Jura GIGA X7c Professional Handleiding

Jura Koffiezetapparaat GIGA X7c Professional

Bekijk gratis de handleiding van Jura GIGA X7c Professional (60 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 30 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Jura GIGA X7c Professional of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/60
Gebruiksaanwijzing GIGA X7c Professional
JURA Type 689
KOriginele gebruiksaanwijzing
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u het apparaat gebruikt.
E
De gebruiksaanwijzing heeft van de Duitse keuringsinstantie TÜV SÜD
het keurmerk gekregen op grond van de vlotte stijl, de volledigheid en
de aandacht voor veiligheidsaspecten.

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (6 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Jura
Categorie: Koffiezetapparaat
Model: GIGA X7c Professional

Handleiding Jura GIGA X7c Professional – volledige tekst

2InhoudsopgaveUw GIGA X7c ProfessionalBedieningselementen 4 Belangrijke aanwijzingen 6Eigenlijk gebruik. 6Voor uw veiligheid. 6 1 Voorbereiden en in gebruik nemen 10JURA op internet. 10Voorwaarden voor de eerste inbedrijfstelling. 10Apparaat plaatsen. 10Bonenreservoir vullen. 11Eerste inbedrijfstelling. 11Instellingen door de servicemonteur van JURA. 15Waterhardheid bepalen. 16Melk aansluiten. 16 2 Bereiding 17Koffie, latte macchiato en co. – mogelijkheden voor de bereiding. 17Bereiding met één druk op de knop. 18Bereiding via de productcarrousel. 19Gemalen koffie. 19Barista-recepten in een oogopslag. 20Barista-recepten bereiden. 21Hoeveelheden permanent aan de grootte van de kopjes aanpassen. 21Molenkeuze activeren. 22Heet water. 24 3 Dagelijks gebruik 25Inschakelen. 25Dagelijks onderhoud. 25Uitschakelen.

3InhoudsopgaveWaarschuwingenJ WAARSCHUWINGJ VOORZICHTIGNeem altijd de informatie in acht die met VOORZICHTIG of WAARSCHUWING met waarschuwingspictogram gemarkeerd is. Het signaalwoord WAARSCHUWING wijst u op mogelijk gevaar voor ernstige verwondingen, het signaalwoord VOORZICHTIG wijst u op mogelijk gevaar voor lichte verwondingen. VOORZICHTIG VOORZICHTIG duidt op een situatie die tot een beschadiging van het apparaat kan leiden. Gebruikte symbolenTVerzoek tot actie. Hier wordt u verzocht een handeling uit te voeren. EAanwijzingen en tips om het gebruik van de GIGA nog makkelijker te maken. “Espresso” DisplayBeschrijving van de symbolen 5 Onderhoud 41Koffiesysteem spoelen. 41Melksysteem spoelen. 42Melksysteem reinigen. 42Combi-uitloop demonteren en spoelen. 43Filter vervangen. 46Apparaat reinigen. 46Apparaat ontkalken. 47Bonenreservoir reinigen.

6Belangrijke aanwijzingenBelangrijke aanwijzingenDit apparaat is bestemd voor gebruik door vakkun-dig of geschoold personeel in winkels, in de lichte industrie alsmede in agrarische bedrijven, of voor commercieel gebruik door leken. Het is bedoeld voor de koffiebereiding en het opwarmen van melk en water. Ieder ander gebruik wordt beschouwd als oneigenlijk gebruik. JURA Elektroapparate AG kan niet aansprakelijk worden gesteld voor de gevol-gen van oneigenlijk gebruik.Lees deze gebruiksaanwijzing vóór gebruik van het apparaat volledig door en neem de aanwijzingen in acht. De garantie vervalt bij beschadigingen of gebreken die resulteren uit het niet in acht nemen van de gebruiksaanwijzing. Bewaar deze gebruiks-aanwijzing in de nabijheid van het apparaat en geef deze door aan volgende gebruikers.De GIGA mag uitsluitend door geïnstrueerde per-sonen worden gebruikt.

Leken moeten tijdens gebruik in de gaten worden gehouden.Lees onderstaande belangrijke veiligheidsaanwij-zingen aandachtig door en neem deze in acht.Zo voorkomt u levensgevaar door een elektrische schok: UNeem nooit een beschadigd apparaat of een apparaat met een beschadigd netsnoer in gebruik. UZijn er tekenen die duiden op beschadigingen, bijvoorbeeld brandlucht, trek dan onmiddellijk de stekker uit het stopcontact en neem con-tact op met de JURA service.Eigenlijk gebruik Voor uw veiligheid J

7Belangrijke aanwijzingen UAls het netsnoer van dit apparaat beschadigd wordt, moet het direct bij JURA of bij een geau-toriseerd JURA servicecenter worden gerepa-reerd. UZorg ervoor dat de GIGA en het netsnoer zich niet in de buurt van hete oppervlakken bevin-den. UZorg ervoor dat het netsnoer niet wordt afge-klemd of langs scherpe randen schuurt. UOpen en repareer het apparaat nooit zelf. Breng geen wijzigingen aan het apparaat aan die niet in deze gebruiksaanwijzing zijn beschreven. Het apparaat bevat stroomvoe-rende onderdelen. Na het openen bestaat levensgevaar. Reparaties mogen uitsluitend door geautoriseerde JURA servicecenters met originele onderdelen en accessoires worden uitgevoerd. UOm het apparaat volledig en veilig van het stroomnet los te koppelen, schakelt u de GIGA eerst met de toets Aan/Uit en vervolgens met de netschakelaar uit.

