Krups Automatic EA8442 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Krups Automatic EA8442 (27 pagina’s), behorend tot de categorie Espresso apparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Krups Automatic EA8442 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Krups |
| Categorie: | Espresso apparaat |
| Model: | Automatic EA8442 |
Handleiding Krups Automatic EA8442 – volledige tekst
77NLGeachte klant,We feliciteren u voor de aankoop van uw Espresso Automatix Serie EA84XX. Uw apparaatbiedt u de mogelijkheid om volledig automatisch zeer gevarieerde dranken te bereiden:espresso's, koffies of ristretto's. U kunt er ook dranken op basis van melk mee maken zoalseen cappuccino. Het toestel werd zo ontworpen dat u thuis kunt genieten van dezelfdekwaliteit als in een restaurant, ongeacht het ogenblik van de dag of de week waarop u hetbereidt. U zult zowel de kwaliteit van het resultaat in kopjes op prijs stellen als het grotegebruiksgemak. U kunt het volume, de intensiteit en de temperatuur van uw drankjesaanpassen.
Dankzij zijn Compact Thermoblock System met geïntegreerde percolatorruimte, de pompvan 15 bar en dankzij het feit dat het toestel werkt met verse koffiebonen die net voor hetfilteren worden gemalen, stelt uw apparaat u in staat om ristretto's, espresso's en koffieste bereiden die warm zijn vanaf het eerste kopje met een maximum aan aroma's en bedektmet een bruine, zeemkleurige crèmekleur. Dankzij de warm waterfunctie kunt u theeën en andere instantdranken bereiden. Om uit de drank al zijn smaak te persen wordt de espresso, zoals traditioneel de gewoonteis, geserveerd in kleine, porseleinen brede kopjes. Om een espresso te bekomen aan eenoptimale temperatuur en met een compacte crème raden we u aan uw kopjes op voorhandop te warmen. U heeft waarschijnlijk meerdere pogingen nodig om de koffiebonen te vinden die u het besteliggen.
Door de mengeling en/of de branding te wijzigen, zult u erin slagen een ideaalresultaat te bekomen. De espressokoffie is rijker in aroma dan een klassieke filterkoffie. Ondanks zijn meeruitgesproken smaak die duidelijk aanwezig is in de mond en langer blijft hangen, bevatespresso minder cafeïne dan filterkoffie (ongeveer 60 tot 80 mg per kopje in vergelijkingmet 80 tot 100 mg per kopje) omdat de duur van het percolatorproces korter is.
De kwaliteit van het water dat gebruikt wordt is ook een bepalende factor voor de kwaliteitvan het eindresultaat in het kopje. U gebruikt het best koud water dat net uit de kraan isgekomen (zodat het niet te lang in contact is geweest met de lucht), zonder chloorgeur. Het gekleurde, ergonomische en comfortabele aanraakscherm maakt de bedieningmakkelijker. Het leidt u door alle fasen, van de bereiding van uw drank tot het onderhoud. We wensen u veel plezier met uw Krups-machine. Het Krups-teamIFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page77.
78Om uw machine beter te gebruiken en een kwaliteitsvolle koffie te bekomen, raden we uhet volgende aan:• De kwaliteit van het water heeft een grote invloed op de kwaliteit van de aroma's. De kalk ende chloor kunnen de smaak van uw koffie aantasten. We raden u aan gebruik te maken vaneen Claris Aqua Filter System-patroon of van water met een laag mineraalgehalte om allearoma's van uw koffie te bewaren. • Voor de bereiding van ristretto, espresso en koffierecepten raden we aan om porseleinenespressokopjes te gebruiken die u op voorhand opwarmt (door ze onder warm water tehouden bijvoorbeeld) en waarvan de grootte overeenkomt met de gewenste hoeveelheid. Voor uw recepten voor cappuccino, caffè latte en warme melk, raden we u aan kopjes in dikglas te gebruiken, voor een lekker resultaat. • De gebrande koffiebonen kunnen hun aroma verliezen als ze niet beschermd worden.
Weraden aan om de hoeveelheid bonen te gebruiken die overeenkomt met uw consumptie voorde volgende 4-5 dagen. De kwaliteit van de koffiebonen varieert en de smaak ervan issubjectief, maar toch raden we u aan om eerder arabica dan robusta te gebruiken. U heeftwaarschijnlijk meerdere pogingen nodig om de koffiebonen te vinden die u het beste liggen. We raden u aan oliehoudende en gekaramelliseerde bonen te vermijden omdat deze hetapparaat kunnen beschadigen. • De kwaliteit en de fijnheid van de gemalen bonen heeft een invloed op de sterkte van dearoma's en de kwaliteit van de crème. Hoe fijner de boon wordt gemalen, hoe romiger decrème zal zijn. Het malen moet worden aangepast aan de gewenste drank: fijn voor deristretto en de espresso, dikker voor de koffie. • U kunt gepasteuriseerde, UHT, magere, halfvolle of volle melk gebruiken die uit de koelkastkomt (7°C).
De duur van de garantie van dit toestel bedraagt 2 jaar en/of 6. 000 cycli met een maximumvan 3. 000 cycli per jaar. Raadpleeg het garantiedocument voor meer informatie over de overigegarantievoorwaarden in uw land. Dit product is ontworpen om alleen gebruikt te worden thuis en is niet bedoeld voorprofessioneel of commercieel gebruik. Elk ander gebruik maakt de garantie ongeldig. De garantie dekt niet de schade en slechte werking die het gevolg is van een verkeerdgebruik, van reparaties die door niet-bevoegde personen worden uitgevoerd of de niet-naleving van de gebruiksaanwijzing. De garantie wordt niet verzekerd als alle bedieningen ofonderhoudsinstructies niet gerespecteerde worden of als er schoonmaak- of ontkalkingsproductenworden gebruikt die niet voldoen aan de authentieke specificaties van KRUPS.
