Kern BFB 1T-4SAM Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Kern BFB 1T-4SAM (69 pagina’s), behorend tot de categorie Spiegelreflexcamera. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 9 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Kern BFB 1T-4SAM of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Kern |
| Categorie: | Spiegelreflexcamera |
| Model: | BFB 1T-4SAM |
Handleiding Kern BFB 1T-4SAM – volledige tekst
5 Foutmelding. 13 6. 6 Contactdoos. 13 6. 7 Bedrijf met accuvoeding (optie). 13 6. 8 Justeren. 14 6. 8. 1 Geijkte weegsystemen. 14 6. 8. 2 Niet voor ijking geschikte weegsystemen. 17 6. 9 Liniarisatie. 18 6. 9. 1 Geijkte weegsystemen. 19 6. 9. 2 Niet geijkte weegsystemen. 20 6. 10 IJking. 21 7 Bedrijf. 24 7. 1 Aanzetten. 24 7. 2 Uitzetten. 24 7. 3 Op nul zetten. 24 7. 4 Vereenvoudigd wegen. 24 7. 5 Weegeenheden omschakelen (enkel voor ijking niet geschikte systemen). 25.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 3 7. 6 Wegen met tarra. 26 7. 7 Wegen met een tolerantiebereik. 27 7. 7. 1 Tolerantiecontrole op doelgewicht. 28 7. 7. 2 De tolerantiecontrole op het doelaantal stuks. 30 7. 8 Manueel optellen. 32 7. 9 Automatisch optellen. 34 7. 10 Optellen. 35 7. 11 Dieren wegen. 36 7. 12 Toetsenbordblokkade. 37 7. 13 Verlichte achtergrond van de aanduiding. 37 7. 14 Functie van automatisch uitschakelen “AUTO OFF”. 38 8 Menu. 39 8. 1 Overzicht van het niet voor ijking geschikte weegsysteem (contacten [K1] van de printplaat zijn niet kortgesloten). 40 8. 2 Overzicht van het geijkte weegsysteem (de contacten [K1] van de printplaat met de jumper kortgesloten). 44 9 Onderhoud, behouden van werkprestatie, verwijderen. 48 9. 1 Reinigen. 48 9. 2 Onderhoud, behouden van werkprestatie. 48 9. 3 Verwijderen. 48 9. 4 Foutmeldingen. 48 10 Gegevensuitgave RS 232C. 50 10.
1 Technische gegevens. 50 10. 2 Printermodus / Voorbeelden van afdrukken (KERN YKB-01N). 51 10. 3 Uitgaveprotocol (ononderbroken gegevensuitdraai). 53 10. 4 Bevelen voor afstandsbediening. 53 10. 5 Functie in-/uitgang. 54 11 Hulp bij kleine storingen. 55 12 De afleeseenheid / de weegbrug installeren. 56 12. 1 Technische gegevens. 56 12. 2 De structuur van het weegsysteem. 56 12. 3 Aansluiting van het platform. 57 12. 4 Configuratie van de afleeseenheid. 58 12. 4. 1 Geijkte weegsystemen (contacten [K1] van de printplaat met jumper kortgesloten). 58 12. 4. 2 De niet voor ijking geschikte weegsystemen (contacten [K1] van de printplaat zijn niet kortgesloten). 64 13 Afmeting Tafelonderbouw / wandgreep. 68 14 Conformiteitverklaring / attest. 69.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7 2.1 Toetsenbordoverzicht Toets Functie • Aan-/uitzetten • Op nul zetten Navigatietoets • De ingevoerde gegevens bevestigen. • Tarreren Navigatietoets • Tijdens de numerieke invoer de waarde van het blinkende cijfer vergroten • In het menu naar voren scrollen • Aanduiding van het totaal Navigatietoets • Het cijfer rechts kiezen • De weegwaarde aan het somgeheugen toevoegen Navigatietoets • Het cijfer links kiezen • Weeggegevens door interface doorgeven C • Wissen • Omschakeling van de aanduiding “Bruto gewicht” “Netto gewicht” ESC • Terug naar het menu / weegmodus • Functie dieren wegen opvragen • Wegen met tolerantiebereik opvragen • Het optelgeheugen wissen
8 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 2.1.1 Numerieke invoer met de navigatietoetsen De toets drukken, de actuele instelling verschijnt. Het eerste cijfer blinkt en kan nu worden gewijzigd. Indien het eerste cijfer niet gewijzigd dient te worden de toets drukken — het tweede cijfer blinkt. Door de toets elke keer te drukken wordt de aanduiding op het volgende cijfer gewijzigd, na het laatste cijfer wordt weer het eerste cijfer aangeduid. Om het (blinkende) cijfer te wijzigen, dient de toets zo vaak te worden gedrukt totdat de gewenste waarde verschijnt. Vervolgens met de toets de volgende cijfers kiezen en met de toets wijzigen. Met de toets de gegevensinvoer afronden.
10 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 3 Basisopmerkingen (algemene informatie) 3. 1 Gebruik volgens bestemming De door u aangekochte afleeseenheid in verbinding met het weegschaalplateau dient ter bepaling van het gewicht (de weegwaarde) van het gewogen materiaal. Hij is voorzien als een “niet-zelfstandige weegschaal” d. w. z. het gewogen materiaal dient met de hand voorzichtig te worden geplaatst in het midden van het weegplateau. De weegwaarde kan na bereiken van een stabiele aanduidingwaarde worden afgelezen. 3. 2 Afwijkend gebruik De afleeseenheid niet voor dynamische wegingen gebruiken. Indien de hoeveelheid gewogen materiaal enigszins verminderd of vergroot wordt, kan het in de afleeseenheid geplaatste “compensatie en stabilisatie” mechanisme uitlezing van foutieve weegresultaten veroorzaken. (Voorbeeld: de vloeistof vloeit langzaam van de container uit die op de weegschaal is geplaatst.
