, al naar gelang dedoseer-instelling, voldoende voor 16 tot 40afwasbeurten. Vullen van de glansmiddelhouder 1. Draai de dop (A), linksom, van de houder. 2. Giet het glansmiddel in de houder tot de indikator (B) geheel donker (vol) is. Draai de dop weer op de houder. Giet nooit afwasmiddel in de glansmiddelhouder.Veeg gemorst glansmiddel altijd met een doekjeweg, anders wordt tijdens het afwassen te veelschuim gevormd. DoseringDe instelling van de dosering is afhankelijk van debereikte glans en van het droogresultaat. In devulopening van de glansmiddelhouder vindt u eenzes-standen regelschijfje en de markeringen 1 tot 6(stand 1 is laagste, stand 6 hoogste dosering).
Het beste is met stand 3 te beginnen. Het schijfje (C) kunt u met een schroevendraaier ofeen mes verdraaien. Verhoog de dosering als op het serviesgoeddruppels of druppelvlekken achterblijven. Verlaagde dosering als het serviesgoed witte, kleverigestrepen vertoont. 32 PFR01NLBR01Amax654321BBR03BR02Cmax654321NEDERLANDS
AfwasmiddelGebruik uitsluitend speciale middelenvoor huishoud-afwasmachines. Bij het doseren van afwasmiddel gaat u als volgt tewerk: 1. Open de afwasmiddelhouder door aan het palletje (D) te trekken. 2. Doseer afwasmiddel volgens de aanwijzingen in de programmatabel. Lees ook de aanwijzingen op de verpakking van het afwasmiddel. Aan de binnenkant van de houder vindt u twee markeringen:- MIN = 15ml - MAX = 30 ml 3. Sluit het dekseltje. 4. Voor een programma met voorspoelen moet uook een kleine hoeveelheid afwasmiddel bovenop het klepje strooien. Als u onvoldoende afwasmiddel doseert,veroorzaakt dat een slecht afwasresultaat. Teveel afwasmiddel geeft geen beter resultaat,maar alleen onnodige verspilling en belast hetmilieu.
Fosfaatvrije afwasmiddelen metenzymenDit model afwasmachine biedt u naast detraditionele programma’s ook nieuwe Bio-programma’s, die speciaal voor deze nieuwegeconcentreerde wasmiddelen zijn ontworpen.Temperatuur en duur van deze programma’s zijngekozen om een optimale werking van deenzymen te bevorderen. Met een 50°C-programmabereikt u dezelfde resultaten als met een 65°C-programma met traditionele wasmiddelen.Door de nieuwe Bio-programma’s engeconcentreerde afwasmiddelen te gebruiken helptu niet alleen het milieu, maar spaart u dus ook uwserviesgoed.33 PUD02NLDMINMAXDE07DE02NEDERLANDS
Trek de korven naar buiten om ze te beladen. Vóór het plaatsen in de korven moet hetserviesgoed ontdaan worden van grove resten,zoals botjes, graten, tandenstokers, groente- envleesresten en fruitschillen. Daarmee voorkomt u verstoppen van de zeven enbevordert u een optimale reiniging. Was in de machine geen kleine voorwerpen af die makkelijk door de korf kunnen vallen. Gebruik van de onderste korfIn de onderste korf kunt u pannen, deksels, borden(tot 27 cm diameter), schalen en bestek kwijt.Plaats ze naar het voorbeeld in de afbeeldingen.Dienschalen en grote deksels zo veel mogelijk aande rand van de korf en er op toezien dat debovenste sproeiarm niet belemmerd kan worden. Gebruik van het bestekmandjeMessen met een lang lemmet die rechtopstaan kunnen gevaarlijk zijn.Plaats daarom lange en/of scherpemessen e.d.