De garantie isniet van toepassing als het filterpatroon Claris Aqua Filter System niet wordt gebruikt zoalsvoorgeschreven door KRUPS. De normale slijtage van de onderdelen (maalelementen, kleppen,pakkingen) wordt niet gedekt door de garantie en evenmin de schade die wordt veroorzaaktdoor externe voorwerpen in de koffiemolen (bijvoorbeeld: hout, stenen, plastic, onderde-len,. ). Opgelet: Gebruik met deze machine alleen Krups-accessoires om de fabrikantgarantiete bewaren. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page78.
79NLBELANGRIJKE INFORMATIE OVER HET PRODUCT EN GEBRUIKSAANWIJZING 80Symbolengids van de gebruiksaanwijzing. 80Veiligheidsvoorschriften. 80Conform gebruik. 82Bij uw apparaat meegeleverde producten. 82Fabriekscontrole. 82BESCHRIJVING VAN HET APPARAAT 83 OVERZICHT 84Voorstelling verschillende symbolen. 84AANSCHAKELEN 84INSTALLATIE VAN HET APPARAAT 84Initiële instelling. 84Installatie van de filter. 86Voorbereiding van het apparaat. 86BEREIDING VAN DRANKEN 87Informatie over de recepten. 87Voorbereiding van de molen. 87Bereiding van koffiedranken op basis van koffiebonen. 88Bereiding van andere dranken: recepten op basis van melk. 89Warm water. 90ANDERE FUNCTIES: Prog-toets 91Instellingen. 91Onderhoud. 92Info. 92ALGEMEEN ONDERHOUD 93Leegmaken van de koffiebezinkselcollector, van de koffielade en van het druppelbakje. 93Spoelen van het buizenstelsel.
80In deze handleiding vindt u alle belangrijke informatie betreffende het aanschakelen, het gebruiken het onderhoud van uw automatisch koffiezetapparaat/espressotoestel. In de gebruiksaanwijzing zijn ook belangrijke veiligheidsvoorschriften opgenomen. Lees voor het eerste gebruik van het apparaat de gebruiksaanwijzing aandachtig door enbewaar deze: gebruik dat niet in overeenstemming is met de gebruiksaanwijzing ontslaat Krupsvan elke aansprakelijkheid. Symbolengids van de gebruiksaanwijzingSymbolen en bijhorende woorden die worden gebruikt in deze gebruiksaanwijzing. Gevaar: Waarschuwing voor ernstige of dodelijke lichamelijk letsels. Het bliksemsymboolwaarschuwt tegen gevaren die te maken hebben met elektriciteit. Opgelet: Waarschuwing voor een eventueel slechte werking, schade of vernieling van hetapparaat. Belangrijk: Algemene of belangrijke opmerking voor de werking van het apparaat.
VeiligheidsvoorschriftenBelangrijk: Deze veiligheidsvoorschriften zijn bedoeld om u, derden en het apparaat tebeschermen. Ze moeten dan ook strikt worden nageleefd. GebruiksvoorwaardenDompel het apparaat niet onder in een vloeistof. Dompel de kabel of de stekker niet onder inwater of een andere vloeistof. Elk contact van de geleidende onderdelen van het apparaat metvocht of met water kan dodelijke letsels veroorzaken als gevolg van de aanwezigheid vanelektriciteit. Dit apparaat dient alleen binnenshuis en in droge ruimten te worden gebruikt. Als de omgevingstemperatuur van de lucht verschuift van koud naar warm, wacht dan enkeleuren voordat u het apparaat aanschakelt zodat het niet beschadigd wordt door condenswater. Zorg ervoor dat u het apparaat niet in het directe zonlicht plaatst of op een plaats waar hetblootgesteld wordt aan warmte, koude, vorst of vochtigheid.
Plaats het apparaat niet op een warm oppervlak zoals een warme plaat of in de buurt van eenopen vlam om elk risico op een brand of andere schade te voorkomen. Houd het apparaat buiten het bereik van kinderen.
Dit apparaat is niet bedoeld om zonder hulp of toezicht gebruikt te worden door kinderen ofandere personen, indien hun fysieke, zintuiglijke of mentale vermogen hen niet in staat stellendit apparaat op een veilige wijze te gebruiken, tenzij zij van tevoren instructies hebbenontvangen betreffende het gebruik van het apparaat door een verantwoordelijk persoon. Houd toezicht op kinderen zodat zij niet met het apparaat kunnen spelen. Indien u één van de producten die bij het toestel worden meegeleverd inslikt, neem danonmiddellijk contact op met uw dokter en/of het antigifcentrum. BELANGRIJKE INFORMATIE OVER HET PRODUCT EN GEBRUIKSAANWIJZING. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page80.
81NLElektrische voedingGevaar: De niet-naleving van deze veiligheidsvoorschriften kan dodelijke letsels ve-roorzaken die te maken hebben met de aanwezigheid van elektriciteit. Controleer of de spanning, aangegeven op de kenplaat van het apparaat, overeenkomt metdie van uw elektrische installatie. Sluit het apparaat alleen aan op een stopcontact metaardverbinding. Zorg ervoor dat de stekker makkelijk toegankelijk is om de stekker snel te kunnen uittrekkenin het geval van een slechte werking of tijdens een onweer bijvoorbeeld. Voor de veiligheid van uw toestel dient u de stekker los te koppelen in het geval van eenonweer. Trek niet aan de voedingskabel om de stekker los te koppelen. Koppel de stekker onmiddellijk los als u eender welke anomalie vaststelt tijdens de werkingof als het filteren niet correct verloopt.