) Het weegschaalplateau niet aan langdurige belasting blootstellen. Het kan beschadiging van het meetmechanisme veroorzaken. Stoten en overbelasting van het weegschaalplateau boven aangegeven maximale last (max. ), met bestaande tarravooraftrek, absoluut mijden. Het weegschaalplateau of de afleeseenheid kunnen daardoor beschadigd worden. De afleeseenheid nooit in ruimtes met explosiegevaar gebruiken. Serie-uitvoering is geen explosiebestendige uitvoering. Geen wijzigingen in de constructie van de afleeseenheid aanbrengen. Het kan tot foutieve weegresultaten, inbreuk op technische veiligheidsvoorwaarden als ook tot beschadiging van de afleeseenheid leiden. De afleeseenheid mag enkel conform beschreven richtlijnen worden gebruikt. Andere gebruiksbereiken / toepassingsgebieden vereisen schriftelijke toestemming van de firma KERN. 3.
3 Garantie De garantie vervalt ingeval van: • niet naleven van onze richtlijnen zoals in de gebruiksaanwijzing bepaald; • gebruik niet volgens beschreven toepassingen; • wijziging of opening van de apparatuur; • mechanische beschadiging of door werking van media, vloeistoffen, natuurlijk verbruik; • onjuiste plaatsing of onjuiste elektrische installatie; • overbelasting van het meetmechanisme.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 11 3.4 Toezicht over controlemiddelen In het kader van kwaliteitsverzekeringssysteem dienen regelmatig technische meeteigenschappen van de afleeseenheid en eventueel beschikbare controlegewichten te worden gecontroleerd. Daarvoor dient de bevoegde gebruiker een juist tijdsinterval als ook aard en omvang van dergelijke controle te bepalen. Informatie betreffende toezicht over controlemiddelen zoals afleesinrichtingen als ook over noodzakelijke controlegewichten zijn toegankelijk op de website van de firma KERN (www.kern-sohn.com). De controlegewichten en afleesinrichtingen kan men snel en goedkoop ijken in een kalibratielaboratorium van de firma KERN geaccrediteerd door DKD (Deutsche Kalibrierdienst) (terugzetten naar de norm geldende in bepaald land).
4 Veiligheid grondrichtlijnen 4.1 Richtlijnen van de gebruiksaanwijzing nakomen Vóór plaatsen en aanzetten van de weegschaal dient men de gebruiksaanwijzing nauwkeurig te lezen, ook indien u al ervaring met KERN weegschalen hebt. 4.2 Personeelscholing Het toestel mag enkel door geschoolde medewerkers worden bediend en onderhouden. 5 Vervoer en opslag 5.1 Controle bij ontvangst Onmiddellijk na ontvangst van het pakket controleren of er geen zichtbare beschadigingen aanwezig zijn, hetzelfde betreft het toestel na het uitpakken. 5.2 Verpakking / retourvervoer Alle delen van de originele verpakking dienen te worden behouden voor het geval van eventueel retourvervoer. Alleen originele verpakking bij retourvervoer gebruiken. Vóór versturen dienen alle aangesloten kabels en losse/bewegende onderdelen te worden afgekoppeld.
Indien aanwezig dient de vervoerbescherming opnieuw te worden aangebracht. Alle delen, bv. het glazen windscherm, het weegplateau, de netadapter, e.d. dienen voor uitglijden en beschadiging te worden beveiligd.
12 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 6 Uitpakken en plaatsen 6. 1 Plaats van installatie, gebruikslocatie De afleeseenheden zijn op dergelijke manier geconstrueerd dat er in normale gebruiksomstandigheden geloofwaardige weegresultaten worden bereikt. De keuze van juiste locatie van de afleeseenheid verzekert een precieze en snelle werking. Op de plaats van installatie dient men volgende regels op te volgen: • De afleeseenheid en het weegschaalplateau op een stabiele, vlakke grond plaatsen. • Extreme temperaturen als ook temperatuurverschillen bij bv. plaatsing bij verwarming of in plaatsen met directe werking van zonnestralen mijden. • De afleeseenheid en het weegschaalplateau tegen directe werking van tocht beveiligen die door open ramen en deuren wordt veroorzaakt. • Bij wegen stoten mijden. • De afleeseenheid en het weegschaalplateau tegen hoge luchtvochtigheid, dampen en stof beschermen.
• De afleeseenheid niet aan langdurige werking van grote vochtigheid blootleggen. Ongewenst dauwen (condensatie van luchtvocht op het toestel) kan voorkomen indien een koud toestel in een veel warmere ruimte wordt geplaatst. In dergelijk geval dient het van netwerk gescheiden toestel ca. 2-godzinnej uur acclimatisering aan de omgevingstemperatuur te ondergaan. • statische ladingen mijden die van het gewogen materiaal en van de weegschaalcontainer komen. In geval van elektromagnetische velden (bv. van mobiele telefoons of radioapparatuur), statische ladingen als ook instabiele elektrische voeding zijn grote onregelmatigheden in weergave mogelijk (foutief weegresultaat). Men dient in dat geval de weegschaal te verplaatsen of de storingsbron verwijderen. 6.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 13 6.4 Transportbeveiliging (voorbeeldtekening) Men dient te onthouden dat bij gebruik van de afleeseenheid in verbinding met het platform met transportbeveiliging dient deze vóór gebruik te worden ontgrendeld. 6.5 Foutmelding Direct nadat op de display van de weegschaal een foutmelding verschijnt, bv. Err 4, dient de weegschaal van bedrijf te worden afgenomen. 6.6 Contactdoos Elektrische voeding gebeurt door een externe netadapter. De spanningwaarde zichtbaar op de netadapter moet in overeenstemming zijn met lokale spanning. Enkel originele netadapters van de firma KERN gebruiken. Gebruik van andere producten vereist toestemming van de firma KERN. 6.7 Bedrijf met accuvoeding (optie) Vóór de eerste ingebruikname dient de accu met de netwerkkabel tenminste 12 uur lang te worden opgeladen.