horizontaal in de bovenstekorf.Pas op bij vullen en leeghalen van demachine.Bestek in het speciale bestekmandje, met degrepen naar beneden. Is een greep zo dun dat hijdoor het mandje heen steekt, dan dat bestek metde greep naar boven. Lepels zoveel mogelijk tussen ander bestek inplaatsen, om te voorkomen dat ze aan elkaarkleven. Was zilver bestek niet tegelijkertijd met anderemetalen. Beladen van de korven34 PBA09NLIEC 436 / DIN 44990UI11UI12NEDERLANDS
Gebruik van de bovenste korfDe bovenste korf is hoofdzakelijk bedoeld voorkopjes, schoteltjes, dessertbordjes, kleine borden(max. 24 cm diameter) en glazen. Glazen metlange steel kunnen in het hoge gedeelteopgehangen worden.Het linkse rek voor kopjes kan naar bovengevouwd worden om bijvoorbeeld grotere glasen inde afwasmachine te kunnen platsen.Probeer, vóór u de machine inschakelt, ofbeide sproeiarmen vrij kunnenronddraaien.Regeling hoogte bovenste korfMocht u erg grote borden willen afwassen(diameter tussen 27-31 cm), dan kunt u deze in deonderste korf plaatsen, nadat u de bovenste korfhoger geplaatst heeft. Ga als volgt te werk: Open de knippen (A) aan de voorkant van debovenste korf en haal de korf eruit. Schuif de korfop grotere hoogte in de machine en doe deknippen (A) dicht. U kunt in de bovenste korf nu geenborden meer plaatsen die een diametervan meer dan 20 cm hebben.
Voor een goed resultaatPotten, pannen, kopjes, glazen en dergelijke altijdmet de opening naar beneden. In principe plaatst u alles scheef in de korven opdathet afwaswater niet langs maar op en in hetserviesgoed wordt gesproeid. Aangekoekte en aangebrande pannen moeteneerst worden afgespoeld. Lange messen en lepels horizontaal, bij voorkeurin de bovenste korf. Hoe minder het serviesgoed tegen elkaar staat hoebeter het afwasresultaat. Staat er echter heel licht, bijvoorbeeld kunststof,serviesgoed tussen, probeer dan een zodanigeopstelling dat de lichte stukken niet van hun plaatskunnen worden gesproeid. Water-, tijd- en energiebesparingHet is niet nodig om normaal vuil serviesgoed enbestek eerst onder de stromende kraan voor tespoelen. Plaats na de maaltijd alles meteen in demachine en kies eventueel het voorspoelenprogramma (zie het programma-overzicht).
Datzorgt ervoor dat de resten alvast wat weggespoeldworden. Zet alleen een goed gevulde machine inwerking. Kies alleen een spaarprogramma als de machineniet vol is en/of het serviesgoed nauwelijks vuil is. Raadpleeg daarvoor de aanwijzingen in de tabel(Bio-programma, Snelwas). Niet alles is geschikt voormachinaal afwassenTenzij de fabrikant van het artikel andersaangeeft, zijn de volgende artikelen in de regelniet voor machinaal afwassen geschikt: ● Bestek met houten of hoornen aangelijmde grepen. ● Houten borden en schalen, ongeglazuurde aardewerk en handbeschilderd porselein. Decoraties op porselein kunnen vervagen of verdwijnen. ● Kristal en kunststof. Indien niet uitdrukkelijk door de fabrikantaangegeven is dat het artikelafwasmachinebestendig is, kunt u het beter metde hand afwassen.
- Standaard bevattingsvermogen: 9 couverts; - Aanbevolen hoeveelheid reinigingsmiddel: 20 g in houder5 g op houder.** Dit is een bijzonder programma bedoeld om binnen korte tijd (ongeveer 40 min.) een volle lading, bestaande uit borden, glazen en nauwelijks bevuild serviesgoed (met uitzondering van pannen) te spoelen waardoor het weer snel opnieuw kan worden gebruikt. Aangezien het om een snelprogramma gaat, wordt er niet heet gedroogd.Servies dat u paslater gaat afwassen.Voorspoelen 70°65°50°50°aanuitaanuitaanuitaanuitaanuitNEDERLANDS
1. Controleer of de zeven schoon zijn(zie het hoofdstuk «Onderhoud») 2. Controleer of zout en glansmiddel aanwezig zijn(zie het betreffende hoofdstuk) 3. Vullen van de korvenVerwijder grove resten uit schalen en borden. Trek de onderste korf naar voren en plaats daarin pannen, schalen, grote borden en bestek. Trek de bovenste korf naar voren en plaats daarin kleine borden, schoteltjes, kopjes en glazen. Schuif de korven terug in de machine. 4. Controleer of beide sproeiarmen vrij kunnen draaien 5. Vullen van afwasmiddelhouderStrooi of giet afwasmiddel in het vakje van de afwasmiddelhouder. 6. Programma kiezenOm een programma in te stellen, moet u de deur iets openen. Druk op de Aan/Uit-toets; het controlelampje lichtnet licht opDruk op de toets van het door u gekozen wasprogramma; het lampje dat bij dit programma hoort, gaat nu knipperen. 7. StartenSteek de steker in het stopcontact.