Koppel het apparaat los zodra u het niet meer gebruikt gedurende een lange periode enwanneer u het schoonmaakt. Gebruik het apparaat niet als de voedingskabel of het apparaat zelf beschadigd is. Als devoedingskabel of de stekker beschadigd is, dient u de voedingskabel te latenvervangen door een door KRUPS erkend centrum. Laat de voedingskabel nooit over de rand van een tafel of een werkoppervlak hangen. Plaatsuw hand of de voedingskabel nooit op de warme onderdelen van het apparaat. We raden het gebruik van meervoudige stekkerdozen of verlengdraden af. Elkeaansluitingsfout maakt de garantie ongeldig. ApparaatBehalve het schoonmaken en het ontkalken volgens de stappen die in degebruiksaanwijzing van het apparaat staan vermeld, dient elke interventie aan het apparaatuitgevoerd worden door een door KRUPS erkend centrum.
Voor uw eigen veiligheid, dient u uitsluitend gebruik te maken van door KRUPS erkendeaccessoires en verbruiksartikelen die optimaal afgestemd zijn op uw apparaat. Koppel het apparaat los wanneer u de ruimte of het huis verlaat gedurende een langeperiode. Open het apparaat nooit. Opgelet, levensgevaar omwille van de elektrische stroom.
Als eenonbevoegde persoon het apparaat opent, wordt de garantie ongeldig. Gebruik het apparaatniet als het niet correct functioneert of als het schade heeft opgelopen. In dat geval radenwe aan het apparaat te laten nakijken door een door KRUPS erkend centrum (raadpleegde lijst in het boekje Dienstverlening KRUPS). Omwille van veiligheids- en homologeringsredenen is elke transformatie of wijziging vanhet apparaat die u op eigen houtje onderneemt, verboden omdat alleen de apparaten diegetest zijn gehomologeerd worden en de fabrikant in het geval van schade elkeaansprakelijkheid weigert. Wanneer u stoom maakt bij het bereiden van een cappuccino, warme melk of warm waterdient u ervoor te zorgen dat u om veiligheidsredenen niet uw handen op de uitgang van hetstoompijpje plaatst. Het stoompijpje kan warm zijn, zorg er dan ook voor dat u het niet aanraakt tijdens ofmeteen na het maken van stoom.
82Gebruik en onderhoudIn het geval van een slechte werking of als het apparaat in een slechte staat verkeert, kijk hetapparaat na en probeer het probleem op te lossen (raadpleeg p. 95: Problemen en oplossingen)of laat het toestel repareren als het slecht blijft functioneren. Raadpleeg steeds de instructies wanneer u het apparaat gaat ontkalken of schoonmaken. Koppel de stekker los voordat u het onderhoud start. Correct gebruikDit koffiezetapparaat/espressomachine Espresso Automatic Serie EA84XX dient alleen teworden gebruikt voor de bereiding van espresso, koffie, warm water of om melk op teschuimen. Dit apparaat is bedoeld om thuis of in gelijkaardige omgevingen (met een maximum van 4.
000cycli per jaar) gebruikt te worden zoals: - keukenhoekjes voorbehouden voor het personeel in winkels, kantoren of andereprofessionele omgevingen; - boerderijen; - het gebruik door klanten in hotels, motels en andere typische residentiële omgevingen; - omgevingen zoals gastverblijven. Dit koffiezetapparaat/espressomachine Espresso Automatic Serie EA84XX werd nietontworpen voor een commercieel of professioneel gebruik. Een ander gebruik dan datgene dateerder werd beschreven in deze handleiding komt niet overeen met de voorschriften en kanlichamelijke letsels en materiële schade veroorzaken alsook een slechte werking of de vernielingvan het apparaat. Bij uw apparaat meegeleverde productenControleer de producten die bij uw apparaat werden meegeleverd. Als er een onderdeelontbreekt, neem dan onmiddellijk contact op met onze helpdesk (raadpleeg p. 84: Initiëleinstellingen).
Geleverde onderdelen:- Espresso Automatic Serie EA84XX- 1 accessoire auto-cappuccino (beschikbaar in functie van het model)- 2 schoonmaaktabletjes- 1 zakje ontkalkingsproduct- Claris – Aqua Filter System-patroon met schroefaccessoire- 1 staafje om de hardheid van het water te bepalen- Gebruiksaanwijzing- Lijst met klantendienstverleningscentra van Krups- Garantiedocumenten- 1 voedingskabel- 1 schoonmaakkit voor stoompijpjeFabriekscontroleUw apparaat werd geverifieerd en getest voordat het de fabriek verliet. Ondanks alle aandachtdie we schenken aan het schoonmaken van het toestel, is het mogelijk dat u koffierestenterugvindt in de koffiemolen en/of druppels koffie op de rooster van het druppelbakje. Wedanken u voor uw begrip. We raden u eveneens aan om het apparaat één of twee maal tespoelen voordat u het voor de eerste keer gebruikt of nadat u het verschillende dagen nietheeft gebruikt.
83NLNadere gegevens over: Het druppelvlak: maakt het mogelijk om water of koffie dat uit het apparaat druppelt tijdens/ na de bereidingen op te vangen. het is belangrijk dat u dit druppelbakje altijd op zijn plaatslaat zitten. De koffielade: maakt het mogelijk om het teveel aan gemalen koffie op te vangen.Belangrijk: Lees deze gebruiksaanwijzing aandachtig en bewaar hem.