Indien op de gewichtsaanduiding de aanduiding verschijnt, betekent het dat de accu binnenkort leeg wordt. Het apparaat kan nog ca. 10 uur werken, vervolgens wordt het automatisch uitgeschakeld. De accu wordt met behulp van de geleverde netadapter opgeladen. Tijdens het opladen informeert de LED aanduiding over de oplaadstand van de accu. rood: de spanning staat onder een bepaald minimum groen: de accu is volledig opgeladen geel: de accu wordt opgeladen Om de accu te besparen kan de functie van automatisch uitzetten “AUTO OFF” worden geactiveerd, zie hoofdstuk 7.14. Transportbeveiliging
14 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 6. 8 Justeren Omdat de waarde van de valversnelling niet op elke plek op aarde gelijk is, dient elke afleesinrichting met een aangesloten weegschaalplateau aangepast te worden - conform de weegregel voortvloeiende uit regels van natuurkunde - aan de valversnelling op de plaats van installatie van de weegschaal (enkel indien de weegschaal niet eerder in fabriek is gejusteerd op de plaats van installatie). Een dergelijk justeerproces dient men uit te voeren bij eerste ingebruikname, na elke wijziging van locatie van de weegschaal als ook bij temperatuurschommelingen van de omgeving. Om precieze meetwaarden te bereiken is het aanbevolen om aanvullend cyclisch de afleeseenheid te justeren ook in de weegmodus. • Bij weegsystemen met een resolutie < 15 000 van de schaalverdeling, wordt justeren aanbevolen.
Bij weegsystemen met een resolutie > 15 000 van de schaalverdeling, wordt liniarisatie aanbevolen (zie hoofdstuk 6. 10). • Het vereiste kalibratiegewicht voorbereiden. Het gebruikte kalibratiegewicht is afhankelijk van het weegbereik van het weegsysteem. Zo mogelijk dient het justeren te worden uitgevoerd met een gewicht gelijk aan de maximale belasting van het weegschaalsysteem. Informatie betreffende controlegewichten kan in internet worden gevonden onder: http://www. kern-sohn. com. • Voor stabiele omgevingsomstandigheden zorgen. Voor de stabilisatie is een opwarmingstijd vereist. 6. 8. 1 Geijkte weegsystemen Bij geijkte weegsystemen is de toegang tot de menublok betreffende justeren “P2 mode” geblokkeerd. KERN KFB-TAM Om de toegangsblokkade te verwijderen dient de zegel te worden vernield en de justeertoets te worden gedrukt. De plaatsing van de justeertoets, zie hoofdstuk 9.
KERN KFN-TAM Om de toegangsblokkade vóór het opvragen van het menu te verwijderen dient de zegel te worden vernield en met de jumper dienen de twee contacten [K2] van de printplaat te worden kortgesloten (zie hoofdstuk 6. 11).
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 15 Het menu opvragen: 1. Het apparaat aanzetten en tijdens de zelfdiagnose de toets drukken. 2. De toetsen , en achter elkaar drukken, de eerste menublok “PO CHK” verschijnt. 3. De toets meermals drukken totdat de menupunt “P2 mode” verschijnt. Bij model KFB-TAM de justeertoets drukken. 4. De toets drukken en met de toets het ingestelde weegschaaltype kiezen: = weegschaal met één bereik, = weegschaal met twee bereiken, = weegschaal met drie bereiken. 5. Met de toets bevestigen. 6. De toets meermals drukken totdat het menu “CAL” verschijnt. 7. Met de toets bevestigen en met de toets de instelling “noLin” kiezen.
16 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 Justeren doorvoeren: De keuze van de menu-instelling “ noLin” met de toets bevestigen. Opletten dat zich op het weegplateau geen voorwerpen bevinden. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Het actueel ingestelde kalibratiegewicht verschijnt. Om dit te wijzigen de gewenste instelling met de navigatietoetsen kiezen (zie hoofdstuk 2.1.1), elke keer blinkt de actieve positie. Met de toets bevestigen. Het kalibratiegewicht voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Na succesvol justeren wordt de weegschaal zelfgediagnosticeerd. Tijdens de zelfdiagnose het kalibratiegewicht afnemen, de weegschaal wordt automatisch terug naar de weegmodus omgeschakeld.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 17 6.8.2 Niet voor ijking geschikte weegsystemen Het menu opvragen: 1. Het apparaat aanzetten en tijdens de zelfdiagnose de toets drukken. 2. De toetsen , en achter elkaar drukken, de eerste menublok “PO CHK” verschijnt. 3. De toets meermals drukken totdat het menu “P3 CAL” verschijnt. 4. Met de toets bevestigen. De toets meermals drukken totdat het menu “CAL” verschijnt. 5. Met de toets bevestigen, de actuele instelling verschijnt. Met de toets bevestigen en met de toets de gewenste instelling kiezen. noLin = justeren, LineAr = liniarisatie, zie hoofdstuk 6.10. Justeren doorvoeren: De keuze van de menu-instelling “ noLin” met de toets bevestigen. Opletten dat zich op het weegplateau geen voorwerpen bevinden. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Het actueel ingestelde kalibratiegewicht verschijnt.