Draai de kraan open. Sluit de deur. Een geluidssignaal van ca. 1 sec. geeft aan dat het apparaat met het gekozen programma begonnen is; het controlelampje van het programma licht op. 8. Machine is klaarDe machine stopt automatisch. Een onderbroken geluidssignaal dat ca. 5 sec. duurt, waarschuwt u dat het apparaat klaar is met het afwasprogramma: het controlelampje einde programma begint te knipperen. 9. Machine uitschakelenOpen de deur en druk op de Aan/Uit-toets. Draai de kraan dicht. 10. Machine leeghalenWacht een paar minuten, want het servies is zeer heet. Bovendien is het droogresultaat beter als u de deur niet direct opent. Om te voorkomen dat druppels uit de bovenste korf op serviesgoed in de onderste korf vallen, adviseren wij om eerst de onderste korf naar buiten te trekken en leeg te maken. 11.
Annuleren van een programmaOm een aflopend programma te annuleren, drukt u gedurende circa één sec. op de toets van dit programma totdat het bijbehorende controlelampje dooft. Het ingestelde programma is nu geannuleerd en een nieuw programma kan gekozen worden.
Het is af te raden om de deur te openen alsde machine in werking is. Gebeurt dat toch,dan zal een veiligheidsschakelaar ervoorzorgen dat de machine direct stopt. Wij adviseren u om vóór u de deurtussentijds opent, de machine uit teschakelen door middel van de AAN/ UlT-toets. Voorzichtig. Als u de deur direct nabeëindiging van een programma opent, kaner hete stoom naar buiten komen. Zo gaat u te werk38 POS08NLNEDERLANDS.
Binnenkant van de machineMaak de deurafdichting, de afwasmiddelhouder ende glansmiddelhouder regelmatig schoon met eenvochtige doek.Laat de machine elke drie maanden een 65°C-programma afwerken, zonder servies, metafwasmiddel.Reiniging van de afvoerzeven(Na iedere afwasbeurt)De zeven (B) en (C) controleren en onder destromende kraan reinigen. Eventuelevoedselresten met een borsteltje verwijderen.Dit zeven-setje tilt u daartoe aan het trechtertjeomhoog (het zit licht vastgeklikt).Dan drukt u de twee vleugeltjes (D) naar elkaar toeom zo het grove filter uit het fijne filter te trekken. Na het reinigen klikt u het setje weer in demachinebodem terug.Reiniging van de bodemzeef (Elke maand)Maak, indien noodzakelijk, de grote zeef (B) aanbeide kanten onder stromend water met eenborsteltje schoon. De bodemzeef (A) onder stromend waterafborstelen.
Buitenkant van de machineReinig de buitenkant van de machine en hetbedieningspaneel met een vochtig doekje. In geengeval agressieve reinigingsmiddelen ofschuurmiddelen gebruiken.Als de machine langere tijd buitengebruik isWordt de machine voor langere tijd niet gebruikt,dan: 1. Kraan dichtdraaien. 2. Steker uit het stopcontact nemen. 3. Deur op een kier laten staan om het ontstaanvan een onaangename geur te vermijden. 4. Binnenkant en accessoires reinigen. Bescherming tegen vorstPlaats de afwasmachine nooit in een ruimte waarde temperatuur onder het vriespunt kan zakken.Mocht dat toch het geval zijn, maak de machinedan leeg, draai de kraan dicht, verwijder dewaterafvoerslang en laat deze leeg lopen. Vervoeren van de machineAls u de machine gaat vervoeren (bijv. bijverhuizing): 1. Steker uit het stopcontact trekken. 2. Waterkraan dichtdraaien. 3.