Trek de netstekker ver-volgens uit het stopcontact.Verschroeiingen en verbrandingen aan de uitlopen zijn mogelijk: UPlaats het apparaat buiten het bereik van kin-deren. URaak geen hete onderdelen aan. Gebruik de hiervoor bestemde handgrepen.

8Belangrijke aanwijzingenEen beschadigd apparaat is niet veilig en kan ver-wondingen en brand veroorzaken. Om schade en mogelijk gevaar voor verwonding en brandgevaar te voorkomen: ULaat het netsnoer nooit los naar beneden han-gen. Het netsnoer kan een struikelblok vor-men of beschadigd raken. UBescherm de GIGA tegen weersinvloeden zoals regen, vorst en direct zonlicht. UDompel de GIGA, het netsnoer en de aanslui-tingen niet in water. UPlaats de GIGA en de afzonderlijke onderdelen ervan niet in de vaatwasser. USchakel uw GIGA vóór reinigingswerkzaamhe-den uit met de netschakelaar. Veeg de GIGA altijd vochtig maar nooit nat af en bescherm het apparaat tegen constant spatwater. UDe GIGA is niet geschikt voor de opstelling op een oppervlak waar een waterstraal gebruikt kan worden. UHet apparaat mag niet met een waterstraal gereinigd worden.

UHet apparaat alleen op de netspanning aan-sluiten zoals weergegeven op het typeplaatje. Het typeplaatje bevindt zich aan de onderzijde van uw GIGA. Overige technische gegevens vindt u in deze gebruiksaanwijzing (zie Hoofd-stuk 9 “Technische gegevens”). UGebruik uitsluitend originele onderhoudspro-ducten van JURA. Niet expliciet door JURA aan-bevolen producten kunnen de GIGA beschadi-gen. UGebruik geen koffiebonen die met hulpstoffen zijn behandeld of zijn gekaramelliseerd.

9Belangrijke aanwijzingen UVul het waterreservoir uitsluitend met koud, vers water. USchakel het apparaat uit met de netschakelaar als u het langere tijd niet gebruikt. UKinderen mogen reinigings- en onderhouds-werkzaamheden uitsluitend onder toezicht van een verantwoordelijke persoon uitvoeren. ULaat kinderen niet met het apparaat spelen. UKinderen onder acht jaar uit de buurt van het apparaat houden resp. permanent in de gaten houden. UKinderen vanaf acht jaar mogen het apparaat uitsluitend zonder toezicht bedienen als de veilige omgang met het apparaat uitgelegd is.

Kinderen moeten mogelijke gevaren door een foutieve bediening kunnen herkennen en begrijpen.Personen, inclusief kinderen, die vanwege hun Ufysieke, zintuiglijke of verstandelijke vaardig-heden of Uonervarenheid of onwetendheidniet in staat zijn het apparaat veilig te gebruiken, mogen het apparaat niet zonder toezicht of instruc-tie van een verantwoordelijke persoon gebruiken.Veiligheid bij het gebruik van de CLARIS-filterpa-troon: UBewaar de filterpatronen op een voor kinderen onbereikbare plaats. UBewaar de filterpatronen op een droge plaats en in de gesloten verpakking. UBescherm de filterpatronen tegen warmte en direct zonlicht. UGebruik geen beschadigde filterpatronen. UOpen geen filterpatronen.

10 1 Voorbereiden en in gebruik nemen 1 Voorbereiden en in gebruik nemenNeem een kijkje op onze website.Op de homepage van JURA (www.jura.com) vindt u interessante en actuele informatie over uw GIGA en het thema koffie.Om ervoor te zorgen dat de servicemonteur van JURA de GIGA bij u correct in bedrijf kan stellen, zijn enkele voorbereidingen noodzake-lijk. De volgende voorbereidingen moeten vakkundig uitgevoerd zijn: UDe netaansluiting voor uw GIGA moet met een aardlekscha-kelaar (FI-schakelaar) beveiligd zijn. UDe stroomvoorziening van de GIGA moet door een hoofd-schakelaar onderbroken kunnen worden. UDe vaste wateraansluiting moet over een afsluitkraan met terugslagklep (type EA) en een filter beschikken. UDe vaste wateraansluiting moet overeenkomstig de techni-sche gegevens uitgevoerd zijn (zie Hoofdstuk 9 “Technische gegevens”). UDe restwaterslang moet met een sifon verbonden zijn.

EDe noodzakelijke voorbereidingen moeten door een vakman worden uitgevoerd. EDe voorbereidingen moeten uitgevoerd zijn voordat de ser-vicemonteur van JURA de GIGA bij u in bedrijf stelt.Let bij het plaatsen van uw GIGA op de volgende punten: UZet de GIGA op een horizontale, voor water ongevoelige plaats. UKies de plaats voor uw GIGA zo dat deze is beschermd tegen oververhitting. Zorg ervoor dat de ventilatielamellen niet afgedekt worden.JURA op internet Voorwaarden voor de eerste inbedrijfstellingApparaat plaatsen

11 1 Voorbereiden en in gebruik nemenDe bonenreservoirs beschikken over een aroma-beschermdeksel. Hierdoor blijft het aroma van uw koffiebonen langer behouden.Koffiebonen die met hulpstoffen (bijv. suiker) behandeld zijn als-mede gemalen en gevriesdroogde koffie beschadigen de molens. T Vul de bonenreservoirs uitsluitend met koffiebonen zonder nabehandeling.T Verwijder het aroma-beschermdeksel.T Verwijder eventuele verontreinigingen of vreemde voorwer-pen in het bonenreservoir.T Vul het bonenreservoir met koffiebonen en sluit het aroma-beschermdeksel. EVóór de eerste inbedrijfstelling moet de vaste wateraanslui-ting door een servicemonteur van JURA geïnstalleerd zijn.Tijdens de eerste inbedrijfstelling kunt u kiezen tussen “Express installatie” en .“Expertmodus” U“Express installatie”: na het instellen van tijd en datum is uw GIGA klaar voor gebruik.