Om dit te wijzigen de gewenste instelling met de navigatietoetsen kiezen (zie hoofdstuk 2.1.1), elke keer blinkt de actieve positie. Met de toets bevestigen. Het kalibratiegewicht voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken.
18 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 Na succesvol justeren wordt de weegschaal zelfgediagnosticeerd. Tijdens de zelfdiagnose het kalibratiegewicht afnemen, de weegschaal wordt automatisch terug naar de weegmodus omgeschakeld. Ingeval van een justeerfout of een foutief kalibratiegewicht verschijnt een foutmelding - het justeerproces herhalen. 6.9 Liniarisatie De lineariteit betekent de grootste afwijking van de gewichtsaanduiding van de weegschaal ten opzichte van de gewichtswaarde van een bepaald controlegewicht, in plus en in minus, in het gehele weegbereik. Nadat een afwijking van de lineariteit door toezicht over de controlemiddelen wordt vastgesteld, is de verbetering daarvan mogelijk door liniarisatie. • Het doorvoeren van liniarisatie wordt aanbevolen bij weegschalen met resolutie > 15 000 van de schaalverdeling.
• De liniarisatie mag uitsluitend worden uitgevoerd door een vakkundige met een grondige kennis van het omgaan met de weegschalen. • De gebruikte controlegewichten dienen conform de weegschaalspecificatie te zijn, zie hoofdstuk “Toezicht over controlemiddelen”. • Voor stabiele omgevingsomstandigheden zorgen. Voor de stabilisatie is een opwarmingstijd vereist. • Na succesvolle liniarisatie wordt aanbevolen de kalibratie door te voeren, zie hoofdstuk “Toezicht over controlemiddelen”. • Bij geijkte weegsystemen is justeren geblokkeerd. Om de toegangsblokkade te verwijderen dient de zegel te worden vernield en de justeertoets te worden gedrukt. De plaatsing van de justeertoets, zie hoofdstuk 6.11.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 19 6.9.1 Geijkte weegsystemen De menupunt “P2 mode””Cal””Liner” opvragen, zie hoofdstuk 6.9.1. Met de toets bevestigen, het opvragen van het wachtwoord “Pn” verschijnt. De toetsen , , of , , achter elkaar drukken. Opletten dat zich op het weegplateau geen voorwerpen bevinden. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Bij de aanduiding “Ld 1” het eerste kalibratiegewicht (1/3 Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Bij de aanduiding “Ld 2” het tweede kalibratiegewicht (2/3 Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken.
Bij de aanduiding “Ld 3” het derde kalibratiegewicht (Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Na succesvolle liniarisatie wordt de weegschaal zelfgediagnosticeerd. Tijdens de zelfdiagnose het kalibratiegewicht afnemen, de weegschaal wordt automatisch terug naar de weegmodus omgeschakeld.
20 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 6.9.2 Niet geijkte weegsystemen De menupunt “P3 CAL”"Cal””Liner” opvragen, zie hoofdstuk 6.9.1. Met de toets bevestigen, het opvragen van het wachtwoord “Pn” verschijnt. De toetsen , , of , , achter elkaar drukken. Opletten dat zich op het weegplateau geen voorwerpen bevinden. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Bij de aanduiding “Ld 1” het eerste kalibratiegewicht (1/3 Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Bij de aanduiding “Ld 2” het tweede kalibratiegewicht (2/3 Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken.
Bij de aanduiding “Ld 3” het derde kalibratiegewicht (Max.) voorzichtig in het midden van het weegplateau plaatsen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt en vervolgens de toets drukken. Na succesvolle liniarisatie wordt de weegschaal zelfgediagnosticeerd. Tijdens de zelfdiagnose het kalibratiegewicht afnemen, de weegschaal wordt automatisch terug naar de weegmodus omgeschakeld.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 21 6.10 IJking Algemene informatie: Conform de Richtlijn 2014/31EU moeten de weegschalen officieel worden geijkt indien ze als volgt worden gebruikt (door de wet bepaalde omvang): a) bij verkoop, indien de productprijs door wegen wordt bepaald; b) bij vervaardiging van medicijnen in apotheken als ook bij analyses in medische en farmaceutische laboratoria; c) voor officiële doeleinden; d) bij vervaardiging van verpakkingen. Ingeval van twijfels richt u zich a.u.b. aan lokale Instantie voor Maten en Gewichten. Opmerkingen betreffende de ijking: Voor de geijkte weegschaal is de typebepaling geldend op het gebied van EG van toepassing. Indien de weegschaal op het bovengenoemde gebied dient te worden gebruikt waar ijking vereist is, moet zijn ijking officieel en regelmatig vernieuwd worden. Nieuwe ijking gebeurt conform de voorschriften geldig in een bepaald land. Bv.
in Duitsland duurt de ijkinggeldigheidsperiode in de regel 2 jaar. Men dient de voorschiften te volgen die in het land van gebruik geldig zijn! • De ijking van het weegsysteem zonder “zegels” is niet geldig.