84Voorstelling verschillende symbolenGevaar: Sluit het apparaat aan op een stopcontact van 230V met aardverbinding. Als u ditniet doet loopt u het risico dat u een dodelijk oploopt als gevolg van deaanwezigheid van elektriciteit! Volg de veiligheidsvoorschriften op (Raadpleeg de sectie « Veiligheidsvoorschrif-ten »).Initiële instellingen Wanneer u het toestel voor de eerste keer gebruikt, wordt u gevraagd om allerlei instellingenuit te voeren. Volg de indicaties die op het scherm worden weergegeven. Hieronder vindt uenkele visuele herkenningstekens.Schakel het apparaat aan door op de toets On/Off (Q) te drukken. Volg de instructies die hetapparaat u geeft:U wordt op de eerste plaats gevraagd de volgende elementen in te stellen: TaalSelecteer een weergavetaal door op de pijlen te drukken tot de gewenstetaal verschijnt. Druk op OK om te valideren.
LandSelecteer uw land van verblijf door op de pijlen te drukken tot hetgewenste land verschijnt.Druk op OK om te valideren. Als uw land niet in de lijst staat, druk dan op +.OVERZICHTAANSCHAKELEN INSTALLATIEVAN HET APPARAAT Valideert een stap. Keert terug naar de vorige stap. Keert terug naar het hoofdmenu. Wijst op een waarschuwingsbericht. Onderbreekt de bereiding of actie diebezig isIFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page84
85NLHet toestel zal u ook vragen om de volgende parameters in te stellen:Nummer helpdesk van uw land van verblijfAls u het nummer van de helpdesk van uw land dat u in de lijst heeft aangeduid niet kent,kunt u het opzoeken op de webpagina die wordt weergegeven op het scherm. MeeteenheidU kunt de gewenste meeteenheid van het volume selecteren: oz of ml. Datum en uurOm het uur in te stellen, druk op het gewenste uurformaat (24 u of AM/PM). Auto onU kunt het uur programmeren waarop u uw apparaat elke dag automatisch wiltaanschakelen. Kies het uur waarop u het toestel automatisch wilt laten opstarten volgenshet uurformaat dat u eerder heeft geselecteerd. Auto offU kunt de tijdsduur kiezen waarna uw toestel automatisch uitschakelt: van 15 minuten tot2 uur, in schijven van 15 minuten.
Hardheid van het waterVU moet uw apparaat instellen in functie van de hardheid van uw water die wordt weergegevenmet een cijfer tussen 0 en 4. Nadere gegevens over de hardheid van water:Voordat u het toestel voor de eerste keer gaat gebruiken, dient u de hardheid van uw waterte bepalen om het apparaat te kunnen aanpassen aan de vastgestelde hardheid. U dientditzelfde te doen wanneer u uw apparaat gebruikt op een plaats waar de hardheid van hetwater verschillend is of als u een verandering in de hardheid van uw water waarneemt. Omde hardheid van het water te kennen, dient u het staafje te gebruiken dat bij uw apparaatwerd meegeleverd of neemt u contact op met uw watermaatschappij. U vindt het detail van de categorieën in de tabel hieronder:Vul een glas met water en dompel het staafje erin onder. Afb. 1Lees na 1 minuut het hardheidsniveau van het water af. Afb.
86Installatie van de filter Als u het apparaat voor de eerste keer aanschakelt, vraagt het toestel u of u de filter wenst teinstalleren. Als u dit wilt, druk dan op « JA » en volg de instructies op het scherm. Installatie van het patroon in het apparaat: Schroef het filterpatroon in de bodem van hetwaterreservoir met behulp van het accessoire dat met het patroon werd meegeleverd. Afb. 3Stel de maand in van de inschakeling van het patroon (positie 1 op de afbeelding, cijfer links inde opening) in door aan de grijze ring te draaien op het uiteinde bovenaan van de filter. De maandvan de vervanging van het patroon wordt aangeduid in positie 2 van de afbeelding. Afb. 4. Plaats een recipiënt van 0,6 l onder het stoompijpje. Afb. 5. Het toestel moet worden aangeschakeld, ongeacht of de filter is geïnstalleerd of niet. Ditbetekent dat de waterleidingen gevuld dienen te worden.
Hiervoor dient u de instructies tevolgen die weergegeven worden op het scherm. Het apparaat begint eerst met het opwarmenvan het buizenstelsel en vervolgens voert het een automatische test en spoeling uit. Het scherm geeft vervolgens het hoofdmenu weer met de dranken. Opgelet: Het is mogelijk dat er een straaltje water uit het stoompijpje komt bij het opwarmenin het begin. Let erop dat u zich niet verbrandt. Belangrijk: Als de initiële opstartcyclus onderbroken wordt voordat hij volledig werdbeëindigd, wordt u gevraagd om opnieuw bepaalde parameters in te voeren ofbepaalde instellingen te bevestigen. Voorbereiding van het apparaat Verwijder waterreservoir en vul het met water. Afb. 6. Doe het opnieuw dicht door het deksel op het reservoir te plaatsen. Afb. 7. Op het deksel van het reservoir voor de koffiebonen en giet de koffiebonen erin (250 gr max). Afb. 8.
Opgelet: We raden af om oliehoudende, gekaramelliseerde of gearomatiseerde koffiebonente gebruiken in dit apparaat. Dit soort koffiebonen, alsook bepaalde zeer dikkebonen, kunnen het apparaat beschadigen. Opgelet: Zorg ervoor dat er geen vreemde substanties zoals kleine steentjes die zich tussende koffiebonen bevinden in het reservoir binnendringen. Elk beschadiging die hetgevolg is van vreemde substanties die in het koffiereservoir binnengedrongen zijn,wordt niet gedekt door de garantie. Giet geen water in het reservoir voor dekoffiebonen. Om te voorkomen dat er gebruikt water op uw werktafel terechtkomt of u zich aandit water gaat verbranden, vergeet niet om het druppelbakje te plaatsen. Zorg ervoordat het waterreservoir schoon is. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page86.
87NLInformatie over de recepten In functie van de gekozen recepten, regelt uw Espresso Automatic EA84XX automatischde hoeveelheid gemalen koffie.Tabel met dranken en parameters die de gebruiker kan wijzigen.Voorbereiding van de molen U kunt de sterkte van uw koffie aanpassen door de fijnheid van de gemalen koffiebonen inte stellen. Over het algemeen, hoe fijner de koffie wordt gemalen, hoe sterker en romigerde koffie is, maar dit hangt af van het soort koffie dat wordt gebruikt.Regel de fijnheidsgraad van het malen door aan de knop ‘Instelling van de fijnheidsgraadvan het malen’ (L) te draaien in het reservoir voor de koffiebonen. We raden aan dit te regelentijdens het malen zelf, stap voor stap.
88Bereiding van koffiedranken op basis van koffiebonen Opgelet: Uw apparaat is exclusief ontworpen om koffiebonen te gebruiken. Wanneer u uweerste koffie maakt, nadat u een lange periode bent weggeweest of nadat u hetapparaat heeft schoongemaakt of ontkalkt, komt er een beetje stoom en warmwater uit de koffie- of stoompijpjes (automatisch). Als de koffiepijpjes te hoogstaan ten opzichte van de grootte van uw kopjes, bestaat het risico dat de koffiegaat spatten o dat u zich kunt verbranden.
Dit hoofdstuk heeft de bedoeling om dewerking van het apparaat en al zijn functies uit te leggen aan de hand van het voor-beeld van de Espresso.Druk op de knop «Espresso».Als het apparaat detecteert dat er te weinig water aanwezig is voor hetrecept in kwestie, vraagt het u om het reservoir te vullen.Plaats het of de kopje(s) onder de koffiepijpjes.U kunt het koffiepijpje lager of hoger plaatsen in functie van de groottevan uw kopje(s). Afb. 10.Mogelijke instellingenUw toestel biedt u de mogelijkheid één of twee kopjes te bereiden.Keuze van de koffiesterkte: hoe meer koffiebonen er geselecteerdworden, hoe pittiger uw koffie wordt. U kunt de sterkte wijzigen door detoetsen –en +te gebruiken links en rechts van de symbolen.
Druk op detoets « OK » van het aanraakscherm om met de bereiding te beginnen.Bereiding van een espressoHet apparaat begint de koffiebonen te malen, de gemalen koffie samente persen en tenslotte te filteren.U kunt het volume van de koffie die wordt bereid regelen aan de handvan de toetsen -en +.U kunt de bereiding op elk ogenblik stopzetten door op «STOP» tedrukken. Opgelet, als u op stop drukt wordt het apparaat gereset wat tot30 seconden kan duren. Dit is normaal.Als een cyclus onderbroken wordt beëindigt deze niet onmiddellijk, maarwerkt het apparaat zijn cyclus af maar het bereidingsproces wordt welafgebroken.!IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page88
89NLBereiding van andere dranken: recepten op basis van melk Deze recepten worden uitgevoerd aan de hand van het stoompijpje. U dient dan ook na tegaan of dit pijpje goed vergrendeld zit door het volledig naar rechts te draaien. De stoom helpt de melk om te vormen tot schuim. Aangezien de stoomproductie een hogetemperatuur vergt, past het apparaat een fase van bijkomende opwarming toe. Wanneer het scherm het menu weergeeft voor de selectie van de dranken, druk op de toets“stoom”. Een scherm wijst u erop wanneer het apparaat aan het opwarmen is en vervolgensverschijnt er een bericht dat u vraagt om een recipiënt onder het stoompijpje te plaatsen. U kunt beginnen met de stoomproductie door op de toets « OK » te drukken. MELKSCHUIMBelangrijk: We raden u aan om gepasteuriseerde of UHT-melk te gebruiken die u net heeftopengedaan. Rauwe melk geeft geen optimaal resultaat.
Nadat u destoomfuncties heet gebruikt, is het mogelijk dat het pijpje warm is. We radenu dan ook aan om enkele ogenblikken te wachten voordat u eraan komt. Verifieer of het stoompijpje goed op zijn plaats zit. Afb. 11. Giet de melk in uw melkkan. Vul de melkkan maar voor de helft. Plaats het stoompijpje inde melk. Afb. 12. Druk op de toets stoom en volg de instructies op het scherm. Voor een goed resultaat:Fase 1 : Houd de melkkan vast en plaats het stoompijpje ondertussen ongeveer 2 cm inde melk en wacht tot het schuimen begint. Fase 2 : Verhoog het recipiënt lichtjes (ongeveer 1 cm). Dompel het metalen pijpje nietvolledig onder. Fase 3 : Laat het recipiënt geleidelijk aan weer zakken in functie van hoe deschuimproductie vordert. Opgelet: Attention à ne pas immerger complètement le tube métallique.
Belangrijk: Om de stoomfunctie te onderbreken, is het voldoende om op eender welketoets te drukken. De maximum duur van de stoomproductie per cyclus wordtbeperkt tot 2 minuten. Opgelet, de cyclus wordt niet onmiddellijk beëindigd. Als het pijpje warm is, raak dan alleen het plastic gedeelte aan.
Afb. 13. Opgelet: Zorg ervoor dat u het metaal van het pijpje niet aanraakt tijdens het gebruik omdat u dan het risico loopt u te verbranden. Raak het pijpje aan met behulp vanhet hiervoor bedoelde plastic accessoire in uw Welcome pack. Om elke mogelijk melkspoor uit het stoompijpje te verwijderen, plaats een recipiënt onderhet pijpje en druk op de toets “warm water” gedurende enkele seconden. Het stoompijpje kan worden gedemonteerd om een grondige schoonmaak mogelijk temaken. Afb. 14. Was het met water en een beetje niet-schurend afwasproduct met behulp van een borsteltje. Spoel het en droog het af. Afb. 15. Voordat u het weer op zijn plaats zet, dient u ervoor te zorgen dat alle luchtingangen niet zijnverstopt door melkresten. Maak de buisjes weer vrij met behulp van de meegeleverde naaldindien nodig. Afb. 16. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page89.
90AUTO CAPPUCCINO (beschikbaar in functie van het model)Dit auto-cappuccino-accessoire vergemakkelijkt de bereiding van een cappuccino of een caffèlatte. Belangrijk: We raden u aan om gepasteuriseerde of UHT-melk te gebruiken die u net heeftopengedaan. Rauwe melk geeft geen optimaal resultaat. Voorbereiding van het apparaat:Sluit de zuigkoker voor de melk aan op het auto-cappuccino-accessoire, aan de nietafgeschuinde kant. Plaats het accessoire op het stoompijpje. Plaats het schuine uiteinde van de zuigpijp voor de melk in een recipiënt dat gevuld is metmelk. Afb. 17. Plaats een kopje onder het auto-cappuccino-accessoire. Belangrijk: Het pijpje mag niet gebogen zijn. Bereiding van recept fase 1:Selecteer de positie cappuccino ( ) of caffè latte ( ) op het auto-cappuccinopijpje. Druk op « stoom » om met het voorverwarmen te beginnen.
Mogelijke instellingenU kunt de stoomtijd wijzigen door de toetsen – en + te gebruiken links enrechts van de symbolen. Druk op de toets « OK » van het aanraakscherm om met de bereiding te beginnen. Belangrijk: Om de stoomfunctie te onderbreken, is het voldoende om op eender welke toetste drukken. De maximum duur van de stoomproductie per cyclus wordt beperkttot 2 minuten. Opgelet, de cyclus wordt niet onmiddellijk beëindigd. Bereiding van recept fase 2:Plaats uw kopje onder de koffiebuisjes en lanceer een cyclus koffie / espresso Afb. 18 (Ziehoofdstuk: Bereiding van koffiedranken op basis van koffiebonen). Afspoelen van het accessoire:Om ervoor te zorgen dat het accessoire goed werkt, dient u het af te spoelen met water na elkgebruik. Uw apparaat zal u niet vragen om dit te doen. Laat een stoomcyclus werken met eenrecipiënt vol water om de binnenkant van het buizenstelsel schoon te maken.
Onderhoud en schoonmaak:Demonteer het accessoire en maak de onderdelen schoon met behulp van een klein borsteltje en,indien nodig, met een beetje afwasmiddel. Afb. 20. Indien nodig, ontstop het kleine gaatje (omcirkeld op de afbeelding) met de schoonmaaknaald. (bij uw apparaat meegeleverd). Warm water Ga na of het stoompijpje goed vastgeschroefd zit op zijn opzetstuk. Wanneer het scherm het menu weergeeft voor de selectie van de dranken, druk op “WARMWATER”. Er verschijnt een bericht dat u aanraadt om een recipiënt te plaatsen onder het. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page90.
91NLstoompijpje en kies het volume.U kunt de productie van warm water beginnen door op “OK” te drukken.Belangrijk: Om de functie warm water te onderbreken, is het voldoende om op eenderwelke toets te drukken. Als het pijpje verstopt zit, ontstop het dan met demeegeleverde naald. De toegang tot het menu van de andere functies van het apparaat gebeurt aan de handvan de Prog-toets.Instellingen Het menu « Instellingen » biedt u de mogelijkheid om de wijzigingen uit te voeren die uwenst voor een optimaal gebruiksgemak en aangepast aan uw voorkeuren. We bieden uhier de belangrijkste beschikbare instellingen aan.
ANDERE FUNCTIES: Prog-toetsDatum De instelling van de datum is noodzakelijk met name in het gevalvan het gebruik van een antikalkpatroon.Uur U kunt een weergave van 12 of 24 uur selecteren.Taal U kunt de taal van uw keuze selecteren uit de aangeboden talen.Land U kunt uw land van verblijf selecteren.Meeteenheid U kunt de meeteenheid kiezen tussen ml en oz.Helderheid van hetscherm U kunt het contrast van het scherm instellen naar keuze.Temperatuur koffie U kunt de temperatuur van uw koffierecepten op drie niveaus ins-tellen.Hardheid van hetwater U kunt de hardheid van het water instellen tussen 0 en 4.
Ziehoofdstuk “Graad van hardheid van het water”Auto on U kunt automatisch het apparaat op een geprogrammeerd uurlaten beginnen met opwarmen.Auto off U kunt de tijdsduur kiezen waarna uw toestel automatisch uit-schakelt.Van 15 minuten tot 2 uur, in schijven van 15 minuten.!IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page91
92Onderhoud Al deze opties bieden u de mogelijkheid om de geselecteerde programma's te lanceren. U dienttenslotte de instructies op het scherm te volgen.Om het menu onderhoud te verlaten, druk op .Info Het menu « Info » biedt u de mogelijkheid om bepaalde informatie te raadplegen over hetgebruik en bepaalde fases in de levensduur van uw apparaat. Het biedt ook nadere gegevensover het onderhoud van het toestel.
We bieden u hier de belangrijkste beschikbare informatieaan.Afspoelen U gaat naar afspoelen.Schoonmaken U gaat naar schoonmaken.OntkalkingU gaat naar ontkalking.Pas wanneer het aantal recepten bereikt wordt, wordt deze functiegeactiveerd.Filter U gaat naar de modus filter.Datum eerste inschakeling Geeft de datum weer van de eerste inschakeling.Bereide dranken Geeft het totaal aantal koffie-, warm water- en stoomcycli weer diehet apparaat heeft uitgevoerd.Schoonmaak koffiecircuit Duidt aan dat het zal moet worden uitgevoerd na x aantal cycli.Ontkalking Duidt aan dat het zal moet worden uitgevoerd na x aantal cycli.Filter Duidt aan dat het binnen x dagen of x liter zal moeten worden ver-vangenIFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page92
93NLLeegmaken van de koffiebezinkselcollector, van de koffieladeen van het druppelbakje Het druppelbakje vangt gebruikt water op en de koffiebezinkselcollector ontvangt degebruikte gemalen koffie. In de koffielade kunt u eventueel koffiebezinksel doen verwijderen bovenop depercolatorruimte. Als het bericht « Maak de 2 bakjes leeg » verschijnt, verwijder hetdruppelbakje, maak het leeg en maak het schoon. 1. Verwijder de koffiebezinkselcollector, maak hem leeg en maakhet schoon. Afb. 21. 2. Verwijder de koffielade. Afb. 21. Maak het schoon onder het water en droog het goed af voordat u hetopnieuw op zijn plaats zet. Afb. 22. Plaats de koffielade eerste op zijn plaats en vervolgens de koffiebe-zinkselcollector. Afb. 23. Het druppelbakje is uitgerust met een vlotter die u op elk ogenblikaangeeft wanneer u hem dient leeg te maken. Afb. 24. Afspoelen van de circuits.
U kunt op elk ogenblik afspoelen door te drukken op Prog en daarna op onderhoud. Infunctie van de types bereide recepten kan het apparaat een automatische spoelinguitvoeren wanneer het wordt uitgeschakeld. Opgelet: Na deze afspoeloperatie, stroomt er warm water uit het koffiepijpje. Zorg ervoordat de drip tray steeds op dezelfde plaats staat wanneer het apparaat nietwordt gebruikt. Let erop dat u zich niet verbrandt. De cyclus duurt slechtsenkele seconden en wordt automatisch beëindigd. Automatische schoonmaakprogramma's van de machine Automatisch schoonmaakprogramma van het koffiecircuitAutomatisch schoonmaakprogramma van het koffiecircuitWanneer u een schoonmaakprogramma dient uit te voeren duidt het apparaat u hierop. Deze schoonmaak moet ongeveer om de 360 bereidingen plaatsvinden.
Om dit schoonmaakprogramma uit te voeren, heeft u een recipiënt nodig dat minstens 0,6l bevat en dat onder de koffiepijpjes moet worden geplaatst en een schoonmaaktablet vanKRUPS (XS3000). Volg de instructies op het scherm. U kunt ook een schoonmaakprogramma lanceren viahet menu onderhoud.
Belangrijk: U bent niet verplicht om het schoonmaakprogramma onmiddellijk uit tevoeren wanneer het apparaat dit vraagt maar u moet het wel in een redelijksnel tijdsbestek doen. Zolang de schoonmaak niet wordt uitgevoerd, blijfthet bericht weergegeven tot deze handeling plaatsvindt. U dient alleende schoonmaaktabletjes van KRUPS (XS 3000) te gebruiken want de garantiedekt geen materiële schade die het gevolg is van het gebruik van tabletjesvan een ander merk. U kunt de schoonmaaktabletjes kopen in uwklantendienstverleningscentra van KRUPS. ALGEMEEN ONDERHOUD. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page93.
94Opgelet: Om de garantievoorwaarden te respecteren dient u de schoonmaakcyclus van uwapparaat uit te voeren. Het automatische schoonmaakprogramma omvat 2 fasen: een schoonmaakcyclus en eenspoelcyclus en duurt ongeveer 13 minuten. Belangrijk: Als u uw apparaat loskoppelt tijdens het schoonmaken of in het geval van eenelektrische storing, wordt het schoonmaakprogramma na het incident hernomenvanaf de fase waarin het zich bevond op het ogenblik dat de storing zich voor-deed. In dit geval is het niet mogelijk om de handeling verder uit te stellen. Dewaterleidingen moeten gespoeld worden. Het is mogelijk dat er in dat geval eennieuw tabletje nodig is. U dient het schoonmaakprogramma volledig uit te voerenzodat elk spoor van het voor de gezondheid schadelijke ontkalkingsproductverwijderd wordt. Plaats uw handen niet onder de koffiepijpjes tijdens deze cyclus.
Automatisch ontkalkingsprogramma van het stoomcircuitOpgelet: Als uw apparaat uitgerust is met ons Claris - Aqua Filter System-patroon F088zorg ervoor dat uw dit patroon wegneemt voordat u met het ontkalken begint. Wanneer u een ontkalkingsprogramma dient uit te voeren duidt het apparaat u hierop. Defrequentie waarmee dit programma moet worden uitgevoerd hangt af van de kwaliteit van hetgebruikte water en van of een u al dan niet een Claris Aqua Filter System-filter gebruikt (hoemeer kalk het water bevat, hoe vaker het apparaat moet worden ontkalkt). Belangrijk: U bent niet verplicht om dit programma onmiddellijk uit te voeren wanneer hetapparaat dit vraagt maar u moet het wel in een redelijk snel tijdsbestek doen. Zolang het ontkalkingproces niet wordt uitgevoerd, blijft het berichtweergegeven tot deze handeling plaatsvindt.
U dient alleen de ontkalkingszakjes van KRUPS F 054 te gebruiken want de garantie dekt geenmateriële schade die het gevolg is van het gebruik van andere producten. U kunt deontkalkingsproducten kopen in uw klantendienstverleningscentrum van KRUPS. Volg de instructies op het scherm.
U kunt ook een ontkalkingsprogramma lanceren via hetmenu onderhoud. Opgelet: Om de garantievoorwaarden te respecteren dient u de ontkalkingscyclus vanuw apparaat uit te voeren. Om het ontkalkingsprogramma uit te voeren, heeft u een recipiënt nodig dat minstens 0,6 l kanbevatten onder het stoompijpje alsook een ontkalkingszakje van KRUPS (40g) F 054. Het ontkalkingsprogramma omvat 3 fasen: een ontkalkingscyclus en twee spoelcycli. Hetprogramma duurt ongeveer 20 minuten. Opgelet: Tijdens het ontkalkingsprogramma van het apparaat of het schoonmaakpro-gramma van het koffiecircuit is het mogelijk dat er water spat. Plaats indiennodig een papieren doekje op het druppelbakje.
Belangrijk: Als er zich een onderbreking van de elektrische stroom voordoet of als u uw ap-paraat loskoppelt, wordt de cyclus opnieuw gelanceerd vanaf de fase waarin hijzich bevond op het ogenblik van het incident, zonder dat u de mogelijkheidkrijgt om deze handeling verder uit te stellen. U dient deze cyclus volledig uit tevoeren zodat elk spoor van het voor de gezondheid schadelijke ontkalkingspro-duct verwijderd wordt. Zorg ervoor dat u uw werktafel goed beschermt tijdensde ontkalkingscycli, vooral als die gemaakt is van marmer, steen of hout. IFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page94.
Als ondanks alles het probleem blijft bes-taan, neem dan contact op met onze helpdesk (raadpleeg Hoofdstuk Initiële Instellingen).PROBLEEM OPLOSSINGHet apparaat heeft eenpanne, de software is ge-blokkeerd of uw toestelwerkt niet goed.Schakel het apparaat uit en koppel het los, verwijder hetfilterpatroon en wacht gedurende 20 seconden en starthet apparaat opnieuw op.Het apparaat schakeltniet aan nadat u op detoets Aan/Uit heeft gedrukt.Verifieer de zekeringen van uw elektrische installatie.Controleer of de 2 stekkers van de kabel correct aanges-loten zijn op uw toestel en in het stopcontact.Ga na of het stopcontact van uw elektrisch netwerk nietdefect is.Laat het apparaat nakijken door een gekwalificeerde tech-nicus.De espresso of de koffieis niet warm genoeg.Verhoog de temperatuur van uw koffie in het menu Instel-lingen.Warm het kopje op door het onder warm water te houdenvoordat u met de bereiding begint.De koffie is te helder ofniet pittig genoeg.Vermijd het gebruik van oliehoudende, gekaramelliseerdeof gearomatiseerde koffie.Ga na of het reservoir voor koffiebonen koffie bevat en datdeze bonen correct naar zakken.
Verlaag het volume van de bereiding en verhoog desterkte van de bereiding.Draai de instelknop voor het fijnmalen naar links om eenfijnere maling te verkrijgen.Voer uw bereiding uit in twee cycli door de functie 2kopjes te gebruiken.De koffie stroomt tetraag.Draai de knop voor het fijnmalen naar rechts om een gro-vere maling te verkrijgen (kan afhangen van het soort kof-fie dat wordt gebruikt).Voer één of meerdere afspoelcycli uit. Lanceer eenschoonmaakcyclus voor het apparaat (cf p. 93).Vervang het Claris Aqua Filter System-patroon (volgens deinstallatieprocedure).PROBLEMEN EN OPLOSSINGENIFU_KR_FALCON_EA84XX_EA84 15/03/12 15:00 Page95
96PROBLEEM OPLOSSINGDe koffie is niet romiggenoeg. Draai de knop voor het fijnmalen naar links om een fijnere ma-ling te verkrijgen (kan afhangen van het soort koffie dat wordtgebruikt). Voer één of meerdere afspoelcycli uit. Lanceer een schoon-maakcyclus voor het apparaat. (cf p. 93)Vervang het Claris Aqua Filter System-patroon (volgens deinstallatieprocedure). Het apparaat levert geenkoffie. Tijdens de bereiding werd er een incident gedetecteerd. Het apparaat wordt automatisch heropgestart en is klaar vooreen nieuwe cyclus. U heeft gemalen koffiegebruikt in de plaats vankoffiebonen. Zuig met behulp van uw zuigtoestel de koffie op die zich inhet reservoir voor koffiebonen bevindt. De molen maakt een abnormaal geluid. Er bevindt zich een vreemde substantie in de molen.
Ga na of u de vreemde substantie in de eerste plaats met be-hulp van uw zuigtoestel kunt verwijderen of anders met eenander voorwerp. Koppel het apparaat los van het elektrischnetwerk voordat u er begint aan te werken. U kunt moeilijk draaienaan de knop voor hetinstellen van het fijnmalen. Wijzig de instelling van de molen alleen wanneer hij in werkingis. Er bevindt zich een vreemde substantie in de molen. Ga na of u de vreemde substantie in de eerste plaats met be-hulp van uw zuigtoestel kunt verwijderen of anders met eenander voorwerp. Koppel het apparaat los van het elektrischnetwerk voordat u er begint aan te werken. Er komt abnormaal veelwater of stoom uit hetstoompijpje. Wanneer het apparaat veelvuldig wordt gebruikt, kunnen erenkele druppels in het stroompijpje vallen. Er komt geen stoom uithet stoompijpje.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Krups Automatic EA8442 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Espresso apparaat Krups
Handleiding Espresso apparaat
Nieuwste handleidingen voor Espresso apparaat