Krups F968 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Krups F968 (14 pagina’s), behorend tot de categorie Espresso apparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 22 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Krups F968 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Krups |
| Categorie: | Espresso apparaat |
| Model: | F968 |
Handleiding Krups F968 – volledige tekst
33BeschrijvingaDekselbUitneembaar waterreservoircZichtbaar waterpeildWarmhoudplaat voor kopjeseKeuzeknop koffie/stoomfControlelampje werking (rood)gControlelampje temperatuur (oranje)hAan/uit schakelaariPercolatorkopjStoompijpjekAutocappuccino-hulpstukk1 kraantjek2 slangetjek3 buisjelRooster van de lekbakmLekbaknMaatschepjeoFilter voor een of twee kopjespFilterhouder voor koffiemalingq«ESE»-filterhouder met filterBelangrijkeveiligheidsvoorschriften•Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldigdoor alvorens u het apparaat in gebruikneemt. Dit apparaat mag uitsluitendaangesloten worden op een deugdelijkstopcontact met randaarde. Deaansluitwaarde die op het typeplaatjevermeld staat, dient overeen te komen metde netspanning bij u thuis. •Plaats dit apparaat niet op een heteondergrond, zoals een kookplaat, of in debuurt van een open gasvlam.
•Ontgrendel de filterhouder met koffiemalingniet zolang het water doorloopt, want hetapparaat staat op dat moment onder druk. •Maak geen gebruik van het apparaat zonderde lekbak en het rooster. •Trek de stekker uit het stopcontact als ertijdens het doorlopen van de koffie eenstoring optreedt en voordat u het apparaatgaat schoonmaken. •Trek niet aan het snoer maar aan de stekkerals u de stekker uit het stopcontact haalt. •Laat het snoer niet over hoeken en randenhangen. •Raak de heet geworden delen van hetapparaat (warmhoudplaat kopjes,filterhouder, stoompijpje) niet aan. Houd hetsnoer van heet geworden delen verwijderd. •Dompel het apparaat nooit onder in water. •Houd het apparaat buiten bereik vankinderen. Laat het snoer niet laag hangen. •Neem de instructies voor het ontkalken inacht. •Gebruik het apparaat niet als het snoer ofhet apparaat zelf beschadigd is.
•Als het aansluitsnoer of een ander onderdeelvan dit apparaat beschadigd is, laat het dan,om persoonlijk letsel te voorkomen,repareren door de KRUPS reparatie-service. Maak het apparaat nooit zelf open.
•Controleer of de filterhouder goedaangedraaid is voordat u de koffie laatdoorlopen; zet de keuzeknop op voordatOu de filterhouder weer losdraait. Espresso koffieEspresso heeft een vollere smaak dan normalekoffie. U drinkt het uit voorverwarmdeespressokopjes. Warm water loopt door dekoffiemaling en geeft een heerlijk kopjeschuimige koffie met een opwekkend effect. U herkent een espresso aan hetkarakteristieke aroma en aan hetschuimlaagje. Om dit te verkrijgen, is hetnoodzakelijk een apparaat met hoge druk tegebruiken en een speciale espressomaling. Als er geen geschikte espressomaling te koopis, kunt u zelf koffiebonen malen met behulpvan een koffiemolen. Maal de koffie niet tefijn; de maling moet enigszins korrelig blijven. Als het te fijn gemalen is, kunnen de gaatjesvan de percolatorkop en van het filter verstoptNederlands◆.
34raken, waardoor het water niet meer kandoorlopen. Voor het welslagen van uw kopje espressodient u vers, koud kraanwater zonderchloorsmaak te gebruiken. Voor het eerste gebruikVoordat u het apparaat voor het eerst ingebruik neemt, dient u hetverwarmingssysteem een of twee keer schoonte maken met water, maar zonderkoffiemaling in het filter. Ga als volgt te werk:•Open het deksel en haal het reservoir uit hetapparaat met behulp van de handgreep (1). Vul het reservoir volledig met water (2). •Plaats het reservoir krachtig terug in hetapparaat zodat de verbindingsklep onder hetreservoir opengaat; sluit het deksel (3). Het waterpeil in het reservoir is altijd zichtbaardankzij het kijkvenster, zodat u kunt zien of uwater toe moet voegen (4). •Zet het apparaat aan. Het rode(5)controlelampje, dat aangeeft of hetapparaat in werking is, en het oranjecontrolelampje van de temperatuur branden.