22 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 Aanwijzingen betreffende de geijkte weegsystemen KFB-TAM: Toegang tot de printplaat: • De zegel verwijderen. • De afleeseenheid openen. • Bij gebruik van de afleesinrichting als voor ijking geschikt weegsysteem dienen de contacten [K1] van de printplaat met de jumper te worden kortgesloten. Bij een niet voor ijking geschikt weegsysteem dient de jumper te worden verwijderd. Bij geijkte weegsystemen is de toegang tot de menublok betreffende justeren “P2 mode” geblokkeerd. Om de toegangsblokkade te verwijderen dient de zegel te worden vernield en de justeertoets te worden gedrukt. Plaatsing van de zegels en van de justeertoets: 1. Zelfvernielende zegel 2. Justeertoets 3. Bescherming van de justeertoets 4. Zelfvernielende zegel [K1]
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 23 KFN-TAM: Toegang tot de printplaat: • De zegel verwijderen. • De afleeseenheid openen. • Bij gebruik van de afleesinrichting als voor ijking geschikt weegsysteem dienen de contacten [K1] van de printplaat met de jumper te worden kortgesloten. Bij een niet voor ijking geschikt weegsysteem dient de jumper te worden verwijderd. • Om met de jumper te justeren dienen de contacten [K2] van de printplaat te worden kortgesloten. [K1] [K2]
24 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7 Bedrijf 7.1 Aanzetten De toets drukken, het apparaat wordt zelfgediagnosticeerd. Het toestel is paraat direct nadat de gewichtsaanduiding verschijnt. 7.2 Uitzetten De toets drukken, de aflezing verdwijnt. 7.3 Op nul zetten Door op nul te zetten wordt de invloed van kleine verontreinigingen op het weegschaalplateau gecorrigeerd. Het apparaat is voorzien van de functie automatisch op nul zetten, indien nodig kan het apparaat op elk moment op nul worden gezet door als volgt te handelen. Het weegsysteem ontlasten. De toets drukken, de nulaanduiding en de aanduiding ZERO verschijnen. 7.4 Vereenvoudigd wegen Het gewogen materiaal opleggen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding STABLE verschijnt. Het weegresultaat aflezen.
Waarschuwing voor overbelasting Overbelasting van het apparaat boven de aangegeven maximale last (max.), met bestaande tarravooraftrek, absoluut mijden. Dat kan beschadiging van het apparaat als gevolg hebben. Het overschrijden van de maximale last wordt opgemerkt met de aanduiding “----" en één akoestisch signaal. Het weegsysteem ontlasten of de voorbelasting verminderen.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 25 7.5 Weegeenheden omschakelen (enkel voor ijking niet geschikte systemen) Weegeenheden activeren: De menupunt P5 Unt opvragen, zie hoofdstuk 8.1. De toets drukken, de eerste weegeenheid met de actuele instelling verschijnt. Met de toets de afgelezen weegeenheid activeren [on] of deactiveren [off]. Met de toets bevestigen. De volgende eenheid met de actuele instelling verschijnt. Met de toets de afgelezen weegeenheid activeren [on] of deactiveren [off]. Met de toets bevestigen. De procedure voor elke weegeenheid herhalen. Opmerking: De eenheden “ tj” en “Hj” kunnen niet tegelijk worden geactiveerd, enkel apart de ene of de andere. Terug naar de weegmodus met de toets . Omschakelen van weegeenheden: De toets drukken en gedrukt houden, de aanduiding wordt omgeschakeld tussen de eerder geactiveerde weegeenheden (bv. kg lb).
26 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7.6 Wegen met tarra De weegschaalcontainer opleggen. Na succesvolle stabilisatiecontrole de toets drukken. De nulaanduiding en het symbool NE T verschijnen. Het containergewicht wordt in het weegschaalgeheugen gememoriseerd. Het gewogen materiaal wegen, het netto gewicht verschijnt. Nadat de weegschaalcontainer wordt weggenomen, verschijnt zijn gewicht als een negatieve aanduiding. Het tarreren kan willekeurige aantal keren worden herhaald, bijvoorbeeld bij het wegen van enkele ingrediënten van een mengsel (bijwegen). De grens wordt bereikt wanneer het volledige tarreerbereik wordt gebruikt (zie typeplaat). Door de toets kan men tussen het netto en bruto gewicht omschakelen. Om de tarrawaarde te wissen dient het weegplateau te worden ontlast en de toets gedrukt.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 27 7.7 Wegen met een tolerantiebereik Tijdens het wegen is het mogelijk om de bovenste en onderste grenswaarde te bepalen en daarmee te verzekeren dat het gewogen materiaal zich precies binnen de bepaalde tolerantiegrenzen bevindt. Tijdens de tolerantiecontrole signaleert het apparaat, zoals bij doseren, portioneren of sorteren, het overschrijden van de bovenste of onderste grenswaarde met een visueel en akoestisch signaal. Akoestisch signaal: Het akoestisch signaal is afhankelijk van de instelling in de menublok ”BEEP”.
Keuzemogelijkheid: • no akoestisch signaal uit • ok akoestisch signaal luidt indien het gewogen materiaal zich binnen het tolerantiebereik bevindt • ng akoestisch signaal luidt indien het gewogen materiaal zich buiten het tolerantiebereik bevindt Visueel signaal: Drie gekleurde signaleerlampjes tonen of het gewogen materiaal zich binnen de twee tolerantiegrenzen bevindt. De signaleerlampjes geven de volgende informatie weer: + het gewogen materiaal boven de boven tolerantiegrens. rood signaleerlampje brandt het gewogen materiaal in het tolerantiebereik groen signaleerlampje brandt - het gewogen materiaal onder de onderste tolerantiegrens rood signaleerlampje brandt Instellingen voor wegen met tolerantie kunnen door opvragen van de menublok “P0 CHK” worden ingevoerd (zie hoofdstuk 8) of sneller, met de toetsencombinatie
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 29 Met de toets de ingevoerde gegevens bevestigen. De toets drukken, het weegsysteem staat in de modus wegen met tolerantie. Van dit moment af wordt er geclassificeerd of het gewogen materiaal binnen de twee tolerantiegrenzen ligt. Wegen met een tolerantiebereik Met een weegschaalcontainer tarreren. Het gewogen materiaal opleggen, de tolerantiecontrole wordt gestart. De gekleurde signaleerlampjes tonen of het gewogen materiaal zich binnen de twee tolerantiegrenzen bevindt. Gewogen materiaal onder de gegeven tolerantie Gewogen materiaal binnen de gegeven tolerantie Gewogen materiaal boven de gegeven tolerantie het rode signaleerlampje brandt naast het teken "-" het groene signaleerlampje brandt naast het teken "" het rode signaleerlampje brandt naast het teken "+" • De tolerantiecontrole is niet actief indien het gewicht boven 20 d ligt.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 31 Met de toets de ingevoerde gegevens bevestigen. De toets drukken, het weegsysteem staat in de modus wegen met tolerantie. Van dit moment af wordt er geclassificeerd of het gewogen materiaal binnen de twee tolerantiegrenzen ligt. Wegen met een tolerantiebereik Stukgewicht bepalen, zie hoofdstuk 7.10 Met een weegschaalcontainer tarreren. Het gewogen materiaal opleggen, de tolerantiecontrole wordt gestart. De gekleurde signaleerlampjes tonen of het gewogen materiaal zich binnen de twee tolerantiegrenzen bevindt.
Gewogen materiaal onder de gegeven tolerantie Gewogen materiaal binnen de gegeven tolerantie Gewogen materiaal boven de gegeven tolerantie het rode signaleerlampje brandt naast het teken "–" het groene signaleerlampje brandt naast het teken "" het rode signaleerlampje brandt naast het teken "+" • De tolerantiecontrole is niet actief indien het gewicht boven 20 d ligt. • Om de grenswaarde te wissen, de waarde "00.000 PCS" invoeren.
32 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7.8 Manueel optellen Door deze functie is het mogelijk om de afzonderlijke weegwaarden aan het optelgeheugen toe te voegen door de toets te drukken en deze na aansluiten van de optionele printer te printen. • Instelling in het menu: “P1 COM” of “P2 COM” “MODE” “PR2”, zie hoofdstuk 8. • De optelfunctie is niet actief indien het gewicht minder dan 20 d bedraagt. Optellen: Het gewogen materiaal A opleggen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding STABLE verschijnt, vervolgens de toets drukken. De gewichtswaarde wordt opgeslagen en na aansluiten van een optionele printer, geprint. Het gewogen materiaal afnemen. Het volgende weegmateriaal kan pas worden toegevoegd als de aanduiding ≤ nul bedraagt. Het gewogen materiaal B opleggen. Afwachten totdat de stabilisatieaanduiding verschijnt, vervolgens de toets drukken.
De gewichtswaarde wordt aan het optelgeheugen toegevoegd en, indien nodig, geprint. Het aantal wegingen en het totale gewicht worden 2 s lang achter elkaar afgelezen. Indien nodig het volgende gewogen materiaal zoals bovenbeschreven optellen. Opletten dat het weegsysteem tussen de afzonderlijke wegingen ontlast dient te worden. Deze procedure kan 99 keer worden herhaald of totdat het weegbereik van het weegsysteem is opgebruikt. De som “Total” aflezen en printen: Het aantal wegingen en het totale gewicht worden 2 s lang achter elkaar afgelezen nadat de toets wordt gedrukt. Tijdens deze aanduiding de toets drukken om een uitdraai te krijgen.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 33 De weginggegevens wissen: De toetsen en tegelijk drukken. De gegevens in het optelgeheugen worden gewist. Voorbeeld van een uitdraai (KERN YKB-01N): Instelling van het menu “P1 COM” of “P2 COM” “Lab 2” / “Prt 7” Eerste weging Tweede weging Derde weging Aantal wegingen/ totaal +
34 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7.9 Automatisch optellen Door deze functie is het mogelijk om de afzonderlijke weegwaarden aan het optelgeheugen na ontlasten van de weegschaal toe te voegen zonder de toets te drukken en deze na aansluiten van de optionele printer te printen. Instellingen van het menu: “P1 COM” of “P2 COM” “MODE” “AUTO”, zie hoofdstuk 8. De AUTO aanduiding verschijnt. Optellen: Het gewogen materiaal A opleggen. Na succesvolle stabilisatiecontrole luidt een akoestisch signaal. De afgelezen weegwaarde wordt aan het optelgeheugen toegevoegd en geprint. Het gewogen materiaal afnemen. Het volgende weegmateriaal kan pas worden toegevoegd als de aanduiding ≤ nul bedraagt. Het gewogen materiaal B opleggen. Na succesvolle stabilisatiecontrole luidt een akoestisch signaal. De afgelezen weegwaarde wordt aan het optelgeheugen toegevoegd en geprint.