Storing Foutcode Oplossing De machine start niet ■De machinedeur is niet goed dicht. ■ De steker zit niet in het stopcontact. ■ Er staat geen spanning op het stopcontact. ■ De groepzekering is defect. De machine neemt geen Het controlelampje ■ De kraan is dichtgedraaid. water in van het "Voorspoelen- ■ Er is geen druk op de kraan. programma" knippert ■ De toevoerslang is geknikt. razendsnel ■ Het zeefje in de toevoer is verstopt. De zeven zijn verstopt Het controlelampje ■ Maak de zeven schoon (zie van het "Intensief- «Onderhoud»). programma 70°" ■ De sproeiarmen draaien niet. knippert razendsnel Controleer of het servies goed staat opgesteld. De machine pompt niet af Het controlelampje ■ De afvoerslang is geknikt. van het "Snel- ■ De afvoermogelijkheid is verstopt. programma 50°" ■ De verlenging van de afvoerslang ligt knippert razendsnel niet goed. ■ De afvoer is niet belucht.
Algemeen De controlelampjes van ■ Schakel het apparaat uit; schakel het het "Normaal- weer aan en start het programma 65°" of het afwasprogramma. Als het alarm blijft "Bio-programma 50°" knipperen, wendt u zich dan tot de knipperen razendsnel Technische Dienst. Teveel geluid ■ Er slaan serviesdelen tegen elkaar. ■ Een sproeiarm stoot tegen serviesgoed. De deur gaat moeilijk dicht ■ De machine staat niet waterpas of is niet op de juiste wijze ingebouwd. Het afwasresultaat is niet ■ De korven zijn te vol beladen. goed ■ Het serviesgoed is onjuist geplaatst. ■ Een of beide sproeiarmen kan (kunnen) niet draaien. ■ Een of enkele gaatjes in één of beide sproeiarmen is of zijn verstopt. ■ Uiteinde van de afvoerslang steekt onder water (inspoelbak). ■ Een of meerdere zeven verstopt. ■ Een zeef zit niet goed op z’n plaats.
■ Het gekozen programma was niet geschikt voor de aard en/of hoeveelheid van de bevuiling. Herstel van eenvoudige storingen41 PSN12NLEen storing is vaak het gevolg van een kleinigheid die u zelf kunt verhelpen. Wij adviseren u eerstonderstaande tabel te raadplegen voordat u de servicedienst belt. Deze afwasmachine is voorzien van enkele alarmsystemen die u snel kunnen helpen bij het zoekennaar de oorzaak van eventuele storingen. Indien op het bedieningspaneel het controlelampje einde programma gedoofd is en u één van devolgende signalen opmerkt, volg dan de aanwijzingen hieronder. NEDERLANDS.
Kunt u de oorzaak van een storing niet zelfopsporen en verhelpen, belt u dan de servicedienst.Houd merk en modelnummer van uw machine bijde hand; de servicedienst zal u erom vragen. Uvindt het merk en modelnummer op het typeplaatjevan de machine. Zie de afbeelding.Veiligheidsinrichtingen totbescherming tegen overstromingDe machine is voorzien van twee supplementaireveiligheidsinrichtingen tot bescherming tegenoverstroming van water, met de volgendeeigenschappen: 1. Aan de toevoerslang (zie wateraansluiting); hij gaat werken als de toevoerslang kapot gaat doordat hij de waterstroom blokkeert. Deze inrichting is ook met uitgeschakelde machine werkzaam. 2. Op de bodem van de machine; hij gaat werken als er waterlekken binnen de machine zijn.
Plaats de machine, indien mogelijk, zo dichtmogelijk bij aansluitingen voor de watertoe enafvoer.WatertoevoerWij adviseren u koud water te gebruiken.De slangwartel van de toevoerslang sluit u aan opeen kraan met 3/4" schroefdraad, of op eenwatertoevoer met snelaansluiting (press block). De slang is voorzien van een veiligheidsinrichtingom de waterstroom te stoppen als de interne slangvanwege slijtage stuk gaat. Het defect wordt doormiddel van het naar buiten komen van het rodestaafje in het venster (B) aangegeven.In dit geval moet u de waterkraan sluiten en deslang uitwisselen. Draai de slangwartel (A) stevig vast omwaterlekken te voorkomen.
Opmerking: alleen voor toevoerslangen met eenveiligheidshendel ter voorkoming van losschroeven ➁.Wanneer u de toevoerslang wilt losmaken, drukdan op de geelgekleurde velligheidshendel tervoorkoming van losschroeven (C) en draai deschijfmoer tegen de wijzers van de klok in. De slang mag niet geknikt kunnen raken, om dewaterstroom niet te belemmeren of vertragen. Zie erop toe dat de waterleidingdruk niet de bij detechnische gegevens vermelde waardeoverschrijdt. De slang mag nimmer geknikt kunnen raken, wantdat zou de waterstroom kunnen belemmeren. Belangrijk:De slang mag nooit geknikt kunnen raken, ook niettijdens het op z'n plaats schuiven van de machine.De slang mag niet verlengd worden. U kunt echterwel een langere, complete en voor dit doelgemaakte slang kopen.44 PWA02NLBABACCA1312NEDERLANDS
WaterafvoerDe waterafvoerslang kan op de volgende manierengemonteerd worden 1. In een sifon, zorg er dan wel voor dat de slang niet kan wegglijden. 2. In een afvoerpijp met ventilatie, binnendiameter min. 4 cm. De hoogte van de afvoerslang moet tussen 30 cm(min. ) en 100 cm (max. ) boven de onderkant vanhet toestel liggen. De afvoerslang kan links ofrechts van de afwasmachine gedraaid worden. Zorg ervoor dat de slang niet geknikt, platgedruktof ineengestrengeld is, dat kan de waterafvoerverstoren. Als u een verlengslang gebruikt, mag deze nietlanger dan 2 meter zijn en de binnendiameter magniet kleiner zijn dan die van de oorspronkelijkeafvoerslang. Ook de binnendiameter van dekoppelingen die u gebruikt voor aansluiting aan deafvoerpijp mag niet kleiner zijn. Elektrische aansluitingDe machine is gemaakt voor 230V met eenfrequentie van 50Hz.
Het gebruik op 60Hz(verhuizing naar dienovereenkomstig land) isuitgesloten, daar de machine metsynchroonmotoren uitgerust is. De aansluitwaarde is circa 2,30 kW, hetgeen een groepzekering van minimaal 10A vereist. De machine is voorzien van een 3-aderigaansluitsnoer en een steker met aardcontacten. De steker mag u alleen plaatsen in een stopcontactmet (aangesloten en functionerende)aardcontacten. De aardverbinding dient deugdelijkte zijn. Het stopcontact dient altijd bereikbaar te zijn, ooknadat de machine onder- of ingebouwd is. Indien het aansluitsnoer te kort blijkt te zijn, laatdan de installateur het betreffende verplaatsen ofeen langer, op de aansluitwaarde van de machineaangepast, aansluitsnoer aan de machinemonteren. De fabrikant is niet aansprakelijk voor schadeof letsel, ontstaan door het niet voldoen aandeze veiligheidsvoorschriften.
De inbouwnis moet de afmetingen hebben zoals inde afbeelding aangegeven.De inbouwnis hoeft niet van ventilatie-openingenvoorzien te worden. Indien de nis van eenachterwand voorzien is, dan is het voldoende omopeningen te maken voor het aansluitsnoer, detoevoerslang en de afvoerslang.De handelingen die u dient te verrichten om hetapparaat in te bouwen staan ook aangegeven ophet bij de verpakking meegeleverde sjabloon.Tijdens alle werkzaamheden aan de machine moetde steker uit het stopkontakt zijn of, bij vasteaansluiting, de onderbreekschakelaar op UITstaan.Let op dat tijdens het in de nis schuiven van demachine het aansluitsnoer en de slangen nietbekneld of geknikt raken.UitlijnenMet de stelvoeten kan de hoogte van de machine 6cm gevarieerd worden.
Zorg ervoor dat na het in-of uitdraaien van de stelvoeten een vrije ruimte van2 mm tussen bovenkant machine en onderkantaanrecht blijft.Het is belangrijk dat het toestel waterpas staat. Alshet toestel waterpas staat, komt de deur niet tegende waterpasnokjes die zich links en rechtsbevinden. Als de deur niet goed sluit, draai dan destelpootjes losser of vaster tot de machinewaterpas staat.Let erop dat de deur perfekt opent en sluit.Verdraai daartoe eventueel de voorste stelvoetjes.Onderbouw-aanwijzingen46 PFI13NL818 878÷555446450820 880÷II33maxNEDERLANDS
Montage van het decorpaneelDe machinedeur kan van een houten decorpaneelvan de volgende afmetingen voorzien worden: Breedte 446 mm Hoogte 644 - 724 mm maximum Dikte 20 mm maximum Gewicht tussen 1.5 en 6 kg maximumDe hoogte van het paneel hangt van desokkelhoogte van het keukenmeubel af.BelangrijkOverschrijd de hoogtemaat niet, daar anders dedeur niet volledig geopend kan worden(onderkant komt dan tegen de sokkel).Het paneel moet van een greep voorzien worden,omdat de oorspronkelijke greep door het paneelbedekt wordt.Boor het paneel door middel van een boor Ø 2 x 12door, volgens de ribbels hier beneden (tervoorbereiding van het paneel mag ook demeegeleverde sjabloon gebruikt worden).Bevestig de meegeleverde montagestrip metpennen door middel van vier schroeven 3.5 x 16.Is het paneel voorzien van een los opgezetladefront, bevestig het ladefront dan aan hetpaneel door middel van de twee meegeleverdestrippen en vier schroeven 3.5 x 16.Bevestig het paneel door de twee pinnen in degaatjes van de deur te steken.Verhef het paneel tot aan het bedieningspaneel: deeventueel aangebrachte bevestigingsstrippen vooreen ladefront vallen automatisch in de daarvoorbestemde uitsparingen in de machinedeur.Nadat u de juiste positie gevonden heeft, doe dedeur open en schroef hem van binnenuit vast mettwee schroeven 4 x 40.47 PFI14NL148446 max36030II27**40446 max391,5= = 30 4030II26II12II10NEDERLANDS
Het aanbrengen van de profielenVoor een optimale aansluiting op hetkeukenmeubel moeten, vóór het in de nis schuivenvan de machine, eerst de twee zelfklevendeprofielen (A) aangebracht worden.Let op dat tijdens het in de nis schuiven van demachine het aansluitsnoer en de slangen nietbekneld of geknikt raken.Bevestigen aan het aanrechtbladBevestig de machine aan het aanrechtblad doormiddel van twee schroeven 3.5 x 16, zoals in defiguur (punt A) aangegeven is.Belangrijk.Om te voorkomen dat machine alsnog vooroverkan kiepen, moet van tevoren ervoor gezorgdworden dat het aanrechtblad stevig aan de muuren/of de keukenkastjes bevestigd is.Tussen binnen- en buitenwanden van demachine bevinden zich meerdere onderdelen.Daarom mag u beslist niet in de zijnwandenboren of schroeven.Gewichtsverdeling van de deurDe deur is in balans als hij in elke stand blijft staan.Na het aanbrengen van een decorpaneel kan hetnodig zijn om de deurbalans opnieuw te stellen.Hiertoe gebruik de twee schroeven die aan devoorkant geplaatst zijn.
Open de deur, neem dedoppen, die de schroeven bedekken, af en schroefvast of los: op die manier, wordt de veerspanningverhoogd of verlaagd.Daarna zet de plastiek doppen weer op hun plaats.Belangrijk.De deur kan niet meer gebalanceerd worden alshet gewicht van het decorpaneel meer dan 6 kg is.48 PFI15NL45°II09AII03A A AAII23NEDERLANDS
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Kuppersbusch IGV 458.3 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Vaatwasser Kuppersbusch
Alle Kuppersbusch Vaatwasser handleidingen