•Doe een van de filters in de filterhouder(11). Monteer vervolgens de filterhouder opde percolatorkop. •Voor juiste vergrendeling van de filterhouder,dient u de handgreep naar links te richten(6), de filterhouder tegen de percolatorkopte drukken en vervolgens de handgreep naarrechts te draaien totdat deze niet verder(7)kan. (8)•Plaats een zo groot mogelijke kom onder defilterhouder. (9)•Zodra het oranje controlelampje uitgaat,draait u de keuzeknop op stand (9); laatal het water uit het reservoir doorlopen. •Indien nodig kunt u deze handelingonderbreken om de kom te legen door dekeuzeknop op stand te zetten. DaarnaOkunt u de handeling vervolgen. Gebruik van de verschillendefuncties van uw espresso-apparaat. 1. ESPRESSO-FUNCTIEVoor het beste resultaat raden wij u aan deaccessoires (filterhouder, filter en kopjes)eerst voor te verwarmen zonderkoffiemaling.
Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand. (9)•Zodra de kopjes gevuld zijn met warm water,draait u de keuzeknop weer op stand O. Als het apparaat warm is, dan kunnen deespressokopjes worden voorverwarmd op dewarmhoudplaat. Bereiding van een kopje espresso:•Vul het reservoir met water en zet(1) (2) (3)het apparaat aan (5). •Plaats het filter voor een of twee kopjes inde filterhouder (11). •Doe koffiemaling in het filter. Druk de(12) koffiemaling goed aan het filter moet(13) ,tot aan de rand gevuld zijn. •Verwijder de rondom het filter gemorstekoffiemaling. (14)•Plaats de filterhouder in het apparaat (15). •Plaats een of twee espressokopjes onder defilterhouder. Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand (10).
35•Het filter kan opnieuw gevuld worden voorde bereiding van een volgend kopjeespresso. 2. D E STOOMFUNCTIEHet klakkende geluid dat u hoort tijdens debereiding van stoom is afkomstig van hetonderbroken regelsysteem van de pomp. Hetheeft geen nadelige invloed op de werkingvan het apparaat. Als u direct na gebruik van de stoomfunctieespresso wilt bereiden, dan dient het apparaateerst af te koelen tot de geschiktetemperatuur voor bereiding van espresso. •Hiervoor plaatst u een kom onder defilterhouder zonder filter en koffiemaling, endraait u de keuzeknop op stand. (10)•Laat het water doorlopen totdat het oranjecontrolelampje aangaat. Draai dan dekeuzeknop op stand O. Nu kunt u weer espresso bereiden. Let op: Tijdens en na de bereiding kunnen demetalen onderdelen van het stoompijpjegloeiend heet worden. In de stoomfunctie kunt u met het Krupsautocappuccino-hulpstuk eenvoudig:.
een meer of minder schuimige melkbereiden voor cappuccino, koffie met melkof warme chocola. water verwarmen voor bv. thee. Deze vloeistoffen worden opgezogen viahet slangetje en verwarmd door de stoomvoordat ze via het buisje van hetautocappuccino-hulpstuk weer naarbuiten stromen. Door het slangetje direct ineen pak melk te houden, hebt u dus alleenmaar een kopje nodig om cappuccino ofkoffie met melk te bereiden. Met het kraantjevan het hulpstuk kunt u de structuur van hetschuim regelen. Gebruik bij voorkeur verse, niet-gekookte,(half-)volle melk uit de koelkast. Voor het verwarmen van dikke vloeistoffen,verwijzen we u naar het hoofdstuk:«Verwarmen van dikke vloeistoffen (bv. soep)». Wij raden u aan het autocappuccino-hulpstukonmiddellijk na gebruik schoon te maken, ziehoofdstuk: « Schoonmaken van hetautocappuccino-hulpstuk».
Bereiding van schuimige melk voorcappuccino:•Vul het reservoir met water en zet(1) (2) (3)het apparaat aan (5). •Draai het stoompijpje naar buiten enmonteer het autocappuccino-hulpstuk aanhet stoompijpje (18). •Draai de keuzeknop op standvoorverwarming stoom.
(19)•Dompel het slangetje in de te verwarmenmelk. Het slangetje moet de bodem van hetpak raken (20). •Plaats een kop die voor 1/3 gevuld is metzojuist bereide espresso onder het buisje(20). •Zet het kraantje op stand voor een (21)fijn en romig schuim. •Voor minder schuimige melk, draait u hetkraantje op de hoogste stand. Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand (22). Warme, schuimige melk komt uit het buisje. •Zodra u voldoende schuimige melk hebt,draait u de keuzeknop op stand O. •Haal na de bereiding het slangetje uit hetpak melk. Bereiden van warme, enigszinsopgeklopte melk (bv. voor koffie metmelk of voor warme chocolademelk) ofverwarmen van water (bv. voor thee):Opmerkingen:. Koffie met melk: plaats de kop metversgezette koffie direct onder het buisje vanhet hulpstuk.
Warme chocolademelk: dompel het slangetjedirect in een pak kant-en-klare chocolademelkof verwarm melk, als u cacaopoeder gebruikt. Roer vervolgens de cacaopoeder door dewarme melk. •Draai het stoompijpje naar buiten enmonteer het autocappuccino-hulpstuk aanhet stoompijpje (18).
36•Vul het reservoir met water en zet(1) (2) (3)het apparaat aan (5). •Draai de keuzeknop op stand (19). •Draai het kraantje op de laagste stand(23). •Dompel het slangetje in de te verwarmenvloeistof. Het slangetje moet de bodem vanhet pak of kannetje raken (20). •Plaats een bakje of kopje onder het buisje(20). Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai dan de keuzeknop op stand (22)•Als u voldoende verwarmde vloeistof hebt,draait u de keuzeknop op stand O. •Haal na de bereiding het slangetje uit hetpak of kannetje. Verwarmen van dikke vloeistoffen (bv. soep):•Draai het stoompijpje naar buiten enmonteer het autocappuccino-hulpstuk aanhet stoompijpje (18). •Vul het reservoir met water en zet(1) (2) (3) het apparaat aan (5). •Draai de keuzeknop op stand (19). •Draai het kraantje van het hetautocappuccino-hulpstuk op stand (24).
•Dompel het slangetje in de te verwarmenvloeistof. (25)Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand (22)totdat de vloeistof warm genoeg is, draaivervolgens de keuzeknop weer op stand Oen verwijder het bakje. 3. ESPRESSO-FUNCTIE MET DE SPECIALE «ESE»-FILTERHOUDERHet «ESE» systeem is bestemd voor debereiding van Italiaanse espresso «ristreto»(zeer sterk). De dosering is bestemd voor eenkopje espresso van 35 ml en het water moetin 20 seconden doorlopen. «ESE» is de afkorting van «E Sasy ervingEspresso» (eenvoudige bereiding vanespresso); het betreft een doseringgeselecteerde koffiemaling, samengedrukttussen 2 papieren filters, die direct klaar isvoor gebruik (bv. «serving illycaffé).
Ditvereenvoudigt de bereiding van uw kopjeespresso want u hoeft de koffiemaling nu nietzelf te doseren en aan te drukken; bovendienis de filterhouder makkelijker schoon temaken. Het is niet de bedoeling en zeker niet aante bevelen om met deze dosering eengrote kop espresso te zetten.