Het aantal wegingen en het totale gewicht worden 2 s lang achter elkaar afgelezen. Indien nodig het volgende gewogen materiaal zoals bovenbeschreven optellen. Opletten dat het weegsysteem tussen de afzonderlijke wegingen ontlast dient te worden. Deze procedure kan 99 keer worden herhaald of totdat het weegbereik van het weegsysteem is opgebruikt. Het aflezen en wissen van de weegwaarde, als ook een afdrukvoorbeeld, zie hoofdstuk 7.8.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 35 7.10 Optellen Voordat samentellen met de weegschaal mogelijk is, dient men het gemiddelde gewicht van een stuk, zogenoemde referentiewaarde, te bepalen. Daarvoor dient men bepaald aantal getelde elementen op te leggen. Bepaling van totaalgewicht volgt dat door het aantal elementen, zogenoemd aantal referentiestuks, wordt gedeeld. Vervolgens wordt, op grond van berekend gemiddeld gewicht, samentellen uitgevoerd. Daarbij geldt als regel: Hoe groter het referentieaantal hoe preciezer het optellen. In de weegmodus de toets drukken en gedrukt houden totdat de aanduiding “P 10” verschijnt voor instelling van het aantal referentiestuks. Met de toets het gewenste aantal referentiestuks instellen (bv. 100), keuzemogelijkheid P 10, P 20, P 50, P 100, P 200. Een dergelijk aantal stuks opleggen (bv.
100), dat gelijk is aan het ingestelde aantal referentiestuks en met de toets bevestigen. De weegschaal berekent het referentiegewicht (gemiddeld gewicht van elk element). Het actuele aantal stuks verschijnt (bv. 100 stuk). Het referentiegewicht afnemen. De weegschaal staat vanaf nu in de optelmodus en telt alle elementen samen die zich op het weegplateau bevinden. Terug naar de weegmodus met de toets .
36 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7.11 Dieren wegen Functie dieren wegen is geschikt voor wegen van onstabiel gewogen materiaal. Het weegsysteem vormt en laat zien één stabiele gemiddelde waarde van enkele weegwaarden. Het programma dieren wegen kan worden geactiveerd door opvragen van de menublok “P3 OTH” of “P4 OTH” “ANM” “ON” (zie hoofdstuk 8), of sneller met een toetsencombinatie Bij actieve functie dieren weken verschijnt de aanduiding HOLD. Het gewogen materiaal op het weegsysteem plaatsen en afwachten totdat deze even kalmeert. De toetsen en tegelijk drukken, een akoestisch signaal luidt wat betekent dat de functie dieren wegen actief is. Tijdens het opmaken van de gemiddelde waarde kan het gewogen materiaal worden toegevoegd of afgenomen omdat de weegwaarde steeds geactualiseerd wordt. Om de functie dieren wegen te deactiveren de toetsen en tegelijk drukken.
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 37 7.12 Toetsenbordblokkade In de menupunt “P3 OTH” of “P4 OTH” “LOCK” (zie hoofdstuk 8) bestaat er de mogelijkheid om de toetsenbordblokkade te activeren/ deactiveren. Bij een actieve functie wordt het toetsenbord na 10 minuten zonder aantasten van een toets geblokkeerd. Na aantasten van een toets verschijnt de melding "K-LCK”. Om de blokkade te verwijderen dienen de toetsen , en te worden gedrukt en gedrukt gehouden (2 s), totdat de melding “U LCK” verschijnt. 7.13 Verlichte achtergrond van de aanduiding De toets drukken en gedrukt houden (3 s) totdat de melding “setbl” verschijnt. De toets opnieuw drukken, de actuele instelling verschijnt. Met de toets de gewenste instelling kiezen. De ingevoerde waarde opslaan door de toets te drukken of deze met de toets afwijzen. Terug naar de weegmodus met de toets .
38 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 7.14 Functie van automatisch uitschakelen “AUTO OFF” Indien noch de display noch de weegbrug worden bedient, wordt het apparaat na ingestelde tijd automatisch uitgeschakeld. De toets drukken en gedrukt houden (3 s) totdat de melding “setbl” verschijnt. Met de toets de functie AUTO OFF opvragen. De toets drukken, de actuele instelling verschijnt. Met de toets de gewenste instelling kiezen. of 0 functie AUTO OFF niet actief of 3 het weegsysteem wordt na 3 minuten uitgeschakeld of 5 het weegsysteem wordt na 5 minuten uitgeschakeld of 15 het weegsysteem wordt na 15 minuten uitgeschakeld of 30 het weegsysteem wordt na 30 minuten uitgeschakeld De ingevoerde waarde opslaan door de toets te drukken of deze met de toets afwijzen. Terug naar de weegmodus met de toets .
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 39 8 Menu Bij gebruik van de afleesinrichting als voor ijking geschikt weegsysteem dienen de beide contacten [K1] van de printplaat met de jumper te worden kortgesloten. Het menu voor het geijkte weegsysteem wordt respectievelijk getoond, menustructuur, zie hoofdstuk 8.2. Bij een niet voor ijking geschikt weegsysteem dient de jumper te worden verwijderd. Het menu voor het niet voor ijking geschikte weegsysteem wordt respectievelijk getoond, menustructuur, zie hoofdstuk 8.1. Navigatie in het menu: Het menu opvragen Het apparaat aanzetten en tijdens de zelfdiagnose de toets drukken. De toetsen , en achter elkaar drukken, de eerste menublok “PO CHK” verschijnt. Menublok kiezen Door de toets is het mogelijk om volgende, afzonderlijke menupunten te kiezen. Keuze van de instelling Met de toets het gekozen menupunt bevestigen. De actuele instelling verschijnt.
Wijziging van de instellingen Door de navigatietoetsen, zie hoofdstuk 2.1, is het mogelijk om tussen de toegankelijke instellingen om te schakelen. De instelling bevestigen / het menu verlaten De ingevoerde waarde opslaan door de toets te drukken of met de toets afwijzen. Terug naar de weegmodus Om het menu te verlaten de toets meermals drukken.