U“Expertmodus”: hier kunt u aanvullend kiezen of u uw GIGA met of zonder extern CLARIS filterpatroon wenst te gebrui-ken. U“Filterfunctie”/ “Actief”: hier stelt u de capaciteit van de door u gebruikte externe filterpatroon in. U“Filterfunctie” / “Inactief”: hier stelt u de waterhardheid van het gebruikte water in. Deze instelling heeft invloed op het feit wanneer u verzocht wordt uw GIGA te ontkalken. Als u de waterhardheid van het gebruikte water niet kent, kunt u deze aanvankelijk bepalen (zie Hoofdstuk 1 “Voorbereiden en in gebruik nemen – Waterhardheid bepalen”).Levensgevaar door elektrische schokken bij gebruik met een defect netsnoer. T Neem nooit een beschadigd apparaat of een apparaat met beschadigd netsnoer in gebruik.Bonenreservoir vullen VOORZICHTIGEerste inbedrijfstelling J WAARSCHUWING

12 1 Voorbereiden en in gebruik nemenVoorwaarde:de bonenreservoirs zijn gevuld.T Sluit het netsnoer op het apparaat aan.T Steek de netstekker in een stopcontact.  3 T  Schakel de GIGA met de netschakelaar aan de achterzijde van het apparaat in.   Q T Druk op de toets Aan/Uit om de GIGA in te schakelen.Op de display verschijnt “Welkom bij JURA”. Vervolgens wor-den de talen weergegeven waaruit u kunt kiezen. EOm de overige talen weer te geven, drukt u op de toets “Ver-der” (rechts onder).T Druk op de toets van de gewenste taal, bijv.

13 1 Voorbereiden en in gebruik nemenT Plaats een bakje onder de combi-uitloop.   k T Druk de Rotary Switch in.“Systeem wordt gevuld.”, het systeem wordt met water gevuld. Het proces stopt automatisch. Op de display ver-schijnt “Welkom bij JURA”, “Apparaat warmt op.”, “Rotary Switch indrukken.”.   k T Druk de Rotary Switch in.“Apparaat spoelt.”, het apparaat spoelt. Het proces stopt automatisch. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.

14 1 Voorbereiden en in gebruik nemenT Druk op de toets “Actief”.T Druk op de toets “Opslaan”.“Filter” / “Filter kapaciteit in liter:”T Druk op de toets “+” of “–” om de eerste positie van de fil-tercapaciteit in te stellen. EU kunt de waarde ook wijzigen door de Rotary Switch f te draaien.T Druk op de toets “Opslaan” of op de Rotary Switch k om de instelling van de eerste positie te bevestigen.T Kies vervolgens de volgende posities van de filtercapaciteit.Na bevestiging van de laatste positie verschijnt kort “Opge-slagen”.“Apparaat warmt op.”, “Rotary Switch indrukken.”.   k T Druk de Rotary Switch in.“Systeem wordt gevuld.”, het systeem wordt met water gevuld. Het proces stopt automatisch.T Plaats een bakje onder de combi-uitloop.   k T Druk de Rotary Switch in.“Apparaat spoelt.”, het apparaat spoelt. Het proces stopt automatisch.

Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”. Uw GIGA is nu klaar voor gebruik.T Druk op de toets “Inactief”.   k T Druk de Rotary Switch in.“Waterhardheid” EAls u de waterhardheid van het gebruikte water niet kent, moet u deze eerst bepalen (zie Hoofdstuk 1 “Voorbereiden en in gebruik nemen – Waterhardheid bepalen”).T Druk op de toets “+” “–” of om de waterhardheid in te stel-len.T Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Apparaat warmt op.”, “Rotary Switch indrukken.”.Filter activerenFilter niet activeren

15 1 Voorbereiden en in gebruik nemen   k T Druk de Rotary Switch in.“Systeem wordt gevuld.”, het systeem wordt met water gevuld. Het proces stopt automatisch.T Plaats een bakje onder de combi-uitloop.   k T Druk de Rotary Switch in.“Apparaat spoelt.”, het apparaat spoelt. Het proces stopt automatisch. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”. Uw GIGA is nu klaar voor gebruik.De volgende instellingen kunnen uitsluitend door de servicemon-teur van JURA worden verricht: UKlantspecifieke positionering van de producten op het start-scherm (display) of in de productcarrousel UBlokkeren van het aanzicht van de productcarrousel (zie Hoofdstuk 2 “Bereiding – Bereiding via de productcarrousel”) UCodes: er kunnen vier codes ingesteld worden. Voor iedere code kan worden gedefinieerd welke programmapunten vrij toegankelijk of geblokkeerd zijn.