Let op dat u de «ESE»-dosering niet vervormttijdens het opruimen en beetpakken. Voor het beste resultaat raden wij u aan omde accessoires (filterhouder, filter en kopjes)voor te verwarmen. Ga hiervoor als volgt tewerk:•Vul het reservoir met water en zet(1) (2) (3) het apparaat aan (5). •Plaat de lege «ESE»-filterhouder (6) (7) (8)en plaats er een leeg kopje onder. Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand (9). •Als het kopje gevuld is met water, draait ude keuzeknop weer op O. Zodra het apparaat warm is, kunt u de kopjesvoorverwarmen op de warmhoudplaat(bovenop het apparaat). Bereiding van de espresso:•Doe een dosering «serving illycaffé» in de«ESE»-filterhouder, voorzien van filter.
Deaanduiding «illycaffé» moet naar benedengericht zijn en de lange kant van hetpapieren filter moet in het verlengde van dehandgreep liggen (26). •Vergrendel de «ESE»-filterhouder (6) (7) (8)door deze krachtig naar rechts te draaien. Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit. •Draai de keuzeknop op stand (9). •Als het kopje gevuld is met de aanbevolenhoeveelheid espresso (35 ml), draait u dekeuzeknop weer op O.
37•Ontgrendel de «ESE»-filterhouder en gooide gebruikte dosering weg. Onderhoud- De accessoires van uw espresso-apparaatkunnen niet in de vaatwasmachine. Na gebruik dient u het waterreservoir telegen. De lekbakNa gebruik dient u het rooster te verwijderenen de lekbak te legen (27) (28). Als u meerdere kopjes espresso na elkaarbereidt, dan dient u de lekbak van tijd tot tijdte legen (na ongeveer 7 à 8 bereidingen). Indien nodig kunt u de lekbak en het roostermet water en een zacht afwasmiddelafwassen, daarna afspoelen en drogen. Leterop dat u de lekbak en het rooster weer opde juiste manier terugplaatst in het apparaat(29). De percolatorkop, het filter en defilterhouder. Deze moeten na ieder gebruik wordenschoongemaakt. U kunt de percolatorkopafnemen met een vochtige doek; het filter ende filterhouder maakt u schoon onder dekraan. Daarna afspoelen en drogen.
•Bij sterke verontreiniging van depercolatorkop kunt u het roosterplaatjelosschroeven met behulp van een muntstuk;maak het roosterplaatje schoon en plaatshet terug in het apparaat door het stevigvast te draaien (30). Als het apparaat voor langere tijd niet wordtgebruikt, ontgrendel dan de filterhouder omonnodige slijtage van de afdichting tevoorkomen. De warmhoudplaat van de kopjes: dezekunt u uit het apparaat halen enschoonmaken met water en een zachtafwasmiddel, daarna afspoelen en drogen(31). Het autocappuccino-hulpstukNa ieder gebruik raden wij u aan hetautocappuccino-hulpstuk als volgt om tespoelen:•Draai de keuzeknop op stand (19). •Draai het kraantje op stand (33). •Dompel het slangetje in een glas water. (Debenodigde hoeveelheid water is minimaal100 ml). •Plaats een bakje onder het buisje. Zodra het apparaat de juiste temperatuurheeft bereikt, gaat het oranje controlelampjeuit.
•Draai de keuzeknop op stand (22). •Als al het water weer uit hetautocappuccino-hulpstuk is gekomen, draaitu de keuzeknop op stand O. •Na gebruik haalt u het slangetje uit het glas.
•Als de handeling is beëindigd, maakt u hetbuisje schoon met een vochtige doek. Wij raden u aan het autocappuccino-hulpstukregelmatig uit elkaar te halen en het schoonte maken met water, afwasmiddel en eenborsteltje. Goed afspoelen en afdrogenvoordat u het weer in elkaar zet (34). Let op bij de montage van het slangetje:doe het rechtgesneden uiteinde in hetautocappuccino-hulpstuk. De ring van de percolatorkopVan tijd tot tijd dient deze ring gereinigd teworden :•Plaats de filterhouder met het filter. •Zet een kopje onder de filterhouder. •Stel het apparaat in werking. •Draai de keuzeknop op stand. •Terwijl het water doorloopt, draait u defilterhouder voorzichtig van links naar rechts,zodat het water tussen de ring en defilterhouder terecht komt. Ontkalken• Het espresso-apparaat dient regelmatigontkalkt te worden met citroenzuur ofwijnsteenzuur.
382 zakjes ontkalkingsmiddel en een teststripom de hardheid van het water te bepalen. Daaruit kunt u afleiden hoe vaak u hetespresso-apparaat dient te ontkalken bij eennormaal gebruik. De hoeveelheid kalkaanslag is afhankelijk van dehardheid van het water, maar ook van hetaantal keren dat u het apparaat gebruikt. Deontkalkingsfrequentie, aangegeven op acces-soire 054, is dan ook bij benadering gegeven. - Ga volgens onderstaande methode tewerk:•Schroef het roosterplaatje van depercolatorkop los en maak het schoon. •Los 2 eetlepels ontkalkingsmiddel of eenzakje ontkalkingsmiddel van Krups(behorende bij accessoire ref. 054) op in eenhalve liter lauw water en schenk dit in hetlege waterreservoir. •Plaats een kom onder de percolatorkop. Zetde keuzeknop op stand (9) en laatongeveer 1/3 deel van de vloeistof directdoorlopen.
•Schakel het apparaat uit, laat de keuzeknopop stand staan en wacht 10 à 15minuten om het ontkalkingsmiddel in telaten werken. •Schakel het apparaat weer in en laat de restvan de vloeistof doorlopen. •Vervolgens het apparaat doorspoelen doornog 2x het reservoir met schoon water tevullen en dit door te laten lopen. Plaatstenslotte het roosterplaatje weer op depercolatorkop (zie hoofdstuk «onderhoud»). Problemen, mogelijkeoorzaken en oplossingenProbleem Mogelijke oorzaak OplossingDe espresso wordt De accessoires zijn Verwarm deniet warm genoeg. koud (kopjes, filter, accessoires voorfilterhouder) (kopjes, filter,filterhouder). Ziehoofdstuk«Espresso-functie». Er komt koffie via De filterhouder is Zie hoofdstukde zijkanten uit de niet goed «Espresso-de zijkanten uit de geplaatst. functie».
De pomp maakt Er zit geen water Vul het reservoir. lawaai. in het reservoir. Het reservoir is niet Druk krachtig opjuist geplaatst. het reservoir. De koffiemaling is Gebruik versete oud of te droog koffiemaling. en de pomp geeftgeen druk. Het water loopt Er zit geen water in Vul het reservoir. niet door. het reservoir. Het reservoir is niet Druk krachtig opjuist geplaatst. het reservoir. Het filter is verstopt, Maak het filter ende koffiemaling het roosterplaatjeis te fijn of te hard van de percolator-aangedrukt. kop schoon (ziehoofdstuk«Onderhoud») engebruik eengroverekoffiemaling. Roosterplaatje van Laat hetde percolatorkop roosterplaatjeis verontreinigd. weken in eenontkalkings-oplossing (ziehoofdstukOnderhoud). Het apparaat heeft Zie hoofdstukkalkaanslag. «Ontkalken». Het water loopt te De koffiemaling is Probeer een fijneresnel door. te grof. koffiemaling.
39De espresso heeft De koffiemaling is Druk degeen schuimlaagje. niet genoeg koffiemalingaangedrukt. steviger aan. De koffiemaling is Gebruik versete oud of te droog. koffiemaling. De melk wordt niet Het stoompijpje is Zie hoofdstukschuimig. verstopt. «Onderhoud». Het autocappuc- Zie hoofdstukcino-hulpstuk «Onderhoud». is verstopt. De melk is niet vers Gebruik versemelk. De melk is lauw. Zet de melk in dekoelkast. Bij gebruik van ESE De dosering is niet Zie «Espresso-func-komt er koffie via goed geplaatst. tie met de specialede zijkanten uit de «ESE -filterhouder»filterhouder. De filterhouder is Draai de filterhou-niet goed vastge- der krachtiger aan. draaid. Er is teveel water Beperk de hoeveel-doorgelopen. heid door te lopenwater tot 35 ml. Veel water op de De koffiemaling is Druk de koffiema-koffiemaling niet aangedrukt. ling aan. Te weinig koffie- Voeg meer koffie-maling. maling toe.
ReceptenGeniet op uw eigen manier van uw espresso:drink het ter ontspanning of na de maaltijd. Wij geven u een aantal recepten die u metbehulp van uw espresso-apparaat kuntbereiden. Originele espresso•Doe een maatschepje espressokoffie vangoede kwaliteit in het filter en laat het directin het voorverwarmde kopje doorlopen. Als u de juiste koffiemaling gebruikt, komt ereen mooi schuimlaagje op de espresso. CappuccinoVolgens de regels van de kunst zijn de idealeverhoudingen van een kopje cappuccino alsvolgt: 1/3 deel koffie, 1/3 deel warme melk en1/3 deel opgeschuimde melk. De hoeveelheid warme melk + verkregenschuim moet ongeveer 2x zoveel zijn als dehoeveelheid koffie. •Gebruik grote koppen en verwarm ze voor. •Vul ze met een hoeveelheid koffie dieovereenkomt met de inhoud van eenespressokopje en vul dit aan met melk die uhebt opgeschuimd met behulp van hetautocappuccino-hulpstuk.
•Strooi tenslotte wat cacaopoeder over hetschuim. Koffie met room•Bereid een espresso in een grote kop. •Voeg een wolkje room toe. In plaats van room kunt u ook warme melktoevoegen.
Café Corretto *•Maak espresso op de gebruikelijke wijze. •Geef er een iets andere smaak aan door 1/4à 1/2 likeurglas cognac toe te voegen. U kunt ook anisette, jenever, Sambuco, Kirschof Cointreau gebruiken. Voor een opwaardering van uw espresso zijner ongetwijfeld nog vele anderemogelijkheden. Laat uw fantasie de vrije loop. Koffielikeur *•Meng in een lege fles van 0,75 l. 3 kopjesespresso, 250 gr. bruine kristalsuiker en 1/2l. cognac of Kirsch. •Laat dit mengsel minstens 2 wekenintrekken. Vooral de liefhebbers van koffie zullen dezeheerlijke likeur kunnen waarderen. Italiaanse ijskoffie4 bolletjes vanille-ijs, 2 kopjes koude espressomet suiker, 1/8 l. melk, crème fraîche,geraspte chocola. •Meng de espresso met de melk. •Verdeel de bolletjes ijs over glazen, schenk erde koffie op en garneer dit met een toefjecrème fraîche en geraspte chocola.
40. Koffie met rum *•Voeg een glaasje rum toe aan een kopjeespresso met suiker.•Schep er een toefje crème fraîche op.. Geflambeerde espresso *2 kopjes espresso, 2 glaasjes cognac, 2theelepels bruine suiker, crème fraîche.•Schenk de cognac in hittebestendige glazen,verwarm en flambeer de cognac.•Roer er suiker door, voeg de espresso toe enschep er een toefje crème fraîche op.De espresso kan eventueel aangelengdworden met kokend water.. Espresso-ijs *2 kopjes espresso, 6 eidooiers, 200 gr. suiker,1/4 l. crème fraîche met suiker, 1 glaasjesinaasappellikeur.•Klop de eidooiers op met de suiker totdateen dikke, schuimige massa ontstaat.•Voeg de koude espresso en desinaasappellikeur toe.•Meng er vervolgens de opgeklopte crèmefraîche door.•Verdeel het mengsel over ijscoupes ofglazen.•Zet de coupes of glazen in de vriezer.. Mokkapudding2 kopjes espresso, 1/2 l.
melk, 1 zakje poedervoor vanillepudding, 3 eidooiers, 1/8 l. crèmefraîche met suiker, 150 gr. suiker.•Bereid een vanillepudding van melk, poederen suiker.•Voeg de eidooiers toe aan de warmepudding.•Laat het afkoelen en voeg vervolgens deespresso en de opgeklopte crème fraîchetoe.* Gebruik van alcohol kan schadelijk zijn voorde gezondheid.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Krups F968 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Espresso apparaat Krups
Handleiding Espresso apparaat
Nieuwste handleidingen voor Espresso apparaat