40 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 8.1 Overzicht van het niet voor ijking geschikte weegsysteem (contacten [K1] van de printplaat zijn niet kortgesloten) Blok van het hoofdmenu Punt van het submenu Toegankelijke instellingen/ verklaring PO CHK Wegen met tolerantiebereik, zie hoofdstuk 7.7 nEt H Bovenste grenswaarde “Wegen met tolerantiecontrole”, invoer, zie hoofdstuk 7.7.1 nEt LO Onderste grenswaarde “Wegen met tolerantiecontrole”, invoer, zie hoofdstuk 7.7.1 PCS H Bovenste grenswaarde “Optellen met tolerantiecontrole”, invoer, zie hoofdstuk 7.7.2 PCS L Bovenste grenswaarde “Optellen met tolerantiecontrole”, invoer, zie hoofdstuk 7.7.2 BEEP no Akoestisch signaal uit bij wegen met tolerantiebereik ok Akoestisch signaal luidt indien het gewogen materiaal zich binnen het tolerantiebereik bevindt nG Akoestisch signaal luidt indien het gewogen materiaal zich buiten het tolerantiebereik bevindt P1 REF Instellingen van de nulpunt A2n0 Automatische nulpuntcorrectie (functie Auto-Zero) bij wijziging van de aanduiding, mogelijke cijferkeuze (0,5d, 1d, 2d, 4d) 0AUto Nulbereik Het belastingbereik, waarbij de aanduiding na inschakelen van de weegschaal op nul wordt gezet.
Keuzemogelijkheid 0, 2, 5, 10, 20, 50, 100%. 0rAGE Nulbereik Het belastingbereik, waarbij de aanduiding na drukken van de toets op nul wordt gezet. Keuzemogelijkheid 0, 2, 4, 10, 20*, 50, 100%. 0tArE Automatisch tarreren “on/off”, het tarreerbereik wordt in menupunt “0Auto” ingesteld. SPEEd Niet gedocumenteerd Zero Instelling van het nulpunt P2 COM Interfaceparameters MODE CONT S0 off Ononderbroken gegevensuitgave S0 on ST1 Gegevensuitgave bij stabiele weegwaarde STC Ononderbroken uitgave van gegevens van stabiele weegwaarde PR1 Gegevensuitgave nadat de toets wordt gedrukt
KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 41 PR2 Handmatig optellen, zie hoofdstuk 7.8 Nadat de toets wordt gedrukt, wordt de weegwaarde aan het optelgeheugen toegevoegd en uitgegeven. AUTO* Automatisch optellen, zie hoofdstuk 7.9 Door deze functie is het mogelijk om afzonderlijke weegwaarden na ontlasten van de weegschaal automatisch aan het optelgeheugen toe te voegen en uit te geven. ASK Bevel van afstandsbediening, zie hoofdstuk 10.4 wirel Niet gedocumenteerd BAUD Transmissiesnelheid, mogelijke keuze 600, 1200, 2400, 4800, 9600* Pr 7E1 7 bits, eenvoudige pariteit 7o1 7 bits, omgekeerde pariteit 8n1* 8 bits, geen pariteit PTYPE tPUP* Standaardinstellingen van de printer LP50 Niet gedocumenteerd Lab Lab x Formaat van de uitgegeven gegevens, zie hoofdstuk 8.2, tab. 1 (Fabriekinstellingen LAb 2 / Prt 7) Prt Prt x LAnG eng* Standaardinstelling – Engels chn
42 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 P3 CAL Configuratiegegevens, zie hoofdstuk 12.4 COUNT De interne resolutie aflezen DECI Plaats van de decimaal DUAL Instelling van het weegschaaltype, weegbereik (max.) en de afleesbaarheid (d) off Weegschaal met één bereik R1 inc Afleesbaarheid R1 cap Weegbereik on Weegschaal met twee bereiken R1 inc Afleesbaarheid van het 1ste weegbereik R1 cap Het 1ste weegbereik R2 inc Afleesbaarheid van het 2de weegbereik R2 cap Het 2de weegbereik CAL noLin Justeren, zie hoofdstuk 6.9.2 Liner Liniarisatie, zie hoofdstuk 6.10.2 GrA Niet gedocumenteerd P4 OTH LOCK on Toetsenbordblokkade aan, zie hoofdstuk 7.11 off* Toetsenbordblokkade uit ANM on Dieren wegen aan, zie hoofdstuk 7.10 off* Dieren wegen uit P5 Unt Weegeenheden omschakelen, zie hoofdstuk 7.5 kg on* off g on off* lb on off* oz on off* tJ on off HJ on off P6 xcl Niet gedocumenteerd
44 KFB/KFN-TM-BA_IA-nl-1832 8.2 Overzicht van het geijkte weegsysteem (de contacten [K1] van de printplaat met de jumper kortgesloten) Bij geijkte weegsystemen is de toegang tot de menupunten “P2 mode” en “P4 tAr” geblokkeerd. KERN KFB-TAM: Om de toegangsblokkade te verwijderen dient de zegel te worden vernield en de justeertoets te worden gedrukt. De plaatsing van de justeertoets, zie hoofdstuk 6.11. KERN KFN-TAM: Om de toegangsblokkade te verwijderen dient de zegel te worden vernield en met de jumper dienen beide contacten [K2] van de printplaat te worden kortgesloten (zie hoofdstuk 6.11). Let op: Nadat de zegel wordt verbroken en voordat het weegsysteem opnieuw wordt gebruikt in toepassingen die de ijking vereisen, dient het weegsysteem opnieuw te worden geijkt door een bevoegde genotificeerde instelling en betreffend te worden gemarkeerd met een nieuwe zegel.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Kern BFB 1T-4SAM stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Spiegelreflexcamera Kern
Handleiding Spiegelreflexcamera
Nieuwste handleidingen voor Spiegelreflexcamera