De desbetreffende code komt overeen met de verschillende bevoegdheden. Zo kan bijvoorbeeld gedefinieerd worden dat de activering van de onderhoudsprogramma's door een code geblokkeerd is. UBlokkeren van de functie “Waterhoeveelheid permanent aan de grootte van de kopjes aanpassen”. UBlokkeren van de mogelijkheid om een dubbel product door het twee keer indrukken van de toets van het desbetreffende product te bereiden. UDefiniëren dat na afloop van de reiniging geen verzoek tot het legen van de restwaterbak verschijnt.Bovendien zijn bij uw servicepartner van JURA de volgende optio-nele accessoires voor uw GIGA verkrijgbaar: USet voor de automatische uitworp van het koffieresiduInstellingen door de servicemonteur van JURA

16 1 Voorbereiden en in gebruik nemenMet het tot de leveringsomvang behorende Aquadur®-teststaafje kunt u de waterhardheid bepalen.T Houd het teststaafje kort (1seconde) onder stromend water. Schud het water eraf.T Wacht ca. 1minuut.T Lees de waterhardheidsgraad af aan de hand van de verkleu-ringen van het Aquadur®-teststaafje en de beschrijving op de verpakking.Uw GIGA zorgt voor romig zachte melkschuim met fijne poriën en een perfecte consistentie. Het belangrijkste criterium voor het opschuimen van de melk is een melktemperatuur van 4 – 8 °C. Wij adviseren daarom een melkkoeler te gebruiken (bijv. de optioneel verkrijgbare JURA Compressor Cooler Pro).T Sluit de melkslang op de combi-uitloop aan.

Steek hiervoor het uiteinde van de melkslang op het aansluitgedeelte aan de rechterkant van de combi-uitloop aan.T Verbind het andere uiteinde van de melkslang met een melkkoeler.Waterhardheid bepalen Melk aansluiten

172 Bereiding 2 Bereiding EU kunt de bereiding van een product tijdens het bereiden te allen tijde onderbreken. Druk hiervoor op de Rotary Switch k of op de toets .“ ” ETijdens de bereiding kunt u de vooraf ingestelde hoeveel-heden (bijv. melkschuim- of waterhoeveelheid) wijzigen door de Rotary Switch g te draaien. EDe actuele stand van de bereiding kunt u op de display volgen.Koffie smaakt het beste als deze heet is. Een koud porseleinen kopje onttrekt niet alleen warmte aan de drank, maar doet eveneens afbreuk aan de smaak. Wij adviseren daarom de kopjes voor te ver-warmen. Alleen in voorverwarmde kopjes kan het aroma van de kof-fie zich volledig ontplooien.

Een kopjeswarmer van JURA is verkrijg-baar bij uw geautoriseerde dealer.In de programmeerstand heeft u de mogelijkheid permanente instellingen voor alle producten aan te brengen (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de programmeerstand – Productinstel-lingen”).De GIGA biedt u twee mogelijkheden om een koffiespecialiteit, melk of heet water te bereiden. UBereiding met één druk op de knop: druk op de desbetref-fende bereidingstoets van het gewenste product dat op de display (startscherm) weergegeven wordt. UBereiding via de productcarrousel (Rotary Selection): u kunt meer producten bereiden dan op het startscherm weer-gegeven worden. Zodra u de Rotary Switch draait, worden de overige producten in een productcarrousel weergegeven. UDraai de Rotary Switch om het gewenste product te selecte-ren.

De bereiding wordt vervolgens gestart door op de Rotary Switch of de toets “Bereiden” te drukken. UHet aanzicht van de productcarrousel wordt na vijf seconden automatisch verlaten als geen bereiding gestart wordt.De twee mogelijkheden voor de bereiding worden in de volgende alinea's nader toegelicht.Koffie, latte macchiato en co. – mogelijkheden voor de bereiding

182 BereidingOp de display (startscherm) ziet u verschillende producten, die u eenvoudig door het indrukken van de desbetreffende toets kunt bereiden.De bereiding van een koffiespecialiteit die op het startscherm weer-gegeven wordt, gaat altijd volgens hetzelfde patroon.Voorbeeld:zo bereidt u een koffie.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.T Plaats een kopje onder de combi-uitloop.T Druk op de toets “Koffie”.De bereiding start. “Koffie” en de vulhoeveelheid worden weergegeven. De vooraf ingestelde waterhoeveelheid voor de koffie stroomt in het kopje.De bereiding stopt automatisch.

Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.De bereiding van twee koffiespecialiteiten gaat altijd volgens het-zelfde patroon: druk binnen twee seconden twee keer op de gewenste bereidingstoets.Uw GIGA bereidt latte macchiato, cappuccino en andere koffiespe-cialiteiten met melk met één druk op de knop. Het glas of het kopje hoeft hierbij niet te worden verplaatst.Voorbeeld:zo bereidt u een latte macchiato.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”, de melk is op de combi-uitloop aangesloten.T Plaats een glas onder de combi-uitloop.T Druk op de toets “Latte macchiato”.“Latte macchiato” en de verschillende hoeveelheden wor-den weergegeven.“Latte macchiato”, de vooraf ingestelde melk- en melk-schuimhoeveelheid stroomt in het glas.De koffiebereiding start. De vooraf ingestelde waterhoeveel-heid voor de espresso stroomt in het glas. De bereiding stopt automatisch.

192 BereidingVoor een correcte werking van het melksysteem in de combi-uitloop moet het melksysteem dagelijks worden gereinigd (zie Hoofd-stuk 5 “Onderhoud – Melksysteem reinigen”).Zodra u de Rotary Switch draait, worden de overige producten in een productcarrousel weergegeven. EHet aanzicht van de productcarrousel wordt na vijf seconden automatisch verlaten als geen bereiding gestart wordt.Voorbeeld:zo bereidt u een melkkoffie via de productcarrousel.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”, de melk is op de combi-uitloop aangesloten.T Plaats een kopje onder de combi-uitloop.   g T Draai de Rotary Switch om in het aanzicht van de product-carrousel te geraken.   g T Draai de Rotary Switch tot het product “Caffè latte” geselec-teerd is.   k T Druk op de Rotary Switch om de bereiding te starten.De melkkoffie wordt bereid.De bereiding stopt automatisch.

Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.Via de vultrechter voor gemalen koffie heeft u de mogelijkheid om een tweede, bijvoorbeeld cafeïnevrije koffie te gebruiken. EDoe er nooit meer dan twee afgestreken maatschepjes gema-len koffie in. EGebruik geen te fijn gemalen koffie. Hierdoor kan het systeem verstopt raken, waardoor de koffie nog maar druppelsgewijs doorloopt. EAls u er te weinig gemalen koffie in heeft gedaan, wordt “Te weinig gemalen koffie.” weergegeven en stopt de GIGA het proces. EDe gewenste koffiespecialiteit moet binnen ca. 1 minuut na het vullen van de gemalen koffie worden bereid. Anders breekt de GIGA het proces af en is weer klaar voor gebruik.De bereiding van alle koffiespecialiteiten met gemalen koffie gaat volgens dit patroon.Bereiding via de productcarrousel Bereiding van een koffiespecialiteit via de productcarrousel Gemalen koffie

202 BereidingVoorbeeld:zo bereidt u een koffie met gemalen koffie.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.T Plaats een kopje onder de combi-uitloop.T Open de afdekking van de vultrechter voor gemalen koffie.“Gemalen koffie bijvullen.”T Doe een afgestreken maatschepje gemalen koffie in de vul-trechter.T Sluit de afdekking van de vultrechter.“Kies uw product a.u.b.:”, weergegeven worden de kof-fiespecialiteiten die u met gemalen koffie kunt bereiden.T Druk op de toets “Koffie”.De bereiding start. “Koffie” en de vulhoeveelheid worden weergegeven. De vooraf ingestelde waterhoeveelheid voor de koffie stroomt in het kopje.De bereiding stopt automatisch. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.Vanaf nu kunt u in een handomdraai koffiespecialiteiten als een pro-fessionele barista bereiden.

De recepten van twaalf fantasierijke kof-fiecreaties kunnen via de Rotary Switch in de productcarrousel wor-den geselecteerd. Duidelijk en begrijpelijk leidt uw GIGA u met tekst en beeld door alle stappen van de bereiding, zodat u zichzelf en uw gasten met UMarocchino, UPepresso, UWhite Cool, Ulatte macchiato met aroma, UIrish Coffee*, Ucafé mélange, UWeense koffie, Umagische winterkoffie, UShakerato, UMango Lassi, URed Cool* of UZomervuurkunt verwennen. Een ultiem genot voor ieder gehemelte – en het oog geniet mee. (Met een * gemarkeerde recepten bevatten alco-hol.)Barista-recepten in een oogopslag

212 BereidingDe bereiding van alle barista-recepten gaat volgens dit patroon. EHet aanzicht van de productcarrousel wordt na vijf seconden automatisch verlaten als geen bereiding gestart wordt.Voorbeeld:zo bereidt u een White Cool.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   g T Draai de Rotary Switch om in het aanzicht van de product-carrousel te geraken.   g T Draai de Rotary Switch tot het product “White Cool” gese-lecteerd is.   k T Druk op de Rotary Switch om de bereiding te starten.T Volg de aanwijzingen op de display op, en bevestig deze tel-kens met de toets “Verder”. EMet de toets “ ” kunt u de bereiding te allen tijde onder-breken. EDirect vóór de koffiebereiding wordt u gevraagd welke molen en zodoende welke koffiebonen gebruikt dienen te worden. EVoor de barista-recepten kunt u geen permanente instellingen aanbrengen.

Tijdens de bereiding kunt u echter wel de koffie-sterkte en de hoeveelheden wijzigen door de Rotary Switch f te draaien.U kunt de hoeveelheden (waterhoeveelheid, melkhoeveelheid enz.) van alle producten, met uitzondering van koffie verkeerd, zeer een-voudig en permanent aan de grootte van de kopjes aanpassen. Stel de hoeveelheid één keer in zoals beschreven in het volgende voor-beeld. Bij alle volgende bereidingen stroomt altijd deze hoeveelheid uit.

222 BereidingT Plaats een kopje onder de combi-uitloop.T Druk op de toets “Koffie” en deze ingedrukt.houd“Koffie” en de vulhoeveelheid worden weergegeven.T Houd de toets “Koffie” ingedrukt tot “Gewenste hoeveelheid bereikt? Toets indrukken.” verschijnt.T Laat de toets “Koffie” los.De bereiding start en de koffie stroomt in het kopje.T Druk op een willekeurige toets zodra zich voldoende koffie in het kopje bevindt.De bereiding stopt. Op de display verschijnt kort “Opgesla-gen”. De ingestelde waterhoeveelheid voor een kopje koffie is permanent opgeslagen. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”. EU kunt deze instelling te allen tijde wijzigen door het proces te herhalen. EDe permanente aanpassing van de hoeveelheid aan de grootte van de kopjes functioneert ook bij de producten die in de productcarrousel worden weergegeven.

Druk hiervoor op de Rotary Switch k tot “Gewenste hoeveelheid bereikt? Toets indrukken.” verschijnt. EU kunt de hoeveelheid van alle koffiespecialiteiten, melk en heet water ook in de programmeerstand permanent instellen (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de program-meerstand – Productinstellingen”).U heeft de mogelijkheid om het startscherm zodanig te configure-ren, dat de molenkeuze (“Bonen à la carte”) permanent weergege-ven wordt. Zo kunt u vóór iedere bereiding kiezen welke molen en welke koffiebonen gebruikt dienen te worden. EAls de molenkeuze wordt geactiveerd, kan de molen voor de afzonderlijke producten in de programmeerstand niet meer worden ingesteld (in het programmapunt “Productinstellin-gen (2/5)”).Molenkeuze activeren

232 BereidingVoorbeeld:zo activeert u de modus “Bonen à la carte”.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “Apparaat-instellingen (4/5)” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Koffie à la carte”.T Druk op de toets “Actief”.T Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Apparaatinstellingen (4/5)”    Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”Voorbeeld:zo bereidt u een kopje koffie met koffiebonen uit de lin-ker molen.Voorwaarde: op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”. De modus “Bonen à la carte” is geactiveerd.T Plaats een kopje onder de combi-uitloop.T Druk meerdere keren op de toets “+” aan de linkerkant tot de waarde op “100 %” ingesteld is. EDruk ca. één seconde op de toets “+”.

Hierdoor wordt de waarde direct op “100 %” gezet. EDe molenkeuze blijft actief tot de instelling door u gewijzigd wordt, ook als de GIGA tussentijds uitgeschakeld was.T Druk op de toets “Koffie”.De bereiding start. “Koffie” en de vulhoeveelheid worden weergegeven. De vooraf ingestelde waterhoeveelheid voor de koffie stroomt in het kopje.De bereiding stopt automatisch. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.Bereiding van een koffiespecialiteit met molenkeuze

242 BereidingBij de bereiding van heet water kunt u kiezen uit de volgende tem-peraturen: “Laag”, “Normaal”, “Hoog”.Verbrandingsgevaar door hete waterspetters. T Voorkom direct contact met de huid.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.T Plaats een kopje onder de heetwateruitloop.T Druk op de toets “Heet water”.“Heet water” en de temperatuur worden weergegeven. EDoor het indrukken van de toets “+” “–” of (binnen ca. twee seconden) kunt u de temperatuur naar wens instellen. Deze instelling wordt niet opgeslagen.“Heet water”, heet water stroomt in het kopje. De bereiding stopt automatisch na het bereiken van de vooraf ingestelde waterhoeveelheid. Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.Heet water J VOORZICHTIG

253 Dagelijks gebruik3 Dagelijks gebruikBij het inschakelen van de GIGA wordt het spoelproces automatisch verlangd en door het indrukken van de Rotary Switch k gestart. In de programmeerstand heeft u de mogelijkheid deze instelling te wijzigen, zodat het apparaat de inschakelspoeling automatisch start (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de programmeer-stand – Onderhoudsinstellingen”).Voorwaarde:uw GIGA is met de netschakelaar ingeschakeld.T Plaats een bakje onder de combi-uitloop.   Q T Druk op de toets Aan/Uit om de GIGA in te schakelen.Op de display verschijnt “Welkom bij JURA”. Het apparaat warmt op.“Rotary Switch indrukken.”   k T Druk de Rotary Switch in.“Apparaat spoelt.”, het apparaat spoelt. Het proces stopt automatisch.

Op de display verschijnt “Kies uw product a.u.b.:”.Om lang plezier van uw GIGA te hebben en altijd van de optimale koffiekwaliteit te kunnen genieten, moet het apparaat dagelijks wor-den onderhouden.T Trek de restwaterbak eruit.T Leeg de koffieresidubak en de restwaterbak. Spoel beide met warm water.T Reinig en droog de metalen contacten aan de achterzijde van de restwaterbak.T Plaats de koffieresidubak en de restwaterbak weer.T Spoel het waterreservoir met schoon water.T Demonteer en spoel de combi-uitloop (zie Hoofdstuk 5 “Onderhoud – Combi-uitloop demonteren en spoelen”).T Veeg het apparaat van buiten af met een schone, zachte en vochtige doek (bijv. microvezeldoek). EOm hygiënische redenen adviseren wij de melkslang regelma-tig (ca. om de 6 maanden) te vervangen. Reserveslangen zijn verkrijgbaar bij de geautoriseerde dealer.Inschakelen Dagelijks onderhoud

263 Dagelijks gebruikAls u uw GIGA uitschakelt, wordt de combi-uitloop automatisch gespoeld.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.T Plaats een bakje onder de combi-uitloop.   Q T Druk op de toets Aan/Uit. “Apparaat spoelt.”, “Melksysteem wordt gespoeld.” (als u een koffiespecialiteit met melk heeft bereid). Het systeem wordt gespoeld. Het proces stopt automatisch. Uw GIGA is uitgeschakeld. EAls de GIGA met de toets Aan/Uit wordt uitgeschakeld, ver-bruikt het apparaat in uitgeschakelde toestand minder dan 0,1 W stand-by energie. Via de netschakelaar kan het apparaat volledig van het stroomnet worden gescheiden.Uitschakelen

De volgende instellingen kunt u aanbrengen: Programmapunt Subpunt Toelichting“Onderhoudsstatus (1/5)”“Reiniging”,“Filtervervanging”,“Ontkalking” (alleen als filter niet is geactiveerd),“Melksysteemspoeling”,“Koffiespoeling”,“Melksysteemreiniging”T Start hier het aangevraagde onderhouds-programma.“Productinstellingen (2/5)”“Expertmodus”,“Maalgraadinstelling”T Kies uw instellingen voor de koffiespeciali-teiten alsmede voor melk en heet water.T Pas de maalgraad van beide molens aan de gebruikte koffiebonen aan.“Apparaatinstellingen (3/5)”“Onderhoudsinstellingen” (filter, waterhardheid, inschakelspoeling, melksysteemspoeling),“Tijd / datum”,“Timer”,“Energie besparen”,“Eenheden”,“Fabrieksinstellingen”T Stel de waterhardheid in of activeer de filter.T Wijzig de instellingen voor de inschakel-spoeling en de spoeling van het melksys-teem.T Stel in na welke tijd de GIGA automatisch uitgeschakeld dient te worden.T Kies een Energie Spaar Modus.T Kies de eenheid van de waterhoeveelheid.T Reset het apparaat of de permanent ingestelde waarden van alle producten naar de fabrieksinstelling.“Apparaatinstellingen (4/5)”“Taalkeuze”,“Display”,“Achtergrond”,“Koffie à la carte”,“Barista-recepten”T Kies uw taal.T Wijzig de display-instellingen.T Activeer de molenkeuze.Mogelijke instellingen in de programmeerstand

28 4 Permanente instellingen in de programmeerstand Programmapunt Subpunt Toelichting “Informatie (5/5)” “Bereidingsteller”,“Dagteller”,“Onderhoudsteller”,“Versie”T Behoud het overzicht over alle bereide producten en vraag het aantal uitgevoerde onderhoudsprogramma's op.In het programmapunt “Productinstellingen (2/5)” kunt u individu-ele instellingen voor alle koffiespecialiteiten, melk en heet water aanbrengen.De volgende instellingen kunt u in de “Expertmodus” aanbrengen: Product Koffiesterkte Hoeveelheid Overige instellingenRistretto,espresso*,koffie*; (licht),;; (mild),;;; (normaal),;;;; (sterk),;;;;; (extra) Water: 25ml–290ml Temperatuur (laag, normaal, hoog), molen links en/of rechts (in %)Twee ristretti,twee espressi,twee koffie – Water: 25ml–290ml(per kopje)Temperatuur (laag, normaal, hoog), molen links en/of rechts (in %)Cappuccino*,espresso macchiato*,latte macchiato; (licht),;; (mild),;;; (normaal),;;;; (sterk),;;;;; (extra)Water: 25ml–290mlMelk: 0sec.–120sec.Melkschuim: 0sec.–120sec.Pauze: 0sec.–120sec.Temperatuur (laag, normaal, hoog), molen links en/of rechts (in %)Twee cappuccini,twee koffie verkeerd,twee espressi macchiati,twee latte macchiati – Water: 25ml–290mlMelk: 0sec.–120sec.Melkschuim: 0sec.–120sec.(per kopje)Pauze: 0sec.–120sec.Temperatuur (laag, normaal, hoog),molen links en/of rechts (in %)Koffie verkeerd* ; (licht),;; (mild),;;; (normaal),;;;; (sterk),;;;;; (extra)Water: 25ml–290mlMelk: 0sec.–120sec.Melkschuim: 0sec.–120sec.Temperatuur (laag, normaal, hoog), molen links en/of rechts (in %)Productinstellingen Expertmodus

29 4 Permanente instellingen in de programmeerstand Product Koffiesterkte Hoeveelheid Overige instellingenPortie melk-schuim,portie melk* – Melk: 0sec.–120sec.Melkschuim: 0sec.–120sec.–Twee porties melkschuim,twee porties melk – Melk: 0sec.–120sec.Melkschuim: 0sec.–120sec.(per kopje)–Kannetje,kannetje 2; (licht),;; (mild),;;; (normaal),;;;; (sterk),;;;;; (extra)Water: 25ml–290ml(per beweging)Temperatuur (laag, normaal, hoog), molen links en/of rechts (in %), aantal bewegingen (1–5; ingesteld aantal wordt tijdens de bereiding op de display weergegeven) Heet water* – Water: 25ml–450ml Temperatuur (laag, normaal, hoog)(Met een * gemarkeerde producten kunnen aanvullend als “groot” product worden bereid.) EAanvullend op de genoemde instelmogelijkheden kunt u bij alle producten de waarden naar de fabrieksinstelling reset-ten.Voorbeeld:zo wijzigt u in de “Expertmodus” de melkhoeveelheid van een latte macchiato van “4sec.” “6sec.” in , de melkschuimhoe-veelheid van “12sec.” “14sec.” in en de waterhoeveelheid van “45ml” in “40ml”.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.

  O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Expertmodus”.“Expertmodus” EIn de volgende stap kiest u de toets van het product waarvoor u de instelling wilt aanbrengen. Hierbij wordt geen product bereid.

30 4 Permanente instellingen in de programmeerstand EU kunt de producten ook in de productcarrousel kiezen. Draai hiervoor de Rotary Switch om in het aanzicht van de product-carrousel te geraken.T Druk op de toets “Latte macchiato”.T Druk op de toets “Hoeveelheid melk”.T Druk op de toets “+” “–” of om de instelling van de melkhoe-veelheid in “6sec.” te wijzigen.T Druk op de toets “Opslaan”.T Druk op de toets “Hoeveelheid melkschuim”.T Druk op de toets “+” “–” of om de instelling van de melk-schuimhoeveelheid in “14sec.” te wijzigen.T Druk op de toets “Opslaan”.T Druk op de toets “Volume”.T Druk op de toets “+” “–” of om de instelling van de vulhoe-veelheid in “40ml” te wijzigen.T Druk op de toets “Opslaan”.

   Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”In het programmapunt / “Productinstellingen (2/5)” “Maalgraadin-stelling” kunt u beide molens afzonderlijk aan de brandingsgraad van uw koffie aanpassen.De juiste maalgraadinstelling herkent u aan het feit dat de koffie gelijkmatig uit de combi-uitloop stroomt. Bovendien ontstaat een fijne, dikke crèmelaag.Voorbeeld:zo wijzigt u de maalgraad van de rechter molen.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “Productin-stellingen (2/5)” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Maalgraadinstelling”.“Maalgraadinstelling”T Druk op de toets “Molen rechts”.“Molen rechts” Maalgraad instellen

31 4 Permanente instellingen in de programmeerstandT Druk op de toets “+” of “–” om de instelling van de maal-graad te wijzigen.T Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Maalgraadinstelling”    Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”In het programmapunt “Apparaatinstellingen (3/5)”/ “Onderhouds-instellingen” kunt u de volgende instellingen aanbrengen: U“Filter” UKies of u uw GIGA met of zonder externe filterpatroon wenst te gebruiken resp. wijzig de filtercapaciteit. U“Waterhardheid” UAls u geen filterpatroon gebruikt, moet u de waterhardheid instellen (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de programmeerstand – Waterhardheid instellen”). U“Inschakelspoeling”/ “Handmatig” UDe inschakelspoeling moet handmatig worden gestart.

U“Inschakelspoeling”/ “Automatisch” UDe inschakelspoeling wordt automatisch gestart. U“Melksysteemspoeling”/ “Handmatig na 10 min.” UDe spoeling van het melksysteem wordt 10 minuten na de bereiding van een koffiespecialiteit met melk verlangd. U“Melksysteemspoeling”/ “Handmatig direct” UDe spoeling van het melksysteem wordt direct na de berei-ding van een koffiespecialiteit met melk verlangd. U“Melksysteemspoeling”/ “Automatisch na 10 min.” UDe spoeling van het melksysteem wordt 10 minuten na de bereiding van een koffiespecialiteit met melk automatisch gestart. U“Melksysteemspoeling”/ “Automatisch direct” UDe spoeling van het melksysteem wordt ca. 30 seconden na de bereiding van een koffiespecialiteit met melk automa-tisch gestart.Onderhoudsinstellingen

32 4 Permanente instellingen in de programmeerstandVoorbeeld:zo stelt u in dat de spoeling van het melksysteem direct na de bereiding van een koffiespecialiteit met melk wordt verlangd.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “Apparaat-instellingen (3/5)” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Onderhoudsinstellingen”.“Onderhoudsinstellingen”T Druk op de toets “Melksysteemspoeling”.“Melksysteemspoeling”T Druk op de toets “Handmatig direct”.T Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Onderhoudsinstellingen”    Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”Hoe harder het water, des te vaker moet de GIGA worden ontkalkt.

Daarom is het belangrijk de juiste waterhardheid in te stellen.De waterhardheid kan traploos tussen 1° dH en 30° dH ingesteld worden. EDe waterhardheid kan niet worden ingesteld als u een externe filterpatroon gebruikt en deze geactiveerd is.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “Apparaat-instellingen (3/5)” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Onderhoudsinstellingen”.“Onderhoudsinstellingen”T Druk op de toets “Waterhardheid”.“Waterhardheid”T Druk op de toets “+” of “–” om de waterhardheid in te stel-len.Waterhardheid instellen

33 4 Permanente instellingen in de programmeerstandT Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Onderhoudsinstellingen”    Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”In het programmapunt “Apparaatinstellingen (3/5)” / “Energie besparen” kan een Energie Spaar Modus (Energy Save Mode, E.S.M.©) permanent worden ingesteld: U“Sparen nee” UAlle koffiespecialiteiten, koffiespecialiteiten met melk en heet water kunnen zonder wachttijd worden bereid. U“Sparen level 1” UUw GIGA is na het inschakelen uitsluitend klaar voor gebruik voor koffiespecialiteiten en heet water. Vóór de bereiding van een koffiespecialiteit met melk moet het apparaat opwarmen. UKort na de laatste bereiding warmt de GIGA niet meer op. Na ca. 5 minuten wordt op de display de melding “Spaar-modus” weergegeven.

U“Sparen level 2” UUw GIGA is na het inschakelen klaar voor gebruik voor alle koffiespecialiteiten, koffiespecialiteiten met melk en heet water. UKort na de laatste bereiding warmt de GIGA niet meer op. Na ca. 5 minuten wordt op de display de melding “Spaar-modus” weergegeven.Voorbeeld:zo wijzigt u de Energie Spaar Modus van “Sparen level1” in “Sparen level 2”.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.   O T Druk op de P-toets.“Onderhoudsstatus (1/5)”   g T Draai de Rotary Switch tot het programmapunt “Apparaat-instellingen (3/5)” wordt weergegeven.T Druk op de toets “Energie besparen”.“Energie besparen”T Druk op de toets “Sparen level 2”.Energie Spaar Modus

34 4 Permanente instellingen in de programmeerstandT Druk op de toets “Opslaan”.Op de display verschijnt kort “Opgeslagen”.“Apparaatinstellingen (3/5)”    Druk op de P-toets om de programmeerstand te verlaten.O T“Kies uw product a.u.b.:”Tijd en datum heeft u reeds bij de eerste inbedrijfstelling ingesteld. Deze instelling kunt u wijzigen. EBij het tijdformaat kunt u kiezen tussen “24 uur” en “AM / PM” (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de program-meerstand – Eenheden”).Voorbeeld:zo wijzigt u de tijd.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.

35 4 Permanente instellingen in de programmeerstandIn het programmapunt “Apparaatinstellingen (3/5)” / “Timer” kunt u voor alle weekdagen afzonderlijk een in- en uitschakeltijd instellen. EHet automatisch inschakelen werkt uitsluitend als het appa-raat met de netschakelaar ingeschakeld is. EBij het tijdformaat kunt u kiezen tussen “24 uur” en “AM / PM” (zie Hoofdstuk 4 “Permanente instellingen in de program-meerstand – Eenheden”).Voorbeeld:zo stelt u in dat de GIGA zich op iedere weekdag op een door u gedefinieerde tijd in- en uitschakelt.Voorwaarde:op de display staat “Kies uw product a.u.b.:”.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Jura GIGA X7c Professional